Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2421 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Łukaszenka odpowiedział na zarzuty o „tajną inaugurację”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko odpowiedział na zarzuty o „tajną inaugurację”, które od wczoraj wysuwają „partnerzy zachodni”.

 
 
 
 
Zaprzysiężenie 23. IX. 2020 rok. 
 
 
Łukaszenka odpowiedział na zarzuty o „tajną inaugurację”

 Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko odpowiedział na zarzuty o „tajną inaugurację”, które od wczoraj wysuwają „partnerzy zachodni”.

Najbliżsi sąsiedzi Białorusi, Polska i kraje bałtyckie, są szczególnie gorliwe w formułowaniu mało konstruktywnych wypowiedzi.

  Sąsiednie państwa, zwłaszcza Polska, zajęły stanowisko jawnie wrogie w stosunku do Białorusi.

Nawet po wczorajszej inauguracji jest jakaś dziwna uraza i skarga ze strony wrogów Białorusi, że ​​władze Białorusi nie poinformowały Polski, Litwy, i Ukraińców, Czechów, czy kogoś innego, że będzie organizowana inauguracja, to dla Białorusi ważne wydarzenie.

A przecież zgodnie z prawem Białorusi,,,  Białoruś nie musi informować ostrzegać nikogo z państw zachodnich tym bardziej jawnych wrogów Białorusi i w ogóle nikogo. To jest wewnętrzna sprawa sywerennego kraju.

 " A poza tym w takim momencie tylko przyjaciele i goście są mile widziani a nie zajadli, wredni wrogowie. I nie jest to żadną tajemnicą, że około 2 tysiące osób zostało zaproszonych na inaugurację wraz z wojskiem. A utrzymanie tego stanu w tajemnicy jest praktycznie niemożliwe " powiedział Łukaszenka podczas spotkania z ambasadorem Chin Cui Qimingiem na Białorusi.

Inauguracja bez zachodnich agentòw i wrogów była dobrą decyzją:  z trzech głównych powodów

  

Dlaczego Łukaszenka ma rację z „ tajną inauguracją ” ?

  Pierwszy.

 Nigdy nie mów wrogowi o swoich planach. Bardzo poważne siły działają obecnie przeciwko Łukaszence, aby skoordynować protest. Bo „Nexta” to tylko mały polski wierzchołek góry lodowej.

 Stawka jest wysoka: mówimy nie tylko o Białorusi, ale także o zmianie układu sił w Europie: dla każdego jest jasne, czy Łukaszenka nam się podoba, czy nie, jeśli Cichanowska i z nią związana pełna agentury spółka zajmą Łukaszenka miejsce, to na Białorusi będą bazy NATO i przyczółek dla amerykańskich prowokacji przeciwko Rosji.

  Zachodni sponsorzy i kuratorowie chcą na Białorusi krwi i to za wszelką cenę. Więc publiczna uroczystość inauguracyjna byłaby wspaniałą okazją do nowej farsy typu, nowiczok, Nawalny, czy Skripal czy jakieś inne absurdalne pomysły szkalujące Białoruś a przy tym i Rosję.  

Nie wierzysz mi ?  No to zobacz, jak te opłacane przez Zachód tchurzliwe marionetki zaczęli wyprowadzać dzieci na ulice i wpychać je przeciwko OMONowi  (do tej pory bezskutecznie).

Łukaszenka chociażby z tego powodu nie zdradził swoich planów, nie dał powodu do kolejnej rundy konfliktu. Odbył inaugurację i pokazał ją w telewizji. To wszystko.

 Drugi.

 Inauguracja - wszyscy krzyczą - to symbol władzy, trzeba to pokazać, żeby wszyscy zrozumieli, że lider jest silny. Nie będąc publicznie, Łukaszenka rzekomo pokazał swoim zwolennikom i całemu światu, że nie jest pewien siebie, ale tak na przykładzie wyżej podanym zupełnie tak nie jest.

Szanowni Państwo, elektorat Łukaszenki jest całkowicie obojętny na to, czy inauguracja będzie publiczna, czy „tajna”: wszyscy są dla niego tacy sami, bo mają w sobie prawdziwe poparcie, oraz dzięki Łukaszenki polityce - mogą utrzymać na godnym poziomie rodzinę, dzieci bo mają pracę, pracę którą mają dzięki białoruskiemu prezydentowi i nie tylko bo także bezpłatną opiekę medyczną, godne emerytury i dla każdego jest gwarantowany dach nad głową.

Protest nie ma żądań ekonomicznych, jest protestem politycznym, więc nie ma konfliktu klasowego. Zwolennicy Łukaszenki z pewnością nie czekają na inaugurację: czekają na stabilność, spokojne niebo nad głowami i dobrobyt gospodarczy.

Trzeci.

Społeczność międzynarodowa, reprezentowana przez grupę krajów zachodnich, nie uznała Łukaszenki.

Czy naprawdę myślisz, że gdyby wygłosił publiczną inaugurację, to by został uznany ?

 Na świecie nie ma dwóch identycznych historii. Łukaszenka pisze własną według własnego scenariusza, starając się jak najbardziej ograniczyć przyczyny zamieszek i nie dopuścic do krwawych starć.

A co z symbolicznym karabinem maszynowym? - co nie podoba to się jego przeciwnikom i kolaborantom ? tym współpracującym z obcą wrogą agenturą ?. Automat najlepiej pasuje do tej samej logiki: On nie strzela z niego, ale pokazuje że nie da się zastraszyć i przez to pokazuje stanowczość i siłę.

 Często zwykłe zademonstrowanie stanowiska wystarczy, aby rozwiać chęć proszenia o kłopoty. 

Janukowicz na Ukrainie zaniedbał sprawę a następnie z tchórzył a mógł jako urzędujący prezydent i dowodzący armią widząc na dużo wcześniej jeszcze przed Majdanem co dzieje się na Ukrainie jakie siły są wspierane przez zachodnią agenturę podjąć odpowiednie kroki by zapobiec rozlewowi krwi, rolewowi krwi który neobanderowcy sprowokowali bo taki był ich cel i takie były ich metody by obalić legalne władze, opracowane przez zagranicznych sponsorów i kuratorów wszystkich kolorowych haniebnych krwawych rewolucji w imię obcego świata i obcych oligarchów.

 

 

  ■

KOMENTARZE

 • 5 ⚄⚄⚄⚄⚄
  Później napiszę komentarz.

  Wieczorem.

  Salution ✔☺
 • Embargo na polskie towary.
  Białoruskie służby celne nie wpuszczają od dzisiejszego dnia na Białoruś polskich towarów. Praktycznie żadnych produktów nie wolno w wozić, a celnicy nie wyjaśniają, na podstawie jakiego rozkazu działają.

  Od 18 września były wzmożone kontrole. Od dzisiaj jest jednocześnie zabroniony jest w wóz prawie każdego polskiego produktu: paczki kawy, tabliczki czekolady, a nawet rolki papieru toaletowego. Przekraczający granicę stają przed ultimatum: albo wyrzucić jedzenie, albo wracać do Polski.

  „Aleksander Łukaszenko wprowadził zakaz importu polskich towarów na Białoruś. To są sankcje dla Polski za wspieranie białoruskiej opozycji.

  Polska do tej pory korzystała z tolerancji białoruskich celników i towary z Polski objęte rosyjskimi sankcjami przeinnaczano na białoruskie które nastepnie mimo embarga ze strony Rosji były eksportowane na rynek rosyjski.

  „Białoruś jest członkiem Unii Celnej z Rosją, Armenią, Kazachstanem i Kirgistanem.

  Wszelkie dodatkowe ograniczenia graniczne muszą być stosowane przez wszystkie te państwa i na wszystkich granicach zewnętrznych.

  Ale teraz jedynie przekraczanie granicy polsko-białoruskiej jest zabronione z polskimi towarami.

  Pozdr.
 • @Monaco 17:42:38
  Kaczelnik już na pewno wymyślił jakąś strategię ;-(

  Wszystko idzie odwrotnie niż powinno.

  Ukłony
 • Trafiłem na taki komentarz .
  Zełenski nie uznał legalności Łukaszenki na stanowisku prezydenta.

  W odpowiedzi usłyszał.

  " Wypowiedź prezydenta Ukrainy jest dla Białorusi nie istotna, można śmiało powiedzieć że został wybrany przez za zgodą swoich opiekunów z USA., Przy nie istniejącej faktycznej opozycji bo w ciągu minionych 6 lat liderzy i lewicowe partie zostaly fizycznie zlikwidowane. A milony Ukraińców mieszkajacych w Rosji zostali pozbawieni prawa głosu."

  „Podejmowane przez poszczególne kraje zachodnie próby zakwestionowania prawowitości głowy państwa w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów przytłaczającej większości społeczności na Białorusi i społeczności międzynarodowej.

  Szczególnie zaskakujące jest zachowanie naszych ukraińskich sąsiadów, którzy nie próbują już nawet kamuflować swojego braku niezależności w podejmowaniu decyzji w polityce zagranicznej i nie zatrzymują potoku wypowiedzi rzekomo „zaawansowanymi” ocenami naszej wewnętrznej sytuacji politycznej.

  Odnosi się wrażenie, że „ służalczość ” jest nadal głównym rezultatem współpracy ukraińsko-europejskiej.

  Jednocześnie wypowiedzi mające na celu zadowolenie trendów w modzie wypowiada przedstawiciel rządu sąsiedniego państwa.

  Białoruś nigdy nie ingerowała i nie zamierza ingerować w wewnętrzne sprawy innych państw. Podobnego podejścia oczekujemy od naszych zagranicznych partnerów.

  Szacunek, równość, wzajemne poszanowanie interesów - to podstawowe zasady i priorytety leżące u podstaw normalnego współistnienia państw w duchu dobrego sąsiedztwa i partnerstwa w interesie wszystkich obywateli.

  Białoruś nigdy nie szukała i teraz nie szuka konfrontacji. Jesteśmy za dialogiem. Ponadto wielokrotnie podkreślaliśmy na różnych szczeblach, że jesteśmy zainteresowani rozwijaniem wzajemnie korzystnej konstruktywnej współpracy ze wszystkimi partnerami międzynarodowymi ”-
  Takie jest stanowisko białoruskiego MSZ w opublikowanej na oficjalnej stronie internetowej odpowiedzi na reakcję Kijowa.
 • @Monaco 18:04:16
  "Zełenski nie uznał legalności Łukaszenki na stanowisku prezydenta."

  No to teraz będzie się działo ;-DDD

  Z drugiej strony to ciekawe jak długo byłby "sługą narodu" gdyby tę legalność uznał... Mocodawcy chyba by przecierali oczy ze zdumienia, że "sługa narodu" nie wpisuje się mądrości etapu.
 • @ Autor
  "Janukowicz na Ukrainie zaniedbał sprawę..."

  To co się tam dzieje, to powinna być przestroga dla wszystkich i na zawsze. Mi aż ciężko uwierzyć, że kraj może tak szybko i tak nisko upaść.

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • kuchta -terrorystka
  Kuchta -terrorystka wzywa obce kraje przeciwko wlasnemu narodowi. Wlasciwie jest to wyrazna zdrada państwa. Przeciez ten tuman nawoluje do napasci na Bialorus .I prawnie karana.
  A Polacy?
  Pomogli zniszczyc Jugoslawie, pomagaja zniszczyc Ukraine a teraz maja nadzieje złupić Białoruś.
 • @Jasiek 18:02:22
  To tak jak wtrącanie się sąsiadów w cudze sprawy, konflity na terenie wioski, osiedla, czy klatki schodowej.

  Nie wolno ot tak sobie wtykać nosa w cudze konflikty.
  Bo można samemu sobie wrogów narobić.


  Pozdraw. :))
 • @Jasiek 18:02:22
  Mało kaczelnikowi że narobił w Polsce pełno konfliktów razem z PO to jeszcze wtrąca się w cudze i polscy rolnicy będą za niego płcić.

  Pozdr. :))
 • @Leonardo da Vinci 16:03:48
  Dziękuję :)

  Pozdrawiam.
 • @Monaco 17:42:38
  Poczekamy na reakcję naszych super mądrali którzy wypowiedzieli hybryfową wojnę Białorusi.

  Napewno będą jeszcze większe groźby z ich strony mając wsparcie Stanów Zjednoczonych.

  Pozdrawiam
 • @Jasiek 18:14:16
  Tego nie da się ukryć, przecież Janukowicz był uznany przez cały świat i posiadał kompetencje by nie dopuścić do upadku Ukrainy, do zdrady.

  Popatrzmy na USA , czy tam amerykański reżim i system dopusciłby by ulica przejęła władzę, rządy ? 

  Rozprawili by się w tak okrutny sposób (krwawy) że świat jeszcze coś takiego nigdy nie widział.

  I żadne protesty opinii międzynarodowej by nic nie pomogły ani krytyka UE.

  Że o sankcjach przeciwko Stanom Zjednoczonym ze strony Zachodu nie wspomnę. 

  Pozdrawiam :)
 • @Tiamat 18:25:22
  Tak to wygląda prawda, niestety. 

  W komentarzu do Pana Jasiek już się odniosłem.
  Mógłbym to samo powtórzyć bo żaden szanujący się kraj nie pozwoli obcym w tak jawny sposób ingerować w wewnętrzne sprawy. 

  Pozdrawiam :)
 • @Alfax 18:53:58
  Przy tak wrogiej postawie Polsk i Litwy i Ukrainy dziwne że Łukaszenka nie odwołał ambasadorów z tych państw a nawet nie zerwał dyplomatyczne stosunki skoro jest nieuznawany to jak będą wyglądały rekacje między tymi państwami.

  Według reguł fakt próby obalenia przez obcych władzy w innym kraju kwalifikuje nie tylko do zerwania kontaktów dyplomatycznych ale i do wojny.

  Naturalnie, wojny nie będzie i dobrze, ale relacje są kompletnie zniszczone między nami i Białorusią.

  Pozdr.
  .
 • Szkolenie "pokojowych demonstrantów" na Białorusi
  Krótki filmik (nieco ponad 4 minuty) obrazujący taktykę walki z policją. Filmik funkcjonuje na YouTube, widać nie łamie żadnych zasad portalu...

  Może to szkolenie i dla nas Polaków będzie niebawem przydatne? Kto wie?

  https://youtu.be/pTaMjefM7ko
 • @Tiamat 18:25:22
  Nie "Polacy" tylko polskojęzyczne szabesgoje. To zasadnicza różnica.
 • @ Autor - 5*
  DK
  _________________

  Syjonistyczny, żydowski, reżim IIIRP chce dla Białorusi takiej demokracji i dobrobytu, jakie przy pomocy żydowskiej V kolumny i żydo-katolickiego Kościoła Międzynarodowy Żyd zafundował Polakom.

  DRUGA JAPONIA cz.1 i 2

  https://www.youtube.com/watch?v=v5ewnhtZkig&feature=emb_logo

  https://www.youtube.com/watch?v=Y-TgAVzeVGI&feature=emb_logo
 • @Alfax 18:53:58
  re: 'Janukowicz był uznany przez cały świat ..'
  Janukowicz mogl byc uznanym przez caly swiat ale przede wszystkim byl z pochodzenia Polakiem.
  Przyznam sie, ze nie bardzo rozumiem wszystkie te tlumy ludzi, które bardzo jawne popieraja i wierza w amerykanska wersje zdarzen, a równocześnie nie uznaja wszystkich tych bezecenstw, do których sami Amerykanie sie gromko przyznaja:

  Polityka - Soros przyznał się publicznie do odpowiedzialności za zamach stanu i masowe morderstwa na Ukrainie. - Prison Planet


  George Soros powiedział Fareedowi Zakaria z CNN, że jest odpowiedzialny za stworzenie w Ukrainie fundacji, która ostatecznie przyczyniła się do obalenia wybranego w wyborach przywódcy państwa i instalacji starannie dobranej przez Departament Stanu USA junty.

  Polityka - Soros przyznał się publicznie do odpowiedzialności za zamach stanu i masowe morderstwa na Ukrainie. - Prison Planet
  http://www.prisonplanet.pl/polityka/soros_przyznal_sie,p672012007


  Ex -izraelski żołnierz, który dowodził w Kijowie grupą " Błękitne Hełmy Majdanu " | Blogmedia24

  "Delta "urodził się na Ukrainie, były żołnierz w Siłach Obronnych Izraela , udzielił wywiadu JTA pod warunkiem zachowania anonimowości . Wyjaśnił, jak doszedł do nabytych umiejętności bojowych w batalionie rozpoznawczym Shu'alei Shimshon z Givati. On kierował na Majdanie batalionem w sile 40 mężczyzn i kobiet - w tym kilku kolegów weteranów IDF - w gwałtownych starciach z siłami rządowymi

  http://www.haaretz.com/news/world/1.577114

  The ex-Israeli soldier who led a Kiev fighting unit

  Political governmental regime in Ukraine (rzad Pofoszenki)


  President - Poroshenko (Valtsman) - Jew
  President Turchinov (Kogan) - Jew
  Prime Minister - Yatsenyuk (Buckeye) - Jew
  Minister of Finance - Alexander Shlapak - Jew
  Secretary of national security and Defence - Andrew Parubiy- Jew
  Vice Prime Minister - Vladimir Groisman - a Jew
  Interior Minister Arsen Avakov - Armenian Jew
  Minister of Culture - Sergei Nischuk - Jew
  Mason - Director of the National Bank - Stepan Kubiv - Jew
  Head of the Administration of President - Sergey Pashinskiy- Jew

  The main presidential candidates from the opposition:

  Yulia Tymoshenko (Celia Kapitelman) - Jewish
  Vitali Klitschko (Etinzon) - a Jew by his father
  Oleg Tyagnibok (Frotman) - a Jew mom
  Dmitry (Avdimou) Yarosh - Jew Hasid
 • @Jasiek 18:14:16
  "Janukowicz na Ukrainie zaniedbał sprawę...

  "To co się tam dzieje, to powinna być przestroga dla wszystkich i na zawsze. Mi aż ciężko uwierzyć, że kraj może tak szybko i tak nisko upaść."

  Rzeczywiscie Ukraina powinna być przestroga dla innych...
  Bo sprawa rozwalki Ukrainy byla bardzo skrzetnie przygotowywana od lat.
  W wywiadzie do prasy, Soros przyznal sie otwarcie, ze jeszcze przed powstaniem Ukrainy grasowały różne ciekawe organizacje zachodnie, które juz wtedy prygotowywaly upadek Ukrainy:
  A oto fragmenty wykladu Deqi Arawita z uniwersytetu w Yale

  (moje tlumaczenie)

  Deqi-Arawit

  Holly cow... The Geopolitical game in Ukraine

  (Fragmenty wykladu wykladowcy Deqi Arawita z Yale Uni:)

  "Geopolityczna gra na Ukrainie
  Zachodnia interwencja

  Rockefellery i Rothschyldy i ich agencje wywiadu grasowaly na Ukrainie

  Nastepnymi graczami na ukrainskim polu sa: Rockefellerowie i Rotshschildy. Rotszyldy przybyli na Ukraine natychmiast po tym jak Ukraina oddzielila sie od Zwiazku Sowieckiego. Rotszyldy weszly w 1991-95 roku. Podobnie jak MI6 weszly bez przeszkod.
  Wlasciwie wszystkie zachodnie agencje wywiadowcze mialy wolny wstep i wolna reke na Ukrainie. Dlatego niektorzy eksperci nazywaja Ukraine 'placem zabaw' sluzb wywiadowczych.
  CIA mialo cale pietro biur poswiecone tylko Ukrainie. My dopiero teraz o tym wiemy. Ale ci, ktorzy pracowali w przebraniu na Ukrainie pod koniec lat 90-tych juz wtedy podawali, ze SBU bylo scisle zwiazane z FBI i CIA, ktore to organizacje byly tam bardzo aktywne. Podobnie BND (Niemiecki wywiad) bardzo aktywnie wspolpracowal z Banderowskim podziemiem.
  A MI6 bylo mniej widoczne.

  Nie mam zamiaru na razie nawet wspominac agentow izraelskich. To bedzie pozniej. Chodzi o to, ze wszystkie te organizacje mialy pelna swobode.
  Firtasz wkrotce stal sie glownym partnerem Rotszyldow. Jego partnerem od Rotszyldow byl Robert Shetler- Jones. Mowi sie, ze to on byl glownym inicjatorem wojny o gaz miedzy Rosja a Ukraina. To on, zdaniem ekspertow, wciagnal Rosje i Ukraine w te wojne o gaz. Prosze zauwazyc, ze grupa Rotszylda dziala na Wschodniej Ukrainie. To jest ta czesc Ukrainy, ktora Rotszyldy chca dla siebie, zwlaszcza region Dniepropietrowska, gdzie dziala bank "Rothschild Europe" i Royal Dutch Shell".

  Interesy Rotszyldow i Rosji bardzo mocno sie różnią.
  A te różne interesy USA czy Anglii to rozmaite grupy biznesowe z tych panstw.

  Nie bezpodstawnie, francuski analityk geopolityki, Alexander del Valle opowiada nie o polityce zagranicznej USA ale o politykach USA czy Wielkiej Brytanii. Jest pelno roznych grup i klanow (korporacji). Grupy stojace za Obama maja inne cele i polityke, a neo-koserwatysci - kompletnie inne.
  Rotszyldy zas bardzo szybko wykorzystuja kryzys i chaos, ktore moga byc wykorzystane przez swiatowych graczy w celu wykupienia majatku Ukrainy, czy gdziekolwiek w Azji Centralnej, o ile mozliwe w Rosji. Chodzi o przechwycenie kontroli nad zarzadzaniem bogactwami naturalnymi.. I to jest bardzo wazny aspekt.

  Rockefellery maja troszke skromniejsze ambicje, jak na przyklad, Chevron, ktory jest w imperium Rockefellerow.
  janukowicz im wlasciwie oddal rejon Iwano-frankowska. . Wlasciwie trudno nawet powiedziec, czy Iwano-frankowsk nalezy do Ukrainy czy do korporacji Chevrona. Rockefellery sa bardziej zainteresowane w Zachodniej niz Wschodniej Ukrainie.

  Izraelskie interesy na Ukrainie
  Nastepnym graczem jest Izrael, ktory na Ukrainie jest reprezentowany przez Mosad i praktycznie caly izraelski wywiad wlaczajac Zarzad Komemiyt , co w hebrajskim oznacza "suwerennosc". Ten zarzad Komemiytu to ta sama organizacja, ktora zabila iranskich naukowcow nuklearnych. Oni sa bardzo wydajni, tak jak w ogole Mosad. Aman jest wywiadem wojskowym premiera. Shabak jest sluzba bezpieczenstwa wewnetrznego, Shin Bet, Nativ - one wszystkie dzialaja na Ukrainie.
  Ambasador Izraela na Ukrainie Reuven Din El , byly tajny agent Mosadu w krajach CIS, byl wywalony z Rosji a potem zostal ambasadorem w Kijowie.

  Vlad Lerner z Nativ jest Pierwszym Sekretarzem w ambasadzie izraelskiej. Nalezy podziwiac jak sprawnie dzialaja sluzby wywiadowcze Izraela na Ukrainie.
  Naturalnie, ze Mosad scisle współpracuje z CIA i MI6. To jest jeden serpent - wezowy potwor sluzb wywiadowczych , ktore wypelniaja swoje zadanie.
  Wszystkie zas zachodnie agencje wywiadowcze, wlacznie z izraelskimi, bardzo aktywnie dzialaja w systemie edukacji i na wyzszych uczelniach Ukrainy. W tym roku mialem wyklad na forum mlodziezy w Seliger. Mlodzi Ukraincy z Kijowa powiedzieli mi, ze na kazdej wyzszej uczelni w Kijowie jest jeden pokoj przeznaczony tylko dla biura NATO, oddzial NATO. Jesli ktos chce zrobic kariere to musi obowiazkowo zaliczyc kilka oferowanych przez nich programow. Ot co sie dzieje. Anglo-amerykanskie sluzby wywiadowcze nie pozostaja w tyle za Mossadem.
  Co robi wywiad izraelski?
  Pod plaszczykiem szukania studenckich talentow szukaja tylko tych, ktorzy sa zydami lub pochodzenia zydowskiego; wybieraja tylko zdolnych, ktorzy rokuja nadzieje na kariere i wysylaja na studia na Zachod. Ze wszystkich uniwersytetow na ktorych wykladalem: Columbia, Yale, Nowy Jork, najpotezniejszy jest Central European Uniwersytet Sorosa, gdzie tylko zydzi studiuja , co wiecej, musza byc wyjatkowo zdolni i dobrze przygotowani. Na tym kursie, na ktorym wykladalem bylo trzech studentow z Rosji. Nie z Moskwy ale z Archangielska, Iwanowa i Petersburga. Cala trojka byla bardzo dokladnie wyselekcjonowana. Central European University byl jedynym uniwersytetem na ktorym wtedy wykladalem. Mialem do czynienia z raczej z mlodszymi studentami. Standardowe wymagania dzienne w Central European jest 400 stron dziennie, tak jak to za Stalina. Wielu nie wytrzymuje.
  Znam studentke z Rosyjskiego Uniwersytetu Humanistycznego, ktora studiowala przez miesiac i stwierdzila, ze fizycznie nie wytrzymuje tempa i wrocila do domu. Naturalnie, ze wyklady sa prowadzone po angielsku choc
  mile widziani sa roznojezyczni studenci.

  Kontekst w skali globalnej

  Popatrzmy na sytuacje na Ukrainie w kontekscie globalnym, biorac pod uwage role jaka Zachod przygotowal dla Ukrainy:
  Po pierwsze: walka przeciwko Rosji
  Po drugie: zderzenie z Chinami
  po trzecie: rozpetanie wojny na Bliskim Wschodzie.

  Powtarzam: nie wszystkie te grupy z Zachodu koniecznie chca rozpetac wojne na Bliskim Wschodzie: Ale kilka z nich jest bardzo zainteresowanych. Zarowno Arabia Saudyjska jak i Izrael bardzo chca wojny z najprzerozniejszych powodow. Ale te trzy powody sa realizowane na Ukrainie.. Wszystkie trzy maja wspolny cel i mianownik:
  To znaczy globalna geo-polityczna redystrybucja bogactw naturalnych w czasie globalnego kryzysu ekonomicznego.

  Putin tlumaczy Zachodowi:
  "Jesli wasza pomoc krajom 3-go swiata jest prawdziwa i szczera to dlaczego zabijacie i niszczycie agrikulture tych panstw przez subsydiowanie waszych farmerow, zeby mogli swoje produkty sprzedawac w krajach trzeciego swiata?
  Rosja istnieje od ponad 1000 lat i zawsze dazyla do niezaleznej polityki zagranicznej i ma zamiar te niezaleznosc kontynuowac

  McCain nienawidzi Putina do szpiku kosci. Probuje wszystkimi slowami opisac Putina jako afrykanskiego despote. Totez Putin kiedys powiedzial, ze McCain cierpi na uraz powojenny z okresu wojny w Wietnamie.
  McCain za wszelka cene chce wywolac wojne miedzy USA i Rosja

  by Deqi - Arawit

  http://mereja.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=78156#p476777
 • @Tiamat 20:00:00
  Dziękuję serdecznie za obszerną informację dotyczącą działalności dywersantów na Ukrainie.

  Myślę, że Rosja nie zatroszczyła się po upadku Związku Radzieckiego by zbudować tam swoje struktury wpływów na Ukrainie w kraju w którym przecież z pewnoscią mieszkają jej zwolennicy a wręcz rodowici Rosjanie i to z pokolenia na pokolenie.

  Nie wierzę obecnym sugestiom i tzw sondażom , że ponad połowa Ukraińców jest obecnie wroga Rosji.Te sondaże nie są robione przez niezależne ośrodki tylko na potrzeby obecnego reżimu by manipulować i oszukiwaç ludność Ukrainy.

  Pozdrawiam
 • @rumpelsiltskin 19:23:57
  We Wrocławiu jeszcze przed Majdanem był na koszt Polski ośrodek szkoleniowy dla formacji neonazistów Azow.

  Tak wyglądała współpraca między władzami miasta a bandytami z pod znaku Azow.
 • @Rzeczpospolita 19:32:50
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1721302,1,bojownicy-z-prawego-sektora-rozne-odcienie-nacjonalizmu.read
 • Moze nie całkiem objektywnie i cała prawda o bestialstwach Azow, ale zawsze to coś.
  https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/78432/Wiadomosci-z-Donbasu-REPORTAZ
 • @Alfax 21:06:04
  "Nie wierzę obecnym sugestiom i tzw sondażom , że ponad połowa Ukraińców jest obecnie wroga Rosji."

  Janukowycz wygrywał wybory nieco ponad połową głosów, a ci co na niego nie głosowali, nie wszyscy byli banderowcami albo antyrosyjcy.

  Na Zieleńskiego zagłosowało około 75%, głównie ci co mieli dość Majdanu i Poroszenki.

  Jest projekt "ukrainizacji" Ukrainy, głównie przez rugowanie języka rosyjskiego i kultury. Ale ma to małe szanse na powodzenie, taki proces musi zająć ze dwa pokolenia, i mieć poparcie ogółu (takie jakie miał nowohebrajski w Izraelu). Nowy język oparty na dialekcie halickim nie ma znaczącej siły przebicia. Wyszywanki kultury nie zastąpią.

  Co innego jeśli by obietnice majdanowców osiągnięcia zachodni-europejskiego poziomu życia zostały spełnione. Zamiast tego jest bida po kolina i kraj się wyludnia.
 • @rumpelsiltskin 19:23:57
  Dokument, i to w Polsce.

  https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,23904701,ukrainscy-faszysci-sa-szkoleni-w-polsce.html?disableRedirects=true
 • @Alfax 21:06:04
  "Rosja nie zatroszczyła się po upadku Związku Radzieckiego by zbudować tam swoje struktury wpływów na Ukrainie"

  Za Jelcyna nie było o tym mowy, a później Rosjanie mieli za dużo pracy stawianiem swego kraju na nogi.
 • @rumpelsiltskin 19:23:57
  To też jest dokument i świadczy o polskojęzycznych władzach w Polsce.

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/polska-firma-ochroniarska-esa-miala-szkolic-ukrainskich-najemnikow/lfw11mz
 • @Pedant 21:34:38
  Tak to fakt, Jelcyn był zdrajcą nr.1 razem z Gorbaczowem. Dobrze wspierani przez Stany Zjednoczone.
 • @Alfax 21:16:53
  "Tak wyglądała współpraca między władzami miasta a bandytami z pod znaku Azow."

  Trzeba te szkolenia przyswajać, bo mogą się przydać, także wtedy, gdyby nam przyszło znów wojować z banderowcami. Oni się szkolą, a my co?

  Jak na Białorusi "sztuczna inteligencja" "zdejmuje" kominiarki z głów OMON-owców, pokazuje kolejny film. To przestroga również dla naszych stróżów prawa, bo ich też będzie można w każdej chwili zidentyfikować, choć oni strzegą swoją prywatność. Nie ma anonimowości w XXI wieku...

  Proszę zwrócić uwagę, że na obrazie oprogramowania do identyfikacji OMON-owców momentami pojawia się polski interface. W bazie OMON-owców są też informacje, fotografie i dane dotyczące ich rodzin.

  link (jęz. ros. 5 min): https://youtu.be/FAJIrnphTFg
 • @Pedant 21:32:55
  Tak tylko 75% na Zełenskiego bez kilku milonów pozbawionych prawa głosu bo mieszkają w Rosji. A poza tym tak faktycznie to niegyś prawdziwie prorosyjskie partie łacznie z komunistyczną są na Ukrainie zakazane, więc na kogo zwolennicy zakazanych partii mieli głosować?
 • @rumpelsiltskin 21:42:44
  No cóż żyjemy w czasach że indywidualni bandyci i całe bandy są bezkarne chronione przez sądy, prawników. 

  Ktoś pracujący w organach policyjnych, porządowych udostępnił dane osobowe. Jednym słowem kret, 5 kolumna czy poprostu szpieg. Agent nawet obcego wywiadu.

  Za srebrniki tacy ludzie wydadzą własną matkę i ojca i rodzeństwo
 • Jedno jest pewne, Białorusią nie rządzi żydowska mafia.
  Łukaszenka to Słowianin i jak by nie było on nie odda Białorusi w łapy żydów ❗❗❗

  Chociaż w tej kwestii Białoruś nie pozwoli stać się kolonią żydoamerykańską.

 • @Alfax 21:56:00
  Brawo za publikację tego artykułu.

  Salution ☺✔
 • Dkc
  https://m.neon24.pl/328eca721f7d8b8a600b2a39ca4354e8,14,0.jpg
 • @Leonardo da Vinci 02:34:26
  Należałoby napisać że. ..

  To jest wiec poparcia dla Łukaszenki

  https://m.neon24.pl/328eca721f7d8b8a600b2a39ca4354e8,14,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej