Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2421 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Nowe info. Katastrofy Boeing737 MAX

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

UWAGA, ZANIECZYSZCZENIA W ZBIORNIKACH PALIW.

■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■

 Przeprowadzona kontrola samolotów Boeing737 MAX znalazła różne odpady w zbiornikach kilkudziesięciu Boeing 737 MAX.

To przekazał rzecznik agencji prasowej Reuters. Boeing poinformował już, że w zbiornikach niedawno ukończonych samolotów znaleziono odpady „absolutnie nie do przyjęcia”.

Nie jest jasne, ile samolotów ma w tym czasie zanieczyszczenia w zbiornikach paliw. Dlatego firma natychmiast zaczęła sprawdzać wszystkie 400 nowe samoloty Boeing 737MAX gotowe do dostarczenia do odbiorców różnych linii lotniczych.

 Wątpliwości co do rzetelności wśród własnego personelu. W zbiornikach paliwa, ściereczki, narzędzia i wióry.

Jak dotąd różne przedmioty pozostawione przez pracowników zostały znalezione w 35 samolotach.

 Według anonimowego źródła byłaby to połowa ze sprawdzonych do tej pory samolotów, pisze Reuters.

Co dokładnie pozostało w zbiornikach na paliwo ?.

Według Reuter są to metalowe narzędzia, wióry, ścierki pozostawione przez pracowników.

Jest to kolejna porażka Boeing 737 MAX, który znajduje się na ziemi już od prawie roku po katastrofie dwóch samolotów. W wyniku tych wypadków w Etiopii i Indonezji zginęło 346 osób. W pierwszej instancji, stwierdzono, że te tragiczne awarie były spowodowane błędami oprogramowania w systemie operacyjnym. Amerykański organ lotniczy cofnął następnie licencję na exploatacje samolotów.

A ujawnione dokumenty wewnętrzne amerykańskiego koncernu wykazały już, że pracownicy od dawna wątpili w bezpieczeństwo Boeinga737 MAX. Nie wiadomo jeszcze, kiedy można ponownie dopuścić Boeing 737 MAX do ponownej eksploatacji.

Pracownicy Boeinga byli zaniepokojeni i mówili że:

■ „ samolot był zaprojektowany przez amatorów”  ■

Pracownicy Boeinga na wczesnym etapie mieli poważne wątpliwości co do bezpieczeństwa samolotów typu 737 MAX, z których dwa uległyby później awarii. Widać to po setkach wewnętrznych komunikatów, które były wymieniane między pracownikami i zostały na wniosek prowadzących kontrolę teraz opublikowane. Czaty i wiadomości e-mail mówią między innymi o problemach z symulatorem lotu. „Nie wysłałbym rodziny w 737MAX”, pisze jeden pracownik w e-mail, z którym zgadza się ktoś inny.

■ „Ten samolot został zaprojektowany przez klaunów,  którzy z kolei są kontrolowani przez małpy” ■ - pisze inny.

Niektóre raporty pokazują również, że Boeing chciał uniemożliwić pilotom poddanie się obowiązkowemu szkoleniu na symulatorze by móc następnie latać nowym samolotem. Kierownictwo nie uważało to za konieczne, ponieważ sterowanie 737 MAX nie różniło się zbytnio od sterowania jego poprzednikiem.

Podejmowano również próby oszukiwania amerykańskiego organu lotniczego FAA poprzez ukrywanie niekorzystnych informacji. Katastrofy pochłonęły: 346 zabitych, niewinnych ludzi.

Dostawa pierwszego 737 MAX odbyła się w maju 2017 r. Dwie katastrofy pochłonęły łącznie 346 ofiar. Problem doprowadził do odejścia dyrektora generalnego Muilenburga. Boeing przyznał już, że popełniono błędy w projektowaniu samolotu, na przykład w automatycznym systemie ostrzegania w kokpicie.

Represje ze strony  Boeing za ujawnienie prawdy i krytyki w mailach.

Po upublikowaniu czatów i wiadomości e-mail Boeing twierdzi, że treść i ton niektórych wiadomości są „całkowicie niedopuszczalne”. Według Boeinga podejmowane są odpowiednie środki przeciwko zaangażowanym pracownikom.

Według kongresmena USA Petera DeFazio, przewodniczącego komitetu badającego 737 MAX, maile ujawniają „głęboko szokujący obraz”.  Boeing wiedział już wcześniej o problemach z 737 Max Boeing, amerykański producent samolotów, wiedział ponad rok przed katastrofą samolotu 737 Max, że występują z nim problemy.

Firma informuje, że w maju 2017 r. Ustalono, że system ostrzegawczy w kokpicie działał nie prawidłowo, jeśli jeden z czujników przesłał nieprawidłowe informacje.

A Boeing przeprowadził wewnętrzne dochodzenie, które wykazało, że problem nie stanowił zagrożenia dla bezpieczeństwa. Kierownik firmy został poinformowany o problemach dopiero po katastrofie samolotu w Indonezji pod koniec października 2018 r. Amerykański organ lotniczy FAA został poinformowany dopiero po katastrofie.

Związek z problemem oprogramowania Boeing ponownie został zbadany po pierwszym wypadku i ponownie doszedł do wniosku, że nie ma zagrożenia bezpieczeństwa.

W marcu kolejny 737 Max rozbił się w Etiopii. W obu wypadkach, w których zginęło 346 osób, pewną rolę odegrał prawdopodobnie problem z oprogramowaniem w systemie MCAS. Ten system automatycznie reguluje poziom (nos) samolotu, jeśli podnosi się zbyt szybko. System ostrzegania, jest podłączony do systemu MCAS. Ten system mógł odgrywać główną rolę w śmiertelnych katastrofach tego typu samolotów.

Wszystkie samoloty Boeinga 737 Max są na ziemi od połowy marca 2019 roku.

Jak widać Amerykanie odpowiedzialni za życie ludzkie , maskują swoje błędy i okłamują opinie publiczną.

KOMENTARZE

 • Z innej też żydowskiej beczki.
  Szkoły żydowskie w USA uczą podwójnej lojalności a właściwie uczą lojalności wobec Izraela a wobec USA jako lojalności drugorzędnej.
  https://israelpalestinenews.org/ive-taught-at-six-jewish-day-schools-theyre-preaching-dual-loyalty-to-israel/

  trzeba sobie przetłumaczyć.

  Na tym tle nasuwa się pytanie jakiej lojalności uczą się dzieci polskich żydów w żydowskich szkołach ?
  W szczególności dzieci Pana Premiera .. bo wiemy że do żydowskich szkół chodzą... nie wiem jak dzieci Pana Prezydenta.. i innych żydowskich "Panów"..w Polsce.
 • "Jak...
  -----------------
  "Jak widać Amerykanie odpowiedzialni za życie ludzkie , maskują swoje błędy i okłamują opinie publiczną."
  -----------------
  Ważne, że tzw. najwyższe wartości tzw. świata demonkraturowego - są w tej fabryce zachowane - a nowe, w/w wartości wprowadzane na bieżąco.
  Wniosek?
  To jasne, że te w/w wartości demonkraturowe - to totalna, obligatoryjna i niejako z urzędu demoralizacja - podlana sosem powszechnego spedalania ludzi od kołyski - więc te w/w wartości musza się przełożyć wcześniej jak później i na to - co zaistniało w fabryce Boeing. Jednak to dopiero niewinne początki budowy Piekła na Ziemi z Sodomą i Gomorą na jego fasadzie - dla ludzi przez czarci pomiot.
 • @Oscar 08:23:10
  -----------
  "Na tym tle nasuwa się pytanie jakiej lojalności uczą się dzieci polskich żydów w żydowskich szkołach ?
  W szczególności dzieci Pana Premiera .. bo wiemy że do żydowskich szkół chodzą... nie wiem jak dzieci Pana Prezydenta.. i innych żydowskich "Panów"..w Polsce."
  -----------
  Tak - to ważne ale ważniejsze jest na obecny czas to - jaką moralność wpojono Panu Premierowi - bo skoro on wiedział - co jest dobre dla jego dzieci - to? Wiem, wiem - pytanie z serii tych retorycznych.
 • @Oscar 08:23:10
  //polskich żydów//

  Panie @Oscarze.

  Co to jest "polski, francuski, włoski, rosyjski" żyd? To jakieś rasy żydów? Jak psów i kotów na przykład?
  Słyszał Pan kiedyś o belgijskim Polaku, szwedzkim Hiszpanie, itd?

  Wiele rzeczy mnie drażni, ale wsadzanie żydów w dowolną społeczność na świecie w ten talmudyczny sposób drażni mnie jak mało co.
  Żyd to żyd. A to gdzie się uplągł nie ma znaczenia dla rdzennej ludności zmuszonej z nim obcować.

  Chyba że Pan ma na myśli odrębność RELIGIJNĄ. Jak na przykład POLSKI KATOLIK.
  Ale wtedy od razu nasuwa się pytanie:

  "Jakiej lojalności uczą się dzieci polskich katolików w katolickich szkołach"???

  (a każda polska(!) szkoła podlana jest podczas otwarcia "wodą, której pies nie chce, wąż nawet nie pije", i w każdej obowiązkowo odprawiane są lekcje katolickiej indoktrynacji).

  Czyż święta ziemia katolików nie leży na pustyni, wiele setek kilometrów od Ziemi Nadwiślańskiej? Czyż polski katolik nie jest przede wszystkim winien posłuszeństwa watykańskiemu Papie?
 • Autor
  Recepta prosta. Olać te amerykańskie ,,super maszyny'' i kupować europejskie.
 • @Kmieć 09:51:26
  no masz Pan rację.
  Polski żyd znaczy tyle że urodzony w Polsce.
  To już lepiej brzmi, bardziej prawdziwie niż oficjalna narracja która Polskich żydów nazywa wprost Polakami.

  żydzi jak widać się nie asymilują tylko przebierają by dostosować się do środowiska...ale ciągle stanowią odrębną mafię.

  Polska odczuwa problem bardzo wyraźnie i w czasach Stalinowskich i w czasach solidaruchów.
 • @marek500 09:55:54
  // Olać te amerykańskie ,,super maszyny'' i kupować europejskie.//

  Czy w ramach maszyn europejskich można by kupować rosyjskie?...

  P.S. A mnie się marzy polskie państwo, które produkowałby maszyny polskie, i żeby takie kupować.
  Zabawne, ale polskim "patriotom" taka myśl, nawet w marzeniach, w głowach nie zaświta.
  Polski demokrata lubi kupować. Uczyć się, i pracować, żeby mieć SWOJE?
  To dobre dla frajerów.
 • Powiem w prost. 5*
  " Jak widać Amerykanie odpowiedzialni za życie ludzkie , maskują swoje błędy i okłamują opinie publiczną."

  No właśnie, jak sami widzimi.
  Dla zysku dla kariery dla ukrycia prawdy dla zasady kłamią dyrektorzy, dziennikarze, zwykli politycy no i zwlaszcza ci na piedestałach jak generałowie, ministrowie i premierzy i prezydenci.

  A w Ameryce Północnej to chleb powszechny !!! Zresztą nie tylko... .
  A za ujawnienie prawdy są represje.

  Pozdr.
 • @marek500 09:55:54
  Jak najbardziej popieram.

  Jakość zeszła tam na psy. Obecne USA, to już nie ta jakość jak za dawnych czasów, to byle jakość.

  Pozdr.
 • @Oscar 09:59:15
  "żydzi jak widać się nie asymilują tylko przebierają by dostosować się do środowiska"

  Bo są mniejszościa religijną. Tak samo zachowują się chrześcijanie w krajach muzułmańskich.

  Po osłabnięciu religii, zaczęła się fala asymilacji. Dlatego powstał syjonizm, naśladujący XIXwieczny niemiecki nacjonalizm, aby zachować wspólnotę etniczną, i stworzyć państwo, gdzie Żydzi będą większością.
 • @Kmieć 10:01:00
  Nie wiem jakie są statystyki niezawodności i wypadkowości tych rosyjskich. Myślę że nie odbiegają od średniej. Zgadzam się z tobą że najlepiej by było jak byśmy swoje produkowali, ale to raczej nierealne. Nie mamy doświadczenia w projektowaniu i produkcji dużych samolotów pasażerskich. Szkoda że po upadku PRL zlikwidowano lub sprzedano cały przemysł lotniczy. W projektowaniu małych specjalistycznych maszyn mieliśmy spore osiągnięcia. Teraz to nie produkujemy nawet modeli do sklejania.
 • @Kmieć 10:01:00
  By kupować co kolwiek naprawdę polskiego to należy zacząć prace od podstaw.
  Przecież solidarnuchy wszystko rozdali obcym za friko a co pozostało to rozkradli i dziś są milionerami a nawet miliarderami.
  Gdzie są produkowane polskie pralki, lodowki, telewizory, auta, samoloty ? Oparte na polskiej myśli technicznej. Nawet prostego smartfona nie ma polskiej produkcji i na polskiej technologii.

  Wszystko jest tu nad Wisłą robione na obcych licencjach.
  Więc inventiveness, ingenuity w Polsce nie istnieje.

  Jak zagraniczne firmy zwiną tu swoją działalność to zostaniemy z golą pupą na wietrze. ... /...
 • @Pedant 10:29:34
  Jedno jest pewne, że mimo upływu tysiecy lat żydzi (chazarzy) tworzą między sobą jakąś więź duchową. Mówią różnymi językami w różnych miejscach na świecie ale to im nie przeszkadza w dbaniu o ich wspólny interes , bogacenia się ponad stan i rządzenia światem.

  Drugiej takiej nacji nie ma, co jest dla nich darem i przekleństwem.
 • @Monaco 10:51:21
  "Mówią różnymi językami w różnych miejscach na świecie ale to im nie przeszkadza w dbaniu o ich wspólny interes ... Drugiej takiej nacji nie ma, co jest dla nich darem i przekleństwem."

  Ormianie są podobną nacją, no i Grecy. Większość Ormian mieszka poza Armenią od wielu stuleci, Grecy uzyskali swoje państwo dopiero w XIX wieku a mieli kolonie od trzech tysięcy lat. Dawniej byli Fenicjanie.

  https://www.shorthistory.org/images/Greek-Colonization-map.jpg
 • @Pedant 11:02:51
  Tak to prawda. Tylko żydzi tworzą mimo pewnych różnic związanych z ich miejscem zamieszkania jednak silną wspólnotę mentalną. Ich wspólny sposób myślenia jest unikatowy.

  Żyd gdy zabija Palestyńczyków to mówi że to jest właściwe dla jego interesu.
  A gdy Palestyńczyk zabija Żyda to ten żyd zdziwiony mówi,
  a mnie !!! Za CO ??? !.
 • @Pedant 11:02:51
  Dzięki za mapkę,

  Pozdr. :)
 • @marek500 10:36:16
  //Nie wiem jakie są statystyki niezawodności i wypadkowości tych rosyjskich.//

  Może Pan to łatwo sprawdzić. Trochę czasu to zajmie i nie będzie to wprawdzie dokładny wynik, oparty o konkretne badania ale zawsze da jakiś obraz.

  https://www.wikiwand.com/pl/Katastrofy_i_incydenty_cywilnych_samolotów_pasażerskich
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Katastrofy_lotnicze_według_państw
 • @marek500 10:36:16
  //Szkoda że po upadku PRL zlikwidowano lub sprzedano cały przemysł lotniczy.//

  Po to PRL upadła, żeby to wszystko polikwidować.
  Pan myślał, że "uny" tu demokrację zakładali z miłości do Polaków?...
 • @Kmieć 11:25:32
  Tyle w Polsce co w Rosji

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Katastrofy_lotnicze_w_Polsce
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Katastrofy_lotnicze_w_Rosji
 • @Pedant 11:44:03
  Ja bym upraszał, żeby Pan @Pedant nie mataczył.
  Tu nie chodzi GDZIE katastrofy lotnicze się wydarzyły, ale jakiego producenta maszyny im uległy i w jakim stosunku.
  A że mądrość talmudyczna autorów tych zestawień na podanych przez Pana i mnie stronach nakazała im to zrobić wg państw-miejsc katastrof, to co ja poradzę?
 • @Pedant 11:44:03
  Znalazłem wykaz katastrof lotniczych zestawionych według producenta:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Katastrofy_lotnicze_według_samolotu
 • @Kmieć 11:27:44
  Aż tak naiwny nie jestem.
 • @Pedant 11:44:03
  Dziękuję za linki.
  Statystyki są przerażające. A przecież dotyczące tylko dwóch państw.
  A globalnie ? to już inna przerażająca statystyka.

  Pozdrawiam

  P.S.
  A jednak twierdzą że statystycznie lot samolotem jest bezpieczniejszy niż jazda samochodem.
 • @Monaco 10:41:13
  " By kupować co kolwiek naprawdę polskiego to należy zacząć prace od podstaw."

  Tak od podstaw.
  Ale czy w sytuacji gdy Polską rządzą od 30 lat ludzie dbający o obcych interesy i o swój własny jest to możliwe ?
  Niestety nie !
  Nawet sprzęt obronny ten dla obronności bardzo istotny Polska nie produkuje na podstawie własnych doświadczeń i wynalazczość.

  Pozdrawiam
 • @Kmieć 10:01:00
  Marzenie czasem się spełniają.
  Jak mocno czegoś pragniemy.

  Pozdrawiam
 • @marek500 10:36:16
  W Mielcu coś tam produkują, jakieś małe maszyny szkoleniowe dla naszych pilotów.

  Pozdrawiam
 • wszyscy okłamują klientów
  na tym polega wolny rynek, wolno wszystko, z wyjątkiem tego, co zabronione, ale i tak obleci,

  ja podziwiam skłonność Boeinga do ponoszenia strat. Nie upierali się zbytnio przy tym, że samoloty są dobre. Cała produkcja ma kwarantanę, a oni czas marnują. Firma musi mieć jakiś silnych przeciwników, działających na jej szkodę.
 • @Monaco 10:41:13
  to, że produkujemy na obcych technologiach to tylko opłaty patentowe,
  ale że ich się nie uczymy, to błąd.
 • @interesariusz z PL 12:16:33
  Jedynym poważnym przeciwnikiem to jest europejski AIRBUS.

  Reszta to plankton, chociaż Rosja odbudowuje swój przemysł lotniczy pasażerskich samolotów i Chiny też podobno mają już swojej produkcji.

  Pozdr. :)
 • @Alfax 12:00:37
  "A jednak twierdzą że statystycznie lot samolotem jest bezpieczniejszy niż jazda samochodem."

  Bo jest.
 • @interesariusz z PL 12:18:35
  To jest okropny błąd, ale celowo popełniany bo ktoś ma w tym zyski gdy Polska myśl techniczna jest tłumiona w zarodku.

  Zachodnia mafia nie pozwoli na konkurencyjność polskich producentów i produktów.
 • @Pedant 12:25:10
  "Są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyki."

  Mark Twain
 • @interesariusz z PL 12:16:33
  //Firma musi mieć jakiś silnych przeciwników, działających na jej szkodę.//

  Powodem nie jest jakiś silny ZEWNĘTRZNY przeciwnik, tylko wewnętrzna słabość. V kolumna. Pasożyd.
  Mówiąc wprost: Boeing NIE MA KADR. Żadnych. Ani inżynierów-projektantów, ani inżynierów-wykonawców, ani nawet zwykłych wykwalifikowanych "roboli", którzy by im te kosztujące miliardy gówno- wartej sałaty(*) gówno-projekty (Zumwalt, F-35, USS Ronald Reagan, nie wspominając o całkowitej zapaści w lotach w kosmos - brak własnych silników rakietowych) wybudowali tak, żeby one w ogóle działały.

  (*)
  https://businessoutsiderpl.wordpress.com
 • @Pedant 12:25:10
  Ja latam i jeżdżę. Innego wyboru nie mam. Takie jest życie.

  Kiedyś na dalekie podróże był jeszcze Titanic (Tytanik) ale i on niestety zatonął i ponad 1100 ofiar pochłoną.

  https://images.cdn.superguide.nl/cA-XJ_EFZ6YniJ1hc1t4ahzD1Uw=/890x0/smart/superguide.nl/s3fs-public/main_media/1083-dpk02718-04-t3d-4k-004-phpffmfe1_0.jpeg
 • @rumpelsiltskin 12:28:33
  Statystyki tak jak sondaże, zwłaszcza gdy chodzi o jakiś konkretny cel.

  Pozdrawiam
 • @Kmieć 12:30:52
  "Boeing NIE MA KADR."

  Nie tylko Boeing. To jest ogólny problem tzw. gospodarki liberalnej, dlatego Chiny idą wciąż do przodu (choć i tam to już nie to tempo), a USA dostały niebezpiecznej dla zdrowia zadyszki.

  Kadry trzeba sobie wykształcić, a w USA mylnie założono, że w nieskończoność będzie trwać "drenaż mózgów" z krajów rozwijających się. Widać ta koncepcja doszła do ściany, a teraz może być już tylko gorzej. Jak już wyczerpią się te zasoby (wykwalifikowanych kadr), najprawdopodobniej nastąpi przemodelowanie gospodarcze. Całkiem możliwe, że poprzedzone jakimś konfliktem (zbrojnym lub innego typu) na większą skalę (jak to drzewiej bywało).
 • @Alfax 12:13:57
  Ale to chyba nie polskie zakłady ?
 • 5⚄
  Czy to już koniec świata ???
  " Przeprowadzona kontrola samolotów Boeing737 MAX znalazła różne odpady w zbiornikach kilkudziesięciu Boeing 737 MAX" .

  Czy ci pracownicy to debile ? Czy stażyści sabotażu ?.
  Rozumiem jeden raz przez roztargnienie ale dziesiątki razy ! To jaka jest tam kontrola jakości ?

  Kryminał w biały dzień.

  Pzdr ✔
 • Wniosek.
  Omijać szerokim łukiem Boeinga.

  " „Ten samolot został zaprojektowany przez klaunów,  którzy z kolei są kontrolowani przez małpy” ".

  Mam nadzieję że ta wypowiedź amerykańskich pracowników tej firmy wstrząsnęła światem !!!
 • @Alfax 12:35:10
  " Wszystkie samoloty Boeinga 737 Max są na ziemi od połowy marca 2019 roku ".

  I niech tak pozostanie do końca świata i jeden dzień dłużej. ... !

  (^:^)
 • @marek500 12:48:48
  Zgadza się. 3 RP wyprzedała wszystko obcym łącznie z jedynym polskim producentem samolotów.

  Poszukałem w internecie, piszą że :

  Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. należące do koncernu Lockheed Martin,  to jeden z największych w Polsce producentów statków powietrznych, a także największy zakład produkcyjny LM poza granicami Stanów Zjednoczonych.

  16 marca 2007 r. 100% udziałów Polskich Zakładów Lotniczych Sp. z o.o. zostało zakupione od ARP S.A. przez United Technologies Holdings S. A. (UTH), spółkę United Technologies Corporation (UTC).

  W ramach koncernu UTC, bezpośrednią  współpracę z PZL Mielec podjęła spółka grupy UTC – Sikorsky Aircraft Corporation – światowy potentat w produkcji śmigłowców, włączając takie modele jak UH-60 BLACK HAWK, S-76, S-92. 


   
 • @marek500 12:48:48
   W 2015 roku Sikorsky i PZL Mielec zostały przejęte przez Lockheed Martin z siedzibą w Bethesda, w stanie Maryland, USA. Lockheed Martin jest globalnym koncernem zajmującym się przemysłem obronnym i lotniczym.
   
  PZL Mielec produkuje kabiny helikopterów BLACK HAWK

  dla odbiorców międzynarodowych i Armii Stanów Zjednoczonych. Ponadto uruchomiona została linia produkcyjna helikopterów S-70i, należących do rodziny sprawdzonych w warunkach bojowych helikopterów BLACK HAWK.

  Czyli nic polskiego , niestety . A tylko zwykła montownia amerykańskich produktów korzystająca z taniej siły roboczej w Polsce.
 • @RAM 16:44:41
  Jak najbardziej.
  Wszystkie uwagi są cenne, zwłaszcza te na temat i przekazane w sposób kulturalny i rzeczowy .

  Pozdrawiam
  Szanownego Kolegę Blogera,
  życzę sukcesów w przekazie relacji otaczającego nas świata.

  AX.
 • Zawsze chodzi o pieniadze.
  Firmom zawsze zysku za malo i tak jak sie bardziej oplaca kupowac czosnek z Chin tak tez bardziej sie oplaca projektowac Boeingi na Ukrainie, w Rosji, Indiach, Chinach.To samo sie tyczy wykonywanych podzespolow. W Polsce tez sa produkowane. Fabryka Boeinga w Seatle WA to tylko montownia. To samo zjawisko jest w przemysle samochodowym w USA. Nazywa sie to "autsoursing". Po kazdym locie bombowca B-52 naprawia sie go, padaja zawsze te same czesci sprowadzane z Chin bo tansze.
 • Czas aby odejść z funkcji
  .
  wiodącego centrum glbalnego imperium.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  100 lat wystarczy. Na nieszczęście sprowadzono wojska tych błaznów do Polski, czyż nie jest dowód zdarady stanu ?
 • Finansowe problemy
  Boeing, amerykański producent samolotów, uzyskał ponad 12 miliardów dolarów (około 10,9 miliarda euro) w pożyczkach, aby uniknąć kryzysu związanego z samolotami 737 MAX, informuje CNBC.
 • @Pedant 11:02:51
  Pozdrawiam i nutę muzyczną wklejam
  https://ok.ru/video/21009926808
 • @Alfax 01:29:08
  12 miliardów to dla USA przy debecie 21 bilionów mały pryszcz.
  Produkują $$ jak świeże bułeczki tak szybko że drukarki im się przegrzewają.

  :))))))
 • @staszek kieliszek 18:50:39
  Firmom i nam konsumentom.
  Jak najtaniej szukamy a potem na jakość narzekamy.
  Na zamienniki robione byle jak i byle gdzie.

  :)))))
 • @Monaco 10:41:13
  "Przecież solidarnuchy wszystko rozdali obcym za friko a co pozostało to rozkradli i dziś są milionerami a nawet miliarderami."

  Proponuje jednak zaprzestać puszczania bąków umysłowych z tymi solidaruchami. Bo przy okrągłym stole były dwie strony. Byli starannie dobrani przez Kiszczaka działacze Solidarności. On coś kiedyś powiedział, że Stan Wojenny i później to był dobór kadrowy wśród opozycji. Niektórzy co do układanki nie pasowali tajemniczo zmarli, przy okrągłym zasiedli opozycjoniści cwani, mili, grzeczni, ugodowi i … pieniężni. Świetnie się dogadali bo po drugiej stronie mieli bardzo podobnych, też dobranych, były to z kolei komuchy cwane itd. Taki Siwak do tej układanki nie pasował, więc przezornie już w roku 1986 został wysłany w ambasadory do Libii. Bo te układanki, te miłosne uściski solidaruchów z komuchami ruszyły już w 1986 roku. Co jasne z obu stron poszły w te amory mniejszości cwane, jak to się dzisiaj mówi - osoby zaradne. Natomiast większości z obu stron zostały klasycznie wydudkane, albo po prostu wychujane. Dlatego "rycerze" Okrągłego Stołu wolą nie wspominać lat 1986-88, co oni tam robili i z kim pili? Za to zaradne solidaruchy wskazują karzącym palcem na komuchów, a zaradne komuchy na solidaruchów, i tak trwa ta zabawa. A o tym że oni wspólnie po cichu umawiali się przeciw nam przez kilka lat to ani słówka.
 • Boeing ma problemów więcej, dużo więcej.
  Bo oni też robią statek kosmiczny Starliner, taki do wynoszenia astronautów na niską orbitę Ziemi. Pod koniec roku 2019 odbył się lot testowy, nie do końca udany. Najpierw wyglądało to na drobny błąd oprogramowania. Po czym okazało się że są kolejne i kolejne. Teraz jest pytanie czy nie lepiej całe oprogramowanie pisać od nowa? Ktoś przypomniał że do pisania tego oprogramowania Boeing zatrudniał tanich studentów z Indii. Co z tego że mieli mikre kalifikacje, ale tani byli. Kilka lat temu Boeing masowo pozwalniał starych, doświadczonych inżynierów, bo podobno nie rozumieli ducha nowych czasów. Już rozumiecie, Boeing ma problemy strukturalne które sam wyprodukował. Gdyby ta firma nie była tak wielka i ważna dla USA już dawno byłaby w stanie upadłości.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej