Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2426 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Rosja, Donbas, Noworosja - czas kompromisów minął.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosja, Donbas, Noworosja - czas kompromisów minął. Rosja czas by przymusić ukraiński reżim do pokoju. To nielegalny reżim rządzący Ukrainą dokonuje zbrojnej agresji przeciwko obrońcom Donbasu i morduje ludność cywilną !.

Artykul Aleksandra Dugina.

Rosja, Donbas, Noworosja - czas kompromisów minął.

Aleksander Dugin opublikował na łamach serwisu internetowego Katehon autorski artykuł, w którym przeanalizował sytuację w Donbasie i na Ukrainie oraz krytycznie ocenił politykę Federacji Rosyjskiej w tym strategicznie ważnym kierunku.

W2014roku, czyli 7 lat temu, Rosja popełniła ogromny błąd. Putin nie wykorzystał jedynej w swoim rodzaju szansy, jaka otworzyła się po Majdanie po zamachu stanu i przejęciu władzy przez juntę w Kijowie i ucieczce Janukowycza do Rosji.

Prezydent, konsekwentny w swojej geopolityce, tym razem w tak ważnym momencie nie był sobie wierny. Mówię to bez złośliwości, raczej z głębokim bólem i szczerą wściekłością.

Zmarnowana szansa nazywała się „Noworosja”, „Rosyjska Wiosna”, „Rosyjski Świat”. Jego znaczenie było następujące. Rosja mogła przyjąć korzystne dla siebie stanowisko:


- nieuznanie junty kijowskiej, która przejęła władzę w trakcie brutalnego i nielegalnego zamachu stanu,
- prośba Janukowycza o pomoc do Rosji i opowiedzenie się za przywróceniem porządku konstytucyjnego,
- poparcie Rosji dla powstania we wschodniej Ukrainie,
- wprowadzenie wojsk na żądanie prawowitego prezydenta (model Assada),
- objęcie kontrolą połowy terytorium Ukrainy,
- zajęcie Kijowa.


Tutaj można było zatrzymać się i znaleźć równowagę i uniemożliwić zmianę ustroju kraju.

Zamiast tego Moskwa była zadowolona z ponownego zjednoczenia z Krymem i długotrwałej pomocy dla Donbasu. Dzięki Bogu, że w ogóle nie zostawiliśmy obrońców Republik.

Odmowa takiego rozwoju sytuacji była motywowana „przebiegłym planem”

Po 7 latachwidać, że niestety nie byłoprzebiegłego planu”. Kto jest temu winien ? - łajdaki i tchórze.

Zadecydowali i Surkow pędzi do Donbasu i zaczyna się proces miński. Ale nie chodzi oczywiście o Surkowa, ale o to, że wiedząc, kim jest Surkow i jak się zachowuje, został tam wrzucony by negocjonować. To był znak: zatrzymujemy się i zaczynamy długotrwały i bezołowiowy i jałowy proces, ponieważ wszystko, czego Surkow kiedykolwiek się  dotknął, było dokładnie tym, czym było - do niczego nie prowadziło.

Właśnie wtedy i dokładnie z powodu mojego stanowiska w sprawie Noworosji Kreml skazał wyluczyl mnie. To trwa do teraz. Opuszczając Moskiewski Uniwersytet Państwowy, zabroniono mi wstępu na głównych kanałach, na które do tej pory byłem zapraszany co tydzień. Ściana ciszy.

W tej sytuacji - jeszcze przed przyłączeniem Krymu - dokonałem bardzo ważnej analizy strukturalnej, wypowiadając ją na głównych rosyjskich kanałach, w wielu publikacjach, na blogach i portalach społecznościowych. Sprowadzało się do następujących rzeczy:


1. Jeśli uznamy Krym, powstanie piąta kolumna, czyli wygadani zagraniczni agenci, którzy nie wahają się pracować bezpośrednio dla sił wrogich Rosji.

2. Jeśli zaangażujemy się w tworzenie Nowej Rosji, powstanie szósta kolumna, czyli rządzący liberałowie, oligarchowie i ta znacząca, jeśli nie główna, część elity rosyjskiej, formalnie lojalnej wobec patriotycznego  kursu prezydenta Putina ale nastąpi organicznie kontaktów  z Zachodem i jest to kurs niezwykle uciążliwy.

3. Jeśli dojdzie do Noworosji, logicznie rzecz biorąc, to piąta, a potem szósta kolumna zostaną pokonane, rozpocznie się zwrot Rosji i pełny rozwój z kontrhegemoniczną ideologią. Było dla mnie jasne, że to jedyny sposób działania.


Wszystkie fazy monitorowania przebiegu dramatycznych wydarzeń na Ukrainie i ich geopolityczna analiza - sekwencyjnie, krok po kroku - opisałem w książce „Ukraina. Moja wojna ”.Książka została prawie zakazana.

Krym powrócił do Rosji  , chociaż początkowo wydawało się, że może  nie zostać przyłączony. Przy tej okazji na antenie miałem ciężkie starcie z Sołowowem.

A przecież Projekt Noworosji został wyznaczony przez samego Putina, ale natychmiast upadł.

Jego słowa o pomocy rosyjskiemu światu jeszcze nie przestały brzmieć, a polityka Kremla już się zmieniła w przeciwnym kierunku. Rosja zatrzymała się na tym i rozpoczęły się  negocjacje. Bez Nowej Rosji.
Nie została zupełnie  zdradzona, ale też nie została uratowana. Odłożyli to w czasie .


Oznacza to, że wygrała wówczas szósta kolumna.

5 kolumna szła na wiece pod hasłem „Putin, zwróć Krym Ukrainie”,

6 kolumna - oczywiście wbrew swojej woli - uznała krymski konsensus. Ale pod warunkiem, że Putin na tym się zatrzyma.

Niestety w tym momencie, zaczęła się brzydka historia z „przebiegłym planem”. „Sprytny plan” polegał tylko na zatrzymaniu eskalacji - a to z całkowitym nieprzygotowaniem junty do prowadzenia jakiejkolwiek skutecznej wojny, w przeciwieństwie do tego, co mamy teraz! - bo celem Putina i Kremla było utrzymanie za wszelką cenę połączenia z Zachodem. To najwyraźniej nie Putin stał za tym planem, ale Putin go zaakceptował.

Nie mogło to do niczego  prowadzić i nie prowadziło do niczego. Straciliśmy 7 lat, a nasi przeciwnicy się zbroili i zdobyli znaczne wsparcie z Zachodu.

Jedyne, co rozjaśniło ten okres, to wybór Trumpa. Trump nie był przekonanym atlantycystą i starał się nie eskalować niepotrzebnie z Rosją. Jego plan polegał na skupieniu się na problemach wewnętrznych Stanów Zjednoczonych i pozostawieniu świata w spokoju. Co więcej, rzucił wyzwanie najpotężniejszemu lobby globalistycznemu, definiując je jako „bagno”. Jednak my też z tego nie skorzystaliśmy. I znowu za to musimy podziękować szóstej kolumnie. Ponadto, bezpośredni agenci atlantyccy wysłani ze Stanów Zjednoczonych pod pozorem „lewicy”,w każdy możliwy sposób dezmonopolizowali Trumpa i Trumpism.

Sankcje na Rosję zostały nałożone w całości. Tak jakbyśmy wyzwolili całą Noworosję. Sankcje trwaja i nie zostały usunięte i nie zostaną usunięte. A jeszcze nowe będą nam narzucać.

Syria była udanym i poprawnym posunięciem geopolitycznym, ale to w żaden sposób nie usunęło ani nie uratowało ukraińskiego impasu. Syria odniosła taktyczne zwycięstwo. W porządku. Ale nie jest to tak fundamentalne, jak przejście do pełnoprawnych eurazjatyckich wysiłków, by przywrócić potęgę kontynentu. I to się nigdy nie wydarzyło. Nowa Rosja była kluczem.

Ponieważ szósta kolumna faktycznie wygrała, duchowa przemiana Rosji również się nie rozpoczęła.

Odłożono ideologię, zajęto się kwestiami technicznymi, kontrolę nad procesami politycznymi sprawowali technokraci. Spawy wazne ujęto w nawias, staly sie marginalne. Zaczęła się stagnacja, w której prymitywna rozrgywka i korupcja, szybko wyrastające z nudy i braku pomysłów, wysunęły się na pierwszy plan. Bez Donbasu krymska wiosna również zamieniła się w kompromis. Oczywiście lepiej niż pod nazistowskimi liberałami w Kijowie, ale daleko od tego, czym być powinno.

A teraz, po brutalnym wkroczeniu neokonserwatystów Bidena do Białego Domu, wszystko wróciło do pozycji, na których partie zakończyły pracę w 2014  roku.

Format miński pozostał niczym.

Surkow zniknął z procesu, jak Szatan w Apokalipsie -  był i go nie ma, Ale to na nic nie miało i tak wpływu.

Przez te  7 lat armia ukraińska była w stanie się przygotować, zbliżyć do członkostwa w NATO i wychować całe pokolenie ukraińskich rusofobów o radykalnej perswazji.

Przez cały ten czas Donbas wegetował. Tak, była pomoc, bez niej po prostu by nie przeżył. Ale nic więcej. Miecz  Damoklesa zawisł nad procesem negocjacyjny w Mińsku - i groźba, że ​​Moskwa na swoich własnych warunkach odeśle Dumnych Buntowników Republik do Kijowa - to znaczy wyda ich oprawcom.

Teraz Waszyngton jest o krok od wyrażenia zgody na banderowski atak. I nie mamy wyboru - odpowiedzieć tak lub nie. Ponownie, podobnie jak 7 lat temu, słowa, które wypowiedziałem na Channel One i z powodu których już tam nie występuję, zachowują w pełni swoje znaczenie:

„Jeśli stracimy Donbas, stracimy Krym, jeśli stracimy Krym, stracimy Rosję”.

Dziś, w 2021 roku, jeśli Kijów rozpocznie zbrojną operację, po prostu nie będziemy mieli innego wyjścia, jak tylko przystąpić do wojny. Ale jeśli w to wejdziemy, to cel amerykanskich neokonserwatystów zostanie osiągnięty. Mogą poświęcić Ukrainę, tak jak uczynili z Gruzją, która była jeszcze bardziej sprzymierzona z USA, w 2008 roku.

Jednocześnie uderzy w centrum stosunków rosyjsko-europejskich, całkowicie podważy Nord Stream, odetnie Rosję od Zachodu, a jednocześnie skonsoliduje NATO przeciwko Rosji, - przy wszystkich kompromisach i niepewnościach - będzie to poważny cios.

Nie skończy się to dla Rosji tak łatwo, ponieważ radykalizacja presji ze strony globalistycznego Zachodu zmusi prozachodnie elity i skorumpowane rosyjskie klany posiadające aktywa na Zachodzie do buntu w samej Rosji.

Szósta kolumna nie będzie w stanie pogodzić się z Noworosją i będzie próbowała obalić prezydenta.

To znaczy teraz ten „zbiorowy Biden” (nawet jeśli starzec w ogóle nic nie rozumie z indywidualnego punktu widzenia, to i tak nie ma znaczenia), bo ogólnie rzecz biorąc, istnieje całkowicie racjonalna strategia. Trump odłożył to co jest nieuniknione, ale wytchnienie własnie obecnie minęło, czego dowodem jest agresywna postawa Zelenskiego i intensywne prowokacje wojsk ukraińskich przeciwko DRL i LRL..

Czy to będzie początek pełnoprawnej wojny między Rosją a Stanami Zjednoczonymi ? Absolutnie nie, bez względu na to, co ktoś mówi.

Ukraina nie jest strategicznym priorytetem dla Stanów Zjednoczonych. To, co z niej zostanie po naszej ofensywie, może zostanie członkiem NATO, ale to też nie jest szczególnie ważne, cała Europa Wschodnia jest już w NATO.

Cios w Rosję będzie najpoważniejszy. Zwłaszcza, że ​​przez wszystkie poprzednie 20 lat - nie wspominając o latach 90. - Rosja starała się balansować między dwoma wektorami:

- kontynentalno-patriotyczny i
- umiarkowanie westernizujący.

Jeszcze 20 lat temu, kiedy Putin właśnie doszedł do władzy, pisałem, że takie balansowanie byłoby niezwykle trudne i lepiej byłoby od razu wybrać Eurazję i wielobiegunowość.

Putin odrzucił - a dokładniej odłożył na czas nieokreślony - kontynentalizm lub zbliżył się do niego w bardzo malym stopniu. Mój jedyny błąd polegał na tym, że założyłem, że taka bezduszność nie może trwać długo. A jednak okazuje się że może i nadal trwa.

Ale wszystko kiedyś zawsze się kończy.

Nie jestem w100% pewien, czy dokładnie tak się dzieje teraz, ale istnieje pewna - i bardzo znacząca - możliwość. Kończy się kompromis między (niekonsekwentnym) patriotyzmem a jeszcze mniej konsekwentnym liberalizmem (przede wszystkim w gospodarce, kulturze, edukacji), pomiędzy którymi -próbują połączyć niekonsekwentne dzialania z interesami Rosji - i właśnie do tego czasu - balansował rosyjski rząd.

W pewnym sensie jest to całkowicie naturalne, jeśli nie dobre. Lepiej późno niż wcale.

Nie mówię, że musimy pierwsi zacząć. Niech rozpoczną ci, którym dzisiaj wolno wszystko.

Chcę tylko powiedzieć, że jeśli Kijów rozpocznie ofensywę w Donbasie, po prostu nie będziemy mieli szansy na unik i ucieć od nieuniknionego.

A jeśli wojny nie da się uniknąć, pozostaje nic innego jak wojnę tylko wygrać !.

Najważniejszym obecnie dla Rosji jest:

Powrócić całkowicie do tego samego co zostało szczegółowo opisane w książce„Ukraina. Moja Wojna"  - czyli do Nowej Rosji, do Rosyjskiej Wiosny, do ostatecznego wyzwolenia z VI kolumny, pełnego i ostatecznego duchowego odrodzenia Rosji. To bardzo trudna ścieżka. Ale prawdopodobnie nie mamy innego wyjścia.

Pachnie wojną: czy wojska Rosji i DRL i ŁRL są gotowe do odparcia ataku nazistow na Donbas ?.

Alexander Dugin.

Czas by WYZWOLIĆ  UKRAINĘ z pod PANOWANIA NAZISTOWSKIEGO TERRORU ! 

 

KOMENTARZE

 • ⚄⚄⚄⚄⚄
  Bardzo trafna analiza i diagnoza całego zaistniałego problemu.
  Putin zapewne miał przez neoliberalizm związane ręce.
  Może teraz w krytycznej sytuacji i agresji ze strony ukrów zdecyduje się na radykalne środki bo przecież nie może dopuścić do masakry ludności Donbassu. Tak jak pomógł Syryjczykom i wyzwolił od ISIS.

  Salut ✔✌
 • a
  Jeszcze w 2014 roku pisałem, że Noworosja byłaby najlepszym rozwiązaniem - także dla Polski. Byłby to bufor między Rosją, a Ukrainą i dalej Polską.
  Dla nas - na tyle dalekie odsunięcie, że nie byłoby bezpośredniego zagrożenia. Dla Ukrainy - otwarta droga dla faktycznej demokratyzacji o ile zlikwidowaliby banderowszczyznę. Teraz , wbrew potocznej opinii, banderowcy mają silną pozycję z racji rzekomego dbania o narodowe interesy na wschodzie.
  Brak tego - pokazałoby ich faktyczną rolę i miejsce.

  Dlaczego Putin nie zdecydował o Noworosji?
  Można sądzić, że nie był przygotowany. Jeszcze kwestia płatności nie była rozwiązana; obecnie Chiny i Rosja + inni stworzyli alternatywny system płatności. Dolar został wyeliminowany z ówczesnej roli.
  No i była Syria, a Rosja nie ma w zwyczaju prowadzić wojny na 2 frontach.

  Obecna sytuacja - może zostać rozwiązana. I nie będzie to powód do rozpoczęcia III WŚ; po prostu tam nie ma faktycznie ważnych interesów. To tylko konflikt odwracający uwagę.
  A Ukraina? "I żeście wy spali i was obudzili, i w dupę wam dali i znów położyli" - to ich rola.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:05:13
  Tylko nasze niedojdy nie pozwola . https://litpolukrbrig.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/przygotowania-do-cwiczenia-three-swords-21-w-toku/ Salut .
 • Dugin jest filozofem
  i jako taki ma nieomal zawodowe prawo do "niekroczenia po ziemi".
  Decyzja z 2014 o czasowym zmrożeniu projektu "Noworosja" była całkowicie słuszna bo przemyślana (kto wie czy nie przez samego Surkowa).W 2014 roku Ukraińcy byli jeszcze zbyt mocno zaczadzeni majdanowymi złudzeniami więc musiało minąć nieco czasu aby wytrzeźwieli i poczuli na własnej skórze że zostali oszukani.Gdyby nie dano im czasu na odzyskanie przytomności to do skończenia świata byliby przekonani że Putin odebrał im ich "ukraińskie marzenie" o rychłym przystąpieniu do UE i NATO i wogóle czekoladowe życie.
  Teraz ich (ukraińców) ogląd pewnych spraw,takich jak na przykład 'projektu Noworosja" jest zupełnie inny niż w 2014.
  A poza tym dopiero w 2018 roku Rosja była gotowa "na wszystko" co zasygnalizował Putin podczas słynnej prezentacji nowych form uzbrojenia które zaszokowany Zachód początkowo przedstawiał jako "filmy animowane".
  Nie wiem co przyniosą najbliższe dni ale jeszcze wczoraj po nieoczekiwanym telefonie Bidena w retoryce oficjalnych person używane było w odniesieniu do USA słowo "wrogowie".Ponoć po raz pierwszy od 60-tyc lat XX w.Jak wiadomo do wczoraj używano irytującego większość Rosjan określenia "nasi partnerzy" w porywach "nasi rywale".Od wczoraj "wrogowie".Widać wyraźny postęp.

  PS
  swoją drogą ciekawe kiedy Dugin pisał swój artykuł.
  Ale pewnie nie wczoraj po południu a wcześniej.To ważne bo wczoraj coś się wyraźnie zmieniło.Jeszcze nie wiem co, ale że coś się zmieniło to widać a zwłaszcza słychać.Coś jakby ostrzejsza a nawet odrzucająca kompromisy,retoryka.
 • Dugin
  Radek Sikorski kiedyś trafnie zauważył, że polityk może być niskiego wzrostu, ale nie może być mały.
  Pasuje to do Putina.
  Dugin trafnie ocenił politykę Putina w sprawie Noworosji.

  Co do NS2.
  Niemcy z niego nie zrezygnują.
  A jeśli nawet, to tylko na jakiś czas i wbrew własnej woli i własnych interesów.
  Nie będzie rury z Rosji do Niemiec, to nie będzie zakupów mercedesów przez Rosjan.
  Niemcy to wiedzą aż nazbyt dobrze.
 • @Repsol 12:24:16
  Ukraińskie wojsko prowadzi zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia w pobliżu granicy z Krymem - poinformowała na Facebooku służba prasowa Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy.

  Według legendy ćwiczenia, oddział czołgów warunkowego wroga, wspierany przez piechotę, próbował przebić się przez linię obrony Sił Zbrojnych. Aby temu przeciwdziałać, do walki zaangażowano rezerwę czołgów i artylerię przeciwpancerną, w tym baterię 100-mm armat MT-12 „Rapira”.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2021041414126618-sputnik-ukraina-rozpoczela-duze-cwiczenia-w-poblizu-krymu/
 • Nalezy oszczędzać wlasne sily - a wróg niech traci swoje.
  re:
  „Jeśli stracimy Donbas, stracimy Krym, jeśli stracimy Krym, stracimy Rosję”.

  Ja lubie czytac Dugina i wiem, ze wiele rzeczy wie wiecej ode mnie, ale tez wiem, ze Putin nie tylko pracował w służbach bezpieczeństwa ale i dalej, zwłaszcza teraz, pilnie obserwuje co sie dookoła dzieje.

  A gdy chodzi o moje osobiste obserwacje historyczne, to tak jak ja to rozumiem, to:
  Żeby podbic Rosje , trzeba najpierw podbić Moskwe.

  Z historycznego punktu widzenia, to nawet spalonej Moskwy nie udało sie podbić.
  A Putin sie sto razy zastanowi zanim zadecyduje wraz z doradcami czy rozpocząć zbrojny konflikt.

  Zachód zgłupiał do reszty. Nie pozostawil sobie nawet zmysłu obserwacyjnego:
  Chiny podbijaja świat nie bombami - a potęgą nauki i rozumu.

  Juz starożytni wiedzieli ze:
  Una gutta cavat non vis, sed saepe cadendo.

  Wiedziały dranie zachodnie dlaczego zabronili uczyć Łaciny!.
 • Do @Krzysztof J. Wojtas 12:05:13
  Piszesz pan ! [ nie będzie to powód do rozpoczęcia III WŚ; ]

  Proszę pana ! III wojna już jest od Marca 2020 roku wypowiedziana ludności świata przez żydo-globalizm i trwa ona do dziś !

  Jest to wojna psychologiczna gdzie zamiast zabijania fizycznego jak było w I i II wojnie , III wojna zabija umysły ludzi , ludzie powoli ale systematycznie dzięki zmasowanej żydo- gebelsowskiej propagandzie stają się bezwolnymi małpoludami bez żadnej świadomości ! oni już zostali zaprogramowani [ maski , trzymać odległość i zaszczepić sie ]

  III wojna światowa została wypowiedziana nieoficjalnie w Marcu 2020 r


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Oświat 12:43:03
  Russian troops on Ukraine border ‘ready to defend country’ in event of war says Defense Minister Shoigu, warning of NATO buildup.

  https://cdni.rt.com/files/2021.04/xxl/6075a88a85f5400c6e5f502c.jpg

  Rosyjskie wojska na granicy z Ukrainą są „gotowe do obrony kraju” w przypadku wojny, oznajmił minister obrony Shoigu, kierując swoje ostrzeżenie do NATO.

  https://www.rt.com/russia/520914-troops-ukraine-borders-defend-country/
 • @ikulalibal 12:32:37
  Surkow? Czy to nie ten, który od lat demontuje Rosję?....niestety z powodzeniem!
 • @Oświat 12:43:03
  Dwa zgrupowania armii rosyjskiej wraz z trzema jednostkami powietrznodesantowymi są gotowe do działania na wypadek eskalacji napięć na Zachodzie w pełnowymiarową walkę - poinformowała we wtorek Moskwa po niespodziewanej inspekcji wojsk.

  Minister obrony Siergiej Szojgu po wizycie u żołnierzy powiedział dziennikarzom, że personel spełnia wymagane w tej sytuacji standardy. „Żołnierze wykazali się pełną gotowością i zdolnością do wypełnienia zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa militarnego kraju” - powiedział. „Obecnie te stowarzyszenia i formacje prowadzą ćwiczenia i ćwiczenia”.

  Shoigu powiedział, że przesunięcia wojsk miały miejsce „w odpowiedzi na militarną działalność sojuszu (zachodu) zagrażającego Rosji”.
  Posunięcie to następuje w obliczu eskalacji napięcia z blokiem NATO pod dowództwem USA oraz po krwawych walkach na wschodzie Ukrainy między siłami Kijowa a separatystami.

  tłumaczenie Google
  RT
 • @ikulalibal 12:32:37
  Zajęcie całej Ukrainy w 2014 byłoby niepotrzebnym, zbyt dużym kosztem, ale nie wyparcie neobanderowców aż do Kijowa było ewidentnym błędem, a w zasadzie potwierdzeniem, że w otoczeniu Putina decydują więcej do powiedzenia mają anglosasko-żydowscy kolaboranci i " biznesmeni" niż dalekowzroczni politycy rosyjscy i rosyjscy patrioci.
 • @Oświat 12:55:54
  ..wraz z trzema jednostkami powietrznodesantowymi są gotowe do działania ...

  Nie no, jak desant to chyba tylko w Kijowie.
  Trzy jednostki to na Kijów by wystarczyły.
  Jedna na Żeleńskiego, druga na banderowców i trzecia, zając stacje TV.

  A może jedna na Bidena, druga na Kijów, a trzecia na Warszawę .
 • @ikulalibal 12:32:37
  " Jeszcze nie wiem co, ale że coś się zmieniło to widać a zwłaszcza słychać.Coś jakby ostrzejsza a nawet odrzucająca kompromisy,retoryka."

  Pisze Pan że jeszcze nie wie, ale "jakby ostrzjsza a nawet odrzucająca kompromisy,retoryka."
  Moje pytanie jest, z czyjej strony ?

  To ważne, która strona odrzuca kompromis ?

  Salut ✔
 • @Leonardo da Vinci 13:09:28
  //Pisze Pan że jeszcze nie wie, ale "jakby ostrzjsza a nawet odrzucająca kompromisy,retoryka."
  Moje pytanie jest, z czyjej strony ? //

  Jak to z czyjej? z ruskiej.Pan sobie posłucha wczorajszego Wieczoru z Sołowiowem a jeszcze lepiej dzisiejszego solovel live.
  Ostrzejsza retoryka za strony Zachodu wcale by mnie nie zdziwiła bo zawsze jest agresywna i napastliwa.

  //To ważne, która strona odrzuca kompromis ?//

  Tam zaraz "odrzuca".Myślę że niesie przesłanie "nie myślcie że po telefonie Bidena posikaliśmy się za szczęści.Robimy swoje i dalej będziemy to robić"
 • @Oświat 12:39:23
  Noworosja ma zagwarantowaną niepodległość przez USA.
  Putin nie napada na żadne panstwa, nawet na niepodlegle:

  Stany Zjednoczone uznały region Doniecka i Luganska za niepodlegle państwo Kosakia w roku 1959.
  (Captive Nations Resolution: Public LAW 86-90; )

  US ‘recognized’ E. Ukrainian regions of Donetsk, Lugansk as independent
  ( 62 lata temu ..) — RT America

  http://www.rt.com/usa/312029-us-recognized-donbass-independence/

  Ukraincy zas niech sie zajmą swoimi problemami, bo mają czym:

  CO Z UKRAINY WYWIOZŁY BIAŁE CIĘŻARÓWKI? -
  http://eugeniuszsendecki.neon24.pl/post/112240,co-z-ukrainy-wywiozly-biale-ciezarowki

  A pan Sikorski, to może nam opowie w szczegółach, który to polityk wysłał polskich żołnierzy na mordobicie do Libii i do... Doniecka:

  Donieck - poddali sie polscy najemnicy

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/noworosja-doniecku-poddali-sie-polscy-najemnicy-2014-10
 • @Tiamat 13:29:33
  Noworosja ma zagwarantowaną niepodległość przez USA.....

  A, to teraz to rozumiem.
  Biden chce wyzwolenia Novorosji z pod okupacji opołczenców i mają to zrobić banderowcy.
 • @Oświat 13:40:25
  //Noworosja ma zagwarantowaną niepodległość przez USA.//

  Tylko Polacy -bo niereformowalni głupcy,(o prowokatorach typu Oświat taktownie milczę) mogą wierzyć w gwarancje USA.
  Mieszkańcy Noworosji i Białorusi i Małorusi i Rosji już wiedzą,już się przekonali i nauczyli że "gwarancje USA" nie istnieją.Owszem-bywają przez USA ochotnie deklarowane ale nigdy nie przestrzegane.
  Myślę że krąg "wiedzących" wkrótce się powiększy w związku z deklaracją prezydenta Azerbejdżany Alijewa o chęci rychłego wyzwolenia Erewania.
 • @ikulalibal 13:54:59
  Z dzisiejszych wiadomosci rozumiem, ze to nie Rosja sie martwi.
  Rosja wie jak sie bronic i jak wystraszyc Ukrow, wcale nie musi dojsc do zbrojnej awantury.

  A to juz moja wlasna opinia ...cywila:
  Rozumiem, ze nawet jesli z Ukrainy wyjechalo duzo Ukraincow - to wsrod pozostalej ludnosci nie wszyscy popieraja junte. Bardzo czesto ma to bardzo duże znaczenie. I banerowcy musza sie z tym liczyc.

  Zastanawiam sie raczej, co tez sie dzieje na Taiwanie dokad udala sie jakas wazna delegacja USA.
  Wiadomo, ze USA szuka draki ale teraz nie bardzo wie jak i gdzie ugryzc. Od jutra Iran wzmacnia wzbogcanie uranu.
 • @ikulalibal 13:25:41
  Jeżeli to Rosja rozmawia ostrym ostrzeżeniami to bardzo dobrze. Tu nie ma miejsca na nie zdecydowanie i ustępstwa.

  Naziści i banderowcy precz z Ukrainy, nie po to poległo wyzwalając Ukrainę od nazistowskiej i banderowskiej zarazy miliony żołnierzy Armii Czerwonej i Polskiej by po 70 latach znowu panował tam nazizm, banderyzm i terror.

  Amerykanie precz z Polski i z Ukrainy. ❗❗
 • Prawo Kalego
  Yankee's SHUT UP ❗❗❗

  GO HOME AMERICANS CRIMINALS. ❗❗❗

  PS. Czy Rosja dokunuje przewrotu w Meksyku ? Usadza tam swoje marionety w Mexico City i uzbraja Meksykanów przeciwko dzikim ropokradom ? ⁉

  Co i jakim prawem robią USA żołdaki w Syrii, okupują ten kraj i kradną jego surowce, czy tego amerykańskiego bandytyzmu nie widzi cały świat ? ❗

  A skoro USA jest nielegalnie w Syrii i ma tam swoje nielegalne bazy to Rosja powinna już dawno zrobić to samo na Ukrainie.

  USA Yankee's stosują prawo Kalego i nie respektują podstawowe zasady demokracji i prawa międzynarodowego.
  Więc czas by postawić temu zaporę.

  Ps.
  potępianie u innych tego, co u siebie uważa się za dobre, bazujące na podwójnych standardach i hipokryzji, charakteryzujące się postrzeganiem występków jako negatywnych tylko jeśli inni się 
  ich dopuszczają.

  W prawie Kalego zawarta jest definicja całego zbrodniczego reżimu w USA ❗❗❗
 • @ikulalibal 13:25:41
  niech cymbał ikulalibal zauważy, że o gwarancjach USA pisał nie Oswiat a Tiamat
  ,,Noworosja ma zagwarantowaną niepodległość przez USA.
  Putin nie napada na żadne panstwa, nawet na niepodlegle:"

  A Oswiat odniósł się do tego w swym komentarzu ironicznie i sceptycznie.
  I kto tu wychodzi na głupca?
 • @ikulalibal 13:54:59
  https://www.youtube.com/watch?v=2e6z_ECCBiE Salute.
 • @ikulalibal 13:54:59
  ...Tylko Polacy -bo niereformowalni głupcy...

  A ty OBCY, od Polaków się też odpier…
 • @Oświat 13:40:25
  re:
  Biden chce wyzwolenia Novorosji z pod okupacji opołczenców i mają to zrobić banderowcy.


  Ojej
  Nie o to chodzi!!!
  Chodzi o zydowska propagande na wypadek, gdyby ...Rosjanie zaatakowali wyzwolony rzekomo Donbas.
  Rosja nie zostawi USA zadnego pretekstu do pyskowania.
  Inna sprawa, ze politycy w USA nie pamietaja co wczoraj jedli na lunch.
  Dlatego ja przypomnialam niesmialo, ze USA okrada Ukraine na wszystkie strony i jest wystarczajaco duzo informacji, ze Ukraina nie ma naco liczyc.

  A ja pozwole sobie przypomniec, ze w 1948 roku Bush (senior) , ktory byl wtedy szefem CIA ostrzegal Ukraine, ze ma sie trzymac Rosji bo nie moze byc samodzielnym panstwem.
  Potwierdzil to jego syn, Bush Mlodszy, w 1991 roku na majdanie w Kijowie. To przemowienie przeszlo do historii jako "Chicken Kiev" i juz tylko mgliscie mozna wygrzebac te informacje w internecie

  Raport CIA z 1948 roku:
  1948 CIA Report: Don't Try to Separate Ukraine From Russia - It Wont Work
  Remarkably prescient analysis. The reasons given are as true today as they were then, even more so..

  CIA in 1948: Ukraine is inseparable from Russia and incapable of independence - Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2015/09/cia-in-1948-ukraine-is-inseparable-from.html

  Nie probujcie oddzielic Ukrainy od Rosji.
  Analiza aktualna teraz jak i 57 lat temu

  18 Sierpnia 1948 roku Rada Bezpieczenstwa swiezutkiego ONZ oglosila oficjalna polityke USA wobec Rosji.
  (National Security Council - NSC 20/1 paragraf 4):

  " Ukraincy sa najbardziej rozwinietym wspolczesnym spoleczenstwem w rosyjskiej strefie wplywow. Ukraincy zawsze byli przeciwni rosyjskiej dominacji; a ich nacjonalistyczne organizacje byly zawsze bardzo aktywne zarowno w kraju jak i zagranica. Latwo dojsc do wniosku, ze ten naród powinien byc w koncu wyzwolony spod rosyjskiej wladzy i ze powinien dazyc do stworzenia samodzielnego państwa."

  Powinnismy jednak byc bardzo ostrożni w formulowaniu takiej opinii.

  Byloby to wielkim uproszczeniem w geopolitycznych realiach Wschodniej Europy.

  Prawda jest, ze Ukraincy sa bardzo nieszczesliwi z powodu rosyjskiej hegemonii i nalezaloby jakos zapewnic Ukraincom bezpieczna przyszlosc.
  Ale sa pewne zastrzezenia, ktore nalezy wziac pod uwage:
  Podczas gdy Ukraina jest bardzo wazna i specyficzna czescia rosyjskiego imperium - Ukraina nigdy nie stanowila jednolitego narodu, ktory bylby w stanie stworzyc wlasna panstwowosc i byc calkowicie niezaleznym od Rosji systemem zarzadzania.
  - Ukraina nie jest etnicznie homogeniczna ani sprecyzowana geograficznie.
  - Ogolnie, ludnosc Ukrainy sklada sie w wielkiej mierze z uchodzcow ktorzy uciekali przed polskim czy rosyjskim despotyzmem i jest mieszanina obu tych narodow: poslkiego i rosyjskiego.
  - Nie ma wlasciwie okreslonej granicy miedzy Rosja i Ukraina i bardzo trudno okreslic gdzie zaczyna sie Ukraina a konczy Rosja i odwrotnie.
  - Miasta na terytorium ukrainskim sa przewaznie rosyjskie albo zydowskie

  Koncepcja powstania panstwa ukrainskiego powstala w umyslach paru romantycznych intelektualistow, ktorym obca jest zasada struktur panstwowosci. .
  Ci romantycy maja slabe bardzo pojecie o odpowiedzialnosci zarzadzania panstwem.
  Ekonomia Ukrainy jest bardzo silnie zwiazana z ekonomia rosyjska.
  Od czasow zakonczenia podbojow przez koczowniczych Tatarow, gospodarka osiadlej ludnosci przyjela wszystkie cechy gospodarki osiadlej ludnosci rosyjskiej; zawsze byla mocna zwiazana z Rosja i nigdy nie wykazywala niezaleznych tendencji.
  Kazda proba oderwania Ukrainy od Rosji bedzie rownie nienaturalna i destrukcyjna jak oderwanie Pasa Kukurydzianego (Corn Belt ) lacznie z Wielkimi Jeziorami (Great Lakes) od ekonomii Stanow Zjednoczonych.

  Co wiecej, ludnosc, ktora mowi ukrainskim dialektem jest mocno podzielona na tych, ktorzy mowia po rosyjsku, co we Wschodniej Europie zawsze bylo silna cecha narodu, mianowicie religii; jesli jakikolwiek podzial mialby byc rozpatrywany to raczej naturalna granica powinna przechodzic po linii religii Kosciola katolickiego i Prawoslawnego.
  Na koniec, nie mozemy lekcewazyc Rosjan w Wielkiej Rosji. Zawsze mieli bardzo silna narodowa tozsamosc; tak samo w Rosji jak i obecnie w Zwiazku Sowieckim.
  I zaden polityczny system tego poczucia narodowej wiezi /tozsamosci nie zmieni.
  Kazda dlugotermionowa polityka USA musi brac pod uwage polityczne i kulturowe stanowisko Rosji.
  Terytorium Ukrainy jest nierozerwalnie zwiazane z historia i kultura rosyjska, tak jak nasza kultura zwiazana jest z kultura europejska.
  Wszelkie proby rozerwania Ukrainy od Rosji moga spowodowac wielki konflikt i rebelie i takie proby moga byc tylko rozpatrywana przy uzyciu sily.
  Jest bardzo prawdopodobne, ze Wielka Rosja moze sie pogodzic z niepodlegloscia krajow nadbaltyckich . Bo te kraje byly juz niepodlegle wczesniej wiele razy i przez dluzszy okres . Te panstwa nadbaltyckie sa w stanie samodzielnie sie rzadzic i udowodnily to w historii.

  Z calym szacunkiem dla ludnosci ukrainskiej, gdy chodzi o Ukraine - to sprawa ma sie zupelnie inaczej. Ukraina jest zbyt scisle zwiazana z Rosja, zeby mogla istniec calkiem samodzielnie.
  Ale jest mozliwe zeby mogla istniec w federalnym zwiazku z Rosja , ktora by im zapewniala kulturalna i polityczna autonomie a zwiazana byla gospodarczo i militarnie z Rosja.
  Ale takie rozwiazanie moze nastapic tylko przy obopolnym porozumieniu Rosji i Ukrainy, a USA powinno takie rozwiazanie tez zaakceptowac.

  Jakakolwiek polityka USA - powinna byc ani pro-rosyjska ani pro- ukrainska i powinna szanowac historyczne, geograficzne, kulturowe i ekonomiczne realia.
  Polityka USA w tym aspekcie powinna byc neutralna. I nie powinnysmy dac sie wciagac w jakakolwiek militarna interwencje.

  Zrodlo: National Security Council 20/1. section 4: US objectives with respect to Russia (Polityka USA wobec Rosji)

  /Przypominam, ze Fort Russ nie jest rosyjskim portalem/

  CIA in 1948: Ukraine is inseparable from Russia and incapable of independence - Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2015/09/cia-in-1948-ukraine-is-inseparable-from.html
 • @Tiamat 14:42:45
  https://najwazniejsze24.pl/iran-obwinia-izrael-o-sabotaz-w-osrodku-nuklearnym-natanz/ Polecam.Salute .
 • @Oświat 14:56:48
  //A Oswiat odniósł się do tego w swym komentarzu ironicznie i sceptycznie.
  I kto tu wychodzi na głupca?//

  Jeszcze raz przeanalizuję obydwie wypowiedzi,bo faktycznie sytuacja z komentarzami bywa taka że nie zawsze jest jasność kto kogo cytuje,i jeśli to była moja zła interpretacja to osobiści @Oswiat przeproszę.Nie mam panicznego lęku przez przyznaniem się do błędu.
 • @Tiamat 15:00:42
  Dziękuję za ostatni wpis odnoszący się do Rosji i Ukrainy.
  Zdaje się że w czasach powstania Chmielnickiego na Ukrainie, tamtejsza kozaczyzna wybrała nie Polskę a Rosję, stąd B. Chmielnicki był bohaterem Rosji a nie Polski.
  Powieść Sienkiewicza ,,Ogniem i Mieczem” w okresie PRL przez długi okres czasu był w księgarniach nieosiągalny.
 • @Repsol 14:57:04
  //https://www.youtube.com/watch?v=2e6z_ECCBiE //

  Jeśli w 2014 perła amerykańskiej marynarki wojennej Donald Cook w panice wycofywał się do rumuńskiego portu w Konstancji a jego załoga "uległa demoralizacji" (złożyli wymówienia i zeszli na ląd),
  to tym bardzie,teraz amerykańska armada nie budzi paraliżującej grozy.

  http://www.wildboar.net/multilingual/easterneuropean/russian/literature/articles/whatfrightened/whatfrightenedtheussdonaldcook.html
 • Na blogu WPS jest apel by...
  Cytuję:

  " 9. EMAAF popiera ostatnie postulaty szefów różnych organizacji i mężów stanu w sprawie utworzenia Międzynarodowego Trybunału do spraw zbrodni kijowskiego reżimu neobaderowskiego na terytorium współczesnej Ukrainy, Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej, a także postulaty denazyfikacji Ukrainy po odsunięciu od władzy pro-faszystowskiego rządu, tak jak to miało miejsce w Niemczech i Austrii po zwycięstwie w 1945 roku."
  __________________

  Uwaźam ten apel za bardzo ważny i istotny by definitywnie ukarać sprawców zbrodni zniszczenia infrastruktury i ludobójstwa ludności cywilnej w Donbasie i w Odessie dokonanego na rozkaz banderowskiej junty przez neobanderowskich zbrodniarzy.

  Czas najwyższy by tak się stało.
  Tylko jest problem.

  Problem polega na tym, że te organizacje międzynarodowe jak MTK, Tybunał do spraw zbrodni wojennych i ludobójstwa znajduje się nie na neutralnym terenie a w państwie należących do NATO w Holandii w Den Haag.

  A przecież jak wiemy, NATO które samo popełniło i to wielokrotnie zbrodnie wojenne i ludobójstwo między innymi w Libii, Iraku, Afganistanie i w Syrii bombardując miasta w której głównie zabijani byli cywile.!
  Warto też przypomnieć że kraje NATO a konkretnie to USA używały przeciwko ludzkości cywilnej broń chemiczną i bomby radioaktywne ze zubożonym uranem. Po dziś dzień rodzą z tego powodu się dzieci zdeformowane z wadami gentycznymi. W Iraku i w byłej Jugosławii.

  Z wiki:
  ^^ Związki chemiczne uranu kumulują się między innymi w kościach, gdzie zarówno efekty trujące (charakterystyczne dla metali ciężkich), jak i pochodzące od promieniowania, są dużo bardziej szkodliwe.

  Osoby, które miały styczność ze zubożonym uranem w postaci osłon pocisków, skarżą się na bóle kości, mięśni, problemy z układem nerwowym, oddechowym i moczowym (zmiany chorobowe głównie w obrębie nerek).

  Znaczna liczba weteranów twierdziła, że w trakcie służby pojawiała się na ich ciele swędząca wysypka. Weryfikacja stopnia szkodliwości zubożonego uranu na tym przykładzie nie jest jednak łatwa, gdyż na polu bitwy były stosowane również inne środki, wpływające negatywnie na zdrowie^^.

  Tak więc MTK jest zdominowane przez kraje zachodnie i żadna to suwerenność tych sądów.
 • @ikulalibal 15:05:01
  re: A ty OBCY, od Polaków się też odpier…/oświat/
  Oświata nie ma za co przepraszac bo jest wulgarny i niezborny.

  Do tego nie zrozumiał dlaczego przypominam historie kowbojskich ustaw zapisanych w Bibliotece Kongresu i raportach CIA.
  One sa dalej aktualne, a wiec legalne, bo nikt ich nie odwołał.

  A Polacy?
  Nie popisali sie w Libii, Iraku, Mali, Syrii i w Jugosławii.

  Za czasow sowieckich nikt nawet nie próbował wysłać poskie wojska do...Afganistanu. A byliśmy w Pakcie Warszawskim.

  Teraz polskie wojska i policja okupują serbskie Kosowo, a polscy żołnierze 'pacyfikowali' serbskie wioski.

  Polskie wojska polecialy do Mali pomagać Francuzom okradać Tuaregow ze ...złota.
  Nie można zapomnieć tych Polakow, którzy skakali na majdanie i w nagrodę dostali sie do sejmu.

  I nie można darować Polakom, którzy pomagali okraść Faludze, i bombardowac Damaszek.
  Damaszek jest najstarszą istniejącą i czynną stolicą na świecie.
  Jak mogli Polacy przyłączyć sie do niszczenia kolebki naszej cywilizacji i niszczenia Syrii, która jest kolebką chrześcijaństwa.?

  To w najwiekszym meczecie Omajadow w Damaszku znajduje sie grób Sw. Jana Chrzciciela!
  Przetrwal tysiaclecia a polscy piloci pomagali go zburzyć?
  Dobrze, ze Rosjanie uratowali Damaszek a teraz pomagają odbudować Aleppo.

  Grob sw. Jana Chrzciciela w meczecie Omajadow w Damaszku

  https://www.alamy.com/stock-photo-saint-john-the-baptist-tomb-in-umayyad-mosque-damascus-syria-64027718.html

  Polskie wojsko i policja okupują serbskie Kosowo bez zgody Serbów..
  Jakoś Polakom łatwiej popierać NATO, które zbombardowało okolo 400
  kościołów i zabytkowych cerkwi w Kosowie. Chodzilo o to, żeby opowiadać światu, ze w Kosowie nigdy nie było chrześcijan.

  I Polaków nie wolno krytykować??
  Ale wolno Serbów, ktorzy zawsze żyli w przyjazni z Polska i Polakami?

  W 2000 roku Polacy chcieli mnie zlinczować za popieranie Serbów .
  Teraz sie wszyscy wypieraja. Juz nie wspomne ilu ‘uczonych’ przypina mi zydowskie korzenie, sowieckie onuce i komunizm.
  Bo osmielam sie krytykować wspolczesnych szmalcownikow.


  NATO celowo bombardowalo cerkwie i koscioly w Jugoslawii

  http://www.kosovo.net/map3.jpg
 • @Leonardo da Vinci 12:01:53
  "Putin zapewne miał przez neoliberalizm związane ręce."

  Rosjanie wyciągają wnioski z historii. Jeśli w 1914 car powstrzymał się od bronienia Serbów, i nie dał się sprowokować, i Serbia i Rosja lepiej by na tym wyszły.

  "Dwaj najpotężniejsi wojownicy to cierpliwość i czas."
 • @Tiamat 16:38:28
  http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=6A440EC5 Dlatego L.Kaczyński przeżyć nie mógł . Pozdrawiam.
 • @Oświat 13:09:11
  "Nie no, jak desant to chyba tylko w Kijowie.
  Trzy jednostki to na Kijów by wystarczyły."

  Nie Kijów, tylko Charków - główne miasto Noworosji. Kijów i Odessa mogą poczekać.

  http://3.bp.blogspot.com/-cMjR4WE44FQ/UyMUbQ0dVcI/AAAAAAAACtQ/m46OIa-BBwc/s1600/Russian+troops_0.jpg
 • @Oświat 15:17:37
  re: Sienkiewicz.
  W czasach PRL-u czytalismy Sienkiewicza juz w szkole podstawowej. Bawilismy sie na boisku nie tylko w "Polaków i Niemcow' ale i w Pana Wolodyjowskiego, Bohuna i 'bisurmanow'.

  Z Sienkiewiczem to jest troszke zamieszania.
  Nasza szkola byla 'pod opieka' Teatru Skuszanki a kierownikiem artystycznym byl Jerzy Broszkiewicz. Lazilismy do tego teatru na próby i na różne pogadanki z aktorami; mieliśmy wolny wstęp nie tylko na spektakle ale i do szkoly przychodzii aktorzy, żeby nam opowiadać o literaturze.
  Kilku bardzo znanych aktorow zaczynalo swoja kariere w tym teatrze.

  I pamiętam taką pogadanke, chyba jeszcze w szkole podstawowej albo I-ej klasie liceanej; bo nasza szkola byla tzw. rozwojowa: od 4-klasy szkoly podstawowej do matury.)
  Byla to pogadanka z Jerzym Broszkiewiczem na temat Sienkiewicza.

  I pamietam Broszkiewicza, którego bardzo kochalismy, a ktory nam opowiadal: "Pamietajcie dzieci, ze Sienkiewicz mial złote pióro i należy go za to szanować. Ale Trylogia- piekna i ciekawa - nie jest źrodłem historycznym. Jest książka o tematyce historycznej.

  I przy tej okazji przedyskutowalismy tez i kawalek historii kresowej.
  No wiec, rzeczywiscie Ukraina raz prosila cara o 'przyjecie w poddanstwo' - innym razem ...Turcje.
  A Chmielnicki naprawde sie zbuntowal przeciwko Polakom.
  A i przy okazji dostalo sie tez i Polakom za Kozaków, którzy pomagali Rzeczpospolitej , która im odmawiala szlachectwa i różnych innych przywilejow.
  Do tej pory lubię sięgać po Trylogie choc dalej sie zastanawiam jak można kochac Zaglobe; obiboka, pijaka, zdrajce i tchórza.
  A przeciez jest ten Zagloba i moją ulubioną postacią literacką. To warsztat pisarski Sienkiewicza sprawia, ze od pokolen bardzo emocjonalnie odnosimy sie do ulubionych postaci Sienkiewicza. Nie jest wazne kim naprawde byl Jeremi Wisniowiecki, Zagłoba czy Kmicic z 'niejedna kondemnatka' i sciganiem z batożkiem rajców miejskich - Byla to wspaniala galeria portretów Polski szlacheckiej.
  Pozdrawiam
 • "„Jeśli stracimy Donbas, stracimy
  Krym, jeśli stracimy Krym, stracimy Rosję”.
  -------------------
  Dobre sobie! Rosję - to Rosjanie stracili w ubiegłym wieku a przypieczętowanie tego faktu odbyło się wraz z zamordowaniem Mikołaja II i jego rodziny przez dzieci diabła.
  Wniosek?
  Od tamtej pory Rosją wywija dziecko Złego - a dowodem na to jest oderwanie od Rosji - jak gdyby nigdy nic - Ukrainy. Przejęcie Krymu przez Rosję bylo z góry zaplanowane i miało uspokoić Rosjan - kierując ich uwagę nie na Ukraine - a tylko i wyłącznie na Krym.
 • Dla Putina zajęcie Donbasu oznaczało całkowite zerwanie związków
  związków gospodarczych z Zachodem. Nie byłoby żadnych gazociągów; NS2 czy cokolwiek na Bałkanach absolutnie byłoby niemożliwe.

  Proszę zobaczyć jak się zawaliła rosyjska gospodarka i rosyjski rubel po zajęciu Krymu. Zachód bałby się Rosji i byłby wrogi razem z USA kreując stan napięcia w Europie.
 • @Anna-PK 18:34:53
  A to dobre, jakbym słyszał A.Blinkena :)))
 • @Repsol 17:19:05
  "Interpelacja nr 2409

  do ministra spraw zagranicznych
  w sprawie stosunków dyplomatycznych Rzeczypospolitej z Republiką Kosowa"

  Dzięki za ten link.
  Dziwnym trafem, ta interpelacja ujawniając zbrodniarzy z państw NATO przeszła całkiem niezauważona w mediach głównego ścieku.

  Pozdr. :)
 • @Pedant 17:11:50
  Dobrze, że J.Stalin nie uwierzył w ten efektowny slogan i zamiast kontynuować NEP, przeszedł na gospodarkę typu wojennego i możliwie autarkicznego, co pozwoliło zatrzymać armie hitlerowskie, a następnie pogonić najeźdźców do Berlina. Pozwoliło to także nie podporządkować się atomowemu szantażowi USA i stworzyć realny, globalny układ dwubiegunowy - niestety zmarnowany przez Chruszczowa i Breżniewa.
 • Bardzo proszę by nie obrażać tutaj na blogu innych blogerów i komentatorów ze względów na różnice poglądów
  '
  Szanowni państwo.

  Przecież dyskusja nie może polegać na wyzwiskach, obrażaniu. Każdy ma swoje zapewne własne uwagi tylko proszę o merytoryczną dyskusję na argumenty.

  Dziękuję za uwagę

  Pozdrawiam :)

  Ps. Mam zaznaczone w opisie, "Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytoryczna".
 • @stanislav 20:25:18
  "niestety zmarnowany przez Chruszczowa i Breżniewa"

  A ZSRR dobił zdrajca i szuja alkoholik Jelcyn wraz ze zdrajcą Gorbaczowem.
 • @ikulalibal 15:24:38
  Link prima.

  Przetłumaczone (fragment).

  "Amerykański niszczyciel jest wyposażony w najnowszy system walki Aegis. Jest to zintegrowany system uzbrojenia morskiego, który może łączyć ze sobą systemy obrony przeciwrakietowej wszystkich statków osadzonych w tej samej sieci, aby zapewnić wykrywanie, śledzenie i niszczenie setek celów jednocześnie. Ponadto USS Donald Cook jest wyposażony w 4 duże radary, których moc jest porównywalna z mocą kilku stacji. Dla ochrony przewozi ponad pięćdziesiąt pocisków przeciwlotniczych różnych typów.

  Tymczasem rosyjski Su-24, który był nad USS Donald Cook, nie nosił ani bomb, ani rakiet, a jedynie kosz zamontowany pod kadłubem, w którym, według rosyjskiej gazety Rossijskaja Gazeta (wydanie z 30 kwietnia 2014 r.), Znajdował się rosyjski sprzęt elektroniczny.
  Urządzenie zwane Khibiny.

  Gdy rosyjski odrzutowiec zbliżył się do amerykańskiego okrętu , urządzenie elektroniczne wyłączyło wszystkie amerykańskie radary, obwody sterowania, systemy, transmisję informacji itp.

  Na pokładzie amerykańskiego niszczyciela panika.

  Innymi słowy, wszechpotężny system Aegis, teraz połączony - lub wkrótce - z systemami obronnymi zainstalowanymi na najnowocześniejszych statkach NATO, został wyłączony, jak wyłączenie telewizora za pomocą pilota.

  Rosyjski Su-24 następnie zasymulował atak rakietowy na USS Donald Cook, który został dosłownie głuchy i ślepy. Podczas tej akcji, rosyjski samolot - nieuzbrojony - powtórzył ten sam manewr 12 razy, po czym odleciał.

  Następnie amerykański niszczyciel czwartej generacji natychmiast wyruszył w kierunku portu w Rumunii. Od czasu tego incydentu, który atlantyckie media skrupulatnie zatuszowały pomimo szerokich reakcji ekspertów przemysłu obronnego, żaden amerykański statek nigdy więcej nie zbliżył się do rosyjskich wód terytorialnych.

  Według niektórych specjalistycznych mediów 27 marynarzy z USS Donald Cook zażądało zwolnienia z czynnej służby.

  Vladimir Balybine - dyrektor centrum badań nad bronią elektroniczną i technik tzw. „Redukcji widzialności” przy Rosyjskiej Akademii Sił Powietrznych - skomentował:

  „Im bardziej system radioelektroniczny jest złożony, tym łatwiej jest go wyłączyć za pomocą broni elektronicznej”.

  Dzięki :)))
 • @ikulalibal 15:05:01
  Jeśli mnie przeprosiłeś, to ja ciebie też przepraszam.
 • @Leonardo da Vinci 12:01:53
  Jest możliwość wzmocnienia obrońców DRL i ŁRL.

  Osetia może pomóc armii DRL i ŁRL !

  Osetia uznała te dwie Republiki wiec w ramach pomocy tym niezależnym i suwerennym republikom musi przekazać nowoczesną broń, jak systemy obrony powietrznej S400 i nowoczesne systemy rakietowe, broń pancerną i elektroniczną do neutralizacji wszelkiego rodzaju ukraińskich kierowanych pocisków i bomb.

  Pozdrawiam:)
 • @ikulalibal 12:32:37
  Tak, Rosja obrała twardą taktykę.

  Peskow odmówił szybkiego przygotowania szczytu przywódców Rosji i Stanów Zjednoczonych

  Nikt nie będzie się spieszył z organizacją spotkania prezydentów Rosji i Stanów Zjednoczonych Władimira Putina i Josepha Bidena.

  Poinformował o tym sekretarz prasowy rosyjskiego przywódcy Dmitrij Pieskow w TV Rosja 1. Według niego najważniejsze jest to, czy ta amerykańska inicjatywa koreluje z prawdziwymi czynami.

  Wcześniej amerykański prezydent Biden zaproponował prezydentowi Władimirowi Putinowi zorganizowanie szczytu w państwie trzecim.

  Biden zwrócił uwagę na zainteresowanie Waszyngtonu budową stabilnych i przewidywalnych relacji z Moskwą.

  Peskow w odpowiedzi oxnajmił „Nie, nikomu się nie spieszy, ważne jest, aby taka inicjatywa i słowa o potrzebie dialogu korelowały z prawdziwymi czynami” - powiedział Peskow.

  Pieskow zauważył, że jeśli Waszyngton ciągle oskarża i wprowadza nowe antyrosyjskie sankcje, „słowa są w mniejszym stopniu skorelowane z czynami”.

  A zdaniem wicemarszałka Rady Federacji Konstantina Kosaczowa, szczyt prezydentów Rosji i Stanów Zjednoczonych może odbyć się latem. Miejsce nie zostało jeszcze wybrane. Jednak Austria i Czechy chciały już zorganizować spotkanie.

  Pozdrawiam
 • @Alfax 22:48:23
  Spotkanie takie to zwykła ściema , wyobrażasz sobie spotkanie z dziennikarzami po takiej konferencji ?. Rozmowa WP i JB na gorąco , przecież ten tetryk ma na to zakaz . Ps : Pekin polecam . Salute :)))
 • DRL: Zełenskiego powitano powiewającą szmatą Wehrmachtu. Ciekawe, co na to w Polsce ?
  :
  Na jednym ze stanowisk ukraińskich sił bezpieczeństwa, które w czwartek odwiedził manekin Ukrainy Wołodymyr Zełenski, podniesiono flagę nazistowskich Niemiec.

  „Na wszystkich pozycjach odwiedzanych przez głównodowodzącego Sił Zbrojnych Ukrainy wywieszane są powitalne hasła i flagi” – poinformowała DRL. Jak wspomniano, jedna z flag na okupowanym terytorium przez ukraińskie siły bezpieczeństwa w Marince trafiła zawieszona szmata z czasów nazistowskich Niemiec w obiektyw kamer monitorujących linię frontu.

  Następcy Bandery przygotowali się do spotkania z tak "ważną" osobą. Jedną z powieszonych szmat - powieszoną na pozycjach okupantów w Marince - udało się zarejestrować naszym kamerom.

  Wisząca szmata okazała się flagą Wehrmachtu nazistowskich Niemiec. Jak to się mówi, jaki kraj, takie flagi - oznajmił przedstawiciel służby prasowej DRL.

  - Mamy nadzieję, że przebywający z wizytą na Ukrainie Zbigniew Rau, szef MSZ Polski - jednego z krajów, które najbardziej ucierpiały z rąk ukraińskich banderowców i faszystów podczas II wojny światowej - doceni taką symbolikę powszechnie używaną przez Siły Zbrojne Ukrainy - dodał.

  Agencja zamieściła na swojej stronie film, na którym widać nazistowską szmatę.

  Wypowiedź na ten temat można usłyszeć od 3:40 min.


  https://youtu.be/HTM6qrvmifI
 • nazistowską hitlerowską szmatą ukraińskie wojsko przywitało zeleńskiego
  Na okupowanym przez ukraińskich ukrów Donbasie

  https://m.neon24.pl/e4f73576c5d39e62824d1a1f0b28694b,14,0.jpg
 • @Monaco 14:29:39
  Rosja stanie w obronie mieszkańców Donbasu, jeśli zostanie do tego zmuszona - powiedział wiceszef administracji prezydenckiej Dmitrij Kozak podczas konferencji prasowej.

  - Wszystko zależy od skali agresji. Jeśli dojdzie do - jak mówi nasz prezydent - Srebrenicy, to najwyraźniej będziemy zmuszeni stanąć do obrony - powiedział Kozak.

  Kozak dodał, że w tej chwili w Donbasie są „zaprawione w boju formacje zbrojne”, które są w stanie utrzymać obronę, więc na razie nie ma potrzeby stawać w obronie miejscowych. Według niego „wszystko zależy od drugiej strony”.

  Jednocześnie zastępca szefa administracji Władimira Putina zaznaczył, że początek działań wojennych w Donbasie będzie „początkiem końca Ukrainy”. - To jest samobójstwo reżimu na Ukrainie i nie - strzał nie w nogę, ale w skroń - powiedział Kozak.
 • @Tiamat 16:38:28
  Czy ktoś robił badania na temat poparcia w polskim społeczeństwie dla interwencji polskiego wojska w Serbii,Iraku,Afganistanie,Mali czy w Syrii ?
  Zapewne nie, bo wynik takich badań nie jest potrzebny władzom Polski.
  Oni wolą stosować swoją propagandę, w której przedstawiają sukcesy polskich żołnierzy w walce o demokrację czy z terroryzmem.
  Ludzie w Polsce wstydzili się gdy Polska wysłała wojska do rozwalania Jugosławii, tym bardziej że wielu tam wcześniej jeździło robić interesy,zawierano przyjażnie. Z Irakiem łączyły nas korzystne powiązania gospodarcze ,wielu Irakijczyków tu studiowało,niektórzy założyli rodziny.
  Gdy USA rozpoczęły bombardowania Afganistanu byłam wściekła,bliska załamania nerwowego. Interesowałam się tym krajem i byłam pod wrażeniem ich wspaniałej historii.
  A co czułam ja i pewnie wielu Polaków gdy nasze wojska zostały użyte przeciw Tuaregom,którzy mieli ambicje utworzenia swojego państwa ? Albo w Syrii, gdzie nasze wojska zostały użyte w wojnie przeciw prezydentowi Asadowi, który gwarantował swobody religijne i chronił chrzescijan przed ekstremistami islamskimi ?
  Nas Polaków nigdy nikt nie pyta o zdanie. My tylko ponosimy konsekwencje decyzji naszych polityków, którzy nie mają instynktu geopolitycznego.
 • @Asgard 20:27:22
  Bardzo dobry komentarz odzwierciedlający dobitnie kim są Polacy dla bandytów rządzących. Pozdrawiam.
 • @ikulalibal 15:24:38
  Wykrakałeś ciągle mają pod górkę. :))) https://www.defence24.pl/amerykanie-jednak-nie-wplyna-na-morze-czarne
 • @Asgard 20:27:22
  To tylko część prawdy.
  Ja bardzo dobrze rozumiem zdesperowanych Polaków, którzy nie popieraja awanturnictwa polskiej polityki zagranicznej.
  Niestety, jest to wręcz niezauważalna garstka ...zdesperowanych Polaków.

  Milion polskich kobiet awanturuje sie na ulicach o skrobanki.
  Drugi million - przeciwko skrobankom. Czy ktoś sie pytał o nastroje społeczne, czy robił badania opinii?

  Wczoraj oglądałam na youtube brednie o rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie: stary dowcip jakby wzięty z Mrożka i zachodniej propagandy lat 80-tych : "Wejdą - nie wejdą? "

  Na tym you tube, facet opowiada brednie o Rosji i Ukrainie, ale zaglądam do komentarzy; ponad tysiąc rusofobów bez sensu przerabia historie majdanu!!
  To juz zapomnieli o Viktorii Nuland?

  Ja bardzo chętnie czytam komentarze. Dlatego nie sa mi tak bardzo potrzebne 'badania opinii' polskiego społeczeństwa.
  Mnie wystarczą opinie.
  Komentarze sa straszne!.

  Bardzo podobne komentarze oglądałam i nasłuchałam sie na temat gazociągu rosyjskiego i całej tej bardzo prymitywnej narodowej dyskusji na temat 'uzależnienia Polski od rosyjskiego naturalnego i taniego gazu” .
  Bo przeciętny Polak nie rozumie nawet tego, ze to Rosja sie uzależnia od …polskiego rynku? I dlatego ma ceny konkurencyjne.
  Kto Polakom wciska takie kity, ze sztuczne, toksyczne, gorsze i droższe jest lepsze od naturalnego i taniego?

  Tymczasem, Polaków okropnie dużo kosztują zupełnie niesprawne i szalenie kosztowne samoloty bombowe - nieloty F-35, które nie latają nie strzelają i mają zupełnie niesprawny system radarowy. Ale ważne, ze nie sa …rosyjskie! Kogo chcemy ukarać?

  A tzw. opinia publiczna w Polsce raz kocha terrorystów islamskich a nienawidzi chrześcijan - innym razem ... pyskuje na islam ... i na Serbów.

  Pamiętam, jak taka Żydówka, przysłana do Polski prosto z Izraela , Miriam Shaded, stała na rogu ulicy i darła sie na islam, a tłumy Polakow jej wtórowały i tez pyskowaly na.... islam. I to w kilka lat po tym, jak Polska udzielila azylu dla ponad 100 tysiecy islamistów z Kosowa i Czeczeni. I ani jednemu Serbowi. Serbowie teraz gniją w polskich wiezieniach!!!.

  Trzy lata temu, moja bliska koleżanka przyleciała do Polski w odwiedziny do swojej rodziny we Wrocławiu i przyznała sie, ze miała meża Serba.
  Nie spotkała ani jednej przyjaznej osoby - nie tylko w całej swojej rodzinie.

  W podróży po Polsce bała sie przyznać do swojego 'mezaliansu', ale i w Warszawie tez bardzo odczuła anty -serbskie i anty-rosyjskie nastroje.
  Swoich wspomnień nie bedę powtarzać.

  No i wystarczy oglądać w Internecie sprawozdania radosnych Polaków, którzy najchętniej spędzają wakacje w Chorwacji i 'chorwackim ‘ Dubrowniku.
  Dubrownik jest w Dalmacji!! zagarniętej przez chorwackich Ustaszy, którzy w czasie tej wojny w Jugosławii zbombardowali Mostar - i most na Neretvie.

  To wyjątkowe łajdactwo i zbrodnia, bo ten historyczny most, to symbol pojednania islamu z chrześcijaństwem.

  W Jugosławii, 75 % małżeństw było mieszanych.
  Nie było żadnych konfliktów etnicznych dopóki nie pojawił sie bandyta Clinton z bombami.
  Teraz, w zbombardowanej Prisztinie stoi pomnik zbrodniarza wojennego, Clintona, a polskie wojsko i policja pilnują żeby go Serbowie nie zburzyli??
  Bo tylko Polakom wolno burzyć pomniki …i to narodowe pomniki bohaterów walczących z hitleryzmem?

  Czy ktoś sie w Polsce zastanawia dlaczego Czechosłowacja i Węgry- państwa członkowskie NATO- odmówiły udziału w napaści na Jugosławię?

  To w czasie wojny w Jugosławii Polacy mi przysyłali 'prace naukowe' polskich naukowców, którzy udowadniali, ze muzułmanie z Kosowa pochodzą od …Ilirów!!

  Polskim naukowcom przydałoby sie lanie, bo nie czytali Herodota, Pliniusza i paru innych historyków, zdecydowanie bardziej znanych i uznanych niz łobuzeria polskich przebierańców.
  Albania, jako państwo, powstała w 1912 roku o czym Polacy na ogol nie wiedza.
  Widac ich nie interesuje temat, na który maja tyle do gadania.

  A polskiej opinii publicznej jakoś nie przeszkadza ta zbrodnia:
  Prasa w Polsce walczy o humanitarne prawa dla … Nawalnego!!!!

  Serbscy zbrodniarze wojenni w areszcie w Piotrkowie
  https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,25122149,zbrodniarze-wojenni-trafili-do-aresztu-w-piotrkowie-trybunalskim.html
 • @Tiamat 07:59:38
  "A tzw. opinia publiczna w Polsce raz kocha terrorystów islamskich a nienawidzi chrześcijan - innym razem ... pyskuje na islam ... i na Serbów."

  Formuła jest prosta - są wrogami Rosji? Są cacy. Są przyjaźni wobec Rosji? Są be. Jak odnoszą się do Polski? Nie ma znaczenia.
 • @Pedant 10:19:54
  re:
  'Jak odnoszą się do Polski? Nie ma znaczenia”.
  To, niestety, prawda.

  Dla mnie, to jest bardzo przykre, ze w polskiej prasie, podręcznikach i oficjalnej informacji - nie zajmujemy sie znakomitymi Polakami, którzy sa bohaterami w innych krajach, a w Polsce nie zrobili zadnej kariery.
  I chyba nie mieliby szansy.

  Bo świat nam przesłoniły wieczne dyskusje o żydach - co nie przeszkadza nam powtarzać żydowską, anty-polską propagandę .

  Ja może podam pare przykładów, bo mnie az skręca z bezsilnej złości, ze nie szanujemy znakomitych rodaków - a co gorsza- przyjaciół naszych znakomitych rodaków którzy pomogli rozwijac polskie talenty.

  Takim przykładem jest np.prof. Gabriel Narutowicz - bohater Szwajcarii- zamordowany w Polsce - bo próbował połączyć po-rozbiorową Polskę w jeden silny naród. A co gorsze, planowal wybudować hydroelektrownie, takie jak budowal w Szwajcarii!
  Na Narutowiczu, powieszono juz wszystkie psy w Polsce - ale żadnego na Piłsudskim.
  Pyskujemy na Narutowicza bo, juz jako minister, próbował połączyć Polskę - w jeden silny naród po 123 latach rozbiorów.

  - Dlaczego nie uczymy nasze dzieci w szkołach, ze pierwszy polski prezydent zostal bestialsko zamordowany, bo chciał zbudować w Polsce hydro-elektrownie?
  - Kto uczy polskie dzieci, na czym polega polska szkoła matematyczna?
  - Ile polskich dzieci wie, ze to polscy matematycy rozszyfrowali Enigme - czym właściwie przyczynili sie do upadku Rzeszy?.
  - Ile dzieci w Polsce potrafi wymienić wszystkich królów Polski?
  - Jak nazywala sie Polka, która byla oficjalnie koronowana carycą Rosji?
  - Jak nazywal sie Polak, który odkryl Nową Ziemie i pieszo przeszedł wyspe - a był znanym geologiem, geografem, a przede wszystkim ...lekarzem na Nowej Ziemi?
  - Jak nazywala sie Polka, która była matką trzech królów, w tym króla Anglii?
  - Który polski krol byl jedynym edukowanym władcą w średniowiecznej Europie, ktory znal nie tylko łacinę ale w wojazach zagranicznych nie potrzebowal tłumacza bo znal płynnie 7 języków?
  - które to rosyjskie cary przyznawaly sie do polskiego pochodzenia i mówiły płynnie po polsku?
  - jak nazywal sie Polak - matematyk, który ukonczyl Ecole Centrale,
  w Paryżu i uzyskal tytuł inżyniera - a na Wystawie Wiedenskiej w 1872 roku pokazał swoje wynalazki: cyrkiel do przekrojów stożkowych, regulator silników, sprzęg do wagonów i dromograf do okrętów; a na wystawie w Odessie pokazał projekt okrętu podwodnego, pierwszy zastosowal peryskop i zaprojektowal pierwszy okret podwodny o napedzie elektrycznym (1881r)
  - Jak nazywal sie Polak, ktory opisał pierwsze zasady współczesnej aerodynamiki, wydumał napędy śmigłowe - bardzo popierał polskie badania naukowe?.
  - jak nazywał sie Polak, który zaprojektowal pierwszy seryjny bombowiec i pierwszy 4-silnikowy samolot pasażerski?
  - kto może wymienić wybitnych polskich astronomów?
  - w jaki sposob przyczynił sie do polskiej nauki brat Jozefa Pilsudskiego?
  - jak sie nazywa pierwszy konstruktor rakiet?
  - kto zaprojektowal pierwsze mosty spawane, wieze cisnien, spawanie metali
  metodą węglową?
  Jak sie nazywal Polak, który został pierwszym amerykańskim namiestnikiem...Alaski?
  - Jak sie nazywała jedna z pierwszych kobiet na swiecie, ktora otrzymala tytul profesora nadany przez Uniwersytet Sztokcholmski?
  - Kto może wyliczyć polskich pisarzy, kompozytorow, pisarzy, ba, generalow, gubernatorow, odkrywcow, wlascicieli kopalni zlota, ktorzy zrobili światową kariere poza Polską, bo w Polsce nie mieli żadnej szansy.
  Żaden z tych znakomitych Polaków nie wyparł sie polskości i wielu polskich odkrywcow, naukowcow,geologow, etnografow bardzo wzbogacilo poskie muzea a i polska nauke. Wszyscy wymienieni mowili po polsku.

  Przyznam sie, ze mam dość juz tego jazgotania anty-polskiego i żydowskiej proagandy, która na blogach zajmuje większość dyskusji i durnowatych awantur na tematy nieistotne dla Polski - a często wręcz szkodliwe,
 • @Leonardo da Vinci 13:09:28
  Rosji nie jest potrzebna cała Ukraina. A bezproblemowy dostęp do Krymu i do wody zasilającej Krym. A Ukry zamknęli dostęp do wody z terytorium Ukrainy na Krym. A także prześladowania Rosyjskich mediów i ludzi którzy są prorosyjscy. A na dodatek aspiracje Ukraińców do NATO. Putin na to im nie pozwoli, bo inaczej dojdzie do rozpierdziuchy na Ukrainie. Zwłaszcza wschodniej i południowej. Tzw. Ukraina, zwłaszcza wschodnia, to de facto rosyjskie terytorium i nie ma nic dziwnego w tym, że Rosja chce go bronić przed podporządkowaniem Amerykanom. Polska powinna się podzielić z Rosją wpływami na Ukrainie. Nic tak skutecznie nie gwarantuje pokoju jak wspólne interesy! Warto też pamiętać kto tę wojnę na Ukrainie wywołał. Ustanowiony w wyniku opłaconego przez USraelitów zamachu stanu proUSraelski rząd który jedną z pierwszych ustaw zabronił mniejszościom narodowym czyli prawie połowie Ukraińców posługiwania się językiem narodowym. Ruskie odpowiedziały na to Krymem i Donbasem, Węgrzy, Słowacy i Rumuni protestami i potępieniem do dziś. Tylko Polska jako największa swołocz zdradziła swych rodaków i z radością to wszystko poparła i popiera do dziś. Bo USraelici tak jej każą. NATO to tylko papierowy pakt, którego stan trafnie określił Macron jako ,,śmierć mózgu', bo bogaty zachód nigdy nie narażał istnień własnych obywateli za biedny wschód kontynentu, tylko zawsze było i jest przeciwnie, co pokazały przegrane przez NATO wojny w Afganistanie, Iraku czy Syrii, gdzie pakt pod dowództwem Amerykanów poniósł porażkę na całej linii umacniając swoim działaniem tylko terrorystów i powodując wiele niewinnych ofiar wśród miejscowych cywilów, a ostatnio został zmuszony przez Talibów do kompromitującej ucieczki. Ukraińcy udowadniają, że są tylko bydłem, którzy potrafią walczyć z dziećmi, starcami, kobietami. Ukraińcy to zlepek zbieraniny śmieci na stepach! Kraje unijne mają wypróbowany sposób angażowania się w konflikty wojenne poprzez zapalenie świeczki w oknie na znak solidarności z cierpiącą ludnością. Warto te procedury wdrożyć i u nas. W razie wojny na wschodzie możemy się spodziewać fali ukraińskich tchórzy, dezerterów i dekowników. W Polsce mieszka 6 milionów obywateli Ukrainy. Dlatego wszystkich ukrów z Polski należy jak najszybciej odstawić do granicy a następnie zaminować ją, zastawić zasiekami, ogrodzeniem pod napięciem i obstawić wojskiem!
 • @Oświat przy takich generałach jak Polko, Putin z Szoigu mogą pęknąć ze śmiechu
  PiS i PO nie zmieniło wartość bojowej WP. Wszystko jest kupowane w małych ilościach na defiladę. Polska przestrzeń powietrzna jest dziurawa! Gdzie jest program Narew? Bez obrony przeciwlotniczej średniego zasięgu nie mamy o czym gadać. Camm ER z transferem technologii jest potrzebny na wczoraj! Jak Polska nie będzie miała nic do zaoferowania NATO to znaczy, swojej siły militarnej, to będzie jak w 1939 .... Siły NATO uciekną z Polski przed Wojskami Rosyjsko - Tatarsko - Mongolskimi - Czeczeńskimi....To Rosja ma się bezczynnie przyglądać, jak UPA/OUN masakruje rosyjską większość w Donbasie? Czciciele kultu Bandery kwiczą i szczują, licząc na rzesze ochotników straceńców. A rusofobia to wróg myślenia. No cóż powstanie Zachodniej Ukrainy ze stolicą we Lwowie, budowanej na antypolskim kulcie wojny polsko-ukraińskiej 1918-20, kulcie OUN,UPA, roszczeń do tzw. Zakerzonia, niestabilnej, targanej konfliktami miedzy klanami miejscowych drobnych oligarchów, bratwami kryminalnymi kontrolującymi wydobycie bursztynu, sutenerstwo, przemyt oraz różnymi odłamami banderowców to nie jest optymistyczna wizja. Co do projektu Noworosji to jego celem jest budowa federacji do granic Naddniestrza. Czy do tego dojdzie, Rosja prowadzi bardzo przemyślaną politykę, zbliżenie Chińsko-Irańskie, chińskie działania wymierzone w Tajwan, to w tej chwili priorytety rządu USA, zapowiadana rozmowa Biden - Putin w świetle zbliżających się manewrów wojskowych Rosja- Chiny, to wszystko kolejna odsłona zimnej wojny. Ukraińcy bardziej nie lubią Polaków niż Rosjan. Trzeba im pozwolić niech się nawzajem pozabijają. To może być jedyna kara za Wołyń. Nie wiemy co planuje Putin, ale wiemy co planuje Zełeński z Bidenem. Żeby zablokować North Stream wymyślili nową wojnę, zajęcie siłą Donbasu przez armię ukraińską. Bez znaczenia tysiące ofiar, porozumienia mińskie do kosza, tak się robi politykę z Waszyngtonu. To Kijów miesiąc temu zaczął rozmieszczać swoje wojska na linii rozgraniczenia, zaczęły się prowokacje i ostrzały Donbasu, gra dla separatystów jasna, niebawem się zacznie. Odpowiedzią Rosji jest koncentracja wojsk na granicy z Ukrainą i prawdopodobna reakcja na przekroczenie granic Donbasu przez Ukraińców. Co z tego wynika? Kijów nie zamierza wypełnić porozumień mińskich, które sam podpisał, chce wojny, a Amerykanie ich popierają. Czy Polska również chce? Rosja nas nie zaatakuje o ile My sami nie zechcemy bronić pomników Bandery. Sojusze, NATO, obca pomoc?, coś podobnego już przerabialiśmy. Gdy dojdzie do przelewu polskiej krwi ani niemiecki sołdat ani francuski tchórz nie będą umierać za Polskę, jedynie co może się wydarzyć to, że być może Unia i stany nałożą częściowe sankcje gospodarcze na Rosję, oczywiście niezbyt wielkie na tyle aby Rosja chciała zakręcić gaz i ropę na zachód. Polska będzie sama, przegra, zginie wielu Polaków. Ambicje Ukrainy do NATO? Żeby te bandyckie rezuny natychmiast nas zaczęły atakować, żądać Przemyśla, Zamościa, etc. i ludobójstwo na Wołyniu nigdy nie zostało ukarane? Niech tych przeklętych morderców rezunów faszystów i SSmanów Sowiety walą jak w bęben - im się to należy! A Ukraina i tak wróci do Rosji, a prezydent Wołodia z Kijowa to jak uczniak w porównaniu z przywódcami w Azji czy na wschodzie...

  https://i.imgur.com/eFmSjr3.jpg

  Mocarstwo z urojenia... Polski nikt w historii jeszcze nie bronił i bronił w przyszłości też nie będzie. Za swoje grzechy, machanie szabelką, prężenie obcych muskułów, szarpanie za nogawki i to bez rozkazu trzeba będzie któregoś dnia odpowiedzieć, a nie chować się za czyimiś plecami. Pewne więc jest na 100%, że NIKT nie pójdzie na wojnę z Rosją, w obronie kraju, który tylko szuka sobie wszędzie wrogów. Aha, czy ktoś widział pod Nowym Jorkiem rosyjskie wojska? A czy ktoś widział amerykańskie przy Ruskich granicach? A jeśli tak, to co oni tam robią? Rosję się cały czas demonizuje, a przemilcza się udział USA i Wielkiej Brytanii w losie Polski powojennej, bo tego wymaga propaganda prowojenna. Do Rzeczy też uprawia prowojenną propagandę. My przecież przygotowujemy się cały czas do wojny z Rosją. I społeczeństwo polskie ma być przekonane, że to jest wojna słuszna, że to jest wojna uzasadniona. A manewry NATO oczywiście maja zawsze charakter defensywny! nawet te parę kilometrów od ruskich granic. Natomiast wszystko związane z Putinem jest zawsze działaniem agresywnym. Do tego NATO wydaje 30 x więcej na zbrojenia niż Rosja. Takiej PROPAGANDY nawet Goebbels by nie wymyślił. Po prostu żenada. Ludzie nie idźcie za tym tłumem, bo nigdzie nie dojdziecie i staniecie się tylko … nawozem historii
  https://i.imgur.com/o44l4jx.jpg
 • @kula Lis 69 19:15:48
  Rosja-Polin 5-3 . Salute :) https://www.tvp.info/53339526/moskwa-rosja-wydali-dyplomatow-z-polski
 • @Repsol 20:44:39
  Rewolucja UBecka Solidarnosci, zrobila a z Polakow nieukow i szarlatanów politycznych.

  Dzis w Wydarzeniach (Polsat) podali, ze Polska wydalila 3- ch rosyjskich dyplomatow w ramach....solidarnosci z USA.

  A Olszanski podal na kanale "Moja Tolerancja",
  ze wojsko polskie jest juz w Donbasie..

  Podobno cygan, dla towarzystwa, tez sie poswięcił....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej