Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2425 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Rosja ostrzegła Turcję przed spotkaniem 5.3.2020 w Moskwie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Putin przed rozmowami 05.03.2020 w Moskwie ostrzega Erdogana. " Nikt nigdy nie powinien przyłączyć się do walki z Rosją".

 

Putin: Nikt nigdy nie powinien przyłączyć się do walki z Rosją.

Rosja nie zamierza z nikim walczyć ale stwarza warunki, które będą ostrzegały inne kraje przed rozpoczęciem konfliktu zbrojnego z Moskwą. Zostało to ogłoszone w wywiadzie dla TASS przez prezydenta Władimira Putina. Przed spotkaniem w Moskwie Putina z Erdoganem. 

Prezydent Rosji Władimir Putin, w ramach kolejnej serii projektu „20 pytań do Władimira Putina”, 

Powiedział, że dzięki najnowszej broni stworzonej w naszym kraju w ostatnich latach świat jest w stanie utrzymać względną równowagę strategiczną i stabilność.

Putin zauważył, że pewnego razu Stany Zjednoczone uznały się że mają jako jedyne rolę światowego lidera. Waszyngton wierzył, że „jeśli stworzy nad sobą parasol przeciwrakietowy (system obrony przeciwrakietowej), wówczas druga strona nie będzie w stanie odpowiednio zareagować, jeśli USA użyje broni nuklearnej”.

Jednak w praktyce okazało się, że Rosja jest gotowa stawić czoła takim wyzwaniom. Nawet amerykańskie wojsko przyznaje, że nie może konkurować z rosyjskim przemysłem obronnym.

„Tworząc te nowoczesne [hipersoniczne] kompleksy, w tym kompleksy, które łatwo pokonują każdy system obrony przeciwrakietowej, utrzymujemy tę strategiczną stabilność i strategiczną równowagę. Jest to fundamentalnie ważne nie tylko dla nas, ale także dla bezpieczeństwa międzynarodowego ”-podkreślił rosyjski lider w wywiadzie dla reportera TASS, Andrei Vandenko.

Na uwagę dziennikarza, że ​​może to zaburzyć równowagę sił na świecie, rosyjski przywódca zauważył, że „hipersoniczna broń którą dysponuje Rosja jest wystarczającym argumentem odstraszającym dla każdego potencjalnego agresora przeciwko Rosji".

" Tak ta broń będzie użyta, jeśli tylko szaleniec dokona agresji na Rosję , ta broń, te nowoczesne [hipersoniczne rakiety] kompleksy które ani USA ani nikt inny nie zestrzeli, więc jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek pozwoliłby sobie na użycie agresji przeciwko FR” - powiedział Władimir Putin.

Zdaniem rosyjskiego prezydenta taka sytuacja nazywa się „strategiczną stabilnością i równowagą sił”.To właśnie pomogło uchronić świat przed nowymi, bardziej niszczycielskimi wojnami po zakończeniu II wojny światowej.

Jednocześnie Putin zapewnił, że pomimo tego, że Rosja ma potężny potencjał militarny, nie wykorzysta go do ataku na żadne kraje.

Zadaniem prezydenta Rosji W. Putina, ważne jest dla bezpieczeństwa Rosji stworzenie takiej sytuacji w sferze obronnej , która wyklucza nawet taką myśl by inne kraje mogły snuć fantazje o rozpętaniu konfliktu zbrojnego z Rosją.

Szef państwa rosyjskiego oznajmił, że w ostatnich latach Rosja zajęła dopiero siódme miejsce na świecie pod względem wielkości budżetu obronnego. Przed Rosją są takie kraje jak Stany Zjednoczone, Chiny, Arabia Saudyjska, Wielka Brytania, Francja i Japonia.Jednocześnie wydatki Rosji na potrzeby militarne zmniejszają się z roku na rok. Inne kraje tylko je zwiększają. Mimo to Rosja w sferze obrony przestała pełnić rolę państwa „nadrabiającego zaległości”. Prezydent przypisał to faktowi, że w kraju powstały kompleksy rozwoju hipersonicznych rakiet o różnym działaniu , w tym rakiety hipersoniczne - międzykontynentalne. „Najpierw stworzyliśmy systemy ofensywnej broni, których poza Rosją nikt nie ma na świecie". 

" Teraz oni nas muszą nas dogonić . Jest to na ogół wyjątkowa sytuacja, która nigdy wcześniej się nie zdarzyła. Po pierwsze, mam na myśli oczywiście systemy rakiet hipersonicznych, w tym o zasięgu międzykontynentalnym"wyjaśnił Putin.  Rosyjski przywódca zauważył, że Moskwie, tworząc nowoczesne systemy naddźwiękowe, w szczególności takie, które mogą łatwo pokonać dowolny system obrony przeciwrakietowej, udało się utrzymać „strategiczną stabilność i równowagę strategiczną” na świecie, którą Amerykanie próbowali podważyć za pomocą swojego systemu obrony przeciwrakietowej, wierząc, że nikt nie może im na to odpowiedzieć.

Strategiczna równowaga.

Jest to fundamentalnie ważna nie tylko dla Rosji, ale także dla bezpieczeństwa międzynarodowego” - powiedział Putin.  

Po raz pierwszy prezydent Rosji poinformował o istnieniu niezrównanej broni na świecie w komunikacie do Zgromadzenia Federalnego z 1 marca 2018 r. Według Władimira Putina stworzenie tej broni było odpowiedzią na jednostronne wycofanie się Stanów Zjednoczonych z traktatu ABM pod koniec 2001 roku.

W.Putin nazwał Rosję jedynym krajem - posiadającym broń hipersoniczną. Według niego, żołnierze otrzymali już system rakietowy  X-47M2 Dagger -

 

[[[ The Kh-47M2 Kinzhal ("dagger") is a Russian nuclear-capable air-launched ballistic missile (ALBM). 《 Launch platform: MiG-31K; Tu-22M3 (4 missiles); Su-57 ( ... ); 》

Speed: Mach 10–Mach 12 (12,250–14,701 km/h; 7,612–9,134 mph).

Operational range: : 2000+ km (MiG-31K); 3000 km (Tu-22M3); Warhead weight: 500 kg ].

Samobieżny laserowy system do walki Peresvet. A także wyposażenie systemu w rakiety Avangard - [ Rosja poinformowała, że ​​jej system rakietowy Avangard jest już na wyposażeniu wojska.  

Czyni to ją pierwszą armią na świecie posiadającą hipersoniczny pocisk nuklearny. W razie ataku żadne siły zbrojne nie mogłyby się przed nią obronić ]]].

 Zgodnie z planem trwają również prace nad morskim pociskiem hipersonicznym 3M22 Zircon.

Oraz testowana jest o na pędzie nuklearnym  międzykontynentalna rakieta 9M730 Petrel, ( its Nuclear-Powered Cruise Missile). 

 

 

■ The Kh-47M2 Kinzhal ("dagger") is a Russian nuclear-capable air-launched ballistic missile (ALBM). 《 Launch platform: MiG-31K; Tu-22M3 (4 missiles); Su-57 ( ... ); 》■

 

KOMENTARZE

 • Dla Rosji trudny przeciwnik. 5*
  Wedlug mnie, Turcy to najbardziej nie pewny narod jeżeli chodzi o sojusze.

  Są za nimi Szatany Ameryki, no i cała żydowska Europa.

  Pizdr. :)
 • @Monaco 18:04:29
  //Wedlug mnie, Turcy to najbardziej nie pewny narod jeżeli chodzi o sojusze.//

  Nie tylko Turcy.Wszyscy "tamtejsi" tacy są.Z budzącymi u nas współczucie Palestyńczykami włącznie.Byliby w całkiem innej sytuacji gdyby umieli się ze sobą dogadać a jeszcze potem przez jakiś czas przestrzegać tej umowy.
  Ale niestety nie potrafią i Izraelczycy nauczyli się na tym koncertowo grać.
  Kręcą nimi wszystkimi jak chcą.
 • ROSJA dla żydów będzie GROBEM !
  Zapamiętajcie sobie te Memento mori żydzi ! Rosja będzie dla was kresem życia


  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! UNIA SŁOWIAN TO BEZPIECZEŃSTWO


  Ireneusz Tadeusz SŁOWIANIN LACH.
 • @ele 20:42:05
  A skąd takie przypuszczenie ? Ciekawe !

  Tam tak jak wszędzie ich w biznesie w polityce nie brakuje .
 • @ikulalibal 20:18:56
  W tym faktycznie jest ich problem.
  Ale od czasu wojny między PO i PIS, nas też im udało się podzielić .
  Ze skutkiem, oby nie na wieki.

  ;)
 • @ Autor, All
  "Rosja ostrzegła Turcję przed spotkaniem 5.3.2020 w Moskwie"

  Myślę, że nie należy wykluczać opcji, że Erdogan jest już "na kursie i na ścieżce". Na jego miejscu do Moskwy na wszelki wypadek jechałbym pociągiem. Nawet pożyczonym od Kima, ale jednak.

  5*

  Ukłony
 • @ All
  "Putin: Nikt nigdy nie powinien przyłączyć się do walki z Rosją."

  Nie wiem dlaczego do tak wielu osób to nie dociera.
  A konsekwencje mogą być bolesne.
  Przecież handelek lepszy niż... saperka ;-DDD
 • Erdogan ma opozycję we własnym kraju. W parlamencie tureckim
  posłowie się pobili, ci za z tym co są przeciw. Ci co są przeciw, uważają, że Turcja jest w tej Syrii zupełnie niepotrzebnie, wojsko ginie, a zakaz lotów jakie Rosja narzuciła, powoduje, że Turcja nie może nawet przywieźć ciał tych poległych.
  https://twitter.com/i/status/1235242873710403588
 • WPS
  Erdogan, czy nam się to podoba, czy nie realizuje swoje narodowe plany bezpieczeństwa ( chodzi o Kurdów). Rosja nie będzie ryzykowała wojny pełnoskalowej z Turcją, ani Turcja z Rosją. Oba kraje mają za dużo problemów wewnętrznych, a także za dużo rozpoczętych projektów gospodarczych. To takie prężenie muskułów.
 • @stanislav 00:38:41
  Faktycznie jest tam dużo powiązań gospodarczych.
  Więc biznes powinien wygrać z wojną.

 • 5✔
  Zobaczymy czy Rosja okaże się twarda. Bo idzie wszystkim ciągle na ustępstwa.

  Pozrd :))))) ✔
 • @stanislav 00:38:41
  Rosja ma więcej do stracenia.
  Buduje elektrownię atomową.
  Gazociąg jest juz aktywny.
  Kompleks S400.

  Tak więc wojny nie będzie.
 • @Monaco 21:55:49
  PO to nie "my" to "oni"
  PO to partia wrogich Polsce mniejszości narodowych ..żydów, banderowców i volksdojczów.
  PO to nie "my" Polacy to "oni" wrogowie narodu Polskiego i paru karierowiczów z kolei mających w d...pie Naród Polski....
 • @Leonardo da Vinci 02:13:33
  Wojny nie chce Rosja a Turcja wie w trybie wojny może tylko stracić.
  Będzie "kompromis" że Turcja wychodzi z Syrii i zamyka swoje granice z Syrią a Terroryści składają broń albo są wybijani do ostatniego...
  Idlib przechodzi pod kontrole Assada.
  Gwarantem że Turcji nikt krzywdy nie zrobi (podczas wychodzenia z Syrii) będzie Rosja.
 • @Oscar 15:54:10
  Oby Pan miał rację. Obecnie rozmawiają.

  A na frontach strzelają...

  Podczas walk między Afes i Sarakibem wojsko syryjskie odzyskały czołg T-90 zdobyty wcześniej przez bojowników.

  W wyniku ofensywy możliwe było przesunięcie frontu z Sarakibu o 3 kilometry. Oddziały 25. Dywizji Sił Specjalnych Syryjskich Sił Zbrojnych zbliżyły się na odległość nie większą niż kilometr od wschodnich obrzeży miasta Sarmin.

  Natomiast trecko-islamska grupa sił w regionie Neyrab prowadzi ataki artyleryjskie i rakietowe na pozycje sił rządowych w Sarakibie. Ostrzał nasilił się równolegle z rozpoczęciem negocjacji 5 marca na Kremlu między prezydentami Rosji i Turcji w sprawie Idlibu.

  Pozdrawiam
 • @Anna-PK 23:17:18
  Wygląda to na dzicz, a nie na parlamentarzystów.

  Pozdrawiam
 • @Leonardo da Vinci 02:09:03
  Trudny temat do przewidywania, Putin jest za całkowitym opuszczeniem przez Turków Syrii i oświadczył Erdoganowi o nielegalnym zajęciu obszarów Syrii przez Turków.

  Poczakajmy na oficjalne stanowisko Rosji.

  Pozdrawiam
 • @Alfax 20:13:52
  Rosja i Turcja, po dzisiejszych sześciogodzinnych rozmowach, 5 marca w Moskwie, zgodziły się ustanowić nowy reżim zawieszenia broni w strefie deeskalacji Idlib, który wejdzie w życie 6 marca czasu lokalnego.

  Rosja i Turcja utworzą sześciokilometrowy korytarz bezpieczeństwa na północ i południe od autostrady M-4 (Aleppo-Latakia) w północno-zachodniej części Republiki Arabskiej.

  „Szczegółowe parametry funkcjonowania korytarza bezpieczeństwa są uzga1dniane przez ministrów obrony Federacji Rosyjskiej i Republiki Turcji w ciągu 7 dni”, powiedział po rozmowach minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow, czytając przyjęty wspólny dokument.

  ✔ pozdr. :)))))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej