Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2422 komentarze

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Syria, Idlib, , rozejm ? nowa epidemia migrantów, łamigłówka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Idlib i nowy strumień migrantów: skomplikowana łamigłówka... Unia Europejska -Tym razem chce zapobiec nowemu napływowi uchodźców. Grecy dostają pieniądze, ale rozmowa z Turcją jest bardzo trudna. A efekty często osłabiają Syrie .

 

New Invasion 2020 r..

 

  Pod presją walk w północnej Syrii, niepokojów na granicy grecko-tureckiej i dramatycznych scen z łodziami uchodźczymi na wyspy greckie, politycy próbują robić w kryzysie uchodźczym i końcowej fazie wojny w Syrii na wielu frontach, dobrą minę do złej gry. . . .

Każda ze stron ma własne interesy.

▪ Turcja chce pomocy w wojnie w Syrii i przy przyjmowaniu uchodźców.  

▪ Unia E. chce zapobiec niekontrolowanemu napływowi migrantów.

▪ Rosja chce pomóc prezydentowi Syrii Assadowi -

A tymczasem uchodźcy, często ofiary przemocy wojennej, stali się sposobem negocjacji.

Uciekając przed wojną, miliony Syryjczyków szukały schronienia w Turcji. Teraz, gdy wojna jest w końcowej fazie, sytuacja znów się koncentruje. Rząd syryjski, wspierany przez Rosję, próbuje odzyskać kontrolę nad Idlibem, ostatnim bastionem opozycji w północno-zachodniej Syrii i blisko granicy z Turcją. Turcja wspiera rebeliantów i płaci za to cenę. Dziesiątki tureckich żołnierzy zginęło w ostatnich dniach. A Turcja twierdzi, że sto syryjskich żołnierzy zginęło w tureckich atakach odwetowych.

Turcja koncentruje się w atakach na pozycje syryjskie i stara się zapobiegać bezpośredniej konfrontacji z Rosją. Walki odbywają się kilkadziesiąt kilometrów od obozu dla uchodźców. Eskalacja wojskowa doprowadziła do większej liczby ofiar śmiertelnych i większej liczby uchodźców.

W czwartek 05.03.2020r. prezydent Erdogan rozmawiał z prezydentem Rosji Putinem w Moskwie. Obecnie obowiązuje zawieszenie broni ale czy jest to wykonalne ?.

Linia boczna.

Tymczasem europejscy politycy próbują pomóc z "boku". Kanclerz Merkel zaproponowała zorganizowanie rozmowy między Putinem i Erdoganem oraz z udziałem Francji, ale Putin nic w tym nie widział.  

Podczas gdy Turcja prowadzi wojnę w pobliżu swojej południowej granicy, to jednocześnie otworzyła granice z państwami członkowskimi Unii E, Grecją i Bułgarią, dla uchodźców i migrantów. W ten sposób Turcja wywiera presję na UE, aby oferowała większe wsparcie finsnsowe w zakresie przyjmowania uchodźców. W ubiegłym tygodniu Turcja poprosiła już partnerów NATO o wsparcie w walce o Idlib, co nie doprowadziło do natychmiastowych rezultatów.

Na granicy grecko-tureckiej doszło do starć między migrantami a strażą graniczną. Grecja jest zdecydowana utrzymać zamkniętą granicę. Konserwatywny rząd premiera Kyriakosa Mitsotakisa ma twardą politykę migracyjną.Kryzysy w 2015 i 2016.

Żaden problem nie zmienił krajobrazu politycznego w UE w ciągu ostatnich kilku lat tak dokładnie, jak kwestia migracji. Wspomnienie kryzysów z 2015 i 2016 r. Prawdopodobnie wyjaśnia, dlaczego przewodniczący Rady Europejskiej, Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego odwiedzili we wtorek po południu granicę grecko-turecką. Nowi europejscy przywódcy, którzy objęli urząd jesienią, rozpoczęli stosunkowo szybko akcję już na początku tego nowego kryzysu dotyczącego emigrantów.

Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen powiedziała w Grecji, że kontrola granic jest obowiązkiem całej Europy. „Przychodzimy z wyraźnym przesłaniem wsparcia i solidarności” - powiedziała Von der Leyen. „To także granica europejska. Dziękuję Grecji, że to tarcza Europy ”. Obiecała greckiemu premierowi Mitsotakisowi 700 milionów euro, z których połowa jest natychmiast dostępna, na bezpieczeństwo granic i wstrzymanie przyjmowanie migrantów.

 twarcie granicy ze strony Turcji jest postrzegane w Brukseli i Atenach jako cyniczny szantaż. Premier Nederland'òw Rutte nie chciał tego nazywać szantażem, ale powiedział, że nie należy negocjować z nożem na gardle.

W 2016 r., Kiedy kryzys uchodźczy był u szczytu, Holandia odegrała kluczową rolę w złożonej umowie między UE a Turcją. Zasadniczo uzgodniono, że Turcja zatrzyma uchodźców w zamian za wsparcie finansowe z Unii E.  

Von der Leyen powiedziała w poniedziałek, że UE przestrzega umów i Turcja musi zrobić to samo.

Natomiast w Grecji powiedziano we wtorek, że UE nie wykorzystała ostatnich lat do opracowania solidnej polityki migracyjnej.

Mimo że nikt nie chce być poddawany presji ze strony Erdogana, rozwiązanie problemu uchodźcy jest ostatecznie nie do pomyślenia bez Erdogana. Tak jak Putin jest niezbędny do rozwiązania konfliktu w Idlib.

OFERTA dla TURCJI.

W marcu 2016 r. UE i Turcja podpisały umowę o powstrzymaniu kryzysu uchodźczego, który wybuchł pod koniec 2015 r. Umowa była kontrowersyjna od pierwszego dnia. Czy Unia Eu. wykupiła się tym samym swoją odpowiedzialność za zrujnowanie Syrii ? że to Unia Eu. wraz z USA finansowala szkoliła i zbroiła rebeliantów przeciwko legalnej władzy w Syrii Asada. Następnie Turcja obiecała zatrzymać wszystkich nielegalnych migrantów do Europy. W zamian Turcja otrzymała 6 miliardów euro, które miały pomóc w przyjęciu migrantów. Część pieniędzy (3 miliardy euro) została szybko udostępniona. Ponadto Turcja otrzyma kolejne 3 miliardy euro. Pieniądze nie płyną do państwa tureckiego, ale trafiają bezpośrednio do organizacji pomocowych, takich jak Unicef ​​i Światowy Program Żywnościowy, ku irytacji Ankary, która uważa, że ​​„Bruksela” nie ma powodu, by nie ufać tureckim agencjom rządowym.  

Chociaż pełne 6 miliardów euro zostało „zarezerwowane” pod koniec 2019 r. (Opracowano na to projekty pomocowe), pieniądze jeszcze nie dotarły. Umowy muszą być najpierw zawierane z organizacjami pomocowymi, a następnie - często w ratach - dokonywane są tylko płatności. Według dokumentów Komisji Europejskiej ostatnie euro zostanie wydane dopiero w połowie 2025 r.

To, czy turecki obowiązek zatrzymywania migrantów potrwa do połowy 2025 r., Nie jest całkowicie jasne. Umowa nie określa daty końcowej. Mówi jednak, że jest to „tymczasowy” środek. 

 

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  "Von der Leyen powiedziała w poniedziałek, że UE przestrzega umów i Turcja musi zrobić to samo."

  Już widzę jak Erdogan staje się posłuszny ;-)

  5*

  Pozdro!
 • @all
  Czy ktoś wie co z Kurdami? Coś w ogóle o nich nie słyszę teraz> Jak się zachowują w ostatnich dniach? Wspierają kogoś, atakują? Jakieoni ziemie zajmują w Syrii, wie ktoś? Wgl nie walczą? Nie chcą swojego Kurdystanu? Czy wspomniano o nich podczas spotkania Putin- Erdogan? Jestem ciekaw. Tak jak by zapadli się pod ziemię, taka cisza.
 • @Jasiek 07:48:48
  Też w to wątpię, Turcja a zwłaszcza dyktator Erdogan to bardzo niepewny faktor z przerośniętym ego.

  Pozdrawiam
 • @Borowik90 09:10:02
  Wiele szczegółów na temat umowy jest nadal niejasnych. Według niektórych źródeł Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF), zdominowana przez Kurdów milicja, która do tej pory kontrolowała Syrię Północno-Wschodnią, całkowicie przestałaby istnieć.

  Wszystkie siły kurdyjskie połączyłyby się w 5. Korpus Syryjskiej Armii Rządowej, jednostkę ściśle współpracującą z Rosją.

  Pierwsze informacje z Północnej Syrii pokazują radość z powrotu armii rządowej. Żołnierze zostali przywitani z radością i ryżem. Mieszkańcy północnej Syrii wolą Assada i rząd syryjski od tureckich bomb i niewiarygodnych rebeliantów wspieranych przez Turcję.

  Według innych źródeł operacja ogranicza się na razie do strategicznego pozycjonowania armii rządu syryjskiego wzdłuż granicy w celu powstrzymania tureckiej inwazji. W tej wersji rząd i bezpieczeństwo wewnętrzne pozostałyby na razie w rękach kurdyjskich.

  Nie ma również pewności, czy rząd Syrii planuje przejąć kontrolę nad granicami zewnętrznymi od Kurdów.

  Byłoby jednak zaskakujące, gdyby Kurdowie byli w stanie wygrać wiele ustępstw. Jeśli Bashir al-Assad w przeszłości nie chciał ustępować, z pewnością nie zrobi tego teraz, gdy Kurdowie negocjują z absolutną słabością.

  W artykule opublikowanym na kilka godzin przed porozumieniem dowódca SDF Mazloum Abdi próbuje wyjaśnić, jak się Kurdowie dostali pod reżim amerykanski.

  „Powodem, dla którego nawiązaliśmy współpracę z Amerykanami, jest nasze fundamentalne przekonanie o demokracji” - pisze. „Jesteśmy rozczarowani i sfrustrowani obecnym kryzysem. Nasi ludzie są atakowani, a ich bezpieczeństwo jest naszym największym zmartwieniem. ” Według Abdiego pojawiają się teraz dwa pytania. „W jaki sposób możemy najlepiej chronić naszych obywateli i czy USA są nadal sojusznikiem?”

  Pisze: „Rosjanie i rząd syryjski z Assadem przedstawili propozycje ratowania życia milionów ludzi gwarantujące nam ochronę.
  Nie ufamy już Amerykanom i ich obietnicom. Ale trudno jest wiedzieć, komu zaufać.
 • @Borowik90 09:10:02
  Były informacje o umowie między syryjskimi Kurdami a Damaszkiem, gdy pierwsi żołnierze syryjskiego rządu byli już w drodze do strategicznych miejsc w północno-wschodniej Syrii.

  Szybkość, z jaką to wszystko się wydarzyło, jest zaskakująca, ale sama umowa nie jest. Ponieważ prezydent USA D.Trump powiedział pod koniec ubiegłego roku, że chce wycofać wojska amerykańskie z Syrii, syryjscy Kurdowie rozmawiają z rządem syryjskim.

  Różnica polega teraz na tym, że Stany Zjednoczone wywierają nacisk na Kurdów, aby nie zawarli takiej umowy.

  Pozdrawiam
 • @Borowik90 09:10:02
  Dominująca siła.

  Kurdowie zawsze mieli skomplikowane relacje z rządem w Damaszku. Kiedy w 2011 roku wybuchło powstanie przeciwko Assadowi, Kurdowie wyszli również na ulice.

  Ale wkrótce zawarli umowę, w której armia rządowa wycofała się z terytorium kurdyjskiego w zamian za co Kurdowie nie walczyli razem z "Wolną Armią Syryjską" przeciwko Assadowi.

  W tej sytuacji YPG, wojskowe ramię lewicowej partii PYD, stało się dominującą siłą w północnej Syrii. Turcja uważa YPG za organizację terrorystyczną.

  Przez cały czas syryjska armia rządowa utrzymywała obecność w Qamishli, gdzie kontroluje przejście graniczne z Turcją, lotniskiem i częścią miasta. Rządowa armia pozostała również w Hasakah. Na te stanowiska wprowadzono rządowe posiłki.

  Kolejne dni będą musiały pokazać, czy umowa zneutralizowała lub zaostrzyła napięcie w północnej Syrii. Podstawą porozumienia jest Rosja -

  Jeśli przyczyną tureckiej inwazji była obecność kurdyjskiego mini-państwa na południowej granicy z Turcją kontrolowanego przez grupę, którą uważa za ruch terrorystyczny, to umowa usunęła ten powód.

  To znaczy, jeśli okaże się, że YPG faktycznie znika. Erdogan nie zadowoli się rozwiązaniem tymczasowym.

  Nadal może pójść coś nie tak na wiele sposobów. Erdogan powiedział że nadal zamierza podbić Manbij i Kobani, dwa miasta, do których powraca teraz syryjska armia rządowa.
 • @10:38:22
  Niebezpieczna sytuacja

  Powstaje niebezpieczna sytuacja. Turcja popiera w terenie z tak zwaną Syryjską Armią Narodową. To arabscy ​​buntownicy, którzy należeli do Wolnej Armii Syryjskiej; niektóre pochodzą z tego regionu i zostały przegonione przez Kurdów (YPG)? A teraz stają twarzą w twarz z prawdziwą armią syryjską, z którą walczą od lat.

  Tymczasem po stronie amerykańskiej narastają absurdy.

  Prezydent Trump, który dał zielone światło do inwazji tureckiej !!!,

  I ogłosił na Twitterze w , że zwiększy cła importowe na stal z Turcji o 50 procent. Pisze także o nałożeniu sankcji na członków rządu tureckiego „i innych”, którzy przyczynili się do tureckiej inwazji.

  Chociaż wycofanie amerykańskich żołnierzy było początkowo tylko na południe, z dala od walk między Kurdami a Turcją, teraz wydaje się być nie do końca zakończone.

  Amerykanie nie są jeszcze na razie poza Północną Syrią: pojawiły się zdjęcia amerykańskich pojazdów wojskowych blokujących drogę syryjskiej armii rządowej w Kobani.
  Czy Waszyngton powinien wkrótce wezwać Rosję, aby pomogła wynegocjować bezpieczny odwrót dla amerykańskich żołnierzy?

  Zaskakujące jest, że Biały Dom wydał w niedzielę komunikat prasowy o pakiecie pomocy w wysokości 50 milionów dolarów (45,4 miliona dolarów) na „stabilizację, ochronę mniejszości i prawa człowieka w Syrii”.

  Te pieniądze są przeznaczone dla organizacji, która już nie istnieje. Amerykańscy dyplomaci, którzy musieli zapewnić stabilizację, opuścili już Syrię.

  Wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Czy Erdogan zadowoli się rozwiązaniem, które nie zapewnia mu strefy buforowej, w której chciałby przesiedlić dwa miliony syryjskich uchodźców?

  A co z tysiącami bojowników IS i ich rodzin pilnowanych do tej pory przez " SDF ?
  (Syryjskie Siły Demokratyczne, często skracane do SDF, to koalicja wojskowa działająca w wojnie domowej w Syrii. Koalicja powstała w północno-wschodniej Syrii w październiku 2015 r. I otrzymuje wsparcie wojskowe od Stanów Zjednoczonych Ameryki.)

  A co z tysiącami bojowników IS i ich rodzin pilnowanych do tej pory przez SDF? Czy armia rządu syryjskiego przejmie te obozy ?

  Na te pytania nie ma jeszcze odpowiedzi.

  Pozdrawiam
 • Turcja to agresor.
  https://leonardo.neon24.pl/post/153493,rosja-ma-problem-z-turcja-w-idlib

  5⚄

  Pozdr:))))))
 • turecka agresja w Syrii
  https://images2.persgroep.net/rcs/cx-V4K0JBofpOde5zLapnaqYc04/diocontent/158230252/_fitwidth/581?appId=93a17a8fd81db0de025c8abd1cca1279&quality=0.8

  https://images1.persgroep.net/rcs/wd8mK8Y9EqwSBrCYH0h3NoP8aGs/diocontent/154509695/_fitwidth/763?appId=93a17a8fd81db0de025c8abd1cca1279&quality=0.8
 • Dwie epidemie !
  Jedna to koronawirus a druga jeszcze groźniejsza to inwazja z Bliskiego Wschodu.

  :))))) ✔
 • Nie rozumiem tego Erdogana
  oczywiście przy założeniu że w panujących na temat Turków stereotypach tkwi bodaj źdźbło prawdy.Bo jeśli nie tkwi to rozumiem;jest idiotą pozbawionym wyobraźni i niezdolnym do politycznego myślenia tłumokiem.
  Czego on chce? powiadają że rekonstrukcji Imperium Osmańskiego.
  Ale czy może to osiągnąć bez sojuszników? otóż nie może.Musi mieć sojusznika a według mnie do tej roli najlepiej nadaje się Rosja.
  Oba kraje łączy niepojęta "wspólnota losów" jaka miała miejsce w ciągu ostatniego stulecia.O historii rewolucyjnej i porewolucyjnej Rosji trochę wiadomo.Niestety wciąż za mało ale coś tam wiadomo.Natomiast o "rewolucji małotureckiej" w Imperium Osmańskim przeciętny zjadacz hamburgerów nie wie nic.A działy się tam rzeczy straszne i całkowicie porównywalne z tymi mającymi miejsce w Rosji.Rzezie,prześladowania muzułmanów,polityczny terror.I niemająca analogi w historii akcja niszczenia kultury i obyczajów.Ani bolszewicy ani późniejsi chińscy maoiści nie naniszczyli tyle co Młodoturcy (osmańscy frankiści).
  A choć Turcy zniszczyli "w sobie" wszystko co było do zniszczenia to jednak Zachód nie pokochał ich ani troszeczkę.W oczach Zachodu dalej są tylko Turkami których owszem, od czasu do czasu używa się instrumentalnie ale ani myśli przyjąć ich do swej rodziny.
  Po trzech dekadach pretendowania do członkostwa w UE (daw,EWG) Erdogan nie ma powodu myśleć że Turcja będzie kiedykolwiek częścią Zachodu.Z tej strony nie ma co liczyć na sojusznika.
  Nie ma co liczyć na sojusz ze "światem arabskim". Przez ostatnie dwa stulecia anglosasi tak skutecznie sprali mózgi arabom że nie postrzegają oni Turków inaczej niż jako okrutnych ciemiężycieli.(podobne techniki zastosowano względem Polaków ale to temat na inne opowiadanie).
  I może "po cichu" niejeden arab pomyśli że "za Turka" nie było aż tak źle ale nie ma to większego wpływu na powszechny stosunek do Turcji.
  Więc jeśli nie z Rosją to z pomocą kogo Turcja chce realizować swoje wielkie plany? Sami przeciwko wszystkim? to się nie może udać samej tylko Turcji.To może się udać Chinom lub Rosji ale nie Turcji.
 • Jak na spadkobierczynię nazistów przystało
  Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen powiedziała w Grecji, że kontrola granic jest obowiązkiem całej Europy.

  Obóz koncentracyjny na bliskim wschodzie, pod bombami US-EU. To jest to, co unia ma do zaoferowania ludzkości.

  Nie trzeba było burzyć Syryjczkom domów i państwa.

  Teraz powstrzymywanie emigracji to barbarzyństwo.
 • @Alfax 10:27:30
  A więc Kurdowie równie głupi jak polaczki, też uwierzyli w demokrację made in USA.
 • Trudne czasy dla Syrii 5*
  USA i EUROPA rozpoczęły wojnę w Syrii, a Turcja skorzystała z okazji osłabienia Syrii by przywłaszczyć sobie część Syrii tak jak Izrael okupujący Syrię {Wzgórza Golan} już od dziesiątek lat.

  Pozdr :)
 • @ikulalibal 13:11:23
  Niestety, może z Rosją mogliby podbić Grecję, ale przecież nie Syrię, którą Rosja chce posiadać na wyłączność.
 • bandyci izraelscy syjonistyczni
  Znowu atakują Syrię.
  " Syryjska obrona przeciwlotnicza przechwyciła izraelskie rakiety nad prowincją (muhafazą) Al-Kunajtira na południowo-zachodnim wschodzie kraju - podają syryjskie media państwowe."

  "O godzinie 0:30 w czwartek nasza obrona powietrzna obserwowała izraelskie samoloty nadlatujące znad północnej części okupowanej Palestyny w kierunku Sajda (miasto w prowincji Dara)" - informują syryjskie media powołując się na źródła w armii.
 • @Monaco 14:30:58
  USa jak zwykle zarobią, a UE zapłaci.
 • @interesariusz z PL 14:30:09
  Zgadza się że amerykanie to oszuści i złodzieje którzy potrzebowali Kurdów by zająć ich rękami pola naftowe i móc obecnie rabować bez karnie syryjską ropę.

  To samo będzie z Polską pod rządami kolaboratów PiSu.

  USA wykorzystują Polskę do swoich celów, agresji na Rosję i sprzedaż Polsce amerykańskiego złomu zwanego bronią.

  ;)
 • @ syjonistyczna agresja na Syrię.
  "Kilka rakiet zostało wystrzelonych z libańskiej przestrzeni powietrznej w kierunku środkowej części (kraju)" - brzmi komunikat.

  Źródło cytowane przez syryjskie media twierdzi, że rakiety zostały z powodzeniem przechwycone, co oznacza, że zniszczono je przed trafieniem w cel.
 • Unia Europerjska w porozumieniu z Rosją, powinna pomóc
  Syryjczykom na powrót do Syrii. Z tego co piszą, to Rosja prowadzi taką akcję. Istnieje jakieś centrum ugody narodowej, które takie rzeczy prowadzi i już Syryjczycy wracają do kraju.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Reconciliation_Center_for_Syria
  Unia i USa powinni zasilić powracających pieniędzmi na odbudowę życia w Syrii.
  https://syria.mil.ru/en/index/syria/news/more.htm?id=12079588@egNews
 • @interesariusz z PL 14:36:49
  Dokładniej być juz nie może, Pan mówi święte słowa.

  Za każdym razem to samo, USA rozwalają świat, robiąc gruzowisko a Europa jak sluga pana musi po yankiesach posprzątać.

  《 :)
 • A co z Iranem ?
  Ostatnio jakby gdzieś przepadł, nic w światowych mediach.

  Może to cisza przed burzą ?!
 • @ikulalibal 13:11:23
  Myślę że Rosja z musu i z braku wsparcia od innych niby jej sojuszników np Białoruś czy Kazachstan jest zmuszona do niby współpracy z turkami, ale tak naprawdę nie ma żadnego interesu by Turcji pomagać w budowie imperium. Turki to zdradliwe plemię.

  :)
 • @Monaco 14:51:33 W Iranie jest koronawirus, jest większa
  epidemia niż gdzie indziej, chorych jest 3 500 osób, a nie żyje 107 osób, jak podali raport dwa dni temu. Podejrzenia są, że jest więcej ofiar o których Iran nie informuje.
  https://www.cnn.com/2020/03/05/middleeast/iran-coronavirus-morgues-intl/index.html
 • @Anna-PK 14:57:26
  To straszna tragedia, zapewne Amerykanie tak jak w Chinach i tam celowo uruchomili swoją koronowirusową broń biologiczną.

  Nie wierzę w spontan i w przypadek.

  Akurat te kraje mają największe problemy z którymi yankesi są mocno skonfliktowane, Chiny handel i Taiwan, Iran pomoc dla Syrii.

  Pozdr. :)
 • @Anna-PK 14:47:50
  " Unia i USa powinni zasilić powracających pieniędzmi na odbudowę życia w Syrii. "

  Unia i USA powinni stanąć przed trybunałem międzynarodowym za zbrodnie przeciwko ludzkości na wielu narodach na Bliskim Wschodzie.
  Afganistan, Libia, Algieria, Tunezja, Egipt, Syria, Irak, ... .to dzieło Waszyngtonu i Brukseli


  Pozdr 《:)
 • @Monaco 14:55:24
  //Turki to zdradliwe plemię.//

  No to też mówię że nie rozumiem Erdogana.Wydawałoby się że czegoś nauczyło ich minione stulecie.Że jakieś nauki wyciągnęli z tego wszystkiego co się wydarzyło.

  //z braku wsparcia od innych niby jej sojuszników np Białoruś czy Kazachstan //

  Białoruś? Kazachstan? bez urazy ale i w jednym i w drugim przypadku mamy do czynienia ze zbyt małym bagażem doświadczeń własnej państwowości żeby można było się na nich opierać.W dodatku ich suwerennym bytom zagrażają nade wszystko wewnętrzne napięcia.Elty ścierają się i jeden bóg wie czy nie zetrą się na proszek.W dodatku nie mają żadnej wizji przyszłości.Przejadają pozostałości po ZSRR i to wszystko na co ich stać.
  W Kazachstanie z trudem pohamowali walki klanowe które zamanifestowały się porachunkami etnicznymi.Białoruś a konkretnie Łukaszenko stoi u progu majdanu.Jak można się na takich opierać.
 • @ikulalibal 15:14:54
  To prawda, to faktycznie Rosja jest samotna.

  Dlatego jest zmuszona szukać kompromisy w tej zawiłości która dotyczy tygla na Bliskim Wschodzie, i prób neokolonizacji przez USA i także przez europejskich jej wasali.

  Oby to wszystko nie skończyło się globalną katastrofą dla całej ludzkości.
 • mapka
  http://syria.mil.ru/files/morf/rpbd_10092019_1000.JPG
 • USA zawetowały rosyjską rezolucję w ONZ o zawieszeniu broni.
  Rosja zwróciła się do Rady Bezpieczeństwa ONZ o poparcie zawieszenia broni dla Syrii, ale Stany Zjednoczone, mocarstwo weta, odmówiły i nazwały rozejm „przedwczesnym”.

  https://www.dw.com/en/us-rejects-russian-plan-for-syria-ceasefire-at-un-security-council/a-52673415
  USA podtrzymują Turcję i Kurdów i wszystkich kogo mogą przeciwko Rosji i Assadowi. I tak wojna trwa.
 • @Monaco 15:22:51
  //To prawda, to faktycznie Rosja jest samotna.//

  A nic podobnego.Rosja nie jest samotna dopóki ma dwóch wiernych sojuszników.W połowie XIX w określił ich Car Aleksander III i choć od tamtego czasu wiele się zmieniło w tym aż trzykrotnie polityczne ustroje, to w tym zakresie nic się nie zmieniło

  ROSJA MA TYLKO DWÓCH WIERNYCH SOJUSZNIKÓW.SWOJĄ ARMIĘ I FLOTĘ

  https://russimperia.org/wp-content/uploads/2019/03/russkie-3.jpg


  // Dlatego jest zmuszona szukać kompromisy//

  Nie jest zmuszona.Przynajmniej nie obecnie.A polityka to przecież nic innego jak sztuka kompromisu.
 • Turek
  Erdogan jutro jedzie-leci do Brukselii by skomleć o miliardów €uro . Znowu naszym kosztem będzie nabijać kobzę. I próbował naciągnąć NATO na swoją awantury stronę.

  Turki precz z Syrii. !!!!!!
 • @ikulalibal 16:07:54
  Tak.
  Kiedyś w Rosji to było powiedziane.
  Że Russia ma najlepszych i wiernych sojuszników w armiii we flocie i we własnym Rosyjskim Narodzie.

  Pozdr. :)
 • Poza złem istnieje też dobro i piękno
  Poza złem tego świata jak, bieda, cierpienia, choroby, śmierć, kataklizmy, nienawiść ludzka, straszliwe wojny, pazerność, manipulacja, fałsz i obłuda.

  Istniej jeszcze dobroć ludzka, współczucie, pomoc potrzebującym, braterstwo, tolerancja, hojność, prawda i piekno natury oraz pozytywne talenty czlowieka, twórczość, malarstwo, rzeźba, muzyka, sztuka... .


  https://m.youtube.com/watch?v=fjecfrF6ZOU


  https://us.123rf.com/450wm/freeartist/freeartist1403/freeartist140300037/27588606-schilderachtige-eiland-capri-itali%C3%83%C2%AB.jpg

  https://us.123rf.com/450wm/jojjik/jojjik1506/jojjik150600109/41112090-de-beroemde-nederlandse-windmolens-wiev-door-middel-van-rode-tulpen-op-nederland-grachten-creatieve-.jpg

  https://i1.wp.com/www.eurodicas.com.br/wp-content/uploads/2019/09/tudo-sobre-a-holanda.jpg

  https://zuidamerikaexpert.b-cdn.net/wp-content/uploads/2016/11/El-Chalten2-Argentinie%CC%88-BST.jpg
 • Tam na BW wszystko się kręci
  wokół pewnego małego kraiku, który zamierza stać się całym świtem.
 • @demonkracja 21:48:06
  szatan przeklęty i rogaty wywija nie tylko tam ale bez przerwy nami wszystkimi i to każdego dnia.

  ➡•⬅

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej