Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2421 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

W cieniu Covid -19 "pandemii " Rosja i Chiny !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W cieniu Covid -19 " pandemii " następuje uniezależnienie się od amerykańskiego dolara ! Nowy niezależny system walutowy.. Rosja i Chiny zacieśnieniają współpracę. Główny cel to uwolnić świat od amerykańskiego dolara.

 

Rosja przekieronkowuje swoją uwagę w kwestiach handlu i finansów na Wschód. 

Można współpracować ?  Można  !  

 

 

W cieniu Covid-19 zacieśnia się współpraca Rosji z Chinami.

Likwidacja zależności handlu od amerykańskiego dolara i imperializmu. 

Nowy niezależny system walutowy. W Unii EuroAzjatyckiej we współpracy z Chinami. 

Wspólny system monetarny i finansowy jest korzystny zarówno dla Moskwy, jak i dla Pekinu oraz dla państw należących do Unii Euroazjatyckiej. Dzięki temu skończy się amerykański szantaż i bezprawne ze względów politycznych i ekonomicznych jak w przypadku (Nord Stream II) sankcje lub zamrażanie obcych kont.

Siergiej Glazyev, minister integracji i makroekonomii Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, który niedawno ściśle współpracował z Chinami, wzywa do stworzenia nowego euroazjatyckiego systemu monetarnego i finansowego w przypadku braku jednej waluty we wspólnym bloku. Według South China Morning Post pomoże to wspieranemu przez Rosję blokowi gospodarczo-handlowemu uniezależnić się od dolara amerykańskiego i euro w handlu wewnętrznym i transakcjach z Chinami, co leży w interesie Pekinu i Moskwy.

Współpraca między Chinami a pięcioma państwami członkowskimi Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej została wzmocniona przez chińską Inicjatywę Jedwabnego Szlaku.

Jednak według South China Morning Post, w przeciwieństwie do 19 z 27 krajów Unii Europejskiej, członkowie EuroAzjatyckiej Unii Gospodarczej nie mają wspólnej waluty,więc minister integracji i makroekonomii Unii EuroAzjatyckiej Siergiej Głaziew wzywa do stworzenia nowego euroazjatyckiego systemu monetarnego i finansowego w sytuacji braku jednej waluty w istniejącym Euroazjatyckim bloku.

W rezultacie wspierany przez Rosję blok gospodarczy i handlowy zmniejszy swoją zależność od dolara amerykańskiego i od euro w handlu wewnętrznym i transakcjach z Chinami.

Glazyev powiedział na forum, że w ramach współpracy Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej z Chinami, Unia zwiększy wykorzystanie walut narodowych, aby zminimalizować ryzyko. Rosja i Chiny stworzyły własne systemy płatności, system elektronicznej wymiany informacji między bankami, ale uczestnicy biznesu nadal bardzo opieszale korzystają z tych elementów infrastruktury i nadal pracują w obcych walutach.

" Uważam, że konieczne jest radykalne odwrócenie sytuacji, stworzenie własnego euroazjatyckiego systemu monetarnego i finansowego. Zabezpieczałby nas przed ryzykiem i byłby niezawodny, przejrzysty, wygodny, skuteczny i nie byłby uciążliwy dla uczestników biznesu ”- powiedział Glazyev.

Według EAEU w tej chwili w Unii około 50% płatności dokonywanych jest w walutach krajowych, a w handlu z Chinami udział walut krajowych jest jeszcze niższy - 15%.

Glazyev podkreślił także pilną potrzebę ustabilizowania kursów walut narodowych krajów wspolnego bloku. Stworzenia euroazjatyckich mechanizmów wymiany i cen oraz wprowadzenia zachęt do handlu walutami narodowymi. 

Tę propozycję tłumaczy fakt, że Rosja i Chiny od jakiegoś czasu zmniejszają swoją zależność od dolara.

Ponieważ od 2014 roku Stany Zjednoczone wykorzystują swoją kontrolę nad światowym systemem finansowym do nakładania sankcji na Rosję i nacisków i szantażów na inne kraje.Poza tym pogarszają się relacje USA-Chiny, Chiny próbują także przyspieszyć przyjęcie juana w globalnych płatnościach, aby zmniejszyć skutki konfliktów ze Stanami Zjednoczonymi.

Według Centralnego Banku Rosji i Federalnej Służby Celnej tylko 46% dwustronnego handlu między Rosją a Chinami odbyło się w I kwartale br. W dolarach, po raz pierwszy udział wykorzystania dolara spadł poniżej 50%. Obecna sytuacja zasadniczo różni się od sytuacji z 2015 r., Kiedy prawie 90% handlu dwustronnego odbyło się w dolarach amerykańskich.

Oprócz handlu Moskwa i Pekin starają się także zacieśnić współpracę finansową, aby przyspieszyć proces odchodzenia od dolara. Moskwa oświadczyła, że planuje po raz pierwszy wyemitować swoje obligacje w juanie, mając na celu zainteresowanie chińskich inwestorów rosyjskimi aktywami i pomoc w ustaleniu punktów odniesienia dla opcji zabezpieczających rubla i juana, omijając całkowicie użycie dolara amerykańskiego.

Oryginalne wiadomości z IN OTV:   

 

 

 

  Współpraca zawsze popłaca, a wojna wszystko niszczy i życie ludzkie skraca !

 

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  "Współpraca zawsze popłaca, a wojna wszystko niszczy i życie ludzkie skraca !"

  Żeby jeszcze tak myśleli ci z lobby zbrojeniowego i ci co na "małe zwycięskie wojenki" dają kredyty :-(

  5*

  Pozdro!
 • To wojna wolnego świata z żydowskim okupacyjnym światem !
  Niestety ! Polska jest okupowana przez żydo-atlantycki świat ! gdzie złodziejstwo rabunek terror na ulicach to STANDARD dzisiejszej Polski !

  Popieram Rosje Chiny w walce z żydowskim okupacyjnym światem !  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Współpraca popłaca tyko trzeba mądrze współpracować.
  Głupia, pazerna współpraca ogołaca.
  Przekonali się o tym Amerykanie którzy skrajnie głupio współpracowali z Chinami... oddale w ręce chin wiele własnych technologii i przenieśli tam produkcję ..bo się chciwym biznesmenom opłacało.
  Wyjałowili z produkcji z kadr z technologii własny kraj.

  Rosji może zagrażać podobny scenariusz.

  Współpraca powinna być głównie w zakresie technologii wytwarzania
  w zakresie towarów egzotycznych (np owoce tropikalne.)
  ale produkcja zawsze ulokowana i rozwijana we własnym kraju.
  Tylko taki model daje stabilność gospodarczą.

  Koncepcja my drukujemy dolary a inni niech zapieprzają i produkują dla nas potrzebne nam dobra ..jest idiotyczna.

  Drugi temat to prawa własności..
  Te prawa dla zagranicy powinny być ograniczone i to mocno..
  Jedyna forma to dzierżawa jak już i to odpłatna.
  Inaczej szybko się okaże że nasz kraj wcale nie jest nasz ...
  tak jak dzisiaj Polska która w znacznej części jest własnością Watykanu (latyfundia ziemskie) i w nie mniejszym stopniu jest własnością zagranicznych koncernów, banków a nawet państw...

  neoliberalizm to bandycka ideologia mająca ułatwiać bogatym podbijanie kolejnych obszarów na świecie (wszystko na sprzedaż ochrona własnego rynku jest zła , państwo wrogiem neoliberała).

  Współpraca tak ale na zasadach wzajemnych długofalowych korzyści..
  Amerykanie współpracowali z Chinami na zasadzie doraźnych bieżących korzyści ..a Chiny patrzyły na tę współpracę długofalowo.
  Efekty widzimy dzisiaj.

  Prekursorem polityki Chin była polityka gospodarcza Gierka.
  Gierek kupował technologie a produkcje rozwijał w Polsce.
  Chińczycy uczyli się od Gierka.

  Solidaruchy razem i w porozumieniu z KK z JPII na czele ten cały ogromny dorobek Narodu Polskiego zniszczyły.
  To nieskończenie wielka na skalę historyczną zbrodnia solidaruchów oaz KK na narodzie Polskim.
  Historia będzie setki lat opowiadać o głupocie i zdradzie solidaruchów oraz KK w stosunku do Narodu Polskiego.
  Tam znajdą się nazwiska największych zdrajców... i nie będzie to Bolek bo Bolek to tylko małpa z brzytwą...tą małpą ktoś kierował..a raczej ktoś ją tresował (na poziomie intelektualny m Bolka trudno mówić i kierowania tu raczej tresura jest właściwym słowem)
 • "Rosja i Chiny zacieśnieniają współpracę."
  -------------
  Przecież do tego usilnie dąży światowe dziecko diabła - wepchnąć Rosje z całą jej tablica Mendelejewa w objęcia Chin - w ramach budowy komunizmu globalnego - czyli Piekła na Ziemi.
  Wniosek?
  Światowe dziecko diabła zastąpiło w malowaniu świata na czerwono - niegdysiejszy ZSRR - Chinami - natomiast USA jakby równolegle malowano na czerwono od środka - czego rezultaty widzimy wyraźnie. Nazbyt wyraźnie!
  Na koniec - dodam, że w krajach- gdzie liczebnie dominuje jeszcze biały człowiek - nikt nie będzie umiał zrobić niebawem ani młotka ani gwoździa ani papieru toaletowego. Po prostu przemysł będzie tam skasowany - a potem ludzie w swojej większości.
 • Popieram współpracę a tym samym na świecie pokój .
  To fakt, że lepiej współpracować chociażby dla zachowania pracy i pokoju niż okładać się bombami, ciosami, sankcjami i wojować.

  Raz że ludzie mają bezpieczeństwo i codzienny chleb i nie giną. Dwa już ludzkość dość zmarnowała cennych surowców na bomby na złom jeżdżący, latający i strzelający na pociski i bomby które po wybuchu nie można już nigdy z recycling'ować.
  Przecież niektóre surowce są prawie wyczerpane.

  Czy wielcy tego swiata myślą o przyszłości i następnych pokoleniach ?

  Pozdr. :)
 • @demonkracja 08:27:46
  Widać Biblia niczego nas nie nauczyła. Pokusa wężowego plemienia- to słodycz dla naszego podniebienia.
  Bo narody wybrane - a jest ich coraz więcej- uwierzyły w obietnice plemiennego boga: 'Bedziecie panami, władcami tego swiata: niewolnicy bedą na was pracowac i dla was produkowac- a wy bedziecie...zyc z samych tylko usług, za ktore bedziecie pobierać wysokie oplaty.

  I bedziecie niewolnikom rozdawac pożyczki w drukowanych dolarach a kazecie sobie zwracac dlug w twardej walucie lub w ...naturze.
  I bedziecie wykupywać majątki za drukowane dudki.
  Bedziecie pożyczać falszywe pieniadze ale bedzie sie upierac, zeby wam oddali dłużnicy swój dług w zywym zlocie, srebrze a takze z braku gotówki, w waszych majątkach i ziemi.

  Okazalo sie , ze jest jeden drobny szkopuł: nawet drukowane pieniądze trzeba umieć liczyć.

  Fortel z zadłużeniem komercyjnym sprawdził sie juz w Egipcie , kiedy Jozef pożyczał pieniadze pod zastaw ziemi ornej i majatkow.
  System na tyle sie sprawdzil, ze od wiekow jest powielany w różnych miejscach świata.
  I jest bardzo popularny w Polsce; nie ma stoczni i hutnictwa ale jest zacny towar z Chin kupowany za drukowane amerykanskie papierki.
  System lichwiarski jest obecnie podstawą polskiego myślenia.
 • @Oscar 07:58:43
  W przypadku Rosji to sytuacja jest inna. Rosja chętnie widzi u siebie zagranicznych inwestorów.
  Którzy przysporzą miejsca pracy.

  Naukowo i technologicznie jest dzięki wysokim standardom nauczania politechnicznego i kreatywnego ciągłe przodująca na świecie i samowystarczalna.

  Tam istniała nawet za cara i dyktatury zawsze silna pod względem naukowej wiedzy baza naukowa. O czym świadczą bardzo znane na całym świecie nazwiska z dziedzin jak chemia, matematyka i fizyka.

  Pozdr.
 • @Oscar 07:58:43
  Po rozpadzie ZSRR wielu szczególnie wybitnych specjalistów naukowców zdradziło kraj i emigrowalo na Zachód a większości do USA.

  Jako pierwszy na świecie. Aparat matematyczny do analizy propagacji fal radarowych, odbijających się od samolotu, stworzył w 1962 radziecki fizyk i matematyk Piotr Ufimcew. Technika stealth nie jest nowością.

  A to tylko frakcja z możliwości naukowych jaką dysponuje ten kraj.
 • @Monaco 11:46:00
  re: czy wielcy tego swiata mysla o przyszlosci...?

  Ależ myslą! I to calkiem publicznie.
  Właśnie odkryli wodę na księżycu, wiec roztropne biznesmeny juz planują sprywatyzować Księżyc i te wodę tez sprywatyzowac no i sprzedawac dzialki na Ksiezycu.

  Jest to wynik troski o przyszle pokolenia ..
  Jeszcze tylko trzeba dopracowac szczegóły odnośnie prawa własności: i wody i ziemskiego satelity .
  Bo może sie okazać, ze chętnych do własności i monopolu na wodę księżycową jest wiecej.

  I może sie tak zdarzyć, ze zajdzie potrzeba użycia sily militarnej -
  wiec trzeba bedzie wprowadzać demokracje nawet na Ksiezycu.
  A w tej dziedzinie mamy duże doświadczenie.

  Tak wiec spokojnie możemy przygotować nastepne pokolenie do walki o demokracje połączona z hegemonią, złodziejstwem i rybołówstwem dalekomorskim.
 • @Tiamat 11:48:59
  -----------
  "I jest bardzo popularny w Polsce; nie ma stoczni i hutnictwa ale jest zacny towar z Chin kupowany za drukowane amerykanskie papierki."
  -----------
  Z tym tylko, że ci - co to ich ojcem jest diabeł - też się uczą - więc działają już z rozmachem globalnym. Na czym polega ta obecna, swoista piramida finasowa?
  Ano rolę jelenia wpłacającego stale forsę do piramidy pełnia Chiny - a konkretnie to, że pozwala im się na coraz szerszą ekspansję gospodarczą na świat - stwarzając im do tego warunki. Po prostu to Chiny zamieniają drukowane w USrahellu zielone papierki na realną forsę. Dzięki temu likwiduje się gdzie indziej przemysł i w ten sposób przygotowuje się glebę pod czerwona uprawę komunizmu - a potem glebę dla depopulacji.
  Wniosek?
  W/w piramida - póki co - jest pod pełna parą - dzięki świrusowej atmosferze.
 • @Jasiek 05:59:50
  Właśnie te lichwiarskie kredyty, co za cudowny wynalazek na robienie cudownych kokosów służący wybranej kaście w jakże nieskazitelnie białych rękawiczkach.


  Pozdr.,:))
 • @Monaco 12:49:05
  Polski minister od finansow, Slawomir Skrzypek dwukrotnie odmówił pożyczki z Miedzynarodowego Funduszu Walutowego.
  Zastanawiam sie, dlaczego zginąl w katastrofie samolotowej pod Smolenskiem?.
 • @Tiamat 11:48:59
  Zarazą tego świata są rządy i banki stosujące lichwę.

  Oprocentowanie jest tak wysokie, że banki po oddaniu im długu dwa a nawet trzy razy na tym zarabiają. Jenym słowem grabież w biały dzień pod osłoną stworzonego przez polityków-złodziei "prawa".

  Przykład ? jak działa złodziejskie państwo. !

  Pracownik pracuje ciężko dla pracodawców. Pracodawca za wykonaną pracę płaci pracownikowi. Tu państwo okrada pracownika po raz pierwszy ściągając podatek od wynagrodzenia.

  Przecież po wytworzeniu czegoś tam i sprzedaży przez pracodawcę tego czegoś tam to zyski ze sprzedaży ma tylko pracodawca wiec to tylko on powinien być opodatkowany bo się na cudzej pracy wzbogacił.

  Następnie już raz ograbiony przez państwo robol kupuje chleb czy przysłowiowe zapałki które sam w jakiej firmie stworzył i tu jako kupujacy, klient jest poraz drugi przez państwo okradany bo musi zapłacić tzw VAT. A przecież to sprzedawca ma zysk że sprzedaży a nie klient.

  Mało tego. Pracownik który został już przy wypłacie przez państwo ograbiony ( i chodzi mi tu tylko o podatek od wynagrodzenia ) gdy jakims cudem może odłożyć na konto w banku zaoszczędzone swoje pieniądze za swoją ciężką często kosztem zdrowia wykonaną pracę

  To złodziejskie bandyckie państwo w którym żyje zagląda mu tam by te już przecież raz opodatkiwane robola pieniądze znowu mu raz jeszcze opodatkować !!!!!! Bo niby się wzbogacił....

  Szlag żeby takie państwo trafił które jak najgorszy bandzior pod przykryciem stworzonych przepisów tzw prawa przez krwiożerczych kryminalistów rabuje w biały dzień poraz któryś tego robola by te parchate gnidy w rządzie miały po 20 tysięcy złotych co miesiąc w rządzie płace za to że nic pożytecznego dla ludzi pracy nie robią.

  I to jest to prawo i sprawiedliwość ? i uczciwość świata okrzyczanego jak demokratycznego !

  Kapitalizm system wyzysku, rabunku, to oszustwo dokonywane na narodzie pod ochroną stworzonego przez oszustów prawa !!!

  P.s. i nie odnosi się moja krytyka tym razem do PIS (PIS ma szczególnie nie adekwatną nazwę ale tu nie o tym ) ale do całego panującego zlodziejskiego systemu świata kapitalistycznego.


  Pozdr.
 • @Tiamat 13:07:28
  ...
  Jak wiemy to ta tragedia nie musiała zaistnieć.
 • @Tiamat 13:07:28
  "Zastanawiam sie, dlaczego zginąl w katastrofie samolotowej pod Smolenskiem?"

  Skład delegacji był kompletowany pod kątem realizacji interesów "demiurgów" NWO okresu polityki resetu USA-Rosja.
  Nie udało się im z J.Kaczyńskim(Siła Wyższa zadziałała).
 • @Alfax
  Tymczasem bez komentarzy przechodzi to : https://www.youtube.com/watch?v=1Og5CAGFfYo Salute 5*.
 • @demonkracja 12:46:36
  Nie chce bronic Chin bo pracowalam z Chińczykami i rzeczywiście maja zupełnie inne podejscie do pracy, ale:
  To nie wina Chin, ze Amerykanie postanowili zarzucić przemysł i przejść na usługi.
  Byla taka konferencja miedzynarodowa, nie pamietam gdzie ale w kazdym razie w Ameryce Poludniowej- chyba w Boliwii.
  Na tej Konferencji przyznano Chinom status kraju….rozwijajacego sie (SIC!) i przyznano im karte najwyższego uprzywilejowania .
  (Podobny status miała Polska ale Reagan nam ten przywilej odebrał żeby w Polsce zrobić puste pólki w sklepach- żeby był powód do awantur)

  Ta karta uprzywilejwania likwidowala taryfy na towary sprzedawane do USA.
  Dlatego bardzo rozwijala sie gospodarka PRL-u bo sprzedawaliśmy miliony ton stali rocznie do USA.
  Chiny, Wietnam miały podobnie.
  Ja pamietam te wieka dyskusje na Zachodzie, ze mianowicie robotnik na Zachodzie za duzo zarabia i koszt robocizny był za wysoki zdaniem zachodnich biznesmenow, ktorzy nie chcieli płacić robotnikom. Postanowili zlikwidować klasę robotnicza bo im sie związki zawodowe nie podobały
  Załatwili na tej konferencji tak, ze koniokrady bedą konie kraść a Chińczyki bedą pracować na chwale amerykańskiej kleptokracji.

  Amerykańska łobuzeria bardzo sie wzbogaciła ale zrujnowała gospodarke USA bo robotnik nie mial mocy nabywczej na zakup luksusowych towarów. A na zakup domu, auta musial wziąć pożyczkę.
  Amerykanie maja w dupie własny kraj i własny narod. Pochowali pieniadze w rajach podatkowych i przestawili sie na gielde i tajny dostep do 'przewidywan' gieldowych. A jak wiadomo, giełda ma bardzo pirackie pochodzenie.

  Tymczasem Chiny, bardzo poturbowane przez Zachód, wojnę opiumowa i towarzysza Mao, wzięły sie za czytanie starożytnych Chińczyków: Konfucjusza, Tao i różnych strategów militarnych i postanowili zastosować w praktyce metody 'harmonii społecznej' i role władcy w kraju oraz skuteczne metody zarządzania.

  Starożytni taktycy wojenni nauczali, ze wroga nie należy atakować bo szkoda ludzi i pieniędzy Trzeba wrogowi pomagac wszelkimi silami, żeby sie poslizgnal na wlasnym ..g lub skórce od banana..
  Sokrates nauczał starożytnych Greków, ze państwem powinna rządzić tyrania oświecona.
  Chińczycy przestudiowali i ten pomysł I doszli do wniosku, ze państwem powinna rządzić wyksztalcona dyktatura, która powinna być w zmowie z wykształconym społeczeństwem.
  Natychmiast zmienili system zarządzania, który zdaje sie podpatrzyli u Japończyków jeszcze przed atakiem w Fukuszimie.
  Amerykanie ogłosili globalizacje a Chiny powołały najmądrzejszych w kraju, żeby przeanalizowali te globalizacje i wydumali w jaki sposób uda sie Chinom skorzystać z tej globalizacji.
  Każdy inny naród by wylazł na ulice, protestował, pyskował , rozwieszał idiotyczne transparenty z jeszcze głupszymi hasłami; owijał sie w choragwie i flagi i demonstrował swój patriotyzm. A do tego bluźnią i domagał sie zmiany rezimu. Dobrze jest jeszcze zwołać posiłki z zagranicy i opłacić wynajętych krzykaczy w mediach.
  Sprytne Chińczyki siadły razem do stołu i przez kilka tygodni wymyślali jak tu zrobić Zachód w bambuko.
  I wymyslili. Bardzo chetnie przystali na wszystkie warunki bo juz każdy warunek mieli bardzo dobrze rozpracowany a postanowili głównie skorzystać z tej karty uprzywilejowania i sprzedawac chińskie twory i towary...na cały swiat! Za pol darmo, bo raz, ze mieli tania robocizne, a to dlatego, ze panstwo doplacalo do wynagrodzen za prace.
  A tymczasem biedota w krajach zachodnich mogla sobie pozwolic nie tylko na kazde chinskie barachlo ale i na rozne pozyteczne wyroby gospodarstwa domowego, narzedzi, lnianej poscieli i dzieciecych zabawek.
  Chiny tez przyjmowaly z USA wszystkie odpady smieciowe, z których z wielkim powodzeniem produkowały na przykład amerykanskie buty sportowe bo Wietnam i Chiny mogly uzywac markowych nazw. Takie buty Nike produkowane w wietnami sa w calosci z materialow z przerobki wtornej. Cale plastikowe.
  Stany zasypywaly Chiny swoim smietniskiem; Chiny zbudowaly kilka bardrzo sprytnych fabryk przeróbki wtórnej i w ten sposob buty plastikowe z przerobionych jankesowskich śmieci i wracaja z powrotem do Stanow.
  Ale dwa lata temu Chiny sie obraziły na USA i kilkaset ton amerykańskich odpadów Chinczycy zawrócili do USA.
  Chińczycy maja bardzo dobre szkoły i uczelnie. Potrafią wybudować miasto całe w ciagu kilku tygodni.
  No i Zachód jeszcze do niedawna sie zaśpiewał z Chin, ze stoją tam całe osiedla pustych niezamieszkalych wiezowcow.
  O biedacy!
  Nie zauważyli ze w Chinach nie ma złodziejskich deweloperow a juana nie trzeba ukrywać po komyszach pirackich i rajach podatkowych bo te puste wieżowce - to najlepsza forma kapitalu.

  Chiny postanowily sie uzaleznic od Rosji i maja kontrakty na rosyjski gaz i rozne kopaliny na 50 lat
 • @Monaco 11:57:37
  W zakresie nauki masz rację.
  Natomiast w zakresie produkcji na rynek, automatyzacji optymalizacji produkcji masowej to są trochę zacofani po czasach totalnego embarga na technologie w czasach ZSRR..

  A co edukacji to zgoda...kiedyś w PRLu spędziłem w Moskwie cały miesiąc na wystawie sprzętu na targach..
  Uderzyło mnie że tam prawie każdy w autobusie, w metrze cały czas czytał książki...w Polsce to rzadki widok...a tam masowy... coś jak dzisiaj młodzież w Tramwaju ...z nosem w komórkach.
  Tylko oni czytali wartościowe rzeczy a młodzież gada między sobą.

  Zawsze wydawało mi się że jak Rosja dobierze się do technologii zachodnich zwłaszcza elektronicznych to dokona skokowego postępu np w zakresie uzbrojenia.... miniaturyzacja, obniżenie poboru mocy...
  bo w zakresie funkcjonalnym to oni są naprawdę dobrze.
 • @Monaco 13:18:11
  (1) Braun o...Smoleńsku, plandemii, Nowej Normalności i CIA: "PRZYPADEK?" - świeży komentarz - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=ye-9fZ23x1g
 • @Oscar 15:22:33
  Niestety jesteś w wielkim błędzie, jak mslo wiesz o ich automatyzacji, robotików i technologii jutra.
  Jeszcze za czasów ZSRR nie byli w tyle a wręcz przodujący.

  https://innemedium.pl/wiadomosc/radzieckie-bioroboty-wielki-sekret-ukrywany-przez-lata

  A teraz mają roboty o ludzkim wyglądzie z samoprogramującą się w jakiś znacznym stopniu przy pomocy sztucznej inteligencji.

  Humans Robotics from Russia:
  https://www.youtube.com/watch?v=nEIoS2mPVZ8

  Oni się tak nie chwalą jak to robią Amerykanie.
 • @Oscar 15:22:33
  Oscar musisz nadrobić info o współczesnej Rosji.

  Wonderful Humanoid Robots With Emotions & Artificial Intelligence - Best

  Ten jak czlowiek.

  https://www.youtube.com/watch?v=YFauWX0gJCA

  Pozdr. :))
 • Obserwacje UFO
  ...

  https://innemedium.pl/wiadomosc/ujawnione-zostaly-rosyjskie-obserwacje-podwodnych-uso
 • Oscar
  Rosyjski human robot.

  Ta szuczna kobieta pracuje z klientami bez maski :))

  https://www.youtube.com/watch?v=YFauWX0gJCA

  Pozdr. :))
 • @Jasiek 05:59:50
  Na broń do zabijania zawsze są pieniądze.

  Gorzej gdy potrzeba ratować ludzkie życie.  Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)
 • @Oscar 07:58:43
  Tak pazerność jest złym doradcą.

  A chytry dwa razy traci.

  Chiny mają w dlaszym ciągu plany 5 latni i dłuższy.

  Ponadto w Chinach tak naprawdę nie lubią chwalić się obietnicami, jest tam zwyczaj, że mówi się o tym, co już zostało zrobione. Ale ponieważ jest to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla ChRL, ale i dla świata, Chińczycy są zmuszeni do rozmowy o tym. Co więcej, wszystkie plany ostatnich 40 lat są nie tylko zrealizowane, ale i nadspełnione. Dzięki udanej realizacji planów pięcioletnich Chiny stworzyły branżę, która wytwarza połowę wszystkich światowych produktów, a także podstawę rozwoju - infrastrukturę, w tym najdłuższą na świecie sieć kolejową i Internet 4G.

  Pozdrawiam :)
 • @Oscar 07:58:43
  Na przykład Chiny pozbyły się ubóstwa według kryteriów ONZ, dramatycznie podnosząc standard życia swojej 1,5 miliardowej populacji i robiąc to 10 lat wcześniej niż wskazano w planach rozwoju ONZ.

  To dzięki starannemu planowaniu ChRL rozwijała się tak dynamicznie, corocznie zwiększając swój PKB o około 10 procent lub więcej. Do końca 2020 roku PKB Chin przekroczy 100 bilionów juanów.
 • @Oscar 07:58:43
  I jeszcze to.

  W Chinach wszystko jest jasno określone, budują „socjalizm o chińskich cechach” (który wbrew mitom ma określone parametry), obywatele wiedzą, o ile wzrośnie ich dobrobyt w danym roku, jakie będą parametry gospodarki w tym roku. Tak będzie z nowym planem pięcioletnim. W międzyczasie niewiele o nim wiadomo.

  Nadchodzący 14. plan pięcioletni będzie pierwszym, odkąd Chiny zakończyły budowę nowoczesnego, dobrze prosperującego społeczeństwa pod każdym względem i osiągną swój pierwszy 100-letni cel e tym roku czyli w 2020 r. Teraz ChRL będzie dążyć do osiągnięcia celu, jakim jest zbudowanie do 2049 r. wielkiego nowoczesnego państwa socjalistycznego...
 • @Monaco 11:46:00
  Przecież rabunkowa gospodarka wyczerpała w Stanach Zjednoczonych już rożne surowce, wprawdzie nastąpił niesamowity wzrost gospodarczy i bogactwo ale na to składa się też wyzysk i eksploatacja cudzych surowców często przez wykup cudzej ziemi i przymus.

  Pozdrawiam
 • @Tiamat 12:13:06
  Dokładnie, faktycznie są takie plany i chęci zgarnięcia przez pewne mocarstwa Księżyca .

  Przyszłe wojny między mocarstwami rozgrywać się będą w kosmosie i na innych planetach.

  Smutna to persprktywa dla następnych pokoleń.

  Pozdrawiam :)
 • @Repsol 14:36:04
  Oglądnąłem i wiem że taką bronią juz dysponują Stany Zjednoczone i Rosja.

  Teraz pracują o mocy mogącej zniszczyć objekty w kosmosie.

  Pozdrawiam; )
 • @Tiamat 15:07:59
  Chiny to czysta technokracja. Ten system to anty kultura. Na skutki zastosowania tego systemu długo czekać nie będzie trzeba. Chiny upadną i wszystkie podobne im systemy społeczne. Odrodzą się zapewne ale jakim kosztem?
 • @Monaco 16:40:16
  Dla zainteresowanych sprawami UFO polecam, TV History HD i Discovery Science HD,
  O starożytnych kosmitach,

  :)
 • @Alfax 23:18:37
  A co to jest ?

  Przecieżnie fikcja

  https://www.youtube.com/watch?v=xMpWw-Oe-sA&app=desktop

  Salution :))))) ✔
 • @Alfax 23:18:37
  `
  https://www.youtube.com/watch?v=SCON3zJYqD0

  Zawsze zastanawia mnie czy to fikcja ? Czy to thrue ?
 • @Leonardo da Vinci 00:10:33
  Obecnie w studio można wszystko zrobić. Poprostu to żaden problem by na filmie wszystko wyglądało jak prawdziwe.

  Film Avatar w 3D, doskonale uwidacznia techniczne i komputerów
  (programowania ) możliwości.

  Dopiero relacje wiarygodnych naocznych świadków mogą ujawnić prawdę.

  To że nie jesteśmy jedyną planetą we wszechświecie na której jest życie to jest w 100% pewne.

  Universum ma niezliczone ilości galaktyk a te mają w sobie setki miliardów gwiazd które są otoczone planetami.

  Więc byłoby absurdem twierdzić, że w tym bezkresnym wszechświecie tylko nikĺa nasza Ziemia jest tętniąca życiem.

  Inną kwestią są nasze ograniczenia wiedzy, technologii i percepcji.

  Człowiek nie widzi nie slyszy rzeczy ktore istnieją bo nasze sensory nie odbierają tych fal, częstotliwości.

  Nawet używając w naszym mniemaniu super nowoczesnych przyrządów nie widzimy wszystkiego co nas otacza.

  Tylko operujemy teoriami, np. że istnieje czarna materia .

  (Dark matter) – hipotetyczna materia nieemitująca i nieodbijająca promieniowania elektromagnetycznego.

  Teoretycznie istnieje też ciemna energia,
 • @Leonardo da Vinci 00:10:33
  " Astronomowie analizując ruch gwiazd w galaktykach otrzymują sprzeczne wyniki. Pomiar szybkości obrotu galaktyk sugeruje, że oprócz obserwowanych gwiazd jest w nich jakaś inna materia, która wpływa na ruch. Masa znanych obiektów zawartych w galaktyce jest około 5,5 razy mniejsza od teoretyczne wyliczonej masy całej galaktyki, jaka powinna być, aby gwiazdy poruszałyby się ze zmierzonymi prędkościami. Również według wyliczeń znana masa całego Wszechświata jest zdecydowanie za mała aby po Wielkim Wybuchu mogłyby ukształtować się galaktyki. Droga Mleczna nie powinna więc w ogóle powstać.

  Wobec tego we Wszechświecie brakuje masy. Najprawdopodobniej jest ona ukryta w postaci niewidzialnych obiektów, które oddziałują grawitacyjnie, ale nie emitują i nie odbijają światła, a ponadto nie wchodzą w reakcję z innymi znanymi nam substancjami.

  Tą brakującą masę nazwano ją ciemną materią, dla odróżnienia od świecących gwiazd. Naukowcy szacują, co jest niesamowite, że ciemna materia stanowi aż 25% składników całego Wszechświata czyli masy-energii (patrz diagram poniżej) oraz ponad 80% oddziałującej grawitacyjnie masy."
 • @Polantek 23:12:18
  re: Chiny to czysta technokracja

  Widac, ze pan Polantek w ogóle nie byl w Chinach i powtarza tylko obiegowe opinie.

  Kiedyś mnie mocno skrytykowano za cytowanie Gazety Wyborczej i oskarżono o to, ze czytam...Sputnika.
  Ja wszystko czytam. To nie tylko skaza zawodowa ale lubię porównywać informacje.
  Podobno, Karol Marks powiedział, ze ...aby pobić wroga, należy poznać jego broń .
  Nie wiem czy to Marks wymyślił ale jest to stara zasada taktyki wojennej.

  Chiny sa rzeczywiscie bardzo ekspansywne i tylko jeszcze zachodnie korporacje i samozwańcze rządy nieuków tego nie rozumieją.
  Chiny po prostu bardzo sie przejęły pomysłem globalizacji i postanowiły
  skorzystać z pomysłu
  Jak wiadomo powszechnie, Chiny ukradły uczonym jankesom wiele pomysłów intelektualnych i je do końca dopracowaly, tyle, ze z pożytkiem dla siebie.

  Naucza nas i Biblia i grecka mitologia, ze sila + gwalt - intelekt = bestialstwo i zagłada.

  Tak było z jednookim Cyklopem, ktorego samym tylko sprytem obalił Odyseusz i tak było z Goliatem, ktorego rozmazał podobno sprytny Dawid.

  Chiny postawiły na nauke, która jest dostępna dla wszystkich.
  Jankesy postanowiły zrobić z nauczania wielkie przedsiębiorstwo dochodowe i przynieść kokosowe biznesy tym, ktorzy potrzebują pieniędzy na przemysł wojenny.

  Czasami probuje sobie wyobrazic obecne USA z populacją …Chin.

  USA juz teraz bije rekordy głodujących, bezdomnych, zaćpanych obywateli własnego kraju.
  W USA jest kara śmierci a w więzieniach amerykańskich przebywa więcej skazanych niz we wszystkich wiezieniach całego świata!

  Wiec tak sobie myślę ile więzień musieliby wybudować w USA przy populacji np. jednego miliarda.
  Na razie mają klatki dla tzw. nielegalnych emigrantów bo nawet zwykłego muru na meksykanskiej granicy nie potrafią zbudować.

  W Chinach nie ma bezdomnych i glodnych.

  Nie trzeba jechać do Chin, żeby np. zobaczyć pełną automatyzacje w chinskiej kuchni czy transporcie publicznym.

  Chinska kinematografia obecnie bije rekordy. Chiny maja wspaniałe programy publicystyczne, w których bardzo chętnie opowiadają o kłopotach i sukcesach.

  W Chinach kwitnie narodowa kultura: teatr, muzyka, śpiew literatura, balet, sport powszechny a przede wszystkim szalenie powaznie potraktowane nauczanie początkowe: ćwiczenie pamięci, nauka rachunków i rozwijanie chińskiej tożsamości.

  Chiny nie używają broni atomowej, fosforowej czy ze zużytym uranem na ludności cywilnej suwerennych krajów świata. Nie uczą nikogo demokracji ani w ogóle nikogo nie pouczają.
  Bardzo starannie omijają wszelkie prowokacje Zachodu

  A jednak podbijają świat wrodzonym sprytem i nabytą wiedzą.
  Dla Chińczyka najważniejsze sa Chiny ich obywatele. I bardzo dbają o harmonie społeczną.

  Bardzo polecam chinskie programy publicystyczne w CGTN w telewizji.
  Szalenie bogata chinska literatura jest bardzo mało dostępna na Zachodzie bo niewielu tłumaczy podejmuje sie ...tłumaczenia tekstów , ktore na Zachodzie nie przynoszą zysku.

  Chiński chór śpiewa bardzo czysto po rosyjsku. Nikt z tych chórzystów nie zna ani słowa po rosyjsku!

  Fale Amuru w wykonaniu chińskiego chóru
  黑龙江的波浪 / Амурские волны / The Amur waves - 俄语版 - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=juJsnAaMy4I


  A Hindusy z New Deli udają Hiszpanów
  Hinduskich lekarzy i hinduskich biznesow tez pełno na swiecie'

  Senorita Full Song HD 1080p - Zindagi Na Milegi Dobara - YouTube
  https://www.youtube.com/embed/7GORCKlCwPI?rel=0

  Niektore narody posiadly tajemnice przetrwania
 • @Monaco 16:22:53
  Te roboty to tylko nauka...
  a ja pisałem o automatyzacji masowej produkcji o miniaturyzacji sprzętu..
  oni mieli zawsze prymitywne i zawodne np przełączniki, zestawy złączy..
  te cały niezbędny fundament każdej elektroniki.

  Wiem bo z zawodu jestem elektronikiem i bawiłem się w konstruowanie sprzętu elektronicznego. Polska i Gierek znacznie wyprzedzali Rosję pod tym względem.
  Rosjanie długo stosowali automatykę opartą o układy analogowe podczas gdy świat już siedział mocno w technologii cyfrowej.
 • @Oscar 07:29:18
  re: Polska i Gierek znacznie wyprzedzali Rosje..

  To wszystko szczera prawda ale..
  Czy dlatego teraz, różne spece od oceniania PRL-u opowiadaja, ze polskie zaklady byly przestarzale, huty trzeba bylo pozamykac bo byly nierentowne i dlatego Polska posolidarnosciowa byla zmuszonz sprzedac za grosze i huty i Elwro..

  znalezione w sieci:
  A kto – z młodych wykształconych, z dużych miast – wie, że kiedyś w Polsce produkowano generatory elektryczne dla największych elektrowni?

  Że produkowano turbiny o mocy 500 MW, — a przymierzano się do turbin 1500 MW?

  Że polowa chińskich, indyjskich, indonezyjskich, greckich i tureckich, libijskich i irackich elektrowni — wyposażona była / jest nie w amerykańskie, czy niemieckie — a w polskie turbiny?

  Że produkowano u nas śmigłowce, samoloty tłokowe i odrzutowe, że produkowano 40.000 ciężarówek, że wytapiano 20 mln ton stali, że byliśmy na 2 miejscu – za Japonią – w produkcji statków rybackich, a te zdobywały Błękitną Wstęgę Atlantyku w tej kategorii?

  Że nasze zestawy audio – radio, wzmacniacz, głośniki, gramofon, magnetofon Radmoru — biły amerykańskie i japońskie?

  Że nasze sprężarki chłodnicze kupowało wiele krajów świata? Że już w latach 50-tych nasz Star był napędzany gazem LPG — i miał nim chłodzone nadwozie?

  Kto pamięta, że pierwszy PC komputer powstał w Erze – przed ZX Spectrum?

  Że wybudowano:

  Trasę Warszawa-Katowice (Gierkówka, niecałe 300 km – jedna z nielicznych dziś dróg dwujezdniowych o tej długości w Polsce);
  Trasę Łazienkowską wraz z drogami dojazdowymi w Warszawie;
  Dwujezdniową drogę Tuszyn-Łódź;
  Szpital „Centrum Zdrowia Dziecka”;
  Szpital „Centrum Zdrowia Matki Polki”;
  Rafinerię ropy naftowej w Gdańsku;
  Odlewnię żeliwa w Koluszkach;
  Zakłady Dziewiarskie „Kalina” w Lodzi;
  Zakłady produkcji dywanów „Dywilan” w Lodzi;
  Zakłady odzieżowe „Cotex”;
  Zakład produkcji profili giętych w Bochni;
  Zakłady przetwórstwa owocowo-warzywnego w Leżajsku i Lipsku;
  Hutę miedzi w Głogowie;
  Produkcja blach walcowanych na zimno w Hucie im. Lenina (obecnie salon samochodowy).
  Płocką Fabrykę Maszyn Żniwnych (wyd. 2,5 tys. sztuk kombajnów zbożowych BIZON);
  Zakłady mleczarskie w Węgrowie, Ciechanowie, Chodzieży, Zabrzu;
  Produkcja autobusu Jelcz w Kowarach;
  Zakłady mięsne w Ostródzie, Sokołowie Podlaskim, Zielonej Górze;
  Port Północny i nafto-port (mieliśmy wtedy własne tankowce);
  Zakład kineskopów kolorowych na licencji amerykanskiej w Piasecznie (wtedy jedyny zakład w Europie produkujący tej klasy sprzęt);
  Produkcja układów scalonych i półprzewodników w Naukowo-Produkcyjnym
  Centrum Półprzewodników CEMI w Warszawie,
  11 elektrowni (w tym największa, Kozienice I – o mocy 1200 MW; po 1989 r. – zero elektrowni) – i wiele, wiele innych.
  W latach 70′ oddawano do użytku ok. 300 tys. mieszkań rocznie, a obecnie ok. 1/3 tej liczby, w latach 90-tcyh jeszcze mniej;
  W latach 1970-75 płace wzrosły o 40%;
  W dekadzie 1970-80 – wzrost PKB o ok. 80% (po 1989 r. potrzeba było na taki sam wyczyn 20 lat);
  Spożycie mięsa na głowę było wyższe niż dziś, mięsa nie myto i nie nasączano (Constar);
  1982 (rok kryzysu wywołanego przez „Solidarność” finansowaną przez CIA);
  Od tego roku mierzy się w Polsce liczbę osób żyjących poniżej minimum socjalnego na 24 %, obecnie – powyżej 60%!
  We wrześniu 1980 r. (kiedy Gierek odchodził) zadłużenie Polski w Klubach Paryskim i Londyńskim wynosiło ok. 17,6 miliardów dolarów. Na osobę (615 USD) było ono mniejsze niż na Węgrzech (836 USD) lub Jugosławii (856 USD).
  Pod względem zadłużenia byliśmy na 12-13 miejscu w świecie — co odpowiadało naszej ówczesnej produkcji.

  Przypominam, że Polska posiadała wówczas rezerwy walutowe w wysokości ok. 1,3 mld USD — 4 mld USD w surowcach i półfabrykatach, jak również blisko miliardową nadwyżkę eksportu nad importem (wartość eksportu w 1980 to ok 10 mld USD; bilans handlowy pogorszył się po strajkach „S”).

  Dług Gierka został prawie całkowicie spłacony w roku 2009.

  Gierek, kiedy rządził, mieszkał w rządowych willach (które przy niektórych dzisiejszych chałupach wyglądały jak psia buda). Po internowaniu mieszkał w domku typu klocek w Ustroniu. Jeździł maluchem 126p kupionym na talon. Żył tylko z emerytury belgijskiej za okres przepracowany w tamtejszych kopalniach.

  Proste pytania dla tych, którzy dostają piany na ustach kiedy pada słowo ROSJA.

  Które przedsiębiorstwa kupiła Rosja lub Rosjanie w Polsce za bezcen, a następnie zlikwidowała przez tzw. wrogie przejęcia? Może w Łodzi? Na Śląsku, w Starachowicach?

  Kto doprowadził armie Polską do ruiny, tak że w tej chwili mamy zaledwie parę tysięcy żołnierzy zdolnych do walki?

  Czy to w Moskwie powstają prawa zakazujące w Polsce wędzenia mięsa?

  Kto limituje nam połowy ryb, produkcję mleka, cukru, etc.?

  Czy to Rosja kontroluje handel w Polsce przez 12 największych sieci handlowych?

  Ktoś może dać przykład — kiedy Rosjanie przez podstawione osoby wykupują ziemie na zachodzie Polski?

  A może ktoś zna jakieś rosyjskie, lichwiarskie banki w kraju nad Wisłą?

  Kto zlikwidował całe nasze gałęzie przemysłu takie jak stocznie, elektronika, hutnictwo, zbrojeniówkę?

  A może Putin nałożył na nas haracz za emisję dwutlenku węgla, przez co prąd kosztuje Polaka dwa razy więcej tyle co wcześniej?

  Czy Rosja w Polsce propaguje demoralizację, niszczy rodzinę, patriotyzm młodzieży, gryzie katolików?

  Rosja nie pozwala budować dróg tak, jak chcemy, ze względu na dwa żółwie przechadzające się od sadzawki do sadzawki?

  Czy Rosjanie planują masowe osadnictwo na ziemiach polskich?

  Czy Rosjanie roszczą pretensje do 1/3 polskiego terytorium?

  Czy Rosja wspiera naszych wrogów takich jak banderowcy?

  Czy żąda od nas wysyłania kontyngentów wojskowych do Afganistanu, na Bliski Wschód czy ostatnio Afryki przy okazji niszcząc nasze interesy i powiązania handlowe?

  Czy Rosja narzuca nam swojego rubla, czy ktoś inny – euro?

  Czy Rosja zmusiła do emigracji około 4 milionów, głównie młodych ludzi po 1989 roku?

  Czy to Rosja kazała nam podpisach w 2006 roku traktat lizboński, który de facto zlikwidował suwerenność Polski?

  Pytania można mnożyć – bagaż historyczny stosunków polsko-rosyjskich jest ciężki jak cholera – ale każdy powinien zrozumieć proporcje.

  Co do zakładów, to można wymienić jeszcze setki innych, w zależności z jakiego fragmentu Polski się pochodzi, bo po prostu było tego całkiem sporo.

  Jeśli wszystko to było nieopłacalne – to niech mi ktoś wyjaśni, z czego dokładano do interesu — skoro do czasów Gierka nikt nie brał ani grosza pożyczek? I podobno sponsorowaliśmy ZSRR i KDLe… normalnie perpetuum mobile.


  Huta Lenina zatrudniała ponad 30 tysięcy ludzi. Nie było wypadkow smiertelnych.
  HiL produkowało 10 mln ton stali rocznie i sprzedawaliśmy te wysokogatunkowa stal głównie do USA …amerykańskie sankcje na Polske zniszczyły nasz przemysł hutniczy.

  Czemu nie chcemy byc dumni z osiągnięć Polaków i powtarzamy brednie, ze w Polsce trzeba niszczyc wlasna produkcje, a kupowac tylko na Zachodzie. Sprzedawać zas nam nie wolno nawet oscypków. Nie mamy prawa nawet do …nadprodukcji mleka.
 • @Tiamat 09:34:10
  ------------
  "Czemu nie chcemy byc dumni z osiągnięć Polaków i powtarzamy brednie, ze w Polsce trzeba niszczyc wlasna produkcje, a kupowac tylko na Zachodzie."
  ------------
  Nie wszyscy powtarzają - a ci, którzy powtarzają (nauczyć g*wniarza to chodzi i powtarza) odbierają świat z ekranu TV myśląc, że to świat realny.
  Wniosek?
  Zamknięto ludzi za tzw. Żelazną Kurtyna - gdzie łatwo było wyidealizować sobie we własnych głowach - tzw. Zachód - i wytworzyła się gleba pod późniejsze, bezkarne zaoranie dorobku PRL i rozkradzenie wspólnego dorobku przez wybranych.
  Na koniec - komunizm moskiewski więc i tzw. Żelazna Kurtyna to produkt tzw. Zachodu - Eurokołchoz też - więc zaklęte koło zatrzaskuje się z hukiem w oparach smoły i siarki.
 • @Tiamat 09:34:10
  Większość w Polsce była i jest tak ogłupionych tym Zachodem, że pluje bez zastanowienia się na to co ich matki i ojcowie po 1945 roku z wojennych ruin i niemieckiej grabieży odbudowali i na nowo zbudowali.

  O to zniszczenia dokonane przez Niemców Warszawy rok 1945.

  https://warszawawpigulce.pl/wp-content/uploads/2017/06/Stare-Miasto-1945.jpg

  Te ograniczone w patrzone jak ciele we wrota gnomy nie zdają sobie sprawy ile to Polska Ludowa od podstaw musiała Polskę odbudować z ruin. Ile wybudowano mieszkań chociaż by tylko w Warszawie po oceanie gruzów gdzie nie bylo na przestrzeni 20 km kw. ani jednego domu tylko gruz zrównany z ziemią.

  Ile szkół, przedszkoli, żłobków w miastach i miejscowościach w ktorych za 2 RP sanacyjnej Polski nic nie było, łącznie z brakiem elektryczności i dróg.

  Większość ma wyprane mózgi z wszelkiego rozsądku i wpojone puste regaly w sklepach, ale nie zastanawia się że te pustki były celowe po przez sabotaż ze strony takich gnomow w solidarności którzy otrzymywali dollary z Zachodu od CIA by Polskę po przez dywersje zniszczyć i przez brak artykułów wywołać ogólnopolski bunt spoleczny w celu obslenia ustroju i przejęcia przez ZŁODZIEI w Polsce władzy i majątku narodowego.

  Bo skąd w Polsce po 1989 roku nagle tyle milionerów mogących kupować ogromne przedsiębiorstwa wartosci setek milionów dolarów. ??? ❗❗❗
 • Wieluń
  Miasto po niemieckim bombardowaniu we wrześniu 1939 roku

  https://sarp.warszawa.pl/wordpress/wp-content/uploads/2014/08/001.wielun.po_.zbombardowaniu.1.9.1939.internert1.jpg
 • Z takich to ogromnych ruin POLACY w POLSCE LUDOWEJ
  Odbudowali Warszawę po barbarzyńskich niemieckich bombardowaniach w których Niemcy zamordowali ponad 250.000 Pokaków.

  http://hicash.pl/media/images/1024x525/warszawa 1024.jpg
 • @Leonardo da Vinci 13:16:38
  [ http://hicash.pl/media/images/1024x525/warszawa 1024.jpg ]
 • @Leonardo da Vinci 13:16:38
  WARSZAWA

  ZBOMBARDOWANA PRZEZ NIEMCÓW ❗❗❗

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d2/Royal_Air_Force_Bomber_Command%2C_1942-1945._CL3400_%28cropped%29.jpg

  O TYM DZIŚ NIKT NIE CHCE W MAINSTREAMOWYCH MEDIACH PISAĆ I MÓWIĆ. CENZURA ❗❗❗ na PRAWDĘ o ZBRODNIACH NIEMIECKICH i UKRAIŃSKICH.
 • @Leonardo da Vinci 13:25:27
  Taka to jest prawda.
  Że ❗
  Dziś Niemcy i banderowska Ukraina to wierni przyjaciele PIS i PO.

  Ale Rosja która po 1989 roku nie ma żadnych terytorialnych roszczeń do Polski to wróg nr. 1.

  Takich mamy dziś rządzących którzy zbratali się z banderowcami i im biją hołdy na banderowskiej upa-dlinie ❗❗❗ jak ten bezwstydny duda ❗❗❗

  https://s5.tvp.pl/images2/5/9/d/uid_59de7da38d43133083377cffb0db8aac1602669512636_width_1373_play_0_pos_0_gs_0_height_779.jpg

  To tu duda wrzeszczał banderowskie pozdrowienia , to jest hańba.

  Ale co się dziwić ....

  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2015/02/potomek-banderowca.jpg

  Sami widzimy kto jest kim.
 • @demonkracja 10:28:27
  Zgadzam sie ale przeciez cala polityka kolejnych rządów po-Solidarnosciowych opiera sie na tym okrutnym anty-polskim przekłamaniu.
  Zawsze beda różni gowniarze i przygłupy ale obowiazkiem państwa jest ksztalcic młode pokolenie w duchu narodowym - a do tego potrzebna jest znajomosc historii i szacunek dla naszychprzodkow i dla naszych dziejow; zlych i dobrych.
  Tak robi Anglia, Rosja, Finlandia, Chiny, Indie...

  Klamia Amerykanie bo kleptokracja kontroluje 'komercyjna historie';
  i do tej pory nie moga sie pogodzic, ktorego prezydenta nalezalo ubic a teraz sie awanturuja, który kandydat na prezydenta jest głupszy.

  Ja Amerykanom nigdy nie zapomne wymazania Jugoslawii z map świata i tym durniom w USA, ktorzy nie pamietaja, ze do rozwałki kolejnego europejskiego krau przyczynił sie pan Biden.
  Szkoda gadać o Trumpie , bo on tak gada, ze szkoda gadać.

  A Polacy zdaje sie juz przestali czekac na ... ten amerykanski gaz, który mielismy jako uprzywilejowani kumple USA rozdzielac na cala Europe, zeby siebie i Europe uniezaleznic od ..naturalnego, taniego gazu.

  Moze to i okrutne ala zobaczcie jak Donald Trump sie chwali, ze zdal test na inteligencje (cognitive test) za ktory chca mu przyznac Nagrode Nobla bo tak dobrze odpowiadal na bardzo trudne pytanie np. Czy mozesz narysowac zegar?
  I tak jest z siebie dumny najlepszy prezydent swiata , ze radzi Bidenowi tez zdawac taki test bo Trump podejrzewa, a nawet jest pewny, ze Biden taki test obleje.
  Oczywiscie Trumpa przedrzeznia juz pol Ameryki bo on sie bardzo nadaje do przedrzezniania; Klopot w tym, ze poza tymi karykaturami w czasie kampanii wyborczej w US niewiele mozna sie dowiedziec na temat programu wyborczego najlepszego prezydenta wszechczasow.

  Tramp sie wychwala jak mu znakomicie poszedl test na inteligencje. Nikt jeszcze nie mial takich wynikow z testu jak on. Nawet rozpoznal prawie ze prawidlowo wszystkie (3) zwierzatka na obrazku

  Trump RANTS: Cognitive Test Genius! Person. Woman. Man. Camera. TV. Cat. Easy Test. John Di Domenico - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=cR7nAiM-V7g

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej