Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2422 komentarze

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

■ Zachód vs Rosja ■

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nadszedł czas by spojrzeć prawdzie w oczy. To nie Rosja jest zaangażowana w systematyczne niszczenie Zachodu. To Zachód naczelne z USA niszczy konsekwentnie Rosję.

 

Oswiadczenie Lawrowa. 27.03.2021.

 „Europa zerwała stosunki z Rosją, niszcząc„ wszystkie mechanizmy, które były tworzone przez wiele lat" - powiedział wczoraj rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow. Dlatego jego zdaniem relacje rosyjsko-chińskie rozwijają się dziś aktywniej.

 Ławrow podkreślił, że dziś Moskwa i Unia Europejska „nie mają relacji”,ponieważ ich infrastruktura została zniszczona „jednostronnymi decyzjami Brukseli”.

Obecnie Rosja utrzymuje kontakty z „poszczególnymi krajami europejskimi kierującymi się własnymi interesami narodowymi”. Oznajmił oficjalnie ministr spraw zagranicznych Ławrow.

Zachód od lat 90tych. systematycznie dążył do zniszczenia rosyjskiego potencjału gospodarczego, militarnego i społecznego.

Pod koniec lat 90. wszystko szło już w kierunku rozpadu Rosji, ale od 2000 roku, kiedy Jelcyn został zastąpiony przez Putina, coś nie poszło tak, jak na Zachodzie oczekiwano.

Gospodarka rosyjska nie rozwijała się organicznie; niektóre branże, produkcja były degradowane, inne - stopniowo i z trudem się rozwijały. Zachód nieustannie kontrolował ten rozwój, a zwłaszcza potencjał finansowy Rosji.

Wszystkie instytucje europejskie, również nadzorowane przez Stany Zjednoczone, zwłaszcza od 2014 roku, zaczęły prowadzić skoordynowaną politykę antyrosyjską na płaszczyźnie wojny „hybrydowej”.

 Ale pożądany przez Zachód wpływ na upadek Rosji nie nastąpił, mimo że w Rosji powstała potężna piąta kolumna, a wielki biznes do pewnego stopnia nabrał charakteru kompradorskiego (sądząc po wielkości wycofywanego kapitału, który przekroczył 1,5 bln dolarów). ).

 ● Cierpliwość zachodnich wrogów „partnerów”,na czele Stanów Zjednoczonych i satelitów podległych USA, najwyraźniej się wyczerpuje i podjęli oni kolejne, już polityczne, démarche, o czym powiedział Ławrow.

 ● Systemowe sankcje, ograniczenia, zakazy, upokorzenia, prowokacje, dezinformacja są organizowane przeciwko Rosji. Inwestycje w Rosji zostały wstrzymane, wycofanie obcego kapitału ciągle trwa. Trwa też ciągle dyskredytowanie rządu, a obniżanie poziomu życia, rosnące ceny mają wywołać nerwowość, nieufność obywateli, chaos w kraju.

● Zatem intencje wrogiego zintegrowanego Zachodu są jasne.

Ale co zrobiła Rosja, by chronić swoje interesy, poza wzmocnieniem sił zbrojnych i manewrowaniem zasobami gospodarczymi ?

 ● 1. Czy Rosja zawiesiła wycofywanie kapitału z kraju, manipulowanie kursem wymiany walut kontrolowanym przez Zachód ?

 ● 2. Czy zmierza w kierunku reindustrializacji, przezwyciężenia uzależnienia kraju od surowców, przywrócenia suwerenności technologicznej ?

 ● Rosja potrzebuje gospodarki suwerennej.  

 ● 3. Bank Centralny został przejęty przez rząd, przez prezydenta: czy Bank Centralny skierował działania banków przede wszystkim na kredytowanie sektora realnego, aby przezwyciężyć destrukcję gospodarki ?

 ● 4. Czy podjęto działania w celu przywrócenia zaufania ludzi do władz, podniesienia poziomu życia, minimalnej płacy przynajmniej do 30-35 tys. Rubli ?

 ● 5. Czy przyjęto nową stymulującą biznes reformę podatkową, progresywną skalę podatku dochodowego i podwyższone podatki od luksusu na rzecz produkcji i badania i rozwój ?

 ● 6. Czy podjęto działania w celu wyjścia ze stagnacji, kryzysu - system edukacji, ochrona zdrowia, sfera społeczna ?

 ● 7. Czy zreformowano aparat państwa, aby skupić się na szybkim, naprawczym wzroście gospodarczym ?

 ● 8. Dlaczego w obliczu ostrej agresji ze strony Zachodu pozostajemy bardzo bierni w obronie naszej suwerenności gospodarczej, społecznej, technologicznej, a co za tym idzie, suwerenności politycznej ?

 ●  A może obecny rząd nie jest już w stanie odpowiednio przeciwstawić się Zachodowi ?

Te wszystkie pytania zadal Lawrow w RT Russia.

Skerował też swoją uwagę na rozwój współpracy Rosji z Chinami.

 „Nasze stosunki z Chinami rozwijają się teraz szybciej niż to, co zostało ze stosunków z krajami europejskimi”.

 Jednocześnie Ławrow zalecał na wznowienie kontaktów między Rosją a Unią Europejską, ale pod warunkiem, że „one” będą oparte na równości i „poszukiwaniu równowagi interesów”.

 ● Minister mówił że Rosja powinna uwolnić się od nadmiernego optymizmu: bo " Od 30 lat dążymy do równości i równowagi, ale Zachod wszystko czyni by do tego nie doszło”.

 Podwójne standardy !

●  Niechęć do Rosji na poziomie genetycznym. Tylko silna Rosja może zmusić Zachód, Stany Zjednoczone i inne kraje do równej współpracy.

 We współczesnym świecie jest jak w dżungli: silni, niestety mają zawsze rację. Aby narzucić światu inny paradygmat społeczny, trzeba stać się silnym, na przykład tak jak Stalin, rozszerzając ideę socjalizmu na pół Europy. Współcześni liberałowie postąpili dokładnie odwrotnie ...

 Na zakończenie wywiadu minister Ławrow powiedział, że

   „ jeśli Moskwa„ chce pokoju ”, musi się przygotować do wojny”.   100% racja !

 A jak postępują liderzy europejscy ?

 ● UE zareagowała na dekret Putina zakazujący cudzoziemcom posiadania ziemi na Krymie po przez powtarzanie ciągle tego samego wbrew realiom i faktom że Krym nie jest częścią Rosji i że referendum dotyczące powrotu Krymu do Rosji  Unia Europejska nie uważa za legalne. 

Natomiast przy pomocy bombardowań Serbii i bez zgody ONZ  oderwanie Kosowa od Serbii ci sami liderzy uznają za legalne. TAKIE TO JAK WIDAĆ OBOWIĄZUJĄ STANDARDY W UNII EUROPEJSKIEJ. 

Działania Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych  jest wręcz już nie tylko śmieszne ale i bez żadnego znaczenia bo zgodnie z międzynarodowym prawem ludność Krymu dokonała demokratyczną większością (prawie 90% głosów) wyboru o powrocie  Krymu do macierzy  do Rosji. 

  / Źródło: RT.com /  

  

KOMENTARZE

 • Rosyjski Krym :)))
  W Rosji ostro zareagowali na wypowiedź wicepremiera Ukrainy Aleksieja Reznikowa, który zagroził wydaleniem stamtąd obywateli Federacji Rosyjskiej, którzy przenieśli się na półwysep w ostatnich latach po powrocie Krymu do Rosji.

  „A co do losu tych ludzi… banderowiec Reznikow dodał, że wszyscy Rosjanie, którzy wjechali na Krym nie przez oficjalne przejścia graniczne na granicy z Ukrainą, podlegają wydaleniu.

  Komentując to oświadczenie, pierwszy wiceprzewodniczący komisji spraw międzynarodowych Rady Federacji Rosyjskiej Władimir Dżabarow wezwał banderowskiego polityka do powrotu do prawdziwej rzeczywistości i zajęcia się problemami bander Ukrainy, pozostawiając sprawę krymską w spokoju.

  Ten banderowiec lubi bredzić fantastyczne historie, bo mówi o cudzym terytorium, o Federacji Rosyjskiej. Nikt stamtąd nie wyjdzie, władze Kijowa w żaden sposób nie będą tam rządzić. Dlatego niech się uspokoi i zajmie się problemami Ukrainy, a nie Rosji - powiedział rozmówca RT.

  Jego kolega, członek międzynarodowego komitetu Rady Federacji, Siergiej Cekow, nazwał takie ataki „absurdem”, który ma na celu „uspokoić lokalnych nacjonalistów”.

  W rozmowie z RIA Novosti senator przypomniał, że w ciągu ostatnich siedmiu lat około 100 tysięcy obywateli Ukrainy wróciło lub przeniosło się na Krym, którzy następnie otrzymali obywatelstwo rosyjskie w trybie uproszczonym.

  „To niesamowite, że Reznikov milczał o tym fakcie. Najwyraźniej widać że ​​ich byli obywatele starają się o lepsze życie w sąsiednim kraju w Rosji ”- dodał Tsekov.

  Z kolei szef Komisji ds. WNP, Integracji Euroazjatyckiej i Stosunków z Rodakami w Dumie Państwowej Leonid Kałasznikow wezwał ukraińskich polityków, aby nie przejmowali się losem Krymu, podkreślając, że region ten jest integralną częścią Rosji.

  Na szczególną uwagę zasługuje stwierdzenie Reznikowa, że ​​napływ Rosjan na półwysep rzekomo „powoduje erozję ludności etnicznej Krymu”.

  A według spisu z 1989 r. Na Krymie mieszkało 2,43 mln osób, w tym 1,63 mln Rosjan (67%), 626 tys. Ukraińców (25,8%), 50 tys. Białorusinów (2,1%), 38,5 tys. - Tatarów krymskich ( 1,58%).

  Pozdr, :))
 • Krym i mieszkańcy.
  Według wyników spisu powszechnego z 2014 r. W Krymskim Okręgu Federalnym mieszkało 2,285 mln osób (1,891 mln w Republice Krymu i 393 tys. W Sewastopolu). Podział etniczny przedstawiał się następująco: Rosjanie - 68,3%, Ukraińcy - 15,8%, Tatarzy krymscy - 10,6% (łącznie dla KFO). Okazało się również, że 99,8% badanych mówi po rosyjsku, a tylko 22% po ukraińsku. Ponadto 84,1% mieszkańców KFO jako swój język ojczysty określiło język rosyjski (w 2001 r. - 78,8%), tatarski krymski - 7,8% (9,5%), a ukraiński - 3,3% (9,5%).

  Natomiast w 2021 roku.
  Według Rosstatu od 1 stycznia 2021 r. W Republice Krymu mieszkało 1,9 miliona ludzi, aw Sewastopolu 510 tysięcy. Krym, podobnie jak cała Rosja, zawsze był wielonarodowościowy, a Rosjanie na półwyspie, nawet podczas obecności Krymu w administracyjnej w Ukraińskiej SRR, a potem na Ukrainie, stanowili zdecydowsną większość ludności.

  Zdaniem eksperta Międzynarodowego Instytutu Badań Politycznych Wołodymyra Bruter,

  banderowiec - wicepremier Reznikow, „jak wszyscy ukraińscy banderowscy przywódcy”, jest w dość dziwnej sytuacji: „Nie może nic zrobić, ale z drugiej strony bredzi." „Dlatego wszystko, co mówią, ma charakter propagandowy tak by wywołać jakąś lawinową reakcję ze strony Rosji, wywołać falę niezadowolenia, uwagi na swoją osobę. Chieliby zacząć rozmawiać o tym z Rosją. W rzeczywistości chcą stać się uczestnikami jakiegoś dialogu, chociaż wirtualnego, który pokazałby, że Rosja jest zainteresowana omawianiem z nimi tych kwestii. Dlatego wypowiadają oświadczenia, nawet te, w które sami nie wierzą, ale które są specjalnie zaprojektowane, aby w jakiś sposób sprowokować, urazić, robić zamęt - wyjaśnił rozmówca RT.

  Pozdr. :))
 • Zachód i Rosja siebie warci a Wasilewskie to polskie duraki
  Nie będę ciebie człowieku oceniał bo nie wiem czy ty Rosjanin jesteś i o swój kraj walczysz czy Polak. Słyszę tylko Rosja to, Rosja tamto ale o Polsce nic a przecież w Polsce dzieją się złe rzeczy i to nie związane ani z Rosją ani z USA. Widocznie ciebie to nie interesuje bo wolisz pisać o innym państwie... łatwiej.
  No dobra, wklejam dzisiejsze czyli najnowsze spotkanie Żyrinowskiego z rosyjską młodzieżą poddawaną obróbce tych "pokojowo nastawionych" łajz (nie bajerujcie mi że to dureń bo jednak jest jednym z najbardziej wpływowych ludzi w rosyjskim świecie). Posłuchaj jak lasują mózgi pod beretami tych nastolatków a może chociaż trochę zrozumiesz o co tej "pokojowej, napadanej ze wszystkich stron matuszce Rosjii" chodzi. Bardzo ciekawe wyznania o Polsce. Nic tylko przepraszać że urodziliśmy się Polakami.

  https://www.youtube.com/watch?v=TX1QxhjHQMs

  Następną wisienką to ostatni wywiad jednej z głównych osobistości Krymu czyli dawnej pracownicy prokuratury Ukrainy Pokłonskiej. Jak to się jej nie podoba że Strełkow terroryzuje ludzi Donbasu i dla sprawy rozszerzania rosyjskiego świata ich dosłownie terroryzuje i bezpośrednio zabija. Dla niej on jest mordercą, powiedziała to głośno i publicznie kobieta pracująca prawie 20 lat w prokuraturze. Jak to na Donbasie, Krymie i trzecim zabranym Ukrainie regionie nie ma rosyjskich wojsk ale tam są podporządkowane Strełce rosyjscy bojownicy jednak bez rosyjskich mundurów. Dziewczyna wije się jak piskorz aby tylko więcej nie powiedzieć aby jej nie powiesili. Jak to mówi aby ich "rosyjskiego świata" na siłę na Donbasie i innych nie rozszerzać bo ludzie tego nie chcą. Podaje tam także konkretnie jedno z nazwisk kto Ukrainę zdradził i Donbas dla dobra swojej prywaty Rosji sprzedał.

  https://www.youtube.com/watch?v=ylLIkXUZbns

  Ponad godzinny jej wywiad można łatwo znaleźć na YT. Wysłuchałem go osobiście. Szkoda kobiety, typowe babskie zachowania. Z początku myślenie sercem a nie rozumem a po fakcie przejrzenie na oczy i wielka skrucha i nieszczęście a na końcu znowu wicie się i łaszenie do stóp Putina.

  Oczywiście Wasilewskie i tak tych wszystkich rzeczy nie zrozumieją. Wciąż, po tylu latach jeszcze myślą że to pieniądze i "snajperzy Nulan" strzelali i zabili na placu tych nieszczęsnych ponad 100 osób. Durnie z zachodu myśleli że ruskich na Ukrainie w szachy ograją. Inni nieszczęśnicy myślą że bez niczyjej pomocy ta banderowska dzicz stanowiąca mniej niż 1% Ukraińców sama wskrzesza swoje "miłe" faszystowskie wspomnienia i bez powodu skłóca ze sobą Polaków i Ukrainę pogarszając i tak katastrofalną sytuację tego państwa.

  well... duraki
 • @Monaco 04:30:07
  Bardzo ważna i ciekawa jest reakcja szefa Ługańskiej Republiki Ludowej (LRL).

  Leonid Pasechnik przewidział powrót Donbasu do Rosji „w odpowiednim czasie”.

  Jego oświadczenie zostało opublikowane przez Ługańskie Centrum Informacyjne (LITS).

  „Republiki Donbasu samodzielnie dokonały wyboru w 2014 r. - to droga do integracji z Rosją. Właściwie już z nią jesteśmy ”- powiedział Pasechnik.

  Dodał, że Rosja już teraz regularnie dostarcza Donbasowi niezbędnej dla regionu pomocy humanitarnej oraz gospodarczej.

  „Na tym tle oskarżenia osób, które przyszły nam z pomocą w trudnych czasach, mimo że nie mieszkali w Donbasie, brzmią dziwnie, a nawet głupio” - powiedział szef LRL.

  Według niego obecnie większość mieszkańców Ukrainy nadal należy do rosyjskiego świata.

  Jednocześnie ukraiński neofaszyzm „aktywnie wspierany przez Stany Zjednoczone i inne kraje zachodnie” jest faktycznie na Ukrainie wspierany przez mniejszość obywateli tego kraju.

  " Jestem pewien, że Donbas stanie się częścią Wielkiej Rosji, gdy nadejdzie czas i oczywiście czeka nas wspólna przyszłość. Ale musimy o to walczyć. I będziemy nadal bronić naszych interesów! ” - podsumował Leonid Pasechnik.

  Pozdrawiam :)
 • @Stara Baba 04:54:29
  "Słyszę tylko Rosja to, Rosja tamto ale o Polsce nic a przecież w Polsce dzieją się złe rzeczy..."

  Np judzenie na Ruskich... oczywiście robią to Polacy, tak zupełnie sami z siebie, bo to bardzo fajnie jest jak Ruscy się na nas wk...ją i blokują kontakty gospodarcze (jabłka)

  Inna zła rzecz to kowid - to oczywiście sprawka samych Polaków - zachód nie ma tu nic do rzeczy, prawda? ;-(

  Antypandemiczne pozdrawiam
 • @Jasiek 05:09:07
  No faktycznie, ruskie i covidowa grypka to dla Polaków sprawy śmierci i życia. (sarkazm)
 • @ Autor, All
  "Niechęć do Rosji na poziomie genetycznym."

  Nie zdziwię się jak taki gen rzeczywiście będzie odkryty.
  Tu nie może chodzić tylko o surowce i pieniądze - najlepszy biznes to pokojowa współpraca, a nie kolorowe rewolucje. To widać aż za dobrze po Libii, Ukrainie, Jugosławii, Syrii, Iraku i Afganistanie. Ktoś musi mieć skrzywioną psychikę - a były też akcje 9/11 i teraz ten świrus...
  Takie chore klimaty, to rzeczywiście może być jakiś problem z psychiką, a tu już blisko do genetyki, bo to przecież trwa całymi wiekami - jedno życie to zatem za mało i musi być jakiś nośnik tej chorej sytuacji między pokoleniami....

  5*

  Ukłony
 • @Jasiek 05:18:59
  Dziwne jest to, że każda krytyka oparta na faktach haniebnych działań Stanów Zjednoczonych jest przez rusofobów mających nienawiść na poziomie genetycznym uważana że powinna być poddana cenzurze i zabroniona.

  No ale na szczęście są jeszcze enklawy wolności słowa, do których należy NEON 24.

  Pozdrawiam serdecznie :))
 • @Stara Baba 04:54:29
  Człowieku, opanuj się ! Co ty znowu tu bredzisz i atakujesz ad personam i masz pretensje że ja piszę to co dla mnie jest w danym momencie istotne.

  Kto tobie broni pisać o Polsce ile tylko chcesz, chociaż może nie jesteś wcale Polakiem a Ukraińcem i to o banderowskim pochodzeniu lub Żydem albo Niemcem skoro tak nienawidzisz Rosji gdy pisze się o niej chociażby trochę pozytywnie a potępia zakłamany zdemoralizowany i zbrodniczy Zachód na czele ze zbrodniczym reżimem Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej

  Na 125 moich tu umieszczonych postów jest bardzo dużo dotyczących Polski.

  A ile jest twoich ??? !

  Szkalowaniem Rosji przez 24 h i przez 365 dni w roku zajmują się mainstreamowe media głównego nurtu. Jest ci jeszcze tego mało ?
  Chcesz by i na Neon24 te brednie i wypociny były tu powielne ?

  To radzę tobie nie zawracać sobie głowy czytaniem pozytywnych informacji na temat Rosji skoro ciebie tak to boli i denerwuje.

  A innym nie narzucają swojej woli o czym i jak mają pisać no to pomyliłeś sobie wolność którą mają tu autorzy blogerzy z dyktatem zdegenerownego reżimu w USA czy pisowskim uprawianym w TVP, TVN czy Polsacie.

  Nikt ciebie tu nie zmusza byś czytał i komentował artykuły piszące o faktach i ujawniające prawdę.

  Jak widać tobie "umyka" prawda o zbrodniczych wojnach USA i NATO.

  Chociaż od zakończenia 2 WŚ to Stany Zjednoczone Ameryki nie miały w swojej historii nawet jednego prezydenta który nie był zhańbiony niewinną ludzką krwią i to 5 tysięcy km od granic Stanów Zjednoczonych. Oraz uwikłany w ingerencje i obalenie legalnych władz w różnych państwach na świecie. A także w okupację państw i rabunek ich bogactw naturalnych.

  A co do morderstw w trakcie Majdanu na Ukrainie i w Odessie to nie osmieszaj się i nie kłam w oczy bo sprawa jest oczywista kto jest sprawcą i za czyje dolary obalono legalne władze.
 • @Stara Baba 04:54:29
  Posłuchaj no stary durniu (lub prowokatorze )

  Jak się nie rozumiesz na rzeczy to grzecznie zapytaj się tych co kumają.
  W wywiadzie udzielonym dla RT Pokłońska nie powiedziała nawet jednego słowa o Striełkowie.

  https://www.youtube.com/watch?v=5KSHaEgc_nk

  Tak że zapowiedziana przez ciebie "wisienka"

  //Następną wisienką to ostatni wywiad jednej z głównych osobistości Krymu czyli dawnej pracownicy prokuratury Ukrainy Pokłonskiej//

  okazała się sobaczym gównem włożonym wprost w twoją czaszkę.

  Jest jeszcze taka ewentualność że nie tylko doskonale wiesz o co idzie ale nawet próbujesz manipulować czytelnikami.Powodować żeby wyrabiali sobie opinię na podstawie twoich kłamliwych informacji.

  Tak się bowiem składa że kilka miesięcy temu Pokłońska udzielała wywiadu ale ukraińskiemu propagandyście Dymitrowi Gordonowi.
  Ale nawet w tamtym wywiadzie nie powiedział nic z tego o czym mówi twój ukropski mentor
  https://www.youtube.com/watch?v=Tj7zEHRX0I8&t=50s

  Wiadomo też że po tym wywiadzie Gordon przyznał się do stałej współpracy z SBU i że to na jej zlecenie przeprowadzał wywiad z Pokłońską i Striełkowem.

  https://www.youtube.com/watch?v=YW3djV18-4M

  A teraz znając niezbędne fakty ustalmy kim jesteś i jakimi motywami się kierujesz.
  Bo albo jesteś durny jak stołowa noga i dlatego naiwnie wierzysz facetowi który nawet nie skrywa tego kim jest https://www.youtube.com/channel/UCnbuCp4py12SNWCc5TI1RHA

  Albo jesteś prowokatorem który doskonale zna niuanse i dlatego za pomocą kompilacji tworzy "informację" w celu jej dalszego rozpowszechniania.
 • @ikulalibal 06:26:44
  "@Stara Baba 04:54:29 Posłuchaj no stary durniu (lub prowokatorze ) Jak się nie rozumiesz na rzeczy to grzecznie zapytaj się tych co kumają. W wywiadzie udzielonym dla RT Pokłońska nie powiedziała nawet jednego słowa o Striełkowie."

  Stara Baba podał link do skrajnie tendencyjnego komentarza o wywiadzie, zakładając że ma do czynienia z durniami, którzy nie potrafią dotrzeć do samego wywiadu.

  Niestety takie założenie jest słuszne, bo ludzie takich rzeczy nie sprawdzają.

  Czy tacy jak Stara Baba sami jest durniami, czy prowokatorami, czy jeszcze kimś innym, oto jest tajemnica warta zastanowienia. Myślę, że opisał ją George Orwell w "1984" jako dwójmyślenie (double think).

  https://pieknoumyslu.com/rok-1984-dzielo-orwella/
 • @ikulalibal 06:26:44
  Super linki. Dzięki :)))

  A tu życiorys.

  Natalja Władimirowna Pokłonska 
  ur. 18 marca 1980 w Mychajliwce, Ukraińska SRR, ZSRR) –

  Rosyjska działaczka państwowa, prawniczka. Deputowana do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej (parlamentu), od 5 października 2016 przewodnicząca komisji parlamentarnej ds. kontroli wiarygodności informacji o dochodach, o majątku i zobowiązaniach majątkowego charakteru posłów, zastępca przewodniczącego komitetu parlamentarnego ds. bezpieczeństwa i przeciwdziałania korupcji.

  Przynależność politycznaZjednoczona Rosja.
  Prokurator Republiki KrymuOkres od 25 marca 2014
  do 6 października 2016. Ma rosyjski stopień prokuratorski „państwowy radca sprawiedliwości 3. klasy” – odpowiednik generała brygady w wojsku.

  Natalja Pokłonska. Ukończyła filię Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Spraw Wewnętrznych w Eupatorii. W 2011 pełniła w Symferopolu funkcję prokuratora w rozprawie byłego deputowanego Rady Najwyższej Autonomicznej Republiki Krymu, oskarżonego o przynależność do zbrojnego gangu o nazwie Baszmaki. W tym samym roku została powołana na stanowisko Prokuratora Rejonowego w Symferopolu do spraw środowiska. Po roku została przeniesiona do Biura Prokuratora Generalnego Ukrainy w Kijowie, gdzie służyła jako starszy prokurator do lutego 2014.

  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

  25 lutego 2014 prokurator N. Pokłonska podała się do dymisji, motywując to tym, że wstydzi się żyć w kraju, gdzie pozwala się bandytom chodzić wolno po ulicy (w odniesieniu do radykalnych działaczy Euromajdanu).

  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
  Rezygnacja nie została przyjęta, ale Pokłonska, wykorzystując urlop, wyjechała na rodzinny Krym.

  11 marca została powołana na Prokuratora Generalnego Autonomicznej Republiki Krymu przez Siergieja Aksionowa.

  Prokurator Pokłonska skrytykowała wcześniej protesty opozycji na Ukrainie, brutalny zamach i zmiany rządu w Kijowie, nazywając je zamachem na konstytucję Ukrainy.

  W odpowiedzi, "ukraiński rząd" (czytaj nielegalna junta) wniósł przeciwko byłej prokuratorce sprawę karną i pozbawił ją stopnia prokuratorskiego radcy sprawiedliwości.

  Niedługo po tym zdarzeniu 27 marca 2014 Prokurator Generalny Federacji Rosyjskiej Jurij Czajka awansował w rosyjskiej prokuraturze prokurator N. Pokłonską na stopień starszego radcy sprawiedliwości (odpowiednik pułkownika).
  ➖➖➖➖➖
  Jeszcze w marcu 2014 na Pokłonską dokonano zamachu ; 18 sierpnia 2014 według doniesienia rosyjskiego dziennika rządowego Rossijskaja Gazieta na terytorium prokuratury krymskiej została znaleziona przez ochotniczą formację prorosyjskich aktywistów torba z ładunkim wybuchowym, strefę rażenia i ewentualnego wybuchu oszacowano w 350 m, w listopadzie 2014 do Pokłonskiej nadszedł list, który zawierał ładunek wybuchowy, ale tę przesyłkę na czas przechwycono.
  ➖➖➖➖➖➖
  18 września 2016 została obrana do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej (parlamentu) z listy wyborczej partii rządzącej «Jedinaja Rossija» („Zjednoczona Rosja”). Od 5 października 2016 przewodnicząca komisji parlamentarnej ds. kontroli wiarygodności informacji o dochodach, o majątku i zobowiązaniach majątkowego charakteru posłów, zastępca przewodniczącego komitetu parlamentarnego ds. bezpieczeństwa i przeciwdziałania korupcji. Jednocześnie opuściła stanowisko prokuratora Krymu.

  Głęboko religijna prawosławna, deklaruje swój wielki szacunek dla osoby ostatniego cara Rosji Mikołaja II. W lutym 2017 ostro skrytykowała film Aleksieja Uczitiela Matylda opowiadający o romansie Mikołaja II z Matyldą Krzesińską, stwierdzając, że oczernia on kanonizowanego przez 
  Rosyjski Kościół Prawosławny męczennika za wiarę.

  Pozdr. :))
 • @ikulalibal 06:26:44
  Śmieszny jesteś capie. Wywiad był nadany przez RT i to troszkę tydzień temu więc jest świeży i trwał w całości 1h i 16 minut a przeprowadzony przez Gordona także widziałem ale kilka miesięcy temu. Co do Striełkowa czy na pewno skłamałem? Poza tym droga pani Wasilewska, pogrzeb sobie na YT a znajdziesz niedawny wywiad z samym Striełkowem który na wizji przyznaje się do okrutności jakie popełnił na ludziach w Donbasie w celu ich podporządkowania i szerzenia jak to ujął "ruskiego świata" za co szczerze żałuje i mówi że tego nie powinno być miejsca. Tak więc capie aaaaaa...kysz!

  PS: jak byś nie wiedział kim była Wasilewska to przypomnę że tuż po "wyzwoleniu" była taka panienka która jak to niektóre polskie niewiasty do nieprzytomności zakochana była w Stalinie. Poszperaj sobie a znajdziesz jej dalsze losy i wyczyny wobec Polski co do której uważała że Stalin powinien włączyć ją, czyli jej własną ojczyznę, do ZSRR bo... ona Stalina kocha!

  odkrywajcie się barany, odkrywajcie

  PS: Po tym wywiadzie uzurpatorskie "władze" Donbasu zażądały od Moskwy wycofania z list glosowania do ich władz nazwiska Pokłonskiej. Prawdziwy wywiad szmaku który trwa 1h i 16 minut znajdziesz tu:

  https://www.youtube.com/watch?v=NnTzvHACcik
 • @Pedant 07:15:13
  Kiedyś tobie już niegrzecznie odpowiedziałem więc teraz nie będę. Powiem tylko tyle, zamieściłem odpowiedź dla @ikulalibal z linkiem do oryginalnego materiału. Porównaj teraz jego link i tendencyjną manipulację z moim zamieszczonym który ukazał się 17 Marca i oceń kto tu oszukuje i prowokuje.
  Nie musisz przepraszać :))))))))!
 • @Stara Baba 08:58:09
  "Prawdziwy wywiad szmaku który trwa 1h i 16 minut znajdziesz tu:
  https://www.youtube.com/watch?v=NnTzvHACcik"

  Ale Pan mataczy. Tak, pod tym linkiem jest ten wywiad. Znalazł go Pan po fakcie aby zatrzeć wrażenie, ale go nie obejrzał.

  Prowadzący wywiad jest bardzo agresywny i nieżyczliwy ale Pani Natalia daje sobie radę. Jest uczciwa i porządna. Pan nie jest godny aby jej buty czyścić.
 • @Stara Baba 09:19:06
  "Porównaj teraz jego link i tendencyjną manipulację z moim zamieszczonym który ukazał się 17 Marca i oceń kto tu oszukuje i prowokuje."

  Czytał Pan "1984"? Pan jest członkiem Partii Wewnętrznej czy Zewnętrznej?
 • @Pedant 09:22:53
  Załamałeś mnie do końca! NOOOOOO COMMENT.
  Obejrzyj w całości bo go nie obejrzałeś, za szybko. Znajdź także wywiad
  ze Striełkowem o którym nadmieniłem bo jest ciekawy. Idę spać bo czasu szkoda na dyskusje.
 • @Stara Baba 09:30:40
  "Załamałeś mnie do końca! NOOOOOO COMMENT.
  Obejrzyj w całości bo go nie obejrzałeś, za szybko. "

  Obejrzałem już połowę i kontynuuję oglądanie, mądra i szlachetna kobieta. Prowadzący wywiad próbuje ją zwabić w pułapkę, przerywa i jest arogancki. Pewnie to Pana zmyliło, bo on wydaje się Pańską "bratnią duszą ( a może jest po prostu sprytny i daje jej okazję się wykazać).
 • @Stara Baba 05:16:03
  "No faktycznie, ruskie i covidowa grypka to dla Polaków sprawy śmierci i życia. (sarkazm)"

  Widząc te kwestie takimi jakie one rzeczywiście są, to Twój sarkazm jest jak najbardziej na miejscu.

  Problem pojawia się natomiast gdy spojrzy się na nie przez pryzmat działań rządów i mediów, które w Polsce są i idiotycznie skrajnie prozachodnie i które popyrgują Polaków i Polskę do lockdown'ów i konfliktu z Rosją. Czyli do w zasadzie do samobójstwa.
  Jeśli się weźmie pod uwagę te fakty (bo to są fakty), to sarkazm jest już nie tylko nie na miejscu, ale nazwałbym go odwracaniem kota ogonem.
  Czy świadomym czy nie, to już inna sprawa, bo każdemu może się wymsknąć po sobocie np....
  I może tak to pozostawmy.
  Pozdro!
 • @Stara Baba 09:30:40
  //Obejrzałem już połowę i kontynuuję oglądanie, mądra i szlachetna kobieta.//

  Własnie skończyłem. Fajny wywiad, Pokłońska rulit!

  Co Pan chciał powiedzieć?
 • @Stara Baba 05:16:03
  No nie naprawdę w to wierzysz ?. Salute . https://demotywatory.pl/uploads/201504/1429077691_cu3zm3.jpg
 • @Stara Baba 09:19:06
  https://www.youtube.com/watch?v=EWlxCEV4sKU Salute .
 • @Repsol 11:35:11
  "https://www.youtube.com/watch?v=EWlxCEV4sKU Salute ."

  Mądra i dobra kobieta.
 • @Autor
  "Podwójne standardy" w stosunkach Rosja - Zachód. -

  --- Zdążyłem tylko zerknąć, by móc ocenić. Wieczorem napiszę parę słów komentarza.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • W Rosji - czarci pomiot - pozamiatał
  już w ubiegłym wieku.
  Wniosek?
  Teraz mamy do czynienia z kreowaniem rzeczywistości podstawionej - jakoby Rosja miała coś do gadania wobec światowego, czarciego pomiotu - i tyle.
 • Starość nie radość dla bidnego Bidena ❗
  Simonyan udzieliła Bidenowi praktycznych porad przed spotkaniem z Putinem

  Amerykański prezydent Joe Biden nadal bawi świat. Demokrata prawie codziennie znajduje się w kłopotliwej sytuacji. Na oczach społeczności międzynarodowej Stany Zjednoczone zmieniły się z potęgi światowej w zwykłe państwo pełne sprzeczności z fałszowanymi wyborami na stanowisku prezydenta i teraz rządzone przez bardzo starego starca.

  Zapominanie przez Bidena jest jednym z jego głównych problemów. Na pierwszej konferencji prasowej wydrukowali mu nawet „ściągawki”. Pokazali zdjęcia dziennikarzy, a także krótkie informacje na ich temat. Zrobiono to prawdopodobnie, aby prezydent nie dał się pogrążyć dociekliwym skrupulatnym pracownikom mediów z prasy popierającej Trumpa .

  Sytuację tę skomentowała redaktor naczelna RT Margarita Simonyan. Poradziła szefowi Białego Domu, aby dokładnie przestudiował, jak wygląda Władimir Putin i jak wygląda Xi Jinping. Joe Biden zaprosił obu kolegów na rozmowy
  polityczno - klimatyczne.

  Jeśli Joe Biden będzie nadal się kompromitował w kłopotliwych sytuacjach, to gwałtownie spadnie jego ocena. A wszystko to może doprowadzić do masowych niepokojów w Stanach Zjednoczonych.

  Demencja - skleroza a nie masowe protesty czy wielokrotne potknięcia na schodach wiodących do samolotu doprowadzi Bidena do upadku i utraty władzy.

  Salut ☺ ✔
 • Jeśli autor chce zrozumieć podłoże konfliktu Zachód vis Rosja
  to musi sięgnąć do samego źródła.
  A źródło tej nieustającej walki leży w sferze ducha.Osią konfliktu jest metafizyka i tylko wokół tej osi dzieją się zdarzenia.Aby to zrozumieć to jak w każdym innym przypadku trzeba posiąść wiedzę a przynajmniej jej podstawy.Ja bardzo autorowi to polecam gdyż czas poświęcony na przybliżenie się do problemu,zwróci się po stokroć.Choćby lepszym,pełniejszym widzeniem tego co się dzieje i z czym mamy do czynienia.
  Dlatego proponuję,tytułem wstępu wysłuchanie wywiadu z Władymirem Karpcem.Najlepszym wedle mnie znawcą historii biblijnej i średniowiecznej.Karpiec udzielając wywiadu był już chory i niedługo potem zmarł.
  "Windsorowie kontra Rurykowicze.Tajna historia rywalizacji dynastii"
  https://www.youtube.com/watch?v=d-N3LHKLlsU

  następnie tytułem rozwinięcia wątku zaznaczonego w w/w wywiadzie fragmenty książki W.Karpca "Korona Brytyjska przeciwko Rusi"

  https://alienado1.livejournal.com/511892.html
  https://alienado1.livejournal.com/512217.html
  https://alienado1.livejournal.com/512432.html
  https://alienado1.livejournal.com/512709.html

  A jak jeszcze autor uzupełni tę wiedzę o wiedzę na temat angielskich elit to będzie już całkiem dobrze.Michaił Delagin w wywiadzie promującym jego książkę "Британские элиты: факторы глобального превосходства"

  https://www.youtube.com/watch?v=TZ2WBiMmI34
 • @Jasiek 05:09:07 ⭐⭐⭐⭐⭐
  Nie można niczego objektywnego oczekiwać po starej babie bo okazuje się ze to stary chłop ☺☺☺☺☺

  A stary chłop czy stara baba to stare pierniki nie nadające się do niczego. ☺

  Salution ☺✔
 • @Alfax 05:54:59
  To jest bardzo ważne o czym mówi minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow ponieważ ma uzasadnione uwagi tak w sprawach wewnątrz Rosji jak i polityki zagranicznej.

  https://m.youtube.com/watch?v=G3vLX4yWimM

  Salut✔ ☺
 • @Jasiek 05:18:59
  "Niechęć do Rosji na poziomie genetycznym."

  W Polin szczególnie widoczna u członków PIS i PO.

  Jest niestety nie uleczalna
  bez ingerencji genetycznej - chirurgicznej ☺

  Salut ☺✔
 • @ikulalibal 14:47:19
  Myślę że nie tylko Autor ale i ja jak i wielu innych skorzysta na pogłębieniu wiedzy.

  Blogerze Ikulalibal.
  Już ten link / https://www.youtube.com/watch?v=5KSHaEgc_nk /

  Otwiera oczy na temat Krymu i Pokłońskiej ukazując ją w pozytywnym świetlne.

  Thanks for ☺

  Salut ✔
 • @Autor
  "Dlaczego w obliczu ostrej agresji ze strony Zachodu pozostajemy bardzo bierni w obronie naszej suwerenności gospodarczej, społecznej, technologicznej, a co za tym idzie, suwerenności politycznej?" - pyta S. Ławrow. -

  --- Też sobie zadaję to pytanie. Jest ogromna nierównowaga w określaniu i ocenie drugiej strony. Na inwektywy i agresje reaguje sam Ławrow mniej więcej: 'nasi koledzy na Zachodzie...'. I chyba ta cierpliwość w przyjmowaniu obelg długo się nie skończy.
 • Stany Zjednoczone montują nowy układ wojskowy.
  W dniach 8-9. 03. 21, odbyło się spotkanie w Tokio "czwórki" czuli "Quad". Są to USA, Australia, Japonia i Indie. Oczywiście jest to działanie przeciwko Chinom i Rosji. Chodzi o bezpieczeństwo na wodach Indo-Pacyfiku.

  Ciekawe jak to się rozwinie, bo Japonia ma nowego premiera, poprzedni Abe był zaprzyjaźniony z Putinem. Indie też mają duże związki z Rosją.

  https://www.cnn.com/2021/03/09/asia/first-ever-quad-leaders-summit-intl-hnk/index.html
 • @Leonardo da Vinci 14:43:34
  "Zapominanie przez Bidena jest jednym z jego głównych problemów. Na pierwszej konferencji prasowej wydrukowali mu nawet „ściągawki”. -

  --- Kiedyś kpili sobie, że ZSRR ma niedołężnego przywódcę Breżniewa. Było dużo kawałów o tym, także w PRL. Później nastąpiła druga kadencja Reagana, a teraz jest Biden. Czy Rosjanie wyśmiewają niedołężnego przywódcę USA? - Wątpię.

  Pozdrawiam :)
 • Za wszystkimi działaniami stoi ekonomia, czyli rządzi pieniądz.
  Obóz ogólnie zwany Zachodem, jest trzymany w dyscyplinie za pomocą nakazów, zakazów i sankcji, które są bardzo kosztowne , prze USA. Zwykle jest to blokowanie handlu zagranicznego. Najczęściej podpada Zachodowi
  Francja, która próbuje się usamodzielnić, głownie brakiem dyscypliny w różnych atakach robionych przez NATO. Wszystko to kosztuje Francję bardzo dużo.
  " BNP Paribas z Francji zapłaci 8,9 mld USD na rzecz Stanów Zjednoczonych za naruszenie sankcji"
  https://www.washingtonpost.com/business/economy/frances-bnp-paribas-to-pay-89-billion-to-us-for-money-laundering/2014/06/30/6d99d174-fc76-11e3-b1f4-8e77c632c07b_story.html
  To tylko przykład. Pamiętacie jakieś statki francuskie dla Rosji sprzedane Egiptowi?
 • @ikulalibal 14:47:19
  Dziękuję za linki.

  Przeczytam zawarte tam treści ponieważ im więcej z różnych źródeł mamy informacje tym samym mamy więcej materiałów do analizy i porównań.

  Naturalnie w tym wszystkim bardzo ważne jest by trafić na źródła zawierające prawdę historyczną a nie treści zawierające pseudo prawdę czy wręcz celowe manipulacje i fałszerstwa.

  Dlatego musimy móc mieć porównania i możliwość konfrontacji wszelkich informacji z różnych stron.

  Pozdrawiam i dziękuję :)
 • @zygmuntbialas 17:18:04
  Dokładnie mnie też irytuje gdy Putin czy Lawrow nie bazywa wrogów wrogami a nazywa tychże wrogów / partniory /.

  Czasem nawet w dyplomacji należy użyć adekwatnych określeń w stosunku do oponentów nie używając epitetów, ale tak by opinia o wrogich działaniach przeciwników do ich świadomości dotarła.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Anna-PK 17:30:13
  To prawda, nawet w tym układzie istnieje także Kazachstan który współpracuje nie tylko z Rosją ale i USA.

  Pozdrawiam :)
 • @Stara Baba 04:54:29
  Stara Baba pisze:
  "Słyszę tylko Rosja to, Rosja tamto ale o Polsce nic a przecież w Polsce dzieją się złe rzeczy i to nie związane ani z Rosją ani z USA. Widocznie ciebie to nie interesuje bo wolisz pisać o innym państwie... łatwiej."

  Ogromnie budujące spostrzezenie.
  I jakie trafne!
  Bo Stara baba tez wlasciwie o niczym innym nie pisze tylko o ..Rosji i Ukrainie- tak jakby nie bylo polskich tematów.

  Cala tyrada Starej baby jest o Rosji, Zyranowskim i pewnej Ukraince - a o Polakach jest jedno tylko spostrzeżenie, ze to 'well...duraki'.

  A Polska jest teraz częścią Zachodu wiec pewnie Stara baba słusznie zauważa, ze 'Polska i Rosja sa siebie warci'.

  No to ja spróbuję odpowiedzieć na zarzut : 'A o Polsce nic".

  Faktycznie, o Polsce nic - ani u Wasilewskich ani u Starej baby.

  Z jednej strony, może rzeczywiscie lepiej zamilczeć rolę Polski przy rozwalaniu Jugosławii, Ukrainy, Afganistanu, Libii , Syrii, Iraku, Mali..

  Nasi i obecni przywódcy i politycy nie bardzo sie popisali na majdanie wykrzykując: 'Sława Ukrainie'!
  Jak na polską racje stanu, to rzeczywiscie widać, nie tylko na majdanie, ze w polskim interesie leży popieranie hitlerowcow.

  Ja tak sobie mysle, ze to właśnie takie osoby jak Stara baba unikają tematu: Polska i Polacy..

  Podam na przykladzie: Pisałam juz o tym nie raz, chętnie powtórzę, bo jak mawiali starożytni: 'ważniejsze rzeczy trzeba powtarzac'.

  Moi teściowie pochodzą ze Lwowa. Zawsze byli Polakami, choc matka mojej teściowej pochodzila z Bialorusi.
  Teściowie ukończyli studia we Lwowie i na ulicy Łyczakowskiej mieli swój dom rodzinny.
  Teść ukończył Politechnikę Lwowska a teściowa- Uniwersytet Jana Kazimierza.

  W 1944 roku zostali bestialsko wyrzuceni z własnego domu i tylko dzięiki pomocy sąsiadów uszli z życiem.
  Polaków przepędzano 'Za San'.

  Moi teściowie nie byli jedynymi Polakami we Lwowie, ani w ogole w Zachodniej Ukrainie.
  Tak, jak znakomita większość Polaków ze Lwowa , nie mają prawa dopominać sie o swoje domy, majątki i różne posiadłości - dużo większe i bogatsze od domu moich teściów.
  Nie mają prawa do odszkodowania ani przywrócenia własności hipotecznych.
  I o tych wpędzonych ze Lwowa Polakach właściwie niewiele sie pisze., czy dyskutuje.

  A to przeciez absolwenci Politechniki Lwowskiej bardzo pomogli w odbudowie Polski powojennej.
  Pracownicy naukowi ze Lwowa zasilili polskie uczelnie po wojnie: od Wroclawia poprzez Śląsk i az do Krakowa.
  O nich jakos dziwnie sie nie pisze.

  Bo przecież kogo obchodzi, ze mój teść dostał Order Odrodzenia Polski za uruchomienie pierwszych pieców elektrycznych w Hucie Bobrek? Kogo obchodzą lwowscy wykładowcy na uniwersytecie Wroclawskim im. Boleslawa Bieruta (sic!) czy Politechniki Slaskiej?
  Kolega teścia z roku, (na Politechnice Lwowskiej ) prof. Manitus był dlugie lata wykladowcą na AGH w Krakowie.

  Kiedy Statra baba i paru innych samozwańczych patriotów zacznie opowiadać i pisać o tym, co Polska i Polacy mieli i co utracili - a czym sie mogą pochwalić.
  Co Stara baba ma do powiedzenia na temat Polski i Polaków?
  Niech nam opowie.

  A może Stara baba nam teraz opowie o Polsce, Polakach i co Polacy utracili np. we Lwowie.

  Może nam przypomni o Polskiej Szkole Matematycznej Banacha, o wspanialym gmachu Opery Lwowskiej wybudowanej przez Polaków, o wspanialych polskich uczelniach we Lwowie..
  We Lwowie były dwa uniwersytety: polskii i ukraiński. W każdej ukraińskiej szkole uczono i języka polskiego i ukraińskiego.

  Dygresja:
  Wiele lat temu uczestniczylam w Międzynarodowej konferencji polsko -ukraińskiej; podobno chodziło o tzw. pojednanie i wzajemne zrozumienie. Było to pod koniec lat 80-tych ubiegłego stulecia.

  To na tej konferencji, prof. Hardy z Perth, odezwał sie do szefa Ukraińskich Organizacji, T. Pasiczynskiego- cytuję z pamięci:

  "Czy mnie pan pamięta? Byliśmy na jednym roku prawa na Uniwersytecie polskim Jana Kazimierza we Lwowie..
  I pamięta pan, ze we Lwowie byl polski uniwersytet i ukraiński. I pan, jak wielu pańskich kolegów, wolało studiować na polskim uniwersytecie.
  I teraz mam pytanie: Czy źle nam było?"

  Pan Pasiczynski, znany ze swojej zadziorności odpowiedział 'ukrainską polszczyzną ':
  "A ja pana tez bardzo dobrze pamiętam i dlatego powiem, ze my studiowali na polskim uniwersytecie bo łatwiej było potem robić kariere.
  A teraz panie Hardy, my, Ukraińcy i Polacy mamy wspólny cel: obalić Rosje, a jak wygramy - to wtedy my sie weźmiemy za łby.'

  Tak, było to pod koniec lat 90-tych i ja rzeczywiscie byłam gościem na tej Konferencji.

  I pamiętam, ze prof. Hardy zapytał Pasiczynskiego, czy to prawda, ze zaraz po wojnie wszyscy Ukraińcy, którzy emigrowali na Zachód podawali sie za Polaków, bo akurat zaraz po wojnie żaden kraj nie przyjąlby do siebie hitlerowskich banderowców jako ofiary wojny.

  Na to odpowiedzial szef lokalnej grupy ukraińskiej, niejaki pan Gregorczuk, który juz wtedy zmienił sobie nazwisko na ukraińskie: Hryhorczuk:
  'Panie Hardy, ja sie nie podawał za Polaka, ja tylko mówił, ze urodziłem sie na polskiej ziemi" (Wlasciwie nic dodać)

  Ja tę historyczną konferencję będę pamiętać do końca życia.
  Poleciało tam tyle historycznych tekstów.

  I jest to prawda.
  Ukraincy, ktorzy jak ognia bali sie wracać do Sowieckiej Rosji, bo Stalin czyhał na nich ' z mokrą scierką'- podawali sie za Polakow, zeby dostać wizę humanitarną.

  W Kanadzie zwłaszcza, Ukry, przy pomocy CIA utworzyli bardzo bogatą organizację ukraińską i zaraz po otrzymaniu obywatelstwa kanadyjskiego - wszyscy podawali sie za prawdziwych Ukraińców. Nie tylko w Kanadzie.
  Te ukraińskie organizacje na emigarcji bardzo sie przydały na majdanie i w calym okresie anty- rosyjskiej propagandy.

  A wracając do Lwowa.
  To nie Sowieci nam zabrali Lwów, tylko Lord Curzon.

  Lwów by wspaniałym ośrodkiem polskiej kultury. To nie tylko przepiękny budynek Opery Lwowskiej; to uczelnie, bardzo autonomiczne, cala akademia, literatura, piosenki, poeci, i lwowska baciarnia- nadawały koloryt i ducha miastu.
  To szczątek pamiątki i ...Łyczakowski Cmentarz.

  Obecny Lwów jest w ruinie, zamknięte polskie szkoly, Jacyniuk kiedyś zabronił mówić nie tylko po rosyjsku - ale i po polsku; i znane były wypadki - nie wiem jak teraz- ze polskie dzieci idące do szkoly zostaly pobite, bo mówiły po polsku.

  Mam jeszcze jeden problem z patriotą nie tylko takim jak stara baba.
  Okazuje sie, ze Polacy kochają teraz zaśmiecać język polski głupimi zapożyczeniami - swoisty snobizm na cudzoziemczyznę- zwłaszcza z języka angielskiego.

  Nie bardzo zrozumiały w poprawnej polszczyznie jest zwrot :
  'Nastepną wisienką to ostatni wywiad...'
  Kłania sie tez i składnia zdania polskiego.
  Tłumaczenie dosłowne angielskich zwrotów idiomatycznych ma to do siebie, ze często ośmiesza autora.

  well...
 • @zygmuntbialas 17:32:55
  " Czy Rosjanie wyśmiewają niedołężnego przywódcę USA? - Wątpię."

  Ja także w to wątpię.

  Po pierwsze - nie należy się wyśmiewac z cudzego nieszczęścia. Po drugie, nie śmiej się dziadku z cudzego wypadku, bo dziadek się śmiał i po jakimś czasie ten wypadek i to nieszczęście sam miał.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Tiamat 13:59:02
  Dziekuje Pani za mail.

  Dopiero teraz przeczytałem o tragedii która została spowodowana przez agresję USA i NATO.

  Bardzo Pani współczuję i przesyłam tą drogą kondolencje i moje wsparcie.

  Jeszcze odpiszę i wyślę mail, wieczorem.

  Pozdrawiam Panią serdecznie.

  Alfax
 • @Alfax 14:05:47
  re:
  " Czy Rosjanie wyśmiewają niedołężnego przywódcę USA? - Wątpię.”

  Rosjanie sie śmieją ze wszystkiego i z wszystkich; znani sa rosyjscy prangsterzy, którzy nawet naszego wielkiego intelektualiste - Andrzeja Dude wyprowadzili w pole. I nie był to pierwszy znany bardzo polityk, z którego cala Rosja miała ubaw.

  Natomiast władze Rosji, zwłaszcza Putin czy Lawrow próbują za wszelka cenę ćwiczyć nerwy i zasady dyplomacji.
  Ani Putina ani Ławrowa nie stać na 'pyskówki wet-za wet’.
  Od tego sa inni.
  Co wcale nie zabrania np. Rogozinowi czy Żyrynowskiemu opowiadać co im serce i miłość do ojczyzny dyktuje.

  Ale jest jeszcze inne wyjscie:
  Rosyjskie media z wielką radością przedstawiają znanych kowbojów osobiście i pozostawiają wybór opinii w komentarzach.

  Ale mnie sie wydaje, ze w przypadku obecnego prezydenta USA, nie chodzi o niedołężnego Bidena ale o bardzo niedołężny system zarządzania w USA.

  To nie Sławomir Mrożek napisał scenariusz do półtorarocznej kampanii wyborczej w USA.
  Nawet Szekspir by na to nie wpadł. Ani Harold Pinter.
  No, może Hitchcock ..

  Hegemon świata największa ekonomia i jedynie słuszna demokracja, w której żyje ( na ulicach) 14 milionów bezdomnych obywateli a 6 milionów siedzi za kratkami - po długich 18 miesięcznych debatach i wielkiej gali medialnej, wybiera 78 letniego sklerotyka na steroidach, który ma zwalczyć Chiny, Rosje, i rozpędzić Europe i juz obiecuje, ze będzie startować w następnych wyborach w 2024 roku.

  To przecież więcej jak czarna komedia.

  Stany Zjednoczone, które walczą o humanitarne prawa człowieka w Afryce a u siebie biją i mordują murzynów w bialy dzien i na ulicy; Amerykanie bronią praw muzułmanów ale tylko w Chinach, ale nie w Guantanamo, czy Jemenie, i popierają wielkie demonstracje na Ukrainie i Białorusi a swoich demonstrantów nazywają 'wewnętrznym terroryzmem'.
  W Syrii zaciekle walczą z islamistami, którym oddali Kosowo.

  Ta wielka i jedynie słuszna demokracja, w bardzo demokratycznych wyborach postawiła u steru rządów starszego pana, który ma ogromne doświadczenie w ‘urządzaniu’ wyborów w innych krajach: W Iraku, Afganistanie, Korei, Wietnamie, Sudanie, na Ukrainie i w Jugosławii...ale to było kiedys.

  Teraz stoi przed nowym prezydentem kolejne bardzo ambitne zadanie: zaprowadzić demokracje w Chinach i zrobić porządek z Rosją.

  A do tego potrzebne bedą …tony steroidów
  Bo bez steroidów - to jak bez majtek, wstyd sie pokazać publicznie.

  Ostatnio wielki wódz wielkiego narodu amerykańskiego sam sie przedstawił w czasie konferencji prasowej, na którą świat cały czekał podobno az ponad 100 dni.
  Biden powazne problemy z pozbieranem i wyrazeniem swych mysli zwlaszcza o filibuserstwie w Senacie .
  Najpierw opowiadal, ze filibusterstwo w jest ogromnym pogwalceniem prawa parlamentarnego - a teraz chce je zreformowac:.

  Biden osobiście pomaga spekulacjom o stanie swojej demencji w czasie konferencji prasowej na ktorej odpowiada na pytania n/t tzw. pirackich przemówień w Senacie i zreformowaniu niektorych prakty..

  Moje wyjaśnienie Filibuster, to taki swoisty pirat w Senacie, który specjalnie gada tak długo i o byle czym, żeby zabrać czas przeznaczony na debatowanie nowej ustawy; chodzi o to, zeby proponowana ustawa nie weszła w zycie.
  Biden w czasie konferencji prasowej obiecuje … zreformować ‘filibustierstwo' w Senacie.

  Biden, zapytany przez dziennikarza, co należy zrobic z tym piractwem w Senacie, odpowiada:

  "Ja myślę, ze musimy wrócić do okresu, kiedy ja zostałem członkiem Senatu 120 lat temu…"

  Poplecznicy Bidena próbowali to tłumaczyć jako żart ale Biden 'szedł w zaparte’ i kontynuował brednie i opowiadał, ze: "w przeciągu 54 lat było tylko 58 pirackich przemówień przez caly 1971 rok i 5 razy tyle w 2020 roku”.

  Biden zapomniał, ze sam był wielkim miłośnikiem tych pirackich przemówień w Senacie, a wszystkie te filibusterskie przemówienia w 2020 były produktem jego własnej partii, która wtedy nie miała przewagi w Senacie.
  Biden proponuje zmiany ale bredzi wręcz nieczytelnie:
  Nie wiadomo czy popiera piractwo czy tylko chce je zreformować i ze ‘prawo filibusterskie’ należy zreformowac.

  Konserwatyści juz nie ukrywali, ze Biden ma demencje.


  WATCH: Biden adds fodder to dementia speculation as spirited response on filibuster reform degenerates into word salad — RT USA News
  https://www.rt.com/usa/519217-biden-filibuster-dementia-talk/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej