Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
114 postów 1799 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐ ◇ ⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka meryt

Covid'19 ↔ Sputnik V vs Pfizer i Moderna i BioNTech

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Covid'19 i obawy przed nie do konca testowanymi szczepionkami. Co raz bliżej jest podjęcie masowych szczepiń. Komu zaufać, by być zdrowym i nie umrzeć od szczepionki.

 

■■■ 

Niech każdy dwa lub trzy razy się dobrze zastanowi przed podjęciem decyzji we wstrzykiwaniu sobie nie do końca sprawdzonych w kwestii szkodliwego, ubocznego działania nieznanych środków do organizmu.

■■■

 


 

 

Info o skuteczności rosyjskiej szczepionki przedstawionej w programie RTR.

Szczepionka Sputnik V jest skuteczna w 95%

Według rosyjskich źródeł opublikowanych w programie RTR, szczepionka Sputnik V wyprodukowana w Rosji jest skuteczna w 95% i działa 42 dni po podaniu. Faktycznie są to w sumie dwa zastrzyki, które łącznie będą kosztować 12 euro dla zagranicznych odbiorców. Szczepionka ta będzie więc tańsza niż szczepionki firmy Pfizer i Moderna czy BioNTech.

Według ogłoszonej w rosyjskiej TV informacji w RTR, dla Rosjan szczepienie będzie bezpłatne.


Zachód i uprzedzenia.

Rusofobiczna propaganda i w tym temacie jak widać jest już na pełnych obrotach i działa, więc na Zachodzie szczepionka Sputnik V a tym samym  Rosja jest ostro krytykowana i nie ma zainteresowania rosyjską szczepionką, z wyjątkiem Węgier, które wkrótce rozpoczną szczepienia Sputnikiem V.

Węgry nie chcą czekać na zgodę UE, ponieważ UE chce by szczepionki najpierw zostały zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków, zanim będą mogły być wprowadzone na rynek europejski.

Ale cały świat to nie Zachód, gdyż już ponad 50 państw w tym Chiny i Brazylia oraz kraje Afryki i kraje Ameryki Południowej okazują duże zainteresowanie rosyjską szczepionką.

Rosja chce by do końca tego roku dostępne było ponad 2 miliony dawek. A od nowego roku ma ruszyć masowa produkcja.

Zachód   vs   Rosja.

Amerykańskie firmy farmaceutyczne Pfizer i Moderna twierdzą, że ich szczepionki są w 90% a 95% skuteczne w trzeciej fazie testów. Astra Zeneca również pojawiła się w tym tygodniu z deklaracją skuteczności od 70% do 90% w ostatniej fazie testów. UE kupi dużą ilość szczepionek od firm Pfizer i AstraZeneca, umowa z firmą Moderna została nieoficjalnie także zawarta.

Rosjanie zaszczepili w fazie testów ponad 40 000 osób, a skutki uboczne według danych nie wystąpią. Rosjanie liczą, że ostatnia faza testów zakończy się przed końcem tego roku.

Już w czerwcu rząd rosyjski ogłosił, że naukowcom udało się opracować szczepionkę, która powinna być bardzo skuteczna w walce z pandemią. Pierwsze testy były w wojskowym szpitalu z udziałem 38 osób Sputnik V został zarejestrowany na początku sierpnia. Pierwsze wyniki testów zostały opublikowane na stronie w piśmie medycznym The Lancet.

Pozytywny rezultat: to że u wszystkich 38 uczestników pojawiły się przeciwciała przeciwko koronawirusowi, a w tylko w pierwszej fazie tuż po wynalezieniu w paru przypadkach wystąpiły jedynie niewielkie skutki uboczne. Które przy dalszych badaniach zostały wyeliminowane. 

Z tego powodu na Zachodzie rozpoczęła się masowa krytyka. Rosja uważa to za jedną z wielu antyrosyjskich rusofobicznych krytyk, poniewaź wszystkie oryginalne dane i pełny protokół dotyczący badań zostały przesłane do The Lancet. A szef analizujący dane Denis Logunow odpowiedział na zarzuty, że nie ma powodu do niepokoju.

Dyrektor medyczny Natalia Kuzankowa, rozumie, że są ludzie, którzy są zaniepokojeni. „Pierwsze testy szczepionki rzeczywiście przeprowadzono bardzo szybko” - mówila w RTR. „Ale prędkość jest podyktowana sytuacją, w której się znajdujemy:  niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się wirusa covid'19”.

Natalia Kuzankowa zapewnia, że ​​wyniki testów zostaną w razie potrzeby zweryfikowane na całym świecie, więc nie ma ryzyka że ​niebezpieczna szczepionka pojawi się na rynku i że jest to wykluczone. Pociągałoby to za sobą ogromne dla Rosji ryzyko, tym bardziej, że wiele państw już wyraziło zainteresowanie Sputnikiem V. „Ale jeśli nasze testy zakończą się sukcesem, to mamy szczerą nadzieję, że nasze życie wróci do normy” oznajmiła Kuzankowa.

Na całym świecie trwa wyścig o szczepionkę, która powinna zapewnić ochronę przed wirusem covid'19. Rosja jest liderem w opracowaniu szczepionki przeciwko covid'19.  Szczepionka Sputnik V juz w sierpniu 2020 roku został zarejestrowany, chociaż przeprowadzono tylko testy na małą skalę. Rosjanie byli za swój  szybki sukces w opracowaniu szczepionki ostro na Zachodzie krytykowani. Rosja zdaje sobie sprawę, że ze strony Zachodu okazywana nienawiść iciągłe  rusofobiczne histeryczne reakcje na Zachodzie,są f dla Rosji obecnie już  niczym nowym i staly sie juz ze strony Zachodu standardem. Przeciez wszystko co czyni i ogłasza Rosja jest zawsze i wszędzie  złe, wrogie, antyludzkie, agresywne. ( dla przykladu: Gdy Rosja pomaga Armenii to jest złe  a gdy nie pomaga Armenii to też  złe) choćby Rosja uratowała miliony ludzi to i tak dla liderow i mediów na Zachodzie będzie zawsze trwać szeroko zakrojona antyrosyjska propaganda i polityczmo-medialna histeria.

Rosja uruchomiła specjalną aplikację którą osoby zaszczepione mogą zainstalować na swoim telefonie komórkowym. Aplikacją tą można codziennie sprawdzać jak osoba zaszczepiona sobie radzi.

Aplikacja ta jest częścią programu testowego Sputnika V. W samej Moskwie tysiące ludzi uczestniczy w tym programie a jeszcze znacznie więcej w całej Rosji. Ludzie po badaniu lekarskim otrzymują pierwszy składnik szczepionki przeciwko wirusowi Covid'19 a drugą porcję dopiero po trzech tygodniach.

„Po wstrzyknięciu pierwszego składnika wytwarzane są przeciwciała” - mówiła o tym w RTR Jelizaweta Skwortsowa, kierownik medycznego centrum badawczego w Moskwie a „Drugi składnik wzmacnia ten efekt”.


Zachód usilnie i pośpiesznie zabiega o eksport swoich szczepionek.

Pozostaje pytanie co jest dla farmaceutycznych firm istotne ? 

SKUTECZNOŚĆ ? czy WALKA o OGROMNE ZYSKI ?.

Szczepionka przeciwko SARS-CoV-2, opracowana przez Uniwersytet Oksfordzki i firmę farmaceutyczną AstraZeneca, walczy o swoje miejsce na Ziemi. A deklarowana skuteczność to jest 90 procent, więc niższa niż skuteczność 95 procent, o którą ogłaszają  firmy Sputnik V, Pfizer, BioNTech i Moderna.

Pozostaje pytanie, jaka jest pewność, że te szczepionki będą skuteczne w praktyce ? 90% ? 95% ? a może tylko jest to biznesowa reklana ? fikcja by szybko uzyskać zezwolenie na masową produkcję i móc w krótkim czasie zarobić miliardy euro / dolarów.

Skuteczność ?

Nie można tego jeszcze z całą pewnością powiedzieć. Bo to, co jest "znane" o skuteczności, to wiemy jedynie z komunikatów w TV i prasowych. Prawdziwe dane te najważniejsze w oparciu o badania i analizy dotyczące szczepionek nie są jeszcze tak naprawdę nam dostępne do oceny.

Zalecam więc szczególną ostrożność w poddawaniu się (nie do końca sprawdzonym w kwestii ewentualnych powikłań szczepieniom) eksperymentom i tym samym dobrowolnemu służeniu jako królik doświadczalny dla dobra nie tyle ludzi a bardziej dla dobra przemysłu farmaceutycznego .


Uwaźam że dla potencjalnych klientów, zdrowiej będzie odczekać aż będą wyeliminowane  wszelkie uboczne działania w 99%  a nie polegać na dobrej wierze i deklarowanej przez producentów (liczących miliardowe zyski)  skuteczności  90 % a 95 % ... ? .

Ważne jest by nie było setek tysięcy a może i miliony śmiertelnych ofiar na skutek nie dokładnie przetestowanych i w pośpiechu opracowanych szczepionek.

Tak jak to już było w przeszłości z trującymi "lekami".

Niech każdy dwa lub trzy razy się dobrze zastanowi przed podjęciem decyzji we wstrzykiwaniu sobie nie do końca sprawdzonych w kwestii szkodliwego, ubocznego działania nieznanych środków do organizmu.

 

 Alfax.

 

 

KOMENTARZE

 • Dla zachodu liczy się zysk korporacji ponad wszystko.
  Zdrowie ludzi jest bez znaczenia ... przykładem może być żywność w USA która rujnuje zdrowie Amerykanów i napędza klientelę do prywatnego biznesu (bo nie służby) zdrowia.

  W ciemno można powiedzieć że zachodnie koncerny walczą o zyski a nie o zdrowie pacjentów... a tu jak zawsze reklama lewe badania dźwignią handlu ...
  Rosja sprzedaje szczepionkę praktycznie po kosztach czyli nie dla zysków
  a dla Rosjan szczepionka jest za darmo.
  To całkiem inne podejście.. tu nie ma motywacji oszustwa szkodzenia ludziom a wręcz przeciwnie...
  Zachodnie podejście "dla zysków" rodzi uzasadnione podejrzenie "wspomagania zysków" kłamliwą propagandą, oszukanym badaniami, i nieuczciwym wypychaniem konkurencji z rynku... oraz wsparciem ze strony skorumpowanych (opłaconych) polityków, "ekspertów" czy dziennikarzy.. taki jest zachód to "kręgosłup moralny" zachodu to jego "wartości"... taki był zachód od wieków to wręcz kultura zachodu.
 • Moich krewnych, znajomych w pracy przetestowali i uznali ze maja wirusa.
  Ja z nimi obcuje dziennie pijac drinki i nic mi nie jest. Moja zona kwitnie robiac to samo. Bawimy sie na emeryturze na ile nas stac. Codzien przychodza do nas ludzie na drinka i Covid nic nam nie robi. Moze powinnismy sie przebadac ? Moze mamy Covid bezobiadowy a to by byla naprawde straszna rzecz.
 • @staszek kieliszek 08:35:36
  a co pijecie ? bo może to jest recepta na Covida ?
 • Sputnik V to placebo?
  https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/201029719-Rosjanie-zaszczepili-sie-Sputnikiem-i-zachorowali-na-Covid.html
 • @Talbot 10:13:28
  Rosja to nie mafia, takich numerów nie robi wbrew sobie.
  To wrogowie Rosji wmawiają Rosji robienie takich numerów.
  To się nazywa obrabianie d..py..
  ulubione zajęcie mediów mafii, marionetek mafii itp.
 • @Oscar 10:28:50
  Autor zaznaczył że :

  "Zachód i uprzedzenia.

  Rusofobiczna propaganda i w tym temacie jak widać jest już na pełnych obrotach i działa, więc na Zachodzie szczepionka Sputnik V a tym samym  Rosja jest ostro krytykowana i nie ma zainteresowania rosyjską szczepionką, z wyjątkiem Węgier, które wkrótce rozpoczną szczepienia Sputnikiem V."

  NS 2 to też jest złe dla amerykańskich banksterów i łupków.
  Konkurencję światowe chazary muszą zniszczyć metodami sabotażu, pomówień i 5 kolumną w Rosji.
  Czyli agentami takimi jak Nawalnym w samej Rosji opłacanymi prze obcą agenturę w $$.

  Autor zaznaczył że każdy chociażby najszlachetniejszy ruch i szlachetne czyny ze strony Rosji są zawsze natychmiast mieszane z błotem przez mainstrimowe pełne ścieków media i podawane do publicznej wiadomości jako Fake News.
 • ---->
  http://niepodległy.pl/#/829/?monitor=829#nowy
 • @Talbot 10:13:28
  ...
  " w chwili obecnej (szczepionka) jest po prostu elementem propagandy - uważa ukraiński politolog ołeksandr donij",

  No tak taki ołeksandr donij typowy ukrop i banderowiec jest dla rusofobów jak najbardziej ogromnym autorytetem, podobnie jak cała ta upa banderowska junta w Kijowie.

  Jeszcze dodać taki ogromny autorytety które lansuje na NEon24 najważniejszy "autorytet" @beznetki i mamy obraz w komplecie.
 • @Leonardo da Vinci 11:08:35
  Opracowanie szczepionki, przetestowanie i homologacja przed wprowadzeniem do użytku - trwa minimum 10 lat.
 • @staszek kieliszek 08:35:36
  To bardzo pocieszające, co Pan pisze. Niestety, gdyby w Polsce ktoś chciał tak się zachowywać jak Państwo, w najlepszym razie zostałby ukarany grzywną sądową a w najgorszym przymusowo powleczony na oddział cowidowy. Ale więcej napiszę wieczór, jak mi słońce przestanie świecić na wytartą klawiaturę i monitor.
 • @Talbot 11:18:39
  To też prawda że okres trwających testów to długi czas.

  Jenak wszyscy producenci szczepionek idą drogą na skróty. Bez wyjątku.
 • @Leonardo da Vinci 11:08:35
  "No tak taki ołeksandr donij typowy ukrop i banderowiec jest dla rusofobów jak najbardziej ogromnym autorytetem, podobnie jak cała ta upa banderowska junta w Kijowie."

  Nie obrażaj Rusinów, bo to jeden i ten sam naród.

  Putin i Bill Gates mają ten sam cel - wprowadzić światowy komunizm.
  Już niedługo się o tym przekonamy w Davos 2021.
 • @Oscar 10:28:50
  Rosja robi dokładnie to samo, co firmy amerykańsko - niemieckie! Wykorzystuje nieświadomych ludzi jako materiał eksperymentalny do III fazy badań. W sensie naukowym III faza jest nieodzowna do oceny bezpieczeństwa leku i skutków ubocznych. Nooo, takiego kurewstwa nawet z thalidomidem nie zrobiono!!!
 • @Leonardo da Vinci 10:55:03
  Bu ha, haha, "najszlachetniejszy ruch i szlachetne czyny ze strony... " jakiegokolwiek rządu :) Z całym szacunkiem, Pan jesteś naiwny jak malutkie dziecko.
 • @Talbot 11:39:38
  Moja krytyka nie ma nic wspólnego z Rusinami tylko z banderowską zarazą która po przez krwawy zamach stanu przejęła władzę i jest gangreną wrogą Polsce i Rosji.

  banderowców upa bandytów nie nazywajmy Rusinami bo to swołocz i bandyckie zwyrodniałe zbiry.
 • @Talbot 11:18:39
  Nieprawda. Wystarczy 5 lat, byle był spełniony "złoty standard" eksperymentów klinicznych (randomized controlled trial) Choć raz napiszę, że o metodologii badań naukowych i kryteriach ich prawdziwości ma Pan takie pojęcie, jak wół o gwiazdach, a Pan nie będzie mógł mnie zablokować :) A homologację może Pan sobie ustawiać co najwyżej w światłach na skrzyżowaniu, oczywiście, jeśli jest Pan inżynierem elektrykiem.
 • @viridiana 11:45:18
  Niech pani nie zachowuje się tak jak naiwne dziecko bo wyrywając z kontekstu (szlachetne postepowanie) sama się ośmieszała nie zwracając uwagi że sens tego zdania ma na celu całokształt a nie odnosi się tylko do szczepionki. Każdy Rosji ruch pomocy dla innych (w Italii) nawet w 100% szczery był w mediach głównego ścieku opluty i krytykowany.

  Nie mówię że Rosja jest święta ale zgadzam się z Autorem że oczernianianie Rosji stało się już psychiczną chorobą zgnitego moralnie mafijnego Zachodu.

  Putin Rosja winny ze słońce świeci i że deszcze padają.
 • @Leonardo da Vinci 11:48:50
  "Moja krytyka nie ma nic wspólnego z Rusinami tylko z banderowską zarazą "

  A oni to nie Rusini?

  Rusini zawsze byli agresywni wobec innych narodów. Rusini byli od wieków pod wpływem Mongołów i Turków Osmańskich i przejęli agresję w genach.
  Ukraińcy i Rusini mają tę samą Haplo Grupę.
  Nie mylić z Rosjanami - bo to mieszanka etniczna.
 • @viridiana 11:40:34
  a jak to robią "cywilizowane narody " ?
  Bo dla III faz trzeba zebrać wyniki od kilkudziesięciu tysięcy ludzi .

  Jedyna metoda to informować o eksperymencie czyli dobrowolnie na pacjentach..
  To zawsze jest k..restwo bo połowa dostaje placebo a jest chora czyli potrzebuje leczenia.

  Jest jakieś inne rozwiązanie ?
  Zwierzęta są inne niż ludzie i inaczej reagują na leki.
 • @Alfax
  Salute 5*.
 • @Talbot 12:28:26
  Ja bardzo lubie takie dyskusje o Slowianach i haplo-grupach.
  Z tego wpisu p. Talbota rozumiem, ze Rusini i Ukraincy to w ogole nie Slowianie i bo przejeli agresje w genach od Mongolow i Turkow Osmanskich.

  Biorac pod uwage, ze nie umiem sobie wyobrazic genetycznych Ukraincow ani genetycznych Rusinow, to ta rosyjska mieszanka genetyczna, niewatpliwie miala ogromny wplyw na stosunki polsko-chinskie w bitwie pod Grunwaldem.
  Natomiast Rusini razem z Ukraincami z Donbasu zasilili genetycznie Persje, Albanie i Mezopotamie.
 • @Talbot 12:28:26
  "Nie mylić z Rosjanami - bo to mieszanka etniczna."

  Rosjanie mają tylko kilka procent wschodniego DNA. Natomiast mają dużą domieszkę genów fińskich i bałtyckich.

  Co do zachodnich Ukrainców to zatrzymywały się tam migrujące plemiona turecko stepowe. Wschodni Ukraincy nie różnią się od Rosjan.

  Rdzenni Polacy zapewne mają domieszki germańskie i celtyckie, na południu wołoskie.

  Trudno o "czystą rasę".
 • A póki co Koronawirus w Polsce: 15 362 nowe zakażenia. Zmarły 674 osoby, najwięcej od początku epidemii
  "We wtorek resort zdrowia poinformował o 10 139 przypadkach koronawirusa, w poniedziałek o 15 002. Rekord dziennej liczby zakażeń padł 7 listopada – zanotowano wtedy 27 875 przypadków."
  Źródło:
  https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1460756,koronawirus-w-polsce-liczba-zakazonych-najnowszy-bilans.html

  Tymczasem w kraju nad Wisłą:

  "Niemiecki prezydent oferuje pomoc. Duda milczy
  21 października niemiecki korespondent dziennika „Die Welt” w Polsce Philipp Fritz opublikował komentarz, w którym napisał, że choć polski „system ochrony zdrowia stoi na krawędzi załamania (…) a ludzie umierają przed szpitalami” to „proszenie o pomoc nie pasuje do strategii komunikacyjnej polskiego rządu, a zwłaszcza proszenie Niemców, które w Polsce są zawsze obwiniane o całe zło w UE”.

  W swoim komentarzu Fritz dodał, że w tej sytuacji Niemcy nie powinni czekać na zapytania z Polski, lecz „otwarcie zaoferować swoją pomoc”. „Przecież Polska to sąsiad i bliski partner” – napisał dziennikarz.

  Jeszcze tego samego dnia niemiecki minister ds. europejskich Michael Roth napisał po polsku na Twitterze: „Solidarność w tych trudnych czasach jest dla nas szczególnie ważna. Pomagamy naszym europejskim sąsiadom i partnerom w ochronie zdrowia ludzi i w skutecznym zwalczaniu pandemii koronawirusa”."
  Źródło:
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/polska-nie-jest-zainteresowana-niemiecka-oferta-pomocy-w-walce-z-koronawirusem/sd3602d
 • Autor
  5* już dałam wcześniej a teraz skomentuję Pańską trafną i nader obiektywną całość.

  Na podstawie dodatkowych informacji już wiem, że % skuteczności szczepionki na covid-19 jest liczbą urojoną, czyli konstruktem matematycznym, z prawdą nie mającą nic wspólnego.

  A więc ad rem, ostrzegam, będzie trochę nudne:

  Niektórzy wiedzą już, że każde eksperymentalne badanie naukowe powinno być przeprowadzone zgodnie z zasadami tzw. "złotego standardu". Tutaj tak nie było. Natomiast było tak: I faza - eksperymenty na zwierzętach zakażonych;szczepionka i placebo. Na razie ok. II faza- eksperymenty na ludziach, ochotnikach , prawdopodobnie już zakażonych, procedury takie same. Chociaż ścierwomedia coś bredziły o ochotnikach, którzy zgodzili się na zarażenie za jakąś tam kwotę naturalnie, więc nie wiem. W każdym razie mamy 20 - 100 ochotników i konieczne dla tej sytuacji procedury: Faza II a) : ustalenie zasad bezpieczeństwa, dawkę i sposób podawania szczepionki tej małej grupie. Wyniki wstępne mieli program statystyczny. Faza II b) badania przeprowadzone są już na grupie docelowej w przedziale wieku 18-55 i 65-85. O ile poprzednio wystarczyło zapłacić 20 kamikaze, tu już trzeba bulić 100-300 osobom w przedziale wieku i składzie etnicznym 12-15 lat, 16-55 i powyżej. Nadal bada się różne sposoby dawkowania szczepionki, celem określenia dawki optymalnej. Tu podawane są dwie szczepionki typu mRNA (szczepionka a i b), aż wreszcie - finis corona opus! (koniec wieńczy dzieło) II fazy i przechodzimy do fazy III! Faza III - grupa eksperymentalna powinna się zaczynać od 10000 osób i więcej w (uwaga!) wybranej populacji. A więc 10000 ludzi z nadciśnieniem tętniczym, 10000 z nowotworami takimi i siakimi, 10000 kobiet w ciąży, 10000 ludzi takich jak ja czyli z rozedmą płuc itd. itp.
  Z pośpiechu - TA TRZECIA FAZA ZOSTAŁA POMINIĘTA. Wykluczone z badań lub dokładniej - nie zostały objęte badaniami - co oczywiste - kobiety w ciąży, ale także zaburzone psychicznie (depresja, zaburzenia maniakalne, schizofreniczne, cyklofreniczne, urojeniowe, osobowości, osoby z HIV, cukrzycą, i naturalnie te, o których wspomniałam wyżej. Przykładowo rzecz biorąc, w Polsce jest 9,9 mln. dorosłych z nadciśnieniem tętniczym, z cukrzycą 2 mln. Nie wiadomo więc jak oni i ci z innymi chorobami zareagują na szczepionkę. Zachodzi więc uzasadnione podejrzenie, że SZCZEPIONKĘ PRZEZNACZONĄ DLA CAŁEJ POPULACJI TESTOWANO TYLKO I WYŁĄCZNIE NA OSOBACH ABSOLUTNIE ZDROWYCH.

  Unikając powielania głupkowatych teorii spiskowych można z całą pewnością stwierdzić, że dla milionów Polaków cierpiących na różnego rodzaju choroby przewlekłe, działanie tych szczepionek (zarówno rosyjskiej jak i amerykańsko-niemieckiej ) może być obciążone BARDZO DUŻYM RYZYKIEM.
 • @Oscar 12:50:23
  Widać, że Pan wie o co chodzi, więc nie będę smędzić bez potrzeby. Dodam tylko, że w naukach przyrodniczych nie istnieje pojęcie "cywilizowane narody". Ale rzeczywiście, w III fazie badań grupa eksperymentalna powinna liczyć od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy ludzi wzwyż. Skoro jednak Moraweicki już bredzi o masowych szczepieniach pod koniec stycznia 2021 r. podejrzewam, że to właśnie będzie III faza eksperymentu. Roześlą aplikacje komórkowe zaszczepionym, i króliczki doświadczalne same będą donosić eksperymentatorom o występujących powikłaniach. Sprytne, co? W III fazie placebo i grupa kontrolna nie są już potrzebne. A lekarze dostaną nowe instrukcje do kodowania zgonów. Zresztą dla czystości eksperymentu części osób można przecież podać wodę destylowaną i nie postrzegać tego jako kur....wa, bo przecież szczepionka w zamyśle nie ma leczyć, tylko zapobiegać. Natomiast przy tak demonicznym pomyśle odpadają trzy ważne kwestie:
  1/ świadoma zgoda na eksperyment,
  2/ brak konieczności płacenia za udział w nim,
  3/ konieczności płacenia odszkodowań w przypadku powikłań i zgonów.
 • @Pedant 17:54:45
  To wszystko prawda.
  Ja mam tylko pewne problemy z dostępem do informacji na temat:

  Gdzie i który instytut naukowy zajmuje sie badaniem haplogrup i mieszanek genetycznych na terenach polskich?.
  Jak wielki był wpływ na nieskalane prasłowiańskie geny następujących zdarzeń:
  Najazdow Wikingów, wojen szwedzkich, Braci Arian, kampanii napoleonskiej, monarchii austriackiej, zaborów i zamojszczyzny na Kresach, oraz stosunków polsko- niemieckich.

  Zachodzi również pytanie jaki był wpływ genów włoskich dworaków Krolowej Bony i saskich dworków na kod genetyczny polskich rycerzy i szlachty zasciankowej?.

  Z kolei, szlachta zasciankowa i inne stany (chłopstwo, rycerstwo a nawet arystokracja rodowa) rozniosły polskie geny po świecie i wzbogaciły genetyczną mieszanke na Bliskim Wschodzie, w czasie Wypraw Krzyżowych.

  Siostra Boleslawa Chrobrego, Świętosława wzbogaciła kod genetyczny Anglikom, Norwegom i Szwedom, a Marysieńka Walewska wzmocniła francuskie geny; podobnie jak polskie dziewoje wzięte w jasyr turecki, w haremach ottomanskich rozsiewały pradawne polskie geny, które to geny przekazywali namiętnie Turcy Rusinom i Ukraincom z Podola i okolic.
  Tam mieszaly sie geny turecko ukraińskie z litewska odmiana inflandzko- gaelicko-chazarsko-semicka.

  A do tego, fale cyganow z Indii masowo wędrowały całymi taborami po calej Europie i krajach słowiańskich..
 • @Oscar 08:46:54
  Pijemy co kto przyniesie. Zastanawia mnie nagonka z przed laty na palenie papierosow. Teraz w zasadzie juz ludzie tytoniu nie pala. Cena paczki papierosow jest niebotyczna a i lokale palenia zabraniaja. Na lotniskach trzeba wyjsc by zapalic. Kiedys mozna bylo palic wszedzie. Czy przypadkiem palenie tytoniu nie ma korzysci zdrowotnych przeciw Covid 19? Wtedy wszystko mialo by sens bo przeciez rzadom na naszym zdrowiu nie zalezy. Wpompowali w kampanie przeciw nikotynowa biliony. Z dobroci dla nas?
 • @Tiamat 04:56:23
  A jednak ciekawe są losy tak rozproszonego ludu jak Sinti.

  Sinti (męskie Sinto, żeńskie Sintezza), w języku potocznym określane także jako Cyganie, to ludu koczowniczy.
  Większość Sinti postrzega siebie jako odrębną grupę etniczną, są oni jednym z pięciu plemion romskich.

  Sinti podobno pochodzą z Sindh a jest to prowincja Pakistanu lub z okolic Sindhu (Indus) w Indiach.

  Według źródeł, wyemigrowali stamtąd do Persji, gdzie często szukali pracy jako muzycy. Z Persji wyruszyli do Europy i Afryki Północnej. Według historyka Marko D. Knudsena, są oni potomkami kasty Domba z północnoindyjskich królestw Gurjara i Radżput, którzy zostali zabrani na zachód przez armie Mahmuda z Ghazni w XI wieku. W ich utworach muzycznych widaç że przejmują dla siebie tradycyjną muzykę z krajów, przez które przeszli.

  Językiem Sinti jest romski, chociaż w rzeczywistości nie jest to jeden język, ale raczej zbiorcza nazwa kilku pokrewnych języków.
  Ich język jest bogaty w zapożyczenia z różnych terenów na których przebywali.
 • @Tiamat 04:56:23
  Dziwne,dziwne.Osoba podpisująca się jako Tiamat zazwyczaj sypie linkami w odpowiedzi a tu tym razem to "nie wiemm, nie widzałamm, nie znalazłamm". Oooo sorry masa linków poznikała ale:
  https://www.geni.com/projects/tag/r1a
  https://www.scirp.org/pdf/AA20120100001_58744990.pdf
  https://dienekes.blogspot.com/2014/03/major-new-article-on-deep-origins-of-y.html
  https://www.familytreedna.com/groups/r-1a/about/background
  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15959808/
  Ktoś coś jednak tam bada i publikuje.

  Tak z innej beczki osoba podpisująca się jako Tiamat winna w swojej wszechwiedzy wiedzieć o instytucji zwanej swojsko babka, wiedz-ma, wied-da i nieswojsko czarownica. Babki niechciane płody spędzać umiały i robiły to nawet jeszcze na początku XX wieku powszechnie.
  Jak wielka ich wiedza była dziś już nie odgadniemy. Pewne poszlaki można znaleźć w starych książkach np. Ossendowskiego. Polecam cieniutką na początek książeczkę "Dziki Wschód"

  Kiedyś dawno, dawno temu, za siedmioma górami natknąłem się na artykuł opisujący dziwne zjawisko stosunkowo małej zapładnialności następującej w wyniku gwałtu.Jakiś mechanizm działa. Link " not exist"

  Pragnę zaznaczyć, że jestem osobą niekulturalną i z nizin społecznych jak niejaki cham "Kmieć" i "Pani" odpowiedzi nie oczkuję bo i pewnie nie zrozumiem.
 • "Komu zaufać, by być zdrowym i nie umrzeć od szczepionki."
  -------------
  Czy żywiciel może zaufać pasożytowi - pytam retoryczni?
  Żywiciel jest dla pasożyta czy odwrotnie?
  Po powyższych pytaniach sprowadzających nas na ziemie - do rzeczy.
  Otóż jeżeli zapodadzą nam w szczepionce jakąś truciznę - to będzie to tylko jeden składnik tzw. broni binarnej. Będzie on nieszkodliwy (obojętny) do czasu zastosowania na nas drugiego składnika, który niekoniecznie można podać w zastrzyku. Drugi składnik tej broni można podać selektywnie pod wieloma postaciami i w różnym czasie.
  Wniosek?
  Nie o to chodzi - czy będą nas truć - bo będą - tylko jak i kiedy?
 • @Tiamat 04:56:23
  A jakież to ma znaczenie dla omawianego tematu bezpieczeństwa i skuteczności szczepionek? Zresztą etniczność i rasa są obecnie terminami używanymi zamiennie i to głównie z powodu różnic kulturowych a nie genetycznych. Najpierw trzeba przecież wykazać, że różnice kulturowe determinują różnice biologiczne. A od tej tezy do konotacji genetycznych droga bardzo daleka. Nie wiemy nawet jakie grupy etniczne brały udział w badaniach nad szczepionką a cóż dopiero jakie geny. Ta dyskusja nad genami siostry Chrobrego i sług królowej Bony nie ma najmniejszego sensu.
 • @staszek kieliszek 05:46:58
  Nie ma. Paru moich znajomych palaczy w tej chwili umiera w szpitalu na covidowe zapalenie płuc. Poza tym jest dowiedziona podatność na raka płuc wśród palaczy. W kampanie przeciw alkoholowe i przeciw narkotykowe też wpompowali biliony naszych pieniędzy. Bilans zysków i strat jest przecież oczywisty.
 • @d.jaś 09:41:40
  re:
  "Babki niechciane płody spędzać umiały i robiły to nawet jeszcze na początku XX wieku powszechnie...
  ....dziwne zjawisko stosunkowo małej zapładnialności następującej w wyniku gwałtu. Jakiś mechanizm działa. Link " not exist".

  Znaczy sie, jeszcze jeden ginekolog -amator od damskiej anatomii, ze słabą znajomością języka angielskiego.

  Odpowiadam:
  Ja sie skrobankami nie zajmuje wiec uważam, ze 'ta inna beczka' jest nie na temat.

  Osoba niekulturalna tez mogłaby posiąść sztukę czytania.

  Żaden z linków podanych przez d.jas nie omawia polskich genów badanych na ziemiach polskich.
  A jeden podany link ma nawet informacje 404!
  Widac jas.d nie wie co i komu - i po co - wysyła.

  I jas.d nie doczytal , ze chodziło mi o badania polskich genów na ziemiach polskich i polskich genów rozsypanych po świecie.. Podałam przyklady polskich wędrówek po swiecie i wędrówek do Polski.

  Wyraznie zaznaczyłam, ze mam problemy z dostępem do informacji odnośnie wędrówek polskich grup genetycznych.
  I DLATEGO nie podałam linków. Jas.d tez nie podał .

  Szukanie przodków na Litwie czy Ukrainie wcale nie musi dotyczyć badań genetycznych. Nie interesują mnie również grupy anglo-saskie.

  Proszę najpierw przeczytać uważnie, ze nie wypowiadam sie na temat badań : nie podaje linków do badan bo nie mam do nich dostępu i podaje tylko wędrówki ludów jako potwierdzone przez historie i wszystkie inne badania, zjawiska przenoszenia genów.
  Jest to oczywiste i nie potrzebuje linków.

  A wędrówki ludów jak i historia Polski nie potrzebuja żadnych odnośników bo zakładam, ze historia Polski powinna być wszystkim znana, potwierdzona przed podstawowa edukacje.

  Podobnie jak niejaki kmiec, jas.d nie ma pojęcia o erystyce.

  I podobnie ja niejaki kmiec , jas.d nie ma zielonego pojęcia co i komu poleca do czytania.
  Bo najpierw trzeba samemu poczytać co w tych linkach pisze.

  A teraz prosze mi podać linki do badan n/t występowania polskich genów w Mezopotamii i starożytnym Egipcie.
 • Wszyscy
  "Według ostatnich badań szczepionek przeprowadzonych przez Modernę, u 100% osób w grupie badanej szczepionki w wysokiej dawce wystąpiły niepożądane reakcje. Niepożądane reakcje wywołane przez szczepionki mRNA są tak powszechne, że brytyjski rząd potwierdził ostatnio, że oczekuje ogromnej fali „niepożądanych skutków” po szczepieniach na COVID-19. Rząd Wielkiej Brytanii zabiega o system sztucznej inteligencji w celu przetworzenia spodziewanej powodzi obrażeń spowodowanych szczepionką COVID-19 i skutków ubocznych opisanych jako „bezpośrednie zagrożenie dla życia pacjenta”. Inaczej mówiąc, oni już wiedzą, że te szczepionki zabiją ogromną liczbę ludzi. David Knight w swoim demaskatorskim programie ujawnił, że adiuwanty w tej szczepionce wykazują 97% współczynnika sterylizacji u kobiet po szczepionce. Co najważniejsze, kiedy ludzie zaczną umierać po tych szczepionkach, establishment medyczny zakwalifikuje je wszystkie do zgonów z powodu COVID-19, żeby nadal twierdzić, że pandemia ulega pogorszeniu. To wyprodukuje zupełnie nowy cykl zgonów, histerię medialną i politykę obowiązkowych szczepień. Te z kolei, w wyniku samonapędzającej się machiny, zabiją jeszcze więcej osób, co poskutkuje zaszczepieniem i zabiciem jeszcze większej liczby osób." Tłumaczenie: Ola Gordon
  Źródło oryginalne: Distributednews.com
  Źródło polskie: 
  Wolna-Polska.pl

  źródło: 
  Wolne Media
  Jeszcze jedno ciekawe info o szczepionkach. Były one testowane wyłącznie na osobach młodych i zdrowych. Z prób testowych byli wyłączeni palacze, ciśnieniowcy, cukrzycy i onkologicy. Czyli posiadacze jakiejkolwiek choroby "współistniejącej" i palacze z automatu powinni być wyłączeni ze szczepień. A kandydatów młodych i zdrowych mamy bez liku: Morawiecki, Szumowski, Niedzielski, Kraska, i wielu innych. Wyżej wymienieni sprawiają wrażenie grupy testowej jakiś nowych psychotropów. Czyli stąd ten szczepionkowy pośpiech. Za rok, czy tym bardziej dwa-trzy poszczepionkowych zgonów nie da się tak łatwo przypisać covidowi, bo może już będzie  po "pandemii".                                                                                                                        Aż strach czytać, zwłaszcza gdy otoczenie też. Do kolekcji z pewną nadzieją (chyba?) opinia:  blogpilastra_ostatnia-fala         

  Choć Pilaster jest bardzo słabym źródłem informacji. Jest zaślepiony nienawiścią do PiS i to widać , słychać i czuć w jego "analizach". Z drugiej strony odrzucając jego wnioski same dane i analiza statystyczna (o ile nie przyjmuje ideologicznych założeń) jest bardzo ciekawa. Jak już jesteśmy przy linkach to ten: 

  https://www.you... 

  uważam za interesujący i wiele tłumaczący. Elegancko tłumaczy dlaczego w zachodniej sferze wszystko idzie według jednego planu (z nielicznymi wyjątkami) i jaki, niestety będzie finał. W skrócie: w 2030 nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy. Jest sporo szumu i trudno z środka zdecydować co nim jest a co jest prawdziwe. Ale jak coś wygląda jak wprowadzenie ogólnoświatowej bolszewii, jak coś zachowuje się jak bolszewia i reklamuje się jako bolszewia to to jest bolszewia. Dla uściślenia bolszewia, masoni, satanizm, NWO wszystko ładnie się uzupełnia. Konieczność zniszczenia starego żeby zbudować nowe. Satanizm jest pierwotnym usprawiedliwieniem konieczności zmiany. Ponieważ świat nie jest prawidłowy, z punktu widzenia Złego należy go zniszczyć i stworzyć nowy który będzie bardziej prawidłowy. Wyposaża on swoich bezpośrednich pomocników w półboskie moce do realizacji tego celu. To oni kierują całą przemianą. Rządy są tylko bidafrontmenami, którzy muszą wykonywać zalecenia prawdziwych władców. To tłumaczy robienie z siebie idiotów i zmianę stanowiska o 180% kiedy przyjdą adekwatne rozkazy. Jeżeli jest to prawda, a wolałbym żeby nie była, niestety wszystko na to wskazuje, że jest to mamy przejebane. Jeżeli wszystko zaczyna być robione w świetle reflektorów to MUSZĄ mieć już pewność, że nikt nie jest w stanie im przeszkodzić.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           
  Ps...Czy ktoś powie tej żydowskiej maciorze Lempart, że przyjęcie jednej dawki szczepionki na covida załatwi sprawę aborcji raz i na zawsze?       
 • @Tiamat 04:56:23
  "Gdzie i który instytut naukowy zajmuje sie badaniem haplogrup i mieszanek genetycznych na terenach polskich?."

  Badania i testy genetyczne stały się względnie łatwe, i robi się je w tysiącach laboratoriów na całym świecie.

  "Jak wielki był wpływ na nieskalane prasłowiańskie geny następujących zdarzeń"

  Takich "nieskalanej" puli genetycznej nigdy nie było. U poczatków - kiedyś w pierwszym tysiącleciu przed Chrystusem, gdzieś na terenach w dorzeczu Dniepru i Wołgi, Słowianie się wyodrębnili od Bałtów, jednocześnie się mieszając z plemionami irańskimi, tureckimi, fińskimi i germańskimi.

  Czysta rasa to był ukochany mit narodowych socjalistów, który zainfekował umysły wielu Polaków w czasach Generalnej Guberni. Wg. tego mitu Aryjczycy byli potomkami uciekinierów z Atlantydy i założycielami wyższych cywilizacji.

  https://www.youtube.com/watch?v=EAFtiUoq6TE
 • @Pedant 11:57:18
  // Wg. tego mitu Aryjczycy byli potomkami uciekinierów z Atlantydy i założycielami wyższych cywilizacji.//

  Arjowie którzy potem wyewoluowali w Persów i Słowian (po cześci Hindusów) byli uciekinierami z Hiperborei.
  Zaś z Atlantydy uciekali co którzy wyewoluują w Żydów,Greków ,Rzymian i innych mieszkańców antycznego śródziemnomorza.
  Dlaczego ludy Europy Zachodniej są duchowymi potomkami uciekinierów z Atlantydy.Jakie podstawy miała śmiertelna walka Windsorów z Rurykowiczami.Oraz inne elektryzujące szczegóły odwiecznej walki "Swiatła z ciemnością","dobra ze złem"",w wykładzie pisarza Władimira Karpca (niestety już wówczas ciężko chorego).
  https://www.youtube.com/watch?v=d-N3LHKLlsU
 • @ikulalibal 12:17:27
  "Arjowie którzy potem wyewoluowali w Persów i Słowian (po cześci Hindusów) byli uciekinierami z Hiperborei.
  Zaś z Atlantydy uciekali co którzy wyewoluują w Żydów,Greków ,Rzymian i innych mieszkańców antycznego śródziemnomorza."

  Nie zapomnijmy o Lemurii i Kataju.

  Te mitotwórcze rojenia są świetnym materiałem dla psychiatrycznej psychoanalizy. Gdzie jest Jung jak go potrzebujemy?

  http://www.atlantishistory.info/resources/875$2C000+B.C.jpg
 • @Pedant 12:47:41
  //Te mitotwórcze rojenia są świetnym materiałem dla psychiatrycznej psychoanalizy//

  Prócz mitów jest jeszcze realność na którą składa się:historia i polityka.I w obrębie tych ostatnich zachodzą niepojęte prawidłowości których nikt na tym świecie nie potrafi wyjaśnić na gruncie trzeźwego realizmu.
  Bo niby w czym jest lepsze pojęcie geopolityczne "Heartlan" od (wedle pana) "mitycznego" pojęcia Hiperborea?
  Dlaczego twórca pojęcia Heartlan jest postrzegany jako klasyk i twórca geopolityki a odwołujący się do Hiperborei "roją mity" co kwalifikuje ich jako obiekty badań psychiatrycznych?
  Proszę mi to wyjaśnić.Oczywiście na gruncie realizmu.
 • @ikulalibal 13:17:44
  "Dlaczego twórca pojęcia Heartlan jest postrzegany jako klasyk i twórca geopolityki a odwołujący się do Hiperborei "roją mity" co kwalifikuje ich jako obiekty badań psychiatrycznych?
  Proszę mi to wyjaśnić."

  Dobre pytanie. Niestety nie jestem Jungiem, więc się poddaję.
 • @Pedant 13:26:44
  // Niestety nie jestem Jungiem, więc się poddaję.//

  Poddać się też musieli lekarze psychiatrii skoro do badań/analiz/dociekań/ zmuszeni byli wprowadzić dalekie od naukowości pojęcie "etnopsychiatria".
  https://en.wikipedia.org/wiki/Culture-bound_syndrome
  Przecież ortopedzi czy kardiolodzy nie muszą uciekać się do takich oryginalności i całkowicie wystarcza im: anatomia ,fizjologia i patologia,albowiem wszystkie nogi i serca zbudowane są tak samo i tak samo działają a w efekcie na to samo chorują.
  Wiec jeśli psychiatrie traktować z naukową konsekwencją przedstawicielom tej dziedziny powinna w zupełności wystarczyć anatomia i fizjologia układu nerwowego.Wprowadzanie czynnika etnicznego jest formą klęski psychiatrii.
  Nogi Eskimosów i Niemców łamią się tak samo więc dlaczego niby ich umysły mają funkcjonować inaczej.
 • @ikulalibal 13:55:19
  "Wprowadzanie czynnika etnicznego jest formą klęski psychiatrii.
  Nogi Eskimosów i Niemców łamią się tak samo więc dlaczego niby ich umysły mają funkcjonować inaczej."

  Bo umysły są kszałtowane nie tylko przez anatomię ale i przez kulturę. Kultury mogą bardzo się różnić.
 • @Pedant 14:05:55
  //Bo umysły są kszałtowane nie tylko przez anatomię ale i przez kulturę. Kultury mogą bardzo się różnić.//

  Nie może być! wszak naukowy pogląd głosi że kultura jest manifestacją wyższych funkcji mózgu te zaś stały się możliwe dzięki powiększaniu się powierzchni kory mózgowej która była skutkiem zwiększania się ilości białka w pokarmie co spowodowane było doskonaleniem technik łowieckich to zaś stało sie możliwe dzięki tworzeniu systemu komunikacji i więzi między członkami grupy które itd itd itd
  Więc powiadasz pan że istnieje perpetuum mobile czyli taki tajemniczy mechanizm który bez żadnego zewnętrznego impulsu działa sam z siebie.
  Śmiałe.Jak na człowieka unikającego mitów.
 • @Pedant 11:57:18
  Zgadza sie.
  Jestem tego samego zdania a zadałam takie pytania celowo i retorycznie bo przeciez wiem, ze takiego instytutu nie ma a zbyt wnikliwe badania mogłyby na przyklad zaszkodzic obecnej zasiedlonej populacji.
  Pewnie powinnam te "nieskalane prasłowiańskie geny' wsadzic w cudzysłów.

  Awantury o geny maja często charakter polityczny jako pretekst do okupowania często nie swoich terytoriow. Konflikt Azerow z Ormianami moze byc przykladem. Przykladem jest tez Biblia.

  Pamietam, jak w czasie awantury w Jugosławii, Zachód bardzo sowicie
  opłacał sztuczny konflikt etniczny, co bylo pretekstem do odebrania Serbom Kosowa.
  Wtedy czytalam jakies dziwne 'naukowe' wywody w Polsce na temat...iliryjskiego pochodzenia plemion albańskich na całych Bałkanach.

  Ilirowie rzeczywiscie tam niegdys byli- okolo 200 plemion - ale ślad po nich zaginął poniewaz nie mieli pisma. Zaginęły tez języki Ilirow.

  I wiadomo dlaczego Amerykanie popieraja stworzenie "Wielkiej Albanii' na całych Balkanach. Wystarczy sie przyglądnac co sie w Albanii teraz dzieje i kto tam rządzi.

  A tak naprawde, to chodzi o koncepcje narodu i narodowej kultury; praw i zobowiązań wobec społeczeństwa, ktore zamieszkuje na tym samym wspólnym terenie , ma wspólny język i wspólną historie.

  Bo to, ze jakieś geny zaplątały sie na Kamczatce czy w Patagonii, nie znaczy wcale, ze istnial tam kiedyś ten genetyczny naród i mial tam dynastycznych władców.
 • @ikulalibal 14:45:58
  Kiedys mnie uczyli, ze nie ma 'wyzszej' czy nizszej kultury .
  Jezyk i kultura sa adekwatne do otoczenia i potrzeb w danym srodowisku.

  Sa różne stopnie cywilizacji i postępu technicznego co można okreslic mianem kultury. Ale każdy etap rozwoju ludzkosci mial swoja społeczną kulture potrzeb i zachowań , które wystarczały w danym srodowisku i epoce.

  Zachowanie i rozwój społeczeństw sa bardzo zwiazane ze srodowiskiem naturalnym i w ogóle otoczeniem i potrzebami.
  Podobnie jak nie ma języków prymitywnych, trudno mówić o prymitywnych kulturach..
  Język jest środkiem komunikacji i spełnia wymagania porozumiewania sie wewnątrz danego szczepu, plemienia, czy w ogole narodu w danej epoce i okreslonych warunkach naturalnych..
  I rozwija sie wraz z rozwojem społeczeństwa.

  Wraz z rozwojem i potrzebami społeczeństwa rozwija sie postęp techniczny, co pociaga za soba rozwoj słownictwa, języka, swiadomosci i wzorcow zachowan. Pojecie kultury znacznie sie poszerza.

  Z kultury koczowniczej i łowieckiej przechodziły plemiona w społeczeństwa osiadłe, hodowlane, i uprawe gruntów - rolnictwa.
  Wraz z rolnictwem i hodowla przyszla potrzeba usprawnienia i ulatwienia prac polowych, hodowlanych i rolniczych.

  Niby umysł byl taki sam ale potrzeby i rozwoj zmienily ludziom pojecie swiata i zakres potrzeb. Kontakty z innymi plemionami pomogly w rozwoju handlu i poszerzaly wiedze o swiecie i wzbogacały słownictwo i zwyczaje.

  Istnieje wiele teorii o kontaktach z innymi cywilizacjami, co przyspieszylo postęp techniczny i zwiększyło zakres nowych potrzeb i usprawnień..

  Naturalnie, ze inne umiejętności i sposób zycia maja Eskimosi a inne czarne plemiona z Zanzibaru i urbanizacja różnych plemion przebiega z różnym skutkiem i w różnym tempie i z różnym zapalem.
  Niemniej jednak, jest to sprawa warunków zycia i otoczenia raczej niz anatomii.
 • @Tiamat 16:31:55
  //Kiedys mnie uczyli, ze nie ma 'wyzszej' czy nizszej kultury //

  Niczego takiego nie twierdzę(choć oczywiście wolę słuchać Mozarta niż tamtamów )

  Idzie o to że ponoć stojący na gruncie realizmu Pedant twierdzi że psychika jest kreowana przez kulturę podczas gdy ja pomimo skłonności do irracjonalizmu twierdzę za nauką że kultura jest przejawem wyższych funkcji ludzkiego mózgu i nic ponad to.
  Jak się łatwo domyśleć jak wcale w to nie wierzę a sięgam po ten argument wyłącznie po to aby walnąć nim w łeb Pedanta.
 • @ikulalibal 16:41:52
  Ja mysle, ze nieporozumienie polega na tym, ze dyskutujemy dwie różne rzeczy w tym samym czasie: anatomie (biologie) człowieka i jej funkcje społeczne.

  Może podam nienajlepszy, bo skrajny przyklad: kiedyś ręce służyły do radła i motyki z drewna albo kamienia jeszcze nie rozłupanego..
  Teraz służą do stukania w klawiature.
  Kiedys nie używaliśmy mózgu do obliczeń matematycznych bo nie było takiej palącej potrzeby.

  Adaptacja organizmu i jego funkcji społecznej przeszła różne koleje losu.
  Kiedys trwała dłużej.

  Na Filipinach, na wyspie Palawan, można do dzis podglądać tubylcze plemiona właśnie z epoki kamienia jeszcze nie rozłupanego.
  Jest to swoista symbioza z cywilizacją współczesną bo nikt im nie ma prawa przeszkadzać.
  Kilkadziesiąt kilometrów dalej od dżungli, jest całkiem 'cywilizowane' Puerto Princesa- urocze miasto turystyczne i najpiękniejsze plaże i laguny na świecie.
  Jeżeli był na swiecie raj - to z całą pewnością jest dalej na Palawan.

  Zdarza mi sie, ze używam skrótów myślowych bo zakładam, ze osoba, z którą rozmawiam ma podobny sposób myślenia i używania podobnych skrótów.

  Tak mi sie zdarzyło pare dni temu; próbowałam komuś przypomnieć, ze Polska razem z Niemcami wjechala do Czechoslowacji i razem z Niemcami wjechala do Jugoslawii.
  Straszliwie mi sie dostalo, bo mój rozmówca natychmiast 'rozpoznał' we mnie anty-polska żydówkę i debila, który nie zna historii II wojny światowej bo...Polska nie mogla napaść z Niemcami na Jugosławię w 1941 roku!
  Faktycznie, nie mogła.

  Ale ten biedny czlowiek - nie wiem czemu- podal mi link do Srebrenicy z ...Wikipedii. Jeszcze ten stary, zanim Trybunal Haski zmienil decyzje.

  Założyłam, ze facio wie, ze Polska i Niemcy należą teraz do NATO, którego w 1941 roku jeszcze nie bylo. Ani Srebrenicy. Zalozylam, ze facio wie, kto napadl na Jugoslawie i kiedy.

  Niby obie strony mają racje ale moja wina, ze użyłam narracyjnego skrótu zakładając, ze o Jugoslawii, Kosowie i polskich wojskach w Kosowie przeciez juz wszyscy wiedza. A zwłaszcza ci, którzy chcą dyskutować o Kosowie.

  Dyskutujemy na blogu bardzo trudne tematy, często 'wybuchowe', bo do pewnych tematów podchodzimy bardzo emocjonalnie.

  Dla mnie, takim bardzo emocjonalnym tematem zawsze będzie Serbia bo straciłam siostrę w czasie tej wojny naftowo-gazowej , z którą ludność cywilna nie miala nic wspólnego. A konflikty etniczne byly sztucznie utworzone, zeby zniszczyc kraj.
  NATO bombardowało obiekty cywilne. Widac nie slyszelii o Postanowieniach Norymberskich.
 • @ikulalibal 16:41:52
  "Idzie o to że ponoć stojący na gruncie realizmu Pedant twierdzi że psychika jest kreowana przez kulturę podczas gdy ja pomimo skłonności do irracjonalizmu twierdzę za nauką że kultura jest przejawem wyższych funkcji ludzkiego mózgu i nic ponad to."

  Kwestia jest wielopoziomowa.

  Kultura jest zarówno przejawem funkcji mózgu i logiki treści. Na przykład studiowanie podręczników kształtuje umysł. Mózg to procesuje fizjologicznie ale sens jest ponad chemią.

  Obecna wymiana między nami jest funkcją procesorów komputerowych i czymś ponad to ;)
 • @Tiamat 03:01:22
  To bardzo smutne i współczuję utratę najbliższej Pani osoby, siostry.

  Wiem jaki to ból z własnego doświadczenia.

  Pozdrawiam serdecznie.

  Alfax

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej