Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2428 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Europa opuszcza Ukrainę i "Ukry twarzą w twarz z Putinem”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Amerykanie chcą, aby Rosja i UE żywiły amerykańską kolonię nad brzegami Dniepru.

"Europa opuściła Ukrainę pozostawila twarzą w twarz z Putinem”

 Na łamach „New York Timesa” pojawił się kolejny materiał patologiczny na temat potrzeby wsparcia istniejącego reżimu na Ukrainie. Jego autor, były ambasador USA na Ukrainie William Taylor, zwraca się do sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo.  „Ukraina chroni nie tylko swoje terytorium przed rosyjską inwazją, ale cały Zachód. A jeśli odniesie sukces, wszyscy skorzystamy. Stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Ukrainą są kluczem do naszego bezpieczeństwa narodowego, dlatego Amerykanie powinni martwić się tym, co dzieje się na Ukrainie ”

No proszę co za geniusz ! { 6 tysięcy kilometrów od terytorium USA Ukraina broni bezpieczenstwa narodowego USA }.

Idąc tą pokręconą logiką - to w takim razie Rosja powinna sponsorować majdan w Meksyku i dokonać tam przewrotu, obalenia legalnej władzy  przez zamachu stanu i mianować tam swoich wasali, ministrów, premiera, prezydenta i twierdzić że  Meksyk chroni nie tylko swoje terytorium ale cały Wschód przed amerykańską inwazją. A jeśli odniesie sukces, to oznajmić całemu światu, że wszyscy skorzystamy. Ponieważ stosunki między Rosją a Meksykiem są kluczem do naszego bezpieczeństwa narodowego (czyt. Rosji), dlatego Rosjanie powinni martwić się tym, co dzieje się w Meksyku. - {...}. 

Ogólnie tekst tego amerykańskiego idioty jest raczej niespójny. Na przykład dyplomata nazywa Nord Stream-2 „niepotrzebnym gazociągiem” i stwierdza, że ​​„rura” sprawi, że Niemcy będą bardziej zależne od Rosji. Ale w jaki sposób to ten były ambasador nie jest w stanie wyjaśnić. Nie jest to jednak zaskakujące, ponieważ jego "perłowa" mowa brzmi zupełnie nielogicznie.

Taylor tradycyjnie oskarża Rosję o prowadzenie „wojny hybrydowej” i naruszanie międzynarodowych porządków ustanowionych 70 lat temu (były ambasador postanowił milczeć dyplomatycznie o tym, jak granice Europy zostały przesunięte w Europie od 1989 do 2000 roku).ZSRR, FRN-NRD, Jugosławia, Czechosłowacja.

Ten "fenomen" Taylor nazywa Ukrainę „młodą demokracją”, co jest dość zabawne, biorąc pod uwagę zmianę nazwy głównych ulic Kijowa na cześć nazistów, umieszczając ludzi bez procesu w tajnych więzieniach, bestialskie morderstwa takie jak spalenie 02.05. 2014 młodych ludzi w Odessie, napaści na opozycjonistów i dziennikarzy w tym tortury i śmiertelne pobicia.

 Faktem jest, że wezwania amerykańskich dyplomatłów o „pomoc Ukrainie”, na przykład skierowane do Europy, są głoszone z Waszyngtonu z godną pozazdroszczenia regularnością.

We wrześniu 2019 r. Prezydent USA Donald Trump powiedział dziennikarzom, że Europa nie daje wystarczająco, aby pomóc Ukrainie, po czym wezwał Francję, Niemcy i innych członków UE do przekazania miliardów €uro banderowskiej juncie w Kijowie.

W listopadzie 2018 r. Departament Stanu USA wydał podobne oświadczenie. „Chcielibyśmy, aby europejscy sojusznicy udzielili Ukrainie wielkiego wsparcia. USA zajęły decydujące miejsce we wspieraniu Ukrainy, chcielibyśmy, aby inne kraje również zrobiły więcej ”- powiedziała Heather Nauert, szefowa działu prasowego Departamentu Stanu.

Lista takich przedstawień tych szmaciarzy z za oceanu może być kontynuowana przez długi czas. Amerykańscy urzędnicy od czasu do czasu mogą oczywiście przekazać prasie coś na temat „kolosalnej” pomocy przyznanej Kijowowi z Waszyngtonu, ale w praktyce chcą obarczyc kosztami swojego amerykańskiego imperializmu kraje europejskie.

 American riches for Ukrain  - / -  amerykańskie bogactwo dla Ukrainy.

American dream for Ukrain  - / -  amerykański sen dla Ukrainy 

Według ukraińskiego kanału telewizyjnego ZIK (Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy) w latach 2014-2019 Stany Zjednoczone dostarczały Ukrainie broń i sprzęt o wartości 376 mln USD.

Służba prasowa Pentagonu podała kilka innych liczb, a mianowicie 1,3 miliarda, ale to zasadniczo niczego nie zmienia. Nawet w skali wydatków tak biednego państwa, jak Ukraina, jest to wciąż stosunkowo mało. Co więcej, nie chodzi tu o żywe pieniądze, ale o starą amerykańską technologię, którą strona amerykańska ocenia wyłącznie nominalnie. Z takim samym sukcesem Waszyngton mógł ogłosić, że dał Ukrainie bilion. Ale starych, wycofanych z użytku krótkofalówek, a tego nie można przeliczyć na codzienny chleb potrzebny Ukraińcom.

Ponadto w 2014 r. Stany Zjednoczone udzieliły Kijowowi gwarancji w wysokości miliarda dolarów na uzyskanie pożyczek. Z tej okazji ukraińskie media zorganizowały prawdziwe święto. Jednak po pierwsze, USA nie przekazały żadnch pieniędzy Ukrainie, ale po prostu „dały słowo gwarancji” czyli dla międzynarodowych organizacji finansowych. Po drugie, gdyby coś poszło nie tak, to Waszyngton może blokować pieniądze dla Kijowa. Po trzecie, pożyczki otrzymane w ramach amerykańskich gwarancji muszą zostać zwrócone, spłacone przez Ukrainę, wraz z odsetkami.

A wazeliniarska Zachodnia Europa wraz pisowsko-peowską  Polską, pomimo wszystkich roszczeń Trumpa, dała Ukrainie obiektywnie więcej. Bo o około 18 miliardach euro pożyczek, inwestycji i dotacji. Jednak te pieniądze tylko częściowo mają być  "zwrócone". Co najważniejsze, mająca takich hojnych sponsorów Ukraina z jakiegoś powodu nie stworzyła dzięki tym ogromnym miliardom €uro „niezależnego" (po oderwaniu od Rosji) cudu gospodarczego -

Jak widać to pod kuratorem USA bezwzględna korupcja i złodziejstwo elit na czele z byłym prezydentem czekoladowym magnatem, oligarchą perduszenko jeszcze bardziej się uaktywniła i rozprzestrzeniła. Miliarderzy ukrainscy, czyli złodziejskie elity Ukrainy, stały się jeszcze bardziej bogatsze.

Ten stan rzeczy jest między innymi powodem, że Europejczycy nie mają chęci, aby inwestować na skorumpowanej oligarchicznej Ukrainie w dochodowe branże, takie jak nowoczesna inżynieria czy elektronika. 

A sterowany i sponsorowany przez Zachód  banderowski Kijów nie ma nic przeciwko temu by być dostawcą dla Europy tanich surowców i tanich rąk do pracy, tym samym zasadniczo nie różni się statusem od kolonialnego kraju dawnej  Afryki.

Końcowym efektem zachodniej "pomocy" jest to, że Ukraina nigdy nie będzie miała szans na konkurowanie z Europą w produkcji własnych przykładowo obrabiarek, samolotów lub samochodów, -

Europa w końcu zdradziła Ukrainę.

Wiadomo, Ukraina dla Rosji jest „ sprawą życia lub śmierci ", dlatego Europa powinna być mentalnie przygotowana na najbardziej decydującą walkę o Ukrainę aż łącznie z wojną. Jednak już w połowie 2015 r. Stało się zupełnie jasne, że Europa była całkowicie bezsilna wobec ostrej reakcji Rosji na podpisanie układu o stowarzyszeniu z Unią i zasadniczo pozostawiła Ukrainę twarzą w twarz z Putinem.

Uratowanie ukraińskiej gospodarki będzie wymagało ogromnych inwestycji ze strony Europy i szerokiej pomocy we wszystkich obszarach. A popierając banderowców na Majdanie europejscy urzędnicy działali nie racjonalnie, ale emocjonalnie. Bez wizji i krótko wzrocznie, nie zdając sobie sprawy jak mocno ukraińska gospodarka związana była z Rosją i to  w najważniejszych gałęziach gospodarczych łącznie z przemysłem zbrojeniowym,  eksportem do Rosji i importem tanich rosyjskich surowców  potrzebnych Ukrainie. Po rozpadzie stosunków gospodarczych z Rosją ukraińska gospodarka naprawdę upadła, ale Europa odmówiła dla Ukrainy wdrożenia „Planu Marshalla” , wpędzjąc tym samym Ukrainę w jeszcze głębszą czarną dziurę gospodarczej ruiny i kolosalnego zadłużenia.

Ale dlaczego? Skąd takie wnioski?

Bruksela, po latach w końcu  zdaje sobie sprawę, że Stany Zjednoczone są głównym beneficjentem działań reżimu kijowskiego. I pomimo wszystkich histerycznych wezwań Waszyngtonu Europa wcale nie chce poświęcić się w imię amerykańskich interesów.

Unia E w rzeczywistości nigdy niczego Ukrainie nie obiecała. Bruksela podpisała dla siebie dochodowe stowarzyszenie handlowe. Ale nie zagwarantowała Kijowowi ani członkostwa w Unii Europejskiej, ani inwestycji na korzystnych dla Ukrainy warunkach, ani innych darmowych marcypanów.

Jednocześnie widząc cały ten kosztowny ukraiński balast, zarówno USA, jak i Europa jednoczą się, chcąc obciążyć ciężar odpowiedzialności materialnej za Ukrainę na ...barki tejże Rosji, od której za wszelką cenę starają się oderwać „niezależną" Ukrainę a wlasciwie - upadlinę.

Według zmowy USA-UE, Moskwa musi kupować coś od Ukrainy dostarczać jej gaz i transportować gaz przez jej terytorium dotleniając finansowo zdychajacą Ukrainę. A tymczasem międzynarodowe „sądy” kontrolowane przez zachodnie rządy podejmują całkowicie absurdalne decyzje w sprawie rosyjsko-ukraińskich sporów handlowych na korzyść Kijowa.

W sytuacjach, w których umowy przewidują pewne wzajemne zobowiązania, trybunały arbitrażowe postanawiają uzyskać fundusze od Rosji, ale „łaskawie wybaczają” długi banderowskiej Ukrainy wobec Zachodu.

Wszystko to przypomina że bandyci i naziści, którzy osiedlili się w Kijowie, nie dbają o dostawy z Rosji gazu na warunkach handlowych i uratowanie ukraińskiego systemu energetycznego poprzez pilne dostawy węgla. Stosujac cenzurę informacyjną w ukraińskiej telewizyjnej antyrosyjskiej propagandzie, powodują że nie docierają do milionów zwykłych Ukraińców prawdziwe informacje o rosyjskiej ekonomicznej i humanitarnej pomocy dla milionów mieszkańców Donbasu.

Od odzyskania niepodległości (1991) Ukraina otrzymała od Federacji Rosyjskiej setki miliardów dolarów inwestycji i dotacji. Ponadto Moskwa była faktycznie jedynym dużym nabywcą, importerem ukraińskich produktów przemysłowych - inżynieryjnych. Ale nikt tego nie docenił.

Zachód „kupił” Ukrainę, inwestując w tym samym czasie zaledwie kilka miliardów dolarów i to tylko wyłącznie w organizacje społeczno-polityczne, i w „niezależne” media antyrosyjskie.

Rosja powinna całkowicie przestać wspierać Kijów finansowo np. Całkowicie zaprzestac tranzytu gazu i zmusić Stany Zjednoczone, by w końcu wzięły odpowiedzialność za swoją KOLONIĘ nad brzegiem Dniepru !!!

A mieszkańcom „niezależnej upadliny”, należałoby wyjaśnić, że braterska pomoc Rosji nastąpi dla nich tylko wtedy, gdy sami zaczną się zachowywać po bratersku !!!.

W końcu wszyscy chcieliby wiedzieć, kiedy Stany Zjednoczone poniosą konsekwencje za swoje imperialne niszczycielskie czyny i zaczną w pełni żywić ten swój banderowski reżim w Kijowie, który utworzyli w 2014 r.

A jak USA nie jest stać na karmienie stworzonego przez USA potwora frankenstein'a, to niech przestaną narzucać tą niszczycielską misję, zamachów i przewrotów innym krajom, by następnie cały świat obciążać kosztami utrzymania swojej banderowskiej besti. 

Tak wyglada amerykańska i unijna pomoc dla Ukrainy od 2014  - 2020 roku.

KOMENTARZE

 • Biedni Polacy na Ukrainie,
  https://www.studiowschod.pl/wp-content/uploads/2019/12/DSC_0022-650x387-650x387.jpg
 • Podobny scenariusz
  ropokrady chciałyby realizować na Białorusi. Tylko skąd wezmą tyle białoruskich nazioli?
 • Ten w środku zdjęcia to ŻYD !!!!!
  UWAGA ten żyd mówi
  [ Jego autor, były ambasador USA na Ukrainie William Taylor, zwraca się do sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo. „Ukraina chroni nie tylko swoje terytorium przed rosyjską inwazją, ale cały Zachód. A jeśli odniesie sukces, wszyscy skorzystamy. Stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Ukrainą są kluczem do naszego bezpieczeństwa narodowego, ]

  USA przeżarta jest żydostwem ! i tak jak w Polsce żydzi wypowiadają wyłącznie w INTERESIE światowego żydostwa ! kolonizacja żydowska będzie do III wojny światowej ! potem już nie będzie żydów .


  NEOSLAWIZM to jedyna droga do konsolidacji Słowian !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 08:43:16
  Na mój gust to my znów dostaniemy po pysku. Ukrainie zachód pomoże, ale nie za darmo. Niemcy i Holandia z chęcią za pożyczki zaczną dzierżawić miliony hektarów najżyźniejszych ziem. My podwójnie na tym stracimy. Raz że wykończą nasze rolnictwo, dwa że w jakiś sposób będą chcieli mieć tranzyt przez Polskę i to najlepiej bez kosztowy, nie mówiąc już o spacyfikowaniu politycznemu. I tu wyłania się dylemat, na którego konia postawić ? USA, UE czy na Rosję ? W którą stronę się nie obrócimy doopa z tyłu. Tym bardziej że UE i Rosja prędzej czy później się spikną. Amerykanie lachę kładą na banderowców bo klejnot o który szła cała walka Putin zwinął im sprzed nosa. Krymu już nie dostaną, a reszta to na wała im potrzebna. Będą wspierać reżim w Kijowie , ale tylko politycznie, kasę niech tracą przygłupy (np. Polska).
 • @marek500 10:10:28
  Trump nalegał na wstrzymanie pomocy finansowej dla Ukrainy, by zmusić Żeleńskiego i wymusić na Ukrainie dochodzenie przeciwko rywalowi Huntera Bidena. Chodziło prawdopodobnie o obiecaną Kijowowi pomoc amerykańską w wysokości 250 mln dol.
  Teraz po przegranej przez " demokratów " inwazji przeciwko Trumpowi kontakty między Trumpem a Zelenskim będą już na zasadzie pana i lokaja.
  Nawet jeszcze bardziej poniżające niż Trump / Duda.
 • @ele 08:43:16
  Według mnie to ten z lewej i po środku to żydzi a ten z prawej to niewiadomo co to ? Liźe Żydom ile się tylko da. Nawet jak go o to nie proszą.
 • @Alfax 04:35:20
  PiS i PO zamiast miliardy złotych dawać w prezencie oligarchom w Kijowie to pomyślcie o biednych Polakach na Kresach.
  Aż przykro paczeć.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 06:27:26
  Importują
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 06:27:26
  Też się zastanawiam, jedynie mogą polegać na sponsorowanej przez PiS i PO 5 kolumnie pod przywództwem Andżeliki Borys  Анжаліка Борыс, oraz na marginalnej grupie narodowcòw i polskiej tubie propagandowej opłacanej z naszych podatków tv biełsat.

  TV biełsat współfinansuje polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych przy wsparciu międzynarodowych donorów.
 • @Leonardo da Vinci 11:35:23
  Wiadomo że USA nie odda tak za darmo Ukrainy pod wpływy Kremla. Amerykanie nic nie robią za darmo i dla idei. Tak jak pisałem , Krym to była ta wisienka na torcie. Bez Krymu , Ukraina dla USA ma małe znaczenie, ale zawsze może się przydać choćby w negocjacjach dotyczących Ameryki środkowej lub Bliskiego Wschodu. Jak coś to Kurdowie mogą powiedzieć jak to się robi.
 • @marek500 10:10:28
  Obawiam się że mimo kosztów to USA nie zrezygnuje tak łatwo z Ukrainy Bo teraz mogą tuż pod bramą Moskwy robić ferment i prowokować Rosję.
  Amerykanie jak raz gdzieś wejdą to dobrowolnie już nie wyjdą.

  Z Wietnamu byli kosztem milionów ofiar, siłą eksmitowani poza granice kraju który brutalnie zniszczyli. Dopuszczając się zbrodni ludobójstwa.
 • @Leonardo da Vinci 11:43:18
  Na pomoc dla biednych Polaków tam żyjących ze strony pisu czy po nie ma co liczyć.

  Pisowskie władze nie dbają o pamięć brutalnie zamordowanych przez ukraińskie UPA na Wołyniu i Podkarpaciu Polaków a co dopiero o żyjących biednych Polakach których nie widzą, nie słyszą i nie chcą o nich nic wiedzieć.

  Dla pisu liczą się ci którzy nienawidzą Rosji, z samym diabłem się zjednoczą by tylko niszczyć Rosję.
 • @Wican 11:45:44
  Próby importu już trwają, zwłaszcza przerzut z Ukrainy.
  A Łukaszenko to ostatnio bardzo niestabilny faktor. Stoi rozkraczony jak niegdyś Janukowicz jedną stopą na Zachodzie a drugą na Wschodzie.
 • @Alfax 04:35:20
  Miliardów nie żałują dla rządzących oligarchów w Kijowie a w Polsce ?

  https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/raport-o-biedzie-w-polsce-te-liczby-mowia-same-za-siebie,135707.html

  Biedakom w Polsce i na Kresach wiatr wieje w oczy.
 • @marek500 12:05:56
  Dokładnie, będą żywić trupa tylko po to by judzić na Rosję.
  Tylko niech nas nie wykorzystują do swoich brudnych gierek.
  Jednak do puki pis jest rozdającym w Polsce karty to mamy to co mamy, czyli kopać Rosję po kostkach bo wyżej nie sięgają pisowskie ataki.

  :)))))
 • Oderwanie Ukrainy od Rosji - a już
  na pewno wskrzeszenie potem tam banderlandu - to widoczny znak, że Bóg światowemu, czarciemu pomiotowi rozum odebrał. Odebranie tego rozumu objawiło się koncepcją świata jednobiegunowego - i takie a nie inne traktowanie Rosji po zwinięciu tam komunizmu. Otrzeźwienie przyszło szybko - jednak wrzód w postaci banderlandu pozostał i ropieje nadal.
  Wniosek?
  Powrót do świata dwu lub wielobiegunowego wiąże się z tym, że Ukraina musi wrócić na powrót w granice Rosji - inaczej się nie da. Nie da!
 • @demonkracja 13:38:15
  Tylko jak to zrobić?
  Ma Pan recepte ?
  przecież banderowcy choć w mniejszości nie oddadzą ot tak sobie terenu.
  A Rosja nie ma ochoty na interwencję.
 • @Alfax 04:35:20
  Wiem że nie wszystkimi chce się czytać całego raportu, to tu jest mały jego fragment.
  " Jak wynika z przedstawionych w raporcie danych, 276 tys. seniorów żyje w skrajnym ubóstwie
  https://pliki.portalsamorzadowy.pl/i/15/07/46/150746_r0_940.jpg
  (fot.pixabay)

  W 2018 roku liczba osób żyjących w skrajnym ubóstwie wzrosła o 400 tys. Dziś ponad 2 miliony Polaków balansuje na granicy biologicznego przetrwania. –

  Dwa miliony to za dużo, by nie dostrzegać problemu. Tym bardziej, że zagrożenie dotyczy przede wszystkim tych, którzy raczej nie mają dość siły, by upominać się o swoje – podkreślają przedstawiciele stowarzyszenia Wiosna, twórcy "Raportu o biedzie".
 • @ bieda w Polsce
  " Wśród nich znaleźli się mieszkańcy wsi, chorzy oraz niepełnosprawni, seniorzy, a nawet dzieci i młodzież narażone na tzw. biedę dziedziczoną.

  – Wbrew obiegowym sądom liczba dzieci żyjących w skrajnym ubóstwie rośnie (z 325 tys. w roku 2017 do 417 tys. rok później – czytamy w raporcie. – W 2018 roku w skrajnym ubóstwie żyło w Polsce prawie pół miliona dzieci. Niektórzy nie muszą popełniać błędów, by popaść w biedę. Czasami wystarczy znaleźć się w nieodpowiednim miejscu i nieodpowiednim czasie – już w chwili urodzenia – dodają autorzy. "

  https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/raport-o-biedzie-w-polsce-te-liczby-mowia-same-za-siebie,135707.html
 • Ukraina jest ostatecznym dowodem na to, że nikt nie chce
  dawać pieniędzy tylko za to, że polityką państwa jest drażnienie rosyjskiego niedźwiedzia. Amerykanie wywieźli z Ukrainy złoto, powoli ziemię Ukraińcy też sprzedadzą, dobiegła końca prywatyzacja szkół i lecznictwa. A teraz tylko do przodu.
 • @Leonardo da Vinci 14:36:59
  --------------
  "Tylko jak to zrobić?
  Ma Pan recepte ?
  przecież banderowcy choć w mniejszości nie oddadzą ot tak sobie terenu.
  A Rosja nie ma ochoty na interwencję."
  ---------------
  To jest problem i obawiam się aby nie było tak, że Rosja weźmie tylko wschodnia Ukrainę a resztę zwrócą tym państwom, którym kiedyś zabrano. W efekcie to atrapa Polska zostanie z problemem banderssynów - i nikt się tym specjalnie z możnych tego świata nie będzie przejmować. Po prostu nadejdzie taki etap mądrości - padnie rozkaz - i wykonać!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej