Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2421 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Rosja. Walka o suwerenność i przetrwanie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

■ ROSJA, CHINY, BIAŁORUŚ, IRAN, WENEZUELA, SYRIA, KUBA... . Walka o suwerenność ! od hegemonii globalnego Zachodu. ■


 

Propaganda oszczerstw, kłamstw i amerykańskie ośrodki dywersyjne. Departament Stanu USA chce ponad 810 mln dolarów tylko na jeden front w walce z Rosją, Białorusią, Iranem i Chinami.

Wiadomości te radują serca liberalnych dziennikarzy i prozachodnich aktywistów. Departament Stanu USA zażądał ponad 810 milionów dolarów z budżetu federalnego na następny rok podatkowy dla zagranicznych ośrodków dywersyjno propagandowych. Prawie miliard dolarów ma trafić do Global Media Agency (USAGM), która nadzoruje stacje radiowe Voice of America i Radio Liberty.

Amerykańscy propagandyści inwestują w nadawanie kłamstw i oszczerstw w Rosji, Chinach, Iranie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Ich plany obejmują walkę z rzekomo autorytarnymi reżimami i narzucanie "wartości" amerykańskich "demokratycznych".

Waszyngton nie zapomni też o Białorusi, której nie udało się przy pomocy opłaconej 5 kolumny złamać. 

Jak widać ta skala jest z pewnością imponująca. Prawie miliard dolarów na dywersję i za nadawanie oszczerstw, kłamstw i manipulacji propagandy, szczerze mówiąc to broń agresji mająca za cel zniszczenia jedności i patriotyzmu i wywołania konfliktu wewnątrz tych państw, to jest jak niewypowiedziana wojna. 


Czy to ten typowy rodzaj jednostronnej demokracji  ? (zdominowanej przez rządzące w USA i na Zachodzie elity) i to ta jedyna amerykańska najprawdziwsza wolność słowa ? (amerykańska cenzura gdy chodzi o krytyczne wypowiedzi dotyczące USA i globalnego Zachodu. Cenzura stosowana na Twitterze, Facebooku przez właścicieli nadawców !).


Jak widać na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne dla dziesiątków milionów Amerykanów żyjących bez dachu nad głową w warunkach skrajnej nędzy nie ma milarda dolarów z budżetu federalnego !.

Troska ?  i to  jakże - Ogromna ! .

Jak widać, tak USA jak i Zachód nie zostawi Rosji, Białorusi, Iranu, Chin i innych niepodległych państw w spokoju. Kontynuując pranie mózgu nadmiernie naiwnych, młodych lub po prostu głupich ludzi. Wydawane są na te cele nie miliony a setki milionów a nawet miliardy bo programy są długoterminowe. I nie ważne czy reżim w Stanach Zjednoczonych jest w rękach demokratów czy republikanów bo te partie konsekwentnie działają na rzecz zachodnich elit i najbogatszych oligarchów, działają wyłącznie dla siebie a nie dla dobra milionów zwykłych ludzi. 


Niestety trudno jest zrozumieć że w Rosji wciąż istnieją zagraniczne organizacje non-profit, które odurzają głowy młodych ludzi, uczniów, studentów, dziennikarzy, a nawet polityków.


Warto tu wspomnieć o Fundacji Sorosa, której udało się w latach 90 manipulować ludźmi w Rosji ! A także "Centrum Ekologiczne" Bellona, ​​uznane w końcu (bo po latach) jako agent zagraniczny w Federacji Rosyjskiej !. Jej pracownicy szkolą - eko-aktywistów w Rosji.

Swoją drogą to bardzo ciekawa organizacja. Na początku 2000 roku. broniła złodzieja oligarchę Michaiła Chodorkowskiego, wspierała działalność społeczności LGBT, zarządzała pieniędzmi następnego złodzieja oligarchy Borysa Bieriezowskiego z przeznaczeniem dla 5 kolumny, rosyjskich organizacji pozarządowych.

W rzeczywistości ^Bellona^, podobnie jak Greenpeace, jest powiązana z zachodnimi służbami wywiadowczymi. Organizacje te krytykują duże rosyjskie projekty, w tym związane z budową zakładów przetwarzania odpadów. Pomimo tego, że takie przedsiębiorstwa działają w całej Europie i wszystko jest w porządku.


Wróćmy jednak do mediów.

W Stanach Zjednoczonych, zabronione jest nadawanie materiałów wideo i audio rosyjskich mediów bez specjalnego oznaczenia. A co widzimy w Rosji ? Te amerykańskie stacje wciąż ośmielają się mówić o wolności, jawnie zapominając o tym, jak rosyjska RT jest prześladowana i cenzurowana w USA. Dodajmy do tego przemówienie szefowej USAID, Samanthy Power, na przesłuchaniach w Kongresie, która powiedziała, że ​​Stany Zjednoczone chciałyby zrobić więcej, aby wesprzeć media nadające do Rosji i na Białoruś.

Jak widać nie obejdzie się bez głupoty ze strony Amerykanów. Tak więc ta Power skomentowała zatrzymanie Protasewicza na Białorusi: „To jest problem strukturalny, eksterytorialne zatrzymania – takie działania stanowią wyzwanie”.

Naprawdę ta jej hipokryzja nie jest nawet zabawna gdy ona mówi o Białorusi i wyzwaniach, a milczy w przypadku nielegalnego uprowadzenia, porwania przez amerykańskie służby Rosjanina do USA ("But został w wyniku presji reżimu USA zatrzymany w 2008 w Bangkoku, następnie odbyła się nielegalna ekstradycja do USA w 2010, a obecnie jest więziony w więzieniu w Nowym Jorku. 2 listopada 2011 amerykański sąd uznał go winnym zarzucanych mu czynów. 4 kwietnia 2012 roku został skazany przez sąd w Nowym Jorku na karę 25 lat pozbawienia wolności oraz 15 milionów dolarów grzywny"). 

 Gdy sprawy dotyczą Rosji to mają jeszcze dodatkowy wymiar  !

Ogólnie rzecz biorąc, miliardowe finansowanie liberalnych mediów 5 kolumny w Rosji dobrze wpisuje się w schemat zachodnich sankcji wobec Rosji, bezpodstawne oskarżenia i skandaliczne rusofobiczne wypowiedzi.


Amerykanie próbują uczynić z Rosji państwo bandyckie, wysadzić rosyjskie społeczeństwo od środka, karmiąc jego wrogim nastawieniem do obecnej władzy dbającej o niepodległość i spójność Rosji tak by cała ta zachodnia propagandowa machina wywołała wśród Rosjan niezadowolenie, bunt krwawe rozruchy i obalenie władzy.

Dla uczciwego człowieka obserwatora jest widoczne jak działają politycy, media i reżimy na globalnym Zachodzie jest wszystko jasne gdy widzi stosowane podwójne standardy i oceny. Popatrzeć wystarczy na  Kosowo a Krym, reżim w Arabii Saudyjskiej a Syria etc). 

A wszystko dlatego, że Rosja jest kością w gardle światowej elity globalistów finansowych i zachodnich kapitalistycznych potentatów, którzy chcą grabieży rosyjskich surowców tak jak to robili za czasów Jelcyna. 


Rosja Putina uniemożliwia im realizację tego projektu dominacji nad światem, więc nie ma co liczyć na odwilż w stosunkach czy równoważny dialog.


Waszyngton robi wszystko, aby pozbawić Rosję silnego lidera, siać chaos i zamęt, obalić tych którzy dbają o interesy i suwerenność Rosji a następnie postawić na czele Rosji  swoje marionetki, tak jak to USA robi wszędzie gdzie obala rządy dbające o narodowe interesy o suwerenność kraju.


■ Dla takich suwerennych państw jak Rosja, Chiny, Białoruś, Iran, Syria, wybór jest dość prosty. Albo zrobią wszystko, aby zachować i chronić swoją suwerenność terytorialną, gospodarczą i informacyjną, albo po prostu zostaną całkowicie swojej niepodległości pozbawieni i staną się semi kolonie pod hegemonią globalnego Zachodu z główną siedzibą w Waszyngtonie tak jak te wszystko inne państwa opanowane przez globalną zachodnią mafię polityków i oligarchów.


■ Liberałowie to zdrajcy i bezpaństwowowcy bez ojczyzny i flagi, za srebniki i usługi dla obcych są niszczycielami własnej ojczyzny. ■


   

KOMENTARZE

 • Tytułem komentarza:
  https://www.youtube.com/watch?v=0y6xUxaqNa4

  Więc kiedy minister Ławrow mówi "Ameryka nas nie kocha",to tak naprawę mówi coś innego. https://openmedia.io/news/n1/amerika-nas-ne-lyubit-lavrov-na-vopros-o-vyborax-v-ssha-procitiroval-semyona-slepakova/
 • @ikulalibal 06:33:10
  Tekst bardzo celny i jak widać Rosjanie mają poczucie humoru.

  Pozdr. :)
 • Autor 5 *****
  Samo radio Echo Moskwy to od 1990 roku 5 kolumna, działa jawnie przeciwko Rosji jak obcy agent.

  Pozdr. :)
 • Wolność
  "ROSJA, CHINY, BIAŁORUŚ, IRAN, WENEZUELA, SYRIA, KUBA... . Walka o suwerenność ! od hegemonii globalnego Zachodu. ■
  ***

  Kiedy rodacy wdrożą walkę o suwerenność ?
 • @Monaco 07:06:59
  Echo Moskwy to faktycznie gniazdo ZDRAJCÓW i ignorantów. Ale w Rosji działa w Internecie cała masa ZDRAJCÓW i kolaborantów na rzecz zniszczenia Rosji.

  Dlatego wewnętrzny wróg jest najbardziej niebezpieczny ❗❗❗
 • @Monaco 07:01:35
  "... jak widać Rosjanie mają poczucie humoru."

  - no ja bym był powściągliwy co do tego "poczucia humoru" zwłaszcza jeśli chodzi o wypowiedzi Ławrowa... Moim zdaniem to nic innego jak cynizm, cynizm w wydaniu putinowskim, właściwie to nie wiadomo, który z nich jest bardziej cyniczny. Jest jeszcze jedno "ale". Mam podejrzenia, że ten cynizm ma nieco inne niż rosyjskie korzenie. :)
 • "■ ROSJA, CHINY, BIAŁORUŚ, IRAN, WENEZUELA, SYRIA, KUBA... . "
  Walka o suwerenność ! od hegemonii globalnego Zachodu. ■
  --------------------------
  We wszystkich w/w krajach rezydują silne, V kolumny tych - co to ich ojcem jest diabeł - chociaż poprzebierani są tam w różne kolory kubraczków. Ponadto kraje te są uwikłane w różne geopolityczne zależności, które to zależności tworzy właśnie dla nich światowy czarci pomiot.
  Wniosek?
  Globalizacja pod dyktando czarciego pomiotu - jest faktem - i wygląda na to, że globalna smycz na której czarci pomiot trzyma ludzkość - będzie bezlitośnie skracana.
 • @JimA 09:19:00
  //. Moim zdaniem ...//

  Twoje zdanie z rzadka miewa związki z rzeczywistością.
  A przecież to logiczne że skoro użył aluzji jakiej użył to znaczy że zna kabaretowe kuplety.To zaś znaczy że lubi oglądać kabaretowe występy.
  A kto lubi oglądać kabaretowe występy? wyłącznie ludzie mający poczucie humoru.

  Ktoś może sobie wyobrazić Kaczyńskiego czy Macierewicza oglądających kabaret? Nikt.Nawet osobnicy o bujnej wyobraźni.
  Jeśli ktoś obraża się za to że satyryczna gazeta nazwała go "kartoflem" może dobrze się bawić wyłącznie podczas żenujących występów byłego Pietrzaka.
 • Autor
  5*
 • @ikulalibal 11:45:07
  :))) No niby logiczne ale nie do końca.

  "A przecież to logiczne że skoro użył aluzji jakiej użył to znaczy że zna kabaretowe kuplety.To zaś znaczy że lubi oglądać kabaretowe występy.
  A kto lubi oglądać kabaretowe występy? wyłącznie ludzie mający poczucie humoru."-

  - otóż widzisz, ja też uwielbiam komedie, kabarety mniej. Czy to znaczy, że mam poczucie humoru? Nie. Po prostu jestem inteligentny, ale też nie do końca. Bo, tylko proszę nie mów nikomu, nie cierpię horrorów. A dlaczego, to już jest inna sprawa.

  "Ktoś może sobie wyobrazić Kaczyńskiego czy Macierewicza oglądających kabaret? Nikt.Nawet osobnicy o bujnej wyobraźni.
  Jeśli ktoś obraża się za to że satyryczna gazeta nazwała go "kartoflem" może dobrze się bawić wyłącznie podczas żenujących występów byłego Pietrzaka."-

  - no to tutaj popuściłeś wodze fantazji. Ta gazeta nie zajmuje się drukowaniem dowcipów i skeczy tylko propagandą, więc wiesz. Satyryczna gazeta... :))) dobre. W zasadzie można by się było z tym zgodzić i każdą gazetę uznać za satyryczną, dlaczego nie? ;)
 • Iran oskarża usa o piractwo i rabunek.
  Czy każdy to widzi ? i słyszy ? A to dopiero banda która terroryzuje cały świat !!!

  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

  To USA mają dowódcę wojsk amerykańskich w Ameryce Środkowej i Południowej !!! Czyli wszędzie i już na całym świecie.
  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

  "" W grudniu, główny dowódca wojsk amerykańskich w Ameryce Środkowej i Południowej, adm. Craig Faller, określił rosnącą obecność wojskową Iranu w Wenezueli jako "alarmującą"".

  W komentarzu dla dziennika "The Wall Street Journal", Faller powiedział, że szczególnie niepokojąca jest obecność członków irańskiego elitarnego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, znanego jako Al-Kuds.

  Administracja Trumpa uznała Strażników Rewolucji za organizację terrorystyczną w 2019 r., a w zeszłym roku zabiła ich dowódcę, gen. Kasema Sulejmaniego, w ataku lotniczym w Iraku.

  "Latem ubiegłego roku władze USA zajęły cztery statki przewożące ładunki z Iranu do Wenezueli, o czym informował dziennik. W pewnym momencie rejsu, statki te oraz pięć innych płynęły w eskorcie irańskiego okrętu wywiadu morskiego, powiedziały gazecie źródła w amerykańskich władzach. Konwój nie dotarł do Wenezueli."

  Autorzy: Betsy Woodruff Swan, Lara Seligman, Andrew Desiderio i Nahal Toosi.

  Opublikowano w onet.
 • @Monaco 12:17:17
  " Latem ubiegłego roku władze USA zajęły cztery statki przewożące ładunki z Iranu do Wenezueli, "

  Czytaj zrabowały, jak państwo mafijne rządzone przez bandę kryminalistów.

  I co ? Gdzie jest ONZ i protesty całego "cywilizowanego" zachodniego świata obrońców wolności i demokracji !!!

  Gdzie makron, merkel, johnson i morawiecki i duda z deklaracjami potępiającymi amerykański reżim z praktykami rozboju, rabunku i piractwa opartego na państwowym terroryzmie !!!
 • Wiadomości te radują serca liberalnych dziennikarzy i prozachodnich aktywistów. Departament Stanu USA zażądał ponad 810 milionów
  co to jest 810? to pewnie na promocje homosekualizmu
 • @ikulalibal 06:33:10
  To wszystko niestety dzieje się tylko i wyłącznie za sprawą chorych i nieodpowiedzialnych gier Zachodu.

  Liderzy na Zachodzie wychodzą z założenia, że w grupie ich siła. A przecież 2 wojna światowa udowodniła że Rosji Niemcy wraz z Włochami, Węgrami, Rumunią, po części też z Holandią, Belgią, Francją ,Horwacją i bałtyckimi oraz Slowacja nie zniszczyły nie pokonały. A wręcz odwrotnie część z nich stały się podległe ZSRR.

  Pozdrawiam
 • @Monaco 07:06:59
  Kreml, chce wiedzieć kto służy wrogiej sprawie po przez radio Echo Moskwy. Dlatego toleruje ich wrogą działalność.

  Pozdrawiam
 • @Alfax 17:16:14
  Jak na kraj praktycznie oblężony przez NATO i bazy USA. Podlegany stałej presji przez finansowane z zagranicy NGOsy, obłożony wszelkimi możliwymi sankcjami, to radzą sobie wyśmienicie. Przypomnę, że Polska blokowała fundusz odbudowy tylko 3 dni. A dzisiaj Morawiecki tamtą katastrofę reklamuje jako sukces. Jak dotąd nikt Rosji nie odważył się zaatakować, więc ich technologia chyba jednak działa.
 • @werka1321 07:17:26
  Ciężka sprawa. Dostęp do politycznych działań na rzecz Polski dla Polaków utrudnia zmowa pookrągłowego stołu.

  Można by powiedzieć że dla Polaków chcących suwerenności jest tam wstęp wzbroniony.

  Pozdrawiam
 • @Leonardo da Vinci 07:56:53
  To prawda.

  Pozdrowienia
 • @Alfax 17:16:14
  Podwodna potęga Rosji. "Czerwony Październik" powróci?

  https://dorzeczy.pl/tylko-na-dorzeczy/186456/podwodna-potega-rosji-czerwony-pazdziernik-powroci.html
 • @Alfax 17:21:38
  A gdzie jest napisane, że mamy walczyć o suwerenność oficjalnie ?
 • @demonkracja 10:00:11
  Jest w tym dużo racji, pętla jest zaciskana i to przy pomocy pożytecznych sługusów głosujących na tych którzy tą pętlę zaciskają , przypomnijmy Mateusza Piskorskiego, którego przez 3 lata reżim zwany polskim rządem więzil bez procesu bez sądu.

  Pozdrawiam
 • @Alfax 17:16:14
  No, no Duda to też pionek żydków. To oni wszyscy by chcieli zawłaszczyć Rosję, to im spędza sen z oczu już od lat . Nie mogą dostać ani skrawka ziemi , nie mogą dostać ani kopiejki z banku rosyjskiego. Nie mogą drenować kopalin. Aj waj ten Putin. I teraz jeszcze Łukaszenko dał im po pysku jak obiecał. I jeszcze Dziadek Biden im dołożył aj waj .. Nord Stream 2 będzie i znowu feler aj, waj giewałt.


  Putin ogłasza całkowitą niezależność od dolara USA „kontrolowanego przez Klan BANKSTEROW Rotszyldów”  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2021/03/putin-oglasza-calkowita-niezaleznosc-od-dolara-amerykanskiego-kontrolowanego-przez-rotszyldow/
 • @Alfax 17:16:14
  Łukaszenko sprzeciwił się WHO i GLOBALISTOM – żądaniom blokady kraju i zamknięcia swoich obywateli oraz gospodarki przez COVID19 i za to ma KOLOROWĄ REWOLUCJĘ SOROSA

  https://www.polishclub.org/2020/08/23/kanadyjska-global-research-o-wydarzeniach-na-bialorusi/
 • @Alfax 17:16:14
  https://www.fronda.pl/a/sever-plocker-zydzi-byli-jednymi-z-najwiekszych-zbrodniarzy-w-historii-1,157085.html
 • @kula Lis 69 17:21:21
  Sam się zastanawiam, jak można tak jak to robi Morawiecki lawirować.

  A Rosja to nie jakiś tam sobie kraik, jest militarnie na tyle potężna, że w razie ataku na jej terytorium to unicestwi każdego agresora. A poza tym jest też samowystarczalna.

  Pozdrawiam
 • @kula Lis 69 17:23:11
  Dziękuję za ten link.

  A tu fragment.

  " Podwodne mocarstwo

  Widać jednak, że zarówno rosyjska flota, jak i pracujące na jej potrzeby biura konstrukcyjne, zakłady i stocznie otrząsnęły się już dawno z kryzysu spowodowanego upadkiem Związku Radzieckiego, jak i skutków sankcji nałożonych po zajęciu przez Rosję Krymu. Biura konstrukcyjne potrafią projektować udane jednostki, wychowano nowe pokolenie zdolnych konstruktorów, którzy nie muszą już pracować za głodowe pensje, jak zdarzało się w l. 90tych XXw. Również stocznie radzą sobie coraz lepiej z realizacją zamówień na okręty.

  Wygląda więc na to, że Rosja nie da się zepchnąć z zajmowanej pozycji podwodnego mocarstwa. Dlaczego jednak kumulacja owych sukcesów nastąpiła akurat teraz, mimo kryzysu spowodowanego pandemią i dużych spadków cen ropy?

  COVID -19 spowodował w rosyjskiej gospodarce straty mniejsze niż się spodziewano. Niewielkie są również państwowe wydatki na tarcze osłonowe. Rosja posiada potężne rezerwy walutowe, ale też zadłuża się w sposób niepraktykowany w poprzednich latach. Pozwala to m.in. na finansowanie kosztownych projektów zbrojeniowych. Okręty podwodne nie są tanie, ale za to wyjątkowo skuteczne w polityce atomowego odstraszania i wymuszania strategicznych ustępstw. Podwodne sukcesy były więc chociażby dobrym sposobem na przygotowywanie gruntu pod przejęcie przewodnictwa w Radzie Arktycznej, co nastąpiło pod koniec maja br. Rosja od dawna wykazuje wyjątkową aktywność na tym kierunku."

  Pozdrawiam
 • @Alfax 17:16:14
  Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że Moskwa „wybije zęby” każdej władzy, która będzie próbowała zagarnąć choćby kawałek terytorium jego kraju. W czwartkowym wystąpieniu telewizyjnym rosyjski przywódca przywołał pojawiające się w zagranicznej przestrzeni publicznej głosy, w myśl których Rosja ma zbyt duże terytorium.
  https://dorzeczy.pl/swiat/185651/putin-wybijemy-im-wszystkim-zeby-tak-by-juz-nie-mogli-gryzc.html

  Ps...Brawo Putin, niech żaden dziadek w pampersach nie POrywa się na Rosję. I to jest mąż stanu, w lewacko zniewieściałej Europie i Ameryce pozostały na stanowiskach cioty, które już szykują zapasy kolorowych kredek. Przemówienie było skierowane do Rosjan i stanowi kolejny krok do ograniczenia działalności lub likwidacji NGO sponsorowanych z zagranicy. Dla przykładu takie organizacje w Polsce promują lgbt, aborcje, multikulturalizm, niekontrolowaną imigrację, itd. Więc dajcie spokój Putinowi, który dba o swój kraj a powiedzcie co polski rząd robi żeby się tych nihilistów pozbyć? USA od lat wydają 10 razy tyle na zbrojenie co Rosja, mówi SIPRI. Rosja jakoś dala sobie rade, z Mongołami, z (nied-)oświeconym Napoleonem, z nadludziem Hitlerem, da sobie radę z WASP i ich Drang nach Osten. Jak Afganistan, WASP nie wyszło, ZSRR tez nie, ale USA myślały, "yes, we can!", wynik widzimy ...
  Historia uczy, ze nie wystarczy się obronić i przeżyć. Trzeba źródło zła skutecznie zniszczyć.
 • @Alfax 17:16:14
  Rosja publikuje listę nieprzyjaznych jej krajów. Są na niej dwa państwa. Władze Rosji opublikowały listę krajów, które uważają za nieprzyjazne. Znalazły się na niej tylko dwa państwa. Kreml uznał Stany Zjednoczone i Czechy za państwa prowadzące nieprzyjazne działania wobec Rosji. Oświadczenie w tej sprawie zostało opublikowane na oficjalnej stronie internetowej władz kraju. Od tej chwili oba państwa będą podlegać zapisom dekretu Władimira Putina z 23 kwietnia 2021 r. Nr 243 „O stosowaniu środków wywierania wpływu (przeciwdziałania) na nieprzyjazne działania obcych państw”. W wyniku uznania za państwo nieprzyjazne Rosji, Czesi będą mogli zatrudniać w swoich placówkach dyplomatycznych na terenie tego kraju tylko 19 pracowników spośród mieszkańców Rosji. Z kolei USA nie będą mogły zatrudniać ich w ogóle.

  https://dorzeczy.pl/swiat/184810/czechy-i-usa-na-rosyjskiej-liscie-krajow-nieprzyjaznych.html
 • @Alfax 17:40:29
  Brytyjski lotniskowiec Eizabeth...wart 3.5 mld funtów płynąc d o Tajwanu by Chiny postraszyć nie dopłyną do kanału sueskiego i musiał być holowany do GB!
 • @kula Lis 69 17:44:07
  Rosja ma za dużo ziemi ?

  A cóż to jest za argument.

  Dlaczego Stany Zjednoczone nie widzą ile ziemi ma licząca zaledwie nie całe 40 milionów mieszkańców Kanada, która graniczy z USA.

  Germańskie i anglosaskie i franków łapy zawsze chciały grabić wschód, wystarczy przypomnieć ich kolonie w Azji i ograbianie Chin, Wietnamu, Kambodży, Laosu, Indii ...

  Przytoczę tu raz jeszcze część tekstu z artykułu umieszczonego wyżej.

  ■ "Dla uczciwego człowieka obserwatora jest widoczne jak działają politycy, media i reżimy na globalnym Zachodzie jest wszystko jasne gdy widzi stosowane podwójne standardy i oceny. Popatrzeć wystarczy na  Kosowo a Krym, reżim w Arabii Saudyjskiej a Syria etc). 

  A wszystko dlatego, że Rosja jest kością w gardle światowej elity globalistów finansowych i zachodnich kapitalistycznych potentatów, którzy chcą grabieży rosyjskich surowców tak jak to robili za czasów Jelcyna. 

  Rosja Putina uniemożliwia im realizację tego projektu dominacji nad światem, więc nie ma co liczyć na odwilż w stosunkach czy równoważny dialog. " ! ■

  Nie tylko że uniemożliwia, ale Rosja za rządów Putina zlikwidowała świat jednobiegunowy. I bezprawną amerykańską hegemonię.
 • @Alfax
  https://www.youtube.com/watch?v=-_bHmkB5DXE Salute 5* .
 • @Repsol 18:06:33
  Dziękuję :)

  Pozdrawiam :)))
 • @kula Lis 69 17:47:40
  "W wyniku uznania za państwo nieprzyjazne Rosji, Czesi będą mogli zatrudniać w swoich placówkach dyplomatycznych na terenie tego kraju tylko 19 pracowników spośród mieszkańców Rosji. Z kolei USA nie będą mogły zatrudniać ich w ogóle."

  To znaczy, że dyplomaci będą musieli sprzątać, gotować, robić zakupy i pranie. Co jeszcze?
 • @Pedant 20:14:27
  Sytuacja robi się coraz bardziej nieprzjemna, Zachód traci tereny i przez to staje się agresyeny, nieobliczalny a wręcz szuka militarnej konfrontacji z Rosją.

  Jak wszystko wskazuje to obecnie rządzący w Europie Zachodniej są z pokolenia które nie doświadczyło skutków tragicznej wojny i brak jest u tych idiotów wyobraźni jak to wszystko się skończy gdy dojdzie do użycia bomb nuklearnych.

  Pozdr.
 • @Alfax 18:00:13
  USA wije się jakby tu ograć Putina.

  Tylko Putin nie musi im iść na żadne ustępstwa ponieważ Amerykanie posunięli się o jeden most za daleko. Ukrainę przekształcili w bastion rusofobów i tu Rosja po prostu nie może na dłuższą metę tego tolerować.

  Są wyraźnie w Rosji głosy i to członków rządzącej partii by Rosja uznała te dwie Republiki.
  A wówczas bedzie mogła pomóc w wyzwoleniu od nazistów banderowców całego Donbasu.

  Pozdr.
 • @Pedant 20:14:27
  Czesi sami sobie strzelają w stopę.

  Dali się wykorzystać USA bo to była przeciwko Rosji ordynarna prowokacja w celu ponownej próby storpedowania budowę NS2.

  Czesi zresztą zawsze służyli germańcom, poza językiem nie mają prawie nic ze słowiańskiej mentalności.

  Pozdr.
 • Przewidzialem rok temu o czym beda nawijac mendia jak znudzi sie covid.
  UFO. Ostatnia deska ratunku do utworzenia rzadu swiatowego. I tak od kilku tygodni notka tu, notka tam, glowne stacje jak FOX zaczynaja o tym nawijac. Znani blogerzy przypominaja sobie, ze widzieli UFO jak byli mali. Pokazuja jakies punkciki z wojskowych radarow, swiatelka na niebie. Stwarza sie potrzebe ,ze cos z tym ludzkosc musi zrobic. Ze trzeba sie bronic wspolnie.
 • @staszek kieliszek 21:59:56
  To że od dawien dawna są obserwacje UFO to fakt.
  Amerykanie wszystkie dowody ukrywają a świadków zastraszają nawet utratą życia.

  Jest też wyraźna zmowa milczenia wśród rządzących na świecie. Niby pod pretekstem ochrony ludzkości przed paniką.

  Ale części świadków udało się pokazać materiały z nagrań i w niektórych przypadkach można faktycznie się zastanawiać nad tym czy obcy są groźni czy pozytywnie nastawieni do ludzi.

  https://m.youtube.com/watch?v=SCON3zJYqD0
 • Zachód postarał się o zbliżenie Białorusi z Rosją.
  Łukaszenka zadeklarował potrzebę jedności i solidarności w WNP Ale on jest "wielwektorowy", jest nasz i twój, powtarzają jego przeciwnicy w Rosji. Nie uznał Krymu!

  Jednak Łukaszenka zawsze mówił o trzech braterskich narodach słowiańskich, zawsze opowiadał się za jednością Rosji, Ukrainy i Białorusi - a kiedy zaczęli otwarcie robić z Ukrainy antyrosję, starał się utrzymać więzi z południowym sąsiadem, nawet zdając sobie sprawę z zgubność postępowania banderowskich nazistowskich władz kijowskich.

  Łukaszenka, podobnie jak Władimir Putin, zawsze wychodził z założenia, że ​​wcześniej czy później trzy narody (a dokładniej trzy części jednego narodu) będą razem. Główną rolę w walce (w tym geopolitycznej) o Ukrainę odgrywa oczywiście Rosja – ale i Białoruś stawia nie na rozłam, czyli integrację europejską i atlantyfikację Ukrainy, ale na przyszłą jedność trzy gałęzie narodu rosyjskiego. I o reintegracji większości przestrzeni postradzieckiej.

  Co zgniły Zachód może zrobić w tych warunkach? Nadzieja na zmianę władzy w Mińsku? Ale Łukaszenka oparł się nawet w najtrudniejszej sytuacji zeszłorocznych niepokojów powyborczych. Jednocześnie, nawet gdyby jakimś cudem plany jego likwidacji się powiodły, to i tak nie byłoby szans na powtórzenie „scenariusza ukraińskiego” – Moskwa nie przyglądałaby się po cichu próbom przejęcia władzy przez siły prozachodnie ❗❗❗

  Salut ✔☺✌
 • Zrobiony w balona ☺☺☺☺☺

  https://m.youtube.com/watch?v=zu4x31g42K4

  Salut ✔☺
 • USA TO DEMOKRATYCZNY ....ŻANDARM ŚWIATA!?
  Widać jawnie na co wydaje się pieniądze amerykańskiego podatnika!
  Interesy rządów USA na całym świecie są takie same od dawien dawna...Dominacja Gospodarcza , Polityczna a jak nie to MILITARNA!
  A Polacy tak Kochają USA , Trampa i innych tam jeszcze?
  DLACZEGO? Dolar...Dolar , Dolar!

  Czerwony Korsarz
 • @Monaco 21:55:43
  "Czesi zresztą zawsze służyli germańcom, poza językiem nie mają prawie nic ze słowiańskiej mentalności."

  Jak mi zwrócił uwagę znajomy profesor od literatury i znawca Czech, Czesi to jest społeczeństwo głęboko mieszczańskie, którego kultura w Polsce jest prawie nieznana. Szwejk, dowcipy i komedie to nie wystarcza.

  Jan Patočka, Kafka, Antoni Dvořák, Mahler, można zacząć od nich.
 • @Pedant 09:26:03
  // Szwejk, dowcipy i komedie to nie wystarcza. //

  Akurat ja nie lubię Szwejka.
  Jestem miłośnikiem "tamtej Europy" więc źle znoszę satyrę na jej temat.


  //Kafka //

  Przepraszam ale niemieckojęzycznego żyda Kafkę poza faktem że żył w Pradze nic nie łączy z Czechami.Klimatom jego powieści bliżej do Bruno Schulza niż do czegokolwiek innego.
  Lektura jednego i drugiego wywołuje u mnie ataki depresji.
 • @ikulalibal 09:50:21
  Eee tam, nie ma się co tak przejmować Kafką.
  Czechy zawsze były pod silnym wpływem germańskim i żydzi tworzyli swoje dzieła w języku niemieckim.

  "Kafkowie byli Żydami, jednakże Franz Kafka, jak i zresztą pozostali członkowie rodziny, mówił i pisał prawie wyłącznie po niemiecku. Znał również bardzo dobrze język czeski, a języka hebrajskiego zaczął się uczyć dopiero pod koniec życia."

  Według mnie Kafia miał pesymistyczne usposobienie i to ujawniał w swoich opracowaniach.

  A Szwejk ? No cóż dla tych którzy nie chcieli być mięsem armatnim dla zachcianek zdegenerowanych możnowładców jak keizers czy innych hersztów band zwanymi królami, Szwejk był symbolem pacyfisty anty wojennych środowisk, niby głupek ale tak naprawdę był sprytnym nie mającym zamiaru zabijać innych ludzi z innego kraju dla fanaberii rozpasanych hersztôw siedzących na tronach i w pałacach
  pełnych złota * zrabowanego* kosztem milionów poległych zmuszonych do służenia jako mięso armatnie Pepiczków, czy innych Zdenków i Josephów ...

  Salut ✔☺
 • @Leonardo da Vinci 22:17:38 Ciekawostka. Tego Protasiewicza rozpoznano dopiero wtedy, gdy jego "dziewczyna" zrobiła mu zdjecie
  na LOTNISKU w Mińsku gdy pasażerów wyprowadzono z samolotu na czas jego przeszukiwania. Wysłała to zdjęcie do ich znajomego, który je umieścił na swej stronie internetowej. No i KGB (kontrolujący wszystkie wpisy z nazwiskiem Protasiewicz?) dowiedziało się, że (współ)twórca NEXTA jest chwilowo w Mińsku!

  Z tekstu mego kolegi Izraela Szamira:

  //After the plane landed, the passengers got off and were taken to the terminal. While they were waiting for the immigration inspection, Ms Sapega, the NEXTA guy’s girlfriend, took a photo of him on her smartphone and sent the photo to their mutual friend. He posted the photo on Telegram, saying their leader is in Minsk! This is how the Belarusian authorities learned that this person, who had long been wanted by police, was found on their territory.//

  https://www.unz.com/ishamir/the-abduction-of-nexta/
 • @Leonardo da Vinci 10:45:16
  //No cóż dla tych którzy nie chcieli być mięsem armatnim dla zachcianek zdegenerowanych możnowładców //

  Przykro mi ale świata który stworzyli "zdegenerowani możnowładcy" będę bronić do utraty tchu.(tym bardziej że on nie już może bronić się sam)
  Jestem miłośnikiem Europy "cesarskokrólewskiej","wielikodrżawno carskiej" i kajzerowskiej.Uważam że to mimo wszystko był lepszy świat od tego który przyszedł na jego zamianę.

  I między nami mówiąc jeśli pojęcie "mięsa armatniego" nie traktować dosłownie a przenośnie to pozwoli Leonardo że zapytam;a czym obecnie są obywatele Czech których ichniejszy rząd na jedno zawołanie z USA skonfrontował z Rosją? Kto zapłaci koszty wyrzucenia czeskich firm z rosyjskiego rynku? a i to w lepszym wypadku bo po tym jak Czesi znaleźli się na liście wrogów Rosji scenariusze mogą być znacznie gorsze

  PS
  Polecam Leonardowi da Vinci dokumentalny film Stanisława Gaworuchina (polak?) "Rosja którą utraciliśmy"
  Nakręcony w 1991 odkłamywał historię Rosji przedrewolucyjnej bo jak wiadomo propaganda ZSRR starał się przekonać że słońce wzeszło dopiero po październiku 1917 r a przed tym panowały ciemności.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F,_%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%83%D1%8E_%D0%BC%D1%8B_%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%8F%D0%BB%D0%B8

  A jak jeszcze ten (było nie było ) stareńki film uzupełnić o informacje jakich dostarczyła najnowsza seria Śmierć Imperium.Rosyjska lekcja https://www.youtube.com/results?search_query=%D0%93%D0%B8%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D1%8C+%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B8.+%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9

  to już będzie Leonardo miał pełny ogląd sytuacji.
 • @ikulalibal 12:28:46
  --------------------
  "Jestem miłośnikiem Europy "cesarskokrólewskiej","wielikodrżawno carskiej" i kajzerowskiej.Uważam że to mimo wszystko był lepszy świat od tego który przyszedł na jego zamianę."
  --------------------
  Jestem tego samego zdania i jestem przekonany, że temu światu było zdecydowanie dalej do Piekła niż obecnemu.
  Jaroslav Hašek był także gawędziarzem - gdy przychodził do piwiarni - ludzie słuchali go z otwartymi gębami i prześcigali się w fundowaniu mu piwa, żeby tylko dalej opowiadał. Oto próbka jego opowieści przy piwie:
  ...no i przeprawiali się wierzchem przez rzekę a konie pod nimi jakoś płynęły - dopóki nie uniosły one ogonów do góry. Wtedy woda zaczęła im się wlewać do d*py i zaczęły tonąć jeden po drugim.
  Wniosek?
  Budowle w Wiedniu, Pradze czy Budapeszcie z tamtego czasu - mówią wszystko o tamtej epoce - i zawstydzają obecną epokę.
 • @ikulalibal 12:28:46
  Pozwoli W.Sz.P.

  że się wtrącę.

  //Jestem miłośnikiem Europy "cesarskokrólewskiej","wielikodrżawno carskiej" i kajzerowskiej.Uważam że to mimo wszystko był lepszy świat od tego który przyszedł na jego zamianę.//

  Jeśli się było-żyło w klasie uprzywilejowanej, to może to był lepszy świat.
  Tak jak PRL wielu "pasikoników" tęskniło za Sanacją...

  Belle epoque może była "bell" ale nie dla "czerni", do korzeni której nikt nie chce się przyznać - wszystko potomkowie magnaterii, albo chociażby szlachetki...
  A jak to było "bell" dla zwykłych ludzi, to opisał Jan Słomka w "Pamiętnikach Włościanina". (na "priv" służę plikami z tekstem).

  P.S. Teraz jeszcze mam taką dygresję, bo później zapomnę.
  Ostatnio czytałem sobie życiorysy polskich pisarzy Pozytywizmu i Młodej Polski, i rzuciło mi się w oczy, że za czasów zaborów publikowali głównie w Warszawie, pod zaborem rosyjskim. Czasem też we Lwowie, czyli niby pod austriackim, ale to już orbita ruska...

  Pod niemieckim ni huhu...

  A taki to w powszechnej świadomości i w wolnych demokratycznych mendiach był najgorszy zabór, pod ruskim butem...
 • @demonkracja 13:43:16
  //Budowle w Wiedniu, Pradze czy Budapeszcie z tamtego czasu - mówią wszystko o tamtej epoce - i zawstydzają obecną epokę.//

  Jest Szanowny Chłop Jak (@demonkracja), że TE budowle to akurat z "tamtej epoki"?
  Bo ja mam mnóstwo materiałów dowodzących, że to wszystko z czasów wymazanych z oficjalnej historii...
 • @ikulalibal 12:28:46 @demonkracja 31.05.2021 13:43:16
  Ja szanuje, obu Panów poglądy. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie na tematy związane z historią i czasami współczesnymi.

  Jednak w mojej opinii, czasy keizers, królów i carów oraz bogatych władców ogromnych połaci ziemskich były piękne tylko dla nich. Ludność w większości żyła bardzo skromnie a nawet spora część w biedzie. Była uzależniona od widzimisię często despotycznego pana, a królowie i im podobni byli także tyranami. Gdyby tak było wszystko cacy to nie byłoby rewolucji francuskiej i październikowej, oraz wiele innych buntowników i buntów przeciwko ciemiężcom i wyzysku w sumie pozbawionych praw milonow ludzi. Ówcześni władcy wywoływali ciągle nowe wojny, konflikty i rabowali podbite narody.

  Będąc turystyczne w Sztokholmie sam widziałem ile to Szwedzi nagrabili w Polsce wartościowych rzeczy.

  Teraz naturalnie nie jest pod względem władz lepiej bo mimo że są wybory prezydenckie czy do parlamentu to po zdobyciu władzy, ta władza odrywa się od społeczeństwa któremu powinna służyć i staje się uzurpatorem że ma prawo rządzić tymi którzy ją wybrali bez żadnych konsultacji z narodem i konsekwencji w przypadku napuszczania ludzi na ludzi czy prowokacji w stosunku do innych państw.

  Więc ani wówczas ani obecnie nie ma kontaktu z narodem.
  Bo kto powiedział że większość Polaków chce wojny z Rosją a przyjaźni z bander nazistowską Ukrainą ⁉❗❗❗

  A jednak pis czy po decydują wbrew woli narodu o podżeganiu do wojny z Rosją. Czyli dalej jest tyrania tylko pod płaszczykiem wyświechtanych haseł o demokracji.

  Salut ☺✔
 • @Kmieć 14:24:05
  Przecież to nikt inny jak Car Rosji Alexander 1 sprawił że w Warszawie wybudował UNIWERSYTET .
  "
  Ale okres zaborów to nie tylko czas walki o wyzwolenie narodu, ale też czas rozwoju miasta, najpierw w latach 1815-1830, następnie po 1864 roku, kiedy to Warszawa stała się centrum przemysłowym oraz oknem Cesarstwa Rosyjskiego na świat. "

  Salut ✔☺
 • @Monaco 21:55:43
  //Czesi zresztą zawsze służyli germańcom, poza językiem nie mają prawie nic ze słowiańskiej mentalności.//

  Język czeski z rodziny języków słowiańskich też jest cokolwiek dziwny, bo jest jedynym słowiańskim językiem tonalnym.
 • @Monaco 21:55:43
  "Czesi zresztą zawsze służyli germańcom, poza językiem nie mają prawie nic ze słowiańskiej mentalności."

  Postawiłabym pytanie: Komu zależy aby nas kłócić z Czechami ?
 • @werka1321 17:46:01
  "Postawiłabym pytanie: Komu zależy aby nas kłócić z Czechami ?"

  Bardzo dobre pytanie! Są tu tacy co judzą przeciw Czechom, ciekawe kim są.
 • @werka1321 17:46:01
  //Komu zależy aby nas kłócić z Czechami//

  Tym, którzy wydali polecenie czeskiemu rządowi założyć kuriozalną sprawę przeciwko Polsce o wysysanie wody przez polską kopalnię węgla z terytorium Czech.
  Kuriozalnej, bo oddziela nas naturalny i potężny wododział w postaci skalnego masywu Tatr i Sudetów.
  Już samo to w normalnym świecie spowodowałoby, że takie zarzuty, jakie wysnuli "Czesi" przeciwko Polakom, potraktowane byłby co najwyżej odesłaniem do psychiatry.

  P.S. A co @Werce1321 zależy, żeby z częstotliwością serii wystrzeliwanych z pistoletu maszynowego Uzi zadawać durnowate, ale talmudycznie specyficzne, pytania w sekcjach komentarzy ostatnio?
 • @Kmieć 18:03:46
  Ja to teraz jeszcze czekam jak nas Rumuni oskarżą o to, że podkradamy im za pomocą jakiejś głębokiej kopalni - np. węgla kamiennego - ropę naftową.
  Wszak skoro woda z Czech potrafi się przecisnąć ( i to jeszcze w ilości powodującej suszę u Pepiczków) przez wspomniane wyżej Tatry i Sudety, to dlaczego ropa z Rumunii by nie mogła...
 • @Kmieć 14:56:12
  Szanowny @Kmieć nie określiłem tej epoki datami od... do... - więc nie widzę problemu.
  Wniosek?
  Mistrz w swoim fachu z tamtej epoki nierzadko był artystą - dzisiaj już tego nie ma.
 • @Kmieć 18:17:04
  ------------------
  "Ja to teraz jeszcze czekam jak nas Rumuni oskarżą"
  ------------------
  To jest możliwe jak nasz Aaaaddaś zainicjuje taką hucpę z ichnim, rumuńskim Adasiem.
 • @Pedant 17:58:33
  Się na Werce poślizgnąłeś...
  Często się ostatnio ślizgasz...
  Nie boisz się, że sobie guza nabijesz? Myślisz, że pod mycką nie będzie go widać?...
 • @Kmieć 18:03:46
  Raczej próbuję nieświadomych do myślenia pobudzić.

  Wiadomo, że decyzję wydała ( proszę wybaczyć łacinę ale muszę ) skurwiała, obsrana nikomu niepotrzebna ue ( w dalszym ciągu nazistowskie niemcy )
 • @werka1321 20:04:24
  Nie przeginajcie Werka, bo was oficer Mosze prowadzący opierdoli, zanim zdążycie się wytłumaczyć, że pierdzicie "po linii z ramienia na czele"...

  Od dłuższego czasu czytuję tę paniną tfurczość ze znakiem zapytania, pobudzającą Polaków do "myślenia", której sedno pokrótce zawiera się w metodologii żydowskiej pedagogiki wstydu...
 • @Kmieć 20:21:18
  "sedno pokrótce zawiera się w metodologii żydowskiej pedagogiki wstydu..."

  Skoro Pan tak to właśnie widzi ? Cóż ja biedna mogę.
 • @werka1321 20:29:40
  // Cóż ja biedna mogę.//

  Cóż? Ano na razie, waszym zwyczajem, powiedzieć, że deszcz pada, i czekać "lepszych" czasów, gdy już jidisz będzie językiem urzędowym nad Wisłą, i demokratyczna "wolność słowa" zapanuje tu na dobre.
  Wtedy @werka nie będzie już musiała zadawać "pobudzających Polaków pytań" - bo nie będzie Polaków - na Neonie (nie będzie takich niekoszernych miejsc jak Neon), a po Kmieciu to może gdzieś kości zostaną; albo i nie...
 • Autor 5*
  DK
 • @Rzeczpospolita 21:31:41
  Dziękuję

  Pozdrawiam :)
 • Nareszcie władze Rosji zaczęły robić co powinny
  " Rosjanie zatrzymali polski samolot i wyprowadzili z jego pokładu znanego opozycjonistę "
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/petersburg-samolot-lotu-musial-zrezygnowac-ze-startu-bo-na-jego-pokladzie-byl/b6ptedy,79cfc278

  https://www.youtube.com/watch?v=LLh41LAQ_0E

  "Otwarta Rosja" to organizacja finansowana przez Chodorkowskiego i zarejestrowana w Londynie.Ponieważ od kilku lat ma status "obcego agenta" i "organizacji niepożądanej" część jej działaczy w tym inkryminowany Piwowarow zaczęli tworzyć struktury nieformalne czyli "podziemne" za co grozi wyrok do lat 12.
  Przerażony tą perspektywą "partyzant" Piwowarow usiłował spieprzyć do Polski ale nie zdążył.A niektórzy mówią że boga nie ma.

  Onet poświęcił sporo miejsca i wysiłku aby poinformować polskich internautów o aresztowaniu osoby o istnieniu której nigdy nie słyszeli.Ciekawe ile Chodorkowski za to zapłacił ?
 • @ikulalibal 06:23:48
  "Otwarta Rosja" czy "Otwarty dialog"... jeden chuj. Tylko, że u nas tą swołocz się toleruje a Rosja ma jaja żeby się bronić. Tam lemparcica już dawno prałaby onuce w łagrze a sędzia sTuleja powiesiłby się na własnej skarpetce. U nas pałuje się Narodowców, gdy ci próbują rozpirzyć paradę zboczeńc ów. Tylko tak dalej, Kaczor.
 • @ikulalibal 06:23:48
  A kiedy polskie służby zaczyna aresztować osoby działające na szkodę Polski? Uczcie się! A my wypuszczamy bandytę Nowaka na wolność. Tusk sobie pierdzi w stołek w Brukseli, Grodzki koperta rozwala Senat, Thun jawnie zdradza Polskę, Budka robi z kraju cyrk, a tysiące PO-SBeków nadal kradnie.
 • @kula Lis 69 09:16:01
  Jest wiele osób , które działaja na szkodę Rosji, a których władze Rosji nie aresztują. Powodem tego jest fakt, że te osoby lub oligarchiczne rodziny, ktore działą obiektywnie na szkodę Rosji są związane z na tyle wpływowymi kręgami tej władzy, że działają " bezkarnie".
  Tworzenie obrazu Rosji jako wzorca suwerenności wewnętrznej i zewnętrznej jest nieporozumieniem - jest to tworzenie fałszywej rzeczywistości.
 • @Monaco
  Cichanouska przyjedzie do Polski. Spotka się z Trzaskowskim i Biedroniem. Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska, która pod koniec tego tygodnia przyjeżdża do Polski, ma wraz z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim odsłonić pomnik Solidarności w stolicy. W planach Cichanouska ma także rozmowy z polską opozycją. Cichanouska ma przyjechać do Polski w czwartek wieczorem i prawdopodobnie zostać do soboty. W piątek Cichanouska ma spotkać się z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim, następnie wraz z nim odsłonić, z okazji rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r., pomnik Solidarności, usytuowany na Skarpie Wiślanej u zbiegu ulic Świętokrzyskiej i Kopernika. Planowana jest też wspólna konferencja prasowa Cichanouskiej i Trzaskowskiego. Tematem spotkania będzie oczywiście sytuacja na Białorusi, związana z zatrzymaniem Ramana Pratasiewicza. W Polsce mieszka też bardzo dużo Białorusinów, a Warszawa angażuje się w pomoc dla nich podkreśla bliski współpracownik Trzaskowskiego. Cichanouska ma się także spotkać się z europosłem Robertem Biedroniem.

  Inicjatorem budowy pomnika Solidarności była Fundacja im. Ronalda Reagana. W monumencie zostanie wykorzystany utwór plastyczny w postaci legendarnego znaku Solidarność autorstwa Jerzego Janiszewskiego.

  Decyzja o jego budowie zapadła w 2014 roku, a jego osłonięcie było już kilkakrotnie przekładane. W 2017 r. stołeczny ratusz informował, że monument zostanie ukończony rok później, na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ostatecznie ma być odsłonięty z okazji 32. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r.

  Swiatłana Cichanouska była kandydatką w wyborach prezydenckich na Białorusi 9 sierpnia i cieszyła się w nich dużym poparciem społecznym. Mimo tego według oficjalnych wyników uzyskała zaledwie 10,1 proc. głosów, a jako zwycięzcę ogłoszono rządzącego od 1994 roku prezydenta Aleksandra Łukaszenkę z wynikiem 80,1 proc.

  Ps...Czyli lewaczka za pieniądze Sorosa. Ona to taki Trzaskowski białoruski ...lewaczka i sponsorowana przez Sorosa i Niemców. Sądząc po spotkaniach już jest narzędziem lewactwa. Co było do przewidzenia. Czyli znowu sponsorujemy takich ludzi, a potem zaskoczenie, że na Białorusi w Polakach widzi się wrogów. Musimy się mieszać do ich wewnętrznych spraw? Pomijając fakt, że sam pomysł spotkania się z "opozycją" zmniejsza poziom mojego szacunku dla tej osoby .... Kiedy się przyjeżdża do jakiegoś kraju, na wpół nawet oficjalnie, to raczej spotkać się z rządzącymi, a nie "opozycją". Co mają wspólnego komuchy Biedroń czy "Czaskoski" z Solidarnością, a tym bardziej Reganem? I jak te nasze tuzy polityki pomagają Białorusi? Paczkę kredek kupili do rysowania na chodniku czy TIRa tęczowych flag wysłali?
  Odpowiedz
 • @Alfax 17:34:29
  Moskwa nie jest zainteresowana resetem ze Stanami Zjednoczonymi. Rosja będzie grać twardo. Nikołaj Patruszew, sekretarz Rady Bezpieczeństwa uchodzący za jednego z głównych w rosyjskim establishmencie zwolenników uprawniania przez Moskwę polityki z pozycji siły powiedział w wywiadzie dla rządowej Rossijskiej Gaziety, że w najbliższym czasie Moskwa zmieni swoją strategię bezpieczeństwa, bo poprzednia, przyjęta jeszcze w 2015 roku, w wielu obszarach jest już przestarzała. Sankcje i „argument siły wojskowej”..Nowością ma być wprowadzenie zapisu, że w obliczu zagrożeń dla swego bezpieczeństwa ekonomicznego Moskwa odpowie asymetrycznymi kontr-sankcjami, ale może również odwołać się do argumentu siły wojskowej. Oznaczać to może np. i to, że Nord Stream 2 pilnować będą rosyjskie okręty wojenne. Patruszew skomentował też swe ostatnie rozmowy z Jake’m Sullivanem Doradcą ds. Bezpieczeństwa Narodowego prezydenta Bidena z którym negocjował agendę planowanego na połowę czerwca spotkania amerykańskiego prezydenta z Władimirem Putinem w Genewie. Powiedział, że były one „konstruktywne” i w wielu obszarach jest nadzieja współdziałania Moskwy i Waszyngtonu. Tym nie mniej nieprzypadkowe, jak się wydaje, połączenie w wywiadzie przez Patruszewa kwestii związanych z nową redakcją rosyjskiej strategii bezpieczeństwa i rozmów z Waszyngtonem wskazuje na to, jak je zamierza prowadzić Rosja. Z pewnością nie ma mowy o ustępstwach, wręcz przeciwnie, Moskwa będzie grać twardo, domagając się ustępstw ze strony Amerykanów. Do podobnych wniosków skłaniają słowa rosyjskiego wiceministra spraw zagranicznych Sergieja Riabkowa, który powiedział, że rosyjski plan rozmów ze Stanami Zjednoczonymi w Genewie jest inny niźli to o czym chcieliby dialogować Amerykanie a w najbliższych dniach Waszyngton otrzyma z Rosji szereg sygnałów, które „nie będą dla niego komfortowe”. Rosyjski minister nie wyjaśnił o co konkretnie chodzi, ale może jednym z takich sygnałów zmniejszających komfort amerykańskiej dyplomacji jest to o czym poinformował ostatniego dnia maja Sergiej Szojgu, rosyjski minister obrony. Otóż obwieścił on, że w Zachodnim Okręgu Wojskowym zostanie stworzone w najbliższym czasie 20 nowych jednostek wojskowych, po to aby móc adekwatnie reagować na zagrożenia związane z obecnością wojsk NATO na wschodniej flance. Przypomniał też, że tylko w tym roku rosyjskie siły zbrojne otrzymają 2 tys. sztuk nowego sprzętu wojskowego i dał niedwuznacznie do zrozumienia, iż te planowane jednostki zostaną w nie wyposażone. Warto też zwrócić uwagę na dłuższe wystąpienie ministra Ławrowa, który przy okazji konferencji Rosja – Unia Europejska współorganizowanej przez portugalską dyplomację przedstawił credo Moskwy w zakresie polityki europejskiej. Rosyjski polityk stwierdził, że „z żalem zauważa, iż amerykański „parasol” doprowadził Europejczyków do utraty niezależności i po prostu utraty poczucia rzeczywistości, umiejętności właściwej oceny nowych wyzwań i najlepszych sposobów reagowania na nie mając na uwadze ich własne i wspólne europejskie interesy podstawowe”. Ponadto przypomniał o tym, że historyczne próby wykluczenia Rosji z europejskiej architektury bezpieczeństwa zawsze wcześniej kończyły się dla Europy tragicznie, oraz, że do podobnych efektów prowadzi polityka mająca na celu „odgrodzenie” się Europy od Rosji. Przy czym za obecny, zły stan relacji obwinił Unię Europejską i tych polityków z naszego kontynentu, którzy doprowadzili do zniszczenia infrastruktury wzajemnych porozumień funkcjonującej przed 2014 rokiem. Rosja za nic, w opinii Ławrowa, nie ponosi winy, a nawet jest ofiarą krzywdzących i niezakorzenionych w faktach oskarżeń.
  Wszystkie one, w tym związane z otruciem Skripala czy Nawalnego, są wymysłem Zachodu, a polityka Europy wobec Rosji stała się w gruncie rzeczy zakładnikiem Kijowa, który za wszelką cenę stara się storpedować porozumienia w sprawie Donbasu. Nawiasem mówiąc podobne wątki były też w wywiadzie Patruszewa, który wypowiadając się na temat Ukrainy oskarżył władze w Kijowie nie tylko o pielęgnowanie „nazizmu”, co w rosyjskiej narracji nie jest niczym nowym, ale również o próbę rozpętania konfliktu z Rosją aby przysłonić wewnętrzne trudności. Ławrow w swym przemówieniu wykreował, a przesłanie swe kierował raczej do liderów „starej Europy” niźli naszej części kontynentu, następująca alternatywę. Mają oni do wyboru powrót do relacji sprzed 2014 roku, a z ekonomicznego punktu widzenia będzie to perspektywa bardzo dla Europejczyków korzystna, albo kontynuowanie obecnej polityki konfrontacji, ale to grozi konfrontacją. W opinii rosyjskiego ministra europejskie stolice winny się zastanowić czy chcą realizować politykę leżącą w interesie Stanów Zjednoczonych, wzmacniającą słabnącą hegemonię Waszyngtonu, ryzykując, że redukcja amerykańskiego zainteresowania Europą doprowadzi do tego, że pozostaną sami lub i to jest ta druga, preferowana przez Rosję perspektywa, Europejczycy zaczną wreszcie myśleć o sobie. „Nowa rzeczywistość powiedział Ławrow, policentryzm rodzącego się porządku światowego, prędzej czy później zmusi nas wszystkich do powrotu do pytania o samą naturę stosunków między Rosją a Unią Europejską. Jeśli odrzucimy myślenie o „wspólnej przestrzeni”, to na jakiej podstawie można te relacje budować w przyszłości? Nowe realia układu sił w świecie, które w opinii właściwie wszystkich rosyjskich polityków i ekspertów oznaczają relatywne słabnięcie Stanów Zjednoczonych i wyłanianie się nowych centrów siły wymuszą zmianę orientacji i zmianę polityki, również państw europejskich. Ławrow jest przekonany, że efektem będzie włączenie Rosji do europejskiej architektury bezpieczeństwa. „Jesteśmy sąsiadami” powiedział. Rosja jest częścią Wielkiej Europy. Unia Europejska jest ważnym graczem w przestrzeni europejskiej, ale nie jest to cała Europa, bez względu na to, jak niektórzy przywódcy krajów UE żonglują tym słowem. Wspólna historia świadczy o tym, że nigdy nie było możliwe zbudowanie solidnej architektury bezpieczeństwa na kontynencie, zapewnienie jego pokojowego, stabilnego rozwoju bez udziału i ze szkodą dla naszego kraju. Wielu polityków przyznaje to publicznie. Jestem pewien, że tak będzie i teraz.

  Rozmowy Putin-Biden
  Nakreślona przez Ławrowa wizja europejskiej architektury bezpieczeństwa, biorąc pod uwagę nierównowagę sił między Europą a Rosją i kontynuowanie przez Moskwę polityki forsownej modernizacji swego potencjału militarnego, w tym o charakterze nuklearnym, czemu nie towarzyszą porównywalne wysiłki „starej Europy” może prowadzić tylko do jednego – wzrostu znaczenia i możliwości Rosji w polityce europejskiej. Czyje interesy w razie realizacji takiego scenariusza ucierpią w pierwszym rządzie jest dość oczywiste. Rosyjscy eksperci w rodzaju Fiodora Łukianowa opisując oczekiwania Moskwy przed rozmowami Biden – Putin w Genewie nie formułują nadmiernych oczekiwań. Nie tylko nie wierzą w reset, ale wydaje się, że są wręcz zdania, iż tego rodzaju zwrot nie byłby z punktu widzenia interesów rosyjskich czymś korzystnym. Rosji winno zależeć na zbudowaniu kanałów komunikacji na poziomie strategicznym, przede wszystkim po to aby uniknąć przypadkowej eskalacji napięcia. Chodzi o to, aby zacząć wymieniać się informacjami, aby spotykali się wojskowi i negocjatorzy, bo dialog w obszarach dotyczących broni jądrowej jest czymś koniecznym. Ale reset, dążenie do osiągnięcia jakiejś formy politycznego porozumienia zakładającej ustępstwa obydwu stron, jest Moskwie dziś niepotrzebny. Również i z tego powodu, że w wymiarze strategicznym jej polityka, w tym zbliżenie się do Chin, okazała się skuteczną. Moskwa ma dziś nie tylko większe pole manewru, nie tylko umocniła swą pozycję w Syrii i na Bliskim Wschodzie a planuje też „skok” do Afryki, ale nie straciła możliwości rozgrywania polityki wewnętrznej na Ukrainie, w Gruzji czy Mołdawii. Łukianow mówi, że Putin spotykają się z Bidenem przede wszystkim po to aby „ucywilizować” rywalizację, która toczyć się będzie między Rosja i Stanami Zjednoczonymi nadal, również jeśli chodzi o kontrolę nad Ukrainą i Białorusią. W jego opinii nie ma też mowy o jakiejś formule bipolarności, przede wszystkim z tego względu, że potencjały i pozycje obydwu państw są już inne niźli za czasów Zimnej Wojny, pojawili się też nowi gracze. Jeśli zatem posługiwać się sformułowaniem „zimna wojna” na określenie dzisiejszego stanu relacji amerykańsko – rosyjskich, to raczej trzeba termin ten opatrywać określeniem „nowa”, bo zmieniły się reguły gry, pola konfliktu, cele geostrategiczne i potencjalni sojusznicy. A zatem wszystko jest niewiadomą i posługiwanie się uproszczonymi analogiami historycznymi, w świetle których po jednej stronie sytuuje się broniący wolności Zachód, a po drugiej autorytarny Wschód jest w opinii rosyjskiego myśliciela świadectwem złego odczytania znaków nadchodzącego czasu. Polityka międzynarodowa przyspieszyła i wszystko się bardzo zmienia.
  Wydaje się, że cele polityki Rosji jasno przedstawił Ławrow. Chodzi jej obecnie o „powrót do Europy”, stworzenie wespół z państwami zachodniej części kontynentu wspólnej architektury bezpieczeństwa. O narzędziach, które Moskwa chce w tym celu używać mówił zarówno Patruszew jak i Szojgu. Timofiej Bardaczow, dyrektor programowy Klubu Wałdajskiego napisał niedawno, że zdobycie przez Rosję kontroli nad Ukrainą oznaczać będzie „wypchnięcie” Stanów Zjednoczonych z Europy. Mamy zatem określone cele, zarówno taktyczne jak i strategiczne, mamy opisane narzędzia, którymi Rosja chce się posłużyć. Kiedy „zagrzmią salwy”?

  https://wpolityce.pl/swiat/553174-moskwa-nie-jest-zainteresowana-resetem-z-usa
 • @Alfax 17:34:29
  No to jesteśmy w strefie zgniotu. Rosja będzie na nas ćwiczyła kolejne szczeble drabiny eskalacyjnej, a Niemcy będą kolonizować gospodarczo używając UE jako narzędzia.
 • @kula Lis 69 17:10:49
  Tak, ten artykuł który tu Pan przedstawił jest wybitnym dowodem, że Rosja, Kreml dojrzał do zmiany nastawienia i przyjęcia postway godnej mocarstwa, że jedyną opcją by powstrzymać arogancki i agresywny Zachód który jest pod całkowitą kontrolą Stanów Zjednoczonych jest asymetryczne kontr - działnie, lącznie z akcją siłową w obronie żywotnych jej interesów.

  Te używane przez władze Rosji zwroty że to nasze na Zachodzie partniory już dawno powinny być zastąpione faktycznym określeniem , że to nasi Zachodni wrogowie i niszczyciele Rosji.

  Ale lepiej późno niż wcale.

  Prędzej niż później na Ukrainie dojdzie do wybuchu niezadowolenia z powodu marazmu ekonomicznego, ograniczeń swobody i cenzury i dyktatury jednej w dodatku nazistowskiej opcji.

  Rosja jest cierpliwa i wie o tym. A wówczas pomoże tym którzy postanowią usunąć banderowców i chazarów u władzy.

  Pozdrawiam.
 • @kula Lis 69 17:12:44
  To że Polska jest rządzona nie przez Polaków to na Kremlu zdają sobie sprawę, podobnie jak i jest na Ukrainie gdzie u władzy są pionki usadowione przez USA.

  Więc wrogość do Polaków w sensie faktycznej agresji nie będzie ze strony Rosji.

  Bo tak naprawdę Rosja nie rości do Polski żadnych pretensji i wolała by Polska była jej przyjaznym i dobrym sąsiadem.
 • Dr Bartosiak: USA będą rozmawiać z Rosją ponad naszymi głowami
  Nasze interesy są mniej ważne dla Stanów Zjednoczonych i to jest bardzo niebezpieczny proces. Wyraźnie widać, że o planach rozwojowych Europy Środkowo-Wschodniej decydują Niemcy z Amerykanami i coraz bardziej Rosjanie poprzez swoją wojnę nowej generacji – mówi w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl dr Jacek Bartosiak, ekspert ds. geopolityki, założyciel think tanku Strategy & Future.
  Czy słowa Joe Bidena na temat Nord Stream 2 świadczą o tym, że mamy do czynienia ze zmianą amerykańskiej strategii wobec naszego regionu?

  Dr Jacek Bartosiak: Odpowiedź na to pytanie wynika ze zrozumienia, w co obecnie grają Amerykanie. Mianowicie próbują utrzymać dominującą rolę swojej sprawczości w systemie międzynarodowym. Wszystko inne, w tym interesy Europy Środkowo-Wschodniej, jest tylko instrumentem do osiągnięcia tego celu. Jednocześnie Amerykanie mają problem, ponieważ Niemcy nie chcą ich słuchać, nie mówiąc już o Rosjanach. USA próbują balansować interesy swoje i innych, aby jak najkorzystniej wyjść z tej sytuacji. W kwestii Nord Streamu uznali, że w obliczu poważnych wyzwań chińskich, ograniczonych zasobów własnych oraz kryzysu wewnętrznego muszą dogadać się z Niemcami. Oczywiście to wszystko jest relatywne, ale gdyby mogli postąpić inaczej, to by to zrobili.

  W tej sytuacji dla Amerykanów dużo ważniejsze są relacje z Niemcami, niż z Europą Środkowo-Wschodnią. Niemcy są im potrzebni do tego, żeby Chiny nie skomunikowały Eurazji od Pacyfiku po Atlantyk. Celem gry w wykonaniu USA jest to, aby Europa nie pozostała neutralna w walce przeciwko Chinom. Niemcy rozgrywają to po mistrzowsku, niczym piękna panna z posagiem, obnażając swoje wdzięki. Z jednej strony osiągnęli porozumienie z Chinami w sprawie umowy CAI, a z drugiej strony otrzymali zielone światło z USA dotyczące Nord Stream 2. Taka sytuacja będzie ciągnęła się dalej.

  Gdzie w tym wszystkim mieszczą się polskie interesy? Wygląda na to, że znowu nie jesteśmy przy stole w tej całej układance.

  Nasze interesy są mniej ważne dla Stanów Zjednoczonych i to jest bardzo niebezpieczny proces. Wyraźnie widać, że o planach rozwojowych Europy Środkowo-Wschodniej decydują Niemcy z Amerykanami i coraz bardziej Rosjanie poprzez swoją wojnę nowej generacji. Musimy jak najszybciej przerwać ten chocholi taniec, co będzie trudne.

  Wyeksponował Pan rolę Niemiec i USA, a jakie miejsce ma w tym układzie sił Rosja?

  Rosjanie oczywiście nie mają wielu atutów poza wojną nowej generacji i swoimi silami zbrojnymi. Wykonując demonstracje przemocowe na Ukrainie, Białorusi, w państwach bałtyckich oraz w Syrii, są negatywnym udziałowcem tej spółki, którą w Moskwie chcieliby nazwać systemem równowagi sił w Europie. Żądają swojego miejsca przy stole i będą je wyraźnie dostawać. Amerykanie będą rozmawiać z Rosjanami ponad naszymi głowami. Spodziewam się również rychłego dyscyplinowania Polski przez Amerykanów po linii praw człowieka i demokracji. W ten sposób również dokonuje się projekcji siły, czyli sprawczości.

  Czy USA zastosują wobec Polski tzw. soft power? Jak na tę sytuację powinny zareagować polskie władze?

  Myślę, że kierownictwo państwa polskiego zdało sobie z tego sprawę, chociaż zapewne będzie jeszcze sobie to uzasadniać i rozmiękczać w głowach. To wynika z przyzwyczajenia do tłumaczenia sobie, że to tylko chwilowe niepowodzenie. Powinni natomiast podjąć głęboką i stałą refleksję na ten temat. Obecny ruch w kierunku Turcji jest bardzo dobry, natomiast Amerykanie będą nas teraz dyscyplinować i radzę polskim władzom, aby się na to przygotowały.

  Zastanawiam się natomiast, w jaki sposób Amerykanie zamierzają wygrać z Chinami i szukać sprzymierzeńców w Azji, stosując tę taktykę. Trudno sobie wyobrazić, aby np. Wietnam czy Tajlandia były państwami demokratycznymi, pod dużym znakiem zapytania jest również sytuacja w Indonezji, nie wspominając już o innych krajach jak Filipiny. Musimy znaleźć odporność na takie działania i mieć zdolność do równoważenia siły w regionie. Amerykańskie interesy są amerykańskimi, niemieckie niemieckimi, a polskie polskimi. Widzimy dokładnie, że historia się nie skończyła i niestety walka o sprawczość jest bardzo złożoną grą. Nie zaśpiewaliśmy niestety jako ludzkość naszej wspólnej pieśni dla dobra ludzkości. Wchodzimy za to w okres rywalizacji wielkich mocarstw, a tutaj zaczynają się indywidualne kalkulacje.

  Amerykanie mają swoje interesy na pomoście bałtycko-czarnomorskim. Czy w kształtującym się układzie sił pójdą one w odstawkę?

  Amerykanie nie mają niestety wielkich i poważnych interesów w tym regionie. Chcielibyśmy, aby realnie istniało Trójmorze, żeby była realna współpraca energetyczna na dużym poziomie, a linia północ-południe została skomunikowana. Takie było zamierzenie polityki prowadzonej przez polskie władze, które postawiły na USA jako na gwaranta bezpieczeństwa. Musimy zadać sobie jednak pytanie, na ile te plany zostały zrealizowane. Amerykanie oczywiście będą zapewniać nas, że gwarantują bezpieczeństwo, ale musimy to nieustannie sprawdzać. Ta lekcja jeszcze nie została odrobiona, choć oczywiście trudno będzie rozmawiać w ten sposób z USA. Amerykańska hegemonia była korzystna dla Polski, ale niezależnie od naszego kraju Stany Zjednoczone słabną. Chcielibyśmy, aby było inaczej, ale przede wszystkim musimy pomyśleć o własnym interesie, nawet w sposobie modernizacji Sił Zbrojnych RP. Może zdarzyć się tak, że w pewnym momencie Amerykanie odejdą. Dlatego tak ważne jest, aby uzgodnić wewnątrz naszego kierownictwa kluczowe sprawy.

  Jak w tę całą układankę wpisuje się obecna sytuacja na Białorusi? Czy reakcja Zachodu jest właściwa?

  Moim zdaniem reakcja Zachodu nie jest adekwatna. Toczy się wojna nowej generacji przeciwko Zachodowi, czyli również przeciwko nam. Można dyskutować o tym, czy działa art. 5 NATO dotyczący kolektywnej obrony. Widzę tutaj duży znak zapytania. Ten mechanizm zdecydowanie nie działa natomiast w szarej strefie poniżej spraw określonych art. 5. Każde państwo musi sobie wymyślić obronę przed takimi atakami. Nie inaczej jest w sytuacji Polski. To wszystko dzieje się poniżej progu konfliktu zbrojnego. To nowoczesna metoda konfrontacji i niestety wśród członków NATO występują zbyt rozbieżne interesy, aby w tak małej sprawie grozić wojną Rosji. To mistrzowska strategia Moskwy, polegająca na powolnym obnażaniu rozdziału ryzyka. Powinniśmy zatem posiadać własną strategię obrony, polegającą m.in. na selektywnych działaniach proaktywnych. Do tego potrzebna jest jednak własna kultura strategiczna, której na ten moment w sposób dojrzały nie mamy.

  Rozmawiał: Paweł Zdziarski
  Źródło: DoRzeczy.pl


  Ps....Rosja jest jedynym krajem na świecie prawdziwie niezależnym od Stanów Zjednoczonych, tylko ona jest w stanie poprawić swoją międzynarodową pozycję, co oznacza zmuszenie Stanów Zjednoczonych do traktowania Rosji jako równorzędnego partnera! Polska tradycyjnie zachowuje się jak w każdej dziurce zatyczka! Co świadczy o historycznie nieadekwatnej samoocenie tego państwa, przez co Polska przeszła wiele kłopotów i kataklizmów, w tym trzy rozbiory i utratę państwowości. A czy kiedykolwiek Amerykanie rozmawiali z Rosją nie nad głowami Polaków? Trzeba być bardzo odpornym na wiedzę, mieć sklerozę albo być optymistą na granicy upośledzenia umysłowego, żeby spodziewać się czegoś innego! Polska dla USA jest ważna jedynie jako tarcza, poligon i stanowisko rakietowej i jako antyrosyjska szczekaczka! Reszta jest zbędna. W naszym coraz bardziej dziwnym kraju od 1944 roku nie ma partii politycznych a tym bardziej PROPOLSKIEJ, SĄ TYLKO MAFIJNE GANGI. Te gangi zrobiły z Polski popychadło szczególnie po 1989 roku, w którym przy tym kanciastym stole chazaria uzgodniła między sobą okupację Polski a polscy goje cieszyli się jak murzyn z blaszki i owszem. Niestety, ale ogrom winy jest też po stronie Polaków, że pozwalają na sobie pasożydować. Lawirować między mocarstwami chazaria nie potrafi i chyba nawet nie chce bo jest bojaźliwa i skorumpowana! Chyba najlepszym wyjściem dla Polski i Polaków to dogadać się w miarę po partnersku z Rosją, wziąć na dystans USrael i wyrwać Polskę z bandyckiego NATO! Rola wiernego przydupasa USA jest nieopłacalna. Ile można słuchać tych samych pomysłów i patrzeć jak 100 raz popełnia się te same błędy licząc, że może tym razem nie doprowadzą do katastrofy? PiS rządzi 7 lat, nie ma reform, nie ma dywersyfikacji w polityce i gospodarce, nie ma rozwoju, edukacja to postpeerelowska żydolewacka wylęgarnia półgłówków. 7 lat kupowania głosów coraz tańszym pieniądzem. PiS to tragedia! No i "Trójmorze" Prezesa szlag trafił. Teraz Niemcy za pomocą KE zgrillują "prawonierządnością" te 770 mld i do tego każą nam spłacać długi Grecji, Włoch i innych europejskich bankrutów. W imieniu narodu polskiego serdecznie dziękuję.


  Amerykanie zawsze nas Polaków zdradzali i robili w bambuko ! To żaden sojusznik ! Tuż po zakończeniu II WŚ woleli pomagać oblężonym przez sowietów SS-manom we wschodnim Berlinie. Nie byliśmy zaproszeni na wielką paradę zwycięstwa pomimo milionowych ofiar podczas gdy takie Fiji było ... a nie brało udziału w wojnie ! Sprzedali nas ruskim pomimo, że gen. Anders bardzo zabiegał aby nas włączyć w 1951 roku do NATO. Dobrze się chociaż stało, że będą musieli mieć wizy do strefy Schengen bo nasi nie potrafią nawet tego wywalczyć ale za to żydkom dają od ręki i ile chcą. Co raz bardziej rozumiem co powiedział Macron, że należy obawiać się Rosji, Chin i USA.
 • Marks pod ochroną Pentagonu?
  https://img.dorzeczy.pl/img/zolnierze-amerykanscy-zdj-ilustracyjne/5b/56/31e0bf9c0ebb441ca7e832ddc92b.jpeg

  Amerykański oficer znalazł się w oku politycznego cyklonu za sprawą swojej książki, w której zwraca uwagę, że neomarksistowska ideologia wkracza coraz śmielej do wojska. Po tym, gdy Pentagon pozbawił go dowództwa nad jednostką, w obronę wzięli go republikanie.
  Do połowy maja tego roku Matthew Lohmeier z pewnością nie mógł narzekać na przebieg swojej kariery. Przez wiele lat robił to, co kochał najbardziej – pilotował najnowocześniejsze myśliwce. W zeszłym roku postawiono przed nim wyjątkowo ambitne zadanie. Podpułkownik Lohmeier objął dowództwo nad jednostką Sił Kosmicznych Stanów Zjednoczonych (jeden z sześciu rodzajów Sił Zbrojnych USA) w Kolorado, która zajmuje się wczesnym ostrzeganiem przed atakami rakietowymi. Ta błyskotliwa kariera nieoczekiwanie jednak rozsypała się jak domek z kart. Powodem był półgodzinny wywiad, którego ppłk Lohmeier udzielił w zeszłym miesiącu Toddowi Woodowi, prowadzącemu program „Information Operation”.

  https://dorzeczy.pl/plus/186568/marks-pod-ochrona-pentagonu.html
 • Białoruś: Więzień polityczny próbował podciąć sobie gardło w sądzie
  Białoruski więzień polityczny Sciapan Łatypau usiłował się zabić na sali sądowej. Mężczyzna trafił do szpitala.

  https://dorzeczy.pl/swiat/186918/bialorus-wiezien-polityczny-probowal-sie-zabic-w-sadzie.html

  Ps...W Białorusi się nie udało, a Epstein pod specjalnym nadzorem potrafił, strażnicy spali, kamery nie działały, "yes, we can!"...Zdarzają się tragiczne uczynki na sali sądowej . Białoruś nie najgorsza. Tragiczna rozprawa w Hadze! Slobodan Praljak wypił truciznę na sali ONZ towskiego trybunału. Ale w Hadze?
 • @Alfax 18:13:36
  "Bo tak naprawdę Rosja nie rości do Polski żadnych pretensji i wolała by Polska była jej przyjaznym i dobrym sąsiadem."

  Tez tak myślę i życzyłabym sobie aby tak właśnie było.
 • @kula Lis 69 18:22:52
  "Nasze interesy są mniej ważne dla Stanów Zjednoczonych i to jest bardzo niebezpieczny proces. "

  Są równie ważne jak interesy Hondurasu dla Polski. Ważne ale nie najważniejsze. Niebezpiecznie jest myśleć inaczej.
 • @kula Lis 69 18:27:03
  "zwraca uwagę, że neomarksistowska ideologia wkracza coraz śmielej do wojska"

  Wojskowi studiują materializm historyczny, koncentrację kapitału czy teorię wartości dodanej? To są trudne tematy dla żołnierzy.
 • @Pedant 12:00:51
  Nauka, wiedza to potężna siła.

  Mówi się, że od przybytku glowa nie boli.

  A jednak od przybytku nauki i wiedzy głowa pewne jednostki jednak boli, zwłaszcza te które od nauki stronią :)))

  Pozdr. :))
 • @kula Lis 69 18:22:52
  " Dr Bartosiak: USA będą rozmawiać z Rosją ponad naszymi głowami

  Nasze interesy są mniej ważne dla Stanów Zjednoczonych i to jest bardzo niebezpieczny proces. Wyraźnie widać, że o planach rozwojowych Europy Środkowo-Wschodniej decydują Niemcy z Amerykanami i coraz bardziej Rosjanie poprzez swoją wojnę nowej generacji – mówi w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl dr Jacek Bartosiak, ekspert ds. geopolityki, założyciel think tanku Strategy & Future.
  Czy słowa Joe Bidena na temat Nord Stream 2 świadczą o tym, że mamy do czynienia ze zmianą amerykańskiej strategii wobec naszego regionu?".

  I kto tu jest winien, że ponad głowami Polaków, Polski ciągle podejmowane są decyzje przez Zachód i Rosję ?.
  Już od tzw uzyskanej "suwerenności" po 1989 roku rządzący sami sobie strzelają w stopę.
  Przyjęli pozycję oporu i pretensji a zwłaszcza od czasu gdy u władzy są kreatury jawnie pro żydowskie i przykleili się jak rzepy do psiego ogona USA i postawli na związek z banderowsķą swołoczą tak na Ukrainie jak i tu w Polsce.

  W ten sposób pokazali oblicze oszołomów i zdrajców interesów Polaków i Polski a stali się obroncami wszelkiej maści neofaszystòw i nazistów do tego stopnia że te parchy nawet nie potępiły barbarzyńskiej zbrodni spalenia ponad 50 mlodych ludzi, dokonanej przez banderowców z prawego sektora w Odessie.

  To z kim tu niby ma być dialog ? z kreaturami które nie szanują Polaków bestialsko zamordowanych przez ukraińskich ludobójców z UPA. Te kreatury jeszcze bez żadnej żenady jadą na upa padlinę i wykrzykują tam hasła z czasów bandery i ss Galicja.

  A dziś obstają za zbrodniarzem Protaseviczem który był członkiem nazistowskiego AZOV i mordował ludność cywilnąw Donbasie,

  https://sun9-68.userapi.com/impg/2grcFrAI7M1cGOJZ3iEsdNZb9J1d_Mguzhq1vA/33EM3YFwHus.jpg?size=1024x632&quality=96&sign=abbd5a0cf91de945fd18b0dfb9fb0478&type=album

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej