Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2421 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Protesty. Białoruś, opozycja sterowana zdalnie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kim jest Swietłana Cichanowska i jak w tak krótkim czasie udało jej się zdobyć zaufanie niektórych wyborców, jakie cele realizuje dzisiaj i - pytanie główne - co będzie z nią dalej ? Opozycja w rękach marionetki !

 

Białoruś i gospodyni domowa. 

Wszystko wskazuje że opozycja na Białorusi jest sterowana przez obcych i zdalnie i jest w rękach posłusznej zachodnim sponsorom, marionetki. 

  Była kandydatka na prezydenta Białorusi Tichanowskaja, która uciekła na Litwę, nie przestaje interesować opinii publicznej - albo komunikuje się z politykami ze Stanów Zjednoczonych, potem otwiera w Polsce na koszt Polski „białoruski dom”, spotyka się z prezydentem Francji.

 Ale do niedawna Swietłana była tylko żoną kandydata i zwykłą kobietą, gospodynią domową. 

 Według samej Cichanowskiej jej wejście do polityki było wymuszone i najprawdopodobniej gdyby nie jej mąż, bloger i przedsiębiorca Siergiej Cichanowski, nie doszłoby do tego.Wcześniej Cichanowski nie mógł zarejestrować grupy inicjatywnej do zbierania podpisów popierających jego nominację na kandydata na prezydenta, ponieważ odbywał wówczas areszt administracyjny i nie mógł osobiście podpisywać dokumentów do przedłożenia CKW. Jego żona zdecydowała się na nominację na główne stanowisko w kraju. Svetlana złożyła wniosek o rejestrację i znalazła się wśród kandydatów.

 „Efekt Cichanowskaja”. 

Cichanowskaja, która wcześniej nie zajmowała się polityką i przez zaistniałą sytuację stała się jednym z pretendentów do czołówki Białorusi i zdaniem niektórych ekspertów początkowo zajęła korzystniejsze stanowisko.

Nie musiała dużo mówić i obiecywać gór złota, a odpowiadając na zadawane jej trudne pytania, szczerze przyznawała, że nie rozumie o co chodzi. Był to model postępowania, który był dla niej korzystny, który sprawdzał się nawet bez wsparcia byłego szefa Belgazprombank Viktora Babariko i byłego dyrektora High-Tech Park Walerija Cepkało, który wcześniej nominował się na prezydenta Białorusi. Jej sponsorzy wymyślili genialnie prosty schemat, który zawsze działa. Milczenie ! A prezydent Białorusi Aleksander Grigoriewicz Łukaszenko był tym jej zachowaniem całkowicie zdezorientowany i jego doradcy nie wiedzieli jak postępować przeciwko Cichanowskiej, ponieważ nie było na nią kompromitujących dowodów. Teraz sytuacja się diametralnie zmieniła na jej niekorzyść, gdyż to ona obecnie działa na szkodę Bialorusi, nawołuje do obalenia legalnej władzy i współpracuje z zachodnim agentami mającymi za zadanie doprowadzić na Białorusi do rozlewu krwi by w ten sposób po przez zamach obalić legalnego prezydenta i legalną władze.

Cichanowska w pierwszych dniach po wyborach, była nieznana więc z pomocą wizerunku zwykłej kobiety, która opuszczając dom i dzieci, rzuciła się w obronie męża, na poczatku zyskała swoich zwolenników. Jednak to jak szczery i uczciwy jest były kandydat na prezydenta wobec swoich wyborców, pozostaje w obecnej sytuacji kwestią otwartą.

W między czasie obserwatorzy i prasa monitorują poczynania samozwańczej liderki opozycji, politolodzy i eksperci twierdzą, że Cichanowskaja jest wspierana przez konkretne służby i osoby o orientacji antybialoruskiej, prozachodniej polityki wrogiej  Bialorusi, które próbują rozegrać tą kartę w celu zerwania sojuszu z Rosją i wpuszczenia na terytorium Białorusi w perspektywie wojsk NATO właśnie czyniąc to jej rękami.

Świta doradzająca Cichanowskiej powstała dosłownie na naszych oczach. Po tym, jak kandydat na prezydenta Walery Cepkalo nie został zarejestrowany z powodu braku podpisów poparcia, a Wiktor Babariko został zatrzymany pod trzema zarzutami, to trzy kobiety wspierane przez zachodnie ośrodki przejęły inicjatywę by za wszelką cenę doprowadzić do buntu i polityczno-gospodarczego paraliżu Białorusi. 

Cichanowskaja, Cepkało(reprezentowana przez jego żonę Weronikę) i Wiktora Babariko(reprezentowana przez Marię Kolesnikową) postanowiły połączyć siły. Według kobiet udało im się dojść do porozumienia w cuągu 15 minut.Tak więc głównymi rywalami prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki w wyborach z 9 sierpnia były trzy „nieszczęsne dziewczyny”, na czele z Swietłaną Cichanowską.

Dalszy rozwój wydarzeń:  Co będzie dalej z Cichanowską ?

Wkrótce po ogłoszeniu przez CKW wstępnych wyników wyborów, Cichanowskaja zdecydowała się opuścić kraj a Veronika Cepkalo poszła za jej przykładem. Okazało się, że Cichanowskaja przebywa na Litwie i wkrótce litewscy politycy nazwali ją „białoruską przywódczynią narodową”. Pojawienie się Cichanowskiej, jako byłego kandydata na prezydenta na Litwie nikogo nie zaskoczyło.

To właśnie w litewskiej stolicy białoruscy opozycjoniści tradycyjnie znajdowali schronienie od pierwszych protestów w grudniu 2010 roku. Od tego czasu władze litewskie pozycjonują się jako główni sponsorzy „białoruskiej demokracji”.

Po przyjeździe Cichanowskiej do Wilna prezydent Litwy Gitanas Nauseda wkrótce odbył z nią rozmowę telefoniczną, obiecując w razie potrzeby byłemu kandydatowi na prezydenta azyl polityczny. Pierwszym przedstawicielem litewskiego rządu, który spotkał się z białoruską gospodynią domową, był premier Saulius Skvernelis. W trakcie rozmowy szef gabinetu ministrów powiedział, że Litwa zawsze wspierała Białorusinów, którzy „walczą o wolność i demokrację”. Zaznaczył, że w sąsiednim kraju obserwuje się budzenie narodu, a Wilno go w tym wspiera.

W stolicy Litwy Cichanovskaya spotkała się również z zastępcą sekretarza stanu USA Stephenem Biganem, aby omówić sytuację w jej kraju. Według służby prasowej Departamentu Stanu USA, Bigan dyskutował z Cichanowską „w jaki sposób społeczeństwo obywatelskie może wzmocnić demokrację i prawa człowieka w kraju”.

Następnie gospodyni domowa odwiedziła Polskę i spotkała się z premierem Mateuszem Morawieckim i przedstawicielami "społeczeństwa obywatelskiego" . Przyjęcie było więcej niż ciepłe, szef polskiego rządu podkreślił, że cała (?) Polska jest „otwartym domem dla potrzebujących pomocy Białorusinów”.Na potwierdzenie swoich słów przekazał Cichanowskiej klucze do nowej rezydencji opłacanej przez polskiego podatnika tzw - „Białoruski Dom” -.

Pod koniec września kobieta spotkała się nawet z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, który przybył do Wilna z wizytą. Po spotkaniu Cichanowskaja powiedziała, że ​​francuski przywódca obiecał jej pomóc w rozwiązaniu sytuacji na Białorusi.

Wcześniej, aby nie stracić kontroli nad sytuacją, gospodyni domowa już jako lider opozycji zainicjowała utworzenie Rady Koordynacyjnej białoruskiej opozycji. Olga Kovalkova została powierniczką Cichanowskiej. W skład prezydium rady wchodziło także siedem osób, w tym Maria Kolesnikova.

18 sierpnia w Mińsku odbyła się pierwsza konferencja prasowa na której ogłoszono cele rady koordynacyjnej - przeprowadzenie nowych wyborów prezydenckich i przekazania władzy. Rada nie ma żadnego programu politycznego ani reform. Członkowie Rady kłamiąc stwierdzili, że nie dążą do przejęcia władzy.

Teraz Cichanowskaja siedząc na Litwie aktywnie angażuje się z zagranicy w białoruską politykę, wzywając współobywateli do protestów i strajków do paraliżu kraju. Nawołuje do obalenia legalnej wladzy. Jednak pozostaje otwarte pytanie  - co będzie z nią dalej ? Obecnie na Białorusi są dwa możliwe scenariusze rozwoju sytuacji, a w żadnym z nich nie ma miejsca dla Cichanowskiej. Poza tym jest uznana za kolaboranta z obcymi służbami i za zdrajce.

Oczywiście wspierana przez rusofobiczny Zachód ona będzie w Europie Wschodniej  przez jakiś czas odgrywać rolę samozwańczego prezyddnta Juana Guaido [ wenezuelskiego "męża stanu", amerykańskiego słupa, polityka który sabotuje własny  kraj ].  Po jakimś czasie z głębi tego protestu narodzi się zapewne jakiś faktyczny  nowy przywódca, wtedy Cichanowskaja już zupełnie nie będzie potrzebna i pozostanie zwykłą gospodynią domową.

Zgodnie z drugą linią rozwoju wydarzeń te protesty, spotkania wkrótce ustaną. Bo co innego jest wychodzić na zewnątrz przy przyjemnej temperaturze, a co innego, gdy na zewnątrz jest zimno i mokro. W takich warunkach do działań mogą przystąpić tylko osoby zmotywowane naprawdę  ideologicznie. 

  A co teraz widzimy na Białorusi ? Logicznie rzecz biorąc, pani Cichanowska miała przewodzić elementowi rewolucyjnemu i nadawać ton z terenów Litwy lub Polski. I na tym, sprawa utknęła w martwym punkcie, a  ona swoją działalnością zrobiła wielki prezent Łukaszence bo Łukaszenko będąc zagrożony zwrócił się o pomoc do Moskwy i ją otrzymał i odkrył że za organizacją wszelkich prowokacji i reżyserii  przewrotu przygotowanych na długo jeszcze przed wyborami, kryją się takie kraje jak Ukraina, Polska i Litwa I zachodnie służby. A ambasady tych państw są centrum koordynacyjnym anty Łukaszenko i Białorusi.  

 W kraju pozostała tylko Kolesnikova z tych tzw przedstawicieli zjednoczonej opozycji. Ale po próbie ucieczki w kierunku granicy z Ukrainą, trafiła i ona do aresztu śledczego.

Według Komitetu Śledczego Białorusi kobieta została oskarżona o wzywania do działań mających na celu wyrządzenie szkody bezpieczeństwu narodowemu oraz wzywania do zamachu stanu i nawoływania do awantur ulicznych. 

Czy Majdan powinien być na Białorusi ?

Zdaniem większości ekspertów podczas białoruskich protestów wykorzystywane są standardowe technologie „kolorowych rewolucji”, które niedawno były zastosowsne na Ukrainie. Jednak Białorusini, nauczeni gorzkim doświadczeniem Ukraińców nie spieszą się z podążaniem ścieżką Majdanu.

Ukraina uwierzyła w obietnice i opowieści o dobrobycie Zachodu który zjawi sie na Ukrainie, ale w rzeczywistości Ukraińcy tylko uzupełnili tanią siłę roboczą w UE, a ich kraj będzie dalej ubożał, rozdzierany przez lokalnych i zagranicznych oligarchów. 

Wiedząc o tym, wielu Białorusinów rozumie, jakie to „wspaniałe perspektywy” otworzy przed nimi Zachód i białoruski Majdan, takie jak masowe bezrobocie, bezdomność,  droźyznę, i oligariczno-złodzejski ustrój, dlatego niezależnie od tego, jak wadliwy może być Łukaszenka to Białorusini  nadal wolą wspierać Starego Człowieka. I to poparcie jak widać, wyrażało się w wyborach i w tym, że większa część Białorusinów doskonale jeszcze pamięta też,  że z tego  "cudownego"  Zachodu w 1941 roku przyszła zagłada ich miast i została wymordowała jedna trzecia Białorusinów -  ... .

Jakie są MOTYWACJE ?

Historia ukazuje:  Jak to łatwo jest zdradzić ojczyznę.  Często sprawcy są bezpieczni i znajdują się  poza krajem, wykorzystują  naiwność i spontaniczność ludzką do swoich ▪ ? ▪ celów,  ale jednak  przeważnie czynią to dla dobra obcych i wrogów własnej  ojczyznyny.  Otrzymywane od sponsorów pieniądze w celu  obalenia istniejącego porządku też odgrywają swoją ogromną rolę. 

  

KOMENTARZE

 • Tu
  Niestety złä rolę odgrywa Polska, a raczej jej politycy, robiący wszystko, żeby Białoruś była tylko skazana na relacje z Rosją. Chyba nikt przez ostatnie 25 lat nie zaprosił Aleksandra Łukaszenki do Polski. Organizuje się w Polsce telewizję Biełsat, która cały czas szczuje Białorusinów przeciwko jej legalnym władzom. Zamiast skoncentrować się na wymianie gospodarczej i robieniu dobrych interesów na Białorusi, władze 3,5 RP w kwestii białoruskiej wysługują się zachodnim mocodawcom. Jak zresztą w innych sprawach.
  A powinny wspierać Łukaszenkę, bo on jest gwarantem niepodległości Białorusi.
 • Opis w 10 tątkę.
  Co z nią będzie ?

  Pewnie émigré do USA i będzie pluć na Białoruś jeszcze bardziej zajadle.

  Pozdr. :)
 • @zbig71 05:13:41
  Polska PiSu ma dookoła samych wrogów z własnej woli.
  Polska PO ma jednego "przyjaciela" który chce połknąć połowę Polski
  to właściwie nie przyjaciel ale zwierzchnik PO.

  Polska PRLu miała dookoła samych przyjaciół.

  Polska solidaruchów jest nikim na świecie...wiadomo wasale a z takimi nie ma o czym rozmawiać bo decyzje zapadają nie u nich ale u ich prowadzących z zagranicy.
  Polska solidaruchów dla zagranicy to państwo żydowskie bo wszyscy reprezentanci tego państwa to obligatoryjnie żydzi..(z MSZ)
  Być może że niektórzy lepiej zorientowani mogą przypuszczać a nawet wiedzieć że na terenie tego państwa żydowskiego mieszkają również jacyś tubylcy strasznie antysemici, prymitywni i niewykształceni..
  ale nie mają żadnego znaczenia w tym żydowskim państwie.
 • Zauważyliście Państwo - jak ostatnio
  dziecko Złego sięga po kobiety i stawia je na cokołach. Nowa/stara taktyka - gdzie diablisko nie może tam babę pośle. W atrapie Polski też mamy już wylansowaną babska ekipę - co to na wściekłych macicach wypłynęła. W USrahellu na vice prezia kolorową żółto-czarną damę ze smołą i siarka w głowie zamiast szarych komórek.
  Wniosek?
  Gdyby dzisiejsze dzieci diabła strugali z banana pana, towarzysza Hitlera - to byłby on babą w myśl zasady - jak wyżej.
  Na koniec - zauważcie Państwo jak sobie Szatan ustawił ten świat - w którym z taka łatwością wystruguje się z banana przywódców rewolucji czy wcześniej oligarchów - co to z dnia nadzień z gołodupców - stawali się potężnymi oligarchami - zdolnymi do kupienia sobie całych państw wraz z ludźmi.
 • Polska nie jest państwem prawa ! to tylko kolonia żydo-syjonistów !!!
  Ile jeszcze lat skurwysyn... żydowskie macie nas trzymać za mordę ?

  Dlaczego Polacy nie mogą wypowiedzieć się JAKI Ustrój chcą MIEĆ ?
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Gazeta
  W Polin "gazeta" wybiórcza to antybiałoruska tuba propagandowa.

  Wybielająca banderowskich zbirów opłacanych przez USA na kijowskim majdanie.
  Dla nich fake news z Rady Fundacji Otwarty Dialog to źródło informacji i autorytetu.

  Jak ktoś lubuje się w czytaniu bredni to znajdzie tam idealny sciek
  by łykać te publikowane tam kłamstwa, manipulacje i wypociny chazarskiej soros'owej wrednej agentury.
 • @Oscar 07:04:48
  Faktycznie tak było, ale nie było to w smak usraelowi i tym potomkom folks deutsch, potomkom banderowców i potomkom żydów którzy weszli w struktury rządzenia Polską. Byli 5 kolumną która od środka dokonywała sabotażu Polski.

  Dziś są spadkobiercami okrągłego zdradzieckiego stołu.

  Maja władzę, pieniądze wszelkie media i stanowią zaplecze do ingerencj w celu zniszczenia Rosji i Białorusi oraz wszystkich innych państw które nie są wasalami żydoameryki i zdegenerowanego Zachodu.
 • @Oscar 07:04:48
  Pozostaje intrygujące pytanie, kiedy w końcu ludziska zaczną samodzielnie myśleć i kopną w zad tych którzy z Polski robią dla siebie i swoich pobratyńców Polin ❗❗❗
 • @demonkracja 08:56:05
  No właśnie, bo niby jakim to cudem zaraz po 1989 roku w Polsce jak grzyby po deszczu mnożyło się nagle i znikąd tylu milionerów ?⁉będących właścicielami fabryk, zakładów, stacji telewizyjnych, gazet i etc. ❗

  Przecież do 1989 roku w Polsce Ludowej nie było kapitalistów i prywatnych banków i bankierów ❗❗❗

  Czyżby wydarzyło się cudowne tylko dla wybrańców tak zwyczajnie po przez pstryk palcami tak ogromne z niczego wzbogacenie ?.

  Kto wie ?. Kto zna w tej kwestii merytoryczną odpowiedź ?
 • Prawda jest taka.
  Ze z całej populacji Białorusi demostruje może zaledwie 1% i oni wrzeszczą że cały naród jest za ustąpieniem Łukaszenki.
  Wczoraj ta kobietka z miejsca gdzie miesci sie skupisko zdrajców na Litwie Swietłana Cichanowska powiedziała, że ​​protesty będą trwały „aż do zwycięstwa”,
 • Joe Bidak
  Cichanowskaja powiedziała, że ​​wierzy, że Biden
  „wkrótce spotka się z """ uczciwie """ wybranym prezydentem nowej, """ wolnej """ Białorusi”. Demokrata Biden już wcześniej wyraził poparcie dla białoruskiej opozycji i obiecał rozszerzenie sankcji wobec Łukaszenki.

  W USA gdzie fałszowanie wyborów to standard! To teraz ten bandycki reżim w USA poucza innych o demokracji i wolności.

  Koń by się uśmiał. Co za hipokryzja !!

  Pozdr. :)
 • Czas trwania.
  Protesty finansowane przez Polskę i inne zachodnie skorumpowane władze będą trwały tak długo aź kasa się wyczerpie dla ulicznej szumowiny.

  Bandycki reżim amerykański przesyłał dla 5 kolumny w Polsce zwanej solidaruchy rocznie 1.000.000 $$. W sumie dywerssanci solidaruchy otrzymali od obcego wrogiego Polsce reżimu ponad 10.000.000. U$$A. A teraz w podzięce solidaruchy od 1989 roku liżą zad usmanom w podzięce i budują dla obcych i siebie Polin.
 • Sytuacja na Bialorusi
  Przypomina te z końca dekady Gierka w PRL Niby dobrze ale czegoś brakuje Tym sposobem społeczeństwo nakłada sobie powoli chomonto lichwy pragnąc zmiany która jest samobójstwem jak to już dobrze wiemy My zaś zamiast ich uprzedzić wypinamy dumnie pierś zamiatając brudy pod dywan
 • @Leonardo da Vinci 13:26:52
  Pytanie jest zadane, więc wydaje się że odpowiedź jest jedna i rzeczywista. Część z nowobogackich (milionerów) to produkt sponsoringu przez zagraniczne agentury. A część została bogata na zasadzie maksymy: że pierwszy milion należy ukraść.

  Bo skoro w PRL w "komunizmie" nie było milionerów to w takiej sytuacji nawet Salomon z pustego nie naleje. ... .
 • @Polantek 15:46:43
  Tak to prawda. Tylko ogłupienie po przez nachalną propagandę jest tak silne że tysiącom Białorusinom odebrało rozum.

  Szacuje się że na 9.5 miliona mieszkańców około 1 miliona jest z wypranymi mózgami. Jednak robiąc wrzaski i burdy uliczne uzyskują efekt że Zachód uznaje zdecydowaną mniejszość za tych którzy mają prawo obalić władzę i przejąć kontrolę nad państwem.

  Stanowi to dla zdrowo myślącego człowieka jasny przekaz ze strony Zachodnich reżimów. My uznajemy tylko tych którzy są po naszej stronie i wypełniają nasze polecenia i stosują się do nszych reguł.

  A więc nawet jak tak w 100% wyborcy głosowali by na Łukaszenko to nie ma siły by był uznany przez zachodnie reżimy no bo nie jest ich pionkiem i to tak wygląda z bliska ta zachodnia wolność, demokracja, uczciwość i sprawiedliwość.

  Że też ja taki jestem uparty i nie przyznaję racji zachodniej obłudzie i manipulacji... .

  ;))
 • @zbig71 05:13:41
  Rola Polin to rola kundla, psa na smyczy zachodniej zorganizowanej przestępczej mafii.

  Wszystko robi ze szkodą dla nas Polaków a z zyskiem dla usraela i banderowców.
 • @Oscar 07:04:48
  Za PRLu sami przyjaciele? NRDowcy nas nienawidzili, to samo było z Czechosłowacją, zwłaszcza po 68roku.
  Sowieciarze nam nie ufali, my im zresztą też nie, ach jest tak jak było.
  Przecież wtedy też żyli Banderowcy na Ukrainie, a na Litwie Szaulisi.
  Wtedy nawet bardziej, bo było w sumie zaraz po wojnie
 • @zbig71 17:06:45
  To prawda że byli i na Ukainie i na Litwie. Jednak wówczas nie mieli nic do powiedzenia i nie rządzili oraz nie budowano dla zwyrodnialców z pod znaku bandery i ss galizien pomników i nie nazywano ich zbrodniczymi imionami ulic i placów.
  I o zbrodniczych tradycjach szaulisi
 • @zbig71 17:06:45
  Bardzo skąpo. ...
  Do polskiej opinii publicznej coraz bardziej dociera prawda o ludobójstwie wołyńskim. Jednak mało kto wie o zbrodni, jakiej za przyzwoleniem Niemców

  dokonali Litwini w Ponarach pod Wilnem. Zamordowano tam 100 tysięcy ludzi, z czego zdecydowaną większość stanowili obywatele Rzeczpospolitej - Żydzi i Polacy.

  Dziś rządzący na Litwie to potomkowie morderców Polaków i są przez zdrajców Polski którzy rządzą Polską uważani za przyjaciół.

  Tak wygląda prawda o obecnych possolidaruchach którzy są u władzy i w mediach.
 • Moja konkluzja.
  Ten komu droga i bliska sercu jest Polska nigdy ale to nigdy nie zagłosuje na judaszy z pod szyldu PIS PO SLD i na inne mniejsze judaszowe partie.

  Na zdrajców Polski , sprzedawczyków i kolaborantów.

  NIGDY !!!
 • Pisząc o Białorusi, chcę zwrócić uwagę na językową ciekawostkę,
  chociaż nie związaną z wyborami.

  W tradycji Słowian było tworzenie wyrazów kończących się na "o"; żyto, małako, (mleko), słonko, rano, pozdno, (późno) itp.
  I stąd imiona męskie były kształtowane podobnie: Zbyszko, Mirko, Heńko, Edźko, Wićko, Janko, Jaśko... oraz baćko, (ojciec), dziadźko, (wuj, stryj), a także dziedko, (dziadek)...

  Były też nazwiska takie jak Łukaszenko, Azarenko, Sabalenko, Łapko, Nalewajko, wymawiając należy wyraźnie wymawiać "o". W tekstach często pojawia się przerabianie "o" na "a" Łukaszenk"a" , jest to zruszczenie. W języku rosyjskim częściej pojawia się "a" jako końcówka nawet : Wowa, Sasza, Wania, ...
 • @Anna-PK 21:56:37
  Nawet w j.rosyjskim Moskva jest wymawiana jako Maskwa.

  Pozdrawiam :)
 • Wszystko wskazuje na to że nie udało się zniszczyć Białorusi.
  Usilne starania Polski, Ukrainy i Litwy spaliły na panewce.

  Wszystko wskazuje na to że nie udało się zniszczyć Białorusi.
  Misternie szyte przez obce agentury plany na wzór kolorowych rewolucji i brunatnych Majdanów nie powiodły się a to ze względów między innymi że zdecydowana większość Białorusinów miało okazję widzieć całkowity upadek po 2014 roku Ukrainy.
  Oraz jakie antydemokratyczne rządy reprezentują ci z nadania Zachodu i represje w stosunku do innaczej myślących niż reżim o poglądach nacjonalistyczno-banderowskich.
 • @zbig71 05:13:41
  Tak "wielcy" tego świata.

  Nie zapraszali Łukaszenki bo był solą w oku wszelkiej światowej oligarchii. Nie pozwoli na rozgrabienie majątku narodowego i przekazanie steru państwa w obce zdradzieckie ręce.

  Pozdrawiam.
 • @Oscar 07:04:48
  Białoruś nie ma powodów do wstydu.
  Szkolnictwo stoi tam na wysokim poziomie.
  Miasta są zadbane, bardzo dobre drogi, nie ma kloszarów i zorganizowanych band.
  Sprawy socjalne na wysokości.

  Pozdrawiam.
 • @Leonardo da Vinci 12:48:26
  A kto obecnie czytając GW wierzy w podawane tam wiadomości.
  Są faktycznie stronniczy i nie objektywni.

  Czysta nienawiść do Rosji i Białoruś to dla nich jest chleb powszechni.

  Pozdrawiam
 • @Monaco 15:44:51
  Będą trwać bardzo długo no na ten cel zawsze mają środki.

  Ale gdy chodzi o poprawę bytu Polaków w Polsce to są notoryczne braki i na ten ważny cel, władza w Polsce nigdy nie ma potrzebnych pieniędzy.
 • @Polantek 15:46:43
  Może Białorusini są mądrzy przed szkodą ? !

  A więc nie tak jak mówi o nas polskie przysłowie.

  Pozdrawiam
 • @Alfax 22:43:39
  "Może Białorusini są mądrzy przed szkodą ? ! "

  Uczą się na cudzych błędach. Blisko znają i obserwują Ukrainę.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9a/GDP_PPP_per_capita_CIS.svg/1280px-GDP_PPP_per_capita_CIS.svg.png
 • Warte uwagi.
  `

  https://ndp.neon24.pl/post/158759,raport-obwe-czyli-proba-odwolania-wyboru-bialorusinow
 • @Pedant 23:07:53
  Kazachstan w głównej mierze dzięki eksportowymi ropy i gazu.

  16.009.600 (2009). mieszkańców
  19.091.949 (2020). -- / --

   (7/km² (2020)) mieszkańców.
 • Demografia.
  Typowe.
  Jak widać to kraje muzułmańskie nie cietpią na spadek urodzin :))
 • Dla porównania :))
  Kazachstan.
  Powierzchnia: 2.724.900 km² 1% woda.

  Ludności: 19.091.949 (2020)

  Ilość na km² 7/km² (2020).
  _____________________________

  Nederland.
  Powierznia: 41.543 km²  18% woda.

  Ludność : 17.280.397  (2020).

  Ilość na km² 416/km²  (2020))   

  migracja ( pochodzenia obcego to juź   4.086.138 (23,64%)

  NEDERLAND ma obecnie na swoim terytorium 23,64% obcych.

  I dzięki dobrobytowi i tolerancji nie ma awantur na tle rasowym.

  :))
 • @Pedant 23:07:53
  Rosja nie jest biedna, tylko podział dochodu narodowego i bogactwa jest bardzo kontrastowy.
  Niestety jedni zarabiają w przeliczeniu na euro około 600 €uto
  A inni po 6000 €uro.

  Zresztą podobnie jak u nas. Identyczne skrajości.

  Pozdrawiam
 • @Polantek 15:46:43
  Największymi buntownikami na Białorusi są Polacy, większość Białorusinów ma ogromną sympatię do Rosji bo na przestrzeni wieków tworzyli jeden naród a język białoruski był tylko jakby odmianą rosyjskiego. To wpływ Polski i Litwy tworzył rozłam ale nigdy nie był tak silny by mógł zrobić z rodowitych Białorusinów wrogów Rosjan tak jak to pod zaborem austro-węgierskim uczyniono z Ukraińcami nastawiając ich nie tylko przeciwko
  Polakom ale też przeciwko Ukraińcom na wschodzie i Rosjanom.
 • @ele 10:14:51
  re:Dlaczego Polacy nie mogą wypowiedzieć się JAKI Ustrój chcą MIEĆ ?

  Bo jak dotad, to Polacy nie maja zielonego pojęcia o jakim ustroju marzą.
 • @Tiamat 01:34:02
  Właśnie czytałem artykuł MONACO na temat kapitulacji Armenii.
  I on tam nawiązuje do demonstracji w Armenii w 2018 roku przeciwko Rosji. Tak w każdym kraju są ludzie którzy z przyjaciela robią sobie wroga.

  Było im źle że mieli dobre stosunki z Rosją no to daleko bo w Stanach i w Zachodniej Europie szukali szczęścia i przyjaciół.

  Rosję obrażali i odpychali ale gdy wybuchła wojna to rozpacz i lament że Rosja jest na dystans i tylko się przygląda. I wrzask w stronę Rosji o pomoc.

  Tym razem Putin postanowił poczekać by Paszinina za kleskę sami Ormianie przegonili na 4 wiatry.

  Pozdrawiam.
 • @Alfax 04:12:37
  Ja mysle, ze zawsze przegra kraj, w którym nie ma jedności narodu.
  Polacy maja kłopot gdy chodzi o tożsamość narodowa.
  Guzik nam pomogą Haplogrupy i inne bzdury gdy nie ma świadomości narodowej
  My chcemy być Amerykanami, Szwedami, Francuzami - ale nigdy Polakami.

  Przykro to stwierdzić ale przeciez wystarczy przyglądnąć sie np. Wenezueli.

  Kiedy w Wenezueli wybrali, w bardzo demokratycznych wyborach, Hugo Chaveza, Amerykanie im aresztowali nowo-wybranego prezydenta tłumacząc wyborcom w Wenezueli, ze zle wybrali bo byly sfałszowane wybory.

  Co zrobili wyborcy??
  Miliony Wenezuelczykow wyszło na ulice i zablokowało ambasade amerykańska.
  Przez ponad tydzień, nikt nie mógł opuscic tej ambasady i nikt nie mógł sie do niej dostac.
  A tłum w ogromnej ciszy stał i trwał na ulicach stolicy i tylko 'przemawiał' rozwinietymi transparentami z napisem: 'Wszystkich nas nie zamkną'.

  Chaveza wypuscili kowboje cos po 10 dniach jak im jedzenia w ambasadzie zabraklo.
  Jankesy krzywd nie zapomnieli. Ropa z Wenezueli sie słusznie przeciez należy kowbojom.

  Ale trudno walczyc z narodem, ktorego popiera własna armia.

  Niestety, od momentu gdy Polska wstapila do NATO, polskie wojsko przestało istniec; zwlaszcza, ze w dziwnych okolicznościach zginelo cale dowództwo lotnictwa pod Miroslawcem .... i jakos tak dziwnie na dwa lata przed inną katastrofą lotniczą , w ktorej zginęło polskie dowodztwo wojsk naziemnych.
  W PRL-u Gierek nie bał sie powiedzieć Rosjanom, ze nawet nie śmie zaproponować dowództwu polskiej armii, zeby polskie wojska 'wsparły' inwazje na Afganistan.

  Polskie wojska IIIRP ochoczo ruszyły na zaprzyjaźnioną Jugosławię.
  Tłumaczenie - jak pamietam- było, ze 'jestesmy w NATO ' .

  Idiotyczne tlumaczenie. Czechoslowacja i Wegry odmowily uczestnictwa w ataku na zaprzyjaźniony kraj.

  Na wlasne życzenie, Polacy pozbyli sie polskiej armii.
  Kłopot w tym, ze ta obecna armia na usługach obcych państw nas kosztuje sto razy wiecej niz polska armia za Gierka.

  Polacy płacą ciezkie pieniadze za wojnę w Afganistanie, Iraku, Syrii, i utrzymanie polskich wojsk i polskiej policji w Kosowie ..juz od 20 lat!!!

  Polskie wojsko i policja okupuja Kosowo:
  KFOR KOSOWO - WOJSKO-POLSKIE.PL
  50 tys
  https://www.wojsko-polskie.pl/kfor-kosowo/

  Szkolenie przed misją w Kosowie
  http://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/24442?t=Szkolenie-przed-misja-w-Kosowie

  Polscy policjanci w Kosowie - Informacje - Policja 997

  !!!!
  https://gazeta.policja.pl/997/informacje/187255,Polscy-policjanci-w-Kosowie.html

  Białoruś - to nie Polska. Maja własną armie, która nie donosi kowbojom państwowych tajemnic.

  A w Armenii?
  Należy podtrzymywać konflikt etniczny bo po nieudanym AMBO- projekcie w Jugoslawii (Amerykanie budowali rurociag naftowy z Baku do Triestu przez Balkany; Kosowo i cala Serbie do Triestu) - należy wszelkimi silami ratowac rurociag z Baku przez Turcje, Syrie do Izraela - a stamtąd do ...Europy.

  Trzeba jeszcze tylko wstrzymac North Stream2

  Wiec nie wiem, kto jest bardziej winien: Armenia, przez którą ten rurociąg ma przebiegac, czy Azerbajdzan, który chce handlowac swoją ropą?
  Za czasow sowieckich oba narody zyly w zgodzie.

  Wiec tak sobie mysle, ze jak zaczyna sie draka etniczna gdziekolwiek - to
  napewno chodzi o rope albo o ...socjalizm, bo o to kowboje stale oskarzaja Wenezuele.
  Finlandii sie nie nikt nie czepia- bo tam nie ma ropy ani gazu..
  I za zimno.
 • @Tiamat 13:35:25
  Tak, w Polsce brak jedności narodowej i to wcale nie od czasów rozbiorów (trzech zaborów), nie ten stan rzeczy trwa od czasów samowładnych książąt, rozbicia dzielnicowego, po prostu prawie od zawsze. Jedni ciągli do lasa a drudzy do sasa. Teraz jest jeszcze gorzej ponieważ w Polsce na ważnych stanowiskach państwowych są obcy i nie alien's ale obcy Polsce ludzie nie reprezentujący narodowe interesy Polski tylko rrprezentują intersy obcych struktur.
  Szkodliwych dla nas Polaków i wykorzystujących Polskę do tego stopnia że zagraża to naszemu bezpieczeństwu bo Polska w interesie Stanów Zjednoczonych i NATO jest wspólnikiem w mordowaniu narodów które nigdy wcześniej nie były wrogami Polski a wręcz miały z Polska Ludową przyjacielskie stosunki międzynarodowe.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej