Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2428 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

● Prezydent Putin i jego przesłanie ●.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Myślę, że to słuszne, że Władimir Putin pisze i wyraża swój punkt widzenia. Ale czy Europa słucha ? Czy Europa jest w swojej ślepocie i nienawiści całkiem głucha ?

 

       Prezydent Putin i jego przesłanie     .
Czytelnicy niemieckiej gazety Die Zeit skomentowali artykuł Władimira Putina, zbiegający się z 80. rocznicą wybuchu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

Wielu zwykłych ludzi zgodziło się z rozumowaniem rosyjskiego prezydenta i wyraziło nadzieję, że stosunki między Moskwą a Brukselą ulegną poprawie.

„Bardzo ciekawy artykuł. Wspaniale jest tu przeczytać takiego autora ”- napisał Joaber.

„Myślę, że to słuszne, że Władimir Putin pisze tutaj i wyraża swój punkt widzenia". 

"My chcemy żyć bez wojen. Więc na pamiątkę naszej krwawej historii musimy wspólnie z Rosją rozwijać solidarność ze sobą, a także wspólnie dbać o pokojową przyszłość i przyrodę".

"Odrzucanie urazów i nienawiści oraz przepojenie duchem pokojowego współistnienia jest właściwą drogą!” .

„Zachód musi uwierzyć na słowo Putina ! Błędy popełnione przez obie strony można naprawić i nie rozpoczniemy nowego wyścigu zbrojeń, ale uczciwą pokojową rywalizację w duchu partnerstwa – jest przekonany Matthias Wilke.

„Dziękuję, panie Putin, za ten artykuł. Moi dziadkowie przeżyli tę wojnę, a ja od dawna chciałem, by nie tylko  Niemcy ale cała Europa i Rosja zbliżyły się do siebie.

Kiedy czytam przesłanie Putina, mogę sobie nawet wyobrazić, że to zadziała ”- powiedział Nadel.

Bardzo ważny impuls, przekazał Wladimir Putin w Die Zeit !, to są bardzo ważne przemyślenia, jak nawiązać współpracę polityczną w przyszłości.

Byłbym szczęśliwy, gdyby teraz wśród niemieckich polityków znaleźli się tacy, którzy odważyliby się wykorzystać ten impuls to przesłanie Putina i aktywnie go rozwijać.

" Przesłanie o pokojowe współistnienie na równych prawach. Z szacunkiem bez nienawiści.Aby uzyskać więcej porozumienia i komunikacji i mniej wrogości i konfrontacji ”.

Artykuł Putina :

„ Być otwartym na pokojową koegzystencje i współpracę mimo przeszłości” ukazał się w Dniu Pamięci i Smutku, w niemieckim wydaniu Die Zeit.

Prezydent mówił w nim o stosunkach ZSRR z Europą w przeszłości i zaznaczył, że Moskwa stara się je rozwijać, ale na Zachodzie panowało i panuje inne podejście, a wręcz wszystko zrobiono by destabilizować nie tylko Rosję oraz byłe republiki Związku Radzieckiego ale dokonano na  polecenie Zachodu zbrojnego krwawego zamachu stanu na Ukrainie i  postanowiono wykorzystać ten kraj do agresywnych działań przeciwko Rosji w tym do zamieszkałej na Ukrainie ludności rosyjskojęzycznej. 


Podkreślił też, że Rosja jest otwarta na uczciwą i konstruktywną interakcję, co potwierdza idea stworzenia wspólnej przestrzeni współpracy i bezpieczeństwa od Atlantyku po Pacyfik.


Czy usłyszą to przesłanie takźe w Polsce ?.

 Właśnie to przesłanie w pierwszym rzędzie powinno trafić do polskich polityków a szczególnie do zatwardziałych rusofobów.

 Czy ciągłe ataki ze strony "polskich" władz przynoszą dla Polski jakiekolwiek korzyści ?.

 Czy polityka konfrontacji ze strony Polski i sprowadzane na naszą z iemię obce armie oraz budowanie dla obcych wojsk baz na terytorium Polski zwiekszyło nasze bezpieczeństwo ?

Czy bardziej narazilo Polske gdy wybuchnie wojna na atak i unicestwienie ?.

Czy wrogość buduje  ? A pokojowa współpraca rujnuje ? . 

Tak na zdrowy rozum.

Czy nam Polakom potrzebny jest konflikt zbrojny z Rosją ?

Czy chcemy poświęcić swoje życie dla fanaberii chorych z nienawiści polityków ? prowokujących Rosję do wojny ! ... .

Przecież te wszystkie wydawane miliardy złotych czy dolarów,  czy euro, które pochłania utrzymywanie generalicji, setek tysięcy żołnierzy i uzbrojenie, manewry i zużywanie w tym celu bardzo cennych surowców których jest coraz mniej na produkcję broni do zabijania i niszczenia dorobku wielu pokoleń, ,można by było przecież przeznaczyć na  walkę  z biedą, chorobami i poprawę sytuacji życiowej w Polsce w Rosji na Ukrainie.

A w skali globalnej własnie tylko międzynarodowa współpraca zamiast konfrontacji to byłaby faktyczna poprawa jakości życia i nie dla milionów ale dla miliardów ludzi na planecie Ziema.

Więc gdy Rosja która doświadczyła w 2 WŚ przeogromnych strat w ludziach tak jak żaden inny kraj na świecie i doznała zniszczeń wojennych, strat materialnych wyciąga z minionej epoki prawidłowe wnioski i głosi, że chce pokojowej współpracy a nie konfrontacji którą obrał Zachód bo konfrontacją nic nie będzie zbudowane a tylko wszystko będzie zrujnowane. 

Gdy Putin nawołuje do zmiany uprawianej przez Zachód wrogiej polityki popychającej narody do wojny, na pokojową koegzystencje i mówi że Rosja jest otwarta na współpracę to dlaczego wśród polityków na Zachodzie nie ma żadnej pozytywnej odpowiedzi. 

Tylko ci wszycy rządzacy jak ślepcy i ģłusi dalej brną do obranego przez nich celu, który w końcowym efekcie nazywa się:  WOJNĄ, ZAGŁADĄ , ZNISZCZENIEM, KLĘSKĄ CAŁEJ LUDZKOŚCI.

Wiem, że pazerni przyzwyczajeni do wyzysku zachodni kapitaliści mają swoje chore marzenia i pragną osłabić Rosję od wewnątrz by po przez zubożenie rosyjskiego społeczeństwa i ekonomiczne problemy zmusić miliony ludzi w Rosji do krwawego przewrotu i zniszczenia tego ogromnego państwa. 
Rosji która od wieków potrafiła dzięki tolerancji i współpracy ponad stu różnych narodów rozwijać się, bronić swoich granic i razem wspólnie zwyciężać nawet najokrutniejszego wroga.

Ślepota jest jednak ogromna zachodnich banksteròw i oligarchòw. 

Nie widzą realia konsolidacji Rosji w obronie swoich granic, własnej wartości, kultury, tradycji i że to jest naród zahartowany w bojach i żyjący od wieków pod presją w surowym klimacie ... który .nigdy nie poddaje się wrogom .a tym bardziej gdy jest świadomy śmiertelnego zagrożenia rodziny, ojczyzny ... . 

Ślepota jest wsród zachodnich liderów ogromna, bo głównym celem zachodnich banksterów i oligarchów są ogromne bogactwa naturalne Rosji i ten cel przysłania im zdrowy rozsądek, więc jak długo nie zrozumieją że kroczą sami ku swojej zagładzie tak długo Rosja będzie przez nich szykanowana, oczerniana, sabotowana i będzie musiała sìę na swój sposób bronić aż do momentu gdy nastąpi przeciąźenie, przekroczenie czerwonej linii ... !  Oby nigdy do tego nie doszło !.

Ten cel do którego dąży Zachód nigdy nie osiągną chociażby dlatego że w Rosji po rozpadzie ZSRR i Jugosławii  wyciągnięte zostały odpowiednie konkluzje. Nastąpiła konsolidacja i coraz większa  jest wrażliwość gdy wrogie działania szkodzą Rosji.

 

Wrogowie Rosji wewnątrz i na zewnątrz !


I tak świat po raz kolejny "zadrżał z powodu dyktatury Putina"  bo kolejny wróg musi opuścić Federację Rosyjską.

 Prokuratura Generalna Federacji Rosyjskiej uznała działalność amerykańskiej organizacji pozarządowej Bard College za niepożądaną w Rosji.

Prokuratorzy uznali, że działalność organizacji stanowi zagrożenie dla podstaw ustroju konstytucyjnego i bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Bard College, posiada sieci edukacyjne w kilku krajach.

Bard College stanie się już 35 zagraniczną organizacją pozarządową uznaną w Rosji za wrogą i niepożądaną. Jest to prywatny uniwersytet sztuk "wyzwolonych" Liberalnych w Annadale-on-Hudson w stanie Nowy Jork, posiadający sieci edukacyjne w kilku krajach.

Pod koniec marca Rosyjska Rada Koordynacyjna  kontrolująca działalność na terenie Rosji organizacji pozarządowych zwróciła się do Prokuratury Generalnej o sprawdzenie okoliczności powstania Uniwersytetu Sztuk i Nauk Liberalnych w wyniku reorganizacji Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego.

Rada uznała, że ​​tworzony i sponsorowany przez Zachód uniwersytet może być powiązany z zagranicznymi organizacjami pozarządowymi kontrolowanymi przez George'a Sorosa i prowadzącymi destrukcyjną działalność na terenie Rosji.

W szczególności mówimy o połączeniu Petersburskiego Uniwersytetu z Bard College, który według rady otrzymał środki z zagranicy - Fundacji Społeczeństwa Otwartego, co zostało uznane za niepożądane w Federacji Rosyjskiej.

Decyzję Prokuratury Generalnej skomentował rosyjski działacz społeczny Siergiej Kolasnikow, który prowadzi popularny w sieci blog pod nazwą Zergulio:

Amerykańska organizacja non-profit Bard College jest uznawana za niepożądaną w Federacji Rosyjskiej". ""Świat po raz kolejny zadrżał z powodu dyktatury Putina"", która zakazała działalności w Rosji "prestiżowego" prywatnego uniwersytetu "humanistycznego" i "naukowego"  Stanów Zjednoczonych, założonego w 1860 roku.

Ale jest niuans.  Jeszcze 9 czerwca 2021... cytuję:

Ponad pięćdziesięciu czołowych zachodnich naukowców napisało list otwarty do Komisji Europejskiej i rządów państw UE z ideą walki z reżimami Putina i Łukaszenki nie tylko sankcjami gospodarczymi, ale także przy pomocy manipulacji edukacji i środków masowego przekazu by mieć wpływ na obywateli tych krajów, którymi rządzą Putin i Łukaszenko.

W tym celu naukowcy proponują utworzenie Uniwersytetu Wschodnioeuropejskiego. " Celem jest wspieranie młodzieży krajów Europy Wschodniej, która sprzeciwia się dyktaturze.”

A tak wygląda zdrajczyni własnego kraju i kolaborantka z wrogami Rosji.


Mashy Gessen

Jedena z sygnatariuszy jest Mashy Gessen, pisarka rezydująca w Bard College USA.

Masha Gessen to "wybitny bojownik"  przeciwko reżimowi, była dyrektor rosyjskiej oddziału "Radia Swoboda", zagorzała działaczka na rzecz ruchu LGB i w ogóle nienawidząca Rosji i Putina.

Utworzenie takiego „Uniwersytetu Sztuk i Nauk Liberalnych” w Petersburgu, finansowanego przez fundacje Sorosa i Bard College, zostało na szczęście zatrzymane, zabronionne przez Prokuraturę Generalną Federacji Rosyjskiej.

Uwaga !, interesujące jest jej pochodzenie i wrogość do Rosji i miłość do USA.

Dla zainteresowanych. Info o Masha Gessen (z Wiki) !

Masha Gessen (ur. jako Maria Aleksandrowna Gessen, 13 stycznia 1967 w Moskwie) to  amerykańsko-rosyjska dziennikarka pochodzenia żydowskiego, autorka książek o tematyce społeczno-politycznej, działa na rzecz praw osób LGBT.

Miejsce zamieszkania Nowy Jork.  Małżeństwo ze Swietłaną Generałową (rozwód w 
2004).
Przez kilka miesięcy w roku 
2012 była redaktorką naczelną rosyjskiego miesięcznika Wokrug Swieta, od 2017  pracuje dla The New Yorker.

Mieszka w Nowym Jorku wraz z poślubioną w USA rosyjską działaczką na rzecz praw mniejszości seksualnych. Posiada obywatelstwo rosyjskie i amerykańskie.

Jest osobą niebinarną, tak określa siebie używając neutralnego płciowo zaimka „they”.


 

Ta pani jest tylko jednym małym ogniwem tworzącm  5 kolumnę w Rosji ... .


Dla Mashy Gesse  intersy USA są najważniejsze niż intersy Rosji więc stara się jak może by szkodzć na każdym kroku Rosji ... ta pani jest doskonale przeszkolona przez amerykański super uniwersytet do spraw niszczenia Rosji ... walki z Putinem ... .

 

KOMENTARZE

 • @ Autor. Moje "trzy grosze" w tak ważnym i aktualnym temacie.
  Niedawno odbyło się ważne spotkanie w Brukseli gdzie padła propozycja zaproszenia Putina i tworzenie kooperacji z Rosją. Propozycję złożyły Niemcy i Francja, ale w głosowaniu propozycja jednak padła głosami sprzeciwu Polski i państw bałtyckich.

  A o co chodzi? Chodzi UE o stworzenie federacji europejskiej z własną armią i niezależną od Waszyngtonu polityką. Europa następnie chce ustanowić własne relacje i traktaty z Rosją w zakresie bezpieczeństwa narodowego i kooperacji. (Takie traktaty miały USA i Rosja, ale to się rozlazło w czasie prezydentury Trumpa. )

  Nie sądzę, aby tego zabiegu w UE o współpracę z Rosją nie powtórzono, bo wpływy USA w Europie będą maleć ze względu na ciśnienie jakie powstaje na Pacyfiku w relacjach sojuszników USA z Chinami.

  Polska, Ukraina, Rumunia... były kilka lat temu kreowane przez USA jako "klin" między UE i Rosją. Dzisiaj jednak USA znalazły się w trudnej sytuacji ze względu na Chiny. Z jednej strony Chiny są konkurentem w dominacji światowej, a w drugiej są wierzycielem dużego amerykańskiego zadłużenia i w dodatku jednym z głównych kooperantów produkcyjnych.

  Rosja dzisiaj jest w pozycji "brzydkiej ale bogatej panny", o którą się wielu ubiega. Z Chinami jest zaręczona, 20 letnia umowa o przyjaźni została niedawno i z głośnym przytupem przedłużona.
  Zaopatruje Bałkany, Niemcy i inne tereny Europy w gaz, a w perspektywie są inne możliwości surowcowe.

  Podbicie Rosji jest bardzo trudne i bezcelowe, bo wiąże się z okupacją, a okupacja Rosji ze względu na duży teren, jest niemożliwa. Działania polityczne są najwłaściwsze, szczególnie, że Ukraina powoli spada z pola zainteresowań tak USA jak i Europy. Ukraina nie ma planu wyjścia z zaplątanej polityki wewnętrznej, a to torpeduje jej politykę zagraniczną.
  Głośno się stało po tym co napisał Putin na temat wojny, Rosji, Niemiec i...Polski w artykule dla The National Interest. To jest bardzo ważny tekst. Naprawdę znaczący dla przyszłości Europy i nie tylko.

  https://nationalinterest.org/feature/vladimir-putin-real-lessons-75th-anniversary-world-war-ii-162982?page=0%2C5
 • @ Autor, All
  Ciekawe jaki byłby kwik gdyby taki artykuł zamieściła któraś z polskich gazet....

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Anna-PK 01:20:36
  "Rosja dzisiaj jest w pozycji "brzydkiej ale bogatej panny", o którą się wielu ubiega."

  Wprawdzie się nie ubiegam, ale uważam, że Rosja jest piękna :-)

  Dzięki za link.

  Pozdro!
 • Bardzo dobra analiza.
  W artykule Mateusza Piskorskiego na temat Białorusi i białoruskich sankcji odwetowych.

  Fragment :

  "Białoruś wstrzymała swój udział w programie Partnerstwo Wschodnie.

  Co więcej, zdecydowała się też na faktyczne wyrzucenie z Mińska szefa misji dyplomatycznej Unii Europejskiej Dirka Schuebela.
  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

  Mało kto oczekiwał tak zdecydowanej reakcji białoruskich władz.

  Warto jednak uzmysłowić sobie, że to jedynie konsekwencja działań UE i tzw. Zachodu, z udziałem Polski. I że te działania nie są korzystne nie tylko dla Białorusi.

  Partnerstwo Wschodnie, czyli narzędzie.

  Przypomnijmy, że unijny program Partnerstwa Wschodniego był od samego początku instrumentem nie tyle partnerskiej współpracy, co ingerencji w sprawy wewnętrzne państw poradzieckich. Wypromowana niegdyś przez ówczesnych ministrów spraw zagranicznych Polski i Szwecji, Radosława Sikorskiego i Carla Bildta inicjatywa miała w rzeczywistości jeden, oczywisty geopolityczny cel: doprowadzić do rozluźnienia relacji tych państw z Rosją, izolować na przestrzeni postradzieckiej Moskwę.

  To dlatego projektowi temu przyklasnęli od razu Amerykanie, choć Niemcy i Francuzi odnosili się do niego sceptycznie.

  Partnerstwo Wschodnie przeczy też, wbrew swej nazwie, istocie pojęcia „partnerstwa”. Nakłada bowiem na jedną stronę cały szereg zobowiązań, prowadzi do ingerencji w jej wewnętrzne sprawy ustrojowe".

  A tą jedną stroną to oczywiście w przypadku Białorusi była Białoruś, oczywiście.

  Pozdr. :))
 • @Jasiek 02:08:16
  Parę tygodni temu był na PLANETE HD dokument o przepięknych dziewiczych terenach Rosji.

  Sama Wołga i tereny wokół to świat cudownych widoków.

  Pozdr. :))
 • @Anna-PK 01:20:36
  Nie Pani Anno.

  "Rosja dzisiaj jest w pozycji "brzydkiej ale bogatej panny", o którą się wielu ubiega."

  Tak nie jest !
  Rosja jest suwerenna i decyduje o kształtowaniu świata.

  Brzydką i bogatą panną z koślawymi nogami to są Stany Zjednoczone, Kanada i kraje Unii Europejskiej.
  W których panuje zgnilizna moralna i rządzą debile, oszołomy.

  Dla przypomnienia.
  Zachodnie oszustwa i agresywne, wrogie działania przeciwko Rosji trwają od rozpadu ZSRR, po przez rozmieszczenie NATO na Wschód a szczególnie w republikach bałtyckich i byłych państwach socjalistycznych. Zorganizowane przez zachodnich sponsorów tzw rewolucje w byłych republikach radzieckich w celu obalenia rządów przyjaznych Rosji.

  Celowo wywołanie wojny przez Zachód w Syrii by usunąć obecność jedynej wówczas rosyjskiej bazy morskiej poza granicami Rosji a będącej przeszkodą w rozgrabieniu bogactw naturalnych Syrii przez Shell, ESSO, BP i amerykańskich złodziei surowców.

  Tak więc.
   
  Rosja nie jest ani w pozycji brzydkiej ani bogatej panny.

  Rosja jest obecnie niezależna od szumowin rządzących na Zachodzie z mafijną centralą w USA.

  Rosja jest dojrzała po doświadczeniach z rozpadem ZSRR i po odsunięciu zdrajcy Jelcyna i przejęciu władzę przez Putina już parę lat temu Putin powiedziała otwarcie i wyraźnie że czasy świata monobiegunowego bez żadnych wątpliwości już się dla USA definitywnie skończyły.

  Rosja dała temu wyraz stając w obronie Osetii, Abchazji, Syrii, Wenezueli i Donbasu / DRL i ŁRL / oraz obecnie Białorusi.

  Świat dla Rosji na przeżartym moralną zgnilizną Zachodzie się nie kończy.
  Risja handluje z normalnymi państwami i rozwija swój przemysł o własne technologie. Jest obecnie jednym z niewielu państw w których rośnie brutto narodowy produkt.
  Tak dokładnie w przeciwieństwie do Kanady, Niemiec, Brytanii, Francji, Italy i Polski. W tych krajach z każdą sekundą jest ubytek dochodów narodowych i z każdą sekundą rośnie ogromne zadłużenie.

  Pozdr, :))
 • @Monaco 04:31:42 Ja pisząc o Rosji jako "brzydkiej pannie" ;)))
  miałam na myśli opinię, czyli jaką "gębę" Rosji się kreuje w światowej polityce. Generalnie państwa zachodnie ciągle Rosję opisują w czarnych kolorach, ale po cichu, w konsekwencji, Rosja okazuje się być niezbędna.
 • @Monaco 04:31:42
  "Rosja nie jest ani w pozycji brzydkiej ani bogatej panny."

  Za taką "pannę" uważał się Milosevic i Janukowycz. Łukaszenko też, do czasu.
 • @Anna-PK 05:07:16
  "Generalnie państwa zachodnie ciągle Rosję opisują w czarnych kolorach, ale po cichu, w konsekwencji, Rosja okazuje się być niezbędna."

  Rosja przede wszystkim jest im kością w gardle jako niezależne państwo.

  Niezbędne im są ziemie i surowce Rosji, które by zabrali jakby mogli. No i tania wykształcona siła robocza.
 • W marcu tego roku Masza Gessen oskarżyła Polaków
  o udział w holocauście.

  https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/czy-polacy-mordowali-zydow-awantura-o-publikacje-mashy-gessen-w-new-yorkerze/e2mylnp

  Uważam że to najlepsza zapłata za to że przez wiele lat to coś było w Polsce przyjmowane z pełną aprobatą i nie wykluczam że stan ten będzie trwał nadal.Kilka jej "książek" ukazało się na polskim rynku https://www.znak.com.pl/autor/Masha-Gessen
  Brawo Masza.

  PS
  Nawiązując do tytułu jednej z jej książek (Putin człowiek bez twarzy) stwierdzam że Masza Gessen jest kobietą bez cycków albowiem w 2005 kazała je sobie uciąć.Twierdziła wówczas że to profilaktyka ale wystarczy na to coś spojrzeć żeby wiedzieć że to mimikra.
  (В августе 2005 года Гессен была сделана операция по удалению груди )
 • @Anna-PK 05:07:16
  USA i Kanada - to brzydkie i bogate panny do których łaszą się chętni, zwłaszcza, że te chętnie obdzielają swymi wdziękami kto się trafi.

  Problem w tym, że obdzielają też syfem. Ale to się okazuje po jakimś czasie.
 • "● Prezydent Putin i jego przesłanie ●."
  ---------------------
  Nie oszukujmy się - ludzkość jest kompletnie ubezwłasnowolniona przez światowy, czarci pomiot i ani Rosja ani Chiny - nie stanowią tutaj żadnego wyjątku. Rosję po zwinięciu tam komuny - czarci pomiot - chciał zaorać podobnie jak zaorał PRL - ale Rosja po prostu jest na to za duża. Ponadto wygodniej jest czarciemu pomiotowi, kiedy ponownie świat ułoży on tak - aby był on dwu lub wielobiegunowy. Wygodniej - bo wtedy łatwo jest ludziom zapodać tzw. zimną wojnę - a w jej atmosferze - można piec dowolnie - swoje pieczenie. Wspomnę tylko, że tzw. zimna wojna leży w czarciej zbrojowni na tej samej półce - co leży tzw. złowrogi świrus covid.
  Wniosek?
  Siłą czarciego pomiotu jest siła jego V kolumn rezydujących w poszczególnych państwach świata - a niejednokrotnie owe V kolumny danymi państwami - wywijają bez reszty.
  Na koniec - jeżeli ktoś uważa, że Putina nie wystrugał z banana światowy, czarci pomiot - ten jest jak dziecko we mgle.
  Ponadto świrusowa hucpa jest hucpą globalną - gdzie niemal wszystkie rządy poszczególnych państw świata - karnie wykonują świrusowe rozkazy - więc wszystko jasne - włącznie z KL Glob - a nie jak kiedyś tylko KL Auschwitz i inne tego typu przybytki. KL - Glob!
 • @demonkracja 09:02:28
  "Nie oszukujmy się - ludzkość jest kompletnie ubezwłasnowolniona przez światowy, czarci pomiot i ani Rosja ani Chiny - nie stanowią tutaj żadnego wyjątku."

  A wy jak katarynka. Wszystkiemu są winni Żydzi czyli "czarci pomiot", nawet za susze i powodzie, za wybuchy wulkanów i asteroidy.

  Myślicie, że tutaj są sami debile, i głupawym powtarzaniem wypierzecie im mózgi.

  Kto wam za to płaci?
 • @Pedant 09:07:30
  ----------------
  "Kto wam za to płaci?"
  ----------------
  No właśnie? Kto Wam za to płaci Panie @Pedant - aby podważać naoczne, namacalne fakty?
  Wniosek?
  Ja rozumiem, że można być zaczadzonym przez ekran TV czy poprzez poruszanie się tylko we własnym, podobnie zaczadzonym gronie - ale co zaś - to zaś!
 • @Pedant 07:50:18
  Amerykanie tam wciąż czasem nie kupowali silników od rakiet? Mimo róznych sancji? To dyplomatołki w Polce myśla, że to naprawdę.
 • @demonkracja 09:23:10
  "No właśnie? Kto Wam za to płaci Panie @Pedant - aby podważać naoczne, namacalne fakty?"

  Jaki namacalny fakt? Że wszystkim rządzą Żydzi co wymachują "kosmatymi łapkami" i są "dziećmi diabła"? Pan naprawdę uważa uczestników Neonu za debili, którym można wcisnąć taką ciemnotę, po to aby Polaków kompromitować?

  Paru niedorozwiniętych umysłowo Pan znajdzie, ale czy to wystarczy? Za to Panu płacą, w szeklach?
 • @Pedant 09:46:52
  -------------------
  "Jaki namacalny fakt? Że wszystkim rządzą Żydzi co wymachują "kosmatymi łapkami" i są "dziećmi diabła"? Pan naprawdę uważa uczestników Neonu za debili, którym można wcisnąć taką ciemnotę, po to aby Polaków kompromitować?"
  ------------------
  Aaaaaaaa - to jak w cytacie jest nowym objawem poszczepiennym - nieznanym do tej pory - chociaż też groźnym - bo niwelującym instynkt samozachowawczy.
  Wniosek?
  Po co - no po co - było się szprycować panie @Pedant. A jakże - król jest w szatach - a to, że fujarę mu widać - to wina przezroczystej sukienki.
 • @demonkracja 09:59:16
  "Aaaaaaaa - to jak w cytacie jest nowym objawem poszczepiennym - nieznanym do tej pory - chociaż też groźnym - bo niwelującym instynkt samozachowawczy.
  Wniosek?"

  Wniosek - jest Pan prowokatorem uważającym Polaków za idiotów.
 • @Monaco 03:13:32
  Exclusive: Full Interview With Russian President Vladimir Putin

  https://www.youtube.com/watch?v=m6pJd6O_NT0&ab_channel=NBCNews
 • @Pedant 09:07:30
  "A wy jak katarynka. Wszystkiemu są winni Żydzi czyli "czarci pomiot", nawet za susze i powodzie, za wybuchy wulkanów i asteroidy."

  Ha! Aj gać ja! ;-DDD

  Susze i powodzie to broń klimatyczna w użyciu od czasu wojny w Wietnamie.
  Asteroida - jeden (czelabiński) leciał w kierunku Majaku, drugi walnął centralnie nad radarem NORAD na Grenlandii...
  Wystarczy poczekać, lekko trącić taki o odpowiedniej masie w odpowiednim czasie i miejscu, uwzględnić ruch obiegowy i obrotowy Ziemi, wpływ Księżyca i... mamy broń kosmiczną wyglądającą na zdarzenie losowe. Całe szczęście to wymaga potężnej mocy obliczeniowej (problem trzech ciał- tak to się chyba nazywa po polsku)

  https://en.wikipedia.org/wiki/Three-body_problem

  Z dwoma idzie jeszcze policzyć, z trzema jest już poważny problem...

  Ale UWAGA :-)

  W kosmosie pojawił się przecież trzeci gracz i chyba dyskretnie dał znać, że wie o co chodzi - powstała powieść (oczywiście, że s-f - jakże by inaczej) o wymownym tytule 三体, co się wykłada jako.... ciepło, ciepło...
  problem trzech ciał :-)
  Oczywiście to tylko powieść, zagrożenie Ziemi, ufoludki itd oraz wszystko to wymysły autora, a zbieżność z prawdziwymi wydarzeniami jest "czysto przypadkowa"...

  https://en.wikipedia.org/wiki/The_Three-Body_Problem_(novel)

  Omne trinum perfectum :-)

  A teraz wulkany. Nie mogę znaleźć fotki, ale być może komuś udało się uchwycić pręt wolframowy wystrzelony z orbity i wlatujący do... wulkanu.
  Tylko, że to tylko podejrzenia i kolejna "teoria spiskowa" bo taka broń przecież istnieć nie może.

  Powiedziałbym zatem, że sytuacja jest rozwojowa, a czasy ciekawe.

  Pozdro!
 • @Jasiek 10:51:37
  "Wystarczy poczekać, lekko trącić taki o odpowiedniej masie w odpowiednim czasie i miejscu, uwzględnić ruch obiegowy i obrotowy Ziemi, wpływ Księżyca i... mamy broń kosmiczną wyglądającą na zdarzenie losowe. Całe szczęście to wymaga potężnej mocy obliczeniowej "

  Czarci pomiot nie ma z tym problemu. Jest ukryty w skafandrze kosmicznym połączonym z centrum obliczeniowym kosmitów.

  Powywija kosmatymi łapkami, podrapie się w parchaty żydowski nos i wyciągnie wnioski. A demonkracji wpadnie następne parę szekli do skarbonki, za duraczenie gojów nad Wisłą. Hasbara pełną gębą!
 • @Pedant 09:46:52
  "Jaki namacalny fakt? Że wszystkim rządzą Żydzi co wymachują "kosmatymi łapkami" i są "dziećmi diabła"? "

  Wszystkim to może nie, ale... Michalkiewicz powiedział, w administracji USA jest ich co najmniej 90%.
  Powiedziałbym, że to wystarczy aby mieć bardzo duże wpływy na całym świecie.
  A czyimi są dziećmi??? Widać chyba po skutkach :-(
 • @Jasiek 11:04:22
  "Powiedziałbym, że to wystarczy aby mieć bardzo duże wpływy na całym świecie."

  Mają duże wpływy, ale nie są nadludźmi i są skłóceni między sobą bardziej niż Polacy.

  Demonkracja uważa się za wielkiego chytrusa, duracząc Polaków. Stosuje metodę hipnotycznego powtarzania kilku słów, tysiące razy. Socjopata prowokator.
 • @Pedant 10:07:21
  No tych objawow poszczepiennych pan wnioskodawca jeszcze nie "namacal". Wszystko w swoim czasie.
 • @morgan 11:12:43
  "No tych objawow poszczepiennych pan wnioskodawca jeszcze nie "namacal"."

  Facio w skafandrze kosmicznym z kosmatymi łapkami wywijający wnioskami, się szczepił?
 • @Monaco 03:13:32
  Białoruś zamknęła granice z banderopitekami . Salute :)))))
 • Masza Gessen
  A ile jest w Polsce takich Masza Gessen'ów ?

  Którzy/które plują jadem na nas Polaków i działają na szkodę Polski ❗

  Wystarczy popatrzeć na polityków o jej / jego pokroju w oficjalnych partiach jak włażą w zadek bez skrupułów USraelowi.

  I jak ma w Polsce czy w Rosji być dobrze gdy takie kreatury niszczą własne gniazdo ⁉

  Salut ✔
 • @Monaco 03:13:32
  "
  "Białoruś wstrzymała swój udział w programie Partnerstwo Wschodnie.

  Co więcej, zdecydowała się też na faktyczne wyrzucenie z Mińska szefa misji dyplomatycznej Unii Europejskiej Dirka Schuebela.
  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ "

  Łukaszenka w końcu się obudził i zabrał za agenturę brukselskiej mafii.

  By kraj mógł nazywać się niezależnym od chazarów to musi zerwać wszelkie kontakty z bruselsko - londyńsko - waszyngtońsko - tel avivsko mafijnym kręgiem.

  Bo z tamtąd idzie zniszczenie każdego suwerennego państwa.
  A metody są już zdemaskowane.
  To pieniądze, politycy typu Masza Gessen', uniwersytety Sorosa, płatne prostytuty w mediach piorące mózgi i pożyteczni idioci którzy nie tylko ulegają mafijnej propagandzie ale jeszcze zajadle bronią i współpracują z 5 kolumną na szkodę własnego narodu w tym przypadku Polski, Rosji, Białorusi i Ukrainy.

  Salut ✔
 • @ikulalibal 08:11:27
  " W marcu tego roku Masza Gessen oskarżyła Polaków
  o udział w holocauście.

  https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/czy-polacy-mordowali-zydow-awantura-o-publikacje-mashy-gessen-w-new-yorkerze/e2mylnp

  Uważam że to najlepsza zapłata za to że przez wiele lat

  ❗ to coś było w Polsce przyjmowane z pełną aprobatą ❗

  i nie wykluczam że stan ten będzie trwał nadal.Kilka jej "książek" ukazało się na polskim rynku 
  https://www.znak.com.pl/autor/Masha-Gessen
  Brawo Masza."

  I jak ma w Polsce być dobrze ? No jak ⁉

  No i sprawa się rypła ❗

  Salut ✔
 • @Pedant 11:11:51
  "Mają duże wpływy, ale nie są nadludźmi i są skłóceni między sobą bardziej niż Polacy."

  Zgadza się - jako Żydzi są.
  Ale wśród nich, a także spośród innych ludzi są na świecie jeszcze syjoniści - ci są wyjątkowo silni i właśnie oni mają potężne wpływy w USA - wsparcie dla Izraela jest przecież wręcz bezwarunkowe.
  Poza tym wygląda na to, że anglosasi nadal prowadzą Wielką Grę - dyplomacja nie musi być wyjątkowo liczna, żeby kierować państwami tak aby tę grę prowadzić.

  Obawiam się zatem, że stwierdzenia Szanownego Demonkracji nie są takie bezpodstawne.
  Warto jeszcze mieć w pamięci także wpisy Szanownego RAM'a - poruszył tyle kwestii związanymi z wpływami syjonistów, że to zaczynało wyglądać jak horror (od Fukushimy po śmierć Kennedy'ego i wszystko co pomiędzy)
 • @Anna-PK 01:20:36
  "Polska, Ukraina, Rumunia... były kilka lat temu kreowane przez USA jako "klin" między UE i Rosją. Dzisiaj jednak USA znalazły się w trudnej sytuacji ze względu na Chiny. Z jednej strony Chiny są konkurentem w dominacji światowej, a w drugiej są wierzycielem dużego amerykańskiego zadłużenia i w dodatku jednym z głównych kooperantów produkcyjnych"

  To nie przeszkadza Stanom Zjednoczonym by w dalszym ciągu Pokska, Rumunia i Ukraina były nadal buforem a wręcz wszystko robiono by ten bufor powiększyć o Białoruś. ... .

  Pozdrawiam :)
 • @Jasiek 02:02:56
  Czasem w mainstreamowych mediach ukazują się jakieś przebłyski faktów - ale zawsze dopisywany jest tam odpowiedni komentarz mający za zadanie
  skierować refleksje odbiorcy na tory poprawności politycznej.

  Na szczęście nie wszyscy dają się wymanewrować.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Pedant 11:17:46
  "Facio w skafandrze kosmicznym z kosmatymi łapkami wywijający wnioskami, się szczepił?"

  Bezos? ;-) On wieje z tej planety. Uniknie i szczepień i świrusa czymkolwiek by nie był.
  Zastanawiam się też czy prins Czarls też już nie zwiał (z Kamilą?), bo na jednym filmie był na 100% podmieniony.
  Dodać do tego jeszcze można rozstanie z dworkiem Megan i Harry'ego.
  No i dziwny zgon dr. Jana.
  Nam się oczywiście wciska kity np o WTC zwłaszcza 7 i "solidarności europejskiej".
 • @Leonardo da Vinci 11:36:15
  Pełna zgoda.

  Pozdro!
 • @Monaco 03:13:32
  Tak, dziwne to partnerstwo gdy jeden z partnerów dominuje i narzuca tylko swoją wolę.

  To dla osaczonego partnera będzie faktycznie dużo lepiej jak zrezygnuje z takiej wątpliwej przyjemności.

  Pozdrawiam :)
 • @Leonardo da Vinci 11:50:34, Wszyscy
  "Białoruś wstrzymała swój udział w programie Partnerstwo Wschodnie."

  Już nie chcą "partniorów" - a buuuuuuuu ;-DDDD

  "By kraj mógł nazywać się niezależnym od chazarów to musi zerwać wszelkie kontakty z bruselsko - londyńsko - waszyngtońsko - tel avivsko mafijnym kręgiem."

  Wg mnie wchodzi w to likwidacja wszystkich ambasad, konsulatów, fundacji, banków i korporacji z tych rejonów.
  Tylko tak można się od tego odciąć.
  Oczywiście to oznacza odcięcie się także od internetu i gugla i przejście na suwerenne rozwiązania. Myślę, że także rezygnację z formatu pc i apple, androida, wn, mac os, cortex, snapdragon, intel itp.
  Nie wiem czy damy radę bez cofnięcia się o kilka dekad....
 • @Pedant 07:50:18
  "Rosja przede wszystkim jest im kością w gardle jako niezależne państwo.

  Niezbędne im są ziemie i surowce Rosji, które by zabrali jakby mogli. No i tania wykształcona siła robocza".

  I do tego zmierzają konsekwentnie, chociaż żadnych szans z Rosją nie mają.

  Ale tak jak Napoleon i Hitler chcą posmakować syberyjskie klimaty !

  Pozdrawiam :)
 • @Alfax 12:08:58
  "Czasem w mainstreamowych mediach ukazują się jakieś przebłyski faktów"

  Zgadza się.
  Natomiast czasem mamy chyba do czynienia z bańką informacyjną.
  Red. Maciak wyszperał w necie np taranowanie rosyjskiego statku przez polski kuterek (miś nawet nie zadrżał ;-DDD )
  Oczywiście w polskich mediach cisza o tej "bohaterskiej" szarżyjce . Nie wiem czy nawet nie ma blokady.
  Możesz spróbować wpisać w google słowa "polish ship ram russian" lub "polish fishingboat rams russian pipeline ship" - chodziło o taranowanie statku układającego rury pod NS2.
  Zobaczymy czy uda Ci się coś otworzyć.

  Ukłony
 • @demonkracja 09:02:28
  No cóż czarci pomiot obrywa w Rosji i na Białorusi po swych kosmatych łapach ;)))))

  Że przypomnę Panu demonkracji:

  // Wrogowie Rosji wewnątrz i na zewnątrz !


  I tak świat po raz kolejny "zadrżał z powodu dyktatury Putina"  bo kolejny wróg musi opuścić Federację Rosyjską.

   Prokuratura Generalna Federacji Rosyjskiej uznała działalność amerykańskiej organizacji pozarządowej Bard College za niepożądaną w Rosji.

  Prokuratorzy uznali, że działalność organizacji stanowi zagrożenie dla podstaw ustroju konstytucyjnego i bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. \\.

  Krok po kroku robią tam porządek.

  A Masha Gessen ? ...
  Tej pani Rosja też już podziękowała.

  Pozdrawiam :)
 • @Alfax 12:23:40
  "A Masha Gessen ? ...
  Tej pani Rosja też już podziękowała."

  Zatem "partniorom" pozostanie już tylko zrobienie z niej... męczennika.
  Nieciekawe są perspektywy pani Mashy.
  Może inni będą mieli chociaż nauczkę.
 • @Wican 09:28:17
  Zyski i interesy.
  Mimo różnic trwają do pewnego momentu. Aż któraś ze stron nie zerwie napiętej struny .

  Pozdrawiam :)
 • @Repsol 11:22:02
  Dokładnie. Nareszcie !

  Ten bloger Protasewicz na uslugach CIA i sponsorowany przez PiS musiał bardzo dużo zdradzić jak mają się przygotowania organizowane przez USA i wasali do obalenia władzy na Białorusi i usunięcia Łukaszenki lub jego zamordowania coś na wzór rumuński.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Leonardo da Vinci 11:36:15
  Komentarz dosadni, stawia sprawę w sposób jasny, bez zbędnego dodatku.

  Pozdrawiam :)
 • @Monaco
  https://www.o2.pl/informacje/satelita-uchwycil-co-chinczycy-maja-na-pustyni-swiat-moze-sie-bac-6657186452273728a
 • @Alfax 12:31:53
  "Ten bloger Protasewicz na uslugach CIA i sponsorowany przez PiS musiał bardzo dużo zdradzić jak mają się przygotowania organizowane przez USA..."

  Ciekawe też co wyśpiewa pani Maxwell zatrzymana jeszcze za czasów Trumpa.

  Poza tym jest jeszcze kwestia śmierci McAffy'ego - twierdził, że ma dowody na przestępczą działalność USA - w razie jego śmierci dane miały zostać automatycznie rozesłane w przypadkowe miejsca.
  Ostatnio na CEP wypowiadał się o śmierci tego człowieka także M. Piskorski. A to przecież dla niego człowiek z zupełnie innej bajki.
 • @kula Lis 69 12:35:15
  Czytałem - usraelici trzęsą portkami...
  Brawo Chiny!
 • @kula Lis 69 10:24:24
  Bardzo istotny dokument , dziękuję.

  Czy Rosja udostępnia Iranowi satelitarną technologie i nuklearną ... .

  To warto by wszyscy zainteresowani posłuchali tego wywiadu z Putinem.

  Polecam.

  Pozdrawiam :)
 • @Jasiek 12:22:21
  Kiedyś tu na Neon24 był swego czasu umieszczony link.
  .
  Na filmie było widać jak ten kuter uderza w rosyjski statek, który faktycznie ani nie drgną.

  YouTube szybko usuwa dowody, przecież tam jest stronniczość i cenzura.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @kula Lis 69 12:35:15
  Poza silosami na lądzie Chiny mają kilka ukrytych morskich baz na wybrzeżu a dokładnie w wydrążonych zboczach gór stykających się z morzem dla okrętów podwodnych z głowicami jądrowymi.

  Czas nie stoi w miejscu.

  Rosja poza silosami, bazami dla okrętów podwodnych także przemieszcza swoje międzykontynentslne rakiety z bronią nuklearną na specjalnych wagonach trudnych do wykrycia miejsca pobytu przez satelity ponieważ są w kontenerach wyglądających na zwykłe kontenery używane w handlu towarami.

  Więc amerykańskie władze miotają się i doskonale wiedzą że zadnej wojny z Rosją czy Chinami nie wygrają chociaż propaganda może ogłupiać ludzi 24 h / dobę.
 • @Alfax 13:15:11
  "Rosja poza silosami, bazami dla okrętów podwodnych także przemieszcza swoje międzykontynentslne rakiety z bronią nuklearną na specjalnych wagonach trudnych do wykrycia..."

  Mają też wyrzutnie na ciężarówkach, które uniezależniają ich transport od sieci kolejowej. A ciężarówki są produkowane.... na Białorusi :-)
  A że technologia nie jest atomowa, i nie można zabronić Białorusi produkcji ciężarówek to Rosja może ich zamówić ze znacznym nadmiarem - a wtedy to szukaj wiatru w... tajdze.
 • @Alfax 12:23:40
  ------------------
  "Krok po kroku robią tam porządek."
  ------------------
  Tak - bo jeżeli czarci pomiot decyduje się na świat dwu lub wielobiegunowy owe bieguny muszą się w sposób zasadniczy różnić.
  Wniosek?
  Powyższe wcale nie znaczy, że czarci pomiot straci kontrolę nad którymkolwiek biegunem.
 • @demonkracja 14:03:54
  "Tak - bo jeżeli czarci pomiot decyduje się na świat dwu lub wielobiegunowy owe bieguny muszą się w sposób zasadniczy różnić."

  OK - masz rację.
  W takim razie jaką masz receptę???

  Pozdro!
 • @Jasiek 14:45:05
  @demonkracja
  W takim razie jaką masz receptę???"

  Żadnej recepty nie ma. Tylko powtarzajcie za nim mantrę. "Czarci pomiot, kosmate łapki, skafander kosmiczny, dzieci diabła, wywijać wnioskami".

  Powtórzcie to tysiąc razy i wtedy doznacie oświecenia i pojmiecie wielką i straszną tajemnicę - za wszystko są odpowiedzialni Żydzi!

  Świat stanie się prosty jak konstrukcja cepa.
 • @Pedant 15:17:39
  Czy wy, Pedant jesteście semitą, czy tylko wyznajecie michnikowszczyznę?
 • @Autor
  "Gdy Putin nawołuje do zmiany uprawianej przez Zachód wrogiej polityki popychającej narody do wojny, na pokojową koegzystencje i mówi że Rosja jest otwarta na współpracę to dlaczego wśród polityków na Zachodzie nie ma żadnej pozytywnej odpowiedzi". -

  --- Europa Zachodnia (jak i Środkowoeuropejska) ma dużo do zyskania, współpracując z Rosją - o tym wiedzą trzeźwi politycy, a jednak ta Europa prowadzi wrogą politykę wobec mocarstwa. W znacznej mierze, a może przede wszystkim, jest to polityka USA, która podjudza, jak i nakazuje politykę konfrontacji. Europa okazuje się zbyt słaba wobec państwa zza oceanu.

  Pozdrawiam serdecznie :)

  *****
 • @Jasiek 12:16:15
  Niekoniecznie muszą się martwić i cofać o dekady.
  Na Białorusi są wysoko wykwalifikowani specjaliści IT, a poza tym technologia micro procesorów jest dostępna i rozwijana obecnie na bardzo zaawansowanym poziomie w Rosji i w Chinach które są niezależne od zachodnich komponentów.

  Przecież Rosja ma swoje systemy nawigacji satelitarnej gps i lądowej gsm. Ma własny separate internet który służy do celów bezpieczeństwa energetycznego i militarnego. Nawet istnieje już rosyjski system typu SWIFT - The global provider of secure financial ...

  Salut ✔
 • @zbig71 15:25:34
  "Czy wy, Pedant jesteście semitą, czy tylko wyznajecie michnikowszczyznę?"

  Powtarzajcie mantrę. "Czarci pomiot, kosmate łapki, skafander kosmiczny, dzieci diabła, wywijać wnioskami".

  Powtórzcie to tysiąc razy i wtedy doznacie oświecenia i pojmiecie wielką i straszną tajemnicę.

  Semici i Michniki tę tajemnicę chcą ukryć, ale demonkracja się nie poddaje. Powtarzajcie mantrę aż do skutku!
 • @Jasiek 12:16:15
  Jeszcze uzupełnienie.

  SPFS to rosyjski Systemu Przekazywania Informacji Finansowych (SPFS) jest dla BRICS i Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej. Zainteresowane są Chiny, Iran oraz Turcja i z nimi prowadzone są rozmowy.

  Panie Jasiu,
  to już nie te czasy gdy Amerykanie i zachodnio europejskie kraje dominowały w technologii " Flash " ☺☺☺☺☺

  Salut ✔☺
 • @zygmuntbialas 15:26:49
  Pozostaje pytanie, dlaczego?

  Czy po 75 latach jest przyspawana do Szatanów Ameryki i dalej jest semi-kolonią USA?.

  Odpowiedź jest jedna, tak Europa jest semi - kolonią USA bo w Europie tej ZACHODNIEJ istnieje ta sama mentalność co w USA. Przecież w głównej mierze północną Amerykę podbili anglosasi - germanie (Holendrzy założyli Nowy Amsterdam, ) z pomocą po części Hiszpanów i Francuzów.

  " Nowy Amsterdam.

  W siedemnastym wieku holenderscy przedsiębiorcy założyli Nową Nederlandię: kilka miast z punktami handlowymi i fortyfikacjami, które położyły podwaliny pod aktualnie istniejące miasta. Oryginalna nazwa Nowego Jorku to właśnie Nowy Amsterdam, a trzecia główna osada Nowej Nederlandii, Wiltwyck, znana jest dziś pod nazwą Kingston. Nowy Amsterdam był punktem handlowym pośredniczącym między Ameryką Północną, Karaibami a Europą, a także – ze względu na położenie geograficzne – jedną z najpopularniejszych placówek handlowych."

  Tak jak Harlem, obecnie dzielnica New York.
  "
  Harlem w 1763 r. Został założony w 1658 roku jako Nieuw-Haarlem przez Holendra Petera Stuyvesanta. Przez część następnych dwóch stuleci zamieszkiwali ją rolnicy. W połowie XIX wieku kryzysy rolnicze i wyczerpywanie się gruntów zmusiły ich do sprzedaży ziemi, po czym Harlem stał się przedłużeniem Nowego Jorku."

  No cóż mentalność wraz z przekazywanymi genami ta sama co w zachodniej Europie i w USA pozostała.

  Pogarda do narodów Słowian i butności i agresja w stosunku do słabszych.

  Salut ✔☺
 • @zygmuntbialas 15:26:49
  " jest to polityka USA, która podjudza, jak i nakazuje politykę konfrontacji"

  W pełni zgoda.

  Jednym wyjściem by USA zaprzestało podjudzać European jest by w końcu raz działania wojenne odbyły się na terenie USA i Amerykanie doświadczyli milionowych śmiertelnych ofiar oraz totalnego zniszczenia ich miast tak jak to miało miejsce w ZSRR np Stalingrad no i w odwecie angoli Dresno w Niemczech. To zapewne opadły by koniokradom i ropokradom zza oceanu pompony ..... ❗

  Salut ✔☺
 • @Jasiek 14:45:05
  ------------------------
  W takim razie jaką masz receptę???
  ------------------------
  Recepta na już - to mieć tego świadomość, że biegunami zarządza czarci pomiot a bieguny z kolei przed obiektywami kamer - skaczą sobie do oczu. To będzie już coś. Wtedy nikt nie nabierze się na nakręcanie grozy tzw. zimną wojną.
  Wniosek?
  Podobnie jest z magdalenkową ferajną tylko w skali mikro. Przed obiektywami kamer PiS-owcy i PO-wcy skaczą sobie do oczu a poza kamerami razem przy gorzale, kawiorku i ośmiorniczkach - śmieją się z głupich tubylców.
 • @demonkracja 18:10:28
  "Recepta na już - to mieć tego świadomość, że biegunami zarządza czarci pomiot"

  Wspaniała recepta! Powtarzajcie mantrę i zyskacie oświecenie. Wszystkie problemy zostaną rozwiązane jedną odpowiedzią - czarci pomiot czyli dzieci diabła.

  Więcej niczego nie potrzeba, można pójść spać, byle nie myśleć, bo się przyśnią kosmate łapki kosmitów.
 • Brawo Łukaszenka! Oto jego odpowiedź na unijne sankcje.
  https://media.wplm.pl/thumbs/dd9/OTYwL3VfMS9jY182MTZjYy9wLzIwMjEvMDcvMDMvMTIwMC83NjAvNDFlMzljMmU5YjY3NDQ5M2ExMGIxYjM2YTcyMjFhZjYuanBlZw==.jpeg

  Litwa ogłosiła stan wyjątkowy! To reakcja na napływ nielegalnych migrantów z Białorusi. Wojna hybrydowa w wykonaniu Łukaszenki? W związku z rosnącym napływem nielegalnych migrantów z Białorusi Litwa w piątek wieczorem ogłosiła stan wyjątkowy. Premier kraju Ingrida Szimonyte tłumaczyła, że potrzebne jest to ze względu na pewne rozwiązania logistyczne. Nie należy dramatyzować. To jest ta sytuacja, gdy potrzebujemy wsparcia lokalnych władz samorządowych przy rozstrzyganiu pewnych kwestii logistycznych oświadczyła szefowa rządu. Podkreśliła, że chodzi głównie o zakwaterowanie osób, które nielegalnie przekraczają granicę.

  Masowe zatrzymania
  Minionej doby litewscy pogranicznicy zatrzymali kolejnych 116 migrantów, w nocy z czwartku na piątek - 150. W tym roku ogółem na Litwę z Białorusi nielegalnie próbowało dotrzeć 938 osób; liczba ta jest 12-krotnie wyższa niż w całym 2020 roku. Ponad połowa z nich pochodzi z Iraku, ale także z Iranu, Syrii, Gwinei, Turcji i Sri Lanki. Według litewskiego MSW istniejąca infrastruktura w ośrodkach migracyjnych pozwala na przyjęcie 835 osób, przy czym ponad 500 miejsc jest już zajętych. Problem migracyjny nasilił się w ostatnich miesiącach. Władze Litwy niejednokrotnie wskazywały, że jest to zorganizowany biznes, w który zamieszani są białoruscy urzędnicy. Wilno uważa, że jest to forma wojny hybrydowej.

  Łukaszenka zasłania się sankcjami.
  Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka, którego cytuje państwowa agencja informacyjna BiełTa, oświadczył w piątek, że jego kraj, zagrożony sankcjami Zachodu, nie ma funduszy powstrzymania nielegalnych migrantów. Szczerze mówiąc, nie będziemy dłużej trzymać tych, których dławicie w Afganistanie, Iranie, Iraku. Ze względu na wasze sankcje nie mamy ani pieniędzy, ani siły, aby to robić powiedział Łukaszenka podczas obchodów Święta Niepodległości. Wsparcie dla Litwy w piątek obiecała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Jedno jest pewne: wasze zmartwienia i wasze problemy na Litwie to problemy europejskie. Chciałam to mocno wyrazić, naprawdę stoimy po waszej stronie w tym trudnym czasie zakomunikowała. Szefowa KE zapewniła, że Komisja Europejska mogłaby dać Litwie dostęp do funduszy kryzysowych w celu kontrolowania „nadzwyczajnej sytuacji” i wysłać funkcjonariuszy Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex), aby wzmocnić patrole. Granicę Litwy z Białorusią już patroluje sześcioro funkcjonariuszy Frontexu z Francji, Węgier i Niemiec. Docelowo liczba ta ma wzrosnąć; w lipcu funkcjonariuszy ma być 30. Ochronę granicy z Białorusią wzmocniła też Litwa. Na ten odcinek oddelegowani zostali pogranicznicy z innych jednostek, wydzielono dodatkowe zasoby techniczne, w kontrolowaniu granicy z Białorusią pogranicznikom pomagają funkcjonariusze ze Służby Bezpieczeństwa Publicznego, Związku Strzelców i innych instytucji.

  PAP
 • @Leonardo da Vinci 15:52:25
  "Panie Jasiu,
  to już nie te czasy gdy Amerykanie i zachodnio europejskie kraje dominowały w technologii " Flash " ☺☺☺☺☺"

  Częściowo się zgadzam ;-)
  A zgodzę się całkowicie gdy nie będę się mógł opędzić od reklam smartfonów z systemem operacyjnym pochodzącym z Eurazji i współdziałającym z eurazjatyckim internetem. Nawet nazwę "internet" trzeba byłoby chyba wymyślić na nowo - mam nawet pewną koncepcję (oczywiście będąc zainspirowany) - oto ona: AEON - jak skrót od Azja Europa ON (w domyśle "on line" lub on jako przeciwieństwo słowa "off"...

  Inspiracja oczywiście pochodzi wiadomo skąd ;-)

  https://www.youtube.com/watch?v=d11loPMnC2w&ab_channel=TheSciFiSpot

  I od razu uprzedzę pytanie - ona nie jest z USA - w oryginale to Szarliz T(h)rą - czy jakoś tak:

  https://www.youtube.com/watch?v=m3TTi_gAS5c&ab_channel=Menorenodutt

  A czy to nie przypadkiem już część BRICS?

  Pozdro!
 • @Berkeley72 21:25:16
  Wirus zapewne jest, to bardziej agresywna odmiana grypy.
  Jedni przechodzą go ciężko inni nawet umierają.

  Ale z tego powodu uczyniono histerię i świrusową pandemię niszcząc tym samym po przez lockdowny zdrowie i życie milionom ludzi, oraz system gospodarczy na świecie.

  Sam fakt, że wstrzymano operacje ratujące życie i odcięto ludzi od dostępu do lekarzy jest zbrodnią za które ci sprawcy wydający takie zarządzenia muszą odpowiadać przed sądem.

  Także te nazistowskie restrykcje przyczyniły się do depresji, śmierci i bankructwa wielu ludzi.

  Chorych na świrusa należy leczyć tak jak leczy się chorych a nie paraliżować cały kraj, cały świat i po przez terror powodować jeszcze wiecej ofiar śmiertelnych.
 • @Leonardo da Vinci 10:31:46 Słowa Putina, nt. nie istniejącego wirusa, przeniosłem do
  https://zakop999pl.neon24.pl/post/162576,wyniszcze-madrosc-medrcow-i-inteligencje-ludzka-zniwecze
 • @Berkeley72 11:39:26 A jeśli chodzi o to "niszczenie systemu gospodarczego na świecie" to zauważę,
  że tenże MONSTRUALNY SYSTEM, jest sam w sobie PODSTAWOWYM ŹRÓDŁEM chorób CYWILIZACYJNYCH - w tym coraz silniejszych, masowych zakażeń wirusowych. One się przecież ujawniły w GIGANTYCZNYCH CENTRACH PRZEMYSŁOWYCH południowych Chin, przed 20 laty. Wirus Sars Cov2 to przecież kolejna "mutacja" Sars Cov1 z tego okresu.
 • @Berkeley72 12:03:31
  Globalizacja w stylu yankeeskożydowskim jest zgubą dla świata, uratą suwerenności państw i hegemonią globalnej mafii żydowskiej zagnieżdżonej w Uinted Satan America.

  To monstrum ten system jest twórcą wojen, zarazy i zadłużenia narodów na rzecz żydowskichy banksteròw i masonerii.
 • @Anna-PK 01:20:36
  Rosja nie jest zaręczona z Chinami.
  A to głównie dlatego, ze Chiny sie z nikim nie zaręczają: nie sa w żadnym sojuszu, pakcie, unii, federacjii i żadnych nie maja wspolzaleznsci.
  Z Rosja nie zadnych wzajemnych zobowiązań.
  Z nikim nie mają .
  Naturalnie zyją w zgodzie i współpracy ale tylko gospodarczej.

  Mnie ostatnio bardzo ubawila makabryczna zemsta Chin na ...Kanandzie.

  Kanada nielegalnie przetrzymuje obywatelke Chin, która akurat Kanadzie niczym sie nie narazila,. Corka zalozyciela Huawei zostala zaaresztowana w Kanadzie ... na żądanie USA!!!
  Jest to niebywaly skandal. Od ponad roku siedzi ta kobieta w areszcie domowym i teraz nikt nie bardzo wie co z nia zrobic - a wypusci jej nie chca, bo Hameryka nie pozwala.

  Ameryka zas , jak zwykle pozwala sobie za dużo i pyskuje na wielką krzywdę Ujgurow w Chinach.
  Chiny sa sekularne, nie maja żadnej oficjalnej religii ale w Chinach żyją wyznawcy roznych religii, w tym katolickiej. I nie sa przesladowani.
  Ujgury sa muzulmanami i zyja w Chinach od 1000 bodajze lat. Nigdy nie byli przesladowani.
  Ale Amerykanie uparli sie, ze ujgury sa przesladowane z powodow religijnych. Pomylilo im sie z Guantanamo.
  Nasłali Chinom paru islamistów, ktorzy robili raban i lokalne ujgury ich podali na policje.
  Chinczycy sie rozprawili z prowokatorami a USA narobilo tego wrzasku religijnego na caly swiata. troszke sie przeicyli.x .
  Chiny odczekaly co swoje i ...zgłosiły w ONZ, ze nalezy zbdac w Kanadzie mordowanie dzieci tubylczych.
  ONZ tak zglupial, ze sie zgodzil, bo poparly inne panstwa.
  I co sie okazalo?
  Chiny mialy racje.
  Znaleziono ponad 1000 nieoznakowanych dzieciecych grobów w Kanadzie,
  a te dzieci to niegdys były sierotami pod opieka zakonnic katolickich, glownie ale i nie tylko katolickich. W tych sierocinacach bardzo brzydko traktowano te dzieci, lacznie z pedofilia i odmowa opieki lekarskiej.
  Jest to ogromny skandal bo akurat ONZ sie zgodzil zbadac sprawe dokladnie.
  Na razie ucichla sprawa Ujgurow, ale dalej nie wiadomo co zrobic z
  uwięzioną Chinką .

  A ja chce przez to powiedziec, ze Rosja do takiej 'wspolpracy' sie nie nadaje.
  Chinom bałabym sie narażać.
  Ale tez i dlatego Chiny nie chca ani nie potrzebuja zadnych wspolnikow.
  A Kanada bedzie musial wyplacic ogromne odszkodowania indianskim rodzinom i organizacjom.
  Wcale mi nie zal Kanadyjczykow po tym co wyprawiali w czasie wojny koreanskiej i w Jugoslawii.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej