Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
114 postów 1799 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐ ◇ ⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka meryt

Koronawirus - Tak na zdrowy rozum.Przesada czy nie przesada?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

O to jest pytanie. Pytanie które nie ma nic wspólnego z polityką ani z PiS ani z opozycją. To pytanie jest wyłącznie dotyczące nas Polaków. Naszej zagrożonej egzystencji nie tylko zdrowotnej ale także ekonomicznej, materialnej.

 Dla jasności ! i bez żadnej  agresji ! .  
 _________________________________________________________________________

Moja uwaga nie jest poświęcona ani partii obecnie rządzącej ani opozycji.

Jest poświęcona nam wszystkim razem bez wyjątku na poglądy takie czy inne.


Dla uniknięcia nieporozumienia,  ja jestem przeciwny by w czasie obecnej sytuacji (epidemii) były wybory na stanowisko prezydenta. Nikt nie ma prawa narażać ludzi na infekcję, chorobę i śmierć, oraz członków ewentualnej komisji sprawdzającej głosy.

 


Wirus zmutował! Nie będziesz miał nic do jedzenia! - lekarze ostrzegają.

Przydałoby się wyjaśnić ludności, dlaczego warto stosować kwarantannę, a nie „wychodzić na grilla”.

Bez emocji postaram się wyjaśnić, co się teraz dzieje i co mnie osobiście bardzo denerwuje. Wydaje mi się, że populacja nie rozumie, że dany czas pozostawania w domu, izolacji nie jest tygodniem weekendowym. Podczas jedzenia kebabów z przyjaciółmi, lub spacer ramię w ramię w parku, ponieważ pogoda jest ładna i słońce, atmosfera wiosenna. 

A przecież mówi się we wszystkich mediach , że koronawirus został już zmutowany. A ponieważ jest to fakt to ludzie w średnim i w młodym wieku zaczęli chorować. 

I tak, gdy eskalacja obecnej sytuacji epidemiologicznej za pomocą grilla, spacerów i zakupów się nasili do rozmiarów jak w USA a gdy tylko zrobi się pogodnie i na błękitnym niebie będzie cały dzień świecić słonko i zrobi się naprawdę gorąco to epidemia także przekroczy krytyczny próg.

Nic innego nie pozostanie tym którzy obecnie nami rządzą jak natychmiast postawić całą populację naszego kraju w bardzo ścisłej rygorystycznej kwarantannie. Czy tego naprawde chcemy ?

A co stanie się z powodu tej rygorystycznej kwarantanny? 

Większość z was drodzy rodacy straci pracę !. Małe i średnie przedsiębiorstwa zostaną zamknięte. A w końcu po 1-2 miesiącach ludzie po prostu nie będą mieli nic do jedzenia.

Myślę, że doprowadzi to do bezprecedensowej fali przestępczości, która ujawni się wśród części ludności. Oczywiście rząd będzie miał idealną okazję skierować wojsko i całą policję by stłumić rozruchy i grabieże .

Ale bardzo ciężko jest przewidzieć, jak bardzo sobie z tą sytuacją poradzą, czy bedą ofiary śmiertelne wśród oprnych gdy rząd zastosuje przemoc i wyda rozkaz by policja i wojsko do opornych musiało strzelać.

Dlatego bardzo proszę by w końcu ruszyć głową, a zwracam się głównie do młodych i w średnim wieku :

Tak, zastanów się człowieku w końcu co czynisz, narażając innych postronnych ludzi i nie lekceważ  zagrozenia i pozostań w domu. Nie narażaj swoich najbliższych i ludzi starszych przynosząc zarazę do domu !.

A o ile jednak musisz iść do pracy i napotkasz grupę ludzi, którzy stoją obok ciebie lub chodzą ... Załóż maskę, załóż rękawiczki.

A jak nie musisz iść pracować to pozostań w domu. Jeśli teraz, w ciągu tych 1-2 tygodni, ludzie użyją rozumu, mózgu to w niedługim czasie tą kwarantannę najprawdopodobniej będzie można anulować i nie doprowadzimy do gospodarczego krachu do recesji w Polsce i wzrostu tej okropnej epidemii. Tym samym państwo poradzi sobie z kryzysem gospodarczym, który faktycznie już niestety mamy.

 Wszystko jest kwestią używania rozumu oraz wyzbycia się egoizmu.

Widzenia tylko końca swojego nosa. W tej ekstremalnej sytuacji trzeba myśleć także o innych. O producentach żywności, o sprzedawcach w sklepach o kierowcach dostarczających towar do tych żywotnych sklepów. O tych dzięki którym mamy co jeść by przeżyć. A którzy mogą umrzeć z powodu naszego bezmyślnego egoistycznego postępowania i wówczas nastanie prawdziwa katastrofa, bo umrzemy wszyscy z głodu a nie z powodu zarazy tego czy innego wirusa.

 ■■■  Warto jest to przemyśleć ■ dla dobra nas wszystkich razem ■■■

 

KOMENTARZE

 • Szanowny Autorze, gratuluję odwagi i zgadzam się z Pańskim
  stanowiskiem w sprawie zagrożenia epidemiologicznego. Jednocześnie uważam, że nie tylko fałszywe, ale również irytujące są wypowiedzi dyskutantów, które wyciągają jakieś pokątne, jednostkowe opinie jako niezwykle ważkie i warte słuchania czy naśladowania.

  Epidemia jest faktem, tak jak są realne zachorowania i śmierć, która jest tragedią dla rodzin, które są tym dotknięte. Stąd najlepiej jest słuchać oficjalnych informacji i oficjalnych zaleceń, bo jako zbiorowość jesteśmy odpowiedzialni za siebie nawzajem.

  Należy ustalić strukturę ważności spraw dotyczących nas i naszych najbliższych w każdej rodzinie i każdej zbiorowości jakim jest państwo. Należy przestać podniecać się sporami polityki partyjnej i je odłożyć na potem, bo przestały być tą najważniejszą sprawą.
 • @Anna-PK 19:02:03
  No jakbym czytał Filipinkę. Brr
 • @JimA 19:27:07 Nie wiem czy to z powodu tej Filipinki,
  ale jeszcze nie jest Pana stać na zdanie w sprawie wiodącego tekstu. ;)
 • Czyżby autor wierzył w epidemię?
  Niestety, nie wyjaśnia, dlaczego.

  Popularność biją teorie spiskowe, iż epidemia to fikcja.

  A więc, proponuję uzupełnić notkę.
 • @Anna-PK 19:34:17
  Jeszcze mnie stać... tylko po co? :)
 • @Anna-PK 19:02:03
  Chcesz masz:

  "Dlatego bardzo proszę by w końcu ruszyć głową, a zwracam się głównie do młodych i w średnim wieku :"

  To nie jest tekst "do mnie". Ja jestem na "eremiturze" :)

  i co teraz?

  Pa :)
 • drogi autorze
  wiekszosc z nas uzywa rozumu i stara sie odpowiedziecsobie na kilka pytan aby zracjonalizowac swoje zachowania
  1 dlaczego zamykajac w cenrtach handlowych prawo do handlu dla wybranych podmiotow pozostawiono je tzw marketom sprzdajacym zywnosc , jaka jest roznica w prawdopodobiestwie zarazenia pomiedzy CCC sprzedajaca buty a biedronka
  2 dlaczego sluzba zdrowia nie miala i nie ma zapewnionych podstawowych materialów koniecznych w fazie pandemii
  3 dlaczego spoleczenstwo nie jest instruowane poprzez srodki masowego przekazu w zakresie sposobu uzywania rekawiczek , masek , Dlaczego nie podaje sie do ogolnej wiadomosci jakie srodki dezynfekujace nalezy stosowac do codziennych dzialan
  4 dlaczego nie zakazuje sie w sklepach samoobslugowych dotykania warzyw , owocow , przeciez jest to zrodlo przenoszenia wirusa
  5 dlaczego nie podaje sie do publicznej wiadomosci , ze wazna jest profilaktyka np wzmozone dawki Vit C
  zeby moc prawidlowo uzywac rozumu trzba miec wiedze sama intuicja nie wystarczy
  Dziwi sie Pan ze nasi Rodacy podchodz do dzialan wladzy z pewna doza sceptycyzmu ? prosze pomyslec co dzieje sie z rekawiczkami zdjetymi i wyrzuconymi do kosza , prosze popatrzec na poslow dotykajacych rekami w rekawiczkach , oczu , ust . Mowienie prawdy , rzetelna informacja to podstawa . Wolalbym aby ktos np Premier mojego kraju powiedzial " moi drodzy wspolobywatele nie mamy kasy na rekawiczki na plyn , tysiace innych rzecz , proponujemy wam pozostanie w domu jako mozliwosc unikniecia zarazenia . Niby to samo ale dla mnie nie
  pozdrawiam
  4
 • @rowszan 19:45:35
  Rowszan :) Nam naprawdę nic nie zagraża! żaden wirus. Może powinniśmy się z tym pogodzić?! :)
  Pozdro
 • @JimA 19:49:40
  witaj , moja propozycja przeczytaj tekst dr Rózańskiego na temat sarsa 2 a potem napisz , moze masz racje moze nie . Wyguglasz wpisujac dr rozanski
 • Banialuki
  Zamiast opowiadać banialuki , posłuchaj wykładu dr nauk medycznych Jerzego Jaśkowskiego.
  https://www.youtube.com/watch?v=8AyDS9HZoXI
  Nie ma żadnej pandemii, mamy do czynienia ze zwykłą grypą sezonową o bardzo łagodnym przebiegu
  Pandemia to odpowiednik takiej sytuacji: o zobacz, zobacz, ptaszek wylata, ty szukasz ptaszka na niebie, a złodziej opróżnia ci kieszenie!
  Na Neonie jest kilkadziesiąt artykułów obnażających kłamstwo koronawirusowe, A ty Kolego urwałeś się z choinki?
 • @władek 20:12:59
  Przeczytaj:
  http://pospoliteruszenie.org/Glupoty%20pandemia.html
  http://pospoliteruszenie.org/opowiesc%20kryminalna.html
  http://pospoliteruszenie.org/zlikwidowac%20wszystko.html
  http://pospoliteruszenie.org/Ludowe%20Wojsko%20Polskie.html
  Otrzeźwij!!!
 • groźniejsze od wirusa jest polskie uzależnienie
  Tak na zdrowy rozum to dla Polski nie jest aż tak bardzo ważne czy jest epidemia czy nie. Nawet gdyby było strasznie i w Polsce wymarło by 50% Polaków wciąż będziemy mieli ten sam problem. Jesteśmy śmiertelnie uzależnieni od przemysłowych mocarstw. Gramy rolę kółka w łańcuszku który dostaje polecenia i ma je niżej do innych przekazywać bez względu na dobro kraju. Tą sytuację dla dobra całej Polski należy przerwać. Na dzień dzisiejszy wiemy że nadchodzi światowy kryzys który nie tylko spowodowany będzie bezrobociem ale przede wszystkim głodem. To w tym temacie powinniśmy się priorytetowo zająć, od rządu po gminy i posiadaczy kawałków ziemi włącznie. Jest już wiosna, jak najszybciej zacząć odbudowywać produkcję rolną i powiększać areał pod oprawę. Tu każda gmina powinna przeznaczyć środki na pomoc dla upraw prywatnych jak i na państwowych ziemiach przygotowywać uprawy i hodowlę. To potrzebuje czasu więc należy zacząć już od wczoraj. Zagwarantuje to nam jedzenie dla Polaków a jak będzie nadwyżka więc z eksportu trochę grosza który przyda się dla kupna deficytowych materiałów i produktów. Drugim przemysłem do natychmiastowego uruchomienia jest przemysł tekstylny i uprawy lnu oraz uruchamianie hodowli jedwabników. Na końcu zostanie przemysł budowlany w całym tego zakresie. Te trzy dziedziny gospodarki muszą być uznane za priorytet aby przetrwać nadchodzący kilkuletni kryzys i odizolować się od obcego uzależnienia. Gdy to zaczniemy naprawiać będziemy musieli brać na tarcze pozostałe gałęzie z polską bankowością na czele jako priorytet. Musimy stać się jak najbardziej niezależni od dzisiejszych światowych struktur i dolara. To jest na dzisiaj priorytet aby przetrwać. Suma summarum należy budować Polskę prawie że od nowa.
 • @władek 20:12:59
  Banialuki to ten starzec plecie. Przesłałem ten link dla mojego przyjaciela lekarza wirusologa.
  Napisał że ten stary lekarz gorszych już bredni nie mógł wymyślić,
  Stek posklejanych bzdur. Jest niebezpieczny wprowadzając ludzi w błąd.

  Napisał że słuchał także z innymi specjalistami i oznajmili że tego gadania to nie mogli do końca wysłuchać.

  A studiowali medycynę w Rijksuniversiteit Limburg.

  Więc ty i ten stary z wiedzą prehistoryczną urwałeś się z choinki ?
 • @Leonardo da Vinci 21:00:07
  Ja też nie lubię Władka. Skoro do samego właściciela dr Opary pochwalił wpisy niejakiego 1bezmetki obrażające Trojankę sam sobie świadectwo wystawił. Nikt nie ma obowiązku, ani możliwości czytania wszystkiego. Zwykle jednak wypada ze zwykłej uprzejmości przeczytać wypowiedzi innych użytkowników do własnego wpisu. Ten tego nie zrobił, a Trojanka się odniosła.
 • witam Autora
  Ci, którzy nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa, to aspołeczne typy pozbawione elementarnej wyobraźni, (empatia zanikła w społeczeństwie już dawniej).
  Na ich usprawiedliwienie (?) można powiedzieć, ze tak ich wychowano

  5*
  Pozdrawiam
 • @Leonardo da Vinci 21:00:07
  Dokładnie to samo co Jaśkowski mówią inni wybitni naukowcy z całego świata:
  dr Sucharit Bhakdi - specjalista w dziedzinie mikrobiologii, profesor na Uniwersytecie Gutenberga, szef Instytutu Mikrobiologii i Higieny. Najczęściej cytowany naukowiec w historii Niemiec
  dr Wolfgang Wodarg -niemiecki lekarz pulmonolog, był przewodniczącym Rady Europy
  dr Joel Kettner profesor nauk o zdrowiu i Chirurgii Środowiskowej na Uniwersytecie Manitoba, dyrektor medyczny Międzynarodowego Centrum Chorob Zakaźnych.
  dr John Ioannidis profesor medycyny badań i polityko zdrowotnej oraz nauk biomedycznych na Stanford University.
  dr Frank Ulrich Montgomery- prezes Niemieckiego Stowarzyszenia Medycznego, prezes Światowej Federacji Lekarzy
  dr Pietro Vernazza- główny lekarz chorób zakaźnych w szpitalu kantonalnym w Sankt Gallen
  dr Yoram Lass - ilraelski lekarz, prodziekan na Uniwersytecie medycznym w Tel Awiiwie
  I dziesiątki innych naukowców.
  A ten Twój znajomy lekarz to jak się nazywa i jakie ma osiągnięcia w nauce światowej? Jakie prowadził badanie, gdzie je opublikował??? Ile ma cytowań w nauce światowej? Więcej niż doktor Sucharit Bhakdi?
  Oczekuję odpowiedzi!
 • @władek 20:12:59
  = Każdy ma prawo krytykować, oby to była merytoryczna krytyka =.

  Proszę krytykować, krytyka i niezależne opinie są w cenie, jednak bez pod moim czy innych adresem z niskich pobudek osobistych złośliwości.

  A te argumenty i opinie lekarza na youtube pozostawiam dla każdego do swobodnej oceny.

  Mój apel ma służyć do przemyśleń a nie do agresji, wojny między zwolennikami i przeciwnikami.

  Niech każdy indywidualne używa swojego własnego rozumu a nie ulega opiniom ludziom uważającym się źe na wszystkim znają się najlepiej.

  Pozdrawiam
 • @wk..ny 20:42:18
  To samo dotyczy ciebie, blogierze. Nie używaj wulgarnych tu słów i nie zamieniaj tego portalu w rynsztok.
  Chcesz operować wulgaryzmami to zmień portal na inny bo tu chcą ludzie wymienić się poglądami a nie obelgami.

  = Każdy ma prawo krytykować, oby to była merytoryczna krytyka =.

  Proszę krytykować, krytyka i niezależne opinie są w cenie, jednak bez pod moim czy innych adresem z niskich pobudek osobistych złośliwości.

  A te argumenty i opinie lekarza na youtube pozostawiam dla każdego do swobodnej oceny.

  Mój apel ma służyć do przemyśleń a nie do agresji, wojny między zwolennikami i przeciwnikami.

  Niech każdy indywidualne używa swojego własnego rozumu a nie ulega opiniom ludziom uważającym się źe na wszystkim znają się najlepiej.

  Pozdrawiam
 • @Alfax
  Witaj . Do czasu powiadomienia ludzi , kto nam to zrobił przez wywiad . Jesteśmy delikatnie mówiąc w d...e . Wypuszczenie samo mutującego wirusa bojowego jest zbrodnią przeciw ludzkości . Salute Amigo .
 • Do pytania przesada czy nie przesada
  odniosę się następująco: musztarda po obiedzie. Koronawirus jest w środowisku. Maksymalne rygory racjonalny rząd powinien wprowadzić po ogłoszeniu sytuacji w Wuhan. Teraz TVPis zamiast straszenia ludzi i stopniowania rygorów ( eksperyment -ile wyrzymają) powinien zapraszać ekspertów uświadamiających ludzi jak mają się bronić (skoro rząd się rozkraczył i tę pozycję wykorzystuje tylko dla testowania zamordyzmu)
 • @wercia 21:41:12
  Polecam , monitorować sytuację . https://www.pch24.pl/prezydent-tanzanii--nie-zamkniemy-kosciolow-z-powodu-pandemii--powinny-byc-zawsze-otwarte,74924,i.html Zobaczymy jak to tam będzie eskalować ?. Ukłony .
 • Szanowny Autor
  zbudował narracje - jakoby za postępujące skracanie nam smyczy przez okupanta - sami jesteśmy winni tego skracania. Jesteśmy świadkami majstersztyku w ujęciu globalnym - jakiego dokonał światowy czarci pomiot na ludzkości za pomocą ukoronowanego świrusa. Widzimy teraz, że okupant bezkarnie może się posunąć do wszystkiego - z pryzmami niesprzątanych ludzkich zwłok na chodnikach - zmarłych z głodu i braku wszelakiej pomocy.
  Wniosek?
  Jak widzimy - czarci pomiot może wraz z dokonaniem się globalizacji zrobić z ludzkością wszystko - a ludzie jeszcze mu przyklasną - i on to będzie robić - bo skoro może - ponieważ takiej okazji się nie marnuje.
  Słowem - zniewolenie ludzkości przez dzieci Złego - sięgnęło Piekła. Piekła!
 • @rowszan 19:45:35
  Bardzo chciałbym na zadane tu pytania Panu odpowiedzieć.

  Są to faktycznie istotne pytania które powinni usłyszeć osoby w ministerstwach, odpowiedzialne za służbę zdrowia, finanse, nasze bezpieczeństwo.

  Ja oceniam sytuację na podstawie obserwacji i to z różnych źródeł i dziedzin. Gdy widzę zagrożenie a mogę udzielić pomocy to ją udzielam nawet ryzykując swoje życie.

  Ale gdy widzę nonszalancję ludzķą, a z tym związane niepotrzebne ryzyko to ostrzegam i tłumaczę.
  W tej kwestii koronawirusa, poinformowałem że przeciąganie stanu epidemii , czy też jak kto woli pandemii będzie miało fatalne skutki dla milionów ludzi i nie tylko zdrowotne, ale także finansowe, ekonomiczne.
  Bezrobocie, nie do spłacenia kredyty etc. Dle nie których głód i ubustwo.
  A to może dla cześć mniej odpornych na stress skończyć się katastrofą łącznie z samobójstwami.

  Ta moja informacja jest celem, by się zastanowić, odwołaniem do rozumu i zastanowieniem się co jest lepsze być zdyscyplinowanym i dzięki temu skrócić okres ograniczeń czy przez bezmyślność oportunizm przedłużać ten stan pozbawienia nas praw w nieskończoność ?

  Tylko tyle i nic więcej.

  Pozdrawiam
 • Jeżeli to kogo interesuje, to proszę śledzić dane statystyczne.
  https://www.worldometers.info/coronavirus/

  Z podanych informacji wynika, że
  262,188 osób już przeszła chorobę i podają tego wynik:

  210,555 (80%) żyje
  51,633 (20%) nie żyje
 • @wercia 21:21:16
  Mnie nie interesują pyskówki pomiędzy blogerami, nie czytam ich bo na głupoty nie mam czasu. Czytam artykuły blogerów i oceniam ich wartość. Bloger 1bezmetki stanowi jednoosobową agencję prasową, informującą o różnych aspektach życia w Rosji, przedstawiając rzeczywistość z różnych punktów widzenia. On jest bardzo pracowitym tłumaczem autorów rosyjskich, dobierając teksty i autorów ze skrajnie wrogich sobie środowisk. Dzięki temu mamy obraz Rosji widziany z różnych perspektyw.
  Natomiast czy 1bezmtki jest chamski, czy nie jest- tego nie wiem i aby to stwierdzić musiałbym studiować co kto komu napisał i dlaczego. Na to nie mam ani czasu ani ochoty. Mnie to nie interesuje!
  Pozdrawiam: władek
 • @Alfax 21:52:25
  Co do zasady ma Pan racje ale prosze takze wziac pod uwage sceptycyzm wielu ludzi , ktorzy obserwuja i oceniaja sytuacje z punktu widzenia mniej czy bardziej wiarygodnych teorii spiskowych . Biorac pod uwage tzw dzialanie "akcja - reakcja " to "akcja " ( wirus ) stoi przynajmniej na razie w sprzecznosci z " reakcja " ( stopniem ograniczenia praw obywatelskich i wynikajacych z nich w przyszlosci nastepstw ) . Prosze takze spojrzec na postepowanie tzw " elyt politycznych " w naszym kraju . Stopien gradacji problemow daje wiele do myslenia , pierwszy plan wybory a wirus no jakos tam bedzie .
 • @Anna-PK 19:02:03
  Dziękuję Szanownej Pani za komentarz i zrozumienie.

  Moim celem było by każdy indywidualnie przemyślał kewastię.

  Dodam że wiele opinii które Pani publikuje są zgodne z moimi.

  Pozdrawiam
 • @władek 22:08:52
  "On jest bardzo pracowitym tłumaczem autorów rosyjskich, dobierając teksty i autorów" . Dobierając wyjątkowo . :)))))
 • @wercia 21:41:12
  Jak napisałam - skoro jest w środowisku, to nasz organizm został wyposażony do naturalnej obrony (ból, gorączka). Inna sprawa, że te systemy obrony sami psujemy słuchając opłacanych naukofcuf . Ja już dawno wiedziałam-zgodnie z poradami naukofcow, że smalec jest szkodliwy a oleje zawierają itd. i nabawiłam się stanu zapalnego a w konsekwencji alergiii. Teraz to samo ustępuje. Jem to na co mam ochotę i kiedy chcę. Nie czytam, co należy i śmieszą mnie różnej maści porady. Też nie choruję ale muszę płacić haracz do Zus. Jak miałam problemy finansowe to ZUS ich nie uwzględnił motywując to trudną sytuacją finansową. Mniej więcej w tym samym czasie P.prezes-kobieta w RM chwaliła się bardzo dobrą sytuacją w ZUS. Pamiętam to, bo w łazience coś robiłam i włączyłam radio. Teraz nie słucham bajdurzeń i naukofcuf, jeśli coś czytam, to mądrzejszych od siebie i to radzę wszystkim. Słuchać mądrzejszych ale też i co najważniejsze- używać rozumu.
  Panie Autorze - obecne stosowanie rygorów nam da tylko ograniczanie wolności. Co z tego (obrazek z dzisiaj), że miss blond z maską na nosie ma rozpuszczone wałosy w markecie? Czy nie powinna otrzymać czepka?
  Na kanale pod mikroskopem medyk radził w ostatnim odcinku n/t wirusa myć włosy.
 • @Repsol 21:45:49
  Dokładnie tak robię, nie wpadam w zadną panikę. Monitoruję .

  Pozdrawiam
 • @wercia 21:41:12
  Nikogo tu nie popieram, żadnej partii ani polityków.

  Polegam na sobie i opinii lekarzy którzy ryzykując życie walczą z tą zarazą a część z nich już nie żyje gdyż byli nie odpowiednio zabezpieczeni i przygotowani.

  AX.
 • @Anna-PK 21:58:06
  A jaki jest powód zgonów? Prawie w 100 % powodem zgonów są choroby towarzyszące a nie żadem koronawirus! Jaki procent w ogólnej liczbie wszystkich (wszystkich!!!) zgonów stanowią zmarli na koronawirusa, jeśli nawet przyjmiemy oszukańcze założenie, że zgony nastąpiły z powodu koronawirusa? W ogólnej liczbie zgonów będą one stanowiły..jakieś tysięczne części procenta albo i nawet mniej!
  Więc czym się Pani podnieca???
 • @władek 22:08:52
  Problem z tymi informacjami z różnych aspektów życia w Rosji jest taki, że nikt do nich nie chce się przyznać. Pan 1bezmetki pisze, że jest tylko tłumaczem, a oryginalny też nie podpisuje się pod swoimi rewelacjami. Nawet ten "List otwarty stowarzyszenia medyków rosyjskich" - ani jednego nazwiska i opublikowany na jakimś szemranym portalu.
 • @władek 22:24:15
  Tak mainstream gawiedzi przekazuje . Ma rację przewodząca nam partia tworząc takich ludzi dla których samodzielna logika to absurd . Salut :)))))
 • @Anna-PK
  :))))) Witam .Ukłony . Ps : Lemingoza jak widać łyka wszystko . :Ave :)
 • @Repsol 21:45:49
  A ciekawe jak to jest z synagogami w Polsce. Bo mówi się się tylko o o 5 wiernych + celebranci w kościołach. W synagogach do modłów potrzeba chyba 10 coś na osób. Czy Pan wie coś na ten temat i czy się tam modlą?
 • @rowszan 22:14:39
  Dobrze że poruszył Pan ten temat.

  Bloger Monaco napisał na temat

  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/154231,wybory-jeszcze-nie-jest-za-pozno-dylemat

  A tu jest moj komentarz na poruszony temat wyborów. .


  W Polsce PIS kpiny sobie robi i narażać chce nas na utratę życia. A w USA ... ?

  Amerykanie zrozumieli że to nie żarty. 
  I w polskich oficjalnych mediach napisali w końcu prawdę o pomocy Rosji dla USA.

  A o tym tu na Neon24 wczesniej napisał Leonardo da Vinci.

  AN-124 RUSŁAN DOSTARCZYŁ ROSYJSKĄ POMOC HUMANITARNĄ DLA 
  USA

  An-124 Rusłan z rosyjską pomocą humanitarną dla Stanów Zjednoczonych /MSZ FR /

  Stany Zjednoczone znalazły się w poważnych problemach z powodu koronawirusa. Mimo, że państwo mieni się światową potęgą, gotową na każde zagrożenie, skala zachorowań zaskoczyła władze. Pomoc płynie z całego świata. Na nowojorskim lotnisku wylądował rosyjski samolot transportowy An-124, przewożący pomoc medyczną.

  https://menway.interia.pl/militaria/news-an-124-ruslan-dostarczyl-rosyjska-pomoc-humanitarna-dla-usa,nId,4417401#iwa_source=worthsee

  Największa liczba zgonów w USA w ciągu jednego dnia

  W USA najwyższy wskaźnik śmiertelności koronawirusa odnotowano we tym kraju we wtorek. Johns Hopkins University informuje, że tego dnia zmarło 884 osób.

  Do tej pory Covid-19 pochłonął w kraju 4 796 ofiar. Liczba ta w USA jest wyższa niż we Włoszech i Hiszpanii. Nowy Jork jest epicentrum wybuchu Stanów Zjednoczonych. Tam zginęło już ponad tysiąc osób. W sumie co najmniej 216 721 Amerykanów jest zarażonych

  TV CNN.

  Ponad 40 000 osób zmarło na całym świecie."
 • @rowszan 22:14:39
  Dodaje ten link ...

  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/154231,wybory-jeszcze-nie-jest-za-pozno-dylemat

  Pozdrawiam
 • @wercia 22:36:29
  Mam tylko info z GóW.a . Przepraszam za ten link : https://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,25784324,koronawirus-zwiazek-muzulmanski-w-rp-wstrzymuje-modlitwy-zbiorowe.html?disableRedirects=true Niestety Kurwizja milczy . Ukłony .
 • @Repsol 22:47:36
  Dziękuję Miłych snów-:)
 • @władek 22:24:15 A co szanownego tak poruszyło?
  //Prawie w 100 % powodem zgonów są choroby towarzyszące a nie żadem koronawirus! //
  A co to za dziwadło? To koronawirus roznosi choroby towarzszące?

  Owszem, umierają w większości ludzie starsi i mający jakąś przewlekłą chorobę, bo są słabsi. Koronawirus kosi ludzi w domach dla staruszków, ale nie tylko. A reszta Pańskich dywagacji to bezwartościowy bełkot, czyli brak konkretów.
 • @wercia 22:36:29
  Tu gamonie w Wa-wie . https://warszawa.jewish.org.pl/2020/03/zarzadzenie-w-zwiazku-z-zagrozeniem-epidemia-koronawirusa-w-polsce/ Pzdr.
 • @Anna-PK 22:52:34
  Coronavirus Cases:

  In The World

  1,007,796

  Deaths:

  52,611

  Recovered:

  210,838

  Pozdrawiam
 • A ja proszę Pana jestem wyjątkowo
  odporna na manipulacje i mam naturę opozcjonistki- jeśli mnie ktoś zmusza o czegoś to pytam po co. Pan bezrefleksyjnie przyjmuje śmieszne ale i w..ce ograniczenia podstawowych praw czł;owieka, danych przez Boga i sugeruje uznania tego za słuszne.
 • @Anna-PK 22:52:34
  Tu jest link :

  https://www.worldometers.info/coronavirus/

  : )
 • @wercia 22:36:29
  "Bo mówi się się tylko o o 5 wiernych + celebranci w kościołach. W synagogach do modłów potrzeba chyba 10 coś na osób."

  Te 10 to celebranci. Nie ma tam księdza, ministrantów itd ...

  Synagog jest bardzo mało, to nie problem. Zresztą żydzi mają regułę, że ochrona życia i zdrowia ma pierwszeństwo przed religią, więc zapewne nie będą modłów odprawiać.
 • @Alfax 23:14:26 A co jest złego z moim linkiem, który podałam
  X wpisów wcześniej? ;)
 • @wk..ny
  Tak jesteś wyjątkowo ograniczonym typem, ulicznikiem bez wychowania. Wyraźnie tobie zaznaczyłem i napisałem wyraźnie dyskusja tak, krytyczne poglądy tak ale nie chamstwo i słownictwo z poziomu rynsztoka.

  Tu nie ma na to miejsca. I ja takich ludzi nie będę tu tolerować.

  Żegnam i radzę zmienić swoje chamskie zachowanie i wizerunek.

  Lub zmienić portal na którym znajdziesz takie same ograniczone typy jak ty !
 • @Alfax 23:35:16
  Bez sensu jest wywalanie komentatorów , u mnie nawet mykoła bezmetki nie jest zbanowany . Niech sobie piszą .Salute .
 • @Anna-PK
  Tam sa aktualne mapy, świata, Europy i USA.

  https://ig.ft.com/autograph/graphics/coronavirus-map-europe.svg?frame=webM


  https://www.ft.com/__origami/service/image/v2/images/raw/http%3A%2F%2Fcom.ft.imagepublish.upp-prod-eu.s3.amazonaws.com%2Fefdd4d5a-7407-11ea-95fe-fcd274e920ca?fit=scale-down&quality=highest&source=next&width=700
 • @Anna-PK 23:25:28
  Przepraszam Panią podałem nie ten link.

  Pomyliłem przez nieuwagę. Tu jest ten który chciałem Pani przesłać.

  https://www.ft.com/coronavirus-latest

  Pozdrawiam

  PS. Mam czasem problem z tym portalem, często jest info że jest nieaktywny. Dla Pani trzy razy chciałem dużo wcześniej udzielić na pierwszy Pani komentarz odpowiedź ale nie było to z przyczyn technicznych możliwe.

  Pozdrawiam :)
 • @Alfax 00:23:26 Bobby McFerrin - Don't Worry Be Happy!
  https://www.youtube.com/watch?v=d-diB65scQU
 • @Alfax 00:23:26
  https://ig.ft.com/autograph/graphics/coronavirus-map.svg?frame=webL

  https://ig.ft.com/autograph/graphics/coronavirus-map-united-states.svg?frame=webL
 • @Anna-PK 00:28:27
  This is relaxing music :))

  A tu ... https://m.youtube.com/watch?v=k_QbESeO1eE

  Dobej nocy :)
 • Help !!! NEW YORK !!!
  https://nos.nl/data/image/2020/04/02/640961/1920x1080a.jpg

  Please Protect Everyone !!!
 • @Stara Baba 20:31:20
  Jeśli tak, to najważniejsze jest odrzucenie zamordyzmu i ruszenie z uprawą konopii, tej zbawiennej i pożytecznej pod każdym względem rośliny.
 • @Leonardo da Vinci 21:00:07
  Żaden specjalista nie może słuchać, że Król jest nagi.
 • @Anna-PK 21:58:06
  tak, wszystkie oszołomy winny do tego się odnieść, cały czas podkreślam, że bieżąca śmiertelność wciąż rośnie !!!! obecnie wynosi 20%.
 • @władek 22:24:15
  tak, ale to jest dopiero początek skutków pojawienia się nowego wirusa, takie opinie będziesz mógł wypisywać, gdy się on już na dobre zadomowi w ludziach.
 • @interesariusz z PL 09:13:01
  "..bieżąca śmiertelność wciąż rośnie !!!! obecnie wynosi 20%..."
  20 % czego???
  Jeśli w Polsce zmarło na korona świrusa (do tej pory) powiedzmy 40 osób, a w czasie trwania tej "pandemii głupoty" umarło jakieś 25 tysięcy osób, to zgony spowodowane korona świrusem stanowią jaki procent w ogólnej liczbie zgonów??? 20 % ? A może 0,16 % ? W 85 % grypa spowodowana korona świrusem przebiega bezobjawowo. To oznacza, że miliony ludzi w Polsce już "przechorowało" grypę nic o tym fakcie nie wiedząc, ale już uzyskała odporność na tego świrusa i więcej z tego powodu nie zachoruje.
  Jeśli poddamy te miliony ludzi testom na korona świrusa, to testy te pokażą, że oni są zarażeni. I co z tego???
  Miałem Pana a rozsądnego człowieka!
 • @interesariusz z PL 09:07:20
  Gdyby to konopie napełniły człowieka żołądek można byłoby się nad tym zastanowić. No ale tak nie jest.
 • @Stara Baba 14:41:20
  chyba nie wiesz, co to są konopie.
 • Wirus w koronie
  Tak się akurat składa, że mam żonę z miasta kung fu - Foshan Chiny i wiedzę która posiadam zaczerpnąłem u źródła, więc w uproszczeniu podzielę się swoją wiedzą. Otóż o wirusie wiadomo było nie jak się mówi w zachodnich mediach pod koniec grudnia, a w połowie listopada. Rząd Chiński celowo milczał przez ponad miesiąc. Oficjalna liczba zgonów podana przez ChRL wynoszącą lekko ponad 3k można włożyć między bajki. Zgonów było tam znaczenie więcej, ile tego nie wiadomo. Z Wuhan, które liczy ok 12 milionów ok 3-4 milionów w grudniu i styczniu dobrowolnie, lub siłowo zostało rozesłanych po świecie w wiadomym celu. W Chinach uważa się, że wirus został stworzony przez Chińczyków i miał zostać użyty w Hongkongu, ale wcześniej został wyniesiony z laboratorium i (moje ulubione stwierdzenie) wymknął się z pod kontroli. Ja osobiście uważam, że to robota "tych co zawsze". Chińczycy panicznie boją się tego wirusa, bo ta chłopski rozum, gdyby to była zwykła grypa, to czy najwieksza potęga gospodarcza pozwoliłaby sobie na trzy miesięczny przestój? O tym przekonamy się już niebawem. Pocieszające jest to, że prawdą jest, że w Chinach wirus na chwilę obecną nie zosprzestrzenia się i miejmy nadzieję, że i w Polsce w ciągu dwóch miesięcy się uspokoi, czego nie mogę powiedzieć o zachodniej Europie, bo tam to potrwa pewnie że dwa lata jak nie lepiej.
 • @interesariusz z PL 16:08:46
  ... faktycznie, błędnie skojarzyłem sobie z inną. :-))))))
 • Do wszystkich czytających.
  Jak z uwagą mój tekst każdy przeczyta to zrozumie, że celem moim jest zwrócenie uwagi na to by nie przedłużać kryzysu związanego z koronawirusem bo grozi ten stan rzeczy calkowitym krachem gospodarki i ogromnym z tego powodu bezrobociem.  Problemami finansowymi dla milionów nas Polaków.
  Oraz ryzykiem braku żywności czy innych artykułów pierwszej potrzeby. 
  ________________________________

  Dla uniknięcia nieporozumienia,  ja jestem przeciwny by w czasie obecnej sytuacji (epidemii) były robione wybory na stanowisko prezydenta.

  Nikt nie ma prawa narażać ludzi na infekcję, chorobę i śmierć, oraz członków ewentualnej komisji sprawdzającej głosy.
 • @Alfax 17:45:39
  ale z ciebie hipokryta,
  z jednej strony chcesz, aby ludzie pracowali jak zawsze,
  z drugiej nie chcesz wyborów, bo narażą ludzi na infekcję,

  a jaka różnica, czy się z Tobą spotkam w pracy, czy na wyborach ?

  Na wyborach szansa znacznie mniejsza, co prawda liczebność większa, ale kontakt w porównaniu do pracy, znikomy.
 • @interesariusz z PL 17:54:17
  O jedno nalegam.

  Byś ty tu nie kłamał !!! i nie atakował mnie czy innych moich gości osobistymi ocenami.

  Zauważyłem, że robisz to nagminie i u innch blogerów.

  Poza tym, przeczytaj chociaż raz porządnie mój artykuł z uwaģą i do końca.

  Jak widać jesteś okropnym ignorantem a i hipokrtyą

  ( muszę niestety z przykrością ciebie tak nazwać chociaż nie lubię przyklejania opinii do osób ale skoro sam mnie osobiście atakujesz) a tu specjalnie dla ciebie w klejam fragment z tego mojego wyżej umieszczonego tekstu.


  [[ Dlatego bardzo proszę by w końcu ruszyć głową, a zwracam się głównie do młodych i w średnim wieku :

  Tak, zastanów się człowieku w końcu co czynisz, narażając innych postronnych ludzi i nie lekceważ zagrozenia i pozostań w domu. ❗❗❗

  Nie narażaj swoich najbliższych i ludzi starszych przynosząc zarazę do domu !.

  A o ile jednak musisz iść do pracy i napotkasz grupę ludzi, którzy stoją obok ciebie lub chodzą ... Załóż maskę, załóż rękawiczki.❗❗❗

  A jak nie musisz iść pracować to pozostań w domu. ❗❗❗

  Jeśli teraz, w ciągu tych 1-2 tygodni, ludzie użyją rozumu, mózgu to w niedługim czasie tą kwarantannę najprawdopodobniej będzie można anulować i nie doprowadzimy do gospodarczego krachu do recesji w Polsce i wzrostu tej okropnej epidemii. Tym samym państwo poradzi sobie z kryzysem gospodarczym, który faktycznie już niestety mamy.

  Wszystko jest kwestią używania rozumu oraz wyzbycia się egoizmu.

  Widzenia tylko końca swojego nosa. W tej ekstremalnej sytuacji trzeba myśleć także o innych. O producentach żywności, o sprzedawcach w sklepach o kierowcach dostarczających towar do tych żywotnych sklepów. O tych dzięki którym mamy co jeść by przeżyć. A którzy mogą umrzeć z powodu naszego bezmyślnego egoistycznego postępowania i wówczas nastanie prawdziwa katastrofa, bo umrzemy wszyscy z głodu a nie z powodu zarazy tego czy innego wirusa. ]] ❗❗❗

  I gdzie jest napisane że ja chcę by ludzie pracowali ?? !! ❗❗❗

  Wręcz proszę by ludzie używali rozumu i pozostawali w domach jak nie muszą pracować !!

  Nie wstyd ci co kłamco ? !

  Więc z twojej strony to ewitentyny atak, haniebny atak na moją osobę bez żadnych podstaw. Tylko aby komuś zrobić na złość i przykrość.

  Masz jak widać paskudny charakter.

  Jak nie lubisz mnie za moje poglądy to nie oczerniaj mnie i nie kąłam tylko dyskutuj na argumenty.
 • @Stara Baba 20:31:20
  100% racja.
 • @Alfax 21:23:47
  To tak z niektórymi osobnikami już tak jest. Zamiast faktów to kłamstwa i napady na ludzi o odmiennych zdaniach czy wizji świata.

  Typowe zachowanie pislamistów. Ataki personalne, pomówienia i kłamstwa.
  Na przeciwnikach wyładowują swoją frustrację.

  Salution ;))))) ✔
 • @Alfax 21:23:47
  Pisuaru hipokryzja.

  Teraz nagle gatka o naruszeniu konstytucji ?
  Gdy kilkadziesiąt raz pis i djuda ją łamał.

  """""Wybory muszą się odbyć 10 maja" - stwierdził w piątek poseł PiS i zastępca rzecznika prasowego tej partii Radosław Fogiel. Dodał, że w przeciwnym razie zostałaby naruszona konstytucja. """"

  Typowa obłuda pislamu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej