Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2421 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Wojna USA vs CHINY - Próba obrabowania Chin przez USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Stare sztuczki, złodzieja, wymuszenia. USA jak zwylke najgłośniej woła, łapać złodzieja !

 

 Kombinacje reżimu i bankierów w USA jak okraść Chiny i nie spłacać Chinom amerykańskiego dlugu.

Idea upokarzającej kary dla Chin „za koronawirusa” poprzez wywłaszczenie jednego biliona dolarów i obrabowaniem chińskiego złota i rezerw walutowych, osiągnęła już najwyższe szczyty amerykańskiej władzy. Jeśli dwa tygodnie temu o takim egzotycznym podejściu dyskutowali republikańscy senatorowie i był wieczorny talk-show w amerykańskich kręgach, politycznych, teraz sprawa poruszana jest w Białm Domu.

Według „Washington Post”, powołując się na źródła z administracji Trumpa, kwestia „wybaczenia sobie” wszystkichy długów przez Waszyngton na nie korzyść Pekinu jest dyskutowana w ramach strategii zmuszania Chin do zapłaty rekompensaty finansowej za szkody spowodowane przez koronawirusa.

Bezprawne "umorzenie” amerykanskiego długu będzie można przedstawić amerykańskiej publiczności jako rodzaj zaliczki w ramach tej rekompensaty:

A Pekin pomyślał, że udzielił Waszyngtonowi kredytu ale w rzeczywistości okazało się, że amerykańscy rządowi kryminaliści nie oddając Chinom długów i z góry zrekompensować chcą sobie szkodę z powodu pandemii.

Prawdopodobnie, wyznają taki swój własny współczesny kodeks moralny ci "panowie" z za wielkiej wody, a takie podejście odpowiada ich wysokim ideałom moralności i sprawiedliwości, typowych dla usa, ideałów których tak rygorystycznie przestrzegają amerykańscy politycy i ich fani w Polsce i na świecie.

Jednak zgodnie z oficjalnymi oświadczeniami amerykańskiego przywództwa rolę głównego wroga Chin i najbardziej "racjonalnego myśliciela"  w administracji Trumpa odgrywa sam prezydent Trump. Washington Post opisuje pełen zakres omawianych środków: Według źródeł (zaznajomionych z opracowanie środków zemsty na Chinach. W ostatnich dniach prezydent Trump pokazał swój gniew w związku z działaniami Chin, oskarżając ten kraj o ukrywanie informacji o wirusie i debatuje o przyjęciu poważnych działań w tym kierunku.

Trump i jego współpracownicy dyskutowali na temat pozbawiania Chin „immunitetu”, aby umożliwić rządowi (lub ofiarom amerykańskiej epidemii) pozwać Chiny za powstałe szkody.

George Sorial, który wcześniej pełnił funkcję kierownika wyższego szczebla w Organizacji Trump i jest zaangażowany w pozew zbiorowy przeciwko Chinom, napisał Washington Post, że wraz z wyższymi urzędnikami Białego Domu rozmawiali na temat ograniczeń dla Chin. Eksperci twierdzą, że próba ograniczenia będzie niezwykle trudna i może wymagać przepisów utalonych przez kongres.

Niektórzy urzędnicy administracji dyskutowali również, czy Stany Zjednoczone chcą anulować a część swoich zobowiązań wobec Chin. Nie wiadomo, czy prezydent poparł ten pomysł.

Sam prezydent później skomentował sytuację w dość wymijający sposób, zauważając, że „jeśli zaczniesz grać w te gry, wszystko będzie skomplikowane”. Wyraził także zaniepokojenie „świętością dolara”, prawdopodobnie sugerując, że selektywne niewykonanie zobowiązania przez USA może podważyć jego użycie jako głównej światowej waluty.

Z drugiej strony Trump natychmiast pocieszył zebranych dziennikarzy faktem, że jest zdecydowany i znajdzie sposób, by ukarać Chiny, wspominając o innym pomyśle - wprowadzeniu wyjątkowo wysokich ceł na chińskie towary, aby uzyskać ten sam "X" bilion $$ rekompensaty z Chin.

Prawdopodobnie w tej wysokości amerykański przywódca ocenia szkody wyrządzone amerykańskiej gospodarce w wyniku działań lub bezczynności oficjalnego Pekinu podczas epidemii.

Wszystko to można by było przypisać retoryce wyborczej. Ale gdyby jeszcze 15 lat temu ktoś powiedział ekspertowi w dziedzinie prawa międzynarodowego i finansów, że Stany Zjednoczone nałożą sankcje na rosyjskie firmy i banki za rzekomą „aneksje terytorium” i za rzekomo przez Rosję „skuteczną interweniującą w wyborach w USA” a sankcje te wprowadzi ten sam prezydent, po którego stronie Rosja rzekomo przeprowadziła tę interwencję, to ekspert śmiałby się przez długi czas, uważając to za rodzaj satyry na amerykańską politykę.

Wszystko to jednak się sprawdziło bo tak właśnie się stało i to bardzo szybko. Więc podczas poważnych globalnych kryzysów (a epidemia jest tak naprawdę globalnym kryzysem), historia może zacząć się rozwijać w takim tempie, w jakim słynny polityk ubiegłego wieku powiedział, że istnieją dziesięciolecia, dla których nic się nie dzieje, i są tygodnie, w których świat staje do góry nogami.

Należy pamiętać, że decyzja o obrabowaniu Chińskiej Republiki Ludowej z około 1,3 bln USD poprzez anulowanie amerykańskich obligacji - za pomocą pióra prezydenckiego -  jest nie tylko ekonomiczna, ale także polityczna o nieprzewidzianych konsenkwencjach dla USA ze strony Chin.

 

 

 Oglądając te ogromne przyczepy z ciałami zmarłych na placach w Nowym Jorku i wypełniając druki (być może po raz pierwszy w życiu) o zasiłki dla bezrobotnych, mając niejasne perspektywy w zakresie płacenia rachunków za media i hipoteki, dziesiątki milionów amerykańskich wyborców, którzy jesienią będą mogli wziąć udział w wyborach prezydenckich doświadczą silnych negatywnych emocji.

Jeśli prezydent powie, że anulował amerykanski dług wobec Chin, czyli kraju który według samego Trumpa i wielu amerykańskich dziennikarzy jest winny epidemii, a zaoszczędzone pieniądze, na przykład, zostaną wydane zwolnionym pracownikom naftowym ( łupków ), to będzie to potężny gest polityczny z przekupstwem wyborczymi .

Z punktu widzenia zarządzania ryzykiem, w tym politycznym, wycofywanie chińskich rezerw walutowych z amerykańskiego rynku lub przynajmniej zmniejszenie ich udziału w rezerwach, ponieważ Trump (i na to są niezliczone dowody z ostatnich kilku lat) może w dowolnym momencie zmienić swoje oficjalne stanowisko.

  Według The Washington Post „jeden z wyższych doradców (Trumpa) powiedział, że kara dla Chin jest zdecydowanie tym, na co obecnie skłania się prezydent.

Zniszczenie w ten sposób około jednej trzeciej rezerw złota i rezerw walutowych ChRL jest dość poważną karą pod każdym względem, zwłaszcza że pierwszą reakcją na artykuł o możliwym niewywiązaniu się ze spłaty długu na nie korzyść Chin było osłabienie renminbi w handlu międzybankowym. (Oficjalną nazwą waluty obowiązującej w Chinach jest renminbi (人民币)). A jeśli tak naprawdę nastąpi rabunkowe, przymusowe umorzenie amerykańskiego długu, to presja na chińską walutę będzie nieporównanie poważniejsza.

  W końcu Trump może pomyśleć, że poświęcenie statusu dolara na osobistą reelekcję to świetny pomysł. Pomijając fakt, że Rezerwa Federalna kupuje amerykańskie obligacje na rynku, wiadomo jak amerykańscy banksterzy mnożą dolary, Stany Zjednoczone wcale nie potrzebują zewnętrznych pożyczkodawców:

Prasa drukarska w USA drukuję ile potrzeba i budżet zaoszczędzą i spłacą dług publiczny. Jest to pewność - choć nie odpowiada to rzeczywistości gospodarczej w USA.

Amerykanie wychowywali swoich zagranicznych sojusznikach i nic (oprócz zdrowego rozsądku, którego obecnie brakuje) nie powstrzymuje ich przed robieniem co tylko chcą, zrywają umowy bez żadnych konsekwencji, szantażują swoich sojuszników i sankcjami zmuszają do zaprzestania współpracy np z Rosją,

W tym kontekście można jeszcze raz przypomnieć powiedzenie, że kryje się w tym błogosławieństwo: antyrosyjskie sankcje zmusiły Rosję do wcześniejszego zadbania o własną stabilność finansową, zwiększenia udziału złota w rezerwach walutowych i zminimalizowania podatności na finansowanie walutowe. Biorąc pod uwagę ryzyko i katastrofy, które mogą wystąpić w globalnym systemie finansowym, jeśli Waszyngton naprawdę rozpocznie nie tylko komercyjną, ale także finansową wojnę przeciwko Pekinowi, wszystkie te środki ostrożności ze strony Rosji będą niezwykle cenne i na czasie i adekwatne chroniące Rosję przed amerykańską samowolą .

 

 Chiny odpowiadają USA, ,,,, ●  
  https://m.youtube.com/watch?v=96KDd48Rc9Y&feature=emb_rel_end

                                  Link >       m.youtube.com/watch

 

 

 

 Chiny na razie jeszcze zachowują spokój. Zgodnie z naukami Confucius'a (Chinees: 孔子. Ale do czasu.

 USA to światowy gangster, wymuszeń, szantażu, represji, rabunku i wojen.

KOMENTARZE

 • Link Dyskusja USA - CHINY
  https://m.youtube.com/watch?v=96KDd48Rc9Y&feature=emb_rel_end
 • Wygląda na to, że w polityce nie będzie nudno.;)
  Rosja popiera Chiny i amerykańskie publikacje rozważają jak na tym Rosja wyjdzie.
  "Czy aby Rosja nie będzie najbardziej stratna na tej wojnie chińsko-amerykańskie?" https://nationalinterest.org/feature/will-russia-be-real-loser-new-us-china-cold-war-150071

  A również uwaga, dokonano wielkiego odkrycia i ciekawe czemu akurat teraz!!!
  "Czy te amerykańskie sankcje na Rosję, nie mają na celu "wyłokciowania"
  Rosji z europejskiego handlu na rynku naturalnym gazem? Pytają. ;)
  https://www.forbes.com/sites/kensilverstein/2020/05/04/is-the-us-using-sanctions-to-elbow-russia-out-of-the-european-natural-gas-market/#1a79c7782109

  Oprócz Chin, Japonia też jest ogromnym wierzycielem amerykańskiego długu.
 • USA próbują się dobrać do Wenezueli.Wysyłane sa grupki najemników.
  Wywiad wenezuelski zlikwidował siatkę terrorystów.

  https://twitter.com/camilateleSUR
 • @trojanka 20:52:25
  Tak czytałem o tym.
  A w polskich mediach cisza. Dalej anty-chinska i anty - rosyjska propaganda. Teraz mark esper szczuje na Chiny i Rosje ze pomoc Rosji i Chin dla Włoch to ingerencja w sprawy gospodarcze Włoch i bezpieczeństwa.

  Yankeeski kundel szczeka też na chinskie 5G .ze Chiny z Rosją będą niszczyc sojusz ( mafii żydów amerykańskich).

  Salution ✔⚄5
 • @Autor
  "Stare sztuczki, złodzieji, wymuszenia. USA jak zwylke najglosniej woła, łapać złodzieja!" -

  --- Bardzo stare sztuczki, od początku powstania USA: wymordowanie Indian, przywleczenie niewolników z Afryki, zabranie obszernego terytorium Meksykowi, odegranie znaczącej roli w wybuch u I i II wojny światowej (ta rola była o wiele większa niż nas uczono), napadanie na liczne państwa na świecie. Tak powstała potęga USA.
  Myślę, że z Chinami tak łatwo nie pójdzie.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • Jakże trafne.
  " Amerykanie wychowywali swoich zagranicznych sojusznikach i nic (oprócz zdrowego rozsądku, którego obecnie brakuje) nie powstrzymuje ich przed robieniem co tylko chcą, zrywają umowy bez żadnych konsekwencji, szantażują swoich sojuszników"

  I już zachodnie a w tym polskie media głoszą jedyną słuszną rację, amerykańską rację że to Chiny są złem na świecie.

  Europejscy wasale to wasale. ;)))))

  ✔⚡
 • Opcja "zero"
  A my możemy w taki sam sposób pozbyć się naszych długów?
 • @Anna-PK 20:25:56
  Z Japonią jest inna sprawa, tam stacjonują amerykańskie wojska , Stany Zjednoczone do pewnego stopnia są jednak okupantem.
  Natomiast Chiny to niezależny politycznie od USA kraj z drugą gospodarką a może i faktycznie to są już pierwszą. ( Nie drukują nieograniczone ilosci swoich chinskich renminbi (人民币).

  Obawiam się poważnego konfliktu oby nie militarnego. A Chiny na razie jeszcze zachowują spokój. Zgodnie z naukami Confucius'a (Chinees: 孔子.
  Ale do czasu.

  Pozdrawiam
 • @Alfax 22:00:50
  :))) Salute 5*.
 • @trojanka 20:52:25
  Znalazłem info o amerykańskiej agresji i dywersji.

  Waszyngton od dawna chciał aresztować Maduro i czternastu innych wysokich urzędników za „narkomanię”. Jednak niektóre media w regionie obawiają się, że Ameryka przygotowuje atak na Wenezuelę pod pozorem operacji antynarkotykowych. W swoim oświadczeniu rząd Curaçao stwierdza, że ​​„skorzystałby na zwalczaniu przestępczości zorganizowanej”. W przypadku lotów "antynarkotykowych" w Ameryce Południowej Ameryka od dawna korzysta z bazy na Curaçao, ale jeśli chodzi o Willemstad, nie można jej wykorzystywać do innych celów wojskowych.

  Od tego weekendu wielu żołnierzy jest obecnych na ulicach Curaçao. Rząd twierdzi, że nie ma związku z amerykańską operacją antynarkotykową. Personel wojskowy rozmieszczony jest na Curaçao w celu nadzoru wybrzeży i granic, aby powstrzymać możliwy napływ nielegalnych migrantów w Wenezueli.

  Natomiast Prezydent Maduro ogłosił stan najwyższej gotowości bojowej armii w Wenezueli. Rosja skrytykowała i ostrzega USA że nie będzie bierna i udzieli wdparcia legalnej władzy w Wenezueli.

  Pozdrawiam
 • @zygmuntbialas 21:40:37
  Jak widać po ostatnich działach reżimu Stanów Zjednoczonych nic się w ich mentalności nie zmieniło.
  Nękają nie tylko Chiny, Iran, Rosję ale i używaja stare chwyty podobnie jak przy obaleniu lewicowego prezydenta Grenady oskarżeń tych którzy nie są ich sługusami o narkotyki.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Leonardo da Vinci 21:45:08
  Problem w tym, że mimo ewidentnych zbrodni w stosunku do innych narodów sojusznicy udają że ze strony USA jest wszystko okay !

  Dzieny jest en świat , niestety.

  Pozdrawiam
 • @krzysiekniepieklo 21:46:34
  Tylko jaką my dysponujemy siłą argumentów ?

  Obawiam się, że nieznaczną.

  Pozdrawiam
 • @Repsol 22:14:30
  No cóż, takie są fakty. :)

  Pozdrawiam.
 • @Alfax 22:17:09 Tak, wygląda bardzo poważnie.
  "W raporcie wewnętrznym przedstawionym prezydentowi Chin Xi Jinpingowi i innym czołowym przywódcom stwierdzono, że światowe nastroje antychińskie są na poziomie niespotykanym od czasu represji na placu Tiananmen w 1989 r., I zaleca przygotowanie się na najgorszy scenariusz konfliktu zbrojnego ze Stanami Zjednoczonymi, według Reuters, powołując się na osoby zaznajomione z treścią dokumentu."

  https://www.zerohedge.com/markets/chinese-report-warns-potential-war-us-over-coronavirus-backlash
 • A ja obawiam się,
  że zrobią (USA) co chcą, i nikt im nic nie zrobi.
  Rosja i Chiny nie zaryzykują konfliktu atomowego, a reszta świata z wszystkimi jej organizacjami, trybunałami i innymi związkami palcem nie kiwnie.
  Gdyby mogli, dawno by to zrobili.
  Oni (USA) są wszędzie, rozplenili się w ciągu wieku, bo na to im pozwolono. I jak nie da się zlikwidować królików w Australii, szarańczy w Afryce bądź szczurów w Indiach, tak samo nie da się ograniczyć - o całkowitej destrukcji nawet nie ma co marzyć - ich wszechobecnych wpływów. Za dużo mają "pożytecznych idiotów"
  No i oczywiście mają wszystkie media. A nigdy szczera prawda nie wygrała ze szczerym złotem
  Ale żeby nie było pesymistycznie, to jest nikła nadziej na zmiany, ale muszą zrobić to paradoksalnie sami amerykanie. Choć osobiście w to nie wierzę...
 • @Alfax 22:28:47
  Ave Amigo . https://www.youtube.com/watch?v=K6KCKfDDc4o
 • @Anna-PK 22:34:34
  Dziękuję za link.

  Tu jest mały fragment z tego tam artykułu.

  " Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chin wzywa teraz do pokoju i współpracy, mówiąc, że „zdrowy i stały rozwój stosunków Chiny-USA” leży w najlepszym interesie zarówno krajów, jak i społeczności międzynarodowej oraz że „wszelkie słowa lub działania, które prowadzą do manipulacji politycznych lub stygmatyzacja pod pretekstem pandemii, w tym skorzystanie z okazji, by siać niezgodę między krajami, nie sprzyjają międzynarodowej współpracy przeciwko pandemii ”.

  Tymczasem Trump ogłosił, że odetnie fundusze dla Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) za to, że jest „bardzo skoncentrowany na Chinach”.

  I chociaż świat koncentruje się na reakcji Chin na wirusa, Australia - gdzie dwóch naukowców z Wuhan Institute of Virology przeprowadzało zagraniczne eksperymenty z koronawirusem - wezwała do międzynarodowego dochodzenia w sprawie pochodzenia i rozprzestrzeniania się COVID-19, podczas gdy tak zwane „ zachodnie agencje wywiadowcze badają, czy koronawirus uciekł z laboratorium Wuhan - działając przy założeniu, że jest to niezmodyfikowany wirus naturalnego pochodzenia.".

  Pozdrawiam :)
 • @SZS 22:45:35
  Z uwagą przeczytałem Pana komentarz i podpisać się mogę.
  Tak właśnie jest.
  Nikt nie będzie ryzykował wojny ani USA ani Chiny ale konflikt na zasadzie ekonomicznych sankcji i to ze strony USA będzie eskalować. USA ma sojuszników którzy pod naciskiem juź udowadnili swoją uległość i zwinęli swój sprzęt 160 km przed zakonczeniem układania rur NS.2.
  Także w przypadku Iranu, wszyscy poza Rosją skulili ogon nawet Chiny rezygnowały z irańskiej ropy w obawie amerykańskich sankcji.

  Ale tym razem USA chce wymigać się od spłacenia miliardowych długów
  kosztem Chińskiej gospodarki.

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 22:46:10
  Dobre, "czlowiek jest w obecnym czasie zamydlony" ogłupiony przez manipulacje głównego nurtu.

  Pozdrawiam
 • @Alfax 23:07:19
  Amigo trzymaj sie . Salute . https://www.youtube.com/watch?v=BCn8m99sTpc
 • @Alfax 22:28:02
  A to nie jest takie zupełnie oczywiste. Jest bardzo wiele krajów mocno zadłużonych. Jak by się dało coś udowodnić, to nacisk mógłby być bardzo duży. Nawet miejscowa ludność mogła by się przyłączyć do pacyfikacji tych, co to zrobili.
 • @Repsol 23:17:24
  Zadufany Trump,
  no mieć aź takie o sobie ego , no no że aż mdli ;))


  https://m.youtube.com/watch?v=YA631bMT9g8


  24 Things Nobody Does Better Than Trump (According To Trump)


  Pozdr. :)
 • @krzysiekniepieklo 23:19:41
  Fakt, ktoś jest winien, tylko kto.
  Chiny ? USA ? O to jest pytanie.
  Eksoerymenty z bronią biologiczną muszą być traktowane jak zbrodnie przeciwko ludzkości.
 • @Monaco
  Po prostu mam to w ...... Wiesz gzie ? . Salute Amigo . :))) https://www.youtube.com/watch?v=bu3rsha1ZtI
 • @Alfax 23:04:17
  "Ale tym razem USA chce wymigać się od spłacenia miliardowych długów
  kosztem Chińskiej gospodarki."
  I to może zrobić.
  Jak Pan wyobraża sobie rozwiązanie tego impasu? Wykluczając wariant zbrojny. Chiny do sądów pójdą ? Jakich ? Wszystkie trybunały są w ich rękach. A nawet jak nie są, do USA do takich nie należy, i ma w nosie ich wyroki. Po pierwsze amerykanie są narodem wyjątkowym, a po drugie, patrz po pierwsze. Mając do czynienia z amerykańskim rządem i posłusznymi mu mediami głównego nurtu, mam poczucie, że gdyby nie podwójne standardy, to nie byłoby żadnych. Od prezydenta Trumpa do redaktorów Washington Post i New York Times, jest oczywiste, że to co jest dobre dla gęsi, nie jest dobre dla gąsiora.
  Kiedyś Obama powiedział: „ Opinia międzynarodowa ma znaczenie, ale Ameryka nigdy nie będzie prosić o pozwolenie.”
  Czyli mniej dyplomatycznie : Walcie się wszyscy!
  A co do NS2 to szczęściem dla Rosji jest to, że Niemcy jako Rząd nie ma udziałów w firmach budujących ten rurociąg. Bo gdyby miał, to by go nie zbudowano.
 • @SZS 23:48:49
  Ma Pan rację że Stany Zjednoczone są ponad prawem, same się tam uplasowały. Jest jeszcze jedno państwo dość malutkie które całkowicie lekceważy prawo międzynarodowe, to Izrael.

  Potężnym błędem Chin ale i wielu innych państw miedzy innymi Rosji jest lokowanie swoich depozytów w USA i w krajach związanych z USA, między innymi w Zachodniej Europie. A to stwarza dla USA i Zachodu idealne narzędzie nacisku, szantażu przez zablokowanie cudzych srodków i wymuszanie tą metodą ustępstw.

  Dotyczy to nie tylko pieniędzy ale i aktywów. Polska np deponoała ogromne ilości złota w Wielkiej Brytanii. A w sytuacji kryzysowej między PL a GB to my mamy problem bo Wielka Brytania u nas nie ma swojego złota.

  Chiny muszą liczyć na wsparcie Rosji i krajów BRICS i nie poddawać się presji.
  Będzie ciężko w konfrontacji z uzurpatorem i gwałcicielem prawa międzynarodowego.
  Rosja udowodniła, że nie ulega od ponad 5 lat amerykańskim sankcjom chociaż gospodarczo jest dużo słabsza od Chin.
 • Zbrojnego konfliktu nie będzie
  Amerykańskie dążenia do obarczenia odpowiedzialnością Chiny za wirusa nie powiodą się. Z całego tego konfliktu jednak Chiny wyjdą przegrane. Przegrają w ten sam sposób jakim zdobyli swoją potęgę. Zabawki które napędzały chiński przemysł zostaną im zabrane. Opisywałem to kiedyś w komentarzach pod postem Anna-PK.
  Śmieszna sprawa bo jeszcze w piątek byłem świadkiem mitingu w którym jeden podwykonawca wił się i tłumaczył iż wszystkich napływających ze Stanów zamówień na jego produkt nie da rady wykonać. Jeszcze pół roku temu ten sam właściciel mówił o bankrupcji, na dzisiaj, mimo iż Chiny wznowiły produkcję każdy chce kupować u siebie w Stanach.
  Tak jest wszędzie i ze wszystkim. Czego na dzisiaj nie da rady w odpowiedniej ilości wyprodukować już jutro do tego celu pojawią się nowe fabryki. Taka jest Ameryka za co w nielicznym przypadku ją jednak nieraz podziwiam. Co było dane Chinom zostanie w szybkim czasie odebrane. Chińska gospodarka załamie się pod naturalnymi prawami biznesu. Aby zniszczyć Chiny nie potrzeba wojny.
  Odwrotnie przedstawia się sprawa z Rosją. Tam nie ma czego niszczyć od dawna więc atrybutu nie ma a i nuki tam są. :-)
 • @Stara Baba 01:04:41
  https://www.worldometers.info/coronavirus/country/us/
 • @Stara Baba 01:04:41
  „Czego na dzisiaj nie da rady w odpowiedniej ilości wyprodukować już jutro do tego celu pojawią się nowe fabryki. Taka jest Ameryka”

  Obyś miał rację, bo jak na razie to wszystko wygląda na zaplanowaną likwidację gospodarki, a nie rozkwit.
 • @Stara Baba 01:04:41
  Okazuje się ze Amerykanie wywali milony na sprowadzenie sprzętu i żołnierzy do Europy na Defender a tu klapa, wirus i nie nadająca się infrastruktura na szybkie przemieszczanie tyle sprzetu na raz.

  Z powodu pandemii wirusa COVID-19 manewry US Defender Europe 2020 zostały zmniejszone w Europie. W tym samym czasie dowództwo sił amerykańskich w Europie zawiesiło rozmieszczenie wojsk w Europie i odwołało duże ćwiczenia wojskowe . 
  Strona amerykańska nie ogłosiła jeszcze określonej liczby uczestników, listy wciąż nadchodzących wydarzeń w ramach programu Defender Europa 2020 oraz daty ich organizacji.
  Tak czy inaczej większość analityków uważa Defender Europe 2020 za sfrustrowaną, a wszystkie działania podejmowane przez Pentagon są próbą uratowania twarzy.

  Trump ma powody do frustracji, w USA wirus, 1.200.000 zarażonych prawie 70 tysięcy Amerykanów zmarło, wiecej niż w czasie wieloletniej wojny w Witnamie 58 220.
  Łupki w rozsypce, bankrutują, ropa po 22$.

  Chiny uważają że to USA im tego wirusa podrzuciły i nie mają zamiaru ponosić winę.
 • @Lotna 04:32:33
  To jest możliwe, tylko dla amerykańskich korporacji przyzwyczajonych do taniej siły roboczej i ogromnych zysków produkcja w USA może być nieopłacalna. Wysokie zarobki, to wysoki koszty produkcji a tym samym wysoki ceny i dla przeciętnego konsumenta towar drogi to zniechęca do kupna. A wiadomo, że konkurencja nie spi i zaoferuje taniej ... .

  :)
 • autor
  by rozwijać handel międzynarodowy, potrzebna jest nowa twarda waluta, niezależna od jakiegokolwiek państwa – powiedział szef Giełdy Złota w Szanghaju Wang Zhe'ying.

  Jak podkreślił, w okresie pokryzysowym odbudowa dominacji dolara spowoduje dużo problemów dla innych krajów ze względu na politykę niskich stóp procentowych Systemu Rezerwy Federalnej. Szef szanghajskiej giełdy ostrzegł, że po pandemii świat może potrzebować nowej waluty rozliczeniowej.

  Kraje rozwinięte stosują monetarne metody motywacyjne w celu zwalczania ekonomicznych konsekwencji epidemii. Polega to głównie na obniżeniu stóp procentowych, które były niskie nawet przed kryzysem. W rezultacie w wielu krajach UE i Japonii wprowadzono ujemne stopy procentowe. System Rezerwy Federalnej USA obniżył stopy do poziomu 0,00-0,25. Ponadto amerykański regulator pozwolił na prowadzenie praktycznie nieograniczonej polityki łagodzenia ilościowego w celu wsparcia wzrostu gospodarczego
  to fragment artkulu , ktory przeczytalem na Sputnik , opublikowany 30.04 .20 moim zdaniem warto przeczytac
  Upadek "zielonego" jako waluty rezerwowej jest juz przesadzony , parcie do wojny pewnych kregow w USA oraz pewny kryzys gospodarczy o zasiegu miedzynarodowym ( moze to byl cel pandemi ? ) nie wrozy nic dobrego
 • @Stara Baba 01:04:41 Proszę wziąć pod uwagę, że nie tylko USA
  są na świecie.
  Chiny już mają połowę Afryki i połowę Ameryki Pd.

  Siła Chin jest związana z zupełnie innym systemem władzy, tj. kiedy w USA jest podzielone na korporacje, to Chiny są jedną wielką korporacją.

  Chiny nie pożyczają od nikogo pieniędzy, bo jest sprzężenie produkcji i
  władzy, która dostarcza tyle środków na jakie jest zapotrzebowanie.
 • @Lotna 04:32:33
  Będzie dobrze :-)
 • @Anna-PK 05:28:20
  Każde imperium kiedyś upadnie, z USA włącznie ale jeszcze nie teraz. Chiny mają o tyle przewagę iż ludzi im nigdy nie zabraknie. No i należy dodać że to jednak ludzie z najwyższym średnim ilorazem inteligencji. W IQ przewyższają białych o kilkanaście punktów. Osobiście nie sądzę aby dla świata było to dobre rozwiązanie. Chińska mentalność niektórym Narodom odbije się czkawką. Jeżeli już gdybać z dwojga złego wolał bym już Rosjan.
 • @Lotna, na niesczęście racji nie ma. - Zobacz video zanim ponownie usuną!!!!!!!!!!!!!!!
  .

  Polskie napisy !!!
  https://www.youtube.com/watch?v=Qmwh9tHn9hk  ORYGINAŁ z 2014 roku !!!
  https://www.youtube.com/watch?v=1ihqjjL2eMQ&feature=youtu.be
  Bogumił Boguchwał
 • @rowszan "Szef szanghajskiej giełdy ostrzegł, że po pandemii świat"... Zobacz zanim usuną i napisz co o tym myślisz.
  .  https://www.youtube.com/watch?v=rMkS2xxTX8U  Więcej materiałów.
  http://ninanonimowa.neon24.pl/post/155041,wazne#comment_1668849  Dokument
  https://www.nommeraadio.ee/meedia/pdf/RRS/Rockefeller%20Foundation.pdf


  Bogumił Boguchwał
 • @Monaco 04:22:02
  Tak to tu wygląda. Głównymi jednak zarażającymi jak i zarażonymi są Murzyni i Meksykanie. Wynika to z ich stylu bycia oraz odporności na choroby. Co do pierwszych sugerowany vektor biedy jest przyczyną śmieszną i bzdurną, tak jak ze zwalaniem na medyczną opiekę. Na wirusa lekarstwa nie ma wiec czy biały czy czarny leży na łóżku jak warzywo a inni czekają czy i kiedy się przechyli. Ludzie ci już po 40-ce mają choroby tak zaawansowane że i bez wirusa jest im ciężko. Odpowiada za to głównie ich wybór jedzenia. Tyle ile Muzyni wydają pieniędzy na "junk food" to są kwoty niewyobrażalne. Po takiej diecie nic dziwnego że nie mają odporności. To trzeba widzieć na własne oczy aby uwierzyć. W pobliskim miasteczku gdzie przeważają Meksykanie 1 na 60 osób jest zarażony. Nic dziwnego jak im w głowie zamiast samoizolacja jak na przykład w Polsce to tylko ogrodowe po kilkadziesiąt osób balangi. Jaki to jest ogrom proszę sobie wyobrazić że każdego dnia do supermarketu wchodzi minimum 50 osób autentycznie chorych na korona wirusa i zaraża innych. Te wszystkie numery są spowodowane stylem bycia tych właśnie grup. U Chińczyków w ich dzielnicy czy tylko białych takiego problemu nie ma.
  Sytuacja staje się tak niemożliwa że dzisiaj governor Illinois wygłosił apel aby każdy kto widzi imprezujących ludzi (Meksykanów) zgłaszał to na Policję.
  Proszę jednak pamiętać że te grupy ludzi dużo nie stanowią o sile USA.
  Z tego zrobił się wielki bałagan i tylko kłopot. No i większość zmarłych ludzi to osoby 80~90 lat które i tak z życiem miały już na bakier. W krajach postkomunistycznych takich problemów nie ma bo ludzie sędziwi to rzadkość.
 • @Krystyna Trzcińska 07:01:17
  dzien dobry
  cytujac jednego z moich ulubionych ksiazkopisarzy Tiziano Terzianiego "nic nie dzieje sie przypadkiem "
  Moim zdaniem trudno tez w przypadku tej "pandemi " mowic o przypadku .Zastanawiam sie od dluzszego czasu kto mialby interes w sprowokowaniu takiej zawieruchy na swiecie . Na pierwszy ogien poszlo tzw Deep State i proba zdestabilizowania Chin poprzez wywolanie zamieszek spolecznych na wzor tego co dzialo sie w Honk Kong . Ale zaraz pojawila sie na planie Europa ze swoim "miękkim ekonomicznym podbrzuszem " czyli poludniem . Obserwujac akcje zachodzilem w glowe dlaczeg Rosja ma tak malo zachorowan ( propaganda ) okazalo sie ze do czasu . Nasunelo sie pytanie o bron biologiczna czyli "uderzenie " wirusem na okreslonych obszarach
  Pytan mnostwo odpowiedzi malo .
  Teorii spiskowych jeszcze wiecej , ale teorie teoriami jednak okazuje sie , ze u naszego najwiekszego i jedynego sojusznika istnieje spory rozlam w strukturach wladzy . Proba odwolania Trumpa , nr z Sulejmanim , wczesniej Epstein i nastepstawa jego aresztowania a pozniej " samobojstwa " Jawne wystapienie Trumpa przeciw Gatesowi , wzmocnienie pozycji Skarbu Ameykanskiego wobec FED to tylko wierzolek tego co sie dzieje . To nie sa teorie to sa fakty
  Faktem jest takze to , ze Chiny w pewnym momencie powiedzialy sprawdzam , zazadaly fizycznego pokrycia za realne towary . Zloto poszybowalo , problem w tym iz tylko okolo 20% zawartch na Comexie transakcji ma pokrycie w realnym kruszcu , W perspektywie ktos w krotkim czasie powie sprawdzam . Gieldy pomimo dodruku horendalnych ilosci etykiete nie zareagowaly , pokrycia na transakcje na zlocie brak -przed nami kryzys gospodarczy ( mowie o swiecie ) wydaje sie , ze na chwile obecna przepis na Reset jest tylko jeden .Troche chaosu w tej pisaninie ale watkow tez duzo . Jak tu ktos napisal Grupa trzymajaca wladze na swiecie nie cofnie sie przed niczym , kolejnym etapem rozwoju Rewolucja - Wojna jak wolisz
 • "Wojna USA vs CHINY - Próba obrabowania Chin przez USA"
  ------------
  Problem ze świrusem w tle jest tak naświetlany - jakby na świecie każdy sobie rzepkę skrobał. Tymczasem świat (ludzie stworzeni przez Boga) jest chwycony krótko za przysłowiowy pysk - a dowodem na to jest tzw. globalizacja. To z kolei umożliwiło globalną operację ze świrusem w roli głównej z niespotykanym dotąd - rozmachem.
  Wniosek?
  Światowy, czarci pomiot - szykuje ludzkości jakąś nową, globalną zmianę etapu mądrości - w ścisłej współpracy naprawdę rządzącymi USA i ścisłym kierownictwem Chin. Oczywiście priorytety pomiotu są niezmienne.
 • Przestań pan pieprzyć jak @Stara Baba
  bo czytać sie tego nie da

  //załamie się pod naturalnymi prawami biznesu.//

  Realność pokazała że "naturalne prawa rynku" nie istnieją.
  "Naturalne prawa rynku" do podstęp jaki stosuje USA w celu uśpienia czujności konkurentów.Zaś USA od samego początku swego żałosnego istnienia dla budowy i ochrony swego biznesu sięgały po środki konwencjonalne:ekspansji,wojny,intrygi,korupcję,blokady itd.
  I właśnie dlatego Stara Babo musicie być zniszczeni.Gdyby USA kiedykolwiek w swej przeszłości grały fair a tylko na pewnym etapie uległy demoralizacji,można byłoby mówić o "resocjalizacji" .Ale nigdy nie grały fair i zawsze swoje problemy rozwiązywały kosztem całego świata.Na przykład rozpętując wojny światowe.
  USA muszą być unicestwione i póki sie to nie stanie nie ma mowy o powrocie do normalności.Nie wolno się z nimi umawiać bo nie przestrzegają żadnych umów,konwencji i zasad.Nalezy ich unicestwić zanim oni w odruchu desperacji unicestwią nas.
  Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
 • @Stara Baba 06:45:55
  "No i należy dodać że to jednak ludzie z najwyższym średnim ilorazem inteligencji. W IQ przewyższają białych o kilkanaście punktów. "

  Nie trzeba się fiksować na tym nieszczęsnym IQ.

  IQ test został wynaleziony na potrzeby korporacji, aby rozdzielić ludzi na kategorie według zdatności do biurowej pracy, typu księgowości. IQ jest zestawem rebusów, i mierzy zdolność rozwiązywania rebusów. Znam świetnych rebusiarzy, co nawet mają prenumeraty takich czasopism. Niestety nie są zbyt mądrzy.

  Są inne rodzaje inteligencji, nie mniej ważne, ale korporacjom niepotrzebne, albo nawet szkodliwe.

  Proszę się przyjrzeć temu wykresowi. Pan prowadzi mały biznesik. Optymalne IQ dla Pana jest 115 IQ ("manager, teacher, accountant", taki najbardziej skorzysta z dobrej szkoły).

  https://qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-f7b38b1636072a22e5ca44ed0c806791
 • @Krystyna Trzcińska 07:01:17
  Te cenne filmy można utrwalić chociażby kamerką telefonu.

  Pozdr.
 • @ikulalibal 09:52:09
  Przestań pan pieprzyć jak @ikulalibal bo niby kto ma unicestwic szatany ameryki ?
  Wojna atomowa to zagłada wszystkiego.
  Ameryka ma jeszcze miliony pożytecznych idiotów w krajach sojuszniczych. To jest rak który ma macki we wszystkich krajach na całym świecie.

  Idioci to nie tylko szare ludy ale rządzący tymi ludami jak np w Polsce PIS.
  Jedyna opcja to wewnątrz usa rewolucja ale niby jak, jak tam policja i armia to ślepi wykonawcy rozkazów elity rządzącej tym potworem zwanym USA.
 • @rowszan 05:07:59
  Banki mają sposób jak okraść ludzi z oszczędności i go juź stosują.
  Na Zachodzie najpierw stopniowo obniżały oprocentowanie kont z oszczędnościami aż do zera i zaprzestały dopisywać na korzyść klientów sumy. A obecnie od nagromadzonych u nich oszczędności pobierają ,odpisują sobie pewną kwotę stosując oprocentowanie MINUSOWE.
  Okradają więc klijenta w biały dzień w białych rękawiczkach. Tak robią np banki ING i AMRO.

  O to właśnie bankowym gangsterom jest wirusowa histeria potrzebna do plondrowania cudzych kont i oszczędności.

  Mafia jak widać doskonale sobie radzi bo ma odgórnie patronów. Polityków i rządy mafijne.
 • @ikulalibal 09:52:09 // Przestań pan pieprzyć jak @Stara Baba bo czytać sie tego nie da 
  Masz rację pieprzenie nic tu nie da, ani słodzenie ani solenie.
  Ludzie w Ameryce nie pójdą na barykady bo CNN, ABC, FOX i wiele, wiele innych zniszczyło im resztki objektywizmu i realnego widzenia rzeczywistości. A dzieje się tak za sprawą durnych reklam i durnych filmów i tok show w TV oraz durnych przeróżnych programów gdzie ludzie dla forsy sami z siebie tobią debili i bezwstydne kreatury.
  Tak w Ameryce zniszczono wszelkie wartości nie mające odniesienia do świata materialnego. 1/2 człowieka to umysłowe zombies a pozostałe 50% to hamburgery big-max.
 • @Monaco 10:58:13
  //Wojna atomowa to zagłada wszystkiego.//

  Prawdziwe problemy panie Monaco to te o których jeszcze nie wiemy.
  Jak od kilku lat głosi pewna część amerykańscy decydentów; paniczny lęk przed wojną atomową jest efektem "sowieckiej propagandy".W rzeczywistości nie nalezy się bać "ograniczonej wojny atomowej" .
  Od słów bardzo prędko przechodzą do czynów i już w tym roku ćwiczą.
  https://nationalinterest.org/blog/buzz/pentagon-just-simulated-limited-nuclear-war-russia-127112

  Nie należy mieć złudzeń-USA szykują się do wojny atomowej."Ograniczonej wojny atomowej" w tym kogo uznają za główną przeszkodę na drodze do światowej hegemonii.
  Szczęśliwie ewentualni "przeciwnicy" mają żywą świadomość tego więc z pewnością też przedsiębiorą jakieś środki.
  Czy nalezy panu dokładnie wytłumaczyć jaki przekaz kryje się za słowami Putina z 2018 r " Po co nam świat bez Rosji? "

  //Przestań pan pieprzyć jak @ikulalibal bo niby kto ma unicestwic szatany ameryki ?//

  Szczegóły nie są dla mnie istotne.Nich unicestwia kto potrafi,kto czuje się na siłach,kto ma na to pomysł.Najważniejsze żeby zrobił to wcześniej zanim USA unicestwi nas.

  PS
  pan sobie poszuka i poczyta wypowiedzi sprzed kilu lat amerykańskich polityków i wojskowych nawołujących do "ograniczonej wojny atomowe".Może wtedy wyjdzie pan z infantylnej roli gołąbka pokoju i ujrzy realną sytuację.
 • @Pedant 10:29:40
  Ten co wymyślił skalę mierzenia IQ , to zapewne jego samego iloraz inteligencji nie przekracza średniej.

  Salutori Maximus ✔✌
 • @Stara Baba 01:04:41
  W CHinach istnieje już potężny popyt wewnętrzny. Nie tak łatwo będzie ich pobić. On w przeciwieństwie do polityków tzw. demokratycznych, widzą dalej niż kolejne wybory. I firmy są podporządkowane władzom. A w USA? Znowu będzie za jakiś czas wycofka do krajów z tanią siłą roboczą. A Chiny o już nie jest tania siła robocza. Poradzą sobie, a oni czekać potrafią
 • @Stara Baba 06:45:55
  Chiny jednak od bardzo dawna, nie mają ambicji globalnych, gdy idzie o zdominowanie kulturowe, itd. Zawsze problemem było pismo, choć nie jedynym.
 • @Leonardo da Vinci 11:40:47
  "Ten co wymyślił skalę mierzenia IQ , to zapewne jego samego iloraz inteligencji nie przekracza średniej. "

  Osoby ze średnim IQ nie byłyby w stanie tego zrobić. Zapewne autorzy mieli między 125 i 135 IQ. Ci powyżej by nie chcieli.
 • @ikulalibal 11:38:45
  Ja nie jestem infantylnym gołabkiem pokoju. Tylko realistą.
  Amerykanie mogą sobie marzyć i przygotowywać się do ograniczonej atomowej wojny ile tylko pragną tylko ten którego zaatakują np Rosję nie będzie dostosowywać się do ich obłakanych marzeń. W odpoeiedzi Rosja użyje całego arsenału który posiada by raz na zawsze zniszczyc USA. i to są nie moje słowa a słowa prezydenta Putina, wypowiedziane publicznie.
  Mało tego, Rosja zniszczy jednocześnie wszystkie te kraje w których są amerykanskie bazy i nie bedzie robić analizy czy na ich terenie jest broń atomowa czy jej tam nie ma.

  Więc o czym tu mowa o jakiej ograniczonej wojnie atomowej. Tylko w amerykańskich ograniczonych łbach mogą takie plany sobie snuć.
  W przypadku napadu na Rosję to bedzie ostatnia wojna USA i wcele nie oznacza ze wygrana przez jedną ze stron. ... . Pozostanie kamień na kamieniu i piach.

  Takie są realia nuke war.
 • @ikulalibal 11:38:45
  Oczywiście nie wszyscy tak postrzegają świat. 

  Ze zacytuję blogera ... .

  " W oczach przeciętnego „rozumnego” obywatela Zachodu, karmionego „informacjami” z głównego nurtu medialnego, od lat nic się nie zmieniło. Kłopotu przysparza co prawda osoba Putina, który truje ludzi na lewo i prawo ( na szczęście pojedynczych), szerzy terroryzm w Syrii i na Donbasie (daleko), wpływa na wybory w „demokratycznych” państwach Zachodu, a nawet manipuluje ich polityką przy pomocy takich swych marionetek, jak na przykład prezydent USA Donald Trump, ale w końcu władza nigdy nie była idealna. Agenci Putina (zielone ludki), którzy od zarania III RP z ukrycia rządzą Polską, spowodowali że rządy w Warszawie nieodmiennie są głupie, nieudolne i skorumpowane, ale w końcu takie jakości to demokratyczna norma. 

  Co prawda narastająca aktywność Putina zmusiła naszego obrońcę , wszechpotężne NATO, do coraz to większych i częstszych manewrów wojennych na granicach Rosji, ale tylko w ramach ostrzeżenia przed ewentualnymi agresywnymi zakusami Putina. Ponieważ zachodni obywatele dobrze znają Rosję, przeto doskonale wiedzą, że rosyjski żołnierz nigdy nie trzeźwieje, ma karabin na sznurku, a na dodatek bez amunicji. W związku z czym szanse rosyjskich agresywnych poczynań są praktycznie równe zeru. Można więc dalej spokojnie się relaksować i bawić ikonkami w jakiejś kolejnej  niezbędnej do życia aplikacji komputerowej.

  Na „niszowym” portalu amerykańskim zatytułowanym „End of the American Dream”, ukazał się niedawno artykuł poświęcony powyższej tematyce://endoftheamericandream.com/archives/russia-and-china-are-apparently-both-under-the-impression-that-war-with-the-united-states-is-coming.

  Autor stwierdza, że świadomość społeczeństwa amerykańskiego jest tak niska, że gdyby zapytać przypadkowego przechodnia, co myśli o możliwości wybuchu w nadchodzącym roku wielkiego konfliktu zbrojnego, uznałby pytającego za pomylonego. 
  Diametralnie różnie przedstawia się sytuacja w przypadku wojskowych armii amerykańskiej. W tegorocznym sondażu 46% ankietowanych uważa, że rok 2019 przyniesie taki konflikt. Wynik ten stanowi dramatyczny wzrost w porównaniu z sondażem 2017 roku, kiedy to tylko 5% ankietowanych miało takie zdanie. Taka gwałtowna zmiana opinii nie może być dziełem przypadku. Zapewne ankietowani wiedzą o tym o czym nie wie przeciętny obywatel.
    
  >>>>>>>>
  Wiedzą o tym również przywódcy Rosji i Chin. Przywódca chiński wezwał swych dowódców do przygotowań wojennych. Rosyjskie media informują na bieżąco swych odbiorców o niekończących się aktach prowokacji i agresji politycznej, gospodarczej (sankcje), a także militarnej (np. ataki amerykańskich samolotów bezzałogowych na rosyjskie bazy w Syrii).  
 • @Monaco 12:01:44
  Na razie, to w sytuacja naprawdę podbramkowych, to Putin sie cofał.
  Inna sprawa, że przecież nie uderzą w Rosje, ale gdzieś obok.
 • @dolby 12:00:26 ustawa 447 to rabunek przez USA właśnie Polski
  447 to jest nie próba ale to są fakty bezprawia ze strony Żydów amerykańskich.
 • @Wican 12:20:00
  Bo zdaje sobie sprawę że to jest zagłada świata nie nadzieja na wygraną.

  W wojnie użyta broń A to ARMAGEDON !

  The End.

  Ale Rosja przycisnięta do muru nie zawaha się od adekwatnej odpowiedzi, o czym świadczy jej determinacja STALINGRAD , KURSK, BERLIN.
 • @Wican 11:51:11
  "Chiny jednak od bardzo dawna, nie mają ambicji globalnych"

  Nigdy nie miały. Celem cywilizacji chińskiej jest harmonia i dobrobyt. Dlatego Chiny były najbogatszym krajem świata do początku XIX wieku.

  Królestwo Środka zamykało się na świat, przed barbarzyńcami broniło się Wielkim Murem, gdy chińska flota odniosła sukcesy w eksploracji odległych krajów, cesarz kazał ją spalić aby nie zakłócać równowagi i spokoju.

  Aż w końcu uzbrojony po zęby Zachód przyszedł ze swoimi wartościami - wtedy to była wolność kupowania narkotyków (po to powstał Hong Kong), i Chiny popadły w ruinę "stu lat upokorzeń".

  Na koniec Chińczycy zdecydowali się na modernizację aby przejąć technikę zachodnią, jedni pod wodzą Czang Kai-szeka, uzależnionego od Zachodu i Mao uzależnionego od Radzieckiej Rosji. Wygrał ten drugi i mamy co mamy.

  Chang Kai-szek powiedział: "Jesteśmy ostatnimi ludźmi na świecie, który wierzą jeszcze w antykomunizm, ale jest nam to obojętne"

  Mao powiedział: "Powiadam: nie bójmy się wprowadzać słusznego oportunizmu, dogłębnie i do końca. Jeśli nie podążycie za mną, zrobię to sam, choćbym musiał zrzec się członkostwa w Partii czy też wystąpić z pozwem przeciwko samemu Marksowi."
 • @Monaco 10:58:13
  Wojna atomowa to zagłada wszystkiego.
  Coś tam jednak zostanie...
  https://www.youtube.com/watch?v=2jy3JU-ORpo&t=31s
  i mam nadzieję, że powstanie wreszcie normalny świat.
 • @Monaco 12:01:44
  "wcale nie oznacza że wygra jedna ze stron. ... . Pozostanie kamień na kamieniu i piach. "

  Putin powiedział "po co nam świat gdzie nie ma Rosji?"
 • @Monaco 12:01:44
  // Tylko w amerykańskich ograniczonych łbach mogą takie plany sobie snuć //

  No ale przecież snują i nikt w tym pan,nie ma na to najmniejszego wpływu.
  Plany powstają i będą dążenia do ich realizacji albowiem USA nie mają pomysłu na wyjscie z dzisiejszego mega kryzysu ekonomicznego.W przeszłości z sytuacji kryzysowych wychodzili przy pomocy wojen;z mniejszych kryzysów przy pomocy małych,lokalnych wojen,rewolucji i innych siłowych rozwiązań,z dużych kryzysów za pomocą konfliktów globalnych.To niby co teraz mają zrobić? cofnąć swoje ambicje o 150 lat i zaczynać "od nowa" budować ekonomikę ? może jeszcze grać zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami? nigdy tego nie robili więc skąd przypuszczenie że teraz zrobią.Najprawdopodobniej zrobią to co zawsze.
  Jednocześnie radzę aby pan nie pocieszał się "rosyjskimi możliwościami".Amerykanska doktryna użycia broni jądrowej dopuszcza użycie jej wobec państwa nie dysponującego takim orężem.
  Doktryna owa obowiązywała od samego początku i amerykanie ani się tego nie wstydzą ani nie boją ani nie myślą tłumaczyć.
  Tłumaczyć się natomiast powinna Rosja (jako spadkobierczyni ZSRR), z tego że trzymała na terytorium PRL-u broń jądrową
 • @ikulalibal 12:33:01
  "Tłumaczyć się natomiast powinna Rosja (jako spadkobierczyni ZSRR), z tego że trzymała na terytorium PRL-u broń jądrową"

  Co ma niby tłumaczyć?
 • @ikulalibal 11:38:45
  " Na niedawnej konferencji prasowej prezydent Putin stwierdził otwarcie, że decyzja o wyjściu USA z układu o rakietach średniego zasięgu znana mu była jeszcze przed oficjalnym anonsem Trumpa, albowiem w przyjętym uprzednio budżecie amerykańskim na 2019 rok, zarezerwowano środki na rozwój wspomnianej broni. 

  Nie ma wątpliwości, że wie on znacznie więcej na odnośne tematy ze swych źródeł wywiadowczych, dlatego zdecydował się na publiczne oświadczenie, że ewentualny agresor zostanie unicestwiony w nuklearnym uderzeniu odwetowym.

  Putin nie należy do żartownisiów, a jego wypowiedzi są zawsze zrównoważone. Dlatego to ostre ostrzeżenie należy traktować bardzo poważnie. Niestety wpada ono w głuche uszy rządzących Zachodem psychopatów i ogłupionych społeczeństw. Stąd też prosta konkluzja, że niewiele zostało nam czasu do apokalipsy. 

  Szkoda że Putin nie jest takim frustratem jak Trump , bo już pewnie dawno nie byłoby imperium zła, szatana ameryki. Parę bum bum bum i Indianie mogliby znowu żyć bezpiecznie i wolni na własnej ziemi. ;)))

  A tak to nie znamy czy dożyjem jutra ... .

  Bo tym gołąbkom pokoju w Białym Domu ciągle ktoś się nie podoba, jak nie Rosja to Chiny, Korea, Wietnam, Jugosławia, Ukraina, Iran, Libia, Afganistan, Irak, Syria, Wenezuela i t d .... .
 • @Monaco 12:26:05
  Kiedy do konfliktu amerykańsko-rosyjskiego wprowadzona zostałaby broń jądrowa, szansa na uniknięcie nuklearnego holocaustu byłaby niewielka. Teorie „ograniczonej wojny nuklearnej” i „de-eskalacji nuklearnej” są nierealistyczne. W 2010 roku administracja Busha zmodyfikowała strategiczną doktrynę, w której rolę odwetową zastąpiono zgodą na ofensywny wyprzedzający atak nuklearny, a doktryna Siły Kontrującej – wykorzystywana zarówno przez wojska USA i Rosji – podkreśla potrzebę uderzeń wyprzedzających po rozpoczęciu wojny nuklearnej. Obie strony byłyby pod ogromną presją, aby przeprowadzić pierwszy, wyprzedzający atak nuklearny po zainicjowaniu działań wojennych, zwłaszcza jeśli na polu bitwy użyta zostałaby broń jądrowa.
  Jednakże czołowi przywódcy polityczni i decydenci w Stanach Zjednoczonych i Rosji wydają się być nieświadomi, że ich gotowa do wystrzelenia broń stanowi mechanizm samozniszczenia rasy ludzkiej.
 • @Pedant 12:35:45
  //Co ma niby tłumaczyć?//


  To że "zbrodniczo" trzymała na polskim terytorium swoją "śmiercionośną broń jądrową" wymierzoną w pokojowy arsenał amerykańskiej broni jądrowej rozmieszczonej na terytorium NRF w celu obrony wolnego świata.
  Wiadomą jest rzeczą że ruskie bomby atomowe (które jeszcze nigdy nie były w uzyciu) ,sieją śmierć i zniszczenie czyli odwrotnie niż amerykańskie które jak pokazała historia przynoszą pokój i miłość.
  Koniecznie musi pan przyswoić sobie obowiązującą retorykę bo przestanie pan rozumieć świat.
  Na przykład ruski gaz uzależnia i ogranicza a amerykański wprost przeciwnie: składa się z "molekuł wolności"
  https://www.theguardian.com/business/2019/may/29/energy-department-molecules-freedom-fossil-fuel-rebranding
 • @ikulalibal 12:58:36
  "//Co ma niby tłumaczyć?//
  To że "zbrodniczo" trzymała na polskim terytorium swoją "śmiercionośną broń jądrową"

  Nie wiem co jest do tłumaczenia. Rosjanie mogą co najwyżej to potwierdzić i co z tego ma wynikać? Że są niedobrzy?
 • @Alfax 22:28:02
  "Tylko jaką my dysponujemy siłą argumentów ?

  Obawiam się, że nieznaczną".
  My nie dysponujemy niestety, ale dysponują ci którzy się bez żadnych ograniczeń panoszą i rządzą na terenie Polski!!bez żadnego wpływu polskich władz zarówno cywilnych jak i wojskowych i nie podlegający pod żadną jurysdykcję polską.

  Poza tym...e no nie my już posiadamy broń nuklearną!tylko guzik od niej jest w innych kosmatych łapach!
  Jak trzeba będzie użyć na Kaliningrad np.,to może Najjaśniejszy prezydent dostani dostęp do guzika,i pozwolą mu chociaż raz wcisnąć, ucieszy się jak dziecko!!Będzie duma w narodzie , dali mu wcisnąć ło jejku...co za zaszczyt....
  Potem z Kornahauser i córcią wsiądą szybko w podstawiony samolot i jak zdążą to ulecą za ocean lub do ziomali na pustynię negew do domu, do rodziny.
  https://www.zerohedge.com/geopolitical/us-nukes-reportedly-delivered-poland
 • @SZS 12:31:37
  Wizja apokalipsy, oby ludzie w końcu się opamiętali.

  Miliardy bezbronnych ludzkich ofiar tylko dlatego że rządzącym psychopatom odbiło a przy tym nastąpi zmiana klimatu, i ci zbrodniarze którzy skazali świat na zagładę także zostaną unicestwieni.
 • @trojanka 13:36:44
  Tak jak ich poprzednicy przez Zaleszczyki ze złotem do Anglii.
  Pozostawiając naród na pastwę losu.
 • Czy ktoś uważa chińczyków za głupców ?
  "Należy pamiętać, że decyzja o obrabowaniu Chińskiej Republiki Ludowej z około 1,3 bln USD poprzez anulowanie amerykańskich obligacji - za pomocą pióra prezydenckiego - jest nie tylko ekonomiczna, ale także polityczna o nieprzewidzianych konsenkwencjach dla USA ze strony Chin."

  To więc ja pozwolę sobie zapytać.... czy ktoś wie ile Chińczycy nabrali kredytów w różnych bankach, pod zastaw amerykańskich papierów o znakomitym ratingu AAA ?

  Tak więc , jeśli już mowa o rabowaniu... to niech raczej amerykańce uważają by przypadkiem nie obrabowali... samych siebie :-DDD
 • @adam54 14:22:04
  "to niech raczej amerykańce uważają by przypadkiem nie obrabowali... samych siebie"
  I ta koncepcja jest najbardziej prawdopodobna.
  Jeśli ktoś myśli, że Chiny są głupie, to równa się z tymi, co myślą, że Rosja jest słaba...
 • @Stara Baba 07:21:06
  A moźe dlatego Murzyni umierają na koronawirus, bo się to opłaca i bo zastosowano złe metody leczenia?
  https://youtu.be/zN4SmapD7w0
  Może też masowo umierają starcy w hospicjach i domach opieki, podobnie jak np.31 osób w jednym z nich w Kanadzie w ciągu dwóch miesięcy, bo nikt nie zapewnia im nawet podstawowej opieki?
  https://youtu.be/9w6gFpyCXWU
 • @adam54 14:22:04
  //To więc ja pozwolę sobie zapytać.... czy ktoś wie ile Chińczycy nabrali kredytów w różnych bankach, pod zastaw amerykańskich papierów o znakomitym ratingu AAA ?

  Tak więc , jeśli już mowa o rabowaniu... to niech raczej amerykańce uważają by przypadkiem nie obrabowali... samych siebie//

  Sprawę już dawno wytłumaczył Autsajder na swoim blogu:
  https://businessoutsiderpl.wordpress.com

  Fragment jednego z artykułów:
  (linka do całości na dole)


  "Przenieśmy się zatem do stolicy chińskiego reżimu kilka lat wstecz i postawmy się na miejscu pana Xi leżącego na niebosiężnej kupie forsy, stanowiącej chińskie rezerwy walutowe, uciułane przez ostatnie lata monstrualnymi nadwyżkami handlowymi wypracowanymi krwawicą swoich poddanych. Po zdewastowaniu zachodniego systemu bankowego w roku 2008 chińscy mędrcy zrozumieli jednak, że posiadanie rezerw walutowych w postaci łatwopalnych materiałów to jak igranie z ogniem i czas zacząć myśleć co z tym wszystkim począć, nim ten system monetarny jakiego świat nie widział dobiegnie końca. Po rozpoczęciu monetyzacji długu przez zachodnich finansistów wnet podjęto decyzję o pozbyciu się długoterminowych papierów dłużnych na rzecz obligacji o krótkim terminie zapadalności, gdyż kitajce najwyraźniej uznali, że cały ten cyrk nie potrwa już dłużej niż żywotność 10-letnich papierów. Z którkoterminowymi papierami pole manewru jest większe, a i można z większym spokojem doczekać terminu ich wykupu po cenie nominalnej, aniżeli próbować sprzedawać na rynku wtórnym ze stratą papiery 10- czy 30-letnie. Tym samym podmianka została przyklepana przez FED, czemu standardowo nadano jakąś ładnie brzmiącą nazwę. No dobra, myślą sobie kitajce, ale co dalej robimy z tym całym papierem? No a czemu w istocie służą pieniądze? Idziemy na zakupy!

  Nie sposób zrobić szczegółowego zestawienia chińskich sprawunków jakie na całym świecie przez lata zostały dokonane z wykorzystaniem raptem części rezerw walutowych. Nie ma jednak lepszego miejsca do wydawania pachnących dolarów jak właśnie Imperium Wolności. Tym samym chińskie holdingi, konsorcja i inne konglomeraty napędzają rynek mieszkaniowy, kupują masowo nieruchomości komercyjne, a nawet całe porty i to nie tylko ulokowane na brzegach Pacyfiku, by wspomnieć tu choćby o Bostonie, czy Houston i Miami. Tym sposobem, błyskotliwi i wszechstronnie wykształceni Amerykanie, zbyt zajęci wierzeniem w potęgę swojej gospodarki, o czym nieustannie byli rzetelnie informowani przez swoje wiarygodne media, nawet nie zauważyli kiedy to Azjaci bez zbędnego rozgłosu weszli w posiadanie strategicznej amerykańskiej infrastruktury. O miliardach, za które kupowana jest Ameryka słyszał pewnie niejeden z Czytelników:


  chociaż tajemnicą poliszynela wciąż pozostaje, że kitajce kontrolują nawet 1/4 nieruchomości komercyjnych w niemal wszystkich większych amerykańskich miastach.

  Jednym z bardziej udanych zakupów dokonanych przez Azjatów, było nabycie po cenie promocyjnej siedziby JP Morguen, 1 Chase Plaza w Nowym Jorku. Dla mniej zorientowanych w topografii miasta, Autsajder szkicuje plan sytuacyjny, gdzie czerwoną pinezką oznaczono chiński nabytek:one chase

  O ile jeszcze kontekst nabycia 1 Chase Plaza zostanie być może w swoim czasie nakreślony przez autora, to niniejszym Autsajder odcina się od spekulacji dotyczących bliskości owego wieżowca z jednym z kluczowych centrów zawiadowczych anglosaskich bankowców, że tam niby jakieś złoto czy coś. À propos rezerw złota i amerykańskich obligacji chętnie skupowanych przez traderów FRBNY, należy się w tym miejscu mała dygresja w dygresji: wiara w prawdziwość danych liczbowych serwowanych przez Departament Skarbu US odnośnie ilości papierów dłużnych będących w posiadaniu podmiotów zagranicznych jest jeszcze bardziej naiwna od wiary w amerykańskie rezerwy złota. Z kolei wiara w istnienie 8000 ton amerykańskiego żółtego metalu jest jeszcze bardziej naiwna od wiary w istnienie wróżki-zębuszki. Innymi słowy, bilion $$ amerykańskiego długu w posiadaniu chińskiego reżimu należy traktować „z przymrużeniem oka”, wszak pan Pan doskonale rozumie, że odcinanie kuponów 2,5% od wysoce toksycznych aktywów może nie być grą wartą zachodu.

  No dobrze, a co z tymi chińskimi zakupami ma wspólnego Wells Fraudo? Otóż kitajce z czasem dostrzegli w nim idealnego kandydata na utworzenie z jego pomocą swoistego zakładu przetwórstwa odpadów w operacji, która świat finansowej rozgrywki między chińskimi a anglosaskimi bankowcami zamieniła niemalże w kabaret. Sytuacja przedstawia się następująco: chiński reżim dysponuje górą amerykańskich papierów dłużnych, z kolei chińskie instytucje są zainteresowane nabyciem nieruchomości czy rozkręceniem biznesu, szczególnie na zachodnim wybrzeżu US. Wells Fraudo jest jednym z największych banków US, a przy tym niekwestionowanym liderem na polu kredytów mieszkaniowych i komercyjnych. Tak się również śmiesznie składa, że kwatera główna, ulokowana przy Montgomery Street w San Francisco, jest dosłownie rzut beretem od lokalnego Chinatown, z którego kitajce za interesami z WFC mogą chodzić nawet na piechotę. Jakie to interesy? Proste niczym budowa cepa: kitajce kupują Amerykę za pieniądze, które pożyczają w oddziałach Wells Fraudo. Co stanowi zabezpieczenie tych pożyczek? Naturalnie pierwszorzędne aktywa finansowe o najwyższej płynności w postaci amerykańskich obligacji skarbowych. Tym sposobem Wells Fraudo przez lata został nafutrowany grubymi miliardami papierów dłużnych US, za które kitajce kupują na zachodnim wybrzeżu co tam sobie chcą. Takie praktyki jednak nie są mile widziane przez zawiadowców ze wschodniego wybrzeża, którzy zaraz chwytają za telefon, by zrugać bankowców WFC za te nikczemne praktyki. W odpowiedzi uzyskują mniej więcej coś takiego: „Czy mamy przez to rozumieć, że powinniśmy uchylać się od przyjmowania w zastaw najbezpieczniejszych w świecie aktywów, murowanych instrumentów finansowych o świetlistym ratingu AAA gwarantowanych przez nasz rząd?”. Po czym zapada niezręczne milczenie, gdyż obie strony dobrze wiedzą, że żaden amerykański bank nie może odmówić takiego procederu.

  Tym sposobem Wells Fraudo stał się największym chińskim bankiem inwestycyjnym w obrębie amerykańskiego systemu bankowego, który to bank z powodzeniem jest wykorzystywany do przejmowania amerykańskich nieruchomości za długi i tym samym staje na pierwszej linii frontu amerykańsko-chińskiej wojny finansowej. Nietrudno zatem sobie wyobrazić, iż w przypadku chęci eskalacji tego konfliktu ze strony anglosaskich bankowców, w pewnym momencie gdzieś na wschodnim wybrzeżu paść może rozkaz: „Złamać złamasów!” , [...]"

  https://businessoutsiderpl.wordpress.com/2019/02/22/wells-fargo-new-century-2-0/
 • @Kmieć 14:58:17
  Tam dzięki link który tu Pan umiescił znalazłem ciekawą informację o błędach popełnianych przez bank na nie korzyść klientów.

  Ze zacytuję.
  " w ogromnym raporcie finansowym Wells Fargo & Co. (WFC) - Get Report przyznaje się do ogromnego błędu: bank spowodował, że setki klientów w wyniku wykluczenia utraciły domy, a setki innych straciło pożyczki z powodu „obliczeń” „błędnych.

  W ujawnieniu gigant bankowy powiedział, że „przegląd wewnętrzny” narzędzia wykorzystywanego do gwarantowania modyfikacji kredytu hipotecznego wykazał „błąd obliczeniowy” związany z opłatami prawników z tytułu egzekucji już w 2010 r. Po pierwszej kontroli w 2015 r. Znaleziono błąd, wprowadzono nowe kontrole, ale później wykryto kolejny błąd.

  „Błędy te spowodowały zawyżenie opłat dla prawników” - powiedział Wells Fargo, które posłużyły do ​​ustalenia, czy klienci kwalifikują się do modyfikacji kredytu hipotecznego lub planów spłaty zgodnie z wymogami rządowymi.

  „W wyniku tych błędów, wziętych razem i podlegających ostatecznej walidacji, około 870 klientów nieprawidłowo odmówiono modyfikacji pożyczki lub nie zaoferowano jej modyfikacji lub planu spłaty w przypadkach, w których w innym przypadku kwalifikowaliby się. W około 545 takich przypadków , po odrzuceniu modyfikacji pożyczki lub uznaniu klienta za niekwalifikującego się do zaoferowania modyfikacji lub spłaty kredytu, wykluczenie zostało zakończone. ”

  „Bardzo nam przykro, że wystąpiły te błędy”, powiedział rzecznik Wells Fargo, Tom Goyda, powiedział TheStreet, dodając, że bank nie twierdzi, że wykluczenia były błędne.

  „Zidentyfikowane błędy doprowadziły do ​​niewłaściwej odmowy modyfikacji, ale same wykluczenia niekoniecznie były niewłaściwe. Około 545 klientów ostatecznie poszło na sprzedaż wykluczenia po tym, jak wystąpiły błędy, ale wszyscy klienci objęci wykluczeniem byli objęci wykluczeniem przed rozpatrywanymi modyfikacji a wielu było w stanie uniknąć wykluczenia. Tak więc najprostszym sposobem opisania sytuacji jest proste stwierdzenie faktyczne - że klientom odmówiono modyfikacji błędu i ostatecznie stracili swoje domy z powodu wykluczenia."

  I co z tego że banksterom jest bardzo przykro ?

  Zrujowali ludziom życie a im, banksterom jest tylko przykro !
 • all
  dzisiaj podano
  Chiny w odpowiedzi na ataki ze strony Stanów Zjednoczonych poinformowały o rozpoczęciu testów nowej waluty cyfrowej, która w przyszłości będzie w stanie „odłączyć” je od dolara.

  W ten sposób Chiny chcą stworzyć własny system walutowy. Nie ma na razie oficjalnego harmonogramu wprowadzenia nowej cyberwaluty, jednak ostatnio Centralny Bank Chin przyspieszył rozwój elektronicznego juana.

  Chiński juan.
  © AFP 2020 / PETER PARKS
  Chiny: Juan będzie światową walutą
 • all
  jeszcze jedna wazna informacja moim zdaniem podana dzisiaj na stronie Business outsidera do przeczytania , a dotyczaca orzeczenia niemieckiego trybunalu konstytucyjnego .
  celowo nie wklejam , moze ktos przy okazji zapozna sie z innymi tematami z tej strony
  to wszystko jest wojna , narazie w innym wymiarze
  pozdrawiam
 • @Kmieć 14:58:17
  Znaczy się... chińczyki, jeszcze trochę będą mogli powiedzieć amerykańcom....

  "Wasze ulice, nasze kamienice" :-)
 • 5+
  Na razie Chiny zadały pytanie USA, co robią amerykańskie bio laboratoria w krajach byłego ZSRR w tym kilka na Ukrainie. Czekają cierpliwie na odpowiedź.
 • @adam54 16:37:00
  Dokładnie tak.

  Z tego też powodu ja wątpię w wojnę, nazwijmy to, konwencjonalną między Chinami a USA.
  Poza tym, żeby taką wojnę prowadzić, to USA musiałby mieć czym.
  A nie ma.
  Lotniskowce są dobre do demokratyzowania małych, bezbronnych państw.
  Do prawdziwej wojny się nie nadają, bo jak się zbliżą do Azji, to im może na pokład spaść jakiś "Kindżał" wystrzelony z Morza Kaspijskiego, czy z okolic Władywostoku, i po lotniskowcu...

  Arsenał atomowy, w sensie termojądrowy, najprawdopodobniej w Muryce już nie istnieje, z powodu tego, że paliwo w takich głowicach trzeba odświeżać, a USA straciło know-how.
  Pozostały im z tych głowic jedynie klasyczne zapalniki atomowe (jak w bomba z Hiroszimy).

  Oni już nawet nie są w stanie przywrócić demokracji w Wenezueli, a nawet postawić do pionu swoje najcenniejsze pacynki z Arabii Saudyjskiej, która była fundamentem trwania petrodolara.
  Arabia ropę już od dawna sprzedaje na giełdzie chińskiej za juany.
  Przypominam, że za handlowanie ropą w euro walucie Saddam Husain zapłacił głową, a Irak został zrównany z ziemią.

  USA już nie ma. Dolar jeszcze(!) się trochę trzyma w krajach kochających demokrację, jak III RyPy, siłą inercji, i wiarą w dolara.
  Tyle że to już nie potrwa długo. Bo co można kupić za walutę, jeśli sprzedający nie będzie jej chciał przyjąć.
  A sprzedającym są Chiny. Produkują WSZYSTKO. A oni już nie chcą przyjmować w rozliczeniu $zekli...

  Na koniec jeszcze jeden cytat z niedawnego "tłita" Autsajdera:

  "Irak, Kuwejt i Emiraty idą w ślady saud. koncernu ARAMCO i obniżają ceny ropy w dostawach do Azji.

  Tłumacząc na język ludzki: "Skośnoocy dostają upust, bo za ropę płacą nam czymś innym niż dolarami, których już więcej nie chcemy.""

  https://twitter.com/PlOutsider/status/1250526010015170560
 • @Alfax 22:17:09
  Tłumacz google:
  Prezydent Wenezueli, Nicolás Maduro, ujawnił w poniedziałek szczegóły na temat morskiej zbrojnej inwazji, która miała na celu destabilizację narodu Ameryki Południowej, potępił także udział rządu Kolumbii i prezydenta USA Donalda Trumpa w aktach terrorystycznych.
  „Przygotowywany jest atak terrorystyczny przeciwko Wenezueli z Kolumbii ... Rząd Stanów Zjednoczonych (USA) postanowił wykorzystać czas pandemii na atak terrorystyczny, aby wypełnić nasz kraj przemocą i uzasadnić kolejną eskalację wojskową - powiedziała głowa państwa.

  Prezydent zapewnił, że przed tragedią humanitarną co do Covid-19. Stany Zjednoczone starają się odwrócić uwagę opinii publicznej, atakując Wenezuelę, „są to strategiczne działania Waszyngtonu mające na celu odwrócenie uwagi od zarazy. Robienie tego w środku pandemii jest przestępstwem”, dodał.
  https://www.telesurtv.net/news/venezuela-maduro-detencion-terroristas-incursion-armada-20200504-0047.html?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=twitter&utm_source=socialnetwork
 • @lorenco 17:27:32
  Krótkie wideo złapanych w Wenezueli murykańskich najemników, plus w komentarzach dodatkowe informacje:

  https://twitter.com/camilateleSUR/status/1257491295947415553
 • @lorenco 17:27:32
  Tak to okrutna prawda. Władze Curaçao odmówiły swoich lotnisk w celu użycia ich przez amerykańskie lotnictwo by mogło zaatskować Wenezuelę.

  Pomoc Rosji i gwarancje dla Wenezueli.

  https://www.m.pch24.pl/rosja-gwarantuje-wenezueli-bezpieczenstwo--stany-zjednoczone-groza-sankcjami,70219,i.html
 • @lorenco 17:27:32
  Tu jest link który zamiesciła @Trojanka.

  https://mobile.twitter.com/camilateleSUR

  Pozdrawiam
 • Kiedy czarci pomiot
  mógłby rozpętać gorącą wojnę pomiędzy np. USA a Chinami czy Rosją?
  Ano wtedy, kiedy jego V kolumny wywijałyby bez reszty tymi krajami.
  USA i Rosją wywijają bez reszty ale Chinami już nie do końca. Chiny i USA są w swoistym klinczu - gdzie jego fundamentem jest globalizm. Nie może jeden drugiemu zrobić kuku aby samemu nie oberwać. Jest jednak różnica - społeczeństwo USA jest poddane demoralizacji - co się objawia generowaniem tam szalonego, wściekłego - lewactwa. W chinach nie ma takiego zjawiska.
  Wniosek?
  Chiny nie muszą nic robić w kierunku osłabienia USA - bo to już następuję od wewnątrz - czynione przez rodzimy, czarci pomiot.
 • @Alfax 17:42:04
  No Trump się wypowiedział, że ten atak na Wenezuelę nie ma nic wspólnego z jego rządem. Nie udał się, zatem wierzyć, czy nie wierzyć Trumpowi?
 • @lorenco 18:10:13
  Nie dam złamanego centa, Trump is lying like a ... fox :))
 • @demonkracja 18:07:00
  Też uważam że skonczy się na poszczekiwaniu American dog, wuw, wuw wuw :). I dalej bedą handlować.
 • @lorenco 18:10:13
  Tu jest film o aresztowaniu Amerykanów biorących udział w inwazji.
  11 godzin temu.


  https://m.youtube.com/watch?v=o8p5wzVsqP4
 • @lorenco 18:10:13
  Prezydent Maduro o dywersji


  https://m.youtube.com/watch?v=csDqvqsmMcM
 • @Kmieć 17:35:49
  Prezydent Nicolás Maduro z Wenezueli powiedział w poniedziałek, że dwóch obywateli Stanów Zjednoczonych było wśród 13 „terrorystów” pojmanych przez władze w związku z tym, co urzędnicy nazwali nieudanym spiskiem mającym na celu inwazję na kraj i obalenie jego rządu.

  Reuters poinformował, że w programie telewizyjnym prezydent Maduro pokazał, paszporty i inne dowody tożsamości Airana Berry'ego i Luke'a Denmana, których opisał jako pracowników Silvercorp, firmy ochroniarskiej z Florydy.

  Właściciel Silvercorp, Jordan Goudreau, emerytowany Green Beret i emerytowany kapitan armii Wenezueli, Javier Nieto, powiedział w wideo opublikowanym w mediach społecznościowych, że „Operację Gedeon” z powodzeniem uruchomiła „głęboko w sercu Caracas”. dodał, że inne uzbrojone komórki zostały aktywowane w całym kraju.

  Odpowiedź władz była, " Nie było żadnych dowodów walki w Caracas ani w innym miejscu w Wenezueli po ataku, który według rządu został odparty.

  Prezydrent Maduro i jego urzędnicy potępili dziesiątki prób zamachu stanu w ostatnich latach, ponieważ gospodarka pogrążyła się w kryzysie, a miliony Wenezuelczyków uciekły z kraju. Niektóre twierdzenia okazały się później prawdziwe, a inne nigdy nie zostały niezależnie zweryfikowane.

  Kay Denman, matka jednego z pojmanych Amerykanów, powiedziała The Associated Press, że ostatni raz usłyszała od swojego syna kilka tygodni temu, kiedy napisał do niej wiadomość z nieujawnionego miejsca z pytaniem, jak sobie radzi z pandemią koronawirusa. Powiedziała, że ​​nigdy nie słyszała, by jej syn rozmawiał o Wenezueli i dowiedziała się o jego możliwym schwytaniu, kiedy zadzwonili jego przyjaciele, kiedy zobaczyli raporty w mediach społecznościowych.

  Bandytom z USA czyhających na ropę Wenezueli swędzą złodziejskie łapska, tym razem zostały utrącone.
 • @Wican 11:49:07
  Przeciez wiekszosc produkcji jest dawno przeniesiona z Chin do Wietnamu, Kombodzy unych krajow azjatyckich i ameryki poludniowej.
 • @Monaco 12:17:39
  Panie Monaco 5+++ za komentarz!!!
 • Racja
  Ogólna światowa kasata długów nie jest głupim pomysłem
 • @K54 04:37:15
  Czy aby większość. To bardziej zaawansowane, to jednak w Chinach. Doskonale wykstzałcone społeczeństwo

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej