Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2421 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

▪▪▪  Rosja jako mediator. ▪▪▪

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak, Rosja jako mediator w kwestiach sporów międzynarodowych. W sytuacjach narastająco marazmu między Unią - USA - CHINAMI. Rosji zależy na rozwoju a tym samym na współpracy i pokoju.

 

☆  Rosja jako mediator. ☆

 

 

■■  Rosja coraz pewniej przyzwyczaja się do nowej roli w polityce światowej. W ostatnich latach krąg najpotężniejszych światowych mocarstw, do których Rosja należy, powiększył się o nowych członków. Część byłych członków pozostała, inni już opuścili klub. Dawno minęły czasy, kiedy strefy wpływów podzielono za pomocą broni, a pozostały tylko wojny lokalne, w których handlarze bronią są bardziej zaangażowani niż dowódcy wojskowi.

W nowych warunkach rola mediatora dla Moskwy wydaje się najbardziej akceptowalnym rozwiązaniem. Dosłownie nasuwa się to w kontekście wydarzeń na Bliskim i Dalekim Wschodzie, a także w najodleglejszych zakątkach naszej planety między innymi w Wenezueli i w samym sercu Europy. Rosja wyraźnie świadoma własnych interesów, nawet w trudnej sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa, Rosja podąża wyznaczoną drogą.

Dlatego nie dziwi fakt, że czołowe kraje europejskie coraz bardziej skłaniają się ku wschodowi. Wszystkie przyczyny możliwych wewnętrznych nieporozumień były praktycznie bez znaczenia w momencie, gdy w 1945 r. Nad kopułą ówczesnego Reichstagu w Berlinie podniesiono Radziecką flagę. Wszystko, co nastąpiło, to pokojowe wyleczenie ran, a nie podżeganie do mściwej nienawiści, pogrzebanej wraz z milionami, którzy zginęli na tej okrutnej drugiej wojnie światowej.

■  Europejczycy co raz bardziej rozumieją, że nie mogą samodzielnie kontrolować stosunków między Stanami Zjednoczonymi, Rosją i Chinami. Są zmuszeni do pochylania się w czyimś kierunku, a Moskwa jest im obiektywnie bliższa w tej trójcy. Nawiasem mówiąc, wschodni sąsiad jest dla nich najbardziej akceptowalny z historycznego i kulturowego punktu widzenia. Po pospiesznym wycofaniu się Wielkiej Brytanii z europejskiej rodziny Niemcy i Francja pozostały w pewnym sensie bez ochrony. Stany Zjednoczone doznały w swojej wewnętrznej i zagranicznej polityce fiaska: zamieszki na tle rasowym, ogromna liczba przypadków koronawirusa bo ponad 4 miliony 338 tysięcy w Stanach Zjednoczonych,  zwłaszcza wśród biednych ludzi już jest ponad 149 tysięcy zmarłych ze względu na niski lub żaden poziom pomocy medycznej dla około 100 milionów biednych Amerykanów oraz lekceważenie pomocy dla personelu wojskowego jak pożar okrętu wojennego pod San Diego, którego nie można było ugasić przez kilka dni.

■ Także fakt, że ze względu na budowę rosyjskiego gazociągu NS'2 „Północny Strumień - 2 " Amerykanie kierując się wyłącznie tylko swoimi interesami musiały uciekać się do różnych sankcji (niezbyt udanych). Wszystko to doskonale dowodzi, że w Waszyngtonie wiele rzeczy dzieje się na zasadzie histerii i rusofobicznej nienawiści i chęci zniszczenia Rosji za wszelką cenę.

Władze w  Waszyngtonie zamiast scalać amerykańskie społeczeństwo to jak widać trwające w Stanach Zjednoczonych już od miesiący krwawe protesty sytuacja w USA ulega eskalacji i wszystko tam już pękło. Dziś świat patrzy na rozwój sytuacji w Stanach Zjednoczonych z przerażeniem i okazuje się że tak chętnie i zawsze z ogromnym rozgłosem przez USA ostro krytykowana Rosja za zaprowadzanie u siebie porządku na ulicach Moskwy czy w innych miastach w stosunku do podjudzonych przez amerykańską agenturę protestujących mieszkanców.  To okazuje się że gdy to dotyczy demonstracji odbywających się na terenie Stanów Zjednoczonych to do walki z demonstrantami angażowana jest nie tylko policja ale armia, gwardia narodowa strzelająca do protestujących ludzi w słusznej sprawie - ostrymi kulami tak by zabić, zamiast gazu czy wody.

■ Problemy pojawiły się i pojawiają się też w innych obszarach, po prostu o tym tam nie mówią. Bo to kwestia reputacji (reputacji i tak kompletnie zniszczonej na arenie międzynarodowej).

■  Pentagon podjął ostatnio decyzję o wycofaniu z Niemiec dziewięciu i pół tysiąca wojskowych, tłumacząc, że Berlin nie zgadza się na coroczne przeznaczanie na fundusz NATO środków w wysokości 2 proc. PKB. Decyzja brukselska potwierdziła jedynie niedawne zapewnienie prezydenta Francji Emmanuela Macrona, że ​​sojusz nie jest już gotowy do „bezwarunkowego” pośpiechu z pomocą któregokolwiek ze swoich członków. Zobowiązania USA w takich sytuacjach są nie tylko kwestionowane, ale praktycznie już nie istnieją.

 ■   W grę wchodzą Chiny.  ■

Moskwa jest zadowolona, ​​że ​​część uwagi jaką Waszyngton  „poświęcił” Chinom, jest teraz skierowana na Chiny. Rosja nie chce ingerować w cudze konflikty. Wręcz przeciwnie, w ich rozwiązaniu znajduje korzyści dla siebie. Czasy wielkich wojen skończyły się w momencie, gdy wszyscy ich potencjalni uczestnicy zaopatrzyli się w wystarczający arsenał broni jądrowej i pocisków, zdolnych do trafienia w dowolny punkt na kuli ziemskiej. I dla całego świata jedynym wyjściem stał się świat który potrzebuje dialogu i mądrości.

■  Współzależność Moskwy i Pekinu jest w tej sytuacji logiczna. Azjatycki gigant jak ďżin, podobnie jak niegdyś carska Rosja, przez wieki był zamknięty dla świata zewnętrznego. Żyli tam według różnych ale swoich własnych zasad, które pod wieloma względami przypominały system militarny. Jednak po licznych zamachach stanu, wewnętrznych starciach, wojnach, procesach komunistycznej epoki Mao Zedonga, to więcej jak tysiącletnie imperium wyrosło na państwo, które przejęło wszystkie zasoby technologiczne i społeczne mimo scentralizowanej "komunistycznej" władzy, chociaż wielu uważało, że tylko świat liberalnego kapitalizmu jest do tego zdolny.

■  Współczesna Rosja mimo poniesionych ciężkich ekonomicznych strat w okresie zdradzieckich rządów Jelcyna po rozpadzie ZSRR ale na szczęście dla Rosji  bo dzięki patriotycznej i ekonomicznej polityce prezydenta Putina zajmuje szczególne miejsce w świecie. Rosja jest wystarczająco niezależna i silna (żadne represje i sankcje nie podważyły Rosji i jej niezależnej polityki, przykład to: Syria, Ukraina i Wenezuela) Rosja jest wystarczająco silna, by pełnić rolę pośrednika, umiejętnie manewrującego między nowymi Chinami, miotającymi się Stanami Zjednoczonymi i Europą.  

W momencie, gdy jednobiegunowość szybko odchodzi w zapomnienie i potrzebny jest nowy, bardziej pragmatyczny sposób myślenia, stabilność staje się wartością główną. A świat zawsze postrzegał eurazjatycki (gin) ďżina jako niezmienne zjawisko. Od czasów carskich, a potem, w najtrudniejszych czasach wojen i rewolucyjnych przewrotów.

Ponadto współpraca między Moskwą a Pekinem od dawna jest przypieczętowana. Od wielu lat na wschodnich granicach Rosji obowiązuje porozumienie, zgodnie z którym strona chińska może angażować swoich obywateli by pracowali w przygranicznych regionach Rosji w rolnictwie i w rozwój przemysłu. Mogą nawet zakładać osady i budować liczne miasta.

■■■   Europa ma coś do przemyślenia ... gdyż jej całkowita zależność od decyzji Waszyngtonu we wszystkich kwestiach polityki zagranicznej, obronnej, wewnętrznej gospodarczej jest uwarunkowana na zasadzie amerykańskiej hegemonii i dyktatu bez uwzględnienia interesów państw Unii Europejskiej,. ■■■

 Doszło już do tego absurdu, że to Stany Zjednoczone, a dokładnie to amerykańska administracja w Waszyngtonie ma jedyne prawo określać z kim Europa może współpracować   i decyduje co wolno a co nie wolno kupować Europe na międzynarodowych targach, rynkach. Jakie surowce i w jakich warunkach i po jakiej cenie i w jakich krajach.

▪▪▪ Czy na tym ma polegać przyszłość "współpracy" państw nazywanych samych przez siebie, że są "wolnym i demokratycznym zachodnim światem" ? !. ▪▪▪ 

■  Rosja, nikomu nie narzuca swoich surowców, czy produktów w handlu zagranicznym. Nie szantażuje sankcjami i embargiem by wymusić kupno jej produktów. Nie uzależnia udzielenia pomocy swoim sojusznikom od tego ile procent z budżetu włożyli sojusznicy Rosji w swoje uzbrojenie i za ile zakupili w Rosji broń. Szanuje swoich partnerów handlowych i jest pewnym gwarantem w realizacji zamówień.

■  Jak widać, nadchodzi przebudzenie i przywódcy Francji i Niemiec nie są zupełnie pozbawieni rozumu i dostrzegają wręcz agresywną hegemonię ze strony Stanów Zjednoczonych we wszystkich kategoriach.

Przedstawiciele władz tych państw co raz częściej podnoszą głos krytyki i czynią nieśmiało ruchy w celu pewnego chociażby małego oswobodzenia się z szantażu i terroru wywieranego przez Stany Zjednoczone na Europę.

■ Jest to dla nich trudne ze względu na powiązania historyczne  by zdecydowanie powiedzieć amerykańskiej dyktaturze nie ! Dość!  

Już od 1945 roku zaraz po podziale Europy na dwa bloki (za zgodą USA, W.Brytanii i ZSRR) Zachód prowadził swoją politykę w oparciu o konfrontację i na straszeniu agresją ZSRR oraz komunizmem, który pozbawi możnych tego zachodniego świata miliardowych zysków i przywilejów. A po rozwiązaniu ZSRR i powstaniu na nowo Rosji, gdy okazało się że zainicjowana przez USA oraz państwa zachodnie próba całkowitego zniszczenia Rosji się nie powiodła (między innymi po przez jej podział na kilkanaście skłuconych państewek), mimo ogromnego przez Zachód wsparcia miliardami dolarów wywrotowych separatycznych ruchów jak np. despotów religijnych w Czeczenii.

■  To wówczas przy czynnym wsparciu ze strony Zachodu zaczęto organizować kolorowe rewolucje i wspieranie wszelkich masowych demonstracji w Rosji (5 kolumna z Niemcowem, Nawalnym) i w byłych republikach należących do ZSRR.  ■

Europa Zachodnia budzi się w nowej rzeczywistości,  w nowych realiach, chociaż jest ciągle jeszcze hamowana ze strony kilku państw byłego bloku wschodniego (Polski, karłowatych państewek bałtyckich i Rumunii oraz Bułgarii) i teraz chce współpracować z Rosją mimo trwającej od wielu już lat europejskiej solidarnej presji na Rosję w bezprecendensowej chorobliwej opartej na kłamstwach histerii przeciwko Rosji.

Po widocznych ze strony Zachodu odniesionych porażkach i całkowitej bezsilności, (Rosja nie ustąpiła zresztą bardzo słusznie ani w kwestiach Krymu , Donbasu, Syrii czy Wenezueli). Europa Zachodnia a przynajmniej jej najważniejsi liderzy zaczynają rozumieć własną głupotę i szkodliwe ich własne działanie przeciwko Rosji ze stratą dla Europy idącą w miliardach euro w kwestiach handlu i tym samym z ogromnymi stratami dla europejskiej ekonomii.

■■  Trudno jest jednak wyrwać się UNII EUROPEJSKIEJ ze szponów amerykańskiego orła  ■■.

 

Niestety Zachodnia Europa a obecnie Unia Europejska jest pod stałą presją USA. Fakty są takie że od 1945 roku jest uprawiana wroga antyrosyjska polityka i antyrosyjska propaganda.

Od 2014 roku pod dyktando USA trwa bez ustannie antyrosyjska histeria. Tak więc w wypranych mózgach u wielu liderów w Unii Europejskiej jest głeboko utwierdzona nienawiść do Rosji.

Więc dla nich będzie to bardzo trudne by zerwali łańcuchy zależności i przestawili swoje uprzedzenia na inne tory i zaczęli zachowywać się racjonalnie, pragmatycznie z korzyścią dla dobra własnego narodu który ponoć reprezentują ?

 

 ■■■   A może oni jako wasale reprezentują tylko i wyłącznie interesy hegemona USA ! ???  ■■■■

 

 

KOMENTARZE

 • WPS
  Niestety oceniam pana tekst na **, gdyż mnóstwo tu stereotypów i półprawd. Zauważam powszechną chorobę wśród wielu tutejszych komentatorów - albo skrajna wrogość i brak obiektywizmu w ocenie Rosji, albo naiwny bezkrytycyzm i tym samym kolportowanie nieprawdiwego obrazu wspólczesnej Rosji. Pana tekst się mieści w tym drugim nurcie ...niestety.
 • @stanislav 22:07:44
  Jesteśmy krajem rusofobów zgodnie z zaleceniami z góry . Salute https://www.youtube.com/watch?v=uO0y8rhGavk
 • @ Autor, all
  Ciekawe dlaczego Festung Europa tak się poddała amerykańskiej dominacji... Czyżby brak międzykontynentalnych pocisków balistyczych był bezpośrednią przyczyną...

  Ode mnie 5*
  Ukłony
 • @stanislav 22:07:44
  Co Pan tak przyskąpił gwiazdek? Czy zechciałby Pan przytoczyć cytaty z którymi się nie zgadza?
  Ukłony
 • @Autor, All
  USA i UK oskarżają Rosję o testowanie broni w kosmosie. Pewnie boją się o swoje zabawki i jakoś nie kwapią się do wyjaśnień po co wysyłają swojego X 37 na coraz to nowe misje...

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosja-przeprowadzila-test-broni-antysatelitarnej-w-kosmosie
 • @stanislav 22:07:44
  Nie ma problemu, to jest pana opinia. Każdy ma prawo sprawy oceniać po swojemu.
  Ja natomiast nie zgadzam się z pana opinią bo z moich obserwacji wynika że tak właśnie jest jak ja to opisałem.
  Już od 1945 roku ze względów różnic ustrojowych stosunek Zachodu do ZSRR był naładowany negatywnymi emocjami i wręcz jawną wrogością w obawie o interesy klasy reprezentującej wielki kapitał, kolonie. Następnie po demontażu ZSRR właśnie ze względu na politykę Putina dążącą do odbudowy potęgi kraju tak by uniezależnić Rosję od dominacji Zachodu i monopolu oraz zerwać hegemonię Stanów Zjednoczonych która opierała się na jednobiegunowości, Zachód ponownie uruchomił swój cały potencjał wrogości, oszczerstw i nienawiści oraz wszelkich nacisków przeciwko Rosji tak by zmusić Rosję do ustępstw oraz zahamować jej rozwój.

  Celem Stanów Zjednoczonych i amerykańskich wasali była bezgraniczna grabież surowców i słaba podzielona Rosja na wzór Jugosławii zdegradowanej do dzisiejszych mini państw bez żadnego znaczenia.

  Nie jestem rusofilem, tylko opieram się na moich własnych obserwacjach i analizach zaistniałych faktów.
 • @Repsol 22:55:42
  Rosja i Chiny...

  https://m.youtube.com/watch?v=rvQq9fAkPZU

  Pozdrawiam
 • @Jasiek 00:12:00
  Tak zgadza się, Rosja testuje taką broń która Stany Zjednoczone Ameryki i Chiny już przetestowały.

  Nie jest to żadną tajemnicą że USA pracuje nad bronią laserową właśnie w kosmosie.

  Dziękuję za link.

  Pozdrawiam :)
 • @Jasiek 23:54:38
  To są więzy jeszcze z okresu 1-WŚ i ooarte na strachu przed komunizmem po obaleniu caratu a wzmocnione po 2-WŚ oparte na strachu przed komunizmem :))

  A obecnie oparte na chęci zniszczenia Rosji w celu grabieży jej bogactw naturalnych.

  Zachód ten z tradycjami kolonialnymi zawsze chętniej grabił niż kupował i płacił.

  Pozdrawiam :)
 • @Alfax 00:44:25
  "To są więzy jeszcze z okresu 1-WŚ i ooarte na strachu przed komunizmem po obaleniu caratu a wzmocnione po 2-WŚ oparte na strachu przed komunizmem :))"

  Żeby to był jeszcze ruski "wynalazek" :-(
  Wymyślają głupoty, a potem sami się tego boją.
  I jeszcze ludzi na śmierć wysyłają.
  Teraz trwa operacja "korona-wirus" - ale "elity" zachodu już "zmądrzały" nie winą Rosji - winią... Chiny. Czyli znów im się "poprawiło" :-(
  Mam nadzieję, że udławią się własnymi kłamstwami.
 • @Alfax 00:35:58
  Znów będą protesty ze strony "przodującej demokracji":

  https://www.o2.pl/informacje/wyscig-zbrojen-trwa-rosjanie-oglosili-sukces-testow-nowej-broni-6536254556859168a

  Ciekawe czy Chińczycy to skopiują... ;-DDD
 • Pozdrowienia z wakacji :)
  Globalnie opis zgadza się z rzeczywistością.

  Trump czy Biden ? W kwestii atakowania Chin i Rosji bez różnicy. .
  Demokraci czy Republikanie ? W kwestiach polityki zagranicznej bez różnicy.

  Demokraci i Republikanie to jak POPIS.
  Jeden diabeł o dwóch imionach. lucyfer i belzebub.

  Pozdr. ;)
 • @Jasiek 03:15:54
  Jeszcze dużo wody upłynie w Missisipi niczym yankeesi zrozumieją że w razie amerykańskiej agresji na Rosję będzie to ich The End !

  Pastuchy z prerii Niech zapytają Napoleona i Hitlera jak sobie połamali na Rosji zęby :))

  Pozdrowienia z wakacji :)
 • @Monaco 09:15:15
  Wakacje w Polsce :)) lepsze niż w Chorwacji.

  https://3.bp.blogspot.com/-7FTXdoPEI7k/WS6OazN33SI/AAAAAAAACDE/VHu4GRe1eQM_IFDjwqs9M2AQmiKrvZ0dwCEw/s1600/jezioro%2Bwigry%252C%2Bsuwalszczyzna.jpg

  Polska , piękne jezioro Wigry :))
 • @Jasiek 03:15:54
  "elity" zachodu już "zmądrzały" nie winą Rosji - winią... Chiny. Czyli znów im się "poprawiło" :-(
  Mam nadzieję, że udławią się własnymi kłamstwami."

  To nie o to chodzi. Propaganda nie ma celu przekonanie myślącej mniejszości, tylko panowanie nad łatwowiernymi masami. Jedynym warunkiem "sukcesu" jest kontrola źródeł informacji i opinii.

  Głównym problemem takiej strategii, jest to że rządzący (będąc też ludźmi) w pewnym momencie zaczynają wierzyć we własną propagandę, a to może prowadzić do utraty realizmu i katastrofalnych decyzji.

  Karl Kraus powiadał: "Jak świat jest rządzony i doprowadzany do wojny? Politycy mówią dziennikarzom kłamstwa, i jak zobaczą je w druku, sami w nie wierzą".
 • Prawdziwe oblicze Rosji Putina
  ZSRR wkroczył do Polski,
  bo ,,najwyraźniej nie było innych wariantów’’.
  Latający cyrk Władimira Putina
  https://www.fronda.pl/a/zsrr-wkroczyl-do-polski-bo-najwyrazniej-nie-bylo-innych-wariantow-latajacy-cyrk-wladimira-putina,147849.html
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @JAM.M 10:30:26
  Kamerad @jam.m

  Fronda to pismo zażydzonego PISu.

  A tu fragmenty z umieszczonych tam komentarzy.

  " to tak jak z pisowska narracja o "żołnierzach wyklętych" większość to pospolici bandyci ale pisowska kłamliwa narracja zrobiła z nich bohaterów o pisowskiej narracji o ZDRAJCY Kuklińskim nie wspomnę"

  " Niemcy też weszły do Polski bo nie było innej opcji ale jest tak normalne, że towarzysze z Fronda-NWO o tym już nie piszą, byłoby to niezgodne z linią polityczną zażydzonego PIS-u i judeseja " !!!
 • @JAM.M 10:30:26
  Uwaga !

  Fronda to = Latający cyrk PISuarów !
 • @Pedant 10:30:07
  "Jak świat jest rządzony i doprowadzany do wojny? Politycy mówią dziennikarzom kłamstwa, i jak zobaczą je w druku, sami w nie wierzą".

  Chyba pasuje i tu:

  https://i.guim.co.uk/img/media/41d7a1a3dc2305c5662e098fab5b4e6c28c08cf9/0_237_4749_2849/master/4749.jpg?width=300&quality=85&auto=format&fit=max&s=253ad25d2dd273089525fe82dc2caff8

  źródło: the guardian
 • @Jasiek 11:10:48
  A to dopiero, granda ... ;)

  Ha ha, zamaskowany Trampek :))
 • @Monaco 09:37:03 :)
  No to cudowne wakacje.

  Ważne by służyły zdrowiu i wypoczynkowi.

  Pozdrawiam :)
 • Ot właśnie, na "zadany" temat relacji USA z Rosją i CHINAMI dostałem niedawną (21.07) wypowiedź Skretarza Stanu R. Pompeo
  Cytuję tytuł tej wypowiedzi i jej główne przesłanie w oryginale:

  Communist China and the Free World’s Future (July 23)

  Secretary of State M.R. Pompeo speech “By Way of Deception We make War” (Proverbs 24:6)

  YORBA LINDA, CALIFORNIA, Richard Nixon’s Museum

  https://ge.usembassy.gov/wp-content/themes/cms3/assets/images/default-blog-seal.png

  “We, the freedom-loving nations of the world, must induce China to change, just as President Nixon wanted. We must induce China to change in more creative and assertive ways, because Beijing’s actions threaten our people and our prosperity.”

  https://ge.usembassy.gov/communist-china-and-the-free-worlds-future-july-23/
 • @Jasiek 11:10:48
  ...
  Obecni politycy i niektórzy dziennikarze pracujący w mainstreamowych mediach przerośli mistrza Goebbelsa pod względem wielkości kłamstw które serwują milionom jako prawdę.

  Pozdrawiam :)
 • @Berkeley72 11:37:29
  Tak, to prawda. Z punktu widzenia Stanów Zjednoczonych Ameryki tak to brzmi.

  " My, kochające wolność narody świata, musimy skłonić Chiny do zmiany, tak jak chciał tego prezydent Nixon. Musimy skłonić Chiny do zmian w bardziej kreatywny i asertywny sposób, ponieważ działania Pekinu zagrażają naszym obywatelom i dobrobytowi ”.

  A jak widzą działania Stanów Zjednoczonych Ameryki kraje które są napadniete i okupowane i grabione ich surowce przez USA ? Takie jak Afganistan, Irak, Syria !

  Myślę że te wymienione kraje plus wiele jeszcze innych np. Iran, Wenezuela, Korea Północna widzą ogromne zagrożenie ze strony Stanów Zjednoczonych dla swoich obywateli i ich dobrobytowi.

  Każdy punkt widzenia jest w zależności od punktu siedzenia. ... .

  Za link dziękuję.
  Każda informacja jest w cenie by móc wyciągnąć wnioski.
 • @Berkeley72 11:37:29
  Warto jest sobie przypomnieć gdy z USA płyną płomienne deklaracje o wolności i dobrobycie amerykańskich obywateli,
  jaki to dobrobyt i jaką wolność zgotowali Amerykanie innym narodom odległym od USA granic o 5000 tysięcy kilometrów.

  https://i.wpimg.pl/O/640x421/i.wp.pl/a/f/jpeg/32705/zniszczenia_wojenne_afp_aleppo_640_1.jpeg

  https://static.polityka.pl/_resource/res/path/3d/5f/3d5f6c40-baf6-4d88-8b3c-344ce491cedc_f1400x900

  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/img/446/87/4468741_0:219:3500:2113_1000x541_80_0_0_17628e3076eec581a8aa9e83f6230a12.jpg

  A to tylko dlatego że te kraje nie życzył stać się neokolonią wolnego amerykańskiego i Zachodnio Europejskiego świata.

  A przecież nigdy nie zaatakowały ani Stanów Zjednoczonych ani żadnego kraju Europy.
 • @JAM.M 10:30:26
  Bez sensu.
 • @stanislav 22:07:44
  Putin na obrazku to Ogoniiok - prawilnyj słowianin.
  Takij ryżyj, kak książe Harry.
 • @JAM.M 10:30:26
  "ZSRR wkroczył do Polski,
  bo ,,najwyraźniej nie było innych wariantów’’."

  Innym wariantem było zajęcie całej Polski przez Niemcy - skrócenie dystansu do Moskwy, upadek ZSRR po szybkim zdobyciu Moskwy, nie zdobycie Berlina przez AC i LWP, a w rezultacie "ostateczne rozwiązanie kwestii polskiej" na terenie GG i wcielenie w życie "Generalplan Ost" czyli fizyczna likwidacja ponad połowy/wszystkich Białorusinów, Ukraińców, Litwinów, Łotyszy, Estończyków, Rosjan.
  Nie byłoby Polski, bo nie byłoby Polaków.

  Inny wariant? Zajęcie Berlina razem II RP w 1939. Wtedy bylibyśmy częścią ZSRR, który sięgałby po granicę z Francją lub Pireneje...
 • @morgan 12:20:07
  @---->>>>>>-------------------
 • @Talbot 12:51:37
  Talbot, cóż za "porywająca" argumentacja ;-)

  Usilnie pozdrawiam.
 • @stanislav 22:07:44
  Nie ma pan racji.
  Coraz częściej utwierdzam się w przekonaniu że jest pan "oryginalnym rusofobem".Jest jeszcze tak ewentualność że po prostu jest pan niczego nie rozumiejącym idiotą.Niech pan sobie wybierze któryś z tych dwu wariantów.
  Polska propaganda prowadzona od 30 lat (a może dłużej) prowadzona jest w taki że przeciętny (czyli większość) Polak niczego nie wie o Rosji.Czy inaczej:wie tyle samo co o Nowej Zelandii.
  Tyle że Nowej Zelandii polskie media udzielają uwagi okazjonalnie,zaś o Rosji mówią i piszą codziennie wszystkie media.Polscy "analitycy","komentatorzy" i inni,tak przekazują "informację" żeby niczego nie przekazać.
  Przeciętny polski odbiorca nie potrafiłby wymienić nawet dziesiątki najbardziej wpływowych rosyjskich polityków .Nie zna nazwisk najbardziej opiniotwórczych dziennikarzy.Pojęcia nie ma o tamtejszych mediach.Nigdy nie słyszał o najgłośniejszych wydarzeniach dotyczących wewnętrznej sytuacji społecznej (kulturowej,obyczajowej itd)

  Więc jeśli znaleźli się w polskim internecie ludzie którzy starają się bodaj w minimalny sposób zapełnić tę informacyjną otchłań to jest oczywiste że muszą uciekać się do sporych uproszczeń.Szkicować grubą kreską unikając półcieni.

  Aby napisać dajmy na to notkę o "polityce informacyjnej Echa Moskwy" to trzeba mieś bodaj cień nadziei że czytelnik wie:co to jest Echo Moskwy,do jakiego nurtu należy,wie to to Wenedyktow,Swanidze czy kilka innych ważnych nazwisk,że zna społeczne opinie na temat tego medium itd,itp

  To co do niedawna robił tu nijaki bezmetki było skandalem.Wyszukiwał niszowe: informacje,osoby i zjawiska a następnie podawał je jako pierwszoplanowe newsy.Podobnie choć mniej bezczelnie postępuje Talbot i pan drogi panie stanislav.
  Trochę to paradoksalne ale nie ma istotnej różnicy między panem a Talbotem.
 • Rzeczywiście pozycja Rosji jako "oficjalnego" wroga USA zmalała.
  Mój pogląd na to jest jednak inny, a mianowicie, USA potrzebują wroga jako celu politycznego i będą obecnie nim Chiny i Rosja w mniejszym stopniu. Potrzebuje go amerykański przemysł nastawiony na produkcję i sprzedaż broni.

  Prezydent Reagan poszedł w inną stronę i zaczął prowadzić rozmowy, układy ograniczające rozpowszechnianie broni i co się okazało? Ameryka zaczęła tracić na znaczeniu! Zjednoczone Niemcy stały się konkurencją!
  Obecny Pentagon nie robi takich błędów. Zerwano układy i rozmowy pokojowe. Trump wziął na siebie i zbudował nowe zagrożenie: Chiny i Iran. I o to właśnie chodzi aby był wróg i był strach. Nie jest potrzebny żaden mediator.
 • @Anna-PK 14:39:08
  "USA potrzebują wroga jako celu politycznego i będą obecnie nim Chiny i Rosja w mniejszym stopniu. Potrzebuje go amerykański przemysł nastawiony na produkcję i sprzedaż broni."

  ZSRR zazbroił się na śmierć... Nie sądzi Pani, że grozi to też USA? Sytuacja wewnętrzna nie jest za dobra. Zbrojeniówka chbya nie da rady pociągnąć całej gospodarki. Na świecie nie ma za dużo Polsk ;-) żeby kupować uzbrojenie na zaś, bez przetargu i bez offsetu..
 • Zmienia się sytuacja na Ukrainie. Putin z Zełenskim rozmawiają
  i dzisiaj od północy już obowiązuje zawieszenie broni na froncie w Donbasie. Już przedtem Zełenski sięgnął po ludzi z rządu Janukowicza. Coraz mniej jest narracji proamerykańskiej, a raczej bardziej proeuropejska, szczególnie, że UE przewidziała Ukrainie jakieś pieniądze.
 • Autor
  Podał Pan rzeczowe i rozsądne argumenty predysponujące Rosję do tej roli w dzisiejszym świecie. Pozwolę sobie je uzupełnić o jeszcze jeden o pierwszorzędnym znaczeniu: Putin osobowościowo jest najlepszym prezydentem jakiego Rosja miała kiedykolwiek, co sami Rosjanie dostrzegli już dość dawno, wybierając go przez wiele kadencji. Jest on nie tylko wytrawnym dyplomatą ale i człowiekiem psychicznie zrównoważonym, pragmatycznym, w przeciwieństwie przede wszystkim do Trumpa , histerycznego Macrona, pozbawionej błyskotliwości umysłu, mało przewidującej Merkel oraz totalitarysty Xi Jinpinga. Zwłaszcza polityka dyktatury i przemocy sankcyjnej w handlu zraziły do Trumpa całą Europę. Sprawy, które Trump załatwia wrzaskiem, pogróżkami, Putin potrafi zrealizować w białych rękawiczkach. Ponadto gospodarka starej Europy coraz lepiej odnajduje się we współpracy z Rosją.
  Ja tam gwiazdek nie poskąpię - 5*
 • @Anna-PK 16:54:39
  Pani Aniu, nie jestem pesymistą ani jasnowidzem ale ciemność jednakże widzę. Od 2015 roku po uzgodnieniu w Mińsku rozejmu i zawieszenia działań zbrojnych nikt inny jak bojówki z rozkazu Kijowa (junty neobanderowskiej) naruszały rozejm używając ciężkich dzial oraz dronów do dnia wczorajszego ostrzeliwując Donieck oraz inne rejony w Donbasie.

  Ten wynegocjonowany nowy rozem bedzie jedynie służyć do wzmocnienia kijowskich bandytów przez zaopatrzenie ich w jeszcze nowocześniejsze uzbrojenie finansowane przez reżim USA.

  Ten żydowski blazen który pod publiczkę glosił o pokoju i o zakończeniu wojny na Donbasie jest tylko marionetką pionem sterowanym przez kuratorów z USA. Jak długo ludzie będą naiwni i wierzyli "prezydentowi" którego im wybierają Amerykania ? !

  Pozdr. :)
 • @Anna-PK 16:54:39
  Uznam to za cud, jak zawieszenie broni przetrwa jeden tydzień góra dwa.

  Zeleński c miesięcy temu oznajmił (bo mu tak kazano) ze Ukraina nie zmieni konstytucji ( chociaż ma taki obowiązek gdyż jest to uzgodnione w Mińsku. 2015 roku) by Donbas uzyskał status szerokiej autonomi z prawem do własnego rządu i własnej policji.

  Pozdr. :)
 • @Monaco 11:01:41
  Że Fronda jest tubą PIS-u to nie odkrycie
  Ale co bełkocze Putin to właśnie życie
  Mnie nie dziwi bo znam takie dzikie postacie
  Co pragną wieszać niewygodnych na krawacie
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @Monaco 17:34:34
  "Ten wynegocjonowany nowy rozem bedzie jedynie służyć do wzmocnienia kijowskich bandytów "

  Majdanowcy słabną. Ich główna partia dostała w wyborach 8%.

  Ostatnie sondaże wskazują, że popularność Putina i Łukaszenki przewyższyła Zieleńskiego.

  Po poprzednim Majdanie, gdy do władzy doszli Juszczenko i Tymoszenko, minęło kilka lat i majdanowcy zostali odsunięci.

  Ukraina ma swoją specyfikę.
 • @morgan 12:20:07
  Bez sensu dla niemyślących
  W media wpatrzonych gorących
  Lód chłodzi wszystko dokładnie
  Więc niech Tobie to wypadnie
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @Jasiek 14:07:48
  Czyli nas by nie było!
  Pod batem by się żyło
  Tak też było w przeszłości
  Czego dowodem kości
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @JAM.M 17:55:57
  Przypominam umysłowy inwalido że stan bycia "gorącym" lub "zimny"
  jest pożądany.

  /Znam uczynki twoje, żeś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący! A tak, żeś letni, a nie gorący ani zimny, wypluję cię z ust moich./

  To wariant optymistyczny bo mam wrażenie że takich jak ty nie wypluje a wysra.
 • @Pedant 17:54:43
  Czas pokaże, ale po Juszczence nie było amerykańskiej okupacji Ukrainy i działały wsztstkie partie.

  Obecnie mogą działać tylko te proamerykańskie.
  Prawdziwa opozycja jest wymordowana a resztki siedzą we więzieniach lub nie mają prawa do działalności opozycyjnej.

  Partia Regionów i komunistyczna są zakazane. A i tak wybory są fałszowane.

  Pozdr. :)
 • @ikulalibal 14:19:52
  " To co do niedawna robił tu nijaki bezmetki było skandalem.Wyszukiwał niszowe: informacje,osoby i zjawiska a następnie podawał je jako pierwszoplanowe newsy"

  Ten bezmetki czy jak mu tam, był chyba etatowym pracobiorcą TVPis. Często jego wypociny były publikowane w Telegazecie na TVPis !
  Jednym słowem pisowski trrol.


  Pozdr. :)
 • Na Ukrainie tylko korupcja się nie zmienia. Reszta jest zmienna.
  Brak jest pieniędzy i wszystko się sypie. Obecnie ciemności opanowały Kijów i nawet metro jest nieruchome.

  Cztery partie polityczne mogą wejść do Rady Najwyższej, parlamentu Ukrainy, w jesiennych wyborach samorządowych.
  Partia Sługa Narodu jest liderem wśród tych, którzy zdecydowali się i zamierzają głosować na swoją ulubioną partię (28%) - wynika z ankiety przeprowadzonej przez Rating Sociological Group.
  Za nią plasują się Platforma Opozycji - Partia Na Rzecz Życia (16%), Europejska Partia Solidarności (14%) i Partia Batkiwszczyna (10%). Około 4% poparłoby Partię Radykalną.
  Wybory nie obejmą Donbasu; trwają negocjacje warunków do spełnienia.
 • @viridiana 17:32:57
  Często spokojnie obserwuję wydarzenia na arenie międzynarodowej. Korzystając z różnych źródeł.

  Prezydent Putin, w stu procentach uchronił Rosję od rozbicia i spenetrowania przez Stany Zjednoczone i amerykańskich wasali.

  Poza tym, zrobił co mógł w celu modernizacji gospodarki oraz sił obronnych Rosji zwłaszcza po nałożeniu przez Zachód dyskryminacyjnych bezprawnych sankcji.

  Sam całkiem legalny i bezkrwawy powrót Krymu do macierzy do Rosji
  to w dużej mierze wspólny sukces żyjących Rosjan na Krymie i Putina,

  Pomoc dla Donbasu i udzielona ochrona przed neobanderowską juntą nielegalnie rządzącą Ukrainą to też w dużej mierze jego zasługa.
  Popełnił ten błąd że powstrzymał ofensywę powstańców po klęsce ukropów w Debalcewo i że nie uznał tych dwóch republik chociaż w referendum ponad 80% było glosów za niepodległością a następnie za połączeniem Donbasu z Rosją.

  Mimo tych błędów dla milionów Rosjan Putin będzie jedynym prezydentem który też ukrócił demontaż Rosji i zlodziejstwo i bezprawie oligarchów.
  Część uciekła z rabowanymi Rosji miliardami do Izraela a część do GB i Stanów Zjednoczonych czy poprostu na Zachód.

  Pozdrawiam :)
 • @Anna-PK 16:54:39
  27.07.2020

  Jak wygląda rozejm?

  Ukraina pragnie eskalacji w Donbasie i przyciąga siły specjalne - oświadczenie armii DRL 27.07.2020 r. - 18:21

  Pomimo porozumień osiągniętych 22 lipca 2020 r. Podczas rozmów Trójstronnej Grupy Kontaktowej w Mińsku strona ukraińska ze wszystkich sił próbuje zerwać pokój w Donbasie.

  Zostało to ogłoszoe w dowództwie armii DRL.

  „Niezadowoleni z kursu Zełenskiego w kierunku pokojowego rozwiązania konfliktu, protegowani Poroszenki i opozycja zarzucają nam mityczny ostrzał po ogłoszeniu całkowitego zawieszenia broni.

  Dziś na odprawie dowódca tzw. "OOS" ogłosił rzekomo zarejestrowany ostrzał ze strony DRL w pierwszej godzinie po wejściu w życie dodatkowych środków kontrolujących reżim nieograniczonego zawieszenia broni obowiązujący od 27 lipca 2020 r.

  Wypowiedź ta jest kolejną prowokacją informacyjną ze strony ukraińskiej, mającą na celu destabilizację sytuacji.

  Jednostki milicji ludowej DRL ściśle przestrzegają swoich zobowiązań.

  Ściśle przestrzegamy umów i po raz kolejny deklarujemy, że jesteśmy za pokojem na naszej ziemi!

  Wzywamy międzynarodowych obserwatorów i opinię publiczną do zmuszenia wojskowo-politycznych przywódców Ukrainy do zaprzestania prowokacyjnych działań i rozpowszechniania fałszywych informacji oskarżających DRL i ŁRL ”- czytamy w oświadczeniu oficjalnego przedstawiciela Departamentu Milicji Ludowej DiŁRL.

  Departament Milicji Ludowej Donieckiej Republiki Ludowej po raz kolejny potwierdza, że ​​nakaz wykonania zawieszenia broni został przekazany wszystkim żołnierzom DRL.

  W komunikacie dowództwa odnotowano, że w związku z porozumieniami osiągniętymi 22 lipca 2020 r. Podczas negocjacji Trójstronnej Grupy Kontaktowej w Mińsku Milicja Ludowa DRL dąży do całkowitego zawieszenia broni.

  „W imieniu szefa Donieckiej Republiki Ludowej wydano odpowiedni rozkaz który został przekazany wszystkim oddziałom i każdemu żołnierzowi.

  Ponadto dowódcy wszystkich dywizji poinstruowali personel.
  Dowódcy na całej linii kontaktowej w każdym pododdziale monitorują realizację osiągniętych porozumień.

  W przypadku agresji ze strony kijowskiej junty, wroga obrońcy Donbasu czyli Armia Ludowa DRL / ŁRL po otrzymaniu stosownego rozkazu jest gotowa do podjęcia odpowiednich działań - w celu odparcia wroga, podkreśla w komunikacie szef DRL.

  Pozdrawiam :)
 • @Anna-PK 20:05:48 // neobanderowców nie interesuje pokój. //
  Nowy Majdan? Parlament składający się z neobanderowców wzywa Ukraińców do wzięcia udziału w protestach przeciwko „kapitulacji” 27.07.2020 - 19:00

  Deputowana ludowa „Solidarności Europejskiej” Sofia Fedina wezwała wojsko, lekarzy, ochotników i zaniepokojonych obywateli, by protestowali przeciwko „kapitulacji” w całym kraju.

  Opublikowała odpowiednią wiadomość wideo na swojej stronie w sieci społecznościowej.

  Zwolennicy Poroszenki nazywają zawieszenie broni ogłoszone w Donbasie kapitulacją.

  Zaapelowała do Ukraińców, zachęcając ich do przystąpienia o godz. 19:00 do akcji w swoich miastach w celu wyrażenia swojego stanowiska.

  „Rozwinęliśmy naszą armię i dziś jesteśmy gotowi jej użyć. - Fedina zwróciła się do swoich zwolenników z ognistym przemówieniem.

  Jednocześnie w komentarzach dotyczących jej wpisu czytelnicy zadali logiczne pytanie - czy lider Europejskiej Solidarności Petro Poroszenko wyjdzie na protest w Bodrum. Godzinę później nie było odpowiedzi.

  Na apel Fediny odpowiedział zastępca "Sługi Narodu" Maksim Buzhansky.

  „Sofia Fedina zaapelowała do obywateli, w tym do wojska, o przyłączenie się do protestów przeciwko dosłownej realizacji porozumień mińskich podpisanych przez przywódcę UE i Poroszenkę".

  "Odłóżmy na bok ten słodki dualizm, ale Sofia powinna pamiętać, że wezwanie żołnierzy do nieposłuszeństwa dowódcom jest, delikatnie mówiąc przestępstwem".

  " Nawiasem mówiąc, za coś podobnego za Poroszenki spędził kilka lat w więzieniu Kotsaba, Sofia prawdopodobnie po prostu nie wie co czyni"

  To są tylko fragmenty reakcji na obecną panującą tam sytuację.
 • @Monaco 17:41:16 Nienawiść spadkobierców UPA.
  To są ludzie którzy w swojej nienawiści zamordowali by swojego brata i swoją siostrę.

  Walcz z Rosją, nie z patriotami ”: pod oknami Zełenskiego rozpoczęła się akcja„ kanonierki ”przeciwko pokojowi w Donbasie 27.07.2020 - 19:43

  Akcja protestacyjna „Nasza armia gwarantem pokoju, a Rosja okupantem” rozpoczęła się pod Kancelarią Prezydenta Ukrainy przy ul. Bankowej w Kijowie. Jej organizatorem jest partia Petra Poroszenki "Solidarność Europejska".

  Do tej pory w rajdzie bierze udział około 400 uczestników, w tym spory udział dziennikarzy. Prelegenci grają patriotyczną muzykę, a policja egzekwuje rozkaz, sprawdzając zawartość toreb przy wejściu na plac przed Kancelarią Prezydenta.

  Tylko artysta Siergiej Poyarkov jest nadal na miejscu.

  Przedstawiciele młodzieżowego skrzydła Eurosolidarity rozłożyli plakaty. ”, „Walcz z Rosją, a nie z patriotami”.
  Grożą że Żelenskiego czeka los Janukowycza.

  Niektórzy protestujący przyszli w koszulkach z napisem „Surrender Resistance Movement"

  I mają wsparcie finansowe z Zachodu łącznie z przedstawicielami z "polskich mediów" i rządzących Polską w interesie neobanderowców Ukrainą.

  Pozdrawiam.
 • @ikulalibal 18:13:03
  Dla zdrajców jak najbardziej pożądany
  Obyś nie stał się na piekło skazany
  Bo stamtąd już wyjścia nie ma biedaku
  Ty właśnie jesteś na tym dzikim szlaku
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże i Oświeć
 • @JAM.M 10:30:26
  Jeszcze troche i sie dowiemy, ze to Stalin z Beckiem polowali na żubry w Puszczy Bialowieskiej. A w wolnych chwilach Stalin gral w remika z Adolfem.
  Bo juz niektorzy, to nawet tego nie chca wiedziec, ze Brześć zajęli Niemcy i Sowieci tam wkroczyli i przegonili Niemcow.
  Widac niektorym polskim historykom nie przeszkadza wkroczenie Niemcow do Brzescia.
  No i jeszcze sie dowiemy, ze Lord Curzon, który nam zabral Lwów, byl sowieckim komunista urodzonym w podmoskiewskim kołchozie.

  Właśnie sie dowiedzielismy, ze Madonna opowiada, jak to w Rosji ja prześladowali bo bronila praw gejów i dostala mandat na milion dolarow.

  Mnie sie bardzo ta historia spodobala, bo w Rosji homoseksualizm akurat nie jest nielegalny, natomiast paradowanie po ulicach i szerzenie homoseksualizmu wsrod dzieci i młodzieży jest rzeczywiscie zabronione.

  Bardzo ładną historie wymyslili w Anglii; w szkołach wprowadzono specjalny program dla młodzieży szkolnej o 'najokrutniejszym czlowieku na calej naszej planecie." A tym najniebezpieczniejszym osobnikiem jest wlasnie Wladimir Putin.

  Madonna nalgała, ze ja w Rosji ukarali mandatem na 1 milion dolarow za to, ze opowiadala o prawach homosesualistow. (Moze teraz poleci z tym odczytem do Arabii Saudyjskiej)

  Madonna LIES about getting fined A MILLION DOLLARS in Russia for speaking up about gay rights – what else is new? — RT USA News
  https://www.rt.com/usa/495431-madonna-lies-russia-million-gay/

  W Anglii przygotował wydzial oświaty specjalną propagande dla dzieci.
  W programie pogadanki na temat okrutnego Putina i bezwzględnej Rosji.

  Propaganda for kids: UK govt-backed ‘news’ site teaches children about ‘ruthless’ Putin & ‘shameless’ Russia — RT UK News
  https://www.rt.com/uk/495798-school-propaganda-russia-putin/

  Nie chodzi o to czy ktoś jest rusofobem czy rusofilem.
  Chodzi o tzw. studium comparativum:

  - Ile jest rosyjskich baz miitarnych na swiecie w porównaniu z USA?
  - które kraje w Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie w Ameryce Łacińskiej byly zbombardowane przez Rosje a ile przez USA?.
  - kiedy USA zwróci Rosji Alaske ?
  - kiedy USA przestanie bombardowac Afghanistan, odbuduje East Timor i wyplaci i odszkodowanie wojenne za zbombardowanie Hiroszimy i Nagasaki bomba nuklearna; i za bombardowanie Serbii bombami ze zubożonym uranem i kiedy oczysci Laos z min?

  80 milionow niewypałów pozostawionych w Laosie przez Amerykanow.
  (A kiedy Amerykanie zdążyli bombardowac Laos?) Zginęło juz wiele dzieci.
  Przeciez Amerykanie nigdy nie byli w konflikcie z tym malutkim krajem
  CNN:
  Laos: Legacy of 80 million unexploded US bombs - CNN
  https://edition.cnn.com/2016/09/05/asia/united-states-laos-secret-war/index.html
 • @Tiamat 15:22:45
  Tak to wszystko o czym Pani tu pisze jest prawdą przed którą zamknięte są stalowe bramy umysłów osób nie akceptujących faktów czyli prawdy.

  Są wręcz zabarykadowani i będą bronić swoich kłamstw do ostatniego tchu. Bo zaakceptowanie udokumentowanych faktów które są na niekorzyść ich świata opartego na kłamstwie zburzy ich świat i zamieni w ruiny.

  A przekaz faktów jest bardzo prosty, ma za zadanie ukazać ludziom tylko i wyłącznie prawdę by na tej podstawie ocenili rzeczywistość która ich otacza. Nic poza tym.


  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @JAM.M 09:22:04
  Ciekawe, ze ta okrutna Rosja jest drugim państwem na swiecie o najwiekszej liczbie emigrantow i pryznawaniu obywatelstwa rosyjskiego.
  I nikt tych emigrantow nie wsadza do klatek ani nie nie wyzywa i nie oczernia.
  Uciekaja do Rosji nie tylko 'wyzwoleni spod sowieckiego buta' obywatele Ukrainy, i innych byłych republik sowieckiech. Do Rosji wyemigrowalo duzo obywateli państw zachodnich, w tym amerykanscy sportowcy, farmerzy z Poludniowej Afryki, a takze obywatele Francji, Wloch, Niemiec a nawet Australii.

  Jakos sie nie boja okrutnej Rosji i okrutnego Putina.
  Ilosc cudzoziemców, ktorzy otrzymali rosyjskie obywatelstwo juz w pierwszej polowie tego roku sie podwoila, gdy tylko Rosjane zlagodzili kryteria emigracyjne.
  Number of foreigners granted Russian citizenship DOUBLES in first half of year after naturalization laws relaxed — RT Russia News
  https://www.rt.com/russia/495984-russia-naturalization-citizenship-doubled/
 • @Tiamat 15:52:02
  Największym zagrożeniem dla stabilnej sytuacji w Rosji są w obecnej Rosji oligarchowie - liberałowie, którym jest nie po drodze z suwerenną Rosją dbającą o interesy narodowe takie między innymi jak socjalne i obronne ... .
  Oni najchetniej zdradziliby Rosję, Krym i Donbas by móc przez zniesienie sankcji jeszcze bardziej się bogacić i współrządzić światem ale tylko z korzyścią dla siebie. 

  Dla nich bogactwo i przynależność do najbogatszych elit, miejsce na liscie Forbes jest nadrzędnym celem oraz lokata nagrabionych miliardów $$ na zagranicznych kontach. A to wszystko kosztem wysiłku ludzi pracy to ich wizja przyszłości. 

  Okradanie ludzi pracy i zdrada ojczyzny to dla liberałów z miliardowymi majątkami żaden problem.

  Pozdrawiam :)
 • @Alfax 15:47:39
  "zamknięte są stalowe bramy umysłów ... zaakceptowanie udokumentowanych faktów które są na niekorzyść ich świata opartego na kłamstwie zburzy ich świat i zamieni w ruiny"

  Nie rozumieją, że nic nie stracą. Otwarcie się na rzeczywistość jest jak wyjście z klatki.
 • @Pedant 16:46:15
  " Nie rozumieją, że nic nie stracą. Otwarcie się na rzeczywistość jest jak wyjście z klatk ".

  Tak to jest, że niektórzy wolą pozostawać w umysłowej zamkniętej klatce, gdyż czują się bezpieczni i łykają wszystkie serwowane im kłamstwa i wszystko co im tylko odpowiada byle nikt nie próbował ich wyzwolić i pokazać realną prawdziwą rzeczywistość.

  Pani Tiamat napisała o praniu mózgów dzieciom w GB:

  " W Anglii przygotował wydzial oświaty specjalną propagande dla dzieci.
  W programie pogadanki na temat okrutnego Putina i bezwzględnej Rosji.

  Propaganda for kids: UK govt-backed ‘news’ site teaches children about ‘ruthless’ Putin & ‘shameless’ Russia — RT UK News
  https://www.rt.com/uk/495798-school-propaganda-russia-putin/"

  Więc czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość ... . Wiadomo :)

  Pozdrawiam :)
 • @Tiamat 15:52:02
  Twoja manipulacja jest dla bezmózgowców!
  A mnie jest bliżej do Naszych Polskich sportowców!
  Skoro czujesz się niewolnicą rusofilką
  Masz okazję zadowolić się jedną chwilką

  Zabierz paszport do Rosji , a tam Ciebie przyjmą
  Wszystkie radości z Ciebie też stopniowo wyjmą
  Byliśmy pod ich okupacją i niemiecką!
  Gwałtów, mordów przeżyliśmy metodą świecką
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
  PS.
  Do 12 listopada, bo wtedy coś Rosji wypada
 • @JAM.M 17:39:22
  Zamiast zmieniac temat dyskusji i iuzywac prostackich wycieczek osobistych, sprobuj udowodnic gdzie napisałam nieprawde i sprobuj udowodnic mi oszustwo, zamiast oskarzac o manipulacje.
  Widac nie potrafisz wytlumaczyc swoich insynuacji. I nie potrafisz sformulowac zadnych konkretnych argumentow.

  A teraz sproboj odpowiedziec choc na jedno pytanie nie uzywajac wyzwisk i infantylnych porad gdzie powinnam zabrac swoj paszport.

  Te pytania ponizej - nie ja ukladalam. Chodza w sieci od dawna i czekaja az jakis piewca imperializmu zachodniego kulturalnie odpowie choc na jedno pytanie nie uzywajac wyzwisk.

  Czy to Rosjanie ...?

  Garść trudnych pytań do oszołomów i zmanipulowanych: Jeżeli Ty również boisz się „rusków”, uważasz Putina za krwiożerczą bestię, masz przekonanie, że to Rosja łamie prawo na Ukrainie, a nie zachód, przeczytaj poniższe pytania i sam sobie odpowiedz kto to wszystko robi:

  1.Czy są Rosjanami panowie Soros i Sachs, autorzy „Planu Balcerowicza”, którzy wyprowadzili z polski kilkaset miliardów dolarów?
  2.Czy to może za prośbą lub pomysłem innych Rosjan, Polska dokonała po 1980 roku tej „transformacji ustrojowej i gospodarczej”, której efekty widzimy dzisiaj?
  3.Czy to Rosjanie za marne grosze wykupywali perły polskiego przemysłu?
  4.Czy to z winy Rosjan pozbyliśmy się naszego przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i wielu innych?
  5.Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady pracy za kilka procent ich faktycznej wartości, aby je pozamykać, zwolnić ludzi i wywieźć sprzęt za granicę?
  6.Czy to Rosjanie wykupili polskie banki i czy to rosyjskie banki obecnie wysysają z Polaków ich ciężko zarobione pieniądze w tej neo-kolonii zwanej III RP?
  7.Czy to Rosjanie zabronili nam dofinansować stocznie?
  8.Czy to Rosjanie kazali nam zalewać szyby kopalniane, aby nigdy więcej ich już nie użytkować?
  9.Czy to Rosjanie kazali pozbyć się naszych cukrowni?
  10. Czy to Rosjanie zniszczyli nasze rolnictwo i rybołówstwo?
  11. Czy to Rosjanie kazali wprowadzać i podwyższać zbrodnicze podatki, oraz nie pozwalają na ich obniżkę?
  12. Czy to Rosjanie wydają wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki?
  13. Czy to Rosjanie wprowadzili do naszego kraju pięćdziesiąt hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa?
  14. Czy to Rosjanie mają pretensje terytorialne w stosunku do nas i czy to oni wykupują ogromne połacie polskiej ziemi (szczególnie na Warmii i Mazurach)?
  15. Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?
  16. Czy to Rosjanie zniszczyli, a następnie przymierzają się do wykupienia polskiej kolei?
  17.Czy to Rosjanie chcą prywatyzować nasze lasy?
  18.Czy to Rosjanie wykupili nasze wodociągi i elektrownie?
  19.Czy to Rosjanie i ich koncerny niemalże za darmo mają koncesję na wydobywanie w Polsce wszystkiego, co posiada nasza ziemia?
  20.Czy to Rosjanie zniszczyli Wojsko Polskie doprowadzając je w stanu w którym na sto tysięcy ludzi przypada około dziesięciu tysięcy prawdziwych, potrafiących cokolwiek żołnierzy?
  21. Czy to Rosjanie roszczą sobie prawo do decydowania o naszej przyszłości, często wbrew naszej Konstytucji i prawom uchwalanym w naszym kraju?
  22.Czy to Rosjanie wysyłali naszych żołnierzy na głupie wojny w Iraku i Afganistanie?
  23.. Czy to Rosjanie wysyłają naszych żołnierzy do Libii, Czadu czy Mali, by walczyli o ich roszczenia do obecnych tam złóż złota i ropy?
  24. Czy to na potrzeby Rosjan utworzono GROM?
  25. Czy to do Rosjan pielgrzymują wszyscy polscy politycy, by kiwać się pod murami Kremla obiecując strategiczne partnerstwo szefom rosyjskiego wywiadu?
  26. Czy to Rosjanie mają w posiadaniu patenty na GMO i zmuszają nas do wprowadzania tej trucizny?
  27. Czy to Rosjanie zmuszali nas do kupowania szczepień na świńską czy ptasią grypę?
  28. Czy to Rosjanie spryskują chemikalia nad naszymi głowami i wzruszają ramionami na fakt, że wymiera przez to światowa populacja pszczół?
  29. Czy to Rosjanie panoszą się po naszym kraju, roszcząc sobie prawa do wszystkiego co się w nim im spodoba?
  30. Czy to paszporty Rosjan upoważniają do „odzyskiwania” kamienic lub ziemi ornej?
  31. Czy to GRU kręci się po naszym kraju z żołnierzami uzbrojonymi w broń maszynową, z wycieczkami młodych Rosjan, którym pokazuje się miejsca „kaźni Rosjan” i „polskich morderców”?
  32. Czy Rosjaninem jest Jan Tomasz Gross i czy Rosjanie ukuli stwierdzenie o „mordercach Polakach w Jedwabnem” czy o „polskich obozach koncentracyjnych”?
  33.. Czy to Rosjanie dają nam przykład kraju o bezkarnych służbach bezpieczeństwa, które mają prawo do zastrzelenia, torturowania, oraz inwigilowania każdego obywatela?
  34.Czy to od Rosjan wychodzi przykład ułatwiania aborcji dla rozrywkowych panienek, legalizacji i tłumaczenia zboczeń (w tym pedofilii), oraz beztroskiego życia bez zasad i reguł, co niszczy całą cywilizację łacińską?
  35. Czy to Rosjanie są największymi na świecie producentami i handlarzami narkotyków?
  36. Czy to GRU w interesie swoich wojen narkotykowych doprowadza do degeneracji i wyniszczania całych pokoleń?
  37. Czy to Rosjanie bombardują kilkadziesiąt krajów członkowskich ONZ?
  38. Czy to Rosjanie namawiają nas do legalizacji narkotyków bądź eutanazji?
  39. Czy to Rosjanie otaczają inne kraje murami i odcinają im dostęp do wody pitnej?
  40. Czy to Rosjanie wjeżdżają buldożerami w osiedla mieszkalne przedstawicieli innej religii?
  41. Czy to Rosjanie mogą bezkarnie ignorować ponad siedemdziesiąt rezolucji i kar ONZ?
  42. Czy to Rosjanie nie podpisali traktatu o nierozpowszechnianiu broni jądrowej mimo posiadania ogromnych jej ilości?
  43. Czy to Rosjanie nie posiadają własnej konstytucji, ani granic?
  44. Czy to Rosjanie prowadzą politykę eugeniczną sterylizując kobiety innego koloru skóry, zmuszając je do aborcji, czy wyganiając z ich kraju?
  45. Czy to Rosjanie nieustannie od lat prowadzą kosztujące ich podatników biliony dolarów wojny?
  46. Czy to Rosjanie wywołują non stop rewolucje w innych krajach i doprowadzają do obalania demokratycznych rządów?
  47.Czy to Rosjanie każą nam płacić sześćdziesiąt pięć miliardów odszkodowań?
  48. Czy to Rosjanie zrzucają bomby z zubożonymi uranem na tysiące niewinnych cywilów?
  49. Czy to Rosjanie organizują zamachy mające stanowić prowokacje do kolejnych ich wojen, bądź coraz to większej inwigilacji obywateli?
  50.Czy to Rosjanie doprowadzili do biedy i ludobójstw w całej Afryce np. prowokując wojnę domową w Kongo albo rewolucję w RPA, gdzie tylko wyczuli złoża czegoś wartościowego?
  51.Czy to Rosjanie nasyłają nam imigrantów z Afryki?

  I moje pytanie:
  Czy to Rosjanie pomagali nam mordowac Serbow i utworzyc dwa panstwa islamskie w Europie?
 • @Tiamat 02:49:20
  Szanowna Pani.

  Ten czy też jakiś inny ślepo nienawidzący Rosji nie odpowie rzeczowo na żadne Pani pytania ani argumenty.

  Tego rodzaju ludzie mają w sercu głęboko zakorzenioną nienawiść samego szatana, diabła czy lucyfera czy jeszcze innej formy zła a to jest toksyczny jad który zabił w nich samych poczucie sprawiedliwości w kwestiach podstawowych jak uczciwość i przyzwoitość.

  Szkoda czasu i wysiłku, tym bardziej gdy taki ktoś bezcześci za każdym razem używając w swej hipokryzji " szczęść Boże "

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @JAM.M 17:39:22
  O co chodzi?
  By zamiast przedstawić swój punkt oparty na faktach i argumentach zamienić wymianę informacji, poglądów na ataki personalne !

  To proszę sobie przeczytać mój tekst ktory mam umieszczony na samej górze przy moim avatar

  " Każdy ma prawo krytykować, oby to była merytoryczna krytyka ".

  Jest wyraźnie zaznaczone ( merytorycza krytyka ) !

  A to oznacza dyskusja tylko na rzeczowe dotyczące tematyki argumenty !

  Napady ad personam nie mogą mieć tu miejsca !
 • wyrwa pod nogami
  ,,,,,
  Już nastąpiło całkowite pęknięcie gruntu.

  https://cdn.i-scmp.com/sites/default/files/styles/768x768/public/d8/images/methode/2019/03/15/bc97a5fc-46be-11e9-b5dc-9921d5eb8a6d_image_hires_163644.jpg
 • @Tiamat 02:49:20
  Czy Ty nie piszesz z ruskiej ambasady?
  Ale nie dla mnie są takie tyrady!
  Nie ubliżyłem Tobie lecz oceniam
  Ja biedny jak Ty tematu nie zmieniam

  Mnie interesują ci okupanci!
  Co gnębili moich przodków, nie tamci
  Jestem Polakiem, nie żydem, czy ruskiem
  Więc połącz się lepiej z germańcem Tuskiem
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże i Nawróć
 • @Alfax 06:35:20
  Możecie sobie peany słać do woli
  To Prawda was przeciwników Polski boli
  Nie odpowiadam na te mydlenia oczu
  Nie stoję też jak niemota na uboczu

  Rosja okupowała Polskę przez wieki
  Nie pomogą tu żadne sowieckie leki
  Mnie interesuje los mojej Ojczyzny
  Nie podsuwane anty amerykanizmy
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @JAM.M 11:17:25
  Ty, wierszokleta - tylko głowa nie ta:

  A to moze tez twoj wierszyk ?:

  'Kocham beton kocham atom
  A nad zycie kocham NATO'

  Japończycy sami na siebie zrzucili bombe atomowa i oskarżyli USA
  A potem kowboje wyzwolili Wietnam napalmem
  Wyswobodzili jankesi Iraq bombami kasetowymi
  A Afganistan wyzwalaja Amerykanie juz prawie 20 lat przy pomocy mudzahedinow, ktorych sam stworzyli.
  Caly Bliski Wschod probuja Amerykanie mozolnie oswobodzic przy pomocy ISIS, ktorych sam stworzyli i sfinansowali
 • @JAM.M 11:17:25
  A ty piszesz ty te swoje wypociny z upa kondulatu !

  Jankieesy tak zwani amerykanie
  to na świecie najwięksi zwyrodnialcy , bandyci i parszywe dranie.
  Te pustynne pastuchy jeszcze dostaną od calego świata ostatecze lanie.

  A ty rusofobie potomku upa spadsj na upa padlinę
  i tam yankieeskim żydom zlizuj z buciorów charki i zarażoną covid19 ślinę.

  Z ciebie taki Polak jak z muszli klozetowej trąbka.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej