Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2421 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Amerykańskie bezprawie !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Amerykańska czarna lista. Prokurator Generalny Międzynarodowego Trybunału Karnego oraz inni sędziowie i prokuratorzy badający amerykańskie zbrodnie wojenne na czarnej liście !.

 

Amerykańska czarna lista. Sankcje w stosunku do sędziów i prokuratorów walczących ze sprawcami ludobójstwa.

SANKCJE PRZECIWKO SĘDZIOM którzy mają osądzić amerykańskie zbrodnie wojenne i amerykańskich zbrodniarzy w Afganistanie. Prokurator Generalny Międzynarodoweho Trybunału Karnego w Hadze na czarnej liscie USA.

 

Prokurator Generalny pani Fatou Bensouda  Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze jest prześladowana przez reżim Stanów Zjednoczonych Ameryki. 

 •••   Rząd USA sprostał wcześniejszej groźbie zastraszania, szantażu i sankcji wobec pracowników Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) w Hadze.

Minister spraw zagranicznych USA Pompeo powiedział, że główny prokurator MTK, Fatou Bensouda, znalazła się na czarnej liście. Przedstawiciel amerykanskiego reżimu w Waszyngtonie  Pompeo nazywa MTK „zepsutą i skorumpowaną instytucją”. •••

 

•••  Zbrodniarze wojenni z USA mają ochronę od rządu który ma na sumieniu popełnione zbrodnie !  •••

 Jeden ze współpracowników Bensouda, Phakiso Mochochoko, znajduje się również na amerykańskiej czarnej liście osób postrzeganych jako zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA. 

Między innymi można teraz "przejąć" UKRASĆ ich prywatne aktywa w USA. Osoby i firmy, które prowadzą z nimi interesy, mogą mieć także kłopoty. 

 Ograniczenia wizowe zostały nałożone na wielu innych pracowników ICC (MTK). Te ograniczenia miały już zastosowanie do Bensouda. Do Stanów Zjednoczonych wolno jej przyjeżdżać tylko w celu odwiedzenia ONZ w Nowym Jorku. 

■■■     Zbrodnie wojenne w Afganistanie.    ■■■

  Głównym powodem nałożenia sankcji jest decyzja Trybunału Karnego o zbadaniu amerykańskich zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości w Afganistanie od 2003 roku. Sąd Karny skupia się obecnie nie tylko na talibach i władzach afgańskich, ale także na amerykańskich wojskowych i tajnych służbach. 

  Prokurator generalny Bensouda powiedziała w 2017 r., że amerykańskie służby wojskowe i wywiadowcze w Afganistanie mordowały, znęcały się nad więźniami, torturowały i poniżały jeńców, zwłaszcza w latach 2003-2004.

Fakt, że Stany Zjednoczone nie uznają MTK w Hadze który oskarża żołnierzy amerykańskich o zbrodnie wojenne jest tylko po to by móc chronić swoje wojenne przestępstwa, jest sprzeczny z normami międzynarodowego prawa oraz z powołanym do ścigania zbrodniarzy wojennych Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze i tym samym uwidacznia jak nie zgodny jest z międzynarodowymi prawami czlowieka i jak zbrodniczy jest tam panujący w USA system polityczny. Nie zależnie od aktualnej administracji.

Dlatego prezydent Trump w pośpiechu podpisał już w czerwcu dekret, który przewiduje sankcje wobec pracowników MTK którzy domagają się scigania i ukarania winnych zbodni wojennych popełnionych przez armie USA. 

■■■    Zbrodnie izraelskie.   ■■■

 Co więcej, obecnemu rządowi USA nie podoba się MTK, który prowadzi  także dochodzenie, czy Izraelczycy popełnili zbrodnie przeciwko Palestyńczykom. Pani Bensouda ogłosiła dochodzenie pod koniec zeszłego roku. Amerykanie uważają, że międzynarodowy sąd nie ma takiego prawa i że nie o to chodzi tylko chodzi o antysemityzm.

 Organizacje praw człowieka potępiły działania Stanów Zjednoczonych przeciwko MTK. Humans Right Watch nazywa to „perwersyjnym”, że sądy i sędziowie którzy mają za zadanie i na celu ukaranie przestępców są obecnie prześladowani prze USA I stosowane są represje i sankcje wobec tych, którzy ścigają międzynarodowych zbrodniarzy i militarnych przestępców.

■■■    Rozczarowany.   ■■■ 

 Minister spraw zagranicznych Holandii Blok mówi, że jest rozczarowany amerykańskimi środkami przeciwko Trybunałowi Karnemu. „Holandia nadal wspiera niezależność MTK i jego walkę z niesprawiedliwością. Tak w  Unii Europejskiej badamy, jak najlepiej możemy pomóc pracownikom w MTK”.

Na początku tego roku Blok zagroził podjęciem środków zaradczych" i nie uleganie naciskom i represji ze strony amerykańskiej administracji.

Każdy teraz widzi jak faktycznie działa ta propagowana przez wszelkie zachodnie media i w Polsce polskojęzyczne media prawdziwa amerykańska demokracja, sprawiedliwość i dbałość o prawa człowieka, kim są tak naprawdę ci  i co sobą reprezentuje amerykański reżim,  jakie wartości i jakich zbrodniarzy chroni przed odpowiedzialnością karną za popełnione przez Amerykanów zbrodnie wojenne jak tortury, morderstwa i gwałty w Afganistanie a Izraelczyków w Palestynie. 

 

 

KOMENTARZE

 • Już w 2019 roku
  Departament Stanu USA cofnął wizę Bensouda na początku kwietnia 2019 r. The Guardian poinformował, że cofnięcie wizy wydawało się być wypełnieniem groźby ze strony Sekretarza Stanu Mike'a Pompeo, aby uniemożliwić personelowi MTK zbadanie, czy amerykańscy żołnierze lub urzędnicy USA byli zaangażowani w zbrodnie wojenne w Afganistanie, Polsce, Rumunii i na Litwie.

  Cofnięcie wizy wywołało krytykę ze strony urzędników ONZ.

  Jak więc wyglądają popełnione amerykańskie zbrodnie wojenne na opozycji i ludności Afganistanu w kontekście ubolewania nad ujętymi agresywnymi bandytami na Białorusi sterowanymi przez obcą zachodnią agenturę.

  Dlaczego w Polsce i na Zachodzie nie ma zdecydowanych rządowych protestów i żądań by ukarać amerykańskich zbrodniarzy wojennych.

  Podwójne zachodnich "demokracji" standardy jak widać to norma !
 • A u nasz nasi żydzi dotują amerykańskich żydów :
  zezłomowanym demobilem za horrendalne kwoty,
  "tanim" amerykańskim gazem,
  "zapraszają" i płacą za pobyt narkomanów i dewiantów, robiących co chcą,
  słuchających na kolanach malowanki ropuchy i sierżanciny danielsa ...
  tylko rzygać się chce !
 • @ Autor - 5*
  DK
 • Polityka USA i Europy coraz bardziej staje się rozbieżna.
  Już sprawa Iranu jest jednoznaczna, Europa nie popiera sankcji jakie USA nakłada.
  Demokraci liczą, że jak Biden wygra, to wszystko się da naprawić, ale oceny są takie, że raczej się to nie uda. Europa nie chce być przeciwko Chinom, a amerykańska polityka już jest i będzie antychińska.
 • @Alfax
  Salute 5*.
 • @Anna-PK 21:15:16
  Głosowanie w RB ONZ na temat przedłużenia sankcji pokazało, że USA są już izolowane na całym świecie. Jeszcze się rzucają jak wesz na grzebieniu ale to fakt. W Syrii i Iraku już do nich strzelają jak do kaczek.
 • Mam nadzieję, że
  uczciwa część ludzkości zrobi tym bandytom "Norymbergę".

  Zastanawiam się jak się czują wyborcy PiS, który włazi tym gnojom w doope bez mydła? Patrzą w lustro bez wstrętu?
 • @Anna-PK 21:15:16
  Gdy chodzi o inne kraje a zwłaszcza o Rosje Chiny . P.Koreę, Iran, teraz Białoruś to USA są pierwsze by ścigać i krytykować, robić całymi latami histerię.

  Tylko gdy ich samych dotyczy i ich bratni Izrael to główny światowy bandyta jest ogromnie oburzony i nakłada sankcje i stosuje represje na tych którzy chcą sprawiedliwości.

  W jakim my świecie żyjemy, że tylu jest ciągle popleczników satanów ameryki północnej,
  .
  Pozdr. :)
 • 5 *
  Kryminalista jakim jest twór USA uzbrojony po zęby nie da się ująć i osądzić.

  Pozdr. :))
 • @Anna-PK 21:15:16
  Amerykanie liczą na podsycenie konfliktu między Chinami a Indiami i przymilaja się obecnie do Indii.

  Dwa dni temu znowu doszło do napięć na spornym obszarze.

  Więc Indie już otrzymują wsparcie i doradztwo us-banditen.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:33:09
  To są moralni ślepy a oślepiło ich pincet plus.

  Nie obchodzi ich nic i nie mogà pojąć ze te pincet otrzymują jako łapówki bo tak naprawdę to po 30 latach kapitalizmu juź dawno 500 plus powinno wchodzić w standardowych wynagrodzeniach miesiecznych a nawet i więcej bo po tylu latach minimum w Polsce powinno wynosić 6000 złoty netto.

  Polskę stać by zarobki były większe na poziomie europejskim, skoro stać PiS by opłacać amerykańskie bazy z naszych podatków, kupować droższy gaz , ropę, utrzymywać dywersantów na Białorusi i propagandową, dywersyjną stację Belsat przeciwko Białorusi.

  Pozdr.:)
 • @Monaco 21:53:36
  Świetnie to ująłeś.
  Polska jest tak bogata, że może sponsorować brudne wojny syjonu z naszych pieniędzy. A jak PiS da pincet+ (zabrawszy najpierw 700) to każe się całować po nogach i miliony durniów to kupuje. Czy to jeszcze Polacy?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:59:23
  Sam się zastanawiam, zapewne to biedni Polacy którzy ledwo wiążą koniec z końcem, albo leki, albo czynsz albo ... i im dłużej będą tak niskie zarobki, tym łatwiejsze będzie dla PiS przekupowanie wyborców.
  Więc jest to celowe działanie ze strony polityków rządzących Polską by w ten haniebny, perfidny sposób móc manipulować ludzmi na swoją korzyść tak by móc utrzymać się przy korycie.

  Pozdr. :))
 • @provincjał 20:48:03
  Zakup sprzętu militarnego w Stanach Zjednoczonych kosztujący budżet państwa miliardy dolarów to niestety odbywa się kosztem dobrobytu nas Polaków.

  Przecież w Polsce ciągle jest ponad 3 miliony dzieci żyjących poniżej granicy ubóstwa. O tym jak widać nie gloszą masmedia, a tym bardziej politycy którzy sami sobie bez wstydu i skrupułów fundują ogromne podwyżki.

  Pozdrawiam
 • @Rzeczpospolita 21:01:43
  Pozdrawiam :)
 • @Anna-PK 21:15:16
  Jeszcze są głównie w krajach mocno zwiazanych ze Stanami Zjednoczonymi jak Polska, Rumunia, kraje bałtyckie poplecznicy amerykańskiej kontraproduktywnej polityki niszczącej pokój światowy i stosunki międzynarodowe jak szczególnie handlowe .

  Ale na szczęście w większości krajów na świecie słychać pod adresem administracji Stanów Zjednoczonych głosy sprzeciwu, krytyki.

  Może to pomoże i sprowadzi Stany Zjednoczone na drogę współpracy i pokoju ? Może !

  Pozdrawiam.

  P.s. chociaż w to wątpię że Stany Zjednoczone zmienią swoje destrukcyjne
  działania na arenie międzynarodowej.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:33:09
  By tak się stało to muszą zajść daleko idące zmiany w samych Stanach Zjednoczonych co jest niestety bardzo mało prawdopodobne ze względów na lobby bankowe, militarne i braku realnej nie mającej nic wspólnego z zdemoralizowanymi Demokratami i Republikanami tam opozycji.

  Pozdrawiam :)
 • @Repsol 21:21:21
  Pozdrawiam :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:33:09
  Już raz Ci napisałem, 3RP to twór CIA, nie ważne, jaka partia jest u władzy.
 • @Monaco 21:53:36
  Tak, minimum w Polsce powinno wynosić 6000 złoty netto, a 500+ to nie kasa na podtrzymanie życia, tylko łapówka.
 • @Alfax 22:17:54
  za to Ukraińcom jest bardzo dobrze.
 • a co robią agencje USA, aby czasem ktoś im
  nie otruł Pani Fatou Bensouda nowiczokiem ? ;-)

  to dopiero byłaby chryja !
 • @Monaco 21:39:23
  Żeby móc osądzić zbrodniarzy z USA, to po pierwsze siedziba ONZ musi być przeniesiona na teren neutralny. 

  Przecież administracja amerykańska już wielokrotnie urządzała sobie prywatę i zabraniała wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych przedstawicielom różnych państw nie przychylnych USA.
  To jest z naruszeniem konwencji prawa międzynarodowego dotyczącej ONZ w kwestiach swobodnego dostępu oficjalnych przedstawicieli państw należących do ONZ. 

  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 22:48:57
  Tez tak uważam. Godne zarobki to szansa na uczciwe wybory.

  Bo gdy jakąś inna partia przed wyborami obieca 2000 złotych dla każdego to można z góry przewidzieć rezultat i zwycięstwo tejże partii.

  Korupcja polityczna i to bez konsekwencji prawnych.

  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 22:47:37
  W tym sporo jest prawdy, bo po latach Amerykanie sami i to bez skrupułów przyznali się ile to miliardów przeznaczyli na obalenie PRL.

  .
 • @Monaco 23:09:30
  Tak samo Stany Zjednoczone zainwestowały miliardy $ w krwawy majdan w Kijowie.
  Obecnie także pompują miliardy w juntę i w uzbrojenie ukraińskiego wojska. Ludzie tam nie mają pracy, środków do życia a oligarchowie się ciągle bogacą.

  Teraz za sprawą sługi narodu jest wyprzedaż ukraińskiej ziemi dla zachodnich nabywców, głównie z Izraela.
 • @interesariusz z PL 22:51:22
  "aby czasem ktoś im
  nie otruł Pani Fatou Bensouda nowiczokiem ?"

  Nowiczok jest mało efektywny. Powoduje śpiączkę, a potem chory, z pomocą medyczną, się wybudza.
 • @interesariusz z PL 22:47:37
  //Już raz Ci napisałem, 3RP to twór CIA//

  Ja o tym pisałem wielokrotnie.

  Wspomniałem Twoją ulubioną partię bo przeskoczyła wszystkie inne w antypolskim qrestwie.
 • @interesariusz z PL 22:48:57
  Widzę, że dawno nie wychodziłeś z domu i mózg ci się dotlenił :)))
 • @Pedant 00:04:49
  To dlaczego Putin z uporem maniaka upiera się przy noviczoku? Sznurówki byłyby bardziej skuteczne...
 • @Pedant 00:04:49
  //Nowiczok jest mało efektywny. Powoduje śpiączkę, a potem chory, z pomocą medyczną, się wybudza.//

  No właśnie chodzi o to że wedle słów jednego z wynalazców nowiczok powoduje śmierć w ciągu kilkunastu sekund.Ostatecznie stworzono go jako broń masowego rażenia jako że do zabijania pojedynczych egzemplarzy najwydajniejsza jest siekiera.
  https://www.gazeta.ru/social/news/2020/09/02/n_14882978.shtml

  Od 90-tych formuła nowiczoka jest nieomal powszechna i produkowany jest w wielu krajach USA oczywiste, ale też w Czechach a dziś (w programie "60 minut") padło słowo "Polska".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:25:38
  A jeszcze lepsze seryjne samobójstwa tak jak to dzieje się od 89 roku
  w 3 RP.

  Noviczek Rosjanie muszą za dolary importować z GB lub z USA bo cała technologia , receptura, dokumentacja była przekazana CIA wraz z ucieczką z Rosji na Zachód podwójnego agenta.
 • Autor ⭐⭐⭐⭐⭐
  Amerykaie mogą sobie nie uznawać a Międzynarodowy Trybunał Karny powinien juź dawno wystawić listy gończe i ścigać yankeeskie zbiry przez INTERPOL.
  Lub tak jak to robili żydzi z niemieckim zbrodniarzem adolfem eihmannem !!!!!!

  Salution :))))))) ✔
 • Inform.
  otto adolf eichmann był niemiecko-austriackim oficerem SS w III Rzeszy i jednym z głównych odpowiedzialnych za masowe mordy na Żydach.

  Został porwany z Argentyny przez zespół agentów wywiadu Mossadu i Shin Beth 11 maja 1960 r.,
  Po czym proces przeciwko niemu rozpoczął się w Izraelu w kwietniu 1961 r.
  15 grudnia 1961 r. Został skazany na karę śmierci przez izraelski sąd jako zbrodniarz wojenny, a następnie stracony przez powieszenie w nocy z
  31 maja na 1 czerwca 1962 r.
 • @Leonardo da Vinci 02:49:01
  //Został porwany z Argentyny przez zespół agentów wywiadu Mossadu i Shin Beth 11 maja 1960 r//

  Nie wolno było dopuścić aby Eichmann wpadł w obce ręce.Był zbrodniarzem wojennym poszukiwanym przez międzynarodowe trybunały oraz wiele państw w tym ZSRR więc istniała groźba że któraś z prokuratur w końcu go dorwie.A Eichmann tym się różnił od innych zbrodniarzy że znał "kulisy".To on otrzymywał tajemnicze imienne listy żydów oraz wskazania kierunków w których mają być wywiezieni.Jednych (a tych było więcej) ładowano do wagonów jadących w kierunku Oświęcimia,zaś innych ładowano do wagonów zmierzających do Szwajcarii skąd udawali się w różnych kierunkach w tym do nieistniejącego jeszcze Izraela.Od kogo otrzymywał listy? no właśnie po to go porwali żeby informacja to tym nie stała się dostępna wszystkim mieszkańcom naszej planety.
  We wczesnych 70-tych ruscy nakręcili o tym film dokumentalny.Oto stosowny fragment z polskimi napisami https://www.youtube.com/watch?v=Ha-OpMtU7Uk
  O filmie "Tajne i jawne cele syjonistów" https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%BE%D0%B5_%D0%B8_%D1%8F%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D0%B5_(%D0%A6%D0%B5%D0%BB%D0%B8_%D0%B8_%D0%B4%D0%B5%D1%8F%D0%BD%D0%B8%D1%8F_%D1%81%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2)
  film można znaleźć w sieci.
 • @ikulalibal 07:36:04
  Dziękuję za link, to prawda w armii niemieckiej i w ss byli nawet na najwyższych pozycjach żydzi.

  To też jest prawdą że Żydzi wydawali Niemcom swoich braci we wierze.

  A zbrodnie obecnie popełniane na Palestynczykach to takie same jak hitlerowskie.


  Pozdrawiam
 • @ikulalibal 07:36:04
  https://tvn24.pl/najnowsze/cdn-zdjecied41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e-izrael-i-palestynczycy-4851908/f9d085f1-905d-41ed-81f9-4ceda32e1e5c_4.png
 • @ikulalibal 07:36:04
  Zbrodnie w Jugosławii za które odpowiadają amerykańscy syjoniści.

  https://m.youtube.com/watch?v=g9NcizEE6IM
 • @Pedant 00:04:49
  przecież to polityczny żart, dlatego zastosowałem "nowiczoka"
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:21:11
  nie wyrokuj, skoro nawet nie wiesz, o co toczy się gra.
 • @ikulalibal 07:36:04
  Ten link ukazuje kulisy.

  Prawda wyszła na jaw.
  Mimo to miliardy ludzi na tym ziemskim globie jeszcze o tym nie wie. 

  Bo syjonistycznej kłamliwej propagandy żadna uczciwa informacja nie zagłuszy, wystarczy ze mają w swoich łapach największe media, banki i pionki w strukturach władzy którymi sterują.
 • Pora zdać sobie sprawę z tego że amerykańskie bezprawie
  zatryumfowało i będzie tylko gorzej.Nie należy myśleć że jeśli dajmy na to USA ostatecznie utracie swą pozycję to dla Europy będzie to oznaczało uwolnienie.Nie będzie.Jesteśmy "amerykańskim bezprawiem" zainfekowani i nawet jak nie będzie istnieć ów hegemon jest bezprawie będzie istnieć w nas bo my jesteśmy jego nosicielem.
  Amerykańskiej agresji nie należy łączyć wyłącznie z wojną w sensie działań zbrojnych.
  Kiedy po 1991 skapitulowaliśmy to skapitulowaliśmy na wszystkich frontach a nie tylko na geopolitycznym.Wszystko co było europejskie ustąpiło przed amerykańskim i tym samym zostało wyzute z jakichkolwiek starych europejskich wartości.
  Poddaliśmy amerykańskiej kontroli i dominacji całą europejską ekonomikę https://pl.wikipedia.org/wiki/Konsensus_waszyngto%C5%84ski

  Tradycyjny europejski system edukacji będący łącznikiem między nami a światem antycznym odrzuciliśmy jak krępujący balast

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Proces_bolo%C5%84ski

  Nasza obyczajowość została całkowicie ukształtowana przez prymitywną kulturę,sztukę i propagandę amerykańską.Poszło to tak łatwo że wprost trudno uwierzyć że Europejczycy byli wyrafinowanymi twórcami od bardzo,bardzo,dawna.Pod naporem tandety padliśmy szybciej niż ludy Polinezji-my! potomkowie wielkich filozofów i myślicieli!
  Teraz kiedy goła prawda wyłazi i to dosłownie bo na uliczne parady,wymyśla się jakiś mitycznych marksistów którzy ponoszą za to odpowiedzialność.
  Nie ma już żadnej sfery życia która nie byłaby zainfekowana.
  Nawet sport został całkowicie podporządkowany amerykańskim koncernom i służy czemu innemu niż służył.Ktoś ma świadomość że WADA dla sportu jest tym czym Soros dla demokracji.
  Może to i dobrze że ludzie nie mają pełnej świadomości swojej sytuacji bo zwariowaliby chyba z poczucia bezradności.
 • @ikulalibal 00:35:13
  Ale "łopinia publiczna" wie, że tylko Putin ma nowiczoka, a przynajmniej, że tylko on używa go do trucia oponentów.
 • Nasie zapewne staną murem
  za amerykańską bezczelnością i bezprawiem. W końcu sami trzęsą portkami, bo w amerykańskiej wojnie globalnej przeciw terroryzmowi brali udział udostępniając Kiejkuty na tortury ludzi za 15mln $ gotówką.
 • Quod licet Iovi .... czyli bezkarne ludobójstwo
  Czy warto bylo

  Czy sankcje moga byc powodem ludobójstwa?
  Nie tylko moga.
  Historia pokazuje, ze jest to znakomity sposób na zwalczanie wolnej konkurencji i monopolizowanie tzw. wolnego rynku.

  Za namowa USA i przy wielkiej pomocy... dopingowej, Sadam Hussein napadl na Kuweit ...
  Stany skorzystaly z tej 'niespodziewanej' okazji i nałożyły sankcje na... zaprzyjaźniony Irak pod pretekstem tej idiotycznej wojny, którą same sprowokowały.

  W wyniku amerykanskich sankcji, ktore trwaly nieprzerwanie 10 lat, ponad pol miliona dzieci w Iraku zmarlo z głodu.

  Po wielu awanturach i interwencjach humanitarnych organizacji , wprowadzono tzw. humanitarny program "Food for oil" - wyjątkowo drańskie okradanie Iraku z ropy w zamian za ... zezwolenie na zakup pożywienia od USA.

  W maju 1996 , w amerykanskim programie TV pt. 60 minutes, pani Madelaine Albright, ktora za czasow Clintona byla ambasadorem USA w ONZ, udzielila wywiadu dziennikarce USA, pani Leslie Stahl.
  Chodzilo o sankcje na nałożone na Irak.

  Lesli Stahl zapytala Madeline Albright:
  Dowiedzielismy sie, ze pol miliona dzieci zmarlo w Iraku w wyniku sankcji.
  Rozumiem, ze to wiecej niz ilość zabitych dzieci w Hiroszimie i... chodzi o to czy warto było ...zapłacić taka cenę?

  Pani Madelaine Albright odpowiedziała:
  "Mysle, ze to trudny wybor ale warto bylo.. to sie opłaciło .'

  W 2004 roku, amerykanski program 'Democracy now' (po napadzie USA na Irak) skonfrontowal pania Madeleine Albright względem tych sankcji.

  Dziennikarka Amy Goodman zapytała pania Albright, ktora od czasow sankcji awansowala na stanowisko Sekretarza Stanu, (odpowiednik ministra spraw zagranicznych):

  Amy Goodman:

  Pytanie, ktore zawsze chciałam pani zadać :
  Pani Sekretarz, czy żałuje pani swojego stwierdzenia, ze warto bylo...? (zagłodzić pol miliona dzieci w Iraku)..

  Madeleine Albright:

  "Ja juz powiedziałam z 5 tysiecy razy, ze żałuje. To bylo głupie stwierdzenie. Nigdy nie powinnam byla tego powiedzieć, i każdy kto żałuje tego co kiedys powiedział, to powinien sie przyznać,...takich ludzi jest wiele..
  Ja juz wiele, wiele razy powiedziałam, i to powinno byc podane do publicznej wiadomosci, ze powiedzialam, ze żałuje..Ja to nawet napisałam w swojej książce, ze to oświadczenie bylo głupie z mojej strony.

  Amy Goodman:

  Nie wydaje sie pani, ze to daje podstawe do kolejnego ataku na Irak i moze byc usprawiedliwieniem dla administracji Busha?

  Madeleine Albright: Co??, chyba pani żartuje..

  Amy Goodman: Dalsze sankcje na Irak.

  Madeleine Albright:

  "Sankcje na Irak zostaly nałożone bo Saddam Hussein napadł na Kuwejt . Ale nigdy nie bylo sankcji na żywność czy lekarstwa. I to ja byłam odpowiedzialna za dostarczanie żywności i lekarstw i zmuszenie Husseina do ...pompowania ropy.". (dla USA)

  Ciekawa szczerość babsztyla odpowiedzialnego za ludobójstwo Serbow.

  Może nie wszyscy wiedza, ze w czasie II wojny swiatowej , rodzina Madeleine Albright razem z nia, (czescy zydzi) została uratowana i ukrywana przez Serbow przed Niemcami.

  Serbowie dali jej schronienie i zapłacili cene.
  Czy warto było?


  Video z wywiadu z M.Albright w 1996 roku

  Madeleine Albright - Opłaciło sie wymordować pol miliona irackich dzieci za nie istniejącą bron masowej zaglady.
  Madeleine Albright - The deaths of 500,000 Iraqi children was worth it for Iraq's non existent WMD's - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=RM0uvgHKZe8&feature=emb_title

  Wywiad z 2004 roku
  Democracy Now! Confronts Madeleine Albright on the Iraq Sanctions: Was It Worth
  https://www.democracynow.org/2004/7/30/democracy_now_confronts_madeline_albright_on
 • @Tiamat 13:25:25
  I jak tu zrozumieć mentalność tych ludzi którzy mimo ewidentnych amerykańskich zbrodniczych wojen i czynów ślepo popierają USA we wszystkim co tylko czynią.

  Pozdrawiam.
 • @wercia 11:27:54
  Przecież ci winni którzy udostepnili Polskę dla amerykańskich zbrodniarzy są doskonale znani, tylko obojętnie czy to lewica czy prawica to rączka rączkę myje. Ktoś te przestępcze miliony $$ schował do własnego skarbca.

  Kruk krukowi oka nie wykole... .

  Pozdrawiam.
 • @ikulalibal 11:10:36
  Tak, to jest żeby ukarać za zbrodnie żołnierzy z USA to najpierw należy ukarać od zakończenia 2 wojny światowej wszystkich tamtejszych prezydentów bo każdy z nich ma na sumieniu krew i śmierć niewinnych dzieci, kobiet, starców i mężczyzn. Ludzi którzy spokojnie żyli tysiące kilometrów od USA i ani nie napadli na Stany Zjednoczone ani nie mieli nic wspólnego z polityką.

  Od wojny w Korei aź po dzień dzisiejszy Stany Zjednoczone popełniaja zbrodnie wojenne przeciwko ludzkości.
  Są okupantami Afganistanu, Iraku, Syrii i Ukrainy.

  Pozdrawiam.
 • @Alfax 18:52:05
  No tak, ale na USA nie można nalozyc sankcji, za to Amerykanie i Anglicy przygotowuja juz sankcje na Rosje za to, ze rzekomo (Higly likely -czyli 'wysoce prawdopodobne) Rosjanie na rozkaz Putina kazali otruc Nawalnego , ktory jest podobno przywódca opozycji w Rosji.
  A ta opozycja w Rosji dostala 1% głosów w czasie wyborow - i nawet nikt na Zachodzie nie kwestionowal wynikow.
  Amerykanie zas sobie wyobrazaja, ze caly kreml sie trzesie ze strachu przed Nawalnym i dlatego trzeba bylo go otruc.
  I do tego w Rosji , w rosyjskim samolocie i w frodze do Moskwy. Ten smiertelny podobno nowiczuk nikogo w samolocie jakos nie zarazil.
  Amerykanie mierza wszystkich swoja miarka i uwazaja Putina i rosyjskich lekarzy za idiotow.

  I za pokazanie światu tego co wyprawiaja amerykanscy zolnierze w Iraku
  zolnierz i obywatel USA, Chelsea Manning odsiedziala w wiezieniu. Obama ja 'ułaskawił' i wypuścił z wiezienia, a Trump wsadził z powrotem.
  Chelsea Manning podawala to video do różnych gazet a w koncu podala to video Assange'owi,, ktory w Wikileaks pokazal nakrecony film o tym jak zolnierze USA z helikoptera strzelaja do dziennikarza z agencji Reutera i zasmiewaja sie do lez z tej wspanialej przygody; a po drode strzelaja do kogo sie da.
  I za ten filmik Assange juz siedzi 7 lat bez wyroku.
  jakos prawo w rozwinietych krajach zachodnich tak dziala, ze nie potrzeba zadnych procesow ani niepotrzebnych ceregieli administrcyjnych, zeby znecac sie nad cywilnymi osobami, ktore zawodowo maja prawo przedstawiac publicznosci co rzad wyprawia w imieniu wyborcow a nawet calego narodu.
  Zeby bylo jeszcze ciekawiej, to ani Anglia ani Stany nie maja prawa znecac sie nad dziennikarzem, ktory nie jest obywatelem angielskim czy amerykanskim i podal informacje, ktora juz była wczesniej opublikowana.

  Ale dopadli amerykanskiego żołnierza na ...Filipinach.
  Dostal 10 lat za zamordowanie tranwestytki, tylko dlatego, ze go 'oszukała' i poszła z nim do łóżka na jego własne życzenie..
  Jak sie wielce tradycyjny Jankes zorientowal, ze doznaje rozkoszy nie od panienki - tylko trnanwestytki to sie wsciekl; wyszedl ze zloconych ram dobrego wychowania, zamordowal tranwestytke, odcial jej glowe i wrzucil do kibla.
  Taki tradycjonalista!
  Po szesciu latach , wypuscili kochasia z wiezienia przedwczesnie za 'dobre sprawowanie'

  Ale Filipiny Duterta , to nie podnóżki jankesowskie. Narobili wrzasku.

  Obrona wniosła apelacje ale sad przyznal pierwotna kare i jeszcze dolozyl dolarow do wyznaczonego wczesniej odszkodowania rodzinie zamordowanej..

  Philippine court upholds guilty verdict on U.S. Marine in transgender woman's killing - Reuters
  https://www.reuters.com/article/us-philippines-usa-court-idUSKBN17C0FT

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej