Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
114 postów 1799 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐ ◇ ⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka meryt

Stan wojny bez stanu wojennego ! A w Polsce jaki stan ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Metaforą wojenną polityk uzasadnia daleko idące ograniczenia i stosowane w tym celu środki. ____ A w Polsce ? Epidemia ? Pandemia ? Stan wojnenny bez wojny ?

Stan wojny bez stanu wojennego !

 Żołnierze w Południowej Afryce przed hostelem Madal w Johannesburgu.  Zdjęcie Luca Sola / AFP.  

Metaforą wojenną polityk uzasadnia daleko idące środki.

Retoryka ! Politycy wybierają język wojny teraz, gdy walczą z pandemią. Języki wojny są popularne wśród chorób i w politycznym biznesie. Politycy chętnie używają określeń wybuch epidemii, pandemii.

Mówią o wybuchu koronawirusa czyli o jednym z najpoważniejszych globalnych kryzysów, w jakim od 1945 roku kiedykolwiek ludzkość musiała stawić czoła poza faktyczną wojną.

A są i tacy przywódcy polityczni jeszcze bardziej bezpośredni w swoich porównaniach wojennych ogłaszając „Jesteśmy w stanie wojny”, francuski prezydent Emmanuel Macron powtórzył sześć razy podczas przemówienia w połowie marca, ogłaszając stan zagrożenia narodowego. A więc w jakiś sposób jest on postrzegany jako prezydent z czasów wojny. A prezydent USA Donald Trump powiedział: „Walczymy z niewidzialnym wrogiem”.  

Jedynie we Włoszech wyrażenie „wojna z koronawirusem” wydaje się adekwatna do sytuacji w jakiej Włochy faktycznie się obecnie ciągle znajdują, skoro tam jest zaangażowana armia która walczy z koronawirusem.

Można by powiedzieć że to nic dziwnego, że politycy opierają się na retoryce wojennej. W wielu krajach, zwłaszcza w Europie Zachodniej, minęły dziesięciolecia, od czasu kiedy naprawdę były w stanie wojny. Jednocześnie pandemia jest kryzysem o nieznanym jeszcze wymiarze.

Ponadto wojna jest tylko metaforą, do której przywódcy polityczni szybko się odwołują, gdy wykorzystują nieproporcjonalne i dalekosiężne środki, aby osiągnąć obrany cel. Metafora wydaje się szczególnie popularna w Stanach Zjednoczonych, biorąc pod uwagę wojnę z narkotykami, którą rozpoczął prezydent Richard Nixon oraz wojnę z terrorem, którą ogłosił George W. Bush. A obecnie chętnie z tej metafory korzysta Donald Trump.

Terminy takie jak " walka ” są również standardowymi obrazami dotyczącymi choroby. Od Louisa Pasteura, który wykorzystywał obrazy ciała jako „pola bitwy” „inwazji” patogenów, po fundację „Kocha i hasło "Walczymy z rakiem", które wzywają młodych ludzi do „wspólnej walki z rakiem”.

Czy politycy mają więc powód do korzystania z retoryki wojskowej ?

W pewnym sensie tak. Za pomocą metafory wojennej przywódca polityczny od razu wyjaśnia, że ​​jego zdaniem istnieje wyjątkowa sytuacja. Metafora uzasadnia użycie daleko idących środków. „Wojna podporządkowuje wszystkie inne sprawy walce z domniemanym wrogiem”.

Retoryka wojenna jest także sprawdzonym środkiem dla polityka, który chce zmobilizować swój naród czy jak kto woli lud. „Metafora sugeruje, że każdy musi teraz robić to, co mu każą”. „Nie powinieneś robić tego, co chcesz, ale ròb to, co sytuacja nakazuje, rób to co trzeba. To jest ważnym elementem w romantyzowanym wizerunku dobrego, heroicznego "żołnierza".

Żołnierze na ulicach.

Właśnie tak przywódcy polityczni próbują motywować cały kraj. Obywatel musi wywiązać się ze swojej roli - poprzez posłuszeństwo wobec państwa. A rządzący gloszą że wygramy tę wojnę, jeśli nasi obywatele zaczną działać odpowiedzialnie.  

Zakłócenia systemu i opory społeczne.

Ta retoryka wojskowa budzi również duchy oporu w wygodnych społeczeństwach zwłaszcza zachodnich. Duńczycy, Holendrzy lub Włosi nie znają żołnierzy na swoich ulicach.

Armia rozmieszczona tam na ulicach ? w katastrofie narodowej ?

Oni znają to tylko z odległych stron świata z TV,  lub z filmów katastroficznych.

Metafory nigdy nie są neutralne. Metafora walki z chorobą - na przykład w „walce z AIDS” - była krytykowana od dziesięcioleci bo wprowadzała strach i potępienie.

Uwaga. Retoryka wojny, którą stosują politycy podczas pandemii koronawirusa, budzi bezpośrednie podejrzenia. Wybór słów może wskazywać, że politycy tzw demokratyczni używając tej formy chcąc poszerzyć swoje uprawnienia. „Ograniczanie swobód obywatelskich jest uzasadnione ze względu na charakter epidemii, ale nie jest też pozbawione niebezpieczeństwa”.  Zawsze pojawia się pytanie, kiedy stan wyjątkowy zostanie odwołany.

Extra Info.

Bryt, Joe Glenton, rzecznik organizacji pozarządowej ForcesWatch, która bada brytyjską armię, również bierze pod uwagę okreslenia wojskowe nie bez ryzyka. „Dokładne śledzenie infekcji i zgonów z pewnością przypomina jedną z pierwszych linii wojny, w której żołnierze wykonują heroiczną, żmudną i niebezpieczną pracę”.

Ta retoryka wojenna jest postrzegana przez niektórych cywilów jako przesadzona, co widać po frazie, która krąży po mediach społecznościowych. 

Piszą że, " Tak, ludzie umierają z powodu wirusa, granice są zamknięte, a życie publiczne jest sparaliżowane. Nie ma jednak mowy o ogromnej liczbie ludzkich ofiar jakie byłyby w czasie faktycznej wojny w Europie, ani o przesiedleniu ludności na dużą skalę, ani o zniszczeniach wojennych czy braku podstawowych artykułów".

Jedno jest pewne, nie dajmy się terroryzować tym którzy nie koniecznie chcą naszego dobra i bezpieczeństwa a ich głównym celem jest ograniczenie naszych swobód, prawa do wolności, cenzura krytyki i wypowiedzi.

W Polsce już obowiązuje cenzura w armii. Na Węgrzech wśród służby zdrowia a w USA w marynarce wojennej. 

 

KOMENTARZE

 • Istnieje zagrożenie. Problem jest taki, że rządzący też nie
  wiedzą jak wielkie jest to zagrożenie. Władze też się boją, boją się tego czym ich decyzje mogą skutkować. Boją się tak samo decyzji ograniczających jak i zbyt swobodnych w zachowaniu społeczeństwa. To jest tak, że nikt nie wie co naprawdę należy robić, jak się zachować i co dalej będzie. Jest to nowa sytuacja dla wszystkich.
 • @Anna-PK 04:24:11
  Ma Pani rację, że rządzący nie wiedzą a nawet lawirują, bo o ile stan zagrożenia jest bardzo poważny to już dawno powinni wprowadzić stsn wyjątkowy. A nie jak do tej pory, ograniczają nam swobodę ruchu, ludzi zmuszają do kilku tygodniowej kwarantanny a niby to na jakiej podstawie bez oficjalnego ogłoszenia stanu wyjątkowego.

  Jeżeli zakaz jest prowadzenia handlu, produkcji, gastronomii czy innej ważnej działalności gospodarczej i spotkań, zgromadzeń to przecież co to jest ? jak zakamuflowany stan wojenny czy wyjątkowy.

  O dziwo, gdy chodzi o wybory 10 maja 2020 to partii pis i jej guru nie przeszkadza narażanie ludzi tych w komisjach na infekcje czy tych którzy bedą segregować zainfekowaną pocztę.

  Pozdr.
 • @Monaco 04:53:19 A na jakiej podstawie Pan twierdzi, że stanu
  wyjątkowego nie ma? Ja myślę, że jest stan wyjątkowy. Te gierki polityczne między władzą i opozycją są objawem choroby jaka toczy polską politykę.
  Jest to niedojrzałość polityczna Kaczyńskiego, który "chciałby a boi się".
  Boi się być premierem, boi się Europy, boi się Tuska, boi się odpowiedzialności i te kompleksy właśnie skutkują takim niejasnymi decyzjami.
 • @Anna-PK 05:05:03
  Według mnie to przy takim rygorze i kontrolach policji oraz zamknietych granicach to jest jak najbardziej stan wyjątkowy tylko pis nie ma odwagi tego ogłosić oficjalnie.

  " Jest to niedojrzałość polityczna Kaczyńskiego, który "chciałby a boi się".
  Boi się być premierem, boi się Europy, boi się Tuska, boi się odpowiedzialności i te kompleksy właśnie skutkują takim niejasnymi decyzjami."

  Właśnie bardzo dobrze Pani to ujęła.

  Boją się reakcji, obowiązków z tym związanych i odpowiedzialności.

  Czy Pani czytała lub słyszała że ogłoszono oficjalnie stan wyjątkowy w kraju ? A może coś nam umknęło ? .
  Bo ja nie chętnie słucham propagandy w TVPiS, czy w tych innych polskojezycznych ale nie polskich stacjach.


  Pozdr. :)
 • Jeżeli wirusy mogą być
  bronią biologiczną masowego rażenia - a z pewnością mogą i są - to i terminologia wojenna jest jak najbardziej naturalna.
  Wniosek?
  Czy Baćkę na Białorusi - światowy czarci pomiot już zmusił do podrygiwania w takt świrusowej, globalnej muzyczki?
 • @demonkracja 08:37:31
  Obawiam się że "Baćka" na stare lata trochę ze wszystkim przesadza.
  Oderwał się od rzeczywistości.
  I nie chodzi o wirusa ale o politykę w stosunku zwłaszcza do Rosji i Ukrainy. Na Rosję pluje, DRL i LRL nie uznaje a wręcz namawia banderowców by siłą zajęli te republiki i bzdury wygaduje oraz upasynom w Kijowie na Ukrainie włazi w zad.

  Z tym że Rosja nie jest wrogiem Białorusi a Ukraina mimo jego wazeliny poparła nowe europejskie sankcje przeciwko Białorusi.

  Albo chłopna stare lata ma coś z głową albo czarci pomiot nim włada.

  ;))
 • Aktualizacja
  Last updated: April 07, 2020, 10:09 GMT

   Poland

  Coronavirus Cases: 4,532

  Deaths: 111

  Recovered: 191
 • @Monaco 12:17:35
  https://www.worldometers.info/coronavirus/country/poland/
 • Kamerka laptopa zaklejona plastrem"
  Gwiazdowski: Za 2 miesiące NIE BĘDZIE CZEGO RATOWAĆ. Rząd nie pomaga przedsiębiorcom tylko bankom

  https://www.youtube.com/watch?v=xo29YhW4W8Q
 • Psychologia polityki
  W sprawie "epidemii" związanej z koronawirusem mamy do czynienia z działaniami dobrze opisanymi przez naukę - psychologię polityki.

  Okazuje się, że te dość drastyczne środki, jakie przedsięwzięto przeciw tej nowej "zarazie", są dość przypadkowe, a sztaby kryzysowe, powołane na tę okoliczność, raczej nie roją się od wirusologów i epidemiologów, a często wręcz przeciwnie.

  Skąd się to bierze? Psychologia polityki opisuje taką zależność, że u rządzących - ludziach znajdujących się na szczytach władzy - ujawnia się następująca zasada: "Kto dostaje się na ten szczyt, w okresie pół roku do roku całkowicie traci samokontrolę oraz samokrytykę w stosunku do własnej osoby i uważa, że rozumie wszystko i zna się na wszystkim." Dlatego podejmuje bez żadnych oporów i właściwie bezrefleksyjnie, rozwiązania na wielką skalę z pominięciem podbudowania swoich działań jakąkolwiek profesjonalną bazą.

  Ma to miejsce w Polsce, gdzie najważniejsze decyzje mają dość dyskusyjny związek z naukowym podejściem do zagadnienia - nierzadko bezsensowne zakazy i nakazy, które z wirusologią i epidemiologią zdają się mieć mało wspólnego, a więcej z wiarą i przesądami (noszenie lub nie maseczek, używanie rękawiczek ochronnych, zakaz wstępu do lasu, zakaz opuszczania mieszkań, zamykanie instytucji, ograniczenia działalności firm i urzędów itd. itp.)

  Opisany powyżej problem nie dotyczy wyłącznie Polski, tak dzieje się także w innych krajach na świecie. Nie tylko w Polsce władza wszystko wie lepiej...
 • @rumpelsiltskin 16:16:19
  Bardzo trafny opis.

  Jednym słowem wielu na szczytach nie dostrzega podstaw dzięki którym tam figurują.
  Czyli oderwani są od rzeczywistości. I myślą że pozjadali wszelkie rozumy.

  Pozdrawiam
 • Problemy z NEON24
  •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
  ❗ Obecnie nie ma dojścia do Poczty, Zarządzaj kontem, Nowy post. ❗
 • @Monaco 05:34:34 Może być tylko jedno i trzeba wybierać.
  1.Jak będzie stan wojenny, to nie będzie wyborów.
  2. Jeżeli będą wybory, to nie może być oficjalnego stanu wojennego.
 • @Anna-PK 17:53:26
  Dzień dobry Pani.

  Czy Pani ma dostęp do poczty, nowy post lub zarządzania blogiem ?

  Pozdrawiam
 • @Alfax 17:59:41 Dzień dobry.
  Loguję przez Firefoxa, umieszczam też tak swoje posty. Nie jest to zbyt elegancki wynik, ale trudno.

  Zdejmij ten smutek ze swej jasnej twarzy,
  Niech promień gwiezdny na nią padnie
  Bo Jutro coś wspaniałego Tobie się przydarzy,
  I nikt Ci tego szczęścia już nie skradnie.

  Pozdrawiam ciepło z nadzieją na lepsze jutro. ;)
 • Śmieszne ale prawdziwe!!!
  W Szwecji rok temu odbyła się debata publiczna na temat G5. W pewnym momencie pojawiły się w internecie bardzo negatywne agresywne komentarze o szwedzkiej polityce i G5.

  Minister szwedzki energetyki postąpił zwyczajowo, czyli oskarżył publicznie Rosję o trolling. Rosja w oburzeniu zaprotestowała. I wtedy pewna babcia szwedzka też zaprotestowała, że ją obywatelkę Szwecji, która płaci podatki i wyraża własne zdanie w dyskusji nazwano rosyjskim trollem.

  Po wysadzeniu w powietrze „rosyjskich ataków trolli” szwedzcy ministrowie przyznali, że lokalna babcia podsyciła obawy związane z anty-5G
  https://www.zerohedge.com/political/after-blasting-russian-troll-attacks-swedish-ministers-admit-local-grandma-stoked-anti-5g
 • @Monaco 11:45:43
  ----------
  "Albo chłopna stare lata ma coś z głową albo czarci pomiot nim włada."
  ----------
  Wchodzi na to, że jedno i drugie.
 • @Anna-PK 18:37:48
  Dziękuję Pani za odpowiedź i piękny optymistyczny wierszyk :)

  " Zdejmij ten smutek ze swej jasnej twarzy,
  Niech promień gwiezdny na nią padnie
  Bo Jutro coś wspaniałego Tobie się przydarzy,
  I nikt Ci tego szczęścia już nie skradnie. " 

  Więc spojrzyj w przyszłość i uchwyć ten gwiezdny promień.
  Bo w nim jest zawarte z daleka dla Ciebie dobre przesłanie.
  Weź go ze sobą i przytul do serca tak by rozpalił w twoim sercu płomień 
  A jutro gdy znowu, nowy dzień nastanie.
  Otwórz szeroko swe czułe ramiona i przyjmij szczęście.
  Szczęście o którym każdy człowiek od zawsze marzy , ♡ . :)

  Pozdrawiam ciepło :)

  Spokojnych snów....
 • Stan wojny ?
  Cytat: "Stan wojny bez stanu wojennego ! A w Polsce jaki stan ?"

  Bez przesady.

  To jest areszt domowy nalozony na 35 milionow Polakow przez mala grupe osob trzymajacych wladze w Polsce.
  Te 35 milionow Polakow dalo sie oglupic i zastraszyc grupce zydlakow u wladzy w Polsce.
  Wy Rodacy-Polacy zostaliscie potraktowani jak bydlo przez grupke polskojezycznych zydow u wladzy w Polsce.

  Koronawirus to WIELKIE OSZUSTWO i wymysl zydowskiej propagandy - patrz zamieszczone przeze mnie informacje na stronie Leonarda do tematu "objawy koronaswirusa":
  http://leonardo.neon24.pl/post/154348,wazne-pierwsze-objawy-koronawirusa
 • @Monaco 05:34:34
  Czy ty uwierzyles w brednie autorstwa Anny-PK podane w cytacie ?

  Dzialania zydow z PiS sa dowodem na przeprowadzony przez nich zamach stanu w Polsce.
  W wyniku tego zamachu stanu, zydostwo z PiS uwiezilo Polakow w ich domach, a sami probuja roznych sztuczek, zeby zapewnic zydowi A.Dudzie zwyciestwo w nadchodzacych wyborach prezydenckich, bo tym sposobem majac wiekszosc w sejmie przepchna kazda ustawe, ktora podpisze A.Duda.
  Tu chodzi o realizacje planu "Polin" i calkowite przejecie Polski przez zydow z USA i Izraela, co ma im wlasnie ulatwic falszywy alarm pod nazwa "koronowirusa" , poprzez ktory zydostwo zaplanowalo zrujnowac Polske finansowo, gospodarczo i ekonomicznie, zeby ich pobratymcy z USA i Izraela przejeli Polske za dlugi jakich narobili zydzi u wladzy w Polsce przez ostatnie 30 lat.

  Argumentacja Anny-PK zawarta w cytacie to myslenie osoby, ktora nie ma za bardzo pojecia kim sa zydzi i kanalie L. i J. Kaczynscy , ktorzy nie roznia sie od zyda i kanalii D.Tuska.

  Jednoczesnie miedzynarodowe zydostwo dazy do jak najszybszego zaprowadzenia JWO (Jew World Order - zydowskiego porzadku swiata).
 • @fiesta 09:50:11
  "Dzialania zydow z PiS sa dowodem na przeprowadzony przez nich zamach stanu w Polsce.
  W wyniku tego zamachu stanu, zydostwo z PiS uwiezilo Polakow w ich domach, a sami probuja roznych sztuczek, zeby zapewnic zydowi A.Dudzie zwyciestwo"

  Tacy jak Pan, byli święcie przekonani że epidemię dżumy w XIV wieku wywołali Żydzi.

  Nie żeby to było najważniejsze, ale Pan Duda nie jest Żydem, jego żona ma jednego dziadka, pochodzenia żydowskiego, ale Polaków z domieszką krwi innych narodów jest pełno, być może większość. Nawet naziści nie mogli sobie dać rady z tym "problemem".
 • @Pedant 10:02:11
  Pan jest obrońcą Żydów na NEONie. Biorąc pod uwagę ilość ,,antysemitników,, będzie pan miał ,,klawiaturę,, pełną roboty.
  ;)
 • @fiesta 09:50:11
  Chyba Duda Żydem nie jest. Ale szabesgojem na pewno.
 • @zbig71 10:52:41
  @zbig71 10:52:41
  "Pan jest obrońcą Żydów na NEONie."

  Ja staram się trzymać faktów i sprawiedliwości, ani Duda nie jest Żydem, ani Żydzi nie stworzyli epidemii w XIV wieku ani nie są gorszym narodem od innych. Co nie znaczy, że nie bywam wobec tych co prześladują Palestyńczyków lub wyłudzają nieuzasadnione odszkodowania, krytyczny

  "Biorąc pod uwagę ilość ,,antysemitników,, będzie pan miał ,,klawiaturę,, pełną roboty. ;)"

  A mam, i to więcej. Bo jest też pełno rusofobów, czcicieli złotego cielca zwanych neoliberałami, antykomunistów walczących coraz odważniej im komuna jest dalej w przeszłości, świętoszkowatych bigotów zatrutych nienawiścią do swoich bliźnich itd ...

  Pełno smoków udających wiatraki, mój drogo Sancho!

  https://sites.google.com/site/skyesstorybook/_/rsrc/1348026615496/harry-potter-presents-the-story-with-the-windmills/voter-fraud.jpg
 • @Pedant 15:18:50
  To prawda. Ja po prostu żartowałem z tym obrońcą Żydów i tyle.
  mam, i to więcej. Bo jest też pełno rusofobów, czcicieli złotego cielca zwanych neoliberałami, antykomunistów walczących coraz odważniej im komuna jest dalej w przeszłości, świętoszkowatych bigotów zatrutych nienawiścią do swoich bliźnich itd ...
  Wszystko prawda.
 • @Anna-PK 17:53:26
  "1.Jak będzie stan wojenny, to nie będzie wyborów."

  A to oznacza ciąg dalszy władzy pislamu: kaczelnik, jego niedojdowata kamaryla, premier - bankster i anglik-fiskalnik dalej będą dokręcać śrubę.
  Wyć się chce :-(

  @--->>>>>>>---------------------

  Całuję rączki - oczywiście higienicznie i antywirusowo ;-)
 • @zbig71 10:55:54
  "Chyba Duda Żydem nie jest. Ale szabesgojem na pewno."

  Trafione :-(
  Pozdro!
 • @Pedant 10:02:11
  "Tacy jak Pan, byli święcie przekonani że epidemię dżumy w XIV wieku wywołali Żydzi."

  Z tą epidemią to chyba nikt do końca nie wie jak było.
  W środowiskach alternatywnych sprawa jest związana z "resetem 676".
  Inni znaleźli przekazy o jakichś siewcach...
  Ponadto nie wiadomo spod czyjej ręki wyszły źródła pisane na ten temat.
  Sprawa zatem nie jest do końca jednoznaczna.

  Pozdro!
 • @Jasiek 18:57:21
  "Z tą epidemią to chyba nikt do końca nie wie jak było."

  Proszę nie wciskać mi ciemnoty.
 • @Pedant 20:15:37
  "Proszę nie wciskać mi ciemnoty."

  Bardzo proszę - od tego to są turbowatykańczycy ;-)
  Ja rozpatruję prawdopodobieństwa różnych wariantów. Jak zimny czekista (bez skojarzeń ;-) )
 • @Jasiek 20:55:31
  "Ja rozpatruję prawdopodobieństwa różnych wariantów."

  To proszę rozważyć wariant, że za tym stali kosmici albo niewidzialne gnomy.
 • @Pedant 20:59:23
  "To proszę rozważyć wariant, że za tym stali kosmici albo niewidzialne gnomy."

  - Co do kosmitów, to jest możliwe, że wirusy pojawiają się w atmosferze ziemskiej właśnie z przestrzeni kosmicznej i są do niej przywlekane np przez komety. Czy przypadkiem jakaś się w okresie bezpośrednio poprzedzającym dżumę jakaś nie przybłąkała? ;-)

  - Co do gnomów to wcale bym się nie zdziwił gdyby w tamtych czasach gdzieś w lasach, niedostępnych miejscach uchował się jakiś gatunek zwierzęcia roznoszący różne mikroby, także te szkodliwe. Mógł być wzięty za gnoma/strzygę/hobbita/trolla/rokitę itp, itd.

  Czy jesteś w stanie w 100% wykluczyć którąś z tych możliwości?

  Załączam wyrazy sympatii :-)
 • @Jasiek 21:31:59
  "Czy jesteś w stanie w 100% wykluczyć którąś z tych możliwości?"

  Są setki i tysiące mozliwości. Życie jest za krótkie.
 • @Pedant 22:12:58
  Zgadza się, życie jest za krótkie. Dla mnie jest to jednak ogromna przyjemność odkrywać nowe pola wiedzy, możliwości, kombinacji, nowe zjawiska. To często jest niesamowite :-)
 • @Pedant 10:02:11
  Odpowiedz do towarzysza zyda "pedanta"

  Czesc 1.

  Towarzyszu zydzie "pedant"

  U was jest to typowe, ze dla zmylenia przeciwnika stosujecie logike talmudyczna i przeskakujecie do innego tematu, zeby odwrocic uwage od omawianego zagadnienia jakim jest zamach stanu przeprowadzony przez zydow z PiS (partii interesow syjonistycznych) u wladzy w Polsce i ogolnie widoczna dyktatura zydow z PiS w Polsce, ktorych anty-polska polityka nie rozni sie od polityki zydow z PO, SLD i PSL , partii politycznych nafaszerowanych rowniez tajnymi wspolpracownikami dawnych spec sluzb PRL i post-PRL lub inaczej PRL"bis" (twor jaki powstal na mocy ukladu zydow z PZPR z zydami z KOR i Solidarnosci przy "okraglym stole" w 1989r).

  Z kolei propaganda o "wiecznie cierpiacych zydach" jest mitem wymyslonym przez samych zydow, na co dowodow dostarcza HISTORIA, ktora znaja nieliczni, tylko dlatego, ze szukaja prawdy, zamiast lykac zydowska propagande z prasy, radia, telewizji, wydawnictw encyklopedycznych i tzw. "naukowych", ktore sa prawie calkowicie zdominowane przez zydow.

  Ponad 100 lat temu (1892r) ksiadz prof. I.B.Pranaitis (byly rabin, ktory przeszedl na katolicyzm) przetlumaczyl TALMUD na inne jezyki i ujawnil perfidie i sqrwysynstwo zydow wobec chrzescijanstwa, chrzescijan, Jezusa Chrystusa oraz innych narodow w ksiazce pt.
  TALMUD UNMUSKED. SECRET RABBINICAL TEACHINGS CONCERNING CHRISTIANS (Talmud zdemaskowany. Tajne nauczanie rabiniczne dotyczace chrzescijan).
  Te kwestie omawial ksiadz prof. J.Kruszynski w 1919r oraz ksiadz prof. S.Trzeciak (wybitny znawca tej tematyki) w latach 1930-tych.
  Tutaj powolam sie rowniez na historyka dr M.Hoffmana z USA, ktory rowniez zajmowal sie badaniem Talmudu i podal mnostwo przykladow - oto kilkanascie z nich:

  Baba Kamma 113a. Jews may use lies ("subterfuges") to circumvent a Gentile. (Zydzi moga uzyc klamstw, zeby oszukac nie-zyda)

  Sanhedrin 57a. A Jew need not pay a gentile ("Cuthean") the wages owed him for work. (Zyd nie powinien placic nie-zydowi za prace).
  When a Jew murders a gentile ("Cuthean"), there will be no death penalty. What a Jew steals from a gentile he may keep.
  (Kiedy zyd zabije nie-zyda, nie podlega karze smierci. To co zyd ukradnie nie-zydowi moze zatrzymac dla siebie)

  Sanhedrin 58b. If a heathen (gentile) hits a Jew, the gentile must be killed. (Jesli nie-zyd uderzy zyda to nie-zyd musi byc zabity)

  Yebamoth 98a. All gentile children are animals.
  (Wszystkie dzieci nie-zydow sa zwierzetami)

  Sanhedrin 106a. Says Jesus' mother was a whore.
  (Matka Jezusa byla prostytutka)

  Gittin 57a. Says Jesus is in hell, being boiled in "hot excrement."
  (Jezus jest w piekle i gotuje sie w goracym ekstremencie)
  CHRISTIANS (Talmud zdemaskowany. Tajne nauczanie rabiniczne dotyczace chrzescijan).
  Te kwestie omawial ksiadz prof. J.Kruszynski w 1919r oraz ksiadz prof. S.Trzeciak (wybitny znawca tej tematyki) w latach 1930-tych.
  Tutaj powolam sie rowniez na historyka dr M.Hoffmana z USA, ktory rowniez zajmowal sie badaniem Talmudu i podal mnostwo przykladow - oto kilkanascie z nich:

  Baba Kamma 113a. Jews may use lies ("subterfuges") to circumvent a Gentile. (Zydzi moga uzyc klamstw, zeby oszukac nie-zyda)

  Sanhedrin 57a. A Jew need not pay a gentile ("Cuthean") the wages owed him for work. (Zyd nie powinien placic nie-zydowi za prace).
  When a Jew murders a gentile ("Cuthean"), there will be no death penalty. What a Jew steals from a gentile he may keep.
  (Kiedy zyd zabije nie-zyda, nie podlega karze smierci. To co zyd ukradnie nie-zydowi moze zatrzymac dla siebie)

  Sanhedrin 58b. If a heathen (gentile) hits a Jew, the gentile must be killed. (Jesli nie-zyd uderzy zyda to nie-zyd musi byc zabity)

  Yebamoth 98a. All gentile children are animals.
  (Wszystkie dzieci nie-zydow sa zwierzetami)

  Sanhedrin 106a. Says Jesus' mother was a whore.
  (Matka Jezusa byla prostytutka)

  Gittin 57a. Says Jesus is in hell, being boiled in "hot excrement."
  (Jezus jest w piekle i gotuje sie w goracym ekstremencie)

  Shabbath 116a. Jews must destroy the books of the Christians, i.e. the New Testament. (Zydzi musza zniszczyc ksiazki chrzescijan, np. Nowy Testament)

  Tych faktow nie ucza w szkolach, ani na lekcjach religii, dlatego m.inn. polskie goje nie maja pojecia o zydowskim sqrwysynstwie i perfidii, i ogolnie pojetym zydowskim zagrozeniu dla narodow, panstw i calego swiata, bo glownym celem zydow jest zdobycie wladzy nad calym swiatem, panstwami i narodami, co jest wyrazone w zapisie:
  Talmud, Sanhedrin 90a -
  THOSE WHO READ NEW TESTAMENT WILL HAVE NO PORTION IN THE WORLD TO COME
  (Ci co czytaja Nowy Testament nie beda miec zadnego udzialu w nadchodzacym swiecie)
  I to jest zapowiedz nadchodzacego NWO (New World Order - nowego porzadku swiata) , a w rzeczywistosci JWO (Jew World Order - zydowskiego porzadku swiata).
  Shabbath 116a. Jews must destroy the books of the Christians, i.e. the New Testament. (Zydzi musza zniszczyc ksiazki chrzescijan, np. Nowy Testament)

  Tych faktow nie ucza w szkolach, ani na lekcjach religii, dlatego m.inn. polskie goje nie maja pojecia o zydowskim sqrwysynstwie i perfidii, i ogolnie pojetym zydowskim zagrozeniu dla narodow, panstw i calego swiata, bo glownym celem zydow jest zdobycie wladzy nad calym swiatem, panstwami i narodami, co jest wyrazone w zapisie:
  Talmud, Sanhedrin 90a -
  THOSE WHO READ NEW TESTAMENT WILL HAVE NO PORTION IN THE WORLD TO COME
  (Ci co czytaja Nowy Testament nie beda miec zadnego udzialu w nadchodzacym swiecie)
  I to jest zapowiedz nadchodzacego NWO (New World Order - nowego porzadku swiata) , a w rzeczywistosci JWO (Jew World Order - zydowskiego porzadku swiata).

  CDN
 • @Pedant 10:02:11
  Czesc 2.

  Te zamiary zydow potwierdza B.Freedman (byly zyd, ktory przeszedl na katolicyzm) w swoim przemowieniu w Hotelu Willard w Waszyngtonie w 1961r i ostrzega ludzi przed spiskiem zydowskim wymierzonym w panstwa i narody tego swiata oraz przed ZYDOWSKA DYKTATURA.

  B.Freedman informuje rowniez o tym, ze zydzi wywolywali rewolucje i wojny swiatowe !.... 1640r w Anglii, 1789r we Francji, 1848r w Europie (Wiosna Ludow) , 1905 i 1917 w Rosji, I i II w.s.

  Dziennikarz z USA P.Giraldi (byly oficer wywiadu wojskowego i agent CIA) napisal w jednym ze swoich artykulow, ze:
  WOJNY AMERYKI WYWOLUJA ZYDZI AMERYKANSCY.

  Byly general armii amerykanskiej W.Clark opisal w swojej ksiazce i powiedzial publicznie w jednym ze swoich wywiadow, jak bylo zaplanowanych 7 wojen (Irak, Libia, Syria etc wlacznie z Iranem) w zaciszu gabinetow instytucji panstwowych Stanow Zjednoczonych pelnych ZYDOWSKICH DORADCOW, zwazywszy na fakt, ze AMERYKE KONTROLUJE LOBBY ZYDOWSKIE wywodzace sie z bankierow, przemyslowcow i liderow organizacji zydowskich w USA, o czym informowal m.inn. B.Freedman w swoim przemowieniu w 1961r oraz historyk prof. A.Sutton , ktory dokladnie przebadal archiwa spec sluzb USA i napisal w swoich ksiazkach, jak ZYDZI z USA finansowali rewolucje w Rosji 1905r i 1917r , jak ZYDZI z USA wspomagali zydow u wladzy w bolszewickiej Rosji oraz jak ZYDZI z USA fiansowali A.Hitlera i rozbudowe potegi militarnej III Rzeszy niemieckiej.
  Te zamiary zydow potwierdza B.Freedman (byly zyd, ktory przeszedl na katolicyzm) w swoim przemowieniu w Hotelu Willard w Waszyngtonie w 1961r i ostrzega ludzi przed spiskiem zydowskim wymierzonym w panstwa i narody tego swiata oraz przed ZYDOWSKA DYKTATURA.

  B.Freedman informuje rowniez o tym, ze zydzi wywolywali rewolucje i wojny swiatowe !.... 1640r w Anglii, 1789r we Francji, 1848r w Europie (Wiosna Ludow) , 1905 i 1917 w Rosji, I i II w.s.

  Dziennikarz z USA P.Giraldi (byly oficer wywiadu wojskowego i agent CIA) napisal w jednym ze swoich artykulow, ze:
  WOJNY AMERYKI WYWOLUJA ZYDZI AMERYKANSCY.

  Byly general armii amerykanskiej W.Clark opisal w swojej ksiazce i powiedzial publicznie w jednym ze swoich wywiadow, jak bylo zaplanowanych 7 wojen (Irak, Libia, Syria etc wlacznie z Iranem) w zaciszu gabinetow instytucji panstwowych Stanow Zjednoczonych pelnych ZYDOWSKICH DORADCOW, zwazywszy na fakt, ze AMERYKE KONTROLUJE LOBBY ZYDOWSKIE wywodzace sie z bankierow, przemyslowcow i liderow organizacji zydowskich w USA, o czym informowal m.inn. B.Freedman w swoim przemowieniu w 1961r oraz historyk prof. A.Sutton , ktory dokladnie przebadal archiwa spec sluzb USA i napisal w swoich ksiazkach, jak ZYDZI z USA finansowali rewolucje w Rosji 1905r i 1917r , jak ZYDZI z USA wspomagali zydow u wladzy w bolszewickiej Rosji oraz jak ZYDZI z USA fiansowali A.Hitlera i rozbudowe potegi militarnej III Rzeszy niemieckiej.

  Tych informacji nie podawaly polskojezyczne media glownego nurtu w Polsce i nie podaja tych informacji podrecziki do nauczania historii w szkolach i na uniwersytetach, m.inn. w Polsce, poniewaz nawet system edukacji jest kontrolowany przez zydow.

  Ale zeby nie odbiegac od glownego tematu n/t zydowskiej propagandy o "wiecznie cierpiacych zydach" to dodam, ze juz 40 lat wczesniej, zanim wybuchla II wojna swiatowa 1 wrzesnia 1939r, zydzi zaczeli propagowac MIT 6 MILIONOW pomordowanych zydow i opisal to historyk D.Hoggan z Harwardu (Harvard University) w 1969r , ktorego zydowska propaganda okrzyknela "antysemita" , bo odwazyl sie napisac prawde o zydach oparta na artykulach pisanych przez samych zydow , ktorzy sami podawali klamstwa i sami stworzyli MIT 6 MILIONOW, zanim wybuchla II w.s. w Europie 1 wrzesnia 1939r (data napasci Niemiec na Polske).

  Jesli chodzi o tzw. "holokaust" zydow w czasie II w.s. , to znalazlo sie kilkunastu uczciwych zydow, ktorzy pisali, ze:

  HOLOKAUST ZYDOW BYL DOKONANY REKOMA ZYDOW.

  I tak np. rabin M.Shonfeld udokumentowal i przedstawil zeznania zydow, ktore ukazywaly zydow mordujacych zydow w czasie II w.s.

  Zydowka prof. H.Arendt opisala proces niemieckiego zyda A.Eichmanna (czlonka aparatu wladzy III Rzeszy niemieckiej) w Jerozolimie na poczatku lat 1960-tych, ktory byl odpowiedzialny za wywozke swoich zydowskich pobratymcow do obozow koncentracyjnych w czasie II w.s.

  Kolejny zyd B.Hecht opisal proces zyda R.Kasztnera w Jerozolimie jaki mial miejsce w latach 1950-tych, ktory wraz z innymi zydami bral udzial w wywozce okolo 600 tysiecy wegierskich zydow do obozow koncentracyjnych latem 1944r.

  Tacy zydzi jak Ringelblum i Kacenelson opisali w swoich pamietnikach udzial zydowskiej policji i przedstawicieli wladz zydowskich w gettach (Judenraty) w:
  - kolaboracji z Niemcami,
  - okradaniu zydow z ich przedmiotow wartosciowych,
  - biciu i znecaniu sie nad zydami,
  - gwaltach na zydowkach,
  - mordowaniu zydow w gettach,
  - wylapywaniu doroslych zydow i dzieci, ktorzy ukrywali sie przed wywozka do obozow koncnetracyjnych,
  - zaladunku i wywozce zydow do obozow koncnetracyjnych.
  Kolejny zyd B.Hecht opisal proces zyda R.Kasztnera w Jerozolimie jaki mial miejsce w latach 1950-tych, ktory wraz z innymi zydami bral udzial w wywozce okolo 600 tysiecy wegierskich zydow do obozow koncentracyjnych latem 1944r.

  Tacy zydzi jak Ringelblum i Kacenelson opisali w swoich pamietnikach udzial zydowskiej policji i przedstawicieli wladz zydowskich w gettach (Judenraty) w:
  - kolaboracji z Niemcami,
  - okradaniu zydow z ich przedmiotow wartosciowych,
  - biciu i znecaniu sie nad zydami,
  - gwaltach na zydowkach,
  - mordowaniu zydow w gettach,
  - wylapywaniu doroslych zydow i dzieci, ktorzy ukrywali sie przed wywozka do obozow koncnetracyjnych,
  - zaladunku i wywozce zydow do obozow koncnetracyjnych.

  CDN
 • @Pedant 10:02:11
  Czesc 3.

  Przedstawiciele zydowskich organizacji w USA, W.Brytanii i Kanadzie (przewodniczacy kongresu zydow amerykanskich rabin S.Wise, polityk Ch.Weizmann etc) naciskali na rzady tych panstw, zeby nie przyjmowali do siebie zydow uciekajacych z Europy przed narastajacym antysemityzmem aparatu wladzy A.Hitlera, Hitlera, ktory sam mial zydowskie pochodzenie, podobnie jak zydowskie pochodzenie mieli:
  Himmler, Hess, Goebbels, Goering, Milch, Heydrich, HANS FRANK (kat Krakowa), Strasser, Rosenberg, Canaris, Bach-Zelewski, Ribbentrop, Globocnik etc.... i zydowskie pochodzenie miala tez kochanka A.Hitlera, E.Braun.
  Ponad 150 tysiecy zydow sluzylo w armii niemieckiej w czasie II w.s. !

  Nawet rabin I.Greenabum, ktory byl przewodniczacym Rady Zydowskiej Pomocy w Nowym Jorku, powiedzial w lutym 1943r na forum przedstawicieli organizacji zydowskich w USA, ze nie da ani grosza na pomoc zydom, dodajac, ze:
  ONE COW IN PALESTINE IS WORTH MORE THAN ALL THE JEWS IN POLAND (Jedna krowa w Palestynie jest wiecej warta niz wszyscy zydzi w Polsce).

  Zydzi zatajaja nawet taki fakt, ze pod koniec sierpnia 1933r ZYDZI-SYJONISCI zawarli tajny uklad z NIEMIECKIMI-NAZISTAMI !!!
  Uklad dotyczyl przesiedlenia 60 tysiecy bogatych niemieckich zydow do Palestyny w celu zbudowania tam panstwa zydowskiego oraz szkolenia w Niemczech zydowskich terrorystow do walki z Arabami i Anglikami, zaopatrzenia w bron, amunicje i materialy wybuchowe.
  Np. w Berlinie powstala bojowka nazistowska zlozona z niemieckich zydow a zarazem zwolennikow A.Hitlera pod przywodztwem niemieckiego zyda K.Tuchlera , ktora zajmowala sie terroryzowaniem zydow w Berlinie, zeby ich zmusic do wyjazdu do Palestyny, podczas gdy zydo-lewactwo z USA oglosilo wojne z Niemcami - patrz slogan z prasy zydowskiej w USA:
  JUDEA DECLARES WAR ON GERMANY ! (Judea oglasza wojne z Niemcami).

  Powyzsze informacje pochodza z opracowan historycznych uczciwych zydow, takich jak:
  D.Bronder, E.Black, Rigg, M.Sompolinsky, B.Hecht, L.Brenner etc.

  Teraz pod lupe wezme zarzut towarzysza zyda "pedant", ktory napisal:

  "Tacy jak Pan, byli swiecie przekonani ze epidemie dzumy w XIV wieku wywolali Zydzi".

  Prawde mowiac to nie zajmowalem sie tym tematem i wasz zarzut towarzyszu zydzie "pedant" pod moim adresem jest wyssany z waszego duzego palca u nogi.

  CDN
 • @Pedant 10:02:11
  Czesc 4.

  Ale skoro rozpoczeliscie towarzyszu zydzie "pedant" temat rzekomych przesladowan zydow w XIV wieku to podam 2 przyklady:

  Przyklad 1.
  W 1240 r we Francji , zyd N.Donin, ktory przeszedl na katolicyzm ujawnil, ze Talmud ("pismo swiete" zydow) naucza:
  - wrogosci do chrzescijan,
  - oszukiwania, okradania i zabijania nie-zydow etc.
  - oraz opluwa Jezusa Chrystusa etc.
  Donin wygral proces przed sadem krolewskim, pomimo tego, ze obroncami talmudu bylo az 4 rabinow, ale w niedlugim czasie zostal zamordowany przez zydow, bo zdradzil tajemnice Talmudu.

  Przyklad 2.
  Zyl sobie w Hiszpanii Tomasz de Torquemada, ktory robil szybka kariere dzieki swojemu wujowi Juan de Torquemada, ktory mial tytul kardynala oraz dzieki znajomosciom z ksiezniczka Izabela (pozniejsza krolowa Hiszpanii), i w 1483r zostal glownym inkwizytorem w Hiszpanii, Hiszpanii, ktora byla zamieszkiwana przez chrzescijan, zydow i wyznawcow islamu.
  T. de Torquemada widzial jak zydzi szybko zdobywali wplywy w Hiszpanii udajac chrzescijan, a w rzeczywistosci praktykowali judaizm i stosowali talmudyczne metody okradania i rujnowania chrzescijan w Hiszpanii, zagrazajac nawet wladzy krola, wiec wzial sie za zrobienie porzadku z tego typu zydami, bo znal ich zydowska mentalnosc, poniewaz T.de Torquemada sam mial zydowskie pochodzenie, podobnie jak jego wuj Juan de Torquemada, ktory byl kardynalem.

  Te 2 przyklady ukazuja, ze lojalni zydzi nie mieli problemow w miejscach swojego zamieszkania, ale problemy wywolywali zydzi, ktorzy postepowali w/g zasad Talmudu, co jest sprzeczne z zasadami chrzescijanskimi, jakie obowiazywaly we Francji, Hiszpaniii, Anglii, Portugalii etc , czyli w panstwach chrzescijanskich Europy.
  W zwiazku z tym zydzi-talmudysci, ktorzy wyrzadzali szkody w panstwach i narodach chrzescijanskich byli przepedzani i wyrzucani z panstw i miast Europy, i takich przypadkow bylo ponad JEDEN TYSIAC (1000) w ciagu ostatnich 2 tysiecy lat.

  Jak pisal ksiadz dr S.Staszic ponad 200 lat temu, ZYDZI BYLI ZARAZA WEWNATRZ, ZARAZA CIAGLE CIALO SLABIACA (Polske oslabiajaca) i ks. S.Staszic nie byl odosobniony w swojej opinii - patrz Synody Biskupow w Polsce na przestrzeni kilkunastu wiekow, potepiajace zydow-talmudystow oraz opinie setek znanych i slawnych ludzi o zydach w ciagu ostatnich 2 tysiecy lat.

  Tego typu informacje tez sa ukrywane przez zydow przed swiatowa opinia publiczna i zydzi kreuja siebie wylacznie jako dobrzy ludzie, ktorym nie-zydzi, czyli "goje" (bydlo) zawsze robia jakas krzywde (pogromy i holokausty) na skale przekraczajaca liczbe zydow jacy oficjalnie zamieszkiwali w Europie.

  Poza tym wy towarzyszu zydzie "pedant" probujecie ominac temat i siegacie do tematu zastepczego z XIV wieku, podczas gdy w 1918r tzw. "grypa hiszpanka" (nie miala nic wspolnego z grypa i nie powstala w Hiszpanii) , ktora spowodowala smierc dziesiatkow milionow ludzi w Europie w latach 1918-1919 zostala wywolana przez szczepionke wyprodukowana w laboratorium zyda Rockefellera w USA i ta szczepionka sprzedawana przez zyda Rockefellera do Hiszpanii, Francji, Anglii i Niemiec wywolywala GRUZLICE.
  Mechanizm byl prosty, gdyz zolnierze walczacy na frontach I w.s. zostali zarazeni bakteriami gruzlicy poprzez szczepionki Rockefellera, a po powrocie do domow zarazali cale swoje rodziny.
  Z tego powodu zmarlo szacunkowo 50 milionow ludzi w ciagu 2 lat.
  Potwierdzaja to dokumenty znajdujace sie w amerykanskich archiwach, ktore pochodza sprzed 100 lat oraz dokonywane sekcje zwlok zmarlych ofiar, co jednoczesnie wskazuje, ze zyd Rockefeller swiadomie spowodowal smierc 50 milionow ludzi, zarazajac ich BAKTERIAMI GRUZLICY , ktore znajdowaly sie w szczepionkach wyprodukowanych w laboratoriach Rockefellera w USA.

  Czytajacym dziekuje za uwage i sami wyciagnijcie wnioski z podanych powyzej faktow historycznych.
  Piszac ten dlugi komentarz uznalem, ze Polacy musza znac prawde, w przeciwnym wypadku zydowska propaganda bedzie wiecznie prac mozgi Polakom w ten sam sposob jak to robi towarzysz zyd "pedant".

  p.s. 1
  Sprawa pochodzenia Polakow zostala juz udkoumentowana poprzez badania DNA i zaden zyd nigdy bedzie mial slowianskiego DNA, a jedynie co najwyzej 10-12 procent slowianskiego DNA w przypadku mieszanych malzenstw, zachowujac jednoczesnie swoje zydowskie DNA.

  p.s. 2
  Jesli bede mial czas to postaram sie sprawdzic jak faktycznie bylo w XIV wieku, poniewaz z doswiadczenia wiem, ze zydowska propaganda podaje klamstwa i manipuluje informacjami, zeby oglupic gojow.
 • @fiesta 08:19:20
  "Towarzyszu zydzie "pedant""

  Po co tak wierzgać?
  Nadużycie :-)
 • @fiesta 08:38:20
  "wiem, ze zydowska propaganda podaje klamstwa i manipuluje informacjami, zeby oglupic gojow"

  Najwyraźnie w waszym przypadku im się udało. Rzucili wam się na mózg.
 • @zbig71 10:55:54
  A.Duda ma cechy charakterystyczne zyda oraz mentalnosc zyda i prosze poszukac informacji na internecie, ktore tego dowodza.

  W/g osob, ktore staraly sie doszukac wiecej informacji o A.Dudzie, A.Duda jest potomkiem banderowca, ktory mordowal Polakow na Wolyniu w czasie II w.s.

  Z kolei zyciorysy osob zajmujacych wysokie stanowiska w Polsce sa pisane ogolnikowo i latwo dostepne w Wikipedii, ktora jest traktowana przez naiwnych Polakow jako zrodlo faktow historycznych i naiwnym Polakom wydaje sie, ze znaja prawde.

  Np. w/g danych archiwalnych MSW z 1984r w Polsce zamieszkiwalo 2,7 miliona zydow pod zmienionymi nazwiskami na polskie, a w/g prezesa organizacji zydowskich S.Szurmieja, az 4 miliony.

  Po przeprowadzonym spisie powszechnym w 2011r okazuje sie ze w Polsce nie ma zydow !

  Z kolei Wikipedia podaje, ze w Polsce zamieszkuje okolo 8 tysiecy zydow.
 • @fiesta 10:34:05
  "Np. w/g danych archiwalnych MSW z 1984r w Polsce zamieszkiwalo 2,7 miliona zydow pod zmienionymi nazwiskami na polskie, a w/g prezesa organizacji zydowskich S.Szurmieja, az 4 miliony."

  A może w Polsce jest 20 milionów Żydów, świetnie zamaskowanych? Czasem napadają na Pana strzykawkami, poznać ich po białych kitlach.
 • @Jasiek 10:01:50
  To ty tez zyd pod zmienionym nazwiskiem ?
 • @fiesta 10:34:05
  "Z kolei Wikipedia podaje, ze w Polsce zamieszkuje okolo 8 tysiecy zydow."

  Wikipedia jest kolektywnym przedsięwzięciem. Nawet Pan może tę liczbę poprawić.
 • @Pedant 10:18:55
  Tylko na tyle was stac towarzyszu "pedancie" ?
  Pod ch*j to mozecie brac Szweda, bo Polak sie nie da.
 • @fiesta 10:47:14
  "@Jasiek 10:01:50
  To ty tez zyd pod zmienionym nazwiskiem ?"

  Jasiek ukrywa się pod przybranym nazwiskiem - Mordka Rotenszwanc. Naprawdę nazywa się Alojzy Gżegżółka
 • @Pedant 10:59:07
  Czemu ma sluzyc wasza pyskowka towarzyszu "pedant" ?

  Probujecie podwazyc moja wiarygodnosc, zeby zdyskredytowac podane przeze mnie fakty historyczne ?

  Spisek zydowski przeciwko chrzescijanstwu i gojom to FAKT - patrz przyklady w Talmudzie ("pismo swiete" zydow).
  Ale wy towarzyszu "pedant" nie informujecie Polakow o zydowskim zagrozeniu , bo taki jest z was "Polak" jak z koziej dupy traba.

  Cytat: Pedant 08.04.2020 15:18:50
  "Ja staram sie trzymac faktów i sprawiedliwosci, ani Duda nie jest Zydem, ani Zydzi nie stworzyli epidemii w XIV wieku ani nie sa gorszym narodem od innych. Co nie znaczy, ze nie bywam wobec tych co przesladuja Palestynczyków lub wyludzaja nieuzasadnione odszkodowania, krytyczny".

  Wolne zarty.
  Wy towarzyszu "pedant" przekazujecie wersje podawane przez zydowska propagande, ktora oglupia gojow opowiadaniami o "wiecznie cierpiacych zydach", a to nie ma nic wspolnego ani z faktami, ani ze sprawiedliwoscia.
  Ja z kolei podalem przyklady w moim dlugim komentarzu (4 czesci) , ktore demaskuja zydowskie sqrwysynstwo i perfidie na przestrzeni ponad 2 tysiecy lat, a to nie jest normalne zachowanie ludzi cywilizowanych, tylko zachowanie dziczy, ktora po trupach dazy do zapanowania nad calym swiatem.
  Zreszta polski historyk i filozof prof. F.Koneczny opisal "zydowska cywilizacje" w oparciu o fakty historyczne i przestrzegl , ze zydzi sa zagrozeniem dla Polski i Polakow.

  TALMUD NAKAZUJE ZABIJAC GOJOW (nie-zydow) !
  Soferim 15, Rule 10. 
  This is the saying of Rabbi Simon ben Yohai: Tob shebe goyyim harog ("Even the best of the Gentiles should all be killed"). 
  (Nawet najlepsi z gojow musza byc wszyscy zabici).

  Wasza opinia towarzyszu "pedant" , ze zydzi sa takimi samymi ludzmi jak inni opiera sie na chemii, ktora dowodzi, ze wszyscy ludzie skladaja sie z tych samych pierwiastkow.

  W Ew.Jana 6:63 sa podane slowa Jezusa, ktory powiedzial, ze:
  "Duch daje zycie, cialo na nic sie nie przyda...."

  Jezus rowniez nazwal zydow:

  ZMIJOWYM PLEMIENIEM - Ew. Mateusza 23:33
  oraz
  DZIECMI DIABLA - Ew.Jana 8:44

  Kto ma racje: czy wy towarzyszu "pedant" , czy Jezus ?

  A czy slyszeliscie towarzyszu "pedant" o ZBRODNIACH RYTUALNYCH popelnianych na gojach przez zydow ?

  JEWISH RITUAL MURDERS - wpiszcie sobie to haslo w wyszukiwarke, bo w dzisiejszej Polsce jest to temat tabu, ktory neguja zydy zagniezdzone w Episkopacie w Polsce (celowo nie pisze polskim, bo to nie jest polski episkopat) , nie wspominajac o zydowskiej propagandzie, ktora calkowicie zaprzecza tym faktom historycznym oraz wy tez o tym nie piszecie towarzyszu "pedant" , jakby temat nie istnial.

  Wywiad przeprowadzony przez O.Winfrey w 1989r z zydowka, ktora byla swiadkiem zydowskich mordow rytualnych, ktore byly praktykowane w jej rodzinie od lat 1700-nych oraz byly odnotowywane przez pokolenia.
  https://www.youtube.com/watch?v=eFVHqp4CdHQ&list=PLDbQkWKgVfRnvQ0uCpsGXq_2i1aKH2NIa&index=22

  Ks.prof. I.B.Pranaitis (byly zyd, ktory przeszedl na katolicymz) nie tylko przetlumaczyl Talmud na inne jezyki, i tym samym zdemaskowal zydowskie sqrwysynstwo i perfidie wobec nie-zydow, ale byl rowniez ekspertem sadowym w sprawie MORDOW RYTUALNYCH popelnianych przez zydow na gojach, m.inn. mordu rytualnego dokonanego na Andrieju Juszczynskim w Rosji - proces sadowy odbyl sie w 1913r.
  Ks.Pranaitis zostal pozniej zamordowany przez zydow.

  Przyjemnej lektury.
 • @fiesta 19:25:28
  Leczcie się
 • @Anna-PK 04:24:11
  Koronawirus to wielkie oszustwo !

  To nie koronawirus nas zabija... Dr Shiva wRealu24
  https://www.youtube.com/watch?v=RjDp2jDLWbo ;
  (Strona zostala usunieta przez YOUTUBE) - w ciagu pierwszego tygodnia strone obejrzalo ponad 2,5 miliona osob.

  Ten sam dr Shiva (wirusolog) - koronawirus to mit.
  https://www.youtube.com/watch?v=QteUjsm1I6g ;;

  Amerykanski pastor | OSTRZEZENIE |: Pod zadnym pozorem nie dajcie sie szczepic! Lektor PL.
  https://www.youtube.com/watch?v=z7SbLC1V9Lk

  Doktor Mateo Basetti - Dyrektor szpitala w Genui i Prezydent wloskiego stowarzyszenia do spraw infekcji wirusowych podaje ze:
  WE WLOSZECH NIE UMARL NIKT na Koronawirusa !!!
  https://www.youtube.com/watch?v=bmrxZqKEjm0

  Dr W.Wodarg (niemiecki specjalista od badan nad wirusami) - koronawirus jest niegrozny i posluzyl do wywolania paniki ! https://www.youtube.com/watch?v=kmjvFL8uLRQ

  Dr V.Coleman - Strach przed koronawirusem to oszustwo stulecia ! https://www.youtube.com/watch?v=6xk53fpxyB4&t=23s

  Wirusolog prof. dr Wlodzimierz Gut - nie panikujmy z powodu koronawirusa !
  https://www.youtube.com/watch?v=FOV8tNXYA5M

  KORONAWIRUS TO MANIPULACJA I OSZUSTWO !
  Polak mieszkajacy w Anglii ujawnia jak media klamia w sprawie Covid 19. https://www.youtube.com/watch?v=2Vce5L7lrMM

  Dr J. Jaskowski - Epidemia klamstwa
  https://www.youtube.com/watch?v=PD45AAi7SSI

  Dr Jerzy Jaśkowski (1/2): To co się dzieje wokół pandemii koronawirusa to tylko i wyłącznie oszustwo.
  https://www.youtube.com/watch?v=jv0Qs5NZEdQ

  Local Doctor Successfully Treated Covid 19 Patient
  (miejscowy lekarz wyleczyl pacjenta z koronowirusa) https://www.youtube.com/watch?v=SSd6vRFtz3w

  Zinc and chloroquine for the treatment of COVID-19
  (Cynk i lek na malarie srodkiem na leczenie koronowirusa) https://www.youtube.com/watch?v=BIymfznD7YA

  The Benefits of Zinc
  (Korzysci wynikajace z cynku)
  https://www.youtube.com/watch?v=hBseaQTBh3E


  Powstaje ogólnopolski komitet strajkowy przedsiebiorców, rolników i pracowników !
  https://www.youtube.com/watch?v=vtjoNR0BIRo

  NAJGROZNIEJSZY WIRUS TO ZYDOSTWO , PONIEWAZ ZAINFEKOWAL CALY SWIAT !

  Skutecznym lekarstwem na zydowskiego wirusa jest.....

  PIEC PRZYKAZAN POLAKA

  1. Nie kupuj u zyda.
  2. Nie pozyczaj u zyda.
  3. Nie pracuj u zyda.
  4. Nie glosuj na zyda.
  5. Zwalczaj zydowskie zlo, zeby cie nie opanowalo.

  Moral:
  Zyd to pasozyd.
  Jak pasozyd nie bedzie mial zerowiska to zdechnie smiercia naturalna.

  Prawda wyzwala czlowieka.
 • @Pedant 19:37:57
  TAJNY REFERAT BERMANA Z 1945 ROKU – PLAN PRZEJĘCIA WŁADZY W POLSCE PRZEZ ZYDOW.

  „Żydzi mają okazję do ujęcia w swoje ręce całości życia państwowego w Polsce i rozszerzenia nad nim swojej kontroli. Nie pchać się na stanowiska reprezentacyjne. W ministerstwach i urzędach tworzyć tzw. drugi garnitur. Przyjmować polskie nazwiska. Zatajać swoje żydowskie pochodzenie.

  Wytwarzać i szerzyć wśród społeczeństwa opinie i utwierdzić go w przekonaniu, że rządzą wysunięci na czoło Polacy, a Żydzi nie odgrywają w państwie żadnej roli.

  Celem urabiania opinii i światopoglądu narodu polskiego w pożądanym dla nas kierunku, w rękach naszych musi się znaleźć w pierwszym rzędzie propaganda z jej najważniejszymi działami – prasą, filmem, radiem.

  W wojsku obsadzać stanowiska polityczne, społeczne, gospodarcze, wywiad. Mocno utwierdzać się w gospodarce narodowej.

  W ministerstwach na plan pierwszy przy obsadzaniu Żydami wysuwać należy: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Skarbu, Przemysłu, Handlu Zagranicznego, Sprawiedliwości. Z instytucji centralnych – centrale handlowe, spółdzielczość.

  W ramach inicjatywy prywatnej utrzymać w okresie przejściowym silną pozycję w dziedzinie handlu. W partii zastosować podobną metodę – siedzieć za plecami Polaków, lecz wszystkim kierować.

  Osiedlanie się Żydów powinno być przeprowadzone z pewnym planem i korzyścią dla społeczeństwa żydowskiego. Moim zdaniem, należy osiadać w większych skupiskach, jak: Warszawa, Kraków; w centrum życia gospodarczego i handlowego: Katowice, Wrocław, Szczecin, Gdańsk, Gdynia, Łódź, Bielsko.

  Należy również tworzyć typowe ośrodki przemysłowe i rolnicze, głównie na ziemiach odzyskanych, nie poprzestając na Wałbrzychu i Rychbachu – (obecnie Dzierżoniów). W tych ośrodkach możemy przystosować przyszłe kadry nasze w tych zawodach, z którymi bylibyśmy słabo obeznani.

  Uznać antysemityzm za zdradę główną i tępić go na każdym kroku.

  Jeżeli stwierdza się, że jakiś Polak jest antysemitą, natychmiast go zlikwidować przy pomocy władz bezpieczeństwa lub bojówek PPR jako faszystę, nie wyjaśniając organom wykonawczym sedna sprawy.

  Żydzi muszą pracować dla swego zwycięstwa, pracując jednocześnie nad zwycięstwem i gruntowaniem komunizmu w świecie, bo tylko wtedy i przy takim ustroju naród żydowski osiągnie najwyższą pomyślność i zabezpieczy sobie najsilniejszą pozycję.

  Są niewielkie widoki na to, by doszło do wojny. Jeśli Ameryka zacznie się szybko socjalizować, to tą drogą, mniejszych lub większych wstrząsów wewnętrznych i tam musi zapanować komunizm. Wtedy reakcja żydowska, która dziś trzyma z reakcją międzynarodową, zdradzi ją i uzna, że rację mieli Żydzi stojący po drugiej stronie barykady.

  Podobny przypadek współdziałania Żydów całego świata, wyznających dwie różne koncepcje ustrojowe – komunizm i kapitalizm – zaistniał w ostatniej wojnie. Dwa największe mocarstwa światowe, całkowicie kontrolowane przez Żydów i będące pod ich wielkim wpływem, podały sobie ręce.

  Trud Żydów pracujących wokół Roosevelta doprowadził do tego, że USA wspólnie z ZSRR wystąpiły zbrojnie do walki przeciwko Europie Środkowej, gdzie była kolebka nowej idei, opartej na nienawiści do Żydów. Zrobili to Żydzi, gdyż wiedzieli, że w przypadku zwycięstwa Osi, a głównie hitlerowskich Niemiec, które doskonale przejrzały plany polityki żydowskiej, niebezpieczeństwo rasizmu stanie się w USA faktem i Żydzi znikną z powierzchni świata.

  Dlatego też Żydzi sowieccy poświęcili dla tego celu krew narodu rosyjskiego, a Żydzi amerykańscy zaangażowali swoje kapitały.

  Należy się liczyć z dalszym napływem Żydów do Polski, ponieważ na terenie Rosji jest jeszcze dużo Żydów.

  Przed wkroczeniem Niemców, w poszczególnych miastach ZSRR było kilka skupisk Żydów polskich: Charków – 36 200, Kijów – 17 800, Moskwa – 53 000, Leningrad – 61 000, w zachodnich republikach 184 730.

  Żydzi skupieni w tych ośrodkach to przeważnie inteligencja żydowska, dawne kupiectwo żydowskie. Element ten jest obecnie szkolony w ZSRR. Są to kadry budowniczych Polski – tzn. zgodnie z projektem Politbiura – fachowcy ci obsadzać będą najważniejsze dziedziny życia w Polsce, a ogół Żydów będzie rozlokowany głównie w centrach kraju.

  Stara polityka żydowska zawiodła. Obecnie przyjęliśmy nową, zespalającą cele narodu żydowskiego z polityką ZSRR. Podstawową zasadą tej polityki jest stworzenie aparatu rządzącego, złożonego z przedstawicieli ludności żydowskiej w Polsce.

  Każdy Żyd musi mieć świadomość, że ZSRR jest wielkim przyjacielem i protektorem narodu żydowskiego, że jakkolwiek liczba Żydów w stosunku do stanu przedwojennego uległa olbrzymiemu spadkowi, to jednak dzisiejsi Żydzi wykazują większą solidarność. Każdy Żyd musi mieć wpojone to przekonanie, że obok niego działają wszyscy inni, owiani tym samym duchem prowadzącym do wspólnego celu.

  Kwestia żydowska jeszcze jakiś czas będzie zajmowała umysły Polaków, lecz ulegnie to zmianie na naszą korzyść, gdy zdołamy wychować chociaż ze dwa pokolenia polskie.

  Według danych wojewódzkiego Komitetu Żydowskiego na terenie Śląska Górnego i Dolnego jest obecnie ponad 40 000 Żydów. Około 15 000 Żydów ma być zatrudnionych w osadnictwie. Powiat Rychbach (Dzierżoniów) i Nysa są przewidziane do tych celów. Akcja osadnicza jest finansowana z żydowskich funduszy zagranicznych i państwowych.

  Żydzi celowo tworzą nową, choć chwilowo nieznaczną koncentrację elementu żydowskiego, kładąc podwalinę pod zawód rolnika i robotników przemysłowych.

  Jest to budowanie podłoża szerszych celów politycznych.”

  Zrodlo:
  Tekst pochodzi z książki „O Narodowych Siłach Zbrojnych” płk. dypl. Stanisława Żochowskiego, byłego Szefa Sztabu Dowództwa Narodowych Sił Zbrojnych.
 • @Pedant 19:37:57
  TALMUD ("pismo swiete" zydow) naucza:

  Talmud: Baba Mezia 114b

  "The Jews are called human beings, but the non-Jews are not humans. They are beasts."
  (Zydzi nazywaja sie ludzmi, ale nie-zydzi nie sa ludzmi. Oni sa bestiami.)

  Schene Luchoth Haberith, p. 250b

  "Although the non-Jew has the same body structure as the Jew, they compare with the Jew like a monkey to a human."
  (Pomimo, ze nie-zydzi maja taka sama strukture ciala jak zydzi, to tak maja sie do zyda jak malpa do czlowieka.)

  Jalkut Rubeni gadol 12b

  "The souls of non-Jews come from impure spirits and are called pigs."
  (Dusze nie-zydow pochodza od duchow nieczystych i nazywane sa swiniami.)

  Ereget Raschi Erod. 22 30

  "The Akum (Negro) is like a dog. Yes, the scripture teaches to honor the dog more than the Akum."
  (Czarny czlowiek jest jak pies. Tak, pismo naucza honorowac bardziej psa niz czarnego czlowieka.)

  Tosapoth, Jebamoth 94b

  "If you eat with a non-Jew, it is the same as eating with a dog."
  (Jesli jesz w obecnosci nie-zyda, to jest tak samo jakbys jadl z psem.)

  Coschen Hamischpat 405

  "A pregnant non-Jew is no better than a pregnant animal."
  (Nie-zydowka w ciazy nie jest lepsza od zwierzecia w ciazy.)

  Sanhedrin 74b

  "Sexual intercourse between non-Jews is like intercourse between animals."
  (Stosunek plciowy miedzy nie-zydami jest jak stosunek plciowy miedzy zwierzetami.)

  Przyjemnej lektury.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej