Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2422 komentarze

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Korona wirus. To koniec GLOBALIZACJI ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kryzys związany z koronawirusem czy to koniec globalizacji ? Koszty globalizacji przewyższają korzyści !

Koszty globalizacji przewyższają korzyści, 

Prawie wszystkie pandemie wywodzą się z hodowli zwierząt, polowań lub handlu przyrodą. Ale w ostatnich dziesięcioleciach nastąpiło wyraźne przyspieszenie. Ze względu na przemysłowy i intensywny sposób, w jaki zwierzęta są trzymane i zabijane, w ciągu ostatnich trzydziestu lat mamy kryzys za kryzysrm spowodowany od chorych zwierząt (a tym samym skandale żywnościowe) mające wpływ na życie ludzi i zwierząt.

Te zwierzęta nigdy nie widzą świata zewnętrznego. 

 Choroba szalonych krów, wirus ptasiej grypy H5N1, wirus MERS, afrykański i meksykański pomór świń, gorączka Q i SARS. Nowy koronawirus (oficjalnie Covid-19) z Chin, spowodowany handlem mięsem dzikich zwierząt, jest tylko ostatnią mutacją tego szczepu koronawirusów.

Te zwierzęta nigdy nie widzą świata zewnętrznego, trawy i  słońca .

Zwierzęta chorują ze względu na warunki w jaki ludzie je hodują. Ludzie chorują ze względu na warunki, w jakich trzymamy zwierzęta: globalnie jest to wszystko powiązane, intensywne i na dużą skalę. Przy ogromnej liczbie zwierząt do spożycia: 70 miliardów rocznie, z wyłączeniem ryb i skorupiaków; z silnym naciskiem producentów na maksymalną wydajność i minimalne koszty, a zatem maksymalne stosowanie antybiotyków z bakteriami wieloopornymi; oraz masowe i globalne transportowanie żywych i martwych zwierząt, przy czym wiodącą rolę odgrywają holenderskie firmy, jak niedawno pokazała brytyjska gazeta The Guardian. W rezultacie, choroby zwierząt stały się już nie do zapobieżenia w przypadku wybuchu epidemii.

Kryzys oznacza zbliżający się koniec globalnego systemu gospodarczego, który pojawił się od końca lat siedemdziesiątych. Globalizacja nie jest opowieścią o zwiększonym handlu między krajami. To historia międzynarodowych firm odpowiedzialnych za ponad 80 procent światowych przepływów handlowych, które z kolei polegają głównie na dostarczaniu surowców i półproduktów od dostawców do producentów końcowych.

To nie ma nic wspólnego z korzyściami ze specjalizacji i lokalizacji, ale wszystko polega na zaniżeniu kosztów pracy, uchylaniem się od przepisów i unikaniem płacenia podatków. Ta globalizacja jest częściowo możliwa dzięki dotacjom, znormalizowanym do transportu kontenerom, zaawansowanej infrastrukturze oraz przepisom stworzonym unikania płacenia podatków.

Wraz z przystąpieniem Chin do Światowej Organizacji Handlu rozwój tego rodzaju łańcuchów przyspieszył. Prawie wszystkie międzynarodowe korporacje europejskie i amerykańskie przeniosły znaczną część swojej produkcji do fabryk w miastach takich jak Wuhan. Siła robocza była i jest tam tania, dobra infrastruktura, luźne przepisy ochrony środowiska, a przepisy międzynarodowe chroniły umowy i inwestycje. Od tego czasu Chiny stały się halą produkcyjną świata, a konsumenci w zamożnej Europie i w Ameryce uzależnili się od towarów pochodzących z drugiej strony świata.

To tłumaczy, dlaczego ekonomiczne konsekwencje tego „chińskiego” kryzysu są tak wielkie. Każdy, kto chce powstrzymać epidemię, będzie musiał zminimalizować kontakty międzyludzkie oraz handel zwierzętami i produktami zwierzęcymi. Teraz trzeba polecić chińskiemu rządowi przekształcenie całych miast w centra kwarantanny. Ale jeśli obywatelom w Chinach nie wolno już opuszczać domów, nie mogą również pracować,

To globalna, precyzyjnie skalibrowana plecionka dostawców i producentów końcowych ze światowym chlonnym rykiem , załamie się zupełnie.

  „Wirus? Który wirus? ”Myśli inwestor Apple i Fiat.

 Tak właśnie dzieje się teraz: międzynarodowe koncerny, takie jak Apple i Fiat, które ogłaszają, że nie mogą już dostarczać samochodów ani smartfonów, ponieważ części i surowców nie można dostarczyć na miejsce w odpowiednim czasie i we właściwej liczbie. Właśnie dlatego rynki akcji gwałtownie spadają, ceny akcji spadają, ceny surowców, takich jak kawa i ropa naftowa, a główni ekonomiści międzynarodowych organizacji, takich jak MFW i OECD, muszą skorygować swoje prognozy wzrostu. Jeśli przepływy dostawców zawiodą, globalna gospodarka upadnie.

Właśnie dlatego kryzys koronawirusowy oznacza koniec ery globalizacji: dalsze zwiększanie skali i intensyfikacja przemysłu hodowlanego i mięsnego sprawią, że tego rodzaju „zakłócenia” będą endemiczne - nie incydenty, ale cechy strukturalne globalnego systemu gospodarczego. W perspektywie długoterminowej koszty globalizacji staną się zatem większe niż korzyści, które - widząc zwiększoną nierówność - zostałyby zmniejszone tylko o jeden procent, a nie o resztę. Ile takich zakłóceń w łańcuchach może dopuścić Apple i Fiat, zanim dojdą do wniosku, że wszystko musi się zmienić, że regionalizacja, bliskość, prostota i przejrzystość są odpowiedzią? że musi znowu być tak jak niegdyś przed globalizacją było.

Środki ratunku, które są teraz, to środki farmaceutyczne, maski na twarz, higiena, izolacja, zamknięcie miast lub zastąpienie przy witaniu się uścisku rąk, dotykiem łokciami, jak zaproponowała Światowa Organizacja Zdrowia WHO kilka lat temu. Zminimalizowanie jedzenia zwierząt i ich transportu na szeroką skalę i uwolnienie się od globalizacji to jedyne prawdziwe, strukturalne i zrównoważone rozwiązania. Można to zrobić na dwa sposoby: zdecydowany lub uprzejmy. Preferuję ten drugi. A to oznacza że zaczyna się od uświadomienia sobie i innym, że wystarczy już niszczenia, grabieży i że ziemia trzeszczy już pod wpływem tego co robimy i że nadszedł czas, aby pogrzebać idola globalizacji.

 

Transport zwierząt trwa dzień i noc 365 dni w roku.  A niektóre umierają w drodze... .

 

KOMENTARZE

 • To nie jest normalne.
  https://www.partijvoordedieren.nl/uploads/algemeen/_headerImageMobile/ongehoord.png
 • 5⚄ "skutki-wirusa--relacja-z-chinami"
  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/153190,skutki-wirusa-musza-byc-lekcja-dla-relacji-z-chinami
 • @ Autor, All
  Pozwolę sobie zapodać tezę do dyskusji - myślę, że globalizacja może być korzystna dla wyrobów przemysłowych, ale już żywność to tylko lokalnie i na małą skalę.
  Podobnie lokalnie i na małą skalę powinny powstawać wyroby luksusowe.

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Jasiek 15:01:33
  Bardzo mądre i rozsądne to o czym Pan pisze.
  Tak i ja myślę.
  Żywność na mniejszą skalę i regionalnie oraz dbałość o warunki w jakich te biedne zwierzęta są hodowne.

  A dzięki temu będzie to tak dla ludzi jak i dla zwierząt korzystne, zdrowsze.

  Pozdrawiam
 • @Alfax 15:15:58
  To straszne, ile jeszcze ludzi musi umrzeć by globalna mafia zrozumiała że kto mieczem wojuje to od miecza ginie.
 • @Alfax 14:15:49
  https://i.iplsc.com/-/0009UO9C1QLTEJIY-C122-F4.png
 • "Korona wirus. To koniec GLOBALIZACJI ?"
  Koniec globalizacji będzie wtedy - kiedy światowy, czarci pomiot nie będzie miał możliwości z jakichś powodów wywijać światem - bo teraz wywija nim jak ten przysłowiowy pies - wywija zwykle flakiem.
  Koniec globalizacji może nastąpić także wtedy - kiedy światowy czarci pomiot wykończy najpierw cywilizację białego człowieka wraz z nim a potem nastąpi efekt domina w niszczeniu pozostałych cywilizacji.
  Wniosek?
  Wtedy ludzkość zacznie ponownie od jaskini - nie wiadomo, który raz z kolei - i to będzie jeden jedyny pozytywny aspekt - tej katastrofy rodzaju ludzkiego - katastrofy na własne życzenie.
 • @demonkracja 18:25:47
  Wolałbym nie. Bo pan pisze o wojnie atomowej.
  A to byłby koniec nie tylko cywilizacji ale ludzkości.

  Chce pan by Ziemia stała się planetą małp ?

 • @Leonardo da Vinci 18:38:56
  --------------
  "Wolałbym nie. Bo pan pisze o wojnie atomowej.
  A to byłby koniec nie tylko cywilizacji ale ludzkości."
  --------------
  Nie piszę o wojnie atomowej - tylko o odczłowieczeniu człowieka, sprowadzeniu go do poziomu instynktów i zdepopulowaniu przez czarci pomiot o miliardy istnień. Należy pamiętać, że czarci pomiot tak jest skonstruowany, że pomimo tego, iż na przestrzeni tysięcy lat - wykończył on niemal każdą wielka cywilizację - to nigdy nie wybił się ponad nią - więc on też będzie w tej wymienionej w poprzednim moim wpisie - jaskini.
 • @demonkracja 21:12:35
  Jak wygląda ten czarci pomiot ?
  jest to kosmita ? człowiek ? szatan ?
  Zły duch ? Co to wogóle jest ? demon- kracja ?????
 • @demonkracja 21:12:35
  Proszę sprecyzować ten czarci pomiot .
  Bo przecież pan wie skoro tak często używa tego zwrotu.
 • @demonkracja 21:12:35
  A co pan sądzi o tym wywiadzie i Korwinie ?

  https://m.youtube.com/watch?v=G68UHIi8yUQ
 • @Leonardo da Vinci 01:13:06
  --------
  "Jak wygląda ten czarci pomiot ?
  jest to kosmita ? człowiek ? szatan ?"

  "Proszę sprecyzować ten czarci pomiot .
  Bo przecież pan wie skoro tak często używa tego zwrotu."

  "A co pan sądzi o tym wywiadzie i Korwinie ?"
  ---------
  Nie ja to powiedziałem:
  1."Waszym ojcem jest diabeł..."
  2."Po owocach ich poznacie"
  Dodam tylko, że z powodu niskiej świadomości ludzi stworzonych przez Boga i wrodzonej łatwowierności i dobroci - czarci pomiot obraca nas w szatańskie odchody - naszymi własnymi rekami. Jednak - wbrew pozorom ludzie nie są bezsilni wobec czarciego pomiotu - należy tylko posiąść świadomość, że Ziemię dzielimy z owym pomiotem - więc mamy obowiązki z tym związane - i tyle.
  Co do Korwina - podzielam jego przemyślenia - poza jednym. Otóż nie można człowieka nagle przenieść w jego naturalne warunki bytowania - (mam tu na myśli ustrój państwa wynikający z ewolucji a nie rewolucji) podobnie jak nie przenosi się dzikiego zwierzęcia wychowanego od małego przez ludzi - do jego naturalnego środowiska. Najpierw należy człowieka stopniowo do tego przygotować. Należy także takiemu człowiekowi zwrócić jego człowieczeństwo - bo każda hodowla
  (każdy - ...izm) odczłowiecza człowieka i alienuje go z jego naturalnego środowiska/natury. Ponieważ każdy ...izm - to rodzaj hodowli człowieka przez czarci pomiot - poprzez wtłoczenie go w rzeczywistość podstawioną - zwykle za pomocą krwawej rewolucji.
 • @demonkracja 08:28:32
  Nie zabardzo pan wyjaśnił jaką postać ma ten według pana czarci pomiot.
  Jest to materialne coś czy duchowe ?
  Bo skoro nami wywija to musi jakąś mieć formę.
 • @Leonardo da Vinci 09:17:30
  ----------
  "Nie zabardzo pan wyjaśnił jaką postać ma ten według pana czarci pomiot.
  Jest to materialne coś czy duchowe ?
  Bo skoro nami wywija to musi jakąś mieć formę."
  ----------
  Jeżeli w ten sposób Pan raczy pytać - to ciało człowieka (jako skafander kosmiczny na czas pobytu duszy na Ziemi) stworzył Bóg. Jednak nie wszystkie skafandry zasiedla Bóg duszami - bo niewielką ich część zasiedla swoimi duszami Szatan.
  Powyższe jest zgodne z tym - co mówił o nich Jezus Chrystus.
  Jeżeli natomiast chcemy to ogarnąć ludzkimi zmysłami - to co widzimy?
  Ano skumulowanie forsy tego szatańskiego świata w nielicznych, kosmatych łapkach i prowadzenie takiej a nie innej polityki związanej z pieniądzem - aby rządzić głównie za pomocą forsy. Natomiast podjudzanie ludzi, skłócanie, kuszenie, powszechne kłamstwo, totalna, obligatoryjna i niejako z urzędu demoralizacja, propagowanie patologii, tzw. demonkratura, która uaktywnia ludzki rynsztok, który potem czarci pomiot winduje na najwyższe świeczniki w państwie i roztacza nad nim parasol ochronny, etc. , etc. więc ta czarcia działalność nadaje tej forsie szatańską moc. Szatańska moc forsy - która potem bez przeszkód przerabia ludzi stworzonych przez Boga na Szatańskie odchody, która męski odbyt czyni powszechnym, globalnym mieszadłem spermy z g*wnem na pohybel Bogu.
 • @ Autor - 5*
  "Koszty globalizacji przewyższają korzyści !"

  To zależy z jakiego i czyjego punktu widzenia oceniamy korzyści.
  Z ludzkiego, etycznego, moralnego na pewno tak.
  Natomiast z punktu widzenia inspiratorów globalizacji, dla których celem głównym jest depopulacja, korzyści są zgodne z założeniami, a koszty globalizacji dla inspiratorów są zerowe, ponieważ kosztami obciążone są społeczeństwa, a nie inspiratorzy globalizacji, czyli żydowsko-anglosaska finansjera oraz żydo-katolicki Kościół.
 • @Rzeczpospolita 10:40:14
  Ja tak to widzę. Inspiratorzy to koncerny multinationale w tym
  żydo-anglosaska finansjera mający cel jak najszybciej i najmniejszym kosztem własnym jeszcze bardziej się wzbogacić bo każdy super bogaty przez swoją pazerność jeszcze bardziej chce być bogatszy.
  Do tego stopnia że liczy się dla niego już tylko to by być jak najwyżej w rankingu multimiliarderów FORBES.

  To jest istny obłęd. Dla wielu z tej listy FORBES to globalizacja jest drogą do sukcesu, celu.
 • A u nas.
  Co który formalnie odpowiedzialny za te tematy się wypowie, to … zaraz przechodzi do straszenie grypą, czyli nagania klientów firmom szczepionkowym. Oni chyba niczym innym się nie zajmują.
  Poza tym, mała refleksja. Jak te awantury o szczepionki śledziłem to już dawno miałem taką refleksję. Szczepimy przeciw 20-30 patogenom, niebezpiecznych patogenów jest zapewne setki, no nie da się na to wszystko zaszczepić. Poza tym mutują. A co się stanie gdy ruszy epidemia, a nie będzie szczepionki, albo będzie za późno na jej podanie? Czy jest system działań na tę okoliczność? Czy jest coś przygotowane? Chyba niewiele jest, bo osoby za to odpowiedzialne zajmują się … promocją szczepień.
 • @vortex 15:06:13
  Stary lek na malarię wydaje się działać przeciwko konsekwencjom koronawirusa

  Lek na malarię, który jest dostępny na rynku od lat 30. XX wieku, wydaje się być skuteczny przeciwko objawom nowego wirusa korony.
 • warto !
  https://youtu.be/FSlFsu84f5A
 • @laluś 18:54:59 WAŻNE
  Tak działa światowa mafia w Waszyngtonie

  O światowej mafii w Waszyngtonie.

  https://www.youtube.com/watch?v=mOypdIhNrME&t=19s
 • Ot, to zwykla globalizacja
  .
  "Korona wirus. To koniec GLOBALIZACJI ?"

  Nie, to tylko jedno globalnych zaraz, na których globalizacja się zasadza. Inna zarazą jest chociażby globalna inwigilacja, o której mówił Snownden. Ale także AIDS osiągnął globalne rozprzestrzenienie, albo skażenie społeczeństw zarazą narkotyków czy I-/Smarphonami, to skażenie też osiągnęło rozmiary globalne.

  Uważniejsi zauważyli, że n.p. szkodniki rozprzestrzeniają się globalnie, słynna stonka była zapowiedzią globalnych procesów.

  Naturalnie, że można oczekiwa końca globalizacaji, ona musi najpierw osiągnęć rozmiary absurdu, które z reguły są rozładowywane w wojnach globalnych, nazywanych od XX. wieku światowymi.

  Globaliizacja jest formą istnieja globalnej finansjery, MWF

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  i jak już dawno dostrzeżono, przybiera zawsze formę imperium

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  i jest równie stara jak samo imperium, jedyne nowe w globalizacji jest nazwa, ale dla maturzystów może ona pojawiać się jako coś nowego, bo nie mają zbyt wiele materiału porównawczego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej