Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
114 postów 1792 komentarze

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐ ◇ ⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka meryt

To już nie tylko współpraca. Rosji z Chinami

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Analiza faktów dotyczących konfrontacji między USA a Chinami. Współpraca Rosji i Chin w erze "Nowej Zimnej Wojny" Rok 2020.

 
  
■■■   Sojusz Rosji i Chin w konfrontacji ze Stanami Zjednoczonymi. ■■■
 
 
 

Chiny są gotowe zacieśnić strategiczną współpracę z Rosją, zdecydowanie podtrzymać prawdę o wyniku II wojny światowej i zdecydowanie bronić Karty Narodów Zjednoczonych i podstawowych norm stosunków międzynarodowych - powiedział Wang Yi.

Minister spraw zagranicznych Wang Yi ogłosił gotowość Chin do obrony prawdy o zwycięstwie ZSRR nad faszyzmem i wyniku II wojny światowej, a także zacieśnienia strategicznej współpracy z Moskwą.

Podczas konferencji prasowej chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi powiedział, że strona chińska będzie mocno bronić prawdę o zwycięskiej roli ZSRR w zakończeniu II wojny światowej, a także wzmocnić strategiczną współpracę z Rosją. Jego zdaniem interakcja Moskwy i Pekinu w walce z koronawirusem stworzy impuls do zacieśnienia stosunków dwustronnych. Jednocześnie dyplomata podkreślił, że „niektóre siły polityczne” w USA pchają Pekin i Waszyngton na ścieżkę „nowej zimnej wojny”. Wang Yi przewiduje, że w przyszłości stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Chinami jeszcze bardziej się pogorszą.  

Wang Yi dodał, że Chiny wraz ze stroną rosyjską są gotowe zdecydowanie przeciwstawić się jednostronnej presji i „szykanom psychicznym” ze strony innych państw a glównie ze strony Stanów Zjednoczonych.

Dyplomata powiedział, że chińsko-rosyjska współpraca w zwalczaniu rozprzestrzeniania się infekcji koronawirusem zwiększa relacje stosunków dwustronnych.

Podkreślił również, że po pandemii koronawirusa COVID-19 świat nie będzie taki sam, więc Pekin jest gotowy zacieśnić współpracę z Rosją w formacie BRICS, Organizacji Szanghajskiej i G20, aby przygotować się na nadchodzące zmiany. „Nie ma wątpliwości, że współpraca między dwoma krajami w walce z wirusem da silny impuls do zacieśnienia dwustronnej współpracy między Rosją a Chinami”, powiedział dla TASS szef chińskiego MSZ.

Według niego „Chiny już współpracują z Rosją, aby wspólnie pokonać kryzys i następnie w rozwój możliwości dla dobra Rosji i Chin.

 Nowa zimna wojna z inicjatywy USA.

Jednocześnie w swoim przemówieniu szef chińskiej dyplomacji zauważył również, że stosunki między Pekinem a Waszyngtonem „są na krawędzi nowej zimnej wojny”. Według niego sytuacja ta rozwinęła się w wyniku działań niektórych sił politycznych w USA wrogo nastawionych do Pekinu.  „Zauważyliśmy, że niektóre siły polityczne w Stanach Zjednoczonych są wrogo nastawione do stosunków między Chinami i Stanami Zjednoczonymi i pchają nasze dwa kraje na skraj nowej Zimnej Wojny. Jest to niebezpieczna próba zmiany historii, może zniszczyć wyniki trwającej od dziesięcioleci współpracy Chin z USA, zmniejszyć perspektywy rozwoju samych Stanów Zjednoczonych, a także zagrozić stabilności i dobrobytowi świata - powiedział dyplomata.

Wang Yi również nie ignoruje prób różnych amerykańskich jurysdykcji, aby złożyć pozwy przeciwko Chinom za szkody spowodowane rozprzestrzenianiem się koronawirusa. " Oskarżanie Chin i porowadzenie dochodzenia i żądania odszkodowań, a także fałszowanie tzw. dowodów procesowych jest to naruszenie prawa międzynarodowego i nie ma to związku z rzeczywistością, nie jest to zgodne ze zdrowym rozsądkiem i jest pozbawione podstawy prawnej - powiedział chiński minister spraw zagranicznych.

Dodał, że Pekin popiera bezstronne międzynarodowe dochodzenie w sprawie przyczyn pandemii.  „Strona chińska w kwestii współpracy z międzynarodową komisją naukową w celu zbadania źródła koronawirusa jest gotowa i otwarta” - powiedział.  Według niego Pekin uważa, że ​​proces ten powinien być profesjonalny, uczciwy i konstruktywny. Ponadto Wang Yi zwrócił uwagę na potrzebę wykluczenia ingerencji politycznej w poszukiwanie źródła koronawirusa. Dodał, że Chiny są przeciwne „domniemaniu winy”. jaką bez dowodów zawsze stosują amerykańskie władze.  

Presja amerykańska.

Stany Zjednoczone ostatnio wielokrotnie oskarżały Chiny o udział w rozprzestrzenianiu się koronawirusa.Na początku kwietnia Donald Trump powiedział, że Chiny powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności.

W maju amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo w wywiadzie dla amerykańskiego kanału telewizyjnego ABC News powiedział, że Waszyngton rzekomo ma dowody na to, że SARS-CoV-2 pochodzi z laboratorium w chińskim mieście Wuhan. Jednocześnie szef Departamentu Stanu nie przedstawił na to żadnych dowodów, ale podkreślił, że sprawcy zostaną ukarani.

Administracja Donalda Trumpa wysłała do Kongresu raport zatytułowany „Strategiczne podejście Stanów Zjednoczonych do Chińskiej Republiki Ludowej”.

W którym stwierdza, że ​​Pekin rozszerza wykorzystanie swojego potencjału w sferach wojskowo-politycznych i gospodarczych, szkodząc interesom Stanów Zjednoczonych, a także podważając suwerenność krajów na całym świecie.  Dokument opiniuje, "że ​​Chiny na całym świecie instalują punkty propagandowe, które podważają amerykańskie wartości, w szczególności „niezbywalne prawo do wolności i dążenie do szczęścia”.

W obecnych realiach Demokraci i Republikanie w Stanach Zjednoczonych w równym stopniu wykorzystują „czynnik chiński” (jak od 2014 r. wymorzystywali bezczelnie czynnik rosyjski) w swoich wewnętrznych rozgrywkach, zmaganiach, próbując wykorzystać to na swoją korzyść.  „Dla każdej grupy czy to demokratów czy republikanów w amerykańskiej polityce Chiny nadal będą celem, Waszyngton będzie nadal oskarżał Pekin o ukrywanie danych, związanych ze stworzeniem wirusa przez człowieka i jego rozprzestrzenianiem się, ponieważ jest to wygodne by ukryć własne eksperymenty w tworzeniu wirusów i knucia”.

Chiński dyplomata zauważył też, że zadaniem Trumpa od samego początku jego prezydentury jest przeniesienie uwagi amerykańskiego establishmentu politycznego na wojnę ideologiczną z Rosją, a teraz na wojnę polityczną z Chinami, które są bezpośrednim największym przeciwnikiem ekonomicznym Stanów Zjednoczonych.

Jak wszystko wskazuje to w Stanach Zjednoczonych są „siły polityczne”, o których mówił chiński minister spraw zagranicznych, które najprawdopodobniej będą cechować administrację prezydenta Donalda Trumpa, który konsekwentnie dąży do konfrontacji juz nie tylko z Rosją ale i z Chinami.

 Wystarczy spojrzeć na oświadczenia sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo, aby zrozumieć, że większość osób, które podejmują decyzje, podziela ten pogląd w administracji USA. Jeśli chodzi o „nową zimną wojnę”, o której mówił Wang Yi, to według obserwacji impulsywnych działań Waszyngtonu, ta nowa zimna wojna może stać się „globalną konfrontacją”.  Nie można też wykluczyć, że ​​w przyszłości rządzący USA znajdą dla siebie bardziej „wygodnego” gracza niż Chiny. Stany Zjednoczone by mogły jako militarny hegemon istnieć potrzebują ciągle wroga.

Nie neguje to faktu, że Stany Zjednoczone jako jedyny polityczny organizm na arenie międzynarodowej kierują się agresywnymi destrukcyjnymi działaniami politycznymi, gospodarczymi i innymi już od lat przeciwko Rosji jak i ostatnio przeciwko Chinom.

Stare gangsterskie metody,  presja, szantaże, sankcje, sabotaż. .

Przede wszystkim jest to presja gospodarcza - w szczególności cła, sankcje, różne ograniczenia, odłączenie od rynków. Można wręcz być pewnym, że gdy tylko możliwe będzie zastąpienie Chin i chińskiego udziału w amerykańskiej gospodarce, to nastąpi to bez najmniejszych wątpliwości. Co więcej, w ramach tego projektu prowadzone są już starania w kierunku Indii w nadziei, że Indie będą w stanie zastąpić te same potrzeby rynku amerykańskiego, ponieważ dziś zależność USA od Chin jest wysoka i bolesna dla Waszyngtonu.

Po przeanalizowaniu ostatnich miesięcy zaistniałej konfrontacji USA vs Chiny, to sprawa staje sie nader jasna, że oświadczenie ministra spraw zagranicznych Chin w sprawie zacieśnienia współpracy z Rosją wynika ze zrozumienia, że ​​Stany Zjednoczone świadomie wybrały kurs konfrontacji wobec Pekinu. ( i od 2014 Moskwy).  

Chiny obawiają się i rozumieją, że Stany Zjednoczone szukają obecnie międzynarodowych sojuszników, szerokiej koalicji państw Zachodu w celu postawienia Chinom zarzutów chociaż same mają wiele do ukrycia .

Front, który Trump tworzy przeciwko Chinom, jest swego rodzaju prologiem niektórych poważnych międzynarodowych akcji politycznych, jak histeryczna ogólnoświatowa anty-chińska pełna oszczerstw propaganda, sankcje, szantaże, presja, embarga. Pekin więc zbiera także swoich sojuszników a Rosja na pewno Chinom nie odmówił pomocy.

Rosja wie jak radzić sobie z fałszywymi partnerami.

Rosja jest obecnie samowystarczalna i w sumie stało się to właśnie dzięki sankcjom. Rosja stała się niezależna gospodarczo od Zachodu i dzięki temu nie wrażliwa na wszelkie szantaże i naciski. Przykładem jest jej nieugięta postawa w sprawie Donbasu i Syrii oraz samodzielnego dokończenia  montażu NS.2. 

Chiny stały się dla Rosji po 2014 r. jednym z ważnych sojuszników i partnerów.

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  Tak sobie myślę, do czego może być w stanie posunąć się usrael aby skonfliktować Rosję i Chiny...

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @ Autor, All
  Może będą kombinować w ten deseń....:

  https://fbreporter.files.wordpress.com/2015/06/agorabeograd-obl54-empire-aims-at-zbigniew-brzezinski-osama-bin-laden-the-pals.jpg

  Jeśli tak, to ciekawe, kto zastąpi Brzezińskiego...

  źródło: fbreporter.org
 • @Jasiek 08:03:19
  "Tak sobie myślę, do czego może być w stanie posunąć się usrael aby skonfliktować Rosję i Chiny... "

  Sojusz lub jego brak między Rosją i Chinami, ma tak kluczowe geopolityczne znaczenie, że każdy konkurujący podmiot, posunął by się bardzo daleko.

  It is just business, nothing personal.
 • @Pedant 09:31:05
  "It is just business, nothing personal."

  Aj noł, aj noł ;-D

  Pozdro!
 • Przecież światowy,
  czarci pomiot wpycha Rosję w objęcia Chin już od dawna!
 • @demonkracja 10:21:16
  "Przecież światowy,
  czarci pomiot wpycha Rosję w objęcia Chin już od dawna!"

  Żaden czarci pomiot nie wpycha Rosji. To logika geografii i geopolitycznej konkurencji jest powodem.

  Radzę uważać z tym czarcim pomiotem, dla Pana jest "wyjaśnieniem" wszystkiego zwalniającym Pana od myślenia.

  Wojna futbolowa? Czarci pomiot. Tsunami i plamy na słońcu? Czarci pomiot. Pedofile? Czarci pomiot. Plaga korników? Czarci pomiot. Ból zęba? Czarci pomiot. Imigranci z Syrii? Czarci pomiot. Blokada Wenezueli? Czarci pomiot. Netanjahu przed sądem? Czarci pomiot. Susza? Czarci pomiot. 5G? Czarci pomiot. Banderowcy? Czarci pomiot.
 • To dobrze.
  Gdy dwa ogromne państwa posiadające potencjał gospodarczy i militarny a na dodatek sąsiadujące ze sobą się przyjaźnią.
  Gdy pomagają i nie skaczą sobie do gardła. To według mnie nic lepszego nie może się dla tych narodów wydarzć.

  Dla usa to jest ogromny problem ale nie dla Rosji i Chin.

  Pozdrw :)
 • @Jasiek 08:03:19
  Właśnie wszystkie usraela posunięcia tylko pomogły Rosji i Chinom nawiązać bliską pokojową koegzysstencję.

  Naturalnie złośliwa zachodnia propaganda będzie oczerniać i straszyć że Chiny połkną Rosję tylko głupi będzie wierzyć w takie brednie.

  Szkoda tylko że w Polsce nie ma takiego wodza jakm jest Xi który z Rosją nie szuka zwady i zamiast jak ten nasz głupol wystawia Polskę na zagładę tworzeniem agresywnej wschodniej flanki przeciwko Rosji to handluje i buduje dobre relacje.

  Chiny to mądre ludy :))

  Pozdr :)
 • @Pedant 09:31:05
  Sojusz Rosja i Chiny, to dla usa ogromna kość w gardle, przełknąć nie mogą. Gardło za małe !

  Pozdr.:)
 • Niestety do tego tanga jest ich troje. ;) Chiny, Rosja i USA.
  Chodzi o ekonomiczną stronę tych relacji.

  W USA pojawiły się głosy finansowego ukarania Chin za epidemię koronawirusa. Taką karą mogłoby być zaprzestanie płacenia przez USA odsetek od zadłużenia, lub wręcz zerwanie więzi gospodarczych z Chinami.

  Jeżeli USA to zrobią, to jest pewne, dolar nie tylko przestanie być walutą rezerwową, ale zawali się cała struktura światowej gospodaerki, a skutki tego działania są trudne do wyobrażenia.
  Zapewne niewypłacalność USA położy amerykańską gospodarkę i USA przestaną kupować towary z Chin i innych zagranicznych producentów, np. Niemiec, do których też są zadłużone. Zbankrutują amerykańskie sklepy, ale też skutkiem tego stanie też produkcja i nastąpi bezrobocie.
  Ja nie wiem jak może być sprawa amerykańskiego zadłużenia rozwiązana, każdy wariant jest tragiczny.

  Dlatego zapewne oprócz wielkiej propagandy nie zdarzy się nic więcej. Chiny wzmocnią swoją pozycję na Pacyfiku, a USA chyba się z tych pozycji wycofają. Japonia zaczyna flirtować poważnie z Rosją, bo okupacja
  mocno się Japonii znudziła, a nie ma podpisanego traktatu pokojowego.
  Japonia jest największym wierzycielem amerykańskiego długu.
  https://d.newsweek.com/en/full/533700/shinzo-abe-vladimir-putin.jpg
 • za analizę 5 *****
  Strategia obojga narodów, Rosji i Chin jest jasna.
  Zniwelować na świecie agresywną rolę usa do minimum.
  Opór DRL/ŁRL na Ukrainie jest oporem przeciwko ingerencji usa w sprawy Ukraińców. Przecież to każdy widzi że to usa steruje tam banderowską juntą. Rosyjska pomoc Syrii to ważne działanie Rosji z wymiernymi już efektami osłabienia amerykańskiej hegemonii na Bliskim Wschodzie.

  Pozdrawiam
 • @Anna-PK 13:12:17
  " Administracja Donalda Trumpa wysłała do Kongresu raport zatytułowany „Strategiczne podejście Stanów Zjednoczonych do Chińskiej Republiki Ludowej”.

  W którym stwierdza, że ​​Pekin rozszerza wykorzystanie swojego potencjału w sferach wojskowo-politycznych i gospodarczych, szkodząc interesom Stanów Zjednoczonych, a także podważając suwerenność krajów na całym świecie.  Dokument opiniuje, "że ​​Chiny na całym świecie instalują punkty propagandowe, które podważają amerykańskie wartości, w szczególności „niezbywalne prawo do wolności i dążenie do szczęścia”." .

  Dziecinny szloch smarkacza, mamo a mnie biją, a gdy ja wszystkich którzy mi nie pasują opluwam i okładem pięściami to wszystko gra i jest okay .

  Tak zachowuje się kraj zwany USA który zatracił resztki przyzwoitości.

  Pozdrowienia :)
 • @Pedant 11:24:14
  Może kolega Demonkracja rozszyfruje określenie ,,czarci pomiot,, i wszystko stanie się jasne?
 • @Anna-PK 13:12:17
  Jak zwykle, gdy z Chinami jest USA nie po drodze to umizgują się natychmiast do Indii.
  A Indie ? Chętnie przejmą to i owo , zresztą nie są w przyjaźni z Chinami mimo przynależenia do BRICS.

  :))
 • @Monaco 13:25:21 Pewnie będą smażyć sankcje.
  Niestety, niewiele mogą zrobić, bo Chiny trzymają USA w nieprzyzwoitym miejscu. Puszczenie obligacji przez Chiny na rynek, obniży wierzytelność USA i obniży wartość dolara. A kryzys i tak zagląda w oczy.
 • @Pedant 11:24:14
  ----------------
  "Żaden czarci pomiot nie wpycha Rosji. To logika geografii i geopolitycznej konkurencji jest powodem."
  ----------------
  Spokojnie Panie @Pedant - ja nie opowiadam, że pomiot jest odpowiedzialny za plamy na Słońcu, tsunami, etc. - to Pan raczy uzupełniać mnie w ten sposób - tylko po co?
  Do rzeczy - USrahell stworzył taką oto piramidę finansową z Chinami jako głównym graczem w tej piramidzie - USrahell drukuje a Chńczyk (Azja) wykupuje papiery wartościowe. Aby Chińczyk mógł to robić - czarci pomiot pozwala mu na coraz szerszą ekspansję gospodarczą na świat. Po prostu rolę jelenia wpłacającego świeżą forsę do piramidy pełni chińska ekspansja gospodarcza na świat. Rosja jest tu potrzebna aby Chińczykowi zapewnić surowce - jednak gdyby Chińczykowi odbiło - Rosja zakręci wszystkie kurki - i Chińczyk o tym będzie wiedzieć
  Wniosek?
  Celem jest komunizm globalny - ale jakby po drodze - wcześniej w krajach - gdzie dominuje liczebnie jeszcze biały człowiek - nikt nie będzie już umiał zrobić ani młotka ani gwoździa ani papieru toaletowego - więc sam Pan rozumiesz.
 • @zbig71 13:30:33
  Tak zapewne to steruje panem @demonkracją poniekąd ten czarcipodmiot.

  Może się mylę, kto to wie ? ;))
 • @Monaco 13:35:51
  Czarci podmiot? Teraz już wszystko jasne.
  Pozdrawiam;)
 • @Monaco 13:25:21
  " Dokument opiniuje, "że ​​Chiny na całym świecie instalują punkty propagandowe, które podważają amerykańskie wartości, w szczególności „niezbywalne prawo do wolności i dążenie do szczęścia”.

  Jestem w szoku. Gdy czytam ten fragmnent.
  "Chiny które podważają amerykańskie wartości, w szczególności „niezbywalne prawo do wolności i dążenie do szczęścia”.

  Zapomnieli w tym raporcie sprecyzować.
  "Wolności i dążenia do szczęścia" naturanie tylko dla sępów Waszyngtonu
  a nie dla tych milionów którzy pod amerykańskim bombami zobaczyli niezbywalne prawo do wolności i do szczęścia ale juź na innym świecie.

  Cynizmu głoszonego z USA nikt już nie przebije.
 • @Monaco 13:48:12
  Dokładnie. Pozbawili zgryzot tych wszystkich, których przez lata zbombardowali i pozbawili życia.
 • @zbig71 13:57:34
  Tak , pozbawili. Tylko czy chciałby Pan w ten sposób być pozbawiony zgryzot ???

  Salution :) ✔
 • @zbig71 13:30:33
  "Może kolega Demonkracja rozszyfruje określenie ,,czarci pomiot,, i wszystko stanie się jasne?"

  Znaczenie jest prostę. Jak czegoś nie rozumiem i nie lubię, nazywam to działaniem czarciego pomiotu.
 • @demonkracja 13:35:51
  "Spokojnie Panie @Pedant - ja nie opowiadam, że pomiot jest odpowiedzialny za plamy na Słońcu, tsunami,"

  To znaczy, że jest Pan reprezentantem czarciego pomiotu, bo próbuje Pan zatrzec wplywy pomiotu na plamy.
 • @Anna-PK 13:34:33
  Rosja już ma swój system niezależny od SWIFT.

  Rosja może wkrótce udostępnić przedsiębiorstwom z wybranych krajów - np. Chin czy Iranu - swój system, światowa sieć wymiany informacji między bankami, co pozwoli firmom objętym sankcjami na prowadzenie rozliczeń z zagranicznymi klientami omijając amerykański SWIFT.

  Salut ✔
 • @Anna-PK 13:34:33
  " Rozmowy na temat podłączenia do rosyjskiego Systemu Przekazywania Informacji Finansowych (SPFS) toczą się na szczeblu BRICS i Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej. Zainteresowanie wyrażają Chiny, Iran oraz Turcja i z nimi prowadzone są rozmowy - powiedział Anatolij Aksakow, członek parlamentarnej komisji ds. rynków finansowych.

  SPFS służy obecnie do rozliczeń krajowych. Został opracowany przez rosyjski bank centralny i uruchomiony w grudniu 2014 roku.

  Rosja obawiała się wówczas, że na fali zachodnich sankcji nałożonych na Moskwę w reakcji na kryzys ukraiński, jej banki zostaną odłączone od SWIFT. Zgodnie z danymi banku centralnego, obecnie w systemie SPFS działa ponad 400 podmiotów, w tym skarb państwa, banki i przedsiębiorstwa.

  "Nasz system całkowicie rozwiązuje kwestię przekazywania informacji finansowych wewnątrz kraju. Jeśli chodzi o operacje transgraniczne, to można je realizować tylko wtedy, gdy porozumie się kilka krajów" - ocenił bank centralny.

  Wiceszefowa banku Olga Skorobogatowa powiedziała, że podłączenie podmiotów zagranicznych do SPFS umożliwi przekazywanie informacji i rozliczeń między objętymi sankcjami firmami, które nie mogą dokonywać płatności poprzez SWIFT, a klientami zagranicznymi.

  Zdaniem Nikołaja Kożanowa, eksperta ds. polityki energetycznej z Uniwersytetu Europejskiego w Petersburgu, nie można wykluczać podłączenia Iranu do rosyjskiego systemu. Zależy to jednak od skali współpracy gospodarczej obu krajów, która na razie jest niewielka.

  Stanowisko, jakie w sprawie udziału w SPFS zajmą Chiny, zależy od relacji Pekinu ze Stanami Zjednoczonymi - powiedział "Kommiersantowi" naukowiec z Rosyjskiej Akademii Nauk (RAN) Dmitrij Mosjakow."
 • @Pedant 14:57:29
  Albo jest to jakaś metafora.
 • @Leonardo da Vinci 14:55:35
  Oczywiście że nie. Usmańce to bandziory.
 • @zbig71 15:17:02
  Tak, zgadza się. A konkretnie to wszyscy sprawujący tam władzę. A już na pewno ci sprawujący po 1945 roku tam rządy.

  Jak mówić o reżimie to usa jest doskonałym przykładem.
  A wybory w usa to prawdziwa ściema dla naiwnych że mają coś do wyboru. Że usa to demokracja.

  USA to dyktatura oligarchów i doskonale zorganizowanej zbrojnej mafi.
 • @ usa
  usa to demona kracja.
  Marioneta Trump w rękach lobby, banksterów i przemysłu militarnego.
  A teraz i farmaceutycznego.

  Dla 1% kraj raj na Ziemi, a dla 99% ludnosci hrówka na rzecz tych co żyją w kraju raju, czyli 1dnego %.
 • A Polska nareszcie ma to czego chciał Lech i Jarek
  o to walczyli jak lwy..

  https://pl.sputniknews.com/opinie/2020052612476156-wojny-gazowej-z-polska-nie-bedzie-sputnik/

  Teraz Rosja nic nie przesyła a jak będzie miała potrzebę to na zasadach jednorazowych kontrakcków..albo wcale.
  Kto będzie utrzymywał gazociąg w sprawności ? i za czyje pieniądze...
  może lepiej od razu zaorać..
 • @Oscar 16:49:00
  USA już gazu nie dostarczy chyba że Ruski przez Niemcy..albo LPG też ruski bo własnego nie mają (właśnie upada).

  Teraz zarobią dostawcy czyli Rosja, Niemcy lub starsi w wierze z USA a Polska zapłaci..
  Teraz Jarek zyskał, kupił sobie nowych przyjaciół..za miliardy Polskiego podatnika..
 • @Oscar 16:49:00
  Dobry link, i zacytuję tu parę zdań bo nie wszyscy klikają na linki.

  " Niedawno amerykański senator Ted Cruz zagroził Rosji nowymi sankcjami, jeśli Nord Stream 2 zostanie  ukończony. Czy naprawdę dojdzie do nowych restrykcji?

  Tranzyt rosyjskiego gazu przez Polskę zbliżył się do zera

  Co do tego, że Nord Stream 2 zostanie ukończony nie ma wątpliwości. Nikt nie porzuci budowy gazociągu, który został zrealizowany w ponad 90%. Tym bardziej, że rosyjski statek do układania rur „Akademik Czerski” przybył już z Dalekiego Wschodu i znajduje się w niemieckim porcie. W najbliższym czasie rozpocznie się układanie rur na pozostałym odcinku.

  Czy zostaną wprowadzone nowe sankcje? Zobaczymy. Jeśli tak, to przeanalizujemy to i wyciągniemy wnioski. Amerykanie zawsze byli przeciwni wszelkim projektom dostaw rosyjskiego gazu do Europy. Pierwsze sankcje jak wiemy wprowadził jeszcze Regan na początku lat 70. Pomimo to, wszystkie projekty zostały zrealizowane i funkcjonują.

  Jeśli Stany Zjednoczone będą stosować jakieś sankcje, to znajdziemy na nie odpowiedź.

  – Gazprom ma obecnie dużo problemów. Jakie kierunki są teraz priorytetowe dla koncernu?

  – Wszystkie koncerny naftowe i gazowe na świecie mają teraz podobne problemy – spadek zapotrzebowania na ich producję, Wiąze się z tym zmniejszenie wydobycia węglowodorów, spadek cen ropy, gazu, a więc straty finansowe. Wszystkim jest teraz ciężko. Niektórzy mają duże problemy, inni ponoszą wysokie koszty własne produkcji i zmierzają do bankructwa, innych ratuje państwo – dotacjami, nacjonalizacją itd. Gazprom również przechodzi trudny okres, który trzeba jakoś przetrwać, zmniejszyć wydatki, inwestycje.

  Pomimo światowego kryzysu gospodarczego w Rosji omawia się obecnie budowę nowego gazociągu „Siła Syberii 2”. Jakie jest jego przeznaczenie."
  ........ .
  Salut ✔
 • @Jasiek 08:03:19
  Czas nie stoi w miejscu. Układy między Rosją a Chinami nabierają coraz wyraźniejszych kształtów.

  I dobrze że tak się dzieje.

  Pozdrawiam i miłego dnia. :)
 • @demonkracja 10:21:16
  Tak jak napisałem, lepiej że mają wspólny język Chiny i Rosja. Przeciw waga jest potrzebna w sytuacji agresywnych działań Stanów Zjednoczonych.

  Pozdrawiam :)
 • @Pedant 11:24:14
  Też tak uważam że pan Demonkracja idzie na skróty.
  Ale ma prawo iść swoją drogą.

  Pozdrawiam :)
 • @Anna-PK 13:12:17
  Partner's Rosja Chiny zdecydowanie nie jest na rękę dla Stanów Zjednoczonych.
  Ale sami taki układ stworzyli. A w szczególności po rozpadzie ZSRR.
  Próbując zniszczyć także Rosję. I tu się przeliczyli.
  Pycha Waszyngtonu idzie przed upadkiem.

  Pozdrawiam :)
 • @Monaco 13:25:21
  Stany Zjednoczone tracąc pozycję hegemona, to wiadomo że bedą obwiniać tych którzy ich z tego piedestału utrącili, czyli Rosję.

  Pozdrawiam :)
 • @zbig71 13:30:33
  Dla mnie pan @Demonkracja jest teź wielką zagadką

  Pozdrawiam :)
 • @Oscar 16:49:00
  Nic na to nie poradzimy, gdyż mamy ludzi w polskim rządzie reprezentujących interesy głównie Stanów Zjednoczonych a nie interesy Polski i nas Polaków.

  Takich 35% wyborców wybrało i choć oni stanowią mniejszość to w polskiej "demokracji" rzadzą większością i czynią co tylko chcą.

  Pozdrawiam :)
 • @Oscar 16:49:00
  Dziękuję za link.

  Tam jest faktycznie pełna gama informacji a pro po dostaw gazu.

  Pozdrawiam.
 • @Leonardo da Vinci 17:02:14
  "Gazprom ma obecnie dużo problemów. Jakie kierunki są teraz priorytetowe dla koncernu?
  – Wszystkie koncerny naftowe i gazowe na świecie mają teraz podobne problemy – spadek zapotrzebowania na ich producję"

  Chiński import ropy od wiodącego dostawcy - Arabii Saudyjskiej spadł w marcu o 1,6%, w stosunku do poprzedniego roku, podczas gdy zakup od dostawcy numer 2 - Rosji, wzrósł o 31%

  (China’s March crude oil imports from top supplier Saudi Arabia fell 1.6% from a year earlier, while purchases from No.2 supplier Russia rose 31%)

  https://www.reuters.com/article/us-china-economy-trade-oil/chinas-march-crude-imports-from-saudi-slip-russia-up-31-customs-idUSKBN22F04Y
 • @Alfax 17:26:38
  Niby tak ..ale alternatywą na dzisiaj są jeszcze gorsi neoliberalni "obywatele" nie bardzo lubiący Polaków...a raczej bardzo nie..
  Jedni i drudzy to zwycięskie solidaruchy które przy pomocy milionów pożytecznych idiotów rozwaliły PRL a potem zaorały lub wyprzedały majątek narodowy narodu Polskiego.
  .
 • @Oscar 17:32:45
  I tu się z Panem w 100% zgadzam.
  Tragedią dla Polski jest przejęcie władzy przez paranoików nienawidzących Rosji a popleczników banderowskiej Ukrainy i Stanów Zjednoczonych parających się neokolonializmem. Zbrodniczymi wojnami i idiockimi sankcjami oraz terroryzmem w stosunku do Wenezueli czy Iranu.

  Musimy żyć i mówić i pisać o tym by w końcu ludzie się ocknęli i przepędzili tych oszołomów, zdrajcòw, kolaborantów działających na szkodę Polski przez dokonanie w trakcie wyborów, wyboru ludzi którzy zadbają o nasze dobro i nasze bezpieczeństwo żyjąc w przyjaźni z sąsiadem Rosją.

  Pozdrawiam :)

  Pozdrawiam
 • @Pedant 14:59:17
  ----------
  "To znaczy, że jest Pan reprezentantem czarciego pomiotu, bo próbuje Pan zatrzec wplywy pomiotu na plamy."
  ----------
  Dobre!
  Po takim Pańskim wpisie to już sam nie wiem - czy te plamy na Słońcu zacieram czy je odsłaniam.
 • @demonkracja 18:21:12
  Najważniejsze by dyskutować a racja zależy od miejsca siedzenia.
  Einstein nazwał to teorią ralatywności.

  Saluto ✔↪
 • @Alfax 17:09:21
  -----------
  "Tak jak napisałem, lepiej że mają wspólny język Chiny i Rosja. Przeciw waga jest potrzebna w sytuacji agresywnych działań Stanów Zjednoczonych.
  -----------
  Prawda jest taka - jeżeli czarci pomiot nie skłóca, nie podjudzą, nie knuje intryg wobec tych narodów - to one współpracują.
  Tutaj niestety mamy taką sytuację, że czarci pomiot odcina rosyjskie węglowodory od Europy aby cała moc wydobywcza poszła do Chin. Skoro Chiny mają Europie i światu zapewnić wszystkie dobra - jakie człowiek potrafi wyprodukować - to po co ta Europa ma cokolwiek sama produkować? Po co jej jeszcze rosyjskie węglowodory?
  Wniosek?
  Przeciwwaga w czarcim świecie nie istnieje nawet wtedy - kiedy mamy świat dwubiegunowy - bo i tak obydwoma biegunami wywija pomiot. Natomiast pozory biegunowości są potrzebne do wytworzenia atmosfery tzw. zimnej wojny - bo w takiej atmosferze można więcej.
 • @demonkracja 18:34:13
  Mam pytanie, bardzo konkretne pytanie. Czy panem tez wywija ogonem czarcipomiot ?

  Jak to jest w pana przypadku?

  Bo mną gdy robię coś złego to wywija i walczę z nim jak mogę. I jestrm raz na wozie raz pod wozem.

  Salutori ✌
 • @Leonardo da Vinci 18:43:14
  -----------
  "Mam pytanie, bardzo konkretne pytanie. Czy panem tez wywija ogonem czarcipomiot ?
  -----------
  Diablisko czycha stale i bez przerwy - aby wywijać każdym, kto tylko na to mu pozwoli ulegając jego kuszeniu, podjudzaniu, kłamstwu, demoralizacji, zawieszenia swojego człowieczeństwa na kołku, etc., etc.
 • @demonkracja 18:34:13
  Ja sięgnę trochę dalej niż sprawy przyziemne.
  Jak więc jest z czarcimpomiotem w stosunku do całej naszej "Galaxy" Drogi Mlecznej ?.

  Przecież we Wszechświecie panuje świat praw fizyki i chemii. Procesy które formują przestrzeń i niszczą to co jest juź uformowane.

  Czy według pana dzieło które od miliardów lat trwa, nasz wszechświat ma też na względzie wywijanie ogonem czarcipomiotu ?.

  A co jest w przypadku innych Wszechświatów ?
  Logicznie rzecz biorąc to nasz Wszechświat jest jednym z nieskończenie wielu.

  https://www.tajemnice-swiata.pl/wp-content/uploads/2017/02/Depositphotos_139502344_l-2015.jpg

  https://media.merlin.pl/media/300x452/000/003/964/56ba7f6edd573.jpg

  Pozdrawiam :)
 • @demonkracja 18:55:13
  Dla uzupełnienia :

  Dr. Michio Kaku (24 stycznia 1947 r.) to amerykański futurysta i fizyk teoretyczny specjalizujący się w teorii strun. Popularyzator nauki, prowadzący 2 programy radiowe i autor. Dr. Kaku jest profesorem fizyki teoretycznej w City College of New York.

  Pozdrawiam
 • @demonkracja 18:55:13
  Czarci pomiot czyli dzieci Szatana, tak?
 • @lorenco 19:12:37
  Trudne dla autora @demonkracji jest do sprecyzowania :)

  Dzieci ? szatan ? szatany ? Ciemna moc ? Anty Bóg ? Zła energia ?

  Że zło istnieje to rzecz bezsporna. A każdy człowiek zło w sobie ma tylko jest pod kontrolą i jest nieustannie przez tkwiące w nas dobro zwalczane. A które w PRAWIE każdym człowieku jest. 

  Pozdrawiam.
 • @Autor
  "... zadaniem Trumpa od samego początku jego prezydentury jest przeniesienie uwagi amerykańskiego establishmentu politycznego na wojnę ideologiczną z Rosją, a teraz na wojnę polityczną z Chinami,...". -

  --- Gdyby to USA wybrały sobie jednego wroga... Ale dwa potężne państwa - tego już jankesi nie przełkną. Widać, że działania Stanów są chaotyczne i nielogiczne. No cóż, nadchodzi koniec ery ich panowania.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Monaco 12:37:44
  "Chiny to mądre ludy". -

  Porządnie to opisała Tiamat:

  http://zygumntbalas.ne.3lab.info/post/132448,co-sie-dzieje-w-chinach-30-06-2016
 • @Alfax 17:46:45
  "Musimy żyć i mówić i pisać o tym by w końcu ludzie się ocknęli i przepędzili tych oszołomów, zdrajcòw, kolaborantów działających na szkodę Polski...". -

  --- Szkoda, że bardzo daleko do tego ocknięcia. Masowa, przytłaczająca propaganda robi swoje, a ludzie mogą wybierać między PiS-em i PO, co właściwie na jedno wychodzi, czyli na kontynuację obecnego stanu.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @zygmuntbialas 20:12:01
  Właśnie skorzystałem z Pana linku.

  // Chinczycy nie niszczą tylko budują // Tu należy zauważyć... .

  Wszystko zgodne z prawdą poza okresem ^ czerwonych książeczek Mao ^
  To wtedy w amoku zazwyczaj prości młodzi ludzie, politycznie ogłupieni przez maoistowską ideologie dokonali niczym isis potwornych zbrodni niszcząc wszystko co miało związek z panowaniem przed komunizmem.

  Ale na szczęście się opamiętali. I nie wszystko zniszczyli.

  Pozdraw. :))
 • @zygmuntbialas 20:21:03
  Dobry wieczór :)

  Ja też nie widzę szansy na zmiany, ale żyję mając w sobie coś z optymizmu. Skoro upadły już różne reżimu to myślę że i ten pis po też kiedyś odejdzie w ciemną dal.

  Żeby te nasze przemyślenia docierały do milionów to Pan Opara musiał by uruchomić ogólnopolską stacje TV lub radiową.

  Ale się rozmarzyłem :)

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Aga-Jaga 20:50:30 @ Monaco
  Proszę nie używać mojego bloga do utarczek osobistych

  Dziekuję za zrozumienie.

  P.s. Dyskusja tak, ale bez ataków na komentatorów.
 • @Aga-Jaga 20:50:30
  Niestety kasuję tak @Aga Jaga jak i @ Monaco te sporne komentarze, chcę zachować tu dyskusję na poziomie.
 • @Alfax 20:51:51
  "Żeby te nasze przemyślenia docierały do milionów to Pan Opara musiał by uruchomić ogólnopolską stacje TV lub radiową. "

  Wolna myśl musi się chować w zakamarkach. Jeśli zaowocuje w powstaniu większej instytucji, ta instytucja zostaje opanowana przez cwaniaków i egoistów i popsuta.
 • @Alfax 20:51:51
  "Skoro upadły już różne reżimu to myślę że i ten pis po też kiedyś odejdzie w ciemną dal". -

  --- Czy odejdzie tak sobie bezboleśnie? - Obawiam się, że nie. Albo przez wielką wojnę, albo w lepszym wydaniu przez ogromny kryzys ekonomiczny. I chciałbym się mylić. I też chciałbym dowiedzieć się, np. ilu żydów zginęło w holocauście, co stało się dokładnie 10.04.2010. czy kto przyspieszył śmierć Andrzejowi Lepperowi,....... Tego obecnie się nie dowiemy.

  Z serdecznym pozdrowieniem :)
 • @Aga-Jaga 21:03:00
  Smrodem to jesteś ty na moim blogu.

  Już dość trrolowania.

  Precz z tąd.
 • @Aga-Jaga 20:50:30
  Takimi atakami na innych blogerów to pani lub pan nie dorasta inteligencją 

  ani @demonkracji ani @Monaco do pięt i tym bardziej nie mogę i ja oczekiwać od ciebie byś sama lub sam to dostrzegła czy dostrzegł. 

  Żegnam . 

  Życzę więcej kultury i klasy niż wchodzenia w brudnych butach do cudzego domu by tam brudzić i poniżać moich gości.
 • @zygmuntbialas 21:07:31
  Z infornacji które były niegdyś nam dostępne to wynikało ze pan Lepper cieszył sie dobrym zdrowiem i nie miał powodów do samobójstwa.

  Wiedział za dużo, znał materiały obciążające i został skrytobójczo zamordowany.

  Takie zbrodnie są w świecie mającym dostęp do tajnych informacji możliwe. Po dziś dzień nie jest znany zleceniodawca zamachu na J. Kennediego.

  Pozdrawiam serdecznie, i przepraszam za zamieszanie które rozpoczął komentator o nicku @aga-yaga.
  Pewnie to jakaś prymitywna pisowska trrolownia. Prowokatorka.
 • @Aga-Jaga 21:18:20
  To ty tu wchodzisz i szkalujesz oraz poniżasz moich gosci.

  Będąc u kogoś w mieszkaniu też zachowujesz sie jak cham ?

  To gospodarz szybko pokaże ci drzwi i nie bedzie toletować chamstwa.
 • @Pedant 21:07:23
  Niestety i ja też tak to widzę i tego się obawiam.
  No ale jak dokonać zmian na lepsze ?

  Czy to już tak musi być ?

  Pozdrawiam
 • @Alfax 19:03:17
  ------------
  "Ja sięgnę trochę dalej niż sprawy przyziemne.
  Jak więc jest z czarcimpomiotem w stosunku do całej naszej "Galaxy" Drogi Mlecznej ?."
  ------------
  Mamy tylko dwa światy - świat materialny (Kosmos) i świat niematerialny - Niebo. Szatan - jako ciemna, inteligentna energia nie ma wstępu do świata niematerialnego - więc błąka się po świecie materialnym (Kosmosie) w postaci niematerialnej. Człowiek to swoista hybryda składający się z ciała pochodzącego ze świata materialnego i duszy w postaci inteligentnej energii pochodzącej ze świata niematerialnego. Kończę w tym miejscu - c.d.n.
  Pozdrawiam.
 • @Alfax 21:27:04
  @Alfax, sorry. Może całkiem nie potrzebnie broniłem blogera @demonkracja. On sam by się z pewnością dobrze obronił.

  Widzę że mój post skasowałeś. Cieszę się że mne nie zablokowałeś.
  Dzięki.

  Pozdraw, :))
 • @demonkracja 21:55:41
  Cześć, tu ja starałem sie pana obronić a całą awanturę wywołała @aga yaga . W sumie to napadła na mnie i na Alfaxa.
  Ja sie już nie będę mieszał.
  Lubię od czasu do czasu czytać pana teorie.

  Pozdrw. :)
 • @Alfax 21:49:41
  "Niestety i ja też tak to widzę i tego się obawiam.
  No ale jak dokonać zmian na lepsze ?

  Czy to już tak musi być ?"

  Tak musi być. Jeśli powstaje dobra instytycja, to drapieżne osobniki widzą okazję aby ją opanować, udawać dobrych ludzi, i pasożytować na niej.

  Bo są trzy rodzaje ludzi, szlachetni co tworzą dobre rzeczy i kochają prawdę, naiwne stado, oraz wszy. Są też samotnicy przepełnieni nienawiścią, którzy czasem podchwytują wzniosłe hasła aby je zatruć.

  Jednok większość ludzi jest niewinna i naiwna, dają się czasem poprowadzić w słuszną stronę albo dają się oszukać demagogom.

  Jeśli ci porządni dadzą sobie radę wybronić chociaż część oryginalnych celów instytucji, to społeczeństwo się rozwija. Dlatego próbować trzeba.
 • @Alfax 22:47:01
  "Mam identyczne obserwacje tego co dzieje się ze społeczeństwem.
  Problem bedzie tkwił bo i edukacja jest zatruta, i nie mowię tu tylko o szkole, uczelniach ale o mediach które większy mają wpływ niż ..."

  Natura to reguluje. Społeczeństwa, gdzie łajdacy uzyskali przewagę prędzej czy później upadają, te lepiej prowadzone podnoszą się w górę.
 • @Pedant 22:36:34
  Bardzo trafna i dobra analiza faktów i realii. 

  Mam identyczne obserwacje tego co dzieje się ze społeczeństwem. 
  Problem bedzie tkwił bo i edukacja jest zatruta, i nie mowię tu tylko o szkole, uczelniach ale o mediach które większy mają wpływ niż inne instancje łącznie nawet z niektórymi rodzicami którzy też są ogłupieni lub nie przywiązują uwagi jakich kłamst serwowanych przez masmedia łykają ich dzieci, kłamstw podawanych im za prawdę.

  Pozdrawiam.
 • @Alfax 19:03:17
  -----------
  "Jak więc jest z czarcimpomiotem w stosunku do całej naszej "Galaxy" Drogi Mlecznej ?."
  -----------
  W ramach - c.d.n.
  Żaden - bo Szatan jako forma ciemnej, inteligentnej energii - ma wpływ w świecie materialnym (Kosmosie) bezpośrednio tylko na nasze dusze, które też są inteligentną energią w formie samodzielnych bytów umieszczonych w ciele człowieka.
  Wniosek?
  To od stopnia skażenia duszy przez Szatana zależy - czy człowiek na Ziemi służy Szatanowi czy Bogu - poprzez swoje - takie a nie inne przeżycie swojego czasu - na Ziemi. Czarci pomiot z kolei to ci, którym Szatan uformował (skaził) ich duszę ciemną energią w całości. Czarci pomiot (ich dusze) nie maja szansy znaleźć się kiedykolwiek w świecie niematerialnym (Niebie) już na stałe - więc po śmierci znów lądują na Ziemi. Dlatego można śmiało powiedzieć, że ciała czarciego pomiotu Na Ziemi zasiedla duszami Szatan a nie Bóg.
  Pozdrawiam.
 • @Monaco 22:05:15
  ----------
  "Cześć, tu ja starałem sie pana obronić a całą awanturę wywołała @aga yaga . W sumie to napadła na mnie i na Alfaxa."
  ----------
  Dzięki Panie @Monaco za wsparcie.
  Natomiast @aga yaga - mam nadzieję - nie napada tylko tak a nie inaczej - wraża swój pogląd.
  Pozdrawiam
 • A co tam słychać na słowiańskim froncie?
  Kupił Baćka ropę naftową z USA a tu mu trzask i dekret rządu Federacji Rosyjskiej 22.05.2020 № 732 „W sprawie wprowadzenia tymczasowego zakazu importu niektórych rodzajów paliwa do Federacji Rosyjskiej”, to znaczy w sprawie faktycznego zakazu importu paliwa, w tym z Białorusi.
  W kwietniu sprzedaż benzyny z Białorusi do Rosji wyniosła 49 tys.ton, a w maju - 27 tys. ton.
  Łukaszenko kuje się, płacze ale kontynuuje jeść kaktusa. Pożyjemy zobaczymy
  http://www.ngv.ru/news/kabmin_zapretil_vvoz_topliva_v_rf/
 • @Alfax
  Polecam : https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/chiny-to-trzecia-potega-militarna-swiata-oto-sprzet-jakim-dysponuje/jwxdwg6 Salute 5* .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej