Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
114 postów 1799 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐ ◇ ⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka meryt

Walka ras ? Czy Amerykanie to rasiści ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A może walka spowodowana nierównościami w traktowaniu. Tak jak jeszcze we wielu krajach kobiet, niepełnosprawnych, bogatych i biednych ?!

 

Wiele osób nie analizując form powstania USA ma taką opinię.

Czy mają rację ?

 

Myślę, że to niezdarne stwierdzenie. Nie można mówić o populacji amerykańskiej w tak uogólniających kategoriach. Populacja amerykańska to kocioł przybyszów z całego świata.

Czy społeczeństwo polskie jest mniej rasistowskie? Nie czuję się z tym dobrze. Mamy znacznie trudniejszą historię wielowiekowego i wielokulturowego społeczeństwa niż Amerykanie. W latach pięćdziesiątych tych nielicznych niemieckich, czy ukrainskich obywateli w Polsce raczej nie zauważano chociaż żyli obok nas. W dużej mierze nie przyznawali się choćby ze względu tuż minionej wojny. Ale w ostatnich dziesięcioleciach podejście Polaków do „obcokrajowców” stało się znacznie bardziej wyraziste i negatywne. Wpływ na taką postawę mają nie tylko standardowe uprzedzenia ale też fakty które się wydarzyły poza naszymi granicami. Zamachy dokonywane przeważnie na podłożu religijnym z dużą liczbą rannych i śmiertelnych ofiar.

Każde społeczeństwo potrzebuje tożsamości. A zatem z wyraźnym rozróżnieniem jak my rodowici Polacy z osobami z zewnątrz. Tradycyjnie prostym sposobem sa różnice zewnętrzne jak inny język, było to najłatwiejszym sposobem dla grup na dokonanie takiego rozróżnienia. Widać to było już w starożytności u Greków i Rzymian, którzy określali obcych jako „barbarzyńców”. Oznaczało to ludzi, którzy mówili w obcym języku - „barbar”, więc bełkocze.  ▪  Błędem byłoby jednak mówić o rasizmie w tak minionym czasie, przed erą nowoczesną. Ta ideologia pojawiła się dopiero w XIX wieku. ▪  Zachodni naukowcy podzielili następnie ludzkość na odrębne „rasy”. Przekonanie „drugiego” jako gorszego zyskało zatem podstawę pseudonaukową. 

W szczególności ważną rolę odegrał wulgarny darwinizm społeczny. Bo czy fakt (darwinowski), że „biała rasa” rządzi wszystkimi innymi rasami ludzkimi, nie był wówczas przedstawianym "naukowym dowodem jej wyższości? ” 

Oczywiście ogólnie rzecz biorąc to rasizm jest od wszechczasów i w różnych kulturach z różną siłą.

Ten inny, ten drugi jest zawsze i wszędzie charakteryzowany jako dziwny i gorszy. Ale to nie zmienia faktu, że amerykański rasizm jest głęboko zakorzenionym zjawiskiem i pod pewnymi względami wyjątkowym.

Większość białych Amerykanów zaprzeczy, że uważają czarnych Amerykanów za gorszych. Jednak rasizm został zinstytucjonalizowany w prawie wszystkich dziedzinach życia w społeczeństwie amerykańskim: w kulturze, gospodarce, systemie prawnym i polityce.

Na przykład USA są zaznajomione ze zjawiskiem gerrymanderingu: okresowej (re) organizacji okręgów wyborczych, aby uniemożliwić Afroamerykanom utworzenie gdzieś większości politycznej. A używanie cracka - „czarnego” narkotyku - jest tłumione bardziej niż używanie „białej” kokainy narkotykowej.

Na przykład w odróżnieniu od innych państw kolonialnych niewolnictwo w USA było istotną częścią społeczności lokalnej. Wojna domowa tak naprawdę nie rozwiązała tego problemu.

Od końca lat 60. XX wieku idee „południowe” dotyczące „naturalnej” różnicy między bielą a czernią były eksportowane na północ przez republikańskich polityków.

Na przykład południowa strategia Nixona doprowadziła do tego, że poszczególne stany w USA zyskały większą autonomię polityczną - Tym samym, wpływy rządu federalnego utraciły moc w dążeniu o pełną równość prawną wobec różnych ras i narodowości zamieszkałych tam od 200 lat.  W polityce amerykańskiej strategia południowa była strategią wyborczą Partii Republikańskiej, mającą na celu zwiększenie poparcia politycznego wśród białych wyborców na Południu poprzez odwołanie się do rasizmu wobec Afroamerykanów. W latach 50. i 60. XX wieku wyraźnie pogłębiły się istniejące w USA napięcia rasowe w większości na Południu Stanów Zjednoczonych.

Politycy republikańscy, tacy jak kandydat na prezydenta Richard Nixon i senator Barry Goldwater, opracowali strategie, która z powodzeniem przyczyniła się do zmiany orientacji politycznej u wielu białych, konserwatywnych wyborców na Południu, którzy tradycyjnie wcześniej popierali Partię Demokratyczną, a nie Partię Republikańską. Pomógło to również znacznie skierować Partię Republikańską w prawo. Jest przekonanie, że Partia Republikańska użyła tej strategii jako „wehikuł białej supremacji na południu”, szczególnie podczas kampanii Goldwater i wyborów prezydenckich w 1968 i 1972 r.

W 2005 r. Przewodniczący Republikańskiego Komitetu Narodowego Ken Mehlman oficjalnie przeprosił Narodowe Stowarzyszenie na rzecz Postępu Kolorowych (NAACP), krajową organizację praw obywatelskich, za wykorzystanie polaryzacji rasowej do wygrania wyborów i ignorowanie tzw czarnych.

 

Podobno Człowiek wywodzi się ze wspólnego korzenia w Afryce.

Lub jak kto wierzy to mamy wspólnych pra, pra, pra - rodziców Adama i Ewę.

Więc wszyscy jesteśmy spokrewnieni, a kolor skóry nie ma znaczenia. Czy nie kochamy naszych matek, ojców, sióstr i braci ?. A nawet ciotek i wujków, kuzynek i kuzynów ?.

To przecież jest tylko przypadek, że urodziliśmy się w Europie "biali, brązowi, żółci,  czarni, czy niebiescy lub pomarańczowi". Czy z tego powodu mamy nie szanować drugiego człowieka  ?  Pogardzać naszym odległym kuzynem, naszą kuzynką ?

Ludzie opamiętacie się, te wszystkie podziały są w naszych głowach niczym jeden z prymitywnych genów naszej tożsamości zwierzęcej niestety z natury wrogo nastawionej do obcego gatunku. Ale podobno mamy poza instynktem jeszcze inteligencję i dość rozwinięty rozum, który powinien tłumić w człowieku te niskie prymitywne instynkty jak przemoc, nienawiść, wrogość do wszystkiego co nam jest obce i co jest nam nieznane.

Innaczej będziemy ciągle dokonywać samozagłady rasy ludzkiej, wojny na tle nienawiści rasowej, religijnej, etnicznej, narodowościowej, i narzucania innym swojej dominacji, pogardzać drugim człowiekim  i żadna naprawdę obca rasa - inteligencja z poza planety Ziemi nie będzie chciala mieć z ludzką dziczą nic wspólnego.

A jak mimo to dojdzie do kontaktu przybyszów z kosmosu z ludźmi to ci obcy przewyższający ludzkość swoim ogromnym potencjałem inteligencji i wiedzy (bo żeby z odległych innych układów gwiezdnych tu przybyć muszą dysponować technologią nam jeszcze kompletnie nie znaną) to albo oni ludzkość unicestwią uważając nas ludzi jako jakieś agresywne robactwo albo potraktują  ludzkość tak jak my trakujemy małpy, wyłącznie w celach zainteresowań naukowych i obserwacji biologicznej ich egzystencji.

 

 

KOMENTARZE

 • //Czy Amerykanie to rasisci ? //
  No oczywiście że są.W XVIII w,wieku oświecenia i rozumu,Anglicy żeby czymś przykryć hańbę zalegalizowanego u nich niewolnictwa zaczęli tworzyć pierwsze teorie o wyższości jednych ras nad drugimi.W praktyce sprowadzało się to do twierdzeń że oni czyli Anglicy są najdoskonalszą formą człowieka.Zaś inni np Irlandczycy gorszą a murzyni w ogóle nie są ludźmi.
  Rudyard Kipling znany u nas z powieści Księga Dżungli był piewcą rasizmu i kolonializmu.Pod koniec XIX w napisał tak ohydny pean na cześć tych obmierzłych zjawisk że do dziś krytycy zastanawiają się czy on tak na poważnie czy to satyra."Brzemię białego człowieka"
  https://en.wikipedia.org/wiki/The_White_Man%27s_Burden
  Elity amerykańskie które w większości wywodzą się wprawdzie z odpadów ale jednak społeczności angielskiej,przyjechali do Ameryki w XVII w już z przekonaniem o swej wyjątkowości i wybraństwie.
  Na początku swoje chore idee wspierali religią https://en.wikipedia.org/wiki/City_upon_a_Hill a z czasem obudowywali je kolejnymi teoriami
  https://en.wikipedia.org/wiki/American_exceptionalism#Puritan_roots_and_Protestant_promise
  Amerykanie są przekonani o swoim wybraństwie.Niestety wieli Polaków również co widać chociażby po tym jak oceniają temat.Żałosne azbesty.
 • @ikulalibal 21:00:06
  Tak, celowo poruszyłem ten temat by się móc tu na NEON24 przekonać się jaki jest stosunek blogerów mogących tu dać swój wyraz nie tylko krytyką czy poparciem ale i (incognito oceną).

  To tak przy okazji; )

  Pozdrawiam :)
 • @ikulalibal 21:00:06
  A linki jak zawsze cenne.

  Dziękuję. :)
 • @Alfax 21:28:36Społeczeństwo amerykańskie straciło "beacon"
  takie światełko przewodnie, według którego oceniano świat bliższy i dalszy. Tym światełkiem była moralność protestancka; która służyła rozwojowi i bogaceniu się Ameryki. A to można zauważyć na różnicy rozwoju Ameryki Pn. i Ameryki Pd. W USA (i Kanadzie) osadnicy dostawali po 100akrów ziemi i ciężko pracowali aby przeżyć. Tam był szacunek dla pracy, dla wzrostu zamożności i sprawiedliwa ocena sukcesów.
  A potem pojawiła Wall Street, pojawiło się ogromne bogactwo i ogromna bieda. A to zrodziło pogardę dla tych co są nisko, to akurat dotyczy ludzi innych ras. To nie tylko chodzi o Murzynów, ale też Latynosów, Chińczyków, czy innych. Przez lata nagromadziło się wiele krzywd i złości, które przy posiadanej broni, mogą okazać się tragiczne w skutkach.
 • Ciekawe
  Będzie to, jeśli ludzie okażą się przybyszami z kosmosu na jakiejś planecie, na którą być może w przyszłości dolecimy.
  Czy skończy się taka przygoda jak w filmie ,, Avatar,,?
 • @Anna-PK 21:36:46
  Jak historia pokazuje to w Stanach Zjednoczonych wszelkie bunty były brutalnie stłumione. Tam najbogatsi ludzie świata nie pozwolą sobie odebrać choćby cząsteczki swojego absurdalnego bogactwa.

  Maja do dyspozycji armię, policję, FBI i inne struktury siłowe, a za pieniądze mogą wynająć zawodowych płatnych mordercòw którzy wykonają każdą brudną robotę.

  Gdzie jak gdzie, ale w Stanach Zjednoczonych najpierw strzelają a następnie pytają.

  Pozdrawiam :)
 • nie ma czegoś takiego jak naród amerykański
  odkąd Indianie są zamknięci w rezerwatach

  wg mnie rdzeniem tego społeczeństwa są od dłuższego czasu żymianie, i to jest problem i całe sedno światowego zła, eskimośki to najbardziej agresywna nacja na świecie....
 • Tak, to walka ras i kultur.
  Porównywać wielokulturowość w obrębie ziem polskich do wielokulturowości na ziemiach USA to jakby porównywać sól do pieprzu.
  Dwa całkowicie odrębne tematy i problemy. Praktycznie w polskim przypadku wielokulturowości i różnorodności ras nie ma. Najwięcej do powiedzenia mają ci którzy z tematem amerykańskim nie mają nic do czynienia. Po kilkuletnim pobycie żółtodzioba w USA człowiek doświadcza klarowności umysłu i widzi rzeczy takimi jakie są. Kosmopolityzm schodzi do lamusa lub staje się narzędziem rasistowskiej walki o dominację rasy. Rasizm na tej ziemi obecny jest wszędzie ale nie jest to bynajmniej
  rzecz "błaha" lecz postawiona na przyszłym ostrzu być albo nie być. USA jaką zbudował biały człowiek przestaje powoli istnieć za sprawą lewactwa.
  Należy także rozróżnić że mówimy tu o zwykłych ludziach żyjących na tych ziemiach a nie garstce, tych kilku procentach którzy dyktują warunki światu. Ci drudzy takich problemów nie mają i nie znają. Są poza zasięgiem przyziemnych amerykańskich rasowych i kulturowych sporów.

  Proszę zapamiętać, nierówność w traktowaniu kolorowych to wymówka. Kolorowi praktycznie mają więcej przywilejów aniżeli biali. Jeżeli postawić dopiero przyjezdnego nieznającego języka Polaka i kolorowego urodzonego tu i mówiącego po angielsku, stawiam na Polaka że dojdzie do większych rzeczy i sukcesów aniżeli kolorowy mimo iż w szkołach mają wielkie przywileje jak za naszej komuny uczniowie ze wsi. Murzyni, biali Europejczycy czy Latynosi są ludźmi ku sobie niekompatybilnymi. Pozostają jeszcze Azjaci którzy między sobą robią piekło ale w bytowaniu z innymi stają się bardzo racjonalni.
 • @Stara Baba 22:32:30
  " A może walka spowodowana nierównościami w traktowaniu. Tak jak jeszcze we wielu krajach kobiet, niepełnosprawnych, bogatych i biednych ?!
  Wiele osób nie analizując form powstania USA ma taką opinię.
  Czy mają rację ? "
  ""
  Myślę, że to niezdarne stwierdzenie. Nie można mówić o populacji amerykańskiej w tak uogólniających kategoriach. Populacja amerykańska to kocioł przybyszów z całego świata.""

  """ Ale to nie zmienia faktu, że amerykański rasizm jest głęboko zakorzenionym zjawiskiem i pod pewnymi względami wyjątkowym.

  Większość białych Amerykanów zaprzeczy, że uważają czarnych Amerykanów za gorszych. Jednak rasizm został zinstytucjonalizowany w prawie wszystkich dziedzinach życia w społeczeństwie amerykańskim: w kulturze, gospodarce, systemie prawnym i polityce.

  Na przykład USA są zaznajomione ze zjawiskiem gerrymanderingu: okresowej (re) organizacji okręgów wyborczych, aby uniemożliwić Afroamerykanom utworzenie gdzieś większości politycznej. A używanie cracka - „czarnego” narkotyku - jest tłumione bardziej niż używanie „białej” kokainy narkotykowej.

  Na przykład w odróżnieniu od innych państw kolonialnych niewolnictwo w USA było istotną częścią społeczności lokalnej. Wojna domowa tak naprawdę nie rozwiązała tego problemu. """

  --------'----------'----------'----------

  Uważam że twoja krytyka autora jest bez sensu.

  Przecież autor jakbyś dokładniej czytał to pisze jak tu wyżej w wymienionych cytatach.
  Podaje szczegóły i fakty historyczne. Między innymi manipulacje takie by Afroamerykanie nie mogli utworzyć swojej większości politycznej.

  Ty nie masz pojęcia o tym czy autor mieszkał w USA czy w Południowej Afryce czy w Chinach czy gdzie kolwiek indziej zapewne ma wiedzę niż ty mieszkając w USA a poza tym zadaje tu pytanie i
  już na samym początku jasno pisze, że

  "" Myślę, że to niezdarne stwierdzenie. Nie można mówić o populacji amerykańskiej w tak uogólniających kategoriach. Populacja amerykańska to kocioł przybyszów z całego świata.""

  Pozdrw. :)
 • Temat na czasie, *****
  Porównując z np. Holandią to w Holandii jest dzięki tolerancji spokój na tle rasowym. A zaczyna się kształtowanie już od kleuterschool.

  Naturalnie i tam są jednostki rasistowskie ale stanowią naprawdę margines. Więcej junks jest wśród 'białych' Holendrów niż wśród 'czarnych'

  Holandia ma też prawie wszystkie nacje u siebie i dzięki edukacji i tolerancji jest tam spokój na tle rasowym. Poza kwestią Marokanów i Turków a tyczy się fanatyków religijnych i nie ma nic wspólnego z rasami.

  Pozdrw. :)
 • @Autor
  "... amerykański rasizm jest głęboko zakorzenionym zjawiskiem i pod pewnymi względami wyjątkowym". -

  --- I to zjawisko nie jest szczególnie dostrzegane przez tzw. opinię publiczną. Tak jakby to była rzecz normalna. Zdarzy się takie morderstwo jak na George'u Floyd, zdajemy sobie sprawę, jak niesprawiedliwa jest ta Ameryka.

  Pozdrawiam serdecznie :)

  PS. Odpiszę pocztą wewnętrzną jutro wieczorem.
 • @Alfax 21:28:36
  "... by się móc tu na NEON24 przekonać się jaki jest stosunek blogerów". -

  --- Niska ocena u Ciebie, u mnie też.
  I przeczytaj na moim blogu wpis (pierwszy pod notką) Amerykanki:

  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/155663,01-06-2020-kto-nastepny-podlozy-kark

  Z serdecznym pozdrowieniem :)
 • Szósty dzień amerykańskiej wiosny: „Antifa” nie zamierza się poddać
  Sixth day of American Spring: “Antifa” does not intend to give up

  https://en.news-front.info/2020/06/01/time-to-answer-the-main-question-of-the-american-uprising/
 • @Monaco 23:04:18
  Każda próba usprawiedliwiania agresywnego zachowania murzyńskiej populacji w kontekście historii jest czymś niedorzecznym. Jakby przykładu z RPA lub Rwandy brakowało. Lenistwo i rozbój to ich natura. Cechy zdobyte niezależnie od niewolnictwa.

  Masz tu piękny przykład podwójnego agresywnego zachowania jak to wielka Murzynka podczas zatrzymania najpierw wyzywając dwa razy uderza z pieści białego Policjanta a będący z boku Murzyn Policjant ładuje jej plombę w ryj aż jej mało co nóg nie urywa.

  www.youtube.com/watch?v=gNAKth6YTVk
 • @Anna-PK 23:52:46
  Wczoraj Leonardo, napisał i użył trafnego określenia tego co obecnie się w Stanach Zjednoczonych dzieje.

  " Czarny Majdan ". Tak mają tam w końcu u siebie swój majdan.
  A tak kreowali bardzo chętnie w obcych państwach Majdany i krytyków ze strony AM czy Human Rights Watch ( przez ur. w USA Bernsteina założona ) by krytykować Blok Wschodni.

  Pozdrawiam :)
 • @zygmuntbialas 23:21:23
  Wiem że temat nie każdemu przypada do gustu, ale jest aktualny i dobrą sondą , to tylko kwestia zapytań i odpowiedzi, jaki my mamy w Polsce stosunek do obcych.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Monaco 23:19:51
  Tak dokładnie tak tam sprawy wyglądają, zresztą podobnie jest w pozostałych krajach Beneluxu.

  Pozdrawiam :)
 • @euro.pejski.sceptyk 22:03:54
  Propaganda w USA ubiera to w słowa :

  We Are the American People. Co w tłumaczeniu i rozumieniu brzmi jak
  " ( My )jesteśmy narodem amerykańskim".

  Ale de facto żyją tam ludzie różnych narodowości więc nie jest to tak jak w krajach które uformowały się na przestrzeni tysięcy lat i skupiały jednorodne ludy posługujące się tym samym językiem i tymi samymi tradycjami.

  Pozdrawiam
 • ✔ ⭐⭐⭐⭐⭐
  " Dziwny jest ten świat w którym człowiek gardzi drugim człowiekiem" 

  Jakże aktualne są ciągle te słowa Niemena.... .

  https://m.youtube.com/watch?v=wTjLZwpmufw

  Pozdr. Salution ✔✌
 • @Alfax 01:50:31
  Myślę że ten adres jest pasujący do obecnego tematu.

  https://leonardo.neon24.pl/post/155634,w-usa-czarny-majdan-miarka-sie-przebrala

  Salu. ✔:))))
 • @Stara Baba 01:27:40
  Oj oj @Stara Baba :)
  To ty usprawiedliwiasz białych i ich rasizm i policyjną brutalną przemoc.

  Dla faktów i twojej wiedzy.

  Ja zdecydowanie nie jestem za nadużywaniem status jakiej kolwiek grupy społecznej czy rasy, a tym bardziej potępiam zdecydowanie czyny wandalizmu i złodziejstwa, to jest więc bezdyskusyjne i jasne !!!!!.

  Ale. Ja nie zgodzę się z rasizmem ze strony "white" a wiadomo że w USA są i to o podłożu nie tylko rasistowskim ale skrajnie prawicowym wręcz szatańsko-diabelskim.

  Ku Klux Klan (znany również jako Klan lub KKK) to szereg różnych tajnych białych organizacji w Stanach Zjednoczonych, które stały się znane głównie z powodu rasistowskiej przemocy !!!!!!.

  Ku Klux Klan (KKK)

  Przewodniczący Nathan Bedford Forrest
  William Joseph Simmons (2nd Klan) Aktywny w Stanach ZjednoczonychIdeologia i historiaDirectionExtreme RightIdeologyNeo-Konfederat, biała dominacja, biały nacjonalizm, terroryzm, rasizm, nativism (1.Klan)
  Antyimigracja, antykatolicyzm, ale pseudo-chrześcijański terroryzm, antysemityzm.
  (2. klan)
  Antykomunizm, homofobiczny, antyislamski, neo-faszyzm, neonazizm
  (3. Klan) Założenie 1865 lub 1866 (1. Klan)
  1915 (2. klan)
  1946 (3rd Klan) Abolition 1871 (1st Klan)
  1944 (2nd Klan) Portal Politics

  Koncentrowali się na terroryzmie przeciwko Czarnym, innym kolorowym ludziom i bojownikom o prawa konstytucyjne, ale byli także antysemiccy, homofobiczni, antyislamscy, antykatoliccy i antykomunistyczni i zwrócili się przeciwko nowym imigrantom.

  Pierwszy Ku Klux Klan zyskał szerokie poparcie w południowych stanach USA jako biała reakcja na zniesienie niewolnictwa pod koniec wojny secesyjnej.

  KKK miał okresy wielkiej aktywności na przemian z długimi okresami na marginesie społeczeństwa. Członkowie (zwani Klansmen i Klanswomen) są często maskowani podczas występu, a następnie ubierają się w długie białe, czerwone, czarne lub niebieskie szaty (suknie lub czapki ze spiczastymi czapkami).

  Ku Klux Klan odegrał ważną rolę w amerykańskiej historii podczas odbudowy, w interbellum i podczas kwestii segregacji. Obecnie uważa się, że KKK jako organizacja już nie istnieje.

  Istnieje jednak wiele regionalnych prawicowych grup ekstremistycznych opartych na starym Klanie. A wręcz nazistowskich z własnymi bojówkami.

  Myślę że teraz bardziej się rozumiemy.
 • Uwazam ze tytul do poprawki.
  Winno byc: czy biali Amerykanie to rasisci.
  Nie sprawdzam lecz... Na 100% incydenty jak ten- zapalnik, zdarzaly sie wczesniej.
  Takze odwrotne oraz brutalne zatrzymania bialych, obojetnie przez kogo.
  Teraz zostalo to uzyte przeciw Trumpowi.
  A jak napisal jeden z blogerow, zatrzymani i tak na niego nie glosuja.
  Dziwnie wyglada szybka reakcja prowodyrow zajsc. Jakby czekali na jakikolwiek pretekst. Tych w USA nie brak. Do tego zaplacenie trefna 20-tka czyli federalny paragraf i b. prawdopodobna znajomosc obu uczestnikow. To rowniez smierdzi prowokacja. Teraz nikt nie mysli o Gliwitz, wojna wybuchla. Pytanie, kto jest Skorzenym i czy go dorwa.
  Bo tzw. demokraci nie maja w tym interesu. A zamieszki ewidentnie na zamowienie.
 • Rasizm jest tylko jeden
  i jednostronny na linii - dzieci Kaduka a dzieci Boga - gdzie ci pierwsi tych drugich uważają za bydło. To jest jedyny rasizm. Natomiast
  multi-kulti to efekt tego rasizmu wynikający z nieszanowania ras ludzkich i naturalnych zaszłości cywilizacyjnych. To samo mamy w obrębie jednej rasy np. znoszenie kary śmierci, użalanie się nad przestępcami a nie pokrzywdzonymi przez nich - czyli zachęcanie bandytów i kryminalnego elementu do swojej roboty.
  Wniosek?
  Problemem Ameryki i świata są dzieci Kaduka i generowane przez nich lewactwo. Lewactwo to ludzie przerobieni już w całości na szatańskie odchody.
  Teraz uwaga!
  Walka z tzw. rasizmem - biorąc na celownik tylko białych - to też rasizm w czystej postaci!
  Na koniec - mamy jeden rasizm - Dzieci kaduka a dzieci Boga - i problemy wynikające z mieszania na siłę ras przez tychże dzieci Kaduka - dla swoich niecnych celów.
  W RPA był apartheid nie dlatego, że czarnych traktowano tam jak zwierzęta - tylko z racji różnic cywilizacyjnych - ale tym czarnym, którzy pracowali - lepiej się żyło niż obecnie - kiedy czarci pomiot zaczął tam likwidację białej rasy - więc i likwidacje RPA w ogóle - podyktowaną właśnie rasizmem - jak wyżej.
 • @Walka ras ? Czy Amerykanie to rasiści ?
  "Ale w ostatnich dziesięcioleciach podejście Polaków do „obcokrajowców” stało się znacznie bardziej wyraziste i negatywne. "

  Ważne jest to czy te postawy są uzasadnione czy nie.
  Polak wyciąga wnioski przed szkodą? - rasista. Polak wyciąga wnioski po szkodzie? Głupek.
  Czego by Polak nie zrobił zawsze źle :D

  A co do USA to od jakiegoś czasu dziwi mnie dlaczego po zniesieniu niewolnictwa (1865 r.?), gdy niby wszystko miało być dobrze, 100 lat później pojawił się Martin Luter King walczący z rasizmem (lata 1950-60) ?

  WASP-owska Ameryka przegrała budowę społeczeństwa.
  Całe szczęście mnie to nie dotyczy bo żyję w Polsce.
 • @kowalskijan584 08:20:51
  --------------
  "WASP-owska Ameryka przegrała budowę społeczeństwa.
  Całe szczęście mnie to nie dotyczy bo żyję w Polsce."
  --------------
  Wcale nie przegrała - bo tak ma być.
  Wniosek?
  Czarci pomiot - to nie idioci - więc mieszając rasy z góry robili to w niecnym celu. Dla czarciego pomiotu - wrogiem jest człowiek stworzony przez Boga - więc wszelkie działania pomiotu są nakierowane na zniszczenie człowieka na Ziemi - jakim stworzył go Bóg.
 • @demonkracja 08:56:17
  "--------------
  "WASP-owska Ameryka przegrała budowę społeczeństwa.
  Całe szczęście mnie to nie dotyczy bo żyję w Polsce."
  --------------
  Wcale nie przegrała - bo tak ma być. "

  Nie rozumiem. Jak ma być? Niby WASP-y z USA umyślnie dążą do polaryzacji społeczeństwa czy jak?
 • @brian 06:41:55
  //A zamieszki ewidentnie na zamowienie.//

  W taki razie to ewenement.Od trzydziestu lat wszystkie zamieszki na świecie były wyrazem dążenia ludu do demokracji wbrew krwawym reżimom i tylko zamieszki w USA są na zamówienie.
  Zupełnie jak z teczką Kaczyńskiego.Wszystkie teczki świata są oryginalne i tylko jedna teczka w całym układzie słonecznym jest fałszywką.

  //Bo tzw. demokraci nie maja w tym interesu//

  A niby dlaczego nie mają? każdy widzie że amerykańskie elity w walce o władzę już jakiś czas temu przekroczyły czerwoną linię i teraz zwalczają się nie zważając na społeczne i polityczne konsekwencje.Zupełnie jak w Polsce.Z tym że w Polsce było tak od zawsze a USA starały się trzymać fason co jakiś czas im się udawało.
 • @ikulalibal 21:00:06
  Nie przypomina ci to wybraństwo, wybraństwa innego ludu? Ze starożytnych ksiąg? Wtedy w Kaanan też się nie cackali
 • @Anna-PK 21:36:46
  Pogarda dla Indian czy Czarnych była wcześniej. To nie Wall Street. Zabierali ziemie Indianom a na wielkie plantacje ściągali czarnych. Rabusie
 • @euro.pejski.sceptyk 22:03:54
  W socjologii się uzasadni. Naród jako wspólnota polityczna
 • @Stara Baba 22:32:30
  Ja mam tam rodzinę i o Czarnych, Arabach, Persach, wypowiadają się dobrze. Ale gdy w urzędzie jest Latynos, to zaczynają się schody
 • @Monaco 23:19:51
  Turcy to pragmatycy a nie fanatycy. Marokańcy to już trochę swołocz. I nie idzie o religię
 • @Wican 11:42:03
  //Nie przypomina ci to wybraństwo, wybraństwa innego ludu? //

  No oczywiście że przypomina.A ty myślisz że z kogo składała się angielska elita od XVIII w ?
 • @Stara Baba 01:27:40
  To państwo USA nie potrafi socjalizować? Po co więc państwo?
 • @Monaco 05:18:24
  Obecny KKK to ruch bardziej wolnościowy i porządkowy jednocześnie, a nie rasistowski. Zresztą, taki miał być w założeniu. Wszak powstał, gdy kwitł na tzw. Południu bandytyzm
 • @brian 06:41:55
  Czarni to też rasiści. Też Latynosi. la eMe to meksy a Czarnych nie lubią. Hells Angels w USA rasistowscy a w Niemczech przyjmują Turków
 • @ikulalibal 10:04:57
  Na pewno Putin zamówił. Ale jak pacynki piSiackie wiążą wszechmoc Putina z kultem Trumpa? Wszak Trumpek to też wynalazek Putina
 • @ikulalibal 11:55:00
  A to faktycznie. Taki Beniamin Disraeli się z tym nie krył (choć to już głęboki wiek XIX. Oni chyba w XVIII wieku zaczęli zdobywać "kwity brytyjskości"
 • @Wican 12:16:16
  "To państwo USA nie potrafi socjalizować? Po co więc państwo?"

  Neoliberalne państwo ma dwa cele - chronić i zwiększać majatek bogatych, oraz trzymać resztę za mordę.
 • @kowalskijan584 10:01:49
  -------------
  "Nie rozumiem. Jak ma być? Niby WASP-y z USA umyślnie dążą do polaryzacji społeczeństwa czy jak?"
  -------------
  Czarci pomiot nie po to miesza rasy aby była pełna zgoda - tylko po to aby mieć minę, którą w dowolnym momencie może odpalić i aby za tą miną ukrywać siebie. Czarci pomiot wie z góry, że mieszanie ras o innej kulturze - o innym poziomie rozwoju do niczego dobrego nie prowadzi - ale miesza w swoim niecnym celu.
 • @Pedant 12:28:17
  To państwo socjaldemokratyczne, a nie liberalne. Nie siej zamętu
 • @Wican 12:46:30
  "To państwo socjaldemokratyczne, a nie liberalne. Nie siej zamętu"

  Nie rozumiem, co Pan chce powiedzieć.
 • Hmm
  Rasizm to nic innego jak reakcja obronna organizmu na zmieniający się świat, a w us i a zmiany zachodzą bardzo szybko. Rasizm w stosunku do białej rasy jest tam widoczny na każdym kroku i z roku na rok przybiera na sile. Niegdyś to biali gonili czarnych a teraz role się odwracają, niestety.
 • ⭐⭐⭐⭐⭐
  Salutori Maximus :)))))) ✔

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej