Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2421 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Agresja Ukrainy w Donbasie. Marzec 2021

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ukrainskie prowokacje !!! Wywiad z Denisem Pushilinem głową DONIECKIEJ REPUBLIKI LUDOWEJ.

 

 

  Obrońcy  Donbasu.


 Na pytania dotyczące prowokacji ze strony Ukrainy, odpowiadał szef Donieckiej Republiki Denis Pushilin

W rozmowie z dziennikarką AiF Darią Aslamową szef Donieckiej Republiki Ludowej Denis Pushilin opowiadał, czy strona ukraińska rozpocznie operacje wojskowe na dużą skalę w Donbasie i czego można się spodziewać po doktrynie ``Rosyjskiego Donbasu '' i co jest głównym celem obrońców republiki.

Co się teraz dzieje na frontach w Donbasie to kolejna ze strony ukraińskiej junty codzienne prowokacje, ostrzały budynków mieszkalnych i infrastruktury oraz pozycji obrońców Donbasu, to już jest intensywna agresja.

 

- Czy są to przygotowania do wojny na wielką skalę ?

- Co się stanie, jeśli Ukraina przekroczy granicę ? Czerwoną linię !

Denis Pushilin:

"Ukraina z dużym prawdopodobieństwem podejmie ten krok. Oceniamy to po wielu czynnikach zewnętrznych: po wypowiedziach prezydenta USA Bidena, po jego agresywnej polityce (weźmy niedawny atak USA na Syrię). W Waszyngtonie są dywagacje, dlaczego nie przeprowadzić eskalacji też tutaj ?

Przecież cały ten krwawy Majdan, zamach stanu na Ukrainie w 2014 roku, jest pomysłem Bidena.

Kolejną kwestią, która pogarsza sytuację, jest to, że obecne władze USA nie uważają Zełenskiego za swojego. Do tej pory nie było z nim rozmowy telefonicznej, żadnej wzmianki o spotkaniu, a Poroszenko, który był dla Bidena zrozumiały i zależny, był generalnie zapraszany na inaugurację obecnego prezydenta USA. Amerykanie jak zawsze używają wszystkich swoich wasali w tym i Zełenskiego.

A Zelensky by się przypodobać swoim nowym panom jest gotów przysiąc, że jest jeszcze bardziej zaangażowany w antyrosyjski kurs niż Poroszenko.

Chodzi o przetrwanie Zełenskiego po przez wykazanie się. Poroszenko nie zastraszył otwarcie mediów, nie zamknął kanałów telewizyjnych bo był bardziej doświadczonym politykiem. Zełenski z błazna stał się marionetką i kontynuuje tę swoją rolę".

- Myślę że ogólnie rzecz biorąc, on stoi teraz na skrzyżowaniu dróg ?.

" Tak w końcu Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na oligarchę Igora Kołomojskiego, który był duchowym ojcem Zełenskiego !  To Kolomoisky w puścił go do wielkiej polityki.  -

Ale teraz Zełenski na rozkaz Bidena będzie musiał wszcząć postępowanie karne przeciwko Kołomojskiemu. Zelensky by się wykazać, tańczyć musi tak jak mu Amerykanie zagrają.

W każdym razie spójrz na jego wcześniejszy i obecny stosunek do prezydenta Białorusi Łukaszenko, który generalnie traktował Zełenskiego po ojcowsku,  tym samym trzymał stronę z banderowskim reżimem w Kijowie. A Zełenski pochwalał konfrontacyjną postawę Łukaszenka w stosunku do Rosji.

Powiem otwarcie, że to stanowisko Lukaszenki nam obrońcom naszej rosyjskiej ziemi Donbasu walczącymi ze zbrodniarzami jak formacje Azov i z tymi którzy dowodzą w obecnej armii ukraińskiej bardzo nam się to nie podobało.

Ale gdy tylko kraje zachodnie nie uznały Łukaszenki, Zełenski natychmiast zmienił dotyczące Łukaszenki swoje wypowiedzi i zwrócił się przeciwko Łukaszence a wręcz wyszło na jaw, że Zelensky jest - zamieszany w prowokacje przeciwko Białorusi używając do tego ukraińskich służb z SBU, które wraz z zachodnimi służbami chciały wykorzystać Wagnerowców do obciążenia Rosji w próbie obalenia Łukaszenki a ludzi Wagnera aresztować i uwięzić na Zachodzie". 

- Myślisz, że warto przygotować się na powrót Poroszenki ?

" Osobiście tak to widzę. Zełenski jest marionetką tak zresztą jak wszyscy ci w Kijowie z nadania i za aprobatą USA, on jest teraz przez USA używany. ".

Jak długo będą go wykorzystywać ? 

Waszyngton, robi na Ukrainie co tylko chce, , gdyby chciał to mógłby również uznać Zelenskiego za zbrodniarza wojennego i za wszystko winić. Będzie im służył do czasu jak wykonuje ich rozkazy, ale może zostać w każdej chwili przez swoich kuratorów zaatakowany i usunięty. On jest tylko amerykańską marionetką. Zresztą, czym jest teraz Ukraina ?  Co sobą reprezentuje ?

■ Przypomnę

W 2014 r. Kraje zachodnie dokonały krwawego zamachu stanu, pomimo pisemnych gwarancji dla ówczesnego prezydenta Janukowycza.

O jakiej suwerenności możemy teraz rozmawiać ? O jakich strukturach demokracji ?

Gdy cała realna opozycja jest brutalnie likwidowana, tłumiona a członkowie opozycyjnej partii są prześladowani i obłożeni bezprawnie sankcjami ".

- Jakie decyzje mogą Ukraińcy podjąć sami ?.

" Żadne, ale to całkowicie żadne.

Żeby w jakiś sposób wesprzeć model gospodarczy, żeby nie wszystko na Ukrainie ostatecznie upadło, Ukraina żyje z pożyczek MFW i ze sponsorowania  przez USA i Unię Europejską obecnego w Kijowie banderowskiego reżimu.

Ukraina jest teraz tak zależna, że ​​zarządza się nią nawet jak kolonią.

Cokolwiek zachodni liderzy rozkazują Ukrainie, to Ukraina to zrobi.

 

Rosyjska doktryna Donbasu.

- Na początku 2021 roku rosyjska doktryna Donbasu została zaprezentowana na forum w Doniecku. Piękny, długi i moim zdaniem bezużyteczny dokument. Czysta ideologia bez konkretnych pomysłów. Więc kto tego potrzebuje ?

Denis Pushilin.

"Jest to nie dla mnie i nie dla ciebie. Ty i ja już wszystko rozumiemy, w rzeczywistości opisaliśmy w doktrynie wszystko, co wszyscy już wiedzą. Dlaczego to naprawiliśmy ? Oczywiście dla młodego pokolenia, dla obecnej i przyszłej młodzieży. ■

Zniekształcenie historii i wydarzeń zawsze kończy się źle. Pomyśl o ukraińskich z - prawego sektora - dziewczynach w Odessie, które entuzjastycznie robiły w maju w 2014 roku „koktajle Mołotowa”, a potem robiły sobie selfie ze spalonymi ciałami swoich rówieśników w tle ze spalonymi ciałami młodych ludzi protestujących przeciwko banderowskiej nielegalnej zbrodniczej juncie na Ukrainie.

■ Wcześniej nikt nie mógł tego podejrzewać, bo dzieci w szkołach były „ładnie wychowane”.

Ta straszna zbrodnia miała miejsce, ponieważ nikt nie był zainteresowany młodzieżą by jej wytłumaczyć jakich potwornych zbrodni dopuscili się ich dziadkowie miedzy 1941 - 1945 współpracując z niemieckimi nazistami. Więc nasza doktryna Donbasu zawiera też tą prawdę jako ostrzeżenie i jest przeznaczone dla następnych pokoleń. 

- Przez lata był Pan stałym pełnomocnikiem Donieckiej Republiki w negocjacjach Trójstronnej Grupy Kontaktowej w Mińsku. Przez te wszystkie lata ŻADNA klauzula porozumień mińskich nie była przestrzegana. Czy warto się tego trzymać ?

" Zdecydowanie warto.  Dla nas, dla Republiki Donieckiej, jest to jedyna międzynarodowa platforma, na której jesteśmy reprezentowani. Poza tym, my nie mamy nic.

■ Przecież w 2014 roku byliśmy bombardowani ukrainskimi samolotami i helikopterami z nieba oraz atakowani czołgami wraz z użyciem ciężkiej artylerii. Zniszczona została infrastruktura, domy, szpitale, szkoly, przedszkola i żłobki.

■ Ukraińcy popełnili zbrodnie. Zamordowano nam nasze kobiety, dzieci i starców, a cały świat milczał.

■ Chociaż jak wiemy ten sam Zachód może sprowokować straszny histeryczny płacz straszną histerie w sprawie jednej tylko jednej osoby gdy chodzi o ich ujętego agenta i natychmiast robi z tego faktu polityczną ofiarę .

■ Ale to, co robią rządzący zbrodniarze i ich SBU, terrorysci, warmii ukraińskiej wojskowi przestępcy, to jak na zamowienie nastąpiła na Zachodzie zmowa milczenia i ciszy. Żadnych wniosków do MTK w Hadze by scigać i karać ukraińskich przywódców za popełnione zbrodnie ludobójstwa i zniszczenia infrastruktury cywilnej.

■ Więc my DRL i LRL tylko na terenie Mińska byliśmy słyszalni w czasie negocjacji.

■ Chcielibyśmy się połączyć w jedną całość ale są zapisy w porozumieniu i z tego powodu nie możemy  zjednoczyć się z Ługańska Republiką Ludową.

■ Tak się złożyło, że zgodnie z porozumieniami mińskimi Doniecka Republika i Republika Ługańska są oddzielone.

■ Spójrzmy teraz na Ukrainę. W Kijowie nazywają te umowy martwymi i niewykonalnymi, ale nie wycofali się. Bo to dla nich i ich opiekunów jest element nacisku politycznego i sankcji wobec Rosji.

■ Widzimy ich ciągłe próby zmiany formatu. Teraz chcą przyciągać Stany Zjednoczone do "formatu normańskiego", potem może i Polskę, potem Anglię. Ale jest to  TYLKO możliwe za zgodą wszystkich obecnych uczestników. Więc stosują ciągłą obstrukcję.

- Mówisz, że dzięki umowom mińskim Twój głos jest słyszalny. Ale społeczność międzynarodowa milczy. A przedstawiciele OBWE w Donbasie są ogólnie określani jako „głuchoniemi”.

■ Faktycznie z ich strony jest brak krytyki, i jest bierność. - Ale ci ludzie w OBWE wszystko chłoną. Mimo że milczą. Oni widzą ze agresja jest ze strony Ukrainy.

■ A my, dokładnie przestudiowaliśmy doświadczenie wojny w Karabachu. Mamy odpowiednie siły by się bronić.

■ Chcemy też odzyskać nasze terytoria, które nadal są okupowane przez ukraińskich okupantów. Granice republik Donbasu nie pokrywają się z granicami regionu Donbasu.

■ Naszym celem jest zjednoczenie mieszkańców Donbasu.

■ A jeśli Ukraina przekroczy granicę i rozpocznie wojnę, my nie będziemy po prostu stać obojętnie i się przyglądać. Celem będzie nie tylko ich zatrzymać a właśnie  usunąć okupantów z calego terytorium Donbasu i zrobimy to z bronią w ręku, tak jak zrobiliśmy to w 2015 roku w Debalcewie.

■■■ Jesteśmy na ten scenariusz dobrze przygotowani. ■■■


 

KOMENTARZE

 • Tak uważają eksperci obserwujący rozwój wydarzeń.
  Według szacunków Kijów mógłby teoretycznie zmobilizować około 300 000 żołnierzy, podczas gdy stałe siły Doniecka i Ługańska liczą około 30 000 żołnierzy, siła stała przed mobilizacją. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że siły ukraińskie to głównie poborowi, podczas gdy siły Republik to w 100% profesjonalnie wyszkoleni ochotnicy walczący o swoją ziemię i chroniącymi swoje rodziny i przyjaciół.

  To ogromna różnica! Podobnie jak w przypadku każdej liczby, to czysto liczbowe porównanie jest całkowicie wykluczone.

  Faktem jest, że siły Luganskiej i Donieckiej Republiki są znacznie lepiej wyszkolone, wyposażone, zmotywowane i dowodzone przez najlepszych dowódców. Ponadto siły L i D Republik miały lata na przygotowanie się do ataku Ukronazi.

  Pozdraw. :)
 • @ Autor, All
  "Cokolwiek zachodni liderzy rozkazują Ukrainie, to Ukraina to zrobi."

  Mam nadzieję, że żołnierze ukraińscy mają więcej oleju w głowie niż "ukraińscy" "politycy".

  Oczywiście 5*
 • @Monaco 02:31:43
  "Według szacunków Kijów mógłby teoretycznie zmobilizować około 300 000 żołnierzy"

  Pewnie za polskie pieniądze....
  I tu od razu przychodzi mi na myśl rezultat ćwiczeń "Zima 2020"...
  Nie dość, że po naszej stronie "założyliśmy aplikacyjnie", że mamy to, co mamy mieć za "n" lat, zrobiono przerwę taktyczną na zmianę zasad, to i tak dostaliśmy srogie baty - wytrzymaliśmy teoretycznie 5 dni... A Bartosiak mówił coś o wybiciu zębów rosyjskiej armii, czy jakoś tak...
  Jak byłoby w praktyce to nawet wolę nie myśleć :-(

  Ukłony
 • @Monaco 02:31:43
  Dobrze dla Polski i dla Rosji i dla świata będzie jak banderland przestanie całkowicie istnieć i południowy wschód wróci do Rosji a zachdnie tereny banderlandu powrócą do Polski.

  Jeden z rosyjskich politologów Siergiej Markow oznajmił na stronie NATION NEWS, że prędzej niż później dojdzie do podziału banderlandu.

  " Zdaniem politologa kilka regionów kraju, zdając sobie sprawę z powagi obecnej sytuacji, zadeklaruje niepodległość od Kijowa i zdecyduje się na przystąpienie do Federacji Rosyjskiej. To z kolei zapoczątkuje reakcję łańcuchową, która przygotuje grunt pod wolne referenda w całej Ukrainie.

  Markow jest przekonany, że w wyniku swobodnego wyrażania woli Ukraińców na terytorium Ukrainy pojawią się trzy niepodległe państwa: Galicja, Wołyń i Mała Rosja."
 • @Jasiek 03:09:48
  "A Bartosiak mówił coś o wybiciu zębów rosyjskiej armii, czy jakoś tak...
  Jak byłoby w praktyce to nawet wolę nie myśleć :-("

  Bartosiak rzuca się na Rosję jak potłuczony z motyką na słońce; )))

  Pozdr. :))
 • @Monaco 02:31:43
  W Russia-24 online — live TV - poinformowano że:
  Ukraina otrzymuje „ostatnie ostrzeżenie” od rosyjskiego MSZ

  Oficjalna przedstawicielka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej Maria Zacharowa złożyła oświadczenie skierowane do Kijowa, który udaje, że nie chce rozumieć prostych rzeczy.
  Jeśli Ługańska i Doniecka Republika nie zostanie uznana przez Ukrainę za stronę konfliktu, a także nie zgodzi się z Donieckiem i Ługańskiem, konflikt na południowym wschodzie będzie kontynuowany.

  To oświadczenie Zacharowa złożyła w związku z oświadczeniem delegacji ukraińskiej w sprawie Rosji i Donbasu. Kijów chce, aby Federacja Rosyjska uznała się za stronę konfliktu.

  W tej chwili Ukraina faktycznie sabotuje porozumienia zawarte w porozumieniach mińskich, a także stara się przerzucić odpowiedzialność na Federację Rosyjską za impas negocjacji, który jest zresztą winą Kijowa.

  Zacharowa przypomniała, że ​dokument zawarty w sprawie uregulowania statusu Donbasu w tym obu Republik wskazuje strony konfliktu, a dokument ten z kolei został zatwierdzony przez rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ.

  Z jednej strony jest Kijów, a druga to Donieck i Ługańsk. W tym dokumencie NIE ma ani słowa o Rosji.
  Upór Ukrainy jest przeszkodą na drodze do zakończenia konfliktu w Donbasie.

  Zacharowa podkreśla .„ Ta obecna retoryka Kijowa jest agresywna, wroga, poza kontekstem prawnym, w tym gdy sytuacja bezpieczeństwa jest wyraźnie degradująca, każe nam myśleć o prawdziwych intencjach Kijowa w tym historycznym okresie” - oznajmiła Zacharowa.

  Dlatego Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej ostrzega Kijów i radzi respektować wszelkie umowy i dokumenty. Lepiej zacząć wypełniać swoje zobowiązania wynikające z porozumień mińskich - będzie to dużo bardziej przydatne dla wszystkich.

  Pozdrawiam
 • @Jasiek 03:09:48
  Ujawnione jest że Ukraina czerpie darmową pomoc z wielu państw chociaż ma swoich miliarderów.

  Za polskie pieniądze, szkoli nie tylko ukraińskich studentów w Polsce ale i szkoli ukraińskich agresorów na Ukrainie przeciwko obrońcom Donbasu.

  Pozdrawiam :)
 • @Jasiek 03:04:02
  Zapewne bardzo duża część żołnierzy w armii ukraińskiej nie jest skora umierać za reżim tyranii, który zabrania im mówić w języku rosyjskim i stosuje represje w stosunku do opozycji.

  A ta część to faktor, który może przeciwstawić się rozkazom z Kijowa by mordowali ludność w Donbasie.

  Pozdrawiam.
 • @Autor
  "Żeby w jakiś sposób wesprzeć model gospodarczy, żeby nie wszystko na Ukrainie ostatecznie upadło, Ukraina żyje z pożyczek MFW i ze sponsorowania przez USA i Unię Europejską obecnego w Kijowie banderowskiego reżimu". -

  --- No i do tego trzeba dodać pieniądze zarobione przez Ukraińców w Polsce i w Rosji, z których część tych pieniędzy jest przesyłana rodzinie pozostałej na Ukrainie. A jeśli chodzi o poziom życia, to mam informację z pierwszej ręki. Mój 18-letni uczeń był w Żytomierzu i okolicach oraz w Kijowie. Twierdzi on, że w Kijowie jest tak jak przed laty, ale w innych częściach bieda i tylko bieda.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Autor (II)
  "Widzimy ich ciągłe próby zmiany formatu. Teraz chcą przyciągać Stany Zjednoczone do "formatu normańskiego", potem może i Polskę, potem Anglię. Ale jest to TYLKO możliwe za zgodą wszystkich obecnych uczestników. Więc stosują ciągłą obstrukcję". -

  --- A gdy już Stany dołączą, to koniec uczciwych rokowań. I przy okazji widzimy, jak nas tam Polaków widzą w Donbasie.
 • @Monaco 03:13:17
  "Dobrze dla Polski i dla Rosji i dla świata będzie jak banderland przestanie całkowicie istnieć i południowy wschód wróci do Rosji a zachodnie tereny banderlandu powrócą do Polski". -

  --- Póki co, siły zachodnie nie pozwolą na to. I myślę, że przyłączenie części Ukrainy do Polski to zły pomysł. Zmiany granic wschodnich na korzyść Polski będą mieć skutki, a mianowicie zmiany granic zachodnich na niekorzyść Polski.

  Pozdrawiam :)
 • @zygmuntbialas 08:29:09
  "A gdy już Stany dołączą, to koniec uczciwych rokowań. "

  Nie wiem jak długo jeszcze "partniory" będą wywijać, ale już teraz sami się władowali na takie lewe sanki, że aż strach pomyśleć - spotkałem się z info, że w Izraelu szczepionka na kowid wśród ludzi starszych spowodowała 40 razy więcej zgonów niż "świrus", a wśród ludzi młodych... 260 razy. Widać, że powiedzenie o niektórych "Polakach", że bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę, ma swoją wersję "rozwojową" - są idioci, którzy bardziej nienawidzą Rosji niż kochają... swoje życie. Na całym świecie. Podejrzewam jakąś genetyczną przypadłość, może to nawet choroba psychiczna spowodowana np chowem wsobnym, bo z pomyleńcami nikt nie chce się wiązać...
  Już tylko tak jestem w stanie sobie to wytłumaczyć jeśli chodzi o świat realny, bo w poza materialnym to już tylko wątki satanistyczne zostają :-(

  Ukłony
 • @zygmuntbialas 08:21:42
  "Twierdzi on, że w Kijowie jest tak jak przed laty, ale w innych częściach bieda i tylko bieda."

  Krajobraz po majdanie :-( Podobnie jak u nas po "stole bez kantów".
  I pomyśleć, że alternatywą mógł być handel z Rosją, Polską, Chinami, Iranem, przemysł wręcz kosmiczny.
 • Jedno wiemy na pewno - mianowicie
  nie można lekceważyć determinacji i konsekwencjii światowego, czarciego pomiotu w realizacji oderwania Ukrainy od Rosji. Gdyby nie silna, V kolumna tegoż pomiotu w samej Rosji - to w ogóle projekt oderwania Ukrainy od Rosji - ne pojawiłby się nigdy na żadnym stole czy to w Łoszingtonie czy to w Moskwie.
  Wniosek?
  Nie ma wątpliwości, że Rosja nigdy nie włączy się na poważnie na polu dyplomatycznym (bo o zbrojnym nie ma w ogóle mowy) - aby uszczuplić banderland o te rzeczone, samoistne republiki. Nie pozwoli na to ichnia V kolumna dzieci Złego.
 • @demonkracja 09:19:20
  "Nie pozwoli na to ichnia V kolumna dzieci Złego."

  Z Krymem nie dała rady nie pozwolić.
  Głosowanie na Krymie, głosowanie w Dumie i... zwyciężyła demokracja :-)

  Pozdro!
 • @zygmuntbialas 08:29:09
  "A gdy już Stany dołączą, to koniec uczciwych rokowań. I przy okazji widzimy, jak nas tam Polaków widzą w Donbasie."

  Jurij Podoliaka twierdzi, że awantura na Donbasie jest ostatnią szansą na zatrzymanie budowy Nordstream II. I że czas na to jest do maja.

  https://www.youtube.com/watch?v=nh1mbzmFJyA
 • @Jasiek 09:24:10
  ------------
  "Z Krymem nie dała rady nie pozwolić."
  ------------
  Prawdopodobnie Krym w ogóle nie wchodził pod uwagę - jako ukraiński - już na etapie planowania wskrzeszania banderlandu przez Łoszington i Moskwę.
  Wniosek?
  Natomiast ten cyrk z zielonymi ludzikami na Krymie to taki cyrk pod publikę. Taki sam cyrk zrobiono w atrapie Polski z tzw. Okrągłym Stołem. Wszystko dopieto w Magdalence - co to tam na stole menora sobie stała - a potem stołowy kabaret bez kantów - dla publiki. Bez kantów - bo ten stół sam w sobie - stanowił jeden wielki kant.
 • @Pedant 09:26:06
  "Jurij Podoliaka twierdzi, że awantura na Donbasie jest ostatnią szansą na zatrzymanie budowy Nordstream II."

  Myślę, że jest jeszcze "szansa ostatniejsza" - usunięcie przez mocodawców tego co miał nowiczoka w majtkach i zrzucenie winy na Rosję. Ale ci ostatni "rosjo-agresywnie" utrudnili to zadanie zamykając go dla jego własnego bezpieczeństwa w ośrodku odosobnienia.
  A już w ogóle na samym końcu poza rozwiązaniami polityczno-propagandowymi są "katastrofy" polskich farm wiatrowych na Bałtyku, tsunami "tektoniczne", "samobójstwa" oddanych "ekologów" w atakach typu "kamikadze" na ekipy budowlane, być może nawet uderzenia meteorytów czy inne przypadłości przypadłości "losu" skierowane bezpośrednio w sam NS2.
  No i co to będzie jak w ruskim gazie wykryją kowida, którego to Rosjanie będą chcieli agresywnie przepompować rurociągiem do miłujących demokrację krajów UE - najgłówniejszych przecież sojuszników USA - wtedy to już w ogóle będzie się działo ;-)

  Pozdro!
 • @Jasiek 08:59:22
  "... są idioci, którzy bardziej nienawidzą Rosji niż kochają... swoje życie. Na całym świecie". -

  --- Nie na całym świecie, przede wszystkim w Polsce. Myślę, że nawet na Ukrainie są statystycznie mniejsze przejawy rusofobii. Jest tam co prawda więcej nazistowskich krzykaczy i ich słychać, ale Wschodnia Ukraina jest prorosyjska. U nas społeczeństwo jest ciągle indoktrynowane w określonym kierunku, co ma swoje skutki, ale nie w stu procentach. Przede wszystkim rządzący, szczególnie z PiS, wykonują dyrektywy suwerena i starają się obsikiwać nogawki spodni Putina.

  Pozdrawiam :)
 • @Jasiek 09:05:52
  "I pomyśleć, że alternatywą mógł być handel z Rosją, Polską, Chinami, Iranem,...". -

  --- Niestety, Polacy nie mają tu wiele do powiedzenia.
 • @demonkracja 09:45:47
  //Natomiast ten cyrk z zielonymi ludzikami na Krymie to taki cyrk pod publikę//

  Puknij się człowieku w głowę.
  Czy to też "taki cyrk pod publikę" ?

  https://www.youtube.com/watch?v=yC3ksIwalko

  I co ty w ogóle wiesz o Krymie żeby się tak "autorytatywnie" wypowiadać?
 • @zygmuntbialas
  Banderopiteki lepiej niech własnych tyłków pilnują .Przypominam że Zakarpacie tylko czeka na takie działania . https://kresy.pl/wydarzenia/przesladowanie-wegrow-na-zakarpaciu-kresowy-przeglad-tygodnia-7/ Salute .
 • @Repsol 10:45:44
  "Przypominam że Zakarpacie tylko czeka na takie działania". -

  --- Przytaczam fragment linkowanego przez Ciebie tekstu: "Oskarżenia wobec węgierskiej mniejszości na Zakarpaciu o separatyzm pojawiają się często w debacie publicznej na Ukrainie. Tymczasem władze Węgier kontestują politykę władz Ukrainy wobec mniejszości narodowych. Ustawa o „zabezpieczeniu funkcjonowania języka ukraińskiego jako państwowego” uchwalona przez Radę Najwyższą Ukrainy w kwietniu bieżącego roku utwierdza status języka ukraińskiego jako jedynego oficjalnego na Ukrainie".

  Pozdrawiam :)
 • @zygmuntbialas 10:51:50
  Słowacy w temacie już ręce umyli . Salute :) https://www.youtube.com/watch?v=-Q9O24mrtrw&t=24s
 • @Jasiek 09:46:18
  "A już w ogóle na samym końcu poza rozwiązaniami polityczno-propagandowymi są "katastrofy" polskich farm wiatrowych na Bałtyku, tsunami "tektoniczne", "samobójstwa" oddanych "ekologów" w atakach typu "kamikadze" na ekipy budowlane..."

  Telepatia jakaś czy jak?
  Właśnie obejrzałem kolejny odcinek CW24 - była mowa m.in. o piratach somalijskich, którzy zaistnieli tak jakoś dziwnie na szlaku z Chin do Europy. Ale red. Maciak pyta kto będzie pełnił rolę "piratów somalijskich" w odniesieniu do NordStream....

  https://www.youtube.com/watch?v=eRHLA2hnzO8&ab_channel=CW24tv

  Jest też fragmencik o psy-op pt "Captain Phillips" z Tomem Hanksem w roli głównej- w tym kontekście:

  https://en.wikipedia.org/wiki/APM_Terminals#History
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kapitan_Phillips
  https://pl.wikipedia.org/wiki/A.P._M%C3%B8ller-M%C3%A6rsk
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Philips
 • USA i Biden są wściekli. Korea PÓŁNOCNA olewa zimnym moczem USA.
  Gdzie jesteś, Donald? - Koreańska Republika Ludowa Demokratyczna ignoruje USA reżim, administrację Bidena.

  Od połowy lutego nowi właściciele Białego Domu nie mogą kontaktować się z Pjongjangiem chociaż próbowali różnymi kanałami dyplomatycznymi.

  Informują o tym Reuters i CNN, powołując się na źródła w administracji prezydenta Bidena.

  „Wypróbowaliśmy różne kanały, aby rozpocząć dialog, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi od Pjongjangu” .

  Milczenie Pjongjangu wzmaga niepokój, m.in. w świetle zbliżającej się w przyszłym tygodniu wizyty sekretarza stanu USA Anthony'ego Blinkena i szefa Pentagonu Austina Lloyda w Korei Południowej, a także w Japonii.

  Wiadomo, że w najbliższych tygodniach Waszyngton zamierza zatwierdzić główne aspekty interakcji z Pjongjangiem.

  Jak wyjaśnił rozmówca agencji, aktywny dialog między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną nie jest prowadzony od ponad roku.

  Przypomnijmy, z Donaldem Trumpem Kim Jong-un nie tylko prowadził dialog, ale nawet się spotkał.

  W 2019 roku podczas wizyty w Korei Południowej Trump spotkał się z główną KRLD w strefie zdemilitaryzowanej, a nawet wkroczył do Korei Północnej, czego wcześniej nie zrobił żaden prezydent USA.

  A ze sklerotykiem Bidenem, który nie pamięta imion członków rodziny i nazwisk swoich ministrów Kim nie chce tracić czasu :))))

  Salut ✔
 • @zygmuntbialas 10:51:50
  "Ustawa o „zabezpieczeniu funkcjonowania języka ukraińskiego jako państwowego” uchwalona przez Radę Najwyższą Ukrainy w kwietniu bieżącego roku utwierdza status języka ukraińskiego jako jedynego oficjalnego na Ukrainie"

  Angielski ma zastąpić rosyjski, jako drugi urzędowy?

  https://www.youtube.com/watch?v=ME_rKMwYvG0
 • @Pedant 12:10:12
  Od 2014 roku tym krajem upadliną rządzi szumowina. Gangsterzy wspierani przez gangsterów / szumowinę z Zachodu.

  Ten stan rzeczy jest konsekwencją tego że ludzie milczą na samej Ukraine. A chodzi tu o miliony ludzi którzy jak widać pogodzili się być zniewoleni we własnym domu.

  Przecież wystarczy zadać sobie pytanie. Czy od 2014 roku żyje im się lepiej ? Co zyskał jeden z drugim ?

  Gdzie jest ta ich godność c? O którą ponoć mordując swoich przeciwników tak walczyli w Kijowie na Majdanie i w spalili żywcem 2 maja młodych ludzi w Odessie tylko dlatego że byli rosyjskojęzycznymi i przeciwnikami nazistów z pod znaku wideł ❗❗❗

  Salution ✔
 • @Pedant 12:10:12
  Język angielski jako drugi ?

  A dlaczego nie pierwszy ?

  Ile to mieszka na upadlinie angielskojęzycznych ?

  Jakä staniwiä grupë narodowä ?

  Jest ich tam więcej niż Węgrów ?
 • @Pedant 12:10:12
  A link jest super, Thanks :)))))
 • "Puknij się człowieku w głowę.
  Czy to też "taki cyrk pod publikę" ?"
  ----------------
  Spokojnie - tutaj nie chodzi o Krym i jego historię - tylko o metody działania V kolumn rezydujacych i w Rosji i w USrahellu.
  Wniosek?
  Te V kolumny uzgadniają wcześniej ze sobą ważne wydarzenia, które dopiero mają nastąpić ponad głowami i Jankesów i Rosjan.

  Ps
  Co do pukania w głowę czy Pan @ikulalibal - bez pukania - ani rusz?
 • @demonkracja 13:04:57
  //Wniosek?//

  Że Krym jest na tyle ważny że w jego obronie ruscy nie cofną się przed użyciem broni jądrowe.
  Już w 2014 r w filmie "Krym.Powrót do ojczyzny" Putin powiedział że wtedy kiedy toczył się gra uruchomiono oddziały wojsk rakietowo-kosmicznych a wyrzutnie broni jądrowej zwykle skryte pod ziemią, stały gotowe do działania.Robiono to w sposób ostentacyjny aby nikt nie miał wątpliwości co zajdzie w razie gdyby ktoś z zewnątrz chciał zakwestionować wyniki krymskiego referendum.
  Trzeba swoje oponie formułować na podstawie jakiejś wiedzy a z uporem maniaki ględzić w kółko o "czarcim pomiocie" i V kolumnie.
 • @ikulalibal 13:25:23
  ------------------
  "Trzeba swoje oponie formułować na podstawie jakiejś wiedzy a z uporem maniaki ględzić w kółko o "czarcim pomiocie" i V kolumnie."
  ------------------
  Jak wiedza Panie @ikulalibal?
  Wniosek?
  Czy Pan nie zdaje sobie sprawy z tego, że Pan wie to - co inni chcą aby Pan wiedział.
  Analizę trzeba prowadzic innymi metodami.
 • 5*
  Nie obserwuję z wielką uwagą tego śmietnika zwanego Banderlandem.
  Czasem natknę się na jakieś ciekawe informacje w temacie na stronie Kodłucha Bruska.
  Dziś jeden z tamtejszych dyskutantów zamieścił komentarz tej treści:

  "Niestety ale wszystko wygląda na to, ze usmany jednak idą po bandzie i wyślą ukrów do masowego ataku na Donbas … Rosja nie będzie miała wyjścia i będzie musiała interweniować … albo zupełnie straci twarz … oczywiście jeśli wejdzie to rozjedzie banderowców ale nie chodzi tu o jakiś efekt wojskowy ale wyłącznie o pretekst do całkowitego zerwania stosunków gospodarczo politycznych zachodu i ich marionetek z FR. Próba zrobienia tam izolowanego kraju tow. Kima.
  Bardzo niebezpieczny ruch mogący szybko wyrwać się spod kontroli zwłaszcza jak na pomoc ukrom zostaną wysłane ” ochotnicze” oddziały z byłych demoludów. Paru „polaków” z naszego rządu już przebiera nóżkami żeby wdepnąć w to gówno.
  PS.
  Możliwe ze to jednak tylko demonstracja siły i próba postawienia ultimatum przez kijowska bandę.
  Zobaczymy jak będzie, jednak wszystko wygląda bardzo nieciekawie."


  ----------
  Uzupełniłem tekst o brakujące polskie znaki.
  Źródło tu:
  https://kodluch.wordpress.com/2021/03/13/13-03-2021-syria-1986-dzien-sprzatania-swiata/comment-page-1/#comment-107569
 • @Kmieć 14:18:10
  //Niestety ale wszystko wygląda na to, ze usmany jednak idą po bandzie i wyślą ukrów do masowego ataku na Donbas … Rosja nie będzie miała wyjścia i będzie musiała interweniować … albo zupełnie straci twarz … oczywiście jeśli wejdzie to rozjedzie banderowców ale nie chodzi tu o jakiś efekt wojskowy ale wyłącznie o pretekst do całkowitego zerwania stosunków gospodarczo politycznych zachodu i ich marionetek z FR. //

  Sytuacja jest prostsza a jednocześnie bardziej zawiła.Paradoks.
  Ukry chętnie pozbyliby się swojego Wschodu czyli DNR i LNR ale tak żeby wyglądało iż musieli "ustąpić przed siłą".Wojna z DNR i LNR zbyt dużo kosztuje w dodatku Ukry mają świadomość że nie mają szans na jej wygranie.Na dodatek krąg niezadowolonych rośnie w innych regionach Upadliny i wiadomo że i te regiony prędzej czy później (raczej prędzej) przystąpią do secesji.Lepiej dla banderowców byłoby oddanie DNR i LNR po to aby z większym impetem i środkami wziąć się za opozycje w tym opozycję parlamentarną.
  Rosja wcale nie musi bezpośrednio interweniować.Między RF a omawianymi republikami nie ma granicy.Między RF a Ukrainą nigdy nie było granicy i dopiero po majdanie wprowadzono ją na obszarach pod kontrolą banderowców.
  Więc wszystko co (w razie czego) zrobi Rosja to uzna państwowość DNR i LNR.Wchodzić tam już nie musi bo i po co ale może rozwinąć wszelkie formy wspólpracy:gospodarczą,polityczną,dyplomatyczną.Że o wojennych układach sojuszniczych nie wspomnę bo to oczywiste.

  I jeszcze jedno powinna zrobić RF:natychmiast wstrzymać dostawy paliwa na Upadlinę.Upadlińska armia (cywilna strefa też) jeździ na ruskim paliwie.A na kilkudziesięciu procentach powierzchni powierzchni państwa elektryczność jest wyłącznie dzięki importowi ruskiej energii.
  Coraz głośniejsze są żądania zaprzestanie eksportu energii w tym paliw płynnych na Upadlinę.Dotychczas ruski rząd tłumaczył że nie chce tego robić ze względów humanitarnych bo to oznaczałoby katastrofę dla zwykłych mieszkańców.
 • @ikulalibal 14:59:17
  /Ukry chętnie pozbyliby się swojego Wschodu czyli DNR i LNR//

  Wszystko ładnie i pięknie.
  Ale W.Sz.P. @Ikulalibal jakby zapomniał o tym "ogonie co merda banderowskim psem"... o Pastuchowie za Wielką Kałużą.

  Kijów może sobie chcieć... Jeszcze musi spłacić długi za ciasteczka od Victorii Nudelman i wobec familie Bidenów, którzy zainwestowali w demokrację na Dzikich Polach parę ładnych miliardów zielonych papierków.
 • @zygmuntbialas 08:21:42
  Po objęciu rządów przez puczystów w Kijowie, standard życia na Ukrainie uległ kilkakrotnie pogorszeniu, jednak jeszcze nie do tego stopnia by ludzie postanowili usunąć ten reżim.

  Obecna junta jest jak widać dobrze zorganizowana i zwalcza wszelkie próby protestów i opozycji w zarodku.

  Kiedyś któryś z przedstawicieli Kremla powiedział, że Rosja może pomóc, jednak to sami Ukraińcy muszą tej pomocy chcieć. Walczyć z tyranią która panuje obecnie na Ukrainie pod rządami tak faktycznie mniejszości o ideologii nazistów.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Jasiek 08:59:22
  Stany Zjednoczone już wniosły na teren Ukrainy chaos, zbrodnicze działania kijowskiego reżimu i wojnę na wschodzie.

  Więc Rosja i te dwie Republiki nigdy nie zaakceptują jeszcze większej ingerencji ze strony USA.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Kmieć 15:04:17
  //Ale W.Sz.P. @Ikulalibal jakby zapomniał o tym "ogonie co merda banderowskim psem"... o Pastuchowie za Wielką Kałużą. //

  O niczym nie zapominam.
  Ani też nie przeceniam omnipotencji "pastuchów za wielką kałużą".
  Ktoś,nie wiem dokładnie kto,czy pies czy ogon czy pastuch,zainicjował wojnę w zgodnej dotychczas rodzinie oligarchów.Czy to czyjaś pomyłka,czy dintojra od początku kalkulowana,nie mam pojęcie ale stało się.
  Przełożyło się to na niezgodną z prawem likwidację telewizyjnych kanałow i dzikie represje względem cześci legalnej parlamentarnej opozycji.Ich lider (oligarcha) Miedwiedczuk oskarżany o bycie "marionetką Putina",już zapowiedział że rządowe represje przed niczym go nie powstrzymają i że walczyć będzie dopiero teraz.

  //Jeszcze musi spłacić długi za ciasteczka od Victorii Nudelman i wobec familie Bidenów, którzy zainwestowali w demokrację na Dzikich Polach parę ładnych miliardów zielonych papierków//

  Już spłacili wprowadzając ustawę pozwalającą na komercyjny obrót ziemią.Mało kto wierzył że im się to uda,większość przekonana była że tym razem to już Ukraińcy się zbuntują.Udało się.Nikt się nie zbuntował.Rada przyjęła ustawę nieomal bezszelestnie.
 • @Pedant 09:26:06
  Tak. To jest właśnie obecnie wykorzystywane przez administrację Bidena w USA.

  Rosjanie wręcz doskonale wiedzą jakie są daleko sięgające plany Waszyngtonu dotyczące zniszczenia Rosji.

  Ostatnio w mediach na terenie Rosji mówi się o amerykańskich planach wywołania wojen w różnych byłych republikach radzieckich oraz wzniecenia wojny na dużą skalę w Syrii tak by Rosja musiała interweniować jednocześnie i to ma osłabić Putina a resztę w zniszczeniu Rosji ma w Rosji zrobić V kolumna oligarchów i liberałów nienawidzących Rosji i Putina.

  Pozdrawiam.
 • @ikulalibal 10:08:14
  Krym jest sprawą zamkniętą. Jest zgodnie z międzynarodowym prawem Rosyjski.

  Można jedynie dziwić się reakcji władz Rosji, że nie zastosowali tej samej rutyny w obronie Donbasu co amerykanie w oderwaniu Kosowa od Serbii. Przecież pod pretekstem ochrony Kosowarów USA bombardowało w Serbii objekty rządowe by zmusić władze Serbii do ustępstw, do kapitulacji .

  A poza tym, Stany Zjednoczone są okupantami kilku krajów na Bliskim Wschodzie i nie liczą się z nikim robią wbrew rezolucji ONZ wszystko co tylko chcą. Bez żadnych politycznych i gospodarczych konsekwencji.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @Repsol 11:02:05
  Jeszcze Węgrzy stawiają opór, i to dzięki Węgrom Ukraina jest w Unii Europejskiej coraz bardziej postrzegana jako kraj dyktatury i skrajnego nacjonalizmu.

  Niestety nie ma większości w Brukselii, która by potępiła reżim kijowski i ukarała sankcjami.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • Uwag,Uwaga;wielce interesująca nowinka na temat naszego starego znajomego.
  Joni Danielsa.
  Obecnie nasz znajomy zajmuje się organizowaniem akcji humanitarnych.
  "Fundacje dobroczynna dla Białorusi" zebrała środki na zakup mieszkania dla 90-letniej mieszkanki Białorusi która w czasie okupacji przechowywała 11-letnią żydówkę.

  od 3 minuty 50 sek

  https://www.youtube.com/watch?v=MD6ahv9SL-M&t=172s
 • @Leonardo da Vinci 12:36:03
  W upadłym kraju, w kolonii wsztstko jest ze możliwe, tubylców kolonizator USA, może przymusić i do angielskiego.

  Wówczas łatwiej jest wydawać rozkazy które tubylcy bedą mogli zrozumieć i wykonać.

  Pozdrawiam :)
 • @Kmieć 14:18:10
  Wojna przeciwko Rosji ?

  Do samobójstwa ze strony ukraińskiej junty podżegają nie tylko Stany Zjednoczone ale bardzo intensywnie też Wielka Brytania.

  Prawie codziennie są komunikaty ze strony GB by reżim w Kijowie rozpętał wojne już nie tylko z Donbasem ale i z Rosją.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • co o tym myślę
  Nie mam zamiaru tu na stronie z niektórymi z was dyskutować. Poglądy na sprawę aneksji Krymu i Donbasu macie rodem z V kolumny. Poglądy bardzo niebezpieczne dla każdego państwa nawet dla Polski. Będąc na miejscu służb przyjrzałbym się waszej działalności bo możliwe że nie jesteście w swoich poglądach "szczerzy". Stwierdzę tylko jedno. Nigdy nie było Ukrainy i państwo dopiero się tworzy. Nikt nie powiedział że proces ten będzie płynny i łatwy. Tak więc wszystkie bolączki tego młodego państwa spowodowane są niedoświadczeniem jak i brakiem wyrobienia sobie miejsca we własnej przestrzeni jeszcze bardzo nieukształtowanego narodu ukraińskiego. Polska od ponad 1000 lat jest już na mapie ale wciąż wszystko się jeszcze nie zazębia więc nie dziwota że w ciągu 30 lat istnienia nie można stworzyć normalnego państwa a przy rządzeniu przydarzają się wielkie wielbłądy. To wymaga czasu.
  _ Co do konfliktu, Ukraina nie ma szans aby odbić Krym jak i tereny Donbasu. Z Rosją nie wygra a żaden kraj oficjalnie pomagać im nie będzie. Taki scenariusz mogliśmy zobaczyć na Białorusi gdzie zachód nawet nie starał się mocniej wspierać zbuntowanego tam społeczeństwa. Ukraińcy im dłużej będą tkwić przy nadziei tym bardziej Anglosasi z żydostwem będą im ten kraj niszczyć aż w końcu przejmą. Osobiście już pisałem na Neonie co Ukraina w tym wypadku powinna zrobić. Byłoby to dobre także dla Polski. Mianowicie pogodzić się z losem i uznać te regiony za stracone ale tylko poprzez zwrócenie się do ONZ w celu ogłoszenia plebiscytu pod międzynarodową egidą. rzad w Kijowie jako pełnoprawni właściciele tych ziem maja do tego międzynarodowe prawo. Da im to czas i sposobność na żelazne ustanowienie ich nowych granic które muszą zbrojnie zabezpieczyć.
  Aby zaraza nie rozprzestrzeniała się na inne tereny jak najszybciej zmusić innych "prorosyjskich" i V kolumnę na ziemiach Ukrainy do podpisania oficjalnej lojalki do ukraińskiego państwa. W razie niepodpisania należy im wycenić ich majątki dodać 15% do realnej wartości i pogonić z Ukrainy. Inaczej nie dadzą rady uratować swojego państwa. Gangrena sowieckiej mentalności i duchowej przynależności do Rosji zniszczy ten kraj już na początku. Jeżeli tego nie zrobią prędzej czy później Rosja przyłączy do siebie ziemię aż po Kijów. Zorganizuje małe jej podporządkowane państewko ukraińskie w środkowej części dzisiejszej Ukrainy ze stolicą w tymże Kijowie. Zachodnią Ukrainę będzie chciała upchnąć Polsce aby się tej gangreny pozbyć i wmieszać Polskę w rozruchy z banderowcami. Taki to czeka nas i Ukrainę scenariusz jeżeli nie rozegrają tego poprawnie. Osobiście nie miałbym nic przeciwko przyłączeniu kresów wschodnich do Polski ale bez jej ludności albo zamieniając ją na tych ze wschodu państwa. Inaczej kłopot ten nam jest naprawdę niepotrzebny. Polacy mają dość swoich kłopotów, szczególnie z samookreśleniem. Gorzej jednak będzie gdy upadlinę przejmą Niemcy. Wtedy dla nas będzie jeszcze gorzej aniżeli ganianie się z banderowcami.
 • bunt kalingradu bunt smolenska
  i co rosja by sie patrzyła? to by była jej wewnetrzna sprawa i wtedy bys zobaczył co to jest agresja tak samo jak donbas to nie jest sprawa rosji a terutorium ukrainy a nie zadnych separastystów czy innych bandziorów pro rosyujskich czy pro jakis tam
 • @Stara Baba 17:41:30
  //Aby zaraza nie rozprzestrzeniała się na inne tereny jak najszybciej zmusić innych "prorosyjskich" i V kolumnę na ziemiach Ukrainy do podpisania oficjalnej lojalki do ukraińskiego państwa.//

  Chyba nawet nie rozumiesz tego o czym piszesz.
  Na tak zwanej Ukrainie żyje 11 milionów Rosjan którzy tylko dlatego onegdaj (1991r) w referendum zagłosowało za ideą powstania państwa Ukraina że zapewniono ich o tym że wszelkie ich prawa zostaną zabezpieczone.
  https://static.gazeta.ua/img/cache/gallery/507/507113_3_w_590.jpg?v=0
  A ówczesny kandydat na prezydenta który wtedy nazywał się LEONID Krawczuk tak zagajał do 11 milionowego rosyjskiego audytorium
  https://static.gazeta.ua/img/cache/gallery/507/507113_1_w_590.jpg?v=0

  Dzisiaj,czyli po 30 latach ta kreatura nazywa się ŁEONID Krawczuk i agituje za zepchnięciem do podziemia Ukraińców pochodzenia rosyjskiego

  //zwrócenie się do ONZ w celu ogłoszenia plebiscytu pod międzynarodową egidą. //

  Po tym jak pod egidą ONZ unicestwiono Libię i jej lidera?
  NIGDY W ŻYCIU!
 • @Stara Baba 17:41:30
  -------------
  " Gorzej jednak będzie gdy upadlinę przejmą Niemcy. Wtedy dla nas będzie jeszcze gorzej aniżeli ganianie się z banderowcami."
  -------------
  Obawiam się, że z taką właśnie myślą wskrzeszono na Ukrainie banderland. Niemiecka, wschodnia granica tam - gdzie obecnie Ukraina graniczy z Rosją.
  Wniosek?
  Tak bedzie - jeżeli światowy, czarci pomiot uzna, że lepiej dla niego będzie - gdy to nie Chiny będą pełnić rolę głównego płatnika na budowę komunizmu globalnego - tylko tym płatnikiem będą Niemcy. Taka koncepcja jednak kłóci się z projektem likwidacji Białej Europy - więc kwestai - kto będzie głównym płatnikiem - pozostaje otwarta.
  Na koniec - reestrykje świrusowe z kolei mówią nam, że to prędzej jednak Chiny będą tym, głównym płatnikiem.
 • Coś w temacie
  https://www.youtube.com/watch?v=HXWF9r9uMnY
 • @michalm12345 17:58:27
  //donbas to nie jest sprawa rosji a terutorium ukrainy //

  Donbas podobnie jak całe Zagłębie Donieckie to historycznie rosyjskie terytorium,zamieszkałe przez rosyjski etnos.Który kiedyś nieostrożnie zgodził się na pozostawanie w obrębie ukraińskiego państwa ale wobec nielegalnego obalenia prezydenta i niekonstytucyjnego przejęcia rządów przez faszyzującą huntę,rozmyślili się i już nie chcą.(pozostawać w obrębie ukraińskiego państwa)
 • @ikulalibal 18:16:33
  Ludzie ci żyją tam tylko dlatego ponieważ Car wziął wszystkich Kozaków za dupę i użył ich w podbojach dalekiego wschodu. Na ich miejsce przesiedlił ludność z ziem Księstwa Moskiewskiego. Gorzej było na Krymie. Wszystkich rodowitych mieszkańców wygnano i zasiedlono Moskalami. Tu nie ma nad czym dyskutować. Jeżeli już żyją na tej ziemi muszą zdawać sobie sprawę ze swojej historii. Poza tym to nie kto inny jak tylko oni najwięcej ucierpieli na głodzie narzuconym przez ich dawne państwo. W większości ofiar Holodomoru to oni, Moskale najwięcej ucierpieli więc powinni zastanowić się z kim chcą być. Ludzie z tamtych stron jeżeli chodzi o większość z nich praktycznie nie czują do żadnej że stron przynależności. Tu leży ich osobista tragedia. Faktem jest że na przykład reforma językowa, sprawa słuszna jednak przeprowadzana jest karygodnie i uwłaczająco dla tych ludzi. Tak to nie powinno być robione. To są jednak minusy i pomyłki które trzeba zwalić na rzecz procesu konsolidacji i tworzenia państwa.
 • @demonkracja 18:20:58
  Co do tematu Niemiec i ciągotek banderlandii. Ja ich absolutnie nie pojmuje.
  Przecież to pod zaborem austriackim Polacy a także "Ukraińcy" mieli najgorzej. To nigdzie indziej jak w tym austriackim (niemieckim) zaborze
  długość życia ludzi dawnej Polski na prowincji sięgała tylko 28 lat. Dlaczego te tępaki przeżywszy tak wielki ucisk i tak wciąż bardzo pchają się do Niemiec nie pojmuje. Chyba że fakt tępienia przez zaborców polskości i naszego języka zostawiając w spokoju ich język tak ich jara. Nie pojmuję tego.
 • @michalm12345 17:58:27
  https://kresy24.pl/wp-content/uploads/2014/10/charkowska-republika-ludowa.jpg Tobie się od sała poprzestawiało pod deklem . Rosja to państwo a wy to plemię . https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go Mykoła pojmuje różnicę ?.
 • @Stara Baba 18:35:51
  "Gorzej było na Krymie. Wszystkich rodowitych mieszkańców wygnano i zasiedlono Moskalami."

  Tatarzy nie są rodowitą ludnością. Chanat Krymski powstał w XV wieku i żył z pustoszenia okolicznych ziem, docierając nawet do Polski. Najstarszą ludnością byli tam Grecy. Tam się chrzcił Kniaź Włodzimierz w 988 AD w greckim mieście.

  Najazdom tatarskim położyła kres Katarzyna Wielka, umożliwiając osadnictwo od Odessy do Rostowa. Osiedlali się tam nie tylko Rosjanie ale nawet Niemcy i inni.

  Stalin wysiedlił ok 200 tys. Tatarów i ok 200 tys. Greków aby stworzyć miejsce dla "Kaliforni Krymskiej".
 • @Stara Baba 18:35:51
  //Ludzie ci żyją tam tylko dlatego ponieważ Car wziął wszystkich Kozaków za dupę i użył ich w podbojach dalekiego wschodu.//

  Co to znaczy "wziął za dupe" ?
  Ataman Jermak Timofiejewicz który w XVI wieku ze swym wojskiem oswajał Syberię urodził się w Księstwie Moskiewskim.
  Po za tym najwyraźniej mylą ci się kozacy zaporoscy z kozakami dońskimi a to dość duża różnica.Zaporoscy nie mają żadnego związku z dońskimi.
  Ataman Jermak Timofiejewicz dowodził kozactwem dońskim.

  // Gorzej było na Krymie. Wszystkich rodowitych mieszkańców wygnano i zasiedlono Moskalami.//

  Rodowitymi mieszkańcami Krymu są Grecy jako że półwysep należał do Wschodniego Cesarstwa Rzymskiego.
  Poza Grekami wszyscy inni są przyjezdni.No i oczywiście poza Ruskimi którzy ów obszar dostali w posagu wraz z ręką bizantyjskiej księżniczki Anny.
  Chrzest Rusi odbył się w Chersonie Taurydzkim na Krymie.

  Wszystko ci się myli co nie dziwi bo baba jesteś a w dodatku stara.
 • @Pedant 18:49:09
  //Stalin wysiedlił ok 200 tys. Tatarów//

  Niech bogu dziękują że w ogóle przeżyli.Krymscy Tatarzy po 1941 roku przeszli na stronę okupującej Krym Trzeciej Rzeszy.
 • @Pedant 18:49:09 Najstarszymi mieszkańcami terenów
  nad Morzem Czarnym byli protobułgarzy. https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Old_Geat_Bulgaria_pl.png

  Dlatego kiedy odbywał się chrzest Księstwa Kijowskiego, to ustanowiono Cerkiew Prawosławną z językiem słowiańskim, a dokładnie starobułgarskim.
 • @Anna-PK 19:10:25
  //chrzest Księstwa Kijowskiego//

  Takie zwierze nigdy nie istniało.
  Przynajmniej w dotychczasowej historii świat.
 • @ikulalibal 19:17:45
  A czym była Ruś Kijowska?
 • @ikulalibal 15:26:05
  //Już spłacili wprowadzając ustawę pozwalającą na komercyjny obrót ziemią.//

  Chciałbym wierzyć, że ma Pan rację i to wystarczy...
  Obawiam się jednak, że będzie gorąco, a z tego gorąca to i "nasz" nierząd będzie miał ochotę wykazać się przed centralą "największego sojusznika" i przypiecze na Dzikich Polach boczków młodemu polskiemu mięsu armatniemu.

  Ile rusofobicznej martyrologii przybędzie, i trochę młodych, silnych, i wyszkolonych wojskowo ubędzie... zawsze to bezpieczniej dla waadzy takiej jak kryminalna, gdy zagrożenie rodzime się zmniejsza...
  Same korzyści dla demokracji w III RyPy. Demokracja wyjdzie z tego jeszcze silniejsza. UPAdlina przestanie istnieć, ale z Polski już nawet atrapa nie zostanie... A demokracja na flance wschodniej wyjdzie z tego jeszcze silniejsza (tfu!).
 • @Anna-PK 19:23:19
  //A czym była Ruś Kijowska?//

  Była Rusią z politycznym centrum w Kijowie.
  Przed Kijowem polityczne centrum Rusi było w Nowogrodzie nazywało się Górną Rusią.Pomyślałaby pani?

  Normalna kolej rzeczy w rzeczywistość średniowiecznych monarchii patrymonialnych.
  Czy odnoście przynależności Księstwa Wielkopolskiego,Księstwa Mazowieckiego,Księstwa Krakowskiego czy Księstw Śląskich do historii państwowości Polskiej również ma pani wątpliwości?
 • @ikulalibal 19:39:09 Bla, bla, bla.
  Chrzest przyjął książę Włodzimierz Wielki, który władał na tym terenie i miał siedzibę w Kijowie.
  A ponieważ on był księciem, więc to było Księstwo Kijowskie. Taki był system władzy. Jeszcze raz - to wiąże się z system władzy.

  //Była Rusią z politycznym centrum w Kijowie.// Co to niby było? Nie było żadnej władzy?

  To nie ma nic wspólnego z tym co było w Wielkopolsce i gdzie indziej. Nie ma też znaczenia co było przedtem ani potem.
 • @ikulalibal 19:44:58 A jednak istniało to "zwierze".
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B8%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B5_%D0%BA%D0%BD%D1%8F%D0%B6%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE

  Księstwo kijowskie to południowo-rosyjskie księstwo z centrum w Kijowie, które istniało w czasach starożytnej Rusi i Wielkiego Księstwa Litewskiego.
 • @Anna-PK 19:56:15
  Proszę mi pokazać mapę tego księstwa na mapie XIII,XVI,XV,XVI wiecznej Rusi.

  Oczywiście przez jakiś czas możemy jeszcze udawać że nic nie wiemy o tym że już pod koniec XII wieku,,w związku z mongolskim zagrożeniem polityczne centrum Rusi z Kijowa znów przeniosło się do Nowogrodu.
 • @ikulalibal 20:08:16 Włodzimierz był synem Światosława.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80_%D0%A1%D0%B2%D1%8F%D1%82%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%87

  Великий князь киевский Wielki Książę Kijowski w latach 978-1015
  11 июня 978 — 15 июля 1015
  Uznany za świętego w Cerkwi Prawosławnej związku z tym, że dokonał chrztu Kijowa i całej Rusi.
  W cerkiewnej tradycji występuje też jako: Известен под именами Владимир I, Владимир Святой, Владимир Великий, Красно Солнышко, Владимир Креститель (в церковной истории).
 • @Anna-PK 19:51:08
  /// książę Włodzimierz Wielki //

  Czyim był wnukiem i do jakiej dynastii należał

  //A ponieważ on był księciem, więc to było Księstwo Kijowskie//

  Pragnę unikać drastycznych odpowiedzi ale nie wiadomo jak długo jeszcze.

  Był księciem ponieważ był synem księcia.

  ////Była Rusią z politycznym centrum w Kijowie.//
  Co to niby było? Nie było żadnej władzy? //

  Jest trzeźwa?
  Centrum polityczne to centrum polityczne.
  Kiedyś centrum politycznym było Gniezna a potem Kraków po Krakowie Warszawa.Nie oznacza to jednak że skoro centrum władzy z Krakowa przemieszczało się do Warszawy to w Krakowie nie było żadnej władzy.Czy to jest dla pani jasne?
  Atak między nami to lepiej historii uczyć się w szkole a nie na internetowych portalach.

  //To nie ma nic wspólnego z tym co było w Wielkopolsce i gdzie indziej. Nie ma też znaczenia co było przedtem ani potem.//

  Ale tylko przy niestandardowym podejściu do nauki historii.
  Bo przy tym standardowym to co było przedtem oraz to co było potem liczy się bardzo ale to bardzo.

  //Jeszcze raz - to wiąże się z system władzy. //

  No właśnie.Niech mnie pani oświeci jaki to był ten system władzy w środkowym średniowieczu.Przechodze na odbiór.
 • @ikulalibal 20:19:39 Ja nie zamierzam dyskutować o
  środkowym średniowieczu i proszę nie zmieniać tematu.
  Chodzi o Kijów i chrzest Księstwa Kijowskiego i tego się trzymajmy.
  I proszę mi nie ubliżać po chamsku.

  Co nie jest jeszcze jasne w tym temacie?
 • @Anna-PK 20:30:51
  //Chodzi o Kijów i chrzest Księstwa Kijowskiego i tego się trzymajmy.//

  Powtarzam raz jeszcze że historia świata nie posiada wiedzy o chrzcie podmiot o nazwie "Księstwo Kijowskie"


  //I proszę mi nie ubliżać po chamsku. //

  Co znaczy "po chamsku" ?
  Stwierdzenie że jest pani idiotką nie jest ubliżaniem a konstatacją medyczną.
 • @ikulalibal 20:41:41 Ale cham. Wstyd. To wszyscy przeczytają.
  I nawet nie wstydzi się publicznie tak się prezentować.
  Nie potrafi znieść tego, że nie ma racji.

  Jeszcze raz, pod tym linkiem są wszyscy historyczni władcy Księstwa Kijowskiego w tym również Włodzimierz Wielki, z zaznaczeniem, że to on dokonał chrztu.
  Mam nadzieję, że taki uczony umie przeczytać po rosyjsku, a nie tylko umie poniżać innych, których nie umie pokonać inaczej.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B8%D0%B5_%D0%BA%D0%BD%D1%8F%D0%B7%D1%8C%D1%8F_%D0%9A%D0%B8%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5
 • @Anna-PK & @ikulalibal
  https://www.cerkiew.net.pl/historia-ukgk/do-1054-r/ Salute .
 • @ikulalibal 19:44:58
  "Normalna kolej rzeczy w rzeczywistość średniowiecznych monarchii patrymonialnych."

  Na Rusi nie było monarchii patrymonialnej. Przynajmniej do Iwana Wielkiego.

  Władzę sprawowali książeta, zmieniając stolice, według rangi i starszeństwa, w zasadze kolektywnie. I tak kniaź nowogrodzki mógł zastapić kijowskiego itd ...

  Były księstwa (kniażestwa) nowogrodzkie, suzdalskie, kijowskie, połockie, riazańskie itd ...

  Mylące określenie "Ruś Kijowska" wymyślił XIX historyk rosyjski dla chronologii. Potem ten termin zaczął żyć własnym życiem.

  Analogiczną chronologią byłoby Polska Gnieźnieńska, Krakowska i Warszawska. Z tą różnicą, że na Rusi nie było monarchii w sensie europejskim. Dopiero od Iwana Wielkiego zaczęło to się zmieniać, gdy wzorcem stała się bizantyńska autokracja.
 • @Anna-PK 20:58:30
  Kniaź Kijowski nie oznacza Księcia Kijewskiego.
  Księstwo Kijowskie nie istniała podobnie jak nie istniało Księstwo Krymtatarii ani Księstwo Paflagonii.
  Chociaż jak wiadomo w internecie są dowody istnienie paflagońskiej Księżniczki Róży oraz krymtatarskiego księcia Lulejo

  https://www.youtube.com/watch?v=iH8_KVhWB3U
 • @ikulalibal 21:15:29
  "Kniaź Kijowski nie oznacza Księcia Kijewskiego."

  Kniaź i książe to to samo słowo. Tak jak graf i hrabia.
 • @Pedant 21:15:28
  //Na Rusi nie było monarchii patrymonialnej.//

  Monarchia patrymonialna nie jest niczym zadekretowana prócz sposobu w jaki władca postrzega swoje władztwo i w jaki sposób obdziela nim swoich wszystkich potomków.
  W Polszcze znamy ten proces z tzw "rozbicia dzielnicowego"

  //Mylące określenie "Ruś Kijowska" wymyślił XIX historyk rosyjski dla chronologii. //

  Co nie znaczy że pierwszy w Europie pisany kodeks prawny wydany przez Jarosława Mądrego nie była zatytułowany "Ruska prawda".(onegdaj słowo prawda było równoznaczne słowu prawo)
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruska_Prawda
 • @ikulalibal 21:15:29 Nieprawda.
  Istniało Księstwo Kijowskie i Księstwo Nowogrodzkie. Włodzimierz Wielki najpierw władał Księstwem Nowogrodzkim, a jego brat Jaropołk był władcą Księstwa Kijowskiego. Kiedy jego brat zginął w zamachu, to Włodzimierz został księciem Księstwa Kijowskiego.

  Było tak jak pisze Pedant.

  A władcy Księstwa Kijowskiego są właśnie wyliczeni historycznie.
  Великие князья Киевские
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B8%D0%B5_%D0%BA%D0%BD%D1%8F%D0%B7%D1%8C%D1%8F_%D0%9A%D0%B8%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5
 • @ikulalibal 21:24:23
  "Co nie znaczy że pierwszy w Europie pisany kodeks prawny wydany przez Jarosława Mądrego nie była zatytułowany "Ruska prawda".(onegdaj słowo prawda było równoznaczne słowu prawo)"

  Słowa "Ruski" / "Ruś" pochodzą od Rusów. Państwo ruskie rządzone przez Rurykowiczów, powstało na północy, zanim Rusowie zdobyli Kijów na Chazarach.

  Po tym jak Kijów został zniszczony przez Mongołów, starszeństwo przeszło do książąt włodzimierskich a potem moskiewskich..
 • @Pedant 21:15:28
  //Mylące określenie "Ruś Kijowska" wymyślił XIX historyk rosyjski dla chronologii. //

  W więc dobrze.Wróćmy zatem do pierwotnej nazwy.A właściwie jak nazywała się Ruś Kijowska za czasów "rusi kijowskiej"?
 • @Stara Baba 18:46:52
  ---------------
  "Dlaczego te tępaki przeżywszy tak wielki ucisk i tak wciąż bardzo pchają się do Niemiec nie pojmuje. Chyba że fakt tępienia przez zaborców polskości i naszego języka zostawiając w spokoju ich język tak ich jara. Nie pojmuję tego.
  ---------------
  Obiecywano im samoistną - ich Ukrainę - mlekim i miodem płynącą - a jedyną przeszkodą do tego celu - zrobiono w ich oczach - Polaka. Ponieważ to Polacy byli i są największym wrogiem tych - co to ich ojcem jest diabeł a którzy rezyduja na tzw. Zachodzie - do dzisiaj za wszystko Ukraińcy owiniają Polaków.
  Wniosek?
  W podjudzaniu jednych na drugich - wiadomo, kto jest mistrzem - natomiast nienawiść banderssynów do Polaków - stale będzie się pogłębiać.
 • @Anna-PK 21:29:46
  "Było tak jak pisze Pedant"

  Nie dlatego, że chcę czegoś dowieść, tylko lubię skrupulatność.

  "Trzeba uczyć, niestrudzenie uczyć, inaczej nie przestaniemy być narodem Zulusów" (mecenas Kraykowski)
 • @ikulalibal 21:38:22
  "W więc dobrze.Wróćmy zatem do pierwotnej nazwy.A właściwie jak nazywała się Ruś Kijowska za czasów "rusi kijowskiej"?"

  Po prostu Ruś. Na którą składały się różne księstwa, z których najważniejszym było kijowskie, potem nowogrodzkie, potem włodzimiersko suzdalskie.
 • @Stara Baba 18:46:52
  "Dlaczego te tępaki przeżywszy tak wielki ucisk i tak wciąż bardzo pchają się do Niemiec nie pojmuje."

  Bo austriackie tajne służby stworzyły identyczność ukraińską. Niemcy to dzieło przejęli.

  Chociaż Rosjanie twierdzą, że Ukropy to są Ruscy ukąszeni przez Przeków.
 • @ikulalibal 21:24:23
  Dokładnie tak całość zwana jako Ruś , a dzielnicowo byli kniazie . Nie ma historycznego potwierdzenia " Rusi Kijowskiej " . Kniaż Kijowski , Nowogrodzki itd. to prawda .Salute .
 • @Pedant 21:54:13
  Ja także podobnie myślę. Może nie służby ale okazja w której gdy gnębiono polskość zostawiono ich w spokoju więc mogli w tym czasie
  zacząć swobodnie myśleć o stworzeniu własnego państwa "bo są lepsi"
  gdyż ich tak jak Polaków nie gnębią i snuć swoje nacjonalistyczne plany.
 • @Repsol 21:13:10
  Bardzo cenny link. Można wyciągnąć wnioski. Jak to wszystko się w ówczesnych czasach kształtowało. I jak ogromny wpływ miało i ma na bieg historii.

  Pozdr. :)
 • @Monaco 03:33:00
  Czas niedługo pokaże jak jest.Usa z nowym Prezydentem dążą do wojenki z dala od siebie,zresztą jak zwykle.Ale wszystko do czasu.Rozwalili połowe świata.teraz Europa na tapecie,tylko to może ich drogo kosztować,a amerykanie zaczynają mieć dosyć takiej polityki.
 • Sami swoi???
  To jedna z moich ulubionych rosyjskich piosenek.
  Szkoda, ze i ta piosenka - a raczej jej parafraza juz tez w obcych...ustach

  Chór milionierow na Ukrainie
  До мурашек! Хор миллионеров перепел песню «Я люблю тебя, жизнь» | Дизель cтудио - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=f5FZQ4tXztw
 • @Tiamat 17:19:44
  Tu chwasty z dzikich pól . Salute :) https://www.youtube.com/watch?v=HbmZrzN3WFE
 • @ikulalibal 18:26:30
  rozumiem ze jestes za historycznymi odtwarzaniami map bo komus na kremlu tam sie pokickało i cofnoł sie do 18 wieku?
 • @michalm12345 22:28:01
  Polski to trudny język . Cofam ciebie za kaleczenie języka do twoich . :)
 • @Monaco 23:32:24
  Przyznam sie, ze nie bardzo rozumiem te wywody n/t Ukrainy od czasów np. Rusi Kijowskiej.
  Ukraina nie miała absolutnie nic wspólnego z Rusią Kijowską.
  Były to najczęściej tereny niezamieszkałe, pełne oczeretow i wykrotów; wiatr hulał po stepach.

  I wiadomo, ze w te stepy uciekali polscy chłopi panszczyzniani uciskani przez polską szlachtę - a po drugiej stronie Dniepru od rosyjskich bojarow uciekali ruscy chłopi.
  Najlepszym dowodem jest tradycyjnie używany język polski po 'polskiej stronie' i rosyjski po drugiej stronie Dniepru..

  Naturalnie na Ukrainie roiło sie tez od różnych ludow stepowych, nomadow, tatarow i innych buńczucznych plemion.

  Język ukraiński nie istniał jako język narodowy do czasow I-ej wojny światowej.
  Dopiero w czasie II wojny światowej spisano pierwszy slownik 'ukraińskiej mowy'.
  I do tej pory znakomita większość literatury fachowej, administrcyjnej, dokumentow archiwalnych, publicystyki, rozpraw naukowych, i panstwowych dokumentow jest napisana po rosyjsku a w Zachodniej Ukrainie - po polsku.

  Nie znane są bliżej dynastie i władcy i koronowani samodzielnej Ukrainy., ani nawet administracyjna siedziba rządu Ukrainy.

  Zastanawia mnie jednak, dlaczego sie nie dyskutuje legalnych umów i porozumień w sprawie Ukrainy zwłaszcza między Rosją i
  Rzeczpospolitą.

  Może jednak sobie najpierw przypomnimy rok 1667 i Pokój w Andruszkowie zawarty miedzy Rzeczpospolitą i Rosją a ratyfikowany przez Sejm w 1669 roku..
  I wrócimy do dyskusji.

  Serdecznie pozdrwiam
 • @Tiamat 07:31:11
  Tu w tej kwestii Pan Ikulalibal ma większą wiedzę i mógłby z Panią wymienić się informacjami.

  Ja chętnie czytam poruszane aż tak dogłębne tematy by uzupełnić luki w tej kwestii historycznej wiedzy.

  Pozdrawiam serdecznie Panią :)
 • @Monaco 11:12:07
  ''Ukraińskie dziennikarstwo bezmyślne i bezlitosne''.
  https://vk.com/sharanism?w=wall-113801785_2564184
 • @fretka 13:02:40
  Ukraińska rozrywka bezmyślna i bezlitosna
  https://vk.com/sharanism?w=wall-113801785_2564184&z=video232531347_456239891%2Fa04882db806056f3fc%2Fpl_post_-113801785_2564302
 • @Monaco 11:12:07
  Ja sie przyznaję bez bicia.
  Nie jestem ekspertem od historii. Ale lubię poszperać.

  W historii świata najbardziej interesuja mnie skandale, bo nie lubie nudy i utartych sloganow.
  Tyle, ze wypada czasem sie zastanowić i sprawdzić, dlaczego cos jest skandalem ,a nie zwykłą kaczką dziennikarska. No to trzeba poszperać.

  A tak zupełnie poważnie, to okropnie boję sie wojny i nie znam żadnego usprawiedliwienia dla obecnej światowej fascynacji "karania’ niewygodnych państw sankcjami, nalotami i barbarzyńskimi podbojami nawet suwerennych państw członkowskich ONZ.

  Mam klaustrofobie. Trzy razy ratowali mnie z gruzów po bombardowaniu calego miasta.
  Nie znoszę uśmiechów w stronę wojen i podbojów.
  I nie lubię propagandy nienawiści wobec przywódców państw.
  Nawet takich karykatur jak Trump czy Biden.

  Nienawisc zwalnia od myślenia.

  No wiec nie pretenduję do znajomosci historii, choc fascynuje mnie historia starożytna i średniowiecze.

  A najbardziej zafascynowała mnie książka wydana na Ukrainie - i wydana tez i w Polsce w polskim tłumaczeniu, napisana przez Andrew Wilsona a przetłumaczona przez Marka Urbańskiego.

  Książka nosi tytul: Ukraińcy: Zrozumieć Ukraine. W Polsce wydana przez Świat Książki, Warszawa 2002

  Prawie, ze chciałam sie na pamiec nauczyć całych fragmentów.

  Zródło:
  Historia według Ukraińców – Wolna Polska – Wiadomości
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/historia-wedlug-ukraincow-2015-09

  Fragmenty:

  "Motto: Na początku był Ukrainiec i stworzył świat, a potem wszystko inne.
  Najzabawniejszą sprawą w kontaktach z Ukraińcami jest ich podejście do historii. Własnej historii.

  Uczeni ukraińscy są bowiem przeświadczeni, że ich naród jest spadkobiercą wszystkich tradycji świata. Przedstawię tutaj kilka najśmieszniejszych teorii ukraińskich naukowców.

  Po pierwsze – Ukraina to zaginiona Atlantyda. Trudno coś dodać do tego.

  Po drugie – Ukraina została opisana w Biblii.

  Ukraiński pisarz Jurij Kanyhin twierdzi, że Biblia co najmniej 5 razy wspomina o Ukraińcach. Pod pojęciem Ukraińców rozumie on takie ludy jak Gomerowie (Kimmerowie), Magog (Scytowie), Madaj (Sarmaci), Tiras (Słowieni) i Tubal/Tuwal (Haliczanie, czyli Ukraincy). „W myśl tej osobliwej interpretacji biblistycznej Ukraińcy są jakoby potomkami Kaina poprzez Lamecha, który przed Potopem spłodził trzech synów”. (Andrew Wilson). Biblijni Ukraińcy mówili, oczywiście, po ukraińsku.

  Po trzecie – Ukraina jest praojczyzną wszystkich ludów słowiańskich, a Ukraińcy najważniejszym ludem słowiańskim, od którego wzięły początek wszystkie inne.
  Ukraińscy Ariowie rządzą! Niżej okładka książki na ten temat.

  Po czwarte – Troja była na Ukrainie.

  Gdzie była Troja opisana w „Iliadzie” Homera? No, jak to gdzie? Na Ukrainie przecież! Miała jakoby leżeć przy ujściu rzeki Boh do Morza Czarnego. W tym ujęciu grobu Achillesa, który poległ pod Troją, należy szukać na jednej z wysepek delty rzeki Boh. Inna wersja mówi wprost, że Troja to przecież Kijów, czyli opisane przez Herodota miasto Golenus. W związku z tym, zaczynam mieć poważne podejrzenia, że także Homer, autor „Iliady” musiał być pewnie ukraińskiego pochodzenia.

  Po piąte – Attyla był Ukraińcem.

  Według najnowszych badań ukraińskich naukowców wódz Hunów Attyla urodził się w 401 roku w Kijowie, skąd – jako ze swej stolicy – rządził swoim imperium rozciągającym się od Atlantyku do Pacyfiku i od Bałtyku do Morza Śródziemnego. Jego pałac stał w miejscu zniszczonej przez Persów twierdzy Gelenos, czyli w zacisznej, południowo-wschodniej dzielnicy Kijowa.

  Po szóste – wampir Drakula był Ukraińcem!

  Po siódme – na Ukrainie są piramidy starsze od egipskich.

  A poza tym: to Ukrainiec wynalazł koło, kompas, zegar, żarówkę, proch strzelniczy, komputer, maszynę do szycia i sztućce do jedzenia.

  Także Kopernik był Ukraińcem, o Einsteinie już nie mówiąc."

  *
  Mnie sie ta historia bardzo podoba, bo to troche przypomina polskie programy ostatnio w sieci , w których dyskutuje sie konkurencyjne bardzo pogadanki historyczne.
  Bo to Adam i Ewa w Raju nie mówili po ukrainsku tylko ...po polsku i to Polacy zafundowali Indiom Braminów i stworzyli sanskryt.

  Najlepszym dowodem na polski sanskryt jest fakt, ze slowa takie jak ‘ mama', ‘ tata', ‘ brat' sa bardzo podobne w sanskrycie , co niezbicie świadczy o tym, ze to Polacy stworzyli sanskryt.

  (A ponieważ 50 % polskiego słownictwa jest łacińskie - to widać wyraznie, ze Polacy tez stworzyli łacinę z całą gramatyką a także grekę.)

  Ja bardzo lubie czytać i cytować Herodota i bardzo mnie zdumiewa jak mógł sie Herodot tak pomylić ( V wiek pne) i opowiadać, ze Scytowie opowiadają o sobie, ze pochodzą od ... Zeusa i sa najmłodszą nacją swoich czasów.
  Ale pewnie z tego wynika, ze Ukraińcy wynaleźli Scytów i Grekom religie.


  Az sie wierzyc nie chce, ze Ukry sa tak starodawnym narodem:

  Historia według Ukraińców – Wolna Polska – Wiadomości
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/historia-wedlug-ukraincow-2015-09
 • @Tiamat 16:10:47
  "Bo to Adam i Ewa w Raju nie mówili po ukrainsku tylko ...po polsku i to Polacy zafundowali Indiom Braminów i stworzyli sanskryt.
  Najlepszym dowodem na polski sanskryt jest fakt, ze slowa takie jak ‘ mama', ‘ tata', ‘ brat' sa bardzo podobne w sanskrycie , co niezbicie świadczy o tym, ze to Polacy stworzyli sanskryt."

  Coś w tym musi być, bo przecież wielebny ojciec by nie zmyślał. Franciszkanin Wojciech Dembołecki napisał w 1633 r. książkę "Wywód jedynowłasnego państwa świata", w której wykazywał, że rajskim językiem doskonałym był język polski. I na pewno wielu na Neonie w to wierzy.
 • @Pedant 16:50:26
  Ot takich wywodów wielebnego ojca Wojciecha Dembołeckiego można pomyśleć, że sam wąż w Raju szeleścił po polsku......
 • @Tiamat 16:10:47
  Ha ha hi.......

  Fajne, te sensacje na poziomie kiepskiego kabaretu.

  No to żeś my się pośmiali z litości nad historią według upa dlińców.

  Ale zabrakło mi jeszcze jednego, ze Ukraińcy stworzyli wszechświat i człowieka do kompletu tej ukraińskiej żałosne j całości.

  Salution ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ✔
 • @Pedant 16:50:26
  Tym wierzącym w ukraiński "fenomen wiedzy" można jedynie pogratulować najwyższego IQ ☺


  Salut ☺✔
 • @fretka 17:02:07
  "Ot takich wywodów wielebnego ojca Wojciecha Dembołeckiego można pomyśleć, że sam wąż w Raju szeleścił po polsku......"

  No nie. Szwargotał po niemiecku.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej