Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2428 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

USA szantażują. Międzynarodowy Trybunał Karny.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

USA. Państwowy terroryzm, szantaż ! Tak wyglada amerykańska demokracja i sprawiedliwość i respektowanie prawa międzynarodowego. Stany Zjednoczone Ameryki to kraj który stawia się ponad prawem i czyni się bezkarnym popełniając zbrodnie wojenne.

 

 USA grożą sankcjami pracownikom Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze (NL).

 

USA. Biały Dom, amerykański reżim stosuje szantaż, represje i sankcje karne wobec pracowników Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze, którzy biorą udział w dochodzeniach w sprawie zbrodni wojennych popełnionych przez Amerykanów i sojuszników USA, takich jak Izrael.

••• Prezydent Trump podpisał dziś dekret zezwalający na konfiskatę mienia pracowników Trybunału Karnego w USA. Także może być również zabroniony wjazd do Stanów Zjednoczonych przez członków ich rodzin.•••

Holenderski minister Spraw Zagranicznych Blok powiedział:  „Wzywamy USA, aby nie prześladowały i nie karały personelu Trybunału Karnego" . Holandia w pełni popiera MTK i nadal będzie to robić. MTK, sąd ma kluczowe znaczenie w walce z bezkarnością dotyczącà ludobójstwa i w przestrzeganiu prawa międzynarodowego”.

Bezpośrednim powodem nałożenia przez reżim Stanów Zjednoczonych sankcji jest marcowa decyzja MTK o rozpoczęciu dochodzenia w sprawie amerykańskich zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości w Afganistanie. Stronami oskarżonymi są , wojsko amerykańskie i afgańskie oraz tajne służby amerykańskie i afgańskie.

Prokurator generalny pani Fatou Bensouda powiedziała w 2017 r., Że amerykańskie agencje wojskowe i wywiadowcze w Afganistanie mordowały, wykorzystywały, torturowały i poniżały więźniów, szczególnie w latach 2003-2004.

W zeszłym roku USA cofnęły wizę pani prokurator generalnej Fatou Bensouda. 

USA nie uznają Trybunału Sądu Karnego by chronić amerykańskich ludobójców i przestępcòw wojennych.

 Trybunał Karny został ustanowiony w 2002 r. W celu karania sprawców zbrodni wojennych, ludobójstwa i zbrodni przeciwko ludzkości. Dołączyły 123 kraje, bez USA. USA, ten kraj nie uznaje MiędzynarodowegoTrybunału Karnego.

Zarówno demokraci, jak i republikanie wyrazili obawy, że amerykański personel wojskowy, tajni agenci i cywile zostaną skazani niesprawiedliwie, bo przez politycznie prowadzony proces.

Biały Dom. „Sąd Karny wydaje się być nieskuteczną organizacją biurokratyczną atakującą personel Stanów Zjednoczonych, a także personel naszych sojuszników” - powiedział rzecznik.

Biały Dom stwierdza również, że ma dowody na niewłaściwe postępowanie na najwyższym szczeblu. Minister sprawiedliwości Barr powiedział, że USA prowadzą dochodzenie w tej sprawie, i zasugerował, że Rosja (nota bene • ciężki przypadek paranoïdalny • USA •, ponieważ Risja opusciła w 2016 roku członkostwo i nie ma tam swoich przedstawicieli i żadnego na nic wpływu),,,(podobnie jak maniacy w PiS wszedzie widzą wszechmocną Rosję), Biały Dom twierdzi też że inni przeciwnicy USA ingerują w dochodzenia sądowe.

Mimo szantażu i represji wywieranego przez reżim USA. Międzynarodowy Trybunał Karny zbada amerykańskie zbrodnie wojenne w Afganistanie, zbrodnie przeciwko ludzkości w Afganistanie od 2003 r. Po raz pierwszy sąd w Hadze wszczął dochodzenie przeciwko USA. Sąd stawia się zatem na kursie kolizyjnym z Waszyngtonem, który odmawia wszelkiej współpracy.

Ameryka. Naciski, groźby i sankcje reżimu w Waszyngtonie.

 W ubiegłym roku pod presją USA i wywieranego szantażu, sędziowie Trybunału Karnego zablokowali śledztwo. Uznali, że przestępstwa zostały popełnione na dużą skalę w Afganistanie, ale nie chcieli rozpatrywać sprawy. Sądzili, że sprawa się nie powiedzie, między innymi z powodu braku współpracy ze strony USA.

 ■ Niebezpieczny precedens.■

 W oświadczeniu Biały Dom był zatem zachwycony decyzją sędziów o niedopuszczeniu do śledztw i mówi o ""wielkim międzynarodowym zwycięstwie nie tylko dla tych "patriotów" ale także dla "sprawiedliwości" ”". Organizacja praw człowieka Human Rights Watch z drugiej strony nazywa tę decyzję „ciosem dla ofiar poważnych przestępstw” i obawia się niebezpiecznego precedensu, który sprawi, że sprawcy będą mogli uniknąć kary za swoje zbrodnie wojenne, po prostu nie uczestnicząc w międzynarodowych dochodzeniach karnych. W grudniu prokuratorzy argumentowali w apelacji, że sędziowie nie mieli prawa odmówić sądzenia. Natomiast w decyzji apelacyjnej sąd nadal wyraża zgodę na rozpoznanie sprawy.

 Prokurator generalny Fatou Bensouda, która złożyła oskarżenie, oświadczyła: „Decyzja ponownie potwierdza, że ​​sąd odgrywa istotną rolę dla ofiar, dla których inne drzwi do wymiaru sprawiedliwości pozostają zamknięte” - „Jest to również sygnał dla tych, którzy popełniają lub chcą popełnić okrucieństwa, że ​​pewnego dnia będą także osądzeni”.

Wniosek prokuratorów o ściganie sprawców zbrodni wojennych w Afganistanie został poprzedzony 10-letnim dochodzeniem. Naczelny prokurator Fatou Bensouda powiedziała w 2017 r., Że amerykańskie agencje wojskowe i wywiadowcze wykorzystywały, torturowały, mordowały i poniżały więźniów, zwłaszcza w latach 2003-2004.

 ■ 9/11■

Stany Zjednoczone napadły na Afganistan w październiku 2001 r. wraz z sojusznikami, aby pokonać talibów afgańskich.

Bensouda oskarża także talibów i inne lokalne grupy do odpowiedzialności za śmierć afgańskich cywilów od 2009 roku oraz oskarża afgańskie tajne służby o torturowanie więźniów.

Zainstalowany przez reżim USA marionetkowy rząd Afganistanu również nie chce, aby Międzynarodowy Trybunał Karny wszczął dochodzenie. Mówi, że sam rozpocznie dochodzenie w sprawie zbrodni wojennych. ••••

Amerykanie, którzy i tak są zdecydowanie przeciwni Sądowi Karnemu, są wściekli na Bensoudę za jej pragnienie zbadania przestępstw popełnionych przez personel wojskowy i agencje wywiadowcze USA. Z tego powodu w zeszłym tygodniu wycofali jej wizę do USA, gdzie musi regularnie zgłaszać się w siedzibie ONZ w Nowym Jorku.

Celowe likwidacje.

Uzasadniając wniosek o pozwolenie na przeprowadzenie dochodzenia w Afganistanie, Bensouda twierdzi, że amerykańscy wojskowi i członkowie wywiadu byli winni morderstw, tortur, okrutnego traktowania, gwałtu i wykorzystywania seksualnego więźniów w tym kraju, szczególnie w latach 2003 i 2004.

Talibowie i inne grupy bojowe obarczają Amerykanówu odpowiedzialnością za śmierć ponad 27 000 cywilów od 2009 r. Mówi się, że około 7 000 z nich to były celowe likwidacje. Powiedziała, że ​​afgańskie siły bezpieczeństwa również torturowały więźniów.•

 Międzynarodowy Trybunał Karny nie ugina się przed groźbami ze strony USA.

Międzynarodowy Trybunał Karny nadal wykonuje swoją pracę „ ... ”, pomimo gróźb i represji ze strony USA. Doradca ds. Bezpieczeństwa w Białym Domu, John Bolton, powiedział wczoraj, że sędziowie będą podlegać sankcjom, jeśli rozpoczną sprawę dotycząca zbrodni popełnionych przez amerykański personel wojskowy w Afganistanie. W oświadczeniu sąd stwierdza dzisiaj, że jest bezstronny i niezależny oraz ma poparcie 123 krajów. „ICC (trybunał karny) nadal działa bezwzględnie, zgodnie z tymi zasadami i zasadami praworządności”.

 Ochrona obywateli USA. 

Stany Zjednoczone nie uznają Trybunału Karnego, ponieważ nie chcą, aby jego obywatele byli sądzeni za granicą. „Stany Zjednoczone dokładają wszelkich starań, aby chronić swoich obywateli przed nielegalną karą tego nielegalnego sądu” - powiedział wczoraj Bolton. „Dla nas ten sąd już nie istnieje”. Groził sędziom zakazem wjazdu do USA i zamrożeniem ewentualnych aktywów sędziów w amerykańskich bankach. W Izbie Reprezentantów nazwano oświadczenia Boltona „twardym”.

■ Izrael i Terytoria Palestyńskie.■

 Sekretarz stanu Pompeo powiedział, że USA mogą również nakładać sankcje na pracowników Trybunału Karnego, którzy współpracują w ściganiu Izraelczyków za popełnienie zbrodni przeciwko Palestyńczykom. Bensouda ogłosiła w grudniu ubiegłego roku dochodzenie w sprawie możliwych zbrodni wojennych na Zachodnim Brzegu, w tym we Wschodniej Jerozolimie oraz w Strefie Gazy. To umożliwia rozpoczęcie sprawy karnej przeciwko izraelskim politykom lub dowódcom armii o krok bliżej.  

Okupacja Palestyny przez izraelskich zbrodniarzy.

 

KOMENTARZE

 • Międzynarodowy Trybunał Karny to ten, co zamordował Miłoszewicza?
  jeśli tak, to w ogóle go nie żałuję, ani jego sędziów, skoro wysługiwali się Amerykanom i Niemcom.
 • @interesariusz z PL 11:26:06
  Ten sam. Wtedy byli dobrzy.
  To jednak nie zmienia faktu, że USA to światowy parias, państwo-kanalia.

  W Polsce wymagają, żeby ich wojska nie podlegały naszej jurysdykcji. Mamy tysiące potencjalnych, uzbrojonych bandytów, za których jeszcze płacimy.
 • Dobrze że chcą 5*
  Sporo czasu upłynęło od tamtego haniebnego procesu przeciwko Milosevicowi.
  Są nowi sędziowie i prokuratorzy, teraz chcą sądzić zbrodnie amerykańskie i izraelskie więc dajmy im szansę.
  Bo i tak jak już widać bedą mieli wiart ze strony united szatana of america w oczy.

  Mam wrażenie, że usa poza sankcjami nie ma nic do powiedzenia.

  Pozdrawiam :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:51:39
  Właśnie, jak można trzymać na terytorium Polski obce wojska nie podlegające polskiemu stanu prawnemu ?

  Taki stan dotyczy tylko obcych wojsk okupacyjnych.
  Bo okupant nie musi przed okupowanym narodem za nic odpowiadać.

  Pozdrawiam :))
 • @Monaco 11:58:16
  Takie oczywiste oczywistości do pi-siurow nie docierają. To albo zdrajcy albo idioci. Często jedno i drugie.
 • @Monaco 11:58:16
  Kiedyś we włoskich Alpach amerykański samolot walnął w wagonik kolejki linowej. Zginęło kilkanaście osób w tym dwóch Polaków.
  I jak myślisz? Sprawcy stanęli przed sądem?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:06:46
  Wiadomo, że bardzo trudno będzie dobrać się do skóry amerykańskiej i izraekskiej bandzie która rządzi tymi krajami.
  Bo winni są także ci w pałacach.

  :))
 • To było do przewidzenia
  że jeśli tylko Amerykanie utracą siły na to aby kontrolować wszystkie międzynarodowe instytuty to USA natychmiast podważy ich legalność lub kompetencje.
  Każda międzynarodowa organizacja od ONZ do Arbitrażu w Sztokholmie zobowiązana jest "pracować" na rzecz USA jeśli zaczynają działać zgodnie z własnym statutem to są zbędne a nawet szkodliwe (z punktu widzenia USA)
 • Zbrodnia, ludobójstwo NATO i USA
  w Jugosławii w 1999r.https://www.youtube.com/watch?v=g9NcizEE6IM
  https://www.youtube.com/watch?v=g9NcizEE6IM
  bez zgody ONZ pod płaszczykiem misji humanitarnej.
 • Znając nieograniczoną,
  wręcz szatańska przewrotność - czarciego pomiotu - absolutnie nie wiadomo na czas obecny - co jest naprawdę grane.
  Wniosek?
  Natomiast jedno jest wiadome już teraz - otóż i Trump'em i rzeczonym sądem wywija ta sama - szatańska moc. Ta sama!
 • Amerykanie nigdy
  nie uznawali jurysdykcji tego Trybunału
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:06:46
  "Takie oczywiste oczywistości do pi-siurow nie docierają. To albo zdrajcy albo idioci. Często jedno i drugie."

  Nie jestem zwolennikiem PIS, ale wiem, że jeżeli nie będzie "Pax Americana", to będzie "Pax Germanica" ewentualnie "Pax Judaei". Jeżeli miałbym wybierać z trojga złego, to wolę tę pierwszą alternatywę.

  Tak się składa, że akurat Polsce Stany uczyniły więcej dobra niż zła. Odzyskaliśmy niepodległość w 1918 roku dzięki zdecydowanej postawie prezydenta Wilsona podczas konferencji pokojowej w Wersalu. I żeby nie zdecydowana postawa USA w tej sprawie, Polska, jeżeli w ogóle byłaby wskrzeszona, to zdecydowanie bardziej okrojona i słabsza. Jeżeli Ameryka komuś doskwiera, to na pewno nie Polakom.

  Obserwuję od jakiegoś czasu wzmożoną krytykę USA na tym portalu, która nie wydaje się spontaniczna.

  Najpierw zastanówcie się ludzie, co jest dla was ważniejsze, dobro Polski, czy dobro jakiejś bliżej niezidentyfikowanej międzynarodówki, która od jakiegoś czasu uderza na świecie w interesy USA. Jeżeli nie jesteście pewni, kim lub czym ta "międzynarodówka" w rzeczywistości jest, nie podejmujcie pochopnych sądów, ani głupich działań. Najpierw upewnijcie się, czy czasami nie wyrządzacie sami sobie więcej zła niż dobra.
 • @rumpelsiltskin 13:45:19
  //Nie jestem zwolennikiem PIS, ale wiem, że jeżeli nie będzie "Pax Americana", to będzie "Pax Germanica" ewentualnie "Pax Judaei".//

  Ależ "Pax Americana" ="Pax Judea"
  Niemożliwe żeby nie rozumiał pan tak oczywistości.

  //Odzyskaliśmy niepodległość w 1918 roku dzięki zdecydowanej postawie prezydenta Wilsona//

  Bzdura.Nie odzyskaliśmy "niepodległości".Prawo do własnej chorągiewki i patriotycznej piosenki to jeszcze nie niepodległość.

  // I żeby nie zdecydowana postawa USA w tej sprawie, Polska, jeżeli w ogóle byłaby wskrzeszona, to zdecydowanie bardziej okrojona i słabsza//

  Konkretnie która z ówczesnych granic Polski była "wywalczona" przez prezydenta Wilsona?

  //Jeżeli Ameryka komuś doskwiera, to na pewno nie Polakom.//

  Prosze nie wypowiadać się w imieniu całego narodu.To ryzykowne.
 • @ikulalibal 13:53:55
  "Ależ "Pax Americana" ="Pax Judea""

  Pomyłka. Właśnie na tym polega błąd w rozumowaniu.

  Podtrzymuję tezę, że niepodległość w 1918 roku zawdzięczamy bardziej USA niż Piłsudskiemu, Dmowskiemu, Paderewskiemu i Hallerowi razem wziętym.

  Wilson upierał się, że Polska ma mieć dostęp do morza, inaczej nie dostalibyśmy ani kawałka Pomorza, o dostępie do Bałtyku prawie nikt nie marzył.

  Piłsudski, jako agent niemiecki, nie był zainteresowany ani powstaniem śląskim, ani wielkopolskim. Żeby nie poparcie najsilniejszego państwa sprzymierzonego z Ententą - USA, żadne z powstań na tym terenie nie byłoby ani możliwe, ani skuteczne.

  Polacy to nie jest naród niewdzięczników. Jeżeli coś komuś zawdzięczają, a niewiele jest takich państw, którym Polacy cokolwiek zawdzięczają, to swoją wdzięczność okazują, a nie zieją bez ważnego powodu nienawiścią.
 • @rumpelsiltskin 14:13:06
  //Ależ "Pax Americana" ="Pax Judea""

  Pomyłka. Właśnie na tym polega błąd w rozumowaniu. //

  Wypadałoby uzasadnić a jeszcze lepiej "wytknąć" ów błąd.

  //Wilson upierał się, że Polska ma mieć dostęp do morza//

  I co? Szczeci,Kołobrzeg i Słupsk stały się polskie?

  //Jeżeli coś komuś zawdzięczają, a niewiele jest takich państw, którym Polacy cokolwiek zawdzięczają, to swoją wdzięczność okazują//

  Przykro mi ale nie czuję żadnej "wdzięczności" za 1919 r.
  Po zniszczeniu trzech kontynentalnych imperiów anglosaskie szczury musiały jakoś rozparcelować ich terytoria więc natworzyły państewek ile się dało.
 • @rumpelsiltskin 13:45:19
  Bzdura. Obecnie mamy PAX judejski tak naprawdę. ZNaczy dopiero się tworzy przy wsparciu potęgi amerykańksiej. Im słabsi Amerykanie, tym lepiej dla reszty świata. Niemcy już próbowali i nic nie zwojowali. Ale poprzez PiSiackich przygłupów, wzmacniają się.
 • @rumpelsiltskin 14:13:06
  Akurat Ikulalibal podał rzecz oczywistą. To ty próbujesz odwracać kota ogonęm. Ale to działa tylko na umysły prostaczków. Znaczy pisiackie
 • @Autor 5 ⚄⚄⚄⚄⚄
  Obawiam się że nic z tego osądu nie będzie. Yankees nie takie zbrodnie we Wietnamie popełnili i wszyscy po dziś dzień są bezkarni .

  To samo żydzi w Izraelu. Tysiące Palestyńczyków w tym kobiety, starcy i dzieci przez rozkazy natajahu byli zamordowani i ten zbrodniarz i jego siepacze są bezkarni.

  Salut ✔⚡
 • @ikulalibal 14:30:43
  Bo małymi państewkami łatwiej sterować. Zwłaszcza skłóconymi. W mocarstwie zawsze może pojawić się wybitny przywódca, który wykorzysta potencjał swojego państwa dla budowy niezależności.
 • @Monaco 12:11:13
  Sprawcy. To bez przesady ale wszyscy po 1945 roku usa prezydenci. Każdy ma na sumieniu wojnę którą to Ameryka wywołała. Przecież raz tylko Japonia zaatslowała usa a od tam tego czasu ponad 100 razy nspadali amerykanie na jakiś kraj lub usuwali mordując dokonując przy pomocy CIA zamachów na legalnych prezydentów.

  ✔⚡
 • Autor...
  Ty i Wirtualna Polska (i pewnie także GW/GP itd) mówicie tym samym językiem :
  https://wiadomosci.wp.pl/nowy-jork-tysiace-protestujacych-wyszlo-na-ulice-musimy-utrzymywac-presje-6520645486519937a
 • @Leonardo da Vinci 14:46:37
  Dodam jeszcze bezkarność pierduszenki tego rzeźnika ludności Donbasu. Tez z jego rozkazów neobanderowcy w armii ukraińskiej zamordowali ponad 11.000 ludzi o co ? Nikt go nie skarży za ludobójstwa.

  Tak działa zachód i żydowskie sądy.
 • @ikulalibal 14:30:43
  -------------
  "//Ależ "Pax Americana" ="Pax Judea""
  -------------
  Nie ma żadnego pax - coś tam. Jest tylko wywijanie czarciego pomiotu Amerykanami - jak ten przysłowiowy pies - flakiem.
 • @Wican 14:38:59
  Jak zdaje mi się, zamieszkujesz lubuskie. Znam te tereny bardzo dobrze, ale, gdy byłem tam w zeszłym roku, poraził mnie poziom kolaboracji tamtejszej ludności i władz miejscowych z Niemcami. Mapki turystyczne w urzędach gminy, które odwiedziłem, obejmowały tereny niemieckie i polskie jako jedną całość, po środku której płynęła Odra. Gdy raz poprosiłem o tę mapkę, bo chciałem mieć dowód na tę kolaborację, urzędniczka mi odmówiła nawet jej sprzedaży (choć były bezpłatne) i pochowała resztę map.

  Tobie ta niemiecka "nostalgia" w Lubuskiem widać bardzo odpowiada. Ukraińcom, którzy zamieszkują te tereny masowo, też bardziej pachnie władza niemiecka niż polska. Polska jest trochę inna, niż się wydaje komuś, kto najlepiej zna tylko tamte strony.
 • @Wican 14:38:06
  "Bzdura"

  Rzeczywiście, "merytoryczna" argumentacja. Widzę, że kultura dyskusji jest ci obca.
 • @ikulalibal 14:30:43
  "I co? Szczeci,Kołobrzeg i Słupsk stały się polskie?"

  Tak, bo w 20-leciu międzywojennym wykształciliśmy w naszym narodzie świadomość morską oraz zbudowaliśmy podwaliny gospodarki morskiej, którą mogliśmy rozwinąć za komuny.

  Nie rozumiesz procesów historycznych, więc tłumaczenie ci, dlaczego Pax Americana nie równa się "Pax Judea" mija się z celem. Tłumaczyć można tylko komuś, kto rozumie, co się do niego mówi (pisze).
 • @Jan Paweł 14:55:13
  Jak widac to ty, 
  nie czytasz tu o czym pisze Alfax i wtrącasz durny komentarz nie mający nic wspólnego z zawartą tu treścią o MTK i oskarżeniach dotyczących amerykańskich i żydowskich zbrodniarzy. 

  Co ma piernik do wiatraka ??? 

 • @rumpelsiltskin 15:05:08
  Proszę o konkrety . w której gminie takie mapki widziałeś? Ale fakt, że Niemcy są tu czesto zapraszani i mnóstwo miast partnerskich po obu stronach Odry. Ale turystów niemieckich wcale nie tak dużo. Blachy niemieckie to najczęściej Polacy stamtąd. Sporo osób pracuje po stronie niemieckiej. Poza tym, kolaborantem niemieckim to są PiSIory. Rząd Szydło dał 80 baniek Mercedesowi.
  A ja czekam na nazwę gminy. W zasadzie gmin bo użyłeś liczby mnogiej.
  I jaka nostalgia za Niemcami? Mało jednak wiesz. Jetseś PiSIorem, tylko zdaje sobie sprawę, że na neonie to trochę obciach, stąd pozujesz na niby niezależnego. Ale tutaj takich naiwnych niewielu.
  Ja czekam na nazwę gminy. A zapewniam, że znam sporo urzedników w róznych gminach, acz nie wszystkich. Twoją informację chętnie zweryfikuję i zacznę grzmieć w lokalnych niezależnych gazetkach. A są takowe.
  Czekam więc na nazwy tych gmin. Bo po co byłbyś w urzędzie gminnym, skoro tu nie mieszkasz? Biura Informacji Turystycznej są najczęściej poza urzędami. A do mapek jest taki dostęp, że nie zdążą ci schować, jeśli będziesz chciał którąś wziąć. Próbujesz odwrócić uwagę od faktycznego zagrożenia. Próbujesz przykryć bandziorów, którzy chcą na nas wymusić ponad 300 miliardów.
  CZEKAM NA NAZWĘ GMINY.
 • @rumpelsiltskin 15:06:13
  DLaczego nie zacytowałeś całej mojej wypowiedzi? Uczciwość prosyjonistycznym PiSiorom jest obca. Ale musi byc panika w obozie, skoro wszelakie PiSiactwo atakuje, co rusz sie ośmieszając. Jednak sondaże dla Dudusia nie są tak przychylne? Duduz boi się debaty poza TVP. Musi znac pytania, bo sam niczego nie jest w stanie wymyślic.
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @Leonardo da Vinci 14:46:37
  Wercia udostępniła ten link.

  https://m.youtube.com/watch?v=g9NcizEE6IM

  USA i kraje członkowskie NATO wykorzystywały zdradę pijusa Jelcyna i słabość Rosji przez rozpad ZSRR.
  Jelcyn i Gorbaczow to zdrajcy i agentura usa.
  A takich zdrajców w Polsce mamy w każdej partii z pis i po na czele... .
 • @rumpelsiltskin 15:11:45
  //Nie rozumiesz procesów historycznych, więc tłumaczenie ci, dlaczego Pax Americana nie równa się "Pax Judea" mija się z celem.//

  Zwyczajny wykręt.
  Nie wstydzisz się tak żałosnych argumentów?
 • @rumpelsiltskin 13:45:19
  Przecież w Polsce zarówno koalicji jak i opozycji bliżej jest do międzynarodówki lewacko-żydowskiej niż do Polaków. Kiedy Kaczor swoim zwyczajem oszukiwał nas, że będzie sie ubiegał o reparacje niemieckie zlecając swemu przydupasowi wykonanie rachunku strat, mniej więcej w tym samym czasie Ciaputowicz deklarował swojemu niemieckiemu odpowiednikowi (z którym jest na "ty"), że Polska żadnych roszczeń zgłaszać nie będzie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:51:39
  Tu są komentarze w obcych językach.

  https://mobile.twitter.com/ministerBlok/status/1271155043824173060

  Jeden przetłumaczyłem na język polski.
  " Wydaje się, że USA odgrywają „Boga” we wszystkich tych międzynarodowych instytucjach, które odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu ładu światowego. Być może nadszedł czas, aby wezwać ich do rozliczenia się z licznych przestępstw międzynarodowych, które popełniają w imię demokracji".

  Pozdrawiam :)
 • Bardzo potrzebny i ważny tekst.
  Co do tego, że USA wezmą odpowiedzialność za swoją działalność, to raczej jest mało prawdopodobne. Jednak to co się dzieje z USA wewnątrz kraju i z tego jakie są skutki na arenie międzynarodowej, zapowiada, że kraj ten może się rozpaść, a to nie obejdzie się bez skutków dla świata.
  Jest naprawdę groźnie.
 • @ adres Stef Blok.
  To jest adres ministra spraw zagranicznych Stef'a Blok w NL

  https://mobile.twitter.com/ministerBlok/status/1271155043824173060

  Very disturbed by the United States’ measures against the @IntlCrimCourt
  We call on the US not to sanction ICC staff. The Netherlands fully supports the ICC and will continue to do so. The ICC is crucial in the fight against impunity and in upholding international rule of law.
 • @ jan paweł 14:55:13
  Faktycznie że ty tu umieszczając tą swoją beznadziejną uwagę która jest nie na temat i ten twój bezsensu link udowadniasz że nie czytasz treści.
 • @Anna-PK 16:05:40
  Kilka stanów może się dołaczyć do Kanady. Na przykład Vermont i Washington State :;
 • @Pedant 16:23:37 Ja nie sądzę aby Kanada tego chciała.
  To są tak różne systemy, że dopasowanie jest bardzo trudne, chociaż do Kanady z USA były ciągle ucieczki, szczególnie rekrutów wojskowych. A teraz jest ciągle broń przemycana.

  Kanada jest w strachu, granica długa, ludzi mało, a tam gdzie są tereny należące do Indian, to granicy nawet nie ma.
 • @Wican 15:16:40
  "DLaczego nie zacytowałeś całej mojej wypowiedzi?"

  Bo nie jest moim celem powielanie poglądów, zwłaszcza takich, które uważam za błędne. Tym cytatem zasygnalizowałem jedynie, do której części opinii szanownego interlokutora odnoszę się.

  "PiSiactwo" mnie wisi i powiewa, ale, że akurat ten obóz polityczny fałszywie gra tradycyjnie pro-amerykańskimi nastrojami Polaków, to wcale nie oznacza, że Ameryka jest naszym, Polaków, wrogiem.

  To, że Niemiec podczas spotkania pozdrawia Polaka tradycyjnym, po ichniemu wyrażonym, "dzień dobry", czy w inny sposób, wcale nie oznacza, że nam dobrze życzy.
 • @Anna-PK 16:47:37
  "To są tak różne systemy, że dopasowanie jest bardzo trudne"

  Taki na przykład Vermont jest bardzo specjalny.
 • @Pedant 16:52:58 Szczerze mówiąc, nie wiem jaki jest Vermont.
  W każdym razie Kanada mimo swojego ogromnego obszaru, udaje bycie małą i skromną. ;)
  Toczy niekończącą się wojnę z Danią o wystający kamień na Morzu Labradorskim. ;) Każde państwo niszczy flagę przeciwnika, wtyka swoją i zostawia butelkę wódki i tak na zmianę Kanada z Danią podbijają ten kamień.
 • @Anna-PK 16:05:40
  To było z góry jasne, że gdy chodzi o Stany Zjednoczone i amerykańskie zbrodnie i jak nawet jak sprawa dotyczy przestępstw ludobójstwa i innych zwyrodniałych czynów jak maltretowanie jeńców to znajdą się tu bezgraniczni obrońcy nie mający żadnego współczucia dla ofiar tych zbrodni. Od 1945 roku miliony zabitych matek, dzieci, bezbronnych ludzi.
  Ofiar pod gruzami zbombardowanych domów to dla obrońców amerykańskich ludobójców nic nie znaczy.

  Pozdrawiam
 • @Alfax 17:14:11 Zdaje się, że Polska została raniona jakimś
  odłamkiem za tortury więźniów arabskich.
  "Tortury na polskiej ziemi były wyjątkowo barbarzyńskie – mówi prof. Joseph Margulies z nowojorskiego Cornell University, który reprezentuje Abu Zubajdę, jednego z więźniów CIA."

  Trzeba było też płacić zasądzone odszkodowanie. Czy płacili to Polacy, czy Ameryka?
 • @Wican 15:14:42
  "w której gminie takie mapki widziałeś? "

  A co, będziesz ścigał tamtejszych kolaborantów, że nie wiedzieli, z kim mają do czynienia i nieopatrznie czymś mi (niewtajemniczonemu) się zdradzili? Jesteś jakimś tam grupkowym?

  Wierz mi na słowo, że takie mapki istnieją, bo jedną z nich wziął mój stryj, który był tam wcześniej i ją po prostu zgarnął z biurka (lady) w urzędzie. Jednak ja chciałem jeden egzemplarz ekstra dla siebie, ale go nie zdobyłem w żaden sposób, choć widziałem je zaraz po wejściu do urzędu... Jak będzie to niezbędne, to przedzwonię do stryja, może jeszcze tę mapkę w domu ma.

  W miejscowości, w której przeżyłem połowę dotychczasowego życia, pamiętam w lesie leżący porzucony poniemiecki pomnik, stojący tam przed wojną w ramach upamiętnienia I Wojny światowej. Nie bez kozery go po wojnie Polacy zdemontowali i wywieźli do lasu, bo czcił niemiecki militaryzm.

  Dzisiaj ten pomnik ktoś z lasu przywiózł i znów stoi w tej miejscowości i nawet kwiatki pod nim leżą. Nie sądzę, żeby to była inicjatywa oficjalna, choć oficjelom to widać nie przeszkadza, bo już kilka lat tam stoi, ale taka oddolna, "obywatelska". Ukraińców tam pełno, więc było komu tę "robotę" wykonać.

  Znam inną miejscowość, gminną, gdzie przed wojną w kościele były zamontowane tablice hołdujące także niemieckiemu militaryzmowi. Po wojnie je zdemontowano. W zeszłym roku ktoś te tablice przyniósł do kościoła, wróciły na swoje miejsce, a polskie dzieci z polskiej szkoły brały w tych "uroczystościach" udział (uroczysta msza). Wiem to od córki mojej krewnej, która tę informacje przekazała mi w ramach odpowiedzi na pytanie, co robiła ostatnio w szkole... Musiałem zrobić jej wykład, żeby bezkrytycznie nie patrzyła na tego typu uroczystości i w miarę możliwości w nich nie uczestniczyła. Próbowałem tłumaczyć też dlaczego. Choć znam jej rodziców i nie mam wątpliwości, że są Polakami z krwi i kości, to jednak widzę, jako człowiek teraz z zewnątrz, że tamtejsi Polacy stracili już swoją czujność narodową, którą Niemcy bezwzględnie wykorzystują.

  A byłem na tych terenach zaledwie kilka dni w ramach podróży sentymentalnej... W tym roku też się wybieram w tamte strony, pewnie znów zobaczę różne pro-niemieckie "dziwy", na które miejscowi już nie zwracają uwagi...
 • @Leonardo da Vinci 14:46:37
  Tak, niech znajdzie się chociaż jedna osoba na planecie Ziemia które mi wskaże chociaż jeden kraj na Ziemi który po 1945 roku napadł
  swoją armią, zbrojnie na Stany Zjednoczone Ameryki Północnej i zbombardował amerykańskie miasta zrownując je z ziemią.


  A ile dokonaly w tym samym czasie Stany Zjednoczone Ameryki napadów
  i na skutek wojen sraciło życie ludzi zyjacych tysiące kilometrów od amerykańskich granic ?.
 • @ikulalibal 15:33:58
  "Zwyczajny wykręt."

  Żaden wykręt. Jeżeli nie widzisz, że tradycję morską Polski zbudowano na przedwojennym fundamencie (20-lecia międzywojennego), to jak mam ci wytłumaczyć procesy historyczne w innych krajach?

  w 1918 roku wyciągnęli Polskę z czarnej "dupy", w której się znalazła pod koniec XVIII w. Nikomu nie zależało na wskrzeszeniu Polski, oprócz Amerykanów, dlatego bez nich nasze szanse na niepodległość były marne (może powstałby w porywach jakiś protektorat "na miarę" Generalnego Gubernatorstwa z lat późniejszych).

  Dla twojej wiadomości tylko dodam, że dla mnie bliższe prawdy jest inne równanie, tj.:

  "Pax Germanica" = "Pax Judaea".

  Dlatego Niemcy są dla Polski bardziej niebezpieczni niż Amerykanie.
 • @rumpelsiltskin 17:26:45
  //"Pax Germanica" = "Pax Judaea". //

  No jasne.Przecież wszyscy wyraźnie widzimy że to niemiecki Bundestag przegłosował a niemiecki kanclerz podpisał ustawę 447.Że to niemieccy politycy co rusz ponaglają egzekucję owego prawa które nasze państwo rozłoży na łopatki.
  To niemieccy historycy a nie żadni inni przypisują nam wydatny udział w holokauście. I to Niemcy przysłali nam to ambasadora-namiestnika który beszta nas i poucza na każdym kroku.

  // oprócz Amerykanów, dlatego bez nich nasze szanse na niepodległość były marne //

  Powtarzam raz jeszcze;nie było żadnej "niepodległości".Owszem była podległość.Państwo które nie ma własnego banku !
  W Generalnym Gubernatorstwie też nie było ale nikt nie upiera się przy tym że byliśmy niepodlegli.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:10:11
  Samolot przeciął statecznikiem linę i wagonik spadł w przepaść.
 • @Casey 17:50:42
  Samolot przeciął statecznik gdyż zgodnie z zeznaniami mieszkańców amerykańskie samoloty od kilku lat umilały sobie nudny pobyt w bazie Aviano przelatywaniem pod linami kolejki lub tuż nad.
  Proces pilotów związany był za skandalem polegający na tym że zarówno sami piloci jak i ich przełożeni usiłowali mataczyć w tym niszczyć dowody.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Cavalese
 • @Casey 17:50:42
  A teraz wyobraźmy sobie że tak około 1984 roku radziecki samolot powoduje zerwanie linii kolejki linowej na Kasprowy Wierch, w którym to wypadku giną polskie komunistyczne podludzie, ale też dwóch Kanadyjczyków, jedna czarna Brytyjka i dwóch obywateli USA polsko-żydowskiego pochodzenia.

  AJ! WAJ rozlegałoby się do tej pory, szczególnie ze źródeł IPN-PiS, i słyszalne by było gołym uchem gdzieś w okolicach Mgławicy Magellana.
  Czyż nie?...
 • @Kmieć 18:15:31
  Dokładnie, prawda trafiona w 10-tkę.

  :))
 • @Casey 17:50:42
  Co ja gadam.
  Wystarczy sobie wyobrazić skowyt AJ! WAJ! jaki by się rozlegał, gdyby tak radzieckie samoloty trenowały sobie loty nad, pod, i w okolicach jakiejkolwiek pasażerskiej, cywilnej, kolejki linowej.
  Toż takie AJ! WAJ! słychać by było na krańcach Wszechświata...
 • Przecież
  Nie od dziś wiadomo, że tam gdzie siła prawa nie ma.
  Jesteśmy tego świadkami na ci dzień!
 • @ikulalibal 17:50:26
  "widzimy że to niemiecki Bundestag przegłosował a niemiecki kanclerz podpisał ustawę 447"

  Nie udawaj mniej inteligentnego niż jesteś w rzeczywistości. Polsce nie zagraża wewnętrzne prawo USA, ale umowa międzynarodowa, do której ta ustawa się odnosi.

  Chodzi o Deklarację Terezińską, to ten dokument zagraża Polsce. Żeby to zagrożenie zniwelować, trzeba tylko wypowiedzieć Deklarację Terezińską. Ale tutaj jest problem, bowiem ani PO, ani PIS, ani Konfederacja, ani PSL, ani SLD, ani ktokolwiek inny, nie zamierzają tej żałosnej Deklaracji wypowiedzieć. Trzeba to zrobić dokładnie w ten sposób, jak Trump wypowiedział Porozumienie Paryskie w sprawie klimatu. Wzór jest, kto go wykorzysta dla polskiej sprawy?

  Polsce USA w niczym nie zagraża, bardziej zagrażają nam pseudopolscy politycy.


  "nie było żadnej "niepodległości""

  Takiej niepodległości, o której tu piszesz, nie ma nawet w USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach. To nie te czasy. Trzeba rozumieć pojęcia adekwatnie do naszych czasów i realiów.


  Niemcy wykupują Polskę po cichu po kawałku, ale nas obchodzi bardziej, że w "Ameryce biją Murzynów". Tego typu "zabieg dla naiwnych" jest znany w Polsce pod nazwą "łapaj złodzieja". Polsce faktycznie zagrażają Niemcy, ale nas niepokoi Ameryka. Mistrzostwo świata niemieckiej agentury na tym portalu, że dał się ktokolwiek w to "wkręcić".
 • @Kmieć 18:23:23
  //AJ! WAJ! słychać by było na krańcach Wszechświata...//

  I konsekwentnie;gdyby katastrofie spowodowanej czyimś błędem uległ "bolszewicki" samolot,to w zasadzie nic wielkiego by się nie stał.
  W 2002 r ruski Tu-154 wiozący 68 dzieci na wakacje do Hiszpanii zderzył się nad miejscowością Überlingen z Boeing 757-23APF (nie do końca wiadomo czyim) w wyniku czego wszyscy pasażerowie i załoga Tu 154 zginęli.
  Wszystkie agencje informacyjne przez dwa pierwsze dni informowały że to z winy ruskich pilotów nie znających angielskiego.To przecież oczywiste że jak ruscy piloci to na 100% nie znają angielskiego.
  Wkrótce nie tylko okazało się że piloci doskonale znali angielski ale że winę ponoszą szwajcarscy kontrolerzy lotów i zupełnie "nie szajcarski
  bajzel na wieży.(jednej kontroler poszedł "coś zjeść" a drugi monitor przypadkowo wyłączyła sprzątaczka)
  Tylko nie wiem czy info o tym też było tłuczone przez dwa dni we wszystkich mediach.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zderzenie_samolot%C3%B3w_nad_%C3%9Cberlingen

  PS
  przynajmniej tyle pociech że facet który w katastrofie stracił żonę i dwójkę dzieci rok po tragedii zabił nierzetelnego kontrolera lotów.Osetyniec a jak wiadomo Osetyńcy bywają pamiętliwi.W Osetii był bardzo popularny wiec jak tylko państwo wyzwoliło się spod gruzińskiej okupacji Witalij Kałojew został ministrem budownictwa.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Witalij_Ka%C5%82ojew
  pl.wikipedia.org/wiki/Witalij_Kałojew
  w 2018 r powstał całkiem fajny film https://filmaster.com/film/unforgiven-2018/ .
 • @wercia 15:55:54
  "Przecież w Polsce zarówno koalicji jak i opozycji bliżej jest do międzynarodówki lewacko-żydowskiej niż do Polaków."

  Oczywista oczywistość. Ale, że to właśnie PIS fałszywie gra amerykańską kartą, wcale nie oznacza, że USA są wrogie Polsce. Antyamerykańskie nastroje zostały wzbudzone obecnie z wielu powodów. Chodzi o wybór Trumpa na prezydenta (żeby temu zapobiec), a w Europie "utopić" parę idei, które narodziły się przy okazji Trumpa, tj. Inicjatywa Międzymorza i inne działania administracji USA, które mają zwiększyć wpływy amerykańskie w Europie Środkowej, kosztem Niemiec.

  No i właśnie Niemcy przy okazji walki w USA Demokratów z Trumpem, mają zamiar przy tej okazji coś "upichcić" dla siebie, np. w postaci wyrugowania wpływów Stanów Zjednoczonych z Europy Centralnej.

  Z tego wynika także jazgot antyamerykański na tym portalu. Niemieckie trolle w natarciu...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:06:46
  Wyraźnie !
  Z tego widać że na tym portalu jest w dzień w dzień jazgot antypolski i amerykańskie, żydowskie, upa-banderowskie, chazarskie trolle są w natarciu.

  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/152163,byc-patriota-polski

  :))
 • @Autor
  "USA nie uznają Trybunału Sądu Karnego by chronić amerykańskich ludobójców i przestępcòw wojennych". -

  --- W pierwszym wpisie pyta Interesariusz czy to ten trybunał, który zamordował Milosevica. Musiałem sprawdzić i upewnić się. Wynika, że obok Międzynarodowego Trybunału, przez Ciebie opisywanego, który powstał na podstawie Statutu Rzymskiego, istnieje Międzynarodowy Trybunał Karny ds. byłej Jugosławii, któremu Germinal Civikov zarzucał, iż ten działa bez podstaw prawnych. Trochę to skomplikowane i coś mi tu nie gra.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @rumpelsiltskin 13:45:19
  "... jeżeli nie będzie "Pax Americana", to będzie "Pax Germanica" ewentualnie "Pax Judaei". -

  --- Bardziej prawdopodobny jest 'Pax China'.
 • @rumpelsiltskin 18:53:39
  "Nie udawaj mniej inteligentnego niż jesteś w rzeczywistości. Polsce nie zagraża wewnętrzne prawo USA, ale umowa międzynarodowa, do której ta ustawa się odnosi."
  Po pierwsze akt 447 do żadnej umowy międzynarodowej się nie odnosi. Deklaracja to nie umowa. Do niej też się nie odnosi,
  po drugie to nie partie podpisują umowy i je wypowiadają, a rządy,
  po trzecie deklaracje nie mają prawnie wiążącego charakteru.
  po czwarte deklaracji w Terezinie nikt z obecnych nie podpisywał, dlatego pewnie nie została przywołana w s.447.
 • @zygmuntbialas 19:26:03
  To fakt, że Trybunał wówczas popełnił zbrodnię bo caly akt oskarżenia jak już dziś wiemy nie opierał się na prawdzie tylko na fałszywych oskarżeniach i zeznaniach.

  Poza tym skład po tylu latach jest całkiem inny a prokurator generalny to też całkiem inna osoba.

  Dajmy szansę. Ze strony Stanów Zjednoczonych i tak będą rzucane kłody pod nogi.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @rumpelsiltskin 17:26:45
  "Nikomu nie zależało na wskrzeszeniu Polski, oprócz Amerykanów,...". -

  --- Nie znam właściwie przykładu, że Amerykanie dają komuś coś za darmo. jeśli prez. Wilson umieścił punkt o powstaniu Polski, to chodziło o osłabienie Niemiec, Austrii i Rosji /ZSRR.
 • @zygmuntbialas 19:30:06
  Ten stan jaki jest obecnie to i tak jest -
  PAX AMERICANA-JUDEA-GERMANICA-

  Przecież ten rząd polskojęzyczny nie ma nic do powiedzenia w sprawach międzynarodowych dotyczących Rosji. A nawet i Ukrainy.

  Wsztstko pod dyktando obcych stolic.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @rumpelsiltskin 19:10:15
  Raczej propolskie, niezależne. W końcu nie niemiecki, amerykański czy rosyjski interes powinni korytowi nad Wisłą reprezentować ale interes polski. Tymczasem jest odwrotnie. Tyle strat, szkód wyrządzonych Polakom dla przekupywania sojuszników jest godne najwyższego potępienia.
 • @wercia 19:34:31
  "akt 447 do żadnej umowy międzynarodowej się nie odnosi"

  Odnosi się do spraw, które w Deklaracji Terezińskiej zostały "załatwione" na poziomie umowy międzynarodowej. Deklaracja Terezińska odnosi się do mienia Holokaustu, a ustaw 447 nakłada na administrację USA obowiązek nadzoru nad mieniem Holokaustu, czy zobowiązania państw tego dotyczące są wykonywane.

  "to nie partie podpisują umowy i je wypowiadają"

  Partie nie wypowiadają umów międzynarodowych, ale partie tworzą rządy, które już taką moc sprawczą posiadają.

  "w Terezinie nikt z obecnych nie podpisywał"

  W Terezinie, Deklaracja została przyjęta przez aklamację, co jest prawnie równoznaczne z jej podpisaniem.
 • @zygmuntbialas 19:30:06
  "Bardziej prawdopodobny jest 'Pax China'"

  Poprawniej jest "Pax Sinica" :)
 • @rumpelsiltskin 19:45:15
  "W Terezinie, Deklaracja została przyjęta przez aklamację, co jest prawnie równoznaczne z jej podpisaniem."

  Bez ratyfikacji czy specjalnej ustawy deklaracja pozostaje deklaracją.
 • @Anna-PK 17:18:39
  "
  Trzeba było też płacić zasądzone odszkodowanie. Czy płacili to Polacy, czy Ameryka?"
  Polacy. ETPC w Strasburgu uznał, że polskie władze wspólpracowały z CIA w sprawie tajnych więzień pozwalając służbom amerykańskim na przetrzymywanie więżniów i nieludzkie traktowanie. Pierwsze wyroki zapadły w 2014r.,potem w 2018. Nikt w Polsce nie poniósł za to odpowiedzialności mimo, że jak twierdzi red.Michalkiewicz ponapychali sobie kabzy za tortury na terenie naszego kraju.
 • @zygmuntbialas 19:39:20
  "przykładu, że Amerykanie dają komuś coś za darmo. "

  A przykład innej nacji, która komuś dała coś za darmo? Akurat istnienie i wzmocnienie Polski w tej części Europy jest korzystne dla USA. I tylko dlatego mam uważać Amerykanów za wrogów?

  USA chce osłabić Niemcy kosztem Polski. Czy dla Polski jest w tym coś złego?
 • @zygmuntbialas 19:30:06
  //"... jeżeli nie będzie "Pax Americana", to będzie "Pax Germanica" ewentualnie "Pax Judaei". -

  --- Bardziej prawdopodobny jest 'Pax China'.//


  Nie zmienia to sytuacji, że jakkolwiek świat się nie będzie teraz układał, (a układa się w przyśpieszonym tempie) to dla Polski i szczególnie biologicznych Polaków miejsca w nadchodzącym świecie NIE MA!
  Zauważył to, Szanowny Pan Zygmunt?

  P.S. Ja jestem dość starawy. Nie na tyle, żeby czuć się starym, bo jestem w sile wieku, gdy i ciało robi się słuszne, a i trenowany mózg jeszcze nie stetryniał, a wręcz przeciwnie.
  Ale nie chce mi się już żyć. Nie mogę patrzeć na ten skurwiały, chory świat. Cieszę się z jednego: dane mi było żyć w najlepszej Polsce jaką Polacy kiedykolwiek mieli, w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Ale Polacy to biali murzyni z IQ małp z Seatl, zniszczyli Polskę i dalej krzyczą, że to przez "komunistów".
  Cóż. Murzyny w USA też krzyczą, że "Black Nikes Matter", tak jak solidaruchy o pomarańcze i banany.
  W dupie to mam.
  Współczuję młodym. Ale tylko tym odrobinę mądrzejszym. A ich niewielu. Znikoma ilość. Cała reszta, to pozbawione ikry bezpłciowe LGBT RTV SMART AGD trzoda chlewna.
  Widać to na ulicach.
  Hutzpah, trwająca nadal, pozwala na ulicach nadal odróżniać Ludzi od bydła. Bydło samo się znakuje namordnikami, nawet gdy już nie trzeba.
  Bydło twierdzi, że się przyzwyczaiło...
  Bydło. A raczej trzoda chlewna. Bo bydło ma rogi z których mogłoby zrobić użytek.
  A te świnie z namordnikami mogą co najwyżej pochrumkiwać, demokratycznie, oczywiście!
  W dupie mam to wszystko. Przestało mi zależeć.
 • @Pedant 19:51:39
  "Bez ratyfikacji czy specjalnej ustawy deklaracja pozostaje deklaracją."

  A jesteś pewien, że nie została ratyfikowana za rządów Donalda, którego przedstawiciel Bartoszewski uczestniczył w tym "szczycie"? To po co ten cały skowyt? Dla jaj?

  Obawiam się, że jest już dawno ratyfikowana. Ale to nie zmienia możliwości jej wypowiedzenia. Wypowiedzieć i uwolnić się od zobowiązań, można zawsze. Trzeba tylko chcieć.
 • @rumpelsiltskin 19:56:02
  "USA chce osłabić Niemcy kosztem Polski. Czy dla Polski jest w tym coś złego?"

  W interesie Polski są dobre stosunki z sąsiadami, kooperacja a nie konflikt.
 • @rumpelsiltskin 20:04:10
  "A jesteś pewien, że nie została ratyfikowana za rządów Donalda, którego przedstawiciel Bartoszewski uczestniczył w tym "szczycie"?"

  Jestem pewien. Jakby Sejm takiej ratyfikacji dokonał, wszyscy by o tym wiedzieli.

  " To po co ten cały skowyt? Dla jaj?"

  Po części dla jaj, a po części aby być może zahukać i doprowadzić do "kompromisu" czyli ustawy, która będzie korzystna dla drugiej strony.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:51:39
  Polityka zagraniczna musi koncentrować się na realizacji interesu narodowego. Fikcyjne sojusze z Waszyngtonem i Brukselą to mrzonki. Strategicznym partnerem i sojusznikiem Polski winna być Rosja. TYLKO @KONFEDERACJA_ jest gwarantem realnej polityki zagranicznej.— Krzysztof Bosak
 • @Pedant 20:08:33
  "W interesie Polski są dobre stosunki z sąsiadami"

  Akurat Niemcy będą nas uważać za "dobrych", gdy będziemy ich podnóżkiem.

  Trzeba uważać, żeby nie robić sąsiadom laski (łaski) własnym kosztem.

  Stosunki z sąsiadami są dla mnie wtórne wobec interesów Polski i Polaków.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:10:11
  Lepiej przypomnij, jak jankesi bobardowali Libię.
 • @rumpelsiltskin 20:04:10
  Przedstawiane przez Pana interpretacje są rozpowszechniane przez Żydów bądż żydofilów w internecie, ewentualnie niedouków. Deklaracja terezińska "przyjęta przez aklamację" (skąd ta informacja?) NIE jest żródłem prawa.
  Ratyfikacjom podlegają umowy międzynarodowe a nie deklaracje.
  USA podpisało Statut Rzymski (umowa międzynarodowa) o powołaniu Trybunału Karnego w Hadze ale go nie ratyfikowało. Dlatego nie uznaje jego wyroków, a nawet -co wynika z artykułu Alfaxa-bezczelnie przeszkadza w pracy tego organu.
  Majstersztyk pokrętności: "Odnosi się do spraw, które w Deklaracji Terezińskiej zostały "załatwione" na poziomie umowy międzynarodowej. Deklaracja Terezińska odnosi się do mienia Holokaustu, a ustaw 447 nakłada na administrację USA obowiązek nadzoru nad mieniem Holokaustu, czy zobowiązania państw tego dotyczące są wykonywane.

  USA nie przestrzega wyroków Trybunału Międzynarodowego, a uzurpuje sobie prawo do nadzorowania wykonywania urojonych zobowiązań żydowskich przez inne państwa. I to wewnętrzną ustawą. Szczyt bezczelności!
 • @35stan 20:13:42
  "Fikcyjne sojusze z Waszyngtonem i Brukselą to mrzonki. Strategicznym partnerem i sojusznikiem Polski winna być Rosja. "

  A ja myślę, że Polska ze swoim położeniem powinna być pomostem a nie obrotowym murem. I mieć poprawne relacje z każdym ze swoich siedmiu sąsiadów. Bycie na skrzyżowaniu szlaków handlowych to dobra rzecz.
 • @Pedant 20:13:39
  "Jestem pewien."

  Jeżeli rzeczywiście tak jest, to zajmijmy się innymi sprawami, bo ta jest nieistotna.

  Dlaczego zatem Bosak i Konfederacja wciąż coś demonstrują w związku z tym i czego się domagają (np. w Sejmie)?
 • @Wican 14:38:06
  Przecież Polacy to już półAmerykanie, śpiewają po angolsku, a każdy jakieś angolskie słówko w każde zdanie wrzuci, nie wspominając jankeskiego okrzyku "wow".

  Czy ktoś pamięta jeszcze, jak się reagowało po polsku?

  A jak się mówiło "OK" ?
 • @wercia 20:20:56
  "SA nie przestrzega wyroków Trybunału Międzynarodowego, a uzurpuje sobie prawo do nadzorowania wykonywania urojonych zobowiązań żydowskich przez inne państwa. I to wewnętrzną ustawą."

  USA sobie niczego nie uzurpuje, bo ta ustawa zobowiązuje prezydenta USA i administrację tego kraju do pewnych działań, ale w ramach własnych możliwości prawnych.

  Ergo: Wobec tego Ustawa 447 nie stanowi w niczym zagrożenia dla Polski. Skąd więc to przeświadczenie, że ustawa ta godzi w jakiś sposób w Polskę? Przecież to nie ja wyjąłem tego "trupa z szafy" w postaci podobno antypolskiej ustawy 447, prawda? Kto pierwszy użył tutaj tego argumentu?
 • @rumpelsiltskin 13:45:19
  //Obserwuję od jakiegoś czasu wzmożoną krytykę USA na tym portalu, która nie wydaje się spontaniczna. //

  Ja krytykuję USA od kilkunastu lat i robię to jak najbardziej spontanicznie. Wiele spraw, które przedstawiałem jakoś dziwnym trafem okazały się prawdą.
 • @rumpelsiltskin 17:19:37
  Nie tylko tam. Za komuny we Wrocławiu dbano o zabytki piastowskie, a niemieckie były tylko te, co konieczne. Potem Hala Ludowa została przemianowana na niemiecką nazwę Hala Stulecia, i zaczęto odnawiać wszystko, co poniemieckie.

  Most szczytnicki, który należało wysadzić i zbudować nowy, porządny, został po prostu odnowiony, tylko dlatego, że w środku mostu są stare poniemieckie łuki ceglane. Po obu stronach tej cegły most był poszerzony żelbetem, i ten żelbet, połowę mostu, wymieniono na stal. Poczas remontu cegła zaczęła pękać, i trzeba było ją ratować. W rezultacie mamy most, taki jaki był, prowizoryczny, stojący tak, że nie ma dwu pełnych pasów i dojazd do niego jest po ostrym zakręcie, za niski dla żeglugi na odrze, kosztował mimo dofinansowania unii, jakby był ze złota, i przez lata remontu przejazd był utrudniony, co przyniosło kolosalne koszty społeczne.

  Ale niemiecką cegłę można podziwiać z kajaka.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:33:16
  "Ja krytykuję USA od kilkunastu lat"

  A jakieś plusy w działaniach USA w ciągu tego czasu dało się zauważyć, czy tylko tak w jedną "trąbę" ta krytyka?

  Jeżeli to drugie, to raczej nie ma to nic wspólnego z obiektywizmem.

  A jak Niemcy wypadają na tle tej krytyki?
 • @Pedant 19:50:20
  "Poprawniej jest "Pax Sinica" :) -

  --- Zapisuję do ew. użytku :)
 • Do wyjasnienia kto komu służy!
  https://youtu.be/-dfM6UWbVvE

  http://ruch-obywatelski.com/polityka/pokonana-ameryka-ameryka-izraelska-kolonia-czesc-i/

  http://ruch-obywatelski.com/polityka/pokonana-ameryka-ameryka-rzadzona-przez-zydow-czesc-i/
 • @interesariusz z PL 20:37:03
  "Ale niemiecką cegłę można podziwiać z kajaka."

  I tutaj jest prawdziwy nasz problem, a nie w tym, że "w Ameryce biją Murzynów". Niemcy konsekwentnie, krok po kroku instalują się w Polsce, a Polaków ekscytuje się "niedobrymi" Amerykanami, którzy tylko wszystkim na świecie w czymś przeszkadzają.

  Polska ma problem z Niemcami, a nie z USA. I w końcu ten problem trzeba rozwiązać. Trzeba przytrzasnąć czymś (może tą cegłą z mostu) te niemieckie brudne paluchy, żeby wracały precz do siebie za Odrę i Nysę Łużycką...
 • @rumpelsiltskin 19:56:02
  "USA chce osłabić Niemcy kosztem Polski. Czy dla Polski jest w tym coś złego?" -

  --- USA nie będą tu wiecznie, a Niemcy i Rosja (zapewne współpracujące ze sobą) owszem, będą.
 • @Kmieć 19:56:41
  "Ale nie chce mi się już żyć. Nie mogę patrzeć na ten skurwiały, chory świat."

  Na tej zasadzie umarł mój ojciec. Obecne władze plują na jego grób, bo zdobywał Berlin.
 • @interesariusz z PL 20:19:35
  Libii akurat nie bombardowali, wysłali swoje pieski.
 • @zygmuntbialas 20:44:41
  "USA nie będą tu wiecznie"

  A skąd ta teza w globalizującym się świecie? Teraz już można mieć odległe sojusze, to już nie te czasy, że Niemcy i Ruskie są blisko, więc Polska jest do pożarcia wyłącznie przez nich.

  Żywotnym interesem Polski jest silna Polska, a nie silne Niemcy i/lub Rosja. W umocnieniu Polski mogą pomóc wyłącznie USA i byłoby najlepiej, żeby kosztem naszych odwiecznych wrogów.

  Niemcy niech wracają "nach Hause", a Rosjanie "домой". Niech też zabiorą ze sobą z Polski swoją agenturę.
 • @Kmieć 19:56:41
  "Zauważył to, Szanowny Pan Zygmunt?' -

  --- Cieszy mnie to, że jest osoba, która mnie darzy takim szacunkiem. No tak, zauważyłem, że świat się układa, a Polska 'wisi' tylko na USA. To jest kosztowne i może być zabójcze.

  Pisze Pan: "... nie chce mi się już żyć". - Wie Pan, nigdy nie było lekko. Tylko część ludzi żyła na odpowiednim poziomie w określonym czasie. Życie było zawsze walką o przetrwanie, a żeby przetrwać, trzeba było walczyć. Co mieli mówić niewolnicy przywleczeni z Afryki do USA? - Jakoś żyli, jak również Polacy w czasie okupacji. Na razie mamy stan pokoju, na chleb z masłem wystarcza i teraz w sobie, w sobie samym trzeba szukać siły, nadziei i chęci życia.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @rumpelsiltskin 20:53:17
  ""USA nie będą tu wiecznie"
  A skąd ta teza w globalizującym się świecie? Teraz już można mieć odległe sojusze"

  Problem nie polega tylko na odległości ale na odizolowanym położeniu.

  W razie konfliktu z sojuszem niemiecko-rosyjskim, zamorska pomoc musiała by się przedostać nie tylko przez ocean ale i przez cieśniny duńskie. Dlatego nie należy prowadzić polityki skierowanej przeciw sąsiadom.

  Taką politykę może prowadzić tylko potężny kraj z wybitnym przywódcą - tak jak Francja za czasów Napoleona.
 • @Pedant 21:07:18
  Akurat Polsce nigdy nie brakowało chętnych i chęci do walki o Polskę, ale zawsze brakowało sprzętu i aunicji. W wypadku sojuszu z USA akurat tego nam nie zabraknie, więc własną suwerenność będziemy mogli obronić w dużym zakresie własnymi siłami. Niemcy i Rosjanie o tym wiedzą, więc nie spodziewam się ataku z ich strony.

  Oglądam dość często rosyjską telewizję. Jeśli zdarza się nieraz w ostrych politycznych sporach, że któryś z Rosjan wypowie zdanie typu, że "Ukraina (Białoruś, Bałtowie itd.) należy do Rosji" lub stanowi jej część, tak nigdy nie słyszałem, żeby ktoś w ten sposób zagalopował się w stosunku do Polski. Rosjanie klną na Polaków, ale w gruncie rzeczy nas podziwiają. No i w końcu Polacy są bliżej tego rosyjskiego ideału, jakim jest Zachód (i Niemcy) niż Rosjanie. Oni nawet, chyba bezwiednie" wzorują się na Polsce. Ostatnia inicjatywa Putina dot. zmian ichniej konstytucji, wprowadza takie zmiany w organach władzy, jakie w Polsce obecnie są normą (zależność rząd-prezydent, zakres władzy parlamentu, a nawet wiele spraw z zakresu sądownictwa).
 • @rumpelsiltskin 21:20:31
  "własną suwerenność będziemy mogli obronić w dużym zakresie własnymi siłami. Niemcy i Rosjanie o tym wiedzą, więc nie spodziewam się ataku z ich strony."

  To nie jest wiek XX, dzisiaj nie amunicja i ilość żołnierzy jest najważniejsza. Żyjemy w okresie światowej integracji więc wygrywa ten co ma bardziej rozwiniętą gospodarkę i wykształconą kadrę.

  Weźmy za kamień probierczy służbę zdrowia - personel medyczny albo wymiera albo wyjeżdża do Niemiec, Szwecji, Brytanii itd ... To się odnosi niestety do innych dziedzin.

  W XVIII wieku Polska nie została podbita przez spektakularny najazd, osłabła od środka i została wchłonięta przez sąsiadów, bez specjalnego oporu.
 • @Pedant 21:43:44
  "Weźmy za kamień probierczy służbę zdrowia - personel medyczny"

  To nie jest problem, to można załatwić jednym posunięciem, tylko trzeba chcieć. A tego w Polsce brakuje, chęci i dobrej woli.

  Proniemieckie w Polsce rządy, od kilkudziesięciu lat, "ustawiły" na niskim poziomie zarobki, właśnie po to, żeby możliwy był drenaż kadr, przede wszystkim przez Niemcy. Jako, że to zaniżanie plac jest sztuczne, to i można to dość szybko i bezboleśnie zlikwidować, odwrócić.

  Ale wciąż nie znalazł się chętny, żeby nawet o tym pomyśleć, o działaniu w tym zakresie nawet nie wspominając.
 • @rumpelsiltskin 21:51:55
  "Weźmy za kamień probierczy służbę zdrowia - personel medyczny"
  To nie jest problem, to można załatwić jednym posunięciem, tylko trzeba chcieć."

  Chyba Pan żartuje. Średnia wieku pielęgniarek wynosi pięćdziesiąt kilka lat! To jest wiek w którym samo podnoszenie chorego zaczyna być ryzykowne. A jest ich za mało. Z lekarzami też nie jest najlepiej.

  Nie wystarczy podnieść płace, trzeba zachęcić, wyszkolić i zatrzymać nowe kadry. Na to potrzeba długiego czasu.

  Decydenci i osoby wpływowe nie chcą nic robić, bo stać ich na prywatną i dobrą opiekę medyczną. Jak za sanacji.
 • @rumpelsiltskin 21:51:55
  "To nie jest problem, to można załatwić jednym posunięciem, tylko trzeba chcieć."

  Proszę się przyjrzeć wykresowi (sprzed kilku lat, teraz jest gorzej):

  https://everethnews.pl/wp-content/uploads/2018/02/pielegniarki.png
 • @Pedant 22:16:27
  Czy Pan się orientuje ile zarabia w Polsce pielęgniarka z pewnym stażem, mówmy +/- wiek 35 lat ? 
  W Belgii netto to około 2400 / 2600 euro. 
  Oké, żyjąc tam , koszty utrzymania są dużo bardziej wyższe. 
  Opłaty mieszkaniowe itd. 

  To ile jest tych które opuszczą Polskę, dla kasy ?
  Tych wykształconych pielęgniarek ?

  Salution :) ✔
 • @Leonardo da Vinci 22:35:41
  "Oké, żyjąc tam , koszty utrzymania są dużo bardziej wyższe.
  Opłaty mieszkaniowe itd.
  To ile jest tych które opuszczą Polskę, dla kasy ?"

  Suchym, ostatecznym faktem jest że polski personel medyczny wymiera lub emigruje.

  Ja wiem, że ofiarni politycy wygłaszają kazania, że pielęgniarki i lekarze są służbą ale to wiele nie pomoże.

  Wniosek? Trzeba być zdrowym, albo przynajmniej bogatym.
 • @Pedant 22:42:45
  A tak ile w Polsce jest nas zdrowych bez żadnych problemów?
  Myślę że bardzo mało lub w cale.

  A tych bogatych ? No tych to troche by się uzbierało :)))))

  Ale 95% w 38 milionowym narodzie to raczej do bogatych tych których stać na leczenie w prive klinikach i u specjalistów sie nie zalicza.

  Wniosek ? Nasze zarobki to jest 1/3 a nawet u wielu 1/4 tego co po 30 latach " cudownego " kapitalizmu jest dzięki rządom mafii, złodzieji którzy nas okradają bo sami mają po 20 tysięcy złotych /mc, osiągnięciem
  .
 • @Leonardo da Vinci 22:57:02
  Czy warto głosować na PIS lub PO ?

  https://m.youtube.com/watch?v=Kn7Az3iCsYk
 • @Pedant 22:16:27
  To jest wynik drenażu kadr i celowej polityki likwidacji szkolnictwa zawodowego. Ale to można odwrócić, tylko trzeba umieć i chcieć. Ja tu nie widzę większego problemu, poza tym, że Polacy są celowo wyganiani z kraju.

  To nie dopust boży, tylko szkodliwa polityka polskich władz od 30 lat.
 • @Pedant 22:11:10
  "Nie wystarczy podnieść płace, trzeba zachęcić, wyszkolić i zatrzymać nowe kadry. Na to potrzeba długiego czasu."

  No i w czym problem? Mam powiedzieć, jak to należy zrobić? Szkół medycznych w Polsce brakuje?

  Jak są takie problemy, to doraźnie, jak na całym świecie, trzeba szybko wyszkolić i dopuścić do zawodu felczerów i pielęgniarki po szkołach średnich (kiedyś były takie szkoły policealne przy każdym liceum, dwu albo trzyletnie, nie pamiętam dokładnie). Ale w Polsce chyba nie ma problemu kadrowego, bo nikt nawet o tym nie myśli.
 • @ikulalibal 13:53:55
  "Bzdura.Nie odzyskaliśmy "niepodległości".Prawo do własnej chorągiewki i patriotycznej piosenki to jeszcze nie niepodległość."

  W punkt.

  Właśnie na tym teraz polega niepodległość.
  A te wszystkie prezydenty i ministry to tylko festyn dla gawiedzi.
  Wybory też - w ramach (szarego) humoru: Ciekawe ile głosów dosypią teraz kandydatowi PSL ;-)

  Pozdro!
 • @ikulalibal 14:30:43
  " //Ależ "Pax Americana" ="Pax Judea""

  Pomyłka. Właśnie na tym polega błąd w rozumowaniu. //

  Wypadałoby uzasadnić a jeszcze lepiej "wytknąć" ów błąd. "

  Michalkiewicz przytoczył dane, że ok 90% administracji USA to Żydzi...
 • @rumpelsiltskin 21:20:31
  "Akurat Polsce nigdy nie brakowało chętnych i chęci do walki o Polskę, ale zawsze brakowało sprzętu i amunicji". -

  --- W kampanii wrześniowej zginęło w walce z Niemcami 66 tysięcy żołnierzy; Niemców zginęło 17 tysięcy. Pan wybaczy, ale nie imponuje mi, walczyć za kogoś, a tak było we wrześniu i tak się zapowiada dziś. Ze strony Rosji - wbrew temu, co gadają politycy - nic nam nie grozi, co najwyżej ich zgoda na przejęcie Ziem Zachodnich przez Niemców. Z Niemcami to inna sprawa, nie tu na rozmowę.
 • @Jasiek 23:46:32
  "Michalkiewicz przytoczył dane, że ok 90% administracji USA to Żydzi"

  A kto przyjrzy się Michalkiewiczowi? Ciekawe, co znajdzie?
 • @Wican 15:14:42
  "Poza tym, kolaborantem niemieckim to są PiSIory. Rząd Szydło dał 80 baniek Mercedesowi."

  Teraz jeszcze uwalają polskie firmy "pandemią" - w tym strategiczne: kopalnie i LOT.
  I jeszcze jest wielu co poprze PAD-a... :-(

  Pozdro!
 • @rumpelsiltskin 21:51:55
  "Proniemieckie w Polsce rządy,...". -

  --- Można to powiedzieć o rządach PO do pewnego czasu. Później politycy Platformy dostrzegli, kto dziś rozdaje karty w świecie i są równie pro-amerykańscy jak ich koledzy z PiS. Konkurowali na kijowskim Majdanie o względy suwerena; walkę tę wygrał PiS i im przypadło rządzić.
 • @zygmuntbialas 23:50:30
  "nie imponuje mi, walczyć za kogoś"

  Za kogo walczyli Polacy we wrześniu 1939 roku, gdy Szwaby powyłamywały szlabany na granicach i uderzyli z całą mocą ze wszystkich stron? Pan by odmówił wtedy obrony Polski?

  Polityka w pewnym momencie się kończy i zaczyna się krwawa jatka. I w tym momencie za zwyczaj wychodzi cała prawda o człowieku. Ale też objawia się agentura...
 • @zygmuntbialas 23:54:55
  Ale przypomnę Pana własne słowa z innej dyskusji, jak to Niemcy po cichutku i sprytnie, z całą swoją dwulicowością, osiągają strategiczne dla siebie cele.

  No to jak, są okupowani przez Amerykę, czy tylko udają gnębionych, a w Polsce (i nie tylko) wciąż realizują swoją politykę?

  Stawiam dolary przeciw orzechom, że to drugie.
 • @ Autor
  "Holandia w pełni popiera MTK i nadal będzie to robić."

  Teraz Holandia powinna się zabezpieczyć przed:

  - "Majdanem"
  - "Smoleńskiem"
  - "Fukushimą"
  - "Tunguską"
  - "Breivikiem"
  - "9/11"
  - .... itp

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @rumpelsiltskin 23:56:30
  "Polityka w pewnym momencie się kończy i zaczyna się krwawa jatka". -

  --- Czy my wszystko wiemy o okolicznościach wybuchu II wojny światowej? - Chyba nie wszystko. A gdy wojna się kończy, są straty. Jeśli na jednego zabitego Czecha przypada 80 zabitych /zamordowanych Polaków, to mnie to zastanawia: kto nas wyprowadził w pole.
 • @rumpelsiltskin 23:51:35
  "A kto przyjrzy się Michalkiewiczowi? Ciekawe, co znajdzie?"

  Rwanie jabłek pod Grójcem, saksy we Francyji, internowanie (nie zaspał ;-))) ) i... "zachodzących od tyły Judejczyków"

  Może być? ;-)

  Pozdro dla Szanownego Rumpusia :-)
 • @rumpelsiltskin 23:59:56
  "Stawiam dolary..."

  A za jeden orzech to ile tera trza dolców ? ;-)
 • @zygmuntbialas 00:04:34
  "Czy my wszystko wiemy o okolicznościach wybuchu II wojny światowej?"

  My wiemy, a Niemcy zaczynają swoją fałszywą gierkę. Znam tę opowieść, która mówi, ze winna za wybuch wojny jest Wielka Brytania, a zaraz po niej Polska. Niemcy, a zwłaszcza Hitler, to zatroskany ojciec sponiewieranego narodu, który nie miał wyjścia... I on wręcz musiał zorganizować te obozy koncentracyjne, gdzie gnoił ludzi. Te Pawiaki i inne katownie podludzi...

  W Polsce lepiej niech pan nie występuje z tego typu "rewelacjami", bo tu nie Niemcy, tu kłamstwo nie przejdzie.
 • @zygmuntbialas 00:04:34
  "Jeśli na jednego zabitego Czecha przypada 80 zabitych /zamordowanych Polaków, to mnie to zastanawia: kto nas wyprowadził w pole."

  Jaśkowski mówił, że przed zajęciem przez szkopów Poznania z miasta zwiała nawet straż pożarna...
  Ludność została zostawiona sama sobie.

  Myślę, że za sprawą rozmiaru klęski stali angole, którzy użyli wpływów w masonerii (polskie kadry dowódcze) i przekazali jako "sojusznicy" kluczowe dane wywiadowcze szwabom.

  Ktoś też "odpalił" sowietów....

  Ciekawy aspekt poruszył ponadto Ziemkiewicz - polskie oddziały miały mapy terenów przed, a nie za sobą - wg niego wyglądało to tak, jakbyśmy planowali atak, a nie odwrót.

  Ukłony
 • @rumpelsiltskin 23:59:56
  "No to jak, są okupowani przez Amerykę, czy tylko udają gnębionych,...". -

  --- Są okupowani, oczywiście w nowoczesny sposób. Założeniem USA są silne Niemcy, by te trzymały jakiś porządek w Europie Środkowej. Ale nie mogą być za silne. I nie mogą być za blisko z Rosją (no i chyba dziś z Chinami), bo Niemcy + Rosja to ogromna potęga. Dwa razy udało się Anglii i USA zderzyć ze sobą Rosję i Niemcy (Polacy ginęli przy okazji). Dziś Niemcy zmądrzeli i Ruscy też. Polacy - wychodzi na to, że nie.

  Niemcy są trzymane przez USA poprzez NATO i swój arsenał atomowy. W przypadku zawieruchy rosyjskie rakiety polecą na bazy USA i przede wszystkim w miejsca, gdzie jest amerykańska broń atomowa. Około połowa Bawarii byłaby zniszczona. Trzeba więc sobie zdawać sprawę, że obca broń może więcej narobić szkód niż przynieść pożytku.
 • @rumpelsiltskin 00:11:00
  "W Polsce lepiej niech pan nie występuje z tego typu "rewelacjami", bo tu nie Niemcy, tu kłamstwo nie przejdzie."

  A nie masz czasem wrażenia, że kłamstwo nie tylko przeszło, ale już wlazło do Polski z buciorami i wszystkim zaczęło rządzić?
 • @Jasiek 00:05:24
  "Rwanie jabłek pod Grójcem"

  No to kwalifikacje, jak się patrzy. W sam raz do wydawania wyroków o ludziach, a nawet o całych narodach. "Nie uczony, nie szkolony, ale mądry pierd...", jak to za komuny mawiało się o ludziach z awansu społecznego.

  Dzięki za pozdrowienia.

  Ze swej strony też pozdrawiam!
 • @Jasiek 00:18:55
  "A nie masz czasem wrażenia, że kłamstwo nie tylko przeszło,"

  W tym wypadku miałem na myśli kłamstwa niemieckie o okolicznościach wybuchu wojny. Ktoś tę historię próbuje pisać na nowo, myśli, że już ludzie w Polsce zapomnieli "wyczyny" Niemców i ich pogardę w stosunku do Polaków.

  A inne kłamstewka rzeczywiście przechodzą, co też nie wychodzi nam na zdrowie.
 • @rumpelsiltskin 00:11:00
  Ironicznie: "Niemcy, a zwłaszcza Hitler, to zatroskany ojciec sponiewieranego narodu, który nie miał wyjścia...". -

  --- Jeśli chodzi o okupację niemiecką, to często podkreślam, że takiej hekatomby nie przeżyli Polacy nigdy. Tu na pewno zgadzam się z Panem, tylko ja potem pytam, czy nie mogło być inaczej, z mniejszymi stratami.
 • @zygmuntbialas 00:16:38
  "W przypadku zawieruchy rosyjskie rakiety polecą na bazy USA"

  W razie zawieruchy, Rosja będzie po tej samej stronie co USA. Trump chciał zrobić pierwszy krok w tym kierunku, ale "deep state" jeszcze to powstrzymuje. Rosjanie nie są źle nastawieni do Ameryki, ale rosyjskie "deep state" też jeszcze stawia opór.

  Rosja i USA są na siebie skazane, inaczej byłby koniec świata. A, jak każdemu wiadomo, końca świata nie będzie.
 • @zygmuntbialas 00:24:15
  "czy nie mogło być inaczej, z mniejszymi stratami."

  O to trzeba pytać Niemców.
 • @Jasiek 00:15:16
  "Ludność została zostawiona sama sobie". -

  --- Wszystkiego człowiek się nie dowie. Na przykład: bodajże w marcu 1939 roku polowali notable hitlerowscy w Białowieży, a w kwietniu pisze Broniewski "Bagnet na broń". Czyli nagle było gorąco. I potem ta nierówna walka i okropna okupacja. Sporo nie rozumiem, czegoś też nie chcę pisać.

  Pozdrawiam :)
 • @rumpelsiltskin 00:19:55
  " "Rwanie jabłek pod Grójcem"

  No to kwalifikacje, jak się patrzy. "

  Pytałeś co można znaleźć - domyśliłem się, że coś nieco mniej znanego, więc napisałem - a kwalifikacje są w nawet w Wiki:

  "Stanisław Andrzej Michalkiewicz (ur. 8 listopada 1947 w Lublinie) – polski prawnik, nauczyciel akademicki, eseista, publicysta, polityk i pisarz. Współzałożyciel i w latach 1997–1999 prezes Unii Polityki Realnej.

  Wykładowca w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie oraz Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu."
 • @rumpelsiltskin 00:28:50
  "Rosjanie nie są źle nastawieni do Ameryki,...". -

  --- Rosjanie są bardzo źle nastawieni do Amerykanów i mimo tradycji wojny ojczyźnianej z Niemcami, około 85% Rosjan jest przekonanych, że ich największym wrogiem są Amerykanie. Ci zresztą uważają podobnie.
 • @Jasiek 00:31:28
  "Stanisław Andrzej Michalkiewicz (ur. 8 listopada 1947 w Lublinie)..."

  Jak tak na niego patrzę i go słucham, to ten Grójec wywarł na jego osobowości jednak większe piętno...

  Nie lubię go słuchać. Za bardzo manipuluje i lawiruje, a to nie świadczy o dobrych zamiarach i szczerości. Jakąś wiedzę ma, ale nie czuję jego ducha. A Polak bez duszy, to nie Polak.
 • @zygmuntbialas 00:35:03
  "Rosjanie są bardzo źle nastawieni do Amerykanów"

  Oglądam regularnie telewizję rosyjską, różne audycje i kanały. Mam konto na rosyjskim forum, podobnym do NEon24. Piszę, jak ja to widzę ze swojej perspektywy. Jeden szczery gest Trupa i Ameryki, a Rosjanie będą ich nosić na rękach. W końcu Rosjanie to Słowianie, mają podobne do nas uczucia.
 • @ Zygmunt Białas, Rumpelsiltskin 00:29:55
  " "czy nie mogło być inaczej, z mniejszymi stratami."

  O to trzeba pytać Niemców."


  Naiwność? ;-)

  A co do strat i Niemców to pojawia się nowy wątek:

  Przed wojną Niemcy mieli cug na archeologię - dokonali wielu ważnych odkryć. Statystycznie to nawet wręcz za dużo... Odkryli też grób... Gilgamesza - tak, tego Gilgamesza - mówił o tym niedawno Mikina w Polaraxie. Ja obstawiam, że polski wywiad mógł coś podejrzewać i wysłać za nimi jakiś ogon. Potem za PRL mieliśmy dobre stosunki z Irakiem a podczas haniebnej inwazji na Irak polski obóz był przy ruinach... Babilonu. Co do ciężkich strat, Sumeru, a także i Biblii to pojawia się wątek, że "bogowie" lubili... zapach palonego mięsa. A ponieważ straty szły w dziesiątki milionów ludzkich istnień, to należy zadać pytanie w jakie okultystyczne g... wdepnęły szwaby chyba jeszcze przed rozpoczęciem wojny, że zadawali sobie tyle organizacyjnego wysiłku w masowym zabijaniu.
  Co do grobu Gilgamesza, to warto jeszcze to chyba skojarzyć ze skrzyniami o których często mówił Dariusz Kwiecień, w których miały być jakieś nieziemskie istoty. Na bardziej festyniarskim kanale dowiedziałem się jeszcze, że o coś podobnego strasznie krwawą bitwę stoczył nad Donem jeden z pułków NKWD.
  Kwiecień powiedział też, że słyszał relacje ludzi, że podczas tego idiotycznego zakazu wstępu do lasów na Mazurach i Dolnym Śląsku wydobywano jakieś duże betonowe pojemniki, a górników spryskiwano nanosrebrem... kompletny odjazd.

  Uważam zatem, że jeśli chodzi o wielkość strat, to wyjaśnienie tego zagadnienia może leżeć już poza naszym światem.
 • Tylko państwa ZNIWOLONE uznają OBCE SĄDY nad sobą - Kraje wolne PODLEGAJĄ tylko SWOIM SĄDOM !! - Międzynarodowy Trybunał Karny,
  jak sama nazwa wskazuje, NIE JEST jescze i jak narazie SĄDEM USA !!!  Ale jest to pewne, że juz w niedalekiej przyszłości, Trump lub jego nastepca, po doprowadzeniu Ameryki do upadku i jej ostatecznym zniewoleniu, oficjalnie wyrzuci do śmietnika obowiązującą jeszcze (przynajmniej teoretycznie) konstytucję USA i podporządkuje zniewolony naród amerykański pod SĄDY KATÓW ŻYMSKIEGO ŻYDA !!!


  Według Konstytucji USA, WSZYSTKIE MIEDZYNARODOWE ORGANIZACJE, w tym ONZ (UN) nie maja zadnej JURYZDYKCJI nad USA, a cały ONZ został wepchniety na terytorium USA podstepnie i nielaeglnie, a więc jest to organizacja nielegalna !!!!!


  W przeszłości wielokrotnie kandydaci na prezydenta USA zapewniali, że pozbęda się ONZu z terytorium Ameryki, ale jak to politycy, oprócz niedotrzymywania obietnic i kłamania jedyne co robią, to podatakmi okradzją własnych obywateli na rzecz VAT-i-can-USA (Cananu).  "18 lipca świat będzie obchodził kolejną, już 22. rocznicę podpisania Statutu Rzymskiego umożliwiającego powstanie tej instytucji.


  Taki Dzień Międzynarodowej Sprawiedliwości Karnej to okazja do spojrzenia w przyszłość Trybunału , na co wskazał w Radiu Watykańskim !!!!!!???prof. Paolo De Stefani z Uniwersytetu w Padwie.  Sprawiedliwość Karna jest jak sama nazwa wskazuje Prawem Kryminaknym Kryminalnego Sądu, który jest nadzorowany nieprzerwanie już od tysięcy lat przez bez sumienia, NIELUDZKICH ŻYMSKICH ŻYDÓW z plemienia wężowego - biblijnych FARYZEUSZY !!  A tak, w niedalekiej przyszłości, będzie wyglądała wolność i demokracja ŻYMSKIEGO ŻYDA na CAŁYM ŚWIECIE.
  Z jejgo ogólno-światowym Międzynarodowym Trybunałem Karnym.


  http://www.archivioradiovaticana.va/pl/storico/2017/07/files/photo/2017/07/19/AFP6853630_Articolo.jpg

  WIENIEC LAUROWY CESARSTWA ŻYMSKIEGO mówi sam za siebie !!

  "Poznacie ICH po SYMBOLACH / BAŁWANACH !!!!!!!"


  Duda juda ubił interes z ŻYMSKIM Afrykańczykiem, w sprawie oskarżenia i wydania wyroku ŚMIERCI na Słowianach, po przez całkowitą eliminację GENETYCZNĄ prawdziwych i jedynych BIAŁYCH LUDZIACH.

  Inny kolor skóry, ale te same rysy ryjów - mają wspólne nasienie węża.  https://www.euractiv.pl/wp-content/uploads/sites/6/2019/10/Prezydent-Andrzej-Duda-i-szef-MTK-Chile-Eboe-Osuji-w-Hadze-%C5%BAr%C3%B3d%C5%82o-Jakub-Szymczuk-KPRP-800x450.jpg  Bogumił Boguchwał
 • @ Bogumiła Krystyna Trzcińska 05:20:35
  "Inny kolor skóry, ale te same rysy ryjów - mają wspólne nasienie węża."

  Wąskie gardło Toba.
 • @rumpelsiltskin 00:28:50
  --------------
  Rosja i USA są na siebie skazane, inaczej byłby koniec świata. A, jak każdemu wiadomo, końca świata nie będzie.
  --------------
  To nie tak!
  V kolumny pupili Szatana wywijające USA i V kolumny pupili Szatana wywijające Rosją - są na siebie skazane - ale nie w sensie w jakim ludzie postrzegają świat. Oni są na siebie skazani w obszarze przerabiania ludzkości stworzonej przez Boga - na szatańskie odchody. To samo dotyczy innych V kolumn pupili Szatana wywijających innymi krajami - w tym wywijających atrapą Polski.
  Wniosek?
  Wobec powyższego - wszystko jest możliwe - włącznie z gorącą III WŚ - ale tylko w ramach ścisłej ustawki pomiędzy w/w V kolumnami dzieci Złego.
  Na koniec - czarci pomiot trzymam ludzkość na Ziemi na krótkim postronku za przysłowiowy pysk od czasu szlabanu dla Adama i Ewy na Raj - więc tak naprawdę ten w/w postronek ludzkość zakłada i skraca go sobie ciągle - własnymi rekami. Własnymi rekami - ponieważ czarci pomiot wszelakie zło wyrządzane przez siebie ludziom - czyni ich własnymi, ludzkimi rękami - opanowując tych ludzi wcześniej na poziomie niematerialnym - czyli na poziomie duszy. Wszystko zaczęło się od kuszenia. Kuszenia!
 • @rumpelsiltskin 00:44:27
  "Jeden szczery gest Trupa i Ameryki, a Rosjanie będą ich nosić na rękach". -
  --- Trump i szczerość?! - Proszę nie żartować!

  "W końcu Rosjanie to Słowianie, mają podobne do nas uczucia". -
  --- Jeśli chodzi o politykę, na pewno nie.
 • @zygmuntbialas 08:55:52
  "Jeśli chodzi o politykę, na pewno nie."

  Właśnie - skąd im się to wzięło? Szachy?
 • @Jasiek 00:53:39
  "Uważam zatem, że jeśli chodzi o wielkość strat, to wyjaśnienie tego zagadnienia może leżeć już poza naszym światem". -

  --- Byłbym zgodzić się z Panem, tym bardziej, że na jakąkolwiek odpowiedź mamy zbyt słabe dowody i zawsze jakieś 'ale'. W sumie to najbardziej ucierpieli Słowianie.
 • @Jasiek 09:01:07
  "Właśnie - skąd im się to wzięło? Szachy?" -

  --- Polacy bardzo chcą tkwić w cywilizacji zachodniej. To bardzo dużo kosztuje. Rosjanie bronią swej ziemi, bo im tak przypadło, że muszą być potężni albo nie być wcale.
 • @Jasiek 09:01:07
  -----------
  "Właśnie - skąd im się to wzięło? Szachy?"
  -----------
  To jest kwestia kuszeni. Polaków w PRL kuszono mirażami amerykańskiego życia w dostatku - na luzie - nonszalancko i bogato - wielkimi furami ociekającymi niklem, dobrymi i na poziomie filmami, etc. Będąc za Żelazną Kurtyną - Polacy łykali te miraże jak przysłowiowe pelikany. Przelicznik dolca na złote, Pewex - to wszystko potęgowało kuszenie mirażami. Rosjanie takiego kuszenia nie mieli a ponadto wszelkie kuszeniem tępiło tam poczucie, że żyje się w mocarstwie, rywalizacja w kosmosie, etc. Kuszenie to wielka moc. Umiejętne kuszenie polega na tym, że tobie też się należy np. mieszkać w pałacu wzorem angielskiego lorda - bo tyś sroce spod ogona nie wyleciał.
  W efekcie takiego podjudzania na lorda - lorda ani pałacu nie ma - a podjudzony mieszka w gorszych warunkach niż mieszkał za czasów lorda ale za to z poczuciem, że on jest też równy lordowi - a w ogóle lord to był świnia bo miał pałac - a ja nadal go nie mam.
  Wniosek?
  Polakom w tym względzie zaczadzono duszę - natomiast Rosjanom z oczywistych względów odpuszczono z zaczadzaniem ich duszy bo mieli wtedy jeszcze robić za mocarstwo. Z biegiem czasu proces zaczadzania duszy się odwróci - tzn. Polacy będą jakby samoistnie leczeni z tego zaczadzenia a Rosjanie mogą dopiero być podatni na to zaczadzanie ich duszy - choć kto to wie? Bóg jednym tchnieniem może to wszystko odwrócić - a może też jednym tchnieniem czarciemu pomiotowi odebrać ich szatański rozum.
 • @Pedant 20:21:46
  "Bycie na skrzyżowaniu szlaków handlowych to dobra rzecz."


  Dobra, ale ryzykowna.

  Na skrzyżowaniu dróg częściej dochodzi do wypadków niż na prostym odcinku drogi.
 • @35stan 10:15:10
  "Bycie na skrzyżowaniu szlaków handlowych to dobra rzecz."
  Dobra, ale ryzykowna."

  Tak czy inaczej nie zależy to od naszego wyboru. Anglowie, Sasowie i Jutowie przenieśli się na wyspę pod wodzą Hengista i Horsy, ale mieli blisko. Zresztą ich potomkowie też zajęli się opanowywanie szlaków handlowych.

  Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Potęga Rusi wyrosła ze skrzyżowania szlaków handlowych, między Skandynawią i Cargradem, oraz między Europą i Kitajem. A mogli się zaszyć w tajdze ;)
 • @rumpelsiltskin 17:19:37
  nie wierzę Ci na słowo. Wiem jak funkcjonują lokalne gminy akurat dobrze. Do tego popytałem.
  Nie podałeś żadnego przykładu, uważam więc twoje pisanie na konfabulację. Bo co by szkodziło podać nazwę gminy? Tak samo jak z tym pomnikiem to chyba jednak mieszasz również.
 • @ikulalibal 15:33:58
  Słaby jest. Boi się konkretów. Znaczy wymyśla i to głupio, bo nie potrafi na przykładach bronić swoich opinii
 • @rumpelsiltskin 16:49:13
  Jesteś trollem PiSIackim, który tylko zaśmieca dyskusję. Kłamiesz, a tak będę uznawał, dopóki nie przeczytam przykładów gmin, a potem od tego uciekasz. Tylko sianie zamętu. Parchata metoda.
 • @ikulalibal 19:07:09
  Osetyńcy9 dawni Alanowie
 • @rumpelsiltskin 20:04:10
  Znowu wymyślasz. Zawsze na końcu wyjdzie PiSiak. Albo płatny troll albo wyznawca
 • @interesariusz z PL 20:24:33
  Kiedyś były makaronizmy, teraz anglicyzm. Irytujące, ale nic nowego.
  'luknij przez łindoła czy maj kar stoi na stricie". Gdyby taki "pidgin" był masowy to by można się martwić.
  A piosenki? Polska muzyka rozrywkowa to i tak kopia popularnej kultury anglosaskiej. Niezależnie w jakim języku śpiewają
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:33:16
  Na pewno wysyp pisiackiej propagandy nie jest spontaniczny. I wysyp sługusów Syjonu. Jakby zbliżało się "ostateczne" starcie
 • @rumpelsiltskin 21:20:31
  Bzdura. Solidaruchy doprowadzili naród do takiego stanu, że nikt bić się nie będzie. Bo za co? Państwo jednego zdrajcy czy drugiego?
  Kazali zalożyć maski na pyski to większość potulnie założyła.
  I tak naprawdę, to zawsze biła się mniejszość
 • @Leonardo da Vinci 22:35:41
  W Brukseli kawalerkę można wynająć za 500-700 euro. Czyli wcale niedrogo w stosunku do zarobków
 • @rumpelsiltskin 23:21:21
  jest proble bo PiS działa tak samo jk PO. ANtynarodowo i antypaństwowo
 • @rumpelsiltskin 23:27:11
  Nawet były licea medyczne. Skoro nie pamiętasz, to musisz być mlody,. Gdyby nie te licea, to pielegniarek już byśmy nie mieli. Ale potem solidaruchy powymyślali różne cuda i sytuacja jest zla
 • @rumpelsiltskin 23:56:30
  Za tych, którzy do katastrofy wrześniowej doprowadzili. A potem tchórzliwie pouciekali.
 • @rumpelsiltskin 00:19:55
  większe kompetencje niż Gumiś czy Kaczelnik. Co to nigdy nie pracowali
 • @Jasiek 09:01:07
  Troxhę tradycji wschodniej. Liczy się cierpliwość. Nawet ich filmy są refleksyjne a u nas sie lubi szybkie tempo i jatkę. Znaczy, piszę o filmach zgodnych z rosyjską tradycją, bo też kręcą pełno chłamu
 • @zygmuntbialas 09:06:22
   " Polacy bardzo chcą tkwić w cywilizacji zachodniej. To bardzo dużo kosztuje.

  Rosjanie bronią swej ziemi, bo im tak przypadło, że muszą być potężni albo nie być wcale."

  Piękne ujęcie różnic.
  W tych dwóch zdaniach tkwi całe clue dla tych którzy błądzą we mgle i nie mogą zrozumieć sensu tych dwóch różnic ... .

  Ale sporo ludzi mierzy różnicę nie rozumiejąc miary ... .

  Pozdrawiam :)
 • @demonkracja 09:43:36
  " Polakom w tym względzie zaczadzono duszę -"

  Bo łatwo jest zaczadzić gdyż chęć pragnienia jest dużo większa od chęci
  tłumienia żądzy posiadania. To tkwi niestety w każdym z ssaków.
  Jest w genach, u niektórych osób dominujące i objawia się czynami nie godnymi a nawet zbrodniczymi.
 • @Wican 12:24:43
  W 100% zgoda. Tak właśnie jest.
 • @Wican 12:28:26
  Zabierając swoje rodzinki w bezpieczne miejsce a NARÓD POLSKI pozostawiając na pastwe losu. Na zniewolenie na zagładę.

  Uciekli jak te szczury z tonącego statku, wczesniej przez 20 lat rządzenia 2 RP zasiewając w sercach ludzkich POLSKIEGO NARODU nienawiść i toksyczny jad w stosunku do NARODU ROSYJSKIEGO !

  By zdala już nawet po klęsce w 1939 dalej żądlić przeciwko ZSRR.
  To samo teraz czynią spadkobiercy w PIS i w PO jad toksyczny przeciwko Rosji, która nie ma nic przeciwko Polsce wycieka im z chazarskiego upa padlińskiego pyska nawet z pod namordników.
 • @Monaco 12:55:41
  ------------
  "Bo łatwo jest zaczadzić gdyż chęć pragnienia jest dużo większa od chęci
  tłumienia żądzy posiadania. To tkwi niestety w każdym z ssaków."
  ------------
  Tak - i dlatego to nie ludzie stworzeni przez Boga dominują na Ziemi tylko ci - co to ich ojcem jest diabeł.
  Wniosek?
  Do tego dochodzi jeszcze to, że tzw. owoc zakazany smakuje bardziej - a właśnie ta wspomniana - Żelazna Brama - ów umowny owoc czy raczej miraż - czyniła zakazanym.
  ===========================================
  Na koniec uwaga, uwaga! Tajemnica dominacji czarciego pomiotu nad ludźmi na Ziemi bierze się z prostego powodu - otóż ci co to ich ojcem jest diabeł - słuchają bezdyskusyjnie swojego ojca - natomiast dzieci Boga - nie dość, że swojego Ojca nie słuchają - to jeszcze udają, że go nie ma.
  ===========================================
 • @Monaco 13:16:57
  " To samo teraz czynią spadkobiercy w PIS i w PO jad toksyczny przeciwko Rosji, która nie ma nic przeciwko Polsce wycieka im z chazarskiego upa padlińskiego pyska nawet z pod namordników."

  Czynią i czynić będą jak długo ogłupieni wyborcy nie obudzą się z transu serwowanego przez PiS i PO mające do swojej dyspozycji wszelkie zawłaszczone przez nich media.

  Pozdrawiam; )
 • Ciekawa historia
  http://xportal.pl/?p=36894

  Jak Iran wsparł Wenezuelę
 • @Wican 23:05:22
  Koniec Majdanu? - Trump powiedział, że USA odmawiają wtrącania się w konflikty innych ludzi

  Siły Zbrojne Stanów Zjednoczonych nie będą już „odbudowywać" innych państw i rozwiązywać konflikty innych ludzi”. To stanowisko dzisiaj, 13 czerwca, ogłosił prezydent USA Donald Trump podczas przemówienia w West Point Military Academy.

  Według Trumpa Stany Zjednoczone powracają do zasad, zgodnie z którymi zadaniem żołnierza jest obrona kraju przed wrogami zewnętrznymi.

  „Kończymy erę niekończących się wojen” - zapewnił Trump.

  Oznajmił „spojrzenie na ochronę ważnych interesów Ameryki powróciło na swoje miejsce”, dodając, że nie jest obowiązkiem Sił Zbrojnych USA rozwiązywanie „konfliktów w różnych odległych krajach, o których wielu nie słyszało”.

  „Nie jesteśmy glinami na całym świecie. Poinformuj wrogów, że jeśli coś zagraża naszemu ludowi, niebezpieczeństwo, nie będziemy się wahać. Odtąd będziemy walczyć tylko po to, by wygrać - podsumował.

  Warto zauważyć, że wcześniej Trump ogłosił, że wojsko USA pozostanie w niektórych krajach, a mianowicie w Iraku, Syrii, Jordanii, Turcji, Libanie, Egipcie, Filipinach, Kosowie i Afganistanie. Zapominając o tym że us army jest w Italy, Niemczech, w karłowatych krajach bałtyckich no i w Polin !

  ✔✌
 • ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐
  W sobotę wieczorem baza wojskowa At-Tadżi w Iraku, gdzie znajdują się wojska okupanta z USA, została zaatakowana rakietami – poinformował kanał telewizyjny Al-Arabiya.

  Czas na odwet Syrii by wypędziła amerykańskich złodziejskich okupantów ze swojej ziemi.

  ✔✌
 • @rumpelsiltskin 14:13:06
  ot przykład leminga...... zbrojne powstanie ,ale niewazne bo dziadek nie był zainteresowany. A Wilson nie akceptował osobiście . Gościu piszesz jak z innego wszechświata zero kontaktu z faktami
 • @rumpelsiltskin 15:11:45
  I to wystarczyło nie trzeba było akceptacji nastepcy Wilsona , Stalina i innych. Osobowość wielobiegunowa. Wróć jak je scalisz w jedno. Albo kotoś sie podszywa pod pańskim nickiem
 • @Leonardo da Vinci 01:13:18
  To ropokrady nie będą już napadać, mordować, bombardować i robić przewrotów na całym świecie???
  Niesamowite...

  To może jeszcze lady botox zabiorą?
 • @rumpelsiltskin 17:19:37
  Nosisz narzędzie gwałtu , musisz być gwałcicielem, to takie twoje rozumowanie .
  A lista zabitych w I wojnie nie jest militaryzmem raczej jej negacją i upamietnieniem. No ale zależy jak kto podchodzi,jak z prostym rozumkiem to widzi militaryzm i powód do zemsty na wrogu.
  Rozumny widzi nazwiska zniemczonych Polaków i powód dla unikania wojen
 • @Leonardo da Vinci 01:41:03
  Jasne. Polin ich przyjmie.
 • @rumpelsiltskin 18:53:39
  To te Deklarację tereżińską przeczytaj , a nie powielasz popłuczyny żydowskie
 • @rumpelsiltskin 19:45:15
  Negujesz demokrację i samej deklaracji nie czytałeś umowy zatwierdzają. parlamenty w ustroju zwanym demokracją
 • @Kmieć 19:56:41
  No niema? To pomóż i usuń się osobiście. Póki żyjemy to jesteśmy, a te psycholei niedojdy na czele to nie Polska
 • @interesariusz z PL 20:37:03
  3/4 tych Niemców to zniemczeni Polacy i to z ich podatków ten most zbudowano. Owszem jako Wrocławiak jestem zwolennikiem Hali Ludowej. Ale świadom jestem że to kalka z hitlerowskiej nazwy po 1933. Ale owszem powinien być zbudowany nowy ,nawiązując jedynie do starego
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:51:03
  ???? To te F111 to pewnie przebierańce były z wraszej POlszy F22 za jankesów poprzebierane
 • @zygmuntbialas 23:50:30
  ? No cóż ewidentnie wina SEPEWE że amunicja była za oceanem. A obie sprawy wymagają zmiany elit i ich optyki. Na logiczną i rozumna ,a nie zróbny jak na Zachodzie i nie wypada DOnka
 • @rumpelsiltskin 00:11:00
  Co to te my semickie dązenia do nastepnej wojny dla poratowania gospodarki za ocenu sa z dawna znane GB raptem ponad dekadę temu skończyła wspomaganie spłatą pożyczki wojennej. Odsetki przez 50 lat!!
 • @zygmuntbialas 00:24:15
  Doprawdy? Szwedzko niemiecka była znacznie gorsza
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:51:39
  To jest najbardziej istotne dla nas, Polaków.
  Czyż nasze społeczeństwo nie jest świadome zagrożenia i zniewolenia naszego narodu?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:47:25
  " To może jeszcze lady botox zabiorą? "

  Dla niej bilet w jedną stronę ? Nie, tylko pożądanego kopa w zad tak by przefrunęła przez atlantyckie bajoro na drugą stronę !

  :))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej