Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2427 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Białoruś - Ukraina. Wywiad z byłym premierem Ukrainy.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Azarow opowiedział, co czeka Białoruś w przypadku zwycięstwa sterowanej z Zachodu na Białorusi „rewolucji”.

 

 

 

 Były premier Ukrainy Mykoła Azarow powiedział, co czeka Białoruś w przypadku rewolucji według ukraińskiego scenariusza.

 Odpowiadając na pytania specjalnego korespondenta KP.ru Aleksandra Kotsa, wyraził przekonanie, że Białoruś nieuchronnie powtórzy los Ukrainy, jeśli przejdzie na „model europejski”.

  „STO PROCENT -bedzie to AMERYKAŃSKA KOLONIA - PROTEKTORAT ”

 Gdy tylko były premier Ukrainy Azarow podjął publikacje o Białorusi, jego konto na Facebooku zostało natychmiast zlikwidowane. A następnie zdradziecko zamknęli też jego kanał YouTube.

Tak właśnie działa wolność poglądów i wolność człowieka po amerykańsku  ! Blokada i cenzura,  zamykanie ust.

Azarow ponownie otworzył już nowy kanał na YouTube, nową stronę na Facebooku. Ale wszystkie archiwa, materiały, abonenci - 230 tysięcy i 170 tysięcy - zniknęły. Codziennie przybywało pół miliona czytelników. Teraz zaczna od nowa. Więc tak wygląda prawdziwa - wolność słowa - w amerykańskim stylu. Tak samo wcześniej  z Azarowem postąpiono   na Ukrainie.

Obecnie gdy wieczorem Azarow udzielał wywiadu państwowej stacji TV na Białorusi, to w nocy Amerykanie już jego konto zablokowali bez żadnego wyjaśnienia.  Metoda jest taka. Odetnij wszystkie informacje niekorzystne dla interesów USA i UE a zostanie zastosowana totalna blokada twoich opinii. Następnie rozpocznie się z Zachodu bezwzględna propaganda za pośrednictwem sieci społecznościowych i kanałów telegramów w Internecie i następuje całkowita dezinformacja ludności Ukrainy i Białorusi oraz masowany atak na tych którzy krytykują działania opozycji wspieranej przez Zachód. Wszystko jest takie samo jak przed Majdanem w trakcie i po ukraińskim Majdanie.

Jedyna różnica polega na tym, że Majdan miał na terenie Ukrainy swój własny ośrodek telewizyjnej propagandy popierającej protesty uliczne i zamach stanu ...

Teraz są zaangażowane obce państwa które nadają na terytorium Białorusi. Telewizja satelitarna z Polski i Litwy jest spokojnie odbierana w Białorusi. Wszystko było latami przygotowane dla absolutnie ogłupionych, gromadzili dla młodego pokolenia opowieści o „świetlanej przyszłości Europy”. Latushko (były minister kultury Białorusi, członek protestacyjnej Rady Koordynacyjnej, który wyjechał do Polski ) Ciągle mówi, że na próżno zaciągnęli pożyczkę w Rosji, bo to jest obciążenie. Ale według niego to pożyczki z Europy są bardziej wiarygodne, to są reformy, to jest bogate życie europejskie. Latushko gdy był ministrem w swoim życiu ani grosza nie otrzymał od Unii Europejskiej za to chętnie wyciągał łapy po pieniądze w stronę Rosji. 

A jeśli naprawdę zacznie Białoruś to robić ?

To w końcu zobaczy jak prawda wygląda, będzie identycznie jak ma obecnie Ukraina która otrzymała największy kredyt we wszystkich latach - 1,1 mld euro na upokarzających warunkach z punktu widzenia suwerenności.

Na przykład ? - na Ukrainie Naftohaz czy Energoatom to przedsiębiorstwa państwowe, ale tam rada nadzorcza teraz składa się w 70% z obcokrajowców i musi znajdować się poza granicami kraju. Na Ukrainie obecni sędziowie są wybierani przez komisję wyłącznie spośród cudzoziemców. Jeśli więc Latushko będzie próbował błagać o coś dla Białorusi, to nikt nie da mu 3-4 miliardów. A jeśli dadzą 300-400 milionów, to na takich warunkach że Białoruś będzie musiała wszystko wykonywać co tylko Zachodni bankierzy zadecydują.  Dla Latuszki to nie ma znaczenia, on już jest agentem obcych wpływów. Ale Białoruś straci całkowicie  swoją suwerenność.

Z Rosji otrzymane 1,5 miliarda euro jest pewne, że wówczas  przepadną bez żadnych zobowiązań. Tak jak to było po krwawym  przewrocie na Ukrainie. Ukraina przecież otrzymała wielokrotnie pożyczki od Rosji a obecna junta ukradła te miliardy bo nie spłaca pożyczki. 

 CAŁKOWITA PROMOCJA ZALEŻNOŚCI i UBÓSTWA.

 Lderzy białoruskich protestów wzywają ludność do strajku, uchylania się od płacenia podatków, od opłat usług komunalnych ...

Azarow, - " Mogę powiedzieć, do czego doprowadzi zmiana reżimu na Białorusi i przejście na „model europejski”. Podążaliśmy tą drogą od 2005 roku, wraz z pomarańczową rewolucją. A kończąc na Majdanie 2014. Na Ukrainie były takie same hasła.  A do czego doszła Ukraina? Jak jest obecnie dla przeciętnego Ukraińca ?. Doszło do tego, że zaczęliśmy płacić dziesięciokrotnie więcej za usługi komunalne - za gaz, prąd… Teraz nasze taryfy są wyższe niż w Europie. A rzeczywisty poziom płac spadł. A teraz, według ich statystyk, średnia zbliża się podobno do 400 dolarów. Ale to jest średnia oparta na kolosalnych dysproporcjach, biorąc pod uwagę dochody oligarchów i bardzo zamożnych urzędników.

■ Na Ukrainie pensja szefa korporacji państwowej może wynosić 3-5 milionów dolarów. ■

Jeśli podzielisz to przez resztę ludności, otrzymasz średnią całkiem niezłą liczbę.

Ceny wzrosły. Teraz jedzenie jest droższe niż w Polsce. Przeciętna emerytura wynosi 120 dolarów, z czego 60% jest wydawane na media. Ukraina została importerem żywności ! Żyzna ziemia, klimat, a Ukraina importuje produkty. Eksportuje kukurydzę, zboże, słonecznik, wszystko inne importuje. A co z branżą przemysłową ?  - Prosty przykład. Fabryka traktorów w Charkowie była jedną z największych w ZSRR. Produkowała 100 tysięcy ciągników rocznie. Teraz przeszli na produkcję jednostkową. Fabryka praktycznie stoi. Ta sama perspektywa czeka na Mińską Fabrykę Traktorów. Unia Europejska narzuci dostawy swoich maszyn rolniczych. Pomimo faktu, że Gomelselmash, Mińska Fabryka Traktorów to doskonałe przedsiębiorstwo. Wytwarzają tam w oparciu o nowoczesną technologię. Ale to nikogo nie powstrzyma. Zostaną sprywatyzowane, przekazane obcym właścicielom, bo na Białorusi nie ma miliarderów.

Dla białoruskich zakładów będzie perspektywa: albo zaorać na konkurencyjnym rynku, na którym szybko zbankrutuje, albo po prostu pociąć fabrykę na złom i sprzedać, tak jak to się dzieje na Ukrainie podczas „europejskich reform” czyli zlikwidowano 4,5 tys. Ukraińskich przedsiębiorstw. Przyszłość białoruskich fabryk jest nie do pozazdroszczenia. UE nie potrzebuje konkurenta. Podobnie jak Amerykanie.

Po co Zachód chce mieć słabą Białoruś? 

Aby zamienić ludzi w stado, rozgoryczone i wrogie w stosunku do Rosji. Biednym krajem jest łatwiej rządzić. Ukraina pokazała, że ​​minęło 15 lat od pierwszej „pomarańczowej” rewolucji, a jest już pokolenie, które przeszło przez szkoły, pranie mózgów w których uczą, że Rosja jest wrogiem ludzkości, agresorem i barbarzyńcą. Wmawia im się, że gdyby nie Rosja, to wszyscy żyliby jak w Szwajcarii.

To totalna propaganda i cenzura która wyklucza inne opinie. To samo czeka na Białoruś. Ci młodzi ludzie, którzy teraz wychodzą na ulice, stracą przede wszystkim pracę !.  Głównie ci Białorusini mający wyższe wykształcenie. Wieleu ma wykształcenie z nauk humanistycznych I nie będą potrzebni z dyplomami humanistycznymi obcej oligarchii. Białoruscy inżynierowie nie będą teź potrzebni, jeśli nie będzie przedsiębiorstw. Poziom edukacji się załamie. Wyszkolenie dobrego inżyniera wymaga bardzo poważnej wiedzy. A żeby przeszkolić pracownika na plantacjach truskawek w Polsce czy w Niemczech nie potrzebujesz żadnej wiedzy. Mówią, że obecnie za granicą pracuje prawie 8-10 milionów obywateli Ukrainy. W 1991 roku Ukraina liczyła 52 miliony mieszkańców. Obecnie, według obliczeń ukraińskich urzędników, opartych na spożyciu chleba, mleka i mięsa, pozostało 37 milionów Ukraińców. Oczywiście liczą razem z Donbasem i Krymem. Jeśli bez tych Republik, to pozostaną 32 miliony. Gdzie się podziało przeszło 20 milionów obywateli w ciągu 30 lat niepodległości Ukrainy?

Okoĺo 300 tysięcy ludzi rocznie to zgony na Ukrainie pomnożone przez 30 lat - to 9 milionów. Reszta to emigracja 10 milionów. To jest porównywalne z całą populacją Białorusi ! Lwia część emigrantów jest w Rosji już się osiedliła i otrzymała obywatelstwo. Było dwa miliony pracowników sezonowych, reszta jest w Europie, Ameryce.

ODDZIELIĆ WSZYSTKICH ORGANIZATORÓW”

Protestujący na Białorusi mówią: nie jesteśmy przeciwko Rosji. Chcemy być przyjaciółmi ze wszystkimi - zarówno z Moskwą, jak i z Europą. Kłamją bo wiemy jak jest. Wszystko się powtarza. Skoro Polacy i Amerykanie organizowali ten protest, Według szacunków spodziewali się, że zrobią przewrót za dwa, trzy lata. Był program, były finanse i są odpowiedzialni za ten sponsorowany wywrotowy antybiałoruski biznes. Przygotowywano agentów wpływu, przyszłych przywódców i działaczy. Wszyscy zostali przeszkoleni. Ale wszystko wydarzyło się nie tak, jak wcześniej na Ukrainie. Na Ukrainie też były strajki górników zaczęły się nie od zera, ale po przeszkoleniu liderów związków zawodowych w związkach zawodowych w Ameryce. Tak jest teraz i na Białorusi.

Dlaczego Amerykanie i Polacy zainwestowali pieniądze?  By doprowadzić do władzy na Białorusi tych, którzy są zdeterminowani w nienawiści do Rosji, by mieć garstkę przyjaciół którzy będą uciskać 90% Białorusinów w imię hegemonii Stanów Zjednoczonych.  Na Ukrainie został dokonany zbrojny pucz i nastąpila zdrada ojczyzny. Ukrainą rzadzą obecie z nadania USA marionetki. To jasne. Amerykanie i UE potrzebują kraju wrogiego Rosji. Tak będzie i na Białorusi, gdy tylko ich marionetki dojdą do władzy. Na Białorusi, rozpocznie się jawny antyrosyjski kurs.

Wszystkie faktory prorosyjskie zostaną fizycznie eksterminowane, tak jak to było i jest na Ukrainie, lub wrzucone do więzień, zacznie się prześladowanie, eleminacja nauczycieli, ludzi kultuty, tych co mają odmienne poglądy, kraj zamienią w proamerykański protektorat, w zombie. Po pięciu latach - nie poznasz Białorusi !  Nikt na Zachodzie nie jest zainteresowany losem Białorusinów. Jakie kłopoty ich czekają, czy stracą pracę, czy gospodarka się załamie - kogo w Ameryce i Polsce to obchodzi czy martwi ? Potrzebują następnego kraju wrogiego Rosji.

Czy można się temu oprzeć ?  Azarow, - Jest tylko jedna szansa - natychmiast potraktować to co obecnie dzieje się na Białorusi jako zamach stanu, jako zdradę kraju na rzecz obcych państw i obcej agentury.  Izolować wszystkich organizatorów. Białoruś musi zrobić to, czego na Ukrainie nie zrobiono. Dać jasną ostrą zdecydowaną odpowiedź wszystkim, którzy popierają tą Cichanowską (uznaną tylko:przez jej sponsorów jako prezydenta), że są winni zdradzie i bedą ponosić odpowiedzialność karną za zdradę. Jeżeli Polska uznała Cichanowską za prezydenta to dlaczego stosunki dyplomatyczne z Polską do tej pory nie zostały zerwane ?  Azarow, - właśnie Białorusini nie bójcie się tak jak my się baliśmy, okrzyków Amerykanów o sankcjach oni i tak nałożą swoje idiotyczne sankcje. Białoruskie władze muszą powiedzieć ludziom: nie będzie już „europejskiej drogi”  żadnego majdanu.

Nie dopuścimy do tego by Zachód zrobił z Białorusi latynoamerykańską dyktaturę i bananową republikę, swoją kolonię z marionetkami u władzy.

UNIA Rosja & Białoruś ?

Azarow, - Dla Białorusi by nie zatracić związku z Rosją jest tylko jedna droga - to sojusz z Rosją. Białoruska gospodarka jest zintegrowana z rosyjską. Na rynku rosyjskim jest już 50% jej eksportu. Białoruś potrzebuj dużych projektów współpracy. Takich jak ta budowa elektrowni atomowej. Im więcej takich projektów, tym więcej ludzi się w nie angażuje - studentów, robotników, inżynierów, inteligencji naukowej, urzędników. Tym będzie wyższy dobrobyt. A co ze wspólną armią, walutą? Czy to jest to konieczne?  Dlaczego nie? Związek Radziecki był kiedyś wspólnym rynkiem dla 15 republik. Czy Państwo Związkowe Rosji i Białorusi może odnieść taki sukces, że Ukraina będzie chciała do niego dołączyć ? By to mogło być możliwe, to do tego ▪ na Ukrainie konieczna jest zmiana reżimu ▪. Teraz jest tam reżim neonazistów i antyludzki. Dopóki to się nie zmieni, nie ma o czym mówić !.

Wierzę że ludzie są na to gotowi. Jednak ludzie boją się mając przed oczami Odessę i Donbas...

W przypadku Rosji i Białorusi wszystko zależy od kursu gospodarczego. Jeśli uda im się osiągnąć wysokie stawki w gospodarce, to unia z Rosją będzie atrakcyjna. Atrakcyjność zależy nie tylko od sukcesu gospodarczego, ale także od tego, jak władza  prezentuje się światu. Rosja, Białoruś i Ukraina mają wszelkie możliwości, by bardzo szybko się wspólnie rozwijać. Za 20-lat osiągnąć poziom w Chinach, Europie, Ameryce. Tylko muszą te dwa kraje zmienić priorytety, pokojowa współpraca w miejsce wrogiej konfrontacji na zlecenia zamorskich hegemonów i ich europejskich wasali. Indywidualnie tak dla Białorusi jak i dla Ukrainy na pewno potrwa to dłużej. A może być tak że jsko wasale Zachodu nie osiągną takiego poziomu nigdy. 

 

 

 

Unia trzech państw jest możliwa po zmianie reżimu o ideologii banderowskiej na Ukrainie.

 

KOMENTARZE

 • My Polacy, obywatele państwa zarządzanego przez niepolaków
  przepraszamy Białorusinów i Ukraińców, uczciwych obywateli Białorusi i Ukrainy za wtrącanie się nie naszych władz, będących na pasku żydoameryki, w wasze sprawy, to tylko wy jeśli sami chcecie, możecie zmieniać lub nie swoje państwa.
 • Artytkuł od strony merytorycznej - bez
  zastrzeżeń. Jednak razi mnie jedno - mianowicie ów były premier nie uwzględnia tego, że Polska też jest pod czarcią okupacja. To nie z inicjatywy Polaków było popieranie banderssynów na Majdanie czy teraz hucpy na Białorusi. To inicjatywa polskojęzycznego, czarciego pomiotu i nielicznych pożytecznych, polskich idiotów - co to dusze swoje dali sobie obrócić w szatańskie odchody - w stu procentach - na wieczne potępienie.
  Wniosek?
  Tak - sztampa jest taka sama jak w przypadku Ukrainy obracania tych terenów i mieszkających tam ludzi w szatańskie odchody. Zresztą niemal wszystkie, wielkie cywilizacje na przestrzeni tysięcy lat - czarci pomiot obracał w niebyt - w szatańskie odchody - też od jednej sztampy.
 • "gdyby nie Rosja, to wszyscy żyliby jak w Szwajcarii"
  to nie jest tylko propaganda dla Białorusinów,

  polscy młodzi wykształceni z wielkich miast święcie w to wierzą.
 • Jak widzę policję Łukaszenki
  pałujacą opłacanych przez "wolny świat" chuliganów to serce mi rośnie. Może jeszcze nie wszystko stracone?
  Teraz te tchórze wysyłają na ulice kobiety, większego zbydlecenia nie widziałem.

  5*****
 • Cenzura w Sieci galopuje.
  NEon już jest odcięty od pejs-zbuka.
  Gugiel zablokował reklamy na portalu. Kokosów z tego nie było ale na skromne utrzymanie portalu starczało.
  Jaki będzie następny ruch? Całkowicie prąd wyłączą? Kto wie?
  Pewnie mają zostać tylko różne "niezależne" i "niepoprawne", które pracują dla syjonistycznej propagandy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:05:42
  dzien dobry
  wracam do mojej poprzedniej propozycji
  100 miesiecznie od lba
  kazdy komentarz 1 zl

  wolnosc kosztuje
  pozdrawiam
  PS wstawic ogonki czy zrozumiales ?
 • @rowszan 09:13:51
  bez sensu, czyli mają pozostać same płatne trolle?
 • @interesariusz z PL 09:24:01
  oczywiscie , mozna z przyczyn ekonomicznych zamknac portal .
  Ty dalej nie pojąles , ze w zyciu nie ma nic za darmo ? Nawet troll kosztuje .
 • Zwolennicy Belomajdanu zorganizowali kolejny sabat pod ambasadą Białorusi
  https://www.youtube.com/watch?v=YL_69jBd6ps&feature=emb_logo
 • "Wskaźniki czasów Janukowicza Ukriana
  osiągnie za 20 lat" -powiedział stary majdaniarz Saakaszwili.W dodatku powiedział to w 2015 roku co każe myśleć że dziś,czyli po 5 latach, wskaźniki wyglądają jeszcze gorzej. https://ria.ru/20150614/1069969736.html

  Nabieram przekonania że pewne stany np brak państwowości, nie wynikają z wyjątkowo niekorzystnych warunków politycznych na jakie napotyka dana narodowość, a z braku kwalifikacji do jego (państwa) powołania i utrzymania.Zgodnie z zasadą mówiącą że "jeśli ogórek nie śpiewa i to o żadnej porze to widać z woli nieba prawdopodobnie nie może"

  Ukraina wyszła z ZSRR z ogromnym "wianem".Z przyczyn klimatyczno-geograficznych ZSRR dużo inwestował właśnie w tę republikę.Jak utrzymują znawcy na dzień 1992 ukraińskie państwo miało wszelkie dane aby w ciągu kilku lat prześcignąć państwa zachodniej Europy.Podobno wystarczyłyby niewielkie korekty ekonomiki,nieco konsekwencji w zarządzaniu i przyzwoitości w relacjach z sąsiadami i sukces był na wyciągnięcie ręki.Nie wykorzystali szansy,wszystko roztrwonili a przez najbliższe 500 lat (jeśli w przyszłym tygodniu nie wybuchnie wojna),będą twierdzili że za ich klęskę odpowiedzialność ponoszą wszyscy poza nimi samymi.
  W tym ostatnim bardzo są podobni do Polaków.
 • @rowszan 09:13:51
  Propozycja sensowna ale użytkownicy przyzwyczaili się do darmochy.

  //wstawic ogonki czy zrozumiales ?//

  Ledwo ledwo ale zrozumiałem :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:45:00
  do PoPisow tez sie przyzwyczaili . Czas zaczac zmieniac przyzwyczajenia .
  Najwyzszy czas .
 • @interesariusz z PL 09:24:01
  To raczej trolle powinny płacić za przywilej pisania tutaj. W razie czego mam gotową listę :)
  Spokojnie, Ciebie na niej nie ma :)
  Choć propagowanie namordnika można uznać za działalność komercyjną... Powinieneś odpalić działkę :)
 • Skoro tak bardzo im się podoba "nowe" ,żeby było tak jak jak na Ukrainie...
  Jeden przykład z wielu..

  Robotnicy z Kremenczugi zabarykadowali się dziś w zbiorniku z ropą, żądając wypłaty wynagrodzenia za oczyszczenie go ze smoły węglowej, co robili przez 2,5 miesiąca. Przez ten czas pracując w ekstremalnie trudnych warunkach wypełniali sumiennie swoje obowiązki!  Według UNIAN zbiornik ten znajduje się w rejonie portu Reni i jest przeznaczony do przechowywania produktów naftowych.

  „Ludzie zabarykadowali się w zbiorniku i domagają się wynagrodzenia. Znajduje się on nad brzegiem Dunaju. Wysokość około 11 metrów, ładowność około 3 tysiące ton - powiedział dziennikarzom mieszkaniec Reni.

  Według niego, robotnicy ostrzegli , że jeśli nie dostaną pieniędzy, podpalą się w zbiorniku .itd....

  https://bessarabiainform.com/2020/09/v-reni-rabochie-iz-kremenchuga-dobilis-vyplaty-zarplat-ugrozhaya-samosozhzheniem-v-tsisterne/


  A tak żyje "lepsza" część....kasta narodu ukraińskiego.
  https://tsn.ua/ru/politika/korolevskie-dvorcy-pod-kievom-i-uyutnye-gnezdyshki-v-evrope-kakie-osobnyaki-stroyat-ukrainskie-chinovniki-684787.html
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:48:28
  to fakt , Gosc lebski acz uparty, powinien placic dubeltowo :))))
 • @rowszan 09:30:47
  a ileż kosztuje utrzymanie witryny ?

  wielu małych, drobnych przedsiębiorców utrzymuje swoje.

  Najwyższy czas wyzwolić się i budować rozproszone witryny na prywatnych kompach użytkowników.
 • @rowszan 09:53:14
  Myślę, że raczej % od obrotów. NEon stałby się bogaty i może nawet własną TV by założył?...
 • @ikulalibal 09:42:21
  "ukraińskie państwo miało wszelkie dane aby w ciągu kilku lat prześcignąć państwa zachodniej Europy.Podobno wystarczyłyby niewielkie korekty ekonomiki,nieco konsekwencji w zarządzaniu i przyzwoitości w relacjach z sąsiadami i sukces był na wyciągnięcie ręki."

  A co myśleć o 10-tej potędze gospodarczej świata, Polsce?

  Nudzą mnie te wszystkie rozważania o Ukraińcach, czy innych ...sinach, skoro nikt nie rozumie, dlaczego i kiedy pozwolił na upadek Polski.

  Czy MY się kiedykolwiek odrodzimy ?
 • @interesariusz z PL 09:53:58
  //Najwyższy czas wyzwolić się i budować rozproszone witryny na prywatnych kompach użytkowników.//

  I dlatego ma zniknąć NEon?
 • @fretka 09:31:56 Film
  Przykre to widzeć i serce się kroi jak te młode gnomy płatne judasze za srebrniki sponsorów z Zachodu stoją z flagami biało czerwono białymi z czasów kolaborantów z hitlerowskimi Niemcami i okupantami.

  Samo to obnaża kim ci ludzie są i jaką chcą uczynić Białoruś.

  Salution ✔
 • @interesariusz z PL 09:53:58
  sama obecnosc na serwerze niewiele , praca konkretnego informatyka juz calkiem sporo .
  Raczej powinnismy sie scalac niz rozpraszac
  Tradycyjnie to wszystko jest moim zdaniem
  A teraz ide do roboty
  pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:45:00
  a zapytałeś o powód owego uporu w liternictwie ?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:48:28
  Nie każdy, jak Ty, niczego się nie boi. Ani troski o własne zdrowie, ani dbałości o życie innych. Taki szwedzki model myślenia. Czy aby na pewno mieszkasz we właściwym państwie ?
 • @fretka 09:31:56
  Policja w Moskwie powinna się nie patyczkować i usunąc tych z flagami nazistów.
  A poza tym kim oni są ? Białorusini? Ukraińcy? Rosjanami ? w godzinach pracy zaklucają porządek przed Ambasadą Białorusi i czy mają zezwolenie by tam demonstrować.
 • @interesariusz z PL 10:00:55
  //Czy aby na pewno mieszkasz we właściwym państwie ?//
  Dobre pytanie, czasami się zastanawiam czy to jeszcze moje państwo.

  //Nie każdy, jak Ty, niczego się nie boi.//
  Boję się! Np pająków. Boję się, żeby jakiś zanamordnikowany szaleniec mnie nie dźgnął nożem bo kiedyś tylko bandyci zakrywali twarz. Boję się...
 • @interesariusz z PL 09:58:15
  //A co myśleć o 10-tej potędze gospodarczej świata, Polsce?

  Nudzą mnie te wszystkie rozważania o Ukraińcach, czy innych ...sinach, skoro nikt nie rozumie, dlaczego i kiedy pozwolił na upadek Polski.//

  "Z pustego i Salomon nie naleje" panie interesariusz.
  Skoro nie mamy żadnych konkretnych danych tyczących Polski,to pozostaje nam się tylko domyślać przeszłości i spekulować co do przyszłości.Nie mamy takiego luksusu jak Rosjanie czy Ukraińcy,luksusu niezależnych ekspertów i niezależnych platform na których mogą się wypowiadać.
  W Polsce zarówno niezależni eksperci jak i mainstream przekonują mnie że przed 1989 r leżeliśmy na dnie z którego do dziś mozolnie się wydobywamy.Z braku dostępu do faktycznych danych musimy im wierzyć bo cóż nam pozostało.

  //Czy MY się kiedykolwiek odrodzimy ?//

  Poco pan pyta skoro doskonale zna odpowiedź.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:05:42
  Najlepsze w tym jest to, że ja w ogóle nie zauważyłem braku reklam. Świadczy to o uwadze, jaką im poświęcam. Z tego zapewne powodu reklamy są coraz bardziej nachalne, jak np. dodatkowa strona z reklamą, --- gdy przechodzisz od strony do strony, co zaczyna wykorzystywać coraz więcej witryn.

  Ciekawe, czym się ta walka amatorów darmowych treści z indoktrynerami skończy.

  Wielu ludzi tylko dlatego obserwuje życie polityczne i uczestniczy w zdalnym życiu społecznym w sieci, że wydaje się im to darmowe (bo utopione w ryczałcie dostępu do sieci). Reklamy prędzej czy później sprawią, ich uciążliwość, iż ludzie przestaną korzystać z darmowej informacji. I co wtedy?

  Na świecie są grupy maniaków, tworzące oprogramowanie buntownicze, poza kontrolą rządów i wielkich korporacji. Warto może zrobić witrynę opartą na sieci sąsiedzkiej. Z drugiej strony koszty gościnnego sługusa w chmurze nie są wysokie. Może trzeba poszukać sponsora, może wśród starców czytających neon są tacy, co mogliby sponsorować.

  Ja jestem zdania, że gdyby w czasach świetności nE właściciel poszedł za moją radą, i płacił wynagrodzenie autorom w wysokości symbolicznej, ja na początek proponowałem zwrot kosztów dostępu do sieci, to witryna byłaby obecnie tak potężna, że nie musiałaby się oglądać na nic. Mogłaby mieć dział własnej reklamy, i własnego handlu.
 • @trojanka 09:50:24
  A tyle banderowcy darli ryja, że Janukowicz żył w lususie.

  Pytanie ile milionów $ przekazała Polin tym banderowskim parasitom ❗❗❗

  https://youtu.be/sMzKeFU3wxI

  Ten kraj Ukraaina 2020 rok to dopiero speluna dla biedoty a dla oligarchów raj ❗❗❗

  https://youtu.be/CMBZUCBfuNI 

  Ludzie powinni zmieść te oligarchiczne pasożyty z powierzchni ziemi.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:58:43
  co przeszkadza neonowi przeniesienie w sieć sąsiedzką (oczywiście, ja nie słyszałem o takim oprogramowaniu witryn, ale w tym jest przyszłość), poza kosztem przeniesienia.
 • @Leonardo da Vinci 09:58:51
  ale mało kto to widzi.

  Po naszym rządzie można się spodziewać wszystkiego. Jemu chodzi o zmianę wyników 2WŚ.
 • @rowszan 09:59:00
  wielu informatyków tworzyło pro publico bono
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:18:53
  szaleniec zazwyczaj nie myśli o ukrywaniu się, ja bym się raczej bał tych z gołą mordą, bez kagańca. Tacy kąsają.
 • @interesariusz z PL 10:26:22
  Zmiana wyników 2 wś ?

  To 3 WŚ i THE END nie tylko dla USA ale i dla Polski.

  Ja nie wybieram się na taką zawieruchę, w imie pis^dzielców czy po^paprańców obcego pochodzenia udających Polaków.

  ✔☺
 • A tak dla rozrywki :Kalifat Londyn
  Na jednym filmiku -protest przeciwko restrykcjom "koronawirusowym..
  Obok protest BLM-Black Lives Matter, :

  https://twitter.com/i/status/1307463079006007299

  Dobre!!!
 • @provincjał 07:32:01
  Apel słuszny, to Białorusinów kraj i niech oni sami rządzą się w swoim państwie i decydują o swoim losie. Bez ingerencji sił pod flagami neonazistów.

  Pozdrawiam
 • @demonkracja 08:28:27
  Jak do tej pory to mu (szatanowi)! na świecie nie źle idzie.
  Wojny, zniszxzenia, kataklizmy, wirusy, głód itp... .

  Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 08:45:36
  Właśnie i tu jest problem. Ci młodzi zapatrzeni nosem w smartphona nic nie widzą poza granicami smartphona.

  Czasem mam wrażenie że oni żyją pod betonową kopułą chroniąca ich od bodźców zewnętrznych.
  Im jest obojętne czy to PiS czy PO czy to obcy byle smartphon miał zasięg.

  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:05:42
  Tak to są fakty. 

  Inne portale cenzurują komentarze i każde słowo związane z Żydami, NATO, Stany Zjednoczone, s nawet z upa odmianami.
  I to ma być ten wolny lepszy świat głoszony przez niosicieli amerykańskiej demokracji, świat pełen wolności i pluralizmu ? 

  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:00:16
  Tak, posługiwanie się kobietami w demonstracjach ulicznych to chwyt po niżej pasa.

  A za plecami tych dam, kryjący się chuligani z kamieniami . To nowy wynalazek Sorosa i zachodniej agentury w niszczeniu dobrze prosperującego państwa.

  Pozdrawiam
 • @rowszan 09:13:51
  Pewnie część by zasiliła a co z tymi z poza Polski ?

  Pozdrawiam
 • @fretka 09:31:56
  Dziękuję za ten ważny link i ciekawy tam kometarz związany z filmem.

  Pozdrawiam
 • @ikulalibal 09:42:21
  Takiej dysproporcji w standardzie życia to poza Ukrainą chyba w Europie nie ma.

  Garstka ludzi pływa w absurdalnym bogactwie gdy ogromna część żyje by doczekać jutra.

  Kto może to emigruje, czy o taką Ukrainę chodziło tym otumanionym ?

  Pozdrawiam
 • @trojanka 09:50:24
  Dziękuję za cenne dwa linki.

  Pozawiam
 • @interesariusz z PL 09:58:15
  " Czy MY się kiedykolwiek odrodzimy ? "

  Może następne pokolenia jak zawali się kraj z za wielkiej kałuży :))
  Z aspiracjami niesienia demokracji w bombach pod skrzydłami F F F 35...

  Pozdrawiam
 • @Alfax 11:18:07
  nie rozumiem ?
  100 zl to zaledwie 25 dolcow
  po za tym , nie wiem w jakiej formie prawnej jest prowadzona Firma , ktora ma prawa do Neon .
  raczej podmioty prowadzace D.G nie bardzo sie do tego nadaja , trzeba by miec fundacje , lub organizowac sie jakos inaczej .
  Mozna by sprzedawac male "neonki " uprawniajace do pisania i komentowania .
  Nie wiem czy jest koniecznosc takiej akcji , byc moze finanse firmy umozliwiaja bezproblemowe funkcjonowanie .
  Cenzura jest i bedzie sie nasilala . Sa mozliwosci prawne zmuszenia wlasciciela strony , lub uzyczajacego serwera do blokowania emisji
  Porady prawne w takim przypadku tez beda kosztowaly pieniadze
  Chyba , ze tak jak pisze interesariusz , znajda sie ludzie ktorzy dla dobra wspolnego , podejma sie takich dzialan bez wynagrodzenia .
  Pan Opara wypowiedzial wojne chcac brac w niej udzial - musimy byc przygotowani na konsekwencje .
 • @Leonardo da Vinci 10:24:18
  Tym bardziej nie zrozumiałe, ze mają obraz nędzy przez minionych 5 a 6 lat na Ukrainie ludzie na Białorusi są podatni na "reformy" pod egidą Zachodu wyniszczające kraj.

  Pozdrawiam
 • @rowszan 11:35:04
  Ja rozumiem.

  Zgoda, w wolność słowa i nie tylko jak przyjdzie taka potrzeba to każdy któremu zależy mówić, pisac prawdę musi inwestować.
 • @ikulalibal 10:20:56
  Z aktualnym długiem National Debet 365 miliardów $.
  Który nie ustannie rośnie oraz nad głową 447 !

  To raczej nie wychodzimy mozolnie tylko opuszczamy się w otchłań. 

  Pozdrawiam
 • @Alfax 11:38:02
  //To raczej nie wychodzimy mozolnie tylko opuszczamy się w otchłań.//

  Jeśli piszę o "mozolnym wydobywaniu się na powierzchnię" to wyłącznie gwoli przekazania opinii naszych "niezależnych ekspertów" które w kwestii historii sprzed 1989 r są dziwnie zbieżne z opiniami mainstreamu.
  Nic na to nie poradzę że taki np pan Michalkiewicz czy inny Braun,w kwestii PRL-u traci swój sokoli wzrok i nie wie (a raczej udaje że nie wie), jak i po co robi się zaopatrzeniowe niedobory i deficyty..Skąd ma wiedzieć skoro "puste półki" zaledwie od 250 lat są stałym elementem poprzedzającym każdą rewolucję i rewoltę.
  "Rewolucję francuską" zainicjował marsz zdesperowanych kobiet z braku żywności niemogących nakarmić głodnych dzieci zaś rosyjski przewrót lutego 1917 r wywołał brak chleba który znienacka gdzieś zniknął z petersburskich piekarni i nikt nie wiedział gdzie.
  Gdyby nie "puste półki" jakżeby Michalkiewicz uzasadniał wyższość kapitalizmu nad socjalizmem? przy użyciu jakich argumentów?
 • @rowszan 11:35:04
  Szanowni Panowie Rowszan i Alfax,

  Sprawa w sumie nie jest bardzo skomplikowana - w kwestiach własności oraz pomysłów co dalej...

  Uprzejmie proszę - czekam na kontakt - może pogadamy i coś wspólnie ustalimy. Oczywiście, jeżeli mamy iśc na wojnę - musimy się możliwie jak najlepiej przygotować...

  Pozdrawiam i do usłyszenia
 • Janukowicz
  W pewnym sensie, za Majdan jest też odpwiedzialny Janukowicz.
  Przez jego stanie w rozkroku i próba siedzenia na dwóch stołkach oraz co najważniejsze brak ze strony głowy państwa poleceń dotyczących likwidacji nazistowskich bojówek dzialających od wielu lat na Ukrainie i szkolonych przez amerykańskich speców od prowadzenia wojny przy pomocy terroru.

  Przecież nie było tajemnicà że w lasach na Ukrainie odbywały się ćwiczenia z bronią takich banderowskich bojówek jak Azow i Ajdar.

  Pozdr, :)
 • @Alfax 10:53:33
  I to nie wszystko.
  Bo zbrojenia pochłaniające tryliony €uro od zakończenia 2 WŚ .
  Zamiast te ogromne sumy przeznaczyć na dobrobyt ludzki. Na godne życie dla każdego. ...

  Pozdr. :)
 • @Ryszard Opara 13:21:40
  Szanowny Panie Ryszardzie Opara.

  Na wojne ? Ma Pan na myśli psychologiczną ?


  Pozdrawiam w 1 dniu jesieni a dla Pana w Australii 1 dzień wiosny :)
  i pokojowego słonecznego dnia :)
 • No pewnie, tylko Zachód zawinił a belka wielka jak 1000 letni dąb w oku siedzi
  No cóż, porażkę Ukrainy zwalać na Zachód mogą tylko ludzie za dzisiejszy stan Ukrainy odpowiedzialni. To nie Zachód jest odpowiedzialny za rozplenianie się po Ukrainie patriotyzmu na wzór bandytyzmu który niszczy relacje w ich społeczeństwie. To nie Zachód wymyślił Banderę. To nie zachód zaszczepił w Ukrainę kult chciwej i niezważającej na krzywdę ludzi ich rodzimej oligarchii. To wszystko w Ukraińcach tkwiło. Spójrzmy prawdzie w oczy. Nie pamiętacie jak większość Polaków cieszyła się z niepodległości Ukrainy? Co później się stało i dlaczego Polaków od nich odrzuciło? Sprawa prosta, "niech żyje Bandera". Nie pamiętacie jak to na początku zaczęto traktować "Lachów" i ich chcące się na Ukrainie rozwijać biznesy? Każdy kto próbował coś tam działać musiał stamtąd uciekać bo... Lach. Przesłuchajcie You Tube i ich z Polski niektóre filmiki. Nawet niektóre uczące się za darmo w polskich szkołach ukraińskie dzieciaki zamiast wdzięczności pałają do nas dziwną nienawiścią i tylko po wykorzystaniu polskich podatników pieniędzy chcą jechać dalej albo na Ukrainę wracać. Ludzie to widzą. Kto przy takim ich podejściu do życia będzie im pomagał lub z nimi o gospodarce pertraktował? Zachód?
  Jak było z Krymem? Teraz powoli wydaje się prawda. Istnieją poszlaki że jeden oligarcha Krym Rosjanom po prostu sprzedał. Po pojawieniu się 12 tysięcy zielonych ludzików na Krymie w okręgu było ponad 150 tysięcy ukraińskich żołnierzy którzy tylko przez liczebność mogli tamtych czapkami zakryć. Oligarcha który miał pełnomocnictwo nie tylko nic nie zrobił ale kazał wszystkie wojska z Krymu wycofać!

  Bieda która dzisiaj przeżywają to nie zachodu wina lecz samych Ukraińców którzy nie byli jeszcze gotowi aby samodzielnie zarządzać własnym państwem. Na dzisiaj istnieje wielka obawa że w niedalekich wyborach rządy przejmie partia prorosyjska złożona praktycznie z samych zamieszkałych na Ukrainie Rosjan oraz prawdziwych homo sovieticus którzy także na wschodzie w państwie mieszkają. Wtedy to Kijów powoli przejmie Rosja a zachodnia Ukraina oderwie się od całości.

  PS: Rosjanie rozgrywają Ukraińców i ich państwo dosłownie książkowo.
  To jest następny wektor upadku banderowskiej Ukrainy.

  PS2: Białorusini to inny aniżeli Ukraińcy typ człowieka. Tam scenariusz byłby absolutnie inny. Straszenie "Ukrainą" to jeden ze sposobów zniechęcenia Białorusinów do mrzonek o niepodległości od Rosji która nie musi być wcale podległością do Zachodu.
 • @provincjał 07:32:01
  Na szczęście agentura pis-po jest przez większość Polaków juź zdemaskowana.

  POPIS sam się zdemaskował przez działalność, jak wykonywanie rozkazów amerykańskiej ambasadorki i jak udostępnirnie terytorium Polski dla Knesetu, ktory bezczelnie będąc na terenie Polski opluwał nasz kraj i udostępnianie baz Amerykanom bez możliwości kontroli
  co Amerykanie tam wyrabiają i przechowują oraz w kwestii bezkarności amerykańskich żołdaków na terenie Polski.
 • @Stara Baba 15:06:01
  Dlatego ja tu napisałem że Janukowicz jest teź współwinny całej tej obecnej banderowskiej Ukrainy.

  "Janukowicz

  W pewnym sensie, za Majdan jest też odpwiedzialny Janukowicz. 
  Przez jego stanie w rozkroku i próba siedzenia na dwóch stołkach oraz co najważniejsze brak ze strony głowy państwa poleceń dotyczących likwidacji nazistowskich bojówek dzialających od wielu lat na Ukrainie i szkolonych przez amerykańskich speców od prowadzenia wojny przy pomocy terroru.

  Przecież nie było tajemnicà że w lasach na Ukrainie odbywały się ćwiczenia z bronią takich banderowskich bojówek jak Azow i Ajdar."
 • @Stara Baba 15:06:01
  " PS2: Białorusini to inny aniżeli Ukraińcy typ człowieka. Tam scenariusz byłby absolutnie inny. Straszenie "Ukrainą" to jeden ze sposobów zniechęcenia Białorusinów do mrzonek o niepodległości od Rosji która nie musi być wcale podległością do Zachodu."


  Z tym twierdzeniem się nie zgadzam. Sam fakt że figurują przeciwnicy Lukaszenki z flagami z czasów kolaborantów z 3 rzeszą świadczy o tym że kryją się tam ludzie którzy tak jak na Ukrainie po przejęciu władzy będą niszczyc wszystko co prorosyjskie i rosyjskie.Będą pogromy i zabójstwa tych którzy mają inne poglądy niż opłacani i wykreowani liderzy obecnych protestów.

  Były premier Ukrainy wyraźnie to wie bo obserwuje jakimi metodami działa Zachód w byłych republikach radzieckich. I ma rację.
 • @Stara Baba 15:06:01 Aby zrozumieć świat, trzeba zacząć od religii.
  Jeszcze niewiele ponad sto lat, w Ontario żaden katolik nie mógł piastować ważnego stanowiska. Kiedy Kennedy został prezydentem, to był prawie cud, bo to katolik.

  Tak samo jest na terenach Rosji i okolic. Na Krymie przejęto półwysep bez wystrzału. Żołnierzom wręczono ankietę do wypełnienia; kto Ukrainiec, a kto Rosjanin, ci co chcieli do Ukrainy, a było ich coś około 4 tys. zwyczajnie sobie wyjechali i koniec. A generał, teść ministra spraw zagranicznych Ukrainy, dostał medal od Putina za poddanie Krymu.
 • @Monaco 15:24:22
  Ostatnio pisałem, pod taką flagą "Białoruskie" pułki Rzeczpospolitej walczyły już 500 lat temu. Historia ich biało czerwonych barw sięga jeszcze dawniejszego czasu bo do XIII wieku. Husaria z litewskiej strony także miała na końcu swoich pik biało czerwono białe proporce. Głównym zagorzałym przeciwnikiem tych barw jest Rosja której kojarzy się to z wieloma bitwami
  za czasów Rzeczpospolitej gdzie Białorusini byli stroną przeciwną. No i jakby to wyglądało gdyby to Rosjanie dowiedzieli się iż wojska które sprawiły im łomot pod Kłuszynem oraz zajęły Moskwę były po części wojskami składającymi się z "bratniego" narodu o biało czerwono białych barwach? :)))
 • @Anna-PK 15:27:25 Zdrada!
  To tylko potwierdza to o czym sami Ukraińcy już mówią. Zdrada!
  Religia w tym przypadku nic wspólnego z Krymem nie miała. Czymś niespotykanym i parodią systemu jest to aby ktoś tam obcy wszedł z "ludzikami" na teren obcego państwa, rozdawał sobie karteczki, a potem dowolnie przywłaszczył kawał innego państwa ziemi. Bez zdrady lub rozlewu krwi jest to niemożliwe.

  PS: dlaczego Rosjanie zdecydowali się na siłowe zabranie Krymu to już inna sprawa. Szczerze mówiąc na ich miejscu także bym to zrobił a ludzie tam mieszkający całkowicie by mnie nie obchodzili.
 • @Stara Baba 15:39:09
  "Ostatnio pisałem, pod taką flagą "Białoruskie" pułki Rzeczpospolitej walczyły już 500 lat temu. Historia ich biało czerwonych barw sięga jeszcze dawniejszego czasu bo do XIII wieku. Husaria z litewskiej strony także miała na końcu swoich pik biało czerwono białe proporce. "

  Jest w tym trochę prawdy. Tak samo jak że swastyka była indoeuropejskim symbolem od tysiącleci. Niestety zarówno swastyka i biało-czerwono-biała flaga była oficjalnym godłem na okupowanej Białorusi.
 • @ikulalibal 10:20:56
  @ikulalibal pisze " Skoro nie mamy żadnych konkretnych danych tyczących Polski,to pozostaje nam się tylko domyślać przeszłości i spekulować (...)W Polsce zarówno niezależni eksperci jak i mainstream przekonują mnie że przed 1989 r leżeliśmy na dnie z którego do dziś mozolnie się wydobywamy.Z braku dostępu do faktycznych danych musimy im wierzyć bo cóż nam pozostało."

  A to świadczy, że @ikulalibal jest intelektualnym leniem , albo nie chce, czy nie potrafi dotrzeć do dostępnych danych na temat Polski sprzed 1989 r.
 • @Stara Baba 15:52:22
  "Czymś niespotykanym i parodią systemu jest to aby ktoś tam obcy wszedł z "ludzikami" na teren obcego państwa, rozdawał sobie ... Bez zdrady lub rozlewu krwi jest to niemożliwe."

  Wojska rosyjskie tam nie wchodziły, bo już były tam w swoich bazach. W zasadzie od ponad dwustu lat (od czasu jak Katarzyna Wielka pokonała Chanat Krymski). Co do "zdrady", to żołnierze ukraińscy albo przeszli na stronę rosyjską albo wrócili do swoich domów jeśli pochodzili z innych rejonów.

  Trzeba pamiętać, że obalony siłą Janukowycz był wybrany przez większość Ukrainców. Na południu i wschodzie dużą wiekszością.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:00:16
  Anglo - Saska - Dymo-kracja na filmie.
  https://www.youtube.com/watch?v=41QfI-3l3gQ
 • @Stara Baba 15:52:22 Rosjanie na Krymie mieli bazę i dzierżawili
  ją za rosyjski gaz dla Ukrainy.

  A do lat 50tych Krym był rosyjski. Chruszczow Krym przekazał Ukrainie, ale Krym miał autonomię. Po upadku ZSRR Ukraina cofnęła autonomię, w latach 90tych odbyły się 2 (słownie dwa) referenda o uniezależnienie się od Kijowa, które zlekceważono.
  Po tym jak na Krymie "rozdano kartki" w 2014 roku, było również referendum, coś przeszło 90% za Rosją.

  Widziałam, chyba rok temu, jak ukraińska telewizja błądziła po Sewastopolu i nikt nie chciał z nimi rozmawiać. Dziennikarz mówił, że czytają napis skąd jest telewizja i rezygnują.
  Zelenski, prezydent Ukrainy, mówił, my chcemy Krym, ale czy oni chcą Ukrainę, to już inna sprawa.
 • @Stara Baba 15:52:22 Trzeba znać historię.
  Historycznie Ukraina była podzielona Dnieprem na część polską i rosyjską a Krym należał do Tatarów, można powiedzieć, że Turcji, bo to był sojusz.

  A podział był właśnie ze względu na RELIGIĘ!!! Prawosławni, to Rosjanie, katolicy, to Polacy i muzułmanie to Turcy.

  Tak samo było i jest na Białorusi; Polacy, to katolicy, a prawosławni, to Rosjanie.
 • @Pedant 16:11:57
  Wojska rosyjskie miały prawo poruszać się tylko po swoich bazach.
  Na teren Ukrainy tylko za przepustką i nieuzbrojeni. Wyszły z baz uzbrojeni jak i tysiące dowieziono z głębi Rosji. "Rozpuszczono" Ukraińców bo nie było rozkazów. Nie było rozkazów bo odpowiedzialny za bezpieczeństwo oligarcha sprzedał Krym. Coś mi się zdaje że będzie jeszcze o tym bardzo głośno. Co do Janukowycza, no cóż kłania się problem panoszenia się Banderowców.

  PS: tak na marginesie, mało co nie poszczałem się w porty gdy transmitowano relacje z zajmowania posesji Janukowyca. Głównym gwoździem programu był pozłacany sracz. Od razu przypomniał się Sienkiewicz i "Ogniem i Mieczem" gdzie Kozacy nie wiedząc że trzymali w ręku nocnik pili z niego piwo.
 • @Anna-PK 16:27:09
  "Tak samo było i jest na Białorusi; Polacy, to katolicy, a prawosławni, to Rosjanie."

  No a Białorusini? Buddyzm? Islam?

  Pozdro!
 • @Anna-PK 16:27:09
  Co to się ma do dzisiejszego Krymu i jego sytuacji gdzie Car dawno temu zadbał aby większością byli tam Rosjanie a nie Tatarzy? Religia tam nic nie ma wspólnego do dzisiejszych wydarzeń. Tak samo z wydarzeniami na Białorusi. To że Białorusini chcą wywalić Łukaszenkę jest dalekie od tematów religijnych.
  Głównym zagrożeniem dla Rosjan w tym scenariuszu jest utrata dominacji rosyjskiego języka jak i prawdopodobieństwo utraty militarno-przemysłowych wpływów. Nie należy mieszać religii do współczesnych wydarzeń bo w większości to przeszłość. Historie trzeba znać ale pamiętać także o teraźniejszości.
 • @ Autor
  Warto słuchać mądrych ludzi.
  Dzięki za bardzo ważny wpis.
  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @provincjał 07:32:01
  Dołączam się do przeprosin.... :-(
 • @Stara Baba 16:39:18 Szanowna Stara Baba tak to sobie wyobraża.
  A takie są fakty!!!
  https://ukraina.ru/exclusive/20200919/1028967716.html

  https://cdn1.img.ukraina.ru/images/102896/77/1028967798.jpg

  Odebrano paszport arcybiskupowi. Dlaczego?
 • Rok 2006rządzi Juszczenko,pupil zachodu, wielbiciel polityki Bandery. Mieszkańcy Krymu protestują przeciwko USA i NATO !!
  Okrzyki "jankie go home" itd.
  https://youtu.be/fRFromsvtHI
 • @Stara Baba 16:28:27
  "Wyszły z baz uzbrojeni jak i tysiące dowieziono z głębi Rosji."

  Pierwsze słyszę. Może to prawda, bardzo proszę o źródła.

  ""Rozpuszczono" Ukraińców bo nie było rozkazów. Nie było rozkazów bo odpowiedzialny za bezpieczeństwo oligarcha sprzedał Krym."

  Niezupełnie, duża część dowództwa była prorosyjska i panował paraliż spowodowany przewrotem. Oglądałem wywiady z ukraińskimi żołnierzami i pracownikami koszar - po prostu weszli do armii rosyjskiej bo warunki jak żywienie, żołd były znacznie lepsze. Można powiedzieć, że zostali kupieni ;)

  Pierwsze jednostki wysłane na Donbas do pacyfikacji to byli ochotnicy z zachodniej Ukrainy. Wojsko nie bardzo chciało walczyć.
 • @Anna-PK 16:53:26
  :))))))) na pewno nie dlatego że jest katolikiem.
 • @Pedant 17:07:14 Wojsko nie chciało walczyć, a nawet nie było
  komu. Poroszenko robił łapanki na żołnierzy, w ciągu jednego roku było chyba 6 terminów poboru i ciągle nie było wojska. Uciekali.

  Przecież jak było pierwsze uderzenie, to Donbas nie był przygotowany, a Turczynow nie mógł go zdobyć. Starszyzna wojskowa jest prorosyjska i tego właśnie się NATO boi, nie wiadomo kto pracuje dla Rosji. Inaczej to Ukraina byłaby w NATO.
 • @Stara Baba 16:39:18
  "Głównym zagrożeniem dla Rosjan w tym scenariuszu jest utrata dominacji rosyjskiego języka"

  Wątpie aby język rosyjski mógł być zastąpiony nowoukraińskim (nieco się różni od dialektów halickiego i połtawskiego oraz popularnego surżyka). Sześć lat a nawet dwadzieścia lat to za mało. Szczególnie, że narzuca się "właściwy" język siłą i postrachem.

  Jest inny ważny czynnik, działa tu ekonomia skali. Na przykład literatura piękna, techniczna i naukowa w języku ukraińskim jest bardzo uboga w porównaniu z rosyjskim. Prędzej przejdą na angielski.

  Odgrywa tu rolę także rozczarowanie. Obiecano, że jak Ukraina zwiąże się z Europą to zapanuje dobrobyt. Zamiast tego PKB na głowę stał się ponad dwa razy niższy od białoruskiego a dawniej to Ukraina była zamożniejsza. Takie rzeczy zwykli ludzie zauważają.
 • @Stara Baba 17:13:18 To proszę mi powiedzieć skąd się
  wzięli Białorusini w białostockim województwie? Tam nigdy żadnej Białorusi nie było? Skąd się wzięli Ukraińcy w Polsce, kiedy historycznie nie było żadnej Ukrainy?

  Skąd się oni w Polsce wzięli?

  //:))))))) na pewno nie dlatego że jest katolikiem.//
 • @Stara Baba 16:39:18
  " Car dawno temu zadbał aby większością byli tam Rosjanie a nie Tatarzy?"

  Tatarzy nie byli długo większością na Krymie. Od powstania Chanatu Krymskiego w XV wieku (Tatarzy/Mongołowie przybyli na Ruś dopiero w XIII wieku) ich ilość zwiekszała się stopniowo. Były tam inne grupy etniczne, najstarsza to Grecy, którzy tam mieszkali co najmniej od połowy pierwszego tysiąclecia przed Chrystusem.

  Gdy Stalin wysiedlił ponad 200 tysiecy Tatarów, wysiedlił także około 200 tysięcy Greków. Pierwszych do muzułmańskich republik, drugich na wschodnią Ukrainę i do Rosji.
 • @Stara Baba 16:39:18
  //Co to się ma do dzisiejszego Krymu i jego sytuacji gdzie Car dawno temu zadbał aby większością byli tam Rosjanie a nie Tatarzy?//

  Ponieważ Tatarzy stary durniu są tam ludnością napływową od czasu Złotej Ordy.
  Natomiast naturalnymi mieszkańcami Krymu od czasów antycznych są Grecy i Ormianie.Taki też był skład etniczny w chwili chrztu Rusi który jak wiadomo odbywał się na Krymie w starozytnym greckim mieście Chersonie który (wraz z resztą półwyspu) bizantyjska księzniczka wychodząc za ruskiego kniazia wniosła w posagu.
  Tatarzy w tym czasie siedzieli sobie gdzieś w okolicach dzisiejszej Mongolii-panie historyku od siedmiu boleści.
 • @Stara Baba 17:13:18 Niech Stara Baba se poczyta :)
  //Przez kilka stuleci Kościół katolicki obrządku łacińskiego na Białorusi był nazywany polskim. Określenie „katolik” oznaczało to samo co „Polak”, a „Polak” równało się „katolik”. Tworzyło to wielką siłę oporu przeciwko rusyfikacji.//

  http://zpl.lt/2009/11/czy-polacy-przetrwaja-na-bialorusi-2/
 • @Anna-PK 17:32:59
  // Określenie „katolik” oznaczało to samo co „Polak”, a „Polak” równało się „katolik”. Tworzyło to wielką siłę oporu przeciwko rusyfikacji.//

  "Dzięki" takiemu przeciwstawianiu się "rusyfikacji" dzisiejsi działacze społeczni (tak cerkiewni jak i świeccy) pokazują że do XVIII wieku czyli do do czasu I rozbioru Polski prawosławni na obszarze Rzeczpospolitej mieli mniejsze prawa niż prawosławni zamieszkali w Imperium Osmańskim.
 • @Stara Baba 16:28:27
  Specjalnie dla Starej Baby o Krymie widziane i opisane przez Kanadyjkę

  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/153043,donbas-donieck-polityczni-i-medialni-manipulatorzy

  Naprawdę warto przeczytać , bo zawarta jest w tym reportażu prawda.
 • @Stara Baba 16:28:27
  "
  Specjalnie dla Stara Baba i innych którzy o tym nie wiedzą !!!

  " Dzięki niezależnej kanadyjskiej dziennikarce Eva Bartlett. Obalone są kłamstwa głoszone przez zachodnich w tym polskich polityków i oficjalne media.

  Krym widziany oczami kanadyjskiej dziennikarki Eva Bartlett,  ktora obalila fake news na temat Krymu.

  Ten reportaż jest przetłumaczony z angielskiego.  (Zajęło to troche czasu ale niech ludzie dowiedzą się prawdy z relacji kanadyjskiej dziennikarki i z niezależnych źródeł ). Dziękuję Pani Ani (Anna-PK) za link do autorki Eva Bartlett. "


  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/152285,krym-zdemaskowani-polityczni-i-medialni-manipulatorzy
 • @Pedant 17:19:38
  O czym ty mówisz? Białorusini zawsze mieli swój odrębny język. Jest podobny do staropolskiego jak i "ukraińskiego". Najmniej jest podobny do języka Moskali. J. rosyjski został sztucznie wepchany przez wrogie działania Carów. O dziwo nawet Lenin chciał przywrócić na Białorusi ich własny białoruski język lecz później do władzy dostał się Stalin. Na dzień dzisiejszy zachował się tylko w części zachodniej państwa jak i na terenie Polski wschodniego Podlasia z Białymstokiem włącznie gdzie znajduje się dwa razy więcej szkół uczących j. białoruski aniżeli w samej Białorusi.
  Podobnej rusyfikacji dokonano na terenach wschodniej Ukrainy. Wyrugowano Kozaków i Tatarów a na ich miejsce osiedlano rosyjskojęzycznych. Szczęściem w nieszczęściu dla ukrainy zachodniej był fakt iż dostała się pod panowanie Austriaków więc język tubylców tam przetrwał gdyż gnębiono tam głównie polski. Wszędzie gdzie zaborcy położyli swoje łapy zaczynali zwalczać języki którymi władali podbite narody. To samo działo się z j.polskim.

  PS: j. rosyjski na dawnych terenach panowania Carów jest dla Rosji olbrzymim wytrychem na który zawsze mogą się powołać w celu zagarnięcia i podporządkowania sobie przyległych ziem. Tego nie krył Stalin i mówił o tym otwarcie. Oczywiście w drugą stronę to już nie działa. Rosja na każdą próbę zagarnięcia jej terenów tak jak odpowiednio ukraińska sytuacja na Krymie zaatakowała by każde państwo posuwając się nawet do pacyfikacji nieprzychylnych tubylców włącznie. Otwórzcie oczy, rosyjska dobroduszność i "dbałość" o ludzi działa tylko w jedną stronę. Tereny Donbasu są wspaniałym przykładem takiej strategii pomijając nawet błędy które popełniła tam Ukraina.
 • @ikulalibal 17:32:17
  "Natomiast naturalnymi mieszkańcami Krymu od czasów antycznych są Grecy i Ormianie."

  Byli tam też wschodni Goci, a na nizinnej północy różni koczownicy.

  "Taki też był skład etniczny w chwili chrztu Rusi który jak wiadomo odbywał się na Krymie w starozytnym greckim mieście Chersonie który (wraz z resztą półwyspu) bizantyjska księzniczka wychodząc za ruskiego kniazia wniosła w posagu."

  To znaczy było odwrotnie, jeśli pamięć mnie nie myli. Kniaź Włodzimierz zdobył Chersonez i zaoferował go zwrócić cesarzowi (Bazylemu II) w zamian za rękę cesarzówny Anny. Cesarz się zgodził po waruniem, że Włodzimierz przyjmie chrzest.

  Miasto w tych czasach, rekonstrukcja:
  https://youtu.be/_2gw5Tw3lhI?t=29
 • @ikulalibal 17:40:03 Oczywiście, że tak.
  Przecież zna Pan z historii rody szlacheckie "przechrztów" na terenie Polski. Zmiana wyznania pozwalała na uczestnictwo w polityce państwa.
  Były całe lata boje o uznanie religii prawosławnej za równorzędną, szczególnie szło o Ukrainę i Litwę, bo Białoruś się jeszcze nie pojawiła jako narodowość.
  Chociażby taki przechrzta Radziwiłł czy Sapieha. ;)
 • @ikulalibal 17:40:03 Nawet do tej pory brytyjski nastepca tronu
  nie może żenić się z katoliczką. A żona księcia Harego też została musiała zostać anglikanką.
 • @Stara Baba 17:54:55 Chrzest Rusi Kijowskiej w obrządku
  prawosławnym spowodował, że Rosja jest prawosławna i ma grecki alfabet. To nie car to zrobił, tylko Cyryl i Metody. To było dużo wcześniej niż był Stalin, czy nawet jakikolwiek car. Tamte tereny przyjęły chrzest w 988 roku.
 • @Pedant 17:55:07
  // To znaczy było odwrotnie, jeśli pamięć mnie nie myli. //

  Było odwrotnie :))) a na pamięć się nie powołuj bo chyba nie masz 1000 lat.

  Krym był nominalnie Bizantyjski ale jak każde kresy zagrożone aktywnością tych kto bliżej.Bogactwo Bizancjum brało się z kontroli szlaków handlowych.Na skutek aktywności plemion ruskich a konkretnie rozgromieniu chanatu Chazarskiego przez kniazie Światosława Bizancjum na pewien czas zostało odcięte od "jedwabnego szlaku".Ruscy kupcy na pniu nabywali towar od karawan i do Bizantyjskich portów docierało już niewiele lub jeszcze mniej.Mimo licznych propozycji kniaź Władimir nie szedł na kompromisy względem Bizancjum.Władimir nie tylko o nic nie prosił ale parokrotnie odrzucił różne pokojowe propozycje w tym przyjęcia chrześcijaństwa.Ostatecznie zgodził się ale tylko pod warunkiem że nie będzie to oznaczało żadnego podporządkowania się Bizancjum.Dla potwierdzenia tego Cesarz zaproponował mariaż biznatyjsko-ruski w formie ślubu Anny Porfirogenetki z kniaziem Władimierem Światosławiczem.
 • @Monaco 17:51:28
  Na takie artykuliki proszę bardzo uważać bo Polska straci i Śląsk i Mazowsze i Podlasie. Pierdolenie o dobru ludzi i na tej podstawie odłączeniu się i dołączeniu do innego państwa jest poglądem wywrotowym o mianie terroryzmu w skali państwowej. To właśnie robił Bandera i dla tego brał udział w zabiciu polskiego przedstawiciela rządu za co dostał karę śmierci. Nie chcę dużo o tym pisać ale czy dla przykładu Hiszpania dała oderwać się Baskom? Czy na przykład Rosja (abstrahując) gdy ludzie w Kaliningradzie opowiedzieliby się za przyłączeniem do Polski pozwoliłaby na takie fanaberie i nie wprowadziła do miasta swoich czołgów? Na wschodzie Rosji przy Japonii i Chinach niezadowolony z rządów Putina strajkuje od miesiąca wielki obszar państwa. Protestujący grożą iż jeżeli nie zostaną spełnione żądania będą chcieli odłączyć się od Rosji. Wojska już tam są, przyjrzyjcie się jak Putin da się ludziom oderwać od Rosji. Można oderwać się tylko do Rosji ale od Rosji już nie.

  Myślcie ludzie myślcie i nie dajcie się podpuszczać.
 • @Anna-PK 18:10:16
  Czy Pani chociaż rozumie o czym ze mną próbuje dyskutować?
  W dzisiejszych wydarzeniach na Ukrainie i w Białorusi nie ma wektora religii.
  Tych spraw kompletnie nie poruszam bo nie mają na dzisiaj związku. Spyta się Pani dla przykładu Białorusinów z naprawdę rozwiniętego tam IT czy religia będzie wektorem z kim chcą współpracować!

  PS: skąd Pani pochodzi jeżeli mogę się zapytać? Uwielbiam Białystok. Mam tam w okolicach trochę rodziny. Po tych wschodnich podlaskich wioskach będąc w czynnej także troszkę się pochodziło.
 • @Stara Baba 17:54:55
  //Tereny Donbasu są wspaniałym przykładem takiej strategii pomijając nawet błędy które popełniła tam Ukraina.//

  Jesteś nieukiem.
  Tereny Donbasu to nie żaden przykład strategii a obszar Guberni Noworosyjskiej https://pl.wikipedia.org/wiki/Gubernia_noworosyjska
  Guberni Noworsyjskiej zamieszkałej w 100% przez Rosjan mówiących po rosyjsku.
  Czy to jest jasne czy jeszcze czegoś nie rozumiesz?
 • @Stara Baba 17:54:55
  "Najmniej jest podobny do języka Moskali. J. rosyjski został sztucznie wepchany przez wrogie działania Carów. O dziwo nawet Lenin chciał przywrócić na Białorusi ich własny białoruski język lecz później do władzy dostał się Stalin."

  Strasznie Pan upraszcza. Na całej Słowiańszczyźnie były lokalne dialekty. Rosyjski był językiem literackim, który ukształtował się względnie późno, poźniej niż literacki polski. Literackie języki wypierały dialekty wraz z rozwojem szkół.

  W Wielkim Księstwie Litewskim językiem urzędowym był tzw. język ruski, ale lokalne dialekty były i są dalej żywe. Na Białorusi dość powszechna jest trasianka, na Ukrainie surżyk.

  Literacki język ukraiński i nacjonalizm zaczął być rozwijany w drugiej połowie XIX wieku z pomocą Austriaków na Haliczynie, która nie była częścią Ukrainy od średniowicza do drugiej wojny światowej. Na Białorusi ten proces zaczął się poźniej.

  Co do Pańskiego "zadziwienia", to planem Lenina było podzielenie dawnego imperium rosyjskiego na odrębne narodowe republiki. Aby powiększyć Ukrainę dodał tereny na południowy wschód od linii Odessa - Charków i zaczął politykę forsownej ukrainizacji tych terenów pod hasłem "korenizacji" czyli ukorzenienia. Stalin tę politykę zarzucił w latach trzydziestych, nie jestem pewnie dlaczego.
 • @Stara Baba 18:26:00
  "W dzisiejszych wydarzeniach na Ukrainie i w Białorusi nie ma wektora religii."

  Niestety jest. Wśród nacjonalistów ukraińskich dominują unici, podlegli Rzymowi. Na Białorusi próbuje się wykorzystać Polaków-katolików w zachodnich rejonach.
 • @Stara Baba 18:26:00 Pochodzę z Góran, to jest brzeg wschodni
  Puszczy Knyszyńskiej, gmina Krynki. Tam są miejscowości takie jak Grzybowszczyzna, Ostrów, Leszczany,
 • @Pedant 18:32:18
  //Literacki język ukraiński i nacjonalizm zaczął być rozwijany w drugiej połowie XIX//

  Literacki język ukraiński nie istnieje bo j.ukraiński ze swej natury jest sielski.Z podobnych przyczyn nie istnieje literacki j.góralski czy śląski a np klasyka literacka w tych językach byłby karykaturą.Facecją.Okolicznościowym żartem.
  https://www.youtube.com/watch?v=AYF_iQvRF-A
 • @ikulalibal 18:30:34
  Czy ty jesteś ruskiem czy tylko Wasilewska? A może po prostu nie rozumiesz co zawierają treści wpisów?
  Ależ oczywiście tumanie że były bo tereny te były przez Cara podbite i zasiedlone Rosjanami a tubylcy w większości pogonieni. Rosja jednak terenów tych niedawno się zrzekła na rzecz Ukrainy podpisując państwowe umowy. Za przekazanie Rosji 500 nukow strona ukraińska dostała na piśmie iż w przyszłości Rosja nigdy nie będzie sobie rościć prawa do tych ziem. Nie minęło 20 lat a Krymu już nie ma a Donbas niedługo na dobre się odłączy.
  To nie wszystko, właśnie ci Rosjanie z Ukrainy niedługo zdobędą władzę w Kijowie i straty terytorialne Ukrainy na rzecz Rosji będą się pogłębiać.
 • @Stara Baba 18:44:09 Przecież Ukraina należała w większości
  swej historii do Polski. Zaczynając od Chrobrego który szczerbił miecz na bramach Kijowa.
  Nawet Stara Baba nie czytała Sienkiewicza!!!
  A jakoś Ukraińcy po polsku nie mówią, ba urządzili nawet rzeź Polakom.

  Baba chyba zupełnie nie rozumie polityki. Ciągle jest sprawa RELIGII. Poroszenko całą swoją prezydenturę zmarnował na tym aby religijnie Ukrainę odłączyć od Moskwy, a przełączyć do ...Konstantynopola.

  Nic z tego nie wyszło, to inna sprawa.
  https://www.rp.pl/Swiat/301059962-Konstantynopol-nadal-autokefalie-ukrainskiej-Cerkwi-Moskwa-protestuje.html
 • @Stara Baba 18:44:09
  // właśnie ci Rosjanie z Ukrainy niedługo zdobędą władzę w Kijowie i straty terytorialne Ukrainy na rzecz Rosji będą się pogłębiać.//

  To najzupełniej normalne i oczywiste.Gdyby w Kijowie władzę chcieli przejąć Włosi to byłoby dziwne i niczym nie uzasadnione.
  Ale KIJÓW TO MATKA MIAST RUSKICH jak zawyrokował ....... No właśnie,kto i kiedy ?

  // Rosja jednak terenów tych niedawno się zrzekła na rzecz Ukrainy podpisując państwowe umowy.//

  Historyczna nieprawda.Ukraina przejęła te ziemie i tych ludzi w sposób niezgodny z obowiązującym prawem a Rosja niczego się nie zrzekała.
  Patrz durniu na wyniki referendum w sprawie powołania "państwa ukraińskiego".
 • @Pedant 18:32:18
  Wszystkie dialekty o których mowa są językiem zwanym ruskim. J. ruski różni się od j.rosyjskiego i to bardzo ale jest podobny do naszego staropolskiego. Ja wiem że wspólna jest cyrylica ale u nas także wspólne mamy pismo z angielskim i niemieckim a nic nie rozumiemy. Poza tym cyrylica to bułgarski wymysł a nie Moskali. To że wschodnie tereny dawnej Rusi znają i używają rosyjski jest niczym innym jak etapem przymusowej rusyfikacji oraz zasiedlania. Ukraińcy i Białorusini "zawdzięczają" to Moskalom.
 • @Stara Baba 18:44:09 Pan nie zna faktów!!!
  //W dzisiejszych wydarzeniach na Ukrainie i w Białorusi nie ma wektora religii.//

  Pan zupełnie nie wie co się dzieje, Pan zmyśla i kombinuje. Na Ukrainie była prawie wojna religijna przez politykę Poroszenki. Pan zupełnie jest oderwany od rzeczywistości tamtejszej.

  A tu jest Białoruś.
  https://www.rp.pl/Plus-Minus/301119975-Abp-Kondrusiewicz-burzy-mury-Lukaszenki.html

  Po co to tak zmyślać!
 • @Stara Baba 18:44:09
  "@ikulalibal 18:30:34
  Czy ty jesteś ruskiem czy tylko Wasilewska? A może po prostu nie rozumiesz co zawierają treści wpisów?
  Ależ oczywiście tumanie że były bo tereny te były przez Cara podbite"

  Pan nie stara się być obiektywny i dociekać prawdy, tylko wyrażać wrogość do Ruskich i promować głupawe stereotypy. Nie zdaje sobie Pan sprawy, że takie podejście zraża ludzi inteligentnych?
 • @Stara Baba 18:56:04
  //tym cyrylica to bułgarsk//

  Chyba jak sama nazwa wskazuje grecki jako że Cyryl był Grekiem.


  //ale u nas także wspólne mamy pismo z angielskim i niemieckim a nic nie rozumiemy//

  Porównanie dupy z gwiazdozbiorem.
  Cyrylica została wymyślona po to aby przy jej pomocy zapisywać język którym posługiwała się większość plemion słowiańskich.Język nosi nazwę staro cerkiewno słowiański i jest "prajęzykiem" wszystkich słowiańskich języków.
  Zaś alfabet łaciński stosowano wyłącznie do zapisywania łaciny dlatego języki romańskie czy germańskie to różna rzeczywistość.
 • @Stara Baba 18:56:04
  "Poza tym cyrylica to bułgarski wymysł a nie Moskali."

  "Wymysł", "Moskale" itd ... Skąd ten jad?
 • @Anna-PK 18:38:28
  Bywałem kilkadziesiąt kilometrów w górę lub w dół ale do Krynek nie zawitałem. To z pięknych terenów Pani pochodzi. Jeszcze kiedyś myślałem aby na emeryturze właśnie w takich terenach gdzieś nad rzeczką się usadowić. Spokój, cisza i pięknie. Nie wyszło.
 • @Pedant 19:05:47
  Moskale to normalna nazwa potem zmieniona na Rosjanie. Polacy także musiałoby być obraźliwe. Ja obrażany się nie czuje. :)
 • @Stara Baba 19:07:28
  "To z pięknych terenów Pani pochodzi. Jeszcze kiedyś myślałem aby na emeryturze właśnie w takich terenach gdzieś nad rzeczką się usadowić. Spokój, cisza i pięknie. Nie wyszło."

  Szczerze mówiąc, cieszy mnie to. Z Pańskim nastawieniem Pan by tam siał spory i konflikty. Byłoby tam mniej spokojnie i pięknie.
 • @Stara Baba 19:10:22
  "Ja obrażany się nie czuje. :)"

  Nie o to się pytałem, tylko skąd u Was taki jad?
 • @Stara Baba 18:17:06
  "Na takie artykuliki proszę bardzo uważać bo Polska straci i Śląsk i Mazowsze i Podlasie. Pierdolenie o dobru ludzi i na tej podstawie odłączeniu się i dołączeniu do innego państwa jest poglądem wywrotowym o mianie terroryzmu w skali państwowej."

  Jeżeli już mowa o pierdoleniu to proszę nie używać wulgarnych słów bo nie wszyscy chcą by w dyskusji byly ordynarne słowa tym bardziej że czytają tu też dzieci zainteresowane faktami.

  Jak ktoś tu pier"""" to z pewniscią Stara Baba.

  Podałem link i nie widzę potrzeby by krytyka była wyrażana inwektywami.

  Sorzeczajmy się jak kulturalni ludzie , oke :))
 • @Pedant 19:13:17 Co racja to racja. Na tamtych terenach jest mało
  używany język polski. Byłam tam parę lat temu, rozmawiamy z kobieciną po polsku, a ona po chwili: "dawaj mówić po naszemu, bo mnie jest ciężko tak, stara jestem." A nasz język, to język "prosty". Wszyscy tak mówią i katolicy i prawosławni.
  Ja poznałam język polski dopiero w szkole.

  https://bialystoksubiektywnie.com/blog/2016/12/01/gwara-podlaska/
 • @Monaco 19:18:41
  //
  Sprzeczajmy się jak kulturalni ludzie , oke :)) //

  Sprzeczać można się o znaczenie horoskopu czy zasadność wegetarianizmu ale nie w przypadku kiedy mowa o faktach.
  Użytkownik star baba nie zna elementarnych faktów a kiedy mu się je przypomina reaguje agresją.Staram się zrozumieć taką reakcję i nie potrafię.
 • @Anna-PK 19:29:00
  Malo jest informacji i jezyku po drugiej stronie Polski.
  Jezyk ŁUŻYCKI. byle kiedyś w Budziszynie i tak z ciekawości zapytałem w sklepie czy ktoś tu mówi po Łuzycku !
  Ze zdziwienie uslyszałem odpowiedz po Łuzycku jednak nic nie zrozumiałem, bo ta pani mowiła bardzo szybko.

  A podobno jest podobny do j. Polskiego.

  Pozdr. :)
 • @ikulalibal 19:37:38
  Mam takie same zdanie że o faktach nie może być sprzeczki, bo fakt to jest poprostu prawda.

  No ale, są ludzie którzy tworzą swoją własną prawdę i do tych zaliczam bardzo wielu polityków.

  Agresja prowadzi do edkalacji i niszczy wymianę poglądów.
  Wiem że nie wszystko wiem, ale dzięki wymianie poglądów i uzyskaniu dojscia do źródeł mogę dowiedzieć się więcej i także o faktach historycznych i obecnych.

  Pozdr. :)
 • @Monaco 19:39:15 Kiedyś w Kanadzie rozmawiałam z Niemcem
  z Bawarii, on też niewiele wiedział o Łużycach. Był ciekawy jak słowiańszczyzna wygląda aby coś wyobrazić o Łużycach. A tam podobno dla potrzeb turystyki jest dużo kultywowanych tradycji.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a5/Sorbs_national-costume1.jpg/270px-Sorbs_national-costume1.jpg
 • @Anna-PK 19:47:54
  Tak, oni mowią po łużycku ale jest to język o którym nawet w WIKI nie ma obszernej informacji.

  Tyle znalazłem.

  "Języki łużyckie – grupa obejmująca dwa blisko spokrewnione języki zachodniosłowiańskie: górnołużycki i dolnołużycki.

  Języki łużyckie Obszar Łużyce Użytkownicy ok. 150 tys.Klasyfikacja genetyczna języki indoeuropejskiejęzyki bałtosłowiańskiejęzyki słowiańskiejęzyki zachodniosłow.języki łużyckiePodział• język dolnołużycki

  • język górnołużycki

  Kody rodziny językowejISO 639-5wenTa strona zawiera symbole fonetyczne MAF. Bez właściwego wsparcia renderowania wyświetlane mogą być puste prostokąty lub inne symbole zamiast znaków Unikodu.

  Używane są one przez Łużyczan (łącznie ok. 150 tys. osób, większość z nich posługuje się jednak wyłącznie językiem niemieckim) na terenie Łużyc we wschodnich Niemczech.

  Obydwa języki łużyckie są zagrożone wymarciem (przede wszystkim dolnołużycki, którego liczbę aktywnych użytkowników szacuje się na kilka tysięcy, i którym na co dzień posługuje się w zasadzie tylko najstarsza generacja, podczas gdy górnołużyckiego używa ok. 55 tys. osób).

  Dolnołużycki jest bardziej zbliżony do polskiego, a górnołużycki do czeskiego i słowackiego.

  W obydwu językach występuje gramatyczna liczba podwójna. Na Łużycach wytworzył się także pośredni język pomiędzy jęz. niemieckim a dolnołużyckim – Ponaschemu. Polskie głoski ć dź, w dolnołużycczyźnie zmieniają się w ś, ź. Por. być – byś, dzieci – źiśi. Grupy spółgłosek tr i pr zmieniają się w tš, pś i pš, np. prawy – pšawy, straszny – tšašny.

  Czytając teraz o tym, to zapewne ta pani w sklepie mowiła jeszcze jakąś gwarą czesko slowacko polską ;))

  Bo ją nic nie zrozumiałem.
 • @Monaco 19:55:55 Tu są dwa nagrania i jeden jest zrozumiały!!!
  https://www.youtube.com/watch?v=ORTNiWWYBT0
  Tutaj jest mocno zniemczony język.

  Ale tutaj można zrozumieć! Proszę posłuchać.

  https://www.youtube.com/watch?v=9NKXLpUhhGA
 • @Anna-PK 20:35:27
  Ten pierwszy link, to jest to co ja słyszałem, ale nie ma tam niemieckich słów, bo znam niemiecki to bym coś z tego zrozumiał, a tu nic a nic.

  Ta pani na filmie mówi pomału a ta w sklepie jak katarynka. A mimo to są nie do zrozumienia.

  Trochę z akcentu i wymowy podchodzi pod czeski, słowacki.

  Tan drugi film to tak jak bym był w Serbii :)

  Dzięki za linki

  Pozdrawiam :))
 • Dwóch Ruskich żartownisi
  którzy zrobili m.in jaja z Dudy tym razem przewieźli przewodniczącego Parlamentu europejskiego, Włocha Sassoli. Jeden wcielił się w prezydenta Litwy a drugi w samą Ciechanowską.
  Rozmowa trwała ok 20 min.
  Wymagany włoski albo angielski bo pan przewodniczący rozmawiał przez tłumaczkę. Jaja jak berety :)
  Można się trochę dowiedzieć jak naprawdę funkcjonuje UE.

  https://youtu.be/iUsVjyJ5dIE
 • @Pedant 19:14:24
  Jad? Może z bardzo napiętej i poważnej politycznej sytuacji którą bardzo dobrze rozumiem? Może dla tego że człowiek za stary aby coś działać? Może dla tego że człowiek gdy stary to bardziej doświadczony i na samą myśl się wzdryga co może przyszłość przynieść?

  Białoruś to orzech nie do zgryzienia. Tą ziemią i życiem ludzi włada Moskwa. Jak będzie taka konieczność to Białorusinów oni sami w pień wytną do czego są zdolni a Zachód nic im nie zrobi. To jest ich prawdziwa przyjaźń. Większą niewiadomą i niebezpieczeństwem jest Ukraina. Ta aby nie stracić swojego państwa musi jak najszybciej dać sobie spokój z Krymem który przez swoją głupotę przegrała. Na terenie ziem Donbasu jak najszybciej pod nadzorem ONZ zorganizować plebiscyt. Przed tym zdarzeniem kategorycznie powiedzieć iż jeżeli przegra nie chcą mieć z nimi nic do czynienia. Swoich obywateli za ich zgodą przesiedlić na Ukrainę. Zadeklarować przed plebiscytem na wszystkich ziemiach urzędowy j.ukraiński który będzie powoli przez 5~10 lat wdrażany. Tym którzy się nie czują być Ukraińcami i wyrażają poglądy rosyjskie jeżeli zechcą to ułatwić przesiedlenie do Rosji wraz z pieniędzmi za spłacone przez państwo ich nieruchomości. Jak nie to gęba w kubeł. Na całej granicznej linii z Rosją utworzyć prawdziwe granice. Dopiero wtedy zacząć budować swoją prozachodnią Ukrainę.

  Jeżeli tego nie zrobią dojdzie tam do wojny w którą i Polska będzie wmieszaną. Żarty się skończyły gdy Amerykanie nierozważnie spróbowali ugryźć orzech którego nie powinni ale i nie mogli rozłupać czyli Białorusi.
 • @Monaco 19:18:41
  OKE :)
 • @Stara Baba 22:53:05
  //. Na terenie ziem Donbasu jak najszybciej pod nadzorem ONZ zorganizować plebiscyt.//

  Mieszkańcy guberni noworosyjskiej nigdy,zapamiętaj to sobie:NIGDY,nie zgodzą się na jakiekolwiek pośrednictwo ONZ-etu.Po Iraku,Jugosławii i Libii ONZ wykazał że nie jest już organizacją realizującą statutowe cele a spełnia rolę politycznego narzędzia w amerykańskich rękach.
 • @ikulalibal 23:20:51
  ONZ nie jest aby ich do Ukrainy nawrócić. ONZ jest potrzebny Ukrainie aby legalnie na oczach świata połowę homo sovieticus mieszkańców i cały Donbas który dla Ukrainy jest także przegrany z terenów i granic Ukrainy wyrzucić.
  To dla ukraińskiego państwa jest gangrena która jeżeli jej już teraz nie utną
  rozniesie się jak wirus na cały kraj który za pomocą V kolumny homo sovieticus na rzecz Rosji przegrają.
 • @Anna-PK 17:16:23
  warto poszukać, co się stało z naszymi porosyjskimi oficerami.
 • @Stara Baba 23:34:47
  //ONZ nie jest aby ich do Ukrainy nawrócić. ONZ jest potrzebny Ukrainie aby legalnie na oczach świata połowę homo sovieticus mieszkańców i cały Donbas który dla Ukrainy jest także przegrany z terenów i granic Ukrainy wyrzucić.//

  Dobrze choć tyle że sam zdajesz sobie sprawę z tego że ONZ z jej "decyzjami" to fikcja dla mydlenia oczu.
  Proces rozpadu Ukrainy nabierze przyspieszenia zaraz potem kiedy Rosja uzna państwa:LNR i DNR.

  //To dla ukraińskiego państwa jest gangrena która jeżeli jej już teraz nie utną
  rozniesie się jak wirus na cały kraj ...//

  Jedyne co tam trzeba wyciąć do pnia a miejsce po amputacji wypalić rozpalonym żelazem jest rządząca hunta która po siłowym obaleniu legalnych organów władzy samozwańczo zajęła jej miejsce.
 • @Stara Baba 22:53:05
  "Zadeklarować przed plebiscytem na wszystkich ziemiach urzędowy j.ukraiński który będzie powoli przez 5~10 lat wdrażany."

  Ciekawe co by było jeśli by Tusk zrobił majdan, objął władzę, i nakazał przejście na język kaszubski. ;)
 • @interesariusz z PL 23:44:02 A czy to nie ci, co polecieli
  do Smoleńska?
  //warto poszukać, co się stało z naszymi porosyjskimi oficerami.//
 • @ikulalibal 00:00:52
  Czytam potok nienawistnych tekstów które @Stara Baba tu czy gdzie indziej wypisuje na temat Rosjan i Rosji, 

  a nigdy nie mogę się do patrzeć chociażby minimalnej krytyki i nazywania banderowców, homobanderowcami lub homoukry. 

  Mimo że to homoukry i homobanderowcy siekierami , widłami i nożami jak ta parszywa zwyrodniała swołocz wymordowali ponad 200 tysięcy naszych RODAKÓW POLAKÓW obcinając kobietom piersi a dzieci mordyjąc uderzając głowami o mury czy mężczyzn nadziwając na pal i grabiąc dobytek Polaków i paląc całe miejscowości. 

  Gdzie jest nienawiść @Stara Baba skierowana do tych ukraińskich zwyrodnialców ❗❗❗ 

  Wścieka się za Krym na którym żyją w 90% Rosjanie , na Donbas źe walczy o swoje życie nie godząc się być pod homobanderowskimi zwyrodnialcami Donbas walczy z ukropami i nazistami jak Azow, Donbas który nigdy nie był ukraiński tylko został bez prawinie bez plebiscytu dołaczony do Ukraińskiej Republiki Radzieckiej łącznie z Rosjanami którzy tam mieszkali od pokoleń.

  @Stara Baba teraz broni antyrosyjską gangrenę którą sponsoruje Zachód na Białorusi. Chce by i ten kraj popadł w ruinę i pod dykraturę żydów i upapopaprańców.

  Pani Fretka umieściła ten link, antybiałoruski i antyrosyjski protest pod Ambasadą Białorusi. 

  Niech @Stara Baba posłucha komentarze.

  https://www.youtube.com/watch?v=YL_69jBd6ps&feature=emb_logo

  Może spojrzy prawdzie w oczy. Chociaż nadzieja jest nikła.  Salution :))))✔☺
 • @Leonardo da Vinci 00:51:09
  "Czytam potok nienawistnych tekstów które @Stara Baba tu czy gdzie indziej wypisuje na temat Rosjan i Rosji,"

  Bardzo się mylisz. Pałam nienawiścią do wszelakiego rodzaju Wasilewskich.
  Z Rosją o wiele lepiej osobiście współpracował bym aniżeli niejeden tu deklarujący się pro Rosjanin i Wasilewskie.
  Mówisz o ukrach ale to pomiędzy Polakami a upowcami sprawa. Wyrżnięto nam łącznie ponad 200 tysięcy ludzi licząc wszystkie powiaty z ukraińskimi włącznie, nie tylko Wołyń gdzie zginęło do 60 tysięcy Polaków. My mówimy o Rosji i Ukrainie. Przyjaciele Rosjanie natomiast przez niecałe 2 lata zagłodzili na śmierć 7 milionów Ukraińców. Jak myślisz kto na ich miejsce się wprowadził? Podpowiem, te właśnie sowiety które tak bardzo chcą Donbas i inne ziemie od Ukrainy odłączać. Czy mówienie o tym to także nienawiść? Oni na Białorusinów mówią "nasi bracia" a Car w niedługich latach po 1612 roku zrobił im taką kaźnie że nawet Hitler Białorusinów tak nie wyżynał. Gorsze dla nich były tylko czasy Szwedzkiego potopu gdzie do tragedii dołożono 55% populacji ze strony WKL.

  Nie, nie jestem rusofobem, Polska powinna w ramach sąsiedztwa z Rosją bardzo dobrze ekonomicznie współpracować ale dupy im lizać nie mam zamiaru. Ja nie Wasilewska, ja jestem Lach.
 • @ikulalibal 00:00:52
  Czytaj uważniej i nie przekręcaj sensu mojej wypowiedzi.
 • @Pedant 00:01:36
  Gdyby Tusk zrobił nam majdan i kazał w Polsce mówić po polsku to naprawdę było by logiczne, tak jak Ukraińcy po ukraińsku a Białorusini po białorusku. Zaraz, w Polsce przecież mówimy po polsku... a w Niemczech po niemiecku chyba.
  Przykład z kaszubskim do bani. Nie demagogizuj.
 • @Stara Baba 02:08:35
  Miliony zmarlo z głodu na Ukrainie. To fakt.
  Tylko kto był wówczas dyktatorem w ZSRR i kto wydawał wyroki i kto był wykonawcą.

  Stalin czytaj Gruzin dyktator a Beria czytaj Gruzin żydowskiego pochodzenia ten który wydawał zbrodnicze wyroki.
  Żydzi którzy w NKWD zbrodnie wykonywali.
  Z rąk żydów w NKWD wiecej milionów Rosjan zgineło niż Ukraińców z głodu.

  Tak więc przyjaciele Gruzini i żydzi zamordowali razem więcej niż 25 milionów Rosjan, Polaków i Ukraińców.
 • @Leonardo da Vinci 04:25:34
  Nie należy tak szybko się poddawać prymitywnemu propagandyście jakim jest ten stary baba.Trzeba mieć zaufanie do logiki jaką kierują się ludzie.A nawet Gruzini.
  Głód lat 1931-1932 nie dotyczył wyłącznie Ukrainy (wprawdzie miał swoją specyfikę ale o tym za chwilę),dotyczył większości obszaru ZSRR.
  Spowodowany był złą wolą Wall Street.Jak wiadomo w 1930 roku w ramach przyśpieszonej industrializacji ZSRR zakupiło w USA szereg licencji na budowę zakładów przemysłowych.Zgodnie z umową środkiem płatniczym miały być cenne kopaliny (złoto,brylanty,unikalne metale,węgiel,drewno itp).Kiedy umowa weszła w fazę realizacji amerykanie jednostronnie zmienili jej warunki i gwoli spłaty należności zażądali zbóż.Były to dla ZSRR ciężkie warunki ale nie beznadziejne bo wprawdzie nie było zapasów ale zbliżające się plony rokowały dobry urodzaj prze kilka kolejnych lat.Niestety stało się coś czego nikt się nie spodziewał i co do dziś jest obiektem badań i dociekań;na części globu ziemskiego zapanowała susza nienotowana w historii.Jedni przypisują katastrofie ludzkim działaniom inni naturalnym przyczynom.Najstraszniejszy przebieg miała w USA ale zasięgiem objęła też ZSRR https://en.wikipedia.org/wiki/Dust_Bowl
  W 2010 rosyjski demograf i statystyk przestudiował stosowne dokumenty dostępne w urzędach USA i za okres 1931-1932 nie doliczył się 7 milionów obywateli ,to ofiary głodu.Po napisaniu artykułu i próbie umieszczenia go w wikipedii wybuchł skandal zaś dostępne dotąd online archiwalia amerykanskie nagle przestały być dostępne.Ale w przyrodzie nic nie ginie https://faf2000.livejournal.com/12938.html

  Istnieje hipoteza że zmiana l warunków spłaty żądanych od ZSRR wynikała nie z podłości strony amerykańskiej a zwyczajnej potrzeby zdobycia zbóż w sytuacji klęski głodu.

  Co zaś się tyczy "specyfiki" głodu na Ukrainie to można powiedzieć że była.Specyfika polegała na tym że ichniejszy herszt postanowił za pomocą głodu wyeliminować wszystkich swoich politycznych przeciwników.W przeciwieństwie do hersztów innych regionów nie alarmował Moskwy o rozmiarach klęski a sam manipulował posiadanymi środkami.Sprawa oczywiście wyszła na jaw a jej sprawca został rozstrzelany stając się tym samym jakby ofiarą stalinowskich represji.
  Więc jeśli przypisywać odpowiedzialność za głód na Ukrainie jakiejś nacji to stanowczo nie gruzinskiej a polskiej.Winowajca i sprawca wielu niepotrzebnych cierpień był Polakiem https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Kosior#%C5%9Aledztwo_na_Ukrainie_w_sprawie_wielkiego_g%C5%82odu_i_wyrok_s%C4%85du_w_sprawie


  //Tak więc przyjaciele Gruzini i żydzi zamordowali razem więcej niż 25 milionów Rosjan, Polaków i Ukraińców.//

  Archiwa są dostępne na tyle że liczby ofiar nie kwestionuje nawet noszące status "obcego agenta" sorosowskie stowarzyszenie "Memoriał". Albowiem nawet oni msą zmuszeni skapitulować wobec ciężaru dowodów. https://www.politpros.com/journal/read/?ID=783
  Po co więc w kółko powielać nieprawdę ? skoro zamiast tego można tu i tam poszperać.
 • @Stara Baba 02:14:17
  Pan by kazał Irlandczykom mówić po irlandzku, zaś mieszkańcom trzech zaborów po niemiecku i rosyjsku. Szwajcarom po szwajcarsku, Amerykanom po amerykańsku. Jak by odpowiedniego języka by nie było, to by Pan go sklecił jak esperanto.

  Faktem jest że na Ukrainie dialektem ukraińskim mówi się tylko na Haliczynie, która do Ukrainy została dołączona przez Stalina. W Ukrainie właściwej (wokół Kijowa) rdzennym językiem jest surżyk, na południu i wschodzie jest rosyjski.

  Zmuszać mieszkańców Charkowu do używania halickiej mowy, ma tyle samo sensu co mieszkańców Łodzi do używania kaszubskiego. Pożytek taki sam. Reakcja na ten dawny niemiecki pomysł będzie taka sama.
 • @Stara Baba 02:08:35
  "Mówisz o ukrach ale to pomiędzy Polakami a upowcami sprawa."

  Znaczy się nie wasza?
 • @ikulalibal 07:33:15
  Dziękuję za obszerne wyjaśnienie to dla mnie i dla innych zainteresowanych cenne źródło informacji o której milczą oficjalnie media jak i historycy w dyskusjach o tamtym okresie.

  Człowiek całe życie ma doczynienia z manipulacjami , pół prawdą i kłamstwami ale prawda prędzej czy później z trudem i tak wyjdzie na powierzchnię.

  Salution ✔☺
 • @Leonardo da Vinci 12:31:40
  Internet stworzył w tym zakresie unikalną możliwość jak już nigdy się nie powtórzy.Prawdopodobnie to nie potrwa już długo ale puki trwa trzeba korzystać.

  https://www.youtube.com/watch?v=PmJ0fjOPgJs
  https://www.youtube.com/watch?v=HYvI7T82yAY
  https://www.youtube.com/watch?v=PJ7pYKXtfM8

  Kiedy już poznamy fakty a także źródła które o nich mówią można szukac już na własną rękę.

  Zaś jeśli idzie o źródło danych mówiących o 100 milionach 50 milionach itd ,150 milionach itd to też trzeba je koniecznie znać.
  To ukrywający się w USA Iwan Koszkin w czasie wojny zatrudniony w Urzędzie d/s propagandy III Rzeszy .Czyli jakby nie patrzeć pracownik dr Josefa Goebbelsa.
  /. W latach 60. opublikował też pod nazwiskiem Kurganow szereg prac sowietologicznych, głównie o charakterze demograficznym. Z wyliczonych przez niego danych demograficznych korzystał m.in. Aleksandr I. Sołżenicyn./
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Iwan_Koszkin
 • @ikulalibal 13:56:21
  Obecnie te same stare dokumentalne filmy w zależności od kraju i politycznych potrzeb, zapatrywań można usłyszeć całkiem przeciwstawne narracje tego samego okresu i wydarzeń.

  Pozdr. :)
 • @ikulalibal 13:56:21
  Iwan Aleksiejewicz Koszkin,.

  Czytając o nim w wiki, można podziwiać jak bardzo miał pokręcone życie.
  To był u białych to u czerwonych, to w obozie to na szczytach władzy.
  Od robotnika do radzieckiego ekonomisty , a następnie emigracyjny ekonomista i demograf, wykładowca akademicki, doktor nauk ekonomicznych, publicysta, członek Komitetu Wyzwolenia Narodów Rosji pod koniec II wojny światowej. Po zajęciu miasta przez wojska niemieckie w sierpniu 1942 r., podjął kolaborację z okupantami. Jego córka wyszła za mąż za niemieckiego oficera. W grudniu tego roku wyjechał z miasta wraz z wycofującymi się Niemcami i przyjechał do Berlina, gdzie pracował w fabryce. Jednocześnie przystąpił do Rosyjskiego Ruchu Wyzwoleńczego gen. Andrieja A. Własowa. Pod koniec1944 r. wszedł w skład Komitetu Wyzwolenia Narodów Rosji (KONR). Na pocz. 1945 r. wyjechał do zachodnich Niemczech zajętych przez wojska amerykańskie. Po zakończeniu wojny Amerykanie odesłali go do sowieckiego obozu repatriacyjnego, skąd zbiegł. Ponownie internowany przez Amerykanów, tym razem nie został wydany Sowietom.

  By w końcu skonczyć jako parszywy zdrajca w USA kraju wrogim Rosji.

  Oto lawirująca kanalia.
 • @ikulalibal 13:56:21
  Linki super ! Dobrze że są jeszcze dostępne. Bo z tym amerykańskim YouTube nigdy nie wiadomo.

  Pozdr, :)
 • @Leonardo da Vinci 00:51:09
  bo Stara Baba mowi Targalskim I banderowcem Sakiewiczem. To jest ch6ba ich wyznawca.
 • @K54 05:25:49
  Ale niestety..." 

  Dla młodego pokolenia świat wielkiej polityki to trochę odległa galaktyka.
  Szkoły kształcą i ukierunkowują ich sposób myślenia w kwestiach politycznych w ten sposób by nie analizowali tylko by wykonywali. 

  Ten stan rzeczy przenosi się niestety na obszary życia społecznego. 
  Władze każą, to muszę bez analizy czy to ma sens. Czy nie jest szkodliwe dla indywidualnych ludzi.

  30 lat prania mózgów i zastąpywania analitycznego rozumu po przez gadżety już wydało owoce. Nie wszyscy ale spora część ludzi straciła normalność. 

  A stara generacja która pamięta czasy sprzeciwu i refleksji już nie będzie na tyle aktywna by mogła pokonać dzisiejszych samozwańczych liderów uzbrojonych we wszelkie masowe media i pożytecznych bezmyślnych ale obwieszonych technicznymi cudeńkami gadżetami młodych bezkrytycznych wykonawców cudzych poleceń.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej