Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2428 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

■ Covid -19. Ludzie. Ryzyko i pośpiech, oraz fortuna.■

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nic nie jest za darmo. To tylko złudzenie że szczepienia są gratis. Państwo i tak otrzyma za zakup i procedurę szczepień pieniądze od podatnika. Ma na to przecież sposoby. Podatki i ograniczenia socjalne.

 

■■■   Ktoś na tym zyska i zarobi miliardy,  ktoś na tym straci może nawet życie.   

■■■   Pfizer Incorporated, to jedna z największych amerykańskich firm farmaceutycznych. 

 

 

 Rozwój szczepionek przeciwko koronawirusowi przebiega w bezprecedensowym tempie, co rodzi tym  samym wiele obaw i pytań. Czy nie dokładne przebadana i przetestowana szczepionka jest bezpieczna ? Ile ludzi ma odwagę by się poddać szczepieniu ? Czy jesteśmy na to  logistycznie przygotowani ? 

  Wątpliwości co do bezpieczeństwa szczepionki i skuteczności nie są głoszone bezpodstawnie.

  Coraz wiecej ludzi w tym niezależni specjalisci z branży medycznej uważają, że producent Pfizer musi zapewnić wgląd w opracowanie szczepionek. Eksperci twierdzą, że amerykańska firma farmaceutyczna Pfizer bagatelizuje powagę zagrożeń i ryzykuje tym samym tysiące a może i setki tysięcy ludzkich istnień. Wątpliwości biorą się z tego że Pfizer nie zapewnia wglądu w to, jak opracowano tą szczepionkę przeciwko covid-19.

 Przemysł farmaceutyczy "Pfizer" , ogłosił w tym tygodniu, że ma szczepionkę o skuteczności 95%. Pod pretekstem ochrony patentowej chce zachować jej skład. W ten sposób chce zarabiać na produkcji i dystrybucji ogrome pieniądze idące w setki milionów dolarów. Taki stan rzeczy daje tej amerykańskiej firmie farmaceutycznej wyłączne prawo do produkcji szczepionki. A zakup dokonywany przez różne kraje może wynosić nawet setki milionów dawek antywirusowej szczepionki.

 To nie są kwoty i koszty nabycia wymyślone z powietrza. 

  Każdy kraj zależny od jednego producenta (amerykańskiego przemysłu farmaceutycznego jak Pfizer) kupując milionów szczepionek amerykańskiej firmy farmaceutycznej Pfizer. Zapłaci 15,50 €uro według informacji Reuters i na podstawie źródeł w UE.

Unia Europejska uzgodniła cenę 15,5 €uro za jedną szczepionkę. 

W sytuacji Polski cena 15,5 €uro  x  28.000.000 mieszkanców  (załóżmy że z 38  milionów mieszkańców Polski, będzie potrzeba zakupić  tylko dla 28 milionów potencjalnych biorców)  to koszt tej transakcji = równa się bagatela tylko  434,000,000  €uro !  a w przeliczeniu na złotówki jest to około 2 miliardy złotych (1,953,000,000 zł). Czy PiS ze swoim weto  jest na tak ogromny wydatek przygotowany ?  ! .

Polska i Węgry dwa bratanki,  tylko czy w słusznej chwili i sprawie ?.

■  Jakie w tej sytuacji jest stanowisko Polski (PiS)  ? ■  (pomijam celowo stanowisko Wegier). 

Polska ( PiS ) ze względów politycznych i rozgrywek wewnętrznych w Polsce i wbrew 25 innym państwom UE  zablokowała dumnie budżet Unii Europejskiej w którym między innymi jest ustalony fundusz o wysokości ponad 750 miliardów €URO zarezerwowanych na cele związane ze skutkami pandemii w Unii Europejskiej.

 Sytuacja jest nie do pozazdroszczenia.

Ponieważ Komisja Europejska juź podpisała porozumienie z Pfizer amerykańskim farmaceutyczym producentem szczepionek w ilosci ponad 200 milionów porcji.

Obecnie Komisja UE prowadzi też rozmowy z firmą "Moderna". 

Szczepionki firmy Pfizer mają niestety swoje ograniczenia.

Muszą być ciągle przechowywane w temperaturze minus 70°C a po odmrożeniu mogą być maksymalnie trzymane w chłodzie o temperaturze trochę powyżej zera i nie dłużej niż przez 5 dni.

 Europejska Agencja Medyczna.

Jaka jest wartość werdyktów, ocen, opinii wydawanych przez tzw ekspertów ? !  W dobie intensywnej paniki z powodu "epidemii",  "pandemii"  i w czasie dużej śmiertelności z tego powodu ???  ludzi . Czy pod silną presją głównie firm farmaceutycznych chcących jak najwięcej sprzedać szczepionek i jeszcze dużo więcej zarabiać, "eksperci"  w Europejskiej Agencji Medycznej będą objektywni i mieli wyłącznie na uwadze dobro setek milionów ludzi  ?

Czy ugną się naciskom, argumentom (korupcyjnym) i wydadzą zezwolenie na użycie szczepionek nie do końca przetestowanych.  

Takie sytuacje są znane na świecie,  gdzie politycy, eksperci medyczni przymykali oczy a wręcz propagowali publicznie "leki", szczepionki które były trucizną i tysiące ludzi po takim leczeniu zmarło lub nabawiło się groźnych chorób. 

   

■■●●  Video   vimeo.com/417745962   ●●■■

■■●●  Video  vimeo.com/417833846    ●●■■

 

Definitywnym warunkiem dopuszczenia amerykańskiej szczepionki na rynek europejski jest pozytywna ocena przez Europejską Agencje Medyczną. W obecnym stadium przewiduje się ograniczyć do małej ilosci szczepień. ( królików doświadczalnych, ludzi starych, podatnych na wirus ) by wrazie dzialań ubocznych  nowych szczepionek,  działań powodujących śmierć czy ciężkie powikłania móc zaprzestać ten nie do końca zgodny z normalną procedurą dopuszczony na rynek produkt (według zaleceń dokladnych badań, procedura badań trwa za zwyczaj parę lat by móc wykluczyć w 99% skutki uboczne i by móc wyselekcjonować ludzi którzy nie powinni być ze względów na ryzyko i przeciwwskazania szczepieni).

 

 Piszę o tym by ostudzić entuzjastów i zapaleńców gotowych na cud rodem z Ameryki. Ponieważ to oni mogą stać się śmiertelnym ofiarami w tak szybkim tempie osiągniętego amerykańskiego (ale nie tylko) sukcesu na drodze zbawienia od światowej zarazy zwanej Covid -19. 

 

 Jak widać Amerykanie nie na darmo mają na całym świecie najwięcej biolabs i potrafią zarabiać nie tylko na niekończących się amerykańskich wojnach i wywoływanych przez nich zagrożeniach i napięciach  na całym świecie sprzedając swoją drogą broń ale i na światowych pandemiach produkując groźne wirusy i szczepionki  by je następnie sprzedawać i zwalczać,  mnożąc jednocześnie miliardy U$$  ... .

 

ALFAX  .

 

 

KOMENTARZE

 • Porównania Pfizer vs Moderna.
  Szczepionka Pfizer vs Moderna.

  ... https://www.youtube.com/watch?v=eZvsqBCvB00  https://images.axios.com/OwK9g7s08QuotFnOyXPBLJagtdo=/fit-in/1920x1920/2020/03/17/1584454358231.jpg
 • Co jest w tej szczepionce? Rzady swiatowe jej dla nas chca.
  Oni nas przeciez nie kochaja. Co jest w tej szczepionce?
 • Rosjanie Chińczycy już od pół roku mają szczepionki !!!
  Rosja nawet już sprzedaje szczepionki do Indii do Ameryki południowej a w Polsce ?
  żydowski rząd żyda Morawieckiego czeka na szczepionkę amerykańską ale jak Morawiecki został z poręki żydów amerykańskich premierem Polski to musi Zachwalać Promować i REKLAMOWAĆ szczepionkę której jeszcze NIE MA !!!!!! a on już reklamuję ?

  Czy ktoś słyszał że ministerstwo zdrowia zainteresowało sie szczepionkami chińskimi rosyjskimi ? NIE ! a przecież jak podobno taka straszliwa zaraza covid19 panuje w Polsce i ludzie umierają podobno jak muchy ! a niejaki żydowski lekarz z Wrocławia nazwał epidemie HOLOKAUSTEM ! i na to premier Morawiecki czeka na szczepionkę amerykańską ? NIE RATUJE chorych z zarazy Covid19 ?

  Polacy NIE ratuje bo wie że to jest żydowska ściema ! mistyfikacja która ma za zadanie wyszczepić Polaków ! [ tak żydzi mówią z MZ ] a zarobić ma konkretna osoba która tą ściemie WYMYŚLIŁA !!!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • ludzie starzy od szczepionki co najwyżej umrą
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  młodzi przeniosą ją na dzieci.

  Dobrze jest mieć świadectwo przechorowania covid-19, uchroni to przed szczepieniem.

  Chorować nikomu nie radzę. Nikt nie wie, jak zareaguje jego organizm.
 • @interesariusz z PL 11:20:20
  Zgadzam się.

  Wszyscy którzy jako pierwsi zostaną zaszczepieni bedą bohaterami gdyż staną się materiałem doświadczalnym. A będą to lekarze, personel medyczny i starzy ludzie powyżej 60 plus.

  A wiadomo jak często kończy bohater.
  Jest po śmiertnie nagradzany orderami za męstwo.
 • @staszek kieliszek 06:37:52 Jak Polacy, 4 czerwca 1989, a następnie 1 stycznia 1990 zrobili ze swego kraju AMERYKANSKĄ KOLONIĘ
  o w sposób logiczny AKCEPTUJĄ WSZYSTKO co taka jankeska WOLNOŚĆ i DEMOKRACJA im niesie.

  Cyhtuję z tekstem T. Wandali na https://reemigrant1331.neon24.pl/post/158945,armagedon-po-polsku , gdzie ukazał się poniższy obrazek

  https://galeria.bankier.pl/p/1/4/4965ff8367f4c4-948-501-0-0-1169-618.jpg

  z takim oto komentarzem lekarza Dawida Ciemięgi:


  //Minister zdrowia: „Możemy się trochę uśmiechnąć, że to, co najgorsze mamy w pewnym sensie za nami.” 17.11

  A tymczasem mamy:

  – historycznie rekordowa umieralność ludzi w Polsce

  – COVID19 jako główna przyczyna zgonów dziennych w dniu 18.11

  – ludzie umierają czekając na karetki

  – w szpitalach zwłoki leżą na salach z pacjentami, a pacjenci konają na podłodze. System padł już miesiąc temu, a medyków chcą zatrudnić za pensje salowej.

  www.facebook.com/lekarzDawidCiemiega/photos/a.127426224607115/676852506331148

  Z moich M.G. kontaktów (głównie telefonicznych) ze znajomymi w Warszawie, Krakowie i Gdańsku wynika, że spora liczba zachorowań na COVID-19 przebiega w domach, bez zgłoszenia do lekarza (ale w obecności domowników, których część oczywiście się zraża).

  Przecież to co się obecnie dzieje to już Katastrofa Narodowa.

  A niejaka „Lotna” PIERD… na neonie24, jakie to będzie LUDOBÓJSTWO gdy pojawi sie antykowidowa szczepionka (ja mam ZAKAZ komentowania jej MĄDROŚCIOWYCH argumentów).

  Przypominam. w trzech ostatnich dniach (18-20 listopad), związane z infekcją COVID-19, oficjalnie odnotowane zgony w Polsce to 602 + 637 + 628 osób, przy ok. 1100 średniej dziennej liczbie zgonów w Polsce w latach wcześniejszych.

  I co wy na to, WY WSZYSTKIE NEONOWE (i INNE) PIERDZIUCHY, zawzięcie utrzymujące, że ŻADNEJ PANDEMII NIE MA, a „holokaust” to będzie SZCZEPIONKOWY?

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2020/09/5f4628cc0e315_p-e1598615792136.jpg

  PS. Węgry ponoć chcą zakupić szczepionkę w Rosji, ale UE stawia im wyraźne Veto, podobnie było w Czechach przed 2 laty, gdy zachciało im się zakupić centralę atomową projektu rosyjskiego, a nie tą Westinghouse.

  Ot wolność, wolność, a im dynamiczniej będziemy ją na ulicach manifestować, tym rynek koniecznych szczepień będzie bardziej prosperować...

  Poniżej ilustracja, jak wzrosła liczba zakażeń COVID-19 w USA po letnich rozruchach tamże związanych z patologią BLM (Black Live Matter):

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2020/10/BLM-history.jpg
 • @interesariusz z PL 11:20:20
  Jest sposób w wyeliminowaniu ryzyka.

  Sugeruję by szczepionkę wypróbować na tych co ją opracowali.

  Jak nie umrą lub nie zachorują na ostre zapalenie płuc to przynajmniej będzie w jakimś sensie pewne dla potencjalnych klientów że to środek bezpieczny.
 • @staszek kieliszek 06:37:52
  Co tam jest ? Tam jest tajemnica.

  Patent umożliwia ukrywanie składu. Tak to sobie sprytnie wymyślili.
  Wsztstko dla nas ale bez naszego wglądu.
  Prawdziwe cwaniaki ci z deep state.
 • @Berkeley72 11:56:20
  Już nadajesz? Twój przedmiot martwy (głowa) już połączył się z jestestwem ożywionym (resztą ciała) i dowlókł się do komputera?
  Coś takiego! A lotnej to ty błaźnie nie zaczepiaj, bo jej do kolan nie sięgasz, emigrancie z marca 68 roku!
 • Schematy kalendarzy szczepień ochronnych w Polsce z lat 70 - tych XX w.(dla tych co nie wiedza na co byli sami szczepieni)
  https://4.bp.blogspot.com/-x6JZYFd6XHg/VcO0GyCOLQI/AAAAAAAAAak/eX1VmhpM_OA/s1600/qcFyRKr%255B1%255D.jpg

  Poniżej kalendarz szczepień za rok 2020:

  https://1.bp.blogspot.com/-JsgIeejfOks/XjAuCU-GPLI/AAAAAAAACh8/X52YYnG2HcgW09czLbljfHwc64UNVN7QwCLcBGAsYHQ/s1600/20200128124941585.jpeg

  Z rewelacjami nt. szczepionki jakie Autor przedstawia jestem na dystans. Póki co mamy załamanie systemu opieki zdrowotnej, a liderzy blogosfery neonowej milczą jak zaklęci. Taki oto mamy obraz inteligencji polskiej jaki stan służby zdrowia ...
 • @Tomasz M. Wandala 14:34:07
  Źródła do zdjęć:
  https://www.google.com/search?q=kalendarz+szczepie%C5%84+lata+80&tbm=isch&hl=pl&sa=X&ved=2ahUKEwiLt6vH3ZPtAhVDyCoKHQzyAfsQrNwCKAF6BQgBENUB&biw=1007&bih=640#imgrc=WovsJdDQW988oM

  http://szczepienie.blogspot.com/2015/08/kalendarze-szczepien-archiwalne-lata-60.html

  Książeczka Zdrowia Dziecka PRL
  https://i.pinimg.com/originals/a5/c0/84/a5c08486307736a158445011f73cbe22.jpg

  Źródło:
  https://nl.pinterest.com/pin/202521314481225985/

  A poniżej książeczka szczepień dla podróżnych:

  https://www.malypodroznik.pl/wp-content/uploads/2019/11/MKS_set1.jpg

  Po co się szczepimy?

  To tak tylko dla przypomnienia! Po to by wskazać organizmowi, kto jest wrogiem! Choroby są różne w różnych strefach klimatycznych ale i zależne są stanu higieny i zamożności danego kraju. Jeżeli mieszkamy w Europie to trudno aby nasz organizm wiedział, że cholera to choroba z którą musi walczyć. Jeżeli zetkniemy się z bakteriami, których nasz organizm nie zna to musi minąć czas na rozpoznanie – zwalczać czy nie… I o ten czas chodzi! Jeżeli bakterie lub wirusy początkowo rozmnożą się bez reakcji naszego organizmu (czeka co mu doniesie wywiad) to nawet kiedy ten się zorientuje i ruszy z nimi do walki to po pierwsze może być za późno i po drugie nawet jak się uda wygrać walkę to przebieg choroby będzie bardzo ciężki.
  W szczepionce podajemy kod do rozpoznania wroga. Szczepionka nam nie szkodzi ale powoduje, że organizm zapamięta sobie, że to jest wróg! I kiedy tylko będzie kontakt, to nie czeka, ale broni się ze wszystkich sił! I nawet jeżeli zachorujemy to przebieg choroby będzie znacznie łagodniejszy! Po to są szczepionki! Rzekłem!

  Źródło:
  https://www.malypodroznik.pl/?p=10607
 • 5*
  Trzysta procent normy! Uwija się maładiec eM! "do kupy" z Niedzielskim.

  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-adam-niedzielski-wybrano-regiony-w-ktorych-zostana-przeprowa,nId,4869139
 • @Tomasz M. Wandala 14:34:07
  Tak w rzeczywistość dokładnie jest, załamanie w służbie zdrowia.

  Ale należy dokładniej przeczytać to o czym ja piszę i kładę nacisk.

  Moim artykułem chce jedynie zwrócić uwagę na podstawowy problem zwiazany z nie do końca przetestowaną szczepionką i wiążącym się z tym zagrożeniem. Testy są zazwyczaj w celu wyeliminowania ewentualnych błędów i zagrożeń. Trwają czasem wiele lat. A poza tym firma Pfizer zasłania się prawem patentowej ochrony i nie dopuszcza kontroli co zawiera dana szczepionka.

  Ryzyko istnieje i umiesciłem w artykule dwa linki by każdy mógł się zapoznać z zaistniałą zbrodniczą działalnością związaną z produkcją szczepionek w przeszłości, w Europie i w Stanach Zjednoczonych.

  Korupcja, politycy i przemysł farmaceutyczy.

  Teraz czas nagli, więc i ten problem z uczciwą opinią na temat dopuszczenia szczepionki do zastosowania może zaistnieć.

  Tylko o to głównie się rozchodzi, o bezpieczeństwo ludzi.
 • @Tomasz M. Wandala 14:34:07
  To nie są żadne rewelacje tylko są to fakty związane z dużym ryzykiem, a pytania co do skuteczności toczą się we wszystkich krajach nie zależnie od polityki czy ustroju.

  Ludzie po złych doświadczeniach, boją się eksperymentów i nic poza tym.
 • x
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/brandon-smith-wielki-reset-i-rebelia-2020-11
 • obudzą się Górale!
  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-ferie-od-4-do-17-stycznia-tatrzanska-izba-gospodarcza-skanda,nId,4869167
 • To dla zrównoważenia przekazu: "Rośnie liczba fake newsów dot. szczepień przeciwko COVID-19 16 listopada 2020
  Optymistyczne zapowiedzi wprowadzenia do użycia pierwszych szczepionek przeciwko COVID-19 sprawiły, że coraz częściej w internecie pojawiają się absurdalne wręcz fake newsy, zniechęcające do ich stosowania - ostrzega BBC."
  (...)
  Publikowane niedawno wstępne wyniki badań klinicznych trzeciej fazy, co potwierdza prof. Almond, potwierdziły, że szczepionka koncernu Pfizer i niemieckiej firmy BioNTech okazała się skuteczna. Choć jest to nowa technologia, „nie oznacza jednak, że powinniśmy się jej obawiać” – zapewnia.

  Kłamliwe są twierdzenia, że szczepionka ta aż u 75 proc. osób, u których ją zastosowano, wywołała działania niepożądane. Nie wiadomo w ogóle skąd taka liczba. Nie ma jak dotąd żadnych doniesień, że badany na ludziach przez obydwie firmy preparat spowodował jakiekolwiek poważne skutki uboczne.
  (...)
  „Te preparaty, podobnie jak inne szczepionki, mogą wywoływać krótkotrwałe skutki uboczne, takie jak ból w miejscu ukłucia, gorączka, bóle mięśni i głowy oraz zmęczenie” – podkreśla prof. Penny Ward z King’s College Londyn."
  Źródło:
  https://www.cyberdefence24.pl/bezpieczenstwo-informacyjne/rosnie-liczba-fake-newsow-dot-szczepien-przeciwko-covid-19
 • @władek 12:06:10 E tam, z PRL-u to ja wyjechałem dopiero 2 sierpnia 1968 na wyprawę do Norwegii
  gdzie nasze koleżanki, Wanda Błaszkiewicz (później Rutkiewicz) oraz Halinka Kruger-Syrokomska dokonały 1 kobiecego wyjścia filarem Toltindene, ok. 1800 m deniwelacji. A ja z Andrzejem Paulo i Maćkiem Kozłowskim nową drogę na Bruggdomen tamże.

  Koleżanki rozpoczęły wtedy swa światową karierę alpinistyczną, niestety obie zginęły / zmarły w Himalajach w latach 1980. Maciek K. wrócił do PRL już w maju 1969, złapany na Słowacji przy próbie przerzutu przez Tatry "Kultur" paryskich do Polski. A mnie zezwolono na powrót do PRL-u dopiero w Stanie Wojennym 1982, jak "komuniści" byli pewni, że już nic im nie narozrabiam. (W Stanach zostałem, tak jak Łukaszenka obecnie się chwali, marksistą.) A z tą mą wysokością "do kolan" rzeczonej (bez)Lotnej, to musi ona mieć ze 3 metry, bo jak policja w Danii mnie mierzyła w czerwcu 1969, by móc mi wydać "Fremdenpass" na wyjazd na graduate studies do UC Berkeley (Kalifornia), to im wyszło, że mam aż 192 cm wzrostu.

  Patrz nasza ekipa w Norwegii, latem 1968:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2020/07/Marek-G-+-Maciek-K.-+-Andrzej-P.-+-Wanda-B%C5%82aszkiewicz-Rutkiewicz-+-Halinka-Kruger-Syrokomska.jpg
 • Meszka atakuje
  Kupujcie olejek goździkowy. Czerepach mówi prawdę. Meszki zagryzają setki tysięcy sztuk bydła. Podobno są już ofiary w ludziach. No i oczywiście jedzcie gó.....no, miliony much nie mogą się mylić.
 • @Berkeley72 15:56:39
  Hi. Zebrało się na wspominki, co? :)
  Czy pozostali chwalą się równie ze zdjęcia z pana udziałem? A może już nie żyją?
 • @Patoz 16:08:06
  Bzdury! Tylko waniliowy działa!!! :)
 • @Berkeley72 15:56:39
  Acha, czyli tak jak myślałem, wszyscy oprócz ciebie nie żyją. ... to daje do myślenia. Na wsjakij słuciaj, więcej cię komentować nie będę. .
 • x
  "Ciała dwóch osób: kobiety i mężczyzny z ranami postrzałowymi głowy znaleziono w jednym z domów jednorodzinnych w Krzeczowie koło Bochni w woj. małopolskim. Wiadomo, że to małżeństwo w wielu 66 i 59 lat."

  za interia.pl

  Seryjny?
 • @JimA 16:28:21 - to wyrźnie tzw. USraniec boży: Czy pozostali chwalą się równie ze zdjęcia z pana udziałem?
  W celach REKLAMY historii życia mej dobrej koleżanki, Halinki Kruger-Syrokomskiej (należała, z przekonania do PZPR!) przesyłam namiary na niedawno wydaną książkę, w której powyższe zdjęcie się ukazało:

  https://media.livro.pl/media/catalog/product/cache/1/image/555x555/602f0fa2c1f0d1ba5e241f914e856ff9/1/5/15625672006080666.jpg


  Halina. Dziś już nie ma takich kobiet. Opowieść o himalaistce Halinie Kruger-Syrokomskiej
  (płyta kompaktowa CD, audiobooki)

  Autor: Kamińska Anna
  Data premiery: 31-07-2019
  Wydawca: Wydawnictwo Literackie

  Dostępny | Wysyłamy w 48 godzin + czas dostawy

  24,99 zł
 • @Berkeley72 16:42:19 Ot, Okladka tej - polecanej przez mych znajomych z Zakopanego książki - która powyzej sie nie wkleiła:
  https://ecsmedia.pl/c/halina-dzis-juz-nie-ma-takich-kobiet-opowiesc-o-himalaistce-halinie-kruger-syrokomskiej-w-iext54590863.jpg
 • @Berkeley72 16:42:19
  Umiecie się promować! Nie ma co. :)
  Widzisz Berklej, ja też co nieco wiem o Zakopanem, o taternikach, skoczkach, alpinistach... ale nie chwalę się jak ty. :/ Jesteś pożałowania godnym smrodem. Poszedłeś w pizdu i... już nie wrócisz do hal, choćbyś chciał. Hale cię nie chcą i nie lubią. Cio źlobić?
  ( a na stare lata, tetryku jeden, nie wywijaj podobiznami braci swoich, bo cię tam w tym waszym piekle, zjedzą! ugotują na surowo!... zapewniam! jakem Góral z krwi i kości!. Hej.)
 • @Berkeley72 16:56:32
  NIE KOMPROMITUJ SIĘ! błagam.
 • @Berkeley72 15:56:39
  @Berkeley72 19:26:34
  Cyt: wskutek braku odpowiednich ĆWICZEŃ NAUKOWEJ WYOBRAŹNI, w tzw. "wieku krytycznym" jego świadomego życia, rozróżnić między zachowaniem się ŻYWYCH JESTESTW i MARTWYCH PRZEDMIOTÓW. Co było tematem mej Meta-PH.D. Thesis na U.C. Berkeley przed prawie półwieczem..."

  A teraz na poważnie: twoja praca naukowa na temat zachowania się ŻYWYCH JESTESTW i MARTWYCH PRZEDMIOTÓW zaintrygowała mnie.
  Napisz w kilku zdaniach coś na ten temat. Jak się domyślam żywe jestestwo porusza się a martwy przedmiot niekoniecznie. No ale jedno zdanie w pracy naukowej to chyba za mało. Napisz jeszcze ze trzy zdania na ten temat.
  Na Uniwersytecie Łódzkim jeden znany mi naukowiec napisał doktorat na temat: Społeczne funkcje mieszkania (pranie, gotowanie, prasowanie, itp). Praca podobna do twojej, bo w tych mieszkaniach poruszają się żywe jestestwa i stoją sobie przedmioty nieożywione!
  Byłaby piękna kompilacja obu prac, na miarę nagrody Nobla!
 • @Berkeley72 16:56:32
  A właściwie... to: ŻĄDAM! Nie kompromituj Zakopanego i Górali bardziej.!
 • @Berkeley72 16:48:18
  Bardzo interesująca książka! Dzień 1 - wspięłam się na wysokość 100 metrów, dzień 2- wspięłam się na wysokość 200 metrów, dzień 3 - wspięłam
  się na wysokość 300 metrów........dzień 14 - wspinam się jeszcze wyżej.....
  dzień 20- jakże pięknie jest się wspinać.... 25- wspięłam się na szczyt i teraz będę schodzić....dzień 26- zeszłam na wysokość o 100 metrów niżej ...itp, itd
  Bardzo interesująca książka!
 • @JimA 16:54:52 Wyraźnie na neonie24 zaczyna dominować CAŁY ZESTAW PSYCHOPATÓW: jakem Góral z krwi i kości!. Hej.
  Z konieczności więc przypomnę osiągnięcia mych, WCIĄŻ ŻYJĄCYCH kolegów:

  Maciej Kozłowski

  (ur. 12 stycznia 1943 w Luborzycy) – polski historyk, dziennikarz, publicysta, działacz opozycji w okresie PRL, dyplomata, w latach 1999–2003 ambasador RP w Izraelu.

  Andrzej Paulo

  Profesor Andrzej Paulo to nie tylko prawdziwy – czyli wszechstronnie wykształcony i znakomicie znający realia terenowe – geolog. To także podróżnik, alpinista, poliglota, popularyzator nauki i działacz społeczny. Dzięki jego staraniom w sali posiedzeń Rady Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH odsłonięto pomnik Ignacego Domeyki, którego imieniem nazwano również tę salę. Andrzej Paulo to także wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Geologicznego, pełniący w Zarządzie Głównym na przestrzeni lat rozmaite funkcje i uhonorowany godnością Członka Honorowego.

  http://www.kaskgg.agh.edu.pl/prof-dr-hab-inz-andrzej-paulo/
 • @Berkeley72 17:07:21
  Cyt:
  w latach 1999–2003 ambasador RP w Izraelu.

  Czy na tym zdjęciu są jacyś Polacy czy tylko górale ze wzgórz Synaj?
 • komercyjne szcepienie
  Do rosyjskiej szczepionki ustawili sie juz w kolejce Meksyk, Indie, Węgry.
  Różnica między USA i Rosja jest ogromna.
  Rosjanie od lat pracują nad szczepionkami. Mieli szczepionki przeciwko SARS, Eboli, i innych amerykańskich wirusów, z których wszystkie noszą patent USA: H1N1, Ebola, Swine Flu, BSE, ZIKA, SARS, i obecny tez.
  Informacje szczegółowe można znaleźć w sieci.
  Wiec Rosjanie mają duże doświadczenie w zwalczaniu wirusów.

  Dlatego wcześniej maja gotowy środek na walkę z covidem; po prostu usprawnili i 'unowocześnili' nowy preparat.
  . Wiadomo tez, ze Rosjanie wykorzystują te całą pandemie do usprawnienia i unowoczesnienia swojej służby zdrowia.

  Dziś, Amerykanie juz publicznie w TV sie przyznali, ze mają kłopoty z transportem swoich szczepionek bo one muszą być przechowywane w bardzo niskiej temperaturze -75 stopni - i naturalnie brak im takich środków transportu.

  Rosjanie natomiast, sprzedają cały know-how czyli system produkcyjny do różnych państw i te państwa same u siebie robią te szczepionki i szczepią swoich obywateli.

  Rosjanie juz zapowiedzieli, ze im zależy na tym, żeby wszyscy mieli dostęp do szczepien Naturalnie, ze takie rozwiazanie znacznie obniża koszty.
  Rosjanie nie muszą budować dodatkowych, ogromnych linii produkcyjnej i milionów opakowań, transportu, umowy celnej i kontroli granicznej itp.

  Putin zapowiedzial, ze pierwszeństwo w tej kolejce, która sie wydłuża, maja kraje mniej uprzywilejowane, głównie w Afryce.

  Z jakichs powodów prasa zachodnia milczy na temat rosyjskich szczepionek, choc Węgrzy i Indie oficjalnie podali do publicznej wiadomości o swojej decyzji. Meksyk, tez.
 • @Berkeley72 17:07:21
  Smutne. Nie widzi sz jak się pogrążasz. A smreki na to patrzą i płaczą. Mają pamięć. Pawiem ci jak moja prababka mojej babce: ony wstydu ni ma, trzimej sie ot niecho s dala, dziewcyno. ;)
  Znam też prostsze komendy dla ciuli: WYPAD!
  ... i nie groź mi. Ostrzegam. Ciupagę mam i nie zawaham się użyć.
 • @Tiamat 17:45:31
  A Wy tu skąd? Z Sierpca?!
 • Wideo
  Na tym wideo jest ujawnione, że Europejska Agencja Leków jest finansowana w 80% porzez firmy farmaceutyczne.

  Więc ?

  " Jaka jest wartość werdyktów, ocen, opinii wydawanych przez tzw ekspertów ? !  W dobie intensywnej paniki z powodu epidemii,  pandemii i w czasie dużej śmiertelności ludzi ? . Czy pod silną presją głównie firm farmaceutycznych chcących jak najwięcej sprzedać szczepionek i jeszcze dużo więcej zarabiać, eksperci w Europejskiej Agencji Medycznej będą objektywni i mieli wyłącznie na uwadze dobro setek milionów ludzi  ? "

  No właśnie, czy takim ekspertom można zaufać ? Którzy kilkanaście lat temu wraz z politykami i lobby farmaceutycznym uważali szczepionkę przeciwko rakowi za cudowną.
  A w efekcie była zabójcza.

  https://vimeo.com/417745962

  Dzisiaj nie można już nikomu ufać a napewno nie politykom wypełniających rolę pożytecznych sługusów i nie mających żadnej wiedzy medycznej. A przecież tacy ludzie zatwierdzają ustawy, przepisy istotne dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa.
 • @Monaco 17:52:55
  A ja się ciszę, że szczepionki niedługo będą dostępne. I mam nadzieję, że przynajmniej kilka osób z tego portalu zaaplikuje je sobie w pierwszej kolejności...
 • @zadziwiony 17:57:55
  świete słowa , dobrze prawisz , duza wodka
 • @Tomasz M. Wandala 14:45:29
  Znam takie przypadki jak ta książeczka szczepień. Dwóch kumpli jeden lekarz drugi nie objeżdżali z wielką namiętnością świat. Obydwoje mieli książeczki skrzętnie wypełnione. Dzisiaj jeden z nich jest inwalidą- wrakiem człowieka drugi w świetnym stanie. Ten drugi to lekarz i szczepienia ma tylko..... w książeczce. Kiedy pierwszy się o tym niedawno dowiedział zerwał z wieloletnim kumplem znajomość.
 • @rowszan 18:01:49
  będzie okazja - wypijemy.
 • @Tiamat 17:45:31
  Media w rękach zachodniej mafii już aktywnie degradują rosyjską szczepionkę.
  Szkalują ile się da, nie przedstawiając żadnych dowodów.

  Chodzi im o zniszczenia konkurencji bo koszt produkcji rosyjskiej szczepionki jest przynajmniej dwa razy niższy od tej w USA i niemieckiej.

  Pozdr. :)
 • @zadziwiony 18:04:18
  e tam okzaja , powiedzmy z okazji zaszczepienia ......
 • @Monaco 17:52:55
  "Dzisiaj nie można już nikomu ufać a napewno nie politykom wypełniających rolę pożytecznych sługusów i nie mających żadnej wiedzy medycznej. A przecież tacy ludzie zatwierdzają ustawy, przepisy istotne dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa."-

  - och nie tylko! Nie można ufać Grossom ani Berklejom..., nie można nawet ufać Kosińskim, ani polańskim :))) można pójść dalej ale po co?

  Ważne, że nie można ufać Glińskim, Gowinom i ...- a to już sobie obywatelu dopisz sam. Pytanie:! czy możesz ufać sam sobie? ... i kto za to zapłaci?
 • @zadziwiony 17:57:55
  Racja! :)
 • @JimA 18:16:20 obywatelu @JimA czy możesz ufać sam sobie ?
  A może jeden raz w roku bez złośliwości ?

  Właśnie dzisiaj jest ten czas, tylko kto o tym pamięta ?  https://m.neon24.pl/6c3ac86b5ba4e987433ce7dc8e6484be,14,0.jpg

  Zastanów się nad samym sobą.
 • @Alfax 14:54:33
  I uczciwej opinii nie będzie, bo firma mogłaby na niej stracić. Natomiast nie widzę żadnego problemu z poznaniem składu chemicznego tajemniczej szczepionki. Wystarczy nabyć jedną dawkę wziąć chemika i mikroskop elektronowy.

  Przypomnijmy aferę z thalidomidem - "lekiem", a dokładnie mówiąc ogłupiaczem nasennym. Był badany 4 lata zanim został dopuszczony do obrotu i zarejestrowany w 50 krajach świata. Był spokojnie sprzedawany przez...następne 4 (1957 - 1961 r.) pod różnymi nazwami handlowymi w ciągu których zabił lub uszkodził 15000 płodów ludzkich, zanim został wycofany z aptek, gdzie w 2001 r triumfalnie powrócił tym razem jako lek na niektóre postacie nowotworów złośliwych, niszczący układ odpornościowy (zmniejszając ryzyko odrzucenia przeszczepu) i pewne objawy AIDS. Późniejsze dochodzenie wykazało, że testy prowadzone na zwierzętach nie spełniały kryteriów rzetelności aczkolwiek były zgodne z obowiązującymi w latach 90-tych standardami. Wśród bardzo częstych działań niepożądanych thalidomidu były wymieniane takie groźne objawy jak obrzęki ciała, leukopenia, neuropatia obwodowa, parastezja, bóle stawów i mięśni, zapalenie płuc, niewydolność serca.

  Natomiast okres badań nad szczepionką nie ma nawet roku. Głęboka cisza panuje odnośnie jej działań niepożądanych. Składu chemicznego nigdy się nie dowiemy, bo nie. Nie badano najistotniejszych aspektów czyli - wpływu na długość życia, rozwój płodu u ludzi, w ogóle płodność, gdyż nie wyobrażam sobie m.in. kobiety w 4 tygodniu ciąży chętnej do roli królicy eksperymentalnej lub starca ryzykującego stratę kilku ostatnich lat życia. Z kogo składała się grupa eksperymentalna i kontrolna, jaki był ich wiek, liczebność, płeć, przebyte choroby, o tym też Moraweicki milczy jak zaklęty. Więc co, kupuje kota w worku, reszta świata też?! Dziennikarze też mordy w kubeł, żaden nie zapyta. Nie znalazł się też żaden odważny poseł, senator, minister, który by o to zapytał. W 5% będzie nieskuteczna a na 28 mln. zaszczepionych Polaków to jest chyba 1 mln.400 tys. To co z nimi, umrą wskutek powikłań poszczepiennych, a może więcej osób umrze?

  Przy tak niskim zasobie informacji, kojarzących się z rosyjska ruletką, zaszczepić może się tylko ktoś niespełna rozumu.
 • @ele 08:15:53
  Izrael kupił już pierwszą partię szczepionki z Rosji.
 • @Monaco 18:22:16
  Ale ja nie do Ciebie Monaco... Więc o co kaman?
  Życzliwy jestem w pełni! Udzielam się. Gdybym był franca, to bym się słowem nie odezwał. No jest tak? ;)
  NA dzisiaj: graba! Ale jak dasz jutro czadu to Ci juchy puszczę! ;)
 • @Berkeley72 11:56:20
  '– historycznie rekordowa umieralność ludzi w Polsce'

  To nie jest zjawisko typowe dla Polski, ale i dla innych krajów.
  Wystarczy poczytać specjalistyczne opracowania, dostępne w Internecie.
  Co jest przyczyną zwiększonej ilości zgonów, ponad tę spowodowanej chorobą COVID-19, na to jest dość skomplikowana odpowiedź, bo też czynników to powodujących jest wiele.
 • @viridiana 18:28:09
  "Przy tak niskim zasobie informacji, kojarzących się z rosyjska ruletką, zaszczepić może się tylko ktoś niespełna rozumu."-

  - doskonały komentarz. intuicja i sugestia ! Właśnie tak.

  Pozdrawiam

  PS. ... Ale szpitale polowe, ups: tymczasowe, stadionowe, już powstają. I nie powstają ot tak sobie. Powstają dzięki tarczy! , za którą wszyscy płacimy, choć nikt w kowida nie wierzy! Niech mi to Pani wytłumaczy. Proszę :)
 • @viridiana 18:28:09
  Czytałem z uwagą i dobrze że pani o tym napisała.
  Alfax ują to tylko w małym zakresie, pani uzupełniła dodatkową ważną informacją o zagrożeniach które mogą wystąpić i zamiast pomóc to słabszych uśmiercą lub spowodują powikłania.

  Te dwa linki które zamieścił Autor są nie mniej istotne.

  Pozdr. :)
 • @Berkeley72 11:56:20
  Co z nimi? Z tymi neonowymi pierdziuchami jak to nazywasz? My nazywamy ich ZOMBIE. Pierwsze moje zdarzenie (gdzieś na wiosnę) było szokiem, jak pojechaliśmy do stłuczki, facet na skrzyżowanie wjechał w tył samochodu, trzeba było zabezpieczyć. Ten facet trząsł się jak galareta i się dusił, po wyjęciu go z samochodu i podaniu tlenu, nie reagował na tlen!
  Przyjechała karetka, po opisie pacjenta, przyjechali od razu w kombinezonach.
  A dlaczego ZOMBIE? Mówiło się apelowało jak do ludzi odpowiedzialnych, to nie! Łaziło to to nie patrząc na nic i na nikogo. Jak takie bezmyślne zombie! Do tej pory jeszcze to to tak łazi i zakaża, bo nie wierzy!
  Ale w Boga wierzy, choć go na oczy nie widział! Taki, Szczęść Boże!
  Hipokryci.
 • @Monaco 18:06:27
  W kwestii szczepionki, to akurat wszystkie ogry grają do jednej bramki. Uwierz :) ... no dzisiaj... uwierz. Pliz. :)
 • @JimA 18:35:31
  Dzisiaj graba, uszanujmy dzień 21.11. Życzliwości !

  Ale po 21.11.
  To ja ci juchy puszczę gdy czad tu będziesz czynił ;)))
 • @lorenco 18:46:01
  Zmień zdanie do jutra. Da się:) Uwierz mi! :)
 • @Monaco 18:47:59
  Ok. Stoi.
 • @viridiana 18:28:09
  Cyt: Przy tak niskim zasobie informacji, kojarzących się z rosyjska ruletką, zaszczepić może się tylko ktoś niespełna rozumu..."
  Oczywiście!
  Od siebie dodam: jakim trzeba być idiotą aby pozwolić się zaszczepić na chorobę która jest uleczalna w 2-3 doby poprzez bańki i węgiel aktywowany!
  Bankami leczono grypy i zapalenie płuc w całej Europie aż do lat 30 ubiegłego wieku. Skuteczność tej terapii jest bardzo wysoka! W połączeniu z węglem aktywowanym bliska 100 % jeśli chory nie ma chorób współistniejących i nie jest 85 letnim dziadkiem lub babunią!
 • @JimA 18:50:25
  Nie wiem o czym Ty piszesz, wyjaśnij. Nie mam skupienia na filozofię, jestem na dyżurze, trochę mniej tego u nas na Podkarpaciu od kilku dni.
 • @JimA 18:51:19
  Nie ma sprawy.

  Ważne by się sprzeczać bez wulgaryzmów.
  Właśnie dyskutujmy na argumenty. I może każdy z tej konwersacji coś pozytywnego uzyska dla siebie. Nikt nie jest wszystko wiedzącym i idealnym.

  Człowiek to tylko puch marny, a życie nasze w konfrontacji i w odniesieniu do istnienia wszechświata trwa mniej niż nano sekundę.
 • @lorenco 18:46:01
  W co i komu wierzysz ... "lorenco"? jakiemuś berklejowi? Dałbyś się porwać lepszej muzie: ;)?


  https://www.youtube.com/watch?v=fPO76Jlnz6c

  albo to:

  https://www.youtube.com/watch?v=QK-Z1K67uaA

  Zawsze bądź sobą!

  https://www.youtube.com/watch?v=EZk8k5X78MI
 • @JimA 19:00:09
  Nie mam czasu, jedziemy
 • @Berkeley72 18:56:20
  no i żeśta się wyawalili baco przi pierszym śniegu. Tela tego bedzie.
  "No cóż, starożytne autorytety zalecały NIE RZUCA SIĘ PEREŁ PRZED WIEPRZE..."-

  -
  dokładnie judaszu. Nie wiesz z kim rozmawiasz. :), no peszek :/

  "A tylko żartem przytoczę opinie mej babki, wygadanej gaździnki z Białego Dunajca, która po rasistowsku traktowała SIETNIOKÓW SPOD GDOWA udających dumnych Górali. (A "Górale to Żydzi" przez całe lata głosił wielki napis na murze oporowym linii kolejowej łączącej Warszawę Zachodnia z Centralną.)"-

  - odwal! się od Górali i... wyprowadź się z Zakopanego. Górale będą wdzięczi, że się pozbyli Żyda spod gdowa. :)

  wces mnie juchas namierzać? namierzaj! na zdrowie :))))
 • @lorenco 19:05:45
  jedźcie!
 • @lorenco 18:58:05
  ok, jak jesteś na Podkarpaciu... to Ci głowy nie zawracam. Do... napisania. Eot.
 • @Monaco 18:58:26
  Monaco! Ależ ja w życiu nie byłem wulgarny! Zasadniczy tak! ale nigdy wulgarny!
  21:11...
  ok:)
 • @Berkeley72 18:56:20
  Lustro:

  "No cóż, aż wstyd mi za ten portal – na którym czasami pojawiają się i autorzy nie wstydzący się swych nazwisk"-

  - no nie tylko wstyd ale przede wszystkim żal, że używając swoich wyświechtanych nazwisk, o których (autorzy) myślą, że mają niewiadomo jaką sprawczą moc, próbują wpłynąć, na ten mizernie niski procent opinii publicznej, wierząc, że im się to uda. Podobno: wykształceni ludzie. Albo nie ludzie, albo nie wykształceni. :/

  Smutne. A smreki patrzą!
 • @JimA 17:49:33 Odnośnie //Ostrzegam. Ciupagę mam i nie zawaham się użyć.//
  No cóż, aż wstyd mi za ten portal – na którym czasami pojawiają się i autorzy nie wstydzący się swych nazwisk, stąd i o szerszych poglądąch – na którym tak zwany LUD BOŻY wpada w regularny SZAŁ podrażniony bardziej „trzymającymi się faktów” sugestiami odnośnie tegoż kowida.

  No cóż, starożytne autorytety zalecały NIE RZUCA SIĘ PEREŁ PRZED WIEPRZE...

  A odnośnie ostrzeżeń anonimowego mikrocefala @JimA "Ciupagę mam" to ostrzegam go, ze jest on do zidentyfikowania i wskazania odpowiednim służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo obywateli RP. Nie żartuję.

  A tylko żartem przytoczę opinie mej babki, wygadanej gaździnki z Białego Dunajca, która po rasistowsku traktowała SIETNIOKÓW SPOD GDOWA udających dumnych Górali. (A "Górale to Żydzi" przez całe lata głosił wielki napis na murze oporowym linii kolejowej łączącej Warszawę Zachodnia z Centralną.
 • @JimA 19:13:38
  Już z powrotem:) Zderzenie bokiem, nic nikomu się nie stało, nie trzeba było ciąć żadnego z aut:) I dobry nastrój jest:)
 • @lorenco 19:41:22
  Ok. ok. Przyjąłem. Dobrej nocy.
 • @Berkeley72 19:38:59
  :) Tak. To juzek cytoł. :/
  A smreki patrzą/ spozirajom i płacom!
  Sabałom to ty berklej nie bedzies!
 • @JimA 19:58:01
  Wzajemnie, ja jeszcze do 24 -tej na dyżurze i w kimono.
 • @lorenco 20:02:48
  Szacun. :)
 • @Berkeley72 19:38:59
  @JimA 16:54:52 Wyraźnie na neonie24 zaczyna dominować CAŁY ZESTAW PSYCHOPATÓW: jakem Góral z krwi i kości!. Hej.
  Z konieczności więc przypomnę osiągnięcia mych, WCIĄŻ ŻYJĄCYCH kolegów:

  Maciej Kozłowski

  (ur. 12 stycznia 1943 w Luborzycy) – polski historyk, dziennikarz, publicysta, działacz opozycji w okresie PRL, dyplomata, w latach 1999–2003 ambasador RP w Izraelu.

  Andrzej Paulo

  Profesor Andrzej Paulo to nie tylko prawdziwy – czyli wszechstronnie wykształcony i znakomicie znający realia terenowe – geolog. To także podróżnik, alpinista, poliglota, popularyzator nauki i działacz społeczny. Dzięki jego staraniom w sali posiedzeń Rady Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH odsłonięto pomnik Ignacego Domeyki, którego imieniem nazwano również tę salę. Andrzej Paulo to także wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Geologicznego, pełniący w Zarządzie Głównym na przestrzeni lat rozmaite funkcje i uhonorowany godnością Członka Honorowego.

  http://www.kaskgg.agh.edu.pl/prof-dr-hab-inz-andrzej-paulo/
  nadużycie link skomentuj
  Berkeley72 21.11.2020 17:07:21
 • ten berkley
  to pomimo wieku... jakieś pomylenie z poplątaniem, mówiąc najogólniej. Ambitny... I mocno odklejony.
  Ale to jest portal "Wszystkich Polaków". :) Pojemny jest. Jak nasza Matka Ziemia. Tylko trzeba to dostrzec... w porę. :)

  :) Pozdrawiam
 • @Autor
  "Rozwój szczepionek przeciwko koronawirusowi przebiega w bezprecedensowym tempie, co rodzi tym samym wiele obaw i pytań". -

  --- To jest ekspresowe tempo, widać gołym okiem, że są cwaniacy, którzy na roztrąbionej 'pandemii' chcą powiększyć swój majątek. Mówił profesor Bhakdi, znany niemiecki wirusolog, że jak dotąd upływało co najmniej pięć lat od momentu rozpoczęcia badań nad określoną szczepionki do jej masowego zastosowania.

  I przy okazji: słyszałem, wypowiedziane przez starszą panią zdanie, że noszenie kagańców pomaga tyle, co stringi rowerowi.

  Pozdrawiam Cię serdecznie :)
 • @zygmuntbialas 20:26:59
  Nie opowiadaj bzdur. Berkleyowi, Lorenzo, interesariuszowi, wandali i jakiemuś yarpenowi życie bez namordnika wydaje się śmiertelnym zagrożeniem. Mam nadzieję, że czym prędzej zaszczepią się gatesową szczepionką która wybawi ich z bezgranicznego stresu.
 • @zygmuntbialas 20:42:03
  Nie ma Zygmuncie korony, to wiadomo, że nie pomoże bo przeciw temu czego nie ma? Bez sensu.
  Lecz pomaga np. przeciwko smogowi czy grypie sezonowej. Chyba smog jest uciążliwy a grypa upierdliwa.
  Skoro Japończyk ubiera maseczkę jak zaczyna mu się katar czy kaszel, czy jak jest sezon na smog a ten Japończyk stosuje tę maseczkę od kilkudziesięciu lat i weszło to w ich Japończyków kulturę, do tego ten naród żyje najdłużej na świecie i jest najzdrowszy to chyba coś w tym jest?
  Starsza pani w Japonii tym bardziej zakłada maseczkę bo pewnie o stringach w życiu nie słyszała a jak coś, woli ciepłe majtki a nie stringi.
 • @zadziwiony 20:49:45
  Jak coś, zaszczepię się rosyjską szczepionką.
  A tak w ogóle, na hiszpankę szczepionki nie ma i nie będzie.
  Jak Cię ta korona - hiszpanka dopadnie, przechorujesz, może nie będziesz miał objawów i będziesz zarażał innych a może nie przechorujesz dodatnio, tylko umrzesz.
  Taka jest wola nieba a z nią zgodzić się trzeba.
 • @zygmuntbialas 20:42:03
  Serdecznie witam Ciebie Zygmuncie :)

  Brakuje tu Twoich artykułów jednak rozumiem że praca w szkole pochłania bardzo dużo czasu.

  Proszę tu częściej zaglądać i czasem umieścić artykuł.
  Pani Tiamat jest od czasu do czasu obecna i czytam z uwagą pisane komentarze.

  Pozdrawiam serdecznie :)

  P.s.
  Już tęsknię za normalnym życie, bez codziennego obłędu na temat covid -19.
  Mimo że filtruję napływ natarczywej podawanej przez 24 h informacji to nie da się uniknąć tej medialnej ze wszystkich stron świata histerii na której ktoś sowicie zarabia.

  Miejmy nadzieje że po nowym roku świat powróci do normalności.
 • @zygmuntbialas 20:42:03
  W rozmowie z lekarzami usłyszałem że w czasie panującej obecnie zwykłej grypy teraz jesienią nie ma w kraju szczepionek przeciwko zwykłej grypie.

  Jednym słowem ogromna histeria ws koronawirusa a ludzie umierają bo chorują jak co roku na zwykłą grypę i cisza na ten temat w eterze , że służba zdrowia jest zarządza przez niekompetentnych i nieudolnych ludzi.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Tiamat 17:45:31
  W Polsce rosyjska szczepionka, choćby była najlepsza na świecie i darmowa to będzie przez rusofobicznych polityków zakazana.

  Zadelkarowana jako zakazany owoc ! :))

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Monaco 17:52:55
  Po tylu w przeszłości aferach związanych z trującymi lekami, dzisiaj jest trudno świat farmaceutyczny obdarzyć zaufaniem.

  Pozdrawiam.
 • @viridiana 18:28:09
  Mam podobną opinię.

  Pozdrawiam :)
 • @lorenco 20:56:18
  "... Nie ma Zygmuncie korony,...". -

  --- Ależ ja tego nie twierdzę. Z rozmów ze znajomymi lekarzami, a jest ich kilku, bo uczę ich dzieci niemieckiego, wynika, że jest to grypopodobna choroba. Więc nie można z armatami do wróbla.
 • @Alfax 21:19:50
  "Już tęsknię za normalnym życie, bez codziennego obłędu na temat covid -19". -

  --- Ja też tęsknie za normalnością, o czym wspomniałem Ci w PW.

  Pozdrawiam Cię serdecznie :)
 • Najnowsze info from G20.
  Wezwanie na szczycie G20:

  Wspólnie walczcie z pandemią.

  Na szczycie G20 kilku światowych przywódców wezwało do ściślejszej współpracy w walce z wirusem. Walka z kryzysem ma kluczowe znaczenie dla dwudniowego szczytu, który rozpoczął się dzisiaj.

  Będzie dotyczyć także oddłużenia biedniejszych krajów.

  Szef ONZ Guterres wezwał, aby obecna pandemia nie przerodziła się w pandemię zadłużenia narodów.

  Prezydent Rosji Putin zaoferował społeczności międzynarodowej szeroki dostęp do rosyjskiej szczepionki „Sputnik V”. Już wiele osób zostało zaszczepionych w Rosji, ale rosyjska szczepionka nie została jeszcze zaakceptowana przez Zachód.

  G20 szczyt będzie dotyczyć także oddłużenia biedniejszych krajów.

  Brytyjski premier Johnson opowiadał się za równym dostępem do szczepionek na całym świecie. Prezydent UE Michel zapowiedział, że zaproponuje traktat międzynarodowy, który powinien określać, w jaki sposób kraje muszą zapobiegać nowym falom epidemii.

  Szczyt G20 największych gospodarek świata odbywa się obecnie zdalnie w internecie, a przewodniczy mu Arabia Saudyjska, która od końca ubiegłego roku przewodniczy grupie G20.

  Salution ✔☺
 • @Leonardo da Vinci 22:38:04
  No i na zdrowie niech się szczepią nawet co miesiąc szczepionką amerykańska, chińską, rosyjską, nawet tą z Bangladeszu:-). Nic mi do tego, byle odwalili się ze strzykawką od mojego ciała.
  Bozia dała mi prawie doskonały system odpornościowy i on mi w zupełności wystarczy. Jak nie da rady, to trudno. Nikt nie żyje wiecznie.
  Na żadne eksperymenty się jednak nie piszę i nie godzę. Uwierzcie psycholom , a dobrze na tym wyjdziecie.
 • @zadziwiony 22:49:47
  Popieram stanowisko, to ja decyduję o sobie a nie jakiś Morawiecki pinokio. Czy inny minisztern od 7 boleści.

  Najlepszy medykament to zdrowa kiszona kapusta, cebula i 100 tka czystej. ☺✔
 • @zadziwiony 22:49:47
  A ta informacja o G 20 to tylko informacja ze względu na aktualne wydarzenia.
 • @Tomasz M. Wandala 15:27:53
  Trzeba być skończonym debilem żeby cytować BBC
 • @Berkeley72 15:56:39
  Młodzi uśmiechnięci ludzie widać ze nie cpajacy z marzeniami i tak wam było źle w tym peerelu ze musieliście pójść na tułaczkę ?
 • @Polantek 23:27:45
  "Trzeba być skończonym debilem żeby cytować BBC"

  BBC po rusku: Баба Бабе Сказала.
 • @władek 18:55:26
  Re: Bańkami leczono zapalenie płuc.

  Zapalenia płuc nie leczono bańkami. Stawiano bańki, żeby zapobiec zapaleniu płuc.
  Był to rzeczywiscie znakomity środek prewencyjny i sposob na poprawienie krążenia krwi dzieki czemu organizm mógł sie sam bronic.

  Potężne lobby farmakologiczne od lat walczy z konkurencja profilaktyki.
  Mamy kupowac tabletki, maści, różne podejrzane konkokty i niesprawdzone lekarstwa a nawet szczepionki, np. cardasil, a także tragiczny w skutkach thalidomid.

  O ile medycyna poszła rzeczywiscie naprzód i mamy wielu znakomitych lekarzy - o tyle konkurencją dla rzetelnej opieki zdrowotnej staly sie różne
  polityczne 'wirusy biznesowe', których celem jest przedłużanie choroby u pacjenta wyłącznie w celczerpania zysku.

  Klasycznym przykladem jest obecny wirus, z którego zyski obliczano juz na samym poczatku epidemii. Szczepionki
 • @Leonardo da Vinci 22:38:04
  W Anglii, lekarze i epidemiolodzy proponuja, żeby był indywidualny wybór szczepionki i żeby nie bylo monopolu w handlu, co sie nazywa wolny rynek..
  Zdaje sie, ze to jest niemożliwe, bo od samego początku chodzi o 'hegemonie' szczepień- a Trump nawet zapowiedział użycie wojska.

  Czy to znaczy, ze indywidualni wolni obywatele USA nie mają prawa wyboru w zakupie szczepionki?

  Czy to znaczy, ze wolny Jankes moze sobie oglądać i wybierac w sklepie buty, czapkę na zime, skarpetki; może nawet wybrac sobie samochod, hulajnoge wybranej marki.
  Może sobie wybrac lekarza, spowiednika a nawet cały sklep spożywczy do robienia zakupów.

  Może sobie nawet kupic karabin i naboje wedle swoich upodoban i w dowolnie wybranym sklepie z bronia.

  Ale szczepionke wybiera (narzuca mu) ...państwo.
 • @Polantek 23:33:14 Pozostanie "na Zachodzie", po inwazji na Czechoslowację 21 sierpnia 1968 to nie była żadna tułaczka,
  tylko realizacja PLANU maksymalnie DOKŁADNEGO poznania świata. (Stąd to me poparcie dla idei komunistycznych, które zacząłem rozumieć dopiero mieszkając w "późnej młodości" USA)

  I jak tylko się dało, nie widząc dalszej możliwości PRACY NAUKOWEJ w Szwajcarii / Francji, jak sie to zrobiło możliwe "czmychnęłem" do PRL w tzw. Stanie Wojennym.

  A jakich prac naukowych nie dało się tamże kontynuować?

  Oto abstrakt 20 stronicowego artykułu, za którego publikację w 1981 roku po prostu "wyleciałem" z Francji:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2019/05/2.-Open-Letter.jpg

  A teraz jakaś neonowa 'Jim.A' (pszek?) najzwyklejsza MENDA (z pełną odpowiedzialnością za to określenie, mamy już 22.11.) grożąc "ciupagą" próbuje mnie z rodzinnej chałupy eksmitować. Ot życie.

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2015/06/PAN-w-Z-nem.jpg
 • @Berkeley72 07:19:36
  Panie Berkley!
  Pan Jim Anderson miał na myśli używanie ciupagi w celu skutecznej walki z covidem, do czego namawia władza ( do walki z covidem ...)
  i nie ma zamiaru Pana nigdzie eksmitować... zostawi sprawę ukraińcom (kompletnie bez żadnych podtekstów, żeby Pan znów w panikę nie wpadł).
  Ponadstuletnią willą, którą musiał opuścić chwalił się nie będzie... ale mogę Panu zaprezentować widoczek na Tatry z naszego obecnego chateau, również ponadstuletniego.


  https://images92.fotosik.pl/445/3ecfcdb9768771e8gen.jpg

  Pozdrawiam

  Sherlok
 • @JimA 07:57:36
  ......bunkrow nie ma , ale widok tez jest zajebisty......
  Pamietaj Chłopaki nie płaczą .
 • @Tiamat 01:39:30
  Zgadza się. Np nieprzyjemny zapach z ust, jest już ,,leczony" za pomocą specyfików (i doczekał się już nazwy przypadłości), które mają maskować smród, natomiast nic mi nie wiadomo o prawidłowej diagnozie w kierunku wykrycia tzw kamieni migdałkowych (ang. tonsil stones) i ich usuwaniu przez tzw służbę zdrowia, zamiast tego maskowanie problemu za pomocą cudownego wynalazku przemysłu pharma.

  Nie każdy smród z ust jest wprawdzie wynikiem zaistnienia problemu z kamieniami migdałkowymi (tj treści zalegającej w kieszeniach migdałków), bo bywają poważniejsze schorzenia które za te przypadłość mogą odpowiadać, lecz co tam! Weź halitomil i problem z głowy!
 • @rowszan 08:34:01
  ... bunkry by się znalazły...
  Nie płacą, nie płacą ;)
 • @JimA 08:40:33
  A Ty tylko ,kasa,kasa,kasa.A tu dutkow ni ma
 • @Oracz 08:35:03
  "nieprzyjemny zapach z ust, jest już ,,leczony" za pomocą specyfików (i doczekał się już nazwy przypadłości), które mają maskować smród, natomiast nic mi nie wiadomo o prawidłowej diagnozie w kierunku wykrycia tzw kamieni migdałkowych "

  Powody mogą być różne. Często bywa nim proces próchniczy, którym powinien zająć się dentysta. Takiego objawu nie należy lekceważyć bo może dojść do groźnych sytuacji, nawet do zakażenia krwi.
 • @rowszan 08:56:28
  ;))) nima i ni bendzie...
  dawniej było takie powiedzenie pod Tatarami: kto ma owce ten ma co chce. Potem się przestało opłacać... tak ze trzydzieści lat się nie opłacało...
  a ponieważ górale to istoty przezorne, tożeśmy się dogadali z Szerlokiem, że może w kozy pójdziemy... no i pasiemy. Mięso mamy, mleko i sery... po co nam jakieś dutki. A na turystów to żeśmy się już napatrzyli dość. :)
 • Ostre słowa z PSL o trzech szkodnikach.
  Kosztem Polski.

  https://www.onet.pl/informacje/onetlublin/koronawirus-weto-wobec-budzetu-ue-wiceprezes-psl-komentuje/q165qvl,79cfc278
 • Pinokio i spółka ❗❗❗
  Banda trojga ❗❗❗

  https://www.onet.pl/informacje/onetlublin/koronawirus-weto-wobec-budzetu-ue-wiceprezes-psl-komentuje/q165qvl,79cfc278

  Link i cytat:
  """ Premier przedkłada interesy partii nad interes własnego kraju?

  Dokładnie tak. Mateusz Morawiecki wziął za zakładników prawie 40 mln Polaków, tylko po to, by zaspokoić najtwardszy elektorat Zjednoczonej Prawicy. Kiedy Jarosław Kaczyński powiedział, że trzeba zawetować budżet UE, by nie oddać pola Ziobrze, premier zmienił diametralnie swoją retorykę. Przez 2,5 roku nie był tak ostry w swoich opiniach, jak teraz. Premier nie ma innego wyjścia i musi robić dokładnie to, czego chce Jarosław Kaczyński, bo tylko od niego zależy. Morawiecki jest premierem wyłącznie dlatego, bo tego chciał prezes PiS.

  Być może PiS tak przywykł do sposobu stanowienia prawa w Polsce, że myśleli, że będzie tak samo w UE. Może uważali, że nie ważne co się przegłosuje, bo zaraz i tak można to zmienić – tak jak dziesiątki razy działo się to w polskim parlamencie. Tymczasem Unia działa zupełnie inaczej."""

  Ludzie czy tego nie rozumiecie co ta banda trojga wyczynia z Polską, to jest już prywata a nie rządzenie Polską.

  Polin w najgorszym wydaniu.
 • Katastrofa ❗❗❗
  https://www.onet.pl/informacje/onetlublin/koronawirus-weto-wobec-budzetu-ue-wiceprezes-psl-komentuje/q165qvl,79cfc278

  Cytat:

  """ Europoseł PSL i wiceprezes tej partii nie oszczędza premiera Mateusza Morawieckiego, Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro za zapowiedź zawetowania budżetu Unii Europejskiej- Polska gospodarka i system ochrony zdrowia zostałyby zasilone kwotą blisko 64 mld euro. ❗❗❗

  Odrzucenie takiego wsparcia w dobie tak głębokiego kryzysu to czysto szaleńczo-obłąkańcze postępowanie

  - uważa Krzysztof Hetman

  Polityk przypomina, że Komisja Europejska zamówiła 300 mln szczepionek na koronawirusa. - To jeśli zawetuje budżet, to za co kupimy te szczepionki? - zastanawia się europoseł- Widać, że PiS stał się taką neobolszewicką partią.

  ❗❗❗ Jeśli premier mówi w polskim Sejmie o oligarchach europejskich, to jest to czysta hipokryzja. Mówi to facet, który zarobił miliony złotych w zachodniej bankowej korporacji ❗❗❗

  - uważa Krzysztof Hetman""".

  I takie 3 szowinistyczne kreatury decydują o losie 38 milionów
  w Polin. ❗❗❗
 • @zadziwiony 18:02:40 Dla przypomnienia Pana komentarz gdzie wykazuje Pan brak logiki, niechlujstwo, populizm i zwykły debilizm
  co cechuje radykalnych antyszczepionkowców 60 plus mających za sobą komplet szczepień ochronnych za dziecka! Poniżej dla porównania dwa komentarze Pana "zadziwiony"

  //@Tomasz M. Wandala 14:45:29
  Znam takie przypadki jak ta książeczka szczepień. Dwóch kumpli jeden lekarz drugi nie objeżdżali z wielką namiętnością świat. Obydwoje mieli książeczki skrzętnie wypełnione. Dzisiaj jeden z nich jest inwalidą- wrakiem człowieka drugi w świetnym stanie. Ten drugi to lekarz i szczepienia ma tylko..... w książeczce. Kiedy pierwszy się o tym niedawno dowiedział zerwał z wieloletnim kumplem znajomość.
  nadużycie link skomentuj
  zadziwiony 21.11.2020 18:02:40//

  @Tomasz M.Wandala 20:27:47
  Szanowny Panie.
  Książeczki zdrowia to ja nie widziałem kilkadziesiąt lat i już nie pamiętam jak wygląda. Chyba nie mam nawet w tej chwili kartoteki w przychodni.
  Do lekarzy nie chodzę, także nie szczepię się przeciwko grypie i nie choruję. Nie jeżdżę też do krajów azjatyckich, bo nie mam takiej potrzeby. Nie uległem światowej modzie na taki sposób spędzania wolnego czasu, czy też urlopu.
  Widzi Pan. Każdy organizm jest inny, jednemu zaszkodzi jeden kieliszek wódki, drugiemu litr jest mało. Nie jest argumentem, że ktoś zaszczepił mnie 60 lat temu i żyję, albowiem po pierwsze szczepionki były zupełnie inne, po drugie rodziłem się w domu i żadna położna nie czekała na mnie ze strzykawką w dłoni by już prawie w drogach rodnych dopaść mnie ze swoją igłą.
  Następna sprawa , Prof Majewska stwierdziła, że szczepionki są szczególnie groźnie dla bardzo inteligentnych dzieci - mają taki wrażliwy mózg i dlatego u tej grupy dzieciaków występuje szczególnie dużo autyzmu poszczepiennego. Wybaczy kolega, ale wierzę jej , a nie Tobie.
  I po ostatnie- jakim prawem rości sobie szanowny prawo o decydowania o tym co jest dla mnie dobre , a co złe. Właśnie tacy ludzie są odpowiedzialni za totalitarne , faszystowskie metody postępowania z ludźmi - ponoć wolnymi i żyjącymi w demokratycznym państwie prawa. Przymuszanie wbrew konstytucji i wbrew naszej woli do zabiegów medycznych. W drodze już inne przymuszenia... I też będzie kolega za- taki charakter.
  nadużycie link skomentuj usuń
  zadziwiony 12.07.2019 22:03:43
  Źródło:
  https://reemigrant1331.neon24.pl/post/149590,rudolf-weigl-czlowiek-ktory-pokonal-tyfus-plamisty

  PS
  Ile dzieci musi umrzeć, byśmy zrozumieli, że wit. C nie zastąpi szczepień?
  https://mamadu.pl/139559,dziecko-zmarlo-w-poznaniu-bo-bylo-nieszczepione
  https://parenting.pl/jedna-z-glownych-postaci-ruchu-antyszczepionkowego-klamala-jej-dziecko-zmarlo-w-wyniku-uduszenia
  https://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-dziecko/zdrowie-dziecka/fatalna-moda-na-nieszczepienie-dzieci-zbiera-zniwo-aa-q2yf-qW5u-MBKA.html
  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-11-06/rodzice-nie-zgodzili-sie-na-szczepienie-dziecko-zmarlo-sprawa-zajela-sie-prokuratura/
  https://bezprawnik.pl/zieba-prokuratura/
  https://fakenews.pl/zdrowie/nie-7-dzieci-nie-zmarlo-po-podaniu-szczepionki-na-covid-19-w-senegalu/
  https://wiadomosci.onet.pl/poznan/poznan-nieszczepione-dziecko-zmarlo-w-szpitalu-oswiadczenie-prawnika/vkc96rz
  https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,25319271,powodem-smierci-szescioletniego-dziecka-przy-szpitalnej-byly.html
 • dlaczego szczepionki pfi zera muszą być przechowywane w temp -70 stopni C
  https://www.naturalnews.com/2020-11-18-why-pfizer-coronavirus-vaccine-requires-storage-at-70c.html
 • ...
  Niewiarygodne jak parchata ludobójcza trollnia, na czele z Wandalą i Tetrykiem spod samiuśkich Wzgórz Golan, została tu zmobilizowana.

  Ale tego można się było spodziewać, wszak trza w Polin trzeba zwolnić miejsca dla uchodźców z Palestyny. Najlepiej bez zniszczenia infrastruktury, szczególnie mieszkaniowej.
  Najsmutniejsze jest to że już nawet Autor, Pan @Alfax, uderza w tony że przed medialnym covidłem zaszczepić się będzie trzeba.
  Tylko, żeby szCZIPionka była właściwego, według poglądów pochodzenia... A do wyboru, chińska, ruska, murykańska (ta najlepsza, bo z demokratycznymi molekułami "wolności") i diabli wiedzą jaka jeszcze.

  A cały ten "problem", która szCZIPionka przeciwko wirtualnemu świrusowi jest dobra i którą wybrać przypomina dylemat czy ma mnie siłą zgwałcić Murzyn z wielkim zwisem, wielki pies, na pal mnie nabiją.

  Bo jak na razie, to ja nadal nie wiem, jak te wszystkie szemrane firmy farmaceutyczne produkują te szczipionki, a konkretnie przeciwko czemu, skoro nadal nikt na świecie nie wyizolował pełnego genomu TEGO świrusa i nie udowodnił, zgodnie z postulatami Kocha, że jest to patogen wywołujący jedyną pozostałą na świecie chorobę, bardzo śmiertelną, bo trup się ściele gęsto, jak zboże pod kombajnem, czyli Cowidło.

  A to chyba nie byłby wielki problem schwytać tego wirusa i go pod mikroskop elektronowy położyć, bo przecież w samej III RyPy PiSowscy kryminalni "testerzy" wykrywają dziennie tysiącami "zarażonych" "covidem", pobierając 15-to centymetrowym patykiem wymaz z komory nosowej w okolicach kości sitowej... To na każdym takim patykowym teście, na jego watce(?) wirus powinien być obecny co najmniej setkami, jeśli nie tysiącami.
  A tu nic.
  Materiału genetycznego świrusa nie ma, ale szczepionki powstają jak $zekle w drukarce FEDu.

  Na koniec.
  Trzeba mieć nasrane pod deklem, żeby dać se dobrowolnie, bez walki, cokolwiek wstrzyknąć do ciała.
  A już szczególnie teraz, w czasach gdy jasno widać, że to kałwidowe szaleństwo to czysta kryminalna i zbrodnicza hutzpa!

  I to jeszcze produkcji krajów, które są co najmniej nieprzyjazne, a niektóre jawnie wrogie, jak USrael.
  Kiedyś żeby podbić jakieś państwo, trzeba było z nim wygrać wojnę.
  Teraz wystarczy sprzedać szczepionkę, za którą głupi mieszkańcy kraju do przejęcia jeszcze zapłacą.
 • @Kmieć 16:28:10
  https://zapodaj.net/images/3a083020ab513.jpg
 • @Leonardo da Vinci 12:05:05
  "Komisja Europejska zamówiła 300 mln szczepionek na koronawirusa. - To jeśli zawetuje budżet, to za co kupimy te szczepionki? - zastanawia się europoseł"


  Czyż więc nie należy się modlić, aby nasi oprawcy jednak nie mieli za co tych szczepionek kupić? No i proszę raz na zawsze zrezygnować z bałamutnych eufemizmów typu "UE "zasili", "da" , "przeznaczy dla nas", itp. "Mowa wasza niech będzie prosta, tak, tak, nie, nie..." (JP.II) A więc tak - UE POŻYCZY Rządowi, który nazywa się "polskim" 64 mld. euro NA WYSOKI PROCENT, które jeszcze nasze prawnuki będą musiały spłacać.
 • @viridiana 17:09:38
  //UE POŻYCZY Rządowi, który nazywa się "polskim" 64 mld. euro NA WYSOKI PROCENT, które jeszcze nasze prawnuki będą musiały spłacać//

  Optymistka.
  Nie po to będą przymusowo szczepić, żeby tu jakieś polskie prawnuki się szwendały...
 • @Tomasz M. Wandala 12:23:41
  Wątpliwości odnośnie prawdziwości wyżej zamieszczonych linków budzi niekwestionowany fakt, że nieszczepionym dzieciom TEŻ zdarza się umrzeć.
 • @Kmieć 16:28:10 w czasach gdy jasno widać, że to kałwidowe szaleństwo to czysta kryminalna i zbrodnicza hutzpa!
  Przepisuję info z innego wpisu na neon24:

  //@all
  "Śmierć blogera

  Piotr Kuldanek, autor popularnego bloga PanCodziennik.pl nie żyje. W ostatnim czasie opisywał zmagania swoich bliskich i swoje z Covid-19. Koronawirusem zakażona była większość najbliższej rodziny. Mężczyzna kilka dni wcześniej pożegnał swojego ojca, który również zmarł w wyniku zakażenia. „Jak idzie w dół to game over, umierasz” – opisywał w mediach społecznościowych, pokazując wskaźnik natlenienia krwi.

  Piotr Kuldanek zaraził się koronawirusem na małej, rodzinnej imprezie. Zakażonych zostało kilka osób. Do szpitala trafił 14 listopada.

  Sytuacja aktualnie wygląda tak, że wczoraj trafiłem do szpitala (czego zupełnie nie pamiętam, bo karetka zabrała mnie pół przytomnego – Yikes!). W szpitalu dostałem super opiekę (wszyscy ludzie ze służby zdrowia – propsy milion) i leże sobie teraz podłączony do różnych ciekawych urządzeń (jestem prawie pewien, że jest tu maszyna, która robi Ping) i miejmy nadzieje że będę sobie powolutku zdrowiał. Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie mile słowa i uważajcie na siebie

  —pisał.
  Dwa dni później poinformował o śmierci swojego ojca, który również chorował na Covid-19. Bloger apelował do czytelników, aby na siebie uważali. Prosił swoich obserwatorów o rozwagę i nielekceważenie wirusa. "

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/527549-bloger-piotr-kuldanek-i-jego-ojciec-zmarli-na-covid-19

  Ku przestrodze tych co uważają ,że Covid-19 to zwykła grypka

  A teraz plujcie jadem ile wam go wystarczy tak jak na Lorenco i innych którzy przestrzegają przed tym śmiertelnym dziadostwem.
  nadużycie link skomentuj
  matterhorn 22.11.2020 15:06:05
 • @Berkeley72 18:01:48
  Won! z pierdami, starcze.
 • @Kmieć 16:28:10
  "Niewiarygodne jak parchata ludobójcza trollnia, na czele z Wandalą i Tetrykiem spod samiuśkich Wzgórz Golan, została tu zmobilizowana."


  Równie niewiarygodne jest oczekiwanie, że podobne jak w/w ordynarne argumenty ad personam przekonają ludzi zdolnych do logicznego myślenia. Być może Pan Wandala jest żydem, i czego to dowodzi? Inżynier J. Zięba i lekarz J. Jaśkowski też są przecież żydami. Na jakiej podstawie uważa Pan, że żydostwo jednego jest dowodem bredni a drugiego świętej prawdy?
 • @Kmieć 17:12:22
  Medyk rezydent w kałwidowym "szpitalu" na Stadionie Narodowym opisuje hutzpę, nadmienię, że bardzo drogo kosztującą polskiego tzw. podatnika, czyli frajera, hutzpę.
  Polecam:

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/mieszkam-w-5-cio-gwiazdkowym-hotelu-siedze-w-pustym-szpitalu-lekarz-o-pracy-w-szpitalu-na

  https://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/styles/large/public/a8_7.jpg
  https://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/styles/640szerokosc/public/a7_0.jpeg
 • @viridiana 18:12:03
  re: ordynarne ad personam

  Forum, jest to wymiana dostępnych informacji i dyskutowania zdarzeń - a nie obrazania osób biorących udział w dyskusji.
  Takie jest prawo istnienia każdego blogu.

  Ani wiek, ani (domniemane) pochodzenie geneteczne, nie sa warunkiem brania udzialu w dyskusjach na blogu (postanowienia Norymberskie sa dalej aktualne).

  Tymczasem, jakis UBecki maniak seksualny probuje zamachu na kolejny przyjazny blog i chce sprowadzic swobodna wymiane i ocene zdarzeń do poziomu lumpenproletariackiej burdy pijackiej.

  I takie dno wklęsłe chce decydować kto i w jakim wieku ma prawo brac udział w dyskusji, a kto powinien iść 'won' (rusycyzm!) ze względu na wiek?

  Zdaje sie, ze w obecnym żargonie politycznym nazywa sie to 'mowa nienawisci' i podlega pod odnośny paragraf.
 • @Kmieć 10:21:06 "Kmieca" TEOLOGIA czytana w LUSTRZE: WON USRAKU DO SRACZA, TAM JEST TWOJE 'KRÓLESTWO BOŻE'!
  //I ja mam kulturalnie cackać się z parchami, choćby tylko duchowymi, czyli szabes Gojami? Wlezie mi taki do chałupy (Ojczyzny), rozbija się po niej, rozstawia domowników i rodzinę po kątach, a jak za to w ryj parchaty dostanie, to bezczelnie drze mordę: AJ! WAJ! ANTYSYFILIZM!

  A WON! parchy! na pustynię z koczownikami, na palmę daktylową, tam gdzie "unych" miejsce.
  Dość!!!
 • @Tiamat 03:07:39
  "Forum, jest to wymiana dostępnych informacji i dyskutowania zdarzeń - a nie obrazania osób biorących udział w dyskusji.
  Takie jest prawo istnienia każdego blogu."


  Też tak myślę. Więc proszę mi wyjaśnić dlaczego Panowie Wandala, Berkeley i jakowyś "tetryk" są wyzywani od parchów, trolli, starców przez Pana Kmiecia? Wyzwisko nie jest ani informacją ani argumentem. Pani podoba się taki "styl" dyskutowania? Bo mnie nie.
 • @Kmieć 10:21:06
  Ale konkretnie, w czym Panowie Wandala i Berkeley Panu zaszkodzili? A może widzi Pan w Nich dwóch kozły ofiarne, dźwigające wszystkie żydowskie grzechy? Śmieszne by to było...I bardzo proszę nie nazywać Polaków "gojami", bo "goj" w ustach żyda to najbardziej plugawe wyzwisko. Żydzi między sobą tak Polaków nazywają, nigdy bezpośrednio, ale żeby Polak do Polaka, to się nie godzi! Wstydu Pan za grosz nie masz, ot i co! Do pięści i wyzwisk jeszcze Pan sztachetę z płota dodaj i będzie komplet na poziomie wsiowego chama.
 • ●●●●● ALL ●●●●●
  Bardzo.

  Proszę by nie używać ataków osobistych na gości na moim blogu.

  Mam zaznaczone, ze każdy może krytykować oby to była krytyka merytoryczna bez obrażania i wulgaryzmów.

  Przecież nie na tym polegają argumentacje by adwersarza obrażać i zniechęcić do wymiany poglądów.
 • @viridiana 20:16:57
  Przykro mi że ludzie nie potrafią kulturalnie dyskutować i zniżają się do takiego poziomu.

  Mam nadzieję że po mojej interwencji zaprzestanie się na moim blogu języka z rynsztoka.

  Pozdrawiam Panią i dziękuję za reakcję na ten temat.
 • @Tiamat 03:07:39
  Przykro mi , byłem zajęty i stąd moja z opóźnieniem reakcja.

  Pozdrawiam.
 • @Tiamat 01:39:30
  Jeśli chodzi o koncerny farmaceutyczne, które na co dzień pokazują w środkach masowego przekazu swoje leki na wszystko, to prawda. Nie mogą jednak pokazać tam leku na covida gdyż to jest zbyt poważna sprawa.
  Koronawirus atakuje pęcherzyki płucne, ot tak, jakbyś miała folię pęcherzykową i ją zgniatała bąbelek po bąbelku, ciesząc się, że tak fajnie strzelają.
  Koronawirus to jest żywe stworzenie, zapewne jego genetyka jest miliony starsza niż człowieka. To jest żywe stworzenie, zatem jak i inne stworzenia chce żyć i się rozmnażać.
  Coś, czy ktoś zaburzył równowagę w przyrodzie.
  Aby było jasne, np. jak u Ciebie w Australii tak i u nas, wędrówka ludów, towarów powodowała, że obce osobniki, grzyby, pleśnie, bakterie, wirusy znajdowały lub nie dobre warunki do rozwoju w obcym środowisku. Dziś np. pomidora nie wyhodujesz jak nie opryskasz chemią.
  Ne chce m się dalej pisać, powinno być to jasne jak działa przyroda.
  Tak czy inaczej, zarazę trzeba traktować poważnie; masę organiczną rozkładają bakterie i wirusy - bez nich życie na Ziemi, konkretnie ludzi, ptaków. ssaków i innych zwierząt czy owadów nie istniałoby.
  Po prostu coś musi trupy roslin, zwierząt, odchody zjadać, rozkładać.
  A, że covid rozklada nasze płuca, cóż, można się z tym pogodzić albo nie.
 • @viridiana 20:16:57
  Niektórzy ludzie używając wyzwiski zamiast argumentów wyobrażają sobie że tym sposobem przekonają przeciwników do swojego stanu umysłowego.

  To tak nie działa. To jest wręcz na odwrót.

  Rodzi agresję.


  Salution ☺ ✔
 • @lorenco 02:22:29
  Ja sie na temat samego wirusa nie wypowiadam, bo nie jestem lekarzem i na wirusach sie nie znam. Wszystko co rozumiem to wiem z doswiadczenia , ze kazda grypa moze byc niebezpieczna a jeszcze gorsze sa powiklania pogrypowe.
  Rozchodzi mi sie glownie o to, ze na cudzym nieszczesciu dorabiaja sie rozne biznesmeny.
  Ja jestem wielkim przeciwnikiem komercyjnej medycyny i komercyjne.j edukacji a takze nie podoba mi sie sport dla zysku.

  A na pandemii dorobiły sie różne firmy olbrzymich zysków niekoniecznie związanych bezpośrednio z obecna pandemia, jak np. elektroniczne firmy zakupowe, czy firmy produkujace rozne dezynfekcyjne płyny i masci a takze rozne wzory maseczek medycznych.
  Dorabiaja sie zadluzone wladze lokalne nakładające ogromne mandaty na 'nieposlusznych' nosicieli wirusa, a takze na hotele ktore maja podobno zabezpieczyc przed kwarantanna kwarantanne, a kosztuja 3 tysiace dolarow na dwa tygodnie- chyba jedne z najdrozszych hoteli dla przecietnego turysty.
  Nowa moda pandemiczna wyzwolila wiele atrakcyjnych pomyslow zarobkowych z roznymi durnowatymi hasłami, napisami, reklam różnych markowych firm.

  Moim ulubionym kiczem stały sie maseczki , ktore maja przypominac flage amerykanska (nomen-".men) czy jakis glupi desperacki pożegnalny napis typu ."I love you mum' czy LBTG.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej