Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
114 postów 1799 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐ ◇ ⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka meryt

Polska po wyborach. Czy wojna ? Polska vs Polin !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pozostanie Dudy na stanowisku prezydenta daje PiS uprawnienia do dalszego niszczenia sędziów i władz lokalnych.

 
 
 
Hegemonia konserwatywno-"nacjonalistycznej" partii rządzącej (PiS).
Prawo ? i Sprawiedliwości? w Polsce trwa (nacjonalistycznej tylko jakiego narodu ?).
 
Ponowny wybór A. Dudy w niedzielę oznacza, że w Polsce dalej następuje polaryzacja i konflikt z Unią Europejską będzie się jeszcze bardziej zaostrzał . Wybory pod nazwą / prezydenckich / wygrywa tak na prawdę PiS,  wyniki pokazują, że 51% Polaków nie chce hamować partii która dyktatorialnie rządzi i łamie niezależność wymiaru sprawiedliwości. Ale też pokazują, że przeciwnikom kursu populistycznego udało się w końcu zjednoczyć po pięciu latach i zdobyć te 49% głosów.
 
Niedzielne wybory nie dały wyraźnego zwycięzcy, ale kiedy w poniedziałek policzono 99,97 procent głosów, stwierdzono, że Duda pokonał swojego liberalnego przeciwnika Rafała Trzaskowskiego z 51,21 procentami głosów. A także że prawie 70 procent głosowało, co jest niespotykaną frekwencją w Polsce.
Po wyborach w Serbii i Chorwacji są to trzecie wybory w Europie Środkowej podczas pandemii w której obecna władza umacnia swoją pozycję.
 
Prezydent Warszawy Trzaskowski pogratulował Dudzie na Twitterze życzeniami „niech ten termin będzie inny”. Jednak dla obserwatora realisty to szanse na to są minimalne, ponieważ dzięki PiSowskiej większości w parlamencie i prezydentowi, który nigdy nie stosuje swojego weta bez zgody lidera partii Jarosława Kaczyńskiego, PiS ma wolną drogę na dokończenie destrukcji tzw reformy Polski. "Lepszej" zmiany, czyli jeszcze więcej najważniejszych stanowiski dla kolesi.
 
Obietnice Trzaskowskiego dotyczące odpolitycznienia sądownictwa i publicznych mediów nie były aż tak istotne dla głosujących. Chociaż większość Polaków twierdzi, że nie znosi telewizyjnej jednostronnej politycznej propagandy, jednak nie są to tematy, ważne w ocenie działalności pisowskich polityków.
 
Duda zawdzięcza swoją popularność byciu twarzą w programach socjalnych PiSu, ważnych dla Polaków, którzy uważają, że nie skorzystali z ogromnego wzrostu gospodarczego, jakiego kraj doświadczył od czasu przystąpienie do UE w 2004 r. A PiS zwiększając emerytury i wprowadzając zasiłek na dzieci w wysokości 500 złotych miesięcznie, stał się szczególnie popularny na wsiach i ogólnie poza dużymi miastami.
 
Duda mówił wyborcom, że nie powinni się wstydzić swojej wiary i brakiem uczuć wobec migrantów i mniejszości seksualnych. Podczas tych wyborów prowadził kampanię na tematy niematerialne. Nazwał homoseksualizm „ideologią gorszą od komunizmu” i oskarżył zagraniczne media o ingerencję - co dla wielu stanowi delikatną kwestię w Polsce. Wyborcy PiS - Dudy chcą likwidacji TVN, Polsatu lub polonizacji.
 
Polska za sprawą PiS wstrząsa europejskim porządkiem prawnym
 
Teraz czekamy na dalszą eskalację na dwóch frontach. Po pierwsze, Komisja Europejska, która czekała na wyboróy prezydenckie, teraz zdecyduje, jaką grzywnę nałoży na Polskę. Europejski Trybunał Sprawiedliwości który już orzekł w kwietniu, że Polska powinna zaprzestać stosowania przepisów dyscyplinarnych wobec sędziów, ale PiS nie zamierza tego robić. W Brukseli toczy się również dyskusja na temat uzależnienia subwencji europejskich od respektowania w Polsce "państwa konstytucyjnego".
 
Drugim nowym polem bitwy będzie samorząd. Polska jest stosunkowo zdecentralizowanym krajem, w którym burmistrzowie i rady miejskie mają dużą władzę i własny budżet.
 
Taki istniejący stan rzeczy, jest to wróg PiS:
 
Przeciwnik Dudy, Rafał Trzaskowski wziął udział w wyścigu prezydenckim niespełna dwa miesiące temu i prawie zdołał go wygrać. Od czasu odejścia Donalda Tuska, byłego przewodniczącego Rady Europejskiej, jego centroprawicowa partia Platforma Obywatelska nie ma tak na prawdę dobrego wyraźstego lidera. Czy Trzaskowski podejmie się tej roli ?.
 
Wynik Trzaskowskiego 49% jest alarmem, czerwonym sygnałem dla PiS. Bo zjednoczenie opozycji pod egidą Trzaskowskiego do nadchodzących za 3 lata wyborów może faktycznie zagrozić PiS. Więc PiS mając większość w parlamencie i poparcie Dudy może próbować zniszczyć także i niezależność od PiS władz lokalnych, zmieniając prawo i pozbawiając władze lokalne niezależności finansowej, centralizując budżety uzależniając lokalną władzę od manipulacji PiS. PiS, może jeszcze bardziej wzmocnić kontrolę nad Polską i osłabić tym samym Trzaskowskiego.
 
Nadchodzący czas, to okres recesji spowodowanej czynnikiem epidemi, restrykcji ze względu na epidemię, ale i zaciekłej walki politycznej. Ten czas do następnych za 3 lata wyborów to czas nie służący do poszukiwania zgody, wspólnego rozwiązywania problemów dotyczących nas Polaków, Polski. Ten czas będzie poświęcony jeszcze większej polaryzacji społeczeństwa po przez polityków i ich media, głosząc 24h propagandę strachu, wszelkiej fobii, kłamstw i manipulacji.
 
 
Najlepiej dla Polski by było gdyby tak PIS jak i PO całkowicie z areny politycznej znikły.  
 
Polska zasługuje na partie które głównie powinny się skoncentrować na rozwoju kraju i poprawie warunków życia, Na podniesieniu po 30 latach finansowego standardu Polaków i na bezpieczeństwie narodowym zagwarantowanym przez nasze własne siły i nasz własny potencjał gospodarczy a nie w oparciu o cudze firmy i całkowitego uzależnienia się od obcego mocarstwa jak Stany Zjednoczonem, które jak wszyscy na podstawie faktów doskonałe wiemy, że dbają wyłącznie o swoje imperialne interesy i to często kosztem nawet swoich wasali. 
 
 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Najlepiej dla Polski by było gdyby tak PIS jak i PO całkowicie z areny politycznej znikły. "

  Jak to? PiS też? Jak wtedy żyć bez kaczelnika, bez sbu-akewycza... - w ogóle nie wiadomo co myśleć :-(

  A tak na serio to usiłuję sobie przypomnieć skuteczną inicjatywę ustawodawczą PAD... myślę, myślę... kurde, chyba mam kłopoty z pamięcią.
  No ale przynajmniej jego pomysł na wpisanie do konstytucji członkostwa w NATO i UE to był po-pis... głupoty ;-DDD

  Taka druga tura to był koszmar.

  5*

  Pozdro!
 • Polska zasługuje na partie które głównie powinny się skoncentrować na rozwoju kraju i poprawie warunków życia, 
  "Polska zasługuje na partie które głównie powinny się skoncentrować na rozwoju kraju i poprawie warunków życia".

  Jak sami widzimy to POPIS koncentruje się wyłącznie na samym sobie i by ogłupionych strachem, rusofobią, homofobią i innymi fobiami karmić wieczną niekończąca się wojną.

  Przeprowadzone rozmowy z mieszkańcami małych miejscowości w lubelskim, świętokrzyskim czy podkaroackim ukazały prawdę o ludziach którzy wyraźnie oznajmili że w ich miejscowościach to wszyscy głosowali na PIS a ten który nie głosował na PIS to nie przyzna się bo by takiego kogoś mieszkańcy ukamieniowali.

  Teraz mamy obraz jacy są ludzie, jak bardzo zawzięci i nienawistni, że mimo deklaracji że są wierzący w Boga to z braku tolerancji zamordowali by sąsiadów i to tylko z powodów odmiennych politycznych poglądów.
  Mamy XXI wiek i ludność która mentalnie żyje w czasach średniowiecza.

  Polska zasługuje na partie które, ...
  Ludzie na jakim świecie my żyjemy ? mimo pozbycia się analfabetyzmu !

  Pozdrw. :) 5*
 • @Jasiek 05:35:28
  Tak, no właśnie, nie wiadomo co myśleć o kaczegozada ciemnogrodzie którego główne siedlisko jest w Polsce na wschodzie.

  Chociaż kaczyzad i na zachodzie Polski także ma swoje ciemnogrody.

  Pozdrw. :))
 • @Autor
  "Ponowny wybór A. Dudy w niedzielę oznacza, że w Polsce dalej następuje polaryzacja i konflikt z Unią Europejską będzie się jeszcze bardziej zaostrzał". -

  --- Niestety, będzie się zaostrzał. PiS - niepomny zdarzeń w 1939 roku - postawił całkowicie na USA. Czy opcja PO jest inna i czy skuteczna? - Nie jestem taki pewien. Owszem przed laty Platforma nie była aż tak proamerykańska. Jak to będzie, gdy będą przy władzy? - Politycy PO wiedzą już, że karty są rozdawane nie w Brukseli i nie w Berlinie, lecz w Waszyngtonie. Taki już los Polski i Polaków.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Autor (II)
  Na moim blogu w komentarzach pisze Tiamat o wyborach w USA: "A zachwalanie publiczne swojego męża - kandydata na prezydenta jest prostackie i pachnie jarmarkiem". -

  Odpowiedziałem: A bo to nie jest jarmark czy raczej cyrk? Jakież to cechy moralne i intelektualne są ważne dla wyborców? - Przede wszystkim kandydat powinien być przystojny (więc dziwię się, że US-demokraci postawili na Bidena). W 1960 roku był zdecydowany faworyt Nixon. Przegrał przez US-telewizję, bo wyborcy mogli poznać przystojnego Kennedy'ego, dziwkarza zresztą, o czym już wyborcy nie wiedzieli

  W Polsce prezydent ma znacznie mniejsze kompetencje od US-prezydenta, ale może kształtować politykę zagraniczną i obronną. Więc ile rozmawiali na ten temat? - Prawie wcale. Nagle prezydenci stanęli w obronie rodziny, jakby ta rodzina nie potrafiła bronić się sama.

  Zatem nie uczestniczę w wyborach; poczekam na Piskorskiego :)
 • @zygmuntbialas 09:06:12
  Jak 51 procent tego nie dostrzega to widocznie jest gotową paść na kolana przed amerykańskim panem o żydowskich korzeniach.

  A nawet poświęcić Polskę i niezależność i skazać na unicestwienie na ołtarzu amerykańskich wojen, zbrodni wojennych, rabunku, awanturnictwa na arenie międzynarodowej.

  Pozdrawiam :)
 • ...
  //Hegemonia konserwatywno-nacjonalistycznej partii rządzącej (PiS)//

  Szanowny Autorze.

  PiS jest nacjonalistyczny? A którą to nację reprezentuje? Że niby polską?
  Od kiedy?

  To partia SYJONISTYCZNA, czy między-narodowa. Koszerna. Czyli INTERNACJONALISTYCZNA.
  Idąca w FASZYZM i palestynizację obszaru III RyPy, jeszcze 30 lat temu nazywanej Polską.

  Fascynuje mnie to, jak parchy obżydziły ludziom pojęcie nacjonalizmu.
  Każdy Polak patriota macha chorągiewką, śpiewa "póki my żyjemy", ale jak zapytać, czy jest nacjonalistą, narodowcem, to jakby samego jahve z Szeolu zobaczył.
  Ja w takich wypadkach zaraz pytam: "Skoro nie jesteś nacjonalistą, to jakim Polakiem jesteś? MIĘDZYNARODOWYM? Koczownikiem jesteś?
  Gdzie twoja Ziemia? Gdzie masz korzenie? Nad Jordanem, czy nad Wisłą?".

  P.S. Nie krzyczę kapitalikami. Po prostu w komentarzach nie można używać wytłuszczenia liter.
 • @zygmuntbialas 09:10:33
  "Zatem nie uczestniczę w wyborach; poczekam na Piskorskiego :)"

  Podejrzewam, że trochę Pan i osoby, które myślą podobnie mogły przegapić okazję na zwiększenie szansy tego kandydata. Myślę, że teraz gdy znów wygrał PO-PiS w przyszłości może być trudniej wystartować Piskorskiemu w wyborach. Gdyby wygrał Bosak sytuacja pod tym względem mogłaby być lepsza i Konfederacja mogłaby stworzyć lepszą atmosferę dla dobrze rozumianego pluralizmu politycznego. Wtedy byłoby łatwiej. Teraz znów wszystkim zamkną usta cowidem czy innym paskudztwem, które wymyślą :(
  Czy Pana zdaniem mylę się?

  Ukłony
 • Nie wiedziałem, że takie szczęście mnie spotka
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  jak rzecze autor
  "Pozostanie Dudy na stanowisku prezydenta daje PiS uprawnienia do dalszego niszczenia sędziów i władz lokalnych."

  Tak, jestem za pozbawieniem sędziów prawa do wykonywania zawodu prawnika, natychmiastowym zwolnieniem wszystkich z pracy. Gdyby z ludu wylosować nowych sędziów, wyroki byłyby dużo sprawiedliwsze i rozsądniejsze.


  Tak, jestem za całkowitą likwidacją wszelkich samorządów, jako instytucji legalizujących lokalne sitwy i kliki, które gnębią mieszkańców durnowatymi zarządzeniami, utrudniają im życie i grabią na wszelkie sposoby.
 • @Kmieć 09:21:48
  Jeszcze w ramach uzupełnienia.

  W lince niżej tatełe Polin, Lech Kaczyński, talmudycznie tłumaczy pojęcie patriotyzmu i polskości.

  Państwo sobie przeczytają.
  Ale ostrzegam: można się zrzygać od rabinicznych talmudyzmów i orwellowskiego przekręcania znaczeń, pojęć, wydarzeń.
  -------------

  Wtorek, 11 listopada 2008 - "Prezydent: Patriotyzm nie oznacza nacjonalizmu".

  https://www.prezydent.pl/archiwalne-aktualnosci/rok-2008/art,961,prezydent-patriotyzm-nie-oznacza-nacjonalizmu.html
 • @ Autor, All
  Już "po ptokach" bo "wybory" skończone, ale tak sobie myślę jak wyglądałaby II tura gdyby dostał się do niej Bosak...
  Czy też byłoby mniej więcej pół na pół?
  Czy jeśli tak to może ten procent, półtora więcej przypadłby Bosakowi?

  Tragedia z tym PO-PiSem :-(
 • @zygmuntbialas 09:10:33
  "Zatem nie uczestniczę w wyborach; poczekam na Piskorskiego :)"

  Gdyby startował w podobnym towarzystwie miałby i mój głos.
  A w ogóle w przyszłości zamierza?
  Ma Pan może na ten temat jakieś informacje?
 • @zygmuntbialas 09:10:33
  Popieram ten punkt widzenia.
  Mateusz Piskorski chociażby dlatego że jest za normalnymi relacjami z Rosją to zasługuje na poparcie. Dobre relacje z Rosją to też gwarancja korzystnej wymiany handlowej i naszego bezpieczenstwa, bezpieczeństwa Polski.

  A tego jest nam potrzeba by móc się gospodarczo rozwijać i bez obcych żołdaków w Polsce żyć.
  Od czasów zakończenia rozbiorów na POLSKIEJ ZIEMI nie powinien nigdy żaden obcy żołdak tu stanąć.

  Obce wojska w Polsce to kojarzą się nam z okuoacją !!!

  Pozdrw. :)
 • @Monaco 09:00:04
  Jak mniemam, Ty jesteś tolerancyjny.

  Ja też, ale nie dla świń.

  Np. ja nie cierpię rowerzystów. Właśnie wczoraj widziałem, jak rowerzystka z impetem wpadła na staruszka, który wywinął od uderzenia orła. Ledwo spojrzała na krwawiącego, leżącego na bruku, jak na zwłoki, o dziwo rzuciła przepraszam, i pognała dalej.

  Zastanawiające jest też, że przechodnie nie zareagowali, ani słowa, żadnej pomocy.
 • Rozumiem bojkotujących wyborych, ale
  uważam że przez to, są oni faktycznymi obrońcami status quo. Czekają, jak niegdyś inni, na generała na białym koniu. A to jest tak, jakby liczyć, że wiatr wiejący nad złomowiskiem doprowadzi przez do powstania samochodu.
  Obecnie praca narodowa to zakładanie rodzin, kształcenie się (chodzi o zdobywanie wiedzy, a nie tylko dyplomów), zarabianie, wchodzenie w system. Tak we Francji trockiści opanowali Partię Socjalistyczną. Taki Lionel Jospin nawet został premierem. Zinwigilować przeciwnika należy. Ale wielu dizałaczy opozycyjnych, wcale nie chce takiej pracy u pdostaw. Próbują tworzyć organizacje, w których wiećej oficerów niż podoficerów i szeregowców. Bo od razu marzenie o sejmie. A samorządy? A wchodzenie w struktury służb mundurowych? A służba cywilna? A zakładanie własnych firm? A tworzenie spółdzielni?
 • @Monaco 09:17:47
  "Jak 51 procent tego nie dostrzega to widocznie jest gotową paść na kolana przed amerykańskim panem o żydowskich korzeniach". -

  --- Myślę, że przeciętny wyborca tak głęboko nie sięga. Ma pracę, jakoś opłaconą, nie widzi na co dzień naszych 'ochraniarzy', a o resztę dbają media.

  Pozdrawiam :)
 • @Jasiek 08:51:37
  Bez POPiS życie byłoby piękniejsze i większa dbałość o los Polski o dobrobyt nas Polaków.

  Pozdrawiam :)
 • @Monaco 09:00:04
  Mentalność to często bardzo twarda skała.

  Potrzeba ogromnego wysiłku ( argumentów, wiedzy, czasu i refleksji ) by uległa i świat oceniała po nowemu.

  Pozdrawiam :)
 • @Jasiek 09:28:29
  "... osoby, które myślą podobnie mogły przegapić okazję na zwiększenie szansy tego kandydata [tj. Piskorskiego].

  --- Są wobec niego ogromne restrykcje, tak więc Piskorski nie ma w tej chwili szans. Co zmieniłaby Platforma? - Co prawda nie dopuściłaby się zapewne bezprawnego 3-letniego uwięzienia, ale proszę nie zapominać, że to jeszcze PO nie pozwoliła zarejestrować partii ZMIANA do wyborów parlamentarnych przed kilku laty.

  Pozdrawiam :)
 • Autor
  Budowa Polin teraz przyspieszy, haracz 447 który PiS zapłaci, jest już przesądzony, nie na daremno rewizor Daniels nadzoruje, czy PiS i Duda są na ścieżce i na kursie, jaki wyznaczyli starszy bracia z Hebronu i gór Golan.

  PiS-dzielskie ajwaje wiedzą że już więcej nie wygrają, ale się nie obawiają że ktoś ich ukarze. Duda zapewnił im bezkarność, gdy zawetował ustawy o sądach i ustawy degradacyjnej, by nie można było pejsatych ukarać i tych z PO i tych z PiS. kruk krukowi oka nie wykole, ręka rękę myje.

  Żal tylko że Polacy dają się łapać na ten żydowski lep.

  Pozdrawiam Autora.
 • @Jasiek 09:32:57
  "Ma Pan może na ten temat [dotyczy M. Piskorskiego] jakieś informacje?" -

  --- Coś wiem. Wspomnę o tym może przy następnej notce :)
 • @zygmuntbialas 09:06:12
  Właśnie taki to już nasz los, ale przyczyniają się do tego nasze wybory.

  I każdy z nas ma swój powód a w przypadku możliwości wyboru często wybierany pod wpływem obserwacji, doswiadczeń, sugestii a wręcz propagandy i efekty mamy jakie mamy, niestety.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @zygmuntbialas 09:46:19
  Partii nie zarejestrował sąd. Jakby pan wiedział, gdzie znaleźć ówczesny statut Zmiany, to byłbym wdzięczny. Poanalizowałbym sobie.Ale bym prosił na prywatną wiadomość. Bo może w statucie było coś nie tak?
 • @Monaco 09:32:59
  "Mateusz Piskorski chociażby dlatego że jest za normalnymi relacjami z Rosją to zasługuje na poparcie". -

  Tak. I nie tylko. Jest (bardzo rozsądnym) politykiem lewicy, której dzisiaj w Polsce prawie nie ma. Napiszę o tym za 5 - 7 dni.

  Pozdrawiam :)
 • @Kmieć 09:21:48
  Ma Pan rację. Ująłem po Pana komentarzu w cudzysłów "nacjonalistycznej"
  z dopiskiem: (nacjonalistycznej tylko jakiego narodu ?).

  Pozdrawiam.
 • @Wican 09:36:53
  "Rozumiem bojkotujących wyborych, ale uważam że przez to, są oni faktycznymi obrońcami status quo. Czekają, jak niegdyś inni, na generała na białym koniu". -

  --- A gdzieżby tam. Nie było wyboru, więc nie chciałem uczestniczyć w tym cyrku. Przy czym nie odmawiam prawa głosowania tym, którzy chcą głosować.
 • @Wican 09:53:44
  "... gdzie znaleźć ówczesny statut Zmiany,...". -

  --- Ten statut jest, czytałem kiedyś i będę chciał niedługo tam zerknąć. Podkreślam to 'jest', bo blogu M. Piskorskiego już nie ma. Był w tzw. platformie onet, która została zlikwidowana. Ja wtedy swój blog przeniosłem na Wordpress, a M. Piskorski siedział wtedy w więzieniu.

  Czy w statucie było coś nie tak? - Nie sądzę.
 • @Wican 09:36:53
  Tworzenie spółdzielni?

  Okupant, dawniej komuchy, potem agentura CIA, tak wymyśliła prawo, aby spółdzielnie były anty-spółdzielcze, i były wylęgarnią przekrętów.
 • @zygmuntbialas 10:10:18
  Ale to jest uznanie statys quo. Gdyby nie poszło 70% to bojkot jakoś by wyglądał
 • @interesariusz z PL 10:29:15
  Nie przekładaj swojego życia w szemranych kręgach na całość społeczeństwa. Odpowiedni statu, spółdzielnie zależne od prawa ale nie polityków. I oczywiście, takie nawet obecnie istnieją w Polsce. Choć za mało. I nie myślę o SKOKach, w których potężna PiSiacka afera. Przy tej aferze, amberd gold to pikuś. Akurat bankowość powinna być nadzorowana przez państwo
 • @zygmuntbialas 10:16:16
  A ja sądzę, ze w Statuvcie było coś nie tak. Kilka statutów w życiu napisałem. Jeden mi cofnięto, ale poprawiłem. Bo sąd na czymś musiał decyzję oprzeć
 • ⚅⚅⚅⚅⚅⚅
  Niech się Duda z Pisem tak nie cieszy.

  Za oknem kryzys czyha jak babajaga z miotłą by wymieść ich i zrobić w Polsce z tym badziewiem porządek. Bankructwo. Brak dochodów. Firm które przed kryzysem odprowadzały do budżetu państwa wszelkie podatki nie istnieją. Miliony ludzi na zasiłkach dla bezrobotnych itd. Ceny w górę. Duda i Pis będą jako pierwsi jak przysłowiowe szczury zwiewać z tonącego statku ze złotem i rodzinkami.

  Salution ⭐⭐⭐⭐⭐✔⚅
 • @Pyra z Wildy 09:48:24
  Mam już dość żoliborskiego guru i długopisu dudasa .
  Jak tak dbają o interesy obcych żydów 447 i upa synów to niech wracają do swoich ojczyzn. A Polskę zostawią dla Polaków.

 • @Jasiek 08:51:37
  Koszmary dla pisu i dudy dopiero teraz się zaczną.

  Polska w kryzysie to nie byle co ❗

  Będzie się działo. Oj będzie bo z pustego to nawet Solomon NIE naleje ❗❗❗

  Salution
 • @interesariusz z PL 09:28:52
  "Gdyby z ludu wylosować nowych sędziów, wyroki byłyby dużo sprawiedliwsze i rozsądniejsze"
  Ale PiS nigdy tego nie zrobi - stracić taką kontrolę... Nigdy!
  Oj, zapomniałem, ty właśnie głosowałeś za PiS-em.
  O takim rozwiązaniu (nie tyle o "losowaniu" co o wybieraniu) mówili ludzie z Konfederacji.
  Oj, zapomniałem; ty jesteś przeciwny Konfederacji.
 • @interesariusz z PL 09:35:03
  "Właśnie wczoraj widziałem, jak rowerzystka z impetem wpadła na staruszka"
  Założę się, że rowerzystka miała maseczkę.
 • Bez manipulacji
  "... Nazwał homoseksualizm „ideologią gorszą od komunizmu” ... " - bez manipulacji. Nie homoseksualizm tylko LGBT.
 • Odwracanie kota ogonem
  Duda będzie osłabiał samorządy ?
  A w czyich rękach jest Polska po rządach liberałów..w czyich rękach są samorządy dużych miast z Warszawą na czele ?
  Kto sanowi przytłaczającą większość "nadzwyczajnej kasty"
  W czyich rękach są prywatne media te "niezależne".. od aktualnie rządzących...
  W czyich rękach są banki, uczelnie (w dużych miastach), ubezpieczyciele..,

  Autor sugeruje że w Polskich rękach i że PIS będzie tę "polską" wolność zwalczał.
  Autor jest chyba zamroczony czymś.

  KO (podkreślam obywatelska nie Polska) to antypolska mafia bazująca na "obywatelach" a nie na Polakach.
  czyli wprost to mafia wrogich Polakom mniejszości narodowych..
  a do tego otoczka sprzedawczyków i zdrajców narodowości Polskiej.
  Oni mają neoliberalny program dla Polaków i socjalizm dla siebie.
  Neoliberalizm to zbrodnia przeciw ludzkości...to lansowanie mniejszości i gnojenie większości...na różnych płaszczyznach.
  To młot rozwalający struktury Narodowe ...w kierunku multikulti, kolorowej obcej i wrogiej imigracji, LGBT oraz własności dla globalnej mafii żydowskiej..

  Każdy obrońca tego "programu" jest ewidentnym zdrajcą Narodu Polskiego...albo idiotą...tak też może być.

  Polska jest kolonią UE i tak jest przez UE traktowana..
  Każdy obrońca tego stanu rzeczy to zdrajca Narodu Polskiego.
  UE niszczy w Polsce wszystkie objawy Polskości w Polsce na poziomie gospodarczym i cywilizacyjnym..(program PO jest realizacją kolonijnych celów UE w Polsce).
 • @Oscar 12:12:33
  Jednak niewiele zrozumiałeś. PiS to neosanacja, z tym że głupsza. Czyli państwo sterowane centralnie. A to już osłabianie samorządności. I o tym decyduje Kaczelnik - facet, który nie zna współczesnego świata. Nie ma o niczym pojęcia, bo tylko słucha klakierów, a sam nigdzie bez ochrony nie bywa. Facet, bojący sie ludzi.
 • @Leonardo da Vinci 11:21:29
  Dopóki będą wspierali PiS, to Polin będzie się wzmacniało. Ale jak napisałem to będzie ostatnia wygrana pejsatego PiS-u. A dalsze plucie i lżenie Konfederacji, przypieczętuje przegraną Mośków z PiS.

  Pozdrawiam.
 • @Wican 12:14:47
  Problem w tym że "Polska" samorządność w dużych miastach wcale nie jest Polska tylko żydowska, folksdojczowska przy banderowskim wsparciu.

  (Warszawa, Gdansk, Wrocław, Poznań..pewnie Kraków...i inne).
  Polskie duże miasta są tak samo Polskie jak kiedyś za Hitlera obozy koncentracyjne.. (bo za Piłsudskiego obozy koncentracyjne były Polskie)
  czyli zarząd nie jest Polski (w sensie Narodowym, nie obywatelskim) ale lokatorzy w swojej malejącej masie (import banderowców) są Polakami.
 • @Oscar 14:07:22
  Popierać zażydzony i neobandetowdki PIS i Dude z żoną żydówką
  to dopiero trzeba być wyrachowanym zdrajcą Polski lub skrajnym IDIOTĄ ❗❗❗

  Przecież przez ten czas jak pisuary są u władzy to jest jedna wielka zdrada Polski i kolaboracja na rzecz ukro banderowskich bandytów i brak szacunku dla ofiar ludobójstwa dokonanego przez siepaczy ukraińskich banderowców na Polakach. A o zdradzie na rzecz 447 bezprawnych roszczeń żydów to Duda i pisuary już zdjęli maski ze swej żydowskiej facjaty. ❗❗❗
 • @Pyra z Wildy 12:58:32
  Szkoda że Konfederacja nie wygrała wejścia do drugiej tury.
  Tam przywódctwo powinien obrać Braun lub ktoś inny ale nie mało przekonujący Bosak.

  Pozdrawiam
 • @Leonardo da Vinci 15:26:27
  A jak to wyglądało za PO ?
  Widać było opór ?
 • @Wican 10:40:07
  "Ale to jest uznanie statys quo". -

  --- Ależ nie. Po prostu nie bawi mnie ten cyrk.
 • @Wican 10:43:01
  "Bo sąd na czymś musiał decyzję oprzeć". -

  A na czym oparł sąd decyzję o 3-letnim uwięzieniu M. Piskorskiego?
 • @Oscar 16:01:44
  Pis i Po obie partie to takie samo ANTY-/-POLSKIE ZŁO ❗

  https://m.youtube.com/watch?v=LcX5B-Z8aog

  Obie partie popierają banderowską juntę

  https://m.youtube.com/watch?v=LcX5B-Z8aog

  Nazi ukrainców.
 • @Leonardo da Vinci 16:31:46
  "Obie partie popierają banderowską juntę"

  Warto o tym pamiętać. Zwłaszcza podczas wyborów. Ciekawe czy Duda znów się zbłaźni w tej sprawie....

  Ukłony
 • @Oscar 16:01:44
  "A jak to wyglądało za PO ?
  Widać było opór ?"

  Tak to wygląda dyskusja z indywiduami typu @Leonardo da Vinci z mózgiem muszki owocówki, którzy nie są w stanie skojarzyć tego co było kilka dni temu a o skojarzeniu sytuacji sprzed kilku lat, to zadanie przekraczające ich możliwości tysiące razy.
 • @35stan 16:38:11
  Kim ty o móżdżku ameby jestes

  Pewnie potomkiem banderowskiej swołoczy albo nazistowskich zbirów z pod znaku SS a może żydowskim ubekiem ! Bo takie wypociny które ty tu wstawIasz swiadczą o tobie że jesteś wrogiem Polski NR. 1❗

  JA NAPIETNUJE wszystko co pisuary zażydzone i przeźarte upa ideologią w Polsce czynią i szkodzą Polsce a ty bezmyślnie bo masz móżdżek ameby masz pretensje do tych którzy bronią Polski przed zdrajcami POPIS ❗❗❗

  Albo robisz to świadomie a to jest czysta wrogość w stosunku do nas Polaków.
 • @Jasiek 16:36:16
  Tu można pisać prawdę o zdrajcach piowskopeowskich a zakute antypolskie jełopy i tak na czarne będą mówić białe.

  Salution :)))) ✔
 • @35stan 16:38:11
  "Tak to wygląda dyskusja z indywiduami typu @Leonardo da Vinci z mózgiem muszki owocówki..."

  Nie, 35stan.... I po co robisz błoto?
 • @Oscar 16:01:44
  "A jak to wyglądało za PO ?
  Widać było opór ?"

  Było widać tak samo jak "widać" go u PiS.
  Wniosek: PiS - PO jedno zło.

  Proste.
 • @Jasiek 16:36:16
  Dyskutując na temat stosunku rządu i prezydenta wobec Ukrainy, dyskutanci wykazują swoje dyletanctwo w sprawach geopolitycznych.
  Żyjemy w czasach gdy wieje wiatr historii i jak pisał K.I.Gałczyński:

  (...)
  Gdy wieje Wiatr Historii,
  Ludziom jak Pięknym Ptakom
  Rosną Skrzydła, natomiast
  Trzęsą się Portki Pętakom.
  (...)

  Kiedy ten wiatr historii przerodził się w huragan?

  Ano po klęsce polityki resetu USA-Rosja, którą z Rosją prowadził prezydent B.H.Obama.
  Celem tej polityki było stworzenie przestrzeni współpracy od Lizbony po Władywostok czyli coś na kształt konfederacji UE i Rosji.
  Ten projekt nazywany EURAZJĄ miał być wraz z USA siłą zdolną przeciwstawić się rosnącym w siłę Chinom.
  Do tego projektu przygotowywały się Niemcy/niemiecka UE od swego powstania w 1992 roku a przyspieszono z tym projektem po wielkim rozszerzeniu UE w 2004 roku.
  Już od początku XXI wieku przygotowywano scenę polityczną w Polsce pod ten projekt, gdy WSI założyło Platformę Obywatelską jako opcję niemiecko rosyjską, która miała tworzyć koalicję po wyborach w 2005 roku z opcją amerykańsko izraelską w postaci powstałej wtedy partii PIS.

  Założenie było takie, że to opcja niemiecko rosyjska czyli PO będzie wiodąca siłą w tej koalicji a PIS będzie przystawką.
  Wyborcy urządzili WSI-okom psikusa i po wyborach mogła powstać koalicja PIS-PO przy zwycięskim prezydencie śp. L.Kaczyńskim.

  To nie było do przyjęcia przez reżyserów wyborczych spektakli w Polsce i od razu rozpoczęto wojnę ze zwycięzcami wyborów, by w 2007 roku, po kombinacjach operacyjnych z przymusowymi koalicjantami PIS-u SO-LPR doprowadzić do przyspieszonych wyborów(rząd mniejszościowy PIS prowadziłby do zniszczenia PIS jako znaczącej partii na polskiej scenie politycznej).
  Gdy rozpoczęta w 2009 roku przez B. Obamę polityka resetu USA-Rosja osiągnęła w 2010 swoje apogeum i utworzenie EURAZJI było coraz bliżej, zdecydowano się na likwidację pozostałości PIS-owskiej władzy, by już nigdy PIS nie był w stanie stawać na drodze interesów niemiecko rosyjskich.
  Szczyt NATO i NATO - Rosja w listopadzie 2010 roku w Lizbonie potwierdził wolę budowy EURAZJI.
  Niestety późniejsze różnice interesów Rosji i USA/Izrael w sprawach Bliskiego Wschodu(Syria, Iran) doprowadziły do załamania się tej polityki a ostatecznie do jej klęski w 2013 roku, po odrzuceniu przez Rosję Putina oferty Obamy na II-gi etap polityki resetu, w której Obama obiecywał duże ustępstwa na rzecz Rosji w Europie(proponował powrót Rosji do strefy wpływów wg orientacyjnej linii z paktu Ribbentrop Mołotow.
  Po odrzuceniu tej oferty przez Putina, urządzono Majdan na Ukrainie i postanowiono odsunięcie od władzy opcji niemiecko rosyjskiej w Polsce(koalicji PO-PSL i postanowiono pomóc w powrocie PIS do władzy(opcji amerykańsko izraelskiej).
  To oczywiście nie było w interesie Niemiec/Francji i Rosji i dlatego po wyborach w 2015 roku, rozpoczęto podobnie jak po wyborach w 2005 roku wściekłe ataki na rząd PIS-u i prezydenta A.Dudę.
  Demokraci w USA reprezentują globalistów dążących do budowy NWO i Rządu Światowego i celem do tego miała być EURAZJA pod amerykańską hegemonią, natomiast elity reprezentujące inną wizję geopolityki uznały że NWO i Rzad Światowy to utopia i wystawiły D.Trumpa z polityką świata wielobiegunowego w celu utrzymania pozycji USA jako najsilniejszego bieguna.
  Uniemożliwienie budowy rosyjsko niemieckiej EURAZJI w kontrze do USA, to podstawowy cel tej polityki D.Trumpa a drogą do tego jest zbudowanie w Europie Środkowo Wschodniej Trójmorza jako sojusznika USA stojacego na drodze interesów niemiecko rosyjskich.
  Polska i Ukraina to tzw. sworzeń geopolityczny w Europie i dlatego USA i Polska współdziałają w polityce odciągania Ukrainy od Rosji(bez Ukrainy w swej strefie wpływów sprawia, że USA i NATO byłyby bardzo blisko Moskwy) od Rosji).

  Na tym geopolitycznym tle należy rozpatrywać politykę Polski.
 • @Jasiek 17:07:51
  @35sran już dawno dał się poznać że to płatny pisowski zadaniowiec trrol.
  Ma ten mikro móżdżek płatne zlecnie od kaczyzada no to trroluje by na chleb mu starczyło.

  Szkoda na trrola czasu.

  Salution i ukłony :))))))) ✔
 • @Wican 10:42:04
  Statut spółdzielni nie ma większego znaczenia, sądy nie respektują.
 • @Robik 11:54:59
  nie, nie miała maseczki, wyglądało jakby rozmawiała przez telefon, tylko jedną ręką trzymała kierownicę.
 • @Wican 12:14:47
  Bardziej się boję samorządności, niż PiSu. Wolę kaczelnika niż Wicana.
 • * * * * *
  Z wakacyjnego :)) j. WIGRY

  https://3.bp.blogspot.com/-7FTXdoPEI7k/WS6OazN33SI/AAAAAAAACDE/VHu4GRe1eQM_IFDjwqs9M2AQmiKrvZ0dwCEw/s1600/jezioro%2Bwigry%252C%2Bsuwalszczyzna.jpg

  Ciszy i czystego powietrza, krótki komentarz.
  A niech PISzambo wraz z POpaprańcami wylecą z TuskoDudą w kosmos mając bilet tylko w jedną stronę.

  Pozdrw, :)
 • @35stan 18:05:14 @Leonardo da Vinci.
  Proszę zaprzestać podjazdów ad personam, to prowadzi jedynie do kłutni i coraz większej agresji.

  Mam zaznaczone że każdy może wyrazić swoją opinię ale bez wulgaryzmów.

  A po zspozbaniu się z komentarzami, to widzę, że @35stan jednak pierwszy sprowokował całą tą całkiem zbyteczną pyskówkę przeciwko @Leonardo. 

  Więc nie blokuje tu nikogo ale proszę o nie atakowanie ad personam adwersarzy. 

  A ten ostatni wpis @35stan'a usuwam bo jest bardzo wulgarny i przekroczył granicę tolerancji.
 • @Monaco 18:14:14
  No właśnie, czas na odpoczynek, relax. Bez polityki i agresji. Po prostu :
  Las, woda, spiew parków, rekreacja organizmu przed nadchodząca mroźną zimą.

  Pozdrawiam i miłych wakacji :)
 • @Leonardo da Vinci 11:25:42
  „Koszmary dla pisu i dudy dopiero teraz się zaczną.

  Polska w kryzysie to nie byle co ❗

  Będzie się działo. Oj będzie bo z pustego to nawet Solomon NIE naleje ❗❗❗”

  Koszmary zaczną się dopiero dla Polaków, nie dla PiSu, który zasoby skarbca - lub ich brak - ma w głębokim poważaniu. Będzie pusty - to i cóż? Jest jeszcze bardzo wiele Polski do sprzedania. Będą opylać żydom za grosiki, na rympał. Ktoś im zabroni?
 • Antysemityzm jest przestepstwem
  Filosemityzm tez.
 • @Lotna 01:50:26
  Dla wielu nie będzie to miało żadnego znaczenia - byle jakieś plusy dali (500+, 13+...).
 • To jest walka
  cywilizacji łacińskie (Konfederacja) z turańską (PIS) i bizantyjską (PO). Oczywiście w ogromnym uproszczeniu, bo cywilizacja turańska i bizantyjska przenikają się psując na wzajem.
 • @AlexSailor 09:34:16
  Tak, to rzeczywiscie ogromne uproszczenie; a konkretnie o jaką cywilizację chodzi?

  Bo jak na razie, to mamy cywilizację tyranską czyli tzw. imperium tyranozaurow; łacińskiej cywilizacji juz nie ma, bo ją Watykan zniszczyl na II Soborze Watykanskim, a bizantyjską cywilizacje probuje niszczyc poganska holota Atlantycka z Watykanem do spółki.

  Natomiast bardzo mnie ciekawi do jakiej cywilizacji mozna zaliczyc POPiS - POPiSy sie nawzajem rzeczywiscie przenikaja i ...uzupelniaja.
  I sa ponad -narodowe. Na narod patrza z gory. Synaj.
 • @Robik 02:35:56
  Też tak to widzę. Kasa a reszta to im zwisa .

  Nawet w okupacji czują się dobrze byle była pełna micha.
 • @Tiamat 14:53:43
  POPIS ? ⁉️ ZALICZYĆ MOŻNA DO CYWILIZACJI ZDRAJCÓW ❗❗❗

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej