Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2421 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

W tle Koronawirusa toczy się "krwawa" wojna".

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Moskwa jest gotowa grać długo, a Saudyjczycy posunęli się za daleko . W tle Koronawirusa toczy się "krwawa" wojna między głównymi graczami.

Rosyjska cena za ropę to mniej niz 19 dolarów. [ 19.03.2020 ]. A amerykańskie łupki ?  ....  Czy to The End ? 

 Mohammed bin Salman nie był spokojny, gdy rosyjski prezydent Władimir Putin szybko wszedł do sali wypełnionej światowymi przywódcami. Arabia Saudyjska stanęła w obliczu najpoważniejszego kryzysu dyplomatycznego w swojej historii po zabójstwie Jamala Khashoggi'ego kilka tygodni wcześniej i najprawdopodobniej spadkobierca tronu Królestwa Arabii Saudyjskiej, którego wielu oskarżyło o zabicie sudyjskiego dziennikarza, spotkało się z chłodnym przyjęciem na spotkaniu G20.

 jednak spotkanie w Buenos Aires w listopadzie 2018 r. Było wyraźną oznaką odwilży w stosunkach między dwoma przywódcami autorytarnymi, a kraje te, które od dziesięcioleci są po przeciwnych stronach globalnej konfrontacji, mają wspólne interesy - utrzymanie stabilnych cen ropy.

Jednak początkiem 2020 roku umowa rozpadła się, gdy dwóch największych światowych producentów ropy pogrążyło się w wojnie o ceny ropy, co wywołało chaos na rynkach światowych i tak już dotkniętych wszechobecnym rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Donald Trump został wciągnięty w ten wir, ponieważ ignorując stanowisko swoich krytyków, poparł księcia Mahometa po zabiciu Khashoggi, a także zaskoczył wielu swoją ciągłą pochwałą za przywództwo Putina. Tak jak prezydent Stanów Zjednoczonych przygotowywał się do bitwy wyborczej pośród wybuchu Covid-19, tak wojna rosyjsko-saudyjska w dziedzinie ropy naftowej zagroziła rosnącemu amerykańskiemu przemysłowi łupkowemu, uderzyła w silne duże amerykańskie koncerny naftowe, a także zwiększyła presję na załamujący się rynek akcji.

W ygląda na beznadziejną sytuację - jest to konflikt, w którym trzech dużych graczy zebrało się w tym samym pokoju i powiedziało do siebie: "Jeśli zaatakujesz tego faceta, zaatakujesz mnie, więc zaatakuję ja ciebie", - powiedział tak Michael Stephens (Michael Stephens), badacz z Royal United Institute of Defense Research (Royal United Services Institute). „To dziwny trójkąt, w którym żadna ze stron nie jest gotowa się poddać, w wyniku czego wszyscy zostaną skrzywdzeni”.

Wojna cenowa rozpoczęła się po tym, jak Rosja odrzuciła wniosek Arabii Saudyjskiej o dalsze ograniczenie produkcji ropy w celu ograniczenia spadku cen podczas rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa, a tym samym zakończyła trzyletnią współpracę między nimi w dziedzinie produkcji ropy naftowej.

Rijad, de facto lider OPEC, szybko zareagował, a jego reakcja była najbardziej agresywnym działaniem w przemyśle naftowym w ciągu ostatnich kilku dekad - w rewanżu Rijad ogłosił gotowość do dostarczenia na rynek dodatkowych 2,6 miliona baryłek ropy dziennie w cenie ogromna zniżka. Następnie ceny ropy spadły o ponad 30%. Tym samym chcąc nie chcąc pogrążyło to amerykanski przemysł łupkowy.

A celem dla Moskwy jest właśnie amerykański przemysł łupkowy, który zwiększył produkcję ropy o 4,5 miliona baryłek dziennie, wykorzystując sytuacje, odkąd książę Mohammed i Putin zgodzili się w 2016 roku współpracować w celu zmniejszenia wydobycia ropy, co doprowadziło do zmniejszenie udziału Rosji i Arabii Saudyjskiej w rynku globalnym.

 

 Arabia Saudyjska, największy na świecie eksporter ropy, zakłada, że ​​wzrost produkcji złagodzi skutki finansowe niższych cen i zwiększy udział w rynku. A tym samym chce zmusić Moskwę do stołu negocjacyjnego lub stworzyć okazję do przeformatowania przemysłu energetycznego.

Biorąc pod uwagę ogólnoświatową krytykę z powodu zabicia Khashoggi, wydaje się, że taka postawa Saudyjczyków została ustalona: w wyniku czego wszyscy zaczęli kierować się własnymi interesami. Cały urok polega na tym, że można winić za wszystko tylko Rosjan. „Porozmawiaj z Wladimirem, on wszystko zaczął”, powiedział jeden członek bliskiego kręgu dworu królewskiego Arabii Saudyjskiej .

I ten człowiek dodał: że w interesie Arabii Saudyjskiej jest, aby zapewnić, że ta sytuacja będzie się utrzymywać, tak by wykorzystać ten czas, aby dokonać zmian w tej branży. „Pozbądź się słabych graczy w przemyśle łupkowym i wyślij wiadomość do wszystkich rafinerii Tesli na świecie, a także do zwolenników energii alternatywnej - wiele może zmienić się w całym przemyśle naftowym”.

 Takie działania wydają się jednak ukazywać wizerunek księcia Mahometa jako przywódcy impulsywnego. Jest to także gra o wysokie stawki dla zależnego od ropy królestwa Arabii Saudyjskiej. Taki ruch, wraz z efektami koronawirusa, ryzykuje po raz drugi od sześciu lat potężny cios dla gospodarki.

Sygnały nadchodzące z Moskwy wskazują, że jest gotowa na długą grę. Rzecznik Putina powiedział, że rosyjski przywódca „nie ma planów” negocjować z księciem Mahometem lub królem Salmanem.

Jeśli chodzi o Saudyjczyków, wierzą, że wszystkie kraje, które próbowały prowadzić poważną wojnę cenową z tym królestwem, ostatecznie przegrały. Mamy jednak obecnie do czynienia z bezprecedensową sytuacją - wraz z rozwojem przemysłu łupków naftowych i rozprzestrzenianiem się Covid-19. Nie ma pewności, że niskie ceny pomogą odnowić popyt.

Dla USA, szkody wywołane wojną cenową będą odczuwalne w przestrzeni kosmicznej od Bagdadu do Teksasu. Dziesięć lat temu Stany Zjednoczone wyraźnie skorzystałyby na niskich cenach ropy, ale szybkie wejście na rynek dużych producentów ropy zmieniło takie możliwości. Amerykańskie stany takie jak Teksas, Dakota Północna i Pensylwania, czerpiące korzyści z boomu wydobycia ropy łupkowej, znajdą się wśród ofiar wojny cenowej, której celem jest nie tylko obniżenie cen, ale ich rozbicie.

Kreml od dawna wierzy, że sankcje Waszyngtonu wobec Rosji są motywowane chęcią stworzenia większej przestrzeni dla amerykańskiej ropy łupkowej. „Wzrost udziału amerykańskiej ropy na rynku globalnym często osiąga się nie tyle ekonomicznie, co metodami politycznymi - wypierając kluczowych graczy i narzucając innym swoje produkty”, powiedział Igor Sechin, dyrektor generalny Rosneft w październiku.

Podczas gdy niektórzy ludzie w Arabii Saudyjskiej są przekonani, że ich królestwo doprowadziło do fatalnego wpływu na gospodarkę Związku Radzieckiego w 1986 r., Inni obserwatorzy obawiają się, że książę Arabii Saudyjskiej posunął się tym razem za daleko, ponieważ Rosja ma obecnie także inne źródła dochodów poza ropą i gazem.

Można drażnić Rosję, ale tym samym przeciwstawiasz się swojemu jedynemu przyjacielowi (Trumpowi) - to kompletne szaleństwo”, powiedział jeden z analityków pracujących w Zatoce Perskiej. „O ile mi wiadomo, Saudyjczycy mają teraz depresyjny nastrój”. Dla nich każdy nowy dzień to miliardowe straty.

Handlowcy ropy naftowej mają podejście wyczekujące i starają się zrozumieć, w jaki sposób dwaj najpotężniejsi przywódcy na świecie mogą zawrócić, ratując twarz, jeśli w ogóle są w stanie to zrobić.

Konsekwencje.

Nawet jeśli wojna cenowa się skończy, bardzo prawdopodobne jest, że negatywne emocje utrzymają się przez długi czas. Nie widzę możliwości szybkiego pojednania. Chociaż Rosja jest stosunkowo pragmatyczna w polityce zagranicznej i potrafi wybaczać tym którzy jej szkodzą.

 ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 

 P.S. Na 20 marca Bank Rosji ustalił oficjalny kurs dolara na 80,16 rubla. Oficjalny kurs euro wzrósł o 2 ruble 87,27 rubli. Tymczasem olej rosyjskiej marki Ural przeznaczony do Europy Północno-Zachodniej na aukcji 18 marca spadł o 22% do 18,64 USD za baryłkę. Jest to najniższy poziom od lutego 2002 r.

 Według agencji na ceny wpłynęły informacje o wzroście dostaw Uralu z portów bałtyckich w dniach 1–5 kwietnia do 2 milionów baryłek dziennie, czyli o 25% więcej niż w tym samym okresie w marcu.

 ■ Goldman Sachs przewiduje, że w 2020 r. Z powodu epidemii koronawirusa globalne zapotrzebowanie na ropę spadnie o rekordową kwotę 1,1 miliona baryłek dziennie. W drugim kwartale 2020 r. Cena ropy Brent może spaść do 20 USD za baryłkę; w trzecim i czwartym kwartale ceny wzrosną do 30 USD i 40 USD za baryłkę. Według Goldmana Sachsa cena ropy Brent będzie w stanie odzyskać poziom do 60 USD za baryłkę dopiero do końca 2021 roku. Rosyjska ropa Urals z reguły jest sprzedawana ze zniżką w stosunku do Brenta i będzie rosła proporcjonalnie do niej.

■ Według Ministerstwa Finansów, przy cenie Uralu 17,4 USD za baryłkę, budżet otrzyma mniej niż 3,3 miliarda USD miesięcznie. Czy Rosja wytrzyma ? Według rosyjskich źródeł jest na to przygotowana, bo celem jest wykluczenie ze światowego rynku amerykańskiego przemysłu łupkowego.

■ Wygląda na to że jest to rewanż Rosji za bojkot NS2 przez dokonany ze strony USA szantaż w postaci sankcji na zachodnie firmy układające NS2 na dnie Bałtyku. 

 

Niskie ceny za ropę to sankcje rosyjskie na USA za ingerencję w budowę NS 2.

 

 

Rosja najlepiej przygotowana na wojnę cenową. .. .

Czy Rosja wygra wojnę cenową z Arabią Saudyjską  ?.

 

A jednocześnie inwazja koronawirusa na świecie.  

 

KOMENTARZE

 • Z obserwacji wynika.
  W czwartek 19 marca światowe ceny ropy wzrosły umiarkowanie po załamaniu do najniższych poziomów w 2003 r. Tymczasem presja na notowania jest nadal wywierana przez wiadomości o rozprzestrzenianiu się koronawirusa i planach państw dotyczących zwiększenia produkcji ropy. Zgodnie z oczekiwaniami tańsze surowce mogą znacząco wpłynąć na producentów łupków w Stanach Zjednoczonych. Spadające ceny znacznie poniżej 50 USD za baryłkę spowodowały już nieopłacalną ptodukcję firm. Zdaniem ekspertów ten stan rzeczy grozi masowymi bankructwami w USA.
 • 17:47:41
  W połowie dnia koszt ropy wzrósł o 4,3% do 26 USD, a na amerykańskim rynku WTI wzrosło o 11,4% do 23 USD za baryłkę.

  Ceny ropy są dostosowywane po osunięciu się ziemi. Jednocześnie oferty już zbliżają się do minimalnych dopuszczalnych wartości, ponieważ prawie osiągnęły koszt wielu producentów. Oczekujemy, że w najbliższych tygodniach ceny mogą ustabilizować się na korytarzu w wysokości 21–27 USD za baryłkę ”- powiedział w rosyjskiej TV1 Siergiej Suverov, starszy analityk w BCS .

  Według niego głównym powodem załamania się notowań w ostatnich dniach był spadek globalnego popytu na tle koronawirusa. Według najnowszych szacunków całkowita liczba zarażonych osób na świecie przekroczyła 220 tysięcy, z czego ponad 9 tysięcy zmarło. Rozprzestrzenianie się choroby spowodowało już znaczne ograniczenie handlu, ruchu pasażerskiego i zapotrzebowania na paliwo. W wyniku spadku zużycia energii zmniejsza się również koszt ropy.
  Mimo to Arabia Saudyjska zamierza utrzymać podaż surowców na maksymalnym poziomie 12,3 miliona baryłek dziennie przez kilka miesięcy. Po Arabii Saudyjskiej Irak, Bahrajn i ZEA również ogłosiły obniżenie kosztów swoich produktów dla klientów.

  Na tym tle USA zastanawiały się również nad zwiększeniem produkcji ropy. Zgodnie z oczekiwaniami, w kwietniu produkcja surowców łupkowych w Stanach Zjednoczonych wzrośnie o 18 tysięcy baryłek dziennie - do 9,075 milionów baryłek dziennie. Jest to stwierdzone w raporcie American Energy Information Administration (EIA).

  Nierentowne wydobycie, amerykańskie firmy łupkowe próbują zwiększyć produkcję przy dużych stratach finansowych na giełdzie. Tak więc od początku marca wartość papierów wartościowych Occidental Petroleum spadła o ponad 65%, zasobów kontynentalnych - o prawie 60%, a zasobów EOG - o prawie 50%.

  Jak powiedział Oleg Anashkin, profesor nadzwyczajny Wydziału Gospodarki Światowej i Spraw Międzynarodowych w Wyższej Szkole Ekonomicznej, w kontekście załamania się rynku energetycznego inwestorów, alarmujące jest nadmierne zaciąganie pożyczek przez firmy łupkowe. W związku z tym w wyniku szybkiego spadku cen ropy naftowej wielu producentów grozi bankructwo.
 • @Monaco Według analityka.
  Specjalista w XCritical, Jan Art powiedział,, spodziewane masowe bankructwo przemysłu łupkowego może ponownie wywołać wzrost cen ropy: spadek liczby graczy na rynku osłabi wzrost globalnej podaży surowców i doprowadzi do wyższych cen ropy.

  „Ogólnie rzecz biorąc, amerykański sektor energetyczny nie ucierpi na całym świecie, ale może wywołać łańcuch problemów w innych sektorach gospodarki USA - m.n. finansowym. W takim przypadku rynki światowe otrzymają czynnik podnoszący ceny ropy " - podsumował analityk.
 • @Monaco 18:03:16
  Dobry komentarz. -:)

  Faktycznie, to wszyscy producenci bez wyjątku na tej wojnie cen stracą.
  A zaczęło się po wyborze Trump'a od walki z Unią Europejską, z Chinami z Rosją. To Trump zapoczątkował konflikty gospodarcze na ogromną skalę.

  Trochę przypomina to poruszanie się słonia wśród porcelany.

  Teraz zbiera plony, swojej butnej polityki i agresji.
  https://cdni.rt.com/russian/images/2020.03/original/5e7376d202e8bd645476b50b.JPG

  Pole amerykańskich łupków, wygląda jak pole na Marsie. Pustynia.
 • @Monaco 18:03:16
  10 dni trmu pisalem o konflikcie, a teraz to juz mozna mówić o "wojnie" 
  Arabia Saudyjska vs Rosja.

  http://alfax-2020.neon24.pl/post/153574,arabia-saudyjska-vs-rosja-wojna-handlowa-ropa

  l
  Dla nas konsumentów to tylko szansa na tańsze produkty, bo im tańsza ropa tym tańsza energia potrzebna do produkcji całej gamy wyrobów i tańszy trsnsport. 

  Napisałem szsnsa, bo nie wiadomo czy odczujemy to że surowiec jest tańszy faktycznie w naszych portfelach. Znając politykę podwyżek w tempie hipersonicznych rakiet a obniżek cen w tempie żółwia lądowego. 
 • @Alfax 18:32:28
  Więcej pacjentów z powodu wirusa zmarło we Włoszech niż w Chinach: 3405.
  W Chinach 3245 osób a we Włoszech 3405 osób. To straszna tragedia.

  We Wloszech ilość zarażonych przekroczyła 41 tysięcy ludzi.

  W sumie w Chinach bylo okolo 80 tysięcy zarażonych a wyleczono okolo 70 tysięcy.
 • @Monaco 18:59:03
  Właśnie dodałem mapkę z aktualną sytuacją w Europie. 1
  w dniu 29.03.2020 r.

  Chiny zdrowieją a poraz pierwszy w historii przywódca Korei Północnej Kim oznajmił że Korea nie ma środków do walki z koronawirusem.

  Jak przypuszczam to Chiny będą im pomagać.
 • @Monaco 18:59:03
  Piszą że.
  „South China Morning Post” dotarł do oficjalnych dokumentów wskazujących na to, że pierwszy udokumentowany przypadek infekcji nowym koronawirusem pochodzi z 17 listopada. Dotyczy 55-letniego mężczyzny z prowincji Hubei. Ale wiele wskazuje na to, że nie jest to jeszcze „pacjent zero”.

  Tymczasem redakcja powszechnie szanownego magazynu medycznego „Lancet”, która prowadzi własne dziennikarskie śledztwo w tej sprawie, informowała dotąd, że najstarszy znany przypadek infekcji pochodzi
  z 1 grudnia. Rewelacje hongkońskiego dziennika pokazują jednak, że epidemia mogła mieć swój początek jeszcze wcześniej i nie koniecznie w Chinach.
 • Amerykanie sami już przyznają, że polityka cenowa Rosji jest
  odwetem za sankcje.

  "A Rosnieft, rosyjska państwowa firma naftowa, nazwała sojusz OPEC „masochizmem”, bo pozwolił na rozwój amerykańskiej ropy łupkowej."
  https://www.cnn.com/2020/03/10/business/russia-us-shale-oil-putin-opec/index.html
 • Trudno powiedzieć czy to dobre jest dla Rosji.
  " Nawet jeśli wojna cenowa się skończy, bardzo prawdopodobne jest, że negatywne emocje utrzymają się przez długi czas. Nie widzę możliwości szybkiego pojednania. Chociaż Rosja jest stosunkowo pragmatyczna w polityce zagranicznej i potrafi wybaczać tym którzy jej szkodzą."

  Putin zbyt często wszystkim idzie na ustępstwa.
  Za Mistrale, odpuścił Francji, za oszczerstwa przeciwko Rosji na temat Skripala odpuscił Anglii, za nazizm na Ukrainie i niszczenie pamięci o bohaterach Wojny Ojczyźnianej odpuścił kijowskim banderowcom i gaz płynie przez banderland, za turecką agresję w Syrii odpuszcza Erdoganowi i tak bez końca ze szkodą dla Rosji.

  ✔❗✔
 • @Anna-PK 20:51:07
  Doskonały adres. :))))))

  Ze za zacytuję z tamtego tekstu.

  "Horror ”dla amerykańskiego przemysłu naftowego.

  Cokolwiek napędza motywację, wojna cen ropy nie mogła nadejść w gorszym czasie dla przemysłu, który już cierpi z powodu bessy na rynku ropy.Inwestorzy unikali Big Oil od lat ze względu na utrzymujące się nadwyżki podaży, nadmierne wydatki i rosnące obawy związane ze zmianami klimatu. Sektor energetyczny był największym przegranym w S&P 500 w ubiegłym roku, jak również przez całą ostatnią dekadę. A sektor ten przewodzi o wiele niżej w ostatnim chaosie na rynku.

  Koronawirus stanowi jeszcze większe wyzwanie dla przemysłu naftowego. Niezliczone odwołania lotów, zamykanie fabryk i spowolnienie dojazdów do pracy poważnie osłabiły światowy apetyt na ropę. Według Międzynarodowej Agencji Energii globalne zapotrzebowanie na ropę spadnie w tym roku po raz pierwszy od 2009 roku.

  „Ostatnie dwa miesiące były horrorem dla inwestorów energetycznych”, napisał w poniedziałek Stewart Glickman, analityk energetyczny w CFRA Research. „Mamy jednocześnie szok (koronawirus) i szok podażowy (conflict OPEC-Plus). Innymi słowy, dwóch boogeymenów, a nie jeden"
 • @Anna-PK 20:51:07
  Interesujące jest jak zareaguje Trump przekonany, że tylko usa może niszczyć bez karnie gospodarki innych państw

  Salutori :)))))) ✔.
 • Wojna cenowa na ropie to wojna przeciw USA.
  Na rynku ropy i gazu przy tak niskich cenach (nadprodukcja) mamy rynek odbiorcy...
  To odbiorcy teraz decydują od kogo kupią ropę czy gaz ... decydują też w ten sposób kogo "zabiją" gospodarczo nie kupując od niego.
  Największym odbiorcą są Chiny drugim wielkim jest UE potem Japonia, Indie..
  Oni wszyscy mają w rękach los słabych dzisiaj producentów ropy i gazu.
  To oni zdecydują komu podać rękę kontraktami a kogo "zabić" gospodarczo...
  UE jest przywiązana rurami do Rosji i każde inne źródło to dodatkowe koszty dla UE. UE może tylko uzupełniająco kupować albo w AS albo w Iraku, Iranie.. robiąc w ten sposób politykę.
  Chiny też są powiązane z Rosją rurą ale stosunkowo małej przepustowości i są największym kupującym na rynkach światowych.
  Chiny mają w ręku magiczny kluczyk do zniszczenia Amerykańskich łupków. Podobnie Japonia.
  Jak widać wszyscy wielcy odbiorcy ropy i gazu nie są zbyt proamerykańscy.
  A z drugiej strony co wszyscy już zauważają Łupki amerykańskie mają najwyższe koszty wydobycia.. i jak im ktoś ręki nie poda to zbankrutują w kilka tygodni.
  Z chętnych do podania ręki łupkom jest tylko Tramp o ironio proponujący pomoc państwa dla prywatnych geszeftów łupkowych.
  W Polsce solidaruchy za taką pomoc Państwa dla firm państwowych lały w mordę domagając się bankructw na masową skalę i prywatyzacji (do żyda jak się okazało).

  Tramp przy pomocy embarga na konkurencję, szantażu i wymuszeń na odbiorcach próbuje ratować łupki... nieskutecznie.

  USA ma metodę na podniesienie cen ropy i gazu.. tą metodą jest wojna niszcząca lub blokująca dostawy od wielkich dostawców.
  Rosji USA nie zaatakuje bo Rosja ma czym odpowiedzieć.
  ale zablokować Cieśninę Ormuz lub produkcję AS to już może...
  w trybie oczywiście ataku terrorystycznego dokonanego przez nieznane samoloty, rakiety ze wskazaniem przez media Iranu jako sprawcy.
  Iran jako producent już został przez USA "zablokowany"
  ale groźna jest AS... "przyjaciel" USA... USA by przeżyć musi "pożreć" "przyjaciela"... ot taki kanibalizm w bandyckiej globalnej rodzinie...
  AS łatwo pożreć się nie da .. AS posiada "toksyn"y które mogą zatruć na śmierć Amerykańską gospodarkę. Toksynami są toksyczne obligacje USA których AS ma grube miliardy ... i aby przetrwać utratę produkcji
  musi je spieniężyć czyli rzuci~c na rynek ...
  To oznacza że USA nie sprzedadzą swoich świeżych obligacji na sfinansowanie gigantycznego deficytu...

  USA blokując produkcję AS popełniają samobójstwo finansowe...
  AS utrzymując niskie ceny ropy naraża się na atak "terrorystyczny" ze strony USA... a być może przy takich cenach AS będzie zmuszona wyrzucić na rynek obligacje USA by pokryć dziurę budżetową
  (AS ma budżet skrojony dla ceny ropy ok 80$) .

  Jak widać walka o przetrwanie stoczy się między USA a AS...
  a Rosja z boku pocierpi trochę ale przetrwa.... i poda pomocną dłoń pewnie przegranej AS przeciągając ją na swoja stronę..

  Tak czy siak Łupki w USA są skazane na bankructwo.
  USA z agresywnego wręcz gangsterskiego producenta ropy i gazu stanie się odbiorcą... proszącym AS, Wenezuelę, Rosję, Iran o dostawy surowca.
  Wraz łupkami cała siła ekspansji gospodarczej USA upada.
  To byłaby strategiczna klęska USA.
  A Rosja się przygląda.. i wyciąga mocną dłoń w każdym kierunku...

  Szachy Putina .. nic więcej.
  Putin gra w szachy a Tramp w warcaby...
 • @Leonardo da Vinci 22:59:22
  Front gazowych spekulacji.

  Obecnie na rynku światowym, kontrahenci europejscy i chińscy odmawiają, zmieniają lub nawet unieważniają poprzednie umowy o zawarciu umów ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie dostaw gazu LNG.
 • @Leonardo da Vinci 23:07:43
  W cieniu wojny Arabii Saudyjskiej vs Rosja toczy się na rynku europejskim walka USA vs Rosja czyli 3 Front...

  Mission Impossible.

  Ukraina faktycznie kupując amerykański skroplony gaz próbuje zamknąć dziurę finansową, która pojawiła się w amerykańskich firmach handlujących skroplonym gazem ziemnym.

  „Utworzenie„ węzła ”gazowego na Ukrainie tylko na podstawie„ porozumienia ”w sprawie dostaw skroplonego gazu ze Stanów Zjednoczonych doprowadzi do tego, że„ hub ”gazowy zbankrutuje pierwszego dnia swojego istnienia. A Ukraina będzie musiała subsydiować działalność „centrum” kosztem własnego budżetu. To znaczy, aby przeznaczyć fundusze na Naftogaz, który faktycznie kontroluje funkcjonowanie podziemnych magazynów (de facto). To jest pierwszy aspekt oszustwa Naftogazu z amerykańskim gazem LNG.

  Drugi aspekt „oszustwa” polega na tym, że w wyniku takich działań Ukraina kupi drogi amerykański gaz, sprzeda go po niższej cenie dla ludności i przekaże Naftogazowi rekompensatę otrzymaną z budżetu. Zasadniczo jest to właśnie główny cel tego oszustwa. Zobaczymy porozumienie w sprawie zakupu skroplonego gazu ziemnego, w którym z jednej strony pojawi się prywatna amerykańska firma (być może eksport gazu ziemnego z Luizjany, lnc), a z drugiej strony również prywatna firma na Ukrainie.

  I nie chodzi tu o dostawy gazu przez polski PGNiG, ale o sprzedaż amerykańskiego gazu „bezpośrednio” na Ukrainę, a następnie rząd ukraiński ze swojego budżetu, subsydiuje amerykański gaz.

  Wiadomo, że Stany Zjednoczone wspierają działalność eksportową amerykańskich firm, zapewniając finansowanie i ubezpieczając ryzyko.

  Trzeci aspekt „oszustwa”, polega na tym, że Naftogaz uparcie szuka możliwości wykorzystania wirtualnego rewersu. W praktyce oznacza to, że Naftogaz zajmie na przykład 6 miliardów metrów sześciennych rosyjskiego gazu i zgodnie z fałszowanymi dokumentami wyda ten gaz już jako gaz amerykański. Zwycięży amerykański dostawca gazu, a budżet Ukrainy (ogółem wszyscy odbiorcy), będzie musiał zrekompensować Naftogazowi różnicę między ceną zakupu amerykańskiego gazu w Polsce a kosztami gazu dla ukraińskich odbiorców.

  Nie ma obecnie odpowiedzi na pytanie, czy bardziej opłaca się Ukrainie kupować gaz w postaci skroplonej z USA niż de facto przyjmować ten znienawidzony rosyjski gaz ale od Europejczyków. W rzeczywistości koszt amerykańskiego gazu, który Ukraina kupuje jest ciągle tajemnicą handlową.

  Polska twierdzi, że wkrótce będzie w stanie kupić tańszy ??? LNG w USA o 20-30% niż rosyjski gaz. Warszawa nie ujawnia jednak również formuły cenowej LNG w umowach z firmami amerykańskimi.

  Eksperci twierdzą, że ostateczna cena amerykańskiego gazu, która składa się z kosztów produkcji w Stanach Zjednoczonych, biorąc pod uwagę dotacje rządowe, plus transport, plus koszt terminali LNG i usług kredytowych, ponad 2,5-krotnie przewyższa cenę rosyjskiego europejskiego gazu zwrotnego (reversible).
 • Tak - ukoronowany świrus
  zmniejsza popyt na ropę, ceny maleją - first America - dostaje po kulach - producenci energii alternatywnej dostają po kulach - a AS w tej sytuacji jak gdyby nigdy nic - zwiększa wydobycie. Trudno tu się tak naprawdę połapać - co jest grane. Być może w ten sposób umożliwia się odbicie od dna wielkich gospodarek świata (Azja) po recesji spowodowanej ukoronowanym świrusem.
  Wniosek?
  Niskie ceny ropy naftowej zmuszą Rosję do rozbudowy np. rolnictwa - bo przecież musi sobie te straty rekompensować - ale w sumie to jej na dobre wyjdzie - jeżeli pozwoli jej na to rezydująca tam V kolumna pupili szatana.
 • @Oscar 08:24:09
  To oczywiście są fakt toczących się gier o dominacje na światowym rynku energetycznym. Ale jak z historii negocjacji wynika, ostra walka o rynki produkcji i zbytu może przerodzić się w konflikt zbrojny na wielką skalę.
  Rosje USA nie zaatakuje zbrojnie, Iran może embagiem i blokadą straszyć jenak słabsze kraje jest w stanie podporządkować i okazały posłuszeństwo. ..Irak i znajdujące się tam złoża ropy są już pod okupacją amerykańską, syryjskie pola naftowe są także okupywane przez USA i okradane przez amerykańskie firmy a pozostałe państewka w rejonie bogate w ropę to żaden przeciwnik w kwestii.

  Imperium przyzwyczajone do odgrywania roli żandarma świata nie rozumie że jego hegemonia dobiega końca. A przez to jest bardzo niebezpieczne bo nieprzewidywalne.
 • @demonkracja 08:45:17
  To oczywiście jest ważne, by być samowystarczalnym i eksporterem żywności.
  Jednak Rosja to także producent wszelkich produktów przemysłowych.
  Eksport tychże wyrobów to głównie rynki azjatyckie i w mniejszym stopniu południowo amerykańskie.
  Dziś ropa i gaz nie są jedynym źródłem dochodów obecnego eksportu.
  Tylko zachodnie media tego nie nagłaśniają.
 • @Oscar 08:24:09
  Gaz z USA skazany na bankructwo????never...zawsze ma wasala nas Wisłą ,który zapłaci jakąkolwiek wysoką cenę za ich gazowy smród, tzn.zapłaci zwykły Kowalski czyli np. ja i miliony narodu
  PGNiG własnie zaczął festiwal podwyżek ceny gazu dla ludu polskiego, ogłoszono wczoraj podwyżki tzw;'"opłat", co jest jednym i tym samym, rachunek wzrasta..Myślę że to nie jedyna podwyżka ceny gazu,założę się że w ciągu roku będą kolejne ze 4 ....część będzie przesyłana na Ukrainę.
  Porozumienie USA z Ukrainą / nie wiem czy Polska przy tym była/i decyzja o przesyle przez polski rurociąg ogromnych ilości gazu na Ukrainę bo mają ogromne magazyny i mogą magazynować i sprzedawać dalej...., cisza na temat opłaty tranzytowej dla Polski /Ukraina bierze od Rosji ponad 3mld dolarów rocznie za tranzyt/.Dodatkowo Polska ma zbudować jeszcze kolejny terminal dla tego celu.
  Tak że na bój żaby, uratujemy USA, zwłaszcza polscy emeryci, jak nie trefne obligacje, to gaz i 40% droższy złom, obniżki podatków dla firm w Polsce, kupno amerykańskich leków o 30% droższych niż gdzie indziej.
  https://www.salon24.pl/u/ironicznyanglosas/494361,szok-i-niedowierzanie-polska-pozyczyla-100-miliardow-ameryce

  https://kresy.pl/wydarzenia/konfederacja-rzad-usa-zabiera-polonii-emerytury-video/

  Witam na koloniach......
 • @Alfax 09:23:23
  ----------
  "Dziś ropa i gaz nie są jedynym źródłem dochodów obecnego eksportu.
  Tylko zachodnie media tego nie nagłaśniają."
  ----------
  Właśnie - wiadomo, że te media są w kosmatych łapkach - wiec albo się one tego wstydzą, że Rosja eksportuje także wytwarzane przez siebie produkty przemysłowe albo się tego obawiają.
 • @Anna-PK 20:51:07
  Dziękuję Pani za ten cenny link. 
  Piszą tam objektywnie i poruszają istotne aspekt w kwestiach walki tyczącej się o rynek wydobycia i sprzedaży ropy. 

  Pozdrawiam
 • @Alfax 09:23:23
  ok 30% ruskiego budżetu "wisi" na surowcach energetycznych.
  100% budżetu AS wisi na ropie
  ok 7,5% budżetu USA wisi na łupkach.
  Rosja i AS maja niskie koszty wydobycia ale budżet Rosja ma obliczony dla cen ok 45$ , AS dla cen ok 80$ a USA ok 80$
  Koszty wydobycia Rosja 20$ AS 20$ USA 45$
  Zyski Rosja +10$, AS +10$ , USA -15$
  Dziura budżetowa Rosja -15$, AS -50$, USA -50$.

  Rosja i AS zwiększając produkcję zmniejszają dziurę budżetową..
  USA zwiększając produkcję zwiększa straty..
  USA jest przegrane a Rosja i AS mogą zalać świat ropą i gazem.
 • @trojanka 09:30:45
  Polska jest dużo za mała by utrzymać gospodarkę USA.
  a klimat dla kupowania drogo gdy ceny światowe są niskie nie jest najlepszy... opozycja, Naród powywiesza decydentów którzy godzą się na gigantyczne miliardowe straty dla Polskiej gospodarki.

  USA nie ma specjalnie bata na Polskę czy Ukrainę..
  Moim zdaniem nie da się kupować gazu za 100$ gdy na rynku jest po 30$... tego żadna dyktatura nie przepchnie...
  Polecą głowy rządowych "entuzjastów" amerykańskiego gazu.
  Nie ma innej opcji.
  Rosja z tanim gazem wyciąga po raz kolejny rękę do barbarzyńców.
  Barbarzyńcy nie mają wyjścia jak podkulić ogon pod siebie i polizać (skomplementować) wyciągniętą rękę by dostać tani gaz i ropę.
  O ile nie są szaleni... tu gwarancji nie mam.
 • @Oscar 09:50:58
  Jedynym batem którym się USA posługują to ustawa 444
  czyli rekompensaty dla mafii żydowskiej.

  Polska nie ma wyjścia jak zmienić "przyjaciela" podobnie jak UE, AS, Irak, Japonia, Indie..świat...
  Nawet nazistowska Brazylia która po przewrocie natychmiast wywaliła zrywając kontrakty Kubańskich lekarzy...teraz błaga by wrócili na Kubę.
  to też jest zmiana "przyjaciela" choć ewidentnie nieszczera.. wymuszona sytuacją.
 • @demonkracja 09:34:11
  Ja uważam że jedno i drugie. Europa jest nastawiona na zalewanue światowych rynków swoimi produktami wytwarzanymi najchętniej w krajach 3 świata, czyli taniej siły roboczej. Popatrzmy uczciwie na nasz polski eksport, jakie nasze ale na prawdę polskie produkty przemysłowe Polska eksportuje na Zachód ?
  Trudno wymienić chociażby 10.
  Eksport jak najbardziej jest w kietunku unii europejskiej ale oparty na technologii, licencjach obcych. We Francji, w Niemczech czy w Belgii można kupić polskie smaczne cukierki, polską kiełbasę czy mocny alkohol oraz piwo. Niestety nie można kupić polskiej lodówki, pralki czy telewizorów, nic z elektroniki opartej na naszej mysli i technologii .

  A to daje do myślenia, dlaczego wykształcenie wyższe techniczne nie przejawia się wynalazkami i twórczością w sferze przemysłu.

  Odpowiedź jest, bo część wysoko wykwalifikowanych specjalistów ze względów finansowych opuszcza Polskę.
  Bo w Polsce brakuje instytucji naukowych parajacych się - Research -
  i należycie finansowanych przez państwo.

  Niestety.
 • @Oscar 10:02:13
  Błąd ... napisałem:
  "...teraz błaga by wrócili na Kubę".
  a chciałem napisać:
  "...teraz błaga by wrócili do Brazylii".

  Tak to jest gdy się szybciej myśli niż pisze..
 • @Alfax 10:02:38
  Mądrzy wykształceni ludzie to są zbyt cenne zasoby by je zostawiać Polakom... to zasoby cenniejsze niż złoża naturalne...
  i łatwo je Polakom wyrwać za bezcen ...
  To tylko jeden z przejawów totalnej kolonizacji.

  Studia powinny być płatne (kredyt bankowy) i każdy "zaradny" zdrajca uciekający z Polski powinien spłacać kredyt za studia z zyskiem dla Państwa... a najlepsi powinni mieć w Polsce dobre warunki do rozwoju.
  Również praca w Polsce dla zagranicznego koncernu powinna obligować do spłaty kredytu na studia.
  Dobra edukacja to elitarny towar i nie warto go rozdawać za darmo...
 • @trojanka 09:30:45
  Ten obraz faktycznie dla nas jest koszmarny. Ale przecież po zmianie w Polsce władzy może dojść do resetu z Rosją i polska polityka gospodarcza będzie kierować się ekonomią a nie prehistorycznym rewanżyzmem.

  Może ! Ale obawiam się że nic się nie zmieni, bo jedni zostaną zastąpieni przez takich samych drugich tylko pod inną barwą czy nazwą wpadającą dźwięcznie w ucho, typu - "....... " niech każdy sobie sam dopisze .
 • @Oscar 10:02:13
  No nie wygoopiaj się, nie mają możliwości straszenia Polski????To jest gorzej niż myślałam, bo to oznacza że serwilizm i płaszczenie się to inicjatywa dobrowolna i miejscowa......
  NIE wolno kupowac nic z Iranu i Chin??


  https://koduj24.pl/amerykanska-ambasadorka-albo-uber-albo-zamrozenie-amerykanskich-inwestycji/

  https://oko.press/w-obronie-cywilizacji-i-amerykanskich-pieniedzy-polityka-pis-wobec-usa-to-szereg-ponizajacych-ustepstw/

  http://xportal.pl/?p=36372

  https://nczas.com/2019/04/19/ambasador-mosbacher-znow-grozi-palcem-polsce-nie-chce-zeby-polacy-kupili-urzadzenia-z-chin/

  https://youtu.be/j5n_GaE5jBg

  Ps.Mosbacher została Człowiekiem Roku tygodnika Wprost.
  Czekamy na Order Orła Białego podobnie jak dla pana Sorosa!!


  Nie tylko ustawa 447.
  A jak sprawa z "kredytami" Polski, kto trzyma brudną włochatą łapę na wekslach???
  Poza tym szantaż wstrzymaniem "inwestycji"/dziwne, że tak się pchają z inwestycjami przecież ruski ma zaatakować, jak twierdził pan Tusk już w 2014 roku/.
  Witam na koloniach!!nasi pradziadowie i dziadowie dziadowie byliby dumni!
 • @Oscar 10:04:58
  Nieszkodzi bo wiadomo było z tresci o co chodzi. -:)

  Podrawiam
 • @Oscar 10:10:58
  Pełna zgoda, a brak uwagi i finansów na własne badania...naukowe w dziedzinie opracowania nowych technologii tu na miejscu z pożytkiem dla naszego rozwoju i eksportu, to wygląda na celowe działanie czynników zewnętrznych i wewnętrznych mających za zadanie z Polski zrobić miejsce do skladania - Mounting - pół produktów w całość z markami zachodnich firm.
 • @Oscar 10:10:58
  Jeżeli to nie fake, to.
  Według analityka chińskiego funduszu hedgingowego Shanghai Youlin Investment Management cena ropy WTI spadnie poniżej kosztów produkcji ropy łupkowej w Stanach Zjednoczonych. Analitycy bankowi uważają również, że notowania będą nadal spadać.
  W Goldman Sachs obniżono prognozę ceny Brent o dziesięć dolarów do 20 dolarów za baryłkę.

  A to nie koniec sensacji, są szemrania że cena za baryłkę może nawet spaść do $5. Ale uważam to za nierealne. Przy "zdrowych" zmysłach to samobójstwo w biały dzień.
 • @Monaco 10:43:43
  Niektórzy spekulanci na rynku ropy zaczęli kupować ropę na przyszłość, licząc na wyższe ceny. Inni uważają, że ceny będą nadal spadać.
 • @Monaco 10:47:50
  Fake news w sytuacjach kryzysu zawsze są w modzie.
  Omijać podobnie jak spam.
 • @Monaco 10:47:50
  Wraz z epidemią koronawirusa obserwujemy rozprzestrzenianie się fałszywych wiadomości.
  Fałszywych wiadomości, tworzonych przez photoshopperów i oszustów bitcoinowych, którzy lubią wykorzystywać rosnące zapotrzebowanie na informacje, w połączeniu z obecnością niepokojów wśród wystraszonych ludzi.
 • @Alfax 10:56:42
  https://ichef.bbci.co.uk/images/ic/720x405/p05vtkdr.jpg
 • @Alfax 10:59:38
  no po prostu.
  muzyka! ;)

  https://www.youtube.com/watch?v=uKFBWDMreb4&list=RDnX728deEGm0&index=8
 • Jedynie Kuba przyjęła i zaopatrzyła w tym tez medycznie brytyjski statek wycieczkowyMS Braemar, na pokładzie którego znajdowały
  się osoby zakażone koronawirusem.

  Pasażerowie Braemara to głównie Brytyjczycy,/700 osób/ ale także obywatele Kanady, Australii, Belgii, Kolumbii, Irlandii, Włoch, Japonii, Holandii, Nowej Zelandii, Norwegii i Szwecji.
  Każdy gość niezdolny do lotu z powodu choroby otrzyma wsparcie i leczenie na Kubie.
  https://www.dailymail.co.uk/news/article-8130201/Passengers-cruise-ship-hit-coronavirus-rejoice-Cuba-board-flights-Britain.html


  https://www.cnn.com/travel/article/coronavirus-cruise-ship-braemar-docks/index.html

  http://thefreeportnews.com/news/cuba-welcomes-ms-braemar/
 • @trojanka 14:28:57
  Kubańczykom należą się sankcje!!
 • @trojanka 14:28:57
  Dziękuję za to info.
  Ta wiadomość na Zachodzie jest w głównych mediach TV's skrupulatnie przemilczana. Owszem w internecie są artykuły.

  Tu fragment 
  " Wszyscy powinniśmy pamiętać, co zrobiła dla nas Kuba. Pomogła nam, gdy żaden z krajów Brytyjskiej Wspólnoty Narodów i brytyjskich protektoratów w tym regionie nie zaoferował żadnej pomocy” 

  Napisał w poniedziałek na Twitterze Steve Dale, jeden pasażerów wycieczkowca „MS Braemer”, który stał na kotwicy na Karaibach..

  Na Ukrainie jeszcze gorzej, tam powracających do kraju Ukraińców obrzucono na przywitanie kamieniami , tak tam solidarność współobywateli.
 • @Alfax 14:46:40
  De Telegraaf publikuje skandal w USA. (20.03.2020r.)

  Dwóch amerykańskich senatorów zostało przez dziennikarzy śledczych oskarżonych, że sprzedali znaczną część swojego portfela akcji bo mieli informacje z poufnych źródeł tuż przed tym, jak amerykański rząd podniósł alarm publiczny o wirusie.
  Kilka amerykańskich mediów poinformowało o tym w czwartek wieczorem (czas lokalny) na podstawie dokumentów Senatu.

  Dziennikarze z "platformy badawczej" ProPublica piszą, że na przełomie stycznia i lutego republikański Richard Burr sprzedał znaczną część swoich akcji w ponad trzydziestu oddzielnych transakcjach o łącznej wartości od 580 000 do 1,5 miliona dolarów. Jest to istotne, ponieważ senator jest przewodniczącym komisji wywiadowczej i na tym stanowisku otrzymuje wiele poufnych informacji o możliwych zagrożeniach.

  Zarówno ProPublica, jak i stacja radiowa NPR piszą, że Burr wielokrotnie publicznie oświadczył w tym czasie, że ekonomiczne konsekwencje wybuchu w Stanach Zjednoczonych będą mniejsze niż oczekiwano. Ale na małym spotkaniu w swoim rodzinnym stanie Karolina Północna namalował ponure obraz właśnie tylko dla wybranych na sali: Burr już wtedy oznajmił, że szkoły będą zamknięte, ludzie pozostaną w domu, a „wirus jest znacznie bardziej agresywny w skażeniu niż wszystko, co widzieliśmy w najnowszej historii. „.
  NPR ujawnił te oświadczenia.
 • Podejrzenia cd.
  Kelly Loeffler, republikańska senatorka z Georgië , ma również akcje, które sprzedała wraz ze swoim mężem (CEO New York Stock Exchange Jeffrey C. Sprecher). Zrobiła to w dniu, w którym senat został poinformowany o koronawirusie za zamkniętymi drzwiami. Według The Daily Beast akcje były warte setki tysięcy dolarów. Loeffler odrzuca raporty. Według senator'ki, bo nie jest zaangażowana w sprzedaż swoich akcji, a jej portfelem zarządzają osoby trzecie.

  Wspomniane spotkanie senatorów wywołało poruszenie już w lutym, ponieważ omawiane informacje, dostarczone między innymi przez Centers for Disease Control and Prevention, były utrzymywane w tajemnicy. Wielu dziennikarzy i śledczych podejrzewało już, że senatorowie zostali poinformowani o poważnych konsekwencjach wybuchu Covid-19 czyli że może to prowadzić do podejrzeń w kierunku amerykańskich służb specjalnych w ewentualne udział w rozprzestrzenianiu koronawirusa.
 • Tabloid Stories ?
  Efekty ekonomiczne są teraz odczuwalne na całym świecie. W ciągu ostatniego tygodnia pandemia sprawiła, że na ​​Wall Street notowano ogromne spadki na czerwono.
  Burr broni swojego publicznego wystąpienia na Twitterze, odrzucając posty jako „tabloidowe historie”.
  Jego rzecznik powiedział agencji prasowej - Reuters, że senator nie działał na podstawie informacji poufnych.

  A niby jakim cudem wyprzedał swoje akcje po intratnej cenie tuż przed krachem na Wall Street ? ! .
  Sprawa zaczyna mieć drugie dno, dotyczące amerykańskich służb. ... .
 • Rosja
  Cięzko to wszystko ogólnie określić.

  Co się tyczy krótkości i zwięzłości w podsumowaniu tego artykułu - to w życiu partnerów nazwalibyśmy takie zachowanie wirusem egoizmu, który to jest burzący relacje dwóch stron i niszczy współpracę ze złym skutkiem wzajemnym..

  Gorzej , gdy egoizm dwóch stron jest sterowany z zewnatrz metodą Klina DZIEL I RZĄDŹ!

  Poza-teologiczny świat biznesu i polityki nazywa to " swoimi interesami" ze skutkiem drastycznym dla światowej gospodarki, o której zależnosci Krajowych gospodarek mówił sam W. Putin w swoich wystapieniach wiele razy..

  Generalnie to wirus-korona jest takim samym problemem jak zburzenie WTC w 2001r. zrobili dramat z 3000ofiar róznego pochodzenia, ale o masakrach kartelu psychodelicznego ( przemysl zbrojeniowy,naftowy,farmaceutyczny,technologiczny) , które w skali dnia/miesiaca roku az w koncu dekad przewyższyły i przewyzszają krytycznie ilość zgonów i dramatów ludzkiego życia następuje CISZA!

  Gdyby skoncentrować uwagę na złu tego świata i jego przyczynach to jeden po drugim ze zwykłych ludzi , zacząłby podcinać sobie żyły zamiast gonić bez sensu za czymś co nie istnieje, a co trzeba utrzymać..

  Zburzenie wież natomiast było aktem wstępnym do rozpoczęcia szeroko zakrojonych zmian na świecie, które trwają i postępują obecnie , a przede wszystkim udemokratycznieniem decyzji inwazji zbrojnej rycerstwa-NATO i uzyskaniem mandatu w celach umozliwiajacych szerzenie propagandy dla zachodniego EKO - swiata.
  Także samo zapadanie się wież i data tego wydarzenia mają charakter dalekosięznej symboliki niżeli masakry i dramatu ludzkiego cierpienia.
  Projekty PNAC i NEW AGE masonerii.


  Wirus-Korona to II faza wstępu do wydarzeń Nowego Porządku Świata po 11.09.2001r. i próba generalna przed Agendą 21 i ostatecznie 2030.

  - totalne przeksztalcenie swiatowej gospodarki i ekonomii wraz ze zmianą wzorców i paradygmatów kulturowych oraz sposobu wykorzystywania i pozyskiwania zródeł energii. Nowa forma kontroli i uzyskiwania korzyści oraz strategicznych wplywów na świecie. Nowa waluta pod tą strategie.


  Po zmianie rządu w Rosji na początku tego roku , Kraj ten dostosował swoje autorytarne formy rządów do wymogów swiatowych to znaczy CYBERNETYKI, której wymóg wprowadzenia zmian zależy od konfliktów na rynkach ropy ,koronawirusa i kryzysu gospodarczego..

  Tak jak Lenin i Stalin byli stworzeni/wspierani przez zachód, tak jak Kosciół został zastąpiony przez NEO-marksizm i mentalność nowego człowieka tak i teraz USA, strefa Euro, Rosja i Chiny są sterowane przez nową forme marksizmu - Bio i Eko technologicznego globalnego komunizmu.
 • @Monaco 15:18:52
  Fktycznie, jest na ten temat publikacja.

  To w opinii Amerykanów jest przestępstwo.

  https://heavyeditorial.files.wordpress.com/2017/06/gettyimages-687430632.jpg

  Na foto : Richard Burr, 

  WASHINGTON - republikański senator Richard Burr został zdyskredytowany w Stanach Zjednoczonych. Gdy świat martwił się koronawirusem, polityk - szef senackiej komisji wywiadowczej - wykorzystał poufne informacje i jednocześnie gwałtownie zmniejszając swoje własne udziały kapitałowe.

  Sprzedał według amerykańskich mediów na krótko przed spadkiem notowań giełd z powodu kryzysu (wirusa) za minimum 539 000 euro i maksymalnie 1,48 miliona euro swoje akcje.
 • Jaka wojna?
  Nie ma zadnej realnej wojny na gorze tylko efekty wyrezyserowanego kryzysu ktore spadna niczym zaslona smierci na roboli.
  Kolejny etap prowadzacy do elektronicznego wiezienia ktory aplikuje wielobiegunowy swiat nowego ladu w ktorym wszystkie kokielki grajace role liderow, wykonuja bezwzglednie scenariusz konca cyklu.
  Na tej globalnej farmie, po wielu dekadach rozmnazania populacji, nadchodzi szybko i wielkimi krokami, okres znakowania...tuz przed rzezia.
  Jedyny wirus ktorego nalezy traktowac z respektem, to ten ktory podszywa sie pod czynnik ludzki i kontroluje wydarzenia spoleczenstw.
  Jednoczesnie, wirus ten jest narzedziem Boga koniecznym do wypelnienia jego zamierzen ktorych zreszta nie ukrywa.
  Nadchodzi kara dla ludzkosci za to ze posnela i dala sie upoc winem rozpusty.
  Agresywny konsumpcjonizm dobiega do konca i nalezy posprzatac planete.
  Wirusowi pomaga wielka magia ktora objawia sie ciezkim stanem obledu u ludzi.
  Kto nie szanuje przyrody i zyje zgodnie z jej regulami ten nie boi sie Boga, kto odrzuca dar wyzszej swiadomosci i zyje jak zwierze, tego Bog potraktuje tak jak natura traktue ofiary - bezwzglednie.
 • @CIApy 15:31:03
  "Kosciół został zastąpiony przez NEO-marksizm "

  Na czym ten "NEO-marksizm" polega?

  "Wirus-Korona to II faza wstępu do wydarzeń Nowego Porządku Świata po 11.09.2001r. i próba generalna ..."

  W każdym stuleciu występowały naturalne epidemie. Czy natura przestała je wytwarzać? Globalizacja ułatwiła szybkie przenoszenie się zarazków z kraju do kraju. Dżumie XIV wieku zajęło kilka lat zanim dotarła do prawie całej Europy. Teraz wystarcza parę miesięcy.
 • @Monaco 15:18:52
  "Jego rzecznik powiedział agencji prasowej - Reuters, że senator nie działał na podstawie informacji poufnych.

  A niby jakim cudem wyprzedał swoje akcje po intratnej cenie tuż przed krachem na Wall Street ? ! ."

  Nie potrzeba cudu - to było do przewidzenia. Krach się zaczął gdy to zrozumiało wielu ludzi.
 • Krwawa wojna na wielu frontach..??
  Burmistrz Baltimore Jack Young błaga mieszkańców, aby przestali do siebie strzelać, bo zabraknie miejsc w szpitalach dla coraz większej ilości chorych na koronowirusa. Siedem osób zostało zastrzelonych we wtorek wieczorem w dzielnicy Madison Park ,

  https://baltimore.cbslocal.com/2020/03/18/we-need-those-beds-baltimore-mayor-urges-people-to-put-down-guns-after-violence-continues-during-covid-19-pandemic/
 • @eonmark 17:03:03
  //Nie ma zadnej realnej wojny na gorze tylko efekty wyrezyserowanego kryzysu ktore spadna niczym zaslona smierci na roboli.//

  (15) Nie miłujcie świata ani tego, co jest na świecie! Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca. (16) Wszystko bowiem, co jest na świecie, a więc: pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha tego życia nie pochodzi od Ojca, lecz od świata. (17) Świat zaś przemija, a z nim jego pożądliwość; kto zaś wypełnia wolę Bożą, ten trwa na wieki. (18) Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, Antychryst nadchodzi, bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu Antychrystów; stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina. (19) Wyszli oni z nas, lecz nie byli z nas; bo gdyby byli naszego ducha, pozostaliby z nami; a to stało się po to, aby wyszło na jaw, że nie wszyscy są naszego ducha. (20) Wy natomiast macie namaszczenie od Świętego i wszyscy jesteście napełnieni wiedzą. (21) Ja wam nie pisałem, jakobyście nie znali prawdy, lecz że ją znacie i że żadna fałszywa nauka z prawdy nie pochodzi.
  (1 List Jana 2:15-21)

  (35) Tak miało się spełnić słowo Proroka: Otworzę usta w przypowieściach, wypowiem rzeczy ukryte od założenia świata. (36) Wtedy odprawił tłumy i wrócił do domu. Tam przystąpili do Niego uczniowie i prosili Go: Wyjaśnij nam przypowieść o chwaście! (37) On odpowiedział: Tym, który sieje dobre nasienie, jest Syn Człowieczy. (38) Rolą jest świat, dobrym nasieniem są synowie królestwa, chwastem zaś synowie Złego. (39) Nieprzyjacielem, który posiał chwast, jest diabeł; żniwem jest koniec świata, a żeńcami są aniołowie. (40) Jak więc zbiera się chwast i spala ogniem, tak będzie przy końcu świata. (41) Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, (42) i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. (43) Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha!
  Mt 13

  (4) i to tak, że my sami w Kościołach Bożych chlubimy się wami z powodu waszej cierpliwości i wiary we wszystkich waszych prześladowaniach i uciskach, które znosicie. (5) Są one zapowiedzią sprawiedliwego sądu Boga; celem jego jest uznanie was za godnych królestwa Bożego, za które też cierpicie. (6) Bo przecież jest rzeczą słuszną u Boga odpłacić uciskiem tym, którzy was uciskają, (7) a wam, uciśnionym, dać ulgę wraz z nami, gdy z nieba objawi się Pan Jezus z aniołami swojej potęgi (8) w płomienistym ogniu, wymierzając karę tym, którzy Boga nie uznają i nie są posłuszni Ewangelii Pana naszego Jezusa. (9) Jako karę poniosą oni wieczną zagładę [z dala] od oblicza Pańskiego i od potężnego majestatu Jego (10) w owym dniu, kiedy przyjdzie, aby być uwielbionym w świętych swoich i okazać się godnym podziwu dla wszystkich, którzy uwierzyli, bo wyście dali wiarę świadectwu naszemu.
  (2 List do Tesaloniczan 1:4-10)
 • @Pedant 17:18:48
  Nie zamierzam tu robić wywodów na temat spraw oczywistych i klarownych. Szkoda czasu


  Ja nie piszę, że Wirus jest świadomy swojej operacji i wprowadza NWO tylko piszę o nagonce medialnej i wykorzystaniu lub wyprodukowaniu przez zglobalizowaną infrastrukture informacyjną wirusa dla politycznych celów.

  Wirus to jedno, a media i dezinformacja oraz jej cel to drugie !

  Jak na razie to media uśmierciły więcej osób na koronawirusa drogą dedukcji informacji niż sztuczne i naturalne choroby cywilizacyjne..

  Natura jest zbita przez technologie, farmacje i chemie , spodziewałbym się raczej nienaturalnej mutacji genów patogenów.
 • @CIApy 20:54:27
  Zresztą ze zmianami klimatycznymi ma miejsce dokładnie taka sama sytuacja.
 • @CIApy 20:54:27
  "Natura jest zbita przez technologie, farmacje i chemie , spodziewałbym się raczej nienaturalnej mutacji genów patogenów."

  Natura wcale nie jest zbita. I nie będzie.

  Zaś jeden wulkan lub asteroid wystarczy aby tego dowieść.
 • @trojanka 18:52:56
  Właśnie czytałem, dzięki. Pani @Trojanka.

  I ten link umieściłem w komentarzu Pani @Anna-PK.

  To niesłychane, jak ten kraj jest skryminalizowany.
 • @Oscar 10:04:58
  "Tak to jest gdy się szybciej myśli niż pisze.."

  Czy może odwrotnie? ;)
 • @Pedant 21:50:25
  Ha ha , :)
  Każdemu zdarzają się sytuacje że tu na forum piszą szybciej niż myślą :)
  To dzieje się gdy brak jest czasu i kontroli.

  Kto się spieszy tego diablo cieszy. ..... :))
 • @Pedant 21:09:03
  Człowiek od czasów starożytnych a nawet i jeszcze wcześniej zmienia środowisko dla swoich potrzeb.
  Niektórzy nazywają to że niszczy naturę.

  Zdania są podzielone, krytycy działalności ludzkiej powodującej według nich zniszczenia, nazywają taką działalność zbrodnią przeciwko naturze.
  Natomiast filozofowie i realiści określają tą samą działalność że jest to zgodne z naturą, ponieważ człowiek jest pryncypialnie także poprostu naturą. Tak jak sztorm niszczący wszystko na swojej drodze, wyładowania atmosferyczne czy inne klęski żywiołowe.

  Filozofia jest filozofią dopuszczajacą oba stwierdzenia za zgodne z naturą,
  czyli każdy na swój sposób ma rację. Krytycy ponieważ są naturą i realiści twierdzący że nic się nie dzieje w brew naturze.
  Ponieważ wszystko co dzieje się jest zgodnie z teorią względności oraz z
  z zasadami Quantum fizyki. :)))

  A jak to naprawdę jest ? .

  Pan @demonkracja zapewne nazwałby to poprostu czacim pomiotem... :)
 • @eonmark 17:03:03
  //Kto nie szanuje przyrody i zyje zgodnie z jej regulami ten nie boi sie Boga, kto odrzuca dar wyzszej swiadomosci i zyje jak zwierze, tego Bog potraktuje tak jak natura traktue ofiary - bezwzglednie.//

  Wypadałoby trochę rozwinąć temat zamiast...

  (12) Nie mamy bowiem odwagi ani równać się, ani stawiać siebie obok tych, którzy zachwalają sami siebie; nie okazują wielkiego rozsądku, gdy siebie samych mierzą miarą własnej osoby i porównują się sami z sobą. (13) Nie będziemy się wynosili ponad miarę, lecz będziemy się oceniali według granic wyznaczonych nam przez Boga, a sięgających aż do was. (14) Nie przekraczamy bowiem /słusznej/ miary jak ci, którzy do was jeszcze nie dotarli; przecież doszliśmy do was z Ewangelią Chrystusa. (15) Nie przechwalamy się ponad miarę kosztem cudzych trudów. Mamy jednak nadzieję, że w miarę rosnącej w was wiary, my również wzrastać będziemy według naszej miary, (16) niosąc Ewangelię poza wasze granice, a nie chlubiąc się tym, co już było dokonane przez innych. (17) Ten, kto się chlubi, w Panu niech się chlubi. (18) Nie ten jest bowiem wypróbowany, kto się sam przechwala, lecz ten, kogo uznaje Pan.
  2Kor10
 • @Franek Ganek 00:44:04
  Mam pytanie, na czym polega ten chaos ?

  Pozdr. :)
 • @Franek Ganek 00:44:04
  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/ufo-nad-polsk%C4%85-mieszka%C5%84cy-p%C3%B3%C5%82nocnego-mazowsza-obserwuj%C4%85-tajemnicze-zjawiska-wideo/ar-BBUS8Db
 • O ile mi wiadomo
  to senatorowie są specjalną ustawą zwolnieni z przestrzegania zakazu wykorzystywania poufnych ęw handlu akcjami,
  Tylko o tym się nie mówi.
 • @Franek Ganek 00:44:04
  Nauczasz ,,apostołem Pawłem".

  Przepraszam ciebie Franek, tłumaczyłem że źle robisz, lecz nie mogę dotrzeć do wszystkich na raz.

  Oto jakie skutki rodzi wybór złego nauczyciela. Na porządku dziennym jest np słownictwo niegodne ucznia.. Chrystusa:


  https://pics.tinypic.pl/i/00999/9rbzeuzagi5f.jpg

  Tak to rozmawiają miedzy soba uczniowie Pawła: Franek z Grzegorzem (od Kerena - lwa ryczącego). Przy czym normą jest zacieranie śladów, kłamstwa, groźby, próba robienia kpin. Nie idźcie tą drogą.

  Mówiłem: zmień hobby. No chyba że to twoja praca zawodowa.
 • @Oracz 06:06:41
  http://doskonalenie.neon24.pl/post/150865,o-tym-jak-pawel-zrodzil-lwa

  Oto powody dla których należy unikać samostanowionego nauczyciela: Pawła z Tarsu i jego naśladowców.
 • @Oracz 06:10:23
  Współczuję Ci...
  http://spartakus.neon24.pl/post/153873,media-wirus-to-narzedzie#comment_1650212
 • @Monaco 03:29:14
  Jakie konkretnie pytania masz?
  Ja mówiłem konkretnie do eonmarka by pisał jaśniej bo już wspominałem, że natura jako dzieło Boże jest w harmonii... Problem jest gdy człowiek naśladuje zwierzęta, tzw, niższe gatunki zamiast żyć według swojego gatunku, panując nad zwierzętami. Zamiast panować wykorzystuje je i siebie na swoją zgubę.
 • @Franek Ganek 13:04:18
  Dzięki za odpowiedź.

  Rozumiemy się.

  Pozdr. :)
 • @Alfax 22:52:47
  W piątek WHO ostrzegła młodych ludzi, aby poważnie potraktowali środki podjęte przez rządy w celu zwalczania rozprzestrzeniania się wirusa.

  Nawet teraz szef WHO ostrzegł, że młodzi ludzie mogą dalej rozprzestrzeniać wirusa. „Wybory, które dokonasz, gdzie pójdziesz, mogą zrobić różnicę między życiem a śmiercią dla innych”.
 • Polska w geopolitycznych szachach mocarstw
  Polska w geopolitycznych szachach mocarstw
  Jak widać brak interesu i polskiej strategii patrząc na mapę przesyłu gazu z Rosji..

  Polska to bezpiecznik dla interesów mocarstw.

  Zamykanie kopalń wegla i nałozenie certyfikatów CO2 na jakiś tam polski przemysl,produkcje i gospodarke grzewczą przez UE, po czym gdy brytole osiagneły polityczny stan zewnetrznej zubożonej konkurencji wyszły sobie z Unii, wypowiadając i nie ratyfikując traktatów emisyjnych i innych, co wiecej do tego :
  - podłaczanie energetyki do wiatru, ale głownie gazu i mapa strategiczna szlaków przesyłu , która to nie uzależnia Niemiec czyli interesów Rosyjskich od Polski w tym aspekcie każe mi niestety zatwierdzić nieudolną polityke włażenia w dupe amerykanom choć im samym na rękę jest sytuacja , w ktorej Polska nie może uzyskac niezależnosci gospodarczej..

  Przypomina to Jałte i ustalenia że Polska wjedzie w skład twardego jak beton reżimu politycznego ZSRR.

  Tak własnie mocarstwa rozgrywaja państwa pachołki. Choć dla Rosji , UE wydaję się być konkurentem to na rękę jej było wprowadzenie zakazów i nakazów dotyczących emisji CO2 na terenie Euro oraz redukcji wykorzystania węgla nawet w formie krystalicznie czystej do produkcji energii w PL.

  Dlatego Rosja miała i ma, choć już słabsze, ale wciaz silne lobby w UE i niemałe wpływy..

  Ekstra, ale jak można byc politykiem w takim Kraju. Są 3 opcje.

  - Klaun w cyrku
  - volksdojcz,rusofil ( przedstawiciel handlowy Tusk) PO/PSL/SLD-Merkel /Putin. WSI/SB/STASI
  - żydofil, USA, Izrael ( przedstawiciel handlowy Kaczyński)PIS/PSL- Trump. CIA/MOSSAD

  I mamy zespół " kaczor-donald farmę miał ijaijajoł"


  Innymi słowy jak psychol Targalski kiedyś w wywiadzie TV mówił , jeśli nie za Stanami Zjednoczonymi to z automatu za Rosją, a gdzie leży POlska to nikt nie wie!
 • @Monaco 17:58:18
  Media: USA chcą stworzyć sojusz naftowy z Arabią Saudyjską.
  Amerykański sojusz naftowy z Arabią Saudyjską może ustabilizować ceny ropy. Urzędnicy w USA obawiają się również, że kraj ten zacieśni stosunki z Rosją po wyeliminowaniu różniących kraje kwestii pisze „The Wall Street Journal”. Urzędnicy z Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych namawiają administrację prezydenta Donalda Trumpa do współpracy z Arabią Saudyjską w celu ustabilizowania cen ropy poinformowała gazeta „The Wall Street Journal”, powołując się na źródła. Zwolennicy tego planu powiedzieli gazecie, że taka decyzja pozwoli uniknąć poważnego załamania cen ropy. Ponadto może to osłabić partnerstwo Arabii Saudyjskiej z Rosją i zacieśnić współpracę ze Stanami Zjednoczonymi. Jak podkreśliła gazeta, amerykańscy urzędnicy rozważają kilka opcji współpracy. Według jednego ze scenariuszy władze USA nie będą koordynować produkcji ropy naftowej, która jest obecnie kontrolowana przez sektor prywatny, ale mogą aktywniej wykorzystywać krajowe zapasy paliw i bodźce ekonomiczne, aby uniknąć skoków cen. Inna opcja przewiduje, że Stany Zjednoczone mogą zapewnić Arabii Saudyjskiej prawne gwarancje dotyczące jej działalności na rynku ropy.
                                                                                                           
  Ps...Rosja z radości zaklaszcze w dłonie jeśli ktokolwiek z pozostałych producentów ograniczy swoją produkcję. Rosyjski udział w rynku wzrośnie, ceny prawdopodobnie również, więc wzrosną wpływy do rosyjskiego budżetu. W rzeczywistości, mówimy o bańce spekulacyjnej którą US napompował na przemyśle łupkowym i o papierach UST. A co do AS.. jeśli US nie wyprosi czegoś u Arabii, to papiery UST które oni posiadają załatwią sprawę Imperium. Jak powiedział pewien gość, Stany czeka koszmarny koniec lub niekończący się koszmar. USA ma możliwość ustabilizować ceny ropy, wystarczy zmniejszyć produkcję, jeśli tego nie zrobią, sami wpędzą się w kłopoty, a do tego nie jest potrzebny żaden sojusznik, bo to przecież amerykanom zależy na tym żeby cena za baryłkę poszła w górę, dla Rosji cena na poziomie ok 30 do 40 dol jest opłacalna. A ustabilizowanie to znaczy podwyższenie ceny. Jeśli ropa nie zdrożeje jankeskie firmy wydobywcze ropy łupkowej wyciągną kopyta. Do tej pory Jankestwo nie chciało ograniczać wydobycia i jeśli OPEC i Rosja to robiły, Jankestwo tylko na tym korzystało. Na czym więc miałoby polegać owo dogadywanie się USA i Saudów? Na zmniejszeniu wydobycia? Jeśli dotyczyć to będzie również jankeskich przedsiębiorstw, to Rosja z radości zaklaszcze w dłonie. Z tego co czytałem, to dla Rosji wygodne jest 42 dol. Arabia i Stany potrzebują znacznie powyżej 50 dol. Więc Rosja może zwiększać produkcję poniżej 50 dolarów i poszerzać swoje rynki. Jedyną możliwą odpowiedzią są sankcję zakazujące import rosyjskiej ropy na wzór Iranu i Wenezueli. Ale będzie trudno je wyegzekwować prawdopodobnie to będzie pole następnej bitwy. Rosja także bierze ropę iracką(koszt wydobycia ok 3$/baryłka) i wenezuelską i ją sprzedaje na ich rachunek, zarabiając przy tym jako pośrednik.. Jak byłem w Zatoce(1990-2001) to koszt wydobycia w SA, Iraku był poniżej 2$ za baryłkę. Tam całe tankowce(150000- 300000 DWT) z ropą nocą znikały z terminali, przemalowywano nazwy i szukaj, szedł szmugiel aż miło wielu dorobiło się fortun. Kupowali za małe pieniądze tankowce w Rosji Jelcyna takie morsko rzeczne od 3 tys do 5 tys DWT na paręnaście szmugli bo Amerykanie polowali na te duże, te małe wzdłuż brzegów pływały. Z 20 kursów, z ropą po 2$ za baryłkę i można było taki tankowiec zatopić, bo była w latach 1991-1996 przebitka wtedy 5 krotna ropa na rynku była w granicach 9-12$ za baryłkę..W ZEA paliwo było po 2.8$ za imperial galon(4,54609 litra) to jest za niecałego 1$ a w SA połowa z tego, w Iraku to samo. To były tak wtedy biznesy na ropie. Znajomy z ABB Angol proponował nam nawet by do spółki kupić ruski tankowiec i zabawić się w szmugiel, lecz nic z tego nie wyszło bo syn zginął mu w wypadku i musiał wrócić do siebie.
 • @Alfax 18:14:47
  Koronawirus przyniesie gigantyczne straty amerykańskim firmom. Ile stracą? Dochód amerykańskich firm może zmniejszyć się o 4 biliony dolarów z powodu epidemii koronawirusa, straty firm na świecie mogą wynieść 12 bilionów wynika z raportu funduszu hedgingowego Bridgewater. „Na tym etapie, zgodnie z naszymi szacunkami, dochody amerykańskich firm w sektorze prywatnym i publicznym zmniejszą się o około 4 biliony dolarów. Jest to niezwykle niebezpieczny spadek, a, jeśli nie zostanie złagodzony, doprowadzi do długoterminowych wahań. Ponieważ ten cios w dochody obserwuje się na całym świecie, całkowite straty na poziomie globalnym będą około trzykrotnie większe około 12 bilionów dolarów” podkreślono w raporcie. Straty w wysokości 2 bilionów dolarów poniosą małe oraz duże amerykańskie firmy w sektorach energetycznym, turystycznym i wypoczynkowym. Eksperci Bridgewater zaznaczają, że bez odpowiedniej polityki fiskalnej i interwencji monetarnej 4 biliony dolarów będzie oznaczać spadek amerykańskiego PKB o ponad 6% w tym roku.
                                                                               
  Ps...Najważniejsze, że zyskają żydowskie prywatne banki i wielcy gracze giełdowi. Reszta to plebs ekonomiczny. Jakie to będą straty tego nikt dokładnie nie wie. Wszystko będzie zależało od tego jak szybko rozszerzać się będzie epidemia i jaką część populacji zajmie. Jak na razie tempo rozsiewu jest bardzo wysokie. W ciągu kilku dni USA znalazło się w ścisłej czołówce krajów pod względem liczby chorych na Covid 19. Jankesi przegonili nawet Niemców. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że u Jankesa rośnie bezrobocie, które w najgorszym scenariuszu, może osiągnąć nawet 20% A to już wywoła niepokoje społeczne, oj będzie się działo.
 • @kula Lis 69 09:11:07
  //Media: USA chcą stworzyć sojusz naftowy z Arabią Saudyjską.
  Amerykański sojusz naftowy z Arabią Saudyjską może ustabilizować ceny ropy.//

  Jeśli się nie mylę to USA miały taki sojusz przez ostatnich prawie 50 lat.
  Wygodnie żyło się siedliszczu największej we Wszechświecie demokracji z darmową kartą kredytową.

  Żółte mrówki pracowały w tym czasie, a zielony ($$) konik polny hasał po świecie i obsrywał piękny świat demokratycznymi "prawami człowieków" do bezkarnych geszeftów.
  Ale skończyło się.
  https://pl.wikisource.org/wiki/Konik_polny_i_Mrówka_(Noskowski)

  Raz jeszcze dwie linki (do skutku):
  https://businessoutsiderpl.wordpress.com/2019/07/22/petrodolar-final/
  https://businessoutsiderpl.wordpress.com/2020/03/13/oil-bust-czyli-naftowe-nieporozumienie/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej