Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2428 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Białoruś, nieudany Majdan i pucz.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zachód ma na koncie nieudany zamach stanu na Białorusi

 
 
 
Nie udał się pucz w Mińsku.  Ani plan A ani plan B.
 
 
 
 
" Podczas II wojny światowej biało-czerwona-biała flaga była wykorzystywana przez białoruskie formacje narodowe utworzone za pozwoleniem władz III Rzeszy (m.in.Białoruską Obronę Krajową i Samopomoc) oraz służyła za symbol parapaństwowości białoruskiej" !.
 
Jednym słowem przez kolaborantów z III Rzeszą hitlerowską.  Dziś posługują się tymi kolorami wrogowie Białorusi. 

 

  Zachód ma na koncie nieudany zamach stanu na Białorusi.

■ Plan A.

Trzeba było pokazać, że ludzie są niezadowoleni z wyników głosowania, a Łukaszenka musi odejść.

Punktem wyjścia do wywołania przewrotu na Białorusi było zatrzymanie 33 Rosjan. Mińsk zaczął głosić, że Moskwa bezczelnie ingeruje w sprawy państwowe swoich sąsiadów. Już wtedy prowokatorzy postawili sobie za cel wywołanie oburzenia wśród mieszkańców zachodniej części republiki. Białoruska prasa aktywnie rozpowszechniała informacje, że wybory w państwie miały być kontrolowane przez Kreml.

 Próba wywołania oburzenia wśród mieszkańców zachodniej części kraju, wyznających politykę prozachodnią, gdyż większość z nich pracuje lub studiuje w Polsce, no i naturalnie wpatrzona jest w nasączone antybiałoruską i antyrosyjską propagandą TVPIS, TVN, POLSAT nie powiodła się. Aleksander Łukaszenko gdy zorientował się że za prowokacją z aresztowaniem 33 Rosjan odpowiedzialne są banderowskie służby SBU,  wezwał białoruskie media, by przestały podgrzewać sytuację a one w pewnym sensie go posłuchały. Oczywiście liberalne media nadal eskalowały sytuację.

Zaraz po zakończeniu głosowania 9 sierpnia. Na ulicę wyprowadzono tłumy młodych ludzi otumanionych prozachodnią pełną kłamstw antyrosyjską propagandą. Część z nich pochodziła z Europy Wschodniej i zachodniej Białorusi.

    Na rozkaz zleceniodawców liderów opozycji i kuratorów z Europy Zachodniej i z USA wczoraj na Białoruś rzucili się obrońcy byłego gubernatora obwodu chabarowskiego Siergieja Furgala, zamieszanego w zlecenia zabójstw swoich przecieników. Wierny towarzysz zdrajcy i agenta obych państw Aleksieja Nawalnego, zdrajca Dmitrij Nizowcew dotarł do Mińska, gdzie filmował, rozruchy. Próbował tam teź się dostać Andrei Pivovarov i szef Otwartej Rosji Michaił Chodorkowski. Oni natychmiast zapomnieli o protestach w Chabarowsku i udali się na kolejną misję by niszczyć niezależną od Zachodu Białoruś  i służyć zagranicznym wrogom Rosji i Białorusi.

 Za tymi prowokacjami stoją bardzo konkretni ludzie - ci, którzy w ostatnich latach próbowali zniszczyć Rosję od środka i otoczyć Rosję wrogami. Białoruś jest jednym z nielicznych krajów, które jeszcze nie uległy propozycjom "demokracji" Zachodu.

Oczywiście dużo się mówi o tym, że Aleksander Łukaszenko próbuje usiąść na dwóch krzesłach, ale mimo to jest bardziej przychylny współpracy z Moskwą.

  Na Białorusi wrogowie Łukaszenka chcieli działać zgodnie ze scenariuszem Ukrainy.

Jedyna rzecz którą nie odważyli się to przybycie hordów politycznych rusofobów i syjonistów z Polski i z USA bo tym razem zachodnia mafijna elita bała się otwarcie - puczu. Nikt nie został wysłany na Białoruś, aby rozdawać ciasteczka. I nie można było zmusić młodzieży do zorganizowania tzw miasta namiotowego na jednym z placów.

Zamieszki już zanikają, siły bezpieczeństwa kontrolują Mińsk i wszystkie duże miasta, małe starcia z działaczami importowanego Majdanu niezmiennie kończą się ucieczką i zatrzymaniem tych ostatnich pożytecznych idiotów na pasku zachodniej syjonistycznej mafii.

■ Plan B.

Prowokatorzy przeszli na „plan B” 

Cel paraliż zakładów pracy,  sabotaż i blokady dróg.

Ale poza mizernymi rezultatami, wśród dorosłych normalnych ludzi prowokatorzy z pod flagi kolaborantów z III Rzeszą nie uzyskali poparcia i poniesli według planu B też zupełną kleskę.  

Wszystko to mówi, że w najbliższych dniach fala protestów na Białorusi nie przyniesie zaplanowanego rezultatu. Opozycja i wrogowie Łukaszenki za granicą przez jakiś czas nie będą zgadzać się z wynikami wyborów. Jednak to niczego nie zmieni. Zachód nie zdołał przeprowadzić zamachu stanu na Białorusi. Bo nie ma tam spadkobierców UPA, synalków i wnuków bandery. A te zatrzymane przez siły policyjne robiące próby majdanu pod wpływem Polski i zachodniej Europy polityczne oszołomy poniosą za wywołanie burd i strat materialnych odpowiedzialność karną łącznie z konfiskatę samochodów które były używane jako narzędzia przemocy przeciwko siłom porządkowym.

 ■ ■ ■

KOMENTARZE

 • Pogrobowcy białoruskich formacji zagłady w służbie III Rzeszy
  Myślę, że gdyby dobrze przestudiować życiorysy tych wszystkich białoruskich tzw. ,,opozycjonistów'', to oprócz pewnego procenta zwykłych użytecznych idiotów opłacanych przez Sorosa i innych zachodnich banksterów, oraz zwykłych prymitywnych zdrajców wysługujących się każdemu, kto zapłaci więcej, to w jakichś 80 procentach okazałoby się, że są to potomkowie białoruskichkolaborantów hitlerowskich Niemiec, którzy po zakończeniu drugiej wojny światowej, zostali ewakuowani i przygarnięci przez zachodnie służby specjalne, czyli amerykanów, angoli, francuzów i oczywiście zachodnie Niemcy, czyli przez ludzi Reinhardta Ghelena
 • Tu jest wyznanie Żanny Biczewskiej!
  https://www.youtube.com/watch?v=-m01lI-5kaI
 • Coś mi się wydaje, że poglądy Sz.Autora są nieco optymistyczne
  Z wielu rosyjsko- i ukraińskojęzycznych artykułów wynika, że walka o "zdemokratyzowanie" Białorusi się zaczęła, ale wcale nie ustała - wręcz przeciwnie. Np. ten artykuł poniżej:
  https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=2&pto=aue&rurl=translate.google.com&sl=auto&sp=nmt4&tl=pl&u=https://www.russiapost.su/archives/219922&xid=17259,15700023,15700186,15700191,15700256,15700259&usg=ALkJrhgG7Azn0Lxn-_hQi9K7ubcOmY7PUA
  jak i wiele innych, autorstwa raczej dobrze zorientowanych - w każdym razie daleko bardziej ode mnie.
 • Oby tak było jak pisze Autor. ⭐⭐⭐⭐⭐
  W opozycję zainwestowano miliony. Plany czekały na odpowiedni moment. Łukaszenko napewno wygrał te wybory ale to według ustalonego przez Zachód scenariusza się nie liczy.

  Tylko ich kandydat to kryształ i jak by mógł przegrać no jak ? ❗❗❗

  A jak nie przez szkalowanie Łukaszenko no to przez burdy i dywersje ich ten protegowany musi wygrać bo tak chce zachód i demosracja.

  ✔⚡
 • Mam zagadkę dla szanownych Panów!
  Dlaczego kiedy zbuntował się Donbas, zaraz na początku tych ukraińskich przemian i pastor Turczynow (pełnił rolę prezydenta jeszcze przed wyborami) uderzył całą siłą ukraińskiej armii i mimo tego Donbasu nie zdobył.
  Podpowiem. Taka sama przyczyna jaka pozwoliła Putinowi zająć Krym bez jednego wystrzału. Kto wie? Ręka do góry!
 • @Anna-PK 21:07:32
  wyznanie czego ? ja znam rosyjski , wiem , i rozumiem .Moze przybliz innym komentatorom co chcialas powiedziec zamieszczajac tutaj te piesn jako komentarz ?
 • @Anna-PK 21:41:52
  A co tu jest dziwnego? Rosja podesłała instruktorów, w Donbasie zawsze było pełno broni a miejscowa ludność wkurzyła się na banderowską juntę zainstalowaną przez USA. A bronić się zawsze jest łatwiej niż atakować.
 • @Anna-PK 21:41:52
  Ja wiem , ale nie napiszę . Salute :)))
 • @rowszan 21:43:44 Wojsko ma oficerów jeszcze z czasów
  komunistycznych, którzy przysięgali razem; Rosjanie, Ukraińcy i Białorusini. Teść Klimkina, byłego ministra spraw zagranicznych Ukarainy, dostał medal od Putina, za to, że poddał Krym bez wystrzału.
  https://russia-insider.com/en/politics/ukraine-fms-father-law-russian-general-who-helped-reunite-crimea-russia/ri14000

  A zdrajców się ani szanuje, ani toleruje.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:49:18
  nie ona (Anna ) twierdzi za Biczewska , ze narody ruski , bialoruski i ukrainski laczy wiez i ta wiez oparta o chhrystusa o wspolne cierpienia i martylorogie , wiez armi , zolnierzy to jest to co czyni w sumie rosje niezwyciezona . Dla mnie u Biczewskiej zarowno Bialorus jak i Ukraina jest czescia wielkiej Rosji
  Troche w tym prawdu .Tak stranno i straszno .
  Ale w sumie jesli chodzi o ukraine to przede wszytkim Rosja nie dopuscila do utraty Krymu , to ma znaczenie strategiczne , a jesli chodzi o Bialorus , dopoki struktury silowe i armia beda staly za Lukaszenka ( Rosja ) mozemy spac spokojnie . Upss kto moze to moze .
  Dzisiaj na Sputniku ( w internecie ) przeczytalem , ze Trump podziekowal Rosji i Arabi Saudyjskiej za porozumienie naftowe , ktore pomoglo ocalic USAnski biznes naftowy . Cos tam w tych stanach jednosci nie ma :))))
 • @Anna-PK 22:16:07
  to chyba innych piesni sluchalismy
 • Dorzycę ten zestaw szczegółów i tutaj. Oto dostępne na wszystkich kanałach białoruskiej TV info jak sponsoruje się zamieszki
  https://www.sb.by/upload/iblock/5a8/5a85bcd05f3d88a76f0423002d6600c2.JPG

  Po rosyjsku mamy takie informacje:

  18:13 12 августа 2020
  Видео. Организатор беспорядков в Беларуси рассказал, как координировал протестующих и получал за это деньги

  https://v.belta.by/Organizator%20besporyadkov%20v%20Belarusi.mp4

  (https://www.belta.by/video/getRecord/6194/ )

  A na portalu "prezydenckim" dłuższy artykuł na ten temat:

  https://www.sb.by/articles/pravookhraniteli-ustanovili-kto-finansiroval-i-koordiniroval-tolpy-vo-vremya-massovykh-besporyadkov.html

  //На телеканале «Беларусь 1» показали кадры оперативной съемки задержания одного из кассиров акций протеста (...) Делал он это профессионально, учитывая, что уже отсидел срок за незаконный оборот наркотических средств. Во время допроса подтвердил, что деньги действительно его (видеозапись его допроса доступна в интернете).... Следователи установили: за участие в несанкционированных акциях молодым людям платили от 30 рублей до 50 евро. Такса зависела от того, что именно нужно делать. Чем больший риск, тем выше цена.//

  Ten złapany "kasjer" (miał w swym plecaczku ok. 10 tys. dolarów, patrz zdjęcie wyżej) Młodym ludziom płacono od 30 rubli (ok. 50 zł) do 50 euro. im większe ryzyko akcji, tym większa zapłata.

  Co więcej na 17 piętrze hotelu "Belarus" urzędował koordynator, który z okna widział rozległy niezabudowany teren, gdzie skoncentrowały się główne "pro-demokratyczne rozróby" itd.

  Tutaj pozwolę sobie przypomnieć, że pod koniec września 2000, w Belgradzie udało się, W TRAKCIE przedwczesnych wyborów prezydenckich, "zlikwidować" prezydenta Jugosławii Miłoszewicia. Po tym "zwycięstwie demokracji" Belgrad był tak zapchany dojczmarkami, że ich czarnorynkowa cena wyraźnie spadła przez dni kilka. (Ponoć "likwidacja" Miłoszewicia kosztowała aż MILIARD DM). To samo zjawisko zauważono w Mińsku, Bank Centralny zapowiadał dewaluację rubla, a tymczasem waluta miejscowa ani drgnie...

  (Wyraźnie za mało zapłacono "opozycji demokratycznej"?)
 • @Jacek Boki 20:57:59 a odnośnie uwagi Anny-PK "Jeżeli wojsko się zbuntuje, to już będzie Łukaszenki koniec....
  To akurat, kiedy zaczynała się na Białorusi "post-wyborcza zadyma" usłyszałem w programie I polskiego Radia24, głos znanego współpracownika anty-łukaszenkowskiej szefowej ZPB, Andżeliki Borys przed kilkunastu laty, wciąż aktywnego Andrzeja Poczbuta "WOJSKO NA BIAŁORUSI STOI ZA ŁUKASZENKĄ MUREM".

  Przecież nie bez przyczyny Łuka, jako jedyny prezydent z republik byłego Sojuza, zorganizował Defiladę Wojskową w 75 rocznicę zwycięstwa nad Niemcami, w okresie MAKSIMUM Pandemii, gdy nawet Putin bał się tgo zrobić. A w ostatnich 2 miesiącach przed wyborami płk Łukaszenko (bodajże to jego stopień wojskowy) systematycznie objeżdżał wszystkie białoruskie jednostki wojskowe, z głośną reklamą tych swych "nadobowiązkowych" zajęć.

  Nawet rakietkę, o donośności ok. 300 km, Białoruś NIEZALEŻNIE od Rosji, zamierza sobie wyprodukować (celując nią w NATOwskie Wilno i Warszawę, jak to dowcipnie publicznie ogłosił). Ma problem, bo Rosja nie chce udostępnić, dla prób tej "rakietki" swych poligonów, ale zdaje się zgodził cię na to Kazachstan.

  (A w ostatnim tygodniu to białoruskie całkiem nieźle uzbrojone (własne wytwórnie!) wojsko, równie dowcipnie, pod granicę z Rosją Łukaszenka "na wszelki wypadek" podprowadził.)

  (No to nareszcie pójdę sobie spać)
 • @rowszan 22:19:03 Uważam, że prezydent Łukaszenko
  przekombinował. Widocznie nie do końca zrozumiał lekcję Janukowicza .

  Jak te nocne bójki się będą utrzymywać to Putin będzie musiał reagować, chociażby z powodów humanitarnych i usunie Łukaszenkę sam. Bo taka zabawa zbyt długo trwać nie może. Jak nie zrobi tego Putin, to zrobi to kto inny, a to już może być poważny problem międzynarodowy.
  Te filmy o tym jak policja bije, pokazują na okrągło.

  Pompeo już się odgrażał w Pradze, że naród białoruski zasłużył na amerykańską demokrację.
 • @Berkeley72 22:32:59 Tak było też na ukrainie. Kobitki wymieniały
  poglądy, że godzinę stania i plotkowania na Majdanie to przyjemny zarobek.
  Tam też jest sporo agentów CIA, tych może samych co byli na Ukrainie w czasie Majdanu. Pamiętam nagranie jak policja ukraińska rewiduje gościa i pokazują do kamery legitymację Ukraińca z CIA.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:49:18
  Dokładnie, scenariusz wypróbowany nie tylko na Ukrainie ale tym razem grunt nie jest tak podatny i w Mińsku 5 kolumna i obca agentura wroga Łukaszenko poniosła klęskę.

  Więc forsują FAKE NEWS.

  Fake news ze strony przeciwników Łukaszenki.
  Białoruskie media opozycyjne postanowiły rozpętać absurdalną rusofobiczną historię, opublikowały wideo z funkcjonariuszami struktur władzy Republiki Białorusi, którzy wczoraj brali udział w stłumieniu protestów w Mińsku. Twórcy wideo cynicznie przedstawili ich jako rosyjskie wojsko i wezwali do większej opozycji wobec „okupantów”.

  "Rosja? Tak! Rosja! Rosyjskie znaki identyfikacyjne! ” - mówi lektor. To na podstawie tych słów podróbka rozprzestrzeniła się w sieci.

  Niektórzy działacze białoruskiej opozycji wrzucili do Internetu oskarżenia przeciwko Rosji, która rzekomo wysłała swoje siły specjalne do Mińska, aby pomóc Łukaszence w stłumieniu protestów. Jednocześnie odnoszą się do spreparowanego nagrania wideo, a także niektórych danych wywiadowczych z Polski i Wielkiej Brytanii:

  "" Według wywiadu jednego krajów NATO (Polski) rosyjskie siły specjalne biorą udział w akcjach w Mińsku. Ta informacja została "potwierdzona" przez brytyjski wywiad ”".

  Wideo rzekomo pokazuje jednostkę noszącą rosyjskie insygnia i mundury, na co wskazuje lektor. Jeśli jednak uważnie obejrzysz wideo, nie możesz zobaczyć żadnych znaków identyfikacyjnych.

  Jednocześnie na jednym z filmów można usłyszeć jednego z interweniujących skierowaną do autorów wideo, który mówi z jasnym białoruskim akcentem: „Wynoś się z auta!”.

  Jeśli przyjrzeć się bliżej mundurze, okazuje się, że służby porządkowe mają na sobie po prostu nowy standard umundurowania białoruskich sił specjalnych, co potwierdziły także białoruskie media.

  W rezultacie nawet sam opozycyjny kanał źródłowy po zdemaskowaniu potwierdził fałszywe informacje i je usunął. Sle na Twitterze jednak pozostał fake news ”.
 • @Jacek Boki 20:57:59
  Apel Ukrainki do Białorusinów.

  "Spójrz na Ukrainę i nie powtarzaj naszych błędów ”- rada dla Białorusinów

  Ukraińska dziennikarka Olesia Miedwiediewa, radzi Białorusinom, aby spojrzeli na Ukrainę i nie powtarzali błędów Majdanu.

  W ostatnich dniach często komunikuję się z Białorusinami. I wiem, że wielu jest przeciwko Łukaszence. Mimo że, poziom życia na Białorusi jest wyższy niż na Ukrainie, panuje porządek, prawie nie ma korupcji w porównaniu z nami. Jednak rozumiem, że dla ludzi teza że „ my Białorusini żyjemy lepiej niż ludzie na Ukrainie” nie jest istotnym argumentem.

  I ponownie powtórzę moje wezwanie. Drodzy Białorusini. Przyjrzyj się uważnie naszemu krajowi. I nie powtarzaj naszych błędów.

  Po obaleniu Janukowycza, ukraińscy oligarchowie jak byli tak są, bogacą się a ludzie ci zwykli, stracili, pracę, domy, umierają z glodu, z zimna, korupcja jest jeszcze większa, swobody jeszcze bardziej ograniczone, cenzura, manipulacje, ofiary wojny wysłane by zabijać innych i niszczyć ich życiowy dorobek. Na ulicach ukraińskich miast, rządzą przemocą bojówki z prawego sektora ... . 6 milionów uciekło z Ukrainy bo życie tu nie ma żadnej przyszłości.
 • Misiek Pompeo
  Zagroził Białorusi sankcjami w tym blokadą dostaw ropy naftowej.
  To po to żeśmy się dywersyfikowali ???!!! przecież główny powód tej dywersyfikacji był argument że Rosja używa surowców energetycznych jako broni i może za ich pomocą wywierać polityczne naciski.
  Nie wiem skąd ta obawa bo w historii eksportu ruskiej ropy czy gazu, nie było przypadku gróźb.
  Tymczasem okazuje się że każdy kto pokłada nadzieje bezpieczeństwa w amerykańskich dostawach może już w tej chwili pożegnać się ze złudzeniami. https://biznesalert.pl/usa-sankcje-bialorus-ropa-koordynacja-unia-europejska-energetyka/
 • @Anna-PK 22:16:07
  Oficerowie to sami 60-latkowie? Ciekawe. Ja mam trochę inną wiedzę.
 • @Anna-PK 23:09:16
  Cóż, łUkaszenko sam sobie winien. Rozmawiał osobiście z bandziorem Pompeo
 • @ikulalibal 07:24:46
  Każdy kto zna historię USA wie, że nikt tyle traktatów nie złamał w tak krótkim czasie
 • Ubiegłej nocy było aż SIEDEM ATAKÓW SAMOCHODAMI by zabijać milicjantów
  W istocie "usamochodowiony obrońca demokracji" ma wyraźną przewagę na "spieszonym" milicjantem, będącym nawet w "zbroi kosmonauty".

  Ot, nowa metoda walki "o wolność i demokrację" w stylu PAŃSTW NATO.

  https://www.sb.by/articles/mvd-v-noch-na-12-avgusta-otmecheny-ochagovye-sbory-grazhdan-v-25-naselennykh-punktakh.html

  // за два дня на сотрудников органов внутренних дел совершено восемь умышленных наездов автомобилями. Прецедент был создан в Минске, затем волна аналогичных актов прокатилась по стране, в том числе Жодино и Барановичах.//
 • Co może być końcem Łukaszenki?
  Łukaszenki nie wykończy sponsorowana opozycja i jej majdany, ale załamanie gospodarki Białorusi. To zaś zależy od Rosji. Wprawdzie Chiny mają także swoje inwestycje, ale są daleko i nie mają decydującego znaczenia. Łukaszenkę porównują do Jaruzelskiego. Jest w tym sporo racji, ale nie do końca. Jaruzelski miał większy problem z opozycją w postaci przede wszystkim "Solidarności" i w prawdzie jakoś sprawę załatwił za pomocą stanu wojennego, ale nie miał żadnej kontroli nad gospodarką. Pętla zadłużenia z czasów Gierka i uzależnienie technologiczne dużej części przemysłu od Zachodu powodowały taką wrażliwość na sankcje, że musiał się poddać. Chyba mu to Rockefeller na spotkaniu w 1985 roku jednoznacznie wyjaśnił. Na dodatek nie mógł liczyć na wsparcie gospodarcze "wielkiego brata" ze wschodu, bo tam towarzysze o pierwszorzędnych korzeniach już planowali koniec projektu ZSRR i podział łupów po upadku imperium. Czas pokazał, że plan się udał. Wyciągnęli z tej operacji setki miliardów dolarów. Czy do końca plan się udał, czy też Putin faktycznie pomieszał szyki żydowskim oligarchom, którzy swoje fortuny zbudowali na upadku ZSRR, pokaże los Łukaszenki. Jego być, ale nie być zależy od Kremla. W interesie państwa rosyjskiego jest istnienie Białorusi pod rządami Łukaszenki. W interesie oligarchów już niekoniecznie.
 • @Berkeley72 10:56:59
  Niestety to jest prawda, za te samochodowe napaści jest 10 lat więzienia i konfiskata auta.

  Sprawa jest niestety jeszcze w dalszym ciągu niebezpieczna dla Łukaszenko którą policja nie może całkiem okiełznać.

  Rankiem 13 sierpnia ci, którzy nie zgadzają się z wynikami wyborów prezydenckich na Białorusi, ponownie wychodzą na ulice. Tym razem ustawiają się w „łańcuchu solidarności” w różnych dzielnicach Mińska i innych miastach kraju.

  Naoczni świadkowie mówią o nieskoordynowanych działaniach w kilku dzielnicach białoruskiej stolicy: w pobliżu stacji metra „Akademia Nauk” i na Alei Niepodległości w pobliżu kina Oktiabr, w Kuncewszczynie, Gruszewce, przy Alei Dzierżyńskiego, w pobliżu stacji metra Puszkinskaja w Mińsku.

  Do akcji włączyli się także pracownicy kultury - pracownicy Białoruskiej Państwowej Filharmonii wyszli z plakatami na scenie Filharmonii i śpiewem wsparli protest.

  Bez wątpienia pięknie śpiewają, ale już gdzieś to wszystko widzieliśmy - piosenki, wiersze, gra na pianinie na środku szalejącego placu.

  A jak to wszystko się skończyło ? I kto ma z tego profity ? Tysiące ludzi gryzie teraz na Ukrainie ziemię a oligarchowie jak byli tak są. !

  Ciekawe czy oni nie muszą pracować na chleb ?
  Kto im za to wszysko placi ? Miliarder Solos i jemu pidobni.
 • @Jabo 12:04:26
  //Łukaszenki nie wykończy sponsorowana opozycja i jej majdany,//

  No nie wiem.Sytuacja nie jest oczywista.Sądząc z determinacji białoruskiego OMON-u należałoby wnioskować że Łukaszenko nie tylko rozumie sytuacje ale ma względem niej określone stanowisko.Tymczasem ruchy Łukaszenki są "dziwne" co jest przyczyną już nie pojedynczych głosów ale całego chóru skandującego:"Łukaszenko wszedł i podąża drogą Janukowycza" .Nie chcę się wdawać w szczegóły ale ponoć Łukaszenko robi to czego robić nie powinien i nie robi tego co koniecznie powinien zrobić.Jedno przypisują to temu że "wpadł w pułapkę" a inni że działa świadomie i konsekwentnie.
  Nie wygląda to dobrze a pacyfikacja majdanu jeszcze nie będzie powodem do odtrąbienia zwycięstwa.Wszystko zależy od kilku najbliższych miesięcy bo jeśli faktycznie tak jest że Zachód (czytaj USA) daruje Łukaszence wiele pod warunkiem że ten będzie realizował antyrosyjską politykę,to po uspokojeniu majdanu Łukaszenko będzie kontynuował napastliwą i antyrosyjską retorykę.A jeśli nie będzie to Swiatłana Cichanowska która jak wiadomo ogłosiła się zwyciężczynią powoła "rząd na uchodzctwie"
 • @Jabo 12:04:26
  Nie wiemy jakie plany ma Rosja jednak wiemy że utrata Białorusi to dla Rosji ogromne zagrożenie.

  Czas uważniej śledzić reakcję Moskwy.

  Oby nie popełnili błędów jak z utratą Ukrainy.
 • @ikulalibal 12:38:47
  Milczenie i pasywności Putina jest zastanawiająca.
  Rosja wyczekuje ale Waszyngton i UE wywierają ciągłą presje i szantaże.

  Pewnie na Kremlu, liberałowie oligarchowie blokują ruchy Putinowi.

  Ale to są tylko domysłu.
 • WPS
  Niżej bardzo interesujący komentarz do wydarzeń na Białorusi przewodniczącego Związku Dziennikarzy Białorusi- Andreja Kriwoszejewa:

  https://go.mail.ru/search_video?fm=1&rf=0010&q=%D0%90%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B5%D0%B9%20%D0%9A%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%88%D0%B5%D0%B5%D0%B2%20Belarus&frm=ws_p&d=6171873594661989700&s=%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8&sig=c266821d63

  A.Kriwoszejew podaje interesującą informację, a mianowicie, że w czasie przygotowań do białoruskiego majdanu " inwestycje zachodniej demokracji" w elektroniczne instrumenty destabilizacji ( kanały internetowe, blogi itp. ) wyosiły szacunkowo 5 mln $ tygodniowo, co na waruki białoruski jest bardzo dużą kwotą.

  W czasie trwania prób majdanu zapewe te kwoty wzrosły minimum 2 razy, a do tego należy dodać bezpośrednie " kieszonkowe" dla płatnych ulicznych "buntowników".

  Te schemat " walki o demokracje" za " zachodnie" anglosasko-żydowskie pieniądze, jest znany i od kilkudziesięciu lat praktykoway. Niestety do grona finansujących w przypadku Białorusi dołączylą się także oligarchia rosyjska ( główie żydowska), zirytowana postawą Łukaszenki nie pozwalającego na " sprwywatyzowanie " gospodarki białoruskiej.

  Współczesne rewolucje za pieniądze Zachodu mają,jak wiemy, bogatą historię. Jeśli ograniczymy się jedynie do europy, należy wspomieć Rewolucję w Rosji (1917 r., głównie tę nazywaną Październikową), następne to próby " rewolucji w Budapeszcie( 1956) i Pradze (1968), rewolucji " Solidarności" 1980/81 i 1989/90 w Polsce, rewolucję w Rumunii w grudniu 1989 r., ukraiński majdan 2013/2014. Pomijamy w tym miejscu wewnętrze awantury w związku z przejmowaniem władzy przez różne wewnętrzne grupy polityczne ( najczęściej wspierane przez zachodnie grupy interesów i służby, głównie CIA,M16 i Mossad) w całej przestrzeni postradzieckiej i postsocjalistycznej.
 • @Monaco 12:50:26
  Putin jako pierwszy pogratulował Łukaszence wyborczego zwycięstwa.
  Teraz kolej na Łukaszenkę-przynajmniej wedle sztuki dyplomacji.Tymczasem Łukaszenko nie tylko nie wykonuje oczekiwanych gestów to jeszcze zachowuje bierność wobec oczywistych prowokacji.
  Na przykład pobicia i aresztowania posiadającego wszelkie dziennikarskie akredytacje korespondenta RT .
  https://iz.ru/1046358/2020-08-10/nazvano-mestonakhozhdenie-zaderzhannogo-v-belorussii-zhurnalista-semena-pegova

  Jeszcze tamtych 33 nie wypuścili a jeszcze aresztują nowych.
  Dziwnie to wszystko wygląda.
 • Największa na Białorusi
  wytwórnia samochodów słynny BiełAZ ogłosił strajk.
  Wezwał wszystkich do podjęcia akcji strajkowej a przed władzami postawił liczne polityczne warunki.Między innymi wycofanie sił porządkowych z miasta.Dla propagandy robotnicy stwarzają zupełnie inną,korzystniejszą sytuację niż studenci,młodzież i inne "wolne ptaki".
  Zdaje się że dopiero teraz się zacznie
 • @stanislav 13:09:16
  Organy scigania, podają że ....


  https://www.kommersant.ru/doc/4451501
 • .:
  Co „widzimy na ‘własne’ oczy”, a co jest naprawdę?
  Czy rzeczywiście byłoby aż tyle zachodu o maleńką Białoruś?
  I to w sytuacji, gdy sam ten zachód dogorywa, w paryżu kamizelki się chwilowo porozpinały, ussa nie spada niżej bo jest już na dnie, ale zasoby militarne nawet nie nadrdzewiałe, a przeciwnie?
  Dodatkowo mamy kowid, dobry na każda okazję, a więc zarówno na korzyść ludzi jak i przeciwnie. To jak z nożem: można nim ukroić chlebek, ale można i kogoś zaszlachtować brutalnie.

  Przy pomocy czego ludzie odbierają wydarzenia na Białorusi? A no, przy pomocy posiadanych algorytmów. Kto nam te algorytmy „udostępnił”? I w jakim celu? Czy nie po to, żebyśmy widzieli to, co możemy widzieć ale nie widzieli tego, co jest?

  Z biologii wiadomo, że w zasadzie oczami się nie patrzy. Oczy to tylko odbiorniki niektórych fal/wibracji i mózg tylko te niektóre potrafi zdekodować tworząc z nich obrazy (poza możliwościami oczu istnieje wszystko to, czego „oczy nie widzą” i może być tego o wiele więcej, niż oczy zdolne są zobaczyć – nie ma czym tego zbadać, ale głupotą jest to wykluczać). Właśnie na podstawie wcześniej przyjętych dobrowolnie lub wszczepionych podstępem algorytmów.

  Dla przykładu podam tu, że „malarz (obrazów) ‘zna się’ na malarstwie”. Natomiast żołnierz „zna się na broni”, dewiant na sztukach wyuzdawczych, a niewinne dziecię odbiera rzeczywistość 1:1, i dlatego można dziecko oszukać, czyli oferując jakieś dla dziecka nowe algorytmy. Dziecko – jako istota niewinna, nie zna się na oszustwach i dlatego może paść ofiarą każdego byle kogo. Także skrzywionych macierzyńsko rodziców. I potem z dziecka jest dorosły człowiek z podstawą algorytmów, z których nawet sobie nie zdaje sprawy. Ale one nim sterują. I inaczej nikt nie działa.

  Można przyjąć, że osoby tu aktywne dziećmi już nie są i każdy odbiera rzeczywistość w zakresie mu dostępnym, a dekoduje ją poprzez algorytmy – z reguły uważane „za własne zdanie”.
  Podstawą do wniosków są opinie z internetu i mediów wszelakich bombardujących nas słowem i obrazem. Przyuczeni jesteśmy już od jakiegoś czasu, aby widzieć to, co nam mówią, że jest pokazywane, ale nie to, co pokazywane jest naprawdę. Można sobie zrobić próbę i tylko oglądać tv, mając wyłączony dźwięk. Robię to często, żeby nie dać się omamić przez uszy.

  Na przykład w tej chwili pokazali w tvp idące, młode kobiety, ubrane w coś białego. Komentarz był, że kobiety na Białorusi w ramach protestu ubrały się na biało i niosły białe kwiaty. Oddzielając uszy od oczu widziałam, że jedna z tych kobiet miała faktycznie skromną wiązankę białych dąbków(chryzantem), a u reszty kwiatów widać nie było. Analogicznie powiedziano w komentarzu do pokazywanego obrazu, że „setki kobiet” wyszły na ulice, ale oczy moje widziały tych kobiet może ze trzydzieści, idące dość luźno. I ten biały kolor! Cwaniakom inne kolory już wyszły i jak widać został jeszcze tylko biały.

  W tych ruchawkach białoruskich protestują niemal wyłącznie młodzi ludzie, a wywiadów zachodnim „dziennikarzom” udzielają te młode osoby w językiem angielskim bez obcego akcentu. A gdzie to na Białorusi można tak dobrze nauczyć się angielskiego?

  I mimo to ludzie biorą to za prawdę. A przecież nie są już od dawna niewinnymi dziećmi. Więc jak to jest? To czy i dorosłego człowieka można oszukiwać niczym dziecię niewinne i naiwne?
  Widać można, pod warunkiem, że taki człowiek został odpowiednio przygotowany do odbioru, właśnie poprzez algorytmy – dotyczące czy to historii, czy bieżących wydarzeń.
  Robią to z nami bez przerwy, a my nic, tylko boksujemy na oślep powietrze i czując się głęboko pokrzywdzeni nieustannie szukamy winnych naszych cierpień.

  Cóż, nawet dorosły człowiek musi jak widać dorosnąć.
  Na czym to dorastanie miałoby polegać?
  Według mnie, głównie na robieniu remanentów posiadanych algorytmów. Czyli dla człowieka nie powinno być ważniejsze, co myśli kowalski czy nowak, ale to, co myśli on sam i co jeszcze ważniejsze: dlaczego tak właśnie myśli.

  I co jeszcze ważniejsze – kowalski i nowak są bezwzględnie zwalczani właśnie za to, że nie myślą tak, jak zwalczający kowalskiego i nowaka. Co jeden to samozwańczy psychiatra z wieloletnim doświadczeniem, lekką ręką oceniający cudzą poczytalność przy pomocy swojej chorej głowy. I co jeden to wie lepiej, jak i co powinien zrobić kowalki i nowak, lecz w odniesieniu do własnej osoby wykazuje najdalej posuniętą niemożność zrobienia czegokolwiek, bo wszędzie siła wyższa. I choć odbijanie własnej indolencji na kowalskim czy nowaku jest idiotyzmem, to jednak jest nieustannie i z wielkim zapałem praktykowane.

  A przecież tak, jak kowalski nie może się rozwinąć osobniczo za nowaka, tak i nowak nie może się osobniczo rozwinąć za kowalskiego. Z czego wynika, że każdy może rozwinąć się osobniczo sam za siebie i tylko sam za siebie.
  Zajmowanie się stanem umysłu kowalskiego czy nowaka to strata czasu potrzebnego na rozwój własny. „nie dogoni i w sto koni dnia który przeminął, choćbyś dzień ten przewałkonił, nie dogoni i w sto koni”.

  To jest właśnie ten wrogi algorytm, wgrany ludziom po to, żeby nie zajmowali się rozwojem własnym, ale cudzym - co jest przecież niemożliwe fizycznie. W ten sposób człowiek pozbawiany jest rozeznania, ponieważ to, co rzekomo – jak sam zakłada - wie kowalski czy nowak nie musi być dla niego żadną wskazówką ani tym bardziej pomocą w rozwiązywaniu własnych problemów.

  Wiadomo, że rzecz jest o Białorusi i do tego zmierzam. Wbrew pozorom nie jest to droga okrężna, ale bezpośrednia. Sytuacja na Białorusi przecież z czegoś wynika i by ją zrozumieć, pomocne jest rozumieć samego siebie, swoje pobudki, motywy działania, strony słabe i mocne, ponieważ na Białorusi mają to samo co wszyscy inni. Mam na myśli sferę pozamaterialną.

  Gdyby taki Białorusin wiedział, co nim kieruje, wiedziałby również, kto nim kieruje, z czego z kolei wynikało by, dlaczego ten ktoś nim kieruje. A więc taki Białorusin miałby wpływ na to, co będzie się z nim działo, ponieważ byłby w stanie podjąć w miarę samodzielną decyzję odnośnie własnego postępowania.
  Wówczas tłum ludzi świadomych nie byłby bezwolną masą motłoszą, mogącą być wykorzystaną w dowolnych celach i o dowolnym czasie.

  Być może mamy rozumieć, że na Białorusi trwa jakiś pucz. Tak to na oko wygląda. Ale nawet, jeśli jest tam ten pucz, no to robiony jest on w jakimś celu. Co to jest za cel? Czy my to wiemy?
  Nie, możemy tylko spekulować.
  No i czy wiemy, kto robi ten pucz? Nie wiemy, ponieważ nikt nam tego nie powie – z tych, co wiedzą, a ci co nie wiedzą będą tylko również spekulować i w dodatku udawać, że oni jako jedyni dopadli prawdy.
  Bardzo niebezpieczne dla nas, bo przyjmując taki algorytm automatycznie jesteśmy podatni na pewien rodzaj nacisków/wpływów z zewnątrz i postąpimy zgodnie z tym algorytmem, który uznamy za własny. Bez względu na skutki dla nas i otoczenia.

  Patrząc nieco szerzej, jeśli Białoruś nie chciała zrobić tego, co zrobiła Polska (powód obojętny i nie ma tu nic do rzeczy bohaterska – dajmy na to – postawa prezydenta Łukaszenki) a Polska nadawała na Białoruś różne wywrotowe audycje i Polacy to firmowali, no to można nieco uściślić zakres tego, kto tam miesza.
  I Polska przecież zgodziła się na wymordowanie wyższych i najwyższych stopniem oficerów, wykształconych w Polsce Ludowej i zastąpienie ich innymi, poddanymi obróbce przez ussamerykańskie służby pod przykrywką nato.
  Komu i do czego tacy nowi generałowie byliby przydatni?

  Oni sami powinni być świadomi, że i tak w razie co to „nikt by im nie ufał”. Nie zleceniodawcy obecni – ponieważ „nigdy nic nie wiadomo” i nie Polak w swej szarej masie, w której jest pamięć o tych wymordowanych, peerelowskich generałach. Nie do pozazdroszczenia ich miejsce, nieprawdaż?

  Ale jednak ich rola bardzo ważna, bo jak by wyglądała nasza ojczyzna także i bez nich? Przecież nawet Terytorialsów nie pozwolono by nam sformować! Zawsze jest coś za coś i nie ma przeproś.

  Widzimy, że Polska przyjęła dodatkowo ileś tam tysięcy ussamerykańskich żołnierzy. Ilu ich jest u nas w sumie? Kto to wie? Wiemy, co nam mówią, ale przecież nie możemy tego sprawdzić i gdybyśmy chcieli ich policzyć, to przecież nam nawet nie pozwolą. Tak jest nie tylko u nas.
  Jednak tych ussamerykańskich żołnierzy nie jest „aż tak wielu”. Takie prawdopodobieństwo można przyjąć.
  Więc do czego byliby przydatni ci, co u nas są?

  Jedną z wersji może być, że do „opieki nad rządem w Polsce” w razie, gdyby chciał on pozwolić Polakom dołączyć do naszych słowiańskich Braci.
  Inną możliwością byłoby, że od dawana ponoć jest już przygotowana III. wojna światowa, i tylko jakiś dogodny pretekst jeszcze nie mógł być zastosowany.
  Więc może jest nim Białoruś?

  Jeśli zabicie jakiegoś zbędnego arcyksiążątka stało się powodem pierwszej wojny światowej, to w czym „gorsza” mogła by być Białoruś?
  Polacy bez własnego dowództwa – jako że wymordowane – nijak nie mogliby się przyłączyć do Braci Słowian, a gdyby próbowali, to taka wielka improwizacja tylko by utrudniała Słowianom Wschodnim obronę przed napastnikiem, bo komu wierzyć, a komu nie?

  Bierne siedzenie w domu, gdy wokół by się „działo”, też nie byłoby dla nas rozwiązaniem, ponieważ co mielibyśmy do jedzenia? Skąd byśmy to brali i czym za to płacili? Czy byłby rozbój, napadanie rolników i odbieranie im wielkogabarytowych telewizorów LED, jako że ani świń, ani kur, ani krów rolnicy indywidualni już właściwie nie mają?
  Wielkie fermy mogłyby dostać obstawę, żeby było żarcie dla wojska. Do stojących tu czy tam na prywatnych podwórzach u rolników silosów zbożowych nie tak łatwo się dobrać, bo zrobione z solidnej blachy. W blokowiskach to ludzie by chyba stali się kanibalami.

  O ile jakaś bombka atomowa nie zakończyła by naszego żywota.

  Jakoś tak jest, że człowiek lekceważy sprawy zwane przyziemnymi, choć są one w sytuacjach krytycznych dla niego decydujące.
  Wychodzi więc z powyższego, że obojętnie kto z kim i z jakiego powodu, dla nas DZIŚ najkorzystniej jest zachować się właśnie na ile możliwe neutralnie.
  Więc tych ussamerykańskich żołnierzy może być u nas również wystarczająco do tego, żeby spowodować rozpoczęcie III. wojny światowej. I oni sami nawet nie muszą o tym wiedzieć, bo dla podżegaczy wojennych istotne jest, żeby ci żołdacy zrobili to, co im rozkażą.

  Wówczas ziemia polska stała by się areną dla rozgrywania trzeciej wojny światowej, bomby mogłyby spadać bez większych strat dla krajów ościennych.
  No ale oczywiście w takim przypadku spokojne siedzenie w domu i zachowanie neutralności nic by nam nie dało.
  Nie dało by nam również nic przyłączenie się do którejś z wojujących stron.
  No to co robić, ludziska? Co robić?
  Zjedzenie czegoś dobrego sytuacji nie rozwiąże.
  Może by więc jakimś działaniem przyczynić się do tego, aby sytuacja zapalna na Białorusi nie przekształciła się w wojnę zwaną totalną, ale dla nas jak najbardziej wyłącznie lokalną?
  Bo oni by sobie totalnie rozgrywali swoje spory na naszych ziemiach, głupi przecież nie są i sobie nic niszczyć nie będą, a Polacy tak dali się wmanewrować, że cokolwiek by nie zrobili, i tak na tym stracą?

  Fasolka szparagowa tyczna nam obrodziła i smaczna, jak mało kiedy, taki rok się trafił. Dobra i z bułeczką rumianą i z samym tylko masełkiem.
  Wczoraj wieczorem mój Stary zaprosił mnie przed dom na oglądanie meteorytów i gwiazd. Ustawił leżaki – swój z widokiem na północny zachód, mój na południowy wschód, tak, żeby każdy coś zobaczył, gdyby leciało. Wygasiliśmy światła, ułożyliśmy się wygonie przykrywając kocykami. No i leciało. Dużo tego nie było, ale ze sześć takich słabiej widocznych, za to trzy prawie fenomenalne. Dwie „u Starego” i jedna „u mnie”. Ale zdążyłam zobaczyć i te inne, bo Stary w porę mi krzyknął, że lecą.

  Więc tak sobie leżeliśmy patrząc w niebo gwiaździste. Nie było całkiem ciemno, ponieważ jest tak raczej rzadko. Niższe i rozproszone chmury trochę światła znad odległych miast przejmują i tworzą lekką poświatę. Ale to nie przeszkadza.
  Patrzyliśmy sobie w te gwiazdy, a Stary mówił, że „tam, za świerkiem” to jest Wega, najjaśniejsza gwiazda z gwiazdozbioru Lutni, a tam to Andromeda, jak popatrzysz wzdłuż komina. Bo on od późnego dzieciństwa do wczesnej młodości lubił patrzeć w gwiazdy, teraz też ogląda (laniakea) i potrafi je nazywać.

  Więc niebo, więc gwiazdy… i gdzie tu do nagłej tej i tamtej jest miejsce na wojny?!?

  Żadnej z tych gwiazd nie posiądziesz. Żadnej nie zamieszkasz i jej sobie nie przywłaszczysz. Ani tym bardziej żadnej z nich nie zniszczysz. Możesz patrzeć na nie, zachwycać się nimi, nadawać im nazwy i tyle twojego.

  Wśród tych gwiezdnych cudowności, gdzieś tam, nie wiadomo gdzie, bo nie mamy jak spojrzeć na Ziemię z zewnątrz – te parę kilometrów ze stacji iss czy sutników to śmiesznostki – jesteśmy my, na naszej Matce, Planecie zwanej przez nas Ziemią.
  Niewyobrażaliony gwiazd nad nami, pod nami i z każdej innej strony.
  I na Matce Ziemi pomyleńcy, produkujący obłąkańczo przedmioty zniszczenia nas i wszystkiego, czego dosięgniemy.
  W obliczu ogromu Kosmosu, zasięg nasz niewielki. Zupełnie bez znaczenia dla każdej z tych gwiazd, gwiazdozbiorów i galaktyk.

  Co się stało z człowiekiem, że mimo nadmiaru wszystkiego - jest mu wciąż wszystkiego mało?

  Jak to się stało, że broniąc się przed unifikacją zwalcza on wszystko, co jest od niego różne?
  Weźcie, ludzie, się opanujcie. Skrzyknijcie się w parę osób, zapakujcie do samochodu kocyk albo leżaczki, wyjedźcie za miasto późnym wieczorem tam, gdzie nie ma ludzkich świateł i patrzcie w niebo.

  Cudowne, gwiaździste niebo.

  Patrzcie, dopóki jeszcze możecie...
 • @ikulalibal 13:09:47
  Koordynacja protestów

  Komitet Śledczy Białorusi uważa, że ​​zamieszki w republice zostały zorganizowane przez specjalnie do tego przeszkolone osoby. Śledczy uważają, że na demonstracjach byli koordynatorzy, którzy kierowali tłumem i prowokatorami, którzy zmuszali ludzi do stosowania przemocy wobec organów ścigania.

  „Według śledztwa do zamieszek w kraju nie doszło spontanicznie - działania obywateli były koordynowane i kierowane przez specjalnie przeszkolone osoby” - poinformowało ministerstwo w swojej stronie..

  Dodano, że ​​podczas starć między obywatelami a policją sami podżegacze wycofali się. „Koordynatorzy profesjonalnie zorganizowali tłum i wezwali obywateli do działania. Ponadto w tłumie byli prowokatorzy, którzy podżegali uczestników do przemocy wobec pracowników organów spraw wewnętrznych, prowokując tym samym do podjęcia siłowych środków - podał resort.

  Organ śledczy wyciągną taki wniosek, badając nagrania wideo z kamer. Fragmenty tych nagrań zostały opublikowane. Wydział śledczy wyróżnia w szczególności osoby, które atakują policję lub prowokują przechodząc przed tłumem protestujących. Komisja obecnie identyfikuje osoby na wideo i prosi świadków o udostępnienie informacji.

  Dzień wcześniej białoruska państwowa agencja BiełTA poinformowała o zatrzymaniu koordynatorów zamieszek w Mińsku. Ponadto Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało o zatrzymaniu mężczyzny, który zapłacił pieniądze za udział w zamieszkach.
 • @ikulalibal 13:33:24
  Białoruskie MSW podsumowało wyniki czwartej nocy protestów w kraju. Departament stwierdził, że zamieszki straciły swój masowy charakter, chociaż poziom agresji wobec sił bezpieczeństwa pozostaje wysoki. Ponad 100 funkcjonariuszy organów ścigania zostało rannych podczas protestów.

  Komitet Śledczy Białorusi poinformował, że do zamieszek w kraju doszło z udziałem koordynatorów i prowokatorów. Szef MSW Białorusi Jurij Karajew polecił funkcjonariuszom bezpieczeństwa „nie dotykać dziennikarzy” podczas zamieszek.

  W tym kontekście władze wypuściły wielu reporterów, w tym dwóch współpracujących z agencją wideo Ruptly.
 • @Anna-PK 22:16:07
  "A zdrajców się ani szanuje, ani toleruje."

  Kolejny "błysk intelekta" ?
  Nie lepiej siedzieć za gnuśnym banem?

  Usilnie pozdrawiam.
 • @nana 13:46:19
  Dokładnie tak jak jak Szanowna @nana opisuje.

  "Co się stało z człowiekiem, że mimo nadmiaru wszystkiego - jest mu wciąż wszystkiego mało?

  Jak to się stało, że broniąc się przed unifikacją zwalcza on wszystko, co jest od niego różne?"

  No cóż na Ziemi żyją ludzie takie jak @nana i ludziska takie jak diabły wcielone typu banderowcy, hitletowcy, yankeesowcy itd...

  Te diabły są dużo aktywniejsze od tych jak Szanowna @nana i mają w genach czynienie zła i niszczenia tych którzy stoją im na drodze.

  To działanie destruktywne jest jednym z najbardziej prymitywnym instynktem który mimo rozwoju intelektualnego u tych jednostek jest dominujący.

  Niestety na to nie ma lekarstwa, jedynym wyjsciem jest
  likwidacja tego zła !!!

  I ta odwieczna walka dobra ze złem ciągle trwa, niestety jak długo będzie gatunek ludzki istniał tak długo będzie trwać.
 • @Jasiek 14:09:08
  @nana się rozpisała, warte przeczytania.

  Pozdrawiam w ten upalny dzionek. :))
 • @Berkeley72 22:36:23
  "...równie dowcipnie, pod granicę z Rosją Łukaszenka "na wszelki wypadek" podprowadził.)"

  No to rzeczywiście dowcipniś z niego ;-)
  Ale jest chyba problem - nie wie Pan co z tymi zatrzymanymi Rosjanami - Wagnerami? Bo jeśli Łukaszenka odda ich Ukrainie to Ruscy się tak wk... że Łukaszenka trzęsienia ziemi nie przetrwa i już nigdy nie zażartuje.
  Ale oby nie wpadł na taki pomysł.
  Trzymam za niego kciuki.

  Ukłony
 • @Berkeley72 10:56:59
  "Ubiegłej nocy było aż SIEDEM ATAKÓW SAMOCHODAMI by zabijać milicjantów"

  Mam nadzieję, że z tymi bandziorami nie będą się cackać.
 • @Monaco 13:47:31
  //Koordynacja protestów //

  To wiadomo.Właściwie wszystko co trzeba jest wiadome bo mechanizm "pokojowych rewolucji" jest doskonale i szczegółowo opisany.Istnieją materiały (nieomal jak książki kucharskie) przygotowujące "rewolucjonistów",istnieją instruktorzy i dobrzy ludzie gotowi finansować ewentualną rewolucje.Zainteresowani mogą zapoznać się idąc tropem wynalazcy "pokojowych rewolucji" Gene Sharpa.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Gene_Sharp


  Ale jak jest broń to wiadomo że w końcu powstanie antybroń i tak jest i w tym przypadku.Jedną z metod ukręcania łba "bezkrwawej rewolucji" jest pokazanie siły jaką dysponuje strona przeciwna.
  Tak było w 2012 r w Moskwie jak miejscowi liberałowie w sojuszy z pedałami oraz innymi dziwolągami urządzili protest około wyborczy (antyputinowski) to po tygodniu mieli taki miting poparcia dla Putina jakiego Rosja nie widział.Morze ludzi od horyzontu do horyzontu.To robiło wrażenie na tyle duże że "rewolucja norkowych futer" (dosłownie tak sami siebie nazwali,łajdacy!) https://rus.tvnet.lv/4736852/sobchak-v-rossii-nachalas-norkovaya-revolyuciya straciła na pewności siebie i uszło z niej powietrze.
  Dlatego znawcy pytają "a gdzie zwolennicy Łukaszenki" .Nigdzie nie widać jego zwolenników a to niestety potwierdza zarzut że mało kto głosował na Łukaszenkę.Oczywiście że zarzut jest nieprawdziwy ale tym bardziej niezrozumiałe są decyzje władz.
 • Nieudany Majdan i pucz
  Komu na tym zależało?

  "Na Białoruś przybył oddział brytyjskiej piechoty morskiej. Na poligonie Loswido w pobliżu Witebska odbędą się wspólne ćwiczenia z białoruską armią, które potrwają dwa tygodnie."

  https://pl.sputniknews.com/opinie/2020030312027723-brytyjscy-zolnierze-na-bialoruskiej-ziemi-sputnik/

  Wnioski niech każdy sam wyciągnie...
 • @Alfax 02:01:04
  "Po obaleniu Janukowycza, ukraińscy oligarchowie jak byli tak są, bogacą się a ludzie ci zwykli, stracili, pracę, domy, umierają z glodu, z zimna, korupcja jest jeszcze większa, swobody jeszcze bardziej ograniczone, cenzura, manipulacje, ofiary wojny wysłane by zabijać innych i niszczyć ich życiowy dorobek. "

  Mi też ciągle chodzi po głowie ten "dorobek" Ukrainy.
  Białorusini muszą to widzieć.
  Nawet wolę nie myśleć co będzie się działo na Białorusi jak obalą Łukaszenkę.

  Ukłony
 • @ Autor, All
  Nie mam absolutnie żadnej pewności co do tego, że realizacja planów A i B się nie powiodła. Chyba łatwo nie odpuszczą.
  No i jest jeszcze groźba planu "C" - np na wzór tego co stało się ostatnio w Bejrucie.
  Jeśli na Białorusi są jakieś składy saletry, to znów mogą pojawić się obok jacyś "spawacze"...

  Oczywiście 5*

  Serdecznie pozdrawiam
 • @Talbot 14:34:08
  //Wnioski niech każdy sam wyciągnie...//

  Mój wniosek jest taki że jesteś pieprzonym dezinformatorem i trollem.Gdyby to od mnie zależało byłbyś w tym momencie zbanowany na wieki wieków.
  Informacja jest sprzed kilku miesięcy.
 • @ikulalibal 13:33:24
  https://www.youtube.com/watch?v=WgxNMHX-Dts
 • @ikulalibal 14:39:04
  "nformacja jest sprzed kilku miesięcy."

  A ile czasu potrzebujesz na zorganizowanie puczu - trzy dni?
 • @stanislav 13:09:16
  A tutaj wypowiedź syjonìstycznego prowokatora, współodpowiedzialności za grabież Polski przez żydowskich spekulantów- niejakiego Adama Michnika. Spadkobiercy żydobanderowskiej tradycji zachodniej Ukrainy.

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/bialorus-po-wyborach-prezydenckich-michnik-poznalem-lukaszenke-to-chytry-zulik-wywiad/6jthn27,79cfc278
 • @Talbot 14:58:37
  //A ile czasu potrzebujesz na zorganizowanie puczu - trzy dni?//

  To zależy.Na przykład ty posiadasz przeniewierstwo i zdradę już w genach dlatego jesteś w każdej chwili gotowy.
 • @ikulalibal 14:27:15
  Zaczynam poważnie zastanawiać się nad rzeczywistą rolą jaką pan pełni? Propagując antybialoruską propagandę o " powszechnych" strajkach" oraz

  " wątpliwościach" kto popiera Łukszenkę, i kto oraz w jakiej liczbie głosował na prezydenta Łukaszenkę, wpisuje się pan coraz dokładniej w żydowską propagandę.
 • @stanislav 15:17:53
  Nie lepiej napisać, że "Pańskie informacje całe szczęście nie znajdują oparcia w faktach - pragnę uprzejmie poinformować, że strajki wcale nie są powszechne, poparcie wynosi" tyle, a tyle itd.
  Po co znów się do kogoś przypier... papier?

  Ukłony
 • @stanislav 15:17:53
  //Zaczynam poważnie zastanawiać się nad rzeczywistą rolą jaką pan pełni? Propagując antybialoruską propagandę o " powszechnych" strajkach" //

  Chyba pan postradał rozum lub jest mocno przemęczony wyborczą akcją!
  Nazywa pan "antybiałoruską propagandą" przekazywanie oficjalnej wiadomości?
  https://vz.ru/news/2020/8/13/1054849.html
  i odzew już jest https://vz.ru/news/2020/8/13/1054885.html
  https://vz.ru/world/2020/8/13/1054843.html

  A teraz to ja się poważnie zastanawiam nad pańską rolą.Jak nazywa się ten kto trzyma ważne i oficjalne informacje pod korcem ?
  Uważa pan że tutejsi czytelnicy nie zasłużyli na to aby informować ich w miarę szeroko ? że powinni być zdani wyłącznie na eksplozje pańskiego nieuzasadnionego entuzjazmu ?
  Zapewniam pana że wyrzucenie termometru jeszcze nie gwarantuje spadku gorączki.
 • @Monaco 14:15:37
  Odwzajemniam :-)

  Ukłony
 • "Informacje" o milicjantach i OMON-owcach
  palących mundury na znak protestu,nie są rzetelne.
  Żaden z tych "fejbukowych palaczy mundurów" nie jest czynnym funkcjonariuszem.Jeden z nich zwolnił się ze służby kilka lat temu,drugiego zwolniono.Jest nawet były milicjant obecnie zamieszkały w Niemczech i posiadający tamtejsze obywatelstwo.
 • @ikulalibal 15:35:56 No, z życiowego doświadczenia wiem, że ZAZWYCZAJ lepiej się nie przejmować
  BYLE SYMPTOMAMI CHOROBY i w ten sposób uchronić od PRAWDZIWEJ CHOROBY z UROJENIA.

  Np. Łukaszenka ewidentnie ZBAGATELIZOWAŁ pierwsze symptomy COVIDa u siebie i w ten sposób "przeszedł na nogach" - jak sam stwierdził - to prawie bezobjawowe zakażenie. I to w krytycznym dla jego losu momencie.
 • Z tego co piszą, Putin nie chce z Łukaszenką rozmawiać!
  To jest zrozumiałe, Łukaszenko był bardzo arogancki przed wyborami. Aresztował Rosjan, rozmawiał z Gordonem, cały świat był jego. A dzisiaj bose baby go zadepczą. https://www.kyivpost.com/wp-content/uploads/2020/08/000_1WG6KY-1.jpg

  Macron szanuje Putina i namawia na to aby się zajął Białorusią.
  Ponoć Polska mówi aby NATO się nie wtrącało.

  Nawet Ukraińcy się dziwią, bo piszą, że zazdrościli Białorusinom porządku i stabilizacji.

  Pompeo chce nowych wyborów na Białorusi.

  A tak naprawdę to ten koronawirus na Białorusi też odstrasza, bo jest podejrzenie, że informacje o zachorowaniach nie muszą być prawdziwe.

  https://www.rfi.fr/en/europe/20200813-france-macron-calls-dialogue-end-belarus-post-election-violence-russia-putin
  https://sputniknews.com/europe/202008131080152583-live-updates-moscow-refutes-claims-of-urgent-putin-lukashenko-talks-as-protests-in-belarus-continue/
 • Pompeo wzywa do przeprwadzenie na Białorusi nowych wyborów
  https://vz.ru/news/2020/8/13/1054851.html

  Czyli w grę wchodzi wariant majdanu z 2004 r kiedy to dla rozładowania "społecznego gniewu" przeprowadzono trzecią turę wyborów którą zgodnie z planem wygrał Juszczenko."Gniew ludu" wybuchł zaraz po tym jak w drugiej turze wyborów zwyciężył Janukowicz.
 • @Anna-PK 16:25:25
  //Ponoć Polska mówi aby NATO się nie wtrącało. //

  "Wtrącenie" się NATO w białoruskie sprawy to III (i ostatnia) Wojna Światowa więc zupełnie nie rozumiem jak pani może wspominać o tym tak "mimochodem".
 • @ikulalibal 16:29:02 A czy Pan widzi, że tej Białorusi dzisiaj
  nikt nie chce? Być może chcieliby zagrabić to czy owo, ale co zrobić z Białorusinami? A tam aż tak nawet do grabienia nie ma zbyt wiele.

  Widać po Ukrainie, że nie warta jest skórka za wyprawkę, a Ukraina jest bogatsza od Białorusi. Utrzymanie spadłoby na Europę i to Macron, jako następca po Angeli król Europy, to widzi. ;)
 • Ludzie! Czy widzicie co się dzieje?!
  Proszą Putina o zrobienie porządku!!!
  Proszą Putina o zrobienie porządku!!!
  Proszą Putina o zrobienie porządku!!!

  https://s.rfi.fr/media/display/80c506e2-dd2f-11ea-9a7d-005056bff430/w:1280/p:16x9/000_1MX9QZ.jpg

  https://www.rfi.fr/en/europe/20200813-france-macron-calls-dialogue-end-belarus-post-election-violence-russia-putin
 • @ikulalibal 15:35:56
  Pana określenie listu gratulacyjnego przesłanego prezydentowi Łukaszence jako " akcja" oraz ponowna próba nazywania mojego zdania o pana komentarzach epitetami- jakobym " postradał rozum", jedynie potwierdza zasadność moich ocen pańskiej roli na tym portalu.
 • @ Pompeo wzywa do przeprwadzenie na Białorusi nowych wyborów
  20 eurodeputowanych wzywa do nieprzyznawania legalnymi wyborów w Białorusi.
  https://vz.ru/news/2020/8/13/1054915.html

  Ciekawe co to za europosłowie? założę się że głównie Polacy,eSStończycy i Litwini.
 • @Anna-PK 16:35:54
  "A tam aż tak nawet do grabienia nie ma zbyt wiele. "

  - terytorium (rurociągi, ziemia rolna, nieodkryte złoża, mniejsza odległość do wyprowadzenia ataku na Moskwę)

  - siła robocza dla umierającej UE - wystarczy podnieść podatki, ceny i Białorusini będą musieli uciekać z ojczyzny żeby móc przeżyć.

  - likwidacja istniejącego przemysłu (np zbrojeniowego) żeby pozbyć się nawet zarodków konkurencji

  - last but not least: nigdy nie wiadomo gdzie usraelici planują przebieg granic Polin
 • @ikulalibal 17:01:02 A ile ci "Polacy,eSStończycy i Litwini." są skłonni
  wyłożyć na "głodującą Białoruś" w razie czego? Ile dają na Liban, też potrzebujący?
  Dzisiaj na świecie jest więcej potrzebujących niż tych co chcą dać. A Białorusi zostaje Rosja i Chiny.
 • @Anna-PK 16:47:25
  Macron to dopiero hipokryta i hipokryzja ❗

  Ssm pałował żółte kamizelki i były ofiary smiertrlne, do ludzi strzelano gumowymi kulami i aresztowano tysięce demonstrantów a tu japę otwiera w obronie opłaconych przez Zachód bandytów którzy samochodami napadają na policjantów, oraz używają agresji i brutalnej przemocy przeciwko siłom porządkowym.

  Władze Białorusi już mają dowody że cała ta majdanowa szumowina jast sterowana przez Zachód z centralą w Warszawie.

  ✔ kij w d... syjonistom
 • @Leonardo da Vinci 17:11:47
  //Macron to dopiero hipokryta i hipokryzja//

  To nie do zniesienia ale jak każda rzecz ma i dobra stronę.Otóż setki milionów ludzi na całym świecie przecież to widzi i wyciąga dla siebie wnioski.Najsprawniejsza propaganda nie byłaby w stanie tak skutecznie skompromitować zachodnich wartości jak sam Zachód.
 • @Leonardo da Vinci 17:11:47 Widzę, że Pan tu widzi zupełnie
  inne niż Macron podejście. Jakie?

  Macron wychodzi z założenia, że Putin Łukaszenkę hodował przez te przeszło 20 lat i pielęgnował, to teraz ten bajzel to jest jego sprawa.
 • @ikulalibal 17:01:02
  Proszę, prosze jak to możliwe tyle było jadu i wrzasku że Rosja wtrącała się w wybory w Stanach Zjednoczonych a tu Pompeo wzywa do obalenia już wybranego prezydenta w obcym państwie i rozpisania nowych wyborów .

  Jednym słowem niech w nadchodzących wyborach w Stanach Zjednoczonych na prezydenta USA Białoruś nie uzna ważności i wystawi swojego kandydata, zobaczymy jaką to Amerykanie wywołają histerię.
  No to jak kuba Bogu tak Bóg kubie.

  Jak widać to tym na zachodzie wszystko wolno, zachowują się jak hitlerowcy uważają się za nadludzi !

  Pozdrawiam
 • Nie wiem czy tam w Polsce są widoczne skutki koronawirusa. ;) ;) ;)
  Być może te maseczki, to szał mody, ale w Europie przeciętnie spadek produkcji wynosi około 20% i w niezależnym od nikogo UK też to samo.
  W USA to nawet więcej, a te wojsko co by go na Białoruś posłać przeciwko Putinowi, to będzie chciało też jeść, tak na początek, później to nawet więcej.
  W Polsce American Boys mają jak pączki w maśle, zupełnie im tam dobrze i nie chcą lepiej. ;)
 • @stanislav 15:01:59
  Dziękuję za link.

  On nie reprezentuje interesów Polaków.

  Pozdrawiam
 • @Jasiek 14:37:54
  Miejmy nadzieję że do planu C nigdy nie dojdzie. Ani tam ani gdzieś indziej.

  Bo to naprawdę jest straszna ludzka tragedia.
  Porównanie do wybuchu bomby A tylko bez radioaktywnego promieniowania.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Anna-PK 17:20:48
  Macron widzi to co chce widzieć, on jest jednym z mafii rządzącą UE.

  Łukaszenka to chłop który nie da się nikomu wyhodować ani Putinowi ani nikomu.

  Robi też w ostatnich latach bardzo dużo błędów próbując Rosją manipulować z opłakanym skutkiem.

  Obiecywał zaciśnienie współpracy a zamiast tego nie zrobił żadnego kroku w tej kwestii. Po powrocie do Rosji Krymu nie uznał tego legalnego faktu tak samo nie poparł Donbas w słusznej walce z banderowską Ukrainą a tym samym stał po przeciwnej stronie niź Rosja a wręcz popierał wojnę banderowców przeciwko DRL i ŁRL .

  Żądał od Rosji cen za gaz i ropę taką jaka obowiazuje w Rosji nie wspierając Rosję w kwestiach spornych na arenie międzynarodowej.

  Wyglądało to trochę jak szarpanie Rosję za nogawkę i flirtowanie z Zachodem gdy Putin nie szedł mu na ustępstwa.

  Może to związane jest z obawami , że przy ścisłej współpracy Rosją na teren Białorusi wejdą rosyjscy oligarchowie.

  Teraz widać że z Rosji zrobił sobie w jakimś stopniu wroga a na Zachodzie poza poklepywaniem go po ramieniu nie ma sprzymierzeńców tylko czyhające syjonistyczbe sępy które dobrze zaplanowały jak obalić osamotnionego lisa.

  Szkoda że Rosja nie postarała się na istnienie rosyjskiego lobby na Białorusi bo Zachód jak widać już o to zadbał w postaci uciekinierki na Litwę.
 • @Leonardo da Vinci 18:10:12 To, że Macron rządzi, to jest fakt.
  Oprócz tego Macron jest tym co popiera kooperację z Rosją, to jest drugi fakt. Trzecim faktem jest, że Macron nie widzi w tym scenariuszu Waszyngtonu. I te fakty mają teraz znaczenie.

  O zdolnościach politycznych Łukaszenki już tu pisano bardzo dużo w samych superlatywach, jeszcze dwa dni temu, więc nie będziemy teraz zawracać Wisły kijem.

  Najważniejsze jest teraz co zrobi Putin. I tu wskazane byłoby jakieś wyczucie polityki.
  1. Czy będzie chciał nowych wyborów?
  2.Czy ustanowi władze wojska i odsunie cywilny rząd Łukaszenki?
  3.Czy znajdzie się " grupa polityków dążąca do zjednoczenia"?
  4.Czy zamknie kurek z ropą i poczeka aż Łukaszenko sam się podda?
  5.A może żaden z tych wariantów, tylko zupełnie coś innego?
 • @Anna-PK 18:21:27
  Myślę że żaden z tych wariantów.

  Putin nie ingerował w Armenii, ani w Kazakhstanie, ani w Kirgistanie poza pomocą dla Osetii, Abchazji i tylko części Donbasu nie ingeruje w byle republiki ZSRR.

  To Putin kiedyś wyraźnie oświadczył, że Rosja może tylko i wyłącznie liczyć na samą siebie. A jedynymi prawdziwymi przyjaciółmi Rosji to jest jej ARMIA i ROSJANIE którzy kochają Rosję jak własną dobrą Matkę.

  Ani Białoruś ani Ukraina nie jest brana pod uwagę jako sojusznicy w przypadku gdy NATO czytaj USA zaatakuje Rosję.
 • @Leonardo da Vinci 18:10:12
  //Szkoda że Rosja nie postarała się na istnienie rosyjskiego lobby na Białorusi //

  A kto mówi że nie istnieje? oczywiście że istnieje w osobach milionów Białorusinów.
  Wystarczy zerknąć do wikipedii i przeczytać pod jakimi hasłami Łukaszenko wygrał swoje pierwsze wybory.
  / W kwestii polityki zagranicznej przyjął wybitnie prorosyjskie stanowisko, proponując unię z Rosją[19] i oświadczając m.in., że „jeśli będzie trzeba, to padnie w Moskwie na kolana, aby tylko wcielono Białoruś do Rosji/
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Alaksandr_%C5%81ukaszenka
  Wtedy,w 1994 Łukaszenko był ulubieńcem większości Rosjan.Były nawet "marzenia" o tym aby wykorzystując jakiś kruczek prawny wybrać go na prezydenta Rosji.Dzisiaj,nawet wobec tego co się w Mińsku dzieje,entuzjazm Rosjan względem Łukaszenko opadł.
  Tymczasem dorasta już drugie pokolenie Białorusinów oczekujących integracji a integracja coraz to dalej.Ta niemała grupa tym razem jeśli wogóle głosowała to z ciężkim sercem ale możliwe że powstrzymała się od głosu.
 • @Anna-PK 18:21:27
  Gdyby Putin w Łukaszence widział prawdziwego przyjaciela Rosji to dalej by utrzymywał Białoruś na koszt Rosji tak jak to robił z Janukowyczem i popełnił przeogromny błąd bo rok w rok pompował w Ukrainę miliardy dolarów a Janukowycz przez manipulacje i konszachty z Zachodem stracił wszystko a Rosja Ukrainę i przekazywane swoje miliardy.
 • @Leonardo da Vinci 18:31:15 USA zaatakuje Rosję? Jak?
  Z powietrza?

  Głos z Niemiec.
  "Formalnie oba kraje tworzą „państwo związkowe” oraz wspólnotę gospodarczą i obronną. Białoruś jest najbliższym sojusznikiem Moskwy i filarem rosyjskiej polityki sąsiedztwa. Rosja od dwóch dekad finansuje i subsydiuje państwo i gospodarkę Białorusi. Stało się to wysoką ceną za skomplikowane relacje, ponieważ prezydent Aleksander Łukaszenka konsekwentnie - i skutecznie - odrzuca rosyjskie próby pogłębienia integracji. Na czele wspólnego państwa w Moskwie pojawiła się opcja utrzymania Władimira Putina u władzy po 2024 roku. Łukaszenka był mniej entuzjastyczny i zwrócił się, jak zawsze w chwilach napięcia z Moskwą, ku Unii Europejskiej. Ten wariant nie istnieje, teraz, gdy zmieniona rosyjska konstytucja zezwala Putinowi na jeszcze dwie kadencje na Kremlu."
  "Analitycy polityki zagranicznej w Moskwie nie wierzą, że Tsikhanouskaya może liczyć na poparcie Zachodu: Unia Europejska jest podzielona, ​​zauważają, osłabiona przez COVID-19 i zajęta sprawami wewnętrznymi, podczas gdy Stany Zjednoczone generalnie nie są w stanie prowadzić spójnej polityki zagranicznej. Wierzą, że reżim przetrwa burzę, ale wyjdzie z niej osłabiony. To z kolei zwiększy zależność Łukaszenki od Moskwy. Lojalni wobec reżimu i bardziej krytyczni eksperci ds. Polityki zagranicznej są zgodni co do tego, że Rosja ostatecznie odniesie korzyści z sytuacji w Mińsku bez konieczności interwencji politycznej czy militarnej."
  "Najbliższe dni pokażą, czy to założenie jest słuszne. Reżim w Mińsku może stracił kontakt z realiami białoruskiego społeczeństwa, ale ma dobre perspektywy przetrwania, o ile aparat państwowy będzie wspierał Łukaszenkę, a Rosja utrzyma poparcie. Ale jeśli niepokoje narastają i sparaliżują kraj, nie można wykluczyć rosyjskiej interwencji. Koszty byłyby ogromne w świetle pandemii i kryzysu gospodarczego. A interwencja może również zaszkodzić Kremlowi w kraju, który ma własne problemy z legitymizacją. Z drugiej strony nie byłby to pierwszy raz, kiedy Moskwa wybrałaby geopolitykę i brawurę mocarstw zamiast ekonomicznych i politycznych powodów. A władcy Rosji nadal chętnie jeżdżą po społeczeństwie, zarówno w kraju, jak i na Białorusi."

  Widać, że nie będą się wtrącać.!

  "Niezbędna jest wyraźna komunikacja z Moskwą, zarówno w celu przedstawienia możliwych rozwiązań, jak i określenia kosztów interwencji. Nie trzeba się bać kłótni: UE od dawna jest w konflikcie z Rosją."
  https://www.swp-berlin.org/en/publication/between-neighbours-how-does-russia-view-the-election-aftermath-in-belarus/
 • @ikulalibal 18:33:42
  Zgoda, to że nie doszło do integracji jest zapewne z powodu Łukaszenki, bo jak można mówić o wspólnym państwie związkowym gdy Łukaszenko organizuje wspólne manewry z panstwami NATO pod nosem Rosji. Oraz nie potępił krwawego przewrotu na Ukrainie i poszedl na współpracę z neobanderowcami w Kijowie.

  A Białorusini ci którzy są za integracją z Rosją muszą wiedzieć że na przykładzie Ukrainy, większością rzadzi tam obecnie mniejszość agresywna, uzbrojona, wspomagana przez syjonistyczene USA i syjonistyczną UE.

  Więc jak będą padywni i nie wyjdą demonstrować przeciwko obecnym zadymiarzom i 5 kolumnie to czeka ich dyktatura syjonistyczna pod kuratorem z USA,
 • @Leonardo da Vinci 18:49:27
  //Więc jak będą padywni i nie wyjdą demonstrować przeciwko obecnym zadymiarzom i 5 kolumnie to czeka ich dyktatura syjonistyczna pod kuratorem z USA//

  Szkopuł w tym że właśnie ta grupa ma spore wątpliwości czy na chwilę obecną Łukaszenko i V kolumna faktycznie stoją po przeciwnych stronach barykady.Istnieją liczne przesłanki że być może stoją po jednej.Podkreślam "przesłanki" a nie dowody.Najbliższa przyszłość pewnie wyjaśni część wątpliwości i miejmy nadzieję że przesłanki okażą się nieuzasadnionymi podejrzeniami.
 • From Poland with love!
  Znany polski europoseł, Jacek Saryusz-Wolski, wystosował dziwaczny apel do Unii Europejskiej o ukaranie Rosji z powodu rzekomo sfałszowanych wyborów na Białorusi i późniejszych protestów, które wybuchły w całym kraju.
  https://www.rt.com/russia/497922-poland-sanctions-on-russia-protect-belarus/
 • @Anna-PK 19:07:56
  //dziwaczny apel//

  Dlaczego dziwaczny? bardzo polski.
  Od dwu dni w rosyjskich mediach słowo "polska" pada cześciej niż "białoruś".Czuję że to się źle skończy.
 • @Berkeley72 22:32:59 Wiadomo skąd pochodzą te pieniądze
  na finansowanie białoruskiej zadymy.

  "Działacz Otwartej Rosji, grupy politycznej kontrolowanej przez byłego rosyjskiego oligarchę Michaiła Chodorkowskiego, został zatrzymany w Mińsku za udział w „masowych zamieszkach” i grozi mu długa kara więzienia."
  https://www.rt.com/russia/497939-activist-open-russia-jail-belarus/
 • @Anna-PK 18:44:48
  Rosja ( Putin ) od dluzszego czasu "zamilkl " obserwuje i wazy . Dzisiaj gra idzie o to jakie przymierza zbuduja swiatowe potegi , kto z kim przeciw komu . w sprawie Bialorusi nikt z tzw zachodu palcem nie kiwnie , to terytorium jest uwazane za wewnetrzne spprawy Rosji , Lukaszenko ma tam zrobic porzadek. On ( czyje rece go beda robic to calkiem inna sprawa ) . I zrobi
  Trump musi miec po swojej stronie Rosje przeciw Chinom i EU . Jesli to przegra to nawet w przypadku pozornego nie zaangazowania Rosji - stoi na straconej pozycji ( Trump =USA ) .
  Kundle typu My ,musimy poujadac ale na smyczy .
 • @rowszan 19:37:56 Tak, tak te sprawy mniejwięcej wyglądają.
  Wszyscy są mocno osłabieni, a Białoruś to nie jest zdobycz warta zachodu. Jak USA nie ruszyło Wenezueli z zasobami ropy, to tym bardziej nie ruszą Białorusi. Tak, ujadanie jeszcze trochę potrwa.
 • Jednemu z zatrzymanych "koordynatorów" protestu, przedstawiono nagranie jego ustaleń
  z Koordynatorem" wyższego szczebla z zagranicy!
  https://t.co/S41cyG3EQs?amp=1
 • Pedalska ciota, matkobijca, gwałciciel brata Robert Biedroń jedzie z misją na Białoruś.
  "Ta wizyta ma na celu zorientować się w sytuacji, która jest trudna"..Przewodniczący delegacji Parlamentu Europejskiego ds. relacji z Białorusią, europoseł i pedalska ciota, matkobijca, gwałciciel brata, lewak Robert Biedroń zapowiedział, że w piątek uda się z wizytą na Białoruś. Jej celem ma być spotkanie z zatrzymanymi przez białoruskie władze obywatelami UE i przedstawicielami białoruskiego rządu.

  https://wpolityce.pl/polityka/513285-biedron-jedzie-ze-wsparciem-na-bialorus

  Ps...Ta wizyta to pierwsza sankcja UE dla Białorusi. Chyba teraz szybko oprzytomnieją i się uspokoją a za parę lat podziękują Łukaszence. Biedroń na Białorusi? Jedzie zobaczyć Wielkie Pały? Dostanie po plecach, to się obudzi. Temu umęczonemu społeczeństwu jeszcze tylko tęczowego matkobijcy, gwałciciela brata, lewaka brakowało! Może dobiorą się do żopy….Koniecznie niech jedzie! I rzuca kamieniami w OMON. Będzie miał super w ciupie. 50 nowych Kolegów! w jeden dzień..Białorusini-jedzie tam aby „pedałować”, zróbcie mu „tanią jatkę” od „śmiszkowej” strony. Towarzysz pedalska ciota, matkobijca, gwałciciel brata, lewak Biedroń jedzie na Białoruś aby postawić ultimatum : ALBO PRZETERMINOWANA NIESTRAWNA KISZKA STOLCOWA, albo sex oralny z komisarzami. Mam nadzieje, że przyjrzy się z bliska i osobiście pracy tamtejszej policji i nabierze szacunku do naszej. Podniecały go zawsze pały. Partner Śmiszek będzie zazdrosny? Będzie się działo. Wiadomo pałki będą w użyciu. Policyjna pała w odbycie. Dupsko będzie bolało. OMON się już oto postara..PO Amsterdamie Brukseli Berlinie za nasze pieniądze teraz trochę egzotyki na wschodzie, też za nie swoje pieniądze. Każdy powód jest dobry. Niech zabierze tęczowe szmaty i zawiesi je na pomnikach Lenina, które tam jeszcze stoją. Może go milicja nie „ubogaci”. A Białorusinom niech opowie, jak się przegrywa wybory. Na Białorusi pedały i pedalskie cioty trafiają do karnej kolonii na 20 lat. Już po miesiącu w karnej kolonii taki Margot z lgbt coś tam, no po prostu czubek, szczekałby jak pies, bo nim jest.
 • @kula Lis 69 20:10:45 Te podniety powinie Pan umieścić
  w tekście obok. Nie można sprowadzać wszystkich dyskusji na jeden temat jakim są zboczenia.
 • Swietłanie Tichanouskiej dali w KGB Białorusi do posłuchania, taśmy z podsłuchu jej współpozycjonistów
  Planowali jej towarzysze , aby została "ofiarą" nawet śmiertelną która miała być zaczątkiem wybuchu masowych zamieszek w kraju.Po tym wysłuchaniu na którym rozpoznała dokładnie głosy "towarzyszy" walki ,poprosiła o natychmiastową zgodę na wyjazd za granicę do dzieci.


  https://t.co/qpiHdTmvox?amp=1

  Po identyfikacji taśm, będzie wszczęte śledztwo o planowanie zabójstwa.
 • Ultimatum i szantaż ze strony pedo unii !!!
  Ultimatum do jutra: UE apeluje do Łukaszenki

  Wysoki Przedstawiciel UE do Spraw Zagranicznych Josep Borrell wezwał prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenkę do „zaprzestania represji” wobec ludu i rozpoczęcia negocjacji ze społeczeństwem.

  „ Istotne zmiany polityczne są warunkiem dalszego rozwoju stosunków między UE a Białorusią ”- napisał dyplomata na oficjalnym blogu.

  Jego zdaniem minione wybory „nie były ani wolne, ani uczciwe”.

  Powtórzył apel Unii Europejskiej skierowany dwa dni temu do władz białoruskich o zaprzestanie przemocy, uwolnienie wszystkich przetrzymywanych i podjęcie dialogu ze społeczeństwem.

  „W przeciwnym razie będziemy musieli zrewidować nasze stosunki z Białorusią i ostatecznie przyjąć sankcje wobec winnych przemocy, nielegalnych aresztowań i sfałszowanych wyników wyborów.

  Będziemy omawiać tę kwestię w piątek, 14 sierpnia, na zwołanym przeze mnie nadzwyczajnym posiedzeniu Rady do Spraw Zagranicznych ”- powiedział Borrell.

  Te syjonistyczne gnomy wtrącają się bezczelnie w sprawy obcego państwa więc widać wyraźnie kto opłaca te protestujące obszczymury i siuśmajtki. Durne nie zdające sobie sprawy że robią robotę dla syjonistycznej złodziejskiej światowej mafii.

  Mafii która rozgrabi im wszystko co ich ojcowie i matki stworzyli a z nich zrobią roboli w obcych zakładach.
 • @trojanka 20:45:35
  ciekawe , bardzo ciekawe- pewnie tasmy pochodzą z restauracji , moze sowa ??? :)))) a coz to za cichy wielbiciel dal temu KGBu te tasmy - to tak jak u nas ????
 • @rowszan 21:04:24
  A po co miał dawać cichy wielbiciel.
  W każdym kraju podsłuchują opozycję, dziennikarzy itp.
  Obama nawet podsłuchiwał Merkel!!!

  A co robi Pegasus made in Israel w Polsce???

  https://niebezpiecznik.pl/post/jak-wykryto-slady-rzadowego-trojana-na-smartfonach-w-polsce/

  https://crowdmedia.pl/opozycja-parlamentarna-na-podsluchu-szokujace-doniesienia-pokazuja-upadek-standardow-demokracji/

  tak że radzę ci ,co jakiś czas powiedzieć"dobranoc panie kapitanie".Niby nic a chłopu będzie miło!!!
 • @rowszan 21:04:24
  Za zorganizowanie przez Zachód próby przewrotu i obalenie Łukaszenki

  Powinna być zwołania Rada Bezpieczeństwa i wprowadzone sankcje na wszyskich w USA i w UE którzy są organizatorami sponsorami i stoją za szumowiną demonstrującą i napadającą na siły porządkowe na Białorusi.

  Tak bezczelnego wtrącania się w sprawy obcego państwa to może być tylko dziełem zorganizowanej światowej mafii.

  Gdy policja pacyfikowała LUDZI W KATALONII którzy domagali się respektowania ich wyboru i praw to gdzie były sankcje ze strony brukselskiej mafii ???.
 • @trojanka 21:14:11
  nic nie dzieje sie bez przyczyny i nic nie jest takim na jakie wyglada :))))))
  moze to Pegasus przelatywal , moze to Eszelon przeszedl , ktoz to wie . braterska pomoc czasami sie przydaje .
 • @stanislav 13:09:16
  "należy wspomieć Rewolucję w Rosji (1917 r., głównie tę nazywaną Październikową)"

  Chyba raczej Lutową. W październiku to był bardziej nagły pucz, bez angażowania tłumów.
 • @Monaco 21:17:22
  Za brak maski w Ałstralii" np.
  https://twitter.com/i/status/1293668588738555904

  w Hiszpanii trochę ich tylko poszarpali!!raz zdobytej władzy....

  https://pbs.twimg.com/media/EfEF620WoAIWa6a?format=jpg
 • @trojanka 21:31:01
  Bo musi być demokracja i koniecznie zachodnia z przymiotnikiem syjonistyczna, tak jak u nas:

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2020/08/dd8cc8bf15af173a2fa6f15037d6ab74860000.jpg
 • @Anna-PK 19:22:12 No i pocztą elektroniczną przyszła jeszcz taka, istotna wiadomość:
  //Profesor Panarin stwierdził że Głównym organizatorem zamieszek na Białorusi jest Ambasada Brytyjska w Warszawie gdzie jest centralny sztab kolorowej rewolucji . Czechy Polska jako przydupasy .

  Przypominam https://m.youtube.com/watch?v=gxFov9LKNnQ
  że pod koniec 2017 zawarto dwustronny pakt obronny pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Przypominam że telewizja Bielsat czyli propaganda zachodnia na Białoruś jest finansowana z polskiego budżetu i z budżetu brytyjskiego.

  to ciekawe Nie jest to robota amerykańska ! to ciekawe Unia Europejska nie chce brać tego do omówienia na szczycie , Widać wiedzą że to robota anglosasów którzy wyszli z tej struktury.

  (jest to Wiadomość od kolegi dr politologii z Gdańska, dobrego znajomego dr politologii Mateusza Piskorskiego, przez 3 lata więzionego w "wolnej Polsce", m.in za zbyt bliskie kontakty z szefem ЕСООМ-ECAG в Минске białoruskim -
  http://markglogg.eu/?p=111 - ten reportaż ze spotkania w Mińsku przed 9 laty kończę wciąż aktualną uwagą:

  // A zatem być może i we Wschodniej Europie ujawni się nareszcie Pokojowy Front walczący o odrodzenie socjalistycznych ideałów. By taki Renesans Rozumu przyspieszyć, winniśmy zacząć szukać, zarówno w Europie Zachodniej jak I w Rosji post-radzieckiej, zdolnych do myślenia partnerów, a nie ultra-bogatych hipokrytów, powtarzających jak automaty, mantrę wolnych, kontrolowanych tylko przez Światowy Kapitał, wyborów. //
 • @Berkeley72 22:16:36
  "" Czy jest możliwym przeciwstawienie się temu „zachodniemu pełzaniu” w kierunku rakopodobnej patologii społecznego rozwoju? Od Michela Luc, który przyjechał do nas prawie bezpośrednio z Tripolisu, słyszałem że w libijskim mieście Bengazi, w którym islamo-natowscy „powstańcy” już od blisko trzech miesięcy terroryzują lokalnych mieszkańców, pojawił się „drugi, zielony front” wojny o uratowanie Socjalistycznej Libijskiej Jamahurdyi (Republiki Mas). A zatem być może i we Wschodniej Europie ujawni się nareszcie Pokojowy Front walczący o odrodzenie socjalistycznych ideałów. By taki Renesans Rozumu przyspieszyć, winniśmy zacząć szukać, zarówno w Europie Zachodniej jak I w Rosji post-radzieckiej, zdolnych do myślenia partnerów, a nie ultra-bogatych hipokrytów, powtarzających jak automaty, mantrę wolnych, kontrolowanych tylko przez Światowy Kapitał, wyborów. "".

  Wazne informacje.
 • @Rzeczpospolita 21:44:55
  To foto mówi samo za siebie... .

  Super foto :)) ludzie pod postaciami ... :))
 • @Berkeley72 22:16:36To nie jest żadną tajemnicą.
  Polska jest inicjatorem i kreatorem propagandy antyrosyjskie i antybiałoruskiej. To jest oficjalne i nawet wikipedia o tym pisze.

  Tam jest wszystko, szkolenie, finansowanie i co gdzie jest nadawane.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bie%C5%82sat_TV

  Wielki wysiłek, wielki koszt, wielka fucha dla niektórych i...lipny poziom.
  Prymitywizm programowy nie przynoszący rezultatów.

  "W 2008 r. białoruski kulturolog i analityk kina Maksim Żbankou nazwał Biełsat propagandowym, prowincjonalnym i powierzchownym. Jego zdaniem, kanał dostał na początku ogromny kredyt zaufania od białoruskiego widza, ale nie zdołał przez rok swego istnienia z powodzeniem go wykorzystać.(domorosłe teledyski, wyprodukowane za trzy złote w kuchni mamy, idiotyczne pytania do gości, komsomolski zapał i zwyczaj śmiania się z własnych żartów)."
 • @ikulalibal 14:27:15
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bialorus/wicedyrektor-rzadowego-think-tanku-potwierdza-bialoruskie-protesty-sa-planowane-i-koordynowane-z-polski/
 • @K54 22:51:19
  Dziękuję za link.

  To nie jest tak że Nexta to wolność // Tomku w swoim domku //.
  To jest jawne ingerowanie mające na celu obalenie władzy w obcym państwie.
  Działania są zaplanowane i kierowane i finansowane z terytorium innego państwa jest ewidentnie wrogim aktem i przestępstwem międzynarodowym.

  Za takim jak Nexta kryją się władze Polski, Brytanii i Czech i podległe tej władzy struktury służb dywersyjnych opłacanych z budżetu państwa. 

  Białoruś jest sprowokowana i powinna zerwać stosunki dyplomatyczne na poziomie ambasad, nałożyć sankcje na reprezentację rządu tych krai oraz wystąpić o sciganie listem gończym tych wszystkich którzy stoją za tą próbą dokonania przewrotu i obalenia władzy.  

  Dawniej za takie ingerencje w wewnętrzne sprawy innego państwa wypowiadane były wojny.
 • @Anna-PK 22:50:11
  HISTERIA RUSOFOBÓW.

  Jawna bezpodstawna nienawiść do Rosji i do Białorusi ludzi reprezentujących "polski" rząd i PiS i PO...

  "Sankcje za wydarzenia na Białorusi, gdzie protesty trwają od kilku dni po wyborach prezydenckich, powinny zostać nałożone na Rosję" - mówi Jacek Sariusz-Wolski, poseł do Parlamentu Europejskiego z Polski.

  Jednocześnie przedstawiciel Polski wyraził ubolewanie z powodu niewystarczająco twardej reakcji Unii Europejskiej na białoruskie wydarzenia.
  Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak uważa, że ​​wydarzenia w sąsiednim kraju powinny skłonić Niemcy do ponownego przemyślenia swojego stosunku do budowy gazociągu Nord Stream 2.

  Antyrosyjscy politycy w Europie z pewnością wykorzystają bliskość Białorusi i Rosji jako pretekst do wprowadzenia nowych restrykcji wobec Moskwy.

  Pozostaje skierować tych szkodników i prowokatorów antyrosyjskich pod eskortą, przymusem na leczenie w zakładzie dla umyslowo-chorych bo są groźnymi dla otoczenia psychopatami prowokującymi do wojny z Rosją.

  Polska W.Brytania są inspiratorami protestów w celu obalenia Łukaszenko a oni obciążają tym Rosję.
 • @Alfax 01:24:49 Na mój rozum, to Polska wykonuje brudną robotę
  w czyimś imieniu, być może USA. To nie pierwszy raz. Najpierw pod polską opieką byli Czeczeńcy, potem Ukraińcy i Gruzini, krzyże dla Juszczenki i Saakaszwilego, te wycieczki Kaczyńskiego do Gruzji; pierwszej w czasie wojny rosyjsko gruzińskie zmontowanej z prezydentami Litwy i Ukrainy, a potem drugiej po bezdrożach gdzieś przy granicy.

  A Pan myśli, że wyjazd do Kijowa na Majdan J. Kaczyńskiego był jego pomysłem? Kaczyńskiego, który nawet do Brukseli się nie odważy pojechać?
  A ten spęd w sprawie Iranu, który został zignorowany przez Europę?

  Władze Anglii przez lata robiły robotę Waszyngtonowi w Brukseli, a Polacy nawet Brexit popierali, też chyba z polecenia.

  Kiedyś J. Kaczyński bąkał coś o naciskach z amerykańskiej ambasady.
 • @Anna-PK 02:04:25
  "A Pan myśli, że wyjazd do Kijowa na Majdan J. Kaczyńskiego był jego pomysłem?"

  Zrobił to, żeby wygrać wybory, bo w tej części świata to usrael rozdaje karty. I myślę, że krzycząc spod pachy Kliczki ani na moment nie zapomniał o Rzezi Wołyńskiej.
  Pytanie czy po zdobyciu władzy zrobił rzeczywiście coś dobrego dla Polski, ale sprowadzenie obcych wojsk całkowicie wyklucza tę możliwość.
  Być może zakupy uzbrojenia na zaś w usraelu służą zaspokojeniu apetytu usraelskiej zbrojeniówki i dzięki temu udaje się na moment zatkać pysk temu potworowi prącemu do wojny i być może da to czas administracji Trumpa na odsunięcie wojennych popaprańców. Ale tylko być może.... Bo być może oni pierwsi usuną Trumpa.
  Z drugiej strony to znów być może polski ładunek termobaryczny eksplodował w Bejrucie po małym teście skuteczności w Syrii (ciekawe gdzie wtedy były polskie f-16, bo może znów trafiła się "kurtuazyjna" wizyta u "sojuszników" na BW. ) Jeśli to prawda co myślę, to mamy już Polin pełną gębą. A kolejny może walnąć na Białorusi - tzn oczywiście "wybuchną składy saletry"....

  "Kiedyś J. Kaczyński bąkał coś o naciskach z amerykańskiej ambasady."

  To prawie jak kaczatollach kaczaini... ;-(
 • @Anna-PK 02:04:25
  To fakt.
  "Polska władza" uczyniła rusofobię politykę państwową i w związku z tym, szuka "rosyjskiego śladu" wszędzie, nawet tam gdzie go nie ma.

  To jest zwykła rusofobia i fake info o tym, że Rosja jest wrogiem egzystencjalnym i w związku z tym należy ją zniszczyć.
 • @ All
  W komentarzach rosyjskich można przeczytać.

  Wadim Truchaczow zasugerował, że państwa Trójkąta, interweniując w sprawie Białorusi i prowokując w kryzysie na Białorusi, będą starały się skierować krytykę w stronę ataków na Rosję. Jego zdaniem kraje UE o antyrosyjskiej postawie będą próbowały powiązać wydarzenia na Białorusi z Rosją i wykorzystać je jako pretekst do nowych sankcji, ale realne wprowadzenie restrykcji wobec Moskwy jest mało prawdopodobne - powiedział ekspert.

  „Niewątpliwie kryzys polityczny na Białorusi zostanie wykorzystany przez kraje Europy Wschodniej rządzone przez notorycznych rusofobów do wywołania antyrosyjskiej histerii w UE.
  Jednak jest mało prawdopodobne, aby sankcje wobec Rosji rzeczywiście mogły zostać nałożone na takiej podstawie, ponieważ nie mają te państwa poparcia w starej unii miedzy innymi Niemiec ”- wyjaśnił Truchaczow.

  Konstantin Woronow, szef wydziału problemów regionalnych i konfliktów w Wydziale Europejskich Badań Politycznych IMEMO RAS, uważa również, że kryzys polityczny na Białorusi zostanie wykorzystany przez kraje Europy Wschodniej do wywołania antyrosyjskiej histerii w UE.
 • Antyrosyjskie działania Łukaszenki.
  Większość Białorusinów negatywnie odebrała słowa prezydenta Aleksandra Łukaszenki o jego gotowości do rozpętania wojny na półwyspie Krym w 2014 roku. Według wiceprzewodniczącej Republikańskiej Partii Pracy i Sprawiedliwości Białorusi Elwiry Mirsalamowej, obywatele nie nają wątpliwości o legalną przynależność do Rosji półwyspu.

  Aleksander Łukaszenko w rozmowie z ukraińskim dziennikarzem Dmitrijem Gordonem poruszył kwestię Krymu. Prezydent zapowiedział, że w miejsce kijowskiego przywództwa on by rozpoczą wojnę o półwysep. „Tysiące ludzi poszłoby tam walczyć” - powiedział białoruski przywódca.

  Większość Białorusinów przyjęła słowa prezydenta wyjątkowo negatywnie - zaznaczyła Elvira Mirsalamova. Obywatele republiki uważają powrót Krymu do Rosji za przywrócenie historycznej sprawiedliwości - zapewniła polityk Mirsalamowa
  .
  Mirsalamova nie wyklucza, że ​​mówiąc o gotowości do walki o Krym Łukaszenka ostrzega tym samym o determinacji w stłumieniu ruchu prorosyjskiego we wschodnich regionach Białorusi. Przypomniała, że ​​siły zbrojne republiki Białorusi w Witebsku prowadziły wspólne ćwiczenia wojskowe z jednostkami brytyjskimi. Co przez Rosję było widziane jako antyrosyjską postawę samego Łukaszenko. (Zdradę).

  Mirsalamowe oburzył również fakt, że białoruskie ustawodawstwo stawia na równi żołnierzy ukraińskich batalionów nacjonalistycznych oraz żołnierzy DRL i LPR, którzy bronią swojej ojczyzny.

  „Dlatego dzieją się takie skandaliczne historie, jak niedawne aresztowanie i oskarżenie rosyjskich obywateli” - pisze o tym portal Politnavigator, cytowany przez Mirsalamovą.

  Przypomnijmy, że we wrześniu 2019 roku Aleksander Łukaszenko w rozmowie z przedstawicielami ukraińskich mediów odpowiedział na pytanie o szanse Ukrainy na powrót Krymu.
  Białoruski lider uważa, że ​​jest to niemożliwe. „Sprawa została zamknięta raz na zawsze” - powiedział szef państwa.

  Jak napisał „Dni.ru”, jeden z głównych przeciwników Aleksandra Łukaszenki - były dyplomata Walerij Cepkalo - obiecał, że jeśli opozycja zwycięży w wyborach prezydenckich,

  to Mińsk będzie chętnie obserwował międzynarodową blokadę Krymu.
  Białoruskie samoloty z turystami nie polecą na półwysep, nie otworzą się oddziały banków, a statki pod białoruską banderą nie wejdą do lokalnych portów - .

  Takie są plany i działania opozycji w stosunku do Rosji pod egidą syjonistycznego Zachodu.
 • Polska to potęga...
  ...czy może kopciuszek?

  Ze zdarzeń na Bialorusi wyraznie wynika, ze Rosji nie wolno sie wtrącać w wybory na Bialorusi - ale Polsce wolno , a nawet jest to obowiazkiem.
  I to pomimo tego, ze Białoruś nie jest członkiem Unii Europejskiej ani członkiem NATO.
  Pompeo juz straszy, ze zamrozi wszystkich Białorusinów w zimie bo im nie sprzeda ropy. Ładny szantaż i 'dywersyfikacja'- bo to widać tylko Rosja może potencjalnie straszyć ‘nieposłusznych’ używając nielegalne zlamanie kontraktów jako broni …masowej zagłady.

  Równie dobrze Polska może zadbać o sprawiedliwe wybory na…Haiti lub domagać sie wypuszczenia Assange’a nielegalnie przetrzymywanego w wiezieniu.
  Pies z kulawą nogą nie zatroszczył sie o dra Piskorskiego, przetrzymywanego w wiezieniu lata cale bez wyroku. I nikt nie wyszedł na ulice gdy dr Piskorski, przewożony w kajdanach, został pobity przez policjanta.

  Juz dwa razy w historii, Polacy czynnie wspomagali obce mocarstwa okupujące Haiti.
  Jednym słowem, mamy wprawę i doświadczenie w interwencji , nawet zbrojnej, jako polskie podnóżki okupantów: w Hiszpanii, na Haiti, w Moskwie, w Kosowie, Libii i w Mali a nawet w Iraku i Syrii.
  Polska bardzo współczuła …Libijczykom!

  Nie oszczędzamy tez naszych sąsiadów: Czechosłowacja, Ukraina..Kowno…Kijów

  Czy Białoruś, to kolejna okazja do przypodobania sie zachodniej ‘demokracji'?
  Bo wiadomo, ze do Portland polskich 'bojownikow o wolnosc i sprawiedliwość społeczną' nasi sprzymierzeńcy nie wpuszczą.

  Polecam -poniżej- wspaniale sprawozdanie z wielkiej uroczystości polskiego kopciuszka Zachodu :

  W czasie tej wielko-poddańczej uroczystości na Kopcu Kosciuszki w Krakowie, uderzyły mnie dwie ciekawostki

  - Polskie wojsko razem z wojskami amerykańskimi WALCZYŁO w Kosowie (do czego Polacy sie nie chcą przyznać)

  - szefem tej amerykanskiej armii na terenie Polski jest amerykański general, ktory ma ....polskie korzenie!!

  Ale, polskie korzenie ma tez Zbigniew Brzezinski i Netanjahu.
  I Mieczysaw Biegun (Menachem Begin)
  I Bandera. i Kuklinski.

  mazel tow.

  Wojsko Polskie????
  wojsko-polskie.pl 31/2020 - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=JY-gF5nyqFo
 • @Berkeley72 22:32:59
  re:
  'Likwidacja Miloszewicza kosztowala az miliard DM'

  Pucz na Ukrainie kosztowal 5 mln dolarow do czego przyznała sie Victoria Nuland ( czytaj: Nudel). Ale nie wyjaśniła szczegolow.

  W 1980 roku we Wiedniu, każdy kto chcial zarobić troche lewizny, wystawał pod sowiecką ambasadą i wykrzykiwal różne głupoty.

  Za wystawanie pod sowiecką ambasadą durnostojki dostawali 50 dolarow na dzień.
  Był to na owe czasy znakomity zarobek.
  Ale tez i dowod na to, ze za mowienie prawdy można w każdej demokracji isc do kryminalu - zas wygadywanie prymitywnych glupot moze przynieść
  niezle dochody.
  Wiedza o tym media i inne środki masowego przekazu.

  Bardzo przerażające jest i to, ze Polacy sie bardzo głośno i publicznie chwalili tym, co kto na sowietow naszczekał.
  To bylo naprawde żałosne. Zwlaszcza, ze przy okazji opowiadali tez o Polsce prymitywne oszczerstwa.
 • Świeża informacja prasowa:
  https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C699262%2Cmsz-bialorusi-minsk-gotow-do-dialogu-z-zagranica-w-sprawie-sytuacji-w-kraju
  Może się mylę, ale dla mnie taka deklaracja jest świadectwem słabości i może być uznana za przejście do defensywy. To tylko ośmieli krzewicieli demokracji...
 • @banaco 13:25:08
  Dzisiaj Lukaszenko wystąpił z apelem. do narodu.

  Nie wychodź teraz na ulice! Zrozum, że ty i nasze dzieci jesteście wykorzystywani jako mięso armatnie!
  Przez zagranicznych organizatorow.

  Dziś przybyli tu licznie z Polski, Holandii, Ukrainy, z tej antyrosyjskiej partii „Otwartej Rosji” Nawalnego i tak dalej. Agresja na kraj już się rozpoczęła - mówi Łukaszenka, zwracając się do obywateli.

  Scenariusz destabilizacji.
  Państwowe media Białorusi pokazały nową rusofobiczną opowieść o oczernianu Moskwy że bierze udział w protestach.
 • 32 Rosjan już powróciło do Rosji. Z grupy Wagnera .
  Wszyscy Rosjanie (32) są już w Rosji tylko jeden pozostał na Białorusi ponieważ ma obywatelsteo białoruskie.
 • @Leonardo da Vinci 19:56:02
  W każdym razie podtrzymuję swój poprzedni pogląd - sytuacja raczej jest daleka od zakończenia, a wręcz dopiero nabiera rumieńców. Jeśli nawet poniewczasie Łukaszenka chciałby się szczerze zwrócić w stronę Rosji, to chyba nikt stamtąd nie darzy go już zaufaniem...
 • @banaco 20:27:10
  Dużo w tym racji. Bo sam fakt że zaprosił armię brytyjską na terytorium Białorusi i odbyły się wspólne manewry to było wrogie posunięcie przeciwko Rosji. Poza tym nie uznali powrotu Krymu do Rosji, bylo też ze strony Łukaszenko poparcie neobanderowców kijowskich w kwestiach Donbasu.

  Umizgiwanie się do Stanów Zjednoczonych etc... .
 • @Leonardo da Vinci 19:47:48 Odnośnie dzisiejszego apelu Łukaszenki do Narodu
  Baćka" stwierdził co następuje:

  //
  Dziś przybyli tu licznie z Polski, Holandii, Ukrainy, z tej antyrosyjskiej partii „Otwartej Rosji” Nawalnego i tak dalej. Agresja na kraj już się rozpoczęła...//

  To jest właśnie "plan C lub nawet D". Nasycić kraj możliwie największą liczbą agentów - i to ze wszystkich SZEŚCIU ościennych krajów Białorusi - by ci PODKUPYWALI wszystkie lubiące PIENIĄDZ osobistości, tak by w decydującym momencie "Łukaszka" nie miał nie tylko milicji, ale i armii za sobą. Zobaczymy jak ten "Plan D" w najbliższych tygodniach i miesiącach się rozwinie. - MG

  Scenariusz destabilizacji.


  stąd chyba ta "dziwna" audycja, wyraźnie wskazująca na Moskwę, jako POWAŻNE ŹRÓDŁO ataku na Białoruś: //Państwowe media Białorusi pokazały nową rusofobiczną opowieść o oczernianu Moskwy że bierze udział w protestach.//

  (Поймите, что вас и наших детей используют как пушечное мясо! Сегодня уже понаехали сюда из Польши, Голландии, Украины, с этой открытой России, Навального и так далее и тому подобное. Уже агрессия началась против страны", - сказал Президент.)

  https://www.belta.by/president/view/lukashenko-ob-ulichnyh-besporjadkah-uspokoitsja-i-dat-nam-navesti-porjadok-402900-2020/

  Stąd zapewne takie, b. silne, ataki na Łukaszenkę w ostatnich dniach, oskarżające go o (anty żydokapitalistyczny) "mesjanizm":

  Цугцванг «президенторожденного не Батьки»

  Узость политического мышления, откровенная недальновидность и зашкаливающее мессианство поставили Александра Лукашенко в крайне сложное положение.

  https://www.km.ru/world/2020/08/14/aleksandr-lukashenko/877850-tsugtsvang-prezidentorozhdennogo-ne-batki

  No i stąd ZAPEWNE ta najzwyklejsza prośba o pomoc ze strony ...EU sformułowana przez min. spraw zagranicznych Makeja.

  (A w Kłajpedzie rozładowują już drugi tankowiec amerykański z ropą dla Białorusi. Istny cyrk.)
 • @Berkeley72 21:02:49
  https://www.tvr.by/news/politika/prezident_poymite_chto_vas_ispolzuyut_i_nashikh_detey_ispolzuyut_kak_pushechnoe_myaso_/

  Aleksander Łukaszenko, Prezydent Republiki Białorusi: „Drodzy przyjaciele! Jeszcze raz wracamy do kwestii sytuacji nie tylko na Białorusi, ale w stolicy naszej Białorusi – Mińsku. Nie powiem, że jest jakaś katastrofa lub sytuacja jest zbyt napięta, ale jest wystarczająco dużo problemów i pytań, którymi należy się zająć.

  Dziś już wyraźnie widzimy, absolutnie wyraźnie widzimy, co się dzieje. Dziś widzimy aktorów. Jak powiedzieliśmy, jak wśród ludzi wydaje się, że „właścicielami zakładów” tego wszystkiego i organizatorami są osoby z zagranicy. Na czele, jak już wielokrotnie mówiliśmy, stoją ludzie z przeszłością kryminalną, a ponadto z przyzwoitą przeszłością kryminalną. I gdzie nasze dzieci, i gdzie nasze – nie całkiem już dzieci.

  Nie mogę dziś mieć żadnych pretensji do nikogo. Nie mogę. Ponieważ można zobaczyć, jak rozwija się sytuacja. Jedyne, o co proszę zarówno ministra, jak i innych: wiecie, wszyscy jesteśmy tacy sami (jak tu powiedzieć w tej sytuacji?) jesteśmy Słowianami. Słowianie, nie są Słowianami, mówiąc wprost – Ruscy ludzie. Jeśli ktoś już upadł i leży, nie należy go bić. Oznacza to, że musi być pewien hamulec.

  Znowu, jako żołnierz, rozumiem: kiedy przez całe życie byłeś w koszarach, można by rzec, w wojsku, sypiasz obok siebie (ten sam 20-letni policjant jest czyimś dzieckiem),i już drugi rok mieszkamy obok siebie w niewygodach … to znaczy niewygody (to nie pomęsku), atu wjeżdżają od tyłu i biją tych policjantów. A chłopak złamany na pół, kręgosłup jest złamany, jest kaleką na całe życie. Powiedz mi, jak się miewa matka tego dziecka? Tak, złe są siniaki. Ale siniaki znikną,a jego ju możesz nie postawić na nogi.
  A ile złamanych nóg, kończyn! Prawie sto osób zostało rannych! Co to jest, czy to potrzebne policji prewencyjnej czy policji? Tak, trenowali spokojnie, mieszkali w tych barakach i tak dalej, i tak dalej, i tak dalej. Ale wyszli, aby ich chronić, i złapali ich z tyłu. Z nożami, ostrzami – do policji drogowej … Cóż, to celowo! Rozumiemy, kto to robi.

  A potem, ile razy, po raz czwarty mówię rodzicom: patrzcie, gdzie są wasze dzieci. Prezydent po raz czwarty zwraca się do rodziców i pyta: patrzcie, gdzie są wasze dzieci. Rozumiem, że niektórzy rodzice w tym wieku – 16-17 lat (sam zam to wszystko dobrze) – czasami nie potrafią już zarządzać swoimi dziećmi, zwłaszcza chłopcami. Więc skontaktuj się z nami, pomożemy: porozmawiamy, w końcu zajmiemy te dzieci. Dlaczego dochodzi do białego żaru, a potem zaczynamy zadawać te pytania?

  Chcę tylko zaapelować do ludzi i zapytać: nie wychylajcie się teraz na ulice! Zrozumcie, że jesteście wykorzystywany, a nasze dzieci są używane jak mięso armatnie! Dziś poajeżdżało się tu już bardzowielu z Polski, Holandii, Ukrainy, z tej „Otwartej Rosji” Nawalnego i tak dalej. Agresja na kraj już się rozpoczęła. Powiedz mi, jak powinien zachowywać się żołnierz? Co powinienem zrobić w tej sytuacji? Chcecie, żebym siedział i czekał, aż Mińsk się przewróci? W ten sposób nie ustabilizujemy później sytuacji. Dlatego należy się zatrzymać, wziąć głowę w dłonie i uspokoić. I powolić mam przywrócić porządek, i zająć się tymi, którzy tu przybyli ”.

  za: jw.( tłum. włase- P.Z.)
 • @ikulalibal 18:33:42
  Białoruś może się integrować z Rosją pod warunkiem, że Rosjanie zrobią porządek z własną oligarchią. Inaczej żydooligarchia rozkradnie Białoruś i zrobi z młodzieży białoruskiej gastarbaiterów.
 • @Berkeley72 21:02:49
  "No i stąd ZAPEWNE ta najzwyklejsza prośba o pomoc ze strony ...EU sformułowana przez min. spraw zagranicznych Makeja."
  Albo Szanowny ma współkomentatorów za kompletnych idiotów, skoro pozwala sobie na takie wyjaśnienie kwestii, albo rzeczywiście... A w takim razie śmietnik historii jest najwłaściwszym miejscem dla obecnych władz Republiki.
  Tylko co z tym wszystkim ma począć Rosja, skoro absolutnie nie może sobie pozwolić na utratę Białorusi?
 • @Tiamat 13:02:00
  5 mln $ to bardzio niewiele. Według opinii biaóruskich kady tydień w same media elektronicne tw " kolorowej opoycji" zachód inwestował 5 mln $ tygodniowo, a w szczycie protestów zapewne 2 x tyle + kieszonkowe , od 30-60 $/osobę, w zależności od skali zadania jakie rozkazodawcy stawiali " demokratycznej młodieży'

  patrz: https://go.mail.ru/search_video?fm=1&rf=0010&q=%D0%90%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B5%D0%B9%20%D0%9A%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%88%D0%B5%D0%B5%D0%B2%20Belarus&frm=ws_p&d=6171873594661989700&s=%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8&sig=c266821d63
 • @banaco 22:35:52
  Makiej, to ktoś taki jak Kropiwnicki, Belka, Szydło, Morawiecki, Czaputowicz i wielu innych, czyli przeszkolona w USA, V kolumna, do miękkiego przejęcia krajów postsocjalistycznych. Jest to najgroźniejsza postać dywersji.
 • @banaco 22:35:52
  "Tylko co z tym wszystkim ma począć Rosja, skoro absolutnie nie może sobie pozwolić na utratę Białorusi?"

  Myślę, że może sobie pozwolić. Jest coś takiego jak historyczno-geograficznę pęknięcia, które mogą trwać wiele stuleci. (O tym pisze Jan Sowa powołując się na innych myślicieli).

  Jedno jest na Łabie - zachodniej granicy romanizacji plemion germańskich. Nie przypadkiem dotarli do niej Słowianie w VI wieku, i blok radziecki 14 stuleci później. Drugie pęknięcie biegnie wzdłuż Wschodniego Frontu w latach 1942 i 1917, oraz granicy Rzeczpospolitej na początku XVII wieku.

  Może to wywoływać coś na podobieństwo przypływów i odpływów. Teraz z perspektywy tzw. "ruskiego miru" przypływ zachodniego morza zbliża się do maksimum. Jeśli tak, to wchłonie i Białoruś, zanim zacznie się odpływ.

  Podobne pęknięcie było między Rzymskim Imperium i Perskim gdzie Armenia była krajem buforowym.
 • @stanislav 22:51:48
  "@Tiamat 13:02:00
  5 mln $ to bardzio niewiele."

  Tiamat się pomyliła, to było 5 mld, ale w ciągu wielu lat.
 • @stanislav 22:30:28
  Podczas gdy demonstranci maszerują ulicami białoruskiej stolicy, w pobliżu granic maszeruje już kontyngent wojskowy.

  W sąsiedniej Polsce odbyły się dowodzone przez USA ćwiczenia Defender-Europe. Na poligon w Drawsku-Pomorskim przybyło ponad 500 amerykańskich żołnierzy kawalerii i 70 amerykańskich jednostek pancernych.

  Wkrótce na terytorium Polski zostanie przerzucony do półtora tysiąca żołnierzy amerykańskich stacjonujących obecnie w Niemczech. To dodatek do obecnych 5500 żołnierzy amerykańskich i europejskich w Polsce.

  W ciągu ostatnich kilku lat Stany Zjednoczone, w ścisłej współpracy z NATO, zwiększały liczbę swoich żołnierzy w Europie. Najpopularniejszymi obiektami bloku w krajach bałtyckich są poligony i bazy wojskowe, jest ich 7. Oprócz tego są też bazy lotnicze.

  Na Łotwie w wiosce Kadaga rozmieszczona jest wielonarodowa grupa batalionów NATO pod dowództwem Kanady. Lotnictwo bojowe sojuszu znajduje się na lotnisku w Lielvarde. W pobliżu granicy z Białorusią znajdują się również trzy łotewskie poligony wojskowe, które są wykorzystywane przez siły NATO do ćwiczeń.

  Na Litwie wielonarodowy batalion składający się z 1500 żołnierzy NATO jest dowodzony przez Niemcy. Większość pojazdów opancerzonych znajduje się na poligonie w Pabrade, tuż przy naszej granicy.

  Ogólnie rzecz biorąc, pojawia się wiele interesujących punktów dotyczących zachodniego wektora. Oto tylko kilka. Była kandydatka Swietłana Tichanowska, jej rodzina i współpracownicy z niespotykaną szybkością, w ciągu kilku minut, organizują wizy wyjazdowe. W pośpiechu odbyło się spotkanie z ministrem spraw zagranicznych Litwy. Przygotowują dla niej kartę Polaka!

  A członkowie misji dyplomatycznej UE na Białorusi prowadzą akcję solidarności: składają czerwone goździki w miejscu śmierci demonstranta w Mińsku. Chciał rzucić niezidentyfikowany ładunek wybuchowy w kierunku policji, ale ładunek eksplodował w jego rękach.

  https://www.tvr.by/upload/medialibrary/4d7/4d7b0ea924452f41b2e0017e9f43c62e.jpg

  W centrum procesji pogrzebowej stoi szef Delegacji UE na Białoruś Dirk Schuebel. Pod jego kierownictwem przywódca ruchu protestu na Białorusi jest wybierany spośród pozostałych w kraju. Już dokonano tego! A jednocześnie wszystkim się mówi: nie ma ingerencji w sprawy wewnętrzne. Deklarowana jest neutralność, co brzmi zadziwiająco …

  Obraz do bólu przypomina Victorię Nuland i jej słynne „ciasteczka” na Majdanie.

  za: https://www.tvr.by/news/politika/voyska_nato_u_granits_aktsiya_solidarnosti_chlenov_dipmissii_es_vybor_lidera_protestnogo_dvizheniya/ ( tłum. własne – P.Z.)
 • @stanislav 22:30:28
  Szokujące świadectwo aresztowanego w Mińsku Polaka:
  "Oni zachowali się jak NKWD. Byłem torturowany". ZDJĘCIA!

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/513405-szokujace-swiadectwo-aresztowanego-na-bialorusi-polaka

  Ps...Wygląda na dorosłego, a zachował się jak dzieciak… przecież wiadomo, że wszędzie na demonstracjach politycznych policja z reguły bije (np. Paryż,USA)! A teraz biedaczek skarży…się też jak dziecko…Po co się pchał w centrum zamieszek? Ty przecież pojechałeś robić zadymę więc ją miałeś, a teraz płaczesz jak szczeniak. Dostał to co chciał, no i gdzie ślady tych tortur? cieszy mnie widok sinego dupska tego ”wyzwoliciela”…widać za słabo dostał, powinien dostać tyle gum żeby na tyłek nie usiadł. A coście tam robili? Każdy kto decyduje się na taki wyjazd musi liczyć się z takimi sytuacjami. Niech to będzie nauczką i przestrogą dla innych. Nikt nie kiwnie palcem w sprawie Białorusi. Marzy wam się następna rewolta „pomarańczowa” i następna jak w Polsce 89? Pomagacie Sorosowi i jemu podobnym, żeby rozjebać państwo, które im się nie kłania? Diaspora kwiczy i wór drze! Za rozróbę na Białorusi odpowiedzialny jest Ihor Kołomojski, który chce położyć łapę na co smakowitszych kąskach. Kołomojski finansował też Majdan na Ukrainie. Ukraińcy podpuszczeni wrzeszczeli „Kuczmu WOOOOON”, a co teraz mają? Rozpiździaj na całego, to samo czeka Białoruś. Baćka jaki jest to jest, ale on jest stawiany przed wyborem albo nowiczok od Putina, albo Zachód zrobi Łukaszence Wiosnę Ludów jak w Libii Kadafiemu. Brawo Łukaszenka. Akcje niemieckiej Antify w Warszawie to niewątpliwy zamach na naszą suwerenność. Jak zdefiniować obecność tych młodych ludzi na Białorusi? Dlaczego przychodzi mi na myśl niejaki Kali? „Oni zachowali się jak NKWD. Byłem torturowany”? Czy to oznacza, że Igor miał przyjemność być również przesłuchiwanym przez NKWD? Nie, gdyż po takim przesłuchaniu, już by go nie było. Dzieciaku przeczytaj sobie „Akcję pod Arsenałem” to będziesz wiedział jak działało gestapo, NKWD było stokroć gorsze. Jeżeli nie wróciłeś na noszach lub w karetce to nie porównuj OMON u do NKWD. Polska nie powinna się pchać w sprawy Białorusi. Za Łukaszenki był spokój z Białorusią. Po rozwaleniu reżimu Łukaszenki będzie jak po Majdanie na Ukrainie, czyli zalew imigrantów, miliardowe pożyczki, nastroje nacjonalistyczne Białorusi i pretensje do Polski. Tusk też tak próbował, a to antifa z Berlina a to kopanie przez tajniaka a to więzienie bez wyroku a to napad na siedzibę gazety, potem Kopacz otworzyła ogień do górników… też upadali…podobnie w Polsce zachowuje się policja! Scenariusz ten sam, co na Białorusi. Np. „akcja widelec” rządy PO, szefem pomiot banderowca i ukrożyd Schetyna: też bito, kopano i kazano rozbierać się do naga, poniżano, ubliżano!
 • @Leonardo da Vinci 17:11:47
  Porównajmy: PKB per capita: Polska 32000, czterokrotnie mniejsza Białoruś 20000, Ukraina 9000. Wnioski dla myślących!
 • @@@@!
  Premier przedstawił założenia planu pomocy dla represjonowanych na Białorusi. "Odrzucamy bezradność". W ramach planu dla Białorusi wsparcie dla represjonowanych, rozbudowanie polsko-amerykańskiego programu dla represjonowanych, program stypendialny dla studentów, ułatwienia przy wjeździe do RP i w dostępie do rynku pracy - to główne założenia planu pomocy dla Białorusi, który w Sejmie przedstawił premier Mateusz Morawiecki. „Nie możemy stać bezczynnie”

  https://wpolityce.pl/polityka/513435-premier-przedstawil-zalozenia-planu-pomocy-dla-bialorusi


  Ps... Mur między nami i Rosją? Po pierwsze graniczymy z Rosją (Obwód Kaliningradzki), po drugie jak nie będzie Łukaszenki to może być inny, tylko jeszcze bardziej uzależniony od Rosji. Ukraina już „wsparta”. Premierze Morawiecki, niech pan weźmie lodowaty prysznic i da sobie na wstrzymanie! Białorusini sami muszą zadbać o siebie! Pan jest premierem Polski, proszę się zająć Polską i nie szastać pieniędzmi polskich podatników! Rozdawajcie rozdawajcie ! to przecież tak łatwo być św. Mikołajem za cudzą kasę, bo to przecież z naszych podatków, bo wy podatków nie płacicie. A gdy będzie za mało to podnieście nam daniny. A co, jak szaleć to szaleć, przecież nie za wasze, a za nasze. A kiedy spełnienie obietnic sprzed 5 lat, by państwo przestało być słabe wobec silnych i silne wobec słabych i wreszcie sprawić by „untouchable” stali się karalni i skończyła się niemiecka medialna okupacja Polski! Panie premierze wstyd. Państwowa telewizja i państwowe spółki hojnie wspierają lewactwo i ich klony, a prawicowi artyści i organizacje walczące o rodzinę dostają od podległych panu instytucji ochłapy. Dużo pan mówi o wartościach chrześcijańskich w czasie wyborów, ale niedostatecznie dba o Polskość. Dla patriotów ma pan jedynie słowa i gesty, ale pieniędzmi i protekcją wspiera POstkomunę! Polacy Ojczyzny nie porzucą, ale tych, co z Polskości zrobili jedynie propagandową tubę do utrzymania się na stołku - bezkrytycznie wspierać nie muszą. Proszę wymienić niekompetentnych urzędników, którzy nie chcą lub nie potrafią dbać o Polskość. Niech Polska wreszcie Polska znaczy i sprawiedliwość dosięgnie POstkomunistycznych krętaczy. (Poza tym uważam, że) Kastę należy zniszczyć!
 • @@@@!
  Łukaszenko zabrał głos: "Mam siedzieć i czekać, aż wywrócą Mińsk do góry nogami?"..„Mam siedzieć i czekać, aż wywrócą Mińsk do góry nogami?” mówił w czasie piątkowej narady prezydent Alaksandr Łukaszenka. Jego zdaniem protesty w Mińsku organizują „ludzie z przeszłością kryminalną”. Inicjują to wszystko i organizują ludzie zza granicy. W pierwszych rzędach idą ludzie z przeszłością kryminalną, i to porządną powiedział Łukaszenka, cytowany przez telewizję państwową.
  Łukaszenka ocenił, że wielu funkcjonariuszy struktur siłowych ucierpiało w ostatnich dniach z powodu aktywności uczestników protestów. Oni wyszli, żeby ich bronić, a ci ich w plecy. Z nożami, na drogówkę. Przecież to jest specjalnie. My rozumiemy przecież, kto to robi wskazał prezydent. Po raz czwarty mówię rodzicom: zobaczcie, co robią wasze dzieci ostrzegł. Nie wychodźcie na ulice. Zrozumcie, że i was, i nasze dzieci wykorzystują jako mięso armatnie. Dzisiaj przyjechali tu już z Polski, Holandii, Ukrainy tej Otwartej Rosji (…). Już zaczęła się agresja przeciwko krajowi. A co ma robić człowiek wojskowy. Co ja mam robić? Mam siedzieć i czekać, aż Mińsk wywrócą do góry nogami. Dlatego trzeba się zatrzymać, wziąć się w garść i uspokoić się. I dać nam przywrócić porządek, rozwiązać sprawę tych, którzy tu przyjechali.

  Ps...Nie chciał zrobić pandemii takiej jak we Włoszech, to ma dym. Mafia chazarska go dopadła. Łukaszenka jako jedyny w Europie przywódca państwa odmówił łapówki od lewackiego WHO i żydowskiego Banku Światowego ponad 900 mln dolarów za wprowadzenie restrykcji podobnych jak we Włoszech….i oto odwet. Jeśli tym razem padło na Białoruś, to pewno nie da się już jej uratować przed komunizmem zachodnim, przyjdą i przemielą wszystko, jak u nas…
 • @kula Lis 69 08:32:26
  Zastanawiam się, czy chociaż czyta pan, to co wkleja i co komentuje? Po co bowiem wkleja pan pos dodanym przeze mnie komentarzem( będącym tłumaczeniem konferencji A.Łukaszenki z urzędnikami państwa) jakąś uproszczona tego wersję? I w jakim celu ciągle sączy pan w swoich tekstach antyrosyjskość???
 • Kolejna kolorowa rewolucja?
  No to po dzisiejszych 'wyznaniach' z USA wszystko, albo prawie wszystko jest jasne.
  Stany nie chca dopuscic do otwarcia North Stream 2.

  Tak kiedyś powstala Solidarność, żeby zablokować gazociąg jamalski.
  Historia sie powtarza.
  Ale jak opowiadaja rozni mędrcy, gdy historia sie powtarza to wtedy dużo wiecej kosztuje.
  A nasz biedny Duduś robi za Rydza Śmigłego?
 • Białoruska flaga.
  Ze strony Białorusinów przyjaznych Rosji jest projekt zmiany flagi na ... 

  Naturalnie to tylko projekt, który miałby łączyć symbole Rosji i Białorusi dwóch bratnich bliskich sobie narodów.

  https://m.neon24.pl/afae019baffd1c43097c605d32a6ea36,12,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej