Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2427 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Represje na Ukrainie. Polityka konfrontacji.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To jest przetłumaczony tekst jaki opublikował prześladowany na Ukrainie opozycjonista ,,, Wiktor Medwedczuk, przewodniczący rady politycznej partii napisał swoją opinię na temat artykułu prezydenta Rosji W. Putina.  

 

Ponieważ główne media w Polsce  nie opublikowały ważnej treści przekazu prześladowanego przez reżim(na którego czele stoi obecny prezydent Zełeński) na Ukrainie glównego ukraińskiego opozycjonisty Wiktora Miedwieczuka, który w swoim artykule przekazuje dla opinii publicznej krytyczną opinię dotyczącą działań rządzącej junty, która obrała kurs na wewnętrzne represje,  dyktaturę i konfrontację z Rosją. 

Postanowiłem przetlumaczyć całą treść dla czytelnika w Połsce i ukazać jaka jest opinia i ocena sytuacji na Ukrainie ze strony lidera najważniejszej opozycyjnej partii na Ukrainie.  

  

To jest przetłumaczony tekst jaki opublikował prześladowany na Ukrainie opozycjonista,

Wiktor Medwedczuk, przewodniczący rady politycznej partii napisał swoją opinię na temat artykułu prezydenta Rosji W. Putina.  

><  Tak pisze o sytuacji Wiktor Miedwieczuk.  ><

" Trudno jest przecenić zamieszanie, jakie powstało w kręgach politycznych Ukrainy po publikacji artykułu Władimira Putina „O historycznej jedności Rosjan i Ukraińców”. Generalnie jednak reakcji na ten artykuł większości ukraińskich polityków i analityków nie można nazwać odpowiedzią adekwatną.   Zazwyczaj autorzy odpowiedzi cierpią z powodu tego, o co sami zarzucają W. Putinowi, a mianowicie: klisz ideologicznych, etykietek i odwrócenia uwagi od głównego tematu. Z reguły artykuł uznawany jest za przeciętny, nieciekawy i taki, którym ukraiński patriota nie będzie zainteresowany. Uważam więc, że Ukrainiec, który myśli o przyszłości swojego kraju i swojego narodu, powinien uważnie przestudiować ten artykuł, ponieważ daje on dość twardą, ale absolutnie prawdziwą ocenę naszej wspólnej historii i współczesnej ukraińskiej państwowości.

■■■ Trzy wady państwowości ukraińskiej.  Zacznijmy od tego, że W. Putin wskazał trzy główne wady współczesnego państwa ukraińskiego, które uniemożliwiają Ukrainie stanie się nowoczesnym krajem konkurencyjnym.

 Jakie są te wady ?

■  Pierwsza wada jest oczywista – Ukraina, gdzie według ostatniego ogólnoukraińskiego spisu ludności z 2001 roku mieszkają przedstawiciele ponad 130 narodowości i grup etnicznych, zdecydowanie zmierza do państwa jednonarodowego.Ponadto w preambule do Konstytucji Ukrainy, kiedy Ustawa Zasadnicza została uchwalona w parlamencie, jest napisane czarno na białym, że jest na Ukrainie: „Rada Najwyższa Ukrainy w imieniu narodu ukraińskiego – obywateli Ukrainy wszystkich narodowości”. 

Z punktu widzenia myślenia bez zastanowienia, wszystko jest oczywiste: skoro kraj nazywa się Ukraina, to język powinien być tylko ukraiński, a ludnością wyłącznie Ukraińcy, a historia powinna być pisana wyłącznie zgodnie z państwowością ukraińską. 

Ale współcześni ideolodzy nie mieli wystarcząco rozumu, że taka ideologia ma wady.

W końcu sami ideolodzy, bez zewnętrznej presji, wpędzają kraj w narodowy problem. Okazuje się, że tam, gdzie ukrainizacja się udaje, jest Ukraina, a tam, gdzie nie, to Ukrainy w ogóle nie ma. A przecież jest to ponad połowa kraju. Co z tym zrobić? Zarówno obecne, jak i poprzednie władze mają odpowiedź: ukrainizować.

Ale przecież już Ukraińska SRR nie odniosła sukcesu w ukrainizacji i to przez tyle lat. Tak jak obecna Ukraina nie odniosła w tej kwestii sukcesu przez minione 30 lat. Oczywiste jest, że sama ukrainizacja nie może stać się pełnoprawną ideologią istnienia państwa we współczesnym świecie. 

Więc od momentu oderwania Ukrainy od ZSRR nadawano jej kolejny cel – przekształcenie Ukrainy w „antyrosyjską” i ten cel obecnie i szybko staje się głównym celem numer 1.  To absolutnie nie jest korzystne dla Ukrainy bo jest produktem narzuconym władzom ukraińskim przez dyktat państw zachodnich w formie kontroli zewnętrznej, która niestety jest prowadzona w całym kraju.

Sama polityka państwa jednonarodowego zakłada poddanie się obywateli i terytoriów dyktatowi ukrainizacji . Polityka państwa mononarodowego nie może osiągnąć głównego celu zarówno na obecnym etapie rozwoju kraju, jak i na przyszłych etapach, czyli „zszycia” państwa wokół wspólnej idei, i powrotu tych regionów, które nie są pod kontrolą oficjalnego Kijowa. Przymusem, represjami nie można przekonać mieszkańców, że Ukraina jest ich domem i są tu mile widziani. I w żaden sposób budowa mononarodowego państwa z terrorem i represyjną ukrainizacją nie jest w stanie przywrócić Donbasu Ukrainie i Ukrainę Donbasowi.

Nie potrzeba za wiele inteligencji, żeby przyznać, że nie da się zbudować tożsamości wielomilionowego kraju żyjącego w XXI wieku w centrum Europy, mówiącego różnymi językami, wyznającego różne religie, honorującego różnych bohaterów i oceniającego wydarzenia historyczne na różne sposoby na zasadach przymusu i bliskich tylko części społeczeństwa - jest to absolutnie NIEMOŻLIWE.

■  Drugą wadą jest rozdźwięk między interesami rządu ukraińskiego i narodu.

W. Putin w swoim artykule przywołuje traktat o utworzeniu Związku Radzieckiego z 1922 r., zgodnie z którym „republiki – założyciele Związku, po tym, jak same unieważniły układ z 1922 r., muszą powrócić do granic w których przystąpiły do ​​Związku Radzieckiego " Powołując się na historię powstania Związku Radzieckiego, mówi: „Z czym przyszli, więc po rozpadzie to z tym odchodzą”. A wszystko inne jest przedmiotem porozumień i dyskusji. Swoją drogą, po uzyskaniu przez Ukrainę niepodległości takie porozumienia zostały poniekąd osiągnięte. ■ Ale współcześni politycy ukraińscy tego nie rozumieją. W końcu, po zerwaniu traktatów międzynarodowych z Rosją, sami stworzyli pytania o granice, które te traktaty zabezpieczały. 

Związek Radziecki, powiększając terytorium Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej , nie miał celu i za zadanie, stworzenia republiki czysto etnicznej. A jeśli teraz kierownictwo Ukrainy postawiło sobie za zadanie stworzenie państwa monoetnicznego, to automatycznie podważa to fundamenty uzyskania przez Ukrainę niepodległości, ponieważ ta niepodległość oznaczała wieloetniczne państwo ukraińskie, a nie takie, w którym wielomilionowa ludność czysto rosyjska i rosyjskojęzyczna zyskałaby wówczas status ludu kolonialnego. ■ W końcu, jeśli Ukraińska SRR nie była etapem formowania ukraińskiej państwowości, a jedynie kolonią, jak twierdzą ideolodzy współczesnej Ukrainy, to pozbywając się kolonialnej przeszłości, za radą Sobczaka, należy oddać to co dała czyli dołączyła do Ukrainy ze swoich ziem Rosja, a zostawić sobie tylko to, co było przed przystąpieniem tych terenów do Związku Radzieckiego. Tak więc wybór między terenami z przeszłości a wspólną historią wiąże się z większą odpowiedzialnością niż reprezentuje obecny rząd.

Jednym z najważniejszych i błędnych kroków władz ukraińskich było wypowiedzenie Traktatu o przyjaźni, współpracy i partnerstwie między Federacją Rosyjską a Ukrainą. W ten sposób kraj został praktycznie pozbawiony działającego instrumentu wpływu i sformalizowanych prawnie stosunków z największym sąsiadem.  Wypowiedzenie tego traktatu w 2018 roku wpisuje się w logikę podsycania antyrosyjskiej histerii i polityki w celu militaryzacji państwa. Jednak dla gospodarki Ukrainy, dla pozycji kraju na arenie międzynarodowej, dla interesów milionów obywateli taka decyzja miała katastrofalne skutki. Taki krok zniweczył wszelkie wysiłki zmierzające do znalezienia kompromisów i pokojowego rozwiązania konfliktu w Donbasie.

Po rozwiązaniu umowy z Federacją Rosyjską, pozbawiając się wszelkich prawnych możliwości rozwiązywania sporów, władze ukraińskie celowo wybrały ideologię konfliktowego państwa granicznego, którego głównym zadaniem jest prowadzenie totalnej antyrosyjskiej polityki nawet w tych obszarach gdzie dzieje się to ze szkodą dla Ukrainy i jej obywateli. Stanowisko to nie daje Ukrainie i obywatelom żadnej wizji przyszłości.

A wszystkie te systematyczne działania mówią tylko o sprzeczności w kwestii interesów władzy i narodu ukraińskiego. Bo histeria antyrosyjska jest obca normalnym Ukraińcom, którzy chcą żyć we własnym kraju, a nie angażować się w niszczenie sąsiedniego. W takim przypadku potężny sąsiad może być nienaruszony, a kraj wywołujący celowe konflikty zostanie zniszczony.

■■Trzecia i najważniejsza wada wskazana przez W. Putina jest to, że państwowość ukraińską buduje się nie z rozważań pragmatycznych, ale w brew logice „życzeń”. 

Prezydent W. Putin zwraca uwagę, że Ukraina i Rosja na początku swojej podróży miały taki stopień integracji gospodarczej, o jakim Unia Europejska nigdy nawet nie marzyła. Były wzajemne inwestycje, wspólny rynek, handel i dystrybucja siły roboczej. 

Niestety nadszedł czas gdy Ukraina zaczęła siedzieć na dwóch stołkach. Być może budowanie samolotów z UE jest o wiele bardziej opłacalne niż budowanie ich z Rosją. Tylko że po zerwaniu traktatów z Rosją, Ukraina i UE nie zaczęły ich budować i Ukraina przestała budować je z Rosją i tak dalej, między innymi z produktami high-tech. Przegrywamy, nie zyskujemy niczego poza złudzeniami i niespełnionymi nadziejami. To znaczy, ktoś sprzedaje te złudzenia Ukraińcom i dobrze na tym zarabia. Ale to tylko pogarsza sytuację zwykłych Ukraińców i dlatego w ostatnich latach kraj z biednego stał się jeszcze bardziej biedny. 

Należy rozumieć, że ta antyrosyjska ideologia opiera się nie na interesach narodu, ale na interesach obcych i tych na Ukrainie których obecny rząd reprezentuje i chroni. Władze mają nadzieję, że sytuacja wrogości między Rosją a Europą wraz Stanami Zjednoczonymi będzie trwała w nieskończoność, bo w tym przypadku Zachód będzie rzekomo potrzebował państwa antyrosyjskiego i tym samym będzie Ukrainę bez końca finansował, zbroił. Ale prędzej czy później kolektywny Zachód odmówi swoje usługi. Już są pytsnia, czy dziś Europa potrzebuje utrzymywać państwo, którego głównym zadaniem będzie powstrzymywanie Rosji ? Odpowiedź brzmi że, nie !. W przeciwnym razie Ukraina otrzymałaby znacznie większe poparcie i nie byłoby mowy o budowie Nord Stream 2.  Jednak mimo tego faktu rząd ukraiński z powodzeniem ignoruje rzeczywistość, wierząc, że sytuacja jest dokładnie taka, jaką sobie wyobrażają. To jest główna i szeroko nadawana przez władze lekkomyślna romantyczna „Lista życzeń”.

Państwo z obecną antyrosyjską, mononarodową ideologią nie może z definicji służyć interesom swojego narodu. Władze mówią, że zadaniem narodu ukraińskiego jest ochrona „cywilizowanej Europy” przed „rosyjskimi barbarzyńcami”.  Ale żaden naród nie może istnieć przez długi czas wyłącznie jako obrońca innego trzeciego narodu. Historia pokazuje, że w tym przypadku absorpcja jest nieunikniona. Albo ci, przed którymi są chronieni, albo ci, którzy są chronieni. I nie ma alternatywy dla tego procesu: albo chronimy Europę przed Rosją, nawet kosztem własnego istnienia, albo chronimy interesy naszego narodu i angażujemy się w rozwój naszego kraju i nie poświęcamy się dla ołtarz interesów europejskich i zagranicznych.

■■■■   Zagrożenie dla Ukrainy jako państwa.

W. Putin powiedział, że na Ukrainie panuje chaos prawny, rząd nie broni interesów narodu i podejmuje niekorzystne dla kraju decyzje polityczne. Jak można na to odpowiedzieć? Czy ukraińska polityka jest w stanie odpowiedzieć, bo w większości opiera się na ciasnocie umysłu i pretensjonalnym nieprofesjonalizmie.


W końcu artykuł W. Putina to nie tylko studium historyczne, ale sygnał uruchamiający pewien proces polityczny. A konsekwencje tego procesu mogą być bardzo znaczące. W wielu rodzajach sztuk walki, takich jak sambo, aikido czy judo, zwyczajowo wykorzystuje się do własnych celów siłę przeciwnika, którą przeciwnik irracjonalnie i błędnie wykorzystuje.


Obecny rząd w Kijowie nadal przekręca fakty i głosi, że Rosja jest krajem zacofanym, słabo zarządzanym krajem, który wkrótce upadnie. Ukraińska polityka oficjalnie wzywa do nietraktowania interesów Rosji poważnie, do wypędzenia rosyjskiego biznesu z Ukrainy. Zamknięcia rynków, odgrodzić Rosję murem i bazami NATO.


To, delikatnie mówiąc, jest bardzo niemądra, krótkowzroczna polityka, która zagraża nie tyle Rosji, ile istnieniu państwa ukraińskiego. Sprowadzanie znaczenia państwowości ukraińskiej do konfrontacji z Rosją automatycznie niszczy to znaczenie, jeśli Europa i Rosja dojdą do porozumienia. A wtedy państwo Ukrainy staje się niepotrzebne, bez względu na to, kto kontroluje to terytorium. Oznacza to, że potrzebujemy innego znaczenia dla istnienia państwowości ukraińskiej.  Proces zbliżenia między Europą a Rosją zmiażdży współczesną Ukrainę, uczyni ją niepotrzebną, niepotrzebnym czynnikiem politycznym, drażniącym, terytorium spornym. I ten proces już został rozpoczęty, można za to winić Rosję, ale to władze ukraińskie rozpoczęły ten proces przede wszystkim tutaj, które wybrały prymitywną i głupią strategię rozwoju.


■■■■■ Wróćmy do podstaw. Naród ukraiński domagał się suwerenności nie dlatego, że Ukraińcy byli upokarzani jako naród, nie dlatego, że nie wolno im było mówić po ukraińsku i tańczyć tańców narodowych. Ukraina nie chciała polegać na samowoli urzędników ZSRR w Moskwie, chciała kontrolować swój los, zasoby i prawa. Kto dziś nas przed tym powstrzymuje ? ■ Obecny rząd i rzesze polityków oskarżają Rosję o utrudnianie rozwoju Ukrainy. W rzeczywistości oskarżają Rosję o to, że Rosja nie jest państwem które ulega Zachodowi.  Taką słabą Rosją jaką by wrogo nastawieni ukraińscy politycy sobie życzli, mają do Rosji pretensje, że Rosja ma własne interesy i często ich broni, interesy niezależne od Ukrainy. Cóż, to jest cena wolności, cena niepodległego państwa, cena niezależnej szansy na rozwój.

Skoro Ukraińcy mają prawo lekceważyć interesy Moskwy, to Moskwa ma również prawo lekceważyć interesy Kijowa.

Jakoś zapomina się, że niepodległe państwo musi liczyć się z interesami swoich sąsiadów. A jeśli się nie liczy, to nie jest to niepodległe państwo. Kiedy Ukraina była częścią innych państw, to z definicji martwiła się wyłącznie o swoje problemy wewnętrzne i nie interesowała się interesami sąsiadów w stolicach imperiów. Dzisiejsi politycy wierzą, że jeśli Ukraina wejdzie do UE i NATO, automatycznie uratuje ją to przed rozliczeniem z Rosją. A fakty będą takie, że w takim przypadku będą rozmawiać z Moskwą w Brukseli i Waszyngtonie, a Ukrainy nikt nie będzie słuchał. Taki  stan dzieje się już przecież teraz. Bo decyzje jaka ma być Ukraina zapadają nie w Kijowie a zapadają w Waszyngtonie.

■ Przyszłość niepodległej Ukrainy polega nie na stwarzaniu problemów z jednej strony dla Rosji i dla Europy z drugiej. Przyszłość Ukrainy leży dokładnie w odwrotnej sytuacji – w rozwiązaniu tych problemów.  Ukraina powinna być integratorem Rosji z Europą i Europy z Rosją. Dzisiejsi Rosjanie, którzy patrzą na efekty integracji Ukrainy z UE, nie chcą tam jechać. Dla nich europejski wektor, z pomocą ukraińskiej polityki, stał się antyreklamą.   Dla Europejczyków Ukraińcy są też anty reklamą. Tak jak i w Rosji. Okazuje się, że Ukraina musi zostać zlikwidowana dla pokoju i spokoju w Europie ? Przecież mamy niedawny przykład - Jugosławia, która została splądrowana i podzielona na odrębne państwa i terytoria.

Uważam, że normalny patriota kraju, jeśli ma choć trochę analitycznego myślenia, powinien zapobiec jugosłowiańskiemu scenariuszowi dla Ukrainy. Musi wytykać władzom błędy, proponować inne, bardziej racjonalne sposoby rozwoju kraju. A prawdziwa władza, jeśli ma inteligencję, powinna słuchać, analizować i podejmować właściwe decyzje, a nie za mykać stacje TV mowiące prawdę, krytykujące rząd i prześladować opozycję i dysydentów, jak to się teraz  na Ukrainie dzieje... 

Jest inny sposób.

Większość ukraińskich polityków próbuje przekonać naród ukraiński, że państwowość ukraińska nie ma innego wyjścia, jak być „antyrosyjską”: tylko walka z Rosją przyczynia się do tworzenia ukraińskiej państwowości, tylko walka z rosyjskim językiem, rosyjską kulturą i walka z rosyjską gospodarką może sprawić, że państwo ukraińskie będzie prosperować.

Powiem od razu: to kłamstwo. I niebezpieczne kłamstwo, które może doprowadzić do zniszczenia państwowości ukraińskiej. Państwo, które jako rację bytu swego istnienia zadeklarowało odwieczną walkę z sąsiadami i wyższość swojej rasy i kultury nad nimi, nie istniało w Europie zbyt długo i nie trwało długo, a koniec takiego tworu był całkowicie haniebny, należy nie powtarzać tych błędów.

Dlatego odpowiedzią na wyzwania postawione w artykule W. Putina powinny być następujące procesy polityczne na Ukrainie:

■   Zbuduj ludzki, a nie monoetniczny kraj.   ■

Obecna sytuacja polityczna na Ukrainie stawia przed milionami rosyjskojęzycznej ludności trudny dylemat. Zachowaj swój język i kulturę, ale zdradź państwo ukraińskie, zostań obywatelami innego państwa, w tym przypadku Rosji, zwłaszcza, że ​​są przez skrajne siły wypychani z Ukrainy i zapraszani do Rosji.  Albo, jeśli nie chcą "zdradzić" Ukrainy, muszą zapomnieć o swoim języku, swojej historii, swojej kulturze i być całkowicie posłusznym władzom ukraińskim o skrajnej szowinistycznej dyktaturze, a co najstraszniejsze – być razem z radykałami i nacjonalistami, z ich czerwono-czarnymi transparentami z czasów nazizmu. 


Ataki na język rosyjski, nietolerancja „złego prawosławia”, usprawiedliwianie nazizmu i skrajna pogarda dla wszystkiego, co radzieckie, jak oczernianie bohaterskiego narodu radzieckiego w zwycięstwie w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, czy przekłamywanie faktów,  że cały obecny przemysł, potencjał przemysłowy Ukrainy nie został zbudowany przez cały naród radziecki  z polecenia rządu radzieckiego  (tylko obecnie kłamkiwie głoszą że przez nacjonalistów ukraińskich) w czasach radzieckich.

Radykałowie i rządzący wytyczyli wyraźną absurdalną granicę: wszystko dobre ale tylko według ich selekcji, – na przykład sukcesy Dynama (Kijów), lot Popowicza w kosmos, twórczość kompozytora Iwasiuka, samolot Mrija – i to jest według nich ukraińskie i już nie radzieckie chociaż było i działo się w czasach ZSRR. Według skranych szowinistów i ich segregacji wszystko co złe, jak tragedia w Czarnobylu lub Hołodomor to nie ukraińskie bo - jest dziedzictwem epoki radzieckiej. 

Doszło do tego absurdu, że władze ukraińskie ogłosiły, że obóz Auschwitz został wyzwolony przez Ukrainę, przez oddziały I Frontu Ukraińskiego, ale naturalnie  nic nie wspominając o tym, że w ZSRR był to jeden z wielu radzieckich frontów Armii Czerwonej.

I w takim paradygmacie orwellowskiego podwójego myślenia, oni zmuszają żyć w zakłamaniu  i dla milionów mieszkańcòw Ukrainy !

Nieważne, kogo obecnie wybiorą, albo że stracą swój kraj, albo swoją kulturę. Ten wybór który dokonali jest fałszywy. Uczciwy człowiek i obywatel nie powinien tego wybierać. Wyjście z sytuacji jest bardzo proste – stworzyć nowoczesne, państwo prawa, wielokulturowe, a nie próbować kolonizować terytoria zamieszkałe od wieków przez różne narodowości. Ale gdy rząd Ukrainy nie jest w stanie tego zrobić. To trwa walka narodów uciśnionych z despotycznymi kolonialistami o swoją godność narodową i zagrożenie i będzie dotyczyć integralności terytorialnej kraju i jest nieunikniona, na co nie można pozwolić.


■ Gdyby Federacja Rosyjska zbudowała swoją państwowość na wzór współczesnej Ukrainy skrajnych nacjonalistów, to szybko straciłaby ogromną liczbę terytoriów i ludności.


Uważam, że Ukraińcy i Rosjanie to różne narody, ale narody braterskie, słowiańskie, prawosławne, o tej samej mentalności, historii, świętych i tradycjach. Narody, które od wieków odnosiły największe zwycięstwa, idąc ramię w ramię. Na czele budowy nowego państwa europejskiego musi Ukraina być nie dla wybrańców uzurpatorów, bo gdy jeden naród uważa się za wartościowy, podczas gdy inne podlegają asymilacji, nie będzie żadnej dla takiego kraju przyszłości. Muszą być równe prawa i wolność dla wszystkich obywateli. Potrzebujemy wolnej i sprawiedliwej władzy, a nie narodowego separatyzmu i dla innych wykluczenia.


Ukraińskie władze wybrały drogę narodowego nacjonalizmu, bo ta droga według szowinistów jest po prostu łatwiejsza, przemoc, represje, cenzura, ale przecież wiadomo że taka droga jest w końcu destrukcyjna. W kraju szaleje dziś prawny nihilizm. Prawo jako całość jest postrzegane nie jako wyraz interesów bezpieczeństwa i rozwoju publicznego, ale jako irytujące nieporozumienie, które ma na celu ograniczenie woli ludzi. Ukraińcy nie ufają sądom, Radzie Najwyższej, policji, organom bezpieczeństwa i ogólnie rządowi. Ale jeśli posłowie nie rozumieją, jaki kraj budujemy, sędziowie – kogo i po co sądzić, a policja – kogo i przed kim bronić, to nie możemy zbudować państwa prawnego. My, obywatele Ukrainy, musimy uruchomić polityczny proces budowy państwa prawa. Co więcej, powinien to być właśnie wewnętrzny proces wewnętrzny, z dyskusjami politycznymi i szerokim wachlarzem opinii. Ukraińcy powinni stać się podmiotami w kształtowaniu swoich praw i wolności i przestać być królikami doświadczalnymi dla zagranicznych doradców.

■ Znajdź swoje miejsce na świecie. ■

Samo istnienie ukraińskiego państwa narodowego nie ma sensu dla złożonych procesów politycznych i gospodarczych współczesnego świata. Ważna jest rola, jaką Ukraina odgrywa dziś i będzie odgrywać w przyszłości. I nikt tak po prostu nie zrezygnuje z tej roli w światowym podziale pracy, światowej polityce i wpływach. Ale możemy zasłużyć na tę rolę, zarabiać. To właśnie zarabiać, tworzyć, a nie błagać, oczekiwać ze nam dadzą bo nam się należy i wymuszać szantażem, jak to robi współczesne kierownictwo Ukrainy.


Od 2005 roku Ukraina szybko przekształca się z podmiotu polityki międzynarodowej w przedmiot i w naturalny sposób kończy tę drogę jako kraj całkowicie kontrolowany z zewnątrz.

Naga prawda jest taka.

Nie ma mowy, że obecna Ukraina jest samoistna, niezależna, niepodległa. 

Przyszłość narodów ukraińskiego i rosyjskiego, a także wszystkich narodów europejskich, zależy od wzajemnie korzystnej współpracy i szacunku. Tak, dziś jest konflikt między Rosją a Ukrainą. Ale naszym zadaniem, jako dwóch dojrzałych krajów europejskich, jest rozwiązanie tego konfliktu z obopólną korzyścią. A moje pryncypialne i konsekwentne stanowisko, którego nigdy nie zmieniłem, leży właśnie na płaszczyźnie negocjacji i szukania wzajemnych interesów. Jeśli Ukraińcy zbudują pomost między Europą a Rosją, to zarówno Europa, jak i Rosja będą ich potrzebować. Jeśli zbudują mur, to Europa i Rosja ominą tę ścianę i zostawią nas samych z niepotrzebną ścianą. Czas budowy niepodległego państwa nie może trwać w nieskończoność. Albo zbudujemy coś wartościowego, albo nie. Wszystko zależy od tego, z czym i z kim chcemy budować. 

Przeciwko absorpcji Ukrainy przez inne kraje, trzeba uruchomić polityczny proces odnalezienia miejsca Ukrainy w światowych procesach gospodarczych i politycznych. A to jest niemożliwe przy dzisiejszym prymitywnym podejściu do polityki, ekonomii, zarządzania. Wszystko trzeba zmienić, postawić na profesjonalny tor. I żadna pomoc z zewnątrz nam nie pomoże, bo musimy nauczyć się żyć własnym umysłem, a nie postępować zgodnie z instrukcjami z zewnątrz. Odnajdziemy swoje miejsce we współczesnej historii - będzie państwo Ukraina. A gdy będziemy bawić się w populizm, pójdziemy łatwą, ale błędną ścieżką - zniszczymy nasze państwo. Ekonomia to podstawa wszystkiego. Bez względu na to, ile wywieszamy flag, ile hymnów śpiewamy. To czy Ukraina jest, czy jej nie ma - decyduje gospodarka. 

Najnowsza historia Ukrainy –to ograniczenie procesów gospodarczych, ograniczenie współpracy i interakcji z Rosją. Ale czy jest to korzystne dla Ukraińców ? Jeśli płacą za wiele rzeczy więcej niż Rosjanie, ale dostają mniej za swoją pracę. Jeśli kraj jest bankrutem, to kto się z nim liczy, kto będzie go chronił, czy obywatele tego potrzebują ?  Musimy uruchomić polityczny proces efektywnego zarządzania gospodarką, sferą społeczną i państwem. To jest prawdziwa kwestia niepodległości Ukrainy i suwerenności państwowej. Obecny rząd okazał się bezradny w polityce celnej i społecznej, szczepieniach ludności i strategii obronnej. A podstawą fiaska jest całkowity brak zrozumienia procesów gospodarczych i społecznych w kraju. Prawdziwa analiza zostaje zastąpiona politycznymi frazesami i polowaniami na czarownice.

■ Media, które rzetelnie analizują sytuację, są represjonowane i zamykane, a politycy, dziennikarze i eksperci, którzy mówią prawdę o prawdziwym stanie rzeczy, są prześladowani. Ale o czym mówią ci, którzy są represjonowani? Mowią o tym że rząd nie zarządza efektywnie, krajem, ludźmi , państwem, że ta władza przynosi same straty. Musimy więc nauczyć się zarządzać w naszym kraju i nie wpuszczać oszustów i ludzi o chorej ideologii do naszej gospodarki. 

Oto moja recepta na sprostanie wyzwaniom, o których mówi Władimir Putin.Musimy udowodnić czynami żywotność naszego kraju. Spójność gospodarczą, prawną i polityczną. A to nic nowego. Każde niepodległe państwo musi każdego dnia udowadniać swoją żywotność i to udowadniać czynami, a nie populistycznymi deklaracjami i démarche. Musimy zaproponować taki obraz przyszłości naszego kraju, w którym będzie on atrakcyjny dla przedstawicieli wszystkich narodów, wszystkich grup etnicznych zamieszkujących terytorium Ukrainy. Spraw, aby ludzie nie musieli wybierać między krajem a niezbywalnymi wartościami:  językiem, religią, kulturą; spraw by kraj odniósł sukces. I jestem pewien, że właśnie ta recepta wyprowadzi Ukrainę z impasu,w który wprowadził nasz kraj nieprofesjonalny rząd ostatnich lat, działając pod oczywistym zewnętrznym, zachodnim kierownictwem i kontrolą.

Historyczna jedność Rosjan i Ukraińców, ponad tysiąc lat wspólnej historii położyły solidny fundament pod pomyślną przyszłość Ukraińców i Rosjan. 

  Wiktor Medwedczuk, przewodniczący rady politycznej partii. 

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰 

CZY W POLSCE I W Europie NIE JEST STAĆ głównych mediów umieścić cały artykuł polityka który jest w sposób jak za czasów hitlerowskiej dyktatury represjonowany tylko za to że mówi prawdę i chce poprawy relacji z Rosją oraz nie godzi się z polityką obecnej władzy polegającą na represjach, prowokacjach, wojnie i rasistowskiej ideologii niszczącej ludzi o odmiennych poglądach niż chora ideologia banderowców   ... !

A tyle było protestów i artykułów w polskiej prasie w mediach głównego nurtu gdy chodziło o Cichanowską na Białorusi i Nawalnego w Rosji, więc jak to jest z tą równością i objektywizmem w  krajach podobno przestrzegających prawa do swobody i demokracji ? .

Każdy samodzielnie myślący człowiek widzi na wyrost, że z tą wolnością i rzetelnością jest nie tak jak głosi propaganda i jest całkiem na bakier w mediach mainstreamowych i wśród rządzących w Polsce i w Unii Europejskiej .... .

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

KOMENTARZE

 • Azarow
  Były premier Ukrainy Azarow z czasów przed zamachem stanu i krwawą rewoltą odpowiedział banderowskim Ukraińcom marzącym o upadku Rosji. Poradził Ukraińcom, by nie czekali na upadek Rosji.

  "" „W tym względzie jest dobre przysłowie: „Musisz być głupcem, aby budować swoją politykę na oczekiwaniu, kiedy tysiącletnia Rosja się rozpadnie”. Nigdzie się nie rozpadnie - powiedział Azarow. ""

  Jednocześnie były premier zalecił politykom w Kijowie zastanowienie się, nad tym co mają zrobić by to Ukraina nie musiaĺa się rozpaść, tłumacząc, że Ukraina może rozwijać się tylko razem z Rosją.”, Azarow odpowiedział Ukraińcom marzącym o upadku Rosji.

  „Z tymi antyrosyjskimi nastrojami Ukraina nie ma przyszłości. Jesteśmy absolutnie niepotrzebni na zachodzie i w Unii Europejskiej ”- powiedział Azarow.

  Azarow podkreślił, że przyczyną konfliktu między krajami był zamach stanu i dojście do władzy radykałów szowinistów, co czyni z Ukrainy trampolinę do ataku na Rosję, co ostatecznie już szkodzi samemu Kijowowi.

  Pozdr. :)
 • @Autor
  "Ukraińskie władze wybrały drogę narodowego nacjonalizmu, bo ta droga według szowinistów jest po prostu łatwiejsza, przemoc, represje, cenzura, ale przecież wiadomo że taka droga jest w końcu destrukcyjna". -

  --- Tak, 'wybrały drogę narodowego nacjonalizmu', ale są i będą skutki takiej polityki. Państwo ukraińskie zmniejszyło się z powodu utraty Krymu i dwóch republik w Donbasie. Reżim zamordował ponad 10 tysięcy ludzi, stracił też tysiące swoich żołnierzy.

  I już chyba około 5 milionów Ukraińców wyemigrowało do Rosji, Polski oraz Niemiec. A w kraju bieda. Takie państwo nie ma racji bytu na dłuższą metę.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • a
  A tak w ogóle - co to jest ta Ukraina, że tyle dyrdymałów na jej temat tu się zamieszcza?
  nawet nie wiadomo gdzie leży - które tereny są faktycznie ukraińskie.

  Jedyne na co zasługują, to na solidne kopnięcie w dupę.
  Może to dałoby im otrzeźwienie.
 • @Alfax
  Być otwartymi bez względu na przeszłość

  22 czerwca 1941 roku, dokładnie 80 lat temu, naziści, podbiwszy prawie całą Europę, napadli na ZSSR. Dla narodu radzieckiego rozpoczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana – najkrwawsza w historii naszego kraju. Zginęły dziesiątki milionów ludzi, gigantyczne straty zostały wyrządzone potencjałowi gospodarczemu i dziedzictwu kulturowemu.

  Jesteśmy dumni z męstwa i niezłomności bohaterów Armii Czerwonej i pracowników tyłu, którzy nie tylko obronili niepodległość i godność Ojczyzny, lecz również uratowali Europę i świat przed zniewoleniem. I niezależnie od tego, kto będzie próbował teraz przepisywać karty przeszłości, prawda jest taka, że żołnierz radziecki przyszedł na ziemię niemiecką nie po to, by mścić się na Niemcach, ale ze szlachetną i wielką misją wyzwoliciela. Dla nas jest święta pamięć o bohaterach, którzy walczyli z nazizmem. Z wdzięcznością wspominamy sojuszników z koalicji antyhitlerowskiej, uczestników ruchu oporu i niemieckich antyfaszystów, którzy przybliżali wspólne Zwycięstwo.

  Doświadczywszy okropności wojny światowej narody Europy potrafiły jednak przezwyciężyć alienację, odbudować wzajemne zaufanie i szacunek, oraz obrały kurs na integrację, aby ostatecznie położyć kres europejskim tragediom pierwszej połowy ubiegłego wieku. I chcę szczególnie podkreślić, że w ukształtowaniu takiej Europy olbrzymią rolę odegrało historyczne pojednanie naszego narodu i Niemców żyjących zarówno na wschodzie, jak i na zachodzie współczesnych zjednoczonych Niemiec.

  Przypomnę również o tym, że to właśnie niemieccy przedsiębiorcy w latach powojennych stali się pionierami współpracy z naszym krajem. W 1970 roku ZSRR i RFN zawarły „umowę stulecia” w sprawie długoterminowych dostaw gazu ziemnego do Europy, która położyła podwaliny pod konstruktywną współzależnością i zapoczątkowała wiele późniejszych wielkich projektów, w tym budowę gazociągu Nord Stream.

  Mieliśmy nadzieję, że koniec zimnej wojny będzie wspólnym zwycięstwem Europy. Wydawało się, że jeszcze trochę – i stanie się rzeczywistością marzenie Charlesa de Gaulle'a o jednym kontynencie, nawet nie geograficznym „od Atlantyku po Ural”, ale kulturowym, cywilizacyjnym – od Lizbony po Władywostok.

  Właśnie zgodnie z tą logiką – logiką budowania Wielkiej Europy zjednoczonej poprzez wspólne wartości i interesy – Rosja starała się rozwijać swoje relacje z Europejczykami. Zarówno my, jak i Unia Europejska zrobiliśmy wiele na tej drodze.

  Przeważyło jednak inne podejście. U jego podstaw leżało rozszerzenie Sojuszu Północnoatlantyckiego, który sam w sobie stanowił relikt zimnej wojny. Przecież do konfrontacji z czasów tamtej epoki właśnie został on stworzony.

  Właśnie ekspansja bloku na wschód, która rozpoczęła się między innymi od tego, że radzieckie kierownictwo zostało faktycznie przekonane do członkostwa zjednoczonych Niemiec w NATO, stała się główną przyczyną gwałtownego wzrostu wzajemnej nieufności w Europie. O składanych wtedy w słowach obietnicach, że „to nie jest skierowane przeciwko wam”, że „granice bloku nie będą zbliżały się do was” – pospiesznie zapomniano. Ale precedens został ustanowiony.

  Od 1999 roku miało miejsce jeszcze pięć fal rozszerzenia NATO. Członkami organizacji zostało 14 nowych krajów, w tym republiki byłego Związku Radzieckiego, co faktycznie pogrzebało nadzieje na kontynent bez linii podziału. Przed czym, nawiasem mówiąc, ostrzegał już w połowie lat 80. jeden z liderów SPD, Egon Bahr, który proponował kardynalną przebudowę całego europejskiego systemu bezpieczeństwa po zjednoczeniu Niemiec, przy czym z udziałem zarówno ZSRR, jak i USA. Ale nikt ani w ZSRR, ani w USA, ani w Europie nie chciał go wtedy słuchać.

  Co więcej, wiele krajów zostało postawionych przed sztucznym wyborem – być albo z kolektywnym Zachodem, albo z Rosją. Faktycznie było to ultimatum. Do jakich konsekwencji doprowadziła ta agresywna polityka widzimy na przykładzie tragedii ukraińskiej z 2014 r. Europa aktywnie wsparła antykonstytucyjny zbrojny zamach stanu na Ukrainie. Od tego wszystko się właśnie zaczęło. Po co trzeba było to czynić? Wówczas urzędujący prezydent Janukowycz zgodził się już na wszystkie żądania opozycji. Dlaczego USA zorganizowały zamach stanu, a kraje europejskie bezwolnie go poparły, prowokując rozłam na samej Ukrainie i wystąpienie Krymu z jej składu?

  Obecnie cały system europejskiego bezpieczeństwa uległ poważnej degradacji. Rośnie napięcie, staje się realne ryzyko nowego wyścigu zbrojeń. Marnujemy ogromne możliwości, jakie daje nam współpraca, zwłaszcza ważna ona jest teraz, kiedy wszyscy stanęliśmy w obliczu wspólnych wyzwań – pandemii i jej najcięższych skutków społeczno-gospodarczych.

  Dlaczego tak się dzieje? I co najważniejsze, jakie wnioski jesteśmy zobowiązani wspólnie wyciągnąć? O jakich lekcjach z historii wspomnieć? Myślę, że przede wszystkim o tym, że cała przedwojenna historia Wielkiej Europy potwierdza: dobrobyt i bezpieczeństwo naszego wspólnego kontynentu można osiągnąć tylko wspólnym wysiłkiem wszystkich krajów, w tym Rosji. Ponieważ Rosja to jedno z największych państw europejskich. I czujemy swoje nierozerwalne więzi kulturowe i historyczne z Europą.

  Jesteśmy otwarci na uczciwe konstruktywne współdziałanie. Potwierdza to nasz pomysł stworzenia jedynej przestrzeni współpracy i bezpieczeństwa od Atlantyku po Pacyfik, która obejmowałaby różne formaty integracyjne, w tym Unię Europejską oraz Euroazjatycką Unię Gospodarczą.

  Powtórzę raz jeszcze: Rosja opowiada się za wznowieniem wszechstronnego partnerstwa z Europą. Mamy wiele spraw będących przedmiotem wspólnego zainteresowania. Są to bezpieczeństwo i stabilność strategiczna, ochrona zdrowia i edukacja, cyfryzacja, energetyka, kultura, nauka i technologie, rozwiązanie problemów klimatycznych i ekologicznych.

  Świat rozwija się dynamicznie napotykając nowe wyzwania i zagrożenia. I po prostu nie możemy sobie pozwolić, aby nieść na sobie ciężar przeszłych nieporozumień, krzywd, konfliktów i błędów. Ciężar, który będzie nam przeszkadzał w koncentrowaniu się na rozwiązywaniu bieżących problemów. Jesteśmy przekonani, że wszyscy musimy przyznać się do tych błędów i je naprawić. Naszym wspólnym i niekwestionowanym celem jest zapewnienie kontynentalnego bezpieczeństwa bez linii podziału, jedynej przestrzeni równoprawnej współpracy i powszechnego rozwoju na rzecz dobrobytu Europy i całego świata. tu link do artykułu : https://poland.mid.ru/web/polska_pl/glowna/-/asset_publisher/qi8drtMKe9IB/content/artykul-prezydenta-rosji-wladimira-putina-opublikowany-22-czerwca-2021-roku-w-niemieckim-tygodniku-die-zeit-z-okazji-80-rocznicy-rozpoczecia-wielkiej-?inheritRedirect=false&redirect=https%3A%2F%2Fpoland.mid.ru%3A443%2Fweb%2Fpolska_pl%2Fglowna%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_qi8drtMKe9IB%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D3 Salute 5*.
 • Autor 5* * * * *
  " CZY W POLSCE I W Europie NIE JEST STAĆ głównych mediów umieścić cały artykuł polityka który jest w sposób jak za czasów hitlerowskiej dyktatury represjonowany".

  Pewnie główne media jak TVPiS, TVN, POLSAT stać by było gdyby to były wolne od poprawności politycznej media.

  A tak wykonują posłusznie wszelkie polecenia włascicieli którzy jak się okazuje to zadeklarowane mafijne mendy tworzące zorganizowaną grupę trzymającą władze i pieczę nad negatywnym opisem Rosji i Putina.

  Media głównego ścieku tym samym nie mogą napisać czy ukazać prawdy ujawnionej przez krytyków banderowskiego reżimu bo nie są od popierania polityków którzy krytykują reżim w Kijowie. A są tylko i wyłacznie od szkalowania i krytykowania znienawidzonej Rosji która ośmieliła się przeciwstawić USA i Zachodowi i zniszczyła samowolę Waszyngtonu i NATO a tym samym świat o którym marzyli
  tacy jak żyd Rothschild ...

  https://www.thejc.com/image/policy:1.450119:1513002357/.jpg

  I mniejsze ale roszczeniowe płotki jak Soros i jemu podobni.
 • @Repsol 10:48:00
  //...Ponieważ Rosja to jedno z największych państw europejskich....//

  A mnie do tej pory wydawało się, że największe, a tu taki klops...
  Może Kosowo jest większe od Rosji?
 • @Monaco 07:38:48
  Obecna Ukraina to twór Stanów Zjednoczonych.
  Cała wewnętrzna reperesyjna polityka likwidująca opozycję i wszelkie posunięcia Kijowa w polityce międzynarodowej są ustalane glównie przez rząd Stanów Zjednoczonych z amerykańskim prezydentem.

  Obecny czy też poprzedni "prezydent" Ukrainy to tylko marionetka która piastuje to stanowisko za zgodą Białego Domu w USA.

  Więc "Z tymi antyrosyjskimi nastrojami Ukraina nie ma przyszłości. Jesteśmy absolutnie niepotrzebni na zachodzie i w Unii Europejskiej ” to prawda ale Stany Zjednoczone do celów prowokacji i niszczenia relacji Rosji z Europą potrzebują Ukrainy z rządem i ideologią nacjonalistyczną a wręcz nazistowską która jest skierowana przeciwko Rosji i utrudnia jej rozwój nie tylko w kwestii gospodarki ale zwykłych kontaktów partnerskich z krajami w Europie.

  Cel Stanów Zjednoczonych to, zniszczenie niepodległości - Rosji.

  Pozdrawiam :)
 • Autor
  Szczytem debilizmu rządzących neo-banderowców, było całkowite zerwanie powiązań gospodarczych z Rosją, a tym samym wysłanie milionów ludzi na bezrobocie i zniszczenie przemysłu. Mieli naprawdę wybitnych instruktorów z zewnątrz, którzy wiedzieli co robią - w przeciwieństwie do nich. Już tylko za to - Naród winien im podziękować wieszając publicznie. Uchowało się tylko to, co znalazło się w łapach oligarchii bezwzględnie " dojącej" Kraj. Aktualnie banderland walczy o przetrwanie, lecz wielu przepowiada mu rozpad - i to byłoby najlepsze dla ludzi tam mieszkających.
 • @zygmuntbialas 09:29:58
  Ten obecny twór Ukraina funkcjonuje tylko dzięki injection miliardów dolarów z USA, UE i Polski.

  Naród biednieje a reżim w Kijowie i oligarchowie mają się dobrze. Do czasu jak istnieje parasol ochronny Stanów Zjednoczonych.

  Ale gdy dojdzie do przesilenia i nędza będzie już nie do wytrzymania nastąpi eksplozja która rozerwie kajdany narzucone milionom mieszkańcom Ukrainy i amerykańskie władanie pryśnie.

  Niewola też ma swoją cenę.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Repsol 10:48:00
  Mnie się zaprezentowane tu stanowisko podoba.
  Jest tylko jeden problem.
  Otóż widać, że Zachód nie dotrzymuje żadnych umów i zobowiązań. I to jest faktem.
  Ale, czy Rosja , gdy jej wpływy były duże, dotrzymywała zobowiązań i paktów?

  Nie chcę się tu wikłać w dywagacje, ale rolą Polski jest równy dystans tak do Wschodu jak i Zachodu.
 • Wolność
  W Polsce mamy za mało problemów - stać nas aby trwonić czas i uwagę na Ukrainę itd. ?
 • @Repsol 10:48:00
  Bardzo Panu dziękuję za umieszczenie Pana komentarza w formie tego artykułu który był podstawą dla represjonowanego lidera opozycji na Ukrainie, do wyrażenia swojej opinii na temat wydarzeń i relacji Ukrainy z Rosją.

  Teraz w połączeniu w całość jest dla każdego pełny obraz całej panującej tam sytuacji oraz dlaczego tak się dzieje i kto jest odpowiedzialny za zniszczeniem normalnych relacji między dwoma państwami oraz tym samym równowagi w Europie.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Monaco 11:00:06
  Być bogatym i pięknym to marzenie wielu ludzi na planecie Ziema :)), nic złego.

  Ale skrajne które posiadają ludzie mający predyspozycje do wykorzystywania go by wykorzystywać do swoich niecnych celów i narzucać swoje reguły gry jest bardzo szkodliwe i niebezpieczne.

  Nadmiar czy to pieniędzy czy alkoholu czy innych dóbr prowadzić może do zniszczeń i destrukcji psychicznej posiadającego. Zatracenia kontroli i nie liczenia się z konsekwencjami.

  Dlatego tak jak istniej w cywilizowanym świecie dolny limit ubóstwa tak powinien istnieć górny limit bogactwa który nie pozwalał by przekroczyć tej granicy dla dobra społeczeństwa ale i delikwenta który mógłby popaść w skrajną nędzę lub skrajne bogactwo.

  Przecież wszystko co jest za dużo lub za mało jest szkodliwe.
  Zaburza równowagę organizmu i prowadzi do powstania poważnych problemów.

  Pozdrawiam :)
 • @Playset 11:35:12
  Sztuczny twór, stworzony przez dyktatorów i zamieszkały przez wiele narodowości albo powinien być tolerancyjny albo rozpaść się i nie zmuszać ludzi do życia pod jednym dachem.

  W czasie ZSRR ruchy skrajnie nacjonalistyczne były tłumione ponieważ cały ZSRR składał się z setek różnych narodowości.

  A po 2014 roku po zamachu stanu rządy na Ukrainie przejęli skrajni nacjonaliści i to o ideologii nazistowsko-banderowskiej.

  A z takim ustrojem Ukraina nie ma żadnej szansy na dłuższe przetrwanie.

  To musi skończyć się katastrofą.

  Pozdrawiam :)
 • @Oświat 11:01:21
  No przecież masz wymarzony Eurokołchoz z Adolfiną na czele , a gaz i tak od Rosji kupują . Salute :))) Ps : albo Krym ?. :)))))
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:40:33
  Wojenkę szykują tak ja to widzę , następnie ucieczkę "rządu" tak jak poprzednio . Salute .
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:40:33
  "Nie chcę się tu wikłać w dywagacje, ale rolą Polski jest równy dystans tak do Wschodu jak i Zachodu."

  To prawda, zachowując dystans Polska byłaby bezpieczna i korzystała w pełni z surowców, handlu i współpracy tak ze Wschodem jak i z Zachodem.

  Tylko problem jest głębszy, ponieważ sami widzimy, że Polska od 1989 roku jest narzędziem używanym przez Stany Zjednoczone w politycznych rozgrywkach przeciwko Rosji.

  Zresztą nie tylko Polska, ale i kraje bałtyckie, Rumunia a od 2014 roku Ukraina.

  Więc czyje interesy reprezentują rządzącyc Polską od 1989 roku ?

  My Polacy nie chcemy wojny ani z Zachodem ani ze Wschodem. 6 lat drugiej wojny światowej zrujnował nam Polskę wystarczy wspomnieć o milionach Polaków którzy stracili życie , caly swój dorobek i zrujnowane nasze miasta a szczególnie Warszawę zamienioną w morze gruzów, w pustynię.

  Według mnie to tylko albo nieodpowiedzialni ludzie mogą chcieć w obecnych czasach wojnę z Rosją albo zdrajcy i wrogowie Polski którzy są w strukturach władzy.

  Żaden zdrowy na umyśle człowiek nie chce przecież stracić swojego życia dla fanaberi grupy która sprawuje władzę i tym samym stracić cały dorobek swojego życia.

  Pozdrawiam.
 • Jest afera
  pozornie tylko nie związana z tematem Ukrainy.Związana.Albowiem wszystko co związane jest z medialną propagandą związane jest też z sytuacją na Ukrainie.

  Otóż ujawniono wydatki herszta Echa Moskwy Venediktowa.
  Jak się okazuje owa "ikona bezstronnego dziennikarstwa" jest na utrzymaniu Władimira Gusińskiego.

  Moje niedawne próby wspomnienia o Gusińskim ukrócił pożyteczny @ rowszan że niby blog pana Zygmunta to nie miejsce.Pozwlę sobie zacytować mój komentarz:
  //Nie ma się czym chwalić.Wierzę że to kiedyś będzie ścigane prawem :)
  NTV to telewizja medialnego koncernu Gusińskiego który za czasów ZSRR był szulerem karcianym i agentem KGB, w 80-te wywindował się na biznesmena a potem oligarche.A nawet głowę oligarchicznego klanu.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Vladimir_Gusinsky
  Od czasów Gebelsa nie było bardziej kłamliwych i propagandowych mediów niż media Gusińskiego dlatego żaden produkt powstały w tym tyglu czarownic nie może być dobry (w znaczeniu pozytywny)
  Zdumiewające ale postać Gusińskiego jest u nas zupełnie nieznana a przecież od niego się zaczęło.Bez likwidacji koncernu Gusińskiego Putinowi nie udała by się żadna odnowa.Oligarchiczny klan (w skład kórego wchodził miedzy innymi Chodorkowski) na czele którego stał Gusiński był skonfliktowany z pewną międzynarodową grupą wpływów i to po mistrzowsku wykorzystał Putin."Sojusznicy" (Chabat Lubawicz) dopomogli mu pozbyć się tego jegomościa podajac go prokuratorowi na tacy.Gusiński ratował się ucieczką.Obecnie ma izraelskie obywatelstwo a prócz tego hiszpańskie albowiem udało mu się udowodnić że jego przodków w XIII wieku wypędzono właśnie z Hiszpanii.Jego media przejął Gazprom.
  Dziennikarze związani z byłym NTV w większości wyemigrowali na Zachód lub Ukrainę gdzie kontynuują to co robili w 90-te na NTV //
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/162729,gdy-wladze-zajmuja-sie-streczycielstwem

  Teraz się okazuje Gusiński wprawdzie zza granicy ale dalej finansuje swoją starą NTV-owską gwardię która po staremu reprezentuje antyrosyjskie pozycje.
  https://tsargrad.tv/news/dolgi-i-krizis-rashody-na-venediktova-slili-v-otkrytyj-dostup_385174

  Nie wiem co władze z tym zrobią,bo coś muszą choćby z przyczyn podatkowych,ale w najbliższym czasie należy się spodziewać medialnych nagłówków "Putin prześladuje niezależnych dziennikarzy".
 • @Repsol 12:29:10
  Mogą się przeliczyć bo w razie totalnej wojny nie znajdą schroniska dla siebie, gdyż cała planeta może zostać zamieniona w radioaktywny glob ! Z zatrutą wodą i glebą.

  A gdy będą to działania punktowe to przy pomocy satelitów i sztycznej inteligencji zostaną zlokalizowani i unicestwieni że nawet nie zdążą się pożegnać ze swoim luksusem.

  Pozdrawiam :) )
 • @ikulalibal 12:54:18
  Z korzystałem z Pana linku i przeczytałem o finansowaniu przez tego mafiozę Echo Moskwy.

  Dziw mnie, że tego rodzaju jawnie wroga stacja na usługach zagranicznych agentur jest w dalszym ciągu czynna i oficjalnie funkcjonuje.

  A zachodnia propagandowa szcze-kaczka głosi na lewo i prawo, że w Rosji nie ma wolności mediów.

  Pozdr. :))
 • @Monaco 13:09:16
  //Z korzystałem z Pana linku i przeczytałem o finansowaniu przez tego mafiozę Echo Moskwy.//

  Och nie.Jest znacznie gorzej jako że Echo Moskwy finansuje państwo poprzez GazpromMedia które to przejęły radio po ucieczce Gusińskiego.
  Venedyktow jest utrzymywany przez Gisińskiego na prywatnej niwie (że tak powiem)
  Po prostu Venedyktow płaci kartami kredytowymi wystawionymi na Gusińskiego.W dodatku płaci gigantyczne pieniądze;za ekskluzywne hotele,za częste samolotowe przeloty biznes-klasą,za uczty w snobistycznych restauracjach,za niepojęte co do powodu przebywania w dziwnych miejscach.
  Kto by pomyślał że taki z niego sybaryta.Przecież wygląda jak kloszard z tym że uzębienie ma gorsze nawet od statystycznego kloszarda.

  https://www.osnmedia.ru/wp-content/uploads/2021/02/Aleksej-Venediktov-881x523.jpg
 • @ikulalibal 13:29:59
  Czy zauważył Pan że ukrył się on w Izraelu.

  Nie jestem antysemità jedynie nie cierpię syjonistów.

  Wygląda że to reguła, że w większości złodzieje którzy ograbili Rosję po rozpadzie ZSRR to syjonistyczne cwaniaki.

  Chodorkowski, Abramowicz itd...

  Strony w kategorii „Rosyjscy Żydzi”

  Poniżej wyświetlono 200 spośród wszystkich 236 stron tej kategorii.

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Rosyjscy_%C5%BBydzi

  A w Polsce ???
 • @ikulalibal 13:29:59
  "Och nie.Jest znacznie gorzej jako że Echo Moskwy finansuje państwo poprzez GazpromMedia:

  Tym bardziej trudno jest zrozumieć, Rosja toleruje wrogie działania Echa Moskwy pod auspicjami Gaspromu, bądź co bądź firmy reprezentującej narodowe interesy Rosji.

  ???
 • @ikulalibal 13:29:59
  Fundując luksusowe apartamenty i podróże tym samym ten wróg Rosji ma naturalnie wpływ na Echo Moskwy i rodzaj atyrosyjskiej działalności.
 • @Monaco 12:56:01
  Polecam https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=29334 Wiesz ile tego w magazynach stoi , a w trzy miesiące może przestać tam stać , no ale nasze niedojdy twardo prą na Moskwę . Salute :)))))
 • @Monaco 13:53:55
  //ma naturalnie wpływ na Echo Moskwy i rodzaj atyrosyjskiej działalności.//

  No ma.Na też "ochronne parasole" w strukturach władzy.Nie można zapominać że wciąż jeszcze istnieją entuzjaści lat 90-tych którzy tylko przycupnęli i czekają.O wym że ich szanse na legalny,czyli zgodny z konstytucją ,powrót do władzy są zerowe więc już od 2011 pracują wyłącznie na majdan.A w tej sytuacji mieć swoich ludzi w mediach a nawet swoje media (np tele kanał dożd związany z żoną Miedwiediewa),to sprawa pierwszorzędna.
  Nie zapominajmy też o blogerach reprezentujących "niezależne opinie" (ulubione źódła informacji 1bezmetki) a również związanych z zagranicznymi fundacjami.Ci zazwyczaj się inteligentniejsi a może mniej pewni siebie niż Venediktow bo nie biorą pieniędzy wprost a poprzez bardziej złożone systemy "organizacji pozarządowych",jakieś bitcontowe schematy itp.
 • Zwariowana ukraina
  Państwo które ma tak dużo oligarchów, prywaty jak i tak bardzo rozwiniętą rosyjską V kolumnę nigdy nie będzie normalne. Dodając różnych pomyleńców dla których bandyci są gierojami wychodzi po prostu wielkie gówno. Na tak pochylone drzewo skacze koza czyli różni zewnętrzni ekonomiczno-polityczni zachodni bandyci łupiąc nowo powstały kraj jak i przy oklaskach i pomocy rodzimych złodziei okradają jego jeszcze istniejącą ekonomię. Przykładem banderlandzkiego wypranego mózgu może być "panienka" Iryna Farion która na wspomnienie chłopców z SS Galicja czy też Bandery i Szuchewicza aż nogi do góry zadziera.
  Innym przykładem ale z drugiej strony kraju jest homosovieticus z V kolumny poseł Шуфрич. Ostatnio takiej nabrał odwagi że na TV bez obaw opowiedział jak to Ukrainę zdradzał. Jak to na początku gdy Rosjanie do Donbasu kilku swoich wysłanników przysłali aby rebelię robić on POSEŁ, bez wiedzy i pozwolenia rządu zaczął z nimi warunki oddania Donbasu i Luhanska pertraktować. Przecież ten zdrajca powinien od razu pod ścianę iść. Wyobraźcie sobie że Niemcy wysyłają pierwszą kilkuosobową grupę dywersantów na Śląsk aby zorganizować bojówki a jakiś tam nasz polski poseł zaczął z nimi oddanie Śląska pertraktować. Przecież tu nie ma z kim dyskutować. Od razu czapa, no ale to nie na Ukrainie. Tam ludzie zaplątani w zdradę oddania Krymu wciąż bezczelnie po ulicach chodzą. (www.youtube.com/watch?v=KfHi1BgH7U0)
  _Tak więc jak tu można w takich warunkach normalne państwo budować jeżeli z jednej strony kupa ideologicznych bandytów, z drugiej sowieckie sprzedawczyki a po środku same złodzieje. Im tylko atom dać aby cały świat spalili.
  Poza tym Medwedczuk to jeden ze zdrajców i rosyjska V kolumna.
 • @Stara Baba 14:25:39
  //Państwo które ma tak dużo oligarchów, prywaty //

  Każde państwo poza Koreą Północną i Kubą ma dużo oligarchów.
  Jeśli @Starej Babie się wydaje że nie ma ich w USA,Kandzie czy innej Wielkiej Brytanii to znaczy że jest już mocno "pochylona wiekiem".
  Istnienie oligarchatu jest immanentną cechą ustroju coraz bardziej nas otaczającego.
  To że w odniesieniu do pewnej części tych złodziei nie używa się pojęcia "oligarcha" a "przedstawiciel grupy finansowej" to jeszcze nie czyni z nich innej jakości.

  //Poza tym Medwedczuk to jeden ze zdrajców i rosyjska V kolumna//

  I w tym cała nadzieja Normalnej Ukrainy.
 • Zmiana polityki USA względem Ukrainy i innych byłych "demoludów"
  już jest widoczna. USA naciska aby Ukraina i Polska nie robiły wstrętów Rosji w sprawie Nord Stream2. Tak pisze Politico.
  https://www.politico.com/news/2021/07/20/us-ukraine-russia-pipeline-500334

  W interesie USA jest zimna zgoda z Moskwą i ciepłe stosunki z Berlinem w sytuacji zimnej wojny z Pekinem. To jest zupełnie logiczne podejście.
  Berlin ma zielone światło na kooperację z Moskwą. Ukraina już się nie liczy, nawet Zelenskiego nie czekają w Waszyngtonie, odkładają jego przyjazd na czas nieokreślony.
 • @ikulalibal 14:51:43
  Oligarcha to bardzo specyficzne określenie i ma bardzo dużo wspólnego ze
  znaczeniem Magnaci którzy nie na ziemiach polskich ale tylko w obszarze na dzisiaj Ukraina lub dawnej Litwy żyli. Oligarchy nie można porównać że zwykłym bogatym człowiekiem. Tak jak już mówiłem to słowo specyficzne,
  mające głębszą wymowę.
  _no ale co ja wiem, ja już stary jestem.
 • @Stara Baba 15:03:12 Komik amerykański Stephen Colbert
  prowadzący w amerykańskiej telewizji program rozrywkowy, pojechał do Rosji, tam wystąpił w tv podobnym programie rozrywkowym , wybadał co i jak jest z tymi co tam rządzą, wrócił i powiedział:
  "Różnica jest taka, że tu mówimy po angielsku".

  Oligarcha to człowiek bogaty mający wpływy we władzy państwowej. A kto ze sprawujących władzę w USA jest biedakiem? Czy można dostać się do sfer rządzących w USA będąc biednym?

  //Tak jak już mówiłem to słowo specyficzne,// Słowo jest specyficzne, bo to nowość w Rosji, gdzie ludzie jeszcze myślą kategoriami wyniesionymi z komunizmu, gdzie deklarowano "sprawiedliwość społeczną" i władza należała do "robotników i chłopów".

  Brak ZSRR spowodował upadek całego ruchu związków zawodowych, bo przestano się bać rewolucji komunistycznej. Zaraz po upadku ZSRR wszędzie pojawiły się "umowy śmieciowe" i poszły w kąt wypracowane przez lata umowy długotrwałe o pracę i robotnicze przywileje.
  Dzisiejsi młodzi na Zachodzie będą mieć gorzej niż ich ojcowie i dziadowie. To jest już widoczne.
 • @Stara Baba 15:03:12
  // Oligarchy nie można porównać że zwykłym bogatym człowiekiem. Tak jak już mówiłem to słowo specyficzne //

  Więc proszę wyraźnie wyartykułować że ci
  wszyscy:Morganowie,Astorowie,Schiffowie,Rokefelerowie,byli tylko bogatymi ludźmi i zupełnie nie mieli wpływu na władzę.

  Śmiało.
 • @Anna-PK 15:25:26
  "//Tak jak już mówiłem to słowo specyficzne,// Słowo jest specyficzne, bo to nowość w Rosji"

  Odnosiłem się do dzisiejszej Ukrainy i dawnych terenów Rzeczpospolitej a nie Rosji. Jeżeli pani sugeruje że Ukraina to Rosja... no cóż. Oligarcha ogólnikowo to opis człowieka bogatego który dba tylko o swoje interesy nawet kosztem państwa w którym żyje. Nie każdy bogaty jest oligarchą. Opis ten odnosi się także do rosyjskich oligarchów.
 • @Stara Baba 15:43:57 Ja nic nie sugeruję, Ukraina została wykreowana
  przez władzę w Moskwie, a historycznie to są tereny polskie i rosyjskie.

  A o czyje interesy dbają właściciele Google, Microsoft, itp. którzy mają swoje firmy zarejestrowane w rajach podatkowych? A w tym przypadku w Irlandii, gdzie podatek wynosi 10% a nie jak w USA , gdzie niedawno, do czasów Trumpa wynosił 35%?
  A Walmart, ktory produkuje swoje towary w Chinach, czy Indiach dba o kogo? Oni tylko wpłacają dla kandydatów w wyborach odpowiednie sumy i mają z głowy inne problemy.
 • @Anna-PK 15:56:54
  //Nie każdy bogaty jest oligarchą.//

  A Georg Soros jest oligarchą czy tylko prostym choć bogatym człowiekiem?

  //Opis ten odnosi się także do rosyjskich oligarchów.//

  W Rosji nie ma oligarchów.To znaczy bogatych ludzi mających związek z polityką kraju.
  Oligarchowie lat 90-tych albo na łeb na szyję ewakuowali się na Wyspy Brytyjskie lub do Izraela, albo pozostali godząc się na pozycję wyłącznie bogatych ludzi i nic ponad to.
 • @Stara Baba 14:25:39
  Stara babo, no to ci bandyci którzy obalili demokratycznie wybrane władze i teraz rządzą to niby kim są ? To są faktyczni ZDRAJCY którzy oddali Ukrainę w łapy przestępców w BIAŁYM DOMU w USA.

  ZDRADZILI UKRAINĘ ODDALI CAŁKOWICIE KRAJ W OBCE ŁAPY i we współpracy zmienili państwo w kolonie amerykańską. Czy stara baba tego nie widzi bo patrzy przez wielkie bajoro zwane oceanem i ma bardzo krótki wzrok!

  A może całkowicie skoro jest stara baba to oślepla na zdradę tych co to obecnie po przez krwawy przewrót rządzą i niszczą Ukrainę, stosują terror, mordują ludność cywilna w Donbasie i pod flagami SS i Azov strzelają do mieszkańców i obrońców Donbasu.
 • @ikulalibal 14:51:43
  Dla zajadłych rusofobów zdrajcy na rzecz USA to nie zdrajcy, a ci którzy chcą pokojowego współistnienia z sąsiadem Rosją to od razu zdrajcy.
  To ci dopiero mentalność, nie do pozazdroszczenia.

  To jakieś kuriozalna mentalność wybiórczo schematyczna.

  Pozdr. :))
 • @Monaco 16:21:14
  Teraz będą mogli sobie popukać , ale w swoje puste łby . Salute . https://www.youtube.com/watch?v=AIpsOobz13I
 • @Monaco 16:17:17
  Gdyby nie to że Rosja aneksowała Krym jak i położyła swoje łapy na wschodniej Ukrainie obce łapy by się na Ukrainie nie panoszyły bo w takiej skali by do tego nie dopuszczono. Od 2014 roku z powodu rosyjskiej agresji Ukraińcy mają wybór albo dawać dupy Rosji albo dawać dupy zachodowi z USA włącznie. Taką sytuacje dla Ukraińców stworzyła Rosja a nie USA.
  Z dwojga złego nie dziwota że Ukraińska większość wybiera Zachód.
 • @Monaco 16:21:14
  //Dla zajadłych rusofobów zdrajcy na rzecz USA to nie zdrajcy, a ci którzy chcą pokojowego współistnienia z sąsiadem Rosją to od razu zdrajcy.//

  Też to zauważyłem. W Internecie starczy tylko nie pluć na Rosję i chcieć normalnych, sąsiedzkich stosunków to jest się od razu "pieskiem Putina".
  Tutaj na neonie jest nawet jeden kretyn, który nazwał mnie "pożytecznym idiotą" bo miałem czelność opublikować CAŁY tekst artykułu Putina. Jak goowniane media wyrywają z kontekstu co im pasuje to jest ok.

  Natomiast istnieje cała rzesza, nie wiem jak ich nazwać, którzy włażą USA bez mydła w doopę i są z tego dumni.

  Autorowi za notkę 5*****
 • @Stara Baba 16:35:34
  //Z dwojga złego nie dziwota że Ukraińska większość wybiera Zachód.//

  Otwartą pozostaje kwestia 11 milionów Rosjan żyjących na obszarach
  obecnie okupowanych przez Kijów.(dane wedle spisu ludności z 1991 r)
  Kijowski rząd przejął władzę w wyniku działań niezgodnych tak z ukraińską konstytucją jak i każdą inną konstytucją.
  Obywatele zamieszkujący wschodnie obszary państwa stoją na straży prawnego porządku zaś uzurpatorami są "siły rządowe".
  Trzeba być kanalią lub @Starą babą żeby stawać po stronie kłamstwa i zbrodni.
 • @Stara Baba 16:35:34
  No tak jest jak się czyta merdia od sakiewycza . Salut : http://kontrrewolucja.net/historia/giedroyc-ukraina-i-my-czyli-absurdy-polskiej-polityki-wschodniej/3
 • @Stara Baba 16:35:34
  Nie zmienisz faktów z rzucając winę na Rosję.

  Gdyby bandyci z USA nie oplacili bandytów na Majdanie i to jeszcze sprowadzonych aż z Gruzji którzy mordowali ludzi stresując z dachów budynków w okół placu. Oraz przez USA zainwestowanie kilku miliardów dolarów w celu dokonania zbrojnego krwawego zamachu stanu i amerykańska baba nie rozdawała ciasteczek nie było by Rosji broniącej ludność na Krymie i w Donbasie i prawie 100 spalonych młodych ludzi w Odessie przez banderowskich zbrodniarzy.

  To USA położyły swoje bandyckie łapy na Ukrainę i tego faktu stara czy młoda baba nie zmieni i nie zakrzyczy kłamstwami.

  Rosja za późno wkroczyła a powinna zrobić tak jak zrobiła w obronie Białorusi na którą bandyci z U S A chcieli położyć swoje zbrodnicze złodziejskie łapy.
 • @Alfax 11:29:57
  " Cel Stanów Zjednoczonych to, zniszczenie niepodległości - Rosji." - myślę, że się pan myli. Celem USA, a dokładniej żydowsko-anglosaskiej oligarchii decydującej o polityce amerykańskiej, jest formalne istnienie fasadowo niepodległej Rosji oraz istnienie marionetkowej administracji państwowej w Rosji, trzymającej w karbach naród rosyjski, aby można było okradać Rosję i wysysać jej zasoby i mieć ją jako kondotiera w nieuchronnym starciu z Chinami.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:50:33
  Umieściłeś cenny tekst, obnażający całą prawdę jak od czasu rozpadu ZSRR Zachód oszukiwał i prowokował Rosję.

  W Polsce licencje na objektywne nadawanie infornacji po przez TV czy Radio nie ma szans, informacje które nie są zgodne z poprawnością polityczną już nie tylko w Polsce ale pod wodzą USA i UE nie mają prawa ujrzeć światło dzienne, albo są tak podane i wyrwane z kontekstu, że pozostaje po nich sygnał że wszystko co czyni Putin, Chiny czy inny kraj niezależny od zmowy globalnego Zachodu to beee i agresja.

  Pozdraw :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:50:33
  A opinią jakiś kretynów na Twoim miejscu bym się nie przejmował. Ci którzy tak plują to są opłacane trolle przez banderowską ambasadę usadowioną w Esco-barze :)))
 • @stanislav 17:13:06
  Ciekawe jak to się dzieje że dokładnie zna pan cele USA.

  Jednakże ja uważam że to nie pan a Alfax ma rację gdyż to jego opinia znajduje umocowanie zarówno w historii jak i w polityce.Tymczasem pańskie opinie sa tylko odzwierciedleniem opinii rosyjskojęzycznych blogerów żyjących z "bitcotowych portfeli" fundowanych przez finansowych grandziarzy zbiegłych za granicę.

  //mieć ją jako kondotiera w nieuchronnym starciu z Chinami. //

  Jeśli wierzy pan że to możliwe (obrócenie Rosji przeciw Chinom na rzecz USA) to znaczy że nie masz pan pojęcia i znasz się na tych sprawach jak kot na kwaśnym mleku.
 • @ikulalibal 16:02:30
  " W Rosji nie ma oligarchów. To znaczy bogatych ludzi mających związek z polityką kraju" ;)))

  To jest jeden z najzabawniejszych kawałków ze skundlonej egzegezy " zbiorowego Putina" w wykonaniu komisarza @ikulalibala
 • @Repsol 16:34:34
  Niestey to nie Rosja swoim bazami otoczyła USA i państwa NATO. Jest dokładnie odwrotnie.

  Więc by nie powtórzyła się historia napoleońska i z hitlerem to stosuje motto :

  Chcesz mieć pokój szykuj się na wojnę. !!!

  Pozdrawiam :))
 • @stanislav 17:26:01
  //To jest jeden z najzabawniejszych kawałków ze skundlonej egzegezy " zbiorowego Putina" w wykonaniu komisarza @ikulalibala//

  To wymień choć jednego podstarzały skinhedzie.
 • @Monaco 17:26:32
  //Niestey to nie Rosja swoim bazami otoczyła USA i państwa NATO. Jest dokładnie odwrotnie.//

  Na dzień dzisiejszy maja miejsce ćwiczenia NATO-wsko amerykańskich sił zbrojnych aż w trzech miejscach na linii granic z Rosją.
 • @ikulalibal 12:54:18
  Według ostatnich podjętych przez rosyjską Dume decyzji o zwalczaniu obcych agentów obecnie będzie łatwiej przywołać do porządku nadawców którzy jawnie naruszają żywotne interesy Rosji czyli bezpieczeństwa terytorialnego i organizowanie sytuacji mającej za cel obalenie porządku konstytucyjnego w Rosji.

  Może w końcu zabiorą się za Radio svoboda, i głos ameryki no i naturalnie za dywersyjne studio w Moskwie to Echo Moskwy.

  Pozdrawiam :)
 • @ikulalibal 13:29:59
  Gusinsky.

  To zdrajca jeden z wielu. ... . A może ich być tysiące.

  Pozdrawiam :)
 • @Monaco 13:50:48
  Może w ten sposób władze Rosji mają wiedzę z kim tam mają wątpliwą przyjemność.

  Dlatego ich tolerują.
 • @Repsol 14:06:02
  Dziękuję za linki.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @ikulalibal 14:06:39
  Ciekawi mnie podłoże usunięcia Miedwiediewa z funkcji premiera.
  Czy w grę wchodzą jego konekcje z liberałami ? Skorymi przekazać Rosję pod kontrolę Zachodu. Podobno dla większości liberałów interes Rosji i ludności nie istnieje liczą się tylko zyski i trsnsfer miliardów do banków na Zachodzie.

  Pozdrawiam :)
 • @Stara Baba 14:25:39
  Zdradą było przekazanie przez Ukrainca Nikite Chruszczowa Krumu wraz z 85% ludnością Rosyjską Socjalistycznej Republice Ukraińskiejj.

  O tym fakcie wszyscy sympatycy bandery milczą.

  Lenin przyłączył południowy-wschód, Stalin ziemie zabrane Polsce i Zakarpacie a Ukrainiec zrobił bezprawny prezent Socjalistycznej Ukrainie i anektował Krym bez zgody ludności zamieszkałej w większości przez Rosjan.

  Po prostu trzymajmy się faktów.
 • @Anna-PK 14:56:06
  NS 2 To projekt żywotny nie tylko dla Niemiec, bo na uruchomienie czekają kraje na zachód od Berlina, czyli Nederland i België ich przemysł i energetyka bazuje na zużyciu gazu i to w ogtomnych ilościach. A zbiorniki są przed zimowym sezonem kiedy dochodzą jeszcze kwestie ogrzewcze prawie puste.

  Stany Zjednoczone po pierwsze zrobiły bardzo dużo złego i przyczyniły się do opóźnienia w oddaniu do eksploatacji NS2 ale Rosja pokazała że jest w stanie przywrócić układanie rurociągów mimo utraty sprzętu pochodzacego z Holandii i ekipy ze Szwajcarii. Stany Zjednoczone w konfrontacji z Rosją poniosły klęskę z punktu technologii i technicznych możliwości Rosji. A na polu współpracy Niemiec i Rosji także Stany Zjednoczone otrzymały od Rosji policzek bo ani sankcje przeciwko Rosji ani szantaż, groźby i fałszywe argumenty przeciw Niemiec nie odniosły na korzyść Stanów Zjednoczonych żadnych rezultatów.

  W tej całej czysto politycznej wrogiej batalii ucuerpi najbardziej Ukraina i niestety Polska, bo z winy rządzących Polska jak i Ukraina staci miliardy dolarów za rezygnację przez Rosję przesyłu swojego gazu tranzytem przez oba kraje.

  Pozdrawiam :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:50:33
  Cenię sobie Pana uwagi i artykuły.

  Wiem jak łatwo jest tu zostać posądzonym o agenta Moskwy.

  My jednak sami wiemy, że kierując się objektywizmem i zdrowym rozsądkiem, rozumem wcale nie trzeba być niczyim agentem by krytycznie i objektywnie opisywać realia.

  Ja też jestem zaszufladkowany wraz z Panem Zygmuntem Białasem i Leonardo da Vinci oraz naturalnie i obowiązkowo z Monaco i Ikulalibal, Repsol oraz z jeszcze paroma innymi.

  I niech tak im będzie.

  My najlepiej wiemy kim jesteśmy i nie musimy nikomu służyć.
  Dla nas najważniejsza jest sprawa dotyczącw dobra naszych Rodaków, Polski. A podżeganie do wojny z Rosją, Polsce w 100 procentach nie służy.

  W każdym kraju żyją ludzie i ludziska.
  Więc skoro oficjalne władze i media pokazuja Rosję, Białoruś Syrie, Wenezuele, czy Kubę tylko i wyłącznie w negatyenym świetle i tobią to dla dobra i uciechy rządzących na Zachodzie kłamiąc i oczerniając Rosję jak w przypadku wojny w Osetii czy sytuacji na Ukrainie i oczeniając Rosję a milczą o popełnionych zbrodniach przez Ukraińców w Odessie i ukrainską armię w Donbasie.

  To odzywa się automatycznie głos sprzeciwu, że tak być nie powinno by miliony ludzi żyło w zakłamaniu faktów i było manipulowanych i oszukiwanych jak na przyklad w kwestii Krymu, który nie został anektowany przez Rosję gdyż w sposób zgodny z międzynarodowym prawem ludność sama zadecydowała o powrocie Krymu do macierzy, do Rosji.

  A to tylko mały wycinek z szeregu krętactw i oszustw popełnianianych celiwo przez rządzących w USA i w Unii Europejskiej, którzy mają sprzeczne interesy z Rosją.

  Pozdrawiam :)
 • @Alfax 18:56:29
  Ważne.

  Ukraiński dziennikarz-bloger tłumaczy rodakom ich sytuację w dziedzinie energetyki którą "za chwile" objawi Zielenskiemu Biden.
  To samo tyczy Polaków o czym wspomina Szarij ale żaden z polskich "niezaleznych" nie miałby odwagi tego wyartykułować.

  https://www.youtube.com/watch?v=THE8X_iBa1A
 • @Alfax 18:56:29
  Mogę się tylko podpisać pod tym komentarzem.
  Najbardziej wyją zadaniowane trolle chazarskie, w większości wykopane z neonu.
  Teraz obsiedli naszeblogi.pl.
  Zajrzyj tam kiedyś to się nieźle uśmiejesz :)
  Sami starzy znajomi. Oni lepiej znają nasze notki niż my sami.
  Cóż... Służba nie drużba :))
  Pozdro
 • @ikulalibal 20:02:37
  Rosja nie jest stroną negocjacji i umowy, wiec dla Rosji jest to kompletnie nie ważne co tam dwa obce kraje między sobą zawarły. Tym samym nie ma żadnego obowiązku.

  Rosja nie brała udziału w umowie między USA I Niemcami.
  Niczego nie podpisywała w tej kwestii, wiec nie musi stosować się do obcych umów zawartych między obcymi stronami.

  A tak na dobrą sprawę, sam fakt ingerencji Stanów Zjednoczonych w sprawy gospodarcze, handlowe podobno suwerennych państw Niemiec, Danii, Holandii a nawet Szwajcarii jest dowodem, że te wymienione kraje to semi kolonie USA.

  Pozostaje pytanie, czy Niemcy, Holandia lub jakiś inny kraj w Europie decydował z kim USA może robić interesy gospodarcze, handel itd.

  Teraz już nawet mało zorientowany człowiek może widzieć jaką suwerenność posiadają wasale Stanów Zjednoczonych.

  Jestem przekonany, że Rosja nie dostosuje się do zachcianek USA by jeszcze przez lata karmiła Ukrainę swojego wroga pod patronatem amerykańskiego agresora i głównego wroga Rosji nr. 1.

  Wręcz uważam, że gdy zostanie NS2 w pełni oddany do użytku to Rosja uruchomi procedurę napraw i remontów rurociągu w kierunku Ukrainy a tym samym zakończy przed 2024 rokiem tranzyt przez Ukrainę.

  W końcu to sprzedawca a nie klient decyduje czy chce swój towar sprzedać i po jakiej cenie a nie klient i to w dodatku chamski i wrogo nastawiony do właściciela sklepu.

  Pozdrawiam :)
 • @Alfax 22:24:03
  Jak powiedział niemiecki korespondent "to wielkie zwycięstwo europy".
  I dobrze powiedział bo tylko dostęp do tańszego ruskiego gazu nie wyeliminuje definitywnie i ostatecznie Europy jako producenta mogącego jako tako konkurować z Chinami.
  Za to w Polsce żałoba,flagi opuszczone do połowy masztu.Polski MSZ już szykuje się do jakiegoś wspólnego z Ukrainą oświadczenia.

  https://niezalezna.pl/404379-po-porozumieniu-usa-niemcy-wspolne-oswiadczenie-msz-polski-i-ukrainy-kryzys-bezpieczenstwa

  Co to za ludzie i za czyje grzechy oni są naszą elitą.
 • @Stara Baba 16:35:34
  "Od 2014 roku z powodu rosyjskiej agresji Ukraińcy mają wybór albo dawać dupy Rosji albo dawać dupy zachodowi z USA włącznie. "

  To nie tak było. Ukraińcy wybrali Janukowycza aby prowadził politykę życzliwą wobec Rosji i Zachodu.

  W 2014 neonaziści wspierani przez Zachód dokonali zamachu stanu. Donbas i Krym temu się sprzeciwiły i Rosja udzieliła im wsparcia.

  Krym był odrębną republiką od 1921 roku, wcześniej niż Ukraina (w 1922) i miał takie samo prawo oddzielić się od Ukrainy jak Ukraina od Związku Radzieckiego.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:23:42
  https://m.youtube.com/watch?v=v93Jt7ZD7wU&feature=emb_imp_woyt

  Zastanawiam się jak mogą tu na Neon24 pewne osobniki bronić neobanderowców i relatywizować ich zbrodnie, tak jak i przedstawiciele podobno polskiego rządu popierać i współpracować z potomkami zbrodniarzy na Ukrainie, którzy szczycą się swoimi zbrodniarzami stawiając im pomniki i gloryfikują morderców Polaków. w ukraińskich książkach do nauki historii na obecnej Ukrainie.

  Ps. Tak po raz pierwszy byłem na tym portalu, "naszeblogi"
  No cóż. ... nic dla mnie :))) Ale dobrze jest wiedzieć co piszczy w trawie. ... .

  Pozdrawiam :)
 • @Pedant 22:49:40
  Stara baba, mąci tu celowo, nie robi to z braku wiedzy bo przecież dotyczy to nie prehistorycznych zdarzeń a faktów z przed 7 lat.

  Albo ma zlecenia za które pobiera $$, albo robi tu celowy ferment i fake news bo nienawidzi Rosji, gdyż nienawiść wypił z mlekiem matki.

  Dlatego nie ma co go uświadamiać, szkoda na to czasu.
  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
  Wszelkie amerykańskie zbrodnie i miliony ofiar amerykańskich bombardowań dla stara baba to nihil , nie ma sprawy.

  Pozdr.:))
 • @Monaco 23:19:00
  "Albo ma zlecenia za które pobiera $$, albo robi tu celowy ferment i fake news bo nienawidzi Rosji, gdyż nienawiść wypił z mlekiem matki."

  Albo został zzombirowany przez media.
 • @Stara Baba 16:35:34
  Ale Pan bzdury opowiada, celem majdanu byl wlasnie Krym, Donbas ale niestety Putin ich przechytrzyl. Mniej Tarkalskich I Sakiewiczow bedzie Pan zdrowszy.
 • @Alfax 22:24:03
  //W końcu to sprzedawca a nie klient decyduje czy chce swój towar sprzedać i po jakiej cenie a nie klient i to w dodatku chamski i wrogo nastawiony do właściciela sklepu.//
  Nie byłbym taki pewien. Podobno ustalenia Niemiec i SZA są zupełnie inne.

  "Władze USA i Niemiec w umowie o Nord Stream 2 wyrażają gotowość dążenia do przedłużenia o 10 lat umowy o tranzycie rosyjskiego gazu przez Ukrainę. Jak wiadomo, wygasa ona w 2024 roku. Będziemy starać się, wykorzystując narzędzia nacisku, aby przedłużyć ją o 10 lat - poinformowała w środę wicesekretarz stanu Victoria Nuland.

  Jak widać klient decyduje. Wykorzystując narzędzia nacisku...
 • @SZS 10:22:57
  "Będziemy starać się, wykorzystując narzędzia nacisku, aby przedłużyć ją o 10 lat - poinformowała w środę wicesekretarz stanu Victoria Nuland.

  Jak widać klient decyduje. Wykorzystując narzędzia nacisku..."

  Ciasteczka?

  Za kilka lat mogą być rozbudowana infrastruktura łącząca z Azją i Rosja może się pozbyć uciążliwych klientów w Europie.
 • ⚅⚅⚅⚅⚅⚅

  This is the truth.

  Thanks for this information ☺

  Salut ✔✌☺
 • NS 2 i upa padalcy dostali po łapach ❗
  A pismaki za sabotaż i szkodę dla budżetu z powodu utraty miliardów dolarów za tranzyt powinni wylecieć z całkiem z Polski na upa dlinę za zdradę interesów Polaków.

  Salut ✔⭐⭐⭐⭐⭐
 • @zygmuntbialas 09:29:58
  W tym swoim 'nacjonalizmie' tak sie Ukry roznamiętniły, ze sam pan "Sługa narodu' polecial z pyskiem do Merkelowej zrobic jej awanturę o ten rosyjski gazociąg.
  A ze madam Merkel powiedziała watażce z teatru:' Pij mleko, wracaj kotku do kraju; nie damy wiecej pieniędzy ani wsparcia.." Jednym słowem : "odczep sie".

  Zieliński do reszty tak zgłupiał, ze poleciał na skargę do ...samego Bidena i tam narobil rabanu, ze należy natentychmiast zacementowac ruski gazociąg bo inaczej Ukry poniosą niepowetowane straty.

  Administracja Bidena, zwyczajnie poradziła pajacowi, żeby sie zamknął i nie dyskutowal ani Niemiec ani rosyjskiego gazociągu jak nie chce popsuć sobie wielkiej przyjaźni ze Stanami. . Wygląda na to, ze Ukraina nie tańcuje z radości.
  Smaczku dodaje fakt, ze Polska lojalnie popiera bratnią bandersrepublik bo tez uważa, ze chachly mają prawo kupować gaz z Rosji ale tez i mają prawo, zabronic Niemcom kupować gaz rosyjski

  To nawet jest troszkę do smiechu:

  Zachodni miłośnicy majdanu, USA i Niemcy , zgodnie namawiaja i Polske i Ukraine, zeby sie oba te państwa choć na chwile … zatrzasnely, bo USA i Niemcy mają ważniejsze sprawy na głowie, niz głupi ruski gazociąg.
  Amerykanie pilnie potrzebuja Niemcow do machlojek przeciwko Chinom - wiec niech sie dwa kowbojskie podnóżki nie wtrącają do światowej polityki


  Stany Zjednoczone wyraźnie radzą Ukrainie, żeby siedziala cicho i nie odzywała sie na temat gazociągu:

  U.S. urges Ukraine to stay quiet on Russian pipeline - POLITICO
  https://www.politico.com/news/2021/07/20/us-ukraine-russia-pipeline-500334


  Ukraina i Polska pozostaja w żelaznych okowach solidarnosci, podczas gdy Biden raczej szanuje decyzje Merkelowej w sprawie rosyjskiego gazociągu.
  Jednym slowem i Polske i Ukrów znow wydudkali na strychu - przepraszam- na Zachodzie, z czego płynie nauka, ze historia i Polski i Ukrainy poucza, ze historia niczego nie naucza.

  Jak Polske w USA znów wystrychnęli na dudka:

  Ukraine & Poland Stick Together, Biden Defers To Merkel On Putin's Pipeline | National Review
  https://www.nationalreview.com/corner/ukraine-and-poland-stick-together-as-biden-defers-to-merkel-on-putins-pipeline/
 • @Tiamat 15:58:57
  "Smaczku dodaje fakt, ze Polska lojalnie popiera bratnią bandersrepublik bo tez uważa, ze chachly mają prawo kupować gaz z Rosji ale tez i mają prawo, zabronic Niemcom kupować gaz rosyjski"

  Owocem tych wysiłków może się okazać, że pewna ilość rosyjskiego gazu będzie dalej szła przez Ukrainę ale w zamian nie będzie szła starym Jamalem przez Polskę. Co ucieszy Polaków, że staną się niezależni.
 • Wreszcie .Najwyższy czas.
  Rosja złożyła do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka pierwszą w historii skargę o randze międzynarodowej ,na Ukrainę.
  Za całokształt.Czyli za brak reakcji władz Ukrainy w sprawie:ofiar na Majdanie,spalonych żywcem w Odessie,doprowadzenia do tragedii MH17,odcięcie wody dla Krymu,pozbawianie praw ludności rosyjskojęzycznych
  Każdy punkt skargi jest szczegółowo udokumentowany .
  https://www.bbc.com/russian/news-57927601

  Rzeczniczka Zacharowa objaśnia motywy działań MSZ

  https://www.youtube.com/watch?v=jheJPPvOvcw
 • @Stara Baba 16:35:34
  re:
  Od 2014 roku z powodu rosyjskiej agresji Ukraińcy mają wybór albo dawać dupy Rosji albo dawać dupy zachodowi z USA włącznie. Taką sytuacje dla Ukraińców stworzyła Rosja a nie USA.

  Bardzo mnie wzruszyla ta wiadomość.
  Teraz mm zagwózdke : nie wiem, komu wierzyc: Starej Babie czy Amerykanom:
  Znany amerykański filmowiec, odznaczony wile razy w USA , Oliver Stone nakręcił taki bardzo ciekawy film:

  - Amerykanski zamach stanu na Ukraine
  US Coup in Ukraine: Oliver Stone’s Documentary | Veterans Today

  http://www.veteranstoday.com/2015/01/05/us-coup-in-ukraine-oliver-stones-documentary/

  - W Polsce oficjalne media podały:
  Inny Amerykanin, George Soros przyznal sie publicznie w wielu wywiadach, ze to on finansowal rewolucje na Ukrainie:
  Polityka - Soros przyznał się publicznie do odpowiedzialności za zamach stanu i masowe morderstwa na Ukrainie. - Prison Planet

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/soros_przyznal_sie,p672012007

  - W 2014 roku Obama sam osobiscie ostrzegal Rosje, ze nie jej olno interweniowac w rewolucji na Ukrainie:

  Obama warns Russia: There will be costs to any military intervention in the Ukraine - Haaretz - Israel News | Haaretz.com
  https://www.haaretz.com/obama-to-russia-stay-out-of-ukraine-1.5327655

  - Byly Doradca prezydenta Obamy oswiadczyl publicznie, ze juz w 1997 roku , ze Stany Zjednoczone musza przejac kontrole nad Krymem

  Obama’s Former Foreign Policy Adviser Said – In 1997 – that the U.S. Had to Gain Control of Ukraine « InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/obamas-former-foreign-policy-adviser-said-in-1997-that-the-u-s-had-to-gain-control-of-ukraine/

  - Amerykanka prasa podawla, ze Stany planowaly zamienic caly Polwysep krymski w jedna potezna baze militarna
  Breaking! US Planned to Turn #Crimea into Military Base Against Russia | Futurist Trendcast

  https://futuristrendcast.wordpress.com/2014/04/24/breaking-us-planned-to-turn-crimea-into-military-base-against-russia

  - Oliver Stone nakrecil dokumantalny film pt.:

  To CIA rozpoczelo awanture na Krymie
  OLIVER STONE - "CIA started UKRAINE CRISIS" - PRODUCING NEW DOCUMENTARY - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=T_qMxdJjKz0

  - Academicy z USA podali taka wiadomość:

  Rokefeley i Rotszyldy przybyli na Ukraine w 1991 roku

  http://mereja.com/forum/viewtopic.php?
  f=2&t=78156#p476378

  - Stany Zjednoczone planowaly zamienc Krym jedna wielka baze militarna

  Breaking! US Planned to Turn #Crimea into Military Base Against Russia | Futurist Trendcast

  https://futuristrendcast.wordpress.com/2014/04/24/breaking-us-planned-to-turn-crimea-into-military-base-against-russia
 • @Tiamat 18:08:01
  To wszystko są fakty i bezsporne dokumenty.

  Tylko ten bloger, nie uznaje ani faktów i filmów dokumentalnych ani dokumentów.

  Ma tylko jedno i to same zadanie, wprowadzać w błąd i robi to absolutnie systematycznie.

  Jaki ma motywy ? Może osobiste ?.

  Dziękuję Pani za komentarz i istotne linki.

  Serdecznie pozdrawiam :)
 • @ikulalibal 16:50:41
  Tak, czytałem o obszernym oskarżeniu banderowskiej junty.
  Rosja też o tym informuje na swoich stronach.

  Obawiam się że Europejski Trybunał praw człowieka, nie będzie objektywny, ■ jest to twór stworzony na Zachodzie ■ pro-zachodni, stronniczy i nie objektywny gdy sprawy dotyczą Rosji lub chociażby Assange którego prawa człowieka są gwałcone przez reżim brytyjski, łamane już przez tyle lat.

  Nawet w standardowej prasie zachodnich państw nie mogę doszukać się wzmianki na ten temat.

  Owszem na stronie bbc Russian news jest o tym bo ukierunkowana jest dla odbiorcy rosyjskojęzycznej.

  Ale już na https://www.bbc.com/ nie ma o tym wzmianki.

  Pozdrawiam.
 • @Pedant 16:42:42
  Gaz przez wroga Rosji ? Max tylko do 2024. A potem The End.

  Chyba że, do tego czasu upadnie kijowska junta, i Uranią będą rządzić antybanderowcy.

  Putin już jakiś czas temu, oznajmił, że Rosja nie ma żadnego obowiązku i nie będzie utrzymywać finansowo banderowskiego reżimu po przez opłaty tranzytowe.

  Pozdrawiam.
 • @ikulalibal 17:29:00
  > @stanislav 17:26:01
  //To jest jeden z najzabawniejszych kawałków ze skundlonej egzegezy " zbiorowego Putina" w wykonaniu komisarza @ikulalibala//

  To wymień choć jednego podstarzały skinhedzie.
  ________________________
  Można napisać fajną notkę ile posiadają i w czym. Najbogatszy aktualnie jest Władimir Olegowicz Potanin. Posiada 19,7 mld. dolarów. Dalsi to:
  Aliszer Usmanow, Aleksiej Mordaszow, Gennadi Timszenko, Leonid Wiktorowicz Michelson, Władimir Sergejewicz Lissin,
  Wagit Alekperow.
  :))
 • @adevo 21:12:26
  Chyba nie rozumie z drukowanego.
  Gdyby czytał i rozumiał to wiedziałby o co chodzi.Ale nie rozumie więc
  zaczniemy od początku:

  Która z wymienionych osób zajmuje stanowisko w strukturach władzy?
  Zamieniam się w słuch.Śmiało.

  PS
  ten dupek @stanoslav dlatego nie odpowiedział bo nie mógł.
  Ale pan niech się tym nie sugeruje.
 • @ikulalibal 21:37:37
  Piszesz:

  > W Rosji nie ma oligarchów.To znaczy bogatych ludzi mających związek z polityką kraju.
  (...)
  > Która z wymienionych osób zajmuje stanowisko w strukturach władzy?
  -----------------------------
  Wszyscy w Rosji są przyjacielami, a nie wrogami Putina.
  Posiadanie wpływu na duże koncerny jak Sibur, Novatek, Novolipetsk Steel, Nornikel to wpływ polityczny.
  Ja nie wiem, czy to rzeczywisty wpływ na Putina, czy odwrotnie.

  Miliarderzy z oficjalnym stanowiskiem w administracji państwowej chyba ostatni to był śp. Jurij Łużkow burmistrz w Moskwie.
 • @adevo 22:20:31
  //Posiadanie wpływu na duże koncerny jak Sibur, Novatek, Novolipetsk Steel, Nornikel to wpływ polityczny //

  Jak się uprzeć to wszystko można związać z polityką.Ale przecież nie będziemy się upierać.
  Trudno oczekiwać aby biznes nie miał związku z finansami i na odwrót.
  Najważniejsze żeby jedni i drudzy trzymali się daleko od struktur władzy.
  A przecież nie zawsze tak było.Był taki jednej dzień,takie spotkanie z "przedstawicielami biznesu" którym młodziutki jeszcze prezydent Putin oświadczył:"basta! skończyło się babci sranie! róbta se biznesy i wogóle róbta co chceta byle nie wtykać ryja w sprawy państwa,bo będzie źle a może jeszcze gorzej".Może nie dokładnie tak powiedział, ale w tym sensie.Mądrzy pojęli od razu i do dziś tłuką forse i kupują szpanerskie jachty.Ale byli tacy którzy postanowili się siłować i przegrali.
  Prosze sobie coś o tym poczytać a jeszcze lepiej pooglądać.Lepsze niż filmowe kryminały.

  // Miliarderzy z oficjalnym stanowiskiem w administracji państwowej chyba ostatni to był śp. Jurij Łużkow burmistrz w Moskwie//

  To nie Łużkow był miliarderem a jego żona Elena Baturina która zaczęła biznesy jeszcze u schyłku 80-tych potem dołączył do niej brat Wiktor Baturin (branża lotnicza) i razem tłukli forse.
  Obecnie zażarcie się sądzą i jednej drugiego chce upchnąć do więzienia.Jak to w rodzinie.
 • @ikulalibal 22:49:20
  "A przecież nie zawsze tak było.Był taki jednej dzień,takie spotkanie z "przedstawicielami biznesu" którym młodziutki jeszcze prezydent Putin oświadczył:"basta! skończyło się"  ...

  Putin, zabrał się wówczas też za oligarchów gnoi i źłodzei którzy od miesięcy nie płacili pracownikom za wykonaną pracę. Pamiętam jak jednego z tych gnomów wezwał do siebie i zrugał go stawiając ultimatum, że musi natychmiast wypłacić ludziom zaległe pieniądze innaczej straci firmę i stanie przed sądem.
 • @ikulalibal 22:49:20
  Chodorkowski, Bierezowski, Gusinski, Fridman, Aven, Abramowicz - podobnie jak większość rosyjskich oligarchów - to Żydzi.
  Mają paszporty amerykańskie i izraelskie. Czy to czysty przypadek?

  Prawie wszyscy oligarchowie są Żydami.

  Czy to przypadek?

  Chyba nie, bo ci ludzie są powiązani z potężnym lobby żydowskim w USA.

  To, co robią oligarchowie, odzwierciedla politykę pewnych grup Żydów amerykańskich.

  W czasie bezprawnych rządów bydlaka zdrajcy Rosji pijusa jelcyna żydzi amerykańscy finansowali żydów w Rosji w celu nabycia ogromnych przedsiębiorstw a następnie bogactw naturalnych w Rosji.

  Bo niby skąd taki złodziej Chodorkowski, Berezowski, Gusiński, Abramowicz i wielu wielu innych mieli miliony dolarów żyjąc w ZSRR ??? !!!!!!!

  A tak poza tym, ciekawe ile to żydów kryje się pod polskimi nazwiskami nie tylko w Rosji ale i w Polsce ??? !
 • @Monaco 04:06:05
  //Prawie wszyscy oligarchowie są Żydami. //

  Nie wszyscy.
  Ale ci żydowscy czując międzynarodowe poparcie najbardziej fikali więc siła rzeczy wokół nich było i jest najgłośniej.

  Migawki z wspomnianego przeze mnie "kultowego" spotkania Putina z "biznesem".W prawdzie migawki są wplecione w jakiś dokument z lat 2010 (może późniejszych), ale pokazuję tyle ile w 2000 roku pokazano albowiem jak wiadomo spotkanie przebiegało w trybie zamkniętym.

  https://www.youtube.com/watch?v=IVaJmD373C4

  "Kreml całkowicie wyzerował oligarchów" - napisze po spotkanie Kommersant https://www.kommersant.ru/doc/154224

  w 2002 ten sam Kommersant informację że oligarchowie inicjują spotkanie z Putinem,zatytułuje "Po co oni tam idą"
  https://www.kommersant.ru/doc/322679

  Dla osób którzy interesują się tamtymi wydarzeniami to fakty znane,omawiane,wałkowane, od lat. Tym bardziej nie mogę pojąć intencji blogera @stanislav.Bo jeśli o tym (i o setce innych wydarzeń) wie,to dlaczego zachowuje się tak jakby nie wiedział i stara się wprowadzić czytelników w błąd.
 • @ikulalibal 10:00:45
  "Tym bardziej nie mogę pojąć intencji blogera @stanislav.Bo jeśli o tym (i o setce innych wydarzeń) wie,to dlaczego zachowuje się tak jakby nie wiedział i stara się wprowadzić czytelników w błąd."

  To jest syndrom jehowicki. Odkrył rosyjskich antyputinowskich nacjonalistów, dowiedział się od nich paru ciekawych rzeczy i zafiksował się na tym co głoszą. Teraz idzie w zaparte, jak jehowici.
 • @adevo 22:20:31 stara baba i stanislaw
  adevo:

  Wszyscy w Rosji sa przyjacielami…Putina (?)

  Taka sama gramatyka jak i wiadomości.

  Widać, ze niektórzy dyskutanci cierpią na dychotomie rozterki.
  I wobec USA zachowują sie jak ukraińskie chłopy pańszczyźniane.
  Kłaniają sie nisko: Czapką do ziemi; po chłopsku.

  Bo prezydent USA może być przebogaty i może dostawać pieniądze na kampanie wyborczą od kumpli oligarchów ; (Buffett zapłacił na kampanie Bidena 21 milionów dolarów - a zwdzieczny Biden, zaraz o wyborach kazal zamknąć budowe gazociagu Keystone XL, bo na transporcie gazu rurociagiem, Buffett straciłby ogromne pieniądze na ...transportowaniu gazu samochodami - cysternami Buffetta)

  No wiec bogatemu jankesowi wszystko wolno. Prezydent Clinton razem z czarownicą Albright wymordowali tysiące Serbów i zniszczyli calutkie suwerenne państwo, bo wice prezydent USA Dick Chaney budowal sobie przez Jugosławię rurociąg naftowy i rządowi w Belgradzie sie pomysł nie spodobał.
  Prezydenta suwerennego państwa europejskiego należało ubić kraj zniszczyc, bo po co sie byle prezydent suwerennego państwa wtrącał do amerykańskiego biznesu?

  Jankes wszystko może. Bogaty Jankes.
  Bo bezdomnego jankesa nie stać nawet na własny ani publiczny kibel.

  W USA rządzą wyłącznie oligarchy i każdy prezio jest równocześnie oligarchą. Taki prezio -kleptokrata może mieć biznesy w kraju i za granicą,
  budować pola golfowe, wieżowce okradać narody, prowadzic wojny za pieniądze podatnika, urządzać obozy koncentracyjne w Guantanamo, Baghram i Abu Ghraib, obozy CIA w Polsce…
  A przede wszystkim może być współwłaścicielem …firm zbrojeniowych
  i nawet posiadać własny uniwersytet. Hulaj dusza! I dzieci prezydenta bardzo sa bogate. Dynastia.

  Sen. Mc Cain miał 12 pałaców - i nie byl prezydentem. A takiemu Putinowi nie wolno mieć nawet ...jednego - i to nie swojego. (Sen. Mac Cain wystepowal na majdanie i obiecywal ukrom ..cytuje: "taką przyszlość na jaką sobie zasłużyli".

  Oligarcha USA jest ponad prawem. I nie ma żadnych zobowiązań wobec narodu, państwa ... bo ważny jest prywatny biznes kleptokracji.

  “Państwo - to ja!"
  Co wyraźnie było widać w czasie bardzo oficjalnej wizyty prez. Trumpa w Anglii.
  Pan Trump w czasie całej, bardzo oficjalnej, państwowej wizyty w Londynie, trzymał kurczowo za rączkę swoją trzecią żone - a pan premier Wlk. Brytanii trzymał mocno za rączkę swoją drugą, świeżo poślubioną małżonkę.
  Widać było wyraźnie, ze obaj panowie - żonkosie nie nadają sie do służby... państwowej ; sa właścicielami folwarku.

  I kiedy Bezos wrócił z prywatnej wycieczki w kosmos - szczerze i przyjaźnie dziękował swoim ...klientom, ze tylko dzięki nim i zarobkom klienteli i okradaniu własnych pracownikow - mógł sobie na te prywatna wycieczkę pozwolic - i jeszcze na niej zarobić..

  Czytałam kiedyś w polskiej prasie zachwyty nad Elonem Muskie'm i jego raczej nieudanymi wehikułami ... na lądzie i w kosmosie.
  Zdumiewa fakt, ze nikt sie w Polsce nie oburzył , ze zarówno Trump jak i Musk zatrudniają nielegalnie Polaków i płacą im 'miskę ryżu’.
  Elon - to hebrajskie imię; oznacza ‘dąb’, drzewo.

  Zdmiewa fakt, ze żaden katolik w Polsce sie nie oburzył , jak sam prezydent USA w prezencie podarował - cudzą własność - stolice Palestyny ... wrogom Grobu Chrystusowego. Teraz na tym grobie będzie cymes -geszeft na gojach.

  Prezydent USA może byc dziwkarzem, pedofilem; moze latac' Lolitą exprss,' może publicznie mordować prezydentów innych państw: Poderznąć gardlo prezydentowi Iraku, i porobić czarujace zdjęcia dla prasy; może obalać rządy suwerennych państw i prowadzic nielegalne, ofensywne, mordercze wojny po całym swiecie.

  I taki chłop pańszczyźniany, miłośnik imperializmu , nie wyobraża sobie, ze może istnieć na swiecie inny kod postępowania niz ten uprawiany przez USA.

  Bo: Jak jest prezydent - to musi byc korupcja i oligarchia.
  Dla przeciętnego miłośnika pastuchów -to tak, jak jest w USA - ma być wszedzie.

  Nigdzie w konstytucji Rosji nie pisze, ze nie wolno być bogatym. Konstytucja Rosji daje nie tylko prawa - ale i naklada obowiązki wobec kraju i rodaków.
  I w Konstytucji pisze, ze jesli sie chce byc kandydatem na prezydenta - nie wolno mieć kryminalnej przeszłości i nie wolno miec biznesu zarejestrowanego za granicami panstwa..
  Dlatego, rzeczywiscie dobry znajomy Putina, niejaki Abramowicz, właściciel londynskiego klubu pilkarskiego - wolał wyjechac z Rosjii niz sie starac o urząd gubernatora.
  A przeciez Abramowicz wybudował na Syberii ogromne osiedle robotnicze dla pracownikow i często pomagal w państwowych projektach.

  To rosyjskie 'oligarchy' wybudowały wioske olimpijska w Soczi i rosyjskie oligarchy wybudowaly most kersonski.
  I nie jest tajemnica, ze Putin sie pozbyl bogatej oligarchii, która chciała rządzić Rosją.

  Na razie jeszcze nie mamy donosów, ze oligarchia w Chinach sie kuma z prezydentm Xi.
  Wielcy krytycy Putina jakos nie dyskutuja Ali Baby - najbogatszego chyba Chińczyka. Otóż Ali Baba był ostatnio na dywaniku i nie pokazywal sie publicznie przez kilka tygodni. Musial sie wyspowiadac ze swoich wszystkich biznesów.
  Inny znany multimilioner chiński kazał zburzyc całą wieś, w której sie urodził i wychował. W to miejsce wybudowal super nowoczesne , wlasciwie miasteczko; a w wywiadzie w TV oświadczył skromnie: 'To dzięki ojczyznie zostalem milionerem. Czas spłacić długi’.

  Każdy bogaty czlowiek w Rosji czy w Chinach musi sie wykazac troską o współobywateli i dobro ojczyzny.

  Inaczej w USA:
  Wielka oligarchia kowbojska wysysa krew nawet z własnych obywateli.

  Teraz rozpoczęła sie kampania wyborcza w Rosji. Jest rejestracja kandydatów na prezydenta Rosji..
  Była żona kandydata z partii komunistycznej zgłosiła, ze jej były mąż ma zarejestrowana firmę za granicą . Sprawa w toku i jest dochodzenie. Jeśli okaze sie, ze była żona ma racje, jej były mąż nie może kandydować na prezydenta Rosji.

  Z tego samego powodu, Nawalny nie mógł marzyć o stołku prezydenckim w Rosji. Miał bardzo ciekawy i bardzo podejrzany biznes z braciszkiem na Cyprze. I to nie rząd rosyjski go oskarżył. Oskarzyli go Francuzi, których Nawalny z braciszkiem zdrowo naciągnęli.
  Moim skromnym zdaniem, każdy kto współczuje Nawalnemu - jest mocno podejrzanym typkiem popierajacym korupcje, oligarchie i bezprawie..
 • @Pedant 10:57:51
  //. Odkrył rosyjskich antyputinowskich nacjonalistów, dowiedział się od nich paru ciekawych rzeczy i zafiksował się na tym co głoszą. //

  Nie ma ruskich nacjonalistów nie ma "słowiańskiego" blogera @stanislav.
  Jest kolektywny Chodorkowski.

  Ruch nacjonalistyczny był budowany w ZSRR jeszcze w latach 80-tych.
  Na rok 1991 była to najlepiej zorganizowana i najciekawsza pod względem intelektualnym partia choć miała status "stowarzyszenia"

  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%84%D1%80%D0%BE%D0%BD%D1%82_%C2%AB%D0%9F%D0%B0%D0%BC%D1%8F%D1%82%D1%8C%C2%BB

  Zaraz po rozpadzie nastąpiły jawne prześladowania "Pamięci" z równoległą serią tajemniczych zgonów jej liderów.

  czerwiec 1989 rok
  https://www.youtube.com/watch?v=LbXm4rKWIfc

  w kilka miesięcy po tym mitingu jego główni aktywiści już nie będą żyli.

  https://cont.ws/@artest/222423

  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D0%9E%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%88%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B8,_%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD_%D0%92%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

  Od połowy 90-tych ruch narodowy ewoluował w coraz to inne formy zaś w dwu tysięcznych był już całkowicie przejęty przez kolektywnego Chodorkowiskiego.

  Na szczęście "Stowarzyszenie Pamięć" nie przepadło bez wieści.Dla wielu znanych dziś polityków było "przedszkolem" w którym sposobili się do aktywnego politycznego życia.
 • @Tiamat 12:27:55
  I bardzo dobrze że o tym Pani pisze, tak po prostu wykłada kawę na ławę... .

  Obnaża kłamstwa i kryminalistów a szczególnie wszelkich judaszy w Polsce i na świecie. .

  Salut ☺✔
 • @Leonardo da Vinci 16:26:04
  No, obnaża i co z tego ? Ilu chętnych aby coś z tym zrobić ?
 • @ikulalibal 13:01:39
  Z serdecznym pozdrowieniem:
  Moja ulubiona, potęzna liryka:powerful message

  Generałowie Wojny Domowej - Pamięci Kołczaka - Zoe Yashchenko - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=JAK6Navs29w
 • @Tiamat 17:06:45
  Tragiczna historia, niestety przyczyn należy szukać w
  niesprawiedliwości społecznej. W nadużywaniu władzy i braku szacunku dla drugiego człowieka, ze względów stanu posiadania, różnic religijnych, filozofii życia.

  Niestety, nie oczekujmy, że to się kiedykolwiek zmieni i ludzie będą tylko dobrzy, pełni empatii i tolerancji.

  Nic z tych rzeczy, ani sprawiedliwości, ani idealnego ustroju, ani świata bez wojen nigdy nie będzie. Taki idealny świat z ludzką rasą jest nie możliwy.

  Ludzie nają w genach zakodowany instykt pierwotny, zwierzęcy, drapieżników a mając do dyspozycji rozum, inteligencję korzystają z tych aspektów często wyrachowanie, podstępnie i pasożytniczo, kosztem innych, tych mniej rozgarnietych i dobrodusznych robią kariery w biznesie i polityce.

  A egoistycznym ich celem jest bogactwo i dominacja, po trupach do celu, po przez oszustwa, manipulacje, judzenie, wojny, grabierze. Tak bylo od zarania istnienia ludzkości i tak jest po dzień dzisiejszy i tak będzie w przyszłości.

  Mądrzejsi zawsze będą wykorzystywać mniej inteligentnych do swoich celów. Kiedyś główną metodą by dzierżyć władze, uzyskać majątek była w czasach kamienia łupanego siła i maczuga, czyli grabierze i napady na inne plemiona.

  Dziś zdecydowanie dominuje inteligencja spryt, krasomóczość (kłamanie, obiecywanie, manipulacja) judzenie na innych intrygi i wojny by grabić i rządzić ale w przypadku niesubordynacji , zamiast maczugi jest opracowane w tym celu prawo stosowania przemocy przy pomocy po zęby uzbrojonych policjantów czy innych struktur siłowych jak w przypadku wojny posłusznej władzy armii.

  Ludzka cywilizacja nigdy nie powinna mieć możliwości podróżowania między gwiezdnego, bo w przypadku napotkania planet z cywilizacją mniej rozwiniętą niż ziemska, to ludzka dominacja, chciwość fałsz i obłuda, po prostu tą inną zniszczy, zniewoli słabszych od siebie, a zrobi to pod hasłami niesienia oświaty i demokracji.

  Tak jak to człowiek uczynił na kontynencie amerykańskim z rodowymi mieszkańcami Indianami, czy w Afryce i w Australii lub Nowej Zelandii.

  Dlatego piękne teorie Marxa i Engelsa nie miały żadnych szans realnego bytu. Nie z gatunkiem ludzkim, nie na planecie Ziemia i nie w przeszłości ani w przyszłości.

  Bo z gatunkiem ludzkim, który swoją inteligencję wykorzystuje by się wzbogacić, by rządzić i egoistycznie żyć kosztem słabszych, mniej zaradnych, naiwnych, to żadnej równości i sprawiedliwości nie będzie gdyż wśród zwierząt nie może być sprawiedliwego podziału i równości, wśród zwierząt toczy się nieustannie walka o lepszą pozycję w stadzie.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Alfax 00:33:57
  Ja mysle, ze przyczyna leży w systemie edukacji.

  Jesli @werka próbuje zadawać 'podchwytliwe' pytania - to ja jestem gotowa odpowiedziec: Proszę sprawdzić jak radzi sobie maleńka Finlandia i dlaczego corocznie zajmuje pierwsze miejsce w miedzynarodowym testowaniu poziomu oświaty w Singapurze.
  Jak to sie dzieje, ze Finlandia, wciśnięta między tzw. Wschód i Zachód, malenkie państwo, zaśnieżone i zamarznięte przez wiekszą część roku, ma dużo lepsze wskaźniki ekonomiczne niz Polska, duzo wyższy poziom nauczania niz Polska.
  Na tym poziomie edukacji Finlandia opiera swoj budżet narodowy.
  I do tego nie boi sie, ze ją napadną.

  Czy to może dlatego, ze niegdyś Lenin powiedzial: "Finlandia dla Finów'?

  Tymczasem, inne kraje baltyckie, bardzo dynamiczne politycznie a słabo - ekonomicznie, mają dość poważne kłopoty gospodarcze i ludnościowe.
 • @Tiamat 05:37:06
  Nie zrozumiała Pani ?

  Opisuje Pani hucznie jakiś temat z którego i tak nic nie wynika.
 • @Alfax 00:33:57
  //Tragiczna historia, niestety przyczyn należy szukać w
  niesprawiedliwości społecznej. W nadużywaniu władzy i braku szacunku dla drugiego człowieka, ze względów stanu posiadania, różnic religijnych, filozofii życia.//

  Pan oszalał Alfax?

  Przyczyn należy szukać w fakcie że na początku XX wieku kiedy przeprowadzone wcześniej reformy zaczęły przynosić rezultaty,kiedy wielkość produktu narodowego poszybowała w górę,kiedy zaczęto snuć kolejne śmiałe plany,zachodni specjaliści obrachowali że jak tak dalej pójdzie to około 1930 roku Imperium Rosyjskie będzie najpotężniejszym państwem świata.Więc uruchomiono wielokierunkowe działania w celu zapobieżenia tej katastrofie.

  Pojawił się Soros tamtej epoki /Jacob Henry Schiff (ur. Jakob Heinrich Schiff ; 10 stycznia 1847 – 25 września 1920) był urodzonym w Niemczech żydowski bankier amerykański , biznesmenem i filantropem. Między innymi POMÓGŁ FINANSOWAĆ rozbudowę amerykańskich kolei i japońskie WYSIŁKI MILITARNE PRZECIWKO CARSKIEJ ROSJI w wojnie rosyjsko-japońskiej
  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Jacob_Schiff

  Ja polecam (nieomal za karę) doskonały dwu częściowy film dokumentalny "Rewolucja.Pułapka dla Rosji"
  https://www.youtube.com/watch?v=_Aan1Id0Two

  https://www.youtube.com/watch?v=m6BtZAZPGQ8

  Oraz tegoroczną produkcję prawosławnej dokumentalistyki
  "Zguba Imperium.Rosyjska lekcja
  https://www.youtube.com/watch?v=4n01EBO0mUs&list=PLURDbynGfsfVS2aYVvM5sx7mx33EKsgWs

  Dla nas ta wiedza jest tylko pożyteczna jak każda wiedza, ale dla Rosjan jest warunkiem przetrwania albowiem dzisiejsza sytuacja jest powtórką z tamtego przedrewolucyjnego czasu.
  Teraz tak jak wtedy "cały świat" prowadzi wojnę z Rosją rękami rosyjskiej V kolumny.I dokładnie z tych samych przyczyn co wtedy.
  "Государства граничат с государствами,
  а Россия граничит с Небом "

  PS
  ma pan świadomość że większość inwestycji i budów z czasów stalinowskich i breżniewowskich zaplanowana była w początku XX wieku w Imperium Rosyjskim.
 • @ikulalibal 09:44:10
  Nie , nie oszalał Pan Alfax :))

  Czy to Pan oszalał Ikulalibal ?

  Nie zrozumiawszy o czym napisałem... .

  I mam nadzieje, ze Pan tylko nie zrozumiał tego o czym napisałem do Pani Tiamat.

  Ponieważ moje uwagi nie dotyczą jedynie Rosji a dotyczą całej ludzkości i to od zarania istnienia po obecne i przyszłe czasy, następne pokolenia.

  Szkoda, że nie zauważył Pan tego.

  Więc powtórzę raz jeszcze:

  Ludzkość ma w genach zakodowany instykt pierwotny, nie
  tylko samozachowawczy życia ale też dominacji i walki o przetrwanie, tak jak każde zwierze i organizm żywy.

  A człowiek dysponuje również jako jedyne stworzenie na Ziemi w stosunku do innych wszelkich istot tu żyjących najbardziej rozwiniętą inteligencją i niestety używa swojej inteligencji do negatywnych celów, do manipulacji, oszustw i wyzyzku innych, tych mniej rozgarniętych, inteligentnych ludzi.

  Tak więc mój opis, dlaczego z ludzką rasą nigdy nie będzie żadnej równości, sprawiedliwości NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z ROSJĄ.

  A odnosi się do całokształtu gatunku ludzkiego na przestrzeni wieków, od czasów kiedy to gatunek homo sapiens opanowało planetę Ziemia.

  Pozdrawiam :))
 • @ikulalibal 09:44:10
  A za linki jak zawsze dziękuję, im więcej mamy dostępu do różnej informacji tym lepiej dla wyciągnięcia takich czy innych konkluzji.

  A ja jestem zawsze otwarty na nowe info i mertytoryczne dyskusje.

  Ważne by to były nasze własne konkluzje.

  Pozdrawiam :)
 • @Alfax 10:25:44
  //Ludzkość ma w genach zakodowany instykt pierwotny,(...) dominacji i walki o przetrwanie, tak jak każde zwierze i organizm żywy //

  Gdyby tak było byli byśmy świetnie zorganizowanymi społecznościami.
  Słyszał pan kiedyś aby wilki (lub inne stadne ssaki) wybrały na swego przewodnika osobnika najsłabszego i tchórzliwego?
  Osobnik alfa dlatego ma uprzywilejowaną pozycję że jego rola jest szczególna.To on prowadzi stado więc musi mieć dobrą orientację,on w razie konieczności jako pierwszy rzuci się przeciwnikowi do gardła i stoczy z nim walkę,to od niego zależą udane polowania.I z tych powodów musi mieć najlepsza kondycję a więc najlepsze kąski i (dane naturą ) prawo do rozrodu.
  Jakaś destrukcja powoduje że na pierwsze miejsca w ludzkim stadzie wysuwają się jednostki najmniej do tego przydatne.Głupie,pazerne,leniwe,tchórzliwe a przy tym złe.
  Uważam że nasze nieszczęście w tym że dany przez boga/naturę instynkt samozachowawczy z jakiś powodów przestał działać.
 • @ikulalibal 10:57:25
  " człowiek dysponuje również jako jedyne stworzenie na Ziemi w stosunku do innych wszelkich istot tu żyjących najbardziej rozwiniętą inteligencją i niestety używa swojej inteligencji do negatywnych celów, do manipulacji, oszustw i wyzyzku innych, tych mniej rozgarniętych, inteligentnych ludzi."

  W tym tkwi problem, że człowiek jest zarazem niszczycielem własnego gatunku, samozagłady.

  Największym potworem, bestią na planecie.

  Nie wszyscy ludzie naturalnie kierują się niskimi skłonnościami, są na szczęście wśród ludzi osoby bardzo humanitarne, pełne empatii, poświęcenia dla słabszych, chorych i wymagających pomocy i opieki.

  I mimo strategii hitlerów, pol potów czy tych amerykańskich kryminalistów prezydentów uwikłanych w morderstwa i bombardowania całych narodów.

  Dzięki tej pełnej empatii części ludzkości, ludzkość opiera się
  przemocy i odbudowuje świat humanizmu po raz któryś raz,
  a właściwie w nieskończoność. Bo wraz z rozwojem naukowych odkryć ludzie sprawujący władzę w stadzie wilków
  mając przewagę w dominacji u nich prymitywnych genów
  wykorzystują naukę i wiedzę do zbrodniczych celów.
  Tworząc broń masowej zagłady by móc dominować już nie tylko nad swoim stadem baranów ale nad stadem wilków na całym globie. Nie licząc się w przypadku starcia tytanów z samozagładą samych siebie ale całej cywilizacji ludzkości.

  ... :))

  Czas by ten pierwotny pierwiastek albo został usunięty albo przynajmniej był pod ścisłą kontrolą bo innaczej prędzej jak później dojdzie do samounicestwienia ludzkości.

  Może to być virus a może bomba neutronowa, dla psychopatów rządzących jest ważne by zadowolili swoje niskie pierwotne prymitywne instynkty.

  A konsekwencje ? To już nie jest przecież dominatorów problem.

  Niestety ... .
 • @werka1321 08:37:49
  To kwestia edukacji
 • @Stara Baba 16:35:34
  Re:
  "Gdyby nie to że Rosja aneksowała Krym jak i położyła swoje łapy na wschodniej Ukrainie obce łapy by się na Ukrainie nie panoszyły bo w takiej skali by do tego nie dopuszczono. Od 2014 roku z powodu rosyjskiej agresji Ukraińcy mają wybór albo dawać dupy Rosji albo dawać dupy zachodowi z USA włącznie. Taką sytuacje dla Ukraińców stworzyła Rosja a nie USA."

  *
  Na majdanie widać było wyraźnie Putina i Zacharową, jak rozdawali kanapki i herbatniki utrudzonym Rosjanom, którzy napadli na Ukrainę.
  *
  Nie wiem co znaczy 'aneksować' ale na przyklad, gdyby USA nie zagarnęło terenów Meksyku : Kalifornii, Newady, Teksasu, Nowego Meksyku, Kuby i Filipin - to może nie byloby Hiroszimyi Nagasaki ani Pierwszej i Drugiej Wojny Swiatowej;
  Nie byłoby Unii ani mordobicia na Ukrainie.
  Lwow należałby dalej do Polski.

  Amerykanskie źrodła:

  Lista państw zbombardowanych przez USA od roku 1890 - do roku 2019
  Ta lista nie obejmuje wojskowej ochrony personelu USA, cwiczen i pokazow wojskowych na obcych terenach, wojsk USA permanentnie stacjonujacych w innych krajach (Kosowo, Wlochy, Niemcy, Japonia, Filipiny, Pld.Korea, wiele krajow w Afryce..itp) ; dywersji i prowokacji,

  Źrodła tej informacji: Biblioteka Kongresu, raporty i opracowania naukowe na temat Sil Zbrojnych USA w roznych panstwach.

  I mam taka propozycje: Czy moze nam pan Stanislaw, stara baba i adevo dopasowac ponizsze daty do nazwisk prezydentow USA

  FROM WOUNDED KNEE TO SYRIA – Zoltán Grossman
  https://sites.evergreen.edu/zoltan/interventions/

  Jeszcze jedna lista z USA:Tylko po II-ej wojnie swiatowej:

  Chiny 1945-46
  Korea 1950-53
  Chiny 1950-53
  Gwatemala 1954
  Indonezja 1958
  Kuba 1959-60
  Gwatemala 1960
  Kongo Belgijskie 1964
  Gwatemala 1964
  Republika Dominikańska 1965-66
  Peru 1965
  Laos 1964-73
  Wietnam 1961-73
  Kambodża 1969-70
  Gwatemala 1967-69
  Liban 1982-84
  Grenada 1983-84
  Libia 1986
  El Salvador 1981-92
  Nikaragua 981-90
  Libia 1986
  Iran 1987-88
  Libia 1989
  Panama 1989-90
  Irak 1991-
  Kuwejt 1991
  Somalia 1992-94
  Serbia 1994 tereny wylacznie serbskie)
  Bośnia 1995 (wyłącznie tereny etnicznie serbskie)
  Iran 1998 (airliner)
  Sudan 1998
  Afganistan 1998
  Jugosławia 1999
  Afganistan 2001-
  Pakistan 2003
  Irak 2003-
  Libia 2011-
  Syria 2011

  No i teraz Jemen i znow Somalia
 • Znów wszystko będzie na Putina -trudno
  ale powrotu oligarchów do władzy nie będzie.

  Dziś Centralna Komisja Wyborcza udupiła kandydaturę Pawła Grudininą na deputowanego do Dumy.
  Paweł Grudinin to znany oligarcha https://en.wikipedia.org/wiki/Pavel_Grudinin

  ale upatrzył sobie partię komunistyczną (lub na odwrót) i z jej ramienia co rusz kandyduje to na prezydenta to na posła.
  Dzisiaj odbyła się posiedzenie CKW,jak zwykle w trybie jawnym, podczas którego członkowie komisji zatwierdzali poszczególne listy partyjne,jak również poszczególnych kandydatów na owych listach.
  Zatwierdzali to znaczy potwierdzali że zarówno partia jak i wysuwany przez nią kandydat dopełnili wymaganych prawem formalności.
  Tym sposobem lista komunistycznej partii została zatwierdzona ale figurujący na niej kandydat Paweł Grudinin nie został zatwierdzony.
  Grudinin złożył nieprawdziwe oświadczenia związane z posiadanym przez niego majątkiem a konkretnie udziałach w zagranicznych przedsięwzięciach.Gdyby nie był głupi i prymitywny jak większość oligarchów prawda nie wyszłoby na jak.Ale jest głupi i wzorem większości oligarchów zamienił żonę na młodszy model.W odwecie za to była żona dostarczyła CKW dowodów na to że oświadczenia kandydata Pawła Grudinina mijają się z prawdą.
  Było na co popatrzeć (od 26 minuty)
  https://www.youtube.com/watch?v=004nLafw7sk

  (wszelako mnie najbardziej ubawiły komentarze internautów w rodzaju:"Irina zuch! za wszystkie zdradzone żony!" )
 • @Tiamat 14:11:00
  Lista jest długa i przemilczana. Jak widać zwolenników Stanów Zjednoczonych nie razi obraz bandyckiego reżimu i jego zbrodniczych działań.

  Nawet zabójstwo w Kapitolu nieuzbrojonej kobiety, szybko zostało wyciszone i żadnych sankcji, protestów ze strony obrońców demokracji I praw człowieka. Nothings !

  Drażni ich tylko to co dzieje się w Rosji, Białorusi, stają natychmiast w obronie każdego zbira który działa na szkodę Rosji i Białorusi.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @ikulalibal 14:11:30
  Tak, dokładnie. I bardzo dobrze, że w Rosji obecnie robią to co już dawno powinno być zrobione.

  Każdy polityk mający majątek poza granicami kraju jest łatwym łupem dla Liderów Zachód, którzy po przez szantaż zablokowania konta, czy działalności firmy, lub blokady nieruchomości będą mieć wpływy na politykę takiego delikwenta, tacy politycy będą zakładnikami i pionkami zachodnich służb i liderów a nie suwerennymi politykami.

  W końcu prezydent Putin i rząd zabrał się za tego rodzaju karierowiczów.

  Poza tym, co to za komunistà mający miliony dolarów jeszcze trzymane w zachodnich bankach czy komunista nający swoje firmy

  Właśnie tego rodzaju fałszywe osobniki zniszczyły ZSRR, byli pierwszymi sekretarzami w komunistycznej partii a wykorzystywali stanowiska do robienia kariery i pieniędzy, po przez oszustwa, korupcję i konekcje.

  Pozdrawiam :)
 • @Alfax 05:49:40
  Tragedia naszych czasow jest, ze obywatele tego samego państwa maja skrajnie różny status społeczny: jedni siedzą zamaskowani w domach - inni latają w kosmos za pieniądze tych, co im nawet dzieci do szkoly nie wolno posłać.
  Nie wolno chodzic do siłowni, ani trenowac na boisku, ani w sali gimnastycznej, dzieci nie moga uprawiac sportu ani grac z kolegami w pilke -ale olimpiade maja wszyscy podziwiac.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej