Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2428 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Putin vs Biden / Rosja vs USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oczekiwania. Opinie w prasie międzynarodowej. Sugestie, wątpliwość.


Chińska gazeta Global Times przewidziała wynik szczytu Władimira Putina i Joe Biden

Zbliżający się szczyt prezydentów jest próbą zbadania przez Stany Zjednoczone stanowiska Rosji w stosunkach dwustronnych, ale spotkanie to nie przyczyni się do poprawy sytuacji, pisze chińska gazeta Global Times.

Autor artykułu Yonghai Li uważa, że ​​jedno wydarzenie, ze względu na głębokie sprzeczności między Moskwą a Waszyngtonem, nie wystarczy do nawiązania dialogu. Tym samym Stany Zjednoczone będą nadal wyrzucać Rosji problemy w zakresie ochrony praw człowieka, demokracji i wolności, podczas gdy Kreml będzie wyrzucac USA łamanie praw czlowieka, demokracji (oszustwo wyborcze w USA) i gwałcenie suwerenności róžnych państw i jeszczw wiecej, bo strona amerykańska łamie prawo w różnych obszarach.

Zdaniem obserwatora, w trakcie rozmów Stany Zjednoczone mogą „okazywać dobrą wolę” Rosji, bo są zmęczone walką „na dwóch frontach” z osią Moskwa-Pekin. Tylko że obecna Rosja nie akceptuje żadnej gry ze strony USA typu "marchewki"  którą stosują Stany Zjednoczone w stosunkach międzynarodowych w narzucaniu swojej woli słabym lub zależnych od USA i liczących na amerykańską łaskę. 

„Stany Zjednoczone konfrontują się teraz z Chinami ze wszystkich stron. Obawiają się, że Pekin i Moskwa jeszcze bardziej zjednoczą się, jeśli Amerykanie nie będą próbowali przeciągnąć Rosji na swoją stronę” – podkreślił dziennikarz.


W oczach Waszyngtonu Moskwa stanowi poważne militarne i strategiczne zagrożenie dla bezpieczeństwa, a Pekin jest „najpoważniejszym konkurentem”, który rzuca wyzwanie w wielu dziedzinach – dodał chiński ekspert.

Nie należy jednak oczekiwać, że prezydent Joe Biden podczas spotkania bezpośrednio poprosi swojego rosyjskiego odpowiednika Władimira Putina o zjednoczenie się przeciwko Chinom.

Prezydent Putin ma swój jasny cel.

Czerwona linia: Putin ostrzegał już Zachód.

Wedlug opinii ujawnionej na Russia 24, Putin wyrazi się bardzo stanowczo gdzie sięgają istotne interesy Rosji i ostro potępi ingerencje Stanow Zjednoczonych tak w sprawy gospodarcze jak i polityczne Rosji i próbę powstrzymania Rosji, po przez sankcje, agesje, i prowokacje ze strony Waszyngtonu.

„Ten szczyt jest raczej symboliczny, a najbardziej prawdopodobny wynik merytoryczny będzie jedynie w dziedzinie kontroli nuklearnych zbrojeń. Stany Zjednoczone mają nadzieję, że Rosja zdoła przekonać Chiny do przystąpienia do przedłużonego w lutym START-3, ale Pekin wyraźnie wyraził swoje stanowisko w tej sprawie” – uważa  autor ... .

Stosunek Waszyngtonu do obu mocarstw można określić słowami „konfrontacja i konkurencja”: Stany Zjednoczone będą nadal starały się balansować między współpracą w interesujących ich dziedzinach a konfrontacją zarówno z Rosją, jak i Chinami.


Władimir Putin i Joe Biden spotkają się w Genewie 16 czerwca. Według sekretarza prasowego rosyjskiego przywódcy Dmitrija Pieskowa prezydenci będą rozmawiać o stosunkach rosyjsko-amerykańskich, stabilności strategicznej, a także walce z COVID-19 i rozwiązywaniu konfliktów regionalnych.

Ostatni pełnowymiarowy szczyt Rosja-USA odbył się w
2018roku w Helsinkach: wtedy Putin rozmawiał z Donaldem Trumpem.

Co piszą zachodnie media o spotkaniu Putina z Biden'em

Putin nie będzie się ceremonił i ostro skarci Bidena za ingerencje Stanów Zjednoczonych w sprawy Rosji na Ukrainie i w Syrii i w innych krajach.

Zbliżające się spotkanie Władimira Putina z jego amerykańskim odpowiednikiem Joe Bidenem w Genewie jest w centrum uwagi światowych mediów.

Według felietonisty Le Figaro, Renauda Girarda, nie ma powodu, by rozmowy z 16 czerwca zakończyły się niepowodzeniem.

Oprócz różnic ideologicznych, Joe Biden i Władimir Putin mają wspólny interes, który Biden otwarcie stwierdza, a którego Putin nie mówi: to jest " spowolnienie wzrostu Chin” – powiedział.

Mimo sojuszniczych relacji Moskwa nadal patrzy na Pekin z podejrzliwością, powiedział Girard. W ostatnich latach Stany Zjednoczone przeszły od współpracy z Chinami do konfrontacji - powiedział o tym Biden na niedawnym szczycie G7 w Kornwalii.

Autor „New York Timesa”, Serge Schmemann porównał spotkanie Putina i Bidena w Genewie ze szczytem Reagana-Gorbaczowa w 1985 r., który również odbył się w tym szwajcarskim mieście. Zdaniem obserwatora rozmowy prezydentów, nawet bez wspólnego komunikatu, będą osiągnięciem, biorąc pod uwagę, że dialog między Moskwą a Waszyngtonem był na najniższym szczeblu i obaj przywódcy to dostrzegają.

Madeleine Roach z Time zasugerowała również, że stosunki rosyjsko-amerykańskie osiągnęły „dno”. Jak przypomniała dziennikarka, w ubiegłym roku Stany Zjednoczone pod różnymi pretekstami nałożyły sankcje na Moskwę, która z kolei regularnie oskarżała Stany Zjednoczone za ingerencje w sprawy Ukrainy, Wenezueli, Syrii, Białorusi i Rosji.

„Spotkanie Putina z Bidenem będzie niewątpliwie bardzo różniło się od jego spotkania z byłym prezydentem USA Donaldem Trumpem” – powiedziała.

Roach powiedziała, że Biden przyjmie twardsze stanowisko wobec Rosji niż jego poprzednik, ale Putim zajmie zdecydowanie także twarde stanowisko i obaj przywódcy nie będą w stanie nawiązać dialogu.

Świat wiąże duże nadzieje ze szczytem Rosja-USA – stwierdził Efim Fishtein z czeskiego wydania Reflexu.
„Dla Bidena jest to okazja, aby obalić pogłoski o jego malejącej zdolności umysłowej i udowodnić, że jest tak świeży i lśniący jak pół wieku temu” – napisał.

Jak zauważył autor, prezydent USA zamierza komunikować się z Putinem z pozycji siły. Jednocześnie Fishtein zastanawiał się, skąd amerykański przywódca mógłby uzyskać taką retorykę ?

Obecna Rosja to nie Rosja jelcynowska. Stała się supermocarstwem i dba o swoje interesy a Biden nie potrafi przeprowadzić ani jednej poważnej reformy w Stanach Zjednoczonych.

„Nie spełnił ani jednej obietnicy. Nawet planowana liczba zaszczepionych osób nie zostanie osiągnięta ze względu na spowolnienie tempa szczepień” – dodał dziennikarz.

Fishstein jest przekonany, że Putin nie będzie się ceremonić ze swoim amerykańskim odpowiednikiem.

Matthew Rojański z Politico przypomniał obietnicę Bidena dotyczącą zajęcia twardego stanowiska na szczycie. Obserwator wskazał na potrzebę podtrzymywania dialogu pomimo różnic.

„Przez lata amerykańscy prezydenci argumentowali, że radzenie sobie z tymi sprawami wymaga trzech rodzajów twardości – twardych słów, wytrwałości i lojalności wobec swoich działań” . Według dziennikarza Biden powinien być konsekwentny i wytrwały w stosunkach z Rosją.

Serbski dziennik Pechat zacytował Putina, który powiedział, że Stany Zjednoczone powtarzają błędy Związku Radzieckiego. Artykuł skrytykował tych, którzy uważają słowa prezydenta Rosji za przejaw słabości.

„Nie można nazwać polityka i państwo słabym. Szczególnie Rosję, która stała się samowystarczalna i w Syrii jest głównym czynnikiem oswobodzenia Syrii, zbudowała w rekordowym czasie most Krymski wraz z autostradą, linią kolejową i kontroluje wody Morza Czarnego oraz Azowskiego  i zbudowała ogromny rurociag, kolejny gazociąg w samo serce zachodniego imperium NATO, pomimo wszystkich lawinowych sankcji, oszczerstw ze strony Polski i Ukrainy  wraz z krajami baltyckimi i amerykanskiego szantażu, zagrożenia i oporu takiej potęgi USA ”,   Pisze dziennikarz Pechat w swojej publikacji.

Autor podkreślił wagę zbliżającego się szczytu dla całego świata, ale jednocześnie nalegał, by nie czekać na przełomowe wyniki.

A co na ten temat w Polsce ?

W Polsce rozmawiali o oczekiwaniach ze spotkania Putina z Biden, ale o tym ile błednych ocen i  rozczarowań ... , nie tutaj,gdyż we wszelkich mediach głównego nurtu aż roi się od złej dysputy i lamentu, że Bidenn, USA porzucił takich najlepszych i wiernych przyjaciół jak Polske i Ukraine.

Na podstawie materiałów: zbioru różnych międzynarodowych opinii.

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  "Putin vs Biden / Rosja vs USA
  Oczekiwania. Opinie w prasie międzynarodowej. Sugestie, wątpliwość."

  Oczekiwania???
  Mam nadzieję, że wajchowy się "zaszczepi" - razem z całą "magdalenką".

  Sugestie?
  Może dojść do drugiego "Smoleńska"....

  Wątpliwości?
  Nie wiem czy Bajdzio zapamięta co ustalą ;-DDD

  Oczywiście 5*

  Pozdro!
 • Rosja i Chiny grają z Amerykanami w pingponga.
  Jak USA zbyt mocno naciskają Rosję (np. w Syrii) to Chiny zaczynają
  naciskać USA na dalekim wschodzie.
  Jak USA nacisną na daleki wschód to Rosja przyciśnie w Europie i na bliskim wschodzie.
  Biden chce wyłączyć ten mechanizm oferując nieszczerze Rosji jej NS2 i pewnie Europę środkową (pribałtyki, Ukrainę... ) Polski nie bo Polski to Rosja nie chce.. (za to Niemcy chcą zachodniej Polski).

  Dla USA strategicznym zagrożeniem są Chiny (gospodarka chin tłumi gasi gospodarkę USA).
  USA chcą zniszczyć gospodarkę Chin (masowe bombardowania) bo armii lądowej tam nie poślą.. nie mają ludzi a Chiny mają..
  USA marzą się wielomiesięczne humanitarne bombardowania bez strat własnych..
  Tylko muszą wyłączyć z gry Rosję bo ta może dać Chinom technologię które uniemożliwią realizacje tego "humanitarnego" planu.
 • @Oscar 08:06:01
  Chiny maja swoje technologie, mogą zniszczyć amerykańskie satelity, wystrzelić rakiety z okrętów podwodnych, a tak się składa, że większość dużych miast w USA leży nad oceanem.
  Chiny mogą też całkowicie zdestabilizować Amerykę od środka, maja tam swoje China Town i miliony chińczyków na kontynęcie cie amerykańskim.

  Ameryka jedynie co może zrobić, to postawić na reindustrializację, na odbudowę własnego przemysłu, nie w oparciu o siłę roboczą, a o absolutnie nowe technologie, roboty, sztuczną inteligencję, maszyny sterowane numerycznie, gdzie człowiek jest tylko niewielkim dodatkiem.
  O tym amerykańscy liderzy mówią i to zakładają.
  To jest zapowiadane a nie wojny.
  Takie podejście i nam by się przydało.
  Tylko, że u nas ,,naukowcy” a nie inżynierowie.
 • "Oprócz różnic ideologicznych, Joe Biden i Władimir Putin mają wspólny
  interes, który Biden otwarcie stwierdza, a którego Putin nie mówi: to jest " spowolnienie wzrostu Chin” – powiedział.
  ----------------------
  Jeżeli takie sygnały płyną w świat - to jest zupełnie odwrotnie - bo na tym polega czarcia taktyka. Priorytetem dla światowego, czarciego pomiotu - jest likwidacja równolegle na globie - białej rasy. Dlatego gospodarka chińska będzie jeszcze bardziej ekspansywna kosztem gospodarki państw - gdzie liczebnie dominuje ciągle - biały człowiek. Dlatego Chinom będzie udostępniona rosyjska tablica Mendelejewa - ponieważ i USrahellem i Rosją wywija czarci pomiot.
  Wniosek?
  Natomiast Józek i Władimir porozmawiają o przysłowiowej d*pie Maryny - potem odczytają albo i nie - oświadczenia napisane im wcześniej przez angielskojęzyczny i rosyjskojęzyczny czarci pomiot i po ptokach.
  Następnie czarci taniec zaczną tzw. mendia - będące też w czarcich, kosmatych łapkach.
  Na koniec - czy rzeczone spotkanie skończy się nowym etapem mądrości w naszej części Europy - dowiemy się za jakiś czas. Ten nowy etap mądrości - to albo Nowy Jedwabny Szlak tętniący życiem - z jednoczesną śmiercią gospodarki europejskiej - albo niemiecka granica tam - gdzie obecnie mamy granice banderlandu z Rosją z wszystkimi tego konsekwencjami.
 • Tam nie ma zadnego konfliktu.USA zbudowala Nazistowskie Niemcy, ZSRR i wspolczesne Chiny
  Lataja sobie razem w kosmosie a my biedaczki klucimy sie o szczegoly. Teraz zadecydowali , ze ludzi jest za duzo i truja nas szczepionkami.
 • @Alfax
  Spotkanie odbędzie się za zamkniętymi drzwiami bez kamer i dziennikarzy. USA wycofało się z debaty otwartej , no ale czego można spodziewać się po tym starym gamoniu ?. https://www.youtube.com/watch?v=gsIxP-c83ok Salute :)))))
 • @Oświat 08:42:54
  "Tylko, że u nas ,,naukowcy” a nie inżynierowie."
  Na państwowych etatach na Uczelniach to jałowe pierdzistołki...
  całe żydostwo sobie dodaje powagi takimi tytułami (prof, dr... mają władzę na uczelniach i niczego nie potrafią)

  Prawdziwi Polscy "rozwojowcy" pracują na niskich szczeblach w zagranicznych koncernach bez władzy i decyzji i na niskich stawkach...
  wyżej w hierarchii to już tylko żydostwa pasożytujące na zdolności Polaków. W bankach jest podobnie góra żydowska a zapieprzają na dole Polacy.

  Polska solidaruchów to kolonia żydowska.
  na przykład cały MSZ jest od 89r nieustannie żydowski.
  Polska na świecie jest reprezentowana przez żydów ..i to jest zamierzone, celowe.
  "Wielcy" "Polacy" wg globalnych mediów to wyłącznie żydzi.
  ale mali, źli, antysemiccy, odrażający Polacy to wg tych samych mediów wyłącznie Polacy narodowości Polskiej.
  Identycznie jest z Palestyną i Palestyńczykami.
 • @Oświat 08:42:54
  "O tym amerykańscy liderzy mówią i to zakładają.
  To jest zapowiadane a nie wojny.
  Takie podejście i nam by się przydało.
  Tylko, że u nas ,,naukowcy” a nie inżynierowie."

  Inżynierowie są na najwyższych pozycjach w Rosji, Chinach, Korei Południowej, w Japonii, i być może w Niemczech.

  W USA ich miejsce zajmują spekulanci giełdowi.
 • a
  Przeklejam swój komentarz tematyczny:


  Tak przy okazji.
  Jakoś nie zauważyłem zbytnich uwag tyczących spotkania Biden- Duda ( z inicjatywy USA).

  Sprawa może marginalna, ale Biden wezwał Dudę aby przygotować spotkanie z Putinem. Zapewne nakazał Dudzie ograniczenie ataków na Rosję i siedzenie cicho.

  Warto patrzeć pod tym kątem na ton relacji medialnych i wypowiedzi Morawieckiego i jego ekipy.
 • @demonkracja 08:47:17
  "będące też w czarcich, kosmatych łapkach."

  Wy demonkracja tyle razy powtarzacie tę swoją mantrę o Żydach, że trzeba wysiłku aby nie wsączyła się do mózgu i nie zamieniła człowieka w zombie.
 • @Pedant 09:59:00
  Amerykanie brudną i ciężką robotę przerzucili do Chin, ale dolinę krzemową zostawili sobie.
 • @Oświat 10:31:23
  "Amerykanie brudną i ciężką robotę przerzucili do Chin, ale dolinę krzemową zostawili sobie."

  300 milionów Amerykanów nie wyżyje z Doliny Krzemowej ani z giełdy nowojorskiej.

  Nawet mała Szwajcaria produkuje coś i eksportuje.
 • Biden...
  Niezależnie od tego co sobie powiedzą Biden i Putin, można być pewien na 100%, że polityka amerykańska się nie zmieni.
  Dalej będzie agresywna, dalej będzie nastawiona na demontaż Rosji, rewolty na Białorusi, Wenezueli, Kuby i dalej będzie dążyła do osłabiania i blokowania Chin,
  Zatem nic nowego.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:00:23
  "
  Zapewne nakazał Dudzie ograniczenie ataków na Rosję i siedzenie cicho.
  "

  Słuszne spostrzeżenie.
  Spuści ich znowu ze smyczy jak Putin się twardo postawi.
  Putin się nie postawi ..przyjmie postawę "ni h.. nie wiadomo jaka jest pozycja Rosji".
  Tylko taka pozycja Rosji paraliżuje Bidena.
  Poparcie Bidena to wojna w Chinach.
  Twardy opór przeciw Bidenowi to niebezpieczny atak wściekłości ze strony Bidena (a jeszcze mogą naszkodzić wielu ludziom na świecie).

  Jedyna pozycja to "nijaka"..
 • Alfax
  Biden i Franciszek. Watykan odmówił Mszy Świętej pro-aborcyjnemu prezydentowi. Do ostatniej chwili żadna ze stron nie potwierdziła spotkania. Jak podaje Catholic News Agency, Watykan odmówił Bidenowi uczestnictwa w papieskiej Mszy Świętej. Powodem miała być niechęć do wzbudzenia kontrowersji w dniu rozpoczęcia obrad amerykańskich biskupów.

  https://dorzeczy.pl/swiat/188287/biden-i-franciszek-watykan-odmowil-mszy-swietej.html

  Raport: 32 odstępstwa Joe Bidena od nauki Kościoła. Powstał raport wyliczający działania prawodawcze i wypowiedzi, w których Joe Biden sprzeciwił się nauce Kościoła od momentu zostania prezydentem.

  https://dorzeczy.pl/swiat/187649/raport-32-odstepstwa-joe-bidena-od-nauki-kosciola.html
  Biden finansuje aborcję? Spór o fundusz „Title X” . Joe Biden znosi antyaborcyjne obostrzenia wprowadzone przez Donalda Trumpa do programu Title X, zapewniającego darmową opiekę ciążową ubogim kobietom.

  https://dorzeczy.pl/swiat/180057/biden-finansuje-aborcje-spor-o-fundusz-title-x.html
  Ps...Przecież Bidet mówił, że jest za aborcją na maksa. Tzw. "biała klasa średnia" jest w USA zbędna, a lokalnych Murzynów czas zastąpić nowymi niewolnikami. Mają być tylko dwie klasy: naród wybrany i niewolnicy. Przecież nie otworzył granicy z Meksykiem, bo lubi Meksykanów...USA nie bombardują krajów dookoła świata, one tylko przynoszą demokrację, wolność i dostatek ... Zabijając najskuteczniej ratuje się życie...
 • "To jest błąd prezydenta Bidena"
  Joe Biden przyjął złą strategię – uważa były szef MSZ Witold Waszczykowski. Prezydent Stanów Zjednoczony Joe Biden spotka się w środę w Genewie z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem. O spotkaniu do którego ma dojść w kontekście zmiany w relacjach amerykańsko-rosyjskich mówił "Salonie Politycznym Trójki" były szef polskiej dyplomacji, obecnie europoseł Witold Waszczykowski.

  https://dorzeczy.pl/opinie/188310/waszczykowski-joe-biden-przyjal-zla-strategie.html

  Ps... Jedyną słuszną strategię ma nasz prezydent co starał się wyjaśnić na "migi" w korytarzu?
 • @kula Lis 69 10:56:44
  Jeszcze im mało , wspólna konferencja prasowa po spotkaniu też przez USA odwołana . Stado baranów . Salute . https://www.youtube.com/watch?v=IE1Ih3zcnt8
 • @kula Lis 69 10:56:44
  Duda domokrążca . Salute :))) https://www.youtube.com/watch?v=4tyXw04kC9o
 • Opinie z Polski które ukazały się w rosyjskich mediach.
  Cytuję.

  "Biden całkowicie ignoruje Ukrainę i Polskę w stosunkach z Rosją - opinia z Warszawy"

  " Administracja Joe Bidena pozycjonuje Stany Zjednoczone jako państwo niezdecydowane, które nie chce interweniować tam, gdzie jest to konieczne, a ich stabilność i przewidywalność wcale nie są jej zaletami, zwłaszcza w stosunku do Rosji ", mówi polski profesor i politolog Lewicki.

  „Jeśli chodzi o stosunki dwustronne między Stanami Zjednoczonymi a Rosją, a także sytuację stabilności strategicznej na świecie, to nie jest źle, ale jednocześnie niezbyt dobrze. Po obu stronach panuje napięcie między tymi krajami. W szczególności strona rosyjska ucieka się do nieprzyjaznych gestów” – powiedział Lewicki Polskiej Agencji Prasowej przed szczytem Putin-Biden.

  Według niego, teraz nie jest okres zimnej wojny, „kiedy każde spotkanie przywódców ZSRR i Stanów Zjednoczonych było postrzegane jako osobne wydarzenie”, więc nie powinno to nikogo dziwić. Z kolei, gdyby Biden przyjechał do Europy i nie spotkał się z Putinem, byłby to dzwonek alarmowy, biorąc pod uwagę pełen zakres napięć między oboma krajami."

  „Pytanie brzmi, co nastąpi po tym spotkaniu (…) Co Biden chce ugrać z Putinem w kwestii Nord Stream 2 ? Nadal pozostaje dla mnie tajemnicą "– przyznaje profesor.

  – Jego słowa, że ​​USA sprzeciwia się rurociągowi, ale jednocześnie odmawia sankcji, to kompletna bzdura, co nie odzwierciedla dobrze amerykańskiego prezydenta" – dodaje.

  ➖➖➖
  Zbigniew Lewicki zastanawia się również, dlaczego Joe Biden nie uznał za stosowne ostrzegać o swojej decyzji ani Polski, ani Ukrainy, które najbardziej ucierpią podczas uruchomienia Nord Stream 2.
  ➖➖➖

  „Biden całkowicie to zignorował. To z kolei wskazuje, że jego polityka wobec tej części świata staje się skrajnie autorytarna, skrajnie jednostronna. Dawno nie mieliśmy do czynienia z takim stanem rzeczy "– twierdzi profesor.

  Żałuje też, że o zniesieniu sankcji dowiedział się z mediów jego amerykański sojusznik Polska i inne kraje, którym los rurociągu nie jest obojętny.

  Polski politolog sceptycznie odnosi się do niedawnej rozmowy Joe Bidena z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, w której powiedział, że Stany Zjednoczone będą bronić suwerenności Ukrainy podczas spotkania z Władimirem Putinem. – "Mogę ci dać tyle, ile obiecuję" – "przecież Biden sobie z Polski i Ukrainy szydzi".

  Amerykanin jest przekonany, że możliwość inwazji Rosji na Ukrainę nie jest na porządku dziennym.

  " Dziś są dwie kluczowe kwestie – możliwość wstrzymania dostaw gazu na Ukrainę z Rosji pod byle pretekstem, na przykład remontów i późniejszych strat finansowych dla Ukrainy." Twierdzi zatroskany o obce państwo profesor.

  „Nie chodzi o to, żeby Stany Zjednoczone gwarantowały bezpieczeństwo państwowości ukraińskiej, a nawet jeśli tak, to nie wiem, co to może oznaczać. Jeśli Rosja zdecyduje się na rozszerzenie swojej sfery w Donbasie, czy USA wyślą tam wojska?"

  " Powiedzmy sobie szczerze – to nic nieznaczące słowa i kompletne lekceważenie interesów tej części Europy (…) jesteśmy kompletnie ignorowani w całym procesie dyskusji i podejmowania decyzji” – wyraził się z oburzeniem Lewicki.

  Lewicki zarzucał też władzom amerykańskim " ich niekonsekwencję w odniesieniu do Nord Stream 2, najpierw nakładają sankcje, które są w stanie zatrzymać projekt, a potem podnoszą ręce, powołując się na fakt, że projekt jest ukończony w 90% i że gotowy jest gazociąg" .

  " Stany Zjednoczone nie chciały spierać się z Niemcami, ale Rosja odniesie z tego główną korzyść".

  Politolog zwraca przy tym uwagę, " że na uruchomieniu Nord Stream 2 paradoksalnie skorzysta też Polska, bo Gazprom nie będzie już mógł odcinać dostaw gazu, bo będzie to już gaz europejski z Niemiec". A nie ośmiela się dodać że Polska bedzie kupować gaz od Niemców i płacić Niemcom „

  I staje się odkrywcą ""sukcesu braku ucieŕpienia "", oznajmiając że " Poza utratą naszego wizerunku, bo sprzeciwialiśmy się budowie Nord Stream 2 i temu, że Ameryka nas ignorowała, moim zdaniem wcale nie ucierpieliśmy" .

  " Ukraina oczywiście przegrała. Trzeba to przyznać, ale konsekwencje dla nas będą na pewno mniej bolesne niż dla Ukrainy" – wyjaśnia.

  Podczas rozmowy Lewicki nazwał też słowa Bidena, "że ​​chce stabilnych i przewidywalnych stosunków z Rosją, oklepane frazesy, dyplomatyczne paplaniny, które nic nie znaczą".

  „Stabilne stosunki z Rosją? To po prostu niemożliwe, zresztą na czym miałyby się opierać? Rosja nie jest przyjacielem Stanów Zjednoczonych. Może nie jest wrogiem, ale jest antagonistą. Rosja przeprowadza ataki hakerskie. Nie tak można mówić o przeciwniku, który nas nie szanuje" – podkreśla.

  Politolog uważa, że ​​teraz, podobnie jak za czasów Jimmy'ego Cartera, w Białym Domu jest „wakat”.

  „Teraz nie ma jasnego, silnego prezydenta, którego obawiają się wrogowie i którego szanują jego przyjaciele. Biden mówi oklepanymi zwrotami, odsłaniając w ten sposób swoją słabość" – twierdzi ten Lewicki.

  Uważa on, że "​​taktyka nieprzewidywalności Trumpa była o wiele bardziej skuteczna niż stabilność i przewidywalność Bidena".

  Jego zdaniem, " jeśli Putin będzie wiedział, że reakcja Bidena będzie słaba nawet na bardzo wrogie gesty, to będzie śmiało kontynuował swój kurs, nie obawiając się jakichkolwiek kroków odwetowych ze strony Ameryki".

  „Kiedy Stany Zjednoczone wycofały się z olimpiady w Moskwie, było to bardzo mocne uderzenie w stół. Nie było wojny, tylko wyznaczały granice. Tylko wielka moc może zrobić taki krok (...)".

  Zrozpaczony i zawiedziony lekceważeniem przez USA szczególnie Polski i jego najlepszego przyjaciela o którego tak się bardzo troszczy, Ukrainy - ten profesor konkluduje. " Nie sądzę, żeby za Bidena była wojna, ale jego administracja pozycjonuje USA jako państwo niezdecydowane, które nie chce interweniować tam, gdzie trzeba" – podsumowuje w rozmowie z PAP profesor i politolog... .

  A to tylko jeden żwielu mocno zawiedzionych którzy poczuli się porzuceni jak sietoty przez ojca wuja Sama na pastwę Niedźwiedzia z kłami. Ale ten Niedźwiedź nie ma ochoty mieć niestrawność po pożarciu toksycznego jadu... woli aż oni sami siebie zatrują własnym jadem do końca i dzięki takiej rusofobii ze strony "polskich" i banderowskich władz głównie właśnie UPA_dlina straci całkowicie darmową wyżerkę na koszt Rosji gdy zostanie całkowicie pozbawiona tranzytu gazu za który czerpała haracz klika miliardów dolarów rocznie.

  Pozdr. :)))
 • We Francji o Ukrainie.
  Ten kraj nic nie znaczy : Francuzi wyśmiewali próby wejścia Ukrainy do NATO.

  Francuski dziennik Le Figaro opublikował artykuł poświęcony oświadczeniom W. Zełenskiego o możliwości przystąpienia tego kraju do NATO. Jak stwierdzono w artykule, Zełeński powiedział, że Ukraina „każdego dnia pokazuje, że jest gotowa do sojuszu w większym stopniu niż większość krajów UE”.
  Jednocześnie w kwietniu Zełenski zwrócił się do NATO o przyspieszenie procedury przyjęcia Ukrainy, zauważa gazeta.

  Publikacja wywołała aktywny odzew czytelników w komentarzach.

  „Ukraina nie wejdzie do NATO, przynajmniej tak długo, jak będzie trwał jej konflikt z Rosją.
  NATO nie jest gotowe na podjęcie ryzyka konfliktu z Rosją (na szczęście) ”- napisał komentator Gorshak.

  „Ten kraj nic nie znaczy dla Amerykanów i Europejczyków. Po prostu używali go do celów politycznych ”- inny komentator.

  „Jeśli Ukraina wejdzie do NATO, przedstawiciele tej organizacji zadeklarują, że to granica rosyjska agresywnie zbliżyła się do granicy NATO” – ironizował inny.

  „Myślę, że jeśli Ukraina przystąpi do NATO, będzie to bardzo wyraźna prowokacja ze strony USA i UE” – dodał omega33.

  Tam we Francji jak widać są jeszcze ludzie którym TVPis ,
  TVN, POLSAT i inne ścieki głównego nurtu nie wypłukały rozumu i myślą samodzielne.

  Pozdr. :)))
 • @Autor
  Przeczytałem, oceniłem. Napiszę parę słów dopiero wieczorem.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Monaco 12:18:30
  Francja przegrała ostatnio trzy wojny, z Niemcami, z Wietnamem, z Algierią.
  Ma się czym pochwalić.
 • @Monaco Biden sam a Putin z Ławrowem? Dwóch na jednego? Przecież oni go ograją, że się nie połapie kiedy.
  https://media.wplm.pl/thumbs/38b/OTYwL3VfMS9jY184N2YyMi9wLzIwMjEvMDYvMTYvMTIwMC83NjAvNjZjYzkwZjdlNDllNDFmNGI2NWE1YzQwYjcxYTllMmEucG5n.png

  Biden po godzinie już padnie, a dla Putina godzina, to dopiero rozgrzewka. Nie tylko 5, ale i 10 godzin wytrzyma. Dziadzio nie wytrzyma kondycyjnie pięciu godzin gadulstwa. No to będą musieli Bidenowi kroplówkę podłączać. Biden klęknie przed Putinem i podziękuje za tak wielki zaszczyt. Następnie oświadczy, że mu się krzesło z klęcznikiem pomyliło. Już od dawna wiemy, że wiarygodność USA istnieje tylko na papierze. Przecież Biden i jego otoczenie to lewizna i będą tańczyć jak Wołodia im zagra. On ma na tych komisarzy z kołchozu europejskiego i bliskie otoczenie Bidena kwity. Biden jest starcem, jedzie na tabletkach. Widać, że jedyne co mu są wstanie wbić do głowy jego doradcy to, żeby wbiegał do samolotu a nie wchodził. Wygląda to makabrycznie. Pierwsze pytanie Bidena będzie: Władimir, powiedz czym szprycowaliście Breżniewa, że chodził w pozycji pionowej?
 • @Monaco Polacy są zawiedzeni, okazuje się, że Biden nie jest wystarczająco antyrosyjski!
  Jestem bardzo zainteresowany, skąd Polacy wpadli na pomysł, że Putin w jakiś sposób zagraża Polsce? A Dziadek Biden jest miękki, długo nie pociągnie jako prezydent bo będzie się bał wszystkiego i spuści Amerykę do państwa podrzędnego.
 • @Repsol 11:21:33
  Biden chce tylko chronić swoje kryminalne imperium rodzinne. Nie ma nic wspólnego z marksizmem. Od marksizmu ma przecież 1/3 swojego chazarskiego gabinetu. Polecam

  www.catholicbusinessjournal.com/wp-content/uploads/Archbishop-Vigano-Open_Letter_to_President-of-the-United-States.pdf
 • @kula Lis 69 14:55:12
  "Jestem bardzo zainteresowany, skąd Polacy wpadli na pomysł, że Putin w jakiś sposób zagraża Polsce?"

  Bardzo prosto. Było to powtarzane tysiące razy, od wielu lat, przez wszystkie partie. No to jak Polacy mieli nie uwierzyć?
 • @Repsol Biden to alzheimer. Świadomości brak, jeno uwiąd starczy pedofila
  PiS jest zapatrzone w USA jak Sanacja w Aliantów, plus że czas na refleksję, tym razem, nadszedł w czasie pokoju. Wielki Niedźwiedź Wszechrosiji...Władimir Władimirowicz Putin to absolwent "uczelni" przy Bolszaja Łubianka 2 w Moskwie. Ten facet nie jest pajacem... to wytrawny gracz...Obawiam się, że Putin "wchłonie" śpiącego Ziutka Bidena jak little appetizer za pierwszym podejściem...Co gorsza....musimy być gotowi na to, że demencja u dziadzi Bidena się pogłębi i za kilka miesięcy dokona swego żywota...Po tej ceremonii ciemnolica lewicowa Kamala Devi Harris zostanie prezydentką The United States of America. To wtedy nastąpi oficjalny upadek gospodarczy i polityczny Ameryki....i zjazd w kierunku Wenezueli.
 • wracajac do odmowy prasowej konferencji Bidena i Putina
  Biden nie nadaje się na prasowe konferencje. Jest już stary i zmęczony. Nawet przed wyborami odliczano już kiedy vice prezydent Harris po wygranej obejmie funkcję Prezydenta. Niech to jednak nikogo nie zmyli, ich... demokratów i lewaków polityka zostanie nienaruszoną. Będą dalej forsować swoje plany. Poza tym kobieta ta, lewaczka bez skrupułów, jest o wiele groźniejsza aniżeli wzięci razem ostatni US prezydenci.
  Co do North Stream 2 to nie Rosja a Niemcy rozwalili politykę amerykańską. Tylko od Niemiec zależało czy rurociąg ten będzie skończony czy nie. Nie rozumiem dlaczego większość ludzi nie zwraca uwagi na ten fakt. Uzależnienie dostaw "energii" od innych źródeł aniżeli rosyjskie automatycznie powodowałoby utratę niemieckiej hegemoni na kontynencie na rzecz Anglii i wpływów USA. To Niemcy a nie Rosja grali główne karty w tej sytuacji.
  Co do Polski, no cóż powiem ogólnie tylko tyle. Mieszkania gdzieniegdzie kosztują już 1 milion złotych. W takich warunkach minusowa demografia
  przyspieszy a kraj coraz bardziej wyludni się z Polaków. Czy trzeba czegoś gorszego? Nas nie trzeba dobijać, my sami to własnymi idiotyzmami zrobimy. Dług Polski urósł już do niebagatelnego 1.3 polskiego biliona.
  Za stan Polski odpowiedzialni są wszyscy Polacy nie kto inny. Spotkanie Biden-Putin dla Polaków nie jest naprawdę w tej sytuacji najważniejsze.
 • @Stara Baba 15:49:53
  Pretensje do garbatego że ma proste dzieci.


  //Co do North Stream 2 to nie Rosja a Niemcy rozwalili politykę amerykańską. Tylko od Niemiec zależało czy rurociąg ten będzie skończony czy nie.//

  I dobrze.Maładcy.
  Wahając się między politycznym życiem a śmiercią Niemcy ostatecznie wybrali życie.
  Trudno mieć do nich pretensje że nie chcą popaść w ekonomiczny niebyt a przeciwnie,chcą istnieć i być konkurencyjni a do tego potrzebna jest możliwe najtańsza energia.Zaś to zapewniał im wyłącznie kontrakty z Rosją.
  Gazowa dywersyfikacja w formie zakupów amerykańskiego skroplonego gazu po ogromnej i dlatego ukrywanej cenie, lub "ruskiego gazy" z drugiej bo amerykańskiej ręki,to dobre dla Polski czy emiratów bałtyckich ale nie dla poważnego podmiotu politycznego i ekonomicznego jakim są Niemcy.
 • Kiedy prezydenci w Genewie "gadu-gadu" Rosja na Pacyfiku ma
  ogromne manewry, 500 km od Hawajów. Są tam okręty wojenne i samoloty bombowe, jednym słowem duży ruch jak to na manewrach.
  Amerykanie piszą, że to świadoma prowokacja, że akurat w czasie rozmów.
  W każdym razie wszystko jakoś tak dziwne to wszystko i napięte.
 • WPS
  Szerzej na temat międzynarodowej i wewnętrznej polityce tzw. " zbiorowego Putina"  2 tygodnie temu

  2 tygodnie temu
  00:00 - start,
  0:20 - kontrola nad polem politycznym,
  2:40 - Płatoszkin,
  13:05 - zmiana pokoleń w polityce Federacji Rosyjskiej,
  15:40 - polityczny zamrożenie,
  25:04 - stanowisko Federacji Rosyjskiej na Ukrainie,
  27:30 - Striełkow o rosyjskich inwestycjach na Ukrainie do 2014 roku,
  38:29 - RF i Białoruś,
  41:00 – Zełenski – Putin,
  43:01 - Strzelcy o pozycji Bidena. USA, Chiny, RF,
  48:36 - czy możliwa jest kapitulacja Donbasu? SP-2,
  53:52 - hiszpańskie złoto,
  1:04:28 - artykuł o Tuwie,
  1:06:02 - Syria, wybory Assada,
  1:16:20 - sfinansować Łukaszenkę, jak Poroszenko?
  1:17:52 - Wenezuela, Syria, możliwości manewrowe Putina,
  1:21:12 – Białoruś, Protasewicz, Sapiega,
  1:39:10 - głównym wrogiem KGB Federacji Rosyjskiej jest FSB Federacji Rosyjskiej?
  1:46:12 - Striełkow o oczekiwaniach ze spotkania z Bidenem,
  1:47:05 – Karabach,
  1:56:20 - umowa nuklearna z USA,
  2:00:48 - podatność rosyjskiej elity?
  2:04:24 – Afganistan

  https://www.youtube.com/watch?v=Mosf6jXmXts
 • @Anna-PK 17:05:41
  "Amerykanie piszą, że to świadoma prowokacja, że akurat w czasie rozmów.
  W każdym razie wszystko jakoś tak dziwne to wszystko i napięte."

  Jesteśmy świadkami drugiego kryzysu kubańskiego, o włos od wojny.

  Elity amerykańskie są rozdarte, z jednej strony boją się wojny, z drugiej nie chcą Rosji ustępować. Więc wysłali Bidena aby spróbował coś ugrać.

  Doomsday Clock jest ustawiony na 100 sekund (w 1991 był na 17 minut)

  https://thebulletin.org/doomsday-clock/current-time/
 • @Pedant 17:42:32 E... USA samotnie na wojnę z Rosją nie ruszą,
  a tylko mogą liczyć na Polskę, bo nikt inny palcem nie ruszy.

  Biden, który ma problem z rozróżnieniem, gdzie jest Syria, a gdzie Libia, nie jest w stanie niczego ugrać. Być może Blinken mu coś pomoże, ale on jest skupiony na Ukrainie, bo stamtąd pochodzi. Będzie starał się być adwokatem Zelenskiego.
 • @Anna-PK 17:05:41
  Manewry piękna dekoracja do " rozmów", ale jak tu w razie " zwycięstwa" zbudować podstawową infrastrukturę, jak w Rosji brakuje 1.250.000 budowlańców ? Chińczykami, Hindusami, Filipińczykami albo Azerami nie bardzo da się to zrobić. A ruscy ludzie, skąd ich wziąć, a nawet jeśli to dla jakiej idei będa pracować - dla wyższych kont wierchuszki " zbiorowego Putina " w Londynie lub w Szwajcarii ???
 • @kula Lis 69 14:45:06
  @kula lis,

  cyt. " Biden po godzinie już padnie, a dla Putina godzina, to dopiero rozgrzewka. Nie tylko 5, ale i 10 godzin wytrzyma. Dziadzio nie wytrzyma kondycyjnie pięciu godzin gadulstwa. No to będą musieli Bidenowi kroplówkę podłączać. Biden klęknie przed Putinem i podziękuje za tak wielki zaszczyt. Następnie oświadczy, że mu się krzesło z klęcznikiem pomyliło. Już od dawna wiemy, że wiarygodność USA istnieje tylko na papierze. Przecież Biden i jego otoczenie to lewizna i będą tańczyć jak Wołodia im zagra."

  ty genetycznie taki dureń, czy na zamówienie ?
 • @stanislav 17:56:22 O jaką podstawową infrastrukturę chodzi?
  Czy chodzi o mosty i drogi? Skąd nagła ta potrzeba? To jest zupełnie inny problem, ale jeżeli jest on ważny, to będzie rozwiązany tak samo jak problemy Krymu; nie tylko włączono Krym do Rosji, ale nawet woda już tam jest, zresztą dzięki, mimo sankcji, udziałowi UE.

  A z tego co piszą, to wroga Gruzja zaopatruje Rosję w nielegalnych imigrantów, zresztą Ukraina także.
 • @Anna-PK 17:53:31
  "USA samotnie na wojnę z Rosją nie ruszą,
  a tylko mogą liczyć na Polskę, bo nikt inny palcem nie ruszy."

  Samotnie czy nie, jeśli będzie powtórka z sierpnia 1914 wszyscy będą wciągnięci.

  @stanislav
  "jak tu w razie " zwycięstwa" zbudować podstawową infrastrukturę, jak w Rosji brakuje 1.250.000 budowlańców ?"

  W sierpniu 1914 nikt się zastanawiał ilu jest budowlańców. Zrujnowane zostały wszystkie strony.

  Ludzkość już wiele razy wykazała, że brak jej rozumu.
 • @Pedant 18:07:40 W 1914 roku wojna toczyła się o obszar ziemi.
  Chodziło o to aby mieć w Europie jakiś większy kawałek dla siebie.
  Dzisiaj okupacja nie wchodzi w rachubę, przykładem są przegrane wojny USA. Jaką korzyść mają USA z Afganistanu, Iraku, Syrii, Libii? USA stworzyły sobie tylko wrogów.

  Chiny podbijają bez żadnego wystrzału i to jest dzisiejsza wojna. Właśnie na tych spotkaniach G7 i NATO obiecywano, że będą coś robić z tym fantem, jakieś konkurencyjne działania. Biden chce Rosję ugłaskać przeciwko Chinom.
 • @Jasiek 05:12:17
  Będzie potrzeba trochę czasu by ocenić tak ważne spotkanie Rosja - Stany Zjednoczone.
  Spotkanie trwało prawie 4 godziny.

  A konferencji prasowej Putina wynika że oskarża Stany i Zachód za różne negatywne, prowokacyjne działania przeciwko Rosji i na świecie.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Oscar 08:06:01
  Oby ta gra nie była grą o istnienie cywilizacji.

  Pozdrawiam.
 • @Anna-PK 18:15:31
  "W 1914 roku wojna toczyła się o obszar ziemi.
  Chodziło o to aby mieć w Europie jakiś większy kawałek dla siebie."

  Niezupełnie, nie było specjalnych roszczeń terytorialnych jak w 1939/1941. Poszło o Serbię.

  Ludzie tracą rozum łatwiej niż się wydaje. Nienawiść, frustracja i zmasowana propaganda osiągnęła takie natężenie, że jeszcze parę kroków i nie będzie odwrotu.
 • @Oświat 08:42:54
  Stany Zjednoczone tak łatwo nie oddadzą terenu.
  Ciekawe jak potoczyły się zagadnienia dotyczące Ukrainy i Syrii. Czy Waszyngton opuści strefe w której jest agresorem i finansuje wrogie działania przeciwko Rosji.

  Pozdrawiam
 • @demonkracja 08:47:17
  Scenariusz jest ciągle przez mocarstwa pisany, a koniec dla ludzkości jest niestety nieznany.

  Pozdrawiam.
 • @staszek kieliszek 09:19:52
  Tak, współpracują.
  Amerykanie kupują w Rosji ropę i to w rekordowych ilościach.
  Tak samo tytan i inne ważne dla USA surowce.

  Pozdrawiam
 • @Repsol 09:42:18
  Spodziewać świat powinien się od niego ustępstw w kwestiach ingerencj Stanów Zjednoczonych w sprawy polityczne i gospodarcze suwerennych państw.

  Ale, na taki czyn ze strony hegemona szanse zą bardzo minimalne.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Alfax 18:31:43
  "Scenariusz jest ciągle przez mocarstwa pisany, a koniec dla ludzkości jest niestety nieznany."

  Obawiam się, że nie ma żadnego scenariusza, tylko staczanie się ku przepaści jak w 1914 roku.

  Jak powiedział niemiecki dziennikarz po tamtej wojnie - politycy mówią kłamstwa do dziennikarzy, a jak je widzą w druku, sami w nie wierzą.

  I nie chodzi o Chiny, bo wojna z Chinami nie jest możliwa. Otoczone są Himalajami i dżunglą od południa, pustyniami i tajgą od północy, od wschodu dostęp blokuje nuklearna Korea Północna, zaś ani Japonia ani Tajwan nie maja szans na inwazję.

  Wojna może się zacząć we wschodniej Europie i być może na Bliskim Wschodzie.
 • @Pedant 18:27:35 Serbia była tylko iskrą.
  //Niezupełnie, nie było specjalnych roszczeń terytorialnych jak w 1939/1941. Poszło o Serbię.//

  Niemcy świeżo po unifikacji, kształtowały się jako państwo, mocno spóźnione w europejskim podziale ziemi. Bismarck i Kaiser Wilhelm, dążyli do budowy imperium.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:00:23
  Faktycznie warto zauważyć jaki ton w tych relacjach obrazuje Morawiecki.
  Czy samodzielnie czy też pod dyktando z poza Polski.
  Tak by mówić jednym głosem w przypadku Ukrainy.

  Pozdrawiam
 • @kula Lis 69 10:52:57
  Na Węgrzech Orban zdołał zablokować legalność związku partnerów tej samej orientacji.

  Mimo protestów tych społeczności i poparcia jakie im udziela UE.

  Pozdrawiamy
 • @Anna-PK 18:40:30
  "Niemcy świeżo po unifikacji, kształtowały się jako państwo, mocno spóźnione w europejskim podziale ziemi. Bismarck i Kaiser Wilhelm, dążyli do budowy imperium."

  Niezupełnie. To Austro-Węgry konkurowały z Rosją na Bałkanach. Niemcy się dołączyły.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/34/Chain_of_Friendship_cartoon.jpg
 • @Monaco 11:41:49
  Ten politolog niczym nowym nie zadziwia.
  Wpisuje się w tą samą narrację jaka obowiązuje w kraju od ponad 30 lat.
  Konfrontacji z Rosją i wspiersnia wszystkiego co czynią Stany Zjednoczone na arenie międzynarodowej. A do tego bez względu na konsekwencje juny na Ukrainie.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 13:19:14
  Bardzo dobrze, będzie przeczytać Twoją opinię na ten temat.

  Pozdrawiam serdecznie :))
 • @Oświat 14:38:54
  Pamiętam też trwające bardzo długo protesty Żółtych Kamizelek, zwalczanych brutalnie przez francuzką policję.

  Pozdrawiam.
 • @Pedant 18:46:45 Nie wiem co ten rysunek ma oznaczać.
  Wojna na Bałkanach była minimalna. Największe bitwy były we Francji.

  Kiedy Niemcy przystąpiły do ​​wojny w sierpniu 1914 roku, postawiły na wykluczenie Francji z wojny w ciągu sześciu tygodni, po czym zwróciły się przeciwko Rosji, aby uniknąć przedłużającej się wojny na dwóch frontach.
  Przez większość następnych trzech lat alianci próbowali wypędzić Niemców z okupowanej Francji i Belgii.
 • @Anna-PK 19:01:09
  "Nie wiem co ten rysunek ma oznaczać."

  Bo nie zna Pani historii?
 • @ikulalibal 16:50:55
  " Gazowa dywersyfikacja w formie zakupów amerykańskiego skroplonego gazu po ogromnej i dlatego ukrywanej cenie, lub "ruskiego gazy" z drugiej bo amerykańskiej ręki,to dobre dla Polski czy emiratów bałtyckich ale nie dla poważnego podmiotu politycznego i ekonomicznego jakim są Niemcy".

  I tu należy zauważyć, że sprawy polityczne i interesy czysto ekonomiczne nie muszą iść razem pod rękę.
  Dla ekonomistów, kapitalistów ludzi biznesu liczą się wydatki i zyski , taki mają sposób realizacji swoich celów.

  Natomiast politycy nie mający pojęcia o tym co w strukturze organizacyjnej i produkcyjnej jest czynnikiem rozwoju i postępu bawią się w gry polityczne które często są sprzeczne z interesami juz nie tylko właścicieli przedsiębiorstw ale całego narodu w kwestii zatrudnienia i godnego bytu.

  Taki stan rządzący Polską zgotowali nam politycy gdy bez żadnych skrupułów połączyli Polskę do sankcji USA i UE przeciwko Rosji. I uparcie sabotowali budowę NS 2.

  Tym samym przynosząc polskiej gospodarce same ekonomicze straty a żadnych ale to żadnych zysków.
  I to na życzenie obcych których interes Polski ani ziębi ani grzeje.

  Pozdrawiam :)
 • @Anna-PK 17:05:41
  Dla równowagi, co jakiś czas USA NATO robi nie 500 km od granic Rosji manewry a przy granicy Rosji, na morzach, lądzie i w powietrzu.

  I to dużo częściej niż FR.

  Pozdrawiam :)
 • Fragment konferencji prasowej Putina
  '
  https://m.youtube.com/watch?v=VuGlxD7EF18
 • @Autor
  "... we wszelkich mediach głównego nurtu [w Polsce] aż roi się od złej dysputy i lamentu, że Biden, USA porzucił takich najlepszych i wiernych przyjaciół jak Polske i Ukraine". -

  --- Oglądałem przypadkiem fragment konferencji W. Putina oraz pierwsze komentarze dwojga dziennikarzy z Polski. Prezydent Rosji odpowiadał dziennikarzom bardzo rzeczowo. A głosy z Polski? - Można się zapłakać, gdy słucha się, że w Rosji jest samowładztwo, sądy wydają wyroki według własnego widzimisię, a Nawalny musi siedzieć, bo inaczej zagrażałby Putinowi w najbliższych wyborach. I Polacy to łykają. Makabra!

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Pedant 19:04:52 Nie znam historii obrazkowej.
  Przed WWI były Wojny Bałkańskie rozbijające Imperium Otomańskie.1908 - 1909 i 1912-1913.(Bułgaria, Macedonia, Grecja ...)

  Strzał w Sarajewie tylko włączył Austrię i Niemcy do gry.
  Wojna na Bałkanach zakończyła się już w 1915 roku, Niemcy zdobyły dostęp do Imperium Otomańskiego, co ich wzmocniło i wojna trwała w Europie do 2018 roku.
 • @Repsol 09:42:18
  "USA wycofało się z debaty otwartej , no ale czego można spodziewać się po tym starym gamoniu?" -

  --- Na pewno pamiętasz, jak kiedyś wyśmiewano się, że ZSRR ma niedołężnego Breżniewa. Jak to się historia zmienia!

  Pozdrawiam :)
 • @Oświat 10:44:38
  "Dalej będzie [polityka USA] agresywna, dalej będzie nastawiona na demontaż Rosji, rewolty na Białorusi, Wenezueli, Kuby i dalej będzie dążyła do osłabiania i blokowania Chin". -

  --- Wierzę w to, że kiedyś braknie jankesom kasy na taką 'internacjonalną' działalność. Oznaki tego zresztą widzimy na bieżąco.
 • @kula Lis 69 14:45:06
  a ☺

  Tu jest kompletne foto, więc faktycznie to dwóch na dwóch

  https://m.neon24.pl/f8f3aafe09bd2d0a575f756872460889,14,0.jpg

  ☺☺☺☺☺.


  Salut ✔
 • Foto
  Nawet się uśmiechają.
  To nie jest jeszcze koniec świata ☺☺☺☺☺
 • @Leonardo da Vinci 00:29:38
  Ogólnie rzecz biorąc Sleepy Joe wypadł blado na tym spotkaniu, za dużo ględził, marudził i sam nie wiedział czego chce. Putin był rzeczowy i pewny w swych wypowiedziach, krótko i zwięźle przedstawiał swój punkt widzenia. Niestety Śpiący Józio, nie daje rady z problemami w USA a cóż dopiero z całym światem, biznesy uciekają, bo trzeba płacić większe taxy, bezrobocie wzrasta, inflacja szaleje, benzyna coraz droższa, miliony nielegalnych szturmują południową granicę, chcąc się wedzrzeć do USA i żyć z zasiłków, rosna property tax, school tax, local tax, robi się przysłowiowy ..syf, a Józio drzemie sobie w Gabinecie Ovalnym, heheeheheheh.
 • @kula Lis 69 07:21:08
  "Ogólnie rzecz biorąc Sleepy Joe wypadł blado na tym spotkaniu, za dużo ględził, marudził i sam nie wiedział czego chce. Putin był rzeczowy i pewny w swych wypowiedziach, krótko i zwięźle przedstawiał swój punkt widzenia."

  Nie o to chodziło, tylko aby nie dopuścić do trzeciej wojny światowej.

  Po tym jak Putin wytyczył "czerwoną linię" nie zgadzając się na umieszczenie wyrzutni rakietowych kilka minut od Moskwy, grożąc likwidacją państwa ukraińskiego, nawet najbardziej zacietrzewione jastrzębie na Potomakiem wzięły na wstrzymanie.

  To nie 1812, i czwartej wyprawy na Moskwę nie ma w planie. Obie strony zachowały się racjonalnie.
 • Wolność
  Dziwię się Panu Putinowi. Ignorancja też jest strategią.
 • @werka1321 11:18:52
  "Wolność
  Dziwię się Panu Putinowi. Ignorancja też jest strategią."

  Co Pani chciała powiedzieć?
 • @stanislav 17:56:22
  Skąd informacja, że w Rosji brakuje ponad milion budowlańcó? Jeszcze do budowy "podstawowej infrastruktury"?
 • @Pedant 18:27:35
  Jak to nie było? A Alzacja i Lotaryngia? Serbia była po prostu wykonawcą. Angole chyba trochę się spieszyli, bo Niemcy ostro inwestowali w flotę.
 • @Pedant 18:46:45
  Niemcy miały ambicje konkurować z Brytanią. W Afryce dostali jakieś kolonie, przemysł się rozwijał.Pól konfliktowych było sporo.
 • @Wican 12:08:56
  "Niemcy miały ambicje konkurować z Brytanią. W Afryce dostali jakieś kolonie, przemysł się rozwijał.Pól konfliktowych było sporo."

  Było sporo "pól konfliktowych", to prawda. Ale mi nie chodzi o udowodnienie jakiejś tezy, tylko o metodologię.

  Nie należy projektować wstecz wydarzeń, które nastąpiły później.

  Pierwsza Wojna Światowa (zwana wtedy "Wielką Wojną") różniła się bardzo od Drugiej i błędem jest patrzenie się na pierwszą przez pryzmat następnej. Jeśli się chce rozumieć historię.
 • rosyjski bandzior cos poddenerwowany byl na konfercencji
  wiec mozna wnioskowac nie tego sie spodziewal po spotkaniu , nie przehandlowano jeszcze zadnego terytorium
 • @michalm12345 12:59:54
  //rosyjski bandzior cos poddenerwowany byl na konfercencji//

  Czym manifestowało się to "poddenerwowanie" ?
  Tym że w przeciwieństwie do Bidena pozwolił aby wpuścić dziennikarzy "strony przeciwnej" ?
  Tym że zdecydowanie,do bólu szczerze a chwilami brutalnie, odpowiadał na każde pytanie?
  Tym że w odróżnieniu od Bidena nie pocił się,nie zdejmował marynarki,nie uciekał i trzykrotnie powracał do mikrofonu?
  W czym przejawiało się rzekome poddenerwowanie?.
 • @michalm12345 12:59:54
  Dokładnie.

  amerykański bandzior i ludobójca ❗❗❗ był cały czas jak kundel z podkulonym ogonem zdenerowany że prezydent Putin pod kazdym względem udowodnił mu że to on i ta jego bandycka ameryka jest gwałcicielem praw czlowieka, obóz w Guantanamo i znęcanie się nad Assange oraz represje przeciwko zwolennikom Trumpa. A także gwałcenie prawa międzynarodowego i okupacja , bezprawne przebywanie amerykańskich żołdsków na terenie Syrii i ingerencje w sprawy Ukrainy, Białorusi.

  Więc tu widać kto jest światowym bandziorem , to nikt inny jak Bidet i jego bandycka ameryka ❗❗❗❗❗

  Ta bandycka ameryka jest przegrana na wszystkich frontach,
  Tylko chore psychopatyczne łby mogą bronić zbrodniczy amerykański reżim, unitde szatana ameryki ❗❗❗
 • @Alfax 19:05:31
  Bardzo dobrze napisane,serdecznie pozdrawiam.
  Tylko skromne pytanie,na czyich usługach Ci politycy są ?.przecież taką polityką prowadzoną przez PO i Pis,tracą Polacy.
  Ciekaw jestem dokąd to zmierza ?
 • @1939-1939 15:58:26
  Polityka tych partii nie jest przynosząca Polsce korzyści.

  Wrogość rządzących do Rosji która od 1989 roku nie ma żadnych pretensji do Polski ani agresywnych działań.

  A w tym samym czasie niczym nieuprawniona poliyka przyjaźni ze spadkobiercami UPA i banderyzmu ze szkodą dla bestialsko zamordowanych Polaków i ich pamięci czyni z Polski kraj który kieruje się nie interesami Polaków a służy interesom obcych jak Stanom Zjednoczonym i Ukrainie pod sztandarem banderowskiej ideologii obecniej junty w Kijowie.

  Więc "polska" polityka zmierza by za wszelką cenę szkodzić Polsce i interesom narodowym Polaków.

  Bratanie się "polskiego" rządu z banderowską juntą która objęła władzę po przez krwawy zamach, to jest tak jakby bratać się z hitlerowskimi ludobójcami.

  Dziękuję za pozdrowienia

  I serdecznie Pana pozdrawiam :)
 • Wolność
  "Obecna Rosja to nie Rosja jelcynowska. Stała się supermocarstwem i dba o swoje interesy a Biden nie potrafi przeprowadzić ani jednej poważnej reformy w Stanach Zjednoczonych."

  I to jest kwintesencją tego wszystkiego.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej