Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2424 komentarze

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Prawda ? czy fałsz ? w sprawie agenta Nawalnego.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Uwaga - oszustwo ! - Jak to naprawdę jest z tymi opiniami wydawanymi przez niemieckich lekarzy ? Są objektywne ? Czy fałszywe, umotywowane politycznie ? Czy klinika Charite jest w zmowie ? A może tak wygląda spisek i krętactwo Zachodu.

 

 

                 Klinika Charite 

 Uwaga - oszustwo ! - Tak wygląda spisek i krętactwo Zachodu.

  Oleg Carew wypowiedział sensacyjną informację o niemieckiej klinice, do której sprowadzono Nawalnego.

 Znany ukraiński polityk, były poseł Rady Najwyższej Oleg Carew, powiedział o niebezpiecznych podobieństwach między fałszowaniem analiz Juszczenki a aktualną historią z Nawalnym.

 Klinika Charite i sprawa Juszczenki !

Oleg Carew: 

"Materiały śledztwa w sprawie otrucia Juszczenki przez komisję parlamentarną Rady Najwyższej Ukrainy pod przewodnictwem mojego przyjaciela Władimira Siwkowicza bezpośrednio świadczyły, że lekarze kliniki Charite pod kierownictwem funkcjonariuszy CIA sfałszowali diagnozę Juszczenki.

 Wszystko w materiałach zostało ustalone etapami. Materiałom śledztwa towarzyszyły nagrania wideo, materiały z podsłuchów „plenerowych” oraz dokumenty. Początek śledztwa prowadziła SBU pod Kuczmą. którą wówczas jeszcze nie tak ​​całkiem niedawno, nazywano KGB. Juszczenko z pewnością nie został otruty dioksydyną.

 Aby to udowodnić, wystarczyło pobrać od niego badanie krwi. Dioksydyna nigdy nie jest całkowicie usuwana z organizmu. Jeśli nawet teraz wykonamy badanie krwi Juszczenki, gdyby tak było to można to wykazać. Natomiast brak dioksydyny we krwi oznaczałby, że nigdy jej we krwi nie było.

Juszczenko nie oddał krew do testu na Ukrainie by ukryć prawdę !. Oddał krew dopiero w klinice Charité.

Juszczenko poparł Janukowycza, a nie Tymoszenko w wyborach prezydenckich. W dowód wdzięczności Janukowycz usunął następnie z porządku obrad kwestię kontynuowania śledztwa w sprawie zatrucia Juszczenki.

 Oglądałem wtedy w telewizji konferencję prasową Łucenki. Łucenko zapowiadal, że ​​śledztwo jest gotowe wskazać dwóch posłów, którzy przywieźli z Rosji truciznę - dioksydynę, którą Juszczenko rzekomo został otruty.

 Zastanawiałem się i myślę - kogo on nazwie ? Następnego dnia w Radzie Najwyższej pytam Siwkowicza, kim są ci dwaj posłowie. W odpowiedzi śmieje się, patrzy na mnie i mówi: „Ty i Sergej Larin”. Odpowiedziałem mu: „Nie wyjeżdżałem z Ukrainy od sześciu miesięcy!”  on wciążsię śmieje i mówi: Nie martw się, właśnie rozmawiałem z Łucenką i on nie zdradzi nikomu nazwisk.  

Wówczas zagroziłem, że jeśli podadzą czyjeś nazwiska, natychmiast zadzwonię do dziennikarzy i opublikuję materiały w których będzie jasne, że zatrucie jest prowokacją ze strony środowiska samego Juszczenki współpracującego z Amerykanami i jest fałszywe.

Ambasada USA była w zmowie w kwestii zatrucia Juszczenki.

Później, mimo pilnych wniosków ambasady USA by nie publikować, wnioski komisji wbrew żądaniom  USA opublikowano.

Nie długo później syn Siwkowicza zginął w wypadku samochodowym. Wiem, że Siwkowicz jest nadal przekonany, że te dwa wydarzenia nie byly przypadkiem - że wydarzyly się bo nie usłuchał pilnego żądania ambasady amerykańskiej i śmierci jego syna jest z tym powiązana.

 Dlaczego przypominam te wydarzenia ?

 Będą leczyć Nawalnego w Charité. Opierając się na dotychczasowych doświadczeniach, mam duże wątpliwości co do obiektywizmu niemieckich lekarzy. Nie ma pewności, że lekarze w Charité postawią obiektywną diagnozę.

 Kategorycznie nie podzielam poglądów politycznych Nawalnego, ale jednocześnie mam pozytywny stosunek do  działań w ukazywaniu korupcji. Uważam, że jego śledztwa były korzystne w obnażaniu korupcji i potrzebne dla rosyjskiego społeczeństwa, chociaż sam Nawalny według śledczych i opublikowanych danych też uwikłany jest w skandale finansowo-podadkowe.

 W warunkach braku silnej systemowej opozycji w Dumie Państwowej dobrze jest że wyjątek stanowią tylko posłowie indywidualni z własnym stanowiskiem w niektórych sprawach, takich jak poseł Raszkin, Szargunow, Pokłonskaja i inni.

 A działalność tych wyżej wymienionych nie pozwala odprężyć się niektórym przedstawicielom rosyjskiego rządu. Działania śledcze na temat korupcji na najwyższych szczeblach władzy są jak najbardziej potrzebne nie tylko w Rosji sle w każdym kraju. 

Jednak ze względów na jego zależnośc od zachodnich antyrosyjskich sponsorów, finansujących jego wrogą dla Rosji działaność to w żadnym wypadku nie chciałbym, aby tacy ludzie jak Aleksiej Nawalny decydowali o losie i o kursie kraju.

Chciałbym, aby uczciwi Rosjanie którzy nie są sterowani przez Zachód i robotę dla USA, by właśnie tacy ludzie jak Pokłonskaja byli obecni w Dumie, sejmikach regionalnych, radach lokalnych różnych szczebli".

Nie wątpię, że to, co się z nim stało, zostanie wykorzystane ze szkodą wyłącznie dla Rosji.

 Nie wiem, czy on został otruty czy nie, a jeśli tak, to nie wiem kto jest sprawcą. Ale chciałbym, żeby osoba, która to zrobiła, została znaleziona i ukarana.

Chcę, żeby tak było nie tylko dlatego, że zatruwanie ludzi jest przestępstwem zarówno wobec prawa jak i wobec Boga.

Chce także dlatego, że nie mam wątpliwości że to jest początek kolejnej wykreowanej gry z Rosją przez zachodnie służby specjalne i zachodnich polityków. W wyniku której Rosja poniesie kolejną wielką utratę wizerunku. ...

A Nawalny został w tej przygotowanej przez Zachod podłej grze wykorzystany jako ofiara " kremlowskiego reżimu" by odwrócić uwagę od sponsorowanej i dobrze dużo wcześniej przygotowanej interwencji Zachodu w sprawy Białorusi. Na szczęście dla Białorusinów cała ta perfidna dywersyjna akcja zaplanowana przez Zachód nie powiodła się. 

Przygotowana ze strony Ukrainy (SBU) prowokacja z oczernianiem Rosji dotyczących (33 najemników Wagnera). To w żadnym przypadku nie jest zwykły zbieg okoliczności, to jest dla każdego chyba aż zbytnio jasne. Nie wątpię, że szpital Charite mając zszarganą już wcześniej reputację w sprawie Juszczenki teraz jak i poprzednio na żądanie tych samych "opiekunów" postawi diagnozę, którą uzna za politycznie niezbędną. 

Rosyjscy lekarze uratowali mu życie bo gdyby naprawdę Rosja miała coś do ukrycia to w przeciwnym razie nie byłbym pewien, czy przeżyłby leczenie".

 Skripal, Nawalny to nic innego jak posługiwanie się przez zachodnie służby specjalne swoimi agentami pracującymi na rzecz Zachodu w celu zniszczenia Rosji.

To co stało się ze Skripalem i z Nawalnym jest całkiem zgodnie z amerykańską doktryną zastosowaną wielokrotnie i bez żadnych skrupułów między innymi po przez rzucenie bomby atomowej na Hiroszimę i Nagasaki mordując setki tysięcy niewinnych ludzi by osiągnąc swój cel. Poświęcenie Nawalnego czy Skripala by zdyskredytować Rosję to idealny cel który uświęca środki, że dla ogółu należy poświęcić w imię globalnej sprawy nie przydatne zleceniodawcom i sponsorom wykorzystane przez nich jednostki !

 

KOMENTARZE

 • Białoruskie media opublikowały rozmowę między Warszawą
  a Berlinem w sprawie Nowalnego i prawdopodobieństwa jego otrucia "nowiczokiem".

  W anglojęzycznym nagraniu rozmowy między Berlinem a Warszawą, w tłumaczeniu na język rosyjski, dwie osoby omawiają materiały na temat Nawalnego. Rozmówca z Berlina mówi, że wszystko przebiega zgodnie z planem, a materiały zostaną wkrótce przekazane administracji kanclerza Niemiec. Kanclerz, jego zdaniem, wkrótce wyjdzie z oświadczeniem.
  Na pytanie polskiego funkcjonariusza, czy Nawalny był naprawdę zatruty, dzwoniący z Berlina odpowiedział, że to nie ma znaczenia, ponieważ wszystkie metody są dobre w walce.

  https://tass.com/world/1197585

  Wojna propagandowa już trwa.
 • Przed oszczerstwami nie ma obrony
  innej, niż rozsądek słuchaczy.

  Problem, jaki ma ludzkość, to ten, że decyzje zapadną, i zostaną podjęte działania, tak, jakby wszyscy byli przekonani, że oszczerstwa to prawda.

  --------------------------
  Śmieszne są dysproporcje w percepcji i buncie. Co teraz najbardziej zaprząta głowy Polaków? Sprawy ważne nigdy nie przyciągają uwagi ludzi, dopiero historyków, po szkodzie.
 • Także z "Charité"
  .
  pochodzi słynny test Covid-19.

  - https://Lotna.neon24.pl/post/157428,dlaczego-covid-19-to-indoktrynacja-nie-inicjacja#comment_1714698

  Jak widać odgrywa "Charité" ważną rolę w dziele oprawców.
 • @Anna-PK 04:26:37
  "Wojna propagandowa już trwa."

  https://www.youtube.com/watch?v=BcPHQwPf9Sw
 • A kto na tym incydencie może skorzystać?
  Napewno nie Rosja.

  Nawalny z 1% poparcia wśród mieszkańców Rosji nie przedstawiał żadnego politycznego zagrożenia dla władzy w Moskwie.

  " Mówiąc na Zachodzie o oskarżeniach pod adresem państwa rosyjskiego, uważnie dobierałbym słowa, ponieważ w tej chwili nie ma żadnych dowodów i nie ma powodu, by oskarżać państwo rosyjskie" - zaznaczył Peskow . „Nie akceptujemy żadnych zarzutów w tym względzie” - dodał rzecznik rosyjskiego prezydenta.

  Peskow powiedział, że tylko siły wrogie Rosji i z poza Rosji mogłyby skorzystać na próbie zatrucia Nawalnego.
  „ Prawdę mówiąc, jeśli spojrzy się objektywnie na rzeczy” - powiedział Pieskow.
 • dywersyfikacja w interpretacji zdarzeń
  Nie znam sie na truciznach ani na konspiracjach.
  Ale historia Nawalnego przypomina najgorsze scenariusze z obecnego Hollywood gdzie żadna logika ani gra aktorska, ani przyzwoity scenariusz nie maja najmniejszego znaczenia; można naopowiadać byle co , pokazać byle jakie głupie zdjecie ... i ważne, żeby powtarzać ten kicz sto razy na dzien we wszystkich skorumpowanych mediach.
  Takie kity można wstawiac na przykład nie - edukowanym Ukraincom, ktorzy na samo wspomienie Putina czy Rosji reaguja jak psy Pawlowa i dostaja wyciek śliny.

  Ta historia nie ma sensu:
  Na pokładzie rosyjskiego samolotu, z rosyjska obsługą w drodze do Moskwy, leci byly kandydat na prezydenta Federacji, ktory w czasie kampanii wyborczej otrzymal 1 % glosów.
  W oczach zachodniego swiata, Nawalny jest bardzo ważnym przywódca opozycji i poważnym zagrożeniem dla prezydentury Putina.

  Nawalny leciał do Moskwy z 'osobistą asystą' swoich wielbicieli, można przypuszczać, ze i z ochrona.

  W ubikacji dostaje ataku groźnej, nieznanej choroby.
  Załoga samolotu natychmiast przerywa kurs i ląduje w Omsku gdzie Nawalnemu udzielaja natychmiastowej pomocy. Lekarze przeprowadzaja wszelkie możliwe badania. Poza Nawalnym, nikt nie ucierpial.

  Praktycznie, zanim Nawalnego zaczęto badać, świat sie dowiedział, ze przywodca szalenie popularnej opozycji w Rosji został otruty i to na rozkaz Putina, ktory okropnie sie wystraszyl konkurencji.

  Myślę, ze ta historia stworzona przez mikrocefalow dla mikrocefalow została wydumana w pospiechu bo trzeba cos zrobić z tym rosyjsko-niemieckim rurociągiem naftowym, ktory jest na ukończeniu.
  Dlatego do 'współpracy' potrzebny był niemiecki szpital.

  "Solidarność" w Polsce byla lepiej przygotowana do zatrzymania tego rurociagu jamalskiego.

  Natomiast ta kiczowata 'skazka', ze Putin sie boi konkurencji Nawalnego, ktory w następnych wyborach moze zdobyć więcej głosów niz Putin - moze
  byc dobra dla miłośników Harry Pottera, na użytek wielikich bonzów polityki zagranicznej, którzy żądaja od Europy 'dywersyfikacji w dostawie gazu do Europy.
  Zachod domaga sie tez 'dywersyfikacji' prezydentury w Rosji.

  Słowo 'dywersyfikacja' ma tu kolosalne znaczenie.
  Właśnie w USA władze uniwersytetu na Rhode Island zadecydowaly wymazać wszystkie freski na ścianach uniwersytetu przedstawiajace powrót amerykanskich żołnierzy z Europy po II-ej wojnie światowej.
  Chodzi o to, ze na tych historycznych freskach brakuje ..'dywersyfikacji'.
  (Chyba chodzi o 'dywersyfikacje' w przedstawieniu historii II wojny światowej.)
  A może chodzi tylko o to, ze na freskach brak ...murzynow w amerykanskich mundurach.

  Ale oczywiscie historia Nawalnego nie ma nic wspólnego z .. ksenofobia i dywersyfikacją w polityce.

  Uniwersytet Rhode Island ma zniszczyc wszystkie freski z okresu WWII poniewaz brak na nich dywersyfikacji
  University of Rhode Island to take down murals of WWII-era class because they lack DIVERSITY — RT USA News
  https://www.rt.com/usa/499919-rhode-island-university-mural-diversity/
 • @Anna-PK 04:26:37
  "Na pytanie polskiego funkcjonariusza, czy Nawalny był naprawdę zatruty, dzwoniący z Berlina odpowiedział, że to nie ma znaczenia, ponieważ wszystkie metody są dobre w walce".

  Takie praktyki zastosowania fałszywych oskarżeń to stara metoda.
  Libia, Irak, Syria, Skripal, wybór Trumpa przez Rosję itd.

  Tylko USA ma prawo mordować, usuwać prezydentów i mianować swoich, okupować różne kraje i dyktować co i kto może i ma robić na świecie.

  No jakie to proste do licha, że też ci wszyscy jeszcze nie zmanipulowani przez syjonistyczną propagandę nie mogą tego zrozumieć i absolutnie nie zgadzają się z Waszyngtonem, Londynem, Paryżem i Berlinem !!!

  Oportunistów koniecznie należy potraktować Covid'dem -19 i izolować a najlepiej zamknąć im usta namordnikiem lub jak tego Nawalonego trucikiem.
 • Taki "heretyk" w dodatku arcybiskup..
  https://youtu.be/NLS4YW30Xg4
 • @trojanka 12:49:28
  Lepiej tak...
  https://www.bainbridgereview.com/news/amid-pious-protesters-satanists-conduct-a-ritual-on-the-capitol-steps-2020-legislative-session/

  Czaaary maaary ....
  https://twitter.com/i/status/1301292330507534338
 • @Tiamat 12:38:36
  A historia z umierającą oszustką Timoszenko ?

  Po wylądowaniu w Berlinie doznała cudownego uzdrowienia i z inwalidzkiego wózka nagle jak nowonarodzona stanęła na nogi i chciała Rosję zbombardować atomem.

  No i ten słynny noviczek który tylko swoim zapachem zabija w promieniu 10 m wszystkich nie móģł będąc tak zabójczy zabić sprawców i samego Skripala.

  Ludzie otwórzcie w końcu umysły jak denne są te zachodnie propagandowe służby i ci dziennikarze głosząc brednie przez 24h bez wstydu i szacunku dla samych siebie w mediach głównego scieku mające miliony ludzi za durni , tylko że nie dociera to do tych służb że sami są durniami !!!
 • @Tiamat 12:38:36
  Faktycznie Ljosza Navalny stracił ruskich sponsorów i musiał prosić o ?"granty" z zachodu!!
  Nawet zaczął intensywne odchudzania żeby poprawić image....
  https://cont.ws/post/784900
 • @Anna-PK 04:26:37
  Nie tylko wojna propagandowa ale Około 200 ekstremistów, przeszkolonych na Ukrainie, przebywa obecnie na terytorium Białorusi - powiedział minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow podczas wspólnej konferencji prasowej ze swoim białoruskim odpowiednikiem Władimirem Makei.

  Jednocześnie Ławrow podkreślił, że Rosja widzi i wie „na pewno to, co nie trafia do gazet, i o tych ludziach”, do których nie mają dostępu dziennikarze rosyjscy i inni, ale „którzy są tym bardzo zainteresowani. pokojowe protesty przeradzają się tam w celową ze strony popieranych przez Zachód prowokatorów w konfrontację.
 • @Laznik 09:20:11
  Dobrze że istnieje możliwość zdemaskowania tych manipulacji i oszustw.

  Co raz więcej ludzi dzięki internetowi odczytuje jak działają państwowe mafine układy w tak zwanym wolnym świecie.
 • Żeby było zabawniej, Trump nie wierzy w tę historię z truciem
  Nawalnego i chce dowodów. Wszystkie media międzynarodowe powtarzają jego oświadczenie.

  https://www.aljazeera.com/news/2020/09/proof-tragic-navalny-poisoning-trump-200905055218735.html

  https://www.theguardian.com/world/video/2020/sep/05/donald-trump-claims-us-has-not-seen-any-proof-of-alexei-navalny-poisoning-video

  https://www.politico.eu/article/donald-trump-alexei-navalny-poisoning-we-havent-had-any-proof-yet-russia/
 • @Pedant 10:02:38
  :) trwa i będzie trwać :)
 • @Monaco 12:28:38
  Pieskow mówi logicznie. Dla Rosji osoba tak jak Nawalny to nic nie znaczący wrzód na tle 148 milionów mieszkańców Rosji .
 • @Tiamat 12:38:36
  W Stanach Zjednoczonych dzieją się rzeczy na które zapracowali politycy, militaryści i finansowi oligarchowie.

  A to jest dopiero początek, miliony ludzi przejrzało na oczy za sprawą ciągłych tam zabójstw i gwałtów.

  Znowu był przez policję aresztant z zarzuconym mu przez policje kapturem na głowę na smierć zamęczony.
 • Wczoraj BBC pokazał wywiad z Sekretarzem Generalnym ONZ.
  Tam polityk stanowczo i jednoznacznie określił swoje stanowisko w sprawie Białorusi. Nie będzie żadnych zewnętrznych wpływów i sprawy białoruskie mają pozostać tylko i wyłącznie białoruskimi.

  Co do Nawalnego, to Niemcy i Merkel uważają, że sprawy należy załatwić poprzez "dialog z Putinem". Okazuje się, że Merkel, w tym przypadku, nie widzi potrzeby zmiany polityki względem Rosji.

  "A Nord Stream 2 będzie i tak skończony" - powiedziała Merkel.

  https://www.politico.eu/article/never-mind-alexei-navalny-poisoning-angela-merkel-germany-wont-get-tough-with-vladimir-putin-russia/
 • @trojanka 12:55:03
  " Angel, który nosi jedno imię i jest rytualnym przywódcą gildii satanistycznej świątyni w stanie Waszyngton, prowadzi procesję po schodach stolicy w ramach ich rytuału. (Cameron Sheppard | WNPA News Service)

  Wśród pobożnych demonstrantów sataniści odprawiają rytuał na schodach Kapitolu 2020 rok ".


  Czy o taką wolność chodzi narodom na świecie. Propagowaną i wymuszaną przez Stany Zjednoczone Ameryki .

  Śmiem powiedzieć, ze NIE.
 • @Anna-PK 15:14:01
  Warto przypomnieć jak działają amerykańskie służby które zdemaskował Snowden. Amerykańskie służby to istne państwo w państwie. Przecież podsłuchiwały liderów państw sojuszniczych, jak między innymi Merkel.

  No to teraz wiemy że Nawalnego próbowali zlikwidować na nie korzyść Rosji amerykańskie wtyki w gronie samego Nawalnego.
  A to właśnie po to by skłucic Merke z Putinem i zablokować w ten sposób ukończenie NS 2.

  Merkel daje się wodzić za nos przedwczesnymi wypowiedziami na temat Nawalnego nie tak znowu istotnego w kwestiach krajowej czy międzynarodowej polityki.
 • @Alfax 15:31:29 Tu każdy dba o własny interes, oprócz Polski
  oczywiście. Polska, tak jak państwa bałtyckie, w obecnej sytuacji są gospodarczo zależne od Niemiec, nawet będą od Niemiec kupować gaz. Politycznie są zależne od USA, a tym samym nie będzie wzajemnego zaufania wśród państw europejskich.

  Merkel gra na dwa fronty; wilk syty i owca cała. Gazu rosyjskiego potrzebuje, bo zamknięto atomową elektrownię.
 • friendly fire
  .
  @Alfax 14:58:35: " państwowe mafine układy" są podstawą organizacji państwa

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  niektórzy analitycy zwracają uwagę na niezwykłe znaczenie i zasługi zorganizowanej przestępczości dla procesu demokratyzacji:

  Włochy:
  jedynie dzięki poparciu mafii, camorry i n'drangety udało się Garibaldiemu opanować kraj i zaprowadzić tam demokracje, te organizacje są do dziś kluczowe dla funkcjonowania państwa

  USA:
  przy podboju faszystowskiego państwa włoskiego skorzystały z pomocy włoskiej mafii, słynny deal z Lucky Luciano, także rola organizacji przestępczych w samych USA jak choćby Cosa Nostra, Cosher Nostra, czy w końcu FED jest znana

  ZSRR:
  ochronę tzw. oligarchów tworzył tzw. "dach"/"ros. krysza" złożony z "worow w zakonie"/"złodziei w prawie", tak określa się autorytety przestępcze, od nich wywodzi się tamtejsza demokracja Jelcyna i późniejsza.

  Ale wróćmy do prawdopodobnego agenta Zachodu/USA w Rosji Nawalnego, USA nie chodzi bowiem o jakiegoś tam Nawalnego, po "odkryciu" otrucia w RFN, wystąpili agenci USA w RFN, zrzeszeni w partii Zielonych, także z innych tzw. partii, z żądaniem wstrzymania budowy rurociągu "Stream 2", któremu USA chcą ze wszyskich sił zapobiec. Z uwagi na to, że przypadek "otrucia" jest znakomitą okazją, być może padł Nawalny ofiarą tzw. "friendly fire", własnego zleceniodawcy, zastosowanego, aby uzyskać wartościową "ofiarę" Rosji. Szantaż USA wobec "Stream 2" trwa od lat, ale poza koloniami w rodzaju III RP mało kto w UE poważnie pomaga USA.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Polska
 • @trojanka 12:49:28
  Bardzo dziekuje za ten wywiad z arcybiskupem.
  Juz mi sie zdawalo, ze w Polsce sa sami amerykańscy ewangielisci i różni przebierańcy, zwlaszcza w administracji koscielnej i sferach rzadzacych.
 • Zdaje się, że ta heca z Nawalnym została nakręcona przez MI6 i CIA.
  Chodzi o gazociąg, ale cały problem rozbił się w Europie, bo Brytyjczycy w Unii już nie są, a USA też nie jest mile widziane. Na O Necie jest artykuł o tym "boju o gazociąg między USA i EU" ale z jakiejś przyczyny nie daje się otworzyć.
 • A doktor Sosnowski
  sugeruje że Nowalnego niema i od początku nie było w klinice Charite.
  Argumentuje to w ten sposób że od początku były jakieś niejasności na które tylko nieliczni zwrócili uwagę.
  Pierwsza to "nieprawidłowa" nazwa lotniska na jakim wylądował samolot z umierającym Nowalnym.Wszyscy zainteresowani to jest głownie prasa z całego świata udały się na miejsce zapowiedzianego lądowanie a tymczasem samolot lądował gdzie indzie.
  Druga dziwność to ilość samochodów policyjnych konwojujących ambulasn wiozący Nowalnego do kliniki.Nawet kanclerz Hitler nie był tak licznie konwojowany.I za tym składającym się z kilkunastu samochodów stanowiących obstawę (konwój) rzucili się wszyscy reporterzy.Wedle "spekulacji" doktora Sosnowskiego Nowalnego zaraz po wylądowaniu umiescili w hangarze znajdującym się w tej części lotniska,zaś oszałamiająca eskorta miała skupić (i skupiła) uwagę wszystkich i jej tropem miały podążać pismaki i korespondenci.Zaś samochód z Nowalny bez zwracania na siebie uwagi pojechał do nowo wybudowanego obiektu specsłużb ale nie wiadomo czyich.I to jest trzecia najdziwniejsza dziwność.W środku Berlina nieopodal kliniki zbudowano super nowoczesny i super tajny obiekt.W centrum Berlina supertajny? jak to możliwe? możliwe.Ponoć przechodnie nawet nie podejrzewają że on istnieje.I o tym opowiada a nawet w 39 minucie 45 sek pokazuje dr Sosnowski.
  Dr Sosnowski jest ruskim Niemcem zamieszkałym w Berlinie, doktorem (w sensie tytułu naukowego) psychiatrii.Sosnowski z uwagi na fakt bycia Niemcem i lekarzem jednocześnie, często komentuje sprawę chorego Nowalnego.
  https://www.youtube.com/watch?v=0M08QN0b2sw&t=8s

  PS
  Dr Sosnowski podkreśla również że od czasu pojawienia się Nowalnego w Niemczech żaden lekarz ani osobiści nie wystąpił ani nie podpisał ,żadnego oświadczenia związanego ze stanem chorego.Zaś politycy używają tajemniczych sformułowań "lekarze wojskowi
 • @ikulalibal 18:23:25 Bardzo ciekawe, zagadek coraz więcej.
  Cała ta afera podważa wiarygodność oświadczeń politycznych, bo wskazują na istnienie "drugiego dna" a może i wiele dalszych... ;)
 • @AGrzdyk 16:08:26
  Niestety wiele ludzi jest zapatrzonych w media głównego nurtu i nie analizuje wydarzeń. Wierzą liderom, politykom przecież na nich na tych co kłamią, manipulują w trakcie wyborow na nich glosują.

  A dziennikarze w mediach głównego nurtu godzą się za otrzymywane całkiem nieskromne pieniądze przekazywać wszelkie kłamstwa na zlecenie pracodawców. A jak okażą sprzeciw to zobaczą klamkę u wyjściowych drzwi. Więc muszą być pozbawieni gdy patrzą na siebie w lustro wstrętu na swój widok.

  Ktoś to kiedyś powiedział, że głupi lud i tak każde kłamstwo kupi tylko potrzeba umiejętnie z odpowiednią narracja go przekazać.
 • @Alfax
  Czosnkiem leci na odległość . Salute Amigo 5*.
 • Georg Soros kupił nowiczok za 400 milionów dolarów
  pewnie nie tylko nowiczok ale kupił.
  Dziś opowiadał o tym znany dziennikarz a że ja zawsze staram się wstępnie weryfikować informacje to wyszło że to fakt.W wywiadzie dla gazety wyborczej tfu! oczywiście nowejgazety, mówi o tym sam wynalazca nowiczoka Wił Mirzajanow.
  W telegraficznym skrócie:w 1994 r Mirzajanow opublikował w "moskiewskich wiadomościach" artykuł będący krytyką pod adresem zarządzających kompleksem naukowo-wojskowym że ów nie zaprzestał badań nad bronią chemiczną.W efekcie tego Mirazjanowa aresztowano pod zarzutem zdrady tajemnicy wojskowej.
  "I wtedy zaczął się prawdziwy szum.Dołączyła do niego światowa prasa a Georg Soros oświadczył że cofnie finansową pomoc dla rosyjskiej nauki jeśli mnie nie wypuszczą.Wtedy zrozumiałem że na pewno mnie wypuszczą dlatego że nikt nie chce tracić 400 milionów dolarów rocznie z powodu jakiegoś chemika Mirzajanowa.I rzeczywiście w końcu 1994 Generalna prokuratura zamknęła sprawę z powodu "braku znamion przestępstwa"

  Вот тогда-то и началась настоящая шумиха, подключилась мировая пресса, Джордж Сорос сказал, что прекратит финансовую помощь российской науке, если меня не отпустят. И я понимал, что теперь-то точно отпустят, потому что никто не хотел терять 400 миллионов долларов в год из-за какого-то химика Мирзаянова. И действительно, в конце 1994 года Генеральная прокуратура постановила прекратить дело за отсутствием состава преступления.

  https://novayagazeta.ru/articles/2018/03/15/75815-nado-bylo-navsegda-lishit-rossiyu-ee-sekreta

  Tak się sprawy miały w słodkich 90-tych
 • @ikulalibal 22:44:22
  Faktycznie, za pijusa i zdrajcy jelcyna Rosja była w łapach yankees.
  Działy się skandaliczne rzaczy, Zdrada za zdradą, wyprzedaż majątku narodowego, grabież i przekaz rosyjskiej tajnej technologii do USA.
  Też emigracja rosyjskich naukowców głównie do usa.

  Lata 90 to wielka smuta, Rosja niszczona od środka przy jawnym działaniu na jej terenie agentury usa.

  Salution :))) ✔
 • @Alfax 19:05:32
  Te media głównego nurtu to nic innego jak media głównego ścieku.
  W Izraelu są od miesięcy demonstracje przeciwko Netanyahu i co ?

  W mediach głównego scieku cisza. Ni słowa o aresztowaniach i żądaniach ustąpienia netanyahu.
 • @Repsol 21:32:08
  Właśnie, zgadza się.
  W mediach głównego ścieku są informacje podawane wybiórczo.

  Salution :)))))✔
 • @Leonardo da Vinci 07:28:35
  Spokojnie. Po przeczytaniu tego komentarza.

  Napisałem na ten temat. " Co dzieje się w Izraelu ".

  Pozdr.:)
 • @Monaco 09:24:33
  Tu jest link.

  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/157449,co-dzieje-sie-w-izraelu
 • @Leonardo da Vinci 07:13:16
  Jest taka ciekawa gazeta , którą czytuję regularnie bo lubię wiedzieć co się dzieje w obozie przeciwnika

  Od jakiegoś czasu, chyba dobrze ponad rok, ta wspaniała i szczera gazeta w każdym numerze przewiduje rozwalenie Rosji od środka.
  Tekst tej przepowiedni powtarza sie regularnie w każdym wydaniu tego pisma, które dziwnym trafem nazywa sie Besa.

  Autorem tego proroctwa jest niejaki Emil Avdaliani, który na dwóch uniwersytetach wTbilisi wyklada ‘stosunki miedzynarodowe’, co zwłaszcza w Gruzji, jest popularnym tematem.
  Wiec ten uczony lektor opowiada, ze Rosja co i raz przechodzi wewnętrzny rozpad co wyraznie było widać zarówno w czasach caratu jak i władzy sowieckiej.
  Ten rozpad Rosji następuje zawsze wtedy gdy Rosja spoczywa na laurach po militarnych zwycięstwach bo myśli, ze jej nic nie grozi, a tymczasem, ekonomia leży..

  A oto sam artykuł:
  "Historia uczy, ze najlepszym sposobem jest utrzymywać zewnętrzna interwencje do minimum i czekać az się Rosja sama rozwali.
  I gdy jedna władza pokonuje drugą , to głównym powodem jest wewnętrzne osłabienie kraju: militarne, socjalne lub ekonomiczne.
  Takie osłabienie wewnętrzne nie pozwala na obronę przed atakiem wroga.

  W przypadku Rosji, te głowne powody są związane z jeszcze innym poważnym nieszczęściem Rosji, a mianowicie geografia.
  Nieludzki wręcz klimat w Rosji bardzo ujemnie wpływa na centralne zarządzanie i centralne planowanie.
  Rosja ma zbyt długie granice na lądzie, głównie z niezaprzyjaznionymi sąsiadami, co stanowi dodatkowy problem.
  No i wewnętrzne niedociągnięcia gospodarcze i technologiczne nie pozwalają na prawidłowy rozwój kraju.
  No i naturalnie całkiem dla Rosji naturalne braki i błędy w zarządzaniu, powoduja kolejny rozpad państwa od srodka.
  Jest to tylko kwestia czasu: czy Rosja może się rozpaść w ciagu najbliższej dekady.:

  System sowiecki i jego rozkład jest typowym przykładem rosyjskich nieszczęść.

  Po drugiej wojnie światowej, USA wyraznie obawiało się bezpośredniej konfrontacji z Rosją Sowiecką.

  George Kennan, młody amerykański dyplomata w Moskwie napisał raport pt : Długi Telegram, w którym to ’telegramie’ przedstawił plan strategiczny podbicia Rosji przez Stany Zjednoczone.

  Na podstawie tego raportu, powstalo w USA wiele planów, pomysłów i programów zniszczenia Rosji.
  Owocem tych programów było całkowite zwycięstwo USA nad Rosją w latach 50-tych , bo braki i błędy sowieckiej gospodarki i państwowego zarządzania doprowadziły w końca do upadku Rosji Sowieckiej.

  Kennan oczywiście zdawał sobie sprawę z tego, ze wewnętrzne przyczyny upadku Rosji prześladują rosyjskie władze przez wieki.

  W XVI i XVII wieku wewnętrzne awantury spowodowały… polską okupacje Rosji łącznie z Moskwa.

  Koniec władzy Romanowów w 1917 roku jest kolejnym przykładem rozpadu panstwa sowieckiego.
  A w 1991 roku, najnowszy przykład, rozpadu społecznego porządku w Rosji, który doprowadził do upadku.

  Za każdym razem Rosja była pobita nie przez armie a przez słabą ekonomię wewnętrzną i niewydolność sily militarnej.

  Ale kiedy Rosja była silna, to pobiła i Napoleona w 1812 roku i Hitlera w 1941 roku. Ale za każdym razem, gdy Rosja byla słaba i pozostawiona sobie, to sie sama rozpadała i musiała zmienić system.
  A wiec Rosję można podbić …ekonomią

  Szczególnie od czasu kryzysu 2014 roku, z powodu aneksji Krymu i wojny na Donbasie, zachodni analitycy, ”stratedzy’ i politycy kombinują jak najlepiej zniszczyć Rosje. Metoda militarna nie wchodzi w gre (bo historia uczy, ze ataki militarne na Rosje są samobójcze)

  A wiec najlepszy sposób, żeby obali Rosje może byc kombinacją wojskowo- ekonomiczna, która doprowadzi do ostatecznego zniszczenia Rosji, ktora rozwali sie z powodu …wewnętrznych niedociągnięć w zarządzaniu i gospodarce.

  Nowa polityka wobec opanowania i podboju Rosji musi przynieść spodziewane rezultaty; niekoniecznie z powodu silnej armii i ekonomii USA ale raczej z powodu slabej ekonomii Rosji, ktorej wladze w Rosji nie sa w stanie kontrolowac.
  Rosja militarnie jest duzo slabsza od Chin i od mocarnej militarnie Ameryki.

  Głównym zadaniem wiec jest opanować spore obszary Euro- Azji w krajach nieprzychylnych Rosji - głównie byłych rosyjskich republik. (Gruzja, Ukraina?)

  Upadek Rosji zawsze sie zdarza po latach spokoju i pokoju z sąsiadami i braku militarnego zagrożenia z zewnątrz.

  Juz w tej chwili mamy pierwsze oznaki kryzysu w Rosji z powodu braku reformy ekonomicznej, kontroli korupcji i błędnej polityki zagranicznej. W rosyjskim społeczeństwie narasta bunt przeciwko władzy w Moskwie i Petersburgu a rosyjskie ‘elity’ glosno namawiaja do zmiany systemu
  .
  Rosja popełnia stare błędy: chwali sie zwycięstwem nad Gruzja, i … Syria (sic!) , cieszy sie z aneksji Krymu i prowadzenia wojny na Ukrainie (sic!) - a zupelnie zapomina o niedostakach w kraju: słabej ekonomii, słabej armii i niedorozwojem technologii.

  A sprytny zachodni polityk siedzi sobie spokojnie i czeka kiedy niezadowolenie społeczeństwa zamieni sie w prawdziwy kryzys. “

  Koniec artykułu.


  Czemu ja te brednie postanowiłam przetłumaczyć?
  Bo przecież to takie piękne wyznanie zachodniej żulii przedstawia kolejne mity o głupiej, zacofanej Rosji i wielkiej inteligencji zachodnich nieuków.

  Równocześnie autor tego grymasu politycznego wyjawia wieloletnią strategie zachodu wobec Rosji.
  Za wszelka cenę trzeba zniszczyć kolejne państwo. Wymordować ludzi i ograbic kraj z naturalnych bogactw.

  Czemu ten artykuł jest taki glupi?
  Bo napisał go kolejny anty-rosyjski idiota, który zaprzecza sam sobie: Rosja sama sie rozpada ale przy wydatniej pomocy Zachodu.

  1. Autor nie podaje powodu dlaczego Rosja koniecznie musi być zniszczona (ludzie akurat sie nie liczą - tak jak w przypadku pol miliona zagłodzonych dzieci w Iraku i 2 miliony pomordowanych dorosłych cywilow)
  2. Autor twierdzi, ze Rosja sie sama od siebie rozpada - i podaje przykłady strategii zachodnich - jak nalezy rozwalić Rosje od środka.
  3. Gruzinski ainsztajn twierdzi, ze Rosja jest słaba militarnie ale …historia pokazuje, ze bezpośrednią konfrontacja militarna z Rosją zawsze kończyła sie samobójstwem.
  4. Polacy nie podbili Rosji . W 17 wieku Polacy zostali zaproszeni na tron carski przez rosyjskich bojarów. Głupota polskiego króla, który nie chciał puścić synka do Moskwy i glupota polskich ‘elit’, ktorym Watykan nie pozwolił zmienić wiary …chrzescijanskiej na chrześcijańską przeszla do historii jako skandal, ktorego nie nalezy opowiadać dzieciom w szkole.
  Akurat nikomu nie przeszkadzalo, ze poganin Jagiełło przyjął chrześcijaństwo od Polaków , za co Litwini sa nam bardzo wdzięczni do dziś.
  5. Nie Amerykanie byli pierwsi w kosmosie i mimo, ze Rosjanie mają , zdaniem tego gruzińskiego lektora, słabo rozwiniętą technologie , to akurat wielki potężny lotniskowiec 'Donald Cook’ zmykał przed rosyjska elektronika szybciej od wiatru aż do Rumunii, gdzie cala załoga amerykańskiego lotniskowca zrezygnowała z pracy i musiała miec porade psychologiczna bo im sie portki trzęsły ze strachu.
  6. Lista rosyjskich naukowców juz od 18 wieku jest bardzo długa. Tablice Mendelejewa, których uzywaja na całym Zachodzie nie mogą sie nazywac Tablicami Mendelejewa , żeby sie nie wydało ze to Rosjanin wymyslil. Czasem, zupełnie niezłośliwie pytam Anglosasów o te tablice. Nikt o nich nie słyszał natomiast nazywaja to 'tablica pierwiastkow’ - a Mendelejewie nie chcą wiedziec. Takich przykladow jest wiecej.
  7. Podczas gdy w USA wali sie infrastruktura i mosty ‘wpadają’ prosto do rzeki i nie ma ich kto naprawiać , Rosja za czasów Putina połączyła wielką arterią komunikacyjną Syberie z Moskwą. Wybudowano w calej Rosji ogromne, nowoczesne autostrady i potężny most do Krymu. Na samym Krymie właśnie oddano do użytku ogromną autostradę.
  8. Krym corocznie odwiedza około 6 milionów turystów. Ani Floryda ani Kalifornia nie mogą sie z Krymem równać.
  9. Epidemie korona wirusa wykorzystała Rosja do rekonstrukcji całego systemu opieki zdrowotnej,. Pobudowano szpitale, ktore specjalizuja sie w walce z wirusami. Rosja pierwsza na swiecie ( ku zgorszeniu świata ) zaczęła produkcje szczepionek przeciwko Covid-19.
  Pan uczony Gruzin nie napisze, ze Rosjanie od lat produkują szczepionki przeciwko amerykańskim
  wirusom.
  10. Rosja nie prowadzi wojny z Ukrainą . To Kijów wysyła wojska do Donbasu.

  Nikt nie każe kochać Rosji. Ale dlaczego podejmować próby zniszczenia kolejnego suwerennego państwa , ktore nie jest w stanie wojny z nikim? Tak zniszczono Jugoslawie, Libie, niszczy sie Grecje , wymordowano miliony ludzi na Bliskim Wschodzie, w Azji, w Afryce, w Ameryce Srodkowej, i USA tylko patrzy jakby napaść na Wenezuele.
  Kolejne próby prowokacji Rosji jakos sie nie powiodły.


  BESA Center Perspectives Paper No. 1,286, September 11, 2019

  Russia Will Likely Collapse from the Inside
  https://besacenter.org/perspectives-papers/russia-internal-collapse/
 • @Tiamat 13:21:35
  To bardzo ważne informacje otwierające oczy tym którzy slyszą tylko TVPIS TVN POLSAT REPUBLIKĘ W.POLSCE.pl Zakłamane TVs.
 • @Monaco 12:47:28
  Już pojawiają się informacje, że to otrucie to ściema i ustawka taka sama jak pandemia. A Nawalny to agent FSB - taki ruski TW "Bolek", który ma wystawić ruską opozycję.
 • @kula Lis 69 16:21:48
  Oczywiście chodzi o nałożenie kolejnych sankcji na Rosje, żeby zaczęła sie rozpadać 'od srodka'.
  A głównie chodzi o ten gaz jamalski, bo przecież trwa światowa wojna o kontrole źródeł energii.

  Spróbuje wyjaśnić:
  W latach 70-tych ubiegłego wieku, rząd Wielkiej Brytanii podpisał z Sowietami umowę handlową na eksploatację i dostawę gazu jamalskiego nie tylko do Anglii ale i całej Europy..
  Można o tym poczytać w raporcie 'Margaret Thatcher Foundation".

  Naturalnie, Amerykanie nie mogli pozwolić na taka samowolę Wielkiej Brytanii.

  I tak powstała Solidarność, której radosna działalność zablokowała gazociąg jamalski, który juz był w budowie.

  W 2008 roku, w Palestynie wybory wygral Hamas. Wiadomo, ze w Gazie - i tuz obok - jest pełno gazu naturalnego.

  I znów, Wielka Brytania podpisala z Hamasem umowę handlową na ekploatację i dostarczanie gazu: i do Anglii i do reszty Europy.
  Niedoczekanie.
  W 2008 roku zbombardowano Gaze.

  Jakoś w Polsce zrodził sie wielki entuzjazm na współprace gazowa z …Katarem. (Po wielkim entuzjazmie księdza Rydzyka i planach eksploatacji polskiego gazu łupkowego)
  No i jakoś plany na dostawe do Polski gazu z Norwegii do końca nie wyszly, bo potrzebna jest budowa gazociągu… jakaś firma włoska obiecała, ze zbuduje...

  Powstała jakaś rozdzielnia w Świnoujściu , za jedynie miliard dolarów, bo miała Polska dostarczać ten gaz z Kataru i go jakoś rozdzielać - ale juz nie pamietam, gdzie i jak.

  Czego demokratyczna, prywatna prasa w Polsce nie podała, to taki drobny szczególik: Katar nie ma gazu ale mial dostarczać gaz …syryjski ale bez uzgodnienia z Syria.
  I ta egoistyczna Syria nie wyraziła zgody na okradanie Syrii z gazu.
  Trzeba bylo Syrii dać po nosie i rozpocząć wojnę.
  Rozdzielnia w Świnoujściu zaczęła rdzewieć .

  Aliści z pomocą ( tej rozdzielni) przyszedł prezydent Stanow Zjednoczonych
  i obiecał Polsce wielkie pośrednictwo w dostawie gazu - ale łupkowego- ze Stanow Zjednoczonych Ameryki. Wiec rozdzielnia w Świnoujście została odpucowana i przygotowana na wielki przepływ gazu ciekłego z tankowców USA do Polski , i dalej do Europy.

  Pech chciał, ze w Stanach uczeni doszli do wniosku, ze tzw. KeyStone pipeline, który mial sprowadzać ten gaz z Kanady poprzez cały teren USA do portu nad Zatoka Meksykanską, mial przebiegać ...pod dnem rzeki Mississippi (takie warszawskie rozwiazanie).

  Na ten naukowy bardzo pomysł nie wyrażają zgody tradycyjni właściciele terenów- Indianie Dakota. Opowiadają Indianie, ze ten gazociąg juz dwa razy mial awarie bo rury pękły... a moze tylko kolektor nawalił. I boją sie Indianie, ze jak będzie awaria na dnie Mississippi to nie tylko wszystkie ryby pozdychają.
  Do tego okazało sie, ze w USA jest tylko jeden port w Nowym Orleanie przystosowany do skraplania gazu i przeładowania na ...jeden istniejący tankowiec.

  Podróż do Europy zaś pociąga za sobą dodatkowe koszty transportowe.

  Polacy bardzo chętnie powitali propozycje prezydenta USA , mimo, ze do tej pory zdaje sie nie wyznaczono ceny za ten amerykański gaz, którego zarówno eksploatacja jak i transport sa szalenie kosztowne.
  Ale nie ważna jest cena wolności i dywersyfikacji dostaw gazowych.

  Kłopot w tym, ze ostatnio te różne firmy w USA, które miały ten gaz łupkowy wydobywać, budować gazociąg i transportować gaz do Nowego Orleanu, jedna po drugiej bankrutują bo nabrały pożyczek z banku i nie mogą tego długu spłacać bo na razie nie sprzedały ani pol kubika gazu, który ciągle jest w drodze pod...Mississippi.
  W miedzyczasie, Polska sie obraziła na gaz rosyjski ,na dostawe którego kończy sie umowa..

  W związku ze złożoną sytuacją na lądzie i na morzu, Niemcy, razem z Rosja postanowiły zgodzić sie na budowe gazociągu jamalskiego... pod Bałtykiem.

  Pierwsza zaprotestowała Polska bo polski rząd bardzo dba o ...ekologie Bałtyku, do którego właśnie spływają ścieki z Warszawy..
  Ponieważ ta troska o ekologie nie wyszła, postanowiono wspólnymi silami powstrzymać ten zwariowany pomysł niemiecko-rosyjski.

  A ze rząd niemiecki, nie czuły na oburzenie w Polsce i w USA, upierał sie dokończyć budowe jamalskiego gazociągu pod Bałtykiem, należało pomyśleć o nowej metodzie ...rozwalenia Rosji od środka.
  Nawinal sie ...novichok
  Zachód przygotowuje kolejne sankcje.

  Nawalny nie byl idealnym wyborem na szefa popularnej opozycji w Rosji. Tak naprawde żadna pomoc z Zachodu nie podniosła mu popularnosci.
  A ze nie bardzo przydał sie Zachodowi a i Rosji nie zaszkodził, to może spokojnie przechodzić rekonwalescencje ... głównie zdrowotną bo na politycznOczywiście chodzi o nałożenie kolejnych sankcji na Rosje, żeby zaczęła Rosja sie rozpadać 'od srodka'.
  A głównie chodzi o ten gaz jamalski, bo przecież trwa światowa wojna o kontrole źródeł energii.

  Spróbuje wyjaśnić:
  W latach 70-tych ubiegłego wieku, rząd Wielkiej Brytanii podpisał z Sowietami umowę handlową na eksploatację i dostawę gazu jamalskiego nie tylko do Anglii ale i całej Europy..
  Można o tym poczytać w raporcie 'Margaret Thatcher Foundation".

  Naturalnie, Amerykanie nie mogli pozwolić na taka samowolę Wielkiej Brytanii.

  I tak powstała Solidarność, której radosna działalność zablokowała gazociąg jamalski, który juz był w budowie.

  W 2008 roku, w Palestynie wybory wygral Hamas. Wiadomo, ze w Gazie - i tuz obok - jest pełno gazu naturalnego.

  I znów, Wielka Brytania podpisala z Hamasem umowę handlową na ekploatację i dostarczanie gazu: i do Anglii i do reszty Europy.
  Niedoczekanie.
  W 2008 roku zbombardowano Gaze.

  Jakoś w Polsce zrodził sie wielki entuzjazm na współprace gazowa z …Katarem. (Po wielkim entuzjazmie księdza Rydzyka i planach eksploatacji polskiego gazu łupkowego)
  No i jakoś plany na dostawe do Polski gazu z Norwegii do końca nie wyszly, bo potrzebna jest budowa gazociągu… jakaś firma włoska obiecała, ze zbuduje...

  Powstała jakaś rozdzielnia w Świnoujściu , za jedynie miliard dolarów, bo miała Polska dostarczać ten gaz z Kataru i go jakoś rozdzielać - ale juz nie pamietam, gdzie i jak.

  Czego demokratyczna, prywatna prasa w Polsce nie podała, to taki drobny szczególik: Katar nie ma gazu ale mial dostarczać gaz …syryjski ale bez uzgodnienia z Syria.
  I ta egoistyczna Syria nie wyraziła zgody na okradanie Syrii z gazu.
  Trzeba bylo Syrii dać po nosie i rozpocząć wojnę.
  Rozdzielnia w Świnoujściu zaczęła rdzewieć .

  Aliści z pomocą ( tej rozdzielni) przyszedł prezydent Stanow Zjednoczonych
  i obiecał Polsce wielkie pośrednictwo w dostawie gazu - ale łupkowego- ze Stanow Zjednoczonych Ameryki. Wiec rozdzielnia w Świnoujście została odpucowana i przygotowana na wielki przepływ gazu ciekłego z tankowców USA do Polski , i dalej do Europy.

  Pech chciał, ze w Stanach uczeni doszli do wniosku, ze tzw. KeyStone pipeline, który mial sprowadzać ten gaz z Kanady poprzez cały teren USA do portu nad Zatoka Meksykanską, mial przebiegać ...pod dnem rzeki Mississippi (takie warszawskie rozwiazanie).

  Na ten naukowy bardzo pomysł nie wyrażają zgody tradycyjni właściciele terenów- Indianie Dakota. Opowiadają Indianie, ze ten gazociąg juz dwa razy mial awarie bo rury pękły... a moze tylko kolektor nawalił. I boją sie Indianie, ze jak będzie awaria na dnie Mississippi to nie tylko wszystkie ryby pozdychają.
  Do tego okazało sie, ze w USA jest tylko jeden port w Nowym Orleanie przystosowany do skraplania gazu i przeładowania na ...jeden istniejący tankowiec.

  Podróż do Europy zaś pociąga za sobą dodatkowe koszty transportowe.

  Polacy bardzo chętnie powitali propozycje prezydenta USA , mimo, ze do tej pory zdaje sie nie wyznaczono ceny za ten amerykański gaz, którego zarówno eksploatacja jak i transport sa szalenie kosztowne.
  Ale nie ważna jest cena wolności i dywersyfikacji dostaw gazowych.

  Kłopot w tym, ze ostatnio te różne firmy w USA, które miały ten gaz łupkowy wydobywać, budować gazociąg i transportować gaz do Nowego Orleanu, jedna po drugiej bankrutują bo nabrały pożyczek z banku i nie mogą tego długu spłacać bo na razie nie sprzedały ani pol kubika gazu, który ciągle jest w drodze pod...Mississippi.
  W miedzyczasie, Polska sie obraziła na gaz rosyjski ,na dostawe którego kończy sie umowa..

  W związku ze złożoną sytuacją na lądzie i na morzu, Niemcy, razem z Rosja postanowiły zgodzić sie na budowe gazociągu jamalskiego... pod Bałtykiem.

  Pierwsza zaprotestowała Polska bo polski rząd bardzo dba o ...ekologie Bałtyku, do którego właśnie spływają ścieki z Warszawy..
  Ponieważ ta troska o ekologie nie wyszła, postanowiono wspólnymi silami powstrzymać ten zwariowany pomysł niemiecko-rosyjski.

  A ze rząd niemiecki, nie czuły na oburzenie w Polsce i w USA, upierał sie dokończyć budowe jamalskiego gazociągu pod Bałtykiem, należało pomyśleć o nowej metodzie ...rozwalenia Rosji od środka.
  Zachód przygotowuje kolejne sankcje.

  Nawalny nie byl idealnym wyborem na szefa popularnej opozycji w Rosji. Tak naprawdę żadna pomoc z Zachodu nie podniosła mu popularnosci.
  A ze nie bardzo przydał sie Zachodowi a i Rosji nie zaszkodził, to może spokojnie przechodzić rekonwalescencje ... głównie zdrowotną bo na polityczną juz chyba liczyć nie może.
 • @Tiamat 06:34:22
  To wszystko jest prawdą.
  Ludzie którzy nie nawidzą z jakiś powodów tej obecnej Rosji a szczególnie Putina mają przez siebie utworzoną w umysłach żelazną kurtynę i żadne fakty, żadna prawda nie jest przez nich do ich świadomości dopuszczana.

  Żyją sobie szczęśliwie we własnym matrix'sie. Nie widząc nic a nic ile zła czyniły USA i czynią ciągle na świecie. Wojny, mordowanie ludności i okupacje innych narodów, siłowe zmiany prezydentów , szantaże gospodarcze i polityczne. Finansowanie opozycji i zamachów oraz podłe otruwanie nawet swoich własnych agentów jak Skripala czy Nawalnego tylko po to by oskarżyć móc znienawidzonego Putina i całą niezależną od amerykańskich bandytów Rosję.

  Salution ✔
 • @Tiamat 06:34:22
  Największe zagrożenie dla istnienia niezależnej Rosji staniwią jej liberalni oligarchowie. Ci ludzie są wyzbyci patriotyzmu dla nich ich bogactwo i miliardowe zyski są celem samym w sobie, kosztem innych i kraju w którym się bezgranicznie bogacą.

  ✔❗
 • @Leonardo da Vinci 11:08:05
  "Największe zagrożenie dla istnienia niezależnej Rosji staniwią jej liberalni oligarchowie. Ci ludzie są wyzbyci patriotyzmu dla nich ich bogactwo i miliardowe zyski są celem samym w sobie"

  To jest zjawisko powszechne, w każdym kraju. Wynika to z mechanizmów generowanych przez system własności, przez eksplozywny rozwój technologii, przez tendencję kapitału do koncentracji i do zawłaszczania państwa.

  Próby przeciwstawienia się temu żywiołowemu procesowi, opierają się albo na wzmacnianiu państwa albo na mobilizacji sił oddolnych (czy to w imię demokracji czy nacjonalizmu), lub na kombinacji powyższych.

  Jest trzecia droga - przeczekania aż nadmierna koncentracja kapitału zwróci się przeciwko niemu i skupiania się na łagodzenu konfliktów i ograniczaniu kosztów społecznych.

  Uogólniając, mamy do czynienia z historycznym przełomem, gdy następuje rewolucja w technologii, która wcześniej czy później doprowadzi do zniesienia starego porządku, tak jak rewolucja przemysłowa zniosła feudalizm.
 • @Pedant 11:32:23
  To prawda.
  Wszystkie rewolucje i przewroty sa przygotowywane przez 'elity', które mają wszystko z wyjątkiem ...władzy.

  Tak bylo i w czasie Rewolucji Francuskiej, i w Rosji, i w Polsce i na Ukrainie..

  Przeciez ruch Solidarnosci przygotowało UB, które za czasów PRL tłukło sie z PZPR -em o władze."Intelektualisci' z KOR-u i UB z Bolkiem dorobili sie przeciez strasznych pieniędzy i władzy po 1989 roku.
  Dlatego wiecej sie pyskuje teraz na PZPR a bardzo rzadko na UB.

  To samo na Ukrainie:
  Podobno to 'prości ludzie' wyszli na majdan - a strzelali przybysze.
  Prości ludzie domagali sie walki z korupcją i oligarchią.
  Otrzymali w prezencie nową / starą oligarchie, ktora koniecznie chciała dorwac sie do wladzy, i 100 razy wieksza korpupcje.

  Historia pokazuje, ze kapitalizm jest niereformowalny.
  Chinczycy maja bardzo porządne wychowanie obywatelskie.
  Kazdy bogaty Chinczyk ma być wdzięczny ojczyźnie, ze pozwoliła mu zostać bogatym i musi zdrowo odpracowac na rzecz ojczyzny.

  Oglądałam taki wywiad z Chinczykiem, ktory wyburzyl cala wieś, w ktorej sie urodził i za własne pieniadze wybudował super nowoczesne osiedle.

  Chinczycy, z ktorymi pracowałam opowiadali, ze gdziekolwiek mieszkaja, zyja i spędzają wakacje... Chiny - to dla Chinczyka - zawsze MATKA-ojczyzna..

  Najgorszymi łachudrami dla wlasnego kraju sa ...Amerykanie.

  Putinowi sie czasem udaje wykorzystywac zaprzyjaznionych oligarchów do różnych projektów państwowych: miasteczko olimpijskie w Soczi, most na Krym, czy wielkie arterie komunikacyjne.

  Ale sa i tacy, ktorzy nakradli w Rosji pieniędzy i uciekli za granice.
  Teraz Putin podniosl im podatek o 2% i jest wielki wrzask. Ale to za te pieniadze Rosja opłaciła wielka rewolucje w lecznictwie i w czasie pandemii wybudowala wiele szpitali.

  Niemniej jednak, zgadzam sie, ze oligarchy stanowia silną grupe i mogą zagrazac każdemu państwu.
  W Moskwie i St. Petersburgu rzeczywiście jest dosc poważna opozycja przeciwko Putinowi.
  Mnie najbardziej dziwi, ze np. w Polsce ta opozycja przeciwko wlasnemu panstwu jest popierana przez polski rząd i media.

  Ale Polacy popierali przeciez Kliczko, Poroszenke, Zielynskiego i te kucharke z Minska.
 • Ozdrowienie Nawalnego
  Skoro Rosjanom nie udało sie otruć Nawalnego, bo Rosjanie nawet tego nie potrafia, to znów trzeba wrocic do ...wprowadzania demokracji na Białorusi.
  Właśnie Rada Atlantycka kombinuje, jak koń pod górę, jakby tu wmówić całemu swiatu, ze przecież Białoruś nie ma żadnego związku unijnego z Rosja i dlatego należy bronic Białoruś przed zakusami Putina.

  Oglądam te 'patriotyczne' flagi, którymi owijaja sie - jak beduini przescieradlem - bialoruskie pajace, i zastanawiam sie po co im białoruskie flagi, skoro awanturnicy nie chcą być Białorusinami tylko jankesami pod dowództwem "Francuza" , Henry Levy'ego, ktory bardzo ładnie sie nazywa.
 • Nowa pani prezydent Bialorusi wybrana w Polsce!
  60 минут по горячим следам (дневной выпуск в 12:40) от 09.09.20 - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=5IW2-0E6IN0
 • @Tiamat 15:50:38
  Faktycznie.Ktoś tam przywitał "panią prezydent Ciechanowską" ale nie mogę dojrzeć co to za pajac. https://wyborcza.pl/7,75398,26283102,spotkanie-morawieckiego-z-cichanouska-biarloruska-opozycja.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej