Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
114 postów 1799 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐ ◇ ⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka meryt

Wojna w Jugosławii Część 4 / 4 . Fałszywe oskarżenia !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Fałszywe oskarżenia w stosunku do Milosevica. Zmowa państw NATO pod dyktando USA i Niemiec. Manipulacje, fałszywe zeznania. Zbrodnicze działania przeciwko Jugosławii USA i NATO, bombardowania Serbii i ludności cywilnej.

   Część 4  Ostatnia.
     ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■
 
 
 
  
Część 4 / 4

Wstęp.

■■■■■■■ Ten film jest poświęcony procesowi który toczył się przed Międzynarodowym Trybunałem w Hadze przeciwko prezydentowi Jugosławii  Milosevicowi,  procesu opartego na wykreowanych przez zachodnie media i polityków przeciwko Milosevicowi fałszywych obrazach, i opartego na fałszywych oskarżeniach i na zeznaniach fałszywych świadków.

 Twórca tego filmu Regisseur Jos De Putter chcial ten proces i związane z nim relacje zrekonstruować w sposób objektywny niezależny od politycznych celów ukazać prawdę i odkrył że nie tylko były manipulowane obrazy ale wręcz angażowani byli fałszywi świadkowie i to świadomie werbowani są przez oskarżycieli mimo że muszą przysięgać że będą mówić prawdę i tylko prawdę. Film był zrealizowany dla holenderskiej TV stacji oddział  VPRO  i  pokazany publiczności. ■■■■■■■

Film trwa prawie godzinę, zawiera ogromną ilość wypowiedzi, więc byłem zmuszony moje tłumaczenie zawartych tam wszyskich wypowiedzi i relacji  z  języka angielskiego i holenderskiego na język polski,  podzielić na 4 części tak by tekst nie był za obszerny i nie spowodował znudzenia trescią i obrazem.  Niestety nie mam takiej możliwości by ten film miał polskie napisy. Więc wszystkie dialogi są tu w formie relacji. Dziękuję Panu Zygmuntowi Białas za udostępnienie linku do tego dokumentu.   

 Dziękuję Panu Zygmuntowi Białas za udostępnienie linku do tego dokumentu.

 www.npostart.nl/tegenlicht/21-09-2003/POMS_VPRO_158185  

 Przesłuchanie. 

Milosevic czyta raport komendanta  o rodzaju broni jaką dysponowali i mówi:  Mieliście lekką jak i ciężką broń. To mnie uspokaja, bo świadek Bile IIal przypuszczał, że wy mieliście tylko broń myśliwską.

Milosevic.  Moje następne pytanie jest: pan mówi że w Racak mieliście tylko 47 żołnierzy. Czy tak było ?

Odpowiedz. Tak zgadza sie. W Racek stacjonowało 47 żołnierzy.  

Sąd. Sugeruje pan w przeciwieństwie do świadka, że ludzie którzy byli zastrzeleni to byli UCK żołnierze ?. To pan sugeruje ?

Milosevic.  Oni mówią to samo, ale jeden nazywa ich żołnierzami a inny że to cywile.

Sąd. Jeżeli pan to sugeruje to należy być dokładnym, że tych przeszlo 20 cywilów to wlasciwie byli UCK żołnierze.  Czy to sugeruje pan Milosevic ?  

Milosevic. Czy ja mogę najpierw zobaczyć ten dokument który strona przeciwna dołączyła ?

A to jest jak ja dobrze widzę raport policji sporządzony dla przełożonych. Tam stoi czarno na białym, że o 6:30 h było dokonane przez członków terrorystycznej albańskiej bandy okrążenie wsi Racek. I że bandyci strzelali z granatników i z karabinów maszynowych. Kiedy policja odpowiedziała ogniem to terrorysci się wycofali do wsi Racek z której w dalszym ciągu strzelali. Ale terrorystyczna grupa po zaciętych walkach została przez policję zlikwidowana..

Milosevic. Czy pan potwierdza że przeciwko policji były  użyte granatniki ?  

Odpowiedź:  Tak, oni użyli granatników.

Milosevic. Więc pan użył ciężkiej broni kaliber 12,7mm i naturalnie też lekką broń.

Sąd. Czy było tak że pan użył moździerza ? 

Świadek. Czy mogę najpierw wyjaśnić że w Racek było zabitych 41 cywilów i że jednego cywila los jest ciągle nieznany.

Sąd, do świadka. To jest raport, chwileczkę . To jest raport policji. Pan może jedynie dać komentarz ze wskazaniem na broń jaka byla tam użyta.

Świadek.  Tam był użyty granatnik kaliber 500.

Milosevic. Cieżka broń i moździerze były użyte przeciwko policji, jest napisane że likwidowano.

Tu włącza sie głos sedziego, przerywa Milosevicowi i mówi:  To jest dzielenie włosa na dwoje i strata czasu. O co jeszcze chce pan zapytać świadka ?

Milosevic, W raporcie jest napisane, a to jest raport kompetentnej instancji, że w czasie akcji żaden cywil nie został zabity. Policja miała rozkaz by nie strzelać jeżeli by to było zagrożeniem dla obywateli. W raporcie jest napisane że nie było ofiar wśród cywili i ja też tak uważam, że zabici to tylko wyłącznie. 

Tu znowu przerywa Milosevicowi głos sędziego i mówi.  My to możemy wszystko sami przeczytać.

Sąd. Czy tam jest jedno słowo prawdy ? pytanie kieruje do świadka.

Świadek. To jest zmyślony raport policji który przedstawia niewłaściwy opis sytuacji mianowicie że żadni cywile nie zostali zabici.

Sąd. On mówi że ten raport jest zmyślony.

Sąd. Nastepna sprawa.

Narrator.

Ludobójstwo w Racak było użyte by wywołać anty-Serbskie emocje. A kongres w USA był zdania że teraz można zaatakować rząd Jugosławii.

Co nie zgadza się w sprawie Racak ? To że obecni w Racak dziennikarze nic nie mówili o masowych morderstwach. A raport fińskiej dochodzeniowej grupy był znany. Ale dopiero teraz jest ujawniony a z niego wynika że w Racak żadnych masowych mordów nie było.

Jedynie według amerykańskich urzędników były tam masowe morderstwa i według Albańczyków.

Świadek.Nigdy nie można być całkowicie pewnym i ostatnie słowo nie zostało jeszcze powiedziane.

Narrator. 

Ale jak nie był by to Racak to było by coś innego. Ja nie mam wątpliwości, że jak nie bylby to Racak to coś podobnego by bylo gdzie indziej. Racak był tylko pretekstem, że Ameryka podjęła akcje, bo to była kropla która zadecydowała. Wiarygodność NATO mogła być poderwana. A wiarygodność ONZ na Bałkanach była właściwie żadna. NATO nie mogło znowu okazać się bezsilne.

Głos kobiety. W moim przekonaniu celem trybunalu nie było dowiedzieć się porawdy , oni chcieli Milosevica za wszelką cenę skazać by zaspokoić ich polityczne cele. A celem było by NATO zostało zwolnione od wszelkiej odpowiedzialnosci.  Szkalowanie trwało, mimo raportów że jest przywrócony porządek. A Chorwatom brakowało dobrej woli.

Sąd. Panie Tapuskovic, muszę pana zapytać. Jak widzi pan swoja rolę. Pan powtarza jedynie to co podejrzany mówił. Pan nie reprezentuje Serbii ale asystuje sądowi. Podejrzany broni się sam , pan nie musi jego wspomagać. 

Tapuskovic. Prawnik.Sądzie ja nie próbuje bronić Milosevica ale chcę działać zgodnie z duchem pańskiego zadania by ważne kewestie dokładnie wyjaśnić. A to pan podejmie i zadecyduje ostatecznie. Ja mogę otwarcie powiedzieć że ja często jawnie okazywalem moje niezadowolenie z polityki rządu Milosevica.

Ale teraz muszę ze względów na część ujawnionych spraw moje zdanie zmienić.  Ja jeszcze nie będę definitywnej oceny wnioskował. Ale jak masz kogoś osądzać w każdym razie to musisz posiadaćkompletną wiedzę na temat dotyczący tego człowieka. Ja mogę powiedzieć że moja ocena ze względu na wgląd do wielu kwestii jest teraz inna, uległa zmianie na podstawie faktów które dopiero tu poznałem.

Glos kobiety My do tej pory nie poznalismy żadnych dowodów że Milosevic zaprogramowal czystki etniczne lub wydał rozkazy by je czyniono a tym bardziej genocide.  W tym kontekscie osobista odpowiedzialność Milosevica w sprawie przestępstw które tam zostały popełnione to w obliczu prawa nie ma żadnych dowodów jest w tej kwestii i żadne zbrodnie nie są Milosevicowi udowodnione.

Glos Holendra. Muszę uczciwie powiedzieć że ja jako sędzia prawnik nigdy bym do tego nie dopuscil by oskarżyciel tylu świadków kazał przesłuchiwać. I bym prokuratorowi powiedział że sprawa ta nie może dłużej trwać jak parę miesięcy a w tym czasie musi on mieć niepodważalne dowody. Wystarczy normalnie 5, 6, max 10 świadków a jak świadkowie mówią sprzecznie, to działa ten fakt na korzyść podejrzanego.

Głos komentatora.  Jak widać Haga nie jest by ścigać przestępców wojennych ale tylko by skazać Milosevica i oni robią wszystko by jego skazać. Oni powinni ścigać zbrodniarzy wojennych ale oni ochraniają wojennych zbrodniarzy. To jest moje mocne oskarżenie. Ja uważam że oni zbrodniarzy wojennych ochraniają. Oni dają im całkowitą ochronę. I taki zbrodniarz może powiedzieć,  ja wymordowałem wiele rodzin. A następnie ten zbrodniarz jest chroniony. Kto im daje prawo by zbrodniarzy wojennych chronic ? Ja chcę by tego człowieka powiesili ale nie z tego oskarżenia. Bo w tych sprawach o które go oskarżali on jest niewinny.

Glos kobiety. Jak może taki świadek takie brednie mówić bez wskazania od kogo on to słyszał ?

Milosevic. Czy jest to prawda że jesteś specjalnie aresztowzny byś fałszywie mnie tu oskarzal ? Jest to tak ?

Świadek. Tak zgadza się.

Milosevic.  Myśli pan ze grozi panu niebezpieczeństwo ?.  

Świadek.  Tak. 

Głos komentatora. On jest zły, ale jest sądzony na podstawie fałszywych oskarżeń. Oni robią z niego bohatera a to jest niepokojace.

 

■■■■■ Ten film ma za zadanie by pokazać jak na podstawie dziennikarskiej manipulacji obrazem, manipulacjami zeznaniami i na podstawie fałszywych zeznań, oraz celowego politycznego działania oskarżycieli i stronniczych upolitycznionych sędziów  sądzonybył człowiek który nie pasuje do obranego celu, światowego hegemona i jego imperialnego celu. Każdy może sam na podstawie tego filmu osądzić i wyciągnąć odpowiednie swoje wnioski.

Jak faktycznie funkcjonuje na Zachodzie uważającym się za demokratyczny, uczciwy, broniący praw ludzkich zachodni wymiar sprawiedliwości, który jest reprezentowany przez sędziów na opartej niby ich " niezawislosci i bezstronnosci " w  "demokratycznym, dbającym o prawa człowieka"  Zachodzie... !. 

Zachód, który w przypadku takich państw jak Chiny, Rosja, Iran, Korea Północna, Syria ma usta pełne pouczeń, frazesów o braku niezależności sądów i o prawach człowieka !!!. ■■■■■

 Zbrodnicze bombardowania Serbii przez USA i NATO !  Zbrodnia przeciwko Serbii  dokonana na podstawie fałszywych raportów i oskarżeń zrealizowanych przez zachodnie służby które także sponsorowały albańskiej terrorystów z UCK.  

Faktycznie winni wywołania wojny i rozpadowi Jugosławii pozostają zupełnie bez kary ... . !

■  Część 4 / 4 ■  Ostatnia.

  

KOMENTARZE

 • @All
  "Głos kobiety. W moim przekonaniu celem trybunalu nie było dowiedzieć się prawdy , oni chcieli Milosevica za wszelką cenę skazać by zaspokoić ich polityczne cele. A celem było by NATO zostało zwolnione od wszelkiej odpowiedzialnosci". -

  --- I udał się ten plan. Mimo że było dość sporo głosów oburzenia w Niemczech czy Holandii, NATO bombardowało przez 77 dni obiekty przemysłowe i mieszkalne w Jugosławii, a potem wytoczono politykom i dowódcom (głównie Serbom) liczne długoletnie procesy, które kilka razy nie mogły być zakończone z powodu śmierci oskarżonych (także prezydenta Milosevica) w haskich celach.
 • @zygmuntbialas 20:42:17
  Dałem 5 *

  Muszę teraz całość jeszcze raz przeczytać. Te wszystkie części.
  Pozostaje pytanie. Kiedy będą sądzeni ci ktorzy fałszywie zeznawali ?
  Przecież zeznawali przed przysięgą!
  A co z prokuratorami i politykami ?.

  Pozdr.
 • Wychwyciłem istotne sekwencje.
  " Sąd.
  Panie Tapuskovic, muszę pana zapytać. Jak widzi pan swoja rolę. Pan powtarza jedynie to co podejrzany mówił. Pan nie reprezentuje Serbii ale asystuje sądowi. Podejrzany broni się sam , pan nie musi jego wspomagać.

  Tapuskovic. Prawnik.
  Sądzie ja nie próbuje bronić Milosevica ale chcę działać zgodnie z duchem pańskiego zadania by ważne kewestie dokładnie wyjaśnić. A to pan podejmie i zadecyduje ostatecznie. Ja mogę otwarcie powiedzieć że ja często jawnie okazywalem moje niezadowolenie z polityki rządu Milosevica.

  Ale teraz muszę ze względów na część ujawnionych spraw moje zdanie zmienić. Ja jeszcze nie będę definitywnej oceny wnioskował. Ale jak masz kogoś osądzać w każdym razie to musisz posiadaćkompletną wiedzę na temat dotyczący tego człowieka.

  Ja mogę powiedzieć że moja ocena ze względu na wgląd do wielu kwestii jest teraz inna, uległa zmianie na podstawie faktów które dopiero tu poznałem. ".

  Jednym słowem Tapuskovic prawnik, pokazuje prawdę czarno na białym
  i neguje uczciwość procesu i pokazuje że jest to polityczny proces, rewanż. Hućpa.
 • @Monaco 20:51:31
  "Kiedy będą sądzeni ci ktorzy fałszywie zeznawali? A co z prokuratorami i politykami". -

  --- Wielu z tych, co fałszywie zeznawali, żyje pod innym nazwiskiem w wybranym kraju. Nic też dzisiaj nie zapowiada, by hascy sędziowie i prokuratorzy oraz politycy byli sądzeni.

  Pozdrawiam.
 • My tu ciągle o Serbii i Chorwacji
  a tymczasem pierwszy przypadek ludobójstwa popełnili... Słoweńcy !
  28 czerwca 1991 roku słoweńska policja dokonała egzekucji na (co najmniej) dwóch nieuzbrojonych żołnierzach jugosłowiańskiej armii narodowej, którzy poddali się pod Holmcem, posterunkiem na granicy z Austrią. Zostało to potwierdzone przez gazetę Slovenske Novice. Wiadomo było także „od samego początku”, że trzej żołnierze tej samej jugosłowiańskiej armii zaraz po poddaniu się zostali rozstrzelani na granicy z Włochami. (Fakty i świadectwa zgłoszone do ICTY, Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii w Hadze, Forgotten Crimes, Igor Mekina, AIM Lublana, 11/02/99)
  Ot, taka "nierozliczona" ciekawostka....
 • @SZS 21:17:16
  Jednym słowem historia się powtarza, zwycięscy zbrodniarze nigdy nie są sądzeni.

  Pozdr.
 • @zygmuntbialas 21:07:14
  Wraz z jego śmiercią Milosewica, trybunał w Hadze mimo pięcioletniego procesu nie zdołał wydać jakiegokolwiek wyroku.

  A jaki jest stosunek Serbów obecnie do członkstwa w unii ? oraz do Kosowa ?

  Pozdrawiam.
 • Vojislav Šešelj, niewinego człowieka 11 lat trzymali we więzieniu w Hadze bez wyroku a był niewinny.
  W 2003 rozpoczął się jego proces przed Trybunałem w Hadze. Przedstawiono mu osiem zarzutów zbrodni przeciwko ludzkości oraz sześć zarzutów zbrodni wojennych.
  W marcu 2016 został uniewinniony.

  Po 11 latach pobytu w areszcie w Hadze, w listopadzie 2014 wrócił do Serbii, aby poddać się leczeniu raka. 31 marca 2016 został uniewinniony w werdykcie wydanym przez izbę rozstrzygającą III Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii (ICTY) ze wszystkich dziewięciu zarzutów, z czego trzy dotyczyły przestępstw przeciwko ludzkości (prześladowanie, deportacja i nieludzki akt przymusowego przesiedlenia), a sześć - za zbrodnie wojenne (m.in. morderstwo, tortury i okrutne traktowanie, grabież własności publicznej lub prywatnej.

  Proszę popatrzeć jakich oszczerstw jakich szwindli dopuszczają się europejscy prokuratorzy by człowieka zniszczyć bo jest dla europejskich rządzących mafiozów niewygodny. Tak funkcjonyje zachodnia demokracja, sprawiedliwość, prokuratura.

  11 lat pozbawili człowieka wolności, zniszczyli mu zdrowie, obrabowali z życia. A nich te kanalie szlag z nieba trafi którzy zniszczyli temu Vojislav Šešeljcowi zdrowie i życie.

  Salution ✔✌
 • @Monaco 21:33:54
  Trudno powiedzieć. Ci zdrajcy w Serbii którzy wydali Milosewica i wielu innych patriotów chcą zapewne do unii. Ale prawdziwi patrioci którzy pamiętają natowskie i amerykańskie bombardowania są za współpracą z Rosją.

  A jakie są proporcje?

  Salution ✔ :)))))
 • Może pewna część zapozna się z faktami. Warto doszukiwać się prawdy. By nie ulegać manipulacjom i propagandzie.
  Może część ludzi zapozna się z tymi faktami że informacje serwowane nam przez światowe i nasze oficjalne media nie zawsze są wiarygodne a wręcz są często ukierunkowane politycznie i służące obranemu politycznemu celowi.
  Należy zauważyć że prywatne czy też publiczne media ukrywają często niewygodne fakty i niekorzystne prawdy dla obowiązującego systemu i panującego ustroju a podkreślają szczególnie to co jest dla politycznych celów korzystne. Tym samym informacje które media głównego nurtu nam serwują są zmanipulowane i często wręcz kłamliwe.

  Przeciwników politycznych zwalczają na wszelkie sposoby, stosując fałszywe zeznania, spreparowane materiały i oszczerstwa.

  Tak wygląda pseudo - demokracja w wykonaniu europejskich rządzących.

  Pozdrawiam.
 • @Leonardo da Vinci 22:02:19
  Od czasu gdy prezydentem Serbii zostal Boris Tadić to zdrajcy Serbii wydali wielu serbskich patriotów w ręce zachodnich prokuratorów i ich sponsorów.

  Pozdrawiam
 • @SZS 21:17:16
  Bez jaj. To nie ludobójstwo, tylko mord. Zbrodnia
 • @zygmuntbialas 20:42:17
  W internecie jest dalszy ciąg tego procesu. "De zaak Milosevic vervolgd"

  Przesylam Panu ten link. U mnie nie otwiera filmu. A czy u Pana na komputerze?

  https://www.vpro.nl/programmas/tegenlicht/kijk/afleveringen/2003-2004/de-zaak-milosevic-vervolgd.html

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @
  Według krótkiej informacji na tej stronie. To twórca programu Jos de Putter „Sprawa Miloszevicia” zrobił drugą część "Tegenlicht" na temat procesu przeciwko Miloszevicowi. De Putter kontynuował ten temat nawiązując do wcześniejszego filmu. W „Sprawie Milosevica”

  Część druga skupia się na obronie.

  De Putter rozmawiał w „Sprawie Miloszevicia” z Branislavem Tapuskoviciem, jednym z trzech „amici curiae”, powołanych niegdyś przez trybunał do nadzorowania procesu. Tapuskovic napisał zalecenie razem ze swoimi dwoma kolegami amici.
  Sąd uchylił wiele zarzutów, zwłaszcza poważnych, takich jak ludobójstwo i deportacja, z powodu braku dowodów.

  Tyle jest zawartej tam informacji.

  Pozdrawiam :)
 • @Uchoigielne 00:01:53
  Witam 

  Dziękuję za ten bardzo dobry link.

  Umieściłem tu mały fragment , tak by ludzie wiedzieli ze ten link jest ważnym drogowskazem i warto przeczytać całość. 

  [ " Czy Polacy poddali się bezczelnej propagandzie, jak Amerykanie i Kanadyjczycy? Tam charakterystyka 
  Serbów jako faszystów stała się faktem niepodlegającym dyskusji, a większość nie wiedziała nawet, na jakim kontynencie znajdują się Bośnia-Hercegowina, Czarnogóra i Serbia. 

  Bzdury o faszyzmie Serbów przechodzą na Zachodzie bez pytań, podobnie jak polskie obozy koncentracyjne. Zdziwiło mnie, jak szybko wielu Polaków zapomniało historię bliską Słowianom. 

  Jeszcze dziwniejsze jest poparcie przez żydów, których tysiące zginęły w chorwackich obozach koncentracyjnych i w rękach albańskich nazistów.

  Wycieczki poznawcze na Bałkany i spotkania z osobami stamtąd 
  przekonywały mnie, że zaserwowano zjadliwą kampanię przeciw Serbom.
   
  Dragan, Branko i Milonja Bożowić mieszkali z rodzicami w odwiecznym 
  domu rodzinnym w Dziakowicy. Ich wujek miał w Kosowie plantacje, zanim ekstremiści wycięli je w pień. W marcu 1999 r. Dragan wybrał się do Polski nie wiedząc, że do rodzinnego Kosowa nie powróci. Przekroczył granicę polską kilka godzin przed atakiem pierwszego Tomahawka na Jugosławię, 24 marca. 

  Pokazał mi formularz świadectwa szkolnego z lat 1980tych, wydrukowany w języku albańskim w pierwszej kolejności, serbskim w drugiej – i to w wersji łacińskiej, podczas gdy oryginalny serbski pisze się cyrylicą. W rubryki powpisywano ręcznie cyrylicą dane Dragana. Podobnie w prawie jazdy – poszperał w papierach i wyciągnął dokument w dwóch językach.
  Takie epizody potwierdzały moje badania.

  Dla przywrócenia balansu prawdy, dzielę się z Czytelnikiem cząstką ogromnego bogactwa informacji. Wobec braku wydawcy i środków na publikację, książka żyła w Sieci. Wyszło jej to na dobre. 

  Wyjaśniły się „masakry” w Srebrenicy i Raczaku. Oskarżenia Serbów i Miloszewicia stały się bardziej kompromitujące dla oskarżycieli, podobnie jak nowe fakty o użytej na Bałkanach broni uranowej. " .]


  Pozdrawiam serdecznie :)
 • 》 Nema Predaje, Kosovo is Serbia! 《
  https://res.cloudinary.com/teepublic/image/private/s--OJDmLMtW--/b_rgb:908d91,t_Heather%20Preview/c_limit,f_jpg,h_630,q_90,w_630/v1574542737/production/designs/6861746_0.jpg
 • @Monaco 02:16:30
  https://regnum.ru/uploads/pictures/news/2017/03/06/regnum_picture_14887767401277669_normal.png

  Kosovo to Serbia Krym to Rosja..
 • "Zbrodnicze...
  -----------
  "Zbrodnicze działania przeciwko Jugosławii USA i NATO, bombardowania Serbii i ludności cywilnej."
  -----------
  Tak - to prawda - tyko tak naprawdę były to punktowe działania światowego, czarciego pomiotu - przeciwko ludzkości stworzonej przez Boga.
  Wniosek?
  Obecnie pod osłoną ukoronowanego przez samego Belzebuba - świrusa - ten sam pomiot bez bombardowań osiąga swoje cele - ale już nie punktowo - a globalnie. Globalnie!
 • @Alfax 23:16:19
  Ostatnim silnym człowiekiem (choć jak na normy "demoliberalne") był Kosztunica
 • @Monaco 21:05:39
  "Tapuskovic prawnik, pokazuje prawdę czarno na białym
  i neguje uczciwość procesu i pokazuje że jest to polityczny proces, rewanż. Hucpa". -

  --- Było bardzo dużo świadków, powołanych przez trybunał i przed wszystkim przez Milosevica (o tych ostatnich nie ma informacji w filmie), którzy choćby z racji na przyzwoitość krytykowali przebieg procesu.
 • @Monaco 21:33:54
  "... jaki jest stosunek Serbów obecnie do członkostwa w unii? oraz do Kosowa?" -

  --- Jeśli chodzi o UE, to te związki są luźne. Serbia utrzymuje przyjazne stosunki z Rosją, a także z Francją. Kosovo uważają za część Serbii, ale jest tak jak jest.

  Pozdrawiam.
 • @Alfax 23:27:03
  https://www.vpro.nl/programmas/tegenlicht/kijk/afleveringen/2003-2004/de-zaak-milosevic-vervolgd.html

  Otwiera ten film, ale nie chce się wyświetlać

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @Alfax 23:48:29
  "Część druga [filmu] skupia się na obronie" -

  --- Znam główne punkty obrony z raportu Civikova. Bardzo interesujące sprawy.
 • @Wican 23:25:07
  Etymologicznie rzecz biorąc, jak się zabija ludzi, to jest to ludobójstwo.
  A czy zabijani mieli jaja, to tego nie wiem....
 • @zygmuntbialas 10:09:19
  Na stronie : www.Trouw.nl

  Jest następujący fragment :

  Milosevic pyta świadka.
  "Czy zostałeś aresztowany wyłącznie pod presją by mnie tu oskarżyć ? ",

  „Tak” - powiedział Radomir Markovic po milczeniu.

  On, jest byłym szefem serbskiej służby bezpieczeństwa państwa i byłym wiceministrem spraw zagranicznych.

  To cios dla prokuratorów. Mieli nadzieję usłyszeć od Markovica, że ​​Miloszević osobiście nakazał zatuszować ślady zbrodni serbskich w Kosowie.

  Ale Markovic po raz kolejny odpowiada „tak”, kiedy Milośević zapytał, czy ta historia została spreparowana przez ludzi, którzy „dręczą i torturują świadka przez półtora roku”.

  Markovic jest jednym ze świadków, który w drugiej części pokazowego procesu nagle przestaje składać w sądzie oświadczenia, które prokuratorzy mieli nadzieję uzyskać.

  Były prezydent Jugosławii Lilic również mówi prawdę. Według Lilica Milośević nie uczestniczył w masakrze w Srebrenicy, prokurator jest „zszokowany i wściekły”, gdy o tym usłyszał. Kolejne rozczarowanie.

  Twórcy Tegenlicht są bardzo krytyczni wobec stanu rzeczy w procesie Miloszevicia. Prokuratorzy wciąż nie mają żadnego dowodu, ale wydaje się, że wszystko jest zgodne z prawem, aby skazać byłego prezydenta.

  Ponieważ oprócz Lilic i Markovica są inni świadkowie, którzy w zamian za nową tożsamość lub immunitet prawny są gotowi powiedzieć, co prokurator May chce usłyszeć. Jako świadek K2, który zeznaje anonimowo i częściowo za zamkniętymi drzwiami, i ma dożywotnią ochronę zagwarantowaną przez trybunał w innej sprawie, mianowicie zabójstwie niesławnego przywódcy paramilitarnego Arkan.

  Pierwsza część podaje również w wątpliwość wymiar sprawiedliwości Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii i proces przeciwko Miloszeviću, jest wynikiem uproszczonego poglądu, że były prezydent jest złym geniuszem stojącym za wszelką przemocą na Bałkanach.

  Koncepcja dobrych facetów kontra złych wywodzi się z korzeni znanej amerykańskiej firmy PR. Dziennikarz Thomas Deichmann opowiada, jak odkrył, że „obóz koncentracyjny” Trnopolje w Bośni w rzeczywistości nie był w ogóle ogrodzony. Obraz bardzo chudego mężczyzny za drutem kolczastym zrobił ogromne wrażenie na arenie międzynarodowej i przyczynił się do interwencji, ale w rzeczywistości człowiek był całkowicie wolny, mógł iść tam, gdzie chciał.

  Podświetlenie sugeruje, że dokonano również masakry w Serbii kilkudziesięciu cywilów albańskich w Kosowie w wiosce Racak, która spowodowała interwencję NATO w Kosowie, jak mówi Miloszević. Według twórców programu były prezydent musi, oprócz formalnych zarzutów, także bronić się przed wizerunkiem. Racak jest pod tym względem wątpliwym przykładem.

  Po pierwszym programie pozostaje pytanie, czy historia jugosłowiańskiego trybunału i „obrazowania” mówi cokolwiek o sprawiedliwości tego, co się dzieje. Zwykły człowiek może odnieść wrażenie z mediów, że Miloszević jest rozgniewanym złoczyńcem, a sędzia May dał mu dużo miejsca.

  Druga transmisja jest bardziej przekonująca. Oskarżające zeznania w zamian za zwolnienie lub karę redukcyjną pojawiają się również przed Trybunałem dla byłej Jugosławii, ale są kontrowersyjne.

  Wiadomo, że prokuratorzy mają duże trudności w przekonaniu świadków do współpracy, co grozi nadmiernym zaangażowaniem. Kiedy sędzia May zamyka drzwi sali sądowej, bardzo trudno jest wówczas sprawdzić, co się tam dzieje. A to rodzi podejrzenia o nie uczciwych poczynaniach wymiaru "sprawiedliwości "


  Pozdrawiam serdecznie.
 • @zygmuntbialas 10:09:19
  Amnesty International ?
  Czy podejmowało się monitorowania tego procesu ?

  Druga sprawa, dlaczego tenże trybunał w Hadze nie ścigają do tej pory tego zbrodniarza rzeźnika DONBASU Poroszenke ?
  To z jego rozkazów były bombardowane miasta w DRL i w ŁRL w których zabito tysiące ludzi. To z jego rozkazów bombardowano, wysadzano w powietrze instalacje przesyłu energii , oczyszczanie wody, niszczono infrastrukturę w Donbasie. Mało tego, dlaczego tenże trybunał nie sciga zbrodniarzy wojennych z AZOV , Ajdar i innych nazistowskich band które mordowały ludność cywilną w Donbasie i w innych regionach kraju.

  I cisza i cisza , nie ma obrońców ludności Donbadu na tym pełnym hipokryzji Zachodzie.

  Pozdrawiam
 • @SZS 11:07:26
  Ludobójstwo to określenie prawne. Przede wszystkim
 • @Wican 12:37:39
  Być może. Ale z tym prawem, byłbym ostrożny. Czyż ten artykuł nie jest jego obnażeniem ?
  W każdym razie był to kamyczek, który wywołał lawinę.
 • @Alfax 11:39:41
  Jeśli chodzi o chodzi o Radomira Markovica oraz o świadków, którym zapewniono ochronę, to opisałem krótko te sprawy w tekście:

  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/154371,2-proces-milosevica-w-hadze-08-04-2020

  "... pytanie, czy historia jugosłowiańskiego trybunału i „obrazowania” mówi cokolwiek o sprawiedliwości tego, co się dzieje". -

  --- Właśnie, nic nie mówi o jakiejkolwiek sprawiedliwości.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @Monaco 12:30:31
  "Amnesty International? - Czy podejmowało się monitorowania tego procesu? [...] Druga sprawa, dlaczego tenże trybunał w Hadze nie ściga do tej pory tego zbrodniarza rzeźnika DONBASU Poroszenkę?" -

  --- I wielu innych zbrodniarzy. No tak, widzi Pan, na czym polega ta europejska sprawiedliwość i demokracja.
 • @zygmuntbialas 15:24:22
  Kiedyś Putin wyraźnie powiedział, że Zachód ma podwójną moralność. 
  Wszelkie dewiacje które dzieją się na Zachodzie to wolność człowieka. 

  Mord w Odessie dokonany przez prawy sektor , to na Zachodzie brak reakcji, protestów, wzywania do aresztowania morderców.

  Zbrodnicze oderwanie kolebki Serbii Kosowa od Serbii w brew prawu międzynarodowemu popieranemu przez Zachód. A histeryczne ataki na Rosję w sprawie powrotu Krymu.

  Krymu który był bez referendum dołączony przez Ukraińca Chruszczowa do Radzieckiej Republiki Ukrainy a którego 94% mieszkańców w referendum zagłosowało za powrotem do macierzy, do Rosji. 

  Amnesty International to produkt Zachodu i narzędzie Zachodu. W sprawie Nawalnego protesty i histeria ze strony tej Amnesty agentury a w sprawie Pana Piskorskiego to cisza, żadnej obrony, zadnej akcji. 

  Czy Putin ma rację, gdy mówi że Zachód stosuje podwójne standardy w 100% tak.


  Pozdrawiam serdecznie.
 • @zygmuntbialas 15:24:22
  "...na czym polega ta europejska sprawiedliwość i demokracja."
  Bo prawo jest jak płot: orzeł nad nim przeleci, wąż się prześliźnie, a bydło się zatrzyma.
 • @SZS 11:07:26
  Ludobójstwo to określenie tak naprawdę prawne.
  Inaczej każdą pojedyńczą zbrodnię by tak nazywano.
 • @SZS 12:58:59
  Prawnie zastosowano go dopiero po II wojnie. Stąd, patrząc formalnie, zbrodnie UPA nie były ludobójstwem, mimo że faktycznie były

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej