Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2428 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Rosja nie straciła Armenii. To Armenia straciła Rosję.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosja nie straciła Armenii - to Armenia straciła Rosje. Ważne jest, co wydarzyło się w ciągu minionych 2 lat i ostatnio:

 

 Przed rozpoczęciem ataku Azerbejdżanu na Górski Karabach ! 

To nie  Rosja straciła Armenię to Armenia sraciła Rosję.

 Ważne jest to, co wydarzyło się w ciągu minionych 2 lat i ostatnio: 

 Właśnie zakończona wojna była prawdziwą masakrą; było więcej ofiar (biorąc pod uwagę straty po obu stronach) niż straty Związku Radzieckiego w ciągu 10 lat wojny w Afganistanie.

 Wojna się skończyła, rosyjskie siły pokojowe zostały już rozmieszczone na linii kontaktu. Jak dotąd żadna ze stron nie odważyła się wznowić działań wojennych.

  ● - Święto porażki Armenii odbywało się  na trupach ponad 4000 ludzi,  obchodzono przez dwa dni  hucznie w Baku po tym, jak prezydent Alijew ogłosił, że wojna była triumfem wojsk azerbejdżańskich. Alijew jest przestępcą bo był agresorem i na jego rękach jest krew zamordowanych ludzi ale ma rację, że Paszynian nic nie otrzymał i wszystko stracił.

 ● - Teraz Azerbejdżanie mówią, że chcą odszkodowania od Armenii. 

Obecnie tureckie siły zbrojne są w Azerbejdżanie, a siły rosyjskie i tureckie utworzyły na terenie Azerbejdżanu wspólny ośrodek koordynacji działań.

 ● - Erdogan nalegał, aby Turcja wysłała siły pokojowe na teren Karabachu , ale Putin kategorycznie odrzucił to żądanie. Chociaż jak każde inne państwo, Azerbejdżan ma niezaprzeczalne prawo do zapraszania obcych sił zbrojnych na swoje terytorium, ale Putin nie zgodził się i siły tureckie nie będą miały statusu i praw sił pokojowych.

 ● W Erewaniu wybuchły gwałtowne zamieszki, podczas których wściekłe tłumy szturmowały budynki rządowe, biły urzędników i niszczyły parlament.

 ● - 17 partii opozycyjnych w Armenii ogłosiło chęć powołania komitetu zbawienia narodowego i żąda rezygnację Paszyniana. 

 - Nikt nie wie, gdzie ukrywa się Paszynian, ale wygląda na to, że nadal jest gdzieś w Armenii.

 

 

 „Te tłumy zniszczyły także biuro Sorosa w Erewaniu, a teraz szukają„ zdrajcy ”Paszyniana, żeby móc go zlinczować. 

● - Paszynian skarżył się na Twitterze, że jego biuro zostało splądrowane, jego komputer, prawo jazdy i - nie żartuję - butelka perfum (biedny pachnący soros'owy idiota !) Nie martwi się o tysiące zabitych i kalek na skutek jego polityki tylko że mu zostały materialne rzeczym skradzione. 

●  - W skład rosyjskich sił pokojowych weszły jednostki 15. wyodrębnionej brygady strzelców zmotoryzowanych, wchodzącej w skład 2. Armii Sił Połączonych Gwardii (Czerwony Sztandar - SD) Centralnego Okręgu Wojskowego. Będzie obejmował około 2000 uzbrojonych żołnierzy na transporterach opancerzonych i bojowych wozach piechoty, a także sprzęt specjalistyczny (sprzęt do walki elektronicznej, dowodzenia, kontroli, łączności i rozpoznania itp.), Drony i systemy obrony powietrznej.

 - Rosyjskie siły pokojowe pozostaną na tym obszarze przez co najmniej 5 lat.

 - Teraz Rosja będzie kontrolowała korytarze Górskiego Karabachu i Nachiczewanu.

 -  Przyjrzyjmy się teraz stanowiskom partii pod koniec tej wojny i porównajmy je.

Armenia.

Nie ma wątpliwości, że Armenia straciła najwięcej na tej wojnie. Paszynian i jego gang rusofobicznego Sorosa przysparzali swoim ludziom prawdziwych kłopotów. 

Od czasu dojścia Paszyniana do władzy niemal całkowicie wykluczył udział Armenii w OUBZ, całkowicie zaprzestał współpracy z Rosją (w tym w zakresie wywiadu i bezpieczeństwa), oczyścił armeńskie siły zbrojne i siły bezpieczeństwa ze wszystkich rzekomo „prorosyjskich”. elementów. Oraz zakazał nauki w szkołach z rosyjskim językiem wykładowym.

Z kolei Armenia ma ogromną ambasadę USA, która zatrudnia około 2000 osób (tyle,ile jest żołnierzy we wszystkich rosyjskich siłach pokojowych wysłanych do Karabachu !). A kiedy Azerbejdżanie zaatakowali, Paszynian przez cały miesiąc odmawiał i był przeciwny proszenia Rosji o pomoc. Zamiast tego poprosił o pomoc Trumpa, Merkel i Macrona. Nie trzeba dodawać, że po wybuchu wojny zachodni liderzy koledzy nic nie zrobili by Armenii pomóc. 

Prawdę mówiąc, przegrywając na wszystkich frontach Ormianie nie mieli innego wyjścia, jak tylko wezwać na ratunek Rosję i zaakceptować warunki Azerbejdżanu. Gdyby Paszynian nie podpisał porozumienia, Azerowie zabiliby otaczonych Ormian (w tej wojnie obie strony stwierdziły, że prawie nigdy nie brali jeńców. Dlaczego? Bo obie strony kierują się skrajną nienawiścią i rozstrzeliwują prawie wszystkich, często po strasznych torturach). A według analityków można było zauważyć również, że Armenia po prostu bardzo szybko wyczerpała swoje rezerwy.  

  Mówiąc najprościej: 

Plan Alijewa zadziałał, ślepa rusofobia i arogancja przywódców ormiańskich wraz z ich samobójczą polityką prawie kosztowała Armenię całkowitą utratę Górskiego Karabachu, a być może w przypadku odmowy pomocy ze srony Rosji nawet istnienie własnego kraju.  Po wyeliminowaniu wszystkich najlepszych oficerów ormiańskich (w tym bohaterów pierwszej wojny o Karabach, w której wygrała Armenia), pozostali tylko bredzący o wartościach europejskich klauni, obiecując otumanionemu przez 2 lata narodowi, że Armenia - bez żadnej pomocy, w tym bez pomocy Rosji - będzie w stanie wygrać wojnę i skierować swoje siły zbtojne nawet na Baku.  

  Turcja. Kolejny wielki przegrany w tej wojnie. 

Turcja, której cel zjednoczenia wszystkich ludów tureckich w jedno imperium neootomańskie, zgodnie z oczekiwaniami, nie powiódł się.  Jest wysoce prawdopodobne, że to Turcy zestrzelili rosyjski Mi-24 w ormiańskiej przestrzeni powietrznej - ich celem było zmuszenie Rosji do zaprzestania poszukiwania pokojowego rozwiązania konfliktu i narzucenie jej roli walczącej a nie rozjemczej i kontynuacji działań wojennych. Jednak, Alijew miał umiejętności strategiczne, w obawie o prawdziwą militarną rosyjską interwencję na ogtomną skalę (taką jak w Gruzji) które pozwoliły mu zrobić coś bardzo mądrego - wziął na siebie winę za to, co nazwał tragicznym błędem, i zaproponował wszelkiego rodzaju rekompensaty i wymówki. 

Alijew podjął decyzję, prawdopodobnie po tym (ultimatum), jak on i Putin (bliscy przyjaciele) odbyli coś, co dyplomaci nazywają „szczerą wymianą poglądów”. A w znaczeniu praktycznym to że Azerbajdżanowi grozi całkowita utrata suwerenności po w kroczeniu Rosji do Azerbajdżanu by ukrócić agresję ze strony Azerbejdżanu i Turcji.  Turcy przywiązują dużą wagę do tego, że Azerbejdżanie zaprosili do Azerbejdżanu wojska tureckie. Ale bądźmy szczerzy: Azerbejdżanie i Turcy zawsze od rozpadu ZSRR byli blisko i nie było żadnego punktu, który mógłby uniemożliwić Azerbejdżanom zaproszenie wojsk tureckich do Azerbejdżanu na podstawie prawnej.  

Prawdziwym problemem byłoby to, co te siły mogą zrobić. Twierdzę, że niewiele mogą zrobić te siły poza: 1) monitorowaniem sytuacji i 2) koordynacją z Rosjanami, aby nie przeszkadzać sobie nawzajem. Ale to, czego te siły w 100 procentach nie mogą zrobić, to zaatakować, a nawet zagrozić atakiem na siły armeńskie lub rosyjskie.

Rosja. To jedyny prawdziwy zwycięzca tej wojny.  

Wiem, że istnieje potężne lobby ormiańskie w USA, Europie i Rosji. Ci ludzie teraz próbują przedstawić swoją porażkę jako porażkę Rosji. Szczerze mówiąc, rozumiem ich gorycz i współczuję im, ale całkowicie się mylą.

Sytuacja.  

Po pierwsze, Rosja zadomowiła się teraz na Kaukazie jako jedyne mocarstwo, które może przynieść pokój. 2000 Amerykanów w Erewaniu od lat nie zrobiło absolutnie nic, aby naprawdę pomóc Armenii. Wszystko, co zrobili, to narzucenie Armenii samobójczej rusofobicznej polityki.  Ta sama liczba rosyjskich żołnierzy przyniosła pokój dosłownie z dnia na dzień. 

 Dla uzupełnienia informacji warto też opowiedzieć o rosyjskich jednostkach, które zostały wysłane także do Azerbejdżanu - o oddzielnej brygadzie zmotoryzowanej-(15OMB). 15OMB jest formacją pokojową w zachodnim znaczeniu gwarancji pokoju. Jest to elitarna jednostka wojskowa specjalizująca się w misjach pokojowych ale (w terminologii rosyjskiej -cel to „wymuszanie pokoju”). Jej personel to w 100% profesjonaliści, z których większość ma duże doświadczenie bojowe - brali udział w operacji zmuszenia Gruzji do pokoju 8 sierpnia 2008 r. Oraz w Syrii. Są to pierwszorzędne, dobrze wyszkolone, dobrze wyposażone siły, które oprócz własnych zdolności mogą w pełni liczyć na wsparcie sił rosyjskich w Armenii i pełne wsparcie wszystkich rosyjskich sił zbrojnych. Ci, którzy mówią, że jest to lekko uzbrojona siła symboliczna, po prostu nie rozumieją o czym mówią i tych spraw. Cały teatr działań tej wojny znajduje się w odległości od granicy rosyjskiej w linii prostej około 200 km. (Droga przez góry pełna serpentyn jest kilka  krotnie dłuższa. A jest  to strefa, w której rosyjskie siły zbrojne muszą mieć możliwość swojej dominacji w przypadku wojny.  

By było to dla zainteresowanych zrozumiałe, to rosyjskie siły zbrojne nie są zorganizowane tak samo jak siły zbrojne USA - rosyjska doktryna wojskowa ma charakter czysto obronny i nie jest to propaganda. W ramach tej ochrony Rosja polega na swojej zdolności do bardzo szybkiego rozmieszczenia sił zmechanizowanych o wysokiej gotowości w dowolnym miejscu w Rosji i w promieniu 1000 km od granicy z Rosją oraz zdolności do zniszczenia wszelkich sił wkraczających do tej strefy. Rosja polega również na zaawansowanych systemach uzbrojenia o dużej sile ognia w celu ochrony rozmieszczonych sił zadaniowych. Innymi słowy, podczas gdy 15OMB jest tylko siłą ekspedycyjną wielkości brygady, jest wyszkolona do akuratnej zdecydowanej interwencji i utrzymywania pozycji do czasu rozmieszczenia faktycznych posiłków (personelu i siły ognia) z Rosji.  

Można to porównać do rosyjskiej grupy sił specjalnych w Syrii, tylko znacznie bliżej Rosji, a zatem znacznie łatwiejszej do wsparcia w razie potrzeby.  

  Jeśli wrócimy do kwestii zestrzelonego Mi-24, to ten akt nie pozostanie niezauważony ani zapomniany - można być tego pewnym. Fakt, że Putin (i rosyjskie wojsko) działa inaczej niż Stany Zjednoczone i nie podejmuje natychmiastowych represji, nie oznacza, że ​​Rosjan to nie obchodzi, że zapomnieli o nich lub nie chcą odwetu.

„Czas i wybór bez pośpiechu jest najlepszą zemstą”. Parafrazowałbym to, mówiąc, że mottem Putina może być „wybór miejsca i czasu i wynik - jako najlepszy odwet”. To właśnie widzieliśmy ze srony Rosji w Syrii i stanie się to w Azerbejdżanie.

Kolejną miłą rzeczą dla Rosji jest to, że może teraz (szczerze) powiedzieć, że „kolorowe rewolucje” nieuchronnie prowadzą do strat terytorialnych (Ukraina, Gruzja, a teraz Armenia) i chaosu politycznego (wszędzie tam gdzie Soros, Zachód ingeruje). 

  Spójrz na mapę: 

 

 Zwróć uwagę na granice i korytarze między Azerbejdżanem a azerbejdżańską prowincją Nachiczewan, a także korytarz między Armenią a Górskim Karabachem. Te dwa korytarze są absolutnie niezbędne dla obu tych krajów i teraz znajdą się pod kontrolą Straży Granicznej FSB (rosyjska straż graniczna to lekkie, mobilne i elitarne jednostki, porównywalne pod względem wyszkolenia i zdolności do swoich odpowiedników z Sił Powietrznych. - coś w rodzaju straży granicznej lub służby celnej USA). Są to bardzo silne elitarne jednostki, które są wyszkolone do walki z silniejszymi siłami do czasu przybycia posiłków. 

 Ze strategicznego punktu widzenia oznacza to, że Rosja ma teraz żelazny uścisk nad najważniejszymi strategicznymi arteriami zarówno dla Azerbejdżanu, jak i Armenii. Żadna ze stron nie chce tego komentować, ale ci którzy wiedzą o co chodzi to rozumieją. Obecnie potencjał kontroli i presji na Kaukazie uzyskał Putin dał wzmocnienie Rosji. Możesz sobie wyobrazić te dwa korytarze jako drogi życia obu państw, jeśli jednocześnie zrozumiesz, że te korytarze to także strategiczne sztylety w rękach Rosji, wymierzone w najważniejsze organy obu państw.

Odtąd Rosja na stałe będzie miała siły zbrojne zarówno w Armenii, jak i Azerbejdżanie. Gruzja została praktycznie wysterylizowana, z Osetii do stolicy Gruzji dla armii rosyjskiej jest mniejsza odległość niż z jednego krańca Moskwy na jej drugi kraniec. Morze Kaspijskie jest de facto „rosyjskim jeziorem”, a rosyjskie „podbrzusze” jest teraz znacznie silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

 ■ Wniosek. 

 Naturalnie że ta wojna jest teraz tylko zamrożona i - podobnie jak w Syrii - nadal będą prowokacje, operacje pod fałszywą flagą, niepowodzenia i niewinnie zabijani ludzie. Ale - podobnie jak w Syrii - Putin zawsze będzie preferował cichą strategię z minimalnymi stratami, strategiami z wieloma zagrożeniami, wystąpieniami publicznymi i natychmiastowymi reakcjami.  Jest też jeszcze coś, co nazywa się „regułami Putina dotyczącymi użycia siły” - nigdy nie używaj siły tam, gdzie jest to oczekiwane, zawsze używaj siły, kiedy najmniej się tego spodziewają, i zawsze używaj siły w sposób, którego wrogowie nie przewidują. Erdogan chce odegrać swoją rolę. Putin, w typowo rosyjski sposób, da mu właśnie do odegrania tę „rolę”, ale rola ta będzie minimalna i przeznaczona głównie na wewnętrzne potrzeby tureckiego PR , między innymi w rozgrywkach Turcji z Zachodem. Współpraca na płaszczyźnie militarnej Turcji z Rosją to jest to co ogromnie irytuje Zachód doprowadza do białej gorączki i rodzi brak zaufania do sojusznika w NATO.

 Co później ?

 Paszynian zostanie obalony, to na pewno. Dla Armenii najważniejsze jest to, kto go zastąpi. Niestety, są nacjonaliści anty-Paszynian - to teź ci sami rusofobowie, co gang Paszynianów. Co więcej, biorąc pod uwagę histerię obserwowaną w Armenii, istnieje realna możliwość, że nowy rząd zniesie zawieszenie broni i zażąda „walki do końca”. Może to stanowić poważny problem, także dla wojsk rosyjskich w Armenii i sił pokojowych. 

  Ale jest również prawdopodobne, że zanim naród ormiański naprawdę zda sobie sprawę, że:

1) został okłamany.

2) poniósł druzgocącą klęskę.

Wezwania te zostaną ostatecznie zagłuszone przez bardziej rozsądne głosy (w tym te, które wcześniej były liderami do 2018 roku, a obecnie przebywają w więzieniu).

Rosja ma również u siebie ogromną społeczność ormiańską. Ci ludzie usłyszą wszystkie komunikaty i materiały analityczne wyprodukowane w Rosji i będą w pełni świadomi rzeczywistości. Dla Armenii ci imigranci stanowią ogromny zasób, ponieważ to oni będą nalegać na ścisłą współpracę z Rosją, której, szczerze mówiąc, Armenia potrzebuje teraz bardziej niż czegokolwiek innego. 

 Armenia jest obecnie wewnętrznie skłucona.  Jak wiadomo diaspory ormiańskie w Rosji, UE i USA są świetnie zorganizowane, mają dużo pieniędzy, a obecnie kontrolują narrację w UE i USA (w Rosji próbowali to zrobić, ale nie udało im się). Dodajmy do tego fakt, że Alijew rozpoczął tę wojnę, że jest głęboko przywiązany do Erdogana, a zrozumiecie, dlaczego skala klęski Armenii jest systematycznie niedoceniana w zachodnich mediach. Jest to normalne, ale zajmie to kilka miesięcy, zanim rzeczywistość sytuacji ostatecznie przekona tych, którzy teraz temu zaprzeczają. To jest dokładnie ten proces, który (gwałtownie) zachodzi w Erewaniu. Ale prędzej czy później tłum zostanie zastąpiony przez jakiś rząd jedności narodowej i jeśli ten rząd będzie chciał zakończyć straszne straty i przywrócić to, co ocalało, będzie musiał zadzwonić do Kremla i zaproponować Rosji jakiś układ. 

Jest rzeczą oczywistą, że absurdalnie ogromna ambasada Stanów Zjednoczonych i organizacje pozarządowe sponsorowane przez Sorosa będą walczyć z całych sił. Ale ponieważ same Stany Zjednoczone walczą teraz o własne przetrwanie, UE jest w całkowitym zamieszaniu virus Covid 19 i sabotaż budżetu Polska / Węgry a Turkom nie udało się we wszystkim co sobie zaplanowali (zniszczenie całego Karabachu i opanowanie Południowego Kaukazu), co próbowali przy pomocy Azerbajdzanu zrobić. Na szczęście dla całego regionu że nie udało się Turcji,  gdyż Rosja wkroczyła. Dzięki temu nie jest to już po prostu dla Turcji realna opcja.

■  Zwykle podzielam podziw dla narodu ormiańskiego: ■

Ormianie są starożytnym, prawdziwie szlachetnym i pięknym narodem oraz z chrześcijańską kulturą, naród który zasługuje na życie w pokoju i bezpieczeństwie, Ormianie którzy doświadczyli wielu okropności w swojej historii. Uwaźam że Ormianie zasługują na znacznie więcej niż tą marionetkę CIA / MI6 tego zdrajcę Armenii Paszyniana ! Teraz naród ormiański z pewnością przechodzi przez trudny okres w swojej historii, porównywalny z „demokratycznymi” latami 90 w Rosji czy obecnym „liberalnym” horrorem w Stanach Zjednoczonych.)

Obiektywnie rzecz biorąc, najlepiej byłoby, gdyby Armenia stała się częścią Rosji (tak jak Armenia w niedawnej przeszłości była częścią ZSRR, bezpieczna bez wojen). Ale to się nie stanie. Po pierwsze, nacjonalizm ormiański jest ślepy i głupi jak zawsze, a poza tym Rosja nigdy nie przyjmie Armenii do Federacji Rosyjskiej. Dlaczego miałaby to zrobić ?

Armenia zdecydowanie nie ma nic do zaoferowania Rosji, poza trudnym do obrony terytorium z potencjalnie niebezpiecznymi sąsiadami. Nie, to nie Rosja straciła Armenię - to Armenia straciła Rosję ! i to z własnej winy.

Najważniejsze teraz jest by nastąpiła w Armenii zmiana retoryki, zaprzestania tej antyrosyjskiej,  oraz co Kreml może zaoferować Armenii, po zaprzestaniu oficjalnej rusofobii to na pewno :

1) ochrona przed wszystkimi sąsiadami i 2) pomoc gospodarcza.

Co do reszty, zobaczmy, czy kolejny rząd Armenii dołączy do OUBZ nie tylko słowami (tak jak to było w ostatnich latach), ale także czynami (np. wznowi wymianę danych wywiadowczych, współpracę wojskową, wspólne operacje bezpieczeństwa itp.). Byłby to doskonały pierwszy krok ze strony  Armenii.

Ale, niestety jak wynika z sytuacji do tej pory. " Oświadczenie partii rządzącej jest desperacką próbą sił prozachodnich przekierowania powszechnego gniewu na Rosję, odwrócenia uwagi od zdrady Paszyniana".  

Tłumaczenie: https://svpressa.ru/war21/article/281512/

 

 

KOMENTARZE

 • Lobby ormiańskie
  "Wiem, że istnieje potężne lobby ormiańskie w USA, Europie i Rosji. Ci ludzie teraz próbują przedstawić swoją porażkę jako porażkę Rosji. Szczerze mówiąc, rozumiem ich gorycz i współczuję im, ale całkowicie się mylą."

  Lobby ormiańskie jest potężne od wielu stuleci, czego w Polsce nie zdają sobie sprawy. Nawet w takich krajach jak Iran.

  Wspomnę także szefową SputnkNews Simonian i ministra Lawrowa.
  A u nas czcigodny ks.Isakowicz-Zaleski :)
 • Bliżej
  "Cały teatr działań tej wojny znajduje się w odległości niespełna 1000 kilometrów od granicy rosyjskiej."

  Niewiele ponad 200 kilometrów.
 • Wnioski?
  Wnioski dla Polski i Polaków?
  - rusofobia,
  - poleganie na Amerykańcach,
  - zrażanie wszystkich sąsiadów dookoła.

  Jak przyjdzie co do czego, Putin palcem nie kiwnie. Na Amerykańców może liczyć tylko ciężki idiota.
 • @PiotrZW 08:42:21
  "Jak przyjdzie co do czego, Putin palcem nie kiwnie. Na Amerykańców może liczyć tylko ciężki idiota."

  Na szczęście Polska nie graniczy z Turcją, zaś Niemcy raczej się nie palą do odebrania Pomorza i Śląska.
 • @Pedant 08:55:07
  "Na szczęście Polska nie graniczy z Turcją, zaś Niemcy raczej się nie palą do odebrania Pomorza i Śląska."

  Nie no, wcale. W ogóle się nie palą ;-DDD
  Jak nie wojenką, to podstępem, ale lebensraum być musi.
  Gdzie traktat? ;-(

  Oczywiście uprzejmie pozdrawiam.
 • @ Autor, All
  "Rosja nie straciła Armenii. To Armenia straciła Rosję."

  Jakoś mi się to "dziwnie" odniosło i do Polski... :-(

  Dzięki za interesujący wpis - oczywiście 5*

  Ukłony
 • @PiotrZW 08:42:21
  "- rusofobia,
  - poleganie na Amerykańcach,
  - zrażanie wszystkich sąsiadów dookoła."

  "Złote" zasady "polskiej" "dyplomacji" ;-(

  Pozdro!
 • @Pedant 08:55:07
  "Na szczęście Polska nie graniczy z Turcją..."

  Ja tam bym chciał, żeby granice Polski sięgały aż tam ;-)
 • @Jasiek 11:52:20
  A ja akurat nie.
  Nie możemy dojść do zgody we własnym kraju, to jeszcze nam potrzebne obce ludy. I gdyby tak było, to by nas nie było. Pożarli by nas żywcem.
  Żydzi przynajmniej się delektują....
 • @Jasiek 11:00:32
  "Nie no, wcale. W ogóle się nie palą ;-DDD
  Jak nie wojenką, to podstępem, ale lebensraum być musi."

  Nie nie palą się. Zmieniły się czasy, nie potrzeba rozległych ziem dla niewydajnego rolnictwa.

  Czego im brakuje to ludzi. Lepiej absorbować i zniemczać Polaków (łatwiej niż Turków i Somalijczyków) niż ich wypędzać. A to można robić przez gospodarkę.

  Podstawą siły Polski może być gospodarka, a nie skrzydlata husaria czy kult dawnych powstań.
 • @SZS 12:14:22
  "A ja akurat nie.
  Nie możemy dojść do zgody we własnym kraju..."

  Tak, rozumiem o co Ci chodzi - też uważam, że najpierw powinno się ogarnąć wszystko u siebie, a potem ewentualnie myśleć o ekspansji.
  Problem wg mnie polega na tym, że ekspansja docelowo powinna oznaczać kolonizację nowych planet, a tego bez środków z większego obszaru nie sposób osiągnąć.... temat - rzeka.

  Jeden powiat na BW ogarnął się tak, że całym światem wywija, a żandarmem za wielką wodą w szczególności. No ale to tylko jeden powiat, więc może jest łatwiej wszystko ogarnąć ;-)

  Ukłony
 • Ważne
  By ludzie przestali być zabijani z rozkazów łotrów którzy sami nie ryzykowali swojego życia w walkach i bombardowaniach.

  Sami widzimy do czego prowadzi mieszanie się USA, Turcji i Sorosa. Zawsze do ludobójstwa. Ormian. Kurdów. Afganów. Irakijczyków. Syryjczyków. Jugosławian. Libijczyków. Ukraińców. A teraz chcą ofiar na Białorusi.

  Salution ✔
 • A poza tym gdzie jest ONZ ?
  Przecież ta organizacja to jakaś paranoja.

  Nic już nie znaczy.
 • @Jasiek 12:22:17
  "Jeden powiat na BW ogarnął się tak, że całym światem wywija, a żandarmem za wielką wodą w szczególności. No ale to tylko jeden powiat, więc może jest łatwiej wszystko ogarnąć ;-) ... ekspansja docelowo powinna oznaczać kolonizację nowych planet"

  Kristian Zimerman pięknie gra na fortepianie, to tylko jeden facet, więc Panu łatwiej będzie mu dorównać. Do roboty.

  Tak na poważnie - zanim zaczniemy kolonizować planety, może lepiej zacząć od naprawiania dachu aby woda nie przeciekała?
 • @Pedant 08:34:54
  Dziękuję za korekcję. Poprawiłem.
  Teren górzysty, droga pełna zakrętów stąd wiele wiecej kilometrów.

  Ale ma Pan rację że : Jest w linii prostej dużo bliżej.

  Pozdrawiam :)
 • @Jasiek 11:02:45
  Może nadejdzie czas opamiętania i nastepne pokolenia będą kierować się rozsądkiem a nie ślepą nienawiścią w oparciu o sojusz ze Stanami Zjednoczonymi których los Polski tak naprawdę to nie interesuje.

  Ale Polska jako teren amerykańskich działań wojennych jak najbardziej tak. Jako jeden z wielu zamorskich amerykańskich poligonów wojennych i to w pełnym wymiarze tego słowa znaczeniu.


  Pozdrawiam :)
 • @Pedant 12:20:35
  Panie Pedant, zawsze i wszędzie podstawą potęgi jest gospodarka. Skrzydlata husaria była wspaniałą bronią, ale bardzo kosztowną. Stać Polaków było na nią, bo I Rzeczpospolita była w owym czasie potęgą gospodarczą, dzięki eksportowi zboża do Europy Zachodniej, nawet aż do Hiszpanii. Zmiany klimatyczne i cywilizacyjne spowodowane odkryciami geograficznymi przyczyniły się do spadku znaczenia polskiego zboża, co było przyczyną, oczywiście nie jedyną, upadku szlacheckiej Polski.
 • Jak Biden i demokraci widzą problemy Karabachu, Armenii, Azerbejdżanu.
  Znalezione w sieci:
  "J. Biden: Napaść Rosji na Karabach nie może zostać pozostawiona bez odpowiedzi. Putin musi zrozumieć, że Armenia i Azerbejdżan- tak jak pozostały cały kontynent Afryki – to strefa narodowych interesów USA…
  "

  Skrajny idiotyzm i skrajna agresja.
  Media globalnej mafii tak właśnie przedstawią swoim i innym międzynarodowym pożytecznym idiotom sytuację.
  Ten obraz nie odbiega od obrazy w tych mediach Wenezueli, Białorusi, Korei Pn, Kuby.. czy PRLu.
  Pożytecznych idiotów (takich jak solidaruchy, banderowcy, islamiści...Ujgurzy) zawsze znajdą i wykorzystają do kolejnych majdanów ograbienia kolejnych krajów.

  Ta świadomość solidaruchów że własnymi rękoma oddali własny kraj w ręce globalnych bandytów powinna dręczyć aż do śmierci.
  .. niestety wiem co powiedzą... komuchy winne.. że myśmy wprowadzili Sorosa i banderowców do Polski.
  Do dzisiaj skaczą na majdanie razem z banderowcami i ci z PO i ci z PIS.
  a o Wołyniu nie chcą nic wiedzieć.

  Teraz w USA tacy sami obalają Trampa... w identyczny sposób ...
  idioci tam stworzenie przez Amerykański raj (edukacja, liberalizm) w Polsce to idioci stworzenie przez Watykan czyli przez KK poziom idiotyzmu bardzo podobny)
  .. a ciekawe że Kubańczycy też są katolikami ale idiotami już nie..

  Tamtejszy kościół jest pewnie bliżej abstrakcyjnego Boga (to nie może być żydowski Bóg jak w Polsce bo ten jest wredny rasistowski, mściwy) a dalej od pedofilskich praktyk religijnych... uprawianych w KK na niespotykaną skalę... za wiedzą i przyzwoleniem JPII...tu nie ma żadnych wątpliwości.. podobnie jak współpraca JPII z CIA i Sorosem ..te klimaty się zazębiają.. w oczywisty sposób.
 • @Oscar 15:15:24
  Trudno jest człowiekowi zrozumieć, że mimo tylu zbrodni popełnionych przez rządy USA tylu zniszczeń dokonanych przez amerykańskie wojny prowadzone bez ustanku na całym świecie, tyle inspirowanych zamachów na legalne władze w innych państwach, na świecie są ciągle miliony idiotów którzy nie widzą zła i popierają we wszystkim USA.

  Co to za sort ? Chyba dzieci diabła.

  Pozdr. :)
 • @PiotrZW 08:42:21
  Jak najbardziej słuszne wnioski.

  Pozdr. :)
 • @Jasiek 11:02:45
  Nawiecej stracili zwykli bezbronni ludzie. I to z obu stron.

  Pozdr. :))
 • @Oscar 15:15:24
  Znalezione w sieci:
  "J. Biden: Napaść Rosji na Karabach nie może zostać pozostawiona bez odpowiedzi. Putin musi zrozumieć, że Armenia i Azerbejdżan- tak jak pozostały cały kontynent Afryki – to strefa narodowych interesów USA…"

  Wątpię aby Biden by coś tak kontrowersyjnego powiedział. Myślę, że to fałszywka.
 • @Pedant 16:11:06
  W sieci można znaleźć mnóstwo trolli eksportujacych Fake News na zlecenie wrogów Rosji.

  Wystarczy wejść na portale PISzamba które zatrudniają tam tylko upa padalców i opłacane srebrnikami siekowe szambo na usługach upa kosulatów.

  Pozdr. :)
 • @Oscar 15:15:24
  Dziec diabła nie mają sumienia i ludzkiej duszy.

  A jest ich sporo na tej Ziemi. Bo może i ponad miliard na całym
  ziemskim świecie.

  Bo zbrodnie, wojny, głód, bieda i niesprawiedliwość społeczna to ich dzieło a do tego produkcja wirusów i eksperymenty na ludziach.
 • @Monaco 16:27:08
  Takie "skróty myślowe" typu "dzieci diabła" implikują ludobójstwo.
  Takie techniki stosował Hitler by ułatwić mordowanie żydów,
  takie techniki stosował KK by mordować innowierców..
  takie techniki stosują islamiści by mordować jak KK innowierców.

  Ja preferuje oceny ludzi za ich działania i nieprzypisywanie im cech "diabła" .

  Mafią żydowska to racjonalne określenie podobne do mafia włoska, pruszkowska, japońska, pedofilska..
  To jest po prosty mafia tyle że globalna i dlatego szczególnie groźna dla ludzkości.
 • @Monaco 16:18:20
  "W sieci można znaleźć mnóstwo trolli eksportujacych Fake News na zlecenie wrogów Rosji."

  Nieważne, na czyje zlecenie, wrogów, przyjaciół czy poszukiwaczy sensacji. Trzeba zachowywać trzeźwość. Tak "wypowiedź" wygląda na fałszywkę.
 • @Oscar 16:44:52
  "Mafią żydowska to racjonalne określenie podobne do mafia włoska, pruszkowska, japońska, pedofilska.."

  Akurat jest coś takiego jak mafia żydowska, ta która wyłoniła Benię Krzyka i Mejera Lanskiego (Suchowljańskiego). Odessa była, i może jest jej dalej ośrodkiem. W Rosji jest jeszcze ormiańska, czeczeńska i gruzińska.

  Mafii włoskich jest co najmniej trzy.
 • "Rosja nie straciła Armenii. To Armenia straciła Rosję."
  Armenia straciła coś więcej - bo jej ludność w swojej większości straciła swoje szare komórki na rzecz szatańskich odchodów.
  Wniosek?
  Podobnie było wcześniej z nami (Polakami) oczywiście nie wszystkimi - a ostatnio z Ukraińcami. Podmiana szarych komórek na szatańskie odchody jest czymś gorszym od śmierci - bo po śmierci ma dalsze konsekwencje.
 • Uwaga ! Mamy na NEon24 SZMALCOWNIKA - bezmetki - !
  Mamy na NEon24 SZMALCOWNIKA - bezmetki - !

  W obronie blogera przed szmalcownikiem bezmetki....

  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/158898,uwaga-powrot-szmalcownika-donosiciela-trolla-bezmetki

  Pozdr. :))
 • @Monaco 16:04:40
  Mają dobry pijar.
  HOLLYWOOD i reszta przemysłu rozrywkowego
 • @Pedant 16:11:06
  A młody Busch to nie walił baboli???
 • @Monaco 18:50:53
  Dziękuję za obronę.

  Proszę bardzo nie przejmować się i nie denerować się tym co bloger @bezmetki tu wypisuje.

  Znany jest ze swoich personalnych ataków, nienawiści i nie tylko do mnie. Jak się nie mylę to był jakiś czas temu wydalony, tylko tak naprawdę to nawet nie wiem za co. Ponieważ gdy stwierdziłem jaki ma on cel to od tamtego czasu już nigdy nie czytałem jego wpisów.

  A jego opinia dla mnie nie ma żadnej wartości dlatego nie będę z nim wchodził w interakcję. Jest dla mnie po prostu powietrzem.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @Pedant 17:19:27
  Tak naprawdę to mafia jest jedna. Sycyliska. W Neapolu camorra, w Kalabri ndraghetta, w Apulii Santa Unita Corona. W Japonii yakuza. Do tego chińskie triady czy wietnamskie tonga.
  A, i wory w zakonie
 • @Wican 20:49:04
  "Tak naprawdę to mafia jest jedna. Sycyliska. W Neapolu camorra, w Kalabri ndraghetta, w Apulii Santa Unita Corona."

  To są odrębne i różniące się organizacje. Proszę nie przynudzać.
 • @Jasiek 11:00:32
  Ale po co? Jak już gospodarczo nas uzależnili. Po co brać polskie długi na swój kark? I kim by mieli nas zasiedlić/ Turkami czy Kurdami? Polecam tureckich twardzieli do posłuchania. Mają też kawałek "Przejmiemy ten kraj".

  https://www.youtube.com/watch?v=he2tRvdnjY4

  Ta banda to był klub boksewrski za budżetową kasę. Dzisiaj to gang, do którego należą nawet Niemcy rodowici
 • @Pedant 20:51:37
  Nie przynudzą, tylko wskazuję, ze Pedant nie taki pedantyczny. Jest kilka teorii dotyczących nazwy, ale wszystkie wiążą się z Sycylią a nie z innymi regionami To merdia spowodowały, że każda niemal zorganizowana przestępczość nazywana jest mafią
 • @Wican 21:22:03
  A to ich główni wrogowie. Gang kurdyjski

  https://www.youtube.com/watch?v=t9Uwe7znzi0

  Coraz więcej też Turków w klubach motocyklowych. Przejmują podziemie
 • Alfax 19:42:42
  Widzę tu link do źródła.

  I dobrze bo w końcu ten szmalcownik @bezmetki zamknie się.

  Wstrętny podły z niego typ. W przypadku wojny to kolaborant i zdrajca nb. 1, on każdego Polaka wyda za srebrniki ss manom i banderowcom.

  Pozdr. :))
 • @Pedant 12:33:41
  "Do roboty."

  Sam się goń ;-P

  A poza tym:

  "Kristian Zimerman pięknie gra na fortepianie, to tylko jeden facet, więc Panu łatwiej będzie mu dorównać."

  Ja równie pięknie piszę komentarze jak on gra ;-)
  Gdybym skoncentrował się na fortepianie, to NEon straciłby wyjątkową osobowość ;-P

  "...zanim zaczniemy kolonizować planety, może lepiej zacząć od naprawiania dachu aby woda nie przeciekała?"

  W zasadzie wszystko jest tylko robotą na papierze i kwestią głosowania.
  To jeśli chodzi o zasady organizacyjne.
  Wczoraj dowiedziałem się o przelocie asteroidy - minęła Ziemię o ile dobrze pamiętam o 378 km... Nie tysięcy kilometrów, tylko kilometrów.
  Takich, które minęły Ziemię w odległości mniejszej niż księżycowa w tym roku było już ponad 90. Znów mieliśmy szczęście.

  Ukłony
 • @Jasiek 22:11:01
  Krystian Zimerman jest zuchem nad zuchami.Ktoś to jeszcze pamięta?

  Polityczny skandal roku 2009

  / nie będę więcej grać w kraju, którego armia chce kontrolować cały świat. /

  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/147601,polityczny-skandal-na-koncercie-polaka.html
 • @Jasiek 22:11:01
  Każdego dnia i każdej nocy Ziemia jest bombardowania przez kosmiczne bryly, szczęśliwie śą one małe i spalają się w atmosferze Ziemi.

  Ale ta

  https://www.rp.pl/Kosmos/200819503-Asteroida-minela-Ziemie-w-odleglosci-2950-km.html

  To już nie żarty... .

  Taki sobie autobus lecący z prędkością 12,4 km / sekundę.

  https://www.rp.pl/apps/pbcsi.dll/storyimage/RP/20200818/NAUKA/200819503/AR/0/AR-200819503.jpg

  Pozdr. :) i uklony.
 • Putin w RTV
  W rosyjskiej TV, Putin mówił dlaczego doszło do klęski Armenii w konflikcie w Górskim Karabachu.

  To są słowa Putina.

  „Kraj znajdujacy się w niebezpieczeństwie wznowienia działań wojennych, a taki stan trwał tam od wielu lat, nie może sobie pozwolić na takie zachowanie, także w sferze wewnętrznych konfliktów w celu podzielenia społeczeństwa” - "Było to absolutnie niedopuszczalne i niezwykle niebezpieczne. Moim zdaniem jesteśmy świadkami konsekwencji tego nieodpowiedzialnego w Armenii postępowania władz i widzimy co się ostatnio wydarzyło ”- powiedział Putin.
 • I ta wypowiedź Putina jest warta uwagi.
  Putin miwił też o tym że:

  Słowa Putina:
  " Armenia sama ponisi winę, nie uznając Górnego Karabachu.
  A tym samym potwierdziła że, Górny Karabach to terytorium Azerbejdżanu: " Zgodnie z prawem międzynarodowym Karabach był integralną częścią Azerbejdżanu" - powiedział prezydent Rosji Władimir Putin.
  Dlatego jego zdaniem OUBZ nie mógł interweniować w tym konflikcie". Dodał „Nikt nie wkroczył do samej Armenii” .

  "Nieuznawanie niepodległości Górnego Karabachu przez Armenię odegrało znaczącą rolę w konflikcie".

  „To był istotny czynnik w przebiegu zakończonego krwawego konfliktu. Sam fakt nieuznania Karabachu przez Armenię, odcisnął piętno na przebiegu wydarzeń i jego postrzeganiu".

  " Musimy szczerze powiedzieć że : po zbrodniczych działaniach byłego przywódcy Gruzji, i gruzinskich atakach sił zbrojnych na nasze siły pokojowe w Południowej Osetii, Rosja natychmiast uznała niepodległość Osetii Południowej i Abchazji. Także za sprawiedliwe uznaliśmy wyraz woli ludzi mieszkających na Krymie i ich chęć przyłączenia się do Rosji. Zrobiliśmy to otwarcie".

  " Ktoś może to lubić, komuś może się to nie podobać. Ale zrobiliśmy to w interesie ludzi tam mieszkających oraz w interesie całej Rosji. I nie wstydzimy się mówić o tym bezpośrednio ".

  " Ta sytuacja nie zaistniała w kwestii Karabachu, a to znacząco wpłynęło na wszystkie wydarzenia, które tam się odbywały". Powiedział Putin.

  Jednym słowem sama Armenia nie uznając Górnego Karabachu przez 27 lat zdradziła interesy ludzi żyjących w Górskim Karabachu i świadomie skazała ich na śmierć a tych co przeżyli na wygnanie.
 • @ikulalibal 22:20:43
  Faktycznie - ja zupełnie o tym zapomniałem. Dobrze, że Szanowny Pedant przywołał tę znakomitą postać.
  Dzięki za link :-)

  Ukłony
 • @Monaco 22:57:19
  Ciężko jest mi sobie wyobrazić taką prędkość.
  Cieszę się tylko, że ten znad Czelabińska nie doleciał do Ziemi.
  Nie wiem czy nie byłby wtedy zagrożony kompleks Majak.
  Z drugiej strony rozbawiła mnie sytuacja gdy nad radarem NORAD (ale tak centralnie nad nim) na Grenlandii też eksplodował meteor. Co za bezczelność! ;-) Pewnie był jakiś niedemokratyczny...
  Ale nie wiem czy to nie jest już broń. Uderzenie nad takim obiektem ciężko mi oceniać w kategoriach przypadku.
 • @Jasiek 00:58:49
  Widziałem film na Discovery na którym wyraźnie było widać ufo przecianjące drogę meteorytowi.

  Ale na YouTube jest ten ciekawy film, warto posłuchać komentarza.

  https://www.youtube.com/watch?v=H9yUWXSgvyY


  Pozdr. :)
 • @Jasiek 00:58:49
  Tu bardziej widać

  https://www.youtube.com/watch?v=lzcVzHyR6Sc

  Pozdr.:)
 • @Leonardo da Vinci 12:26:41
  Zgodnie z prawem ONZ podpisanym przez wsystkie panstwa czlonkowskie- wszstkie kraje w ONZ maja suwerenne prawo istnienia i wlasnego zarzadzania.

  Wiec wszelkie deklaracje 'hegemonii', wiodacej ekonomii, potegi gospodarczej i 'wiodacej roli jakiegos jednego panstwa - sa ...nielegalne.

  A poniewaz ONZ nie potrafil zapewnic suwerennosci wielu narodom- to powinien wycofac sie z boiska . ONZ zbyt wiele kosztuje a jest zupelnie nie-efektywny.
  Kosowo do tej pory jest nie uznane przez panstwa czlonkowskie a jest traktowane jako ..kolonia okupowana przez wojsko i polska policje.
  A prawo veta w ONZ przypomina wyraznie sarmackie sejmiki.

  Wszystkie wojny, od poczatku istnienia ONZ sa niewypowiedziane i nielegalne.
  ONZ nie byl w stanie powstrzymac nawet 10 % wszystkich rabunkowych wojen od stworzenia ONZ (1948)
  UNESCO nie ma zadnej juryzsdykcji.
  Wala sie pod bombami kolejne skarby architektury klasycznej, starozytnej..
  UNESCO wcale sie nie przejelo zburzeniem jednego z najstarszych istniejacyh miast jakim jest Aleppo.
  Amerykanie powinni za kare wyleciec z ONZ za niszczenie zabytkowych, prastarych miast, A zolnierze Z NATO rozkradaja prastare muzea i sprzedaja eksponaty na e-bayu
 • @Tiamat 15:42:41
  Zgadzam się z Panią w tej kwestii w 100% .

  Od rozpadu ZSRR a właściwie państw bloku wschodniego, nastąpiła regres, regresja w kwestiach ochrony zabytków i moralnego potępienia amerykańskich i z NATO zbrodniarzy i złodziei.

  W ONZ zasiadają ludzie a dotyczy to głównie państw UE -USA- Izrael -Canada -Australia i jeszcze paru mniej istotnych, którzy mają impkant układu scalonego z procesorem który jest sterowany z centrali Deep State ❗❗❗

  Salution ☺✔
 • @Leonardo da Vinci 10:56:42
  Implant w mózgach wasali Deep State

  https://cdn-blog.adafruit.com/uploads/2020/09/20200922hacker.jpg

  ☺☺☺☺☺❗✔

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej