Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2421 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Cichanovskaya na Białorusi pilnie potrzebuje "Nowiczoka":

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Stany Zjednoczone po przez mianowanie swojego ambasadora w Mińsku de facto uznały zwycięstwo Łukaszenki. To prezydent Łukaszenka musi formalnie zaakceptować dokumenty akredytacyjne. 

 
Na razie ma tylko ból głowy. Co dalej ?... 
 
 

Stany Zjednoczone uznały zwycięstwo Łukaszenki.  To prezydent Łukaszenka ● musi formalnie zaakceptować dokumenty akredytacyjne nowego ambasadora na Białorusi. 

Sytuacja na Białorusi  i wokół Białorusi uspokaja się. Aktywiści coraz rzadziej wychodzą na ulice, a  tak uwielbiana przez zachodnich liderów w tym przez Morawieckiego kreowana na prezydenta Białorusi występująca z ukrycia opozycyjna gospodyni domowa Swetlana Cichanowskaya nie osiąga żadnych rezultatów. Powinna przynajmniej wrócić do domu i zostać otruta Nowiczokiem by wywołać w krajach "demokratycznych" histeryczny szok podobny do tego jaki towarzyszył jej prokursorom Juszczence, Timoszence, Skripalowi czy ostatnio Nawalnemu.

W sumie tak naprawdę to nic by jej się złego nie stało bo tak jak ci wszyscy cudownie by ozdrowiała.

W takim przypadku jej osobie można by nadać przynajmniej pewien rezonans.

Nawet elita amerykańska przyznaje, że obalenie władzy na Białorusi nie było możliwe. Świadczy o tym decyzja Senackiej Komisji Spraw Międzynarodowych USA. Tam zatwierdzili kandydaturę Julie Fisher na stanowisko ambasadora na Białorusi. Punktem potwierdzającym, że administracja Trumpa nie jest przeciwna uznaniu wyników wyborów na Białorusi, jest powołanie  właśnie  Julie Fisher. W ten sposób Waszyngton uznaje Aleksandra Łukaszenkę za prawowitego prezydenta. W końcu to prezydent Białorusi musi formalnie zaakceptować dokumenty akredytacyjne. Pierwsze doniesienia o tej kandydaturze pojawiły się zaraz po przyjeździe Sekretarza Stanu USA na Białoruś w lutym br. Oznacza to, że Łukaszenka dał zielone światło, aby uruchomić amerykańską ambasadę w republice.  

Dzieje się to w tle protestów i inauguracji Łukaszenki. Jest mało prawdopodobne, aby amerykańska elita nie wiedziała, że ​​23 września Aleksander Łukaszenka został zaprzysiężony na nową kadencję.

Kolejne pytanie dotyczy tego, czy potrzebny jest ambasador USA na Białorusi.

Każde zbilżenie Mińska z Waszyngtonem można uznać za kardynalny błąd.

Wygląda na to że  Białoruś świadomie własnymi rękami stworzy u siebie potężne amerykańskie centrum destabilizacji. Tak jakby ośrodki dywersyjne zainstalowane na Litwie i na terenie Polski i finansowanie opozycji z budżetu tych państw były jeszcze niewystarczające. To nowe amerykańskie centrum w Mińsku stanie się centrum szkoleniowym i azylem dla wrogów Łukaszenki i Białorusi.

Widać że Swetlana Cichanowskaya będzie mogła dzięki tym posunięciom bez pośrednio liczyć na prawdziwe wsparcie. Dostając nową szansę na otrzymanie Nowiczoka prosto z ambasady amerykańskiej w Mińsku , ale czy świadomie odważy się zażyć Nowiczok ?  by ustanowić na Białorusi prawdziwą "demokracje" i.wywołać histeryczne wsparcie i potępienie społeczności międzynarodowej a szczególnie jej liderów i tą drogą obalić Łukaszenke.

Ryzyko śmierci jest przecież nikłe a efekty będą przynajmniej jak nie na skalę światową to europejską,  bo tak jak jej poprzednicy ona ma też gwarantowane, że w niemieckim szpitalu w Berlinie dokona się jej cudowne uzdrowienie.

 

.

 

 .

 

KOMENTARZE

 • Białoruś i port
  Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko zaproponował gubernatorowi obwodu leningradzkiego Aleksandrowi Drozdence budowę wspólnego portu morskiego w Zatoce Fińskiej.
  "Dużo teraz rozmawiamy i już pracujemy nad zmianą logistyki dostaw naszych towarów. Musimy dojść do porozumienia za wszelką cenę. Pytanie jest tylko jedno - to taryfy kolejowe i przeładunki w portach - powiedział Łukaszenka podczas spotkania z rosyjskim gubernatorem w Mińsku. Prezydent Białorusi zaznaczył, że rozmawiał już na ten temat ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Władimirem Putinem.
  Według Łukaszenki Putin jest zainteresowany budową y wspólnego nabrzeża dla towarów białoruskich w Ust-Łudze. Zaznaczył, że strona białoruska może przeznaczyć zaoszczędzone na budowie białoruskiej elektrowni atomowej środki na budowę wspólnego portu morskiego.

  Idea budowy wspólnego portu w obwodzie leningradzkim wynika z faktu, że władze białoruskie myślą o przeniesieniu logistyki z infrastruktury portów bałtyckich do portów rosyjskich.
  Zdaniem Łukaszenko dobrym rozwiązaniem byłby terminal dla białoruskich ładunków w rosyjskiej Ust-Łudze

  Salution ☺✔
 • Autor ⚅
  Integracja Białorusi z Rosją staje się realna dzięki wrogim działaniom Polski i pozostałych wasali usraela.

  Saluuuti ☺✔
 • nie rozumiem
  "Stany Zjednoczone uznały zwycięstwo Łukaszenki."

  No i po co pisać nieprawdę?
 • @Leonardo da Vinci 13:33:10
  Jak tak dalej pójdzie to transport z Polski do Rosji będzie możliwy jedynie przez Litwę i Łotwę , dłużej i drożej. Przez Ukrainę do Rosji ? Obawiam się że wielu dostawców woli uniknąć tej przyjemności zwłaszcza rosyjskich.

  A kto za to zapłaci ? Konsumenci.

  Pozdrawiam.
 • @ Autor, All
  "Cichanovskaya na Białorusi pilnie potrzebuje "Nowiczoka""

  Na miejscu Łukaszenki pozbyłbym się ambasad wszystkich krajów NATO.
  Dobrze, że jeszcze w Mińsku nie pojawili się snajperzy strzelający na obydwie strony.

  Oczywiście 5*

  Pozdro!
 • @Stara Baba 13:57:34
  "Stany Zjednoczone uznały zwycięstwo Łukaszenki."
  No i po co pisać nieprawdę?"

  Macie rację, akredytacji udzieli Pani Tichanowska.
 • @Stara Baba 13:57:34
  Prawda jest nastepująca.

  " Świadczy o tym decyzja Senackiej Komisji Spraw Międzynarodowych USA. Tam zatwierdzili kandydaturę Julie Fisher na stanowisko ambasadora na Białorusi.

  Punktem potwierdzającym, że administracja Trumpa nie jest przeciwna uznaniu wyników wyborów na Białorusi, jest powołanie  właśnie  Julie Fisher.

  W ten sposób Waszyngton uznaje Aleksandra Łukaszenkę za prawowitego prezydenta.

  W końcu to prezydent Białorusi musi formalnie zaakceptować dokumenty akredytacyjne".

  Jak do tej pory nie ma ze strony Waszyngtonu oficjalnej decyzji rezygnacji z ponownego uruchomienia amerykańskiej ambasady w Minsku.

  To tyle o faktach i prawdzie.

  Pozdrawiam
 • @Pedant 14:14:43
  Dla Stanów Zjednoczonych mieć w Mińsku ambasadę to mieć zarazem przyczółek i możliwość bezpośredniego sterowania opozycją.

  Pozdrawiam
 • @Alfax 14:22:26
  Jednym mieszają się do wszystkiego ,innym piorą brudne "barchany".

  https://t.co/jycF7m4Q9g?amp=1

  No uśmiałam się jak 150 z tej pralni made in USA....chociaż.... nie wiadomo co za przepierki wykonuje polska "pralnia"za miliardy, ziemię i lasy, oraz coś tam pod CPK /w budowie/

  https://www.wykop.pl/link/5308039/braun-cpk-to-inwestycja-bezpieki-izraela-wytypowano-tam-lokalizacje-bunkra/

  https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/5701-ujawniamy-tajne-rozmowy-z-izraelem-politycy-lobbuja-za-powstaniem-w-polsce-najwiekszej-ekspozytury-izraelskiego-wywiadu
 • @Alfax 14:18:32
  Bzdura. W ten sposób to i Polska i inne kraje także uznają Łukaszenka.
 • Białoruscy studenci normlanie chodzą na zajęcia.
  Kilku studenckich "protestantów" liczy ponoć na zachodnie darmowe w 100% kształcenie .Zapewne Polska w osobie rządu ich wykształci, za pieniądze polskich podatników.
  Polski podatnik udźwignie wszystko aż..zdechnie!!w kolejce do lekarza!
  https://www.facebook.com/100001702884924/videos/3271377736262290/
 • @Stara Baba 14:55:14
  -
  Proszę nie pisać tu bzdur.

  Naturalnie że Polska uznaje jeszcze ciągle de facto. I inne kraje też, bo niby na jakiej zasadzie utrzymują stosunki dyplomatyczne mając ciągle otwarte ambasady niby z kim ?

  Rząd Białorusi nie jest enklawą oderwaną od prezydenta Białorusi te organy ze sobą ściśle wspolpracują i to pod wyraźnym wpływem prezydenta Białorusi.

  Istanieją zasady w polityce zagranicznej, jak dla Stanów Zjednoczonych przed wielu lat temu Łukaszenka nie podobał się jako prezydent to Waszyngton zamkną swoją ambasadę i było tym smym nie uznawanie Łukaszenki przez USA jako prezydenta.
  To samo jest ze strony USA z Wenezuelą , stosunki dyplomatyczne między Stanami Zjednoczonymi i Wenezuelą są zerwane i według reżimu w Waszyngtonie Maduro nie jest prezydentem.

  Ale to i tak nie ma de fakto żadnego znaczenia bo w ONZ Maduro ma wszelkie uprawnienia występować w imieniu Wenezueli.
 • @trojanka 14:46:27
  Przetłumaczyłem mały fragmet.

  "Amerykańscy urzędnicy są zdumieni nawykiem premiera Benjamina Netanjahu, który przywoził worki z brudną bielizną z Izraela do Stanów Zjednoczonych podczas oficjalnych wizyt w celu wyprania ubrań przez pracowników rządu USA, wynika z raportu opublikowanego w środę w Washington Post.

  Raport zgadza się z latami relacji izraelskich dziennikarzy, ale jest to pierwszy raz, kiedy amerykańscy urzędnicy skomentowali ten temat w czołowej amerykańskiej publikacji."

  No cóż co kraj to obyczaj co miasto to zwyczaj :))

  Pozdrawiam
 • @Alfax 16:01:08
  To pokazuje nie tylko małość tego człowieka, ale co najgorsze jak traktuje wasala. Te "brudy" przywlekane do "potęgi światowej" do wyprania są prawie symboliczne! Potęga .....sprowadzona do roli pralni!!
  W jednym z krajów na lotnisku, bodajże na Ukrainie I dama, Sara rzuciła chlebem powitalnym na ziemię!!
  Ciekawe czy tez im prasują i cerują??samolot duży może pomieścić i zasłony i kotary i dywany..do prania!!
 • @trojanka 15:51:15
  Tak wygląda twarz która rządzi w Polsce.
  To jest ta prawdziwa twarz polskojęzycznych rządzących.

  Udostępniali teren Polski na szkolenia terrorystów takim bandytom czeczeńskim którzy kobiety sprowadzili do roli niewolnic i takim bandytom o nazistowskiej ideologii jak Azowi, teraz udostepnili Polskę pod bazy obcego mocarstwa na koszt Polaków o wybitnie wrogich agresywnych zamiarach w stosunku do jeszcze niezależnych państw.

  A obecnie Polski podadnik ma utrzymywać szkolonych w Polsce dywersantów by mogli obalić legalną władzę obcego państwa.

  I to wszystko przy akceptacji milionów wyborców tejże partii która w Polsce rządzi.

  Pozdrawiam
 • @Alfax 15:57:15
  Nie wiem jak panu wytłumaczyć coś co jest oczywiste. Większość krajów wraz z USA i Polską oficjalnie nie uznała Łukaszenki na stanowisku Prezydenta Białorusi z powodu niedemokratycznych wyborów. Każdy rząd wydał oficjalne komunikaty. Czego jeszcze człowieku nie rozumiesz? To że państwa z sobą współpracują po starych zasadach jest rzeczą normalną. Aby zerwać jakiekolwiek stosunki z krajem potrzebne są inne dekrety. Łukaszenka w krajach nieuznających jego prezydenturę nie będzie przyjmowany jako głowa państwa ani nie będą prowadzone z nim OFICJALNE rozmowy. Nie oznacza to że nie będą rozmawiać z "ministrami" lub dyrektorami zakładów a granice przez inne państwa będą pozamykane! To jest wizerunkowa jak i polityczna tragedia Łukaszenki. Państwa nie zerwały współpracy z Białorusią lecz nie akceptują prezydenta który dla nich w dyplomacji oficjalnie stał się oszustem.
  Możecie wszyscy brzęczeć jak chcecie ale tego nie zmienicie.
 • @Stara Baba 16:57:30
  To co pan tu wypisuje to są pana pobożne zyczenia i rozgrywki polityczne nie zmieniające faktu, że do czasu utrzymywania swoich ambasad na terenie Białorusi tak przez Polskę jak i przez inne wasalskie kraje to Łukaszenko będzie w relacjach między tymi państwami głową państwa czyli prezydentem. To Łukaszenko określa politykę zagraniczną i jakie i z kim Bialoruś na jakich zasadach ma utrzymywać kontakty.

  A przyjmowanie czy nie przyjmowanie to tu nie ma nic do rzeczy.

  Większość prezydentów nie przyjmuje innych ani nie odwiedza innych.
  To jest tylko kurtuazja , uprzejmość, wyszukana grzeczność, galanteria, stosowny gest. Ale twarda polityka jest uprawiana przez urzędującego prezydenta.

  Proponuję zakopać miedzy nami spór, niech każdy pozostanie przy swoim.
 • @Stara Baba 16:57:30
  Czego jeszcze człowieku nie rozumiesz?
  No właśnie. Nowo powoływanego ambasadora zatwierdza głowa państwa. W przypadku Białorusi jest nim Łukaszenka. Wytłumacz więc mi, jak nieuznawany Prezydent może zatwierdzać akredytację ambasadora mianowanego przez Trumpa. Byłby to afront do państwa wysyłającego ambasadora. No, chyba, że ten (a właściwie Ta) ambasador będzie również nieuznawany....
 • @Jasiek 14:11:41
  Też tak uważam, ambasady państw należących do NATO to wróg wpuszczony w koniu trojanskim, idealne miejsca do wspomagania 5 kolumny.

  Pozdrawiam serdecznie.:)
 • @Leonardo da Vinci 13:40:04
  Przepływ towarów z ominięciem Białorusi to więcej spalonego paliwa i straconego czasu. Tym samym dużo większe koszty .

  https://forsal.pl/artykuly/985559,cios-w-lotwe-estonie-i-litwe-rosja-rezygnuje-z-tranzytu-towarow-przez-baltyckie-porty.html

  https://foto.jura.travel.pl/albums/userpics/10002/Mapa.jpg
 • @Jasiek 14:11:41
  Żeby jeszcze bardziej zaistnieć musi ona coś z sobą zrobić ;))

  Pozdrw. :)
 • @Stara Baba 16:57:30
  Dobre sobie, a kto tu najwięcej brzęczy ? :))

  Tu jest wyjaśnienie jak to oficjalnie działa.

  "W końcu to prezydent Białorusi musi formalnie zaakceptować dokumenty akredytacyjne".

  Jak do tej pory nie ma ze strony Waszyngtonu oficjalnej decyzji rezygnacji z ponownego uruchomienia amerykańskiej ambasady w Minsku."

  Bez zatwierdzenia (czytać akceptacji) prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki dokumentów akredytacji nowego USA ambasadora nie będzie żadnej amerykańskiej ambasady w Mińsku (czyać na Białorusi).

  To prezydent decyduje kto jest sutuowany jako ambasador w imieniu Białorusi poza jej granicami ale także kto ma prawo zasiadać jako ambasador obcego państwa w ambasadzie tegoż państwa na terenie suwerennej Białorusi.

  :))
 • @Leonardo da Vinci 13:33:10
  Rosja.

  Port w Ust-Łudze, najnowocześniejszy port na Bałtyku. ..

  https://cng-lng.pl/images/CNG_LNG_2017/Wiadomosci/Baltic_LNG_zaklad_produkcyjny_LNG_w_Ust_Ludze/Port_Ust_Luga.jpg
 • @SZS 17:18:23
  Łukaszenka stał się oszustem wg. genialnego stratega z USA pana Starej baby!
  Ale z mordercami kumciu kumciu to usa nie przeszkadza!!!
  może być najgorszy zbir byle i9ch "popierał".
  https://www.rp.pl/Przestepczosc/191229815-Zabojstwo-Chaszodzdziego-piec-osob-skazanych-na-smierc.html
 • @Alfax 16:53:27
  //to wszystko przy akceptacji milionów wyborców tejże partii która w Polsce rządzi.//

  Wyborcy PiS to wyjątkowy motłoch i idioci. Jeśli ktoś popiera zdrajców to sam jest zdrajcą.
 • @Stara Baba 16:57:30
  Te państwa, które z rozkazu uSSraela nie uznają Pana Prezydenta Łukaszenki to wasale, którzy niewiele mają do powiedzenia. Takie światowe parchy na usługach ludobójców.
 • @Alfax 17:18:51
  //to wróg wpuszczony w koniu trojanskim, idealne miejsca do wspomagania 5 kolumny//

  Wiesz dlaczego w USA nie ma "kolorowych rewolucji"?
  Bo nie ma tam ambasady USA.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:17:00
  "Wiesz dlaczego w USA nie ma "kolorowych rewolucji"?
  Bo nie ma tam ambasady USA."

  To co się dzieje w USA teraz wygląda jak najbardziej kolorowo.
 • "Cichanovskaya na Białorusi pilnie potrzebuje "Nowiczoka":"
  --------------
  Co wtedy, kiedy okaże się, że ta dama Władimirowi służy?
  Wniosek?
  Przecież to nie jest wykluczone, że Białoruś jest ogrywana przez Władimira, który z kolei współpracuje z rządzącymi USrahellem.
  Na koniec - przewrotność dzieci diabła nie zna granic.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:17:00
  To wspaniała refleksja która mówi wszystko o Stanach Zjednoczonych i ich aktywności na arenie międzynarodowej.

  Dziękuję i pozdrawiam :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:17:00
  " Wiesz dlaczego w USA nie ma "kolorowych rewolucji"?
  Bo nie ma tam ambasady USA."

  Wprawdzie Monaco już to podsumował i mnie uprzedził ale mimo to podobnie bym to spłetował.

  Trafne w 10 punktów.

  Pozdrawiam i to ja dziękuję .
 • @trojanka 18:02:38
  Nic dodać nic ująć.

  Także trafione w 10 punktów :)

  Pozdrawiam
 • @SZS 17:18:23
  Niektórzy są bardzo selektywni zwłaszcza ci po stronie obecnie rządzących.

  No cóż nie ma co w takiej sytuacji sporów dalej toczyć.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:17:00
  Wiesz dlaczego w USA nie ma "kolorowych rewolucji"?....

  https://twitter.com/i/status/1309004716035145728

  https://cdni.rt.com/files/2020.09/xxl/5f6bf90120302753361e194d.JPG
 • @Alfax & Monaco
  Panowie, to nie ja wymyśliłem. Przeczytałem kiedyś gdzieś i zapamiętałem bo faktycznie jest w punkt :)
  Serdeczności jak zwykle :)
 • @Oświat 19:40:58
  To nie jest "kolorowa rewolucja", jakie uSSrael funduje na całym świecie.
  To przedbiegi do wojny domowej.
  Wybuchnie po wyborach prezydenckich.
 • Będą jaja jak
  Baćka udzieli akredytacji ambasadorowi USA a wypieprzy "polskiego" :))

  Nie byłoby to wcale dziwne. Z pieskami łańcuchowymi poważni ludzie się nie liczą. Pieski są od szczekania. A potem buda!
 • @demonkracja 18:41:22
  "Co wtedy, kiedy okaże się, że ta dama Władimirowi służy?"

  Nic z tego, ona służy w wyjatkowy sposób Stanom Zjednoczonym i zarazem szkodząc tym Stanom przecież otrzymuje ze strony Zachodu ogromne psychologiczne i finansowe wsparcie.

  Tylko efekt jest taki że prezydent Łukaszenko zacieśnia współpracę z Rosją.

  Agrasywne działania Zachodu w tym szczególnie Stanów Zjednoczonych działa dokładnie counterproductive od czasu przejęcia władzy przez prezydenta Putina.

  Rosja nie ugięła się ani w sprawie Krymu ani w sprawie Syrii a tym bardziej Donbasu chociaż naciski są ogromne.

  Ta dama jest pionkiem w łapach kosmatych ale tego z za Atlantyku szatana. A szatan popełnia duuuuźo zła i duuuuuźo błędów.

  Pozdrawiam ; )
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:03:38
  To byłby bardzo dobry zimny pryśnic na te wasalskie rozpalone głowy :)

  Pozdrawiam :)
 • 25.09.2020
  Węgry złożyły oświadczenie w sprawie sankcji wobec Rosji w sprawie Nawalnego

  Premier Węgier Viktor Orban powiedział, że nie widzi potrzeby wprowadzania nowych sankcji wobec Rosji w związku ze sprawą Aleksieja Nawalnego - poinformował Reuters.

  „Z węgierskiego punktu widzenia nie widzimy, dlaczego mamy to robić (nakładać sankcje - przyp. Red.). Ale jeśli Unia Europejska chce to zainicjować, jesteśmy gotowi to przemyśleć ”- powiedział Orban w rozmowie z agencją.
 • @Alfax 20:11:12
  "Tylko efekt jest taki że prezydent Łukaszenko zacieśnia współpracę z Rosją. "

  Tylko dlatego że jest przyciśnięty. Jak nacisk zelżeje, wróci do swojej "wielowektorowości" jak Janukowych i skończy tak samo. Tyle że Ruscy nie dadzą mu schronienia.
 • @Pedant 21:27:15
  Ty mu najwyraźniej źle życzysz...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:34:33
  "Ty mu najwyraźniej źle życzysz..."

  Absolutnie nie. Ale widzę że zamierza nadepnąć na te same grabie co Janukowicz.

  http://images0.bibsy.pl/U7aEUBbK/grabie.jpeg
 • @Pedant 21:55:54
  Coś w tym jest, też obawiam się powielania błędów Janukowicza własnych, bo od paru lat Łukaszenko próbował stać w rozkroku lub jak kto woli siedzieć na dwóch stołkach, a szczytem błędu było sprowadzenie na Białoruś Angoli i wspólne z nimi manewry na terenie Białorusi ku irytacji Rosji.

  Jedyna nadzieja że może obecny stan rzeczy nie pozwoli mu na gierki z Rosją która jest jedyną gwarancją że nie dopuści do przejęcia Białorusi przez NATO.
 • @Leonardo da Vinci 22:55:23
  "Jedyna nadzieja że może obecny stan rzeczy nie pozwoli mu na gierki z Rosją"

  Jak się sytuacja uspokoi wróci do swoich "gierek". Patrzy się na Putina jako na młodszego brata, bo zaczął prowadzić samodzielną politykę wcześniej, już w 1994 gdy Rosja była w zapaści i myśli że rosyjscy oligarchowie są nie mniejszym zagrożeniem. Jest strasznie uparty i chyba się nie zmieni.
 • Tak jak wczoraj pod " Łukaszenka odpowiedział na zarzuty o „tajną inaugurację”
  Tak ten sam komentarz pasuje i tutaj.

  Zełenski nie uznał legalności Łukaszenki na stanowisku prezydenta. 

  Ze strony Białorusi. W odpowiedzi usłyszał. 

  " Wypowiedź prezydenta Ukrainy jest dla Białorusi nie istotna, można śmiało powiedzieć że Zełenski został wybrany przez i za zgodą swoich opiekunów z USA., Przy nie istniejącej faktycznej opozycji bo w ciągu minionych 6 lat liderzy i lewicowe partie zostaly fizycznie zlikwidowane. A milony Ukraińców mieszkajacych w Rosji zostali pozbawieni prawa głosu."

  „Podejmowane przez poszczególne kraje zachodnie próby zakwestionowania prawowitości głowy państwa w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów przytłaczającej większości społeczności na Białorusi i społeczności międzynarodowej.

  Szczególnie zaskakujące jest zachowanie naszych ukraińskich sąsiadów, którzy nie próbują już nawet kamuflować swojego braku niezależności w podejmowaniu decyzji w polityce zagranicznej i nie zatrzymują potoku wypowiedzi rzekomo „zaawansowanymi” ocenami naszej wewnętrznej sytuacji politycznej.

  Odnosi się wrażenie, że „ służalczość ” jest nadal głównym rezultatem współpracy ukraińsko-europejskiej.

  Jednocześnie wypowiedzi mające na celu zadowolenie trendów w modzie wypowiada przedstawiciel rządu sąsiedniego państwa. 

  Białoruś nigdy nie ingerowała i nie zamierza ingerować w wewnętrzne sprawy innych państw. Podobnego podejścia oczekujemy od naszych zagranicznych partnerów.

  Szacunek, równość, wzajemne poszanowanie interesów - to podstawowe zasady i priorytety leżące u podstaw normalnego współistnienia państw w duchu dobrego sąsiedztwa i partnerstwa w interesie wszystkich obywateli.

  Białoruś nigdy nie szukała i teraz nie szuka konfrontacji. Jesteśmy za dialogiem. Ponadto wielokrotnie podkreślaliśmy na różnych szczeblach, że jesteśmy zainteresowani rozwijaniem wzajemnie korzystnej konstruktywnej współpracy ze wszystkimi partnerami międzynarodowymi ”-
  Takie jest stanowisko białoruskiego MSZ w opublikowanej na oficjalnej stronie internetowej odpowiedzi na reakcję Kijowa.


  To powinno być zrozumiałe dla gnomow rządzących w UE i w USA.
 • Białoruś może wybuchnąć
  Mają tam coś lepszego aniżeli "nowiczok". Obawiam się że najgorsze jeszcze przed Białorusinami. Prawdziwa rewolucja może dopiero nadejść i już nie będzie serduszek i kwiatków w kobiecych rękach. Nie rozumiem dlaczego
  wszyscy tu blogerzy są za Białorusią w rosyjskich łapach i Łukaszenką na piedestale. Ja także widziałem go w dobrym świetle lecz w ostatnich tygodniach wszystko prysło. Ciekawe czy Polacy po 30 latach gównianej "wolności" chcieli by znowu pójść w łapy rosyjskie.
  Zastanówcie się nad tym. Zapomniałem, to nie Polacy jeżdżą na wschód pracować bo im nie starcza lecz Rosjanie, Białorusini i Ukraińcy jadą do Polski.

  Obejrzyjcie ten materiał. Na Białorusi nic nie ucichło a wręcz przeciwnie.
  https://www.youtube.com/watch?v=vFT_eUvD3Ok
 • Willa w Warszawie
  Czy odbiora tej kuchcie klucze od willi w Warszawie?
 • @Stara Baba 02:59:56
  //Obejrzyjcie ten materiał. Na Białorusi nic nie ucichło a wręcz przeciwnie.
  https://www.youtube.com/watch?v=vFT_eUvD3Ok //

  Nie wiem czy zdaje pan sobie sprawę z tego że w pewnym sensie popełnia pan przestępstwo.Kanał który właśnie nam pan zarekomendował jest jedną z tych "tajemniczych agent" która od kilkunastu dni upublicznia dane personalne funkcjonariuszy organów porządkowych.Publikacje poprzedzają napaści na nich a nawet czlonków ich rodzin.
  Niebezpieczna zabawa Stara Babo bo jak zapewniają znawcy tematu, na podobną akcję nie mogą sobie pozwolić "zwykli blogerzy" nawet ci wykazujący sie dużą informatyczną smykałką.Łatwo się zetem domyśleć za pośrednictwem kogo zdobywa się sekretne dane.
  Masz jakiś kuratorów czy sam i to zupełnie przypadkiem spośród tysięcy filmików na dany temat wynalazłeś właśnie na TEN.

  To są metody ukraińskiej bezpieki która od kilku lat za pomocą słynnego portalu mirotvorec upublicznia dane personalne osób uznanych za wrogów Ukrainy.Część z wymienionych tam osób wkrótce po publikacji ich danych stała się ofiarami bandyckich napaści.Na przykład ukraiński pisarz Oles Buzina https://pl.wikipedia.org/wiki/O%C5%82e%C5%9B_Buzyna
 • @Stara Baba 02:59:56
  //Ciekawe czy Polacy po 30 latach gównianej "wolności" chcieli by znowu pójść w łapy rosyjskie.//

  I to zdanie cię zdradziło koleś. Będę cię miał na oku.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 03:53:52
  Nic mnie nie zdradziło bo nie ma nic do ukrycia. Swoje poglądy wyrażałem zawsze jasno. Powtórzę jeszcze raz, BYCZYCIE na ten zły zachód ale nawet
  tego co i teraz macie a nie jest to perfect nie zamienili byście na Białoruś pod rządami Łukaszenko i Rosji. Po co te wygłupy.
 • Tańcowały niewypały
  Zarówno pani Ciechanouska jak i pan Nawalny mają charyzme nogi stołowej i IQ takoż.

  I jeśli przyjmiemy , na przykład , '1 ciechanus' za wskaźnik inteligencji - to noga stołowa ma 2 ciechanusy.

  Rozumiem, ze w każdym światowym spisku widać rękę Kremla.
  Tak i w tym przypadku, sądząc po ostatnich wypowiedziach Lawrowa, i przemówieniu Putina w ONZ, można przypuszczać, ze jankesy - przynajmniej na razie - dają sobie chwilowo na wstrzymanie, bo chyba zdają sobie sprawe, ze te dwa niewypały nie nadają sie do podbicia Moskwy .
 • @ikulalibal 03:42:01
  Nie, żadnego przestępstwa nie popełniam. Nie żyję w Białorusi Łukaszenki.
  Poza tym nie zdziwię się jeżeli ludzie ci którzy znęcają się nad Bialorusinami
  i zostali udokumentowani i ujawnieni będą mieli w trybunale europejskim lub poprzez inną organizację praw człowieka założoną zaocznie karną sprawę za znęcanie się nad ludźmi i gdy tylko pojawią się poza swoimi granicami oraz Rosji natychmiast będą aresztowani.

  _Jezeli chcesz mogę wrzucić kilkanaście minut materiału który kilka dni temu szedł na rządowych rosyjskich stacjach TV jak to Zyrinowski, szef bardzo poważnej partii politycznej w Rosji namawia wszystkich wielkich jego kraju aby dosłownie obudzić w Niemczech faszyzm i razem z Rosją napaść z dwóch stron na Polskę i kraje przy bałtyckie oraz Ukrainę.
  _Jak chcesz to mogę wkleić na przykład jawne w telewizji rozmowy jak to dobrze było by zaatakować rakietami głąb Ukrainy, tamę blokującą wodę do Krymu oraz zająć Kijów bo to wszystko to Rosji ziemia.
  _Akurat pod ręką mam propagandę rosyjskich służb jakoby to Rosja ma prawo wejść swoimi wojskami i okupować wszystkie kraje dawnego bloku warszawskiego z Polską włącznie a także i Niemcy bo to ona wyswobodziła nas wszystkich spod hitlerowskiej okupacji.
  https://www.youtube.com/watch?v=repEp6mm3WM

  Znam to bo na emeryturze na czytanie i oglądanie mam dużo czasu i wiem co w trawie piszczy. Poza tym po co mam tobie czegoś szukać, znajdź sobie sam. Wszyscy mają taki sam dostęp.

  Wiem ze myślicie o mnie jako rusofobie ale tak nie jest. Znam zagrożenia z zachodu i to bardzo dobrze. Znam także zagrożenia ze wschodu które są bardziej bolesne i dla Polski zatrważające aniżeli z zachodu.

  dobranoc :)
 • @Tiamat 05:36:07
  Co wy wszyscy z tą Tichanowską? Uczepili się wszyscy z Rosją włącznie do kobiety a ona wije się jak piskorz i wszystkim tłumaczy że przywódcą narodu nie jest. Chce być tylko symbolem wolnych wyborów aż do ich przeprowadzenia. Na tym kończy się jej rola. No ale Zachod tak samo jak i Rosja namolnie i na siłę wykorzystują ją do propagandowych celów. Ani jednym ani drugim nie zależy na dobru Bialorusi jak i Białorusinów.
  _Poza tym Nawalny już dawno powinien być przez Rosję aresztowany lub pozbawiony obywatelstwa rosyjskiego.
  ... i to wszystko
 • @Stara Baba 02:59:56
  "...wszyscy tu blogerzy są za Białorusią w rosyjskich łapach i Łukaszenką na piedestale. Ja także widziałem go w dobrym świetle lecz w ostatnich tygodniach wszystko prysło. Ciekawe czy Polacy po 30 latach gównianej "wolności" chcieli by znowu pójść w łapy rosyjskie."

  Stara Baba ma kłopoty ze zrozumieniem czytanego tekstu.

  Nie wiem ilu blogierow jest za "Łukaszenką na piedestale'.
  I nie o Łukaszenkę tu chodzi.

  Chodzi o zdrajców narodu, którzy zaraz po wyborach, bez dochodzenia i orzeczenia sądów na temat wyników wyborów, wołają obce mocarstwa o wojskową i finansową interwencje, (czytaj: napad na własny kraj).

  Przeciez wiadomo, ze zginie dużo cywilów i ludzi kompletnie nie związanych z żadną polityką.

  Kuchta, juz na zapas, na wszelki wypadek, SWOJE dzieci wywiozła z kraju.
  Dlaczego?

  Kolorowe rewolucje wymordowaly miliony ludzi i zniszczyły gospodarki napadniętych narodow. (Sudan, Irak, Syria, Libia, Libia, Ukraina, Jugoslawia - a takze Wietnam, Laos, Kambodza, East Timor- ze nie wspomne Japonii.

  Ja rozumiem, ze Stara Baba całym sercem i duszą popiera ludobójstwo Serbów i wymazanie suwerennej i pokojowej Jugosławii z map swiata.

  Kocha pax americana?
  Proponuje wycieczke do Puerto Rico, Haiti, Detroit, Portland i... Afganistanu (20 lat demokracji USA).

  A także do Amazonii, gdzie kowboje wypalają miliony hektarów lasów ...pod zasiewy Monsanto.
 • @Tiamat 06:21:13
  Zrozumienie czytanego tekstu: "Ja rozumiem, że Stara Baba całym sercem i duszą popiera ludobójstwo Serbów i wymazanie suwerennej i pokojowej Jugosławii z map świata."
  _Gratuluje zrozumienia moich przeczytanych wpisów :)). Nie wiem jak można było coś takiego wymyślić. Z Białorusi na Jugosławię i ludobójstwo Serbów. Oj Tiamant Tiamant, masz człowieku wyobraźnię. "Nie ze mną te numery... Brunner".

  PS: tak się złożyło że przeczytałem z wpisu tylko ten wyrywek i dalej nic już nie czytałem... bo po co.
 • @Stara Baba 05:46:23
  Re: Tichanowska

  Istnieje takie prawo w przyrodzie: 'Jak nie potrafisz - nie pchaj sie na afisz'.

  To biedne, niedorobione cielę zrobiło sobie 'wesołe' zdjęcie z B.H. Levym.
  I to właściwie przesądziło o jej karierze.
  Równie dobrze mogła sobie zrobić zdjęcie z Husseinem.
  Trzeba nie miec rozumu i litosci nad sobą.

  To nie blogierzy na NEON-e.
  Cały świat sie śmieje z politycznego kalectwa pani Tichanowskiej.

  A z Tichanowskiej to taki symbol - jak z futerału instrument.
  Ona w ogóle nie wygląda na 'prześladowaną' ofiare Łukaszenki.

  Ktoś tę bezpłciową awanturnicę wepchnął na minę p/panc.
 • @Stara Baba 05:07:43
  Powiedz mi jak to jest? Im ktoś dłużej mieszka w USA tym większym jest komuchem.
  Wam powinno się odebrać prawo do głosowania w Polsce bo i tak głosujecie na zdrajców.
 • @Stara Baba 02:59:56
  "to nie Polacy jeżdżą na wschód pracować bo im nie starcza lecz Rosjanie, Białorusini i Ukraińcy jadą do Polski."

  Zadam Panu podchwytliwe pytanie. Po obaleniu Janukowycza, więcej Ukrainców jeździ do Polski czy mniej?
 • @Stara Baba 05:36:47
  A pro po, ujawnianych danych osobowych funkcjonariuszy na Białorusi przez banderowskich śmierdzieli I że te materiały mogą być wykorzystane przez sądy.

  To niech te śmierdziele ujawnią dane ukrainskich snajperów z prawrgo sektora i z Azow i Ajdaru oraz dane osobowe amerykańskiej, francuskiej, brytyjskiej, hiszpańskiej i niemieckiej policji które stokroć częściej i brutalniej katowały przeciwników tamtejszych reżimów i protestujących przeciwko bezprawiu i gwałceniu praw czlowieka.
 • stara baba
  Gdzie są opublikowane dane policji pałującej i strzelającej w izraelu, bułgarii, we francji i w niemczech ? w ostatnich miesiącach .

  Więc te banderowskie szumowiny które publikują tajne dane kogo reprezentują? Starą babę ? że tak baba stara nienawidzi wolnej Białorusi od nazistowskiej zarazy ❗❗❗
 • @Tiamat 06:21:13
  Stara baba ma żelazną kurtynę która jest odporna na objektywne widzenie świata. Mając w obcym kraju dollars stała się zaślepiona że doszczętnie nie widzi co jest dobre a co złe bo przecież w samych szatanach ameryki dzieje się bardzo źle, każdego dnia strzelaniny i pałująca ludzi policja a mimo to widzi ździbło w oku Białorusi nie widząc wielkiej belki w oku USA.
 • @Stara Baba 05:36:47
  Brednie. 

  I po co wypisuje pan te strachy na lachy czyli brednie, o tym co wygaduje Żylynowski vel Macierewicz.

  Ci dwaj to takie same fiu fiu polityczne oszołomy dla sensacji widzów wpatrzonych w TV.
  Ci dwaj robiący dużo szumu to żadne autorytety więc tym bardziej gdy ktoś ich bierze na poważnie to sam jest niepoważnym. 

  A tak na poważnie, to nikt z Polaków nie potrzebuje w Polsce ani Zachodu ani Wschodu. By nam dyktowali jak my Polacy mamy we własnym kraju żyć. 
  I nie wciskaj nam człowieku tu swoich potrzeb, żyjesz sobie w kraju który jest uzurpatorem i przy pomocy szantażu, sankcji, wojen narzuca nam i innym swoją wolę i swoich agentów żydowskich którzy przejmują władzę.

  Czy człowieku jesteś aź tak ślepy? i przez to popierasz ten bandycki kraj zwany szatany ameryki który jest najwiekszym zbrondniarzem na tym świecie ❗
  Waszyngton jawnie popierał zbrodniczy reżim jak ten w Kambodży ludobójcy Pol Pota a obecnie popiera nazistów i banderowców na Ukrainie.


  Czy nie dociera do pana jako człowieka wiadomość że Polacy (nie mylić celowo z polskojęzycznymi) chcą żyć w przyjaźni z Rosją która po 1989 roku nie wysuwa żadnych roszczeń do Polski a banderowska Ukraina właśnie takie roszczenia czyni, organizując marsze we Lwowie i w Kijowie z hasłami antypolskimi, nie razi Starą babe blokada ze strony banderowskich władz pochówku porozrzucanych po polach na Ukrainie POLSKICH OFIAR ukraińskich ludobójców z pod znaku wideł i siekiery. 

  Nie masz żadnego problemu z popieraniem amerykańskich zbrodniarzy i reżimów które wykorzystują armie USA i wyszkolonych zbrodniarzy do kolonizacji i rabunków państw posiadających surowce jak Irak czy Syria.

  UWAGA, szatany ameryki, żyć w takim kraju w którym rządzą zbrodniarze mający na sumieniu miliony ludzkich niewinnych ofiar ich krew i zbombardowane miasta, którzy jawnie stosują tortury i budują obozy na terenach obcych państw i bez sądów trzymają tam latami ludzi i nie szanują prawa międzynarodowego ani międzynarodowych sądów w Hadze ścigających zbrodniarzy wojennych... .

  Żyć w takim kraju to jest hańbą i wstyd❗❗❗
 • @Stara Baba 05:36:47
  // Zyrinowski, szef bardzo poważnej partii politycznej w Rosji namawia wszystkich wielkich jego kraju aby dosłownie obudzić w Niemczech faszyzm i razem z Rosją napaść z dwóch stron na Polskę i kraje przy bałtyckie oraz Ukrainę.//

  Żirinowskij jak zwykle żartuje.Nie ma potrzeby uruchamiać aż takich mechanizmów bo i bez nich sytuacja jest prosta i oczywista.Niech no tylko opadnie fala szaleństwa globalizacji i świat powróci w koleiny ładu a wtedy wystarczy wyegzekwować:

  -przynależność obszaru "pribałtki" do RF wynikająca z tytułu własności na podstawie umowy kupna zwartej (według kal.juliańskiego) 30 sierpnia 1721 w Nystad ( Uusikaupunki )

  -likwidacja ukraińskiego reżimu wraz ze wspierającymi go sojusznikami i postawienie ich przed międzynarodowym trybunałem sprawiedliwości pod zarzutem zbrodni przeciwko ludzkości.Wedle obowiązujących praw potwierdzonych przez rozmaity struktury w tym ONZ; PRAWO DO WODY JEST PODSTAWOWYM PRAWEM CZŁOWIEKA A ZAMACH NA TO PRAWO JEST RÓWNY Z ZAMACHEM NA JEGO ŻYCIE I ZDROWIE.
  Jak wiadomo ukraiński reżim (i wspierający go sojusznicy) pozbawiają 2.000.000 (dwu milionową) populację Krymu wody.

  Tak że jak widzisz stara torbo nie ma potrzeby wywarzania otwartych drzwi albowiem stoją one otworem.
 • @antyżyd 12:47:02
  Dokładnie, sama prawda.

  Pozdr. :)
 • @ikulalibal 10:17:57
  To jest wręcz nieprawdopodobne i niezrozumiałe że nie ma oficjalnego oskarżenia członków ukraińskiego rządu który sabotuje dostawy wody i całkowicie blokuje jej przepływ na Krym.

  To jest zbrodnia typowa dla banderowskiej junty.

  Pozdrawiam.
 • @Alfax 18:55:36
  A będzie jeszcze gorzej i jeszcze ostrzej.Jak to w wolnym świecie.
  Służby specjalne USA będą wyczesywać i przekazywać ukraińskiej bezpiece wszystkich niepokornych internautów.Na razie tych korzystających z sieci vk.
  https://vz.ru/world/2020/9/26/1062322.html

  Głowę dam że i u nas jeśli już nie ma, to wkrótce będzie podobne porozumienie między bezpiekami.
 • @Tiamat 06:21:13
  " Kolorowe rewolucje wymordowaly miliony ludzi i zniszczyły gospodarki napadniętych narodow. (Sudan, Irak, Syria, Libia, Libia, Ukraina, Jugoslawia - a takze Wietnam, Laos, Kambodza, East Timor- ze nie wspomne Japonii."

  Sam ten fakt o którym Pani napisała powinien ludzi którzy mają sumienie i współczucie obudzić i otworzyć im oczy, rozum by w końcu nie zachwycali się tak bezkrytycznie Stanami Zjednoczonymi które od 1945 roku popełniają nieustannie przeciwko krajom tysięce kilometrów odległym od ich granic zbrodnie i wojny.

  Pozdrawiam.
 • @ikulalibal 19:02:42
  My już doskonale wiemy co oznacza "wolny świat" i jakimi środkami jest przez Stany Zjednoczone realizowany.

  Wystarczy że widzimy jaką wolność ma Snowden i Assange ze strony amerykańskiego reżimu za ujawnienie prawdy i zbrodniczych czynów amerykańskiej armii .

  https://m.neon24.pl/e6b8f12c3632eb66de328a43fe5560ee,14,0.jpg

  Setki tysięcy śmiertelnych i miliony okaleczonych ofiar, zrównane z ziemią całe miasta przez bomby z hasłem ● freedom ● i instalowane w podbitych krajach marionetkowe reżimy z polecenia Waszyngtonu.

  Pozdrawiam.
 • @ikulalibal 10:17:57
  Zyrynowski jest rzeczywiscie pyskaty i nie kazdy musi go trawic.
  Niemniej jednak, jest w opozycji i nigdy nie zostanie prezydentem.
  Dla mnie ważne jest to, ze pyskaty czy nie - Zyrko broni interesow Rosji.

  I jest przykładem, ze możliwa jest opozycja w Rosji, nawet ta wyszczekana i często drastycznie prowokacyjna. Pod warunkiem, ze nie jest na usługach i nie reprezentuje interesow obcych państw.
  I nie pobiera finansowych 'nagród' za namawianie do buntu przeciwko rosyjskiej władzy.
  Nie bardzo rozumiem jak można dyskutować w ogóle Zyrynowskiego przy okazji dyskusji na temat zdrajców i pachołków obcych mocarstw.
 • @Alfax 18:55:36
  Na tym swiecie sa równi i 'równiejsi'.
  Izrael regularnie blokuje Palestyńczykom i wodę i energię.

  To samo zrobili zamachowcy na Ukrainie.
  Przeciez 'karanie' dzieci śmiercią głodową jest tez zbrodnią.

  10 lat sankcji USA na Irak zagłodziło na śmierć pół miliona irackich dzieci.
  A pani Sekretarz Stanu, Madeline Albright powiedziała w wywiadzie dla TV, ze 'warto było' wymordować te dzieci.

  Faszystowskie rządy zamachowcow na Ukrainie mordują mieszkańców Donbasu - i to samo zrobiliby na Krymie - i to tylko dlatego, ze zarówno Donbas jak i Krym zaprotestowały przeciwko masowej zbrodni : zakaz mówienia po rosyjsku.
  Ani Donbas ani Krym - to nie emigranci ani okupanci.
  To rdzenna ludność tubylcza.

  I cały ten 'demokratyczny' Zachód popiera hitlerowskie pomysły: zakaz mówienia w języku ojczystym.

  Przeciez to Wierchowna Rada przegłosowała pomysł Jaceniuka, żeby zabronić używać narodowych języków na Ukrainie. Język polski tez miał być zakazany.
  Rządy Węgier i Rumunii protestowały. Zdaje sie, ze Polska nie protestowała.

  Zgodnie z Deklaracja Praw Czlowieka - podpisaną przez wszystkie państwa członkowskie ONZ - również przez Stany Zjednoczone - jest to kolejna zbrodnia przeciwko ludzkosci.
  To juz w Norymberdze zdecydowano, ze zakaz mówienia w ojczystym języku jest zbrodnią.

  Jest wyjątkowym draństwem upominać sie o Krym, który w historii należał do różnych panstw - ale nigdy nie należał do Ukrainy.
  Równocześnie popierac zbrodniczą napaść na serbskie Kosowo, zbombardowanie Prisztiny i odebranie serbskiego Kosowa Serbom.

  Na Krymie, krymski parlament zorganizowal referendum. I to nie jedno -ale dwa.
  W Kosowie nikt sie Serbów nie pytał o zdanie..
  Clinton kazal zbombardowac stolice Kosowa i wpuścił islamistow z KLA , którzy do tej pory sa na amerykańskiej liscie organizacji terrorystycznych.
 • WPS
  Zawsze się domyślałem, że Kaczyński i Morawiecki to " ruskie onuce" i agenci Putina, którzy wszystko robią żeby reaktywować ZSRR :))))
 • @Tiamat 20:20:37
  Tu jest prawda o ROSYJSKIM Krymie ! i o ludziach tam mieszkających.

  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/152285,krym-zdemaskowani-polityczni-i-medialni-manipulatorzy

  Pozdr. :))
 • @Tiamat 20:20:37
  Jak zniszczyć Rosję. Temat: Agenda wojenna USA NATO

  Zmuś przeciwnika do wytrącenia go z równowagi, a następnie zniszcz go. To nie jest opis gry w judo, ale plan przeciwko Rosji opracowany przez Rand Corporation, najbardziej wpływowy think tank w USA. Zatrudniając tysiące ekspertów, Rand przedstawia się jako najbardziej wiarygodne na świecie źródło informacji wywiadowczych i analiz politycznych dla przywódców Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników.

  Rand Corp szczyci się tym, że przyczynił się do opracowania długoterminowej strategii, która umożliwiła Stanom Zjednoczonym zwycięstwo w zimnej wojnie, zmuszając Związek Radziecki do konsumowania własnych zasobów ekonomicznych w strategicznej konfrontacji. To właśnie ten model był inspiracją dla nowego planu Overextending and Unbalancing Russia,
 • @stanislav 22:37:46
  Termin 'ruskie onuce' to bardzo prostackie określenie- wymyślone przez ubecje.
  Chodzi o to, żeby ośmieszyć każdy przyjazny odruch wobec Słowian: Serbów, Czechow, Rosjan, Białorusinów, ukraińskich Rosjan..
  a także zaprzyjaznionych ze Słowianami różnych plemion i narodów.

  Z różnych powodów w ogóle nie wspomina sie Kozaków, ktorym w 1959 roku Stany Zjednoczone przyznały samodzielne państwo: Cossakia.

  Kozacy byli bardzo związani historycznie ze Słowianami.
  Amerykanom chodzilo o to, zeby oderwać od Rosji Sowieckiej cale połacie kraju nad Donem.
  Teraz ci Kozacy walczą o... zwyczajnie, autonomie i prawo do istnienia na Donbasie; prasa zachodnia i idiotyczna, rasistowska propaganda robi z nich zbójów.

  Czeczeńskim zbójom i islamskim terrorystom z Albanii pomagał cały zachodni świat!!!!

  Na Litwie zupełnie jawnie sie prześladuje język rosyjski i rdzennych mieszkańców Litwy, ktorzy mówią po rosyjsku.

  Stany Zjednoczone przyznały prawnie niepodległość Donbasu: Donieck, Lugańsk, Zaporoze (Prawo Statutowe 86-90, 17 lipiec 1959)

  The Captive Nations Resolution (Public Law 86-90 ) was introduced under president Dwight Eisenhower

  US ‘recognized’ E. Ukrainian regions of Donetsk, Lugansk as independent (56yrs ago...) — RT US News

  https://www.rt.com/usa/312029-us-recognized-donbass-independence/

  Ta ustawa, ktora zostala zatwierdzona zarówno przez Senat jak i Kongres USA w 1959 roku uznaje terytorium Donbasu włącznie z terenami na których znajduje sie Donieck i Lugansk a takze Zaporoze - jako Państwo Kozackie (Cossakia - Kozacja?)
  Nazwa ta obejmuje rozlegle tereny wzdłuż dolnego Donu, ziemie na polnoc i wschod od Morza Azowskiego, obecnego Krasnodaru i Rostowa a takze terytorium Stawropola.
  Rezolucja w sprawie tzw. państw zniewolonych definiuje Ukraine i Ziemie Kozacka jako dwa niezalezne panstwa zamieszkale przez różne narody

  Stany Zjednoczone uznaly Donieck i Lugansk jako zupelnie niezalezne regiony."

  A od 2014 roku, propaganda Stanów Zjednoczonych uważa mieszkańców Doniecka i Luganska za terrorystow i 'ruskie onuce'.
  Voila!
 • Inauguracja Tichanouskiej
  Inauguracja Łukaszenki była nielegalna bo była na terenie Białorusi i uczestniczył w niej sam prezydent Łukaszenka..

  Samozwaniec Tichanowska miała tez swoją inauguracje, ktorą obserwowała z Brukseli.
  A Bruksela ogłosiła Swietłanę wodzem narodu. Unia Europejska nakłada sankcje na Białoruś.

  Ukazała sie zmieniona flaga Białorusi.
  I to dopiero jest BEZPRAWIE.

  Bo kto decyduje o narodowych symbolach?
  Swietlana domaga sie od obcych państw wiecej sankcji i praktycznie domaga sie od prezydenta Makrona, żeby nagadal Putinowi do słuchu na temat praw humanitarnych
  (Dama bialoruska zdaje sie nie ma pojęcia, ze Makron pozamykal kupe demonstrantow we Francji i jest troche lepszy od Bat'ki w pacyfikowaniu tlumu.).
  Rumunia, Polska i Czechy domagają sie od innych panstw wszelkiej pomocy dla rewolucji na Białorusi i obiecują , ze pokryją wszelkie koszty tej rewolucji.
  Kolejna rewolucja za srebrniki?

  События недели за 60 минут от 27.09.20 - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=EmJ5mF_lX3M

  Светлана Тихановская попросила Эммануэля Макрона "говорить громче". 60 минут от 25.09.20 - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=9rHzD4u70uk
 • @Stara Baba 16:57:30
  Bo najbardziej ludobójcze państwo w historii świata posiada jakieś prawa do orzekania co jest demokratyczne? Dlaczego tego Beduina i psychopatycznego sadystycznego zbrodniarza Sauda tolerują. Cóż, Amerykanie są bezczelni, ale każde imperium w końcu zdycha. Ameryka również. Chińczycy już uznali ich za niewyplacalnych. To tak jakby wypowiedziec wojnę gospodarczą.A jeżeli Chińczycy wypowiadają to są pewni wygranej. I mamy nerwowe ruchy zdychającego imperium. To jeszcze trochę potrwa, ale już się zaczęło.
 • @Stara Baba 05:36:47
  Akura to twoje USA jest jednym z najgorszych reżimów obecnie. Z milionami przygłupich niewolników, nie iwedzących że są niewolnikami
 • @Tiamat 20:20:37
  -
  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/153043,donbas-donieck-polityczni-i-medialni-manipulatorzy

  Relacja o DONBASIE.
 • @Monaco 05:18:54
  Dziękuję za ten link. Ja bardzo lubie Ewe Bartlett choc ostatnio jej nie czytalam bo nie mialam okazji.

  Mnie z Doniecka bardzo interesuje los zatopionych polskich żołnierzy w podziemiach lotniska w Doniecku. Jakoś Polska dziwnie nie podala tej wiadomosci. Czy my wiemy ilu polskich zolnierzy walczylo i zginęło w Donbasie? I co oni tam robili?
  Pewnie to:

  Polscy najemnicy poddali sie w Doniecku Wolna Polska agencja informacyjna najnowsze wiadomości informacje
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/noworosja-doniecku-poddali-sie-polscy-najemnicy-2014-10

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej