Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2421 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Covid-19 vs Defender 2020 czy brak odpowiedzialności ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zapewne brak wyobraźni i rozumu w czasie gdy istnie wspólny wróg Covid-19. Ciężkie czasy czekają na NATO: USA poniosły moralną porażkę w Europie.

Ciężkie czasy czekają na NATO: USA poniosły moralną porażkę w Europie.

Ćwiczenia „Defender Europe - 2020”, które były prezentowane z patosem przez około rok jako demonstracja gotowości USA do obrony Europejczyków przed rosyjską straszną agresją, zdecydowanie zawiodły, nawet nie zaczynając się.

A amerykańskie wojsko , któremu udało się już przybyć z Ameryki, dowództwo Sił Zbrojnych USA musiało zablokować w Europie, nie podejmując w porę działań w celu ich powrotnej ewakuacji.

20 marca odbyła się odprawa europejskiego dowództwa (EUCOM) Stanów Zjednoczonych i naczelnego dowódcy sił zbrojnych NATO w Europie, generała Toda Waltersa, na temat ograniczenia działań szkoleniowych podczas ćwiczeń z powodu koronawirusa.

Według danych wirus w coraz większym stopniu wpływa na szkolenie bojowe, zmniejszając liczbę wydarzeń i ich uczestników. Według niego, co najmniej 35 żołnierzy amerykańskich w Europie zostało już zarażonych koronawirusem COVID-19, ale nie podjęto żadnej decyzji o anulowaniu ćwiczeń. .

Rząd Włoch, kraju najbardziej dotkniętego epidemią, wezwał Sekretarza Obrony USA Marka Espera do udzielenia pomocy wojskowej w zwalczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Co dziwne, gotowość pomocy stronie włoskiej w walce z koronawirusem nie została potwierdzona przez Amerykanów, ale przez nie należącą do NATO Rosję.

 

22 marca rosyjskie Ministerstwo Obrony wysłało do Włoch osiem zespołów medycznych i pielęgniarskich, najnowocześniejszy sprzęt medyczny i najlepszych wojskowych wirusologów.

Dzieje się tak, podczas gdy w NATO istnieje wspólna grupa operacyjna obrony RBM i całe centrum naukowe zajmujące się takimi kwestiami.

Nawiasem mówiąc, pomimo wirusa siły zbrojne każdego kraju powinny zawsze być gotowe do wypełnienia swojej misji w różnych sytuacjach. Dlatego organizowane są ćwiczenia, w warunkach jak najbardziej zbliżonych do walki.

Opracowywane są różne scenariusze, na przykład użycie broni masowego rażenia przez wroga. Z tego powodu tzw "działania wojenne" nie ustaną, zwłaszcza że każdy żołnierz ma niezbędny sprzęt ochronny i jest przeszkolony do wykonywania w nim swoich obowiązków. Jak okazuje się to amerykański (NATO) system ochrony przed tego rodzaju skutkami nie był gotowy.

Co więcej, teraz Amerykanie zamykają się przed bolączkami innych na swoim kontynencie, a Europejczycy, którzy mieli tak wielkie nadzieje związane z pomocą Stanów Zjednoczonych, zostali sami. Więc wychodzi na to ze ta zła wroga Rosja pomaga NATO. A przeciwko której mieli wszyscy razem jak jeden mąż razem z Waszyngtonem iść na Rosję w nowej napoleońskiej „krucjacie".

Tylko kraje Europy Wschodniej wciąż nie zdają sobie sprawy, że Biały Dom „porzucił”ich  i to już od dawna i pozostawił twarzą w twarz z  tą okropną „carską Moskwą”.

Nawiasem mówiąc, nie mają już nikogo, kto mógłby tym porzuconym krajom NATO pomóc - granice między państwami unijnej Europy są zamknięte, a USA izolują się, ale trzeba przecież jakoś przetrwać.

 ■ Manewry Defender 2020  za wszelką cenę z nienawiści do Rosji.■

  Tak więc "Polacy"  bo tak naprawdę to są  polskojęzyczni obywatele Polski z krajami bałtyckimi starają się pokazać ludności, że pomimo istniejącego „zagrożenia ze Wschodu”, są pod ochroną Waszyngtonu, a przynajmniej w jakiś sposób uzasadniają swoją rusofobiczną politykę i prowadzą dalej swoje usługi dla wojska amerykańskiego, którym udało się tu przybyć. Teraz pozostaje retoryczne pytanie. To prawda, a kto uratuje ich po tych „obrońcach” ?.

Na tym tle obecna sytuacja między europejskimi członkami sojuszu jest bardzo interesująca - dla rosyjskich samolotów, które przewoziły ładunki medyczne do Włoch, Polska PiSowska irytuje się na każdym kroku podając ciągle komunikaty w TVP-mediach jak to teraz jest tragicznie w tej okropnej Rosji. Zamulają rzeczywistość byle tylko pomniejszyć wagę pomocy udzielonej przez złego Putina.

Włosi raczej nie zostaną dzięki Rosji osamotnieni, a „sojusznik” NATO buduje przeszkody, by ocalić zwykłą ludność.

Teraz wyraźnie widać, kto rozumie zagrożenie i cenę amerykańskich obietnic i kto ślepo wierzy w „sen Hollywood”. Najwyraźniej w dalszym ciągu w różowych okularach jest wojskowo-polityczne przywództwo Polski i krajów bałtyckich.

Tak więc, pomimo groźby śmiertelnego wirusa i zamknięcia granic państwowych do Polski i do krajów bałtyckich, w Estonii nastąpiła zmiana brytyjskiego kontyngentu z batalionu taktycznego NATO. Do republiki przybyło 700 żołnierzy i dziesiątki bojowych pojazdów piechoty.

Jak widać, to nie ma nadziei na zachowanie zdrowego rozsądu w Polsce i w republikach bałtyckich - biorąc pod uwagę dużą liczbę chorych, zamknięcie granic, zakaz przemieszczania się i masowe infekcje, oficjalnie twierdzą, że żołnierze NATO są odporni na tę zarazę. Mieszkańcy są ograniczani w swobodach, a żołnierzom sojuszu, którzy są nosicielami infekcji, wolno się poruszać. !  

Polska poszła jeszcze dalej - Ministerstwo Obrony kraju zabroniło personelowi wojskowemu zgłaszania informacji o przypadkach zakażenia koronawirusem lub podejrzeń o niego w armii bez koordynacji z centralną administracją wojskową.

Oczywiście Europejczycy nie są tak głupi, aby nie zauważyć, że nawet „wczorajsi wrogowie” stają się wybawcami i przyjaciółmi. A elity polityczne Zachodu, które ze względu na Biały Dom zawsze będą straszyć swoich obywateli Kremlem, będą musiały powstrzymywać zapał, ponieważ tracą reputację i głosy z każdym wypowiedzianym słowem.

 Tu jest  utwór poświęcony solidarności z lekarzami i służbą medyczną w czasie Covid-19

 

■ Coro virtuale "Va pensiero" ("Nabucco" di G. Verdi) - International Opera Choir ■    

Piękna pieśń.   

KOMENTARZE

 • Nie szukajcie przyjaciół daleko (USA) a wrogów blisko (Rosja) - słowa premiera Finlandii Urho Kekkonen
  A teraz w związku ze wspólnym wrogiem COVID-19 zupełnie lekceważonym przez blogerskie lobby antyszczepionkowe na obecnym portalu wklejam poniższy tekst:

  Wrocław: Ewakuacja oddziału szpitala przy Grabiszyńskiej. 16 pielęgniarek ma koronawirusa

  "Koronawirus w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej. Zaraziło się nim tu od pacjenta aż szesnaście pielęgniarek i salowych oraz sześciu pacjentów. Rano informowaliśmy, że personel placówki objęto kwarantanną po tym gdy okazało się, że jedna z leczonych tu osób ma koronawirusa. Wtedy testy potwierdziły obecność wirusa u czterech pielęgniarek i jednego pacjenta, w ciągu dnia pojawiły się informacje o kolejnych chorych. Cały oddział został ewakuowany."
  (...)
  Źródłem zakażenia jest najprawdopodobniej pacjent, który leżał tu z zapaleniem płuc. Wyszedł ze szpitala 16 marca w dobrym stanie, a po trzech dniach trafił do szpitala na Koszarową zakażony koronawirusem.

  Kwarantanną objęto 51 osób. Od wszystkich pobrano wymazy i skierowano na badania na obecność koronawirusa."
  https://gazetawroclawska.pl/wroclaw-ewakuacja-oddzialu-szpitala-przy-grabiszynskiej-16-pielegniarek-ma-koronawirusa/ar/c1-14877563

  Blogerzy bagatelizujący COVID-19 wykazują się ignorancją i głupotą gdyż ich lekceważące posty wobec epidemii wpływają na lekceważące, nieodpowiedzialne a wręcz głupie zachowanie potencjalnych czytelników i ich rodzin i znajomych co może dać całkiem dużą armię roznoszących chorobę. Pamiętajmy, że okres inkubacji wynosi 2-3 tygodnie co znaczy, że nosiciel może zarażać a sam nie mieć objawów. Źle rozumiana wolność oznacza ANARCHIE i z tym mamy do czynienia na portalu neon24.pl gdzie antyszczepionkowcy mają swoje "centrum dowodzenia".
 • Link aktualizacja
  Link dla zainteresowanych.
  Zawsze aktualne informacje.

  https://www.ft.com/coronavirus-latest
 • @Tomasz M. Wandala 18:37:38
  Ma Pan rację, to jest też kwestia odpowiedzialności za zdrowie innych.
  Ci którzy bagatelizując zagrożenia, bo nie tylko w obecnej sytuacji ale ogólnie w życiu. Powodują wypadki na drogach i inne nieszczęścia.

  Tak samo ma Pan rację by nie szukać przyjaciół daleko od domu, czyż nie jest lepiej , bezpieczniej żyć w zgodzie z najbliższymi sąsiadami i wrazie problemów pomagać jeden drugiemu.

  PiS okazuje mentalność która szuka i to za wszelką cenę blisko granic wroga, wroga w Rosji która ma potężną armię. A co najgorsze to wciąga nas Polaków w niebezpieczną awanturę którą od lat uprawia przyjaciel pis-u ten z za oceanu.

  Taka polityka może zaonczyc się tragedią dla nas Polaków .

  Może kiedyś się opamietają, może.
 • @Tomasz M. Wandala 18:37:38
  Żarty się skończyły. Tylko stado baranów i tak będzie zachowywać się jak barany. I zaprzeczać faktom.

  Tak dlugo, az ktoś z rodziny zachoruje lub sam baran !

  Da ✔inci.
 • @Alfax 19:42:54
  Czy tylko ja mam problemy z logowaniem tu na neonie 24 ?
  Albo brak połączenia albo ślimaczy się i trwa big time !!!!!!

  ??????

 • PIS DUDA MORAWIECKI to przekleństwo dla Polski !
  PIS Duda Morawiecki są gorsi od lewactwa ! bo oni dążą swoją polityką do unicestwienia Narodu POLSKIEGO w wyniku wojny z Rosja !

  Duda Morawiecki PIS to żydowskie rządy przeciw Narodowi Polskiemu !

  żydzi ! Nie ma zgody na OBCE wojska w Polsce precz z żydo-NATO !!!


  POLSKA BEZPIECZNA TO POLSKA NEUTRALNA ! z silną własną armią !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Leonardo da Vinci 20:02:09
  Ja mam często problem, zmieniłem więc browser na Google Chrome i trochę lepiej działa.

  MX.
 • @ele 20:04:55
  https://leonardo.neon24.pl/post/152336,nie-dla-propagandy-pis

  Kiedyś wyladują na śmietniku historii.

  Salutori ✔
 • @Alfax 20:09:03
  " ("Nabucco" di G. Verdi)" *****

  Bello, magnificamente ✔✔✔✔✔
 • @Tomasz M. Wandala 18:37:38
  Czy ktoś komuś na tym portalu zakazywał szczepień? Przecież możesz sobie i swojej rodzinie co tydzień konkretną dawką przeciw wszelkim możliwym chorobom sobie zaaplikować. Nic nam do tego. Tyle, że działa to również w stronę przeciwną. Tobie nic do moich szczepień czy też ich braku.
 • @Leonardo da Vinci 19:57:53
  Ja też miałem problemy z logowaniem oraz udzielaniem komentarzy ale już jest ok. Być może poprzez "areszt domowy" jest przeciążony serwer.


  A teraz kilka informacji:

  "Jak pamiętacie, niedawno była akcja Pawła Skuteckiego, który namawiał aby zgłaszać mnie do Prokuratury i wszelkich możliwych placówek.

  Było kilka bardzo aktywnych osób, które radośnie publikowały jak złożyły donosy na mnie. Kilka z tych osób otrzymało już rachunek za głupotę, mowa o kwotach od 7 do 10 tysięcy złotych i sprawy karny. Nie interesują mnie jakiekolwiek ugody i przeprosiny, tylko najsurowsze możliwe do wyegzekwowania kary. Tak aby ci ludzie przez lata musieli spłacać swoją głupotę.

  Kolejne sieci wycofują ze sprzedaży Ziębę, a akcja będzie się z pewnością rozszerzać. Tu zasługa szczególnie dla kilku innych osób, nie dla mnie.

  Nigdy wcześniej jeszcze nie udało się zwrócić tak dużej uwagi różnych sektorów na potrzebę stanowczych reakcji mających na celu usunięcie Jerzego Zięby z mediów. Przypomnę też, że sukcesem było również usunięcie go z Radia Katowice, gdzie wygłaszał różne głupoty."
  (...)
  Głównym punktem będzie odpowiedzialność karna Zięby, w toku jest kilka postępowań w sądzie, aktualnie czekam na moją własną sprawę która już jest uruchomiona, a że dowody są miażdżące to zapowiada się ciekawie.

  Inna kwestia to osoby poszkodowane przez działalność Zięby, bo o ile mamy tu regularnie jego fanów komentujących, którzy przekonują, że koleżanki kolega ma kolegę, który został wyleczony, to rzeczywistość jednak jest zupełnie inna. Sam Ziębą oczywiście nigdy nie wspomniał o ludziach, którym jego działalność zaszkodziła, a gdy ktoś zgłasza niezadowolenie z jego produktów, to jest od razu atakowany i marginalizowany.

  Jego fani z uwagi na znaczny deficyt funkcji poznawczych nie są w stanie tego zauważyć. Poszkodowani może i nie komentują publicznie, ale zgłaszają się aby pokazać swoje historie."

  Autor: Lekarz Dawid Ciemięga (FB)
 • COVID-19 "szczepionką" na głupotę antyszczepionkową: Poczta Polska wycofuje się ze sprzedaży „Zdrowie bez leków”
  "Pierwsza po naszej interwencji z dystrybucji magazynu promującego m.in. Jerzego Ziębę wycofała się sieć sieć Biedronka, potem jej śladem poszły Carrefour, a Allegro ze sprzedaży książek Jerzego Zięby. Poczta Polska początkowo nie miała tego w planach, ale zdanie zmieniła."
  (...)
  "Jerzy Zięba, inżynier i przedsiębiorca negujący potwierdzoną naukowo wiedzę medyczną i zachęcający do korzystania nawet w przypadku ciężkich chorób z suplementów, które zresztą sprzedaje jego firma pod własną marką. Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ bada sprawę, Zięba wyjechał do USA, a jego „produkty lecznicze” zostały zarekwirowane przez śledczych. "
  https://cowzdrowiu.pl/aktualnosci/post/poczta-polska-wycofuje-sie-ze-sprzedazy-zdrowia-bez-lekow?fbclid=IwAR086uctdr45IpCoe1Ia61M1jzzADsQTHm-QqFN61KCpd0lIP9TLYWNolvA
 • @Tomasz M. Wandala 21:11:06
  Trudno jest mi odnieść się do tych problemów. Nic mi nie wiadomo na ten temat.
  Szkoda że ludzie szkodzą ludziom. Teraz jest sytuacja dynamiczna.
  Ludzie są przez media ilością przekazu oszołomieni.

  De ✔ici
 • Europa staje się nieposłuszna.
  Niektóre państwa europejskie mimo sankcji jakie mogą ich spotkać, zaczynają pomagać Iranowi pożyczając pieniądze i zgłaszają poparcie Iranu w MFW gdyby Iran chciał tam pieniądze pożyczyć.

  A nawet doszło do tego, że nie chcą koronawirusa nazywać
  "wirus z wuhan" tak jak chciał Pompeo, bo USA będzie się sądzić z Chinami z powodu tego wirusa.


  https://www.msn.com/en-ca/news/newspolitics/pompeo-pressed-g-7-leaders-to-refer-to-wuhan-virus-in-statement-report/ar-BB11HsGt?ocid=spartandhp
 • @Anna-PK 22:23:58
  Pani Aniu.

  Trzeba być naprawdę oktopnym draniem, by odmówić pomocy cierpiącym ze względów politycznych.
  Rosja niesie zawsze pomoc, tam gdzie dzieją się kataklizmy, obojętnie czy to jest w USA , Australii czy we Włoszech, chociaż te kraje utrzymują wroga antyrosyjską politykę i sankcje.

  IRAN w potrzebie i tu chodzi nie o władze a o ludzi zwykłych ludzi którzy umierają a te faszystowskie typy w Waszyngtonie blokują konta Iranu i sprzedaż ropy. O to kim są rządzący USA.
  DRANIE i nic poza tym.

  Pozdr. :)
 • @Monaco 22:34:33
  Sam fakt że USA nie pomogło Włochm ani nie pomogło Hiszpanii to obnaża ich stosunek do sojuszników, a co dopiero mówić o pomocy tych amerykańskich pastuchów z za wielkiej wody dla Iranu. 

  Ale według opinii ekspertów to epicentrum z Europy przeniesie się właśnie do paszczy lwa czyli USA. 

  http://www.cidrap.umn.edu/covid-19/maps-visuals
 • @Alfax
  Amigo polecam . https://www.youtube.com/watch?v=b5xlL-C53f8 Salute 5*
 • @Anna-PK 22:23:58
  Tu tekst, korzystając z Pani linku.

  Przetlumaczyłem celowo ten tekst by wszyscy mogli dowiedzieć się.

  " Sekretarz stanu Mike Pompeo naciskał na grupę siedmiu przywódców (G-7), aby powiedzieli, że nowy koronawirus to „wirus Wuhan”, zgodnie z raportem niemieckiego magazynu Der Spiegel.

  Przywódcy G-7 do tej pory nie byli w stanie uzgodnić wspólnego oświadczenia z powodu nalegań Pompeo, że grupa powinna nazywać tę chorobę „wirusem Wuhana”, ale zostało to odrzucone przez inne państwa członkowskie.

  Zapytany o raport podczas telekonferencji na temat dostępności mediów, Pompeo, który wielokrotnie określał koronawirusa jako „wirusa Wuhan”, nie zaprzeczył doniesieniom. Wygląda , że Pompeo stosował tą swoją retorykę, próbując pociągnąć chińską partię komunistyczną do odpowiedzialności za wirusa.

  „Chcieliśmy współpracować z Komunistyczną Partią Chin przez cały kryzys - ten kryzys, który rozpoczął się w Wuhan w Chinach” - powiedział Pompeo. „Próbowaliśmy, pamiętasz, od dni otwarcia, aby nasi naukowcy, nasi eksperci byli na miejscu, abyśmy mogli zacząć pomagać w reakcji na to, co zaczęło się w Chinach, ale nie byliśmy w stanie tego zrobić to. Komunistyczna Partia Chin nie pozwoliła nam na to. ”

  „Chińska Partia Komunistyczna stanowi poważne zagrożenie dla naszego zdrowia i stylu życia, jak wyraźnie widać o wybuchu wirusa Wuhan”, dodał Pompeo.

  Prezydent Trump i inni w GOP nazywali nowego koronawirusa „chińskim wirusem”, pomimo krytyki zwracającej uwagę, że taka retoryka może być skorelowana ze wzrostem ukierunkowanej przemocy wobec azjatyckich Amerykanów.

  Urzędnicy ds. Zdrowia publicznego, tacy jak Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom oraz Światowa Organizacja Zdrowia, odradzali odwoływanie się do koronawirusa używając nazwy miasta lub kraj pochodzenia.

  Pozdr. ;)
 • @Repsol 23:10:37
  Faktycznie w tym potoku informacj będzie szalenie trudno wyciągnąć odpowiednie konkluzje.

  Każdy szuka prawdy, a ja obawiam się, ze ci którzy ją znają już nie zyją.

  Dziękuję Panu za link. Z uwagą wysłuchałem. I teraz porównuję z innymi "źródłami".

  Pozdrawiam -:)
 • @Anna-PK 22:23:58
  Dziekuje Pani za link.

  Widzę że jest już umieszczone tu tłumaczenie.

  Dziekuje i pozdrawiam.
 • @Anna-PK 22:23:58
  https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

  Informacja warta uwagi.
 • @Alfax 23:33:11
  D 614 G . Teraz to ma zostać zmodyfikowane . Salute .
 • @Leonardo da Vinci 20:22:48
  ("Nabucco" di G. Verdi)

  Ten utwór Włosi uważają za ich rodzaj "hymnu" i wykonywsny jest przy wyjątkowych sytuacjach.

  Coś jak u nas ROTA, . https://m.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
 • Wspaniała Pieśń - Jedna z moich ulubionych,
  Szanowny Panie,

  Znakomity; bardzo na czasie artykuł -na temat obecnej sytuacji w Europie.

  Ale najlepsze zakończenie.
  Wspaniała Pieśń - Jedna z moich ulubionych kompozycji i oper Verdiego.

  Dziękuję bardzo - pozdrawiam serdecznie,
 • "Covid-19 vs Defender 2020 czy brak odpowiedzialności ?"
  ------------
  Kiedy epoka staliznizmu kończyła się w Rosji w raz z jego śmiercią - w PRL trwałam ona aż do 1956 roku. Mało tego - musiano wysmażyć w czerwcu - poznańska rewoltę - aby ten stalinizm ostatecznie zlikwidować.
  Wniosek?
  Jak widzimy - w kontekście stosunków z USrahellem z ukoronowanym świrusem w tle - nie jest to żadna nowość.
  Jednym słowem - kto później wdepnie w g*wno - śmierdzi dłużej - od tego, który w to g*wno wdepnął dużo wcześniej. Stąd protesty na Zachodzie a brak ich w byłych satelitach ZSRR.
 • @Ryszard Opara 03:02:11
  Dziękuję Szanownemu Panu

  Tak ta operowa pieśń jest piękna.

  " Współcześnie znajduje się ona w repertuarze prawie każdego teatru operowego. Va, pensiero – wzniosła i piękna pieśń chór niewolników z trzeciego aktu stała się nieoficjalnym hymnem Włoch i jest prawie zawsze bisowana."
  "Zmarłego w 1901 roku kompozytora żegnało 300 000 mieszkańców Mediolanu w asyście dziewięciusetosobowego chóru, wykonującego Va pensiero"

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @Alfax 13:04:48
  Warto też tu dodać że to video zostało utworzone przy wsparciu odizolowanych artystów operowych przy pomocy nagranych indywidualne filmików a nastepnie zmontowanych w jedną całość, na cześć lekarz i służb medycznych którzy pomagają i ryzykują i tracą swoje życie.

  Nawiązując do żydowskich niewolników.
  " Twórca libretta Temistocle Solera umieścił akcję w Jerozolimie i Babilonie około roku 587 p.n.e. " .
 • Update
  Aktualne info.

  https://safe-campus.umn.edu/public-health-alerts
 • Brakujący sprzęt medyczny do walki z koronawirusem w USa, ma być ściągany z Europy Wschodniej i Eurazji.....
  Departament Stanu USA polecił jednak swoim najlepszym dyplomatom, aby naciskali na rządy i przedsiębiorstwa w Europie Wschodniej i Eurazji w celu zwiększenia eksportu i produkcji ratującego życie sprzętu medycznego dla Stanów Zjednoczonych.  https://eurokurier24.pl/index.php/world/item/611-misja-specjalna-amerykanskiej-dyplomacji-w-usa-zabraknie-testow-i-sprzetu-medycznego

  No jak wiadomo "naciski" są natychmiast realizowane w kolonii nad Wisłą.
  Ciekawe czy już Żorżeta się zmarszczyła..????
  Szyjmy maseczki z prześcieradeł...

  A pan Gordon Braun, namawia do stworzenia "wspólnego"światowego kierownictwa do walki z pandemią.

  https://www.theguardian.com/politics/2020/mar/26/gordon-brown-calls-for-global-government-to-tackle-coronavirus

  https://eurokurier24.pl/index.php/europa/item/615-byly-brytyjski-premier-chce-powolania-swiatowego-rzadu
 • @trojanka 14:20:55
  https://eurokurier24.pl/index.php/world/item/611-misja-specjalna-amerykanskiej-dyplomacji-w-usa-zabraknie-testow-i-sprzetu-medycznego

  Dziwne:

  "urzędnicy amerykańscy przygotowują najgorszy scenariusz oparty na tym, jak pandemia zniszczyła przeciążone systemy opieki zdrowotnej w takich krajach jak Chiny i Włochy"

  Zniszczyła w Chinach?
 • @trojanka 14:20:55
  http://www.kten.com/story/41934149/trump-quietly-seeks-allies-coronavirus-help-even-as-he-insists-a-lot-is-being-done

  https://foreignpolicy.com/2020/03/23/us-medical-supplies-coronavirus-appeal-aid/

  https://www.theguardian.com/world/2020/mar/25/trump-privately-appeals-to-asia-and-europe-for-medical-help-to-fight-coronavirus
 • @Tomasz M. Wandala 18:37:38
  A jaki to ma związek z artykułem? Jak chcesz, to się szczep. Ale nie zmuszaj innych do osłabiania naturalnej odporności organizmu. Kto chce , niech się szczepi. Jeżeli szczepionki są takie skuteczne, to ochroną taką osobę. Ale niech każdy płaci za siebie.
 • @Tomasz M. Wandala 21:14:23
  Ale zamordysta się trafi. Jesteś lobbystą?
 • @Alfax 13:04:48
  „Chór niewolników” - lepiej tego określić się nie da.
 • @filemon123456 22:38:40
  O czym ty tu bredzisz ? Jesteś naćpany ? Zmień dilera !

  ty tu zaśmieczasz forum jak pojechany od rzeczy i nie na temat.

  Wracaj do Tworek, i nie bazgraj tu farmazonòw z pustego poniemieckiego sagana.

  To rozkaz, wykonać i już !!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej