Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2421 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Kłamstwa i codzienne życie kazdego z nas.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Piszę na ten temat. Zainspirowany tekstem Pana Ryszarda Opara dotyczącego świata pogrążonego w kłamstwie.

 

Moj komentarz pod notą Pana Ryszarda Opara dotyczący kłamstwa.

Myślę że także może być w formie mojej  noty. 

 

 

 Dotyczy kłamstw.

Tu jest cytat fragmentu z artykułu ..... treści Pana Opara.

" I coraz bardziej widzę, że cały świat - stoi na granicy przepaści, zmierza w kierunku globalnej katastrofy. To nie są żarty !!! Wszystko, dzisiaj we współczesnym świecie - oparte jest na kłamstwie..."

Moja uwaga. 

Tak dokładnie tak to jest na całym świecie. 

Prym wiodą rządzący liderzy, wszelkiej maści politycy, opłacani dziennikarze i zwykli oszuści pracujący dla banków udzielających kredytów, "rad" i oszuści w ponadnarodowych korporacjach.

A zwykli zjadacze chleba ? Są także nie bez winy. Dorośli zakłamani wychowują swoje dzieci w kłamstwie. Czasem uważanym za tzw niewinne kłamstwo jak na przykład, wiarę w Świętego Mikołaja że istnieje i przynosi podarki.

Są jednak ludzie którzy przynajmniej starają się żyć nie klamiąc i być szczerymi. Co nie jest wcale takie łatwe w ogólnie zakłamanym świecie. Sa tez niestety kregi (polityczne) gdzie kłamstwo jest bardziej tolerowane niz prawda.

Bo mówiący prawde są lub mogą być niewygodni, niedostosowani, nieakcepotowani przez świat zaklamanych istot zwanych ludzmi. Tacy uczciwi ludzie będą izolowani, nie zrobią kariery politycznej, nie zostaną liderami partii ani prezydentami czy premierami.

Sztuka kłamstwa.  Z punktu widzenia psychologii. W moim rozumieniu to też : 

W przypadku kłamstwa w grę wchodzi zamiar, który może wystąpić w różnym stopniu. Celem jest wyrządzenie komuś krzywdy.

Jeśli ktoś fałszywie twierdzi, że ma wykształcenie akademickie, to kłamstwo. Jeśli ktoś twierdzi, że ktoś inny popełnił przestępstwo i wie, że to nieprawda, to jest to ewidentne kłamstwo .

Jeśli ktoś ma dane, wiedzę ale nie odnosi się do nich, milczy , jest też to stopień zamiaru zatajenia. Powinien był, mógł powiedzieć prawdę. Można do tego zastosować pojęcie kłamstwa.

Oskarżenie o kłamstwo jest ciężkie, z eufemizmami takimi jak „mówienie nieprawdy” nie bierze się pod uwagę, czy istnieje zamiar. 

Kłamstwo może prowadzić do przestępstw, takich jak fałszerstwo, zniesławienie, oszustwo lub krzywoprzysięstwo lub skazanie niewinnych za nie popełnione przestępstwo. 

„Białe kłamstwo” ma na celu osiągnięcie tzw dobrej sprawy i dlatego jest oceniane łagodniej.

 Choroba psychiczna.

W pseudologii fantastica choroby psychicznej fałszowanie pamięci staje się tak silne, że jest akceptowane jako prawda dla cierpiącego.

Jeśli następnie wypowie te fałszywe „wspomnienia”, nie kłamie w ścisłym znaczeniu tego słowa. To samo dotyczy osób cierpiących na urojenia. W końcu to, co twierdzą, jest prawdą. Tylko przez zastosowanie określonego sposobu zadawania pytań (lejek) można złamać wiarę we własną prawdę.

Ponadto istnieje tak zwane kłamstwo patologiczne. Patologiczny kłamca, w przeciwieństwie do pseudologicznego kłamcy, wie bardzo dobrze, że jego twierdzenia są nieprawdziwe, ale nie może powstrzymać odruchu kłamstwa.

W Narcissistic Personality Disorder kłamca mówi o swoich potrzebach lub największych planach, które mogą doprowadzić do sukcesu, ale jego plany są często niewykonalne.

Tak niestety działa ludzki świat od tysięcy, tysięcy lat. Świat, pełen zakłamania ( a istnieje już w samej rodzinie ) , obłudy, podwójnych standardów, hipokryzji i wyrafinowanych oszustw.

Tak ogólnie to według oceny. 

■  1% populacji to radykalna uczciwość.

■ 94% to zwykli ludzie, którzy mieszczą się w granicach przyzwoitości.

■ 5% to patologiczni kłamcy: narcyzi i psychopaci.

Wiadomo też, którzy ludzie kłamią bardziej żywiołowo niż inni:

Ekstrawertycy kłamią częściej niż introwertycy.

Inteligentni ludzie kłamią łatwiej niż ludzie mniej inteligentni.

Sławne dzieci kłamią częściej niż mniej popularne dzieci.

Psychopaci i narcyzi kłamią częściej niż zdrowi psychicznie.

Politycy kłamią zdecydowanie łatwiej i bez srupułow dużo częściej. niż obywatele. 

Znakomici kłamcy neutralizują krytyczne zdolności innych, dając czarujące komplementy i inne życzliwości. 

Taka jest PRAWDA o ludzkiej naturze .

Zdolności intelektualne człowieka wyróżniają go wśród zwierząt. Ponieważ może nie tylko tworzyć cudowne rzeczy i niszczyć totalnie wszystko ale patrząc drugiej osobie prosto w oczy bez żadnych skrupułów może patrzeć i kłamać !   ■   Chociaz dla dobrego obserwatora to oczy mówią prawdę !  ■

Taka jest PRAWDA o wyjątkowej naturze człowieka. 

Pozdrawiam serdecznie :) 

 

                  Pytanie :  Czy te oczy mogą kłamać  ? 

 

KOMENTARZE

 • Pozycja 67 zakłamani obrońcy wiary Chrześcijańskiej
  http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=lista-prawdziwych-zydowskich .

  Salution ✔☺
 • @Leonardo da Vinci 20:08:46
  Lista prawdy.

  Warto się przyjrzeć na kogo głosowali Polacy. I kto w Polin rządzi. Pozycja 67 . Kalkstein to ci dwaj zakłamani obrońcy Chrześcijan.

  I cała plejada ukrytych pod polskimi nazwiskami żydów

  I jak w POLSCE ma być dobrze dla nas Polaków. ❗⁉️
 • "Ojcem...
  waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa” (J 8,44).
  Żeby wiedzieć - co to za zwierz to kłamstwo z którego z jakichś przyczyn ludzie tak ochoczo korzystają - należy wiedzieć - co to jest prawda:
  Dla każdego człowieka, poszukującego prawdy, słowa Jezusa mają kapitalne znaczenie. Nasz Zbawiciel stwierdził bowiem, że nikt, kto nie podąży za nim, nie może poznać prawdy, a dodajmy, sam z siebie żaden człowiek nie jest zdolny do poznania prawdy!
  Całość tutaj:
  https://uczenjezusa.pl/
 • @demonkracja 21:41:07
  Sam jestem wierzący w Jezusa Chrystusa. Ale jako człowiek myślący nurtują mnie pytania.

  Jednakże gdy myślę o naszej wierze to nasuwają mi się pytania na które niby słyszę odpowiedzi ze strony duchownych jednak są zbyt płytkie i nie wyczerpujące zagadnienia, p.prostu bez sensu .

  A mianowicie, co dzieje się z miliardami ludzi między innymi w Indii, Chinach, Japonii, Korei czy w odizolowanych miejscach na Ziemi którzy nigdy nie słyszeli o Jezusie Chrystusie o grzechu pierworodnym o zbawieniu czy niebie.

  Mają swoją wiarę, swoje tradycje nie mające nic wspólnego z Chrześcijaństwem. Więc co ??? Będą żyli i umierali w grzechu pierworodnym, pozbawieni zbawienia i nieba ?

  Dla tych ludzi którzy nigdy nie słyszeli o Bogu w którego wierzą Chrześcijanie życie i śmierć jest według ich wiary i wartości wcale nie grzeszne że nie przyjmują komunii, nie chodzą do kościoła itd.

  Jest nas ludzi ponad 7 miliardow, 1/3 to Chrześcijanie.
  Chiny 1 miliard i 450 milionów, Indie to 1 miliard i 350 milionów ludzi którzy nie mają nic wspólnego z naszą wiarą. A do tego są jeszcze inne ludy na Planecie Ziemia wierzące w swoje bustwa lub nie wierzące w żadnego Boga.

  Więc czyżby nasza wiara była ponad innymi w swoich racjach ?
  Według logiki to nie ! Według logiki to pachnie szowinizmem twierdzić że to my mamy prawdziwą wiarę i rację w kwestiach co jest słuszne i prowadzi do życie nadprzyrodzonego.

  Znalazłem w sieci taki fragment.

  " POJĘCIE NADPRZYRODZONOŚCI

   

  Kiedy uczony i bystry mnich z Bretanii, Pelagiusz, w zaraniu V wieku wystąpił w Rzymie z nauką, że łaska Boska nie jest koniecznie do zbawienia potrzebna, jakiś szmer oburzenia przeszedł po całym ówczesnym chrześcijaństwie; z różnych stron posypały się natychmiast repliki i anatemy; ale najpotężniej z głębi Afryki odezwał się głos biskupa z Hippony, Augustyna, który opierając się na Piśmie św. i dawnych Ojcach Kościoła, zadał kłam heretykowi.

   

  Pelagiusz cofnął się, ale tylko pozornie; przyznawał teraz potrzebę łaski, lecz uczył, że łaską jest już samo przyrodzone światło rozumu, wolna wola i inne dary Boże przyrodzone, stanowiące naszą ludzką naturę – ale tenże sam głos, przy oklaskach episkopatu i wiernych, nalegał i dowodził, że łaska Boska jest czymś od natury zupełnie odrębnym i nieskończenie od niej wyższym, że Bóg daje tę łaskę jedynie dla zasług Chrystusa, daje ją komu chce i komu chce odmawia, słowem, że łaska jest darem nadnaturalnym. – Jeszcze o krok cofnął się herezjarcha: począł teraz uczyć, że łaska jest wprawdzie rzeczą nadprzyrodzoną, ale polega tylko na zewnętrznych darach nadprzyrodzonych, przez które Pan Bóg nas prowadzi do zbawienia, tj. na prawie Bożym, na nauce i przykładach Jezusa Chrystusa. Ale znów św. Augustyn zaznaczał dobitnie, że łaska Boska jest darem wewnętrznym, duchowym, zależącym na jakimś tajemniczym wdaniu się, tchnieniu Ducha Świętego, że jest jakąś rzeczą zupełnie wyższego rzędu, niedostępną żadnymi środkami empirycznymi i że ona nas dopiero uzdalnia do tego, żebyśmy Bogu się podobali i pełnili czyny godne Niego."

  Przecież to jest nasz tylko punkt widzenia oparty na naszej wierze co wcale nie znaczy że inne ludu, i inni wyznawcy nigdy nie słyszący o naszej wierze muszą być skazani na wieczne potępienie i być w błędzie !!! .

  Pozdr. :))
 • @Monaco 22:19:46
  ----------------
  "A mianowicie, co dzieje się z miliardami ludzi między innymi w Indii, Chinach, Japonii, Korei czy w odizolowanych miejscach na Ziemi którzy nigdy nie słyszeli o Jezusie Chrystusie o grzechu pierworodnym o zbawieniu czy niebie."
  -----------------
  Jezus Chrystus przyszedł w konkretne miejsce na Ziemi do jądra tych - co to ich ojcem jest diabeł. Przyszedł po to aby pokazać tam ludziom z kim muszą dzielić Ziemię i jakie z tego tytułu wynikają dla nich obowiązki - ponieważ inaczej zostaną odczłowieczeni i staną się tylko bydłem w ludzkiej skórze z zakazem wstępu do Nieba po swojej śmierci - więc reinkarnacja aż do skutku. Inni ludzie w tym czasie nie byli zagrożeni przez dzieci diabła. Dzisiaj już są chociażby przez pieniądz i politykę z nią związaną - bo całym światem czyli wszystkimi ludźmi - dzieci diabła - rządzą głównie za pomocą pieniądza. Dopiero teraz ukazuje się sens nauk Jezusa Chrystusa w odniesieniu do wszystkich ludzi na świecie. Dopiero teraz wiemy, że bez nauk Jezusa Chrystusa - czy to Indie - czy to Chiny - nie maja szans z dziećmi diabła - bez stosowania się do w/w nauk.
  Wniosek?
  Nie należy zapominać, że nauki Jezusa Chrystusa zostały przez dzieci diabła przenicowane na swoją korzyść o 180 stopni - więc teraz należy odtworzyć je własnym rozumem - bo po to go od Boga otrzymaliśmy - i zacząć postępować - każdy sam od siebie - zgodnie z tymi naukami. Chiny czy inne ludy muszą postąpić tak samo. Aby to było możliwe w ogóle - należy odzyskać świadomość - swoistą łączność duszy z ciałem - bo nasze ciało to tylko swoisty skafander kosmiczny, którego używamy w czasie pobytu na Ziemi.
 • Autor
  Kłamstwo jest stare jak ludzkość i dotyczy absolutnie każdego człowieka. Kłamie każdy. Behawioryści doszukali się nawet kłamliwych postaw wśród zwierząt. Ale chyba najważniejsze są przyczyny kłamstwa, w wielu wypadkach szlachetne.
 • @viridiana 08:40:42
  Tak, zgadza się, to rzecz jasna i znana. Ludzie nie są jedynymi chociaż w swoich możliwościach oszustw i kłamstw wyjątkowi w negatywnym tego znaczeniu.

  Oszustwa wśród zwierząt.

  Zwierzęta np, małpy kradną a gdy zostaną przyłapane przez dominujace to są czesto ostro karane.

  Są ptaki które naśladują głosy

  Dziwogony (Dicruridae) na pustyni Kalahari naśladują dźwięki alarmowe wydawane przez inne gatunki zwierząt, by ukraść jedzenie. Szczególnie upodobały sobie surykatki. Śledzą je, a gdy te coś złapią, rozpoczynają przedstawienie. Biolodzy uważają, że naśladując inne zwierzęta, ptaki mogą zachować wiarygodność.

  Z tą szlachetnoscią kłamstw to jest jeszcze zupełnie inna kwestia dotyczącą relacji między ludzkich ze względów na delikatność i wrażliwość osób i dotyczących ich spraw.

  Tenat na oddzielne refleksje.
 • @Alfax 09:21:54
  -----------
  "Tenat na oddzielne refleksje."
  -----------
  Jezus powiedział o Szatanie - "...w prawdzie nie wytrwał."
  Wniosek?
  Wytrwać w prawdzie - wiąże się z wysiłkiem duchowym a ten nas ubogaca w człowieczeństwie. Kłamstwo jest wygodne - ale kłamiąc zubożamy się w tym człowieczeństwie na własne życzenie. Potem nie dziwmy się, że ludzi nie traktuje się po ludzku z przyrodzonym im szacunkiem - a świat rzeczywisty zastępowany jest rzeczywistością podstawioną.
 • @demonkracja 09:47:49
  " Potem nie dziwmy się, że ludzi nie traktuje się po ludzku z przyrodzonym im szacunkiem - a świat rzeczywisty zastępowany jest rzeczywistością podstawioną".

  Dokładnie, bardzo mądre słowa Jezusa. Dotykają sedna.

  Ludzie często żyją w kłamstwie bo tak jest wygodniej, łatwiej
  i samooszukiwaniu się.
  Człowiek jest istotą grzeszną, chociaż wielu bardzo chciałoby żyć zgodnie z naukami Jezusa.
  Jednak idąc przez życie napotykając przeciwieństwa, rzucane kłody pod nogi człowiek by przetrwać manewruje między prawdą a kłamstwem. Upada i wstaje.
  Ten który z natury jest dobrym, dobrymi uczynjami stara naprawić
  krzywdy i zło zwalczać tkwiące w nim samym mimo że z natury jest dobrym człowiekiem,

  Jednym słowem walczy całe życie z szatanem który zamieszkał w jego głowie i to zdecydowanie wbrew tego dobrego człowieka woli.

  Pozdrawiam.
 • @Alfax 11:04:29
  ------------
  "Jednym słowem walczy całe życie z szatanem który zamieszkał w jego głowie i to zdecydowanie wbrew tego dobrego człowieka woli."
  ------------
  Pełna zgoda.
  Pozdrawiam.
 • @demonkracja 13:13:39
  Szatan, diabeł, liczba 666 i inne duperele którymi operujesz, to Słowianom były nie znane. Było Licho, Południca psotne Domowniki skąd w twojej głowie bierze się taka paranoja jakiś sił ciemności z nad Jordanu?
 • @demonkracja 21:41:07
  re: diabel

  Ja wierze w dogmat religijny ale nie wierze w przeklamania na temat interpretacji religii.

  Nauk Chrystusa i tak nikt nie traktuje poważnie w XXI wieku.
  Dlatego państwa chrzescijanskie napadaja i morduja kobiety, dzieci, starców rowniez w państwach chrzescijanskich.

  Jest wręcz trudno uwierzyć, ze w Polsce istnieja jacyś chrzescijanie.
  A napewno nie po tych kolejnych rzeziach wojennych w jakich Polska bierze udzial. A przecez cala Polska jest członkiem NATO.

  Przeciez nie wystarczy deklarować swojego wynania.
  Jesli slowa Jezusa maja kapitalne znaczenie - to zaden katolik nie powinien popierac masowych morderstw na Serbach, Ormianach, Rosjanach, Syryjczykach - a w ogole na nikim.

  Żaden katolik nie powinien brac pożyczki z banku zydowskigo bo Jezus zabronil lichwy.

  Każdy wyznawca Jezusa powinien ..kochac bliźniego swego , jak siebie samego i nie powinien latać za babami i spółkować przed ślubem.

  A panienki nawet z dobrych domow powinny zachować dobre obyczaje.
  A tymczasem, co drugi Polak w Polsce głosuje na Żyda.

  Zastanawiam sie ilu jest tych wierzących w Polsce i poza jej granicami?.
  A ilu jest przebierancow?
 • @Monaco 22:19:46
  re: Hinduizm
  Hinduzizm jest to najstarsza znana religia i Hindusi modlą sie tez do Chrystusa. Hinduizm jest to rowniez najstarsza religia monoteistyczna.
  Mysle, ze wielu ludzi zapomina, ze Bog istnial przed Chrystusem; Chrystus jest Synem Bożym; Dekalog istnial na dlugo przed chrzescijanstwem.
  Ja nie bardzo lubie dyskutowac o religii bo uważam, ze jest to sprawa bardzo osobista,, wiec wydaje mi sie ze zbyt częste pbwolywanie sie na religie nie ma sensu i spłyca każdą inna dyskusje.
  Nie wiem ilu diabel mial synow ale czlowieka stworzyl Bog.
  Kazdego czlowieka.
  W Ewangielii jest duzo symboliki o czym warto pamietac.
 • @Tiamat 12:41:44
  "Zastanawiam sie ilu jest tych wierzących w Polsce i poza jej granicami?.
  A ilu jest przebierancow?"

  Pytałem się znajomego księdza. Powiedział, że z tych co przychodzą regularnie do spowiedzi około 30% jest naprawdę wierzących, a co do innych to nie ma sposobu się zorientować.
 • @Tiamat 12:58:30
  "Hinduizm jest to najstarsza znana religia"

  Najstarszy jest animizm i szamanizm.

  "Hinduizm jest to rowniez najstarsza religia monoteistyczna."

  Są formy monoteistyczne, raczej późniejsze, ale hinduizm głównego nurtu jest zdecydowanie politeistyczny.

  O palmę najstarszego monoteizmu konkurują judaizm i zoroastrianizm.
 • @Pedant 13:41:01
  A wracając do tematu kłamstwa i prawdy. To która religia mówi prawdę ? a która oparta jest na kłamstwie ?

  Może wszystkie kłamią a może wszystkie przekazują prawdę ?

  Problemem jest manipulacja i wykorzystywanie religii do złych celów.

  Czego dowodem są dzieje historii i czasy obecne.
 • @Monaco 16:48:46
  "A wracając do tematu kłamstwa i prawdy. To która religia mówi prawdę ? a która oparta jest na kłamstwie ?
  Może wszystkie kłamią a może wszystkie przekazują prawdę ? "

  To są ważne i trudne pytania. Na cały artykuł.

  "Problemem jest manipulacja i wykorzystywanie religii do złych celów."

  Ma Pan rację. Podobnie jest na przykłąd z nauką i techniką, też mogą być wykorzystywane do złych celów.
 • @Pedant 17:49:20
  Tak, problem tworzą ludzie którzy nie stosują się do szlachetnych przykazań. Gdyby tak wierząc ściśle żyli zgodnie z przykazaniami to nigdy nie było by przestępstw, a tym bardziej wojny i podbojów i niewolnictwa.

  Religie po śmierci Jezusa ci którzy mieli za zadanie reprezentować Słowo Boże to dokonali przez stulecia profanacji i zbezcześcili wiarę swoim totalnie sprzecznymi działaniami z nauką Jezusa i zhańbili się prowadząc wojny, terror i mordując ludzi w imię Boga.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej