Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2427 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Ponowna próba zniszczenia Białorusi nie powiodła się.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na długo przed wyborami przygotowana i po wyborach zainicjowana próba obalenia Łukaszenki a tym samym zniszczenia niepodległości Białorusi, dzięki postawie armii i policji oraz większości społeczeństwa nie powiodła się.

 
W brew  usilnym staraniom Zachodu.     Rosja i Białoruś  to bratnie narody !
  
 

Pytanie, a jakie byłyby w przypadku obalenia rządów Łukaszenko konsekwencje ?

  Zachód "wytoczył ogromne działa" by zniszczyć Białoruś.  

 25 sierpnia „ciężka artyleria” dołączyła do masowej ofensywy dyplomatycznej na Mińsk: z USA do Moskwy przybywa z dwudniową wizytą pierwszy zastępca sekretarza stanu USA Stephen Bigan. Jak potwierdził wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ryabkow, „sytuacja na Białorusi i próby wpływania na rozwój tej sytuacji przez niektóre siły zewnętrzne będą rozpatrywane podczas pobytu Bigana w Moskwie”.

  Jakie są perspektywy wyjścia z kryzysu, czy Kreml zdoła utrzymać Mińsk w strefie wpływów?  

 W 2002 roku została wydana w Rosji książka „Globalizacja a los ludzkości” - Tam po raz pierwszy opisano, że Chiny będą potęgą światową. Chiny produkowały wówczas sześć razy mniej niż Rosja. Ale teraz fakty mówią za siebie.

 Mniej więcej w tym samym czasie na posiedzeniu PACE w Strasburgu było mówione przez rosyjską delegację że Europa ma perspektywę, jeśli zsumuje z Rosją swój potencjał - techniczny, kulturowy, produkcyjny. Takie pomysły dosłownie wywołały zgagę wśród Amerykanów. Przedstawiciel Rosji mówił też, że USA się przeciążą - globalizacja nie będzie działać po amerykańsku.

 Należy zwrócić uwagę, że Stany Zjednoczone zostały dwukrotnie uratowane od krachu przez wojny - pierwszą i drugą wojnę światową. Podczas wojny domowej w Rosji prezydent USA Woodrow Wilson zatwierdził plan podziału dawnego imperium rosyjskiego na 20 części, w tym na Ukrainę i Białoruś.

 Niemniej jednak Lenin i Stalin zebrali kraj - pod czerwoną flagą, w imię ludu pracy, sprawiedliwości i przyjaźni..

 Dla przypomnienia warto zaznaczyć też, że to Białoruś zapłaciła najwyższą cenę za klęskę faszystów - zginęła jedna trzecia jej mieszkańców. Na Białorusi wszystkie wsie spłonęły - był ciągły Chatyń. Ale kto dokonywał tam ludobójstwa i spalił Białoruś ? Niemcy i bandera mordowali i spalili ! A teraz banderowcy wraz z polską elitą rusofobiczną i świeżo upieczonymi litewskimi „panami” zdecydowali się zniszczyć zaudusić Białoruś pod wodzą swoich panów Amerykanów.

  Czyli problem nie dotyczy tylko Łukaszenki.

  Problem dotyczy nowego dostosowania geopolitycznego w Europie. Zachód, tak jak od dawna planował, chce stworzyć korytarz Bałtyk-Morze Czarne, kordon sanitarny - trzy republiki bałtyckie plus Białoruś i Ukraina. Celem jest izolacja Rosji i jej dróg do Europy Zachodniej i sztywne dyktowanie cen rosyjskiej ropy i gazu.

 Jest też moment geopolityczny. Gdy wojska ZSRR stacjonowały w Gera, Weimarze i Magdeburgu. Do Moskwy było prawie dwa tysiące kilometrów. A dziś wrogowie Rosji wytrwale pracują nad tym, aby wojska NATO stacjonowały 100 kilometrów od Smoleńska.

 To jest główne pytanie, co się dzieje na Białorusi i dlaczego ! Jeśli Ukraina i Białoruś zostaną wciągnięte do NATO, a Amerykanie ustawią swoje instalacje na samej granicy z Rosją, nie będziesz czasu na obronę , ponieważ w Moskwie wszystkie systemy kontroli zostaną wyłączone.

 Pozostaje więc pytanie, dlaczego 100 000 demonstrantów wychodzi na ulice Mińska?  

 Odpowiedź jest prosta. Ponieważ pranie mózgu odgrywa ogromną rolę. Wystarczy zobaczyć , jak oszukano całe pokolenie nie tylko w Polsce. Robotnik, który strajkował w Polsce w imieniu "polskich" syjonistów proamerykanskich i zachodnioeuropejskich władców a teraz na Białorusi strajkuje w imieniu polskiej elity rusofobicznej i CIA nie jest już robotnikiem broniacym swoich praw i interesów nie jest już proletariatem. Jest opiekunem interesów innych ludzi tych którzy po wykorzystaniu jego głupoty i zdobyciu władzy zrobią z niego niewolnika robola lub bezrobotnego. A w narzucanej mu strukturze propagandowej wszystko sprowadza się do jednego: Łukaszenka to zło. Pracownicy zmuszani do tak prymitywnych schematów nie powinni myśleć o własnych interesach społeczno-ekonomicznych. Są używani jako siła fizyczna do dojścia do władzy tych sił, które w chwili rewolty nie zamierzają ujawnić ludziom swojego prawdziwego oblicza i programu. A jeśli dojdą do władzy, to będzie już za późno na dyskusję o programach - rozpocznie się totalna destrukcja krajowego przemysłu, odmowa ze strony państwa najważniejszych zobowiązań społecznych wobec społeczeństwa.

 Polska przeszła to wszystko już na początku lat 90. A Białoruś pod przywództwem Łukaszenki najbardziej godnie pokonała skutki ówczesnego ciosu społeczno-gospodarczego. Czy więc Białorusini naprawdę potrzebują powtórzenia katastrofy która się odbyła nie tylko w Polsce ale i w Rosji a obecnie na Ukrainie ?

 Dodajmy do tego fakt, że Polacy i Rosjanie mają tysiącletnią państwowość. A białoruska państwowość ma dopiero 30 lat. A ta państwowość, która nie została jeszcze właściwie ugruntowana, jest teraz atakowana ze stron tzw liberalnego kapitalizmu.

 Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej niemieccy hitlerowcy rozdarli białoruską ziemię - zniszczyli miasta, przemysł, spalili wsie. A ludność została wymordowana o ponad jedną czwartą. A teraz obecne Niemcy próbują doradzić: jak ocalić naród białoruski ! Przed kim i przed czym ?. Stany Zjednoczone wysyłają Stephena Bigana, by zaczadził im mózgi.

 Oto Litwa - co robi Litwa na Białorusi? Litwa bez finansowej pomocy sponsorów z Zachodu jest bankrutem, porzuciła swój przemysł, jedna trzecia ludności uciekła z republiki do Europy - aby wykonywać roboty takie które nie chcą wykonywć rodowici mieszkańcy Europejczycy. Czym mogą się podzielić z Białorusią? Tylko doświadczeniem poniżenia i upokorzenia narodowego ! Co oni Białorusi oferują? Tylko po to, by przeprowadzić liberalizację i prywatyzację - pod dyktando zachodnich służb specjalnych!

 Zachód żąda, aby Mińsk rozpoczął dialog z Radą Koordynacyjną opozycji.

 To jest samozwańcza rada, której przewodniczy pisarka Swietłana Aleksijewicz, ukochana przez zachodnich liberalnych funkcjonariuszy. Uwielbiana nie za talent, ale za antyradzieckie i rusofobiczne tworzenie mitów, na których intensywnie od 30 lat robi karierę. To co mówi o narodzie rosyjskim - to po prostu może mówić ktoś niespełna rozumu. Mówi ona to o ludziach, którzy dali światu Puszkina, Lermontowa i Niekrasowa, Tołstoja i Dostojewskiego, Szołochowa, Korolowa i Kurczatowa!  

 Ją boli że, Białorusini podjęli kiedyś decyzję o budowie własnej republiki - pod czerwono-zieloną flagą. A dziś ludzie jej pokroju próbują zrobić Białorusinom pranie mózgu i wyprowadzić na ulice tłumy ochotniczych grabarzy białoruskiej państwowości a w tym i kultury.

  Warto zwróć uwagę, że w minioną niedzielę w Mińsku nie było wcale 100 000 demonstrantów. Może 20-25 tys. Chodzili po ulicach, krzyczeli. Agitatorzy oplacani z zagranicy zachęcali pracowników: idźcie do fabryk sabotujcie i nie pracujcie. Co to oznacza dla Białorusinów? 

 Białorusini zdobyli swoją część rynku w dzisiejszym okrutnym konkurencyjnym świecie. Kosztem wysiłku umysłu, talentu, systematycznej pracy. Co trzecia wywrotka na świecie jest produkowana przez firmę BelAZ. A w rosyjskich kopalniach co drugi samochód ciężarowy jest białoruski. Białorusini robią świetne traktory, świetne produkty rolne!

Europa tego nie potrzebuje, Białoruś musi utracić i porzucić wszystko. Tak jak się stało w Polsce i w Rosji jelcynowskiej.

 Podobnie jest teraz na Ukrainie. Ta ukraińska republika w ZSRR produkowała samoloty cywilne, podzespoły do ogromnych samolotów, okręty wojenne. A teraz to wszystko zniknęło - a 10 milionów Ukraińców uciekło na czesc na Wschód i na Zachód. Są gotowi do najbrudniejszej pracy - tylko po to, by jakoś się wyżywić. A to są dzieci wysoko wykwalifikowanych radzieckich inżynierów i agronomów, wysoko wykwalifikowanych pracowników !

Można przypuszczać, że upadek na Białorusi będzie silniejszy. Na Ukrainie jest przynajmniej ziemia - żyzna czarnoziem. A na Białorusi występują gleby leśne i bagna bielicowe i brunatne.

Wczoraj wreszcie na „Rosji-1” pokazali, jak ZSRR odbudowuje Białoruś. Kiedy siedzieli i dyskutowali: czy zbudować Mińsk na nowym miejscu? Przecież po wojnie nie pozostał tam ani jeden ocalały dom. Ale powiedzieli: odbudujemy i zbudowali najpiękniejsze miasto w Europie.

A obecni protestujący biegają pod flagami zdrajców, pod flagami zatwierdzonymi przez niemieckich okupantów pod którymi Białorusini byli mordowani przez kolaborantów w czasie wojny !

Młodzi ludzie karmieni zachodnią propagandą i oszołomieni, niezdolni do analizy sytuacji, nie znający historii własnego kraju - to idealni, z punktu widzenia liberalnych kuratorów, uczestnicy „ruchu protestu”. To z nich w zasadzie składa się dziś oddział antyukaszenkowski na Białorusi.

Czy - Łukaszenka pozostanie u władzy?

Tak, bo pokazał charakter w ostatnią niedzielę. Mohylew, Witebsk, Homel organizowały potężne demonstracje na jego poparcie. Pojechał do Grodna - tam część ludności jest katolikiem, jest pod wpływami Polski. Ale jest też wielu, którzy popierają Łukaszenkę.

Armia białoruska pokazała też swój patriotyzm i charakter. Minister obrony powiedział wprost: "kto zbliży się do pomników symbolizujących nasze Zwycięstwo nad faszyzmem, będzie musiał poradzić sobie z wojskiem, armia weźmie na siebie odpowiedzialność".  I postępują słusznie bo nie tylko kwestia przyszłości Państwa Związkowego jest obecnie rozstrzygana. Rozstrzygnięta jest kwestia przyszłości dzieci i wnuków, przyszłości Białorusi i Rosji.

Putinowi, Rosjanom powinien przyświecać wspólny z Białorusinami cel. Rosja musi pomóc, by bronić wspólnych historycznych zdobyczy - przyjaźni i Państwa Związkowego. Zachód wstrząsa sytuacją w jednym celu - likwidacji białoruskiej państwowości, grabieży białoruskiego majątku i podporządkowania Mińska jego interesom. Należy pamiętać, że jeśli w Rosji nastąpi pomarańczowa pseudo-rewolucja, sytuacja będzie jeszcze gorsza.

Białoruś jest republiką z wielonarodową federacją. Na Białorusi nie ma oligarchii, a w Rosji niestety każdy klan liberalno-oligarchiczny jest gotowy podeptać interesy kraju dla własnego dobra.

Wreszcie na Białorusi, inaczej niż w Rosji, nie ma przestępczości zorganizowanej - pokonał ją Łukaszenka.

Nie było tam żadnego dzikiego podziału własności i rozkradzenia majątku narodowego .

Pomarańczowy Majdan w przypadku Rosji okazał by się wielokrotnie bardziej krwawy i niszczycielski..

Jednym słowem, jutro i pojutrze Białorusi i Rosji zależy od tego, jak energicznie Łukaszenka upora się z 5 kolumną na Białorusi a Rosja wypełni dziś sojusznicze zobowiązania wobec Mińska.  

 

 

 

KOMENTARZE

 • //Armia białoruska pokazała też swój patriotyzm i charakter. Minister obrony powiedział wprost:
  "kto zbliży się do pomników symbolizujących nasze Zwycięstwo nad faszyzmem, będzie musiał poradzić sobie z wojskiem, armia weźmie na siebie odpowiedzialność"//

  Alfax;białoruski minister obrony Wiktor Hrenin powiedział o wiele mocniej.
  A mianowicie:"My nie możemy spokojnie patrzeć jak pod flagami pod którymi faszyści organizowali masowe mordy Białorusinów,Rosjan,Żydów i przedstawicieli innych narodowości ,przechodzą akcje protestu nawet w świętych miejscach.My nie możemy do tego dopuścić.
  Kategorycznie uprzedzam;w przypadku naruszenia porządku i spokoju tych miejsc będziecie mieć do czynienia już nie z milicją a z armią"

  https://www.youtube.com/watch?v=_EKrA1pC-7Q

  "Мы не можем спокойно смотреть, как под флагами, под которыми фашисты организовывали массовые убийства белорусов, русских, евреев, представителей других национальностей в этих священных местах проходят акции. Мы этого допустить не можем! Категорически предупреждаем: в случае нарушения порядка и спокойствия в этих местах — вы будете иметь дело уже не с милицией, а с армией"
 • @ikulalibal 21:25:14
  Dziękuję za ten link.

  To zgadza się ja o tym tu napisałem
  "Armia białoruska pokazała też swój patriotyzm i charakter. Minister obrony powiedział wprost: "kto zbliży się do pomników symbolizujących nasze Zwycięstwo nad faszyzmem, będzie musiał poradzić sobie z wojskiem, armia weźmie na siebie odpowiedzialność".

  Oraz o tym że "  obecni protestujący biegają pod flagami zdrajców, pod flagami zatwierdzonymi przez niemieckich okupantów pod którymi Białorusini byli mordowani przez kolaborantów w czasie wojny !

  Młodzi ludzie karmieni zachodnią propagandą i oszołomieni, niezdolni do analizy sytuacji, nie znający historii własnego kraju - to idealni, z punktu widzenia liberalnych kuratorów, uczestnicy „ruchu protestu”. To z nich w zasadzie składa się dziś oddział antyłukaszenkowski na Białorusi."

  Na szczęście jest to margines na tle 10 milionów Białorusinów.
 • @Alfax 22:00:56
  //To z nich w zasadzie składa się dziś oddział antyłukaszenkowski na Białorusi."//

  Żeby tylko.Niestety sytuacja jest bardziej skomplikowana.
  Omawiany tu minister Wiktor Hrenin piastuje stanowisko od stycznia 2020.
  Wiele wskazuje że krety i spiskowcy kryją się pośród wyższej kadry oficerskiej.19 sierpnia minister Hrenin odbył zamknięte spotkanie z wyższą kadrą dowódcza białoruskiej armii.Szczegóły tego spotkania,zwłaszcza wystąpienia ministra /— Те политтехнологи, что пишут тексты Тихановской, ставят вопрос: армия, вы с народом или будете стрелять против народа? Нас призывают, в том числе и Тихановская, которая говорит: не выполняйте преступные приказы. Эта женщина нас призывает к измене, нарушению закона — не выполнять приказы. Преступный он, не преступный… — мы люди военные.[1]/ ,zostały upublicznione a to znaczy że zrobił to ktoś spośród obecnych.To bardzo niebezpieczne i niepokojące.
  https://ruslanostashko.livejournal.com/523859.html
  Ostrzeżenie ministra dla opozycji miało miejsce w kilka dni po skandalu z upublicznieniem audio zapisu i może nieść przesłanie nie tylko do "ulicznej opozycji" ale też do tej zakonspirowanej.
 • Odbył się synod cerkwi prawosławnych Moskiewskiego Patriarchatu
  i Metropolita z Białorusi został przeniesiony na podobne stanowisko na Kubaniu, a na Białoruś oddelegowano kogoś bardziej lojalnego moskiewskiej cerkiewnej władzy. Okazało się, że były jakieś głosy aby Cerkiew Prawosławna na Białorusi stała się autokefaliczną, czyli bardzo luźno związana z Moskiewskim Patriarchatem. ;)

  "Patriarcha Moskwy usuwa patriarchalnego egzarchę na Białorusi"
  https://orthodoxtimes.com/patriarch-of-moscow-defrocks-the-patriarchal-exarch-in-belarus/
 • Kto rządzi w Polsce
  że popieramy i neobanderyzm, i neonazizm ?
 • @interesariusz z PL 22:40:51
  No jak kto?
  Partia i prezydent, na których głosowałeś ty i inne jełopy :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:01:32
  Rozwalić Białoruś i Rosję , to jest zadanie kukiełek w Polin . Salute .
 • @Repsol 23:15:06
  Ty to wiesz, ja to wiem ale nie wiedzą idioci, którzy głosują na PO-PiS.
 • @ikulalibal 22:32:41
  Przeczytałem całość, faktycznie jest to niepokojące.
  Dla Białorusi w takiej krytycznej sytuacji pomocna musi być Rosja.
  Rosja ma wszelkie podstawy by nie dopuścić do przejęcia Białorusi przez NATO, ze względów strategicznych własnego bezpieczeństwa. Ingerencja Rosji jest też uzasadniona chociażby ze względu na prawny związek Białorusi i Rosji oraz pakt obronny w ramach państwa Związkowego.

  Najgorsze zagrożenie to zdrada we wnątrz władzy.
 • Po synodzie Cerkwi Prawosławnych w Moskwie, wydano
  oświadczenie, że katedra prawosławna Hagia Sophia w Konstantynopolu została przejęta na meczet skutkiem schizmy prawosławia do jakiego doszło na Ukrainie. Decyzje Patriarchy Prawosławnego Konstantynopola w sprawie prawosławia na Ukrainie nie zostały uznane przez Cerkwie Prawosławne w innych państwach, a tym samym jego autorytet upadł i władze Turcji przejęły katedrę prawosławną, która do tej pory służyła muzeum.
  https://orthodoxtimes.com/russian-orthodox-church-officially-links-ukrainian-autocephaly-with-hagia-sophia-issue/
  -------------
  Tayyip Erdogan, prezydent Turcji zrobił propagandowe wideo, nawiązał do lat upadku Bizancjum, kiedy Hagia Sophia została przejęta przez Mahometa Zwycięzcę, tak teraz on, Tayyip Erdogan, obrońca islamu, drugi raz ją zdobywa dla świata islamskiego.
  https://orthodoxtimes.com/turkeys-new-provocative-propaganda-video-with-hagia-sophia/
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:01:32
  Były wybory z możliwością zmiany tym bardziej że żenujący był sposób prowadzenia zagranicznej polityki wasalski w stosunku do Stanów Zjednoczonych i Izraela i skrajnie wrogi względem Rosji i mamy za sprawą zwolenników konfrontacji i prowokacji przeciwko Rosji przedłużenie stanu poprzedniego a nawet jeszcze większe wrogie działania juz nie tylko przeciwko Rosji ale i Białorusi.

  Pozdrawiam.
 • @Anna-PK 22:39:56
  Dziękuję Pani za link.

  Warto zapoznać się z całą trescią.

  Pozdrawiam.
 • @ Autor - 5*
  Syjonistyczni bandyci Zachodu przegrali. Ale to jest tylko przegrana bitwa. Wojna będzie trwała nadal. Tylko jak długo można walczyć tak jak Białoruś i Rosja, w białych rękawiczkach -? Z bandytami trzeba walczyć ich bronią albo lepszą. Od śmierci J.Stalina nikt nie podejmuje zdecydowanej walki z syjonistyczną V kolumną - ten błąd się mści.
 • Prezydent Łukaszenko oficjalnie prosi Putina o pomoc.
  „Ojczyzna jest w niebezpieczeństwie. Nie możemy z tego żartować, zwłaszcza że wojska NATO nie są słabe” - powiedział dzień wcześniej. „Dlatego ostrzegałem prezydenta Rosji o sytuacji na Białorusi”.
  NATO zaprzecza, że ​​w Polsce, na Litwie i Łotwie, w jej trzech państwach członkowskich graniczących z Białorusią, doszło do jakiejkolwiek rozbudowy. Wysiłki Łukaszenki miały na celu nie tyle zapobieżenie prawdziwemu atakowi, ile podsunięcie narracji o oblężonym przegranym w obliczu wrogich sił, które tylko prezydent Rosji Władimir Putin jest w stanie powstrzymać.

  "Łukaszenko, stawiając czoła największemu wyzwaniu, jakie kiedykolwiek zagroziło jego władzy, zwraca się o pomoc do Rosji"

  https://www.npr.org/2020/08/25/905808711/facing-the-biggest-challenge-ever-to-his-power-lukashenko-looks-to-russia-for-he
 • @Repsol 23:15:06
  Takie same kukiełki robią niszczycielską robotę dzisiaj na Białorusi, na Ukrainie, a w Rosji Nawalny i jemu podobni tak bardzo się starający i pragnący zniszczenia własnej ojczyzny i podporządkowania jej Stanom Zjednoczonym. Zapewne za darmo tego nie robią muszą być sowicie opłacani by tak wiernie służyć obcym chcącym zgarnąć surowce obcego państwa.

  Pozdrawiam.
 • @Alfax 23:32:55
  Nas nie powinien obchodzić ani interes Rosji czy Białorusi albo USA. Dla nas istnieje jedynie POLSKI interes.
  Sojusze wybiera się według tego kryterium.
  Internet pełny jest idiotów, którzy mają klapy na oczach albo za pieniądze realizują cudze interesy.
 • @Rzeczpospolita 23:37:11
  Faktycznie że Rosja za słabo reaguje na działanie USA u jej granic.

  Ciekawe jak by to Rosja przy granicy USA w Meksyku przeprowadzała militarne ćwiczenia i zakladała tam swoje instalacje wojskowe czy yankeesy ropozłodzieje byliby spokojni i nie grozili wojną nuklearną.

  Postawa Rosji jest czasem zastanawiająca pomogła Krymowi i części Donbasu ale pozwala by u jej granic panoszyli się wszelkiej maści prowokatorzy łącznie z banderowskiej obecnie Ukrainy.
 • @Alfax 23:44:57
  //Zapewne za darmo tego nie robią muszą być sowicie opłacani by tak wiernie służyć obcym chcącym zgarnąć surowce obcego państwa.//

  Zajrzyj do Sakevycza, Gavrylenki albo na szalom 24. Tam znajdziesz pełno takich śmieci.
 • @Anna-PK 23:39:54
  Sam Łukaszenko jest sobie też winien że tuż przed wyborami oskarżył Rosje o próbę destabilizacji i aresztował 33 Rosjan wierząc banderowskiej Ukrainie która zorganizowala całą tą antyrosyjska prowokację.

  " W okresie poprzedzającym wybory prezydenckie Łukaszenko nawiązywał do Rosji jako przeciwnika po tym, jak jego siły bezpieczeństwa aresztowały 33 rosyjskich obywateli, którzy, jak twierdził, planowali wywołać zamieszki.

  Choć Rosja jest oficjalnie najbliższym sojusznikiem Białorusi, Łukaszenko starał się zniwelować presję Kremla na ściślejszą integrację, dążąc do zbliżenia z krajami zachodnimi - w tym planowaną wymianę ambasadorów ze Stanami Zjednoczonymi jeszcze w tym roku. Stany Zjednoczone nie miały ambasadora na Białorusi od 2008 roku".

  Zagrywki jak Janukowycza, siedzenie na dwóch stołkach, kończy się tym że nie ma się w końcu żadnego.

  A wydawałoby się że powinien uczyć się na błędach. ...
 • @Alfax 23:35:10 Ja mam bardziej ciekawy link. Dotyczy on opisu
  jak Służba Bezpieczeństwa Ukrainy nakręciła sprawę "wagnerowców" na Białorusi i co z tego wynikło. Bardzo zabawne!

  "Rządowy zamach stanu, nieudana operacja czy rosyjska podróbka? Co wiemy o „Wagnerze” i roli w tym Ukrainy."
  https://en.hromadske.ua/posts/government-coup-failed-operation-or-russian-fake-what-we-know-about-wagner-and-ukraines-role
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:56:48
  Zgadza się,

  Polska mając tak ogromnego sąsiada dysponującego ogromnym rezerwuarem surowców powinna handlować, kupować, sprzedawać a nie judzić i prowokować w interesie obcych jak obecnej junty na Ukrainie i Stanów Zjednoczonych.

  Co my Polscy z tego mamy? Jedynie w sytuacji wojny całkowite zniszczenie i biologiczną zagładę.

  A kto jest odpowiedzialny za ewentualną zagładę Polski ?
  Politycy i część społeczeństwa która tego rodzaju ludzi wybiera.

  Stany Zjednoczone chętnie wywołują wojny 5 a 6 tysięcy kilometrów od swoich granic i jeszcze na tym zarabjają.

  W 3 wojnie światowej nie będą miały takiego komfortu, Rosja nie oszczędzi żadne państwo w NATO a głównym celem będą Stany Zjednoczone Ameryki Północnej.
 • @Leonardo da Vinci 00:11:04
  Tak to prawda.
  Łukaszenko stracił w pewnym momencie kontakt z rzeczywistością. Zapomniał że tylko Rosja jest fsktycznym gwarantem niepodległości Białorusi od Zachodu.

  Chciał korzystać z pomocy Rosji , niskie ceny za ropę i gaz ale bez integracji i konsolidacji w ranach Państwa Związkowego .
 • @Leonardo da Vinci 00:11:04 Z tymi "33 Rosjanami" to naprawdę
  śmieszna historia nakręcona przez Służbę. Bezp. Ukrainy. Planowano to długo i starannie!. A było to tak:

  1. Ukraińskia SB chciała wyłapać rosyjskich ochotnikow, "wagnerowców" walczących w Donbasie.
  2. Ogłosili fałszywą rekrutację tych ochotników na wyjazd do Wenezueli. 3.Zbiórka ochotników ogłoszono w Mińsku na Białorusi i planowano, że:
  a/ wszyscy z Donbasu w Mińsku się zbiorą, wsiądą do samolotu aby lecieć do Wenezueli.
  b/ wtyczka ukraińskiego SB w samolocie dostanie potwornych bólów
  c/samolot awaryjnie wyląduje w Kijowie.
  4. Ukraińskie SB zwinie wszystkich, aresztuje i ogłosi sukces.

  A jak się skończyło, to wiadomo.
  Łukaszenko wszystkich aresztował a potem wydał wszystkich Rosji.
 • @Leonardo da Vinci 23:58:07
  Postawa Rosji nie jest dziwna, gdy weźmiemy pod uwagę, że władze Rosji tolerują, a nawet uczestniczą w systemi oligarchicznym. Włądze reagują jedynie w takim stopniu, aby kontynuować trwanie pasożytniczej eksploatacji zasobów Rosji przez różne grupy mafijne ( polityczno-gospodarcze). Rosja nie realizuje żadnego programu rzeczywistej suwerenności gospodarczej, technologicznego samodzielnego rozwoju oraz idei społecznej konkurencyjnej do zachodniego konsumpcjonizmu. Sukcesywnie tracony jest dorobek naukowy i technologiczny okresu socjalistycznego. Realizowana jest gra na przetrwanie z nadzieją lepszego sprzedania się światowej oligarchii.

  Społeczno-gospodarcze systemy Rosji i Białorusi są na tyle sprzeczne, że nie jest możliwa efektywna integracja obu krajów, a zwiększenie wpływu Rosji w jej obecnej postaci, czyli państwa oligarchicznego, oznaczać będzie zniszczenie jedynie inny sposób ( łagodniejszy i mniej zauważalny na krótką metę) dorobku Białorusi z ostatnich 25 lat.

  Szansą jest jedynie narodowa "rewolucja" w Rosji przeciwko żydowskiej oligarchii i kolaborujących z nią nieżydowskich oligarchów oraz ewolucja systemu na Białorusi od spersonalizowanego autorytaryzmu do planowego narodowego ludowładztwa z silną pozycją prezydenta, ale nie "zabijającego" inicjatywy oddolnej.
 • @Anna-PK 00:16:19
  Ważne by skonfrontować fakty.

  Bandytom usytuowanym w Kijowie z nadania sponsorów i opiekunów z Washington mordujących od 6 lat ludność cywilna w Donbasie i w Odessie mogą tylko wierzyć ich poplecznicy z PiS i z PO czy nawet z SLD.

  No cóż wypociny banderowskiej junty są tak samo wiarygodne jak ich usprawiedliwanie że nie dokonali ludobójstwa Polaków na Wołyniu i w Małopolsce.

  Przeczytałem do końca. Ale tak na prawdę to szkoda czasu na fake news tej banderowskiej propagandy.
 • @stanislav 00:36:23
  " Szansą jest jedynie narodowa "rewolucja" w Rosji przeciwko żydowskiej oligarchii i kolaborujących z nią nieżydowskich oligarchów oraz ewolucja systemu na Białorusi od spersonalizowanego autorytaryzmu do planowego narodowego ludowładztwa z silną pozycją prezydenta, ale nie "zabijającego" inicjatywy oddolne".

  Idea słuszna.
  Calkiem trafna ocena tylko w rzeczywistości trudna do zrealizowania.
  Konflikt interesów liberalnej oligarchii z narodowym ludowładztwem.

  Miliarderzy nie są chętni by podzielić się bogactwem i z wyzysku siły roboczej. Silny prezydent nawet jak najbardziej oddany sprawie po jakimś czasie odejdzie a następca może być tym który nie pójdzie tą samą drogą a wręcz przeciwnie.

  Pozdrawiam.
 • @stanislav 00:36:23 Jak się różni życie przeciętnego Białorusa
  od życia przeciętnego Rosjanina?
  " oznaczać będzie zniszczenie jedynie inny sposób ( łagodniejszy i mniej zauważalny na krótką metę) dorobku Białorusi z ostatnich 25 lat.

  Na czym polega dorobek Białorusi porównując do tego co jest w Rosji?

  "Szansą jest jedynie narodowa "rewolucja" w Rosji przeciwko żydowskiej oligarchii"
  Kto miałby tę rewolucję dzisiaj zrobić?
 • @ Autor
  Rada Bezpieczeństwa Białorusi przyjęła rezolucję „W sprawie środków stabilizacji sytuacji w Republice Białorusi”. Oficjalny tekst dokumentu zostanie opublikowany 26 sierpnia, ale kilka mediów już go podało.

  Zgodnie z opublikowanym dokumentem Rada Bezpieczeństwa poinstruowała rząd, aby zapewnił sprawne funkcjonowanie gospodarki, a także wyjaśnił negatywne skutki strajków.

  Ministerstwo Obrony otrzymało polecenie monitorowania ruchu wojsk NATO w Polsce i na Litwie.

  Ponadto Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Białorusi powinno zapobiegać niepokojom w kraju, a zwłaszcza w Mińsku, a także „chronić pracowników przed ze strony organizatorów zamieszek zastraszaniem.

  MSZ powinno ostrzec szefów krajów zachodnich o odpowiedzialności „za wzniecanie niepokojów”.

  KGB ma zidentyfikować i stłumić działania organizatorów akcji protestacyjnych oraz zablokować kanały ich finansowania.

  Media mają wytłumaczyć ludziom, że „niekonstytucyjne działania prowadzą w przepaść, do zniszczenia Białorusi jako suwerennego i niepodległego państwa”.

  Pozdr. :)
 • @Anna-PK 01:21:52
  @stanislav 00:36:23 "Szansą jest jedynie narodowa "rewolucja" w Rosji przeciwko żydowskiej oligarchii"
  Kto miałby tę rewolucję dzisiaj zrobić?"

  Gospodin Żyrinowski? :)
 • @Pedant 08:37:53 No cóż, Białoruś, po "bombowej" likwidacji Jugosławii jest JEDYNYM w Europie państwem SOCJALISTYCZNYM
  i tę XX-wieczną "herezję" moje kochane US-RAKI czują się być RELIGIJNIE ZOBOWIĄZANI zniszczyć. Proszę popatrzeć na zachowanie się US-rackich agentur w Polsce, a zwłaszcza redakcji "Gazety Mendo-Polskiej".

  https://m.neon24.pl/e7aec534675facc174e300ff7c97be63,13,0.png

  Proszę popatrzeć na emblem ŁUKASZENKOWSKIEJ Białorusi. Ta ZNIENAWIDZONA (choć przecież z Biblii wzięta, znana jako Jutrzenka, Lucyfer ) "czerwona gwiazdka" widniejąca nad konturem republiki Białoruś i częścią globusu pokrywającą się, w zasadzie, z zasięgiem Czerwonej Armii przez blisko półwiecze w XX wieku. Toż to przecież ledwie zakamuflowany Plan ODTWORZENIA ZSRR!

  No i na Białorusi pomników Lenina, oraz urodzonego na jej terytorium Feliksa Dzierżyńskiego nie brakuje. Nawet nocowałem kilkanaście lat temu w miasteczku Dzierżyńsk, którego władze od dziesiątków lat nie chcą zmienić nazwy na polskie Kedany.
 • @Pedant 08:37:53
  Żylrynowski i radykalne jego poglądy to wojna.

  A Putin nie ma zamiaru takiego scenariusza realizować.
  Wzmacnia obronę i siłę uderzeniową armii by każdego agresora móc unicestwić. Ale najchętniej to by chciał mieć spokój i pokojowych sąsiadów.

  Przez koszty związane z obroną programy takie jak dalszy podbój kosmosu zostały okrojone.
 • @stanislav 00:36:23
  "Społeczno-gospodarcze systemy Rosji i Białorusi są na tyle sprzeczne, że nie jest możliwa efektywna integracja obu krajów, a zwiększenie wpływu Rosji w jej obecnej postaci, czyli państwa oligarchicznego, oznaczać będzie zniszczenie jedynie inny sposób ( łagodniejszy i mniej zauważalny na krótką metę) dorobku Białorusi z ostatnich 25 lat."

  Może Łukaszenko jednak właśnie tylko z tego powodu nie był za głębszą integracją?
  On widząc jak ogromne są dysproporcje w Rosji, multi miliarderzy i multi biedni nie widzi takiej przyszłości dla Białorusinów.

  Owszem to są na tle 148 milionów w Rosji ilości marginalne ale są dla Łukaszenki pewnie nie akceptowalne.
 • Autorka
  Chyba jednak neonowi znawcy bliskowschodniej tematyki (piszę to bez ironii) zbyt wcześnie odtrąbili zwycięstwo Łukaszenki. Oto w sobotę Łukaszka oficjalnie zwrócił się do Putina o pomoc w obronie Białorusi , rozważa zmiany w konstytucji i nowe wybory, co Rosja zdaje się popierać. Ludności grozi wkroczeniem wojsk rosyjskich na Białoruś, więc musi być bardzo zdesperowany. Z drugiej strony Cichanouska już mówi o "ludobójstwie" w aspekcie ostatnich wydarzeń oraz rozliczeniu bliżej nie sprecyzowanych decydentów. Równocześnie puszcza oczko do Rosji, że Rada Koordynacyjna nie jest przeciwko Rosji, a gdzieżby! Zresztą rosyjski Niedźwiedź już ryknął wskazując, co oczywiste,p na zachodnich inspiratorów białoruskiego przewrotu, dalej grzecznie nazywając rebeliantów "opozycją". Z wysyłaniem wojska na szczęście raczej się nie śpieszy. Łukaszenko zgrywa teraz patriotyczną nutę chronienia pomników martyrologii białoruskiej ludności w czasie II wojny światowej, ale prawdopodobnie wcześniej czy później zostanie wymiksowany z interesu a na prezydenckim stołku zostanie usadzony ktoś bardziej wobec Rosji spolegliwy.W końcu to Rosja rozdaje karty. Na pewno nie ma takiej opcji, aby władza została oddana komuś z kręgów cichanouskiej opozycji. W gruncie rzeczy nie ma najmniejszego znaczenia, co ci dwaj prezydenci mówią na potrzeby mediów. Ważne jest, co w najbliższych tygodniach zrobią, i tu mamy wielką niewiadomą.
 • @Alfax 01:10:04
  Jeszcze żaden kapitalista na świecie nie oddał swoich miliardów czy milionów dobrowolnie narodowi a nawet nie podzielił się z innymi.

  Jak do tej pory.
 • @Anna-PK 23:39:54
  A poza tym, prośba do Putina ma dla Zachodu bardzo czytelny wymiar: "Trzymajcie się z daleka od Białorusi! " Czas pokaże, czy sama Rosja będzie się trzymała z daleka od watażki, który przysporzył jej tylu kłopotów. W końcu nie ma ludzi niezastąpionych.
 • @Leonardo da Vinci 23:58:07
  "Faktycznie że Rosja za słabo reaguje na działanie USA u jej granic."
  A co ma robić, nowe manewry, czy wypuścić w powietrze kilka salw armatnich?! Trump tylko na to czeka razem ze swoim establishmentem wojskowym. I nie zapomnij Pan, że wówczas przede wszystkim Polska zostanie zmieciona z powierzchni ziemi. Jedyna bezpieczna opcja, to rzeczywiście wojska rosyjskie w Białorusi, dyskretne wyłapanie i zamknięcie kilku wrzaskunów Cichanouskiej, wypierdzielenie Łukaszenki i danie Panu Bogu świeczki a diabłu ogarka. W tej chwili nie ma chyba lepszego (dla Polski) wyjścia, niż dyplomatyczne oddanie kawałka tortu opozycji.
 • @Anna-PK 00:16:19
  Wszystko jedno kto nakręcił tę prowokację. Jest żelazna reguła - nie kąsa się ręki, która karmi. Łukaszka jeszcze raz udowodnił, że jest mielącym po próżnicy ozorem, impulsywnym głupcem. Sprawę można było załatwić dyplomatycznie zamiast psuć Rosji image. Pokorne cielę dwie matki ssie a to, które wierzga kopytami, chodzi głodne. Putin mu tego nie zapomni a Zachód nie zapamięta.
 • @viridiana 09:30:53
  zauwazylem , ze jak mowisz tak "normalnie " to jak by z wiekszym sensem :))))) a tak po pierwsze to dzien dobry
  a po drugie to milego dnia
 • @Monaco 02:18:20
  I dobrze, niech sobie obserwują do woli. I tak już od dawna to robią. Blokada finansowa puczystów też jest pierwszorzędnym rozwiązaniem, noty dyplomatyczne też. Media niech sobie pierdzielą, co im władza każe a my módlmy się, żeby tak to się skończyło a nie gorzej dla nas.
 • @viridiana 09:37:49
  Racja, od jakiś paru lat robił sobie kpiny irytując Rosję.
  A w puszczanie na terytorium Białorusi i na jej poligony żołdaków z wielkiej Brytanii i wspólny udział wojsk Białorusi z Brytyjczykami to byl cios wymierzony przeciwko Rosji po niżej pasa.

  Następnie konszachty z UE i amerykanami sprowadzanie przez terytorium Litwy ropy i otwarcie współpraca z ukrainskim SBU w celu aresztowania 33 Rosjan by falszywie oskarżyć Putina o ingerencję w wybory to zniszczyło reputację jego i zaufanie Rosji do niego.
 • @viridiana 09:30:53
  Obietnice tak zwanej białoruskiej opozycji, że nie zerwą stosunków z Rosją, to pusty frazes. Decyzja o tym nie należy do „opozycjonistów”. Tylko do ich kuratorów znajdujących się w USA i na Zachodzie.

  Teraz wiele osób przypomina ormiański scenariusz, kiedy na fali ulicznych protestów, kierowanych przez rusofobów, w końcu to rusofoby doszli do władzy w Armenii i że to nie wpłynęło na stosunki z Rosją. Po pierwsze, to jeszcze nie koniec. Po drugie, Armenia jest zagrożona przez Azarbajdżan czy to nie miało na to wpływu ze jest tak jak jest ? Rosja jest jej jedynym gwarantem że Turcja i Azerbejdżan nie dokonają inwazji i zniszczą Armenię.

  W przeciwieństwie do Armenii Białoruś nie jest tak mocno przywiązana do Rosji, jak mogłoby się wydawać. A to będzie decydujące przy podejmowaniu decyzji o zmianie kursu. Armenia nadal znajduje się w pobliżu Karabachu.

  Powszechnie przyjmuje się, że Białoruś jest utrzymywana na bliskiej rosyjskiej orbicie przez gospodarkę zorientowaną na Rosję.

  Ukraina pokazała przykład, w jaki sposób można przeciąć gałąź, na której siedzisz. Zerwanie więzi gospodarczych z Rosją, nawet jeśli jest katastrofalne dla jej gospodarki, zajmie Białorusi znacznie mniej czasu ze względu na różną wielkość państwa.

  Obecność dwóch rosyjskich obiektów wojskowych (to nie są bazy) na terytorium Białorusi również nie stanowi przeszkody.

  Jak by nie rozpatrywać dla Rosji utrata Białorusi to zdrada narodowych interesów bezpieczeństwa Rosji.
 • @Monaco 09:10:50 //Jeszcze żaden kapitalista na świecie nie oddał swoich miliardów czy milionów dobrowolnie//
  No nie cudujmy. Przez prawie cały XX wiek oglądaliśmy jak KAPITALIŚCI SYSTEMATYCZNIE BYLI RUGOWANI - i to nie tylko w Europie (zwłaszcza pod koniec II Wojny Światowej), ale i w Azji (Chiny, Indochiny), w Afryce (Libia, trochę Algeria, etc.) a nawet i w Ameryce (Kuba obecnie i Wenezuela).

  Po tym, jak Jankesi zauważyli, ze ich metoda "containment" ruchów komunistycznych zawodzi, przerzucili się na "pokojową kolaborację" Brzezińskiego i jemu podobnych. I PRZEKUPSTWO ELIT wyjątkowo dobrze się im powiodło.

  Ale chociażby już ten cały COVID wskazuje, że o wiele lepiej sobie z nim radzą kraje socjalistyczne (w Ameryce Kuba i Wenezuela) niż te DEBILNIE WOLNORYNKOWE, jak szczególnie Stany Zjednoczone.
 • @Berkeley72 11:05:01
  `
  W okresie okupacji w czasie II wojny światowej kolaborujacy i zależny od Hitlera rząd Radosława Ostrowskiego używał flagę biało-czerwono-białą.

  Pod tą flagą biało-czerwoną-białą mordowali kolaboranci z niemieckim okupantem ludność Białorusi i partyzantów walczących z niemieckim barbarzyństwem.

  Jak trzeba być podłym i jaką ochydną szmatą by nosić nie flagę a szmatę o tych barwach i chodzić po ulicach i wrzeszczeć na cały ryj o niepodległość Białorusi.

  Dla tych prohitlerowców i reszty bezmózgowców Białoruś okupowana przez Niemcy i biologicznie wyniszczana była wolna i niepodległa.
 • @Leonardo da Vinci 11:34:43
  Debilne jełopy nie znające wlasnej historii ? !

  Ze szmatą biało-czerwoną-białą z czasów kolaborantów z hitlerowskimi Niemcami drą ryja o wolności.

  https://krytykapolityczna.pl/file/2020/08/MMB_9461.jpg
 • @Leonardo da Vinci 11:39:15
  //Debilne jełopy nie znające wlasnej historii ? !//

  A my to lepsi? W ciągu minionego trzydziestolecia i im i nam skutecznie przeprano mózgi i efekty widać.Zdarzało mi się słyszeć z najwyższych trybun od prominentnych polskich polityków że PRL był gorszy od okupacji niemieckiej.Ci mniej radykalni twierdzą że taki sam.No więc co maja o tym myśleć ludzie 20-sto czy 30-stoletni którzy od swoich rodziców dowiadują się prawdy .Że skoro ten PRL był taki sobie to w takim razie okupacja niemiecka była zajebiście fajna.
  Po 1989 r ukradziono nam nie tylko majątek w sensie dóbr materialnych, ale i historyczną tożsamość.Uważam że w przeciwieństwie do tej pierwszej ta druga strata jest nie do odrobienia.Już nie zdążymy nadrobić czy odpracować tej straty.Ale próbować można.
  W latach 90-tych w Rosji ktoś znany (ale nie pamiętam kto) "błysną" frazą że gdyby armia czerwona w czasie II WŚ nie walczyła tak fanatycznie a poddała się na całej linii to aktualnie (czyli w 1992 r) Rosjanie żyliby w Europie i pili "bawarskie piwo".Po 1999 r wraz z przyjściem Putina podejście do przeszłości zaczęło się zmieniać i przystąpiono do odbudowy psychologicznych strat lat 90-tych.Na przykład po przez społeczne reklamy.
  Film a raczej filmik ( z angielskimi napisami) "Pokolenie" ze słynną frazą "bawarskie piwo"
  https://www.youtube.com/watch?v=Y0xqVqc8LN8&t=312s
 • @nana 12:48:23
  ty nie masz niezależnych poglądów zalogowałaś się tu by głosić banderowców poglądy. Monaco wyraznie napisał tylko ty jako upa potomek nie chcesz zrozumieć lub nie możesz ze ten Portal jest dla Polaków co ja i inni potwierdzaja.

  Szukaj szczęścia wśród takich samych jak ty.
 • @nana
  Dodam jeszcze że nie cztalem twoich nie wartych uwagi wypocin, czy je sama wymyslasz czy z są zlecone przez pracodawce to mnie już nie interesuje.

  Żegnam!
 • @ikulalibal 12:58:41
  Bardzo istotny komentarz.
  Bo poruszający naszą POLSKĄ przeszłość którą po 1989 roku w sposob skandaliczny zdeptano i zmieszano z błotem. 

  Ja widzę podobnie jak Pan, że młode pokolenie zwłaszcza urodzone już po 89 roku ma fałszywą wiedzę na temat Polski Ludowej i odbudowy Polski z popiołów.
  Przecież do 39 roku był ogromny deficyt w ilości ludzi mogących kształcić się na uczelniach. Barierą było pochodzenie i wartość portfela.

  Polska Ludowa umożliwiła wszystkim by mogli się kształcić. A dzięki temu przybyło lekarzy, naukowców i zbudowany został polski przemysł jak stocznie, przemysł samochodowy, górniczy, przetwórstwa, budownictwo na ogromną skalę, Warszawa, Wrocław powstały z gruzów z calkowitych ruin.

  Państwo które zamazuje i opluwa własną historię w której ci co opluwają zdobyli wyksztalcenie i teraz rządzą jest wrogiem milionów Polaków dla których odzyskana po 6 latach bestislskiej okupacji niemieckiej wolność była jak dar z nieba.
  Na POLSKIEJ ZIEMI poległo ponad 600 tysięcy Czerwono Armistów a kilkakrotnie więcej został ciężko na zawsze okaleczonych, rannych.

  Tak więc opluwanie wyzwolicieli tych którzy Naród POLSKI uratowali od biologicznej zagłady jest skandalem i hańba dla obecnie od 1989 roku rządzących i ich popleczników.

  Pozdrawiam
 • @Alfax
  Polecam .Salute 5* https://www.youtube.com/watch?v=uulFeBWKpuI&feature=emb_logo
 • @Repsol 14:22:16
  Dziekuję za interesujący film, z uwagą wysłuchałem opinii człowieka który zajmuje się sytuacją dotyczącą Białorusi ale i nie tylko.

  Jedno jest w sprzeczności a o której tam nie wspomniano a mianowicie protesty pod flagą biało-czerwoną-białą nie komponują z niezależnością , wolnością gdyż kojarzy się ta flaga z okupacyjną marionetkową władzą kolaborującą z Niemcami hitlerowskimi.


  Pozdrawiam
 • Dr Jan Ciechanowicz: Agresja Sorosa na Białoruś, Łukaszenko - lepiej być dyktatorem niż pederastą
  https://youtu.be/bA1YusJwhKE


  Zleceniodawcy popijają whisky…

  https://marucha.wordpress.com/2020/08/25/zleceniodawcy-popijaja-whisky/
 • @trojanka 15:32:54
  http://www.pay-palestine.org/gary-kasparov-and-lord-jacob-rothschild/
 • @Jozio z Londynu 16:59:24
  "Jednym słowem, jutro i pojutrze Białorusi zależy od
  Putina. A on backe i tak kopnie w 4 litery i wstawi swojego oligarche"

  To nie takie proste. Jest to bardziej skomplikowe niż szachy, bo jest kilku graczy, którzy dodatkowo grają jednocześnie na różnych szachownicach (więc muszą równoważyć zyski i straty z różnych gier).

  Powiedziałbym, że nikt nie jest w stanie przewidzieć rezultatów gry która zresztą się nigdy nie kończy. Światowa historia jeszcze się nie skończyła ;)

  A zwykli ludzie, w tych grach uczestniczący? Im więcej mają rozumu i ostrożności, tym lepiej na tym wyjdą.

  Sierpień to wyroczny miesiąc, dobrze jak minie spokojnie.
 • Alfax oraz wszyscy inni
  posiadający umiejętność rozumienia j.rosyjskiego lub j.angielskiego pisanego.

  Film o prezydencie Łukaszence z odległego 1996r.Dla całej ówczesnej post radzieckiej elity wygrana Łukaszenki była szokiem albowiem wygrał on dzięki hasłom z których już zrezygnowano.
  Film rzecz jasna zawiera podłą,właściwą dla szalejącego jelcynizmu retorykę, ale jest bezcenny ze względu na wypowiedzi samego Łukaszenki.I właśnie dla tych fragmentów warto obejrzeć cały film.Czas pokazał że to co mówi propagandowa narracja obróciło się w gówno,zaś frazy wypowiadane przez Łukaszenkę są z roku na rok coraz bardziej aktualne.Żeby nie powiedzieć modne.
  https://www.youtube.com/watch?v=gmb5ZMBItrE&t=2709s
 • @Alfax 13:17:19
  O mnie ci chodzi? Bo przecież Pani "nana" w ogóle nie wypowiadała się w tym wątku.
 • @Jozio z Londynu 16:59:24 Putin sam został "wstawiony" na prezydenta FR przez stojących za Jelcynem "doradców amerykańskich"
  Było to pod koniec 1999 roku, w okresie gdy ci "doradcy" bardzo się bali, ze Łukaszenka przejmie kontrolę na głównymi "slowiańskimi" republikami zlikwidowanego w Białowieży, w grudniu 1991, ZSRR.

  I czy Putin ma i dzisiaj kontrolę nad Baćką? Jego wsparcie dla Łukszenki przed 10 dniami zostało ewidentnie wymuszone przez rosyjskich "siłowników" (są jeszcze tacy na Kremlu). I ci "siłownicy" zgromadzili w ostatnich dniach 150 tys wojska na zachodnich granicach FR. Na wszelki wypadek. I po co "baćka" ma się cofać, rezygnować z władzy, skoro od kilku dziesiątków lat kolejne wybory przynoszą mu - do znudzenia - po około 80% głosów?

  Przecież ci, którzy na niego głosowali potraktowali by takie jego zachowanie się jako ZDRADĘ. A Łukaszenka nie ma na Zachodzie córki ( a tym bardziej syna), tak jak "miękki" Putin, który dopuścił, by na przykład rosyjscy PRYWATNI handlarze ropą, próbowali sprzedawać Białorusi ropę po cenach wyższych niż ta dla Niemiec.

  Kto w Rosji chce "uwalić" Łukaszenkę, patrz korespondencja z M ińska naszego kolegi Siergieja Musienko: https://zakop999pl.neon24.pl/post/157047,wiesci-bezposrednio-z-minska-od-dyrektora-ecoom
 • @viridiana 19:43:17
  ___
  Nie o ciebie się rozchodzi @viridiana.

  Pozdrawiam :)
 • @Alfax 20:51:38
  Cieszę się, bo już zrobiło mi się przykro.
 • @ikulalibal 18:01:52
  No cóż jak chcą kogoś kto im nie pasuje zniszczyć to stosują wypróbowane metody goebbelsa !!!

  Świnia jelcyn to mło powiedziane bo to jak własow zdrajca Rosji i yankeeski agent. Kanalia razem z tym krawczukiem i szuszkiewiczem.

  https://kresy24.pl/wp-content/uploads/2015/12/Szuszkiewicz_Krawczuk_Jelcyn-480x307.jpg

  I jak ma być w danym kraju dobrze jak takie szuje piastowali najwyższe stanowiska w państwie i ryli by kraj upadł !!!

  Za taką zdradę to w USA już dawno by dostali krzesło elektryczne.
 • @ikulalibal 18:01:52
  Tak widziałem, 
  po dzień dzisiejszy w TVP HISTORIA do filmów dokumentalnych z czasów ZSRR i PRL doklejają szkalujące komentarze wysmiewające i oczerniające tamte czasy i ludzi.

  Jak widać takie nastały czasy że kłamstwo jest sowicie przez niszczycieli prawdy opłacane i powtarzane z uporem maniaka dla ludzi nie analizujących faktów staje się niestety fałszywą prawdą. 

  Pozdrawiam :)
 • @Berkeley72 20:41:18
  Łukaszenko wygrał wybory bez dyskusyjnie,
  bo niby z kim miałby przegrać ?

  Z tym którzy występują pod flagami z czasów kolaboracji i chcą Białoruś upodobnić do banderowskiej upapadliny która ma prezydenta i rząd narzucony przez kuratora z USA.

  Tylko propaganda nadająca w mediach głównego scieku przez 24h wmawia ludziom prymitywne kłamstwa że ta baba wygrała z Łukaszenką.

  Durnych młodych w każdym kraju nie brakuje którzy widzą tylko w smartphonie swoją wyimaginowaną przyszłość nie zdając sobie sprawy że zostaną przez Zachód sprowadzeni do poziomu niewolnictwa i roboli z długami nigdy nie do spłacenia.
 • @trojanka 15:32:54
  I tsk dokladnie jest jak tam jest napisane.

  https://marucha.wordpress.com/2020/08/25/zleceniodawcy-popijaja-whisky/

  " Ale czy to tylko kwestia czynników zewnętrznych?

  – Nie, takie rzeczy się nie zdarzają, jeśli nie istnieje wsparcie ze strony miejscowych elit. Pamiętamy, jak na Ukrainie w 2014 roku szef administracji Wiktora Janukowycza Siergiej Liewoczkin osłabiał jego pozycję, by zająć jego miejsce. Wyszło wprawdzie tak, że miejsca nie zajął, ale spokojnie wyleciał do swojego zamku we Francji prywatnym odrzutowcem, a dziś przylatuje nim na posiedzenia Rady Najwyższej, jako parlamentarzysta.

  Są to ludzie, którzy z premedytacją działają w obcych interesach. U nas też byli tacy, którzy starali się przeszkadzać głowie naszego państwa i rozwojowi Białorusi. Przez wiele lat siedzieli cicho, a teraz stroją się w piórka nieskalanych władzą opozycjonistów. Wcześniej kradli i stworzyli wiele problemów, z którymi do dziś boryka się państwo.

  Czy są wśród nich znane postacie?

  – To ludzie znani, którzy najczęściej w pewnym momencie wyjechali z kraju, zajęli się czymś zupełnie innym, a teraz próbują wrócić do polityki. Z jednej strony to dobrze, że teraz się ujawniają, z drugiej jednak państwo powinno podejmować wobec nich szybkie i stanowcze decyzje."


  Zdrajcy są zawsze wewnątrz systemu, podobnie jak niegdyś w PRLu.
 • @trojanka 15:32:54
  Dla tych którzy nie lubią nacisnąć na link

  https://marucha.wordpress.com/2020/08/25/zleceniodawcy-popijaja-whisky/

  Następny istotny fragment....

  "No właśnie, a jaka w tym wszystkim jest rola strony polskiej, na przykład Biełsatu?

  – Bardzo duża. Biełsat operuje przede wszystkim poprzez kanał Nexta, który działa pod przykrywką jako rzekoma inicjatywa młodego Białorusina. Zresztą, potwierdzeniem są tu słowa waszego premiera, który docenił rolę Biełsatu i zapowiedział zwiększenie jego finansowania.

  Nawiasem mówiąc, zwróćmy uwagę, że Rosję oskarża się o jakiś zakulisowy wpływ na amerykańskie wybory, a w tym przypadku całkiem otwarcie i publicznie mówi o tym szef rządu, przyznając, że Polska robi to od wielu lat. I to właśnie kanał Nexta w mediach społecznościowych koordynował ruchy ludzi z jednej części Mińska do drugiej, tzw. fleshmoby.

  Bardzo mi przykro, że wszystko to robione jest rękoma naszych sąsiadów – Polaków, Litwinów, Łotyszy. O działaniach Biełsatu wiedzieliśmy od dawna, ale nie zwracaliśmy na nie szczególnej uwagi. Zresztą, Biełsat jako kanał nie miał większego znaczenia, znacznie istotniejsze były tu jego działania w internecie. Dotarł do ludzi, którzy nie oglądają telewizji, nie słuchają radia i nie czytają gazet.

  Później okazało się, że w pierwszych dniach na ulice wyszli nastolatkowie, niemal dzieci – w wieku 15-16 lat, którzy przecież nawet nie biorą jeszcze udziału w wyborach. My tej grupy w naszych sondażach nie badaliśmy, bo analizowaliśmy wyłącznie poglądy obywateli mających prawa wyborcze. I oni potraktowali całe te protesty jak swoisty karnawał.

  Kraje Europy Środkowej i Wschodniej, o których wspomniałeś, zazwyczaj są wykonawcami polityki Stanów Zjednoczonych na obszarze postradzieckim. Jaka jest rola Waszyngtonu w obecnych protestach?

  – Ocieplenie stosunków ze Stanami Zjednoczonymi zazwyczaj oznacza, że trzeba być wyjątkowo ostrożnym. Jak tylko zaczynasz się z nimi przyjaźnić, powinieneś oczekiwać najgorszego.

  Tak, mieliśmy już takie przypadki, na przykład w Libii. Czyli możemy powiedzieć, że już od jakiegoś czasu wszystko było przygotowywane?

  – Oczywiście. Nieprzypadkowo w tym właśnie okresie pojawił się bloger Siergiej Tichanowskij, który od razu zaczął wokół siebie tworzyć jakiś ruch, już półtora roku temu.".
 • yankeeskie zbiry to was czeka ! w przypadku wojny z Rosją
  Film dokumentalny o H bombie.

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/rosjanie-ujawnili-nagranie-z-eksplozji-najwiekszej-w-dziejach-bomby-wodorowej/wfclw9x,79cfc278#
 • @Monaco 23:40:28
  A w rozliczeniu końcowym chodzi o to..

  https://wiadomosci.onet.pl/kiosk/zasobne-zycie-ukrainskiej-elity/dmrph

  I do tego dopłaca przyduszany i dławiony podatkami Polak!!

  https://tsn.ua/ru/politika/korolevskie-dvorcy-pod-kievom-i-uyutnye-gnezdyshki-v-evrope-kakie-osobnyaki-stroyat-ukrainskie-chinovniki-684787.html


  https://strana.ua/articles/private-life/265667-rinat-akhmetov-dostroil-svoju-rezidentsiju-v-sele-pljuty-pod-kievom.html

  plus miliarder Kołomojski,obywatel Izraela /oraz Cypru /tak jak prawie wszyscy pozostali.
 • @Jozio z Londynu 16:59:24
  Zeby nie byc gołosłownym, to mozesz podac takiego oligarche Putina, ktorego Putin wstawil w miejsce kopnietego w 4 litery wybranego prezydenta jakiegos kraju?
 • @Tiamat 18:04:56
  Ponieważ Pani czasem publikuje swoje artykuły u Pana Zygmunta Białasa mam pytanie czy jest wszystko ze zdrowiem dobrze?
  Miał Pan Białas napisać parę dni temu notę i nie jest ostatnio tu aktywny.

  Mam nadzieję że wszystko jest ok.

  Pozdrawiam .
 • @Tiamat 18:04:56
  Igor Korotchenko, ekspert wojskowy i redaktor magazynu National Defense uważa,
  że ​​struktury amerykańskie, takie jak Rand Corporation, której działalność jest skierowana przeciwko Rosji, powinny zostać zakazane przez władze rosyjskie.

  Korotchenko, " wszystkie amerykańskie organizacje, które próbują działać na terytorium Rosji w celach wywrotowych, należy natychmiast uznać za niepożądane, co pociąga za sobą odpowiednie konsekwencje organizacyjne. Nie pozwolimy nikomu tworzyć struktur finansowanych przez obce państwa, które prowadziłyby działalność wywrotową na terytorium Rosji.

  Jest koncepcja bezpieczeństwa narodowego, w razie potrzeby będziemy bronić naszych interesów.

  Dlatego działalność takich struktur jak Korporacja RAND jest niedopuszczalna na terytorium Rosji. Ale nie zapominajmy, że jakakolwiek amerykańska struktura tego szczebla, to jest ona niewątpliwie w interesie politycznym Waszyngtonu, Stany Zjednoczone mogą je nadzorować, doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i musimy je zskazać .

  Cymbalyuk banderowiec może je chwalić, że jest to dobre dla Ukrainy, ale dla Białorusi i dla Rosji jest to złe i nigdy nie pozwolimy, aby scenariusze, które zostały wdrożone na Ukrainie, zostały zrealizowane ani na Białorusi, ani w Rosji ”- powiedział Korotchenko.

  Zgadza się z nim politolog Bogdan Bezpalko, zastępca dyrektora Centrum Studiów Ukraińskich i Białoruskich Uniwersytetu Moskiewskiego.„
 • Polski Pacanow pełen capów
  Stare dobre tradycje polskiego Pacanowa: na wezwanie swiatowej mafii Polacy chetnie pomagają w niszczeniu innych narodow: dali rade Jadzwingom, lecieli na Kijow, Samosiree, Haiti, Moskwe, Kijow, Czechoslowacje, Jugoslawie, Kosowo, Donbas, Irak, Mali, Syrie...

  A teraz na Białoruś, odbic Grodno i Brześć.... jak runą mury...

  Prawde powiedziawszy to ta 'piesń na cześć' w odniesieniu do Białorusi to tak troche ni w dupe ni w oko.
  Zaden z tych baranow nie wyszedl na ulice w obronie dra Piskorskiego, żeby mury wiezienne runęły, i żaden z tych spiewakow nie paradowal przed zasiekami z drutu kolczastego obozów CIA w Polsce przeciwko niewinnym cywilom w wiezieniach CIA w Polsce.

  „Mury” - Wrocław dla Białorusi - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=ItsM2_XzWek&feature=emb_title
 • CD...
  Bogdan Bezpalko:

  " Centre takie jak RAND są z pewnością niebezpieczne, ponieważ od początku istnienia mają wyjątkowo negatywny stosunek do Rosji. W rzeczywistości takie ośrodki są niebezpieczne, ponieważ potrafią formułować znaczenia, idee, kierunki, w których mogą zaszkodzić naszemu krajowi. Lub, mówiąc ogólnie, naszemu bezpieczeństwu ...

  Ukraińska idea narodowa polega na tym, aby w każdy możliwy sposób pomagać Stanom Zjednoczonym w ingerowaniu w sprawy innych państw, na wszelkie możliwe sposoby w szerzeniu buntów i destrukcji państwa.
  w ramach tych działań Ukraina w zasadzie nigdy nie odzyska suwerenności od amerykańskich dyktatorów jej polityki a także naród ukraiński nie ma szans by mógł wybrać sobie suwerenną władzę dbającą o sprawy Ukraińców i budowę normalnych relacji z sąsiadami.

  Dlatego musimy skoncentrować się właśnie na formułowaniu własnych pomysłów i znaczeń, które musimy zaoferować światu ”- mówi Bezpalko.

  Ekspert zwraca też uwagę, że sytuacja na Białorusi nie poszła jeszcze zgodnie z ukraińskim scenariuszem, ale zachodnie centra mogą ostro skierować ludność republiki przeciwko Rosji:

  „Oczywiście, obecnie wiele wydarzeń na Białorusi postrzega się jako powtórzenie ukraińskiego Majdanu. Ale w rzeczywistości nie jest to do końca prawdą. W rzeczywistości ludzie wyszli protestować przeciwko Łukaszence i już na tym proteście próbują narzucić różnego rodzaju schematy ideologiczne. W tym nacjonalistyczny, w tym rusofobiczny, antyrosyjski.

  Jeśli powiedzą ludziom, że jedyną możliwą drogą walki z Łukaszenką jest zostanie rusofobami, zwolennikami białoruskiego nacjonalizmu w takiej czy innej formie, to tak, wtedy dojdzie do drugiego Donbasu i przyglądając się biernie stracimy Białoruś".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej