Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2421 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Okrążenie Rosji przez NATO i destabilizacja Rosji trwa.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podłe i agresywne plany Stanów Zjednoczonych oraz państw członkowskich w NATO przeciwko Rosji są konsekwentnie realizowane nawet kosztem własnego bezpieczeństwa i globalnego pokoju na świecie.

 

↔↔↔  Agresja Stanów Zjednoczonych i NATO przeciwko Rosji  ↔↔↔

 

 

 

■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■ 

 

↔↔↔ Terrorystyczne plany Waszyngtonu i państw NATO zniszczenia ROSJI !!! . ↔↔↔

 Rosyjscy analitycy NIE SĄ NAIWNI więc obłudne zapewnienia prezydenta USA Joe Bidena, że ​​amerykańskie niszczyciele nie zostaną wysłane na Morze Czarne, nie są warte ani grosza.

Instytut Międzynarodowych Strategii Politycznych i Gospodarczych wyjaśnił, dlaczego Anglosasi są tak bardzo wredni gdy plan obalenia prezydenta Łukaszenko  przy pomocy białoruskiego Majdanu i zniszczenia wszelkimi ordynarnymi metodami prezydenta Putina nie powiódł się,  gdyż Rosja podjęła w odpowiednim czasie odpowiednie środki i decyzje obrony swoich interesów.

Kreml jest też pewny na pojawienie się problemów i antyrosyjskich prowokacji w republikach środkowoazjatyckich.

W Waszyngtonie w tym przedziale czasowym kierunek ukraiński uznano za nieoptymalny. Ponieważ okazało się że jest jednak całkiem niemożliwe wywarcie presji na Moskwę przez wykorzystanie Kijowa z jego prowokacjami na granicach DRL i ŁRL, groźbami i fałszywymi oskarżeniami Republik i Rosji.

Tak więc ukronacjonalistów zostawiono na później.

Ukraina jako problematyczne ex-państwo przyda się w przyszłości, nawet jeśli w końcu upadnie i zdegraduje się do poziomu republiki bananowej.

Natomiast.

Rosyjscy eksperci są przekonani, że Stany Zjednoczone obawiają się dalszego zbliżenia Moskwy i Pekinu, co z pewnością nastąpi w przypadku gwałtownego pogorszenia się relacji między Rosją a Zachodem.

Tak więc władze USA zdecydowały się zaatakować Rosję z drugiej strony - od strony postradzieckich republik Azji Centralnej, które Stany Zjednoczone będą próbowały zniszczyć z pomocą islamistów.


W tym celu zapowiedziano wycofanie wojsk amerykańskich z Afganistanu. Biden zapowiedział, że wojska całkowicie opuszczą terytorium tego kraju do 11 września 2021 roku. Oczywiście kontyngent NATO opuści także Afganistan.

Na pierwszy rzut oka, decyzja wydaje się być poprawna i zgodna z prawem do samostanowienia narodów. Jednak to Amerykanie stworzyli miejsca na Ziemi gdzie wojska USA dokonywały przez ponad 20 lat pacyfikacji i morderstw ludności cywilnej.

Ugruntowując tym samym powstanie wśród islamistów ekstremistów religijnych ich skrajnej nienawiści do każdego innego rodzaju religii i poglądów. To władze Amerykanie są twórcami globalnego terroryzmu i poniszą winę za wszelkie fanatyczne terrorystyczne zamachy na tle religijnym i z powodu różnic ideowych.


Tak, to na amerykańskich liderach spoczywa wina za zamachy w Nowym Jorku, Madrycie, Londynie, Paryżu czy Berlinie. Bo te wszystkie  tragiczne w skutkach zamachy i śmierć tysięcy niewinnych ludzi  są konsekwencjami uprawianej agresywnej wojennej, hegemonicznej i zbrodniczej polityki  przez reżimy rezydujące w Białym Domu w Waszyngtonie w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej niestety także przy współudziale państw należących do agresywnego paktu NATO !

■ Ale dla USA to postępowanie jest celowe i obliczenie jest prawidłowe. Wojska USA i NATO opuszczają Afganistan, a bojownicy zaczną czuć się swobodnie. Islamiści będą mieli wolną rękę. Świeckie reżimy w republikach środkowoazjatyckich nie będą w stanie poradzić sobie z atakiem ekstremistów i terrorystów, którym udało się walczyć w Afganistanie, Iraku, Syrii i w Libii.

■ Siły zbrojne republik poradzieckich w Azji Środkowej nie mogą się pochwalić ani wielkością, ani nowoczesną bronią, ani organizacją. Jak pokazały incydenty w Kazachstanie i Turkmenistanie w 2015 roku, świeckie reżimy upadną z krachem wkrótce po ataku islamistów.

■ Tak więc jedyne, do czego były zdolne siły rządowe po przebiciu się fanatycznych bojowników przez granicę turkmeńsko-afgańską, to była ucieczka i odwrót. Zbrojne akcje bojowe talibów nasiliły się na granicy z Turkmenistanem, zagrażając południowym granicom Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP).

Sytuacja ta jest najbardziej wrażliwym ogniwem w systemie bezpieczeństwa Eurazji. Fanatyczni bojownicy palili domy i masakrowali ludzi, co stało się typowe dla tego regionu.

Wojska ochrony granic poniosły wówczas kolosalne straty i zostały nie tylko rozbite ale i schwytane przez islamistów. Jednocześnie głównym zagrożeniem na granicy turkmeńskiej są afgańscy talibowie, przyzwyczajeni do zabijania wszystkich, którzy odmawiają posłuszeństwa i nie uznają żadnych reguł. 

W tej sytuacji tylko Rosja jest gwarancją bezpieczeństwa dla neutralnego Turkmenistanu.

  Jeśli chodzi o Kazachstan, w mieście Aktobe kilkudziesięciu radykalnych islamistów zaatakowało jednostkę wojskową Gwardii Narodowej i magazyny broni dokonując masakry swoich przeciwników.  Władze państw Azji Środkowej przestraszyły się najazdu bojowników. Ponadto nie mogą polegać na własnej populacji, ponieważ nie cieszą się szczególną miłością ze strony żyjących tam ludzi .  Po prostu boją się dać im broń do obrony, a taka sytyacja działa na korzyść ekstremistów zarówno pod względem braku skutecznej obrony w przypadku ataków, jak i ideologii.

 Podły plan USA i NATO przeciwko Rosji. ■

Niestety słabość władz republik środkowoazjatyckich negatywnie wpływa na bezpieczeństwo południowych granic Rosji, na których planują destabilizację USA i państwa NATO. W przypadku destabilizacji sytuacji w tym ważnym dla bezpieczeństwa Rosji regionie, Chiny będą także interweniować, starając się chronić swoje inwestycje i eliminować potencjalne zagrożenie dla własnego bezpieczeństwa. Niespokojny autonomiczny region Xinjiang Uygur znajduje się zbyt blisko, co może potęgować i tłoczyć islamistyczny chaos w Azji Środkowej.

■ Rosji na pewno nie spodoba się chińska interwencja, która może uniemożliwić dalsze zbliżenie między postradzieckimi krajami. Właśnie na to liczy agresywny Waszyngton.

■ Ponieważ nie da się Amerykanom osłabić Rosji od strony granicy z Ukrainą, a to oznacza, że ​​będą próbowali nadejść od strony Azjatów.

Region ten Amerykanie będą chcieli przeciwko Rosji podpalić !

Prowokacja ma wszelkie szanse powodzenia z wielu powodów, m.in. dlatego, że Turkmenowie, Tadżykowie i Uzbecy mają lądową granicę z Afganistanem. 

W republikach tych narosło wiele nierozwiązanych problemów społeczno-politycznych, co czyni je wygodnym celem dla terrorystów. Ponadto Uzbekistan i Turkmenistan nie są członkami Organizacji Wspólnego Bezpieczeństwa (OUBZ). 

Azja Środkowa jest dla Rosji bolesnym wrażliwym terenem z powodu głupoty, ambicji i zbytniej pewności siebie tutejszych liderów ròżnych sierających a wręcz walczących ze sobą klanów. Obecnie i w przyszłości region ten będzie stanowił jeszcze dodakowe poważne zagrożenie dla Rosji z dwóch powodów - handlu narkotykami z Afganistanu oraz przenoszenia się bojowników islamistycznych, w tym na Kaukaz, i na obszary azjatyckie.

Ponadto Zachód by niszczyć Rosję sfinansuje ekstremistów bojowników w celu przedarcia się ich przez terytorium postradzieckich republik środkowoazjatyckich. Region ten jest łakomym kąskiem dla Zachodu i NATO dzięki rozległym terytoriom, bogactwom naturalnym i słabym rządom.

Ale w rzeczywistości międzynarodowy terroryzm, karmiony przez Zachód przeciwko Rosji, wkrótce uderzy także zarówno w samych Amerykanów, jak i w Europejczyków.

Co stało się już nad wyraz widocznie w czasie masowej emigracji z Azji i z Afryki milionów islamskich  uciekinierów do Europy i falę brutalnych na tle nienawiści terrorystycznych zamachów w europejskich miastach

Terroryści nie uznają praw i granic.

 Pozostaje mieć nadzieję, że Kreml wyciągnie właściwe wnioski i przygotuje się na kolejną antyrosyjską prowokację kryminalnego Waszyngtonu i takiego samego zbrodniczego sojuszu tworzącego NATO.


 

                                        TAK NA ZDROWY ROZUM 

 
           ↔↔↔   CZY TO ROSJA OKRĄŻYŁA USA i NATO ??? ! ↔↔↔


 

KOMENTARZE

 • Na Zachodzie i USA Postradali zmysły samozachowawczego instynktu ❗
  Czy tego chcą te debile i zachodnie oszołomy prowokujące od wielu lat Rosję ⁉️❗

  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/8pXk9kpTURBXy8yZDU5MGU4MDcxNTc3ODQ2ZmY5ZTA3MTQ2NDM3Njk1My5qcGeTlQMBaM0D580CMZMFzQMUzQG8kwmmMTNlOTA0BoGhMAE/wrota-piekiel-turkmenistan.jpg

  Spalonej i spopielonej planety Ziemi ⁉️❗

  Salut ✔
 • @Leonardo da Vinci 12:43:11
  O tym nie chętnie piszą i mówią w mainstreamowych mediach.

  Że w trakcie przesłania do Zgromadzenia Federalnego prezydent Rosji Władimir Putin poruszył sprawę przygotowań do zabójstwa prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki i jego dzieci.

  „Wszyscy udają, że nic się nie dzieje. Możesz traktować Janukowycza i Łukaszenkę tak, jak chcesz, ale praktyka organizowania przewrotów, zabijania wysokich rangą urzędników jest nie do zaakceptowania i niewyobrażalna" - oznajmił Putin.

  Prezydent Rosji ostrzegł świat przed czerwoną linią, której Rosja nie pozwoli nikomu przekroczyć.

  „Nieprzyjazne działania Zachodu nie ustają.
  Rosja jest na każdą wrogą akcję przygotowana".

  " Zachowujemy się powściągliwie, skromnie, często nie reagujemy na wręcz niegrzeczność, chcemy mieć dobre relacje. Nie chcemy palić mostów, ale (w razie potrzeby) reakcja Rosji będzie szybka, asymetryczna i potęzna i twarda" .

  " Mam nadzieję, że nikt nie pomyśli o przekroczeniu czerwonej linii w stosunku do Rosji. A gdzie to się stanie - sami ustalimy" - podsumował prezydent Putin.

  Ps.
  [ To Stany Zjednoczone popełniają różne zbrodnie jak morderstwo irańskiego naukowca Mohsen Fakhrizadeh i panuje w mediach mainstreamowych całkowita cisza o popełnieniu przez rząd Stanów Zjednoczonych zbrodni a o swojego agenta Nawalnego i zdrajcę Rosji histeria na całego, o to prawdziwy obraz uczciwego demokratycznego Zachodu. ]

  Pozdrawiam
 • @Alfax 13:28:21
  Kiedyś Korwin powiedział że to nie demkracja,tylko demoSRACJa,nie wiem czy nie miał racji.Aż dziwne ze ja takich czasów doczekałem,a widziałem dużo.Uważam ten kto dąży do wojny,to współczesny bandyta zwłaszcza że białym kołnierzyku.
  Propaganda w Polsce idzie na całego,przebili dr Goebelsa we wszystkim,czasem już to jest śmieszne,czarne jest według niektórych biale.
  Bardzo się boje o młodych,którzy nie zdają sobie sprawy co znaczy wojna.
  Moim skromnem zdaniem najdalej do końca Czerwca zobaczymy nie jedno,będą napewno prowokacje.
  Ale że nasz Rzad ma taki kierunek na wschód,to mnie bardzo dziwi,czyżby ktoś za to płacił i to nie mało ?,,gorąco pozdrawiam.
 • @Leonardo da Vinci 12:43:11
  Nie postradali zmysłów.
  Im się takie "numery" udawały wielokrotnie na całym świecie
  (przekupstwo polityczne, zastraszanie, zamach stanu, kolorowa rewolucja, jawna agresja militarna).
  Stare pryki wychowane na takich numerach powtarzają to co im kiedyś się udawało bezkarnie.

  Teraz dzięki Rosji i Chinom już się nie udaje... i stąd frustracja, wściekłość nienawiść do ofiar że się potrafią skutecznie wybronić.

  Globalni bandyci to bandyci już starzy ale ze stażem kilkudziesięcioletnim w zbrodniczej działalności.
  Solidaruchy, banderowcy, szaulisi, ustasze, islamiści, Ujgurzy to sługusy, agentura, aktywa, mięso armatnie takich globalnych zbrodniarzy.
 • @Oscar 14:53:03
  Przeczytałem wywiad genarała Polko.Widzi że Rosja chce zaatakować Ukraine chodzi głównie o Donbas.
  Zastanawia mnie jedno kim jest gen.Polko i jakiej narodowości jest ten PAN ?
  Coraz badziej,będąc Polakiem od wielu pokoleń,czy ja nie mieszkam na Ukrainie wśród banderoców/teraz,naszych przyjaciół//.
  Szczrze,to same scyzoryki w kieszeniach się otwieraj,Co oni zrobili z Polską,na czyje życzenie,połapać się zupełnie nie moge.
  Pozdrawiam Pana serdecznie.
 • Fragment z przemówienia Putina. Cz. 1
  " 21 kwietnia prezydent Rosji Władimir Putin wygłosił do Zgromadzenia Federalnego tradycyjne przesłanie. Zgodnie z oczekiwaniami znaczną część swojego wystąpienia poświęcił ekonomicznemu blokowi spraw. Jeszcze w przededniu apelu informatorzy wskazywali, że powinien on dać Rosjanom obraz przyszłości, od której spodziewają się poprawy dobrobytu i sytuacji w gospodarce.

  Być może, aby nie zepsuć obrazu w przeddzień przemówienia, Rosstat w opublikowanym raporcie „O sytuacji społeczno-gospodarczej w kraju” nie podał danych o realnych dochodach rozporządzalnych Rosjan za I kwartał. 20 kwietnia. Departament tłumaczył to tym, że konieczne było wyjaśnienie niektórych danych, dlatego ostateczne dane zostaną opublikowane 29 kwietnia.

  Niemniej jednak Władimir Putin przyznał, choć bez konkretnych liczb, że pandemia była ciosem dla dobrobytu ludzi, zaostrzyła problemy nierówności społecznej i ubóstwa oraz zauważył, że ożywienie, a następnie wzrost dochodów, jest jednym z najwyższe priorytety władz."

  Źródło: SvobodnaPrasa.ru
 • Putin przemówienie. Cz.2
  Prezydent wypowiedział się także na temat podwyżek cen, ale obiecał, że władze nie będą angażować się w dyrektywne środki i ustalanie cen, ponieważ mogłoby to doprowadzić do pustych półek, jak w latach 80-tych. Zamiast tego Putin postawił sobie za zadanie stworzenie warunków, które poprzez mechanizmy rynkowe zapewnią nasycenie rynku i uczciwe ceny.

  Po bloku społeczno-gospodarczym Putin przeszedł do makroekonomii. Zdaniem prezydenta, przed rządem stoi teraz zadanie kompleksowej modernizacji gospodarki, która stanie się bezpośrednią drogą do tworzenia wysokopłatnych miejsc pracy. Jednocześnie modernizacja przemysłu będzie nierozerwalnie związana ze środowiskiem. Emisja gazów cieplarnianych w Rosji powinna być niższa niż w UE, a przedsiębiorstwa, zarówno w nowych, jak i starych projektach, muszą odpowiadać za szkody wyrządzone przyrodzie.

  „Jeśli osiągnąłeś zysk, posprzątaj po sobie” - powiedział prezydent, odnosząc się do wypadku w Norylsku i wezwał do przyspieszenia przyjęcia ustawy o odpowiedzialności biznesu za katastrofy ekologiczne.

  Prezydent zwrócił szczególną uwagę na wsparcie biznesu. Polecił rządowi wypracowanie nowych środków, w tym w obszarze podatkowym, obiecał, że składki ubezpieczeniowe dla małych i średnich przedsiębiorstw będą na bieżąco obniżane z 30% do 15%, poinstruowany, aby uprościć warunki pracy dla osób niebędących zasobami eksporterów i usunąć ograniczenia dotyczące kontroli walut ... Innym środkiem wsparcia może być organizacja zamówień przez przedsiębiorstwa państwowe. Generalnie jednak rząd powinien skupić się na poprawie klimatu biznesowego i stworzyć system wspierania inwestycji prywatnych.

  ➖➖➖ Potem przyszedł fragment, który musiał napiąć wielki biznes. Prezes zaznaczył, że tegoroczny zysk sektora przedsiębiorstw zapowiada się rekordowo, mimo wszystkich problemów, dlatego pod koniec roku zapadną decyzje o dostosowaniu przepisów podatkowych. ➖➖➖
  Prezydent nie sprecyzował, czy podwyższyć. Ale obiecał zachęcić tych, którzy nie wycofują dywidend, tylko inwestują w rozwój.

  Jednym z ciekawszych bloków gospodarczych w przesłaniu Prezydenta była część poświęcona rozwojowi regionalnemu i projektom infrastrukturalnym, które mogą stać się jednym z motorów przyspieszenia gospodarczego. Prezydent zaproponował zastąpienie całego zadłużenia handlowego regionów, które przekracza 25 proc. Jego dochodów własnych, pożyczkami budżetowymi z terminem do 2029 r., A także restrukturyzację kredytów budżetowych udzielonych na walkę z epidemią i przesunięcie ich do 2029 r.

  Źródło : Svobodna.P.ru
 • Putin przemówienie. Cz.3
  Ponadto zaprezentowano nowe narzędzie rozwojowe, pożyczki z budżetu infrastrukturalnego o oprocentowaniu nie wyższym niż 3 proc. W skali roku iz terminem spłacenia do 15 lat, które mają zostać wydane 500 miliardów rubli.

  ➖ Priorytetem będą tu projekty infrastrukturalne z zakresu budowy dróg, urbanistyki, mieszkalnictwa i usług komunalnych oraz turystyki. Jednak w tym miejscu prezydent wspomniał również o rozwoju zasobów Arktyki i projektowaniu cyfrowym, a także wezwał do alokacji środków z Funduszu Pomocy Narodowej na budowę autostrad ➖.

  Według Nikity Maslennikowa, ekonomisty i kierownika Wydziału Finansów i Ekonomii Instytutu Współczesnego Rozwoju, w ekonomicznej części przesłania Prezydenta nie było szczególnych niespodzianek ani przełomowych decyzji. Co ważniejsze, potwierdził przywiązanie do wcześniej wyznaczonych celów i stał się wyraźnym sygnałem dla rządu i władz lokalnych, że oczekuje się od nich konkretnego rezultatu.

  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

  - Ta wiadomość różni się od wielu innych nawet nie tym, że jest post-pandemiczna, ale tym, że została przekazana po zmianach w Konstytucji, więc zmieniła się jej treść. Wielu z nas jest przyzwyczajonych do oczekiwań przełomów i fatalnych decyzji po przesłaniu Prezydenta.

  Ale tak naprawdę ich nie było, poza kilkoma inicjatywami społecznymi na rzecz utrzymania poziomu dochodów gospodarstw domowych i wypłat na dzieci, co pomoże zmiejszyć wskaźniki ubóstwa.

  Co do wszystkiego innego, fundamentalne znaczenie ma to, aby Prezydent jasno i jednoznacznie potwierdził, że nie będziemy odchodzić od wytyczonej wcześniej trajektorii dążenia do celów narodowych. Chociaż być może ich parametry nieznacznie się zmienią, w tym w kierunku wcześniejszego osiągnięcia wskaźników.

  Znaczenie części ekonomicznej jest takie, że do 1 lipca od Rady Państwa oczekuje się jasnych propozycji dalszego rozwoju gospodarki w Rosji. Należy przedstawić program rozwoju społeczno-gospodarczego Federacji Rosyjskiej do 2030 roku. Do tego czasu ministrowie powinni mieć konkretne mapy drogowe i wiedzieć, jakie środki finansowe będą potrzebne do ich wdrożenia.

  Prezydent potwierdził strategiczny kierunek naszego rozwoju społeczno-gospodarczego, kładąc nacisk na to, by nie oddawać się fatalnym pomysłom, ale spokojnie i w dorosły sposób robić to, co już zostało nakreślone.

  Źródło, SP.ru
 • Brawo dla Autora
  W uzupełnieniu tego wartościowego materiału - ostrzeżenia dodam, że dzisiaj 21 kwietnia 2021 agencja Reuters poninformowła, że Ukraiński prezydent podpisał prezydencki dekret o powrzechnym poborze do wojska. Młodzi Ukraińcy pójdą walczyć za oligarchów.
  April 21, 20211:43 AM CDT ... Ukraine leader signs law to call up reservists for military service....
  Pejsate bydło idzie na całego. Polecam YT ... POSEJDON Rosyjska torpeda-dron - spędza sen z powiek planistom wojny - może powstrzymać wybuch wojny ... https://www.youtube.com/watch?v=dmz-ACM-HQc ... wredne pejsate anglosaskie bydło...
 • Fragment komentarza na SP.ru
  " Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że zapowiadane są głośne inicjatywy, wypowiadane są hasła, a potem przynajmniej nie ma postępu.

  Tym razem wszystko było w innej tonacji. Mniej „fatalnych inicjatyw”, więcej przejawów konkretnej pracy i potwierdzenia dawno wytyczonych celów i oczywiście dbałość o rozwój regionalny.

  W poprzednich przekazach mówiono to tak, jakby to było styczne, ale teraz wydawało się, że przywiązuje się dużą wagę do dyscypliny wykonawczej.

  To samo w sobie wydaje mi się osiągnięciem ".

  Źródło : Svobodna.P.ru

  Pozdr. :)
 • Przemówienie Putina. Aspekt militarny. Fragment.
  "W obecnym przemówieniu do Zgromadzenia Federalnego prezydent Putin był dość pokojowy i, jak zwykle, nie mówił otwarcie o decydującej rosyjskiej broni i nie ujawniał światu nowych wojskowych możliwości „ ... ”. Ograniczył się do tego, co jest już dostępne i już wchodzi do służby w armii rosyjskiej.

  Może nie wszyscy rozumieją stwierdzenie, że udział nowoczesnej broni i sprzętu wojskowego w triadzie nuklearnej (rozumianej właśnie jako „trzy piekła apokalipsy ”), obejmującej lotnictwo strategiczne, międzykontynentalne pociski balistyczne i hipersoniczne i atomowe okręty podwodne, wynosi obecnie ponad 88 proc. w tym roku i ma ogromne znaczenie.

  Oznacza to, że „nuklearna pięść” Moskwy jest gotowa na pewno połamać i zdruzgotać szczękę każdego przeciwnika.

  Nikt inny na świecie nie ma takiego poziomu gotowości bojowej nowej broni.

  Putin nie jest teraz zbyt rozmowny na temat „zabójczej siły” w Rosyjskim Arsenale. Wspomniał tylko o hipersonicznych pociskach przeciwokrętowych (mogą również uderzać w cele naziemne), pociskach Zircon, silosowym systemie rakietowym RS-28 Sarmat z ciężkim międzykontynentalnym pociskiem balistycznym oraz rosyjskim kompleksie broni laserowej Peresvet, który jest rodzajem broni opartej na nowych fizycznych zasadach i niewidzialnych dla radarów najnowszych uderzeniowych dronach, do których zalicza się odrzutowego ciężkiego drona bojowego Ochotnik (Myśliwy).

  Rosyjskiej broni, które nie mają odpowiedników u konkurentów.
  Teraz wspomniał o broni, która już istnieje w rosyjskiej armii..

  „Cyrkon” wejdzie do służby w tym roku (wczoraj ogłosił to minister obrony Rosji Siergiej Szojgu), „Sarmat” jest na stanie armii, a w 2021 roku do Strategicznych Sił Rakietowych dołączy kolejny pułk takich kompleksów. ", o którym Putin mówił 1 marca 2018 r., podjął eksperymentalną służbę bojową i zdał już, udane testy w warunkach bojowych w Syrii.

  Tym razem Putin nie rozwinął szczególnie zalet tych broni, choć z pewnością jest bardziej świadomy ich realnego potencjału niż inne.

  Putin, który teraz szczególnie podkreślił, mówiąc o powściągliwości Rosji w licznych na nią atakach niezupełnie przyjaznych państw, może z łatwością wydać rozkaz ich użycia. Jak mówi dobrze znane przysłowie " kto szuka ciosu nokautu od Rosjj to ten nokaut będzie miał ”

  Co to jest „zabójcza trójka” Putina?

  O tym, że państwowe testy naddźwiękowego pocisku Zircon zakończą się w tym roku i wkrótce wejdzie do służby, poinformował wiceminister obrony Aleksiej Krivoruchko. Pod koniec ubiegłego roku szczególnie aktywnie przeprowadzono testy naddźwiękowego pocisku rakietowego. Pomyślne wystrzelenie hipersonicznego pocisku przeciwokrętowego Zircon podczas testów, o którym prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi poinformował szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych FR, generał armii Walerij Gierasimow, nie pozostawiał wątpliwości, że Rosja posiadał taką broń.

  Źródło : SP.ru

  Pozdr.
 • @Monaco 16:39:41
  Film.

  https://youtu.be/boUaHTI6JxE

  https://youtu.be/fquWMUBO6Ag
 • @Monaco 16:49:00
  Odrzutow dron Ochotnik. To bezzałogowiec uderzeniowy typu „stealth”, S-70 Łowca.

  Masa startowa to 20 ton. Wyposażony jest w silnik odrzutowy, pozwalający na osiągnięcie prędkości około 1000 km/godz. Według informacji rosyjskiego resortu obrony, dron ten posiada powłokę antyradarową i urządzenia elektrooptyczne oraz radarowe służące do prowadzenia rozpoznania i uzbrojony jest w rakiety do niszczenia celów w powietrzu i na lądzie.
  Oraz współpracy z rosyjskimi SU57.
 • @Monaco 16:09:15
  Tylko czekam kiedy Chiny się wkurza , tam próbowana jest polityka taka jak z banderopitekami . https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=33279 Salute 5*.
 • @1939-1939 15:09:53
  Moim zdaniem Polko to mały żydek.
  To co on gada to bzdury czysta propaganda globalnej mafii.

  A naprawdę to mamy powtórkę z Gruzji ..
  Tam Saakaszwili przy pomocy Izraela i USA uznał że może bezkarne najechać Osetię Pd i wymordować lub wypędzić prorosyjską ludność.
  Zrobił to (kryptonim "czystyje Pole" czyli czyste pole mówi wszystko o celach). Jak się skończyło wszyscy wiemy.
  Znamy również rolę polskich solidaruchów w tej zbrodni na ludności Kosowa. Tam Lech zapracował na własną śmierć znęcając się nad pilotem który zgodnie z procedurami odmówił Lechowi lotu nad terenem objętym walkami. W smoleńsku pilot już bał się odmawiać lotu w warunkach gdzie o lądowaniu nie mogło być mowy.

  Teraz na Ukrainie globalni bandyci powtarzają scenariusz Gruziński.
  Zelenski jawnie zapowiedział siłowe rozwiązanie problemu Donbasu i Krymu... podciągnął na frontu kilkadziesiąt tysięcy wojska (też niewątpliwie chodzi o wymordowanie i/lub wypędzenie lokalnej ludności).

  Rosja tego nie chce ... i pokazuje poprzez koncentrację wojsk że na to nie pozwoli.
  Do tego globalni bandyci chcieli jednocześnie wyłączyć z gry Białoruś najpierw organizując Majdam a teraz dokonując próby zamordowania Łukaszenki. Obie próby się nie powiodły.
  Gdyby Białoruś wpadła w ręce globalnych bandytów to sytuacja Kaliningradu była by dramatyczna.

  Jak widać wszystkie działania globalnych bandytów to "drang nach osten" taki jak Napoleona, Piłsudskiego, Hitlera.. a teraz globalnych bandytów.

  Plan został przez Rosję storpedowany, sparaliżowany.
  Białoruś przetrwała a banderowcy widząc ogromną przewagę Rosjan w okolicy planowanej rzezi boją się o własne d..py..

  Plany realizowane od kilku lat w tym przez polskich solidaruchów wzięły w łeb. Propaganda globalnych bandytów jak zwykle odwraca kota ogonem... organizatorzy tej zbrodni są wściekli.. nie będzie nagród za wymordowanie Rosjan w Donbasie.

  Rosja dokonują jawnej demonstracji sił pokazuje że tylko zastrasza bandytów bo gdyby chciała ich zaatakować to nie pokazałaby koncentracji wojsk (zaskoczenie).
  Rosja czeka na ruch banderowców.

  Zelensky już śpiewa cienkim głosikiem ..ale nie postawi się globalnym bandytom...wykona ich polecenia albo zostanie wymieniony.
  To od globalnych bandytów zależy teraz decyzja wojna czy pokój.
  Jak wojna to najpierw klęska w Donbasie i utrata Ukrainy...
  Jak pokój to dalej śmierdząca rana.
  A czas działa na korzyść Rosji (globalny bandyta słabnie)
 • @Monaco 16:49:00
  Warto zobaczyc od 4'50'' pokaz ogromnych możliwości rosyjskiego Mig-29 .

  https://m.youtube.com/watch?v=0_Cgxy7N-V0

  FANTASTIC Russian Mikoyan MiG-29 FORMATION PAIR/DUO with OVT VECTORED THRUST.
 • @Repsol 16:57:22
  Chiny nie będą walczyć swoimi czołgami tylko wszystko zostanie rozergane z powietrza a po zneutralizowaniu baz w tym czołgów na Taiwanie dopiero ruszy pełnowymiarowa inwazja.

  Jednak podobnie jak Rosja nie chce zabijać rosyjskojęzycznych Ukrainców tak i Chiny nie chcą zabijać chińskich Taiwanczyków.

  Pozdrawam :)))
 • @Alfax 13:28:21
  Niepokojące słowa! Putin grozi: Autorzy prowokacji przeciwko Rosji będą ich żałować. Odpowiedź będzie asymetryczna, szybka i ostra. Organizatorzy „wszelkich prowokacji, zagrażających zasadniczym interesom bezpieczeństwa” Rosji, będą żałować tego, co zrobili oświadczył w środę prezydent Władimir Putin w orędziu do Zgromadzenia Federalnego (połączonych izb parlamentu Rosji). Czepianie się Rosji bez powodu. Chcemy mieć dobre relacje ze wszystkimi uczestnikami społeczności międzynarodowej. Ale czepiają się Rosji to tu, to tam powiedział Putin. Nie chcemy palić mostów, ale jeśli ktoś uważa nasze dobre zamiary za obojętność czy słabość i sam chce mosty palić, czy nawet wysadzać, to powinien wiedzieć, że odpowiedź Rosji będzie asymetryczna, szybka i ostra ostrzegł. Organizatorzy wszelkich prowokacji, zagrażających zasadniczym interesom naszego bezpieczeństwa, pożałują tego, co zrobili tak, jak już dawno niczego nie żałowali powiedział. Ostrzeżenie to sala w Maneżu przyjęła oklaskami. Gospodarz Kremla powiedział, że Rosji „przy podejmowaniu wszelkich decyzji” wystarczy cierpliwości, odpowiedzialności i zdrowego rozsądku. Ale mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy, by w odniesieniu do Rosji przekroczyć tak zwaną „czerwoną linię” (granice, których nie wolno przekraczać-PAP). A gdzie ona będzie przebiegać, to my sami będziemy określać w każdym konkretnym przypadku dodał.

  Putin przekonywał, nie wymieniając z nazwy żadnych państw, że świat już przywykł do prób „narzucania innym swojej woli”. Dodał następnie: „ale teraz ta praktyka przeradza się w coś niebezpieczniejszego - w ujawnione niedawno plany zamachu stanu na Białorusi i plany zabicia prezydenta” tego kraju. Charakterystyczne jest, że takie oburzające działania nie są potępiane przez tzw. kolektywny Zachód. Nikt jakby niczego nie zauważa, wszyscy udają, że nic się nie dzieje oświadczył Putin.

  Prace nad systemami uzbrojenia
  Rosyjski prezydent zapewnił, że praca nad nowymi systemami uzbrojenia idzie zgodnie z planem. Zapowiedział, że do końca 2022 roku trafi do służby pierwszy pułk uzbrojony w całości w międzykontynentalne rakiety balistyczne Sarmat. Przypomniał, że do armii już trafił system Awangard, uzbrojony w międzykontynentalne rakiety balistyczne z hiperdźwiękowymi głowicami manewrującymi i że do służby wszedł także laser bojowy Pierieswiet.

  Poinformował, że armia Rosji zwiększa liczbę zestawów z pociskami hiperdźwiękowymi Kinżał i okrętów wyposażonych w pociski Kalibr. W najbliższym czasie trafią do służby pociski hipersoniczne Cyrkon - mówił Putin, który w grudniu informował, że praca nad pociskiem Cyrkon jest praktycznie zakończona. Znajdzie się na wyposażeniu rosyjskiej marynarki wojennej, na okrętach podwodnych i nawodnych.

  Trwają prace nad innymi systemami broni oznajmił Putin. Nazwał Rosję „liderem w tworzeniu systemów bojowych nowego pokolenia i rozwijaniu nowoczesnych sił jądrowych”. Moskwa po raz kolejny namawia swoich partnerów, by „omówić kwestie związane ze zbrojeniami strategicznymi i zapewnieniem stabilności globalnej” - zadeklarował.

  Zestaw Awangard pod koniec 2019 roku trafił po raz pierwszy do jednego z pułków rakietowych w obwodzie orenburskim. Według oficjalnych rosyjskich źródeł, poruszająca się lotem ślizgowym nad gęstymi warstwami atmosfery nuklearna głowica Awangard może osiągać prędkość nawet 20 razy większą niż dźwięk oraz wykonywać manewry unikowe dla obezwładnienia obrony przeciwrakietowej.

  PAP
  Ps...Jakby tego nie oceniać to prawdę mówi. Brawo prezydent Putin nie dać się tej żydolewackiej zachodniej zgniliźnie. Dobro ojczyzny jest najważniejsze. Putin ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo 140 mln Rosjan w Rosji i na Krymie oraz rosyjskojęzycznym obywatelom Donbasu, którzy czekają na obronę ze strony Moskwy. Mówi dobrze. Broni interesu Rosjan.
 • @Oscar 17:04:53
  Bardzo dużo racji w tym opisie,
  Tragedią jest gdy krajem rządzą sługusy Waszyngtonu i chcą posłać na śmierć tysiące oglupionych musztrą i propagandą młodych ludzi.

  A sami uky-ją się głęboko w bunkrach lub zwieją za granicę.

  Pozdr.:)
 • @kula Lis 69 17:14:04
  W 100% prawda i tylko ktoś do szpiku kości zakłamany będzie bredził ze banderowcy to demokraci i gołąbki pokoju.

  02.05.2014 w Odessie żywcem spalili prawie 100 bezbronnych młodych ludzi i tych którzy próbowali ratować się skacząc z okien to dobijali z pistoletów. Do dnia dzisiejszego żaden banderowiec który był sprawcą masakry w Odessie nie został ukarany przez naistowską banderowską juntę tak jak ci zbrodniarze którzy zamordowali w Donbasie ludność cywilną.

  A liderzy Zachodu ? To wspólnicy popełnionych przez ukròw zbrodni w ciągu minionego okresu 7 lat rządów kryminalistów na Ukrainie

  Pozdr.
 • @francobollo 16:02:41 No i zaczęła się SRALNIA w Waszyngtonie, Berlinie, Paryżu...
  Rosji zachód nic nie zrobi USA wie, że jak przekroczy "czerwoną linię'' to sam się unicestwi. Trzeba przyznać, że Rosjanie mogą robić co im się podoba i nikt im nie skoczy. Putin absolutnie ma rację, ile można cierpieć chamstwo od zachodu, już europejskie karły typu Czech, pozwalają sobie prowokacji przeciw Rosji! Rosja będzie odpowiadać niesymetrycznie, prędko i twardo, a tam popatrzymy kto kogo! To walka szatana z Bogiem. Putin, jako chrześcijanin jest po właściwej stronie. Nasi rządzący po stronie zła. Widać to po tym, co robią z Polakami. Putin odetnie sobie kawałek Ukrainy a Zachód zatupie nóżkami i przegłosuje 273 rezolucję "ostro potępiającą itd."? O Krymie już nikt nie pamięta a ile było wrzasku... Polacy powinni się naprawdę głęboko zastanowić czy mają ochotę umierać i narazić na śmierć swoje kobiety i dzieci a kraj na jeszcze większą ruinę w imię interesów banderowskiej Ukrainy i Ameryki reprezentowanej przez Bidena i lewaczkę Harris! To, że Rosja jest atakowana przez Zachód nie ulega najmniejszych wątpliwości! Już sam zamach stanu na Ukrainie miał jawnie antyrosyjski charakter i został zorganizowany i współfinansowany przez USA. Nikt wtedy nie ukrywał, że chodzi o "wyłuskanie Ukrainy z rosyjskiej strefy wpływów". Podobnie antypaństwowe rozruchy na Białorusi, które jednak nie osiągnęły rezultatu, prawdopodobnie z braku sił analogicznych do ukraińskich banderowców, którzy nie zawahali się przed doprowadzeniem do rozlewu krwi żeby osiągnąć swoje cele. Teraz ukraińskie wojska zostały przez USA skierowane do Donbasu żeby doprowadzić do eskalacji i w efekcie do wywarcia presji na Niemczech, żeby wycofały się z NS2. Putin słusznie twardo stawia sprawę bo wszelkie ustępstwa doprowadziłyby po pierwsze do rzezi Donbasu przez ukraińskich bandytów i w efekcie do coraz skuteczniejszego okrążenia Rosji przez jej wrogów. Co do Polski to najlepsze co może zrobić to pozbycie się ze swojego terytorium wszelkich Ukraińców, także tych z polskimi paszportami, zamknięcie granicy i rozstawienie wojsk dla ich obrony przed ukraińskimi dezerterami i dekownikami!
  Putin rozpieprzył Davos. - WEJŚCIE SMOKA. Maciej Poręba, Wojciech Olszański, Marcin Osadowski
  https://youtu.be/IERFO1B5Igw
  Rosja jest zbyt mądra, potężna i silna, żeby dłużej znosić poniżenia jakie żydoameryka próbuje od 20 lat nałożyć na Rosję..... Rosja to nie Polska, ma swój HONOR i zna swoja SIŁĘ. Żadnej lewackiej demokracji w Rosji, my to już w Polsce przerabiamy, jebać żydopedalską lewacką UE. Śmierć żydokomunie i lewactwu zboczeńcom. Nie dla lewactwa, pedalstwa lesbijstwa. Łukaszenka strzelaj do tych lewackich lesbijskich szmat na Białorusi zachciało się tym kurwom lizać europejskie pizdy.

  Oficerowie NATO. Hahahaha pajace

  https://img.gazeta.ru/files3/119/8352119/transarmy-pic330-330x220-58832.jpg
 • @Monaco 17:06:13
  To są modele, a nie samoloty bojowe. Niestety.
 • Rosyjscy eksperci są przekonani, że Stany Zjednoczone
  obawiają się dalszego zbliżenia Moskwy i Pekinu, co z pewnością nastąpi w przypadku gwałtownego pogorszenia się relacji między Rosją a Zachodem.
  -------------------------
  Moim zdaniem - jeżeli światowe dziecko diabła - zastępuje niegdysiejszy ZSRR Chinami w budowie komunizmu globalnego - a zastępuje - to właśie owe dziecko diabła wpycha Rosję z jej tablicą Mendelejewa w objęcia Chin.
  Wniosek?
  Aby nie popadać w dysonans poznawczy - to należy rozróżniać interes psa i interes jego ogona, który nim wywija - bo interesy te nie sa absolutnie - zbieżne.
 • @Monaco 15:48:33
  Wysłuchałam calego przemowienia Putina..
  Większość czasu poświęcił Putin rzeczywiście usługom socjalnym, dofinansowaniu dzieci zwłaszcza wymagających dodatkowej opieki; opowiadał o tym, ze odpowiednie urzędy mają zmniejszyć wymagania formalne (biurokracje i w ogole nadmiar papierow i dokumentow) przy przyznawaniu specjalnej pomocy finansowej.
  Dużo mówił o dzieciach i edukacji, opieki nad dziećmi w szkole i na wakacjach, a takze o dotowaniu uczniów i studentów z mniej uprzywilejowanych rodzin; a bogaci ludzie beda dodatkowo opodatkowani a pieniadze maja byc przekazane na lecznictwo chorych dzieci.
  Naturalnie mowil o klopotach, sankcjach i niewydolnosci administracji w zarządzaniu usługami dla mniej uprzywilejowanych rodzin.
  Brzmiało to jak przemówienie przedwyborcze, z tym, ze pewne mechanizmy juz zostały uruchomione.
  Putin tez opowiadał, ze sa juz gotowe plany na budowe nowych szkół w bardzo odległych regionach kraju.

  To przemówienie Putina było w jaskrawym kontrascie do wszystkich zachodnich wystapien przedwyborczych.
  Specjalnie przeglądałam 'wystapienia Trumpa czy Bidena a nawet Obamy.
  Zaden ani raz sie nie poniżył do dyskutowania dzieci czy młodzieży obiecywali tylko 'zwiekszenie zatrudnienia' i wzmocnienie albo przywrocenie potęgi USA.
  A ten ostatni pacanek kowbojski z demencja, to nawet użył takiego wyświechtanego bełkotu: 'America is back'
  Doprawdy, żałosne pustosłowie.

  Rosja jest bardzo rozległa i rzeczywiście trudno nia rządzić. Na Rosje sa stale ataki i prowokacje i realne zagrozenie konfliktem. Do tego dochodzą sankcje i rozmaite utrudnienia, ktore nakladaja na Rosje dodatkowe obciążenia finansowe; to nie tylko rurociag pod Baltykiem ale i obrona granic przed kontrabanda terrorystów; zaopatrywanie Krymu w wodę i budowa mostu , no i uzbrojenie, głównie obronne.

  Rosja kilkakrotnie była calkowicie zniszczona a w latach 90-tych straciła nie tylko ogromne terytorium ale i ogromna część przemysłu, który rozwinęła Rosja Sowiecka w republikach.
  Rosja wydała ogromne pieniądze na odbudowę szalenie zdemolowanego Krymu.

  Na coraz bardziej dzikim Zachodzie nikogo nie obchodzi, ze nikomu na Krymie sie nie marzy 'powrót' na Ukraine. Może Kijow zechciałby zorganizowac referendum??

  A dzikie prowokacje i awantury antyrosyjskie nie ustają, choć podobno USA wycofuje swoje okręty.

  Zobaczcie tylko jak błazen Gonczarenko na Zgromadzeniu pokazuje rzekomo postrzeloną flagę Ukrainy i tak pyskuje z jakimś drugim Ukrem, ze trzeba było go wyprosic z obrad. Przewodniczący obrad przypomniał mu, ze to juz nie pierwszy raz Ukry nie potrafia sie zachować i dlatego należą mu sie sankcje dyscyplinarne.

  Nie wszyscy wierzą , ze będzie eskalacja konfliktu bo USA z reguły napada na słabe małe państwa a napewno niechętnie bedzie wojowac za Ukraine.

  Popatrzcie tylko na to wystapienie Gonczaernki:
  60 минут по горячим следам (вечерний выпуск в 18:40) от 20.04.21 @60 минут - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=yJuirTNGHUY
 • @Monaco 17:33:01
  He, he! Czy Władek musi "uderzać" w Zachód? Nie, wystarczy, że go dotknie i Zachód rozpadnie się jak stara purchawka w kolorach tęczy...W zasadzie trudno się dziwić, że Putin dąży do uzasadnienia, że to właśnie Rosja jest militarną potęga świata, po objęciu władzy przez Bidena USA stały się "olbrzymem na glinianych nogach", teraz przechodzą największy kryzys wewnętrzny od kilku dekad i Rosja ma swoje 5 minut i na pewno to wykorzysta. Zachodnia Europa to militarne "0" a Niemcy i Francja liczą na zyski ekonomiczne z konfliktu na wschodzie i na pewno nie będą próbować Vladimira od tego odwieść, kto wie może już nawet mają rozpisane zyski. śmieszne jest w tym wszystkim to, że Polska też jest grillowana przez żydolewactwo zachodnie i czeskie np Jurowa a sama przyłącza się do grillowania Rosji i to w momencie gdy chazarska Ukraina banderowcom pomniki stawia zamyka polskie szkoły. W relacjach z Rosją przydało by się mniej fanatyzmu więcej pragmatyzmu.
 • @demonkracja 18:53:24
  Globalizacja to klasyczny przyklad komunizmu: wszyscy maja byc chorzy i wszyscy zaszczepieni. Wszyscy musza chodzic tylko w markowych szmatach, pracowac za darmo i miec paszporty 'poszczepiennne' i wszyscy musza sie bać ... bogatej komuny, która żyje z państwowych pieniędzy podatnika.

  Do tego zakazana jest wolność słowa, brak wolnych wyborów, bo kandydaci sa wybrani juz przed wyborami; zakazany jest wolny rynek i wolna konkurencja; zakazana jest przyjaźń miedzy narodami.
  Należy globalnie i rewolucjami zdobywac wszystkie państwa pod wodza 'hegemona .

  Przecież "Animal Farm" (farma zwierząt) Orwella opisuje Anglie, bo przeciez w Anglii wymyślono współczesny komunizm.
  A Orwell po swoich doswiadczeniach z armią i wladzami brytyjskimi byl tak wsciekly na Anglie, ze te książkę napisał.

  W latach swojej świetności, i gdy skończył sie po wojnie sojusz USA z Rosja, Hollywood nakręcił ten idiotyczny film na podstawie Orwella , o ... Rosji Sowieckiej.
  Stad powstało to ogłupienie nieukow na Zachodzie i gdzie sie da, ze Animal farm jest o Rosji i komunizmie.
  Jest o komunizmie.
  Anglosaskim.
 • @Tiamat 19:03:46
  Biden to pacynka Sorosa i Rothschylda. Syn prezydenta USA Hunter Biden, syn prezydenta USA, wydał grube tysiące dolarów na narkotyki, prostytutki. Czyli rozrywkowe życie i setki tysięcy dolarów niezapłaconych podatków.

  https://youtu.be/fyEjHEzBgpo
 • @Oscar 14:53:03 To dobra wiadomość dla Republik.
  Donbas nie zostanie pozostawiony na pastwę junty w Kijowie.

  Rosja będzie nadal dostarczać wszelką pomoc i nie tylko humanitarną mieszkańcom DRL i LRL. Poinformował o tym sekretarz prasowy prezydenta Rosji Władimira Putina Dmitrij Pieskow.

  Zaznaczył, że los obywateli republik Donbasu nie jest obojętny Rosji. „Szereg ciężarówek z pomocą humanitarną, innymi rodzajami wsparcia, oczywiście, to wszystko się dzieje i będzie kontynuowane”

  - powiedział rzecznik Kremla.

  Pozdrawiam.
 • @1939-1939 15:09:53
  No cóż gen. Polko należy do tego samego klubu który za pieniądze podatnika opłaca polskich żołnierzy by służyli interesom Stanów Zjednoczonych Ameryki w Afganistanie i wszędzie tam gdzie USA ma swoje interesy.

  A więc on wpisuje się w tą samą narrację co cała ekipa rządząca Polską popierająca banderowską juntę w Kijowie. Juntę która jest represyjna i odpowiedzialna za śmierć ponad 12 tysięcy ludzi w Donbasie.

  Przecież ta banderowska junta chce za wszelką cenę zamienić Ukrainę kraj nazistow i w ogromną dla USA i NATO bazę wypadową w celu zniszczenia niepodległej od Zachodu Rosji.

  Jego komentarze są nie objektywne z punktu widzenia ludności w DRL i ŁRL oraz Rosji broniącej bezpieczeństwa tych dwóch Republik.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @Monaco 15:48:33
  Dziękuję za te komentarze w oparciu o Svob.Pres.

  Czytałem całość, Są wyważone, dobre.

  Pozdrawiam :)
 • @francobollo 16:02:41
  Posłuchałem całej tam omawianej treści. To był głos rozsądku.

  Niestety wśród rządzących elit i nie tylko w Polsce ale w liczących się państwach Unii Europejskiej oraz w Stanach Zjednoczonych jak widzimy i słyszymy jest bardzo ale to bardzo brak głosów rozsądku w sprawach polityki międzynarodowej i pokojowego współistnienia narodów o odmiennych poglądach na sprawy dotyczące ludzkości.

  Zachód za wszelką cenę chce dominować i narzucać swój dyktat innym w kwestiach społecznych, kultury, ideowych czy dla prykladu w tzw tolerancji gender nie licząc się z głęboko istniejącymi tradycjami różnych narodów.

  Pozdrawiam :)
 • @Repsol 16:57:22
  Chiny z każdym dniem, miesiącem i rokiem stają się niepodważalną potęgą gospodarczą i militarną.
  A razem z Rosją to jest najpotężniejsza siła militarna na świecie.

  Jedynym minusem jest że Rosja ciągle spoczywa na próbach ułożenia sobie dobrych relacji z wrogim i to zdecydowanie dla Rosji już jawnie wrogim Zachodem na czele z USA.

  Przecież te wszelkie prowokacje, jak rewolta zainspirowana przez Zachód w Syrii w celu obalenia przyjaznego Rosji Asada i tym samym próba usunięcia Rosj z basenu Morza Śródziemnego czyli morskiej jej bazy, następnie wbrew umowom przyjęcie do NATO krajów byłego Paktu Warszawskiego łącznie z przyjęciem do sojuszu z graniczącymi z Rosją bałtyckimi byłymi republikami radzieckimi. Prowokacje zachodniej agentury z otruciem przez zachodnie służby Skripala w GB ,czy fałszywe oskarżenia o stosowaniu broni chemicznej przez władze Syrii. Wywołanie przy pomocy Zachodu krwawego przewrotu na Ukrainie na korzyść neonazizmu i banderyzmu to aż dziwne, że Rosja jeszcze chce utrzymać jakikolwiek kontakty z tak wrogo działającym na szkodę Rosji zdegenerowanym i skrajnie zakłamanym wrogim Zachodem.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @kula Lis 69 17:14:04
  Amerykanie podpalają kraje wokół Rosji i samą Rosję po przez swoich wasali.

  Problem może wymknąć się z pod kontroli.
  I tragedia unicestwienia całego dorobku naukowego ludzkości i całego znanego nam świata gotowy.

  Oby nigdy do tego nie doszło.

  Aż strach pomyśleć co będzie z ludzkością za 50 lat skoro obecnie potencjał militarny do totalnej zagłady tylko rośnie a środki unicestwienia są jeszcze bardziej precyzyjne i śmiercionośne.

  Pozdrawiam
 • @demonkracja 18:53:24
  Tak. :)

  Nosił wilk razy kilka i w końcu ponieśli i wilka.

  Pozdrawiam
 • @Tiamat 19:33:46
  --------------
  "Jest o komunizmie.
  Anglosaskim."
  --------------
  Pełna zgoda.
 • @Tiamat 19:03:46
  Saakaszwili to kryminalista poszukiwany listem gończym przez Gruzję i Rosję. Chce koniecznie by Ukraincy zabijali Rosjan a skonczy się to dużo gorszym rezultatem dla Ukrainy, całkowitą utratą państwowości.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Alfax 13:28:21
  W końcu głos rozsądnej osoby w polityce.

  Były premier Japonii wydał nieoczekiwane oświadczenie w sprawie Krymu i „destrukcyjnego zachowania” Stanów Zjednoczonych

  Były premier Japonii Yukio Hatoyama opowiedział się za wzmocnieniem relacji między Moskwą a Tokio, a także skrytykował zachodnich polityków, którzy opowiadają się za nałożeniem sankcji na Rosję.

  „Krym przeszedł do Rosji na podstawie prawnej. To zjednoczenie Krymu z Rosją było konsekwencją referendum i szacunku dla ludzi mieszkających na tym terytorium. Nieuzasadnione sankcje gospodarcze nałożone przez mocarstwa zachodnie mają charakter antyrosyjski ”-
  Powiedział podczas przemówienia.

  Hatoyama narzekał także na destrukcyjne działania władz amerykańskich niszczących bezpieczeństwo na świecie a szczególnie w rejonie Pacyfiku.

  W szczególności polityk też powiedział o naruszeniu suwerenności i integralności Japonii przez wojsko amerykańskie na terytorium tego kraju. Od 1945 roku trwa amerykańska okupacja Japonii.

  Były premier mówił ponadto o potrzebie zjednoczenia Moskwy i Tokio w celu wspólnego oparcia się dominacj i konfrontacji ze strony Stanów Zjednoczonych w regionie Azji i Pacyfiku.

  „Stosunki między naszymi dwoma krajami odgrywają ogromną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa w regionie Azji i Pacyfiku. Musimy znaleźć równowagę na tle narastających wpływów amerykańskich, które są destrukcyjne - podkreślił.

  Polityk podziękował stronie rosyjskiej za gotowość do dialogu, a także wyraził nadzieję na rozwój stosunków między oboma krajami.

  Wcześniej japoński ambasador w Kijowie Takashi Kurai ogłosił potrzebę uznania rosyjskiego półwyspu Krymu.

  Moskwa wielokrotnie przypominała, że ​​wszelkie próby powrotu Krymu przez Kijów będą odbierane jako agresja na Rosję. Władimir Putin podkreślił również, że kwestia własności półwyspu jest całkowicie zamknięta.

  Salut ✔☺
 • W Polin (w Polsce)
  Dupowłazy banderowskiej upa-dlinie

  sługusy członkowie Komisji Spraw Zagranicznych Senatu podjęli uchwałę o solidarności z upa-krainą w związku z przyciąganiem wojsk rosyjskich do granicy z bander Ukrainą.

  Poinformowała o tym Wyborcza 21 kwietnia. Uchwała została podjęta na specjalnym posiedzeniu komisji poświęconej sytuacji na UPA- padlinie z udziałem ambasadora upa padliny w Polsce Andriya Deshchitsa, który przedstawił aktualną sytuację w regionie. Przewodniczący Komisji Bohdan Klikh podkreślił, że podjęcie uchwały jest tym bardziej konieczne, że „niezrozumiała decyzja większości Sejmu, która odmówiła podjęcia uchwały wzywającej do wstrzymania Nord Stream 2”.

  I o to mamy ciągle w Polin 5 kolumnę zdrajców i kolaborantów z upa bander gnidami w Kijowie, które rządzą Ukrainą i podżegają do mordowania ludzi i wojny z Rosją.

  Salut ✔
 • Chamski komik udający prezydenta.
  Szef Lugańskiej Republiki ostro zareagował na apel Zełenskiego do Putina o zaproszeniu na rozmowy do Donbasu

  Szef Ługańskiej Republiki Ludowej Leonid Pasechnik złożył dziś oficjalne ostre oświadczenie w odpowiedzi na wczorajsze wystąpienie błazna i marionetki Zełenskiego który zwrócił się do prezydenta Rosji Władimira Putina.

  Zełenski nagrał 20 kwietnia wiadomość wideo, w której oskarżył prezydenta Rosji o zajęcie ziem ukraińskich i zaprosił go na spotkanie w Donbasie.

  Na ten apel szef LRL nazwał ukraińskiego prezydenta bezwstydnym chamem i powiedział, że Zełenski nie ma prawa umawiać się na spotkania w czyimś domu ❗❗❗

  „Nie mogę nie skomentować wypowiedzi Zełenskiego o chęci spotkania z Władimirem Putinem w Donbasie. Zełenski, nie masz moralnego prawa umawiać się na spotkania w naszym domu.

  Bezwstydnie nazywasz Donbas swoim własnym, wiedząc, że sprzedałeś już Ukrainę obcym z Zachodu i ukraińską ziemię.

  Zanim ponownie wycelujesz w nas swoją zbrodniczą broń, zastanów się, jak to się dla ciebie skończy. ❗❗❗

  Rosjanie nie porzucają swoich! ” - powiedział w oświadczeniu Pasechnik

  Ponadto szef republiki mówił o postępach w paszportyzacji mieszkańców Donbasu oraz podziękował departamentom rosyjskim i republikańskim za pomoc w przyspieszonym nabyciu obywatelstwa rosyjskiego.

  " Już ponad pół miliona mieszkańców Donbasu zostało obywatelami Federacji Rosyjskiej.

  Fakt ten sugeruje, że ludność Ługańskiej Republiki Ludowej w warunkach absolutnej blokady Kijowa, zarówno ekonomicznej, politycznej, jak i informacyjnej, dokonała swojego wyboru.

  W imieniu wszystkich mieszkańców Republiki dziękuję pracownikom Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ŁRL , Departamentu Służby Migracyjnej, a także wszystkim departamentom za sprawne działanie, dzięki któremu osiągnęliśmy imponujące rezultaty w tak krótkim czasie. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych LPR dołożyło wszelkich starań w procesie wydawania paszportów dla naszej Republiki w celu otrzymania obywatelstwa Federacji Rosyjskiej. Tytaniczna praca naszych wydziałów pozwoliła zrealizować pragnienie mieszkańców Donbasu - zostać obywatelami Rosji.

  Chciałbym również podziękować Federalnej Służbie Migracyjnej Federacji Rosyjskiej. Ze swojej strony rosyjscy koledzy zrobili wszystko, co konieczne, aby mieszkańcy Donbasu stali się częścią Rosji.

  Dla nas rosyjski paszport to nie tylko dokument, ale jeszcze jedno potwierdzenie, że Rosja nas nie opuszcza i nigdy nie opuści.

  Tym wyborem nasi ludzie pokazują, że neofaszyzm ❗, który stał się główną podstawą dzisiejszej państwowości reżimu kijowskiego, jest dla nas kategorycznie nie do przyjęcia.

  Jasno pokazaliśmy całemu światu nasz wybór, którego wyrazem jest półmilionowy rosyjski dokument ”- podkreślił Pasechnik.

  Salut ❗ dla obrońców DRL i ŁRL ✌✔☺
 • @Leonardo da Vinci 21:46:19
  Widać że przemówienie Putina ubodło te zakute betonowe łby w Waszyngtonie bo nożyce się odezwały.

  Biały Dom powiedział, że nie bierze pod uwagę aluzji prezydenta Rosji Władimira Putina z książki Kiplinga Mowgli o sherchanie i szakalu.

  W swoim przesłaniu do Zgromadzenia Federalnego Putin porównał nieprzyjazne działania niektórych krajów z zachowaniem szakala poplecznika tygrysa Sherchana.

  Podczas briefingu w Białym Domu sekretarz prasowy prezydenta USA Jen Psaki została zapytana, jak oceniła to oświadczenie.

  „Mamy grubą skórę" - odpowiedziała Psaki.

  W swoim przemówieniu Putin powiedział również, że każde działanie, które będzie stanowić zagrożenie dla Rosji, będzie skutkowało twardą i asymetryczną reakcją.

  Jednocześnie wyraził nadzieję, że przekroczenie tzw. Czerwonej linii nigdy nikomu nie przyjdzie do głowy.

  Większość przekazu była poświęcona kwestiom społeczno-gospodarczym, ale na zakończenie rosyjski przywódca poruszył również tematy związane z polityką zagraniczną.

  Pozdr.;)
 • Plan wojny Rosji z Ukraina. Po angielsku.
  https://www.youtube.com/watch?v=JWSyDFlao9I
 • @Monaco 22:28:05
  Ta książka R. Kiplinga to "Księga Dżungli" - moja ulubiona lektura w szkole podstawowej, a Mowgli to chłopiec wychowany w dżungli przez małpy.

  Rzeczywiście była kiedyś w Indiach znana historia o małym chłopcu porwanym przez małpy.

  Ale samo wspomnienie o tej lekturze przywróciło mi moje wspomienia:
  Czasem sie rzeczywiscie zastanawiam, na ile moje wyksztalcenie w PRL, od szkoły podstawowej nr. 16 na Grabiszynku we Wroclawiu do matury i studiow w Krakowie -wpłynęło na moje pojmowanie świata.

  Kiedyś mieliśmy dziecięce i młodzieżowe obozy miedzynarodowe, np. na Morenie, w Sudetach- w Szklarskiej, , Arteku na Krymie, w Cawtacie kolo Dubrownika, we Wloszech i Francji - tylko z tego co ja pamietam.
  Ja sama byłam na Morenie 3 razy i w Cavtacie; na naszych obozach w Polsce byla mlodziez i z Francji, Wloch, z ... Leningradu, Czechoslowacji i DDR.

  Śpiewaliśmy, tańczyliśmy tańce różnych narodów, uczyliśmy sie tańców towarzyskich, zawieralismy przyjaźnie...plywalismy na kajakach, bralismy udzial w rozlicznych konkursach, konkurencjach sportowych i artystycznych...uczylismy sie języków naszych wakacyjnych przyjaciół.

  Młode pokolenie obecnie - to niewolnicy smartfonów, podcastów, oglądający świat przez szybę ekranik telefonu ... tak żenująco niedouczone i niesprawne w kontaktach towarzyskich, zamknięte w siłowniach i samochodach nawet w drodze do sklepu czy szkoly..przytrute tabletkami, komercyjnym jedzeniem i pustosłowiem kowbojskiej propagandy nienawisci do... kolejnego narodu i kolejnego przywódcy suwerennego państwa , pelnoprawnego członka Organizacji Narodow Zjednoczonych.
  Obecne pokolenie nie ma prawa oddychac świeżym powietrzem wolności i przyjaźni.

  A przecież to młode pokolenie jest świadkiem ludobójstwa, mordowania znakomitych polityków i obrońców własnego narodu; tak został bestialsko zamordowany Mosadek, Kadafi, Miloszewicz, przepędzony Marcos...i przywódcy niezależnych państw Ameryki Łacinskiej.

  Edukacja stała sie wielką tubą propagandową wielkich korporacji.
  Kto z młodzieży obecnie wie, ze II wojna światowa zakończyła sie w maju 1945 , a w kilka miesięcy po zakończeniu wojny kowbojska armia zrzuciła bomby atomowe na Hiroszime i Nagasaki w kraju, który nie zaczął wojny i nie mial broni atomowej.

  Kto z młodego pokolenia wie, ze armia USA zrównała z ziemia w 1945 roku stolice zaprzyjaznionych Filipin?

  Kto wie, ze juz po kapitulacji Niemiec, Amerykanie dywanowo bombardowali ludność cywilna Niemiec? Wymordowali ponad półtora miliona niemieckich cywilów; zbombardowali tez tysiące więźniów w obozach koncentracyjnych na terenie Niemiec.

  Kto z młodej generacji wie, ze Teksas powinien wrócić do Meksyku?
  Tak, jak Newada Nowy Meksyk i Kalifornia.

  Upierają sie młodociani - niedouczeni, o Krym - ale zachwyceni sa wymazaniem z map świata suwerennego, demokratycznego, państwa dobrobytu, jakim była Jugosławia .
  Kto i kiedy odda Serbom Kosowo?

  Młodego pokolenia nie interesuje juz bardzo bogata niegdyś i bardzo z Polską zaprzyjaźniona Syria, Libia, Afganistan...
  Kiedys studiowali w Krakowie obywatele Sudanu, Iraku, Libii...
  Teraz studiuja banderowcy i to na koszt Polski.

  Spotykają mnie różne nieprzyjazne uwagi i epitety od młodszych ode mnie dyskutantów,
  Czepiaja sie nie tylko mojego postrzegania świata i wydarzeń.

  Mają pretensje do mojego wieku, ze to niby 'kto stary - ten głupi'.

  Więc do garści moich wspomnień dorzucę jeszcze jedno porównanie:

  W PRL-u demencja była nieznana.
  Program oświatowy był nastawiony na intensywny rozwój szarych
  komórek.
  Podstawą początkowej edukacji było ćwiczenie pamięci.

  /W wielu krajach, w latach 70-tych wprowadzano …amerykańską reformę szkolnictwa -skutki sa bardzo widoczne. ./

  Nawet bardzo przeciętny obserwator zauważy, ze np. lekarze, prawnicy, naukowcy itp. nie cierpią na ogól na demencje.

  A i brydżyści mogą to potwierdzić.
 • @Tiamat 06:39:47
  Przybraną matką Mowgliego była Raksha - Matka Wilczyca, a jego największym przyjacielem - Akela.
 • @SZS 08:30:58
  No i Pantera Bagira i wąż Kaa.

  Mnie sie wydaje, ze w calej tej parareli Putina chodzi o prawo dżungli tak często podkreślane w książce.
  Ale tak sobie wyobrazam, ze prawo dżungli ma wiecej etyki niz prawodawstwo w USA i w coraz wiecej krajach.

  Zycie w gromadzie staje sie przestępstwem i darwinowską receptą na przetrwanie silniejszego gatunku.

  Swiat autofagow wedlug starożytnych Greków zaczął zżerać sam siebie -poczynajac od ogona - jak juz potwory wyżarły wszystko co zyje na ziemi.
 • @Monaco
  Granice niby kontrolowane przez Straż Graniczną ale w czasie trzeciej fali pandemii koronawirusa w I kwartale tego roku wnioski o azyl w Polsce złożyło 193 Czeczenów i 61 Afgańczyków. To eksport Dżihadu. Dlaczego
  Morawiecki nie ma decyzji, że takich gości odsyła się z miejsca?
 • @Monaco 15:53:45
  Wobec osłabienia władzy w USA złowrogi Putin może faktycznie coś kombinować. Jednym ze znaków na niebie jest nakaz wydany milionowi nielegalnych migrantów w Rosji, by opuścili kraj do 15 czerwca. Taktycznie czyszczenie zaplecza.

  https://themoscowtimes.com/2021/04/16/russia-tells-illegal-migrants-from-post-soviet-countries-to-leave-by-june-15-a73623
 • Żelazna kurtyna bis
  Bardzo dobry komentarz (po rosyjsku)

  https://www.youtube.com/watch?v=BLOYLQbFU2Y
 • @kula Lis 69 10:08:03
  "jest nakaz wydany milionowi nielegalnych migrantów"

  Merkelowa podobnie - więc w czym autor ma problem ?
 • @Monaco 22:28:05 Idę o zakład, że Rosja podniesie cenę metali ziem rzadkich.
  Rosji można nie lubić....ale jak niedzwiedź MRUCZY....to lepiej spierdalać. No nareszcie, gdyby Putin dalej znosił prowokacje i upokorzenia ze strony USA, ale i zachodniej Europy straciłbym do niego wszelki szacunek. Po co prawo międzynarodowe, wartości demokratyczne skoro można sobie obalić demokratycznie wybrane władze organizując Majdan i popierając zamachowców? Po co podpisywać porozumienia mińskie skoro Ukraina ich nie wykonuje i to dla zachodu jest OK? I jeszcze winna jest Rosja na którą trzeba nałożyć sankcje, a kto nałoży sankcje na Ukrainę? Kijów ma zamiar najechać swoim wojskiem Donbas, a zachód mówi o agresji rosyjskiej bo nie chce do tego dopuścić. Sorry, kiedy Europa przestanie być amerykańskim wasalem i zacznie dbać o własne interesy?

  Ps..II..a CALE TO SPEDALONE NATO bez USA nie znaczy nic. Kluczowa jest też rola Chin. Przykładowo Chiny atakują Tajwan, następnego dnia Rosja wkracza na Ukrainę. Lub na odwrót. To Rosja wkracza na Ukrainę i następnie Chiny atakują Tajwan. Pytanie co zrobi Zachód? Na dwa fronty walczyć nie będzie na pewno. Putin się przestraszy czy padnie ze śmiechu? Jachira wysyła z Sejmu „serduszko” Nawalnemu.


  Trudny wybór.. Ostatnia nadzieja zachodniej cywilizacji to:
  Macron?
  Putin?
  Biden?
  Merkel się nie liczy bo odchodzi ..
 • @kula Lis 69 10:40:32
  "Jachira wysyła z Sejmu „serduszko” Nawalnemu."

  Pisała kiedyś na swoim profilu, że uaktywnił się w niej "gen sprawiedliwości" - myślę, że kłamała.

  Acz bardzo tej Pani życzę aby uaktywnił się jej "gen mądrości" i swoje prywatne sympatie zostawiła w domu.
 • @Pedant 10:13:14
  Ważna analiza dotycząca degradacji Ukrainy od 2014 roku.

  https://m.youtube.com/watch?v=LXC1PhdW8iI

  Salut ✔
 • @Leonardo da Vinci 11:02:02
  "Ważna analiza dotycząca degradacji Ukrainy od 2014 roku."

  Pan Azarow oczywiście ma rację, ale Bogatyriew umieszcza sprawy w szerokiej i długoterminowej perspektywie - formowania się wielobiegunowego świata i załamania globalizacji.
 • "Zaskakujący sojusz". Turcja wspiera Ukrainę
  https://img.dorzeczy.pl/img/prezydent-turcji-recep-erdogan/dc/e4/3447ccxxb95171dbf77e14299541.jpeg

  Gdy Waszyngton, Berlin i Paryż mają dla Ukrainy ciepłe słowa w konflikcie z Rosją, Ankara oferuje konkretne wsparcie zauważa niemiecki "Die Zeit". Jeżeli doszłoby do wojny między Rosją a Ukrainą, to byłaby ona rozstrzygnięta już w chwili wybuchu stwierdza w najnowszym wydaniu niemiecki tygodnik "Die Zeit", wskazując na ogromną przewagę militarną mocarstwa atomowego Rosji nad swoim sąsiadem..Autor tekstu Michalem Thumann wskazuje na dość bierną postawę Zachodu. Tygodnik przypomina, że nowy prezydent USA Joe Biden miesiącami kazał czekać Zełenskiemu na rozmowę, a Biały Dom sygnalizował, że Zełenski musi najpierw wdrożyć pilne reformy przeciwko korupcji. "Ale to nie reformy, a rosyjskie wrogie działania skłoniły Bidena do tego, by zadzwonić do Zełenskiego na początku kwietnia. Zapewnił go o nieograniczonym wsparciu dla terytorialnej integralności Ukrainy, ale nie powiedział, jak dokładnie chce ją wspierać" zauważa "Die Zeit".

  Przywódca Turcji przybywa z odsieczą
  "Niespodziewanie najbardziej interesujące oferty dla Ukrainy nadchodzą aktualnie z południa" – zauważa tygodnik. W połowie kwietnia Zełenski poleciał do Stambułu, gdzie prezydent Recep Tayyip Erdogan potępił aneksję Krymu przez Rosję.Całkowicie otwarcie popiera on przystąpienie Ukrainy do NATO bardziej empatycznie i zdecydowanie niż Europejczycy. Erdogan nie denerwuje też Zełenskiego reformami przeciwko korupcji, bo o tym on sam nie lubi słuchać" pisze „Die Zeit”. Thumann dodaje, że Ukraina z kolei odesłała Ankarze tureckich opozycjonistów, którzy uciekli z kraju.Ukraińska wiceminister spraw zagranicznych Olha Stefaniszyna mówi "Die Zeit", że Turcja stała się bardzo wiarygodnym strategicznym partnerem dla Ukrainy. "Zamierzamy zawrzeć umowę o wolnym handlu, ale przede wszystkim nasze przemysły zbrojeniowe i obronne pogłębiły współpracę" dodaje Stefaniszyna. Źródło: Deutsche Welle / "Die Zeit"


  Ps..Zaskakujący tylko dla dziennikarskich tłuków i innych nieuków. Metody Erdogana godne zastosowania w Polsce, zwłaszcza w stosunku do KASTY bo to szybka "terapia" na czerwone warcholstwo sądowe. Przecież to fake news. Turcja która kupuje rakiety od Putina będzie przeciw niemu występować ? Bardziej ciekawe jest co przylatuje w samolotach amerykańskich do Kijowa. Co w tym dziwnego ? Turcja gra na dwa fronty bo po obu stronach ma potencjalnego wroga. Z Rosją toczyli wojnę od zawsze a NATO nie jest godne zaufania bo niedawno ich wystawiło do wiatru w kwestii Kurdów, wywalili ich z programu F35 i jeszcze ich nie raz wystawi do wiatru, podobnie zresztą jak i nas. To pokazuje, że Turcja zaczyna prowadzić swoja własną politykę by
  zaistnieć w regionie jako lokalne mocarstwo. Podskakiwać Turcy mogą,
  póki Rosja nie wyciągnie broni atomowej, wtedy poleca prosić o pomoc
  do NATO. Tymczasem robią interesy zbrojeniowe z Ukrainą, na równi,
  jak Stany Zjednoczone i się bogacą. Co niby w tym zaskakującego ?
  Imperium Osmańskie zostało rozbite przy czynnej pomocy Rosji, a wizja wypchnięcia Turcji z Europy skutecznie zniechęciło ten kraj do uczestniczenia w kolejnej wojnie. Rosja jest w tym kraju postrzegana jako realne zagrożenie, zatem wspieranie państwa które z nią walczy nie jest niczym zaskakującym. Inna rzecz, że Zachód pod przywództwem USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec po prostu przegra z Rosją, Chinami i państwami islamu. a gdzie Polska ?- W Polsce żyją 7 milionów obywateli Ukrainy. Ukraińcy w Polsce obywatele 1 gatunku.. Dla Ukraińców cała praca. Dla Ukraińców 500+. (Nie w języku angielskim ) informacje w języku ukraińskim na poczcie w bankach .... ..Dzieci obywateli Ukrainy są przyjmowane od razu do przedszkola nie trzeba czekać w kolejce 1 rok (jak Polacy repatrianci ). Dla dzieci Ukraińców w szkołach bezpłatne zajęcia dodatkowe z języka polskiego. Polskim dzieciom repatriantów odmawia się zajęć. Nie wiesz nie pisz głupot... Prawdopodobnie jesteś emerytem i mieszkasz na wsi. Tak im źle w Polsce, że od 2014 roku - oficjalnie i na stałe mieszka 2 miliony....
 • @Monaco 17:33:01
  Tego faktu do końca życia NIE zapomne.I to się stało w Europie i zachód nie kiwnął nawet palcem.
  Zastanawia mnie czy jesteśmy tak bogaci ze możemy darować bankrutowi ukraińskiemu,dlatego pytam kiedy ?
  Kiedy junta kijowska zacznie spłacać gaz dostarczany od lutego 2015. za free na koszt polskiego podatnika dzięki postanowieniom Kopacz?
  Kiedy junta kijowska zacznie spłacać dwa kredyty w wysokości 100mln euro każdy udzielone przez rząd Kopacz?
  Kiedy junta kijowska zwróci 300 mln złotych pożyczki udzielonej przez Komorowskiego?
  Kiedy junta kijowska odda ostatnie 250 tys. euro jakie na odchodne podarowała Kopacz?
  Kiedy junta kijowska zwróci koszty leczenia oraz hospitalizacji zadymiarzy z Majdanu w polskich ośrodkach medycznych?
  Kiedy junta kijowska zwróci koszty przyjęcia do Polski dzieci ukraińskich na letnie kolonie?
  Kiedy banki junty kijowskiej zaczną zwracać kredyt w wysokości 4 mld złotych udzielony przez Dudę w imieniu polskich banków?

  A przede wszystkim kiedy władze UPAiny oficjalnie potępią zbrodnie narodu ukraińskiego dokonane na Polakach i zdelegalizują w pełni odrodzony kult UPA i Bandery?
 • @kula Lis 69 18:45:11
  "prezydent Recep Tayyip Erdogan potępił aneksję Krymu przez Rosję.Całkowicie otwarcie popiera on przystąpienie Ukrainy do NATO bardziej empatycznie i zdecydowanie niż Europejczycy. ... Ukraina z kolei odesłała Ankarze tureckich opozycjonistów, którzy uciekli z kraju."

  Ależ ten sułtan jest sprytny. W zamian za potępienia i empatyczne [sic] poparcie dostał w swoje łapy opozycjonistów.
 • @Alfax
  Dziś resort obrony Rosji zapewnił, że wojska, które "uczestniczyły w ćwiczeniach" na Krymie "rozpoczęły powrót do miejsc stałej dyslokacji". Oddziały, które rozpoczęły powrót do koszar, należą do rosyjskiego Południowego Okręgu Wojskowego i sił powietrznodesantowych. Przerzucenie wojsk ma zakończyć się do 1 maja. Czyli Biden wystawił Ukraińców. Miało być wielkie odbijanie Donbasu, Ukraińcy zmobilizowali armię przy granicy z Donbasem (Ruskie w odwecie zrobili to samo) ale Biden dogadał się z Putinem, wycofał się i Ukraińcy zostali sami i nie wiedzą co robić, hahaha. Putin wycofuje wojska znad granicy ukraińskiej a pismakom pozostało napuszczanie na Rosję i kłamanie, że Ukraina niby w niebezpieczeństwie, podgrzewanie atmosfery itd. Oczywiście nasze dyplomatolki nie przepuszcza okazji aby pomachać szabelką do Rosji w obronie neobanderowców którzy nas opluwają jak tylko mogą.  https://static2.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16191651571d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3728495c764379bd219268b4c2d84fbafbf.jpg Wicemarszałek Sejmu na linii frontu na Ukrainie. "Pojedyncze ataki Rosji są każdego dnia". Od początku roku mamy eskalację różnych napięć, ponad 500 ataków, śmierć ok. 30 żołnierzy. Ponad połowa z nich zginęła w wyniku działań snajperskich, nakierowanych na pozbawienie życia. Pojedyncze ataki ze strony Rosji są każdego dnia - powiedziała w Polskim Radiu przebywająca obecnie na wschodzie Ukrainy wicemarszałek Sejmu, Małgorzata Gosiewska. Wicemarszałek Sejmu przebywa z oficjalną wizytą na Ukrainie. Towarzyszył jej m.in. ambasador RP na Ukrainie Bartosz Cichocki oraz prezes Fundacji Solidarności Międzynarodowej Rafał Dzięciołowski. Pierwszego dnia wizyty wicemarszałek złożyła kwiaty pod Ścianą Pamięci Żołnierzy Poległych za Ukrainę przed Monasterem św. Michała Archanioła o Złotych Kopułach w Kijowie. Wczoraj delegacja przebywała niemal na linii frontu, w Mariupolu w obwodzie donieckim, gdzie odbyło się spotkanie w ramach tzw. Trójkąta Lubelskiego z przedstawicielami Ukrainy oraz Litwy.

  https://niezalezna.pl/391928-wicemarszalek-sejmu-na-linii-frontu-na-ukrainie-pojedyncze-ataki-rosji-sa-kazdego-dnia

  Ps...Czy ta Gosiewska jest poważna? W takiej koszulce to można gary szorować albo sprzątać w domu ale na oficjalnej wizycie? polityka to nie zabawa w piaskownicy lub gra w gumę. O takich jak ta Gosiewska Piłsudski mówił "Wam kury szczać prowadzać a nie politykę robić". Po co Polska pcha paluchy między drzwi? Konia kują a żaba nogę podstawia. Tak to wygląda. Nikomu te działania nie pomogą a Polsce na pewno zaszkodzą. Ukraińcy stawiają pomniki tym, którzy mordowali polską ludność cywilną.
 • @1939-1939 18:52:43
  Pogorszenie złych relacji z Rosją pewnie cieszy Banderowców.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej