Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2423 komentarze

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

■ Gorący konflikt Palestyna vs Izrael.Śmierć i zniszczenie ■

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wojna na bomby i rakiety ! ŚMIERĆ i ZNISZCZENIE. Walki między żydowskimi i palestyńskimi cywilami !

 
To już nie tylko wojna na rakiety.


Ale i ... 

■  walki między żydowskimi i palestyńskimi cywilami

Powstanie Palestyńczyków przeciwko izraelskiemu okupantowi.
W odpowiedzi na barbarzyńskie bombardowania przez Izrael palestyńskich miast, ludzie podpalają izraelskie miasta. Ekstremiści żydowscy atakują palestyńskiego kierowcę.

W izraelskich miastach w których żyją Palestyńczycy frustracje przeradzają się w przemoc. Miasto Lod, znane ze swojego pokojowego współistnienia, było areną najbardziej zaciekłych starć między Żydami a Palestyńczykami od ponad dwudziestu lat. Palone są synagogi i meczety.


Izraelska noc kryształowa.

Tak we wtorek burmistrz Lod nazwał wydarzenia, które miały miejsce w jego mieście niedaleko Tel Awiwu: tłumy młodzieży palestyńsko-izraelskiej maszerowały ulicami, podpalając synagogi, meczety i samochody. W środę i czwartek rano przemoc tylko się pogorszyła. Żydowscy ekstremiści na przedmieściach Tel Awiwu, którzy pobili żyda wyglądającego na Araba i zostawili go na pewną śmierć. Pobito też żydowskiego nauczyciela, który trafił do szpitala po ataku grupy Arabów w Akce.

Nienawiść jest tak ogromna, że jest co raz więcej podpaleń, więcej zamieszek, zemsty i samosądów . Podczas gdy izraelska armia i palestyński ruch Hamas bombardują się wzajemnie rakietami i bombami, palestyńskie miasta są  równane z ziemią a izraelskie miasta płoną.

Dlaczego teraz w Izraelu dzieje się tak źle?

Wcześniej pojawiły się oznaki, że sytuacja się zaognia, z kilkoma gwałtownymi incydentami między Żydami i palestyńskimi Izraelczykami. Ale eskalację tak naprawdę sprowokował izrael.
Żydzi celowo zatrzymywali autobusy będące w drodze do meczetu Al-Aksa, a żydowscy funkcjonariusze wybijali w meczecie szyby i wrzucali do środka granaty - to były szokujące obrazy dla wielu muzułmanów, którzy uważają meczet za jedno z najświętszych miejsc na świecie.

W mediach społecznościowych setki tysięcy ludzi obejrzało opublikowane wideo przez członka palestyńsko-izraelskiego Knesetu Aymana Odeha, w którym on uwidocznił jak żydowscy Izraelczycy śpiewali i tańczyli triumfalnie przy Ścianie Płaczu, gdy ogień niszczył meczet  Al-Aksa w tle, który wybuchł, gdy żydzi do środka wrzucili zapalone fajerwerki .

Upokorzenia z ostatniego weekendu poruszyły serca Palestyńczyków, w tym Palestyńczyków narodowości izraelskiej. Meczet Al-Aksa jest nie tylko jednym z najważniejszych miejsc kultu religijnego, ale także silnym symbolem tożsamości palestyńskiej.

W zem
ście spalona żydowska szkoła.

W zem
ście spalono szkołę religijną w Lod, w mieście średniej wielkości zamieszkałym zarówno przez Żydów, jak i Palestyńczyków, Gil Gabai (lat 34) opisuje, co poprzedziło przemoc. Mówi Izraelczyk,  „Widzieliśmy gromadzących się Arabów. Wykrzykiwali nienawistne hasła, zamienili izraelską flagę na palestyńską.

Mieszkańcy Palestyny ​ mają inną wersję.

„Demonstrowaliśmy w naszym meczecie w solidarności z meczetem Al-Aksa w Jerozolimie i z Sheikh Jarrah, dzielnicą, z której Żydzi chcą deportować wszystkich Palestyńczyków ” - powiedział Jamal Abu Kashef, pracownik socjalny i kierowca ciężarówki. „Nagle policja zaczęła strzelać do nas  gumowymi kulami i rzucać granaty dźwiękowe, gdy byliśmy tam z kobietami i dziećmi”. A żydowscy mieszkańcy oddali strzały z ostrej broni i zabili Palestyńczyka.

Gil Gabai mieszkaniec miasta Lod.

Zamieszki ostatnich dni były wybuchem frustracji tłumionej przez lata. Izraelczycy palestyńscy, znani również jako arabscy ​​Izraelczycy, stanowią około 20 procent populacji Izraela. Dotyczy to Palestyńczyków, którzy pozostali na terenie dzisiejszego Izraela jeszcze w 
1948r. oraz ich potomków, kiedy inni uciekli.  Mają izraelskie obywatelstwo, ale czują się dyskryminowani i pokrzywdzeni przez Żydów na wszystkich frontach. Dla Abu Kashefa i jego współobywateli to, co dzieje się w Jerozolimie, dotyczy tego, czego oni sami doświadczają. W ostatnich latach coraz więcej żydowskich Izraelczyków osiedlało się w arabskich dzielnicach z powodów ideologicznych.

Właśnie to niepokoi Mahran Wahidi (39 l.) -  że Arabowie nie mają już oczywistego miejsca do bezpiecznego 
życia i są wypychani. „Chcą nas stąd wyrzucić ” - mówi Wahidi. „Nawet uważają, że islamskie wezwanie modlitewne to za dużo”.

Palestyńczycy współcierpiący.

Przemoc między Żydami a Arabami w Izraelu jest obecnie najbardziej zaciekła od czasu drugiej intifady w
2000roku. Izraelskie bomby rzucane na palestyńskie domy, pociski ze Strefy Gazy i zamieszki w Izraelu eskalują .

Arabscy ​​Izraelczycy generalnie nie są fanami Hamasu, ale sympatyzują ze swoimi palestyńskimi rówieśnikami na terytoriach okupowanych. W Lod, znanej z pokojowego współistnienia, mieszkańcy obu populacji deklarują, że „nigdy nie widzieli czegoś podobnego”.

Lod zawsze był przykładem "koegzystencji", ale jednocześnie marginalizacji Palestyńczyków a to krok po kroku tworzyło podwaliny pod przemoc. Według Arik Rudnitzky, analityka w Israel Democracy Institute. „Teraz przemoc stała się sposobem rozwiązywania problemów - tak więc szczególnie teraz, gdy istnieją problemy między Arabami a Żydami”. Ponadto społeczność żydowska religijno-nacjonalistyczna w Lod ma również broń.

Skrajnie prawicowi żydowscy Izraelczycy atakują w Ramla.

W ostatnich latach dla palestyńskich Izraelczyków sytuacja polityczna i gospodarcza jest co raz gorsza i nasila się również nienawistna retoryka skierowana przeciwko nim. Kiedy skrajnie prawicowy członek Knesetu Itamar Ben Gvir pojawił się we wtorek w Ramli, w mieście żydowsko-palestyńskim, jego zwolennicy zaatakowali palestyńskich przechodniów. Istnienie skrajnie prawicowych partii żydowskich potęguje poczucie, że palestyńscy Izraelczycy wszędzie muszą walczyć o prawo do życia i bycia na terenach przez nich od zawsze zamieszkaĺych .

Czy po bitwie 
nastąpi wojna ?

Liderzy od lewej do prawej wzywali do spokoju. Nawet skrajnie prawicowy polityk Bezalel Smotrich i bardzo krytykowany minister bezpieczeństwa wewnętrznego Amir Ohana, obaj wielokrotnie oskarżani o wzniecanie ognia, tym razem wypowiedzieli się przeciwko przemocy. Ministerstwo Obrony Izraela nakazało wzmocnienie policji w kilku miastach arabskich i mieszanych, a w niektórych miejscach wprowadziło godzinę policyjną.

Pytanie brzmi, dlaczego właśnie teraz Natanjahu celowo dokonał prowokacji.

Natanjachu po przez ekalację chce wygrać wybory, gdyż w innym przypadku straci immunitet i stanie przed sądem za korupcje i oszustwa.

Rosną frustracje.

Celowe izraelskie prowokacje w czasie ramadanu. Takie celowe działania wywołały  pojawiające się frustracje. Policyjni agenci nie powstrzymali Izraelczyka przed dźgnięciem nożem męża Gabai, ani izraelska policja nie utrudniała grupom ultraprawicowej żydowskiej  młodzieży przed spustoszeniem miasta pomimo godziny policyjnej w czwartek.

Rodzina Gabai opuściła Lod.

„Nie wiesz już, komu ufać, to najgorsze” - mówi. „Mój jedyny arabski sąsiad wyjechał ze swoimi dziećmi, ponieważ oni również chcieli uniknąć tej przemocy, dzieci mojego drugiego sąsiada wychodzą na zewnątrz, aby rzucać kamieniami”.

W piątek rano izraelskie bombardowania miast palestyńskich  i ataki rakietowe Hamasu również nadal trwały.

Rozwój może iść w dowolnym kierunku - od izraelskiej ofensywy naziemnej w Gazie do kolejnego zawieszenia broni. Ale nawet jeśli pociski się zatrzymają, to skala obecnej przemocy i ofiar śmiertelnych jest nieproporcjonalnej wielkości. Żydzi w ostrzalach i nalotach, bombardowaniach zamordowali już ponad 140 Palestyńczyków w tym bardzo dużo dzieci i dokonali ogromnego zniszczenia domów i infrastruktury.

Takie izraelskie zbrodnicze działania przyczynią się do jeszcze większej nienawiści i chęci zemsty ze strony Arabów.

A po ustaniu walk, tzw oczyszczenie powietrza między ludnością żydowską a palestyńskimi Izraelczykami zajmie dużo więcej czasu, zanim nieco się oczyści.

Natomiast Palestyńczycy, ludność zamieszkała w Gazie nigdy nie wybaczy Żydom barbarzyńskie bombardowania ich miast, śmierć kobiet i mężczyzn i dzieci, zniszczenia domów, szpitali i całej  infrastruktury.


TO PIEKŁO BĘDZIE TAK DŁUGO TAM TRWAŁO JAK DŁUGO IZRAEL BĘDZIE  BEZKARNIE OKUPYWAĆ ZIEMIE PALESTYŃSKIE I BĘDZIE CHRONIONY PRZEZ USA.


 

 

KOMENTARZE

 • O to oblicze żydowskiej Unii
  Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen dopiero w zeszły piątek zareagowała na krwawy konflikt izraelsko-palestyński.

  I to tylko i wyłącznie potępiając ataki rakietowe na terytorium Izraela, chociaż ona doskonale wie, że Izrael sprowokował obecną sytuację.

  Zdaniem niemieckiego polityka Elmara Brocka to, że UE od tak dawna nie komentuje tego, co dzieje się na Bliskim Wschodzie, jest „haniebne”.

  Pozdr.
 • Video,
  izraelskie zbrodnie


  https://ren.tv/video/embed/834507#autoplay=1;
 • @Monaco 06:05:28
  Izraelskie zbrodnie

  https://m.youtube.com/watch?v=XS9mCCgL6I8
 • @Monaco 05:44:20
  Napięta sytuacja na Bliskim Wschodzie. Od poniedziałku w Strefie Gazy i Izraelu trwają zamieszki. Przeprowadzone zostały też ataki rakietowe. Ministerstwo zdrowia Gazy podaje, że do tej pory zostało zabitych 145 osób, a wśród nich 41 dzieci. Rannych zostało 1100 osób.
 • @ Autor, All
  "Celowe izraelskie prowokacje w czasie ramadanu."

  Bibiemu chodziło o wybory, a jego ekipie o to, żeby ich państwo pozostało w grze na BW.
  Oby tym razem się przeliczyli.

  Oczywiście 5*
 • Jednym słowem środowisko typowo "Wołyńskie"
  Multikulti prowadzi do takich właśnie sytuacji.
  Nie wolno mieszać różnych kultur na jednym obszarze.
  Różne kultury powinny mieć swoje własne narodowe państwa.

  Stalin to dobrze rozumiał i po IIWWŚ dokonał wyczyszczenia narodowego na Ukrainie (deportacja do Polski Polaków i usunięcie Niemców z Polskich ziem zachodnich). Błąd zrobił PRL nie deportując banderowców na Ukrainę a organizując akcję Wisła i dzisiaj wrogą narodowi Polskiemu V kolumnę w Polsce.

  Sprowadzanie do Polski banderowców dzisiaj uważam za zbrodnie przeciw narodowi Polskiemu.. to wprost budowanie nowego Wołynia.
  We Francji już mają ten problem całkiem na ostro.
  Niemcy mają to samo.
  Szwedzi już nawet nie mają głosu we własnym kraju.
  W USA (to nie jest państwo narodowe bo tam wymordowali pierwotnych mieszkańców) zaczyna się "Wołyń" na tle rasowym.
  Izrael to od lat "Wołyń" trzymany siła pod pokrywką absolutnej bezwzględności i dominacji czyli terroru jednej ze stron.

  Takie struktury zawsze kiedyś eksplodują.
  W Polsce też jest klimat do eksplozji na tle rządzących Polakami mniejszości narodowych (mafie żydowska, banderowska i volksdojczy).

  Jak zapali się Europa to zapłonie i Polska.
 • Antyizraelskie demonstracje w Europie!
  https://media.wplm.pl/thumbs/06b/OTYwL3VfMS9jY19iZGM5OC9wLzIwMjEvMDUvMTUvMTIwMC83NjAvZmIwMDk4MDk2YjhhNDkyZDg4OTllMTUwZDJjYjZhOWMuanBlZw==.jpeg

  Najbardziej niespokojnie w Paryżu: wandalizm i ataki na policjantów. Przerażające obrazki...W sobotę w wielu miastach Europy odbywają się demonstracje solidarności z Palestyńczykami w obliczu najnowszej eskalacji konfliktu między radykalnym ruchem palestyńskim Hamas a siłami Izraela. Największe zgromadzenia zorganizowano w Londynie i Paryżu.

  https://wpolityce.pl/swiat/551081-antyizraelskie-manifestacje-starcia-na-ulicach-paryza


  Ps...Żydzi sami są odpowiedzialni za konflikt. Kto sieje wiatr, zbiera burze. Kiedyś te wahadło przechyli się na drugą stronę i żydki będą mieć wielkie problemy. A Ameryka im już nie pomoże. Ta ich pazerność ich gubi. Wszędzie by chcieli rządzić. To całe LGBT to ich wymysł, te uczelnie świata przez ich zawłaszczane psują nasze dzieci. Niszczą chrześcijaństwo poprzez demoralizacji młodych. Gdzie naród wybrany tam prędzej, później konflikty. Bo elity tego narodu brały lekcje u najlepszych strategów. Współpracowały z dyktatorami, mocarstwami dla zysku. Wszystko im wolno i maltretują Palestynę. W Polsce manifestacje się nie udadzą bo nasze władze to większość pochodzenia żydowskiego. Dlaczego Ministerstwo Kultury nie ujmie się za bestialskim niszczeniem kultury Palestyny? Trzeba, naprawdę szybko, zrobić listę: posłów, senatorów, urzędników wyższego stopnia, prokuratorów, sędziów, bankierów i tzw. profesorów pochodzenia żydowskiego czyli wiecznych i cichych cichych antypolaków! Ważne dla istnienia Polski!
  Polecam! Kulturowa i prawno-religijna nienawiść żydów do nie-żydów, szczególnie do Polaków. Konzentrationslager Polin

  Miro-Sław Rod-Perun...Książka PDF do pobrania

  https://vk.com/doc500922463_588765506?hash=84e24a674e8c653338&dl=fbe
 • @Oscar 08:08:41
  "Jak zapali się Europa to zapłonie i Polska."

  Usraelitom jest to na rękę. Pozbędą się konkurencji ekonomicznej, odetną Chinom cel Jedwabnego Szlaku i będą mogli handlować bronią na obie strony konfliktu....

  Nie możemy dopuścić do somalizacji/bałkanizacji/zmajdanowienia Polski.
 • TO PIEKŁO BĘDZIE TAK DŁUGO TAM TRWAŁO
  JAK DŁUGO IZRAEL BĘDZIE BEZKARNIE OKUPYWAĆ ZIEMIE PALESTYŃSKIE I BĘDZIE CHRONIONY PRZEZ USA. JAK DŁUGO IZRAEL BĘDZIE BEZKARNIE OKUPYWAĆ ZIEMIE PALESTYŃSKIE I BĘDZIE CHRONIONY PRZEZ USA."
  ----------------------
  Niestety - tak nie jest bo ci - co to ich ojcem jest diabeł - budują już Piekło globalne dla całej ludzkości. Świrusowa hucpa z tzw. okołoświrusowymi restrykcjami jest tego dowodem.
  Wniosek?
  Porównajmy całą ludzkość na globie - do stada antylop gnu na sawannie. Kiedy hieny osaczyły jedną z antylop zwaną Palestyną - reszta tych antylop spokojnie się pasie, myśląc sobie, że one nigdy nie zostaną zaatakowane.
  Na koniec - kiedyś jegomość znany ze - "spieprzaj dziadu" - produkował się ze swoją wrodzona swadą:
  wczoraj Ukraina, dzisiaj Gruzja a jutro my!
  To wcale nie tak - bo:
  wczoraj Syria, dzisiaj Palestyna a jutro my! My staniemy się Palestyną - bo niby dlaczego nie? Czym my się różnimy w tym temacie od w/w antylop?
 • @Jasiek 09:15:59
  "Nie możemy dopuścić do somalizacji/bałkanizacji/zmajdanowienia Polski."

  Jedna z mądrzejszych wypowiedzi dzisiejszego dnia.
 • @werka1321 09:27:54
  Zgoda ..pytanie co w tym celu powinnyśmy zrobić...
  Czego zabronić, co promować ? gdzie postawić i jakie mury ?
  Komu dać w mordę a kogo ochronić ?
 • @Oscar 09:42:21
  Myślę, że na te pytania każdy zna odpowiedź.
 • @werka1321 09:27:54
  Dziękuję :-)

  Wręczam kwiatuszka:

  @--->>>>>>----------------------
 • @Oscar 09:42:21
  "Zgoda ..pytanie co w tym celu powinnyśmy zrobić..."

  Np nie fikać do Baćki, bo za nim stoi duży miś.
  Nie likwidować zakładów pracy, bo to zwiększa niepokoje społeczne.
  Nie taranować misiowi statków na Bałtyku małymi kuterkami.
  Nie głodzić misia sankcjami, bo będzie rozdrażniony
  Nie popierać tych, którzy mówią, że misiowi trzeba połamać łokcie.
  Nie sprowadzać obcych wojsk, bo z nimi sprowadza się też wojskową razwiedkę, dużo groźniejszą niż cywilna, a która w dodatku lubuje się w prowokacjach.
  Nie szczepić się czymś nieprzebadanym, co nie jest szczepionką i co może wywołać wzrost agresji (popatrz jak pięknie się wszyscy wyszczepili w Izraelu i jaki tam spokój zapanował.... )

  To tak pierwsze rzeczy, które przyszły mi na myśl...
 • @Jasiek 10:27:13
  Pierwsze, co powinniśmy sobie uświadomić to to, że telefony są nadajnikami i odbiornikami - w stanie spoczynku również, następnie, że kamery pomontowane w miastach, stacjach PKP, drony nie są bez powodu.
 • Wolność
  "Takie izraelskie zbrodnicze działania przyczynią się do jeszcze większej nienawiści i chęci zemsty ze strony Arabów."

  Dlatego możemy spać spokojne, bo za zachodnią granicą jest do uja islamistów i azylantów z Palestyny.
 • @Jasiek 10:27:13
  i to jest konkret.

  Zgoda poza ostatnim punktem ... z zabójczym Covidem trzeba jakoś walczyć... nie znamy innej metody jak izolacja lub szczepionki.
  Można nic nie robić i tylko kopać doły dla kolejnych tysięcy ofiar Covida.

  ale moim zdaniem to nie jest dobre rozwiązanie.
  Zamknięcie oczu i udawanie że Covida nie ma to "strusia polityka"
  od samego zamknięcia oczu Covid nie zniknie.
 • @Monaco 06:32:39
  https://media.wplm.pl/thumbs/e72/OTYwL3VfMS9jY19hNmRmNC9wLzIwMjEvMDUvMTYvMTIwMC83NjAvMjhhZmU3YzYzYWIyNDc1OGFhMmQ5ZTJhNThjNTliMGQuanBlZw==.jpeg

  Rośnie liczba ofiar konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Jaka jest reakcja ONZ? Protesty pro palestyńskie w USA. WIDEO I Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres jest „oburzony” „rosnącą liczbą ofiar cywilnych” i „głęboko zaniepokojony” izraelskim atakiem na budynek, w którym mieściły się redakcje międzynarodowych mediów w Gazie powiedział w sobotę rzecznik prasowy ONZ.

  https://twitter.com/i/status/1393824509476720641
  https://twitter.com/i/status/1393782263666683904
  https://wpolityce.pl/swiat/551085-rosnie-liczba-ofiar-konfliktu-izraelsko-palestynskiego


  Ps....Mają wprawę. Ich rodak Hitler mordował tak samo. Hipokryzja Zachodu wobec zbrodniczej polityki Izraela nie zna granic. Izrael jest od 1948 roku agresorem, okupantem i zbrodniarzem a Palestyńczycy są ofiarami. Zachód nazywa te ofiary terrorystami.

  To wygląda jak bombardowanie Warszawy przez III Rzeszę Nazistowską. Agresorem jest Izrael, któremu ciągle jest „ciasno” i zagarnia cudze tereny. Trzeba przypomnieć że podłożem jest zabieranie ziemi Palestyńczykom i w to miejsce osiedlają się bezprawnie żydzi…i świat nie reaguje….a giną ludzie…Żydzi bombardują Strefę Gazy jak Niemcy Warszawę! Gdzie jest ONZ, gdzie jest KE? A z tzw. Zachodu? Co na to Unia Europejska Komisja Europejska Jurova i im podobni? Cisza! Bo dzisiaj niedziela niehandlowa. Od jutra Zachód będzie kupować kredki, a w czwartek rusza akcja malowania po chodnikach. Tymczasem ćwiczą układanie palców do litery V. Tylko bełkot z ONZ! USA? Chyba nie zauważyli! Żydzi takim działaniem wzbudza nienawiść do siebie na całym świecie Nawet w USA będą mieli problemy Zapłacą za to. Czas najwyższy rozliczyć żydowskie zbrodnie na narodzie palestyńskim! Nas rozliczają za 2 wojnę światową a sami kolaborowali. Zrobili biznes z holokotu, tak jakby inne nacje nie ginęły podczas niego.

  Współczujemy Palestyńczykom..My, Polacy, rozumiemy Palestyńczyków wygnanych i wyganianych ze swoich domów, mordowanych i szykanowanych przez faszystowski Izrael. Choć nasz rząd i PiS są proizraelscy, mimo że ci plują na nas.
 • @Oscar 10:51:46
  "Zgoda poza ostatnim punktem ... z zabójczym Covidem trzeba jakoś walczyć... nie znamy innej metody jak izolacja lub szczepionki."

  Żeby walczyć z kowidem, to trzeba mieć najpierw metodę jego wykrywania inną niż debilne testy.

  Jak to nie znamy innej metody??? Rząd zna! Lockdown! Inspikidawator!
  Nie podoba się? To można dołożyć likwidację oddziałów kardio i onko!
  A potem na siłę dorabiać statystyki korumpując rodziny i wymyślając nie istniejące wesela, przerabiając zdjęcia, i kręcąc filmy z zatłoczonych szpitali , które następnego dnia są puste....
  Tak powstaje kowid?
  Za mało? To może podtruć ludzi maseczkami, albo zmusić organizmy do produkcji białka, które podczas "testów" wskazuje kowida....

  Jeszcze Ci za mało debilizmów które nawypisywałeś????
 • @Jasiek 11:41:04
  Sam się kompromitujesz twierdząc na różne sposoby że Covida nie ma a testy niczego nie testują.
  To kompromitacja.
  Zapewniam Cię że żywe trupy pod respiratorami są prawdziwe i umierają w ok 30%... jest ich tyle że trzeba dla nich zrobić gdzieś miejsce w szpitalach (w szczycie pandemii).
  Jak zrobić miejsce ? sam być może wiesz... albo budować nowe tymczasowe szpitale albo zwalniać miejsca w istniejących szpitalach...
  masz inne rozwiązanie ?

  No ale jak się uzna że Covida nie ma to nie ma z czym walczyć.. tylko te żywe trupy psują tę doskonała koncepcję.
 • @Oscar 11:58:01
  "Sam się kompromitujesz twierdząc na różne sposoby że Covida nie ma a testy niczego nie testują."

  Nie naciągaj. Nie pisałem, że testy niczego nie testują. Użyłem określenia "testy". I napisałem, że wyniki są fałszywe w znakomitej większości.

  Poza tym wykrywają rzekomo jakiś rodzaj białka, który u ludzi występuje naturalnie, bo jest kodowany w jednym z chromosomów. W dodatku "szczepionki" oparte o mRNA zmuszają organizm do jego produkcji....
  Trzeba być idiotą, żeby zatem stwierdzić, że szczepienia nie powodują wzrostu wykrywanych "testami" przypadków kowida.
  A to białko jak wiesz było wykryte także w papai i w oleju silnikowym....

  Dodaj do tego jeszcze toksyczność rozpadu mRNA i możliwość modyfikacji genomu w DNA i możesz rozważać opcję czy "wyszczepienie" nie powoduje czasem wzrostu agresji jak np w Izraelu.
  Do tej pory to tylko teoria spiskowa - już nie tylko moja. Ale jeśli nawet MKUltra i Montauk były prawdą....

  -------
  No ale jak się uzna że Covida nie ma to nie ma z czym walczyć.. tylko te żywe trupy psują tę doskonała koncepcję."

  Dlaczego tak nie wywijano przy grypie? Przed kowidem z jej powodu było 6 mln zgonów na świecie....

  Jeszcze się zdziwisz z tym istnieniem kowida.... świńska grypa była prawdziwa? ;-)
 • @Oscar 11:58:01
  "No ale jak się uzna że Covida nie ma to nie ma z czym walczyć.. tylko te żywe trupy psują tę doskonała koncepcję."

  Tylko na podstawie czego to wiadomo???? Na podstawie "testów" dających fałszywe wyniki??? A może na podstawie doniesień medialnych????
 • @Jasiek 12:13:56
  .. na podstawie anormalnej ilości trupów pod respiratorami..
  wcześniej tego nie było a teraz jest...
  widać różnice ? ..
  jak widać to już wiemy że jest jakaś nowa choroba bo ludzie zdychają tysiącami... wystarczą liczby i objawy... a nazwy są bez znaczenia.

  Testy są poprawne w 80% ... a nie jak twierdzisz w większości (czyli ponad 50%) niepoprawne..
 • @Monaco 05:44:20
  Porównanie.

  Jak ogromna była histeria na Zachodzie trwająca miesiącami i to każdego dnia gdy w Wielkiej Brytanii ubolewano nad Skripala losem.
  ( a wszystko wskazuje że to była prowokacja przeciwko Rosji stworzona przez zachodnie służby specjalne).

  Jak ogromna była na Zachodzie w tym w "polskich" mediach histeria gdy w Mińsku zginą jeden z członków anty Łukaszenko protestów gdy chciał rzucić granat na policjantów a tenże granat wybuchł jemu w jego własnych rękach.

  Jak ogromna była skrajnie nienawistna histeria przeciwko Rosji na Zachodzie gdy (zachodnie służb specjalne w celu utrudnienia a wręcz całkowitego zatrzymania budowy NS2) zaaranżowały spektakl otrucia swojego agenta Nawalnego.

  Cała zachodnia zintegrowana polityczno - medialna mafia zaatakowała Rosję i zastosowała sankcje, represje naciski i oskarżenia bez żadnego dowodu.

  A teraz gdy Izraelska armia bombarduje domy mieszkalne w których zabijane są setki ludzi w tym dzieci, to ci zachodni politycy którzy w imieniu jednej osoby calymi dniami i nocami histeryzowali nie widzą izraelskich zbrodni a medialny Zachód milczy bez głosu potępienia i określenia faktycznego sprawcy masowej ludzkiej tragedii jak premiera Natanjahu i izraelskich sił zbrojnych.

  Jak można być tak okrutnie niesprawiedliwym ?
  Czy tak ma wyglądać uczciwość i świat który chce narzucać innym swój sposób istnienia ?

  Świat pełen hipokryzji, obłudy, manipulacji i selektywnych oskarżeń oraz niszczenia tych państw które nie życzą sobie należeć do tej moralnie zdegenerowanej zachodniej politycznej mafii.

  Ci sami politycy i ich media potępiają politykę Chin, Rosji, Białorusi, Syrii, Wenezueli i innych jeszcze wolnych od ich dyktatury państw a od dziesięcioleci nie widzą zbrodni izraelskich, amerykańskich i NATO,

  Nie widzą reżimowych zbrodni i represji na Ukrainie, zamykanie w więzieniach tamtejszej opozycji na czele z liderem Wiktorem Medwedczukiem oraz urządzane pogromy przeciwko ludności rosyjskojęzycznej.


  Gdzie jest po prostu ludzkie sumienie w sytuacji gdy od 1948 roku syjonistyczny despota okupuje cudze ziemie, niszczy systematycznie Palestyńczyków domy, morduje ludność, pozbawia tych ludzi prawa do normalnego życia, zamyka Palestyńczyków w gettach i dyskryminuje pod każdym względem.

  Pozdrawiam
 • @kula Lis 69 07:23:41
  Tak to dzieje się na oczach świata a świat który mógłby zatrzymać izraelską samowolę i izraelskie zbrodnie, milczy a nawet popiera.

  Pozdrawiam
 • @Oscar 08:08:41
  Obawiam się że ma Pan rację.

  Pozdrawiam
 • @Jasiek 09:15:59
  Niestety od czasów zmian i przejścia Polski pod skrzydła USA i NATO nie ma mowy o suwerenności w polityce tak wewnętrznej jak i zagranicznej. Nie zapominajmy też o podleganiu dyrektywom z Brukselii.

  Te piękne hasła o odzyskaniu niepodległości to tylko hasła i nic poza tym. ... .

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @kula Lis 69 08:16:29
  Fragment, z

  https://alfax-2020.neon24.pl/post/157397,amerykanskie-bezprawie

  "■■■    Zbrodnie izraelskie.   ■■■

   Co więcej, obecnemu rządowi USA nie podoba się MTK, który prowadzi  także dochodzenie, czy Izraelczycy popełnili zbrodnie przeciwko Palestyńczykom.

  Pani Bensouda ogłosiła dochodzenie pod koniec zeszłego roku. Amerykanie uważają, że międzynarodowy sąd nie ma takiego prawa i że nie o to chodzi, tylko chodzi o antysemityzm.

   Organizacje praw człowieka potępiły działania Stanów Zjednoczonych przeciwko MTK. Humans Right Watch nazywa to „perwersyjnym”, że sądy i sędziowie którzy mają za zadanie i na celu ukaranie przestępców są obecnie prześladowani prze USA

  I stosowane są represje i sankcje wobec tych, którzy ścigają międzynarodowych zbrodniarzy i militarnych przestępców.

  Pozdrawiam
 • Autor 5*
  DK
 • @Alfax 13:45:34
  Dzisiaj już jest mowa o ponad 200 zamordowanych Palestyńczyków przez izraelskie bomby i rakiety.

  W Gazie jest wiele miejsc kompletnie zniszczonych.
  Izrael bombarduje głównie domy mieszkalne, ludność cywilną. Popełnia zbrodnie ludobójstwa.

  Zbombardował budynek, w którym mieściły się biura międzynarodowych redakcji, ten budynek został kompletnie zniszczony.

  Media w Gazie podają, że zginęło już jponad 200 Palestyńczyków , w tym 47 dzieci i kobiet.
  Izrael popelnia zbrodnie ludobójstwa i łamie na oczach świata prawo międzynarodowe !!!

  A politycy w EU ? cicho siedzą by nie narazić się amerykańskim żydom i izraelskim syjonistycznym chazarom.

  Że o morawie, kaczorze i djudze nie wspomnę, bo to obce Polsce sługusy światowego syjonizmu-faszyzmu-nazizmu-banderyzmu !!!

  Pozdr. :)
 • @Monaco 16:51:22
  W Polsce kobiety i dzieci ( mężczyźni też ) umierają z braku leczenia w męczarniach i bólu. Czy jest ktoś kto nam Polakom współczuje ?
 • Amerykanka przeciwniczka polityce USA i syjonistów poprosiła o rosyjskie o obywatelstwo ☺☺☺☺☺
  Amerykanka Suzanne Massie.

  Była doradczyni prezydenta Stanów Zjednoczonych zwróciła się do Putina o obywatelstwo rosyjskie.

  Była doradczyni prezydenta USA Ronalda Reagana ds. Związku Radzieckiego i była pracowniczka Departamentu Stanu, Suzanne Massie, ​​poprosiła prezydenta Rosji o pomoc w zdobyciu rosyjskiego paszportu.

  Ogłosiła swoją prośbę na antenie rosyjskiej telewizji.

  „Jeśli prezydent Władimir Władimirowicz Putin znajdzie okazję do nadania mi rosyjskiego obywatelstwa, będzie to dla mnie zaszczyt” - powiedziała Amerykanka.

  Zasugerowała, że ​​w USA najprawdopodobniej nazwaliby ją zdrajczynią i powiedzą, że jest „przeciwko Ameryce”.

  Ale Massie zaznaczyła, że ​​wiele lat poświęciła zbliżaniu obu narodów Rosji i Stanów Zjednoczonych, dlatego chce kontynuować swoją pracę.

  Wcześniej Suzanne Massie powiedziała, że ​​prezydent USA Joe Biden, ze względu na swój wiek, może nie doczekać końca swojej kadencji. Według niej jego administracja kieruje się propagandą stereotypów o Rosji, a obecna zastępca sekretarza stanu USA Victoria Nuland skrajnie nienawidzi Rosji.

  Suzanne Massie otrzymała wówczas przydomek „Kobieta, która powstrzymała zimną wojnę”. Za czasów Reagana, dzięki jej działalności, przywódcy USA zrewidowali swój stosunek do ZSRR.

  Ona z przykrością stwierdza że od czasu obalenia komunizmu w ZSRR to USA stało się w jej oczach symbolem zła

  Salut ✔☺
 • Dla zainteresowanych. ...
  Suzanne Massie (born January 8, 1931).

  Suzanne Massie to amerykańska między innymi badaczka historii Rosji, która odegrała ważną rolę w stosunkach Ronalda Reagana ze Związkiem Radzieckim w ostatnich latach zimnej wojny.

  Wikipedia (tłumaczenie z angielskiego).

  " Massie jest córką szwajcarskiego dyplomaty. Urodziła się w Nowym Jorku i ukończyła Vassar College, ale studiowała także na Sorbonie oraz w Instytucie Studiów Politycznych w Paryżu.

  W 1975 roku Suzanne Massie i jej ówczesny mąż Robert K. Massie opisali swoje doświadczenia jako rodziców dziecka z hemofilią, oraz znaczące różnice między amerykańskim a francuskim systemem opieki zdrowotnej w swojej wspólnie napisanej książce Journey .

  W swojej książce nawiązała do biografii ostatniego cara i cesarzowej Rosji, której syn również urodził się z hemofilią.

  Po raz pierwszy Reagan zainteresował się Massie, kiedy przeczytał jej książkę: Land of the Firebird: The Beauty of Old Russia.

  Została zaproszona przez Biały Dom, gdzie została nieformalnym łącznikiem między prezydentem a Michaiłem Gorbaczowem i amerykańską administracją. Poprosiła również Reagana, aby nauczył się słynnego rosyjskiego wyrażenia „Doveryai, no proveryai”, które można przetłumaczyć jako „Zaufaj, ale lepiej sprawdź”.

  Jej znaczenie w przyczynianiu się do zrozumienia przez Reagana narodu rosyjskiego, pomocy w pokojowym zakończeniu zimnej wojny, zostało szczegółowo opisane w wielu filmach dokumentalnych. Złożyła też podanie o posadę amerykańskiego ambasadora w ZSRR listownie do Reagana, ale jej prośba została odrzucona, ponieważ to stanowisko zostało już obsadzone.

  W latach 1985-1997 Massie, członek Harvard Russian Research Center (obecnie Davis Center), zasiadała również w zarządzie Międzynarodowej Ligi Praw Człowieka. W 1991 roku została jedyną świecką członkinią Stałego Komitetu Koordynacyjnego Episkopatu i Prawosławia, który co dwa lata prowadził w Rosji i Stanach Zjednoczonych dyskusje z hierarchami kościoła, w tym z patriarchą Aleksym II

  Salut ✔☺
 • @Autor
  "... skala obecnej przemocy i ofiar śmiertelnych jest nieproporcjonalnej wielkości. Żydzi w ostrzalach i nalotach, bombardowaniach zamordowali już ponad 140 Palestyńczyków w tym bardzo dużo dzieci i dokonali ogromnego zniszczenia domów i infrastruktury". -

  --- Jest tak jak piszesz: "To piekło będzie trwało jak długo Izrael będzie okupywał ziemie palestyńskie i będzie chroniony przez USA". Jestem przy tym dla mnie niezrozumiała rola Hamasu: wystrzeliwują rakiety, zabijają jednego lub dwóch żydów, a skutkiem jest śmierć 140 Palestyńczyków.

  Pozdrawiam serdecznie :)

  *****
 • @Autor (II)
  Zastanawiająca jest cisza w mainstreamowych mediach o walkach w Izraelu. Francja zakazała demonstrowania. W Niemczech rozwiązano demonstracje antyizraelskie.
 • @zygmuntbialas 22:22:36
  Polecam https://www.youtube.com/watch?v=qc_W_pCgWow Salute .
 • @Repsol 23:36:07
  już nie dam rady dzisiaj obejrzeć. Wynotowuje z komentarzy interesujący wpis:

  "Ważne jest podkreślanie agenturalnych związków Hamasu i podobnych z Mossadem. Izrael bardzo lubi się przedstawić na zewnątrz jako przedmurze Zachodu, a tak na prawdę gdzie się da czynnie wspiera sunnicki ekstremizm. Jest im on na rękę i pozwala usprawiedliwiać wiele zbrodniczych posunięć".

  Pozdrawiam :)
 • @Jasiek 10:27:13
  Ale ta jest zdecydowanie najlepsza: "popatrz jak pięknie się wszyscy wyszczepili w Izraelu i jaki tam spokój zapanował..." :)))
 • @kula Lis 69 11:12:04
  Oczywiście, współczujemy Palestyńczykom ale kredki, malowanie po chodnikach, palcówki V? Toż to infantylna dziecinada.
 • @werka1321 17:07:31
  Niechże Pani jeszcze raz obejrzy zamieszczone wyżej zdjęcia i przestanie bredzić porównując sytuację w Palestynie do polskiej. Na nas 73 lata bomby, rakiety i karabinowe kule nie lecą a dostępność leczenia jest daleko większa. Mamy pracę, mieszkania, pokój i mnóstwo taniej żywności.
 • @zygmuntbialas 22:22:36
  Czyli dokładnie to, co zwykle.
 • @zygmuntbialas 22:13:14
  Jak zwykle, Stany Zjednoczone Ameryki blokują rezolucję potępiającą Izrael !

  Ponownie przez amerykańskie veto nie ma rezolucji ONZ w sprawie izraelskiej przemocy na terytoriach palestyńskich.

  Radzie Bezpieczeństwa ONZ ponownie nie udało się wypracować wspólnego oświadczenia w sprawie eskalacji konfliktu między Izraelem a terytoriami palestyńskimi.

  Delegacja USA jak zwykle zablokowała wspólną rezolucję. Stany Zjednoczone, sojusznik Izraela, chciałyby, aby potępienie przemocy nie dotyczyło Izraela .

  Minister spraw zagranicznych Chin potępił taką postawę USA. „Weź w końcu na siebie odpowiedzialność i wspieraj Radę Bezpieczeństwa” - powiedział chiński minister, który był jednocześnie przewodniczącym sesji. Sekretarz generalny Guterres wezwał również do „zakończenia bezsensownego cyklu rozlewu krwi, terroru i zniszczenia”, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się przemocy w całym regionie.

  Sposób dyplomatyczny.

  Dyplomaci izraelscy i palestyńscy zostali również zaproszeni do zabrania głosu na posiedzeniu nadzwyczajnym. Minister spraw zagranicznych Palestyny ​​powiedział, że Izrael nadal „zabija całe rodziny, kiedy one śpią”.

  Fałszywe usprawiedliwiania.

  Ambasador Izraela ONZ powiedział, że jego kraj „używa pocisków do ochrony swoich dzieci, podczas gdy Hamas wykorzystuje dzieci do ochrony swoich pocisków”.

  Poza Radą Bezpieczeństwa podejmowane są także międzynarodowe wysiłki zmierzające do zawieszenia broni. Jordański król Abdullah powiedział dziś, że trwają intensywne rozmowy dyplomatyczne, aby powstrzymać, jak to nazywa, eskalację izraelskich sił zbrojnych. Egipt również zaoferował mediację.

  Zachodni pełni obłudy liderzy "potępili" przemoc Izraela ale że Izrael ma prawo się bronić, ale jako silny kraj musi również wziąć na siebie odpowiedzialność i działać proporcjonalnie. A ochrona musi być w granicach Izraela. prawo międzynarodowe ”.

  Tylko milczą o wydaleniach rodzin palestyńskich ze Wschodniej Jerozolimy, a to jest tylko jednw z przyczyn niedawnego wybuchu przemocy.

  Przemoc trwa nadal.

  Tymczasem obie strony nadal bombardują się pociskami. Dzisiejszego wieczoru doniesienia o walkach między Żydami a Arabami ponownie napływają ze Wschodniej Jerozolimy. Siedmiu Izraelczyków zostało aresztowanych na przedmieściach Beit Hanina za strzelanie do Palestyńskich mieszkańców.

  Syreny nalotów ponownie rozlegają się również w izraelskich miastach w pobliżu Strefy Gazy. Wcześniej synagoga w Aszkelonie została uszkodzona po trafieniu rakietą. Według armii izraelskiej w ubiegłym tygodniu wystrzelono w kierunku Izraela ze Strefy Gazy łącznie 3100 rakiet.

  W Strefie Gazy ponad 200 Palestyńczyków zginęło w ciągu ostatnich siedmiu dni, informuje palestyńskie Ministerstwo Zdrowia. Ostatnia noc była najbardziej śmiercionośna do tej pory, z co najmniej 42 ofiarami w serii żydowskich nalotów. Po stronie izraelskiej pociski wystrzelone przez Hamas zabiły dotychczas dziesięciu żydów .

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Repsol 23:36:07
  Bardzo dobra analiza istniejącej sytuacji.

  Dziękuję za link.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @zygmuntbialas 22:13:14
  Wiele z tych rakiet wystrzelone jest w Gazie ale przez IDF.
  I tak jest od dawna.
  Nawet jesli Hamas jest uzbrojony - to nie jest w stanie wypuscic ponad tysiac rakiet, które nikogo nie zabijaja.
 • @Alfax 02:34:24
  Dlaczego Palestyńczyków nazywaja Arabami?
  Czy ktos wie?

  W Gazie sa dwa katolickie kościoły, Palestyńczycy, to w duzej mierze mieszanka semicka , a Araby to tez Semici; na Bliskim Wschodzie żyją różniste narody. Na calym Bliskim Wschodzie.
  W tym i w Izraelu.
  Prawdziwych Żydów (sabra) jest w Izraelu mało. Więcej chyba jest prawdziwych żydów w Iranie.

  Od czasów sprzed drugiej, a nawet pierwszej wojny światowej- do Palestyny przeganiali różnych żydów, głównie z Europy.

  Wielu z nich to albo przechrzty albo ci co przeszli na judaizm w hazarskim chanacie i z Bliskim Wschodem nie maja nic wspolnego. (Pisze i opowiad o tym prof. Shlomo Sand - historyk z Uniwersytetu hebrajskiego w Tel-Awiwie.
  Prof. Szlomo Snd pisze, ze 80% obecnych zydow pochodzi z konwersji, a iec przejscia na judaizm.
  Podobnie, 'europejskiego pochodzenia' jest syn 'Warszawiaka', który jest architektem obecnej jawnej prowokacji.

  Tymczasem prasa, całkiem tendencyjne, podkreśla, ze Palestyńczyk to Arab. A np. Menachem Begin (Mieczyslaw Biegun) - to zyd

  A przeciez wielu Palestyńczyków, to zydzi, którzy przeszli na islam.

  W ogóle uwazam, ze przypisywane grzechów genom jest bzdurą.

  A w 9/11 ponowiono wsciekle ataki syjonu na Arabów, którzy rzekomo rozwalili dwoma samolotami az trzy potężne wieżowce w Nowym Jorku -i to potężne wiezowce zbudowane przeciwko atakom lotniczym.(po ataku w 1993 roku wzmocniono konstrukcje)

  A wczesniej, w czasie haniebnego zniszczenia Jugoslawii, opinia światowa kochała islamistow i Arabow Saudyjskich, którzy grasowali i w Bosni, Koowie, Albanii i w Czeczeni...
  Polska przyjęła ponad 100 tysiecy uchodźców islamskich z Czeczni i Kosowa.
  I ani jednego Serba i ani jednego chrzescijanskiego Syryjczyka.
  'Madame' Miriam Shaded sprowadzala zydow z Syrii, ktorzy udawali chrzescijan; zaden sie nie ostal w Polsce bo docelowo emigrowali do Niemiec.
  Ale zaraz po oderwaniu Kosowa od Serbii - opinia światowa kazała nam nienawidzieć islam, islamistów a "każdy muzulmanin to Arab".

  W Polsce tak sie niektorzy spece rozpedzili, ze wielu 'polskich uczonych'- to nawet z Persów, Afganów i Turków - robili Arabów.

  Teraz można bezkarnie ujadać na Arabów - ale nie z Arabii Saudyjskiej, bo to wahabici i kumple USA.(wahabizm - to zydowska odmiana judaizmu ..skrajnego)
  Czepianie sie genów bylo ulubionym zajęciem hitlerowskich Niemiec i Goebels słynny był z tego, ze powiedzial: To my decydujemy, kto jest zydem - a kto nie."

  Bardzo to wszystko skomplikowane, bo w polityce wiatry wieja z każdej strony.
  Polska bardzo sie przyjaźniła z Libią, Irakiem, Syrią, Jugosławią..

  Co nie przeszkadzalo 'demokratycznej, po-Solidarnosciowej Polsce wysyłać polskich zolnierzy do mordowania cywilnej populacji Jugoslawii, Iraku, Libii, Syrii, Afganstanu..

  Wiec tak naprawde , w tym Izraelu, to o co chodzi?
  W ONZ, jerozolima jest wpisana jak stolica Palestyny.
  No to kto, na kogo napadł ?

  Czy powstańcy warszawscy to byli terrorysci?
 • @Tiamat 12:51:07
  Szanowna Pani.

  Dlaczego, też zadaję to pytanie.

  Prawda jest zawsze tylko jedna i to niezależnie od miejsca siedzenia.

  Inne tzw prawdy to już tylko manipulacje, interpretacje i często wręcz oszustwo.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Tiamat 12:51:07
  " Wiec tak naprawde , w tym Izraelu, to o co chodzi? "

  W tym Izraelu chodzi głównie o to, że ludzie mieszkający na tych ziemiach od pokoleń pod presją, pod przymusem są wypędzeni ze swoich domów ze swojej ziemi by te ich domy i ta ich ziemia gdzie też spoczywają ich przodkowie została w pogwałceniu prawa przejęta przy użyciu przemocy i terroru przez ludność wyznania mojżeszowego, więc znowu tłem konfliktów i nienawiści jest przynależność religijna.

  Ileż to milionów ludzi zostało zamordowanych na przestrzeni wieków z powodów ideologicznych religijnych.

  Pozdrawiam serdecznie.

  P.s. Człowiek nie sprawdził się na Ziemi by mógł być uważany za istotę która pozbyła się prymitywnego zwierzęcego drepieżnego prymitywnego instynktu dominacji podbojów i mordowania i to mimo rozwoju intelektualnych zdolności.

  A wręcz wykorzystuje swój intelekt do czynienia zła i narzucania swojej woli innym, słabszym.
  Ten czynnik jest w ludzkich genach a u niektórych osób wręcz niebezpiecznie dominujący.
 • @Alfax 17:38:40
  Artykuł z 22.11.2019 23:12
  Izrael. Zbrodnie wojenne XX i XXI wieku.

  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/151724,izrael-zbrodnie-wojenne-xx-i-xxi-wieku

  Ludobójstwo.

  Jest to celowe działanie w celu likwidacji ludności cywilnej przynależnej do grupy narodowej, etnicznej, rasowej lub religijnej.


   W tym przypadku do zniszczenia Palestyńczyków oraz Palestyńską infrastrukturę niezbędną do życia.  Popełnianienie co najmniej jednego z następujących czynów jest ludobójstwem: Wojska izraelskie zabiły ponad 2000 Palestyńczyków, powodując poważne szkody psychiczne dla członków rodzin zamordowanych. Siły izraelskie zraniły 10 000 Palestyńczyków  i celowo utrzymują tą grupę w warunkach zagrażających życiu, tak by nastapiło całkowite unicestwienie ofiar. Izrael celowo niszczy infrastrukturę Gazy jedyną elektrownię w Gazie oraz domy, szkoły, budynki, meczety i szpitale, to są zbrodnie przeciwko ludzkości. Zabiaja ludzi w ramach ekstensywnego lub systematycznego ataku na ludność cywilną.

  Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon stwierdził: „Ogromna śmierć i zniszczenie. Gaza zaszokowała świat i zawstydziła go. ” Dodał że „wielokrotne bombardowanie schronów ONZ w Gazie jest oburzające i nie do przyjęcia ".


  Izrael stosuje apartheid przestępczy jak nieludzkie czyny popełnione w kontekście: instytucjonalnej reguły systematycznego tłumienia innej grupy rasowej, społecznej i dominacji przez jedną grupę rasową nad inną grupą rasową w celu utrzymania i zapewnienia sobie przewagi tego systemu niesprawiedliwości. Izrael buduje nielegalne żydowskie osiedla na ziemi palestyńskej. Izrael trzyma w zamknięciu lud Gazy co wielu nazywa „największym obozem koncentracyjnym na świecie”. Izrael kontroluje wszystkie wejścia i wyjścia z Gazy, ograniczając dostęp do dostarczania leków i produktów potrzebnych do życia Palestyńczyków ...

  Pozdrawiam
 • @Monaco 02:44:35
  Zastanawiam sie, czemu Palestyńczyk jest wrogiem, nawet jeśli jest ...Izraelitą?
  Przeciez ten Izrael - to mieszanka z całego świata. A wielu Izraelitów to przechrzty z przeroznymi genami..
  A mimo to, Izrael jest państwem religijnym; nie ma świeckich ślubów i są tylko sądy rabinackie.
  Ale Żyd nie musi być religijny - może byc ateistą, ale wierzy, ze to ich plemienny bóg dal im Palestynę w posiadanie.

  To co w innych państwach jest zakazane - mimo, ze praktykowane - w Izraelu uchodzi za normalne praktyki wyborcze.

  Netanjahu nie może wygrac wyborów bo juz drugi raz minął mu termin uformowania koalicji. A więc nie ma prawa rządzić.
  I co robi?
  Urządza niebezpieczne fajerwerki w kraju, żeby dalej rządzić.

  W każdym żargonie politycznym nazywa sie to...zbrojny zamach stanu.

  W Bialorusi , 80% poparcia wyborców sie nie liczy. Bardzo demokratyczne referendum na Krymie - tez sie nie liczy.
  W USA - obojętnie, która partia wygrywa wybory - to i tak wiadomo, ze prezydenta USA wybiera sam ...Putin.

  Widać, Izraelowi nie ma kto pomóc w wyborach i biedny Bibi musi sam walczyc o przetrwanie.

  DNA: Palestyńczycy są bardziej Izraelitami niż chazarscy Żydzi - Wolna Polska - Wiadomości

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dna-palestynczycy-sa-bardziej-izraelitami-niz-chazarscy-zydzi-2017-03
 • @Tiamat 14:21:51
  Izrael jest zdominowany przez ideologię syjonistycznego nazizmu.
  Co nie znaczy że większość ma takie poglądy.

  Podobnie jest w Polin, kaczyzm - faszystowski zdominował rządy w Polin co nie znaczy że większość Polaków to kaczyści.

  Przecież ze wszystkich uprawnionych może ma zaledwie 15% poparcia ale poprzez idiotyczny podział miejsc w sejmie mniejszość rządzi zdecydowaną większością i niszczy Polskę i nadużywa policję i terroryzuje kraj.

  Salut ✔ ☺
 • @Leonardo da Vinci 10:41:00
  Nie ważne sa poglądy. Ważna jest decyzja rządu.
  Kazda decyzja rządu jest decyzją polityczną.

  I ja to tez tak rozumiem ale chodzi o wady systemowe.
  Juz starozytni Rzymianie to wiedzieli:

  Senatores boni viri , sed senatus bestiam.
  /Senatorowie to dobrzy ludzie ale senat to bestia./

  Wada współczesnych systemów jest totalne zaklamanie i rozprawianie o demokracji, której podstawową zasadą jest łamanie Konstytucji.

  I niby demokratycznie wybrane rządy na Zachodzie - a wcale nie spelniaja swojego obowiązku reprezentowania interesów panstwa i wyborcy.

  Reprezentuja interesy partii do ktorej naleza i dzialaja pod wplywem / i za pieniadze/ grup nacisku , tzw. lobby..

  Bibi jest klasycznym przypadkiem: jego partia regularnie przegrywa wybory a on probuje za wszelka cene siebie i partie utrzymac na stołku.
  Wlasciwie wybory sa niepotrzebne.
  Jest to zwyczajny zamach stanu.
  I to bardzo zbrojny.

  I żeby 'zaiskrzyło' - to Netanjahu pozwolil sobie na nieprawdopodobna prowokacje:
  Najpierw kazal wypedzac Palestynczykow z ich wlasnych domów i zeby bylo weselej - to w święte obchody Ramadanu kazał ostrzelac meczet Al Agca- swiete miejsce muzulmanow.

  W tym momencie Hamas jest usprawiedliwiony cokolwiek by nie zrobil.
  Wyobrazmy sobie, ze w Wielkie Swieto Wielkanocy buddysci strzelaja do Watykanu.
  Jest to normalnie zbrodnia. Wlasnie w Jerozolimie, ktora jest swietym miastem trzech religii.

  To tylko chrzescijanie maja w dupie własną religie.
  Gdy w Jerozolimie palono publicznie w bialy dzien na ulicy stosy ksiag Nowego Testamentu - zaden chrzescijanin nawet nie pisnął.
  A pokazywali w tv publicznie.

  Gdy Trump, prawem kaduka, ukradl Palestynie stolice i podarowal ja w prezencie Izraelowi, dla ktorego Jerozolima nigdy nie byla stolica, swiat chrzescijanski sie zblaznil do reszty.
  A co kto glupszy - to opowiada o judeo-chrzescijanstwie.

  Równie dobrze można opowiadac o islamo-chrzescijanstqie, bo przynajmniej muzułmanie wierzą w Chrystusa. A zydzi- wprost przeciwnie.

  Oskarzanie Hamasu o obecny konflikt jest troszke na wyrost.
  Hamas broni PRAWA Palestyny do wlasnego państwa.
  To prawo zostalo zatwierdzone przez wszystkie panstwa czlonkowskie ONZ.
  Ponad 40 rezolucji przedstawiono w ONZ odnosnie izraelskiego ludobójstwa Palestyny.

  Dzis znany australijski filmowiec, publicysta i korespondent wojenny z wielu wojen, John Pilger powiedzial w wywiadzie:

  Swiety meczet w Jerozolimie ostrzelano rakietami w swieto ramadanu.
  Wyobrazmuy sobie, ze w Dzien Swietej Nocy - jakas armia ostrzeliwuje Watykan.

  Juz Lord Chesterton ostrzegal: 'Kto nie szanuje cudzej religii / kultury - ten nie szanuje wlasnej."

  Bo John Biden i Bibi Netanjahu powiedzieli, ze Izrael ma prawo sie bronic' - i swiat zamarl z przerazenia? Czy z poparcia dla świętokradztwa?

  Starożytni uczyli: Dlatego wszyscy służymy PRAWU abysmy mogli byc wolnymi ludzmi,
  Legibus idcirco omnes servimus, ut liberi esse possimus

  Każde lamanie prawa powoduje efekt domina.
  A teraz nawet Dekalog nie dziala, bo łamanie prawa jest świętym obowiązkiem każdego chrzescijanina.

  A żeby Z maksymalnie wkurzyć pobożnego chrzescijanina, wystarczy mu przypomniec: 'Kochaj bliźniego swego' - mozna sie narazic na pyskowke.

  Ale powiadaja, ze jaki naród taki rząd i odwrotnie.
 • @Tiamat 17:03:32
  " Bo John Biden i Bibi Netanjahu powiedzieli, ze Izrael ma prawo sie bronic' - i swiat zamarl z przerazenia? Czy z poparcia dla świętokradztwa? "

  Przecież każdy bandyta mówi że on ma prawo się bronić przed ofiarą która daje mu po mordzie.

  To takie typowe dla kryminalistów jak bandyci z usa, Israela i ukra-upadliny... .

  Salut ✔☺✌

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej