Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
114 postów 1792 komentarze

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐ ◇ ⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka meryt

O Rosji o Polsce o USA i o świecie. Koronawirus i kryzys.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Koronawirusa w Rosji w Polsce w USA i na świecie. Kryzys.

  Angielska prasa zawsze pisała paskudne rzeczy na temat Rosji - zauważa Vadim Truchaczew, profesor nadzwyczajny na wydziale zagranicznych studiów regionalnych i polityki zagranicznej Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Humanitarnego.

Ludzie w brytyjskim kierownictwie mogli zamówić materiał. A ponieważ sami angielscy dziennikarze przy pierwszej okazji są gotowi napisać paskudne rzeczy na temat Rosji to antyrosyjska machina kręci się na sto dwa... .

Angielscy autorzy negatywnych informacji o Rosji i spekukanci twierdzą, że istniej prawdopodobieństwo że ze względu na sytuację z Covid-19 i gospodarczymi problemami opozycja przeciwko Putinowi wzrośnie, że zagrozi to przyszłości Putina. Ale poważni obserwatorzy uważają że szanse na to są nikłe; " Rosjanie wykazali się juź wielokrotnie niezwykłą zdolnością do radzenia sobie z trudnościami ”.

 Obserwacje... . ■ A jak faktycznie jest i dlaczego ? .

Trzeba tutaj zastrzec, że ta tak często w Wielkiej Brytanii i innych państwach na Zachodzie  eksponowana opozycja wobec Putina oznacza tylko prozachodnią opozycję liberalną, a nie komunistów czy rosyjskich nacjonalistów którzy są takze w opozycji w samej Rosji do Putina ale nigdy nie zdradzą interesy Rosji i nie zrezygnują z suwerenności .
Tak naprawdę ta liberalna opozycja nie zintensyfikuje się mimo, że program Putina nie spełnia wszystkich potrzeb większości rosyjskich obywateli. A forsowana przez liberałów gotowość do rezygnacji z narodowych interesów zrazi nawet tych rosyjskich konsekwentnych krytyków Putina dla których suwerenność Rosji nie podlega dyskusji.

I nie trzeba przypominać, że prozachodnia opozycja jest utożsamiana w oczach Rosjan średniego i starszego pokolenia z tragicznym czasem lat 90tych, a powrót tamtego okresu Rosjanie widzą tylko w koszmarnym strasznym śnie.

Na szczęście ze strony prezydenta Putina jest czyniona próba zmiany zasad, aby mógł ubiegać się o reelekcję w 2024 r.,To ma na celu powstrzymanie sprzedajnych "elit" i ich niszczących manewrów dotyczacych suwerenności Rosji.  A siły bezpieczeństwa, które uważają Putina za gwaranta suwerenności Rosji, będą monitorować oznaki osłabienia jego władzy.

Czy sprzedajne "elity" powinny bać się Putina?

Putinowi zależy by pokazać, że nie jest przelotną „ figurą ”, ale tak naprawdę jako głowa państwa.wszystko kontroluje.Putin potrzebuje realizacji swoich poleceń i oczywiście potrzebuje gwarancji na okres postprezydencki.

Czy ze względu obecnego kryzysu Rosja może opuścić Syrię ? lub pozostawić  bez pomocy Donbas ?.

Myslę że nie i to z wielu powodów. Trwała obecność Rosji w Syrii i udzielana pomoc tym młodym republikom DRL i ŁRL dotyczy nie tylko wizji Putina ale każdego następnego prezydenta Rosji. Ponieważ ze względów strategicznych Rosja nie będzie mogła porzucić w rzeczywistości rosyjskiego Donbasu oraz Syrii której niezależność od Zachodu jest dla Rosji bardzo ważnym strategicznym celem uniemożliwiającym całkowite podporządkowanie Bliskiego Wschodu właśnie Stanom Zjednoczonym.

Poza tym żaden prezydent nie będzie chciał utracić wpływu na Ukraine. Dlatego nawet w złej sytuacji gospodarczej Rosja nie zapomni o tym, biorąc pod uwagę ilość powiązań związanych między tymi narodami a przede wszystkim wspólną łączącą ich historie i przelaną wspólną braterską krew między innymi w Wielkiej Wojnie Ojczyznianej. Ukraina nigdy nie będzie zwykłym sąsiadem dla Rosji i co do tego na Zachodzie nie powinno być pod tym względem żadnych złudzeń.

Zachodnie media często stają się zakładnikami własnych obrazów.

Właśnie zachodnie media, regularnie umieszczając Władimira Putina na okładkach swoich publikacji, stworzyły wizerunek rosyjskiego prezydenta jako błyskotliwego taktyka polityki zagranicznej, który regularnie pokonuje swoich zachodnich odpowiedników.

A teraz w czasie  kryzysu Corona-19 i spadku cen za ropę, te same zachodnie media próbują obalić ten obraz, w celu osłabienia wizerunku Putina choć nie ma to większego sensu, ponieważ kryzys naftowy w żadnym wypadku nie będzie w stanie przekreślić w oczach Rosjan na przykład, zwycięstwa Rosji w Syrii, a także udanej operacji krymskiej i pokojowego powrotu Krymu do macierzy do Rosji.  Warto też wsponieć o Syrii że w 2015 r. cały świat dawał rządom Assada dosłownie kilka dni, a w 2020 r. Baszar Assad z udziałem rosyjskich sił powietrznych i ogólnej pomocy militarnej kontroluje prawie całe terytorium kraju.

F.Times nazywa kryzys naftowy katastrofą ...

Kryzys naftowy, który Rosja wywołała wyjściem z OPEC +, nie zmienił znacząco sytuacji na rynku, ponieważ ta pandemia w każdym razie unieważniłaby te wysokie notowania cen ropy. Nawet gdyby Rosja nie wycofała się z porozumienia w marcu, to i tak po wybuchu globalnej pandemii wszyscy importerzy ropy musieliby kilkakrotnie zmniejszyć zakupy, na co główni producenci nie byli gotowi. I nawet teraz, kiedy koronawirus pchnął te kraje do zawarcia nowej umowy, ceny ropy nadal są bardzo niskie. Aby podnieść ceny, konieczne jest dalsze ograniczenie produkcji. Wojna cenowa, którą Rosja i Arabia Saudyjska prowadziły przez półtora miesiąca, miała większy wpływ na tempo spadku cen niż na trend nadwyżki ropy na rynkach.

Do gry o stawkę zaangażowano koronawirusa. A na niego tak na prawdę nikt nie był przygotowany....

Skala pandemii koronawirusa, z którą zmaga się obecnie Federacja Rosyjska okazała się bardzo poważna. Rosję w pewnym stopniu ratuje szczęście, ponieważ koronawirus wykazuje niską śmiertelność w krajach Europy Wschodniej, w których stosuje się masowe szczepienia przeciw gruźlicy. (Klimatyczne uwarunkowania). 

By porównać tylko z Polską do ilości ludności w Polsce liczacej 38 milionów mieszkanców to zmarłych w Polsce było ponad 600 osób a do ilości mieszkańców w Rosji 146 milionów gdzie zmarłych ponad 1070, to porównując  w procentach, jest wyraźnie widać że w PL mamy 0,00165 % zmarłych a w ROS jest to 0,000725 % na korzyść Rosji.

W Stanach Zjednoczonych, gdzie liczba infekcji przekroczyła już milion osób, a liczba zgonów wynosi ponad sześćdziesiąt tysięcy. Wskaźnik zmarłych jest 0,02 %  dużo wyższy niż w Polsce. Tak ogromna ilość chorych i zmarłych ma związek ze źle zorganizowaną opieką zdrowotną i bardzo wysokimi kosztami dotyczącymi ewentualnej pomocy medycznej.

W Rosji popełniono na początku błąd gdyż zwlekano zbyt długo a w chwili obecnej  sytuacja jest dynamiczna.

 

A u nas w Polsce ? 
 

To samo dotyczy Polski i reżimu pisowskiego który popełnił i popełnia ciagle błędy i wydaje często nielogiczne ograniczania nam obywatelom a sam nie stosuje się do nich.  

Musimy nauczyć się żyć w tak trudnych warunkach epidemiologicznych. I rząd musi dać nam spokój z tą bezprawną  i niepotrzebną kontrolą nad obywatelami, którzy wychodzą na nieszkodliwe spacery czy  jogging.

Przy tak ogromnym wzroście liczby ludzi pozbawionych normalnego funkcjonowania i sparaliżowanych zakładów pracy, firm i bezrobotnych rząd powinien podjąć kroki w celu liberalizacji całej sfery gospodarczej długie zwolnienia podatkowe, zniesienie wielu ograniczeń i przepisów, uproszczenie procedur rejestracji osób prawnych. Ludzie powinni móc rozpocząć pracę tak szybko i prosto, jak to możliwe, aby przywrócić utracone miejsca pracy i tworzyć nowe. Rozwiązanie problemu bezrobocia będzie jednym z najważniejszych w ożywieniu gospodarki.

Powracając na temat związany z Rosją. Jakie bedą polityczne konsekwencje epidemii ?

Polityczne konsekwencje koronawirusa nie pojawią się w krótkim okresie, ponieważ poza głosowaniem konstytucyjnym w Rosji nie planuje się innych plebiscytów w najbliższej przyszłości.W obrębie elity wyraźnie wystąpił konflikt między różnymi grupami. Przede wszystkim jest wzrost wpływów Siergieja Sobianina. Teraz w rosyjskiej telewizji widać, jak oficjalni mówcy podejmują debatę publiczną, krytykując się nawzajem. Senator Andrei Klishas nieustannie krytykuje Siergieja Sobianina. Siergiej Sobianin z kolei krytykuje bierność rządu.

Pozostaje pytanie, a co z polityką zagraniczną po koronawirusie ?

Na arenie polityki zagranicznej Rosja, podobnie jak inni ważni gracze na świecie, w pewnym stopniu ograniczy swoją działalność. Nie oznacza to jednak, że Rosja na przykład opuści Syrię. Jeśli weźmiemy pod uwagę Donbas, to rozwiązanie tego problemu zostanie odłożone na inny czas. W Libii generał Khalifa Haftar skorzystał z globalnej pandemii i umocnił swoją pozycję, ogłaszając się jedynym władcą kraju.

Ten krok jest raczej niekorzystny dla Moskwy, ponieważ ostatnio Rosja działała jako wyłączny mediator w negocjacjach między Khalifą Haftarem a Faizem Sarajem, stając się ważnym krajem, który był w stanie zmusić strony do dialogu. Rosja skrytykowała obie strony, nie wspierając publicznie żadnej z nich.

Libijskie wydarzenia pokazują, że globalna pandemia może doprowadzić do zwiększenia roli regionalnych przedstawicieli sił w konfliktach na tle tymczasowej bierności światowych mocarstw.

 

 

 

KOMENTARZE

 • Bardzo ciekawa analiza.
  Po klęsce planów jakie USA miały na Bliskim wschodzie wyszło, że chodziło o budowę gazociągów z Iraku i innch arabskich złoż przez Syrię do Morza Śródziemnego a potem do Europy poludniowej i tym samy zablokowanie i wyparcie Rosji z Europy. Stąd Rosja jest w Syrii nie z powodów ideologicznych, ale w obronie własnych interesów.

  Takie stanowisko rozumie Erdogan, który ma problemy z Asadem, a nie ma problemów z Putinem w Syrii, bo Putin w Syrii broni własnych interesów, które tylko przez przypadek są zbieżne z interesami Assada.

  Podobna sytuacja jest w Libii, gdzie za czasow Kadaffiego Rosja miała umowy i inwestycje i teraz jej związki z generałem Haftarem maja charakter biznesowy, a nie ideologiczny.

  Co do Ukrainy i Donbasu, to jest jeszcze więcej Ukrainy prorosyjskiej. Jest jeszcze Charków i Odessa. I przyznanie jakichkolwiek przywilejów autonomii Donbasowi rozwali całą Ukrainę, bo inne kawałki będą chciały takich samych praw, np. wegierskie Zakarpacie.
  Rosjanie w Ukrainie dostają rosyjskie paszporty.
  https://www.bbc.com/ukrainian/news-russian-48132134
 • USA
  Sytuacja jest w USA nie do pozazdroszczenia. Ponad 63 tyś.zmarło,a bezrobocie przekroczyło 20 %. To jest okolo 30 milionów bezrobotnych w USA. Z tym że jest ich z pewnością dużo więcej.

  Ktoś musi za to odpowiadać.

  Salution ✔
 • Tak - nikt nie powiedział, że
  na ukoronowanym świrusie wszystkie państwa świata zoperuje się według tego samego schematu. Prawdopodobnie scenariusz został napisany dla każdego liczącego się gracza z osobna.
  Wniosek?
  Nie zapominajmy, że globalizacja jest faktem - czego dowodem jest świrusowa akcja o wymiarze globalnym - więc nawet czy to Rosja czy to USrahell - też musi podrygiwać w takt tej samej orkiestry.
 • @Anna-PK 05:18:35
  Gdy zniknie największa siła globalnego terroryzmu to przyjdzie czas na naprawę świata... mam nadzieję że w kierunku pokojowego współistnienia i rozwoju a nie na dotychczasowych zasadach dzikiej rywalizacji zmierzającej do opanowania władzy nad światem.

  Likwidacja głodu, bezrobocia, ubóstwa ..oraz podniesienie poziomu edukacji i opieki zdrowotnej...a wszystko w środowisku ekologicznym nie zdewastowany rabunkową pogonią za zyskiem i bogactwem...

  Ludziom do szczęścia nic więcej nie potrzeba... a tych kilku świrów którym do szczęścia potrzeba władzy na ludźmi ..trzeba się pozbyć politycznie i finansowo (bo bogactwo to droga do władzy na bogactwie rosną rządne władzy świry). Pisząc bogactwo mam na myśli poziom miliardów a nie milionów dzisiejszych dolarów.
  Świat zidiociał za sprawą świrów dysponujących miliardami którzy chcą zarządzać światem...
  To poważny błąd systemowy... zresztą ciągniony z mroków historii gdzie Cesarzowie, Carowie, Królowie byli odpowiednikami dzisiejszych miliarderów....różnica tylko taka że oni rządzili jawnie pod własnym nazwiskiem a dzisiejsi miliarderzy usiłują robić to samo zza pleców swoich marionetek (ładnych, pyskatych ale głupich).

  Milioner tak (z własnej pracy a nie z pracy niewolniczej innych).. miliarder nie... bo to zagrożenie dla całego państwa a za chwilę dla świata.
 • Na wschód od rzeki Bug jest RUŚ !
  Tylko żydzi w Polsce na rozkaz żydów z USA wciskają nogi między drzwi by Ruś PODZIELIĆ !!!!

  Polacy Słowianie ! interes Polski jest nie wtrącanie się w waśnie Rusinów
  interes Polski jest dobre stosunki z każdym państwem i rozwijać eksport te chłonne rynki z korzyścią obopólną !

  Niestety mamy żydów władzy i to oni robią wszystko by nastała wieczna wrogość miedzy Rosja a Polską !!!

  TO żydowska polityka Morawieckiego Dudy PIS i innych żydów z rządów i żydów z opozycji szkodzić Polsce Rosji w interesie światowego rządu żydów !

  Słowianie łączmy się w NEOSLAWIZM !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach
 • @Oscar 09:06:22
  Tytuł miał być taki
  " Obecnie Putin i Xi czekają na samoistny upadek globalnego terrorysty" czyli na upadek USA w trybie zapaści gospodarcze i rewolucji najpewniej antykapitalistycznej i anty liberalnej czyli socjalistycznej.

  Gdy globalny terrorysta upadnie ...straci możliwości terroryzowania świata to nadejdzie czas na naprawę świata..
  Mniejsi terroryści (UE, NATO) nie zagrażają tak światu ..ich ucywilizować się da już łatwo... zresztą są tchórzliwi i "położą uszy" po sobie...
  ale dla bezpieczeństwa ich też warto systemowo ucywilizować (oduczyć kolonializmu i grabieży zasobów innych Narodów).
 • @Oscar 09:13:11
  ... a przede wszystkim wykastrować z ukrytych "elyt" posiadających gigantyczne majątki... sprowadzając ich do poziomu normalnych milionerów ... w trybie nacjonalizacji latyfundiów gruntowych oraz koncernów...
 • @Autor
  "Trwała obecność Rosji w Syrii i udzielana pomoc tym młodym republikom DRL i ŁRL dotyczy nie tylko wizji Putina ale każdego następnego prezydenta Rosji. Ponieważ ze względów strategicznych Rosja nie będzie mogła porzucić w rzeczywistości rosyjskiego Donbasu oraz Syrii której niezależność od Zachodu jest dla Rosji bardzo ważnym strategicznym celem...". -
  --- To jest oczywiste. Zachód wykorzystał już słabość Rosji i rozwalił Jugosławię, a także armia USA oraz NATO przesunęły się - wbrew umowom - do wschodnich granic Polski i do krajów nadbałtyckich.

  "... rząd musi dać nam spokój z tą bezprawną i niepotrzebną kontrolą nad obywatelami, którzy wychodzą na nieszkodliwe spacery czy jogging". -
  --- Oby jak najszybciej. Przede wszystkim wrócić do pełnej działalności produkcyjnej i mieć możliwość chodzenia bez kagańca na twarzy, bo to ludziom bardziej szkodzi niż pomaga.
 • @Oscar 09:18:22
  "... a przede wszystkim wykastrować z ukrytych "elyt" posiadających gigantyczne majątki... sprowadzając ich do poziomu normalnych milionerów ... w trybie nacjonalizacji latyfundiów gruntowych oraz koncernów...". -

  --- To się wydaje oczywiste, ale szermujmy takimi hasłami, a nazwą nas komunistami :)
 • "nieszkodliwy jogging"
  Bardzo szkodliwy, po pierwsze, niszczy język polski, ja za młodu chodziłem pobiegać,

  po drugie, taki "jog", nawet jak ma maskę, to i tak tryska aerozolem na wszystkie strony, a wielu z nich spuszcza maskę na brodę. Biegnie taki, i "pluje" na przechodniów.

  To taki nowy styl zachowania. Na spacerowiczów też się dobrze pluje z roweru.
 • @zygmuntbialas 10:09:52
  I jak tu z Panem się nie zgodzić?

  Były zawarte umowy, że po wycofaniu się ZSRR z Niemiec (DDR),
  NATO nie przyłączy Polski i bałtyckich republik i nie założy w krajach byłego Paktu Warszawskiego baz.
  Wszystkie umowy USA pogwałciło i oskarża kłamliwie Rosję o agresję.
  Tak urabiają cały świat.

  Salution :)))) ✔
 • //Angielska prasa zawsze
  pisała paskudne rzeczy na temat Rosji - zauważa Vadim Truchaczew, profesor//

  Ta prawidłowość ujęta jest we frazie "Angielka paskudzi" ( w znaczeniu "angielka obsrywa).
  Fraza powstała w XIX w https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BD%D0%B3%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B0_%D0%B3%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D1%82
  i jak pokazuje teraźniejszość wyraża głęboką geopolityczną prawdę.


  //I nie trzeba przypominać, że prozachodnia opozycja jest utożsamiana w oczach Rosjan średniego i starszego pokolenia z tragicznym czasem lat 90tych, a powrót tamtego okresu Rosjanie widzą tylko w koszmarnym strasznym śnie. //

  Z prozachodnią opozycją sprawa jest jasna ale co z opozycją która niby to deklaruje nacjonalistyczne poglądy a gotowa działać ramię w ramię z liberastami? Można sobie wyobrazić coś bardziej nieprawdopodobnego niż:monarchista,komunista,liberał,przedstawiciele LGBT w jednym szeregu?
  A przecież tak było.Zimą przełomu 2011/2013 właśnie tak się zdarzyło.
  Zdarzyło się już jesienią i zimą 1916/1917 ale można byłoby pomyśleć:wyjątkowa sytuacja,front,dywersja na tyłach itd.
  Ale sytuacja powtórzyła się wedle tego samego scenariusza w 2012 r
  więc chyba wyraża to pewną tendencję.
  https://www.youtube.com/watch?v=PDbYjBrtJFI

  W tym miejscu należą się pewne wyjaśnienia.Klipu najpewniej nikt nie zrozumie ale na wypadek gdyby jednak zrozumiał wyjaśniam:obraz jest autorstwa portalu russia ru .Natomiast pieśń dodała osoba która zamieściła ów filmik.
  Russia.ru zamieszczając dowcipny filmik nie poszła aż tak daleko i w tle dodała wyłącznie muzyką bez słów.Postąpiła tak dlatego że wówczas,w 2012 pieśń "Szykujcie listy" (ГОТОВЬТЕ СПИСКИ ) będąca zachęceniem do likwidacji wrogów tak jak w 1937 r, stała się "zakazaną piosenką".To efekt tego że kilka lat wcześniej "internetowy proletariat" zaczął faktycznie sporządzać wirtualne listy osób do likwidacji.
 • @zygmuntbialas 10:12:38
  Jeszcze żaden super bogacz nigdy dobrowolnie nie zredukował swojego miliardowego majątku.
  Tylko ile się da będzie jedynie się dalej bogacił.

  1 Maj , pochód pod hasłami Pokoju, a dziś pisbandera judzi do wojny.

  https://radiokolor.pl/public/upload/other/ghjfhg.png

  Salution ✔ ✌
 • @Leonardo da Vinci 10:55:33
  "Jeszcze żaden super bogacz nigdy dobrowolnie nie zredukował swojego miliardowego majątku."

  Bywają tacy. Ale jak w każdej grupie społecznej, wielkoduszni i szlachetni są marginesem.
 • @ikulalibal 10:46:20
  " " W ZSRR wyrażenie to było rzadziej używane niż w latach Imperium Rosyjskiego, ale jednocześnie zostało zapisane w „Słowniku wyjaśniającym języka rosyjskiego” w 1935 r. W znaczeniu „Angielska zgnilizna” . „Odrodzenie” frazeologii miało miejsce we współczesnej Rosji, gdzie jest aktywnie wykorzystywane na różne sposoby w rosyjskim społeczeństwie i mediach, szczególnie w okresach pogarszających się stosunków międzynarodowych między Wielką Brytanią a Rosją " ".

  Dzięki za link.

  Salution :))))) ✔
 • @Pedant 10:58:19
  To prawda, Lew Tołstoj. Z rodziny arystokratów.

  Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli realizmu w literaturze europejskiej. Klasyk literatury rosyjskiej i światowej.

  " Pod koniec życia popadł w konflikt z rodziną z powodów majątkowych (chciał rozdzielić swój majątek pomiędzy chłopów). Opór rodziny i rozterki pisarza uniemożliwiały realizację zamierzeń. Od 1909 roku w osobistych dziennikach Tołstoja coraz częściej pojawiały się zapisy o zamiarze opuszczenia domu. Jesienią 1910 opuścił potajemnie Jasną Polanę, by przeżyć resztę życia zgodnie ze swymi poglądami.
  W pociągu zachorował na zapalenie płuc i musiał przerwać podróż. Zmarł 20 listopada na małej stacji kolejowej Astapowo".

  Pozdrawiam
 • @Alfax 11:15:32
  "Pod koniec życia popadł w konflikt z rodziną z powodów majątkowych (chciał rozdzielić swój majątek pomiędzy chłopów)."

  Zwykle to rodzina przeszkadza, rzekomo "pokrzywdzone" dzieci którym wszystko sie należy, żona dla której pałacyk jest za ciasny i służby jest za mało. Jak bogacz jest starym kawalerem to łatwiej.
 • @zygmuntbialas 10:12:38
  Ale czy mamy zaprzestać ujawniać fakty, że były też bardzo pozytywne zmiany jak dostęp do wiedzy, opieka medyczna, rozwój przemysłu i w miejsce kolonializmu pomoc dla uciskanych narodów przez Zachód.
  To dzięki istnieniu państw socjalistycznych i ich zaangażowaniu na arenie międzynarodowej udzielaniem pomocy Afryka wyzwoliła się spod jarzma kolonializmu. Powstawały ludowe republiki , Konga, Algierii, Tunezji, Angoli, na Kubie obalono despotę Batistę wasala USA. Wietnam zrzucił kajdany Francji i USA.

  Bez tej pomocy ze strony bloku socjalistycznego po dzień dzisiejszy świat byłby dalej w okowach kolonialnej elity.

  USA po rozpadzie ZSRR wszystko czyni by na nowo nastąpił neokolonializm. Podbój Bliskiego Wschodu, próby z Wenezuelą i etc.

  Pozdrawiamy serdecznie
 • @interesariusz z PL 10:38:13
  Ma Pan rację, czasem wkradają się nam te obce słowa.

  Ale tu chodzi o treść czyli o naszą wolność .

  Pozdrawiam
 • @Alfax 11:30:13
  "Bez tej pomocy ze strony bloku socjalistycznego po dzień dzisiejszy świat byłby dalej w okowach kolonialnej elity."

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a9/Colonization_1945.png/800px-Colonization_1945.png
 • @Anna-PK 05:18:35
  Jeżeli chodzi o gromkie słowa ze strony junty kijowskiej pod adresem Rosji to świat ludzi którzy niezależnie myślą wie doskonale że od 2014 roku rządzą tym państwem marionetki Stanów Zjednoczonych.

  Tam nie ma ani demokracji ani suwerenności ani sprawidłowości.
  A jest terror i są ludzie pozbawieni praw do swobody wyrażania swoich poglądów i jest niszczona pamięć o bohaterach walczących z nazizmem i banderyzmem.

  Mogą krzyczeć ile tylko chcą.

  Pozdrawiam
 • @Leonardo da Vinci 06:50:06
  Obawiam się że tak jak z zabójstwem J.Kennediego faktyczni sprawcy nigdy nie zostaną ujawnieni, chociaż pewnie są znani w Białym Domu i w Pentagonie.


  Pozdrawiam
 • @demonkracja 08:57:44
  " ukoronowanym świrusie wszystkie państwa świata zoperuje się według tego samego schematu. Prawdopodobnie scenariusz został napisany dla każdego liczącego się gracza z osobna"

  Tylko gdzie jest ta centra która pisze te scenariusze ?

  Pozdrawiam
 • @Pedant 11:43:13
  Ta mapa odzwierciedla doskonale jak wyglądał świat tuż po 1945 toku.
  A jaki jest obecnie i to głównie dzięki że istniała pomoc tak militarna jak i w ONZ ze strony państw socjalistycznych.
  A o tym pisowscy historycy milczą jak zaklęci. W szkołach na lekcji historii nie uczą.


  Pozdrawiam
 • @ikulalibal 10:46:20
  Tam są faktycznie ścierające się różne tendencje.

  Czasem podgrzewane przez siły które są niezbędne by nie pozwolić na ponowny upadek ogromnego kraju.

  Pozdrawiam
 • @Leonardo da Vinci 10:45:29
  Tak uczciwie, to jaką umowę Amerykanie nie pogwałcili ?

  Dla przypomnienia, tą z Iranem !

  Pozdrawiam
 • @Oscar 09:13:11
  Ponad 30 milionów bezrobotnych to jest nie bagatela.
  Mogą zmienić bieg historii nawet Stanów Zjednoczonych.

  Ale obawiam się że zdesperowani Amerykanie to nie to samo co my Polacy. Nie pójdą na barykady. Inna mentalność.

  Pozdrawiam
 • @ele 09:12:53
  I dobrze że są jeszcze w Polsce ludzie którzy o tym pamietają życząc by te Narody Słowiańskie znowu się zjednoczyły. Tysiąc lat żyły jak rodzina a obcy ich rozdzielili.

  Pozdrawiam
 • @Alfax 11:30:13
  //Bez tej pomocy ze strony bloku socjalistycznego po dzień dzisiejszy świat byłby dalej w okowach kolonialnej elity//

  Często ta pomoc ograniczała się tylko do tego że w ogóle tak alternatywny blok istniał.Istniał i działał odstraszająco na zwolenników kolonializmu.
  Jednak największe profity z istnienia bloku państw socjalistycznych odniosły społeczności zachodnie.Tamtejsze rządy powstrzymywały swoich obywateli od flirtów z socjalistyczną ideologią za pomocą wybujałego socjalu.Oligarchowie zmuszani aby to finansować zgrzytali zębami ale leprze już było to niż socjalistyczne rewolty.
  Teraz nie ma już bliku socjalistycznego niema zatem potrzeby rozpieszczania kogokolwiek socjalem.A w warunkach kryzysu bardzo łatwo będzie uzasadnić powrót do XIX-wiecznych rozwiązań społecznych problemów okresu rewolucji przemysłowej w Anglii.
  Witamy w Nowym Babilonie https://en.wikipedia.org/wiki/The_Maiden_Tribute_of_Modern_Babylon


  A oto lista socjalnych konfliktów społecznych w samych tylko USA które jak wiadomo są państwem: ludzi wolnych,idealnego systemu ekonomicznego i wzorcowo działającą demokracją.(Nie są,ale większość naszych użytkowników wierzy że są)
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_incidents_of_civil_unrest_in_the_United_States
 • @ikulalibal 12:12:31
  Naprawdę, i ja wielokrotnie mowiłem młodym ludziom, że po rozpadzie państwa socjalistycznych, Zachód nie czuje już strachu przed " komunizmem" i nastąpił regres w sprawach opieki socjalnej.

  A gdy istniał blok państw socjalistycznych to kapitalistów przymuszał do porawy bytu ludzi pracy.

  Mamy podobne opinie na ten temat.

  W USA był czas McCarthyismu, zajadłej skrajnie konserwatywnej grupy ktora poslugiwała się terrorem w stosunku do ludzi o poglądach lewicowych.
 • @ikulalibal 12:12:31
  Tak to było w USA.

  " Ten MacCarthy wymknął się szybko spod kontroli i został rozszerzony przez grupę senatorów skupionych wokół McCarthy’ego na inwigilację wszelkich środowisk opiniotwórczych: aktorów, reżyserów, dziennikarzy, naukowców.

  Działania te polegały na przesłuchiwaniu osób z listy sporządzonej na podstawie osobistych i zazwyczaj niczym nie uzasadnionych podejrzeń McCarthy’ego. W przypadku odmowy współpracy, w postaci podawania nazwisk kolejnych osób podejrzanych o sprzyjanie lub związki z członkami partii komunistycznej, łamano ich kariery. W przypadku osób zatrudnionych w prywatnych przedsiębiorstwach polegało ono na wysyłaniu donosu do ich pracodawców, zaś w przypadku pracowników rządowych na wydawaniu negatywnych opinii o dopuszczeniu ich do tajemnic państwowych.

  Amerykański historyk, Stanley Schultz, (emerytowany profesor Uniwersytetu Wisconsin) w „American History 102” napisał: "Ze znikomymi lub nieistniejącymi dowodami jego oskarżeń, McCarthy opierał się na pomówieniach, donosach i insynuacjach w celu zniszczenia reputacji swoich przeciwników (styl obecnie znany jako 'makkartyzm'). W 1954 telewizyjna relacja pozwoliła milionom oglądać metody McCarthy’ego po raz pierwszy, co obudziło falę oburzenia i spowodowało oficjalną cenzurę jego działalności. Zmarł w wieku 49 lat na skutek komplikacji spowodowanych alkoholizmem”
 • @Alfax 12:33:43
  A czy to nie przypomina działania PiS ?

  Donosy, insynuacje, pomówienia! Pozbawianie starych ludzi emerytury, wyrzucanie za odmienne poglądy ludzi z publicznej telewizji, szykany i znęcanie się nad Mateuszem Piskorskim !!!
  Brednie Macierewiczaco katastrofie i trotylu, jaka to szkoła ?

  Dokładnie szkoła McCarthy’ego.

  Pozdr.
 • @Alfax 11:50:58
  -----------
  "Tylko gdzie jest ta centra która pisze te scenariusze ?"
  -----------
  Cóż - wiemy tylko tyle, że jest wiele takich państw, którymi bez reszty wywijają V kolumny tych - co to ich ojcem jest diabeł.
  Wiemy również, że świat jest rządzony głównie za pomocą forsy i kto tę forsę skumulował w nielicznych kosmatych łapkach.
  Wniosek?
  Wobec powyższego - wcale może nie być jakiejś stałej siedziby centrali.
  Pozdrawiam
 • @Alfax 12:10:46
  "Ale obawiam się że zdesperowani Amerykanie to nie to samo co my Polacy. Nie pójdą na barykady. Inna mentalność."

  Jak wcześniej napisałem Amerykanie mają we krwi oddolną samo-organizację. Nie przez bunty, tylko przez lokalne administracje i struktury prawne plus wszędzie obecne organizacje mieszkańców poświęcone rozmaitym celom.

  Tego nie widać z zewnątrz bo jak bizness działa, to ludzie się polityką mało interesują.

  Już teraz władze stanowe zaczynają podejmować samodzielne kroki, na przykład gubernator Maryland rozkazał Gwardii Narodowej (czyli wojsku stanowemu) i policji stanowej strzec sprowadzonych z Korei maseczek przed władzami federalnymi.

  https://www.dailymail.co.uk/news/article-8276045/Maryland-governor-using-National-Guard-protect-tests-federal-government.html

  Dodajmy do tego niezliczoną ilość w pełni samorządnych gmin, i obraz wygląda inaczej.

  Bardzo ważne, to nie jest żaden bunt, tylko konstytucyjna aktywizacja. USA są prawnie zdecentralizowaną federacją suwerennych stanów. Jest to częścia mechanizmu kontroli i równowagi (ang. checks and balances) i podziału władz na członków unii i centrum krajowe. Dodatkowo każdy stan ma swoją specyficzną zazdrośnie strzeżoną konstytycję i prawa, oraz ścisły rozdział legislatury, sądownictwa i egzekutywy. Gminy nie są przedłużeniem władz stanowych i też mają swoje własne ustawodawstwo.

  Dla lepszej ilustracji - prawie cała policja w Stanach jest podległa tylko i wyłącznie gminom. Policję stanową Amerykanie widzą głównie na autostradach stanowych, zaś federalną wyłącznie na filmach kryminalnych.

  W ostateczności są uzbrojeni obywatele, którzy mogą legalnie (i czasem to czynią), organizować się w niezależne milicje. Broń posiada ponad połowa ludności.
 • @Alfax 12:31:20
  //W USA był czas McCarthyismu, zajadłej skrajnie konserwatywnej grupy ktora poslugiwała się terrorem w stosunku do ludzi o poglądach lewicowych//

  Były to czasy kiedy propaganda (której jak wieść gminna niesie w ogóle tam niema), wywołała taką atmosferę że ludziom odbijała szajba.
  Sekretarz Obrony Stanów Zjednoczonych James Forrestal https://en.wikipedia.org/wiki/James_Forrestal#Psychiatric_treatment rzucił się z 9 piętra szpitala psychiatrycznego z okrzykiem "Ruscy idą ! "
  I choć Amerykanie do dziś utrzymują że to nieprawda a latach 60-tych próbowali zatrzeć ślad kręcąc film pt Idą ruscy,to wiadomo że to była prawda.A ruskim po tym wydarzeniu pozostała kultowa fraza https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D1%83%D1%81%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5_%D0%B8%D0%B4%D1%83%D1%82

  https://www.youtube.com/watch?v=VbYiOiqU8IU
 • @Pedant 13:11:41
  // Amerykanie mają we krwi oddolną samo-organizację.//

  No i co im to dało? że jak już mniej więcej zagospodarowali prerię,wykarczowali lasy pod uprawy,zbudowali to i owo to zadziałała niewidzialna ręka i najpierw obrabowała bogate Południe, a resztę drobniejszej hołoty skasowały banki.
  Tyle wskórali?
 • Dlaczego ludzie starzy muszą umierać
  .
  często w wielkich cierpieniach spowodowanych respiratorami ?

  Odpowiedź na to pytanie dostarcza żydowski tzw. "myślyciel": "„Jak tylko człowiek osiągnie wiek 60-65 lat, żyje dłużej niż produkuje, i kosztuje społeczność (szczególnie społeczność finansistów) bardzo drogo ... Pomoc w uśmiercaniu (eutanazja) będzie istotnym instrumentem przyszłych społeczeństw"

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/na-ra/#Attali

  Jak widać zadaniem żydowskiego "myslyciela" jest wymyślić, jak by tu wymordować Gojów, zadanie, które zbrodniarze z synagogi, tzw. rabini, mają już od przeszło dwóch tysiącleci

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  Zbieg okoliczności, w tym roku święcili żydzi swe święto zbrodni na Gojach 9-10.03.2020 i jako ukoronowanie święta ogłosiła WHO 11.03.2020 "pandemię" aby rozpocząć akcję mordowania Gojów. Jak widać żydostwo wie jak należy świętować, nie tak jak katolicy, którzy dla uczczenia tego mordu rytualnego odstąpili od święta Wielkiej Nocy, aby żydostwo i ich święto Purim uczcić.

  Ale po co ja tu tłumaczę tym tępakom ?
 • Pos-TęPAKOM
  .
  miało być, nie "tępakom", nie chciałem nikogo urazić w jego dumie niewolniczego demokraty.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Demokracja
 • @ikulalibal 13:31:24
  "/ Amerykanie mają we krwi oddolną samo-organizację.//

  No i co im to dało? że jak już mniej więcej zagospodarowali prerię,wykarczowali lasy pod uprawy,zbudowali to i owo to zadziałała niewidzialna ręka"

  Dało, nie dało - to rozległa kwestia. czy wielkim i skomplikowanym krajem jest lepiej zarządzać z jednego wszechwiedzącego centrum czy poprzez wielość autonomicznych ośrodków. Debaty toczą politolodzy i myśliciele od stuleci. Ja tylko chciałem opisać jak tam jest.
 • @Alfax 12:10:46
  Tych 30 mln bezrobotnych nie przebywa w jednym miejscu, ale w całych Stanach. Znikną i pretensje jak sól w ukropie.
 • @Pedant 13:11:41
  Dziękuję bardzo za obszerne wyjaśnienie.

  Podziwiam tamtejszych bezdomnych, że jakoś sobie radzą.
  Tylko ciekawy jestem ile z nich rocznie umiera, z głodu, z zimna i braku opieki medycznej. Czy jest jakaś prowadzona ewidencja, statystyka ?

  Obecnie prasa zachodnia pisze o ponad 20% bezrobociu. Mając na uwadze ilosc dorosłych Amerykanów to liczyby idà w miliony.

  Pozdrawiam
 • @Alfax 12:31:20
  Ponieważ nie ma już żadnego ZEWNĄTRZ (a zatem i zewnętrznego ideologicznego przeciwnika), globalnie hegemoniczny system całkowicie rezygnuje z ideologii. Jego ideologią staje się samo pojęcie „normalności”. Każde wyzwanie dla „normalności” jest odtąd uważane za „nienormalność”, „odstępstwo od normy” i automatycznie delegitymizowane. System nie musi spierać się z odchyleniami i nieprawidłowościami (jak bywało w przeszłości, kiedy dla uwierzytelnienia się i nadania sobie legitymacji był zmuszony do debat z przeciwnymi ideologiami). Teraz musi je po prostu wyeliminować. Przeciwstawne ideologie stają się patologiami, egzystencjalnymi zagrożeniami dla zdrowia systemu.
  Innymi słowy, globalnie hegemoniczny system (tj. globalny kapitalizm) staje się ciałem, jedynym ciałem, któremu nie przeciwstawia się nic z zewnątrz, ale atakowane jest od wewnątrz przez różnych przeciwników: terrorystów, ekstremistów, populistów, kogokolwiek. Ci wewnętrzni przeciwnicy atakują globalnie hegemoniczne ciało podobnie jak choroba – jak rak, zakażenie czy wirus. A globalnie hegemoniczne ciało reaguje tak jak każde inne ciało.

  Czy ten model zaczyna brzmieć znajomo?
  https://pracownia4.wordpress.com/2020/04/26/nowa-wspaniala-normalnosc/#more-10979
 • @ikulalibal 13:26:09
  Czyli podobieństwo hecy w USA bylo bardzo podobne do lat 30tych w
  III rzeszy hitlerowskich Niemiec. Tam krzyczano bij .... a,
  a w USA krzyczano bij ... e.

  A do tego do późnych lat 70tych w południowych stanach ciągle panował rasizm. Tak więc te wyświechtane slogany o amerykanskiej wolności i równości sprowadzały sìę do propagandy.

  Musiał zostać zamordowany Luter King i jeszcze wielu innych by rząd amerykański upodobnił się chociaż trochę do tego co propaganda na filmach z Holywood tak chętnie glosiła.

  Pozdrawiam
 • @Laznik 13:32:30
  https://www.facebook.com/thisreadyflesh/posts/10112417358396119
 • @SZS 14:54:21
  Bardzo interesująca analiza.
  Ten fragment mówi. ...
  " i tym samym zmuszony do inwazji na Irak i Afganistan, zabicia i torturowania ogromu ludzi, zdestabilizowania całego Bliskiego Wschodu, nielegalnego inwigilowania każdego człowieka, … no przecież pamiętacie Wojnę z Terrorem."

  Tak doszło aż do tego stopnia ze amerykańskie służby inwigilowały nawet swoich sojuszników jak prezydenta Francji, kanclerz Niemiec i innych polityków w Unii Europejskiej. A wyszło to na powierzchnię dzięki Edwardowi Snowden.

  Nastały faktycznie podłe czasy i oby kiedyś ci co niszczą ludzkość się opamiętali.

  Pozdrawiam
 • Czy Pandemia to kontynuacja koncepcji neoliberalizmu ?
  Czytałem i odniosłem wrażenie że to WHO propaguje ignorowanie pandemii czyli propaguje otwieranie drzwi szeroko przed inwazją pandemii czyli wirusa...
  Natychmiast skojarzyła mi się identyczna propaganda w zakresie otwierania drzwi do własnych gospodarek wrogim gospodarczym wirusom...znanego plemienia.
  Ja tu widzę głębokie analogie... a WHO to podobno teraz utrzymanka Billa Gatesa..

  Po co to wszystko ?
  Otwarcie się na wirusa gospodarczego ..to jasna koncepcja wpuszczania lisa do kurnika... koncepcja lisa oczywiście...przebranego na "obywatela, multikulti, Gender i inne atrakcyjne zdaniem lisa LGBT".

  Otwarcie na wirusa tego laboratoryjnego to po co...
  mnie nasuwa się podejrzenie takie ... jak lisowi nie udało się zawładnąć światem wykupując otwarte i bezbronne przez to gospodarki...
  to lis doszedł do wniosku że zniszczy te wszystkie gospodarki...
  najpierw niszczył jest latami poprzez bandyckie embarga gospodarcze.. tonie wystarczało .. gospodarki niezależne od lisa broniły się coraz skuteczniej..
  ... no to lis podjął decyzję że zaorze wszystkie gospodarki przy pomocy laboratoryjnego wirusa który ma wykończyć jak najwięcej ofiar..
  a na gruzach lis się odkuje tak jak na gruzach I i II wojny światowej i gruzach kilkudziesięciu wojenek lokalnych zorganizowanych przez lisa na całym świecie.

  Poniżej to co znalazłem w sieci.

  "
  Niby banalna historia, pacjenta zawieźli do szpitala z jakiegoś powodu. W szpitalu , jak się dowiedzieli o jego kwarantannie , to uciekli a karetka przewiozła go do szpitala zakaźnego. Jak pacjent się dowiedział , gdzie jedzie , to chcąc za wszelką cenę uciec … zdemolował karetkę i pobił pielegniarzy . Sprawa trafiła do prokuratury ale Ci się boją i nie przesłuchują go w obawie przed wizytą w szpitalu. A facet nawet nie ma wirusa !!!
 • @SZS 14:54:21
  "Ponieważ nie ma już żadnego ZEWNĄTRZ (a zatem i zewnętrznego ideologicznego przeciwnika), globalnie hegemoniczny system całkowicie rezygnuje z ideologii."

  Zawsze jakieś konflikt się wyłoni. Jeśli peryferie zostaną spacyfikowane, podziął wyłoni się w centrum. Powodem walk frakcyjnych w stolicy USA jest przedłużony okres hegemonii zewnętrznej.

  Gdy Rzymianie rozgromili barbarzyńców, zaczęły się krwawe wojny domowe o władzę. Gdy Papiestwo osiągnęło szczyt potegi zaczęła się protestancka Reformacja.

  Jak powiedział Makiawellii - "budować na ludziach to jak budować na piasku".

  Według Karla Schmitta - twórcy teorii państwa, wpływowego w Trzeciej Rzeszy, który popadł później w niełaskę, jakiś wróg jest niezbędnie potrzebny. Stratagem Andropowa i Arbatowa polegał na pozbawieniu Zachodu przeciwnika.

  Chińska myśl polityczna skłania do korzystnego zarządzania konfliktem a nie do eliminacji wroga.

  "Tylko ten dla którego imperium [i dominacja] jest zbędne, jest godzien aby mu je powierzyć" (Czuang Tzu)

  Marks uważał, że zniesienie podziałów klasowych usunie źródło konfliktów, ale zapytany przyznał, że nie wie jak bezklasowe społeczeństwo będzie działać.
 • @Oscar 15:22:20
  Jest dużo analogii w postępowaniu zachodnich służb w prowadzeniu jednostronnych wrogich akcji na rzecz zleceniodawcy. Do chociażby do
  Katastrofy lotu Malaysia Airlines 17.

  Ukraincy nie zamknęli przestrzeni powietrznej nad terytorium walk , powstańcy bronili się przed wielokrotnymi wcześniejszymi nalotami i bombardowaniami przez ukraińskich pilotów. A gdy samolot spadł to Zachód sprzymierzeniec kijowskich banderowców tego samego dnia bez zadnego sledztwa oskarżył Rosje i powstańców.

  Nastepnie bez dopuszczenia Rosji i jej materiałow dowodowych a przy udziale junty w Kijowie zacząć jednostronnie "badac" i całą winą obciążać Rosje i DRL.

  Sam fakt że ukrainski reżim nie zamkną tego obszaru dla lotów pasażerskich a wręcz celowo skierował ten samolot by przez zestrzelenie wywołać zamierzony efekt nienawiści wśród opinii publicznej do powstańców, swiadczy że to była robota banderowskiej ukrainy.

  Oni nie mieli skrupułów zamordować w Odessie , spalić młodych bezbronnych ludzi to cóż to dla nich zamordowanie lecących samolotem ludzi. Mają doświadczenie i zbrodnie we krwi od swoich UPA banderowców.

  Pozdr.
 • @Pedant 15:29:56
  Uważam że chińska filozofia jest dla współczesnych w pewnych aspektach nie do osiągnięcia swoją mądrością. A przez to niezrozumiała.

  Pozdr.
 • 1 MAJ Święto ludzi pracy ! wywalczone w USA.
  https://gfx.radiozet.pl/var/radiozet/storage/images/co-gdzie-kiedy-jak/swieto-pracy-2020-1-maja-co-to-za-swieto-i-jak-je-obchodzimy-w-polsce/9641637-1-pol-PL/Swieto-Pracy-2020-1-maja-co-to-za-swieto-i-jak-je-obchodzimy-w-Polsce_article.jpg
 • @Pedant @ Oscar
  Teoria piękną pozostanie. SPRAWIEDLIWOŚĆ RÓWNOŚĆ BRATERSTWO. Ale w realu nie do zrealizowania.

  Nie z ludzmi i nie tu na Ziemi.

  Człowiek to tylko niestety trochę rozumne zwierze z pewną dozą humanitaryzmu.
  Popatrzmy na prymitywny instynkt w kwestiach zdobycia przez mężczyznę kobiety, rywalizacja, dominacja, walka, popisy, jak wśród innych zwierząt.

  Marx czy Engels czy Lenin nie pasowali ani do tamtej epoki ani do obecnej.
  Oni byli mentalnie z dalekiej przyszłości. A ja obawiam się że z bardzo dalekiej, tak dalekiej że ludzkość jej nie doczeka. Sama się unicestwi. !.

  Mimo postępu we wszelkich dziedzinach nauki, wiedzy, technologii, filozofii tych pierwotnych cech człowiek nie pozbył się a u nie których są wręcz dominujące. ( Walki MMA, w klatkach aź do utraty przytomności a nawet boks powodujący urazy mózgu ). Nic nie wskazuje że piękne idee o równości, braterstwie i sprawiedliwości z taką u ludzi aktywnoscią jak bicie drugiego człowieka mogą kiedykolwiek być spełnione.

  Pozdrawiam.
 • @Monaco 16:06:42
  "Uważam że chińska filozofia jest dla współczesnych w pewnych aspektach nie do osiągnięcia swoją mądrością. A przez to niezrozumiała."

  Wystarczy się wyluzować i wszystko się rozjaśni. Zachód, mam na myśli Zachodnią Europę i kraje anglosaskie, są cywilizacją Projektu. Do czegoś się ciągle drapieżnie dąży, bez opamietania. Wersje się zmieniają, niepokój i napięcie pozostaje.

  Polsce to nie grozi, bo odblaski zachodnich wpływów realizują w sferze słowiańskiego marzycielstwa i gadulstwa.

  Polecam czytanie taoistycznych tekstów, i to na luzie. Świat jest cudowną grą przeciwieństw i skrytej harmonii, wystarczy nauczyć się pływać aby się w jej falach zanurzyć.
 • @Alfax 16:33:28
  "Marx czy Engels czy Lenin nie pasowali ani do tamtej epoki ani do obecnej.
  Oni byli mentalnie z dalekiej przyszłości. A ja obawiam się że z bardzo dalekiej, tak dalekiej że ludzkość jej nie doczeka."

  Poniżej radziecka pieśń "Прекрасное далёко"o tej pięknej przyszłości, w CHIŃSKIM wykonaniu:

  https://www.youtube.com/watch?v=cfhA_whEyU0
 • @Pedant 16:45:06
  Слова песни "Прекрасное далёко"

  ==

  Слышу голос из прекрасного далёка,
  Голос утренний в серебряной росе,
  Слышу голос, и манящая дорога
  Кружит голову, как в детстве карусель.

  Припев:

  Прекрасное далёко, не будь ко мне жестоко,
  Не будь ко мне жестоко, жестоко не будь.
  От чистого истока в прекрасное далёко,
  В прекрасное далёко я начинаю путь.

  Слышу голос из прекрасного далёка,
  Он зовёт меня не в райские края.
  Слышу голос, голос спрашивает строго —
  А сегодня, что для завтра сделал я.

  Припев тот же.

  Я клянусь, что стану чище и добрее,
  И в беде не брошу друга никогда.
  Слышу голос, и спешу на зов скорее
  По дороге, на которой нет следа.
 • @Pedant 16:50:25 PIEŚN po Rosyjsku, SKRZECZĄCA RZECZYWISTOŚC po niemiecku
  dla kompletu, tłumaczenie na język "fryców" mego ostatniego BOJOWEGO tekstu:

  A zatem, jak ktoś "rozbiera" niemieckie umlauty, ostatni mój tekst nt. Pochodzenia i ZASTOSOWANIA Wirusów", w tłumaczeniu na język SPONSORÓW W.I. Lenina (który skądinąd dobrze mówił po polsku, a "wiodącym" go agentem niemieckim był niejaki żyd Parvus. Po zwycięstwie Rewolucji Lenin odmówił Parvusovi teki ministra w bolszewickim Rządzie i obrażony Parvus wyjechał w 1921 do Niemiec, gdzie robił niezłe interesy.)

  BIOLOGISCHE BEDEUTUNG DES (CORONA) VIREN, und die ‘Kabale’ die WHO-OMS mit ihnen assoziiert
  von Dr. Marek Głogoczowski, Zakopane/ PL

  (Die Original « patchwork Übersetzung » dieses Texten aus dem Polnischen wurde von Stefan Kosiewski bei « Academia.edu » angefertigt)

  http://markglogg.eu/?p=3082http

  Pierwowzór tłumaczenia na niemiecki w "patchwork" (złożonym z odrębnych kawałków materii) tekście St. Kosiewskigo, (Frankfurt a.M.) opublikowanym jako:

  https://www.academia.edu/42875132/BIOLOGICAL_SIGNIFICANCE_CORO_VIRUSES_AND_cabal_WHO_OMS_mit_ihnen_assoziiert_von_Dr._Marek_Glogoczowski_Zakopane_PL
 • @Pedant 16:40:02
  " wystarczy nauczyć się pływać aby się w jej falach zanurzyć."

  Samo to zdanie jest już piekną muzyką :)

  Relax. Czas na przemyślenia.

  https://m.youtube.com/watch?v=gzdXGrBCURo
 • @Pedant 16:45:06
  Ta rosyjska pieśń to arcydzieło, wywołuje emocje jest przepiękna :)

  Dziekuję i pozdrawiam serdecznie.
 • @Monaco 15:54:40
  jest jeszcze górej...w sprawie MH17...

  czytałem kiedyś że zmiany kursu MH17 dokonała kontrola lotów w Warszawie... ot taka współpraca "przyjaciół" ...
  moim zdanie Ukraińcy i Polacy byli tylko podwykonawcami .. projektantem i organizatorem by`l zapewne wspólny nadzorca tych dwóch "demokracji".

  W Odessie to samo... zaplanowana zbrodnia by sterroryzować opozycję ...
  udało się ... i tacy podobno walczą z terroryzmem na świecie..
 • @Alfax 16:33:28
  Wystarczy systemowo pacyfikować świrów zdegenerowanych zbyt wielkim bogactwem (a tym samym władzą)... najlepiej poprzez ograniczenie pułapu "nieba" systemowo.. do poziomu na którym świr już przestaje być groźny.

  Reszta "świrów" powinna być systemowo wybierana i odwoływana gdy tylko władza uderzy im do głowy albo gdy się nie sprawdzają (to całkiem inaczej niż sobie załatwiła "nadzwyczajna kasta" )

  Nawiasem mówiąc w każdym siedzi świr który wyłazi w warunkach poczucia bezkarności i władzy...a takie poczucie daje bogactwo i władza.

  Tak to widzę.
 • Skoro jesteśmy przy świ/ę/ecie,
  to myślę, że trzeba będzie bardzo szybko przyzwyczaić się do takich widoków, byłe centrum handlowe, gdzieś tam za wodą.
  https://www.flickr.com/photos/fireatwillrva/6800805228/in/photostream/lightbox/
 • @zygmuntbialas 10:09:52
  https://uploads.disquscdn.com/images/9fd465e56336099439154afcbd819375c8a1d5385805cd2c1ce349c62bd84383.jpg
 • @lorenco 18:42:32
  Dobre, wybierz ..... = ? i znowu ... 9 ;)

  Fajne :)
 • @Alfax 20:10:08
  Matematyka nauka ścisła, nie kłamie, zatem skoro 9 to 9 :)
 • @provincjał 18:37:25
  Cóż, Dziki Zachód.
 • @lorenco 20:36:32
  Wybierz od 1 - 9 i zastosuj mój text : W czasie wirusa-korona pozostań w domu, siedź na pupie a będziesz zdrowy, zdrowa i zadowolony.lub zadowolona. Od.. . 1 - 9 bo co byś nie wybrał czy wybrała to cyfra 9 jest wspaniała i gwarantowane zdrowe wakacje będziesz w domu mieć lub będziesz faktycznie miała :)

  Pozdrawiam. :)
 • @Alfax 20:53:36
  W Polsce można też mieć świetne wakacje. A nawet lepsze. Kwestia ich zorganizowania sobie.
  Kiedyś byłem snobem i jeździłem do krajów południowych. Jak wracaliśmy, chwaliliśmy się znajomym zdjęciami jak to było wspaniale a prawda była taka, że kupa insektów, ścisk, pieroński upał, ostatnio Tunezja, masakra. Teraz kierunek Bieszczady i tyle. I jesteśmy bardzo zadowoleni. Inna sprawa, jak ktoś chce coś zwiedzić a nie wypocząć. Jednak zabytki na świecie nie uciekną, można poczekać:)
  APROPOS usa:
  Domagający się otwarcia gospodarki uzbrojeni demonstranci weszli w czwartek do parlamentu stanu Michigan w Lansing. W piątek prezydent Donald Trump wezwał gubernator Michigan do porozumienia z protestującymi i nazwał ich "dobrymi, ale zdenerwowanymi" ludźmi.
 • "Kto zapłaci" za wprowadzenie społeczeństw w stan komy ?
  .
  @lorenco 15:06:44

  TY !

  Tak jak zapłaciłeś za poprzedni napad MWF na gospodrkę świata w roku 2008. Komu zapłacisz ? To jasne, organizatorm tej imprezy.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  Białoruś, Szwecja wyłamały się z tego nakazu. No to wiesz kto w Polsce faktycznie zarządza tymi palantami w Warszawie, niezależnie do jakie PO.PiSu demokracji by nie należeli.

  " koma ... – głębokie zaburzenie świadomości i przytomności,"
 • @lorenco 21:12:31
  Też tak robię, lubię okolice Jarosławia, pagórki, cisza i lasy, San.

  Salution ✔
 • @lorenco 21:12:31
  Apropos Canda, 2 godziny temu premier Kanady.

  Kanada zakazuje broni szturmowej

  Kanada zakazuje broni pautomatycznej. Dotyczy to co najmniej 1500 różnych typów, których ludzie nie mogą już posiadać. Zakaz ten wynika z zabójstwa 22 osób w prowincji Nowa Szkocja w zeszłym tygodniu.
  Według premiera Justina Trudeau w jego kraju nie ma „miejsca” na taką broń.
  „Broń ta została zaprojektowana tylko w jednym celu, a mianowicie w jak najkrótszym czasie zabić jak najwięcej ludzi. W Kanadzie nie ma miejsca na taką broń ”- powiedział Trudeau. Zakaz zacznie obowiązywać natychmiast, a w praktyce oznacza, że to jest broń „wojskowa” i nie może już być sprzedawana ani kupowana.

  Salutori ✔✌
 • @Laznik 21:30:01
  Tu ciekawy artykuł choć już sprzed miesiąca, lecz jak najbardziej nabiera aktualności.
  Jeśli w USA leczenie chorego to ponad 3 tys. dolarów a potem firmy ubezpieczeniowe po leczeniu wystawiają choremu czy rodzinie rachunek , część Amerykanów ukrywa swoją chorobę na korona ( a i inne pewnie też) i zaraża i tak idzie...nie wiadomo ile gdzieś tam w mieszkaniach zwłok się psuje.
  Na teraz jest w USA 1 mln 116 tys. zarażonych, co chwilę przybywa, z powodu tylko covid 19 jest 65 tys. zarejestrowanych zgonów o ile ta liczba jest nie do szacowana.
  https://truthout.org/articles/the-uss-wave-of-hospital-closures-left-us-ill-equipped-for-covid-19/
 • @Leonardo da Vinci 21:33:13
  Ja nad Hoczewką, która zasila San:)
 • @Leonardo da Vinci 21:39:08
  Widzę, że premier Kanady zaczyna się uczyć:)
 • @lorenco 21:50:30
  Aktualizacja, już ponad 1 mln. 119 tys. zakażonych, zmarłych z powodu korona ponad 65 tys!
  To tak, jakby moje miasto zostało wyludnione co do jednego człowieka!
 • @Laznik 21:30:01
  Zmarł zarażony koronawirusem ratownik medyczny z Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu – poinformował w piątek prezydent Radomia Radosław Witkowski. To trzecia ofiara epidemii wśród pracowników medycznych w regionie radomskim.
 • SYMULACJA: Liczby koronne i  symulacja sprzed wielu miesięcy
  .
  @lorenco 22:15:55
  "To trzecia ofiara epidemii"

  Jeśli chodzi o liczby podawane przez zarządzających operacją "Pandemia wg. WHO", to nie ma żadnych liczb "ofiar Covid-19", po prostu nikt tego nie liczy, a RFN jest poza tym wiadomo, że RKI, instytucja powołana do liczenia ofiar i innych funkcji w operacji "Pandemia", wezwała nawet służby medyczne, aby nie robiły autopsii, tzn. nie badały, czy ludzie zmarli na wirusa SARS-CoV-2, czy z zupełnie innej przyczyny. Liczba podawane zarówno w wiodących liczbowo Włoszech, jak i RFN dotyczą osób, którzy zmarli Z Wirusem a nie OD Wirusa. Liczby są od samego początku fałszowane, można rzec, prowadzi się symulację ofiar Covid-19 i pewnie nie jest to żaden przypa dek.

  @lorenco 21:50:30
  "artykuł choć już sprzed miesiąca"

  Symulacja pandemi koronoawirusa "sprzed wielu miesięcy", dostarczyła ważne wyniki, które można było zrealizować dopiero w ramach "Pandemii wg. WHO": "The next severe PANDEMIC will not only cause great illness and loss of life but could also TRIGGER MAJOR CASCADING ECONOMIC AND SOCIETAL CONSEQUENCES "

  - https://rebeliantka.neon24.pl/post/154859,instagrammerzy-o-ratowaniu-swiata-przez-gatesa#comment_1664782

  B. Gates, który tę symulację współorganizował, dołożył nie lada starań, aby symulacja została powtórzona na społeczeństwach świata, niejako w rzeczywistości. Nic tak nie wspiera renomy symulanta, jak powtórzenie symulacji w warunkach realnych.

  Niestety, społeczeństwa świata są bez ich wiedzy i zgody uczestnikami SYMULACJI PANDEMII. Naturalnie pustogłowie, którzy zawsze tworzą demokratyczną większość, nie jest w stanie pojąć różnicy między symulacją i rzeczywistością i z upodobaniem symuluje tzw. "demokrację" z ochotą symulując wybory tzw. "wolne i niezależne". Często zapominają nawet ci większymi zdolnościami umysłowymi, że symulacja jest fikcją, że żyją w świecie fikcji.
 • @lorenco 21:50:30
  "Jeśli w USA leczenie chorego to ponad 3 tys. dolarów "

  Tyle kosztuje sam test. Leczenie kilkadziesiąt tysięcy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej