Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2423 komentarze

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Zaczęło się ! PANDEMIA ! STAN WYJĄTKOWY ! INWIGILACJA !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Azja, Europa, Ameryka Północna i Południowa, Afryka. PANDEMIA. Globalna inwigilacja !

▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪ 

 Stan wyjątkowy w Chinach, we Włoszech, Bułgaria, Czechy, Hiszpania i w USA.

Koronawirus SARS-CoV-2 zabił do tej pory ponad 4600 osób. Na całym świecie zakażonych jest ponad 125 tys. ludzi. Wywoływana przez niego choroba Covid-19 dotarła także do Polski, gdzie zakażonych jest ponad 60 osób. W czwartek 12 marca w naszym kraju zanotowano pierwszą ofiarę śmiertelną. Druga ofiara śmiertelna to mężczyzna, zmarł 13 marca.

 Kraje zainfekowane koronawirusem.

▪ Zakażenie koronawirusem może powodować objawy typowe dla grypy. Dlatego też należy zwracać szczególną uwagę na przypadki, kiedy nagle pojawia się gorączka, katar, kaszel, ogólne osłabienie organizmu, bóle głowy i mięśni. Jednak chińska agencja informacyjna Xinhua przekazała wieści od tamtejszych specjalistów w zakresie medycyny, że pierwszymi objawami obecności koronawirusa w organizmie mogą być również problemy po stronie układu pokarmowego, a zatem kłopoty z trawieniem. Wirus może również negatywnie wpływać na narząd wzroku.

Zdaniem WHO w przypadku nowego koronawirusa SARS-CoV-2 można mówić już o pandemii. Choroba dotarła do ponad 100 krajów na świecie.

Dyrektor generalny WHO podkreśla powagę obecnej sytuacji. Używając słowa pandemia.

■  Grypa hiszpańska (1918–1920), szacunkowo 20–100 milionów zgonów.

 Grypa azjatycka (1957), szacunkowo 1 milion zgonów.

■ Grypa w Hongkongu (1968), szacowana 700 000 zgonów.

■ Grypa meksykańska (2009-2010), 13763 zgony.

■ Covid-19 (2020), do 11 marca 4373 zgony.

Według danych, koronawirus z tym, co wiemy teraz najbardziej, przypomina hiszpańską grypę.

Naukowcy mówią, że w przypadku scenariusza pandemii od 20 do około 60 procent światowej populacji zarazi się w krótkim czasie. W zależności połowa z nich naprawdę za choruje, a 1–2 procent umierze.

▪  Od dzisiaj Donald Trump odmawia wjazdu do Stanów Zjednoczonych osobom przybywających z państw należących do strefy Schengen. Oczywiście, wiąże się to z pandemią koronawirusa zgłoszoną przez WHO. ▪

Dla Europy decyzja amerykańskiego prezydenta jest nieprzyjemną niespodzianką, ponieważ Waszyngton nie wydał wcześniej żadnego ostrzeżenia. Takie działania są jednak zgodne ze środkami podjętymi przez wiele innych krajów. W Izraelu wszyscy przybywający z zagranicy są wysyłani na dwutygodniową kwarantannę domową. Dziś weszła w życie decyzja o ograniczeniu ruchu lotniczego między Rosją a czterema krajami europejskimi - Włochami, Niemcami, Francją i Hiszpanią.

Wszystko to zakłuca normalne funkcjonowanie, a procesy te wyrządzają poważny cios gospodarkom krajowym - i zglobalizowanemu światu.

▪  Globalizacja  ▪

Nie chodzi jednak tylko o problemy ekonomiczne. Nie mniej, ale na swój sposób dotyczy to też ludzkiego aspektu globalizacji, który na naszych oczach przechodzi kardynalną przemianę, a wręcz  - "globalizacja umiera".

We współczesnej cywilizacji, idea bezgranicznego przemieszczania się jednostki po świecie była jedną z jej głównych wartości. Życia w świecie w którym każdy może swobodnie wybrać sobie miejsce, w którym chce być tymczasowo lub na stałe.

▪  Ograniczenia swobód i represje !  ▪

A obecnie przez ogólnoświatową pandemiè i przez wprowadzane w różnych krajach stany wyjątkowe, globalizacja traci swoją moc. Państwa zamieniają się w państwa policyjne, z ograniczeniem swobód czyli represjami.

A przecież przez dziesięciolecia wszelkie wyjątki od tej reguły służyły jako pretekst do ostrej krytyki  „ barbarzyństwa i tyranii ” poszczególnych państw wolnych od dyktatu i narzucanego przez USA reżimu tzw wartości zachodnich. 

Ale najbardziej  ze wszystkich napiętnowany był ZSRR , że ograniczał swoich obywateli w podróżach za granicę.

Jednak ostatnie lata, to Zachód zamknął się przed innymi krajami, tak jak na przykład USA wydało zakaz wjazdu na swoje terytorium dla obywateli Syrii, Iranu i Iraku w 2017 r  a obecnie pod szyldem wirusa dla mieszkańców UNII Europejskiej.

 

 Ta Idea, że ​​każdy ma prawo mieszkać, pracować lub odpoczywać w dowolnym miejscu na świecie, gdzie sobie tego życzy, ogarnęła niemal całą ludzkość. W tym sensie nie ma zasadniczej różnicy między uchodźcami, którzy w tym momencie szturmują granice Unii Europejskiej, a bywalcami forum w Davos lub między przedstawicielami  klasy średniej, którzy pojechali na wakacje do Włoch, a „ goscinnymi pracownikami ” służącymi w rzymskim hotelu.

Jednak taki światopogląd - globalizacji - i nawyki ukształtowane na jego podstawie - przestają obecnie istnieć.

Ograniczenia pracy, wakacji i życia są frustrujące, ludzie ponoszą poważne straty finansowe i podlegają sankcjom państwowym (od kwarantanny po ewakuację). Co więcej, dzieje się tak w krajach, niezależnie od miejsca, które zajmują w ocenach demokracji i wolności.

A, fakt, że Stany Zjednoczone stosują stan wyjątkowy „ areszt w domu ” zabija wszelką nadzieję, że to, co się dzieje, potrwa krótko i że po zakończeniu pandemi  wszystko znowu powróci na swoje miejsce. Wygląda na to że świat już nie będzie taki sam jak był przed pandemią " koronawirusa ".

Obecne wydarzenia są raczej ostrzeżeniem, że to dopiero początek - ograniczeń swobód i początek nakazów i. zakazów  bo wszystko będzie jeszcze poważniejsze i na ogromną skalę. Globalizacja swobód zamienia się w

▪▪▪ globalizację Inwigilacji ▪▪▪  w policyjne represyjne państwa z pełną kontrolą jednostki i z pozbawieniem jej podstawowych praw do swobodnego decydowania i działania,  do  PRIVACY !!!

[  ■■■  Privacy -  Prywatność, to sfera prywatna lub prywatna przestrzeń która chroni ludzi lub grupy przed szpiegowaniem i inwigilacją. Prywatność oznacza, że ktoś może robić rzeczy bez wiedzy świata zewnętrznego, bez wywierania na niego wpływu. Ochrona prywatności jest również opisana jako prawo do bycia pozostawionym samym sobie. Jest to powszechne prawo człowieka, podstawowe prawo wolności !  ■■■  ]

Info.

Inwigilacja elektroniczna, monitorowanie zachowań ludzi  rozwija się w państwach "demokratycznych", w Stanach Zjednoczonych tłumaczono takie działania koniecznością zwalczania terroryzmu. 

Śledzą i wiedzą  ... !

 

KOMENTARZE

 • Globalizacja to innymi słowy kolonizacja bez ograniczeń.
  Koncepcja że każdy ma prawo mieszkać i działać gdzie zechce zawiera w sobie odebranie mieszkańcom danego (globalnie każdego) terytorium do samostanowienia i życia zgodnie z własną kulturą, tradycją.

  Globalizacja tak jak kolonizacja taktuje świat jako łąkę niczyją na której każdy może się paść...ale... nie każda łąka jest niczyja .. bo ta prywatna zarejestrowana w zachodnich systemach już nie jest niczyja...

  Innymi słowy globalizacja to wytrych który ma otwierać globalnym oligarchom wszystkie skarby i zasoby na ziemi jako niczyje ...ale gdy oni je wykupią to te zasoby już stają się na wieki niezbywalnym mieniem żydowskim.

  Globalizacja to kolonizacja po żydowsku....a jak się nie da "po żydowsku" to USA i NATO rozwiązują "problem" w starym kolonialnym stylu poprzez agresję zbrojną.

  Globalizacja to alka z państwami Narodowymi z lokalnymi mieszkańcami na całym globie... wg Globalizacji to intruz ma prawa a ofiara intruza czyli stały mieszkaniec danego terenu tych praw nie posiada... to wprost wykorzenianie narodów ze swojego dziedzictwa.
 • @Oscar 08:50:51
  Zgadzam się, że taka forma globalizacji mająca w sobie znamiona grabieży i zniewolenia jest katastrofą dla narodów.

  Każdy naród musi mieć prawo do zachowania swojej tożsamości i kultury i do naturalnych bogactw i praw do swojej ojczyzny.

  A globalna inwigilacja jest właśnie drogą do państwowego terroru i pozbawienia podstawowych praw do wolności, myślenia i działania i życia.

  Pozdrawiam
 • Strach opanował świat.
  https://www.parkiet.com/apps/pbcsi.dll/storyimage/PA/20200129/GOSPODARKA/301299866/AR/0/AR-301299866.jpg

  5* pozdr. :)
 • ----------- ćhmary samolotów i ćałe niebo ,, gwiazd"
  ----- ok 22,23 godz wćzoraj / południowy zaćhód Polski /
  ćhmarą lećiało 25 samolotów na przodzie 3 w szyku . Nagle na niebie pojawiło się tysiąće ,, gwiazd " wisiały symetryćznie i nierućhomo.
 • @Alfax 09:05:15
  " globalizację Inwigilacji ▪▪▪  w policyjne represyjne państwa z pełną kontrolą jednostki i z pozbawieniem jej podstawowych praw do swobodnego decydowania i działania,  do  PRIVACY !!! "

  W RP sejm już przegłosował i ustanowił prawo do przymusu i represji.

  A we Włoszech to jest stan wojenny i godzina policyjna. Sklepy pozamykane. Jak tak dalej pójdzie to ludzie tam umrą z głodu a nie na wirus.
 • @ninanonimowa 09:10:01
  Taaak, a nad którą częścią Polski ?
 • @Oscar 08:50:51
  w Chinach, zakażonych 81 tys. osób. Na drugim miejscu są Włochy, ponad 15,1 tys. zakażeń i ponad 1 tys. zgonów. W Iranie, gdzie odnotowano ponad 10 tys. zakażeń oraz 429 zgonów. Pozostałe kraje o ogromnej ilości zainfekowanych to Korea Południowa (około 8 tys.), Hiszpania (3,1 tys.), Francja (ponad 2,8 tys.), Niemcy (ponad 2,7 tys.) oraz USA (ponad 1,7 tys.).
 • @Monaco 09:19:21
  Latają, latają... Też widziałem, nie wiem, ze dwa trzy tygodnie temu. Wieczorem późnym. Jeden na czele a za nim trzy w linii, równiutko i dość wolno. Jakby ufo bo to tylko światełka takie było widać. W kierunku Kaliningradu.
 • @Franek Ganek 09:45:19
  A może to kosmici przylecieli nam pomóc zwalczyć wirusa. Pozbawić go korony .

  ⚅ SALUTori ✔
 • 5 ⚄
  Globalna katastrofa to będzie jak tysiącami ludzie stracą pracę i nastąpi globalny kryzys.

  Kot jest sprawcą? USA ? czy Chiny ? Tej zarazy.
 • @Monaco 09:09:14
  https://www.menshealth.pl/media/lib/2817/shutterstock_188280758-d4013ea38f9bd1dc2a863e965a1ced1b.jpg

  Najlepsze zabezpieczenie .:)))))))
 • @Leonardo da Vinci 09:54:10
  A widzi... Som take jasnowidzy co gadajou, że mindzygalaktik war już było niedawnem po naszem niebiesiu.
 • Izrael w osobie premiera Netaniachu
  zaproponował światowym liderom stworzenie "wspólnej telefonicznej konferencji" w celu koordynacji walki z epidemiologicznym zagrożeniem.

  https://rg.ru/2020/03/08/netaniahu-predlozhil-mirovym-lideram-telefonnuiu-konferenciiu-po-koronavirusu.html

  PS
  wszelkie podobieństwa do "światowego rządu" i do "nowego światowego porządku" są oczywiście przypadkowe,a wszelkie na ten temat aluzje nieuprawnione.
 • @ikulalibal 10:20:13
  Pomijając czy to NWO, czy nie, to świat musi coś ustalić w obliczu zatonięcia największego w naszym Układzie Słonecznym papierowego lotniskowca USS "UST & FED"...
  Skandalem jest i niebywale zuchwałą bezczelnością, że to akurat bandyckie para państwo i jego herszt zwołują naradę.
  Żeby Ludzkość przetrwała, to najszczelniejszym jak to tylko możliwe kordonem sanitarnym należałoby odizolować "unych" i ich kibuc w Palestynie! I do tego deportować tam wszelkie jednostki zarażone syjonizmem.
 • @Kmieć 10:30:38
  Właśnie czy wirus-syjonozm nie jest 100 kroć bardziej morderczy od koronawirusa ?

  Bo według danych to żydzi zamordowali dziesiątki tysięcy Palestyńczyków na przestrzeni ostatnich 50 lat.

  I to dzieci, niemowląt, kobiet i starców.

  A co na to obrońcy praw człowieka, drmokraje ? na popełnione zbrodnie przez syjonistyczny wirus z epicentrum w Izraelu !!!!!!
 • @Leonardo da Vinci 12:27:16
  ,,Izrael ma śfięte prawo do obrony" a najskuteczniejszą obroną jest atak. Porządny Polinianin powinien być dumny z zakupu F35, które wypełnią śfięte prawo do obrony Izraela.
 • spekulacje spekulacjami a ludzie chorują
  Jedni mówią o spisku drudzy o chorobie. Skutki są jednak niewesołe.
  Ostatnio w Chinach ogłoszono iż mimo że chory zostaje wyleczony to jednak choroba pozostawia w ciele duże zniszczenia. Najzwyczajniej uszkadza dolne części płuc co powoduje niedotlenienie krwi. Taki człowiek,
  według trzymiesięcznych obserwacji lekarzy, prawdopodobnie już nigdy nie będzie w pełni fizycznie sprawny. Przy najmniejszym biegu czy też cięższej pracy fizycznej zaczyna brakować mu tlenu we krwi i traci siły, ma zawroty głowy i mdleje itd. Tak więc każde zachorowanie, nie tylko śmiertelne, to dramat, a zachorować mogą wszyscy włączając prominentów.
  Czy w tym wypadku drastyczne zaostrzenia naprawdę nie są wskazane? Pewnie dopóty nie zachoruje nam ktoś z najbliższej rodziny będziemy snuć
  spekulacje.
 • @Oscar 08:50:51
  Globalizacja to też internet i telefonia komórkowa. Nie do uniknięcia obecnie
 • @Wican 14:36:57
  Globalizacja technologiczna i informacyjna faktycznie jest nie do uniknięcia.
  Ona w końcu doprowadzi do unifikacji kultury na świecie.
  ale proces musi być naturalny w trybie akceptacji społecznej a nie w trybie wymuszania, gwałtu, zbrodni... jak LGBT, gender, inne zboczenia.
  Cole już wszyscy od lat piją i się trują.. radia też słuchają..
  .ale ciągle nie chcą minaretów na swoim podwórku..
 • @Franek Ganek 09:45:19
  Też widziałem w tym tygodniu, około 22, tak że dwadzieścia parę sztuk jeden po drugim, kierunek wschód.
 • @zbig71 14:50:59
  Tak, na wschód - lekko północny u mnie.
 • @Stara Baba 14:06:59
  Okej, niech ujawnią sprawcę wypuszczenia wirusa i celowego zainfekowania mieszkańców Chin.

  Chiny podejrzewają Stany Zjednoczone. A celem miało być zniszczenie gospodarki chińskiej. Jednym słowem o ile to prawda to zastosowano terror przy pomocy broni biologicznej.
  Ale jak się okazuje to i w USA jest już gro ludzi zainfekowanych.
  Czyżby dostało się Amerykanom od Chin rykoszetem ?

  Trump, stary ma naprawdę powód do strachu.
 • @zbig71 14:50:59
  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/ufo-nad-polsk%C4%85-mieszka%C5%84cy-p%C3%B3%C5%82nocnego-mazowsza-obserwuj%C4%85-tajemnicze-zjawiska-wideo/ar-BBUS8Db
 • @Franek Ganek 15:06:54
  https://m.youtube.com/watch?v=WO0NDc8-XNQ ?????
  Wątpię !?
 • @Oscar 14:44:11
  Dokładnie. Niestety minarety powstają, bo są budowane, są budowane przez zainteresowanych, zainteresowani przybywają, bo państwa rozdają pieniądze, oraz kraje zainteresowanych zostały zmasakrowane. Sama globalizacja jest nie do uniknięcia przy takim rozwoju technologii, problem jest w tych, którzy dla zysków i władzy niszczą innych i nie liczą się z życiem ludzkim.
 • @Leonardo da Vinci 15:25:31
  Ja widziałem świecące punkty na niebie, leciały jeden po drugim w regularnych odstępach czasu i co ciekawe, wszystkie znikały w tym samym miejscu. Było już ciemno i ciężko jest mi określić na jakiej leciały wysokości.
 • @zbig71 15:30:47
  Problemy stwarzają rządzące dranie. To oni umożliwiają napływ obcych i osłabienie jedności narodowej.
  Przecież po sprowadzeniu 3 milionów Ukraińców spowodowali zagrożenia które mogą przerodzić się w ostre konflikty narodowościowe.

  Do tego wszystkiego bez jakiejkolwiek konsultacji z nami Polakami.

  Tak jak bez zgody Polaków budują tu bazy dla obcych wojsk . Czy tak postępuje rząd który jest polski ?

  Oni dbają bardziej o interesy obcych niż nas Polaków.
 • @Leonardo da Vinci 15:29:50
  Ja nie mam pewności czy widziałem tzw. ufo czy coś tradycyjne maszyny... Prędkość musiałaby być niska a wysokość duża - nie było szumu słychać. Oświetlone zbytnio za to. Szyk jak mówiłem: 1 + 3 w jednym rzędzie.
 • @Franek Ganek 15:51:25
  A ten film ? Fake ? Czy real ?

  https://m.youtube.com/watch?v=WO0NDc8-XNQ
 • @Leonardo da Vinci 15:46:39
  Wielu ludziom te bazy imponują, bo mają ,,hollywoodzki,, obraz USA i nic poza tym. A jeśli idzie o rządy w Południe, to nic dodać nic ująć.
 • @Oscar 14:44:11
  Dziękuję Ci Oskarze za ten komentarz. Dokładnie tak...
  Muzyczka:
  https://youtu.be/mQEhxCtQWKI?list=RDMMvaxUAjISYf8
 • @Leonardo da Vinci 15:57:48
  Nie jestem informatykiem czy innym filmowcem.
 • @Leonardo da Vinci 15:57:48
  Dla Ciebie też:
  https://youtu.be/578JDgokuas?list=RDMMvaxUAjISYf8
 • @zbig71 15:57:49
  Rząd światowy dąży do nowej wieży Babel wymieszana narodów do zniszczenia odrębności kulturalnej. Do diabła gdzie oni mają swoją siedzibę. W Washingtonie czy w Tel Avivie ???
 • @Franek Ganek 16:01:33
  Dzięki ❗⚅✔ super...
 • @zbig71 15:57:49
  Nie w Południe, tylko w Polinie.
  ;)
 • @Leonardo da Vinci 16:04:02
  Podejrzewam, że w obecnej sytuacji mogą mieć wszędzie. A jeśli jest jakieś główne powiedzmy.... centrum globalistów, to jest to miejsce raczej nie znane nam, maluczkim.
 • @Franek Ganek 15:06:54
  Mówią że to prawdziwe ufo.

  https://m.youtube.com/watch?v=SCON3zJYqD0

  Obecnie w Holywood nie takie filmy robią.
  Jak się samemu nie zobaczy to nie ma co wierzyć.
 • @Franek Ganek 15:06:54
  Albo to

  https://m.youtube.com/watch?v=RdosKWQle1M nad Londynem :)
 • @Leonardo da Vinci 15:46:39
  Nie zupełnie tak.

  Nie tylko rządzące dranie ale i też wyborcy którzy wybierają tych drani.
  Chyba że wybory są fikcją, no to mamy pozory a to już jest wielki problem dla nas wyborców.
 • @Monaco 16:50:28
  I to ?

  https://m.youtube.com/watch?v=1ruFixSu0wA


  https://m.youtube.com/watch?v=lfCQDyQW3To
 • @Monaco 16:53:20
  Wyborcy oglądają telewizję, a tam obiecują cuda na kiju, w końcu dorośli też lubią bajki, nie tylko dzieci.
 • W USA poważne problemy.
  Koronawirus jest poważnym zagrożeniem dla nieubezpieczonych w USA

  Liczba infekcji koronowych w Stanach Zjednoczonych szybko rośnie. Istnieje obecnie prawie 2000 znanych infekcji w 48 z 50 stanów. Rzeczywista liczba prawdopodobnie będzie znacznie wyższa, zgodnie z US Health Service, ponieważ od tygodni istnieje poważny niedobór do testów leków.

  Prezydent Trump ogłosił w piątek stan wyjątkowy, który pozwoli rządowi ubiegać się o 50 mld USD.

  Rosnąca liczba infekcji wirusem stanowi poważne zagrożenie dla 27,5 miliona Amerykanów, którzy nie są ubezpieczeni. ! ! !.
 • Bez opieki medycznej w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.
  Aby zapewnić najbiedniejszym ludziom opiekę medyczną, autobus MobileMed jest zaparkowany na przedmieściach Waszyngtonu za lokalnym kościołem.

  Biały autobus to podróżująca klinika lekarska. „Nasi pacjenci są najbiedniejszymi w tej biednej społeczności” - powiedział Peter Lowet, dyrektor MobileMed. „Poważny problem, taki jak koronawirus, może poważnie zakłócić ich życie, zwłaszcza jeśli nie mogą pracować, ponieważ są chorzy”.

  Klinika mobilna pomaga 5000 osobom dorosłym o niskich dochodach.

  Większość z nich nie ma ubezpieczenia zdrowotnego i nie ma dostępu do opieki zdrowotnej.

  Tak wygląda najbogatszy kraj świata, z prawie 30 milionami żyjącymi w nędzy bez opieki medycznej.

  Przykre że tak jest w kraju który na lewo i prawo głosi demokrację i prawa człowieka.

  .
 • @Alfax 17:33:50
  I na zbrojenia ma ponad 650.000.000.000 dolarów rocznie.
 • @Alfax 17:33:50
  Pół biedy, jakby tylko głosił, natomiast tragedia polega na tym, że wprowadza, gdzie tylko może, ,,amerykańskie demokratyczne wartości,,
  I wielu ludzi tego eksperymentu nie przeżyło.
 • @zbig71 17:42:15
  To jest całkowita prawda.

  Od 1945 roku z powodu ingerencji w wewnętrzne sprawy innych panstw na świecie zginęło miliony ludzi, często dzieci, kobiety i starcy.
  Zostaly zrujnowane nie tylko całe miasta ale i całe kraje.

  Pozdrawiam
 • @zbig71 17:42:15
  Ten rodzaj amerykańskiej " demokracji " nie można przeszczepiać tam gdzie istnieje kultura, cywilizacja oparta na innych wartościach i tradycjach.

  Często starszych nawet o tysiące lat tej 200letniej amerykańskiej powstałej na zniewoleniu Afrykanów i unicestwieniu rodowitych mieszkańców Indian.
  Jednym słowem na zbrodni, przemocy, rasizmu i niewolniczej pracy i na wyzysku człowieka przez człowieka.

  Pozdrawiam
 • Jak widać - tzw. globalizacja
  otwiera przed światowym, czarcim pomiotem - wiele możliwości - i ów pomiot skwapliwie będzie z nich korzystać - bo w końcu po to do niej prze z szatańska konsekwencją.
  Wniosek?
  Czeka nas wszystko - co jest do niewyobrażenia - przez ludzki umysł a wszystko to pod demonkraturowym kloszem.
 • Tu jest lista o zapobieganiu i zachowaniu ostrożności.
  Parę zaleceń.

  " !. Często myj ręce !

  Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem , a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%). Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na rękach. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.

  ❗ Unikaj dotykania oczu, nosa i ust ❗

  Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie się wirusa z powierzchni na siebie.

  ❗Regularnie myj lub dezynfekuj powierzchnie dotykowe❗

  Powierzchnie dotykowe w tym biurka, lady i stoły, klamki, włączniki światła, poręcze muszą być regularnie przecierane z użyciem wody i detergentu lub środka dezynfekcyjnego. Wszystkie miejsca, z których często korzystają domownicy powinny być starannie dezynfekowane.

  ❗Regularnie dezynfekuj swój telefon i nie korzystaj z niego podczas spożywania posiłków❗

  Na powierzchni telefonów komórkowych bardzo łatwo gromadzą się chorobotwórcze drobnoustroje. Regularnie dezynfekuj swój telefon komórkowy (np.: wilgotnymi chusteczkami nasączonymi środkiem dezynfekującym). Nie kładź telefonu na stole i nie korzystaj z niego podczas spożywania posiłków.

  ➡➡➡❗ Zachowaj bezpieczną odległość od rozmówcy ❗ ⬅⬅⬅

  Należy zachować co najmniej 1-1,5 metr odległości z osobą, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.

  ❗ Stosuj zasady ochrony podczas kichania i kaszlu ❗

  Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60%). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów.

  Odżywiaj się zdrowo i pamiętaj o nawodnieniu organizm ! 

  Stosuj zrównoważoną dietę. Unikaj wysoko przetworzonej żywności ❗

  Pamiętaj o codziennym jedzeniu minimum 5 porcji warzyw i owoców 

  Odpowiednio nawadniaj organizm. Codziennie pij ok. 2 litry płynów (najlepiej przegotowaną wodę). 

  Niepokój to naturalny odruch w przypadku występowania nowego zagrożenia zdrowotnego. Korzystaj ze sprawdzonych źródeł wiedzy opartych na dowodach naukowych, które publikowane są na stronach internetowych GIS i MZ. Wiedza naukowa to najskuteczniejsze narzędzie w walce z koronawirusem ... " 

  To Info jest ze strony (https://www.gov.pl/).
 • @Leonardo da Vinci 10:01:40
  Dobre na katastrofę nuklearną, -:)
 • @Alfax 18:54:24
  https://pbs.twimg.com/media/ERxho77X0AAjMjN.jpg
 • @Alfax 18:24:58
  Handlem czarnoskórymi niewolnikami bardzo często zajmowali się Żydzi.
  : historia dokumentalna”, t.14, N. Jork 1983) : „ Żydowscy kupcy odgrywali wiodącą rolę w handlu niewolnikami. Rzeczywiście we wszystkich amerykańskich koloniach, czy to francuskich (Martynika), brytyjskich lub holenderskich, żydowscy kupcy często dominowali. Twierdzenie to odnosi się także do kontynentu północnoamerykańskiego, gdzie w XVIII w. Żydzi uczestniczyli w polegającym na tym, że niewolników przywożono z Afryki do Indii Zachodnich, tam wymieniano na melasę, którą następnie zabierano do Nowej Anglii, gdzie następowała wymiana na rum, który z kolei wywożono na sprzedaż do Afryki. Od 1750 r. do wczesnych lat 70-tych XVIII w., żydowski handel na kontynencie zdominowali Isaac Da Costa z Charlestonu, David Franks z Filadelfii i Aaron Lopez z Newport”
 • Chińscy lekarze, używają kubańskiego leku przeciwwirusowego do leczenia pacjentów z koronawirusem
  https://www.brecorder.com/2020/03/09/578421/chinese-doctors-are-using-cuban-antiviral-to-treat-coronavirus-patients/

  Chińscy lekarze używają leku przeciwwirusowego produkowanego przez kubański przemysł biotechnologiczny, do leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem.

  Lekarze używają leku przeciwwirusowego od 25 stycznia. ChangHeber Company z siedzibą w mieście Changchun produkuje kubański przeciwwirusowy rekombinowany interferon Alpha 2B (IFNrec), podał telesurenglish .
 • @zbig71 19:52:15
  Jak widać to po dzień dzisiejszy traktują Palestyńczyków jako drugiej kategorii ludzi. Nie licząc się ze zdrowiem i życiem, zagarniając ich ziemie.

  Nie szukają kompromisów.

  Z tym że są tam też Żydzi którzy zapewne chcieliby żyć w zgodzie, ale podobnie jak u nas jest partia u władzy która nienawidzi upatrzonych sąsiadów ... . A wszystko odbywa się kosztem współpracy i pokoju.

  Palestynczycy zostsli zepchnięci z terenów które niegdyś przez całe wieki zamieszkiwali i żyją obecnie jak we wielkim obozie koncentracyjnym
 • @trojanka 19:53:58
  Cuba, jako jedyny kraj w Ameryce Łacińskiej ma medycynę na wysokim poziomie.

  Wielu jej lekarzy pracowało w Afryce i kształcili tam studentów na lekarzy.
 • Totalna inwigilajacja + straszenie UE polexitem za obronę sądownictwa przed faszyzacją
  Rympał Kamiński sławetny gruntowym na Lepera i solidarnego z nim Giertycha ziobrohakiem skutecznym bez mocy sądowej zamyka granice katastrofalnie zamachowojak Hitler je otwierał
 • @Alfax 20:33:40
  Są tacy którzy na tragedii zarabiają.
  Brytyjska firma zapłaci 3500 funtów za możliwość zarażenia koronawirusem

  " Jeśli niestraszny Wam wirus SARS-CoV-2, chcecie przysłużyć się ludzkości i wesprzeć walkę z nim, to teraz możecie to uczynić w bardzo prosty sposób. Otóż, dobrowolnie dając się nim zarazić, a to wszystko w ramach eksperymentu."
 • @Leonardo da Vinci 21:12:36
  Tu link na tą stronę.

  https://www.geekweek.pl/news/2020-03-09/brytyjska-firma-zaplaci-wam-3500-funtow-za-mozliwosc-zarazenia-koronawirusem/

  Szukają króliki doświadczalne.
 • @telewidzacy 21:12:18
  Robią co chcą.
 • @Leonardo da Vinci 21:14:58
  To coś jak ten dzieciak, który chciał sprzedać nerkę za nowego Ifona...
  Masakra intelektualno - moralna...
 • @Alfax 20:33:40
  Bardzo interesujące video.

  https://www.geekweek.pl/news/2020-03-09/brytyjska-firma-zaplaci-wam-3500-funtow-za-mozliwosc-zarazenia-koronawirusem/
 • @Franek Ganek 21:22:46
  O ile pamiętam... Bo nie wiem czy to nie była wątroba...
  Parę dni by się pobawił przynajmniej i kolegom pokazał...
  Smutne to wszystko...
 • Aktualizacja
  https://n-3-10.dcs.redcdn.pl/file/o2/redefine/cp/sx/sx5oggb5g8kha5hnufpeow299otygot6.jpg
 • @Alfax 20:31:04
  Też tak sądzę, zresztą widziałem film w Internecie o izraelczykach wypowiadających się baaaardzo niepochlebnie o rządzie ichniejszego państwa.
 • @Nie ma żartów !!!!!!!
  Koronawirus SARS-CoV-2 zabił do tej pory ponad 5 400 osób. Na całym świecie zakażonych jest ponad 145 995 tys. ludzi. Wywoływana przez niego choroba Covid-19 dotarła także do Polski, gdzie 100 osób jest zakażonych.

  Trzech obywateli naszego kraju zmarło z powodu choroby.
 • @wirus i produkty żywnościowe.
  " Obróbka termiczna a koronawirus".

  " Koronowirusy potrzebują do namnażania gospodarza, którym jest człowiek. Dokładna obróbka termiczna niszczy wirusa, ponieważ koronawirus ulega zniszczeniu gdy zastosuje się odpowiednią kombinację czasu i temperatury np. 60 st. C przez 30 min.

  Tak więc w przypadku mięsa, produktów surowych, typowa obróbka cieplna eliminuje zanieczyszczenie mikrobiologiczne, w tym również SARS COV-2."
 • poczta a przesyłki i wirus ?
  https://zdrowie.wprost.pl/_thumb/af/5c/49f0099577ec35e97241785da7ba.jpeg
 • @Leonardo da Vinci 00:48:26
  Czy koronawirus może być przenoszony przez przesyłki ?

  Zapewne bezposredni kontakt z rąk do rąk to tak, ale gdy przesyłka leży w skrzynce długi czas ? ........ to ........ ?
 • @Leonardo da Vinci 00:55:04
  Poszukałem w necie i taki jest tego wniosek.

  Na pytanie, czy istnieje możliwość przeniesienia wirusa, szansa na to, że koronawirus zostanie przywieziony z Chin na paczce, jest mikroskopijna.

  Ale nie zerowa !

  A tym bardziej gdy opakowanie zostalo zainfekowane już w Polsce przez chorą osobę.

  " Wyglada na to , że paczki z Chin są bezpieczne, bo zanim zostaną dostarczone do Polski, wirus zginie. Czas jego utrzymywania się na powierzchni zależy od wilgotności i temperatury powietrza, ale nie jest to taki czas, który wystarczyłby na dotarcie wirusa do naszego kraju " powiedział Jan Bodnar, rzecznik prasowy GIS-u.

  Aby uchronić się przed koronawirusem, należy przestrzegać zasad higieny. W przypadku wystąpienia takich objawów, jak gorączka przekraczająca 38° C, kaszel i duszności należ zgłosić się do lekarza... .
 • To radio WNET to klasyczna US-RAKowska SZCZEKACZKA - patrz tutaj Shen: Wyciekły dokumenty z Chin.
  //Shen: Wyciekły dokumenty z Chin. Dane dotyczące zachorowań i zgonów były nieprawdziwe//

  https://youtu.be/5L62Zpr2H_k

  https://wiernipolsce.wordpress.com/2020/03/14/dr-marek-glogoczowski-podaje-fakty-o-koronawirusie-ocena-wladzy-w-walce-z-wirusem-tylko-trojka-na-szynach/

  Wczoraj, w polskiej telewizji o godz. 19.30 pokazywano, jak z samolotu, który przyleciał z CHIN LUDOWYCH, wyładowywano w Mediolanie ponoć aż 30 tom medykamentów oraz sporą liczbę MŁODYCH lekarzy, którzy mają POMAGAĆ KAPITALISTYCZNYM Włochom w zwalczaniu koronowirusa.

  Jak tak dalej pójdzie, to Włochy – z wdzięczności za udzieloną pomoc – zamienią się we przyczółek CHIN LUDOWYCH w EUROPIE, a US ARMY, okupująca Italię od lat blisko 76, będzie poproszona o zwinięcie, na tym strategicznym Półwyspie, swych “żagli”.

  Pozdr. MG
 • @Berkeley72 09:40:18
  "//Shen: Wyciekły dokumenty z Chin. Dane dotyczące zachorowań i zgonów były nieprawdziwe//"

  W tym filmiku nie ma solidnych informacji. Są tylko wątpliwości pomieszane z insynuacjami.
 • końca nie widać
  Nie jest dobrze.
  Tendencja wzrostu.
  Wczoraj we Włoszech zanotowano 3497 nowych przypadków koronawirusa (zmarło 175 osób).

  W Iranie potwierdzono 1365 nowych zachorowań,

  w Hiszpanii 1159, w Niemczech 924 zaś

  we Francji 808.

  Łącznie zdiagnozowano obecność koronawirusa już u ponad 157 tysięcy ludzi na świecie,

  zmarło 5845 osób, zaś aż 76 tys. wyzdrowiało

  niedziela 15 marca 2020r..
 • W Polsce
  Łącznie zdiagnozowano COVID-19 u 111 osób w Polsce.

  Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 nowych przypadkach.

  „Potwierdzone przypadki dotyczą osoby z woj. podkarpackiego (Leżajsk), 2 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 osoby z woj. świętokrzyskiego (Kielce), 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego (Ostróda), 1 osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław),1 osoby z woj.lubelskiego” – informuje resort.
 • @Monaco 11:28:02
  W sumie na świecie odnotowano już ponad 157 tys. zachorowań oraz ponad 5,8 tys. zgonów. Oznacza to globalną śmiertelność wirusa na poziomie ok. 3,72 proc. To poziom znacznie wyższy niż w przypadku zwykłej grypy.

  Na pocieszenie.

  Jednak wciąż stosunkowo niski i nieporównywalny z takimi epidemiami jak epidemie gorączek krwotocznych, np. wirusa Ebola, którego śmiertelność sięga w pewnych warunkach nawet 90 proc.
 • @Alfax 11:34:14
  https://nos.nl/data/image/2020/03/14/637069/2560x1440a.jpg
 • @Monaco 11:28:02
  Champs Élysées
  Paris AP

  CORONAVIRUS

  Francja i Hiszpania.
  We Francji i Hiszpanii podejmowane są drastyczne środki, aby ograniczyć dalsze rozprzestrzenianie się koronawirusa. W Hiszpanii stan wyjątkowy będzie obowiązywał przez dwa tygodnie od północy, powiedział premier Sánchez w wystąpieniu telewizyjnym na żywo.

  Wszystkie restauracje, kawiarnie, nieistotne sklepy, szkoły i uniwersytety są zamknięte. W kraju w ciągu ostatnich 24 godzin miało miejsce ponad 1500 przypadków infekcji.

  Od jutra, podobnie jak Włosi, Hiszpanie będą mogli wyjść z domu tylko po to, aby kupić jedzenie i lekarstwa, iść do pracy, do szpitala lub banku, albo opiekować się dziećmi lub osobami starszymi.

  W Hiszpanii ponad 5700 osób jest zarażonych wirusem, z czego połowa w Madrycie. 136 osób zmarło.
 • @Monaco 11:28:02
  Prem. Philippe krytycznie ocenił dotychczasowe zachowanie Francuzów.

  Powiedział, że wezwanie do „abstynencji społecznej”, które obowiązuje również we Francji, nie jest przestrzegane

  We Francji zarejestrowano 4 499 przypadków zakażenia koronawirusem.

  W rezultacie zmarło 91 osób, 300 osób jest poważnie chorych
 • @Alfax 11:51:39
  https://nos.nl/data/image/2020/03/14/637005/1920x1080a.jpg
 • @Alfax 11:51:39
  Rozmowa w NOS TV (NPO TV)
  Pytania do specjalistów i ich odpowiedzi.

  Fakty i bajki.
  Odpowiadali różni eksperci, na pytania na temat wirusa i sposobów jego zwalczania.

  Kiedy powinienem zadzwonić do lekarza?

  Anne Wensing, wirusolog z UMC Utrecht:
  „Powinieneś zadzwonić do lekarza, jeśli poważnie martwisz się o swoje zdrowie. Zanim zadzwonisz, zastanów się dobrze: czy mogę się rozchorować, czy naprawdę potrzebuję lekarza?”

  Kiedy mogę zarazić innych ludzi?

  Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej chory, tym bardziej jesteś zaraźliwy. Więc jeśli prawie nie masz żadnych objawów, prawdopodobnie nie masz wirusa i nie zarażasz innych.

  Czy dziadkowie mogą nadal opiekować się wnukami?

  Na razie nie jest to rozsądne. Osoby starsze należą do grupy ryzyka i muszą unikać ryzyka infekcji.


  Czy mogę iść do sauny lub na basen?

  Tak Gdyby nie to, że większość basenów jest teraz zamknięta. „Nie jest tak, że istnieje większe prawdopodobieństwo zarażenia się w saunie lub basenie, ponieważ jest tam cieplej i wilgotniej”, mówi De Gouw.

  Czy nadal mogę chodzić na siłownię / zajęcia jogi?

  Tak Jeśli nie masz żadnych drobnych skarg, a siłownia jest otwarta, możesz po prostu iść.

  Mam przyjęcie, czy to może być kontynuowane?

  Eksperci powiedzieli, że tak, pod warunkiem, że uczestniczy w niej mniej niż 100 osób.

  Ale Federacja Specjalistów Medycznych idzie dalej, odradzając chodzenie na imprezy i całkowite powstrzymanie się od kontaktów społecznych.

  Czy dzieci mogą przekazywać koronawirusa innym osobom?

  Tak, ale mało prawdopodobne. Ogólnie rzecz biorąc, dzieci są bardziej narażone na wirusa niż dorośli, a jeśli go dostaną, objawy są mniej nasilone. To sprawia, że ​​są mniej zaraźliwi.

  De Gouw: „Prawdopodobieństwo zarażenia jednego z dzieci jest praktycznie zerowe, także w szkołach. Zwłaszcza jeśli rodzice przestrzegają zasad i robią to teź dzieci”. Nawiasem mówiąc, Federacja Specjalistów Medycznych kwestionuje to, kto uważa, że ​​nie zostało jeszcze wystarczająco wykazane, że dzieci są mniej zaraźliwe.

  Czy jest wystarczająco dużo łóżek w szpitalach?

  Tak Dostępnych jest 1150 łóżek, z których od 200 do 250 jest zawsze dostępnych do tej pory.

  Diederik Gommers ze Stowarzyszenia Intensywnej Terapii: „Jest szczególnie dużo zajętych w Brabancji Północnej, ale w pozostałej części Holandii wciąż jest dużo miejsca. Naprawdę mamy kontrolę. Nigdy nie my nie bedziemy mieć sytuację jak we Włoszech, gdzie lekarze muszą wybierać.
 • @Alfax 11:51:39
  Czy pozbędziemy się wirusa?
  „ Niestety. Nie możemy już pozbyć się wirusa”

  Czy pacjenci z astmą i POChP są narażeni na dodatkowe ryzyko?

  Absolutnie tak. „Jeśli na twoje płuca chorują, a na dodatek dostaniesz wirusa, jest to dodatkowe ryzyko”.

  Menno van der Eerden, pulmonolog z Erasmus MC, powiedział także wcześniej, że objawy mogą być bardziej wyraźne u pacjentów z chorobą płuc.

  Ale. Podkreślił, że nie udowodniono, że pacjenci z chorobą płuc są bardziej podatni na wirusa. „Ze wszystkich osób zakażonych nowym koronawirusem, połowa z nich miała także inną chorobę podstawową. Tylko 1 procent z nich miał chorobę płuc”.

  Czy palacze są bardziej podatni na wirusa niż osoby niepalące?

  Tak Istnieją mocne dowody, że palacze są bardziej podatni na koronawirusa niż osoby niepalące. Oznacza to, że szybciej się zarażają. I mają większe ryzyko poważnych objawów i śmierci.

  Wiemy również, że palacze mają gorszą czynność płuc. W rezultacie są bardziej podatne na zapalenie płuc i są mniej zdolne do radzenia sobie z problemami płucnymi niż osoby niepalące.

  Czy rozważasz budowę szpitali ratunkowych?

  Nie W istniejących szpitalach nadal jest wystarczająca pojemność. Co więcej, mamy już wojskowy szpital ratunkowy w Utrechcie, z którego można korzystać w razie potrzeby. Gommers nie oczekuje, że do tego dojdzie. „Przeniesienie pacjentów do Utrechtu z całej Holandii wiązałoby się z niepotrzebnym ryzykiem”.

  Niedługo będę miał operację, czy mogę kontynuować?

  Różni się to w zależności od szpitala i może się zmieniać każdego dnia. W Brabancji Północnej czerwony kod ma zastosowanie we wszystkich szpitalach, a wiele szpitali poza Brabantem rozważa jego przyjęcie. Oznacza to, że mogą odłożyć wszystkie operacje niezwiązane z sytuacjami kryzysowymi.
 • C D rozmowy
  Nie mogę jechać na wakacje, czy otrzymam zwrot pieniędzy, jeśli anuluję?

  Najprawdopodobniej nie.
  Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji zwykle koncentruje się wyłącznie na ryzyku samego ubezpieczonego i jego najbliższego otoczenia (zachorujesz lub jedno z rodziców umrze), informuje Holenderskie Stowarzyszenie Ubezpieczycieli na specjalnej stronie.

  „To, co dzieje się w miejscu docelowym, zwykle nie jest ważnym powodem do anulowania”.

  Dyrektor oddziału ANVR podziela tę opinię, dyrektor Frank Oostdam: „Nie ma prawa do bezpłatnego anulowania, ponieważ nie znajduje się to pod wpływem organizacji turystycznych. Jest to siła wyższa i w takich sytuacjach obie strony muszą dzielić ryzyko i koszty”.

  Mam słabe płuca i mój szef chce, żebym kontynuował pracę, czy to dozwolone?

  Nie !.
  Hermine Voûte, prawniczka - dotyczące reguł pracy: „Pracownicy muszą przestrzegać wytycznych RIVM, a przy słabych płucach należysz do grupy osób szczególnie narażonych”.

  Co z freelancerami i freelancerami, czy zarabiają tylko, jeśli muszą zostać w domu?

  Voûte: „To zależy całkowicie od tego, co osoba prowadząca działalność na własny rachunek i klient uzgodnili ze sobą.

  Ale jeśli nic nie zostanie uzgodnione, to klient musi po prostu dalej płacić.
 • @Alfax 12:36:55
  Kreml każe chorym reporterom trzymać się z daleka.

  Dziennikarzom, którzy relacjonują wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira Putina, powiedziano, aby trzymali się z dala od oficjalnych wydarzeń, jeśli źle się poczują.

  Reuters 14 MARCA 20209: 22PM
 • @Alfax 12:36:55
  Kreml wystosował apel w dzień po tym, jak niższa izba parlamentu Rosji ogłosiła, że ​​dezynfekuje swoją izbę po tym, jak jeden poseł zignorował kwarantannę koronawirusową, aby wziąć udział w sesjach zgromadzeń, w tym w tej, w której przemówił prezydent Władimir Putin.

  „Chcę zwrócić się do wszystkich członków prasowej puli Kremla (obejmujących Putina) oraz wszystkich dziennikarzy i redaktorów ... którzy opisują działalność prezydenta na Kremlu” - powiedział Dmitrij Pieskow, rzecznik Putina.

  „Zachowaj szczególną czujność, jeśli chodzi o wszelkie oznaki koronawirusa. Jeśli po prostu źle się poczujesz, nie przyjeżdżaj na Kreml, nie bierz udziału w pracy dziennikarskiej na Kremlu”.

  Pieskow powiedział, że opieka medyczna Putina jest na wysokim poziomie
  Nie chciał powiedzieć, czy Putin wziął test koronawirusa

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej