Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2421 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Wybór 12.07.2020 jest tylko jeden. To Rafał Trzaskowski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie jestem fanem Trzaskowskiego i PO i nigdy nie byłem ale w realu to jest jedyny racjonalny wybór Rafała Trzaskowskiego na to stanowisko by ukrócić samowolę PiS i destrukcję Polski dokonywaną w interesie Stanów Zjednoczonych, Izraela i Ukrainy.

 

Prezydentura Dudy w sytuacji gdy PiS mając większość w parlamencie (ma niestety wbrew logice większość ponieważ faktycznie to na PiS głosowało mniej niż 51 %), a dzięki temu pokrętnemu systemowi  ma możliwość bez jakiejkolwiek konsultacji czynienia samowoli i często wbrew Polskim interesom uchwalania szkodliwych dla Polaków ustaw, w tym między innymi zmiany prawa i działania na arenie krajowej jak i międzynarodowej na szkodę Polski.

W związku z drugą turą wyborów na stanowisko prezydenta Polski potrzeba faktycznie prawdziwej uwagi Polaków i wyciągnięcia odpowiednich konkluzji i decyzji w celu wyboru kandydata na prezydenta Polski który będzie zdolny sprawować kontrolę i przeciwwagą dla dotychczas bezkarnego PiS.

 

Rafał Trzaskowski na prezydenta Polski. 

 ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■

W czasie pełnienia funkcji prezydenta Polski przez A. Dudę nastąpiło wielokrotnie łamanie przez A. Dudę prawa i Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. 

Według obowiązującej w Polsce uchwalonej dla dobra obywateli Rzeczypospolitej Konstytucji, to w Polsce powinny działać sprawnie i niezależnie od siebie najważniejsze trzy organy w państwie prawa.

Trójpodział władzy.

To władza wykonawcza która kieruje się prawem uchwalanym przez władzę ustawodawczą i niezależna władza sądownicza sprawowana przez niezawisłych sędziów.

Oraz urząd prezydenta Polski, który powinien stać na straży Konstytucji mając szczególny obowiązek dbać o przestrzeganie przepisów prawa przez obecny rząd sprawujący władzę w Polsce i postępować zgodnie ze wszyskimi paragrafami które są wymienione w Konstytucji..

W prawidłowo funkcjonującym państwie prawa, istnieje gwarancja: Niezależnego sądu, obowiązek dbałości o zasadę suwerenności narodu, ochronę praw i wolności obywatelskich, świecki charakter państwa, samorządność, sądową kontrolę aktów administracyjnych, odpowiedzialność cywilnoprawną funkcjonariuszy państwowych za działania bezprawne.

Celowość trójpodziału władzy oraz urząd prezydenta w normalnie funkcjonującym państwie prawa, maja za zadanie zapobiegania nadużyć przez jeden z wyżej wymienionych organów władzy w demokratycznym państwie.

Prezydent Duda zamiast być gwarantem prawa i chronić Konstytucję Rzeczypospolitej to sam ją świadomie krotnie gwałcił i deptał. Powoływał wbrew prawu nowych pro-pisowskich sędziów i nie respektował wyroków Trybunału Konstytucyjnego.

A.Duda jako prezydent i gwarant Konstytucji, nie wywiązał się z tej funkcj jaką Polski Naród jemu powierzył.

W Polsce od momentu przejęcia przez partie PiS rządów, PiS rozpoczą systematyczny demontaż tych jakże istotnych struktur dla funkcjonowania demokratycznego państw prawa. Obsadził na najważniejszych kluczowych stanowiskach swoich ludzi, wykorzystywał sytuację mając większość w sejmie i w (senacie do ostatnich wyborów parlamentarnych) by zawładnąc wszystkimi dziedzinami i pozbawić opozycję możliwości kontroli i wpływu na to co PiS wyprawia z Polską.  W ten sposób PiS zniszczył organ sądowniczy ( instalując na najwyższe stanowiska swoich prokuratorów, sędziów i swoich ludzi) tym działaniem PiS zniszczył niezależny Trybunał Konstytucyjny, który miał za zadanie kontrolować i wydawać opinie i wyroki w kwestiach zgodności z Konstytucją uchwalanych przez PiS ustaw i innych aspektów prawnych.

Partia rządząca PiS przejęła całkowitą kontrolę nad mediami publicznymi, dokonując dosłownie bezdyskusyjnego skandalicznego zamachu na niezależne funkcjonowanie TVP i Radia. Obsadzająć począwszy od prezesa po partyjnej linii oraz czlonków PiS jako redaktorów i dziennikarzy o poglądach pro-pisowskich, przedstawjących pisowski rząd w samych superlatywach i krytykujących bez ustannie opozycję.

To co PiS uczynił z publicznymi mediami (to afera Rywina jest bagatelą) na tle dokonywanego przez PiS zawłaszczenia,  kolesiostwa, kumoterstwa i nadużywania władzy.

Wybór Rafała Trzaskowskiego

12 lipca 2020 będzie szansa by zapobiec dalszej samowoli PiS i Dudzie w dewastacji ustroju demokratycznego państwa prawa w Polsce. Wybór Trzaskowskiego jest z wielu powodów zapewne nie ten wymarzony gdyż kojarzy on się z PO. Ale w tej zaistniałej realnej sytuacji, Trzaskowski będzie mimo zastrzeżeń  właśnie tą jedyną dla Polski szansą by ukrócić samowolę Dudy i PiS.

Wybor Rafała Trzaskowskiego.

Będzie to mimo zastrzeżeń wybór racjonalny. 

Tym wyborem należy zapobiec by Polska nie zamieniła się w państwo PiS i w końcowym etapie Polska zamieniła się w państwo całkowicie wasalskie, w Polin z dyktaturą PiSu z probanderowską faszystowską partią PiS.

Wymagane jest bezdyskusyjne patrzenia się na ręce sprawującym władzę jest to nie tylko konieczne ale obowiązkowe dla dobra Polski by nie było możliwości nadużycia i bezkarności władzy w Polsce. By Polacy czuli się we własnym kraju w miarę dobrze i że są we własnym domu o nazwie Polska a nie w obcym Polin za sprawą Dudy i PiS.

A skoro obecnie jedna rządząca partia przejęła kontrolę i oslabiła trójpodział władzy i ma całkowitą kontrolę nad publicznymi mediami, nad prokuratorami, sędziami, izbami kontroli, Trybunałem Konstytucyjnym i etc i itp... to zadbajmy  my Polacy by chociaż prezydent Polski był czynnikiem kontrolnym i hamującym samowolę rządzących i szkodzących Polsce swoimi ustawami, czy innymi złymi działaniami jak bezkrytyczna służalczość Stanom Zjednoczonym, Ukrainie i Izraelowi.


Nie pozwólmy by w Polsce w Krakowie w przyszłości odbywały się obrady obcego nam knestetu. 

 

 Wybierzmy w obecnych realiach Trzaskowskiego, to będzie wybór także mniejszego zła.


Trzaskowski będzie przeciwwagą  dla bezkarnego PiS.

 

 

KOMENTARZE

 • Krzysztof Bosak ZDRADZIŁ jak zagłosuje w II turze
  K Bosak zwraca się do Dudy:
  https://youtu.be/qIvmVnlPKyQ?t=347
 • @Robik 06:08:49
  Dziękuję za link.

  Krzysztof Bosak, wymienił całą listę objekcji i krytyki PiS.
  Ale nie ujawnił swojego wyboru. Więc można tylko przypuszczać i spekulować.

  Pozdrawiam :)
 • @Alfax 06:54:57
  Zdradził jak zagłosuje czyli czym się będzie kierował przy swoim wyborze ale nie powiedział na kogo zagłosuje. I dobrze, że to tak zrobił.
  Ja bym zagłosował na Trzaskowskiego. Duda przez 5 lat prowadził anty-polską politykę wiec musi odejść.
  Gdyby Duda został wybrany ponownie poszedłby już w tej sytuacji na całość nie licząc się kompletnie z opinią publiczną wiedząc, że i tak nie ma na horyzoncie reelekcji.
  Poza tym walka pomiędzy dwoma głównymi siłami na scenie politycznej wyjdzie nam i Platformie na zdrowie.
 • @Robik 07:02:29
  Też mam podobny punkt widzenia :)
 • @Robik 07:02:29
  Ważne.

  https://m.youtube.com/watch?v=lrCC0oIwZOI
 • autor
  "W czasie pełnienia funkcji prezydenta Polski przez A. Dudę nastąpiło wielokrotnie łamanie przez A. Dudę prawa i Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. "

  Czy mógłby Pan podać konkretne przykłady?
  W tekście są same ogólniki nie poparte konkretnymi opisami zdarzeń.

  Drugie. Traktowanie Konstytucji jako niepodważalnej - w sytuacji, gdy w referendum zatwierdzającym nie wzięła udziału połowa uprawnionych do głosowania, a sama Konstytucja została napisana przez partie o antypolskim charakterze (UW, SLD ), budzi zastrzeżenie.
  Także odnośnie sądów można podnosić kwestię, że nie dokonano lustracji tej kasty.

  Na czym zatem Autor opiera swe przekonania, które przyjmuje jako pewnik?
 • @autor
  to dla ciebie jest jeden.Dla mnie i kilku milionów katolików ten pedałowaty szambonurek wyrzucający z niby żydowskich kamienic Polaków,wstrzymujący wypłatę odszkodowań dla niesłusznie wyrzuconych na bruk zasługuje tylko na długoletnią celę +
  Po wojnie dla takiego zdrajcy Polaków była by tylko jedna kara ,parę gram ołowiu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:57:29
  "Traktowanie Konstytucji jako niepodważalnej - w sytuacji, gdy w referendum zatwierdzającym nie wzięła udziału połowa uprawnionych do głosowania, a sama Konstytucja została napisana przez partie o antypolskim charakterze (UW, SLD ), budzi zastrzeżenie. "

  Konstytucja, którą władza może podważać, przestaje być konstytucją, zaś władza staje się absolutna.

  Czy na tym ma polegać wojtasowa "Cywilizacja Polska"?
 • @Alfax 07:33:16
  Też mam taki sam punkt widzenia, tylko mam małe ale, wstydem jest głosować na tych dwóch osobników, dlatego nie pójdę na drugą turę / wakacje /, mam ciche marzenie, gdy już zagłosujecie na rafaela to niech stanie się CUD i w jak najszybszym czasie oba te podmioty zniszczą się nawzajem dla Dobra Polski, max pół roku !!!
 • Autor
  Niestety w całym Pana tekście nie zostały podane żadne konkrety przeciwko A. Dudzie. Tylko ogólniki i to hasłowe. Trudno się więc odnieść do tekstu. Natomiast po jego przeczytaniu wiem jedno: Zagłosuje Pan na ideowego lewaka i piewcy LGBTQ+ R. Trzaskowskiego. Nie gratuluję wyboru, tylko zastanawiam się co wspólnego ma Pan teraz wspólnego z Polską i jej przeszłością i przyszłością.

  Wybiera Pan cywilizację antychrześcijańską, lewacką, politpoprawną, multi-muli, new age, czyli neomarksistowską (marksizm kulturowy) a to dla mnie jest nie do przyjęcia. Na portalu mówi sie o wpływach żydowskich. No więc Bilderbergowiec Trzaskowski nas przed nimi ochroni :) - bzdura.

  Pzdr
 • @krzysztofjaw 08:21:25
  Chociażby tutaj niezaprzeczalne konkrety:
  https://youtu.be/qIvmVnlPKyQ?t=347
 • PIS uchwalił terorystyczną ustawę kowidową w sejmie !
  Tą ustawę którą podpisał Duda z Polaków zrobiła NIEWOLNIKÓW !

  [ Ustawa z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw ]


  Polacy Słowianie ! tą terrorystyczną ustawą PIS terroryzuje do dziś Polskę i Polaków ! niejaki Szumowski jest panem życia i śmierci ! robi z Polaków co mu się żywnie podoba ! raz nie trzeba nosić masek potem jak z kumplem zakupili w Chinach miliony masek to naraz trzeba nosić maski ! nie idą maski to Szumowski napuszcza na Polaków znowu policyjno sanepidowskie trójki które grasują w sklepach w autobusach zastraszają kilku tysięcznymi mandatami Ludzi by ci znowu chodzili w maskach !

  Pozamykał zakłady pracy ! ludzi oczywiście dla naszego dobra nakazał siedzieć w domach bez możliwości spacerów ! bo policja szalała ba nawet piana z ust niejednego policjanta kapała na widok ojca z dzieckiem który miał odwagę wyjść na podwórko .

  Wysłał na ulice miast i wsi patrole wojskowo-policyjno sanepidowskie które siały popłoch w śród mieszkańców Polski !!!! ludzie bankrutowali masowo bo nie mogli spłacać pożyczek więc wielu Polaków nie widząc perspektyw na spłatę popełniło samobójstwo !

  POLACY ! to w skrócie bilans terrorystycznej partii PIS i rządu Morawieckiego której to ochoczo wspomagał prezydent DUDA !!!!!

  Precz z DUDĄ ! Precz z PIS ! Precz z Morawieckim i Szumowskim !!!
  to TERRORYŚCI !!!!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Ludzie! Czy wyście
  raczyli zwariować! Przecież to samo diablisko - co to w ornat się przebiera - kiedy na mszę idzie dzwonić - teraz przed II turą wyborów tak się oto przebrało:
  z przodu swojego pyska przywdziało maskę Dudy a z tyłu swojego łba - przywdziało maskę Trzaskowskiego.

  Pierwsza maska - to ten - co to nie pamięta czym/kim są banderssyny dla Polaków, kto ich reaktywował i po co - czy on dobrze tak naprawdę życzy Polakom!

  Ta druga maska to podobno indywiduum wykształcone - a nie wie - po co diablisko ludziom flancuje zboczeńców, zboczenia seksualne, demoralizację od kołyski i niekończące się desanty kolorowego, kryminalnego elementu na Europę - czy on tak naprawdę dobrze życzy Polakom!
  Wniosek?
  Ludzie! Czy wam Szatan rozum pomieszał? Przecież świat realny jest poza tzw. demonkraturą. Tylko w Realu wiadomo - co jest grane - a nie w szatańskiej, tzw. demkonkraturze.
 • 22 % miała poparcia Konstytucja z 1997 r !!!!
  78 % obywateli NIE poparło z różnych względów konstytucji
  22 % obywateli poparło Konstytucje Kwaśniewskiego i Uni Wolności !

  PYTANIE ! CO TO JEST KONSTYTUCJA ? według mnie Konstytucja jest to zbiór przepisów , norm pod którymi większość Obywateli jest gotów przestrzegać i żyć !

  PYTANIE ! czy można powoływać sie na tą 22% konstytucję ?


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • W "REALU" to gaworzy autor po polorykańsku
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  podając niezbyt mądre myśli, typu "samowola" partii, która wygrała wybory taką przewagą, że ma większość.

  Oczywiście, można się zastanawiać, czy demokracja ma sens. Demokracja tego typu, iż rządzi większość. Większość, która wybrała większość posłów. Może to jest błędna koncepcja. Ale skoro ją uznajemy, i praktykujemy, mówienie o samowoli to jakaś aberracja umysłowa.

  Bawi mnie to, iż to właśnie owa samowola bez jakiejkolwiek konsultacji umożliwia uchwalanie szkodliwych dla Polaków ustaw, w tym między innymi zmiany prawa i działania na arenie krajowej jak i międzynarodowej na szkodę Polski.

  Jak mniemam, zdaniem autora, po konsultacjach byłoby lepiej.

  Niestety, w Polsce, co jedna głowa, to nie trzy. Trzy głowy mają pięć poglądów, a w jednej czasem utrwala się jeden dominujący, stąd jedna głowa jest zdolna do działania, trzy nigdy, zagryzą się na śmierć.

  Prezydent Polski, który będzie zdolny sprawować kontrolę i być przeciwwagą dla dotychczas bezkarnego PiS, pochodzący ze środowiska totalniaków, będzie kupczyć swoim podpisem. Chcecie nabyć lekarstwa na epidemię, proszę bardzo, ale w zamian pedały mają wychowywać dzieciaki na swoje podobieństwo. Coś za coś.

  Tak to się skończy. PiS będzie miał cały czas wybór między dżumą i cholerą.

  A co to znaczy? Ano, że Polacy będą cierpieć na jedną z tych chorób.

  PO co ?

  Po co fundować sobie taki syf?
 • @Robik 07:02:29
  tak, tak, dudek jest antypolski, a trzasek propedalski, to blisko propolski.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:57:29
  No cóż, konstytucję czasem uchwalała grupka ojców założycieli.

  Jeśli ktoś chce ruszyć konstytucję, tzn. że tak naprawdę to konstytucji nie chce. Zmieniana konstytucja, obojętnie jaką przewagą głosów, nie różni się niczym od ustawy, którą można zmienić, albo odwołać.
 • @Pedant 08:05:36
  już napisałem, tu zaznaczę, że podzielam pogląd.

  Poprawność terminu "poprawka" do konstytucji amerykańskiej przedstawia wiele do życzenia.
 • @provincjał 08:10:12
  Zniszczą się razem z Polską.

  Takie głupie myśli można było mieć wtedy, gdy na ziemi nie było atmosfery przypominającej wyginięcie dinozaurów.
 • @interesariusz z PL 09:03:35
  Możesz rzeczowo odnieść się do konkretnych zarzutów?
  https://youtu.be/qIvmVnlPKyQ?t=347
 • @Robik 09:11:50
  dlaczego miałbym się odnosić do zarzutów, iż jeden Pan drugiemu Panu wyrzuca, iż się jemu nie narzuca?
 • @Pedant 08:05:36
  Cywilizacja Polska - dlatego jest POLSKA, że to Polacy decydują o swoim losie i prawnych regulacjach życia społecznego.
 • @interesariusz z PL 09:05:58
  Przecież Konstytucję uchwala się tak samo jak każą inną ustawę. Tylko z nieco większymi rygorami.
  Co Pana dziwi?
 • @interesariusz z PL 09:26:21
  Nie musisz odnosić się do konkretnych faktów.
  Możesz odnosić się do "faktów medialnych" albo bazować na PiS-owskich kłamstwach.
  Typowa metoda stosowana w kurwizji.
 • Dla mnie nie wszystko jest jedno.
  Popieram ten apel.

  Wolał bym innego, ale z tych dwóch bez dyskusji wybór nie może być inny jak z braku laku... Trzaskowski.

  Duda to ochydny słup kaczyzada to pisior to judzenie i szczucie przeciwko Rosji i sprzeda nas zawszonym banderowcom, jest włazidoopa amerykańskiej żydowskiej oligarchi która nie odpuści 447 i wykorzysta Polskę do swoich imperialnych haniebnych celów.

  Salution :)))))) ✔
 • @Autor
  "... zadbajmy my Polacy by chociaż prezydent Polski był czynnikiem kontrolnym i hamującym samowolę rządzących i szkodzących Polsce swoimi ustawami, czy innymi złymi działaniami jak bezkrytyczna służalczość Stanom Zjednoczonym, Ukrainie i Izraelowi". -

  --- No tak, wybór Trzaskowskiego ograniczy władzę PiS-u, a może ją też skrócić w czasie. Najbardziej, co mnie uderzało, to niesamodzielna polityka zagraniczna i obronna, prowadzona przez PiS. Brak odpowiednich relacji z Rosją, wręcz wroga polityka wobec naszego sąsiada, jak również wyskoki antyniemieckie, zakup szmelcu wojennego za słone pieniądze wydają się być sprzeczne z interesami Polski.

  Z drugiej strony Trzaskowski nie oferuje żadnej zdecydowanej zmiany. W sumie to wypowiadam się z boku, bo nie ma we mnie ani trochę chęci brać udział w tym spektaklu. Poczekam na Mateusza Piskorskiego lub jemu podobnego.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @interesariusz z PL 09:02:09
  Wypisywanie takich sensacji ze pis zostal wybrany przez większość to jest dopiero aberacja umysłowa.

  "Oczywiście, można się zastanawiać, czy demokracja ma sens. Demokracja tego typu, iż rządzi większość. Większość, która wybrała większość posłów. Może to jest błędna koncepcja. Ale skoro ją uznajemy, i praktykujemy, mówienie o samowoli to jakaś aberracja umysłowa."

  Na pis głosowało mniej niż 50 proc. Więc kłania się podstawa matematyki.
  Autor ma rację pisząc o pokrętnym systemie przydzielenia mandatów poselskich. W normalnej demokracji 43,59% to nie jest żadna większość która upoważnia do posiadania większości w parlamencie.

  Dodaj te wszystkie oddane głosy na ko, sld, psl, konfederacje to będziesz widział bez procentów jaką pis ma mniejszość wśród głosujących Polaków.

  PKW ogłosiła oficjalne wyniki wyborów do Sejmu:

  PiS - 43,59 proc. (8 051 935 głosów)

  KO - 27,40 proc. (5 060 355 głosów)

  SLD -  12,56 proc. (2 319 946 głosów)

  PSL - 8, 55 proc. (1 578 523 głosy)

  Konfederacja - 6,981  (1 256 953 głosy)

  Oddano 18 470 710 ważnych głosów.

  Aberacja umysłowa to utrzymywanie że mniejszość jest większością która Polską rządzi.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:33:29
  W takim razie proszę używać terminu nibykonstytucja.
 • @zygmuntbialas 09:59:53
  Nie idąc zagłosować to automatycznie ułatwia się wygrania konkretnie Dudzie który w pierwszej turze miał jednak sporą przewagę nad Trzaskowskim.  Salution :))))) ✔
 • @Robik 09:35:37
  Propagandysta-polityk wymienia kilkanaście zarzutów, typu a dudek rozmawiał z pedałami, a ze mną nie, albo, nie uchwalił (tak, jakby mógł) ustawy chroniącej życie.

  Co tu komentować. Bosak jest wygadany, ale takie zarzuty to można na pęczki postawić każdemu.
 • @Leonardo da Vinci 09:43:53
  Przypominam, że banderowców do Polski sprowadziła PO.
 • @zygmuntbialas 09:59:53
  a jaką inną politykę mają prowadzić władze kraju powołanego do istnienia przez CIA?
 • @Leonardo da Vinci 10:05:31
  na fladze USA czerwień to większość, mimo że jest jej poniżej 50%.
 • @krzysztofjaw 08:21:25
  Na przykład ustawa nakłada na prezydenta obowiązek publikacji Aneksu do WSI w terminie w niej określonym. Prezydent jest strażnikiem Konstytucji, która nakłada na organy władzy i administracji publicznej działanie na podstawie i w granicach prawa. "Strażnik", który sam łamie prawo, nie może wymagać od innych jego przestrzegania.
  To LGBT to populizm. Trzaskowski prywatnie może mieć poglądy, jakie chce, jako prezydent miasta też na jego terenie może wprowadzać to, co mu ustawa dozwala, a ustawy przyjmuje Sejm. W tej samej Konstytucji jest zapis, że prawo organizacji międzynarodowych, do których Polska należy, ma pierwszeństwo przed prawem krajowym a Polska należy do WHO, która promuje temu podobne rzeczy. Polska należy też do Konwencji Stambulskiej nakładającej na nas określone obowiązki, już zresztą przyjęte w ustawach krajowych. Ostatnio Czechy postanowiły przeprowadzić liberalizację prawa do broni, na co zaprotestowały władze unijne, ponieważ UE zamierza zaostrzyć dostęp do broni. Władze czeskie się postawiły argumentując, że Traktat o UE nie przewiduje nadrzędności prawa unijnego nad krajowym. W przypadku władz na Polskę byłoby to nie do pomyślenia. W Niemczech o przyjęciu uregulowań prawa unijnego w przypadku sprzeczności z prawem wewnętrznym decyduje Bundestag - brak automatyzmu. Kiedyś Duda przedstawił nieistotne propozycje zmian do Konstytucji oczywiście o podległości wobec prawa zewnętrznego, nawet najgłupszego nie było mowy.
  Wyżej podałam tylko jeden przykład, bowiem zajęłoby mi za dużo czasu podawanie kolejnych. Autor ma rację.
 • @ele 08:32:22
  No i w tej ustawie zwolniono ministrów i innych urzędników od odpowiedzialności za podejmowane w "okresie pandemii" decyzji. To jest wyrażne światło "hulaj dusza, piekła nie ma" chociaż kto zdoła przypomnieć za co, kiedy i kto odpowiedział.
 • @interesariusz z PL 10:33:19
  "akie zarzuty to można na pęczki postawić każdemu"
  Kłamiesz!
  Chyba że będą to "zarzuty" w stylu TVPiS- kurwizja.
  Możesz spróbować postawić zarzuty Bosakowi?
 • @demonkracja 08:32:26
  Flancuje zboczenia, warsiawskim rodzicom to nie wadzi, kto tam wie, może tam i w domach "taka nowoczesność". Sama partia rządząca popiera te nowoczesne, światowe trendy, czemu dała wyraz angażując armie policjantów zwożonych zewsząd dla ochrony "rozmaitości" oraz zezwalając (bo nie było konsekwencji) na pałowanie uczestników marszów prorodzinnych. Komendanci Policji muszą mieć wytyczne jak działać.
 • @ele 08:42:10
  "PYTANIE ! CO TO JEST KONSTYTUCJA ? według mnie Konstytucja jest to zbiór przepisów , norm pod którymi większość Obywateli jest gotów przestrzegać i żyć !"

  Konstytucja jest to prawo podstawowe, które określa organy władzy, oraz zasady systemu prawnego.

  "PYTANIE ! czy można powoływać sie na tą 22% konstytucję ?"

  Czemu Pan kłamie? Uważa Pan czytelników za głupków i frajerów? Za tą Konstytucją było 53,45% głosujących, przeciw 46,55%.

  Zdaje Pan sobie sprawę, co Pan proponuje? Ustanowienie systemu, gdzie władza może wszystko, bez konstytucyjnych ograniczeń. To jest cofnięcie się do czasów starożytnych despotii, kiedy władca był bogiem.
 • @wercia 10:47:52
  Też zgadzam się z Autorem.

  Nie ma co wszystkiego wymieniać.
  Każdy doskonale pamięta co Duda wyprawiał z mianowaniem sędziów nie zgodnie z prawem.
  Te jego czyny są zbyt świeże by udawać amnezje.

  Salution :)))✔
 • @interesariusz z PL 09:07:30
  "Poprawność terminu "poprawka" do konstytucji amerykańskiej przedstawia wiele do życzenia."

  Poprawki do amerykańskiej konstytucji jest bardzo trudno wprowadzić, wg samej konstytucji, potrzeba najpierw poparcia dwóch trzecich Kongresu, a następnie legislatur trzech czwartych stanów! Udało się tego dokonać niewiele razy w historii USA.
 • @Pedant 11:01:11
  PIS nie ma absolutnej większości w sejmie więc nie ma prawa dokonywać żadnych zmian a tym samym łamać konstytucje, prawo.
  To jest najważniejszy podstawowy obowiązujący dokument akt prawny Rzeczypospolitej Polskiej.

  Dopóki nie ma w parlamencie większości absolutnej która byłaby zgodna co do zmian lub napisania nowej konstytucji, doputy ta obecna jest obowiazująca tak rząd, parlamentarzystów i prezydenta oraz wszystkich obywateli w Polsce.

  Dzięki temu aktu prawnemu mamy prawa i obowiązki względem Polski i ochronę naszych praw do wolności do opieki zdrowotnej do edukacji i etc.

  Pozdrawiam :)
 • @Pedant 11:10:31
  a mógłby Pan wymienić jakąś poprawkę, różną od dopisku?
 • @Pedant 11:01:11
  no więc ja się z tym nie zgadzam,
  z punktu widzenia obywatela konstytucja winna określać TRWAŁE PRAWA OBYWATELSKIE,

  Przy okazji stanowi o strukturze organizacyjnej państwa, wszak ustanawia zasady na terenie państwa,

  ale podstawowe są prawa obywatelskie, na podstawie których każdy decyduje, czy warto żyć w danym społeczeństwie, w danym państwie, lub w ogóle, jeśli nie można trafić pod rządy jakiejś innej konstytucji, która gwarantuje mu to, na czym mu zależy, np. że nie szczepią go przymusowo, nie wsadzą do komory gazowej, itd....

  Jeśli nie zmieniamy państw, to umowa konstytucyjna państwa z obywatelem wiąże go na całe życie, i nie powinna być zmieniana, bowiem zmiana dla kogoś może "być zabójcza".

  Konstytucję można zmienić tylko w referendum, nie większością, tylko przy braku głosu sprzeciwu, co jest praktycznie niemożliwe, nawet jeśliby wykluczyć z głosowania kretynów i psychicznie chorych.
 • @zygmuntbialas 09:59:53
  Są momenty w życiu że musimy podejmować decyzję z bólem serca.
  Trzaskowski w sprawach socjalnych wyraził się jasno, że nie będzie niszczył tych pozytywnych aspektów jak pomoc dla rodzin i emerytów.
  Oby dotrzymał słowa.

  W sprawach polityki zagranicznej istnieje szansa że nie będzie na zawołanie z za oceanu szkodził Polsce i popierał ślepo agresywną politykę Stanów Zjednoczonych głównie do naszego największego sąsiada Rosji.

  Jakie pretensje ma Rosja do Polski ?
  Czy Rosja torpeduje polskie projekty ?
  A za sprawą Dudy, PiS jest ciągłe sabotowanie NS_2 wspieranie reżimu o barwach neobanderyzmu na Ukrainie nie uznajacego wolności istnienia partii reprezentującą ludność rosyjskojezyczną. Stosującą represje i prowadzacą wojnę z jej przeciwnikami zamiast szukać kompromisu i porozumienia.

  Duda jest przyjacielem neobanderowców wspomagając ich miliardami z naszych podatków kosztem budżetu Polski.
  A ja nie jestem przyjacielem banderowskiej Ukrainy tym samym nie jestem przyjacielem Dudy.

  To jest więc logiczne że nie będę głosował na Dudę.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • Pieknie.
  Wybor tego "pana" jest jak propozycja przystawienia sobie do glowy rewolweru z jedna kula w bebenku.
  Co moze powiedziec Wyborca: rosyjska ruletka?
  Sami sie bawcie.
  Samogona u was mnoga. Znaczit sjuda inspiracija. Priamo iz Lubianki.
  Tam moze takie zabawy normalne.
  Nie tutaj.
 • @interesariusz z PL 11:24:42
  "a mógłby Pan wymienić jakąś poprawkę, różną od dopisku?"

  Nie ma żadnych "dopisków".

  Jest 27 poprawek (amendments), z tego 10 były włączone na samym początku, gdy Konstytucja była tworzona, a w następnych dwóch stuleciach były dodane 17.

  Najbardziej znana jest poprawka pierwsza - że władze federalne nie mogą ograniczać swobody słowa i religii. Z późniejszych poprawek, bardzo ważna jest trzynasta - zakazująca niewolnictwa (rok 1865).

  Tutaj jest precyzyjne wyliczenie:
  https://www.senate.gov/civics/constitution_item/constitution.htm#amendments
 • @brian 12:19:09
  Ale Duda jest szmaja co w zasadzie powinno go eliminować.
 • @wercia 10:58:32
  ---------------
  "Sama partia rządząca popiera te nowoczesne, światowe trendy, czemu dała wyraz angażując armie policjantów zwożonych zewsząd dla ochrony "rozmaitości""
  ---------------
  To co jest ważne dla czarciego pomiotu (demoralizacja jest dla niego ważna) - czarci pomiot to robi jakby poza tzw. demonkraturą.
 • @brian 12:19:09
  To więc ty jestes banderowcem jak u tiebia wielika sympatia do ukropów których Duda i PiS wspiera 4 miliardami z naszych podatków.

  Jestes aż tak ślepy ? A właściwie to ty świadomie popiera PiS z Kaczyńskim i Duda, oraz tych zwyrodniałych banderowców mających na sumieniu 250 tysięcy bestialsko zamordowanych Polaków dla których nie na pamięci w PiS i u Dudy oraz grobów na Wołyniu.

  Dla takich zdrajców Polski i Polaków jak ty nie ma tu miejsca.

  Twoje wypociny jako durny komentarz niech tu każdy przeczyta kameradzie banderowski.
 • @Oscar 10:20:21
  Takiego języka jak bloger @oscar unikam bo prowadzi to do eskalacji.

  Ale może @oscar właśnie nie rozumie języka na rzeczowe kulturalne argumenty więc napiszę tak:
  Tylko ktoś kto nie rozróżnia dobra od zła może byc tak zidiociały i pisać takie idiotyzmy zamiast merytorycznej krytyki w oparviu o przedstawienie swoich argumentów.

  Nie chętnie usuwam ale tym razem tak.

  P.S. Info dla wszystkich.
  Mam na profilu zaznaczone -

  " Każdy ma prawo krytykować, oby to była merytoryczna krytyka".
 • @Alfax 14:36:17
  "Gotowanie na Ekranie".
  Bylem juz Zydem, komuchem, pisiorem, lachem(z diakrytem na poczatku) .
  Teraz zostalem... brrr.
  Pamiec mojej prababki Niepokalanki i jej siostry zostala wstrzasnieta.
  Po raz kolejny pseudopolscy nie wytrzymuja.
  I rzucaja guanem przez kraty.
  No coz.
  Taki moj los.
  Gotujcie sie.
  Bon apetite.
 • @Alfax 15:24:13
  Siostre rzeczonej rozstrzelalo wraz z mezem enkawede. Dziadka z rodzina uratowali ruscy.
  Bo zamiast rozstrzelac wszystkich na miejscu, wzieli go w soldaty.
  Nie ma sie co licytowac.
  Jak komu nerwy puszczaja to do neurologa.
  Nie na bloga.
 • @krzysztofjaw 08:21:25
  Ja nie wybieram cywilizację antychrześcijańską sam jestem Chrześcijaninem, mój wybór ma jedynie za cel zatrzymać PiS w bezprawiu i uchwalania ustaw w nocy i przepychania ich kolanem. 

  W odróżnieniu od Pana ja nie uważam PiS i Dudę za godnych reprezentowania Polski i Polaków a to choćby z tej przyczyny że są sojusznikami junty neobanderowskiej która obaliła w sposób nie zgodny z prawem a wręcz przez krwawy zamach stanu i to kosztem setek zabitych ludzi. Ta junta przejęła władzę i po dzień dzisiejszy terroryzuje kraj.
  Obecny reżim na Ukrainie jest marionetką Stanów Zjednoczonych. 

  Pan i inni blogerzy świadomie kłamią oczerniając Rosję w sprawie Osetii i Ukrainy. 

  Zachód czarno na bialym potwierdził kto był agresorem w Osetii i wini za wojnę Gruzję. Dziś wiemy teź i to doskonale kto przy pomocy najemników z Gruzji opłaconych w dolarach przez zachodnią agenturę strzelał i mordował zarówno policjantów jak i majdanowych demonstrantów. 

  Są też dokumenty pokazujące bombardowanie ludności cywilnej przez ukraińskie lotnictwo oraz ukazujące bestialsko zamordowanych spalonych młodych ludzi w Odessie przez zwolenników bandery. 

  Kaczyński i wielu innych którzy bez skrupułów stali na Majdanie obok neobabderowców i wykrzykiwali hasła te same z którymi UPA banderowcy mordowali siekierami i widłami moich Rodaków Polaków przekreślili się juź wówczas jako Polacy , stali się zdrajcami, pokazali swoje prawdziwe antypolskie banderowskie oblicze.

  Dla nich Katyń 20 tysięcy jest ważniejszy niż Wołyń, Małopolska i Podkarpacie z 250 tysiącami zamordowanych Polaków i to w najochydniejszy sposób. 

  Pozdrawiam
 • @brian 15:39:47
  No właśnie tobie puściły pierwszemu a mi niestety też czasem puszczają, dla tego zaznaczam, dyskutujemy bez przyklejania łatki drugiej osobie, stronie bo najlepiej sami wiemy kim jesteśmy.

  A każdy z nas ma bagaż własnych życiowych doświadczeń.
 • @Alfax 15:52:26
  Moj bagaz mowi: po czynach. Nie wg. uma etapa.
  Nas mlodzi wyksztalceni... probowali wywlaszczyc z lokalu. Taka nju arystokracja bez zasad. Piekni i Mlodzi.(tak im sie wydawalo) probowali mi zmanipulowac malzonke gdy w pow. stanie lezalem w szpitalu.
  Cos jak mix Biedronia i Trzaskoskiego.
  Jesli mam takim uwierzyc to jak rosyjsks ruletka.
  Juz wole sprawdzonego Dude z jego upokarzajacym 500+ i innymi takimi.
  Aha- nie czytaja NEonu na bank. Jeszcze zatanczymy.
  Dlatego powtarzam- wybor?
  Panu Er Te za grosz.
 • @brian 14:45:41
  Tak niemcy jak i ukraincy z upa mają na sumieniu moich bliskich.

  Więc nie mam pretensje do żołnierzy rosyjskich którzy uratowali moich najbliższych a mam niechęć nie do wszystkich Niemców ale do nazistów w Niemczech i do zwyrodniałych banderowców, morderców i do ich obecnych spadkobierców mordujących ludność cywilna w Donbasie i w Odessie i do ich popleczników, sponsorów w PiS i nie tylko.
 • @Pedant 12:43:12
  no widzi Pan, posługujemy się różnymi językami, poprawka w języku polskim to zarówno wykreślenie, jak i zmiana, jak i dopisek.

  A co znaczy "amendment" ?

  prosiłem o przykład wykreślenia lub zmiany w konstytucji amerykańskiej.
 • To prawda ⭐⭐⭐⭐⭐
  https://i.postimg.cc/1tq89ZLm/kaczy-scy-UE-CETA.jpg

  Salution :)))))) ✔
 • @interesariusz z PL 18:06:21
  "A co znaczy "amendment" ?
  prosiłem o przykład wykreślenia lub zmiany w konstytucji amerykańskiej."

  Amendment zwykle tłumaczy się jako poprawka, znaczy też uzupełnienie, nowelizacja itd ... W amerykańskim prawie konstytucyjnym jest to jednoznacznie zdefiniowane. Poprawek jest 27 (10 plus 17).

  Link po polsku:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_poprawek_do_Konstytucji_Stan%C3%B3w_Zjednoczonych
 • Do @Pedant 11:01:11
  Pedant ! ty kpisz czy o drogę do Izraela pytasz ? ty mi zarzucasz kłamstwo !!!!
  cytuje ciebie [Czemu Pan kłamie? Uważa Pan czytelników za głupków i frajerów? Za tą Konstytucją było 53,45% głosujących, przeciw 46,55%.


  Liczba głosów
  TAK 6 396 641 53,45
  NIE 5 570 493 46,55
  Głosy ważne 11 967 134 98,60
  Głosy nieważne 170 002 1,40
  Razem 12 137 136 100,00
  Frekwencja 42,86

  żydzie @Pedant !!!! FREKWENCJA 42 ,86 % to policz sobie ile za żydowska konstytucją było obywateli a ile przeciw !

  Policzysz ? jak policzysz to napisz ile ci wyszło !!!

  z poważaniem Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach
 • @ele 18:46:28
  "@Pedant !!!! FREKWENCJA 42 ,86 % to policz sobie ile za żydowska konstytucją było obywateli a ile przeciw !
  Policzysz ? jak policzysz to napisz ile ci wyszło !!!"

  Proszę bardzo. 42 ,86 % razy 46,55% równa się 19,95%.

  Czyli ok 20% z ogółu uprawnionych do głosowania było przeciw.

  Ele dostaje dwóję z arytmetyki. No może 2+ za wysiłek.
 • @Pedant 18:19:35
  unik ?
 • @interesariusz z PL 19:25:27
  "@Pedant 18:19:35
  unik ?"

  Nie rozumiem o co Panu chodzi.
 • Popieram opinię autora wpisu. Ta Dudy "wycieczka do USA" z prośbą o wzmocnienie kontyngentu (gejowskich?) wojsk USA w Polsce
  Przeważyła szalę.

  Jak mi napisał znajomy Słowak z Bratysławy, obecny Rząd Pl, z NIENAWIŚCI do Ruskich (czyżby nie jest to zwykły rasizm?) jest gotów kupować:

  - droższy gaz z USA

  - gorsze jakościowo (niż te np. japońskie i płd. koreańskie - to OFICJALNA opinia prezesa PAN, prof. Kleibera) amerykańskie elektrownie atomowe

  - sprowadzić do Polski (gejowską oraz BLM obecnie) korporację US Army, by jeszcze bardziej zmarginalizować lokalną korporację "Wojsko Polskie"

  Czy Polacy pod takim DUDA przywództwem nie zamienią się do reszty w ZAMERYKANIZOWANE ZBIOROWISKO KRETYNÓW, zapytuje się mój słowacki znajomy.
 • Do komika @Pedant 19:09:37
  42,86 % frekwencja to znaczy że 57,14 % obywateli w Polsce NIE GŁOSOWAŁO ! czy ty rozumiesz ?

  42,86 % głosowało w referendum z tego [ 6 396 641 mln ] było ZA !
  to jest około 22 % uprawnionych do głosowania obywateli w Polsce !

  5 570 493 mln było PRZECIW konstytucji , to jest 20 % uprawnionych do głosowania obywateli w Polsce !

  Czyli 20 % biorących obywateli w referendum zagłosowało Przeciw !
  a 57, 14 % obywateli nie brało w tym referendum udziału !

  To jak byk wychodzi że prawie 78 % Obywateli w Polsce z Różnych względów nie chciało z tą konstytucja mieć NIC DO CZYNIENIA !!!!

  CZY TO ZROZUMIAŁE ?


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach
 • @ele 20:32:23
  "42,86 % głosowało w referendum z tego [ 6 396 641 mln ] było ZA !
  to jest około 22 % uprawnionych do głosowania obywateli w Polsce !"

  Nie umie Pan mnożyć. Nie 22% ale 24.90% uprawnionych do głosowania było za, 19.95% było przeciw.

  Ci co nie głosowali, wstrzymali się od głosu, do czego mieli prawo.

  "To jak byk wychodzi że prawie 78 % Obywateli w Polsce z Różnych względów nie chciało z tą konstytucja mieć NIC DO CZYNIENIA !!!!"

  Nie, nie wychodzi. To są Pańskie urojenia.
 • @demonkracja 08:32:26
  Czy ty należysz do jakiejś sekty???
 • @interesariusz z PL 09:02:09
  Napisz, kiedy PIS był "bezkarny", bo inni też chcą wiedzieć, co mędrzec wie!!!
 • @zygmuntbialas 09:59:53
  To jest bełkot!!!
 • @Pedant 19:27:38
  dążymy do sporu na temat, czy można konstytucję poprawiać, i jak to było z innymi "konstytucjami", w szczególności amerykańską. Ja nie zamierzam analizować poprawek do konstytucji amerykańskiej, a Pan, jeśli już kiedyś Pan próbował, to proszę mi pokazać przypadki poprawiania, a nie uzupełniania.

  Taką prośbę sformułowałem, a Pan odesłał mnie do tekstu. Dla mnie to jest unik.
 • @Berkeley72 20:15:07
  to proszę mu wytłumaczyć, iż nasze władze to amerycka agentura, i nie mogą robić inaczej. Jesteśmy pod okupacją z naszego wyboru 30 lat temu.

  Władze nie są skretyniałe, tylko robią, co im każą.

  Może jest tak, że próbują ratować co się da. Trzeba by ich działania uważnie przestudiować.

  DO dzieła.
 • @ele 20:32:23
  To TY nie kumasz, że ci, co nie idą głosować, zgadzają się na wszystko, czyli niegłosujący poparli konstytucję, mimo, że "nie chcieli mieć z nią nic do czynienia".

  W referendum zawsze idzie się głosować przeciw.
 • @zibi 21:37:48
  Zapytaj autora, to on napisał.
 • Do komika @Pedant 20:50:13
  Piszesz pan ! [ Nie umie Pan mnożyć. Nie 22% ale 24.90% uprawnionych do głosowania było za, 19.95% było przeciw. ]

  No to liczmy ! 24,90 % plus 19,95 % to wychodzi 44,85 % !!! to ja się pytam jak na referendum poszło 42,86 % to skąd te 44, 85 % ???  Piszesz pan ! [ Ci co nie głosowali, wstrzymali się od głosu, do czego mieli prawo. ]

  oni nie wstrzymali się od głosu !!!! oni w ogóle nie brali udziału w tym żydowskim referendum !

  Czyli 20 % obywateli wzięło w referendum i byli przeciw !
  a 57,14 % obywateli całkowicie olało te żydowskie referendum !

  i jak byś nie liczył prawie 78 % obywateli z różnych względów nie poparło tą żydo-Kwasniewską konstytucje !!!

  Więc powoływanie się na tą konstytucje nie macie prawa ! bo to tylko żydowska konstytucja przegłosowana przez żydów !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @interesariusz z PL 21:49:18
  "Pan, jeśli już kiedyś Pan próbował, to proszę mi pokazać przypadki poprawiania, a nie uzupełniania."

  Chyba zrozumiałem co Pan ma na myśli. Nie znam takich przypadków. Nie przypominam sobie aby któreś z uzupelnień zmieniało już istniejące artykuły, tylko dodawało do nich.

  Na przykład, ustanowienie federalnego podatku od dochodu, dodało do bazy podatkowej władz centralnych, nie usuwając poprzednio zdefiniowanych źródeł (np. ceł od importu).
 • @krzysztofjaw 08:21:25
  Pięć lat nieróbstwa Dudy
  Mija 5 lat od wskazania i mianowania Andrzeja Dudy prezydentem Polski. Pięć lat zmarnowanych. Pięć lat nieróbstwa, propagandy, pokrzykiwania, służba ideologii antypolskiej polityki Jarosława Kaczyńskiego. A. Duda był i jest klasycznym ,,mężem” politycznym J. Kaczyńskiego, ponieważ to J. Kaczyński wyznaczał cele polityczne w Polsce, cele polityki, które bezwzględnie służą interesom określonych środowisk w USA i Izraela oraz służba banderowskiej Ukrainie. Służba tych panów, skupiała się przed wszystkim na prowadzeniu obrzydliwej, brutalnej wojnie medialnej i politycznej przeciwko Rosji w interesie określonych w/w środowisk z tzw. ,,zachodu”, a wszelkie wewnętrzne awantury polityczne miały na celu odwracać uwagę od spraw zasadniczych, czyli podstępne niszczenia państwowości polskiej na rzecz budowy rządów światowych.
  Pięć lat mija prezydentury A. Dudy, który nie miał i nie ma własnej filozofii Państwa Polskiego, nie wie, czy nie chce wiedzieć w jakim ustroju politycznym funkcjonuje, człowiek bez wizji, bez własnego zdania. A. Duda żyje w politycznym chaosie, politycznym matrixie, strasznie się męczy z powodu tego, że musi być aktorem – amatorem przed ludżmi i tylko w pewnych kręgach społecznych udaje mu się być wymuszonym, wiarygodnym aktorem i grać role, które są dla niego nie zrozumiałe.
  To Jarosław Kaczyński był przez te 5 lat faktycznym rezydentem Polski, a A. Duda takim słupem politycznym i przedłużeniem ręki J. Kaczyńskiego w budowie Państwa Polin.
  Nadmienić należy, że pierwszym posunięciem prezydentury A. Dudy było wsparcie finansowe banderowskich rządów na Ukrainie kwotą ponad 4 mld zł. W czyim interesie to zrobił, na pewno nie w interesie rodzin ofiar ludobójstwa banderowskiego na kresach.
  Przez pięć lat udawał, że pamięta o ludobójstwie na Polakach na kresach, ale praktycznie pacyfikował środowiska anty banderowskie w Polsce, które domagały się prawdy i rozliczeń ludobójstwa na kresach. A. Duda w tych sprawach nie zrobił NIC. Tak nie postępuje mąż stanu - Prezydent. Tak postępuje wyrafinowany szkodnik Narodu Polskiego.
  Andrzej Duda odpowiada za klęskę polityki wschodniej, której nie ma z powodu realizowania przez A. Dude polityki zagranicznej w Polsce w interesie określonych środowisk korporacyjnych z USA, czego dowodem jest podpisywania dokumentów na kolanach, w pół zgięty u swojego mocodawcy D. Trumpa. Dokumenty, które są szkodliwe i bez znaczenia dla Polski w przyszłości.
  Andrzej Duda jako zwierzchnik Sił Zbrojnych RP, praktycznie oddał swoje zwierzchnictwo na rzecz dowódców wojsk okupacyjnych w Polsce z USA w ramach NATO, gdzie w sposób podstępny oddal Wojsko Polskie w ręce okupanta z USA.
  Andrzej Duda nie reaguje na haniebne i szkodliwe zakupy przez skompromitowanych, marionetkowych ministrów obrony, uzbrojenia w fabrykach zbrojeniowych w USA oraz sprzętu wojskowego na rzecz wyposażenia Armii NATO-wskiej w Polsce. Zakupiony sprzęt z pieniędzy polskich podatników, to nic innego, jak ,,mordowanie” polskiego przemysłu zbrojeniowego, polskiej myśli technicznej. Zakupy sprzętu wojskowego odbywają się bez przetargu, bez offsetu, bez technologii, po zawyżonej cenie. To A. Duda wraz z MON przyczynia się do okradania Polski celem oczekiwanego wsparcia politycznego od swoich mocodawców z USA i Izraela.
  Zgoda A. Dudy na okupacje terytorium Polski przez wojska amerykańskie za pieniądze polskiego podatnika, budowy, tzw. ,,tarczy antyatomowej”, budowy obcych baz wojskowych na terytorium Polski za pieniądze polskiego podatnika w celu dalszego zwiększania obcych wojsk w Polsce, to w praktyce oznacza przyznania się do braku własnej strategii obronnej własnego terytorium oraz braku własnego wojska. Tak nie postępuje Prezydent, tak postępują rezydenci obcych interesów Polsce.
  Andrzej Duda, nie ma wiedzy, albo udaje, że jej nie ma o polityce energetycznej Polski. Patrzy z przymrużeniem oka, jak wyjątkowy szkodnik Piotr Naimski działa w interesie światowych korporacji energetycznych z USA, które stają się super monopolistami w dostawach do Polski drogiego gazu i ropy, kosztem własnego wydobycia. Wysokie koszty energetyczne , uderzają w gospodarkę narodową i gospodarkę rodzinną. To korporacyjne firmy światowe z USA stają się monopolistami energetycznymi w Polsce. Co to za zmiana??? Gdzie jawność życia politycznego w Polsce, dlaczego konsumenci nie mają prawa wiedzieć za jaką cenę firmy z USA sprowadzają gaz i ropę do Polski. Dlaczego takie oszustwo toleruje A. Duda?
  Andrzej Duda nie interesuje się polskimi zasobami naturalnymi ziemi. Od wielu lat trwa rabunek polskich zasobów naturalnych, rozdawane są na prawo i lewo koncesje na wydobywanie z polskiej ziemi zasobów naturalnych. A. Duda nie podjął się zadania inwentaryzacji Polskich zasobów naturalnych, jak również inwentaryzacji majątku narodowego, tego jeszcze nie rozkradzionego. Min. w tym celu było powołanie Narodowej Strategii Rozwoju przy prezydencie. Skończyło się to kompromitacją, ciałem bez uzasadnienia ekonomicznego, nieróbstwem, napychaniem kieszeni swojemu ojcu oraz znajomym. To ogromny wstyd, że nawet tak prostego postulatu nie potrafił zrealizować w interesie społecznym.
  Prezydent nie reagował na nepotyczne rządy w Polsce, gdzie karierowiczostwo, pycha, cenzura, korupcja na ogromną skalę, wyjątkowo kwitną.
  Reasumując, A. Duda dał się poznać jako człowiek nie samodzielny, czy to w polityce wewnętrznej czy zewnętrznej, bez wizji Państwa Polskiego, bez charyzmy Patrioty Polskiego. Jego wierno – poddańcze decyzje w sprawach międzynarodowych budzą przeraźliwy strach przed całkowitym oddaniem Polski na rzecz określonych środowisk politycznych z USA i Izraela. Mam wrażenie, że rządy w Polsce mają niepolską centralę, centrale po za Polską, że polityka Polska uprawiana jest nie za Polskie pieniądze.
  Wykonywanie przez A. Dudę poleceń tych środowisk w realizacji ich interesów w Polsce musi być rozliczone. Andrzej Duda wykonujący polecenia neo – konserwatystów z USA tzw. ,,jastrzębi wojennych”, dąży wraz z nimi do ewentualnej wojny z Rosją na naszym Polskim terytorium w interesie światowych korporacji przemysłu zbrojeniowego i energetycznego. Każda, choć trochę samodzielna władza oddala grożby wojen na swoim terytorium, oprócz A. Dudy, który wraz z kierującymi antypolską partią PIS, przybliża swoimi działaniami grożbę wojny.
  Jarosław Kaczyński wraz z swoim pomocnikiem Andrzejem Dudą z terytorium Polski chcą uczynić wielki poligon wojenny. Takie działania A. Dudy polegające na wspieraniu obcych interesów w Polsce, są działaniami wyjątkowo niebezpiecznymi dla istnienia Polski i Narodu Polskiego.
  Jarosław Kaczynski i jego pomocnik Andrzej Duda, to dwie marionetkowe postacie obcych rządów w Polsce, od zadań specjalnych obcego interesu. Taka polityka, robi z Polaków niewolników w ich własnym kraju a z Polski kraj satelicki. Dobitnie świadczy to, że Polska pod rządami Kaczyńskiego staje się ,,państwem teoretycznym”, Państwem bez mężów stanu, Państwem w dalszej perspektywie do całkowitej samolikwidacji o ile nic się nie zmieni 10 maja 2020 roku.
  Zygmunt Wrzodak – były członek Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, czł. Zarządu Regionu Mazowsze, Szef S Ursusa do 2001 roku, były poseł na sejm IV i V kadencji, min. czł. sejmowej komisji obrony narodowej.
  Sk-ice 25.03.2020 rok.
 • @Wrzodak Z. 23:12:42
  Bardzo dobry i rzeczowy komentarz. Sama prawda nic dodać nic ująć.

  Pozdrw. :)
 • @Wrzodak Z. 23:12:42
  Tak jak Monaco już pod Pana komentarzem napisał tak i ja to potwierdzam że jest to pełen faktów, obszerny, rzetelny komentarz.

  Pozdrawiam.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:57:29
  Łamanie prawa? Choćby ułaskawienie Kamińskiego przed uprawomocnieniem wyroku. W sumie, sam Duda uznał, że Kamiński to przestępca. Nawet nie czekał na apelację.
  Prezydent nie czuwał nad przestrzeganiem Konstytucji (złamanie przysięgi). Współtworząc Polin również złamał przysięgę, bo nie stoi na straży suwerenności.
  Potem odmowa przyjęcia ślubowania od sędziów TK.
  Prezydent Andrzej Duda akceptował również i niezwłocznie podpisywał przedkładane mu ustawy zawierające normy literalnie sprzeczne z Konstytucją (m.in. ustawy o KRS, SN i sądownictwie powszechnym).
  To tak na szybko. Poza tym, prezydent nie powinien wykonywać poleceń kanclerza obcego państwa, prezydenta obcego państwa, ambasadora obcego państwa i szeregowego posła
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:30:59
  Raczej rabini w stylu Wojtasa.
 • @zibi 21:40:53
  Bełkotem to jesteś ty prymitywie z pisuaru.
  Jesteś głupek.
 • @interesariusz z PL 21:57:44
  Autor ocenia po faktach.

  Ponieważ jak sami widzimy, to tak PiS jak i PO reprezentują nie nas Polaków a interesy obcych nam baderowców z UPA i żydowskie roszczenia 447 oraz bez żadnych skrupułów reprezentują interesy Stanów Zjednoczonych i Izraela. 

  A Polaków okłamują hasłami i propagandą suwerenności. 

  Jednak Trzaskowski jest mimowolnie przeciwko PiS i dlatego będzie patrzył rządzącym z PiS na ręce a to już lepiej niż bezkarność i samowola
  władzy która obecnie czyni co tylko chce i szkodzi nam Polakom.
  Atakując bez sensu kłamstwami Rosję i angażując Polskę w niebezpieczne awanturnictwo Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i to nie tylko militarne ale i gospodarcze ze szkodą dla Polski.

  Pozdrawiam :)
 • Identico
  https://valconetti.files.wordpress.com/2017/01/c3z1d3cweaablf_.jpg

  ❗✔☺

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej