Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2421 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

ZASTĄPIĆ ROSJĘ ??? to więcej szkód niż korzyści !!!.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

》》》 USA knują nowe majdany i skupiły się na krajach WNP od Białorusi aż po Azję Środkową. Byłe republiki ZSRR.

•••••••••••••••••••
Zastąpić Rosję: USA skupiły się na krajach WNP od Białorusi po Azję Środkową. 
 
Sojusz:  Rosja ☆ Białoruś. 
 

Spotkanie Łukaszenki z sekretarzem stanu USA Mikiem Pompeo stanowi wyzwanie dla Kremla. Jednak Stany Zjednoczone nie dostarczą taniej ropy i gazu na Białoruś. Moskwa nie lubi takich spotkań, ale do tej pory zajmowała obserwacyjne stanowisko, mając nadzieję, że Łukaszenka wciąż nie ma wyboru.

A jak będzie po wizycie  w Mińsku judasza Pompeo i wymachiwaniu Białorusi zamiast kijem to marchewką  ?. 

Na Ukrainie administracja Trumpa dała zielone światło dla sprzedaży śmiercionośnej broni armii ukraińskiej - na co nawet administracja Obamy nie wyraziła zgody. Jest to sprzeczne z faktem, że sam Trump wyraził wątpliwości co do tego, czy wsparcie Kijowa jest dla amerykańskich inwestycji tego warte.

Można zauważyć, że ​​„w odniesieniu do Białorusi amerykańskia administracja przez lata podejmowała ciche i ostrożne wysiłki, aby spróbować znormalizować stosunki z tym krajem, rządzonym przez prezydenta Aleksandra Łukaszenkę. Teraz gdy jest rozdźwięk między Mińskiem a Moskwą i stosunki handlowe związane z ceną gazu i ropy uległy osłabieniu, to w momencie sporu między Moskwą i Mińskiem nagle uaktywnił się amerykański fałszywy przyjaciel  i jak typowy judasz rzucił się z "przyjacielską pomocą " próbując Białoruś wydostać z rosyjskiej orbity. To działanie jest tak stare jak stare jest USA,  które stosuje wypróbowaną metode i zamienia czasowo  kij na marchewkę.

Ale USA popełniło błąd dyplomatyczny, rozważając dodanie Białorusi do listy krajów takich jak Ukraina czy Polska  w których obowiązują pro USA nastroje. Na Białoruśi jest całkiem odwrotnie, tam poza popieranymi i finansowanymi  przez Zachód i Polskę wywrotowcami o marginalnej sile są ogromne prorosyjskie sympatie i wyraźny sceptycyzm w stosunku do USA.

Były ambasador USA w Gruzji i Kazachstanie, William Courtney powiedział kiedyś że,  „skoro administracja Trumpa była krytykowana za zbyt przyjazną politykę wobec Rosji, to ważne jest aby teraz Pompeo pokazał, że istnieje polityka eurazjatycka, a nie tylko rosyjska” on uważa że kluczem do tego jest poparcie dla Ukrainy.

Należy też zauważyć że w momencie jak tylko pojawia się spór między Rosją a byłymi republikami radzieckimi to natychmiast stosowana jest amerykańska standardowa strategia "marchewki" która ​​ma na celu zapobieganie zachowaniu przez Rosję wpływów w przestrzeni poradzieckiej i nie tylko, bo dotyczy też zapobieganiu w tejże przestrzeni poradzieckiej tworzeniu przez Chiny własnych stref wpływów. (Chiny pragną pozyskać byłe środkowo- azjatyckie radzieckie republiki).  

Łukaszenka w ostatnim czasie jest prawdziwym zmartwieniem Putina. 

Od momentu objęcia stanowiska prezydenta, Trump zrujnował całą amerykańską strategię polityki zagranicznej i ograniczył ją do działań PR, czyli mamy do czynienia z kampanią public relations mającą na celu stworzenie wizerunku Trumpa jako "ważnego bojownika przeciwko wpływom rosyjskim i chińskim” jako polityka, który jest w stanie stawić czoła Rosji i Chinom oraz który przez swoje często wrogie działania w stosunku do Rosji i Chin próbuje sojuszników Rosji i Chin poróżnić z Rosją i Chinami, tak by stały się amerykańskimi marionetkami i wasalami.

USA, korzystąc z okazji braku porozumienia między Rosją a Bialorusią w kwestii ceny za gaz i ropę, to natychmiast amerykańska administracja ingeruje obiecując Łukaszence sprzedaż ropy po niższej cenie niż jest proponowana przez Rosję dla Białorusi aktualna cena.  

Ten ograny i znany chwyt w stosunku do państw WNP na tak zwany LEP,  nie jest niczym zaskakującym. Amerykanie stosowali go już w Tadżykistanie, Kirgistanie, Turkmenistanie a nawet w Kazachstanie. Jednak te kraje nie dały się na niego złapać bo wiedzą że mogłoby to drogo kosztować i amerykańska marchewka szybko stanie się z powrotem kijem.

Jednak według tej strategii dla USA jest ważne, aby Trump pokazał zarówno białoruskim, jak i innym byłym republikom radzieckim i ich politycznym elitom, że mają alternatywę i że Stany Zjednoczone są gotowe zapewnić im tą alternatywę, odciągając je tym samym od wpływów Rosji i Chin.

Amerykańska alternatywa widziana z innej perspektywy.

Jaka by to była ta amerykańska alternatywa ?,

Gdy obecnie Amerykanie nie wiedzą co mają zrobić z Afganistanem w którym na długie lata głęboko ugrzęźli i od dłuższego czasu myślą jak opuścić ten kraj z twarzą i bezpiecznie. Amerykanom jak widać mało jest że całkiem zniszczyli Afganistan, Irak, Syrię. Jak widać to Waszyngtonowi jest ciągle awantur mało i teraz amerykańscy niszczyciele  mąciciele, knując i obiecując szukają szczęścia na Białorusi i w Uzbekistanie. Ale z jednej strony na szczęście jest Rosja będąca strategicznie zobowiązana i nie odpuści Białorusi, a z drugiej strony jest Rosja i są Chiny powstrzymujące zapędy USA w stosunku do państw Środkowej Azji. 

ROSJA vs USA w Środkowej Azji. 

Pomoc amerykańska i dobroć to blef.

Mieszkańcy Azji Środkowej doskonale zdają sobie sprawę, że Amerykanie są "dobrzy" tylko po to by mogli cudzym kosztem realizować swój strategiczny cel.

Trump już kiedyś ujawnił prawdę i chlapną, że amerykańska "bezinteresowna pomoc" musi być przynosząca dla USA faktyczne wymierne korzyści.

A w krajach takich jak Tadżykistan, Kirgistan czy w Uzbekistan jest sporo ekstremistów, dżihadystów wspierających swoich religinych bratyńców walczących w Afganistanie, Iraku i Syrii przeciwko okupantom z USA.

Tylko Rosja może wziąć na siebie odpowiedzialność i mieć odwagę i możliwość stłumienia dżihadystów, przywrócenia władzy legalnego prezydenta, ewentualnie obalonego przez ekstremistów w byłych republikach radzieckich. Tylko Rosja bo nikt inny tego nie zrobi. Ani Chiny, z całym szacunkiem, a tym bardziej nie zrobią tego  znienawidzone przez tamtejsze narody,  Stany Zjednoczone !. Widać że Amerykanie ugrzęźli w Afganistanie na wieki. 

KOMENTARZE

 • KIRGISTAN Kazał się wynosić USA i NATO
  Jedyna amerykańska baza wojskowa w Azji Środkowej w Kirgistanie została zamknięta dla US Army i wojsk NATO. Opowiedziała się za tym rządząca w Kirgistanie partia. Krok kirgiskich władz zbiegł się z przyznaniem ogromnego kredytu w miliardach dolarów temu krajowi przez Moskwę.

  Kreml może sobie pogratulować. Zamknięcie kluczowej bazy wojskowej dla wojsk USA i NATO.
  ______________________

  https://www.fronda.pl/site_media/media/uploads/article/.thumbnails/42938uihfj2u98gfuhijhfihjwfgy724utgh23utyu-746x280.jpg

  Nowa baza wojenna Rosji w Azji Centralnej.
 • @Alfax 06:50:00
  //KIRGISTAN Kazał się wynosić USA i NATO//

  A teraz bierze się za "organizacje pozarządowe" w ilości których Kirgizja była rekordzistą świata.
  "Organizacje pozarządowe" są narzędziem poprzez które USA wpływa na sytuację kraju na terenie którego działają.Bez względu na to który kraj jest macierzystą siedzibą danej organizacji pozarządowej finansowe nici prowadzą zawsze do USA.
  Co zaś się tycz samych USA to państwo to słusznie dostrzegając niebezpieczeństwo związane z działalnością podobnych organizacji już w 1936 r wprowadziło prawo chroniące interesy państwa https://en.wikipedia.org/wiki/Foreign_Agents_Registration_Act
  W 2012 analogiczne prawo wprowadziła Rosja i było to jak łatwo zgadnąć wyrazem zamordyzmu i tyranii.
  Obecnie nad podobną ustawą pracują w Kirgizji.
  https://ru.reuters.com/article/idRUKBN0OK21C20150604
 • Sytuacja robi się naprawdę trudna dla Rosji i dla Świata.
  USA po zastosowaniu wobec Chin broni biologicznej (corono wirusa)
  spowodowały praktyczne wyeliminowanie Chin z gospodarczych działań na rynkach zewnętrznych.
  A Chiny w globalnej wojnie o wolność Narodów wspierały Rosję i jej sojuszników obłożonych tysiącem embarg...właśnie gospodarczo.
  Teraz tego wsparcia zabraknie bo nikt nie zechce otrzymać corono wirusa w pakiecie.
  Teraz USA po wyeliminowaniu na jakiś czas jednego z głównych wrogów przeprowadzą ostry atak na Rosję.
  To jedyna "niepowtarzalna" (a może powtarzalna bo USA mają w całej EuroAzji kilkadziesiąt tajnych laboratoriów biologicznych) okazja by zaatakować pozbawionego sojusznika wroga.

  Pampeo już jeździ i organizuje Majdany wokół Rosji.
  USA wiedzą że pod własną marką nie mogą zaatakować Rosji ale w trybie proxy pod marką różnych "demokratycznych watażków" już mogą...jak na Ukrainie.

  Izolacja Chin przy pomocy broni biologicznej powoduje że zbrodnicze embargo USA będzie dużo bardziej dotkliwe dla sojuszników Rosji.
  (Iran, Syria, Wenezuela, Rosja...).

  Rosja musi coś z tym zrobić....
  najlepiej szybko wygasić epidemię w Chinach i przywrócić wsparcie Chin...
  albo ...majdan nad Potomakiem...

  Chiny mogą też się odwinąć dokonując załamania gospodarki USA
  poprzez wrzucenie na rynek swoich obligacji USA.

  Zapasy trwają...
  USA zyskały punkt stosując zabronioną broń biologiczną.

  To oczywiście moja teoria spiskowa...
 • E no co tam ,jeśli można było "przytulić" naziolo po wojnie, to nawet "dyktatora", "dziwacznego" i "zaburzonego" Baćki,nagle
  objawion "pszyjaciel"zza oceanu, też przytuli.
  Wiadomo, o co chodzi......
  https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/314122,lukaszenka-to-dyktator-miliarder.html

  Należy się pochylić z troską nad panią Romaszewską, która bohatersko prowadzi w reżimie" wiadomą tv , bynajmniej nie prorządową.Jak każą jej się sponsorzy i mocodawcy "przekierować " na chwalenie Baćki, to może tego w zdrowiu nie przeżyć....
  Jak już USA wprowadzą swoje majdany i rządy na Białorusi,zakwitną Shelle i Mc Donaldy, pojawią się strzelanki w szkołach, i opioidy za dolara na ulicach,to co to białoruskie KGB zrobi??No ... będą musieli cofnąć ustawę zakazującą na Białorusi... jakiegokolwiek promowania banderyzmu i działaczy probanderowskich, bo ich "nowy" sojusznik jest przychylny takim zjawiskom.
  Zwolennicy banderyzmu, będą musieli emigrować do Polski.

  Jak również, nie pozwala Białoruś promować LGBT!!!milicja działa szybko.
  https://youtu.be/0uDYoG7gJ38

  Więc na Białorusi,nazizmu banderyzmu nie wolno, promować LGBT nie wolno, jak nomen omen....żyć...

  To niedobra jest!!!
  https://kresy.pl/wydarzenia/bialorus-kara-wiezienia-za-symbolike-oun-upa-i-portrety-bandery/

  Co to będzie za rewolucja ,jak się już USA zainstaluje w tym pięknym kraju, aż skóra cierpnie z zachwytu!!
 • Tutaj wcale nie liczy się ten przysłowiowy pies
  w tym wypadku USA tylko ogon, który tym psem wywija. Podobny ogon wywija Rosją - tylko w nie tak widoczny sposób.
  Wniosek?
  Obojętnie czy światowy, czarci pomiot kontroluje Kirgistan czy to Amerykanami czy to Rosjanami - to dla owego pomiotu jest bez znaczenia. Ważne, że go pomiot kontroluje - tym bardziej, że graniczy on z Chinami.
 • @Oscar 09:52:57
  Zaatakowali również Chiny, inwazją ptasiej grypy, miliony drobiu są utylizowane.
  Wygasić epidemie nie będzie łatwo.
  Będą próbowali dalej, innymi wirusami.Jedyne wyjście zrobić to samo, bo na uskok San Andreas nie ma co czekać!!.....
 • @trojanka 10:15:02
  W USA taki atak miałby apokaliptyczne skutki.
  W USA rząd troszczy się wyłącznie o oligarchię...
  a naród ma sobie radzić sam ... nie szkodząc "elytom" bo rząd będzie strzelał bez ostrzeżenia.
  W USA wszystko jest kwestią kasy... nikt nie poda ręki umierającemu gdy ten nie dla "ratownikowi " zarobić.
  W USA zginą miliony a "elyty" na czas epidemii "emigrują" na miejscy zostaną najemnicy mający strzec własności "elyt".

  Gdyby wirus zaatakował USA to USA natychmiast zażąda od świata pomocy i współpracy przy gaszeniu epidemii oraz poniesienie kosztów tej akcji.

  W przypadku Chin postawa USA jest wręcz przeciwna...
 • @Oscar 09:52:57
  Do tej pory oficjalnie potwierdzono na świecie 28 276 przypadków strasznego koronawirusa, zmarło 565 osób, podobno wyleczono 1162.

  W samych Chinach w ciągu ostatniego dnia liczba zarażonych wzrosła o 3694 osoby, liczba zgonów wzrosła o 73. W tym samym czasie 70 osób zmarło w epicentrum choroby w prowincji Hubei.
 • @trojanka 10:15:02
  W 2004 r. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla Wangari Maathai stwierdził, że wirus AIDS został opracowany przez amerykańskich perfidistycznych naukowców jako broń biologiczna przeciwko Afrykanom. W Holandii jest nawet naukowiec, który mówi to samo. Długo rozmawialiśmy z holenderskim demaskatorem ds. AIDS, Johanem van Dongenem.
 • @
  https://www.complot-samenzwering.nl/wp-content/uploads/2010/08/_aids-plaatje.jpg
 • @trojanka 10:15:02
  Zagrożenie znajduje się w wodzie wodociągowej, a woda gruntowa pęka pestycydami, prawie każde dziecko ma jedną lub więcej alergii, ADHD lub jakieś cechy. Dziewczęta zwykle miały okres około 12 lat, teraz są już które miesiączkują w wieku 6 lat. Kobiety i płodność, dziesięć do piętnastu procent nie może mieć dzieci. Jedna na dziewięć kobiet w ma teraz raka piersi. Płodność mężczyzn dramatycznie spada, proces ten jest jeszcze przyspieszany przez elektrosmog - telefony komórkowe, komputery i tak dalej.

  38 !!!!!! milionów ludzi na całym świecie ma teraz HIV lub AIDS. Od pierwszej diagnozy AIDS (1981 r.)

  20 milionów zmarło na tę chorobę.

  Świat medyczny pozostaje podzielony co do przyczyn globalnej katastrofy.

  Laureat Pokojowej Nagrody Nobla i przywódca (Ruchu Zielonego Pasa) w Kenii , Wangari Maathai, jest natychmiast uważany jako „kontrowersyjny” i jest okrzyczany jako „spiskowy” po latach badań i stwierdzeniu że : „Wirus AIDS został opracowany przez perfidistów jako broń biologiczna przeciwko Afrykanom.

  AIDS to zachodni spisek mający na celu ograniczenie liczby czarnych.
 • @Oscar 12:33:03
  Nie jestem jakąś szczególną wielbicielką Chin,nawet staram się nie kupować chińskich towarów/chyba że muszę/ ale to co im zrobiono, jeśli prawdą jest to co krąży po necie z linkami...jako dowodem..to ci którzy to wymyślili i wykonali, niezależnie od tego kto to jest, powinni patrzeć na swoje rodziny jak umierają, tak jak patrzą Chińczycy na swoje umierające rodziny..
  Oglądnęłam kawałek filmu który przeciekł do netu, to jest ludobójstwo.
  Oni się po prostu duszą w drgawkach!!!
  Dzieci zgłaszają się same do sierocińców, bo umarli rodzice i dziadkowie itp.
  I jeszcze im mało, ciągle mało!!Gates będzie depopulował, Soros sponsoruje laboratoria broni biologicznej itp.przydałoby się doświadczenia na własnej skórze!!
 • @Monaco 14:22:37
  Nie potrzeba bomb,żeby wykończyć naród czy narody.Ja mam nadzieję, że zgodnie z teorią mówiąca ,że przysłowia są mądrością, znajdą realne wypełnienie w geopolityce , nasze polskie przysłowia:
  "Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka."
  "Kto po kim dołki kopie..sam w nie wpada".
 • @trojanka 15:32:24
  To się zgadza. Tylko amerykańscy zbrodniarze mają ochronę w samym DIABLE. oni ciągle są bezkarni. Innych mordują okupują i żadnych nie ponoszą konsekwencji.
  Podobno w Gruzji mają laboratorium z bronią biologiczną.
  A co najgorsze to blisko Polski bo na Ukrainie są tajne usraelskie laboratoria produkujące broń biologiczną.
 • Bieda w USA
  Nierówności społeczne w usa szybko rosną. Polityka Trumpa ogranicza pomoc dla najsłabszych obecnie zyje ponad 150 milionów Amerykanów w biedzie. Stany Zjednoczone wydawały około 4 miliardów $ na misje w Afganistanie i Iraku. Na zbrodniczy przewrót na Ukrainie usa wydało 5 miliardów dolarów. W usa rząd prześladuje Amerykanów mówiących prawdę. Ta fasada amerykańskiej wolności i demokracji jest wszędzie już widoczna.
 • @Oscar 12:33:03
  Jednak bardzo trudno jest Europejczykom zrozumieć mentalność zwykłych Amerykanów. Nie protestują. Nie demonstrują. Są zupełnie ogłupieni i zniewoleni. Jak widać to reżim kapitalistyczny trzyma ich krótko za uzde jak koni pociągowych.

  W Rosji mają więcej swobód niż w tej ussracji.
 • @Leonardo da Vinci 16:16:17
  To tylko to co wydostało się na światło dzienne.Reszty nie wiemy!!


  https://www.counterpunch.org/2018/11/21/criminal-behavior-us-may-be-developing-biological-weapons/


  https://www.globalresearch.ca/us-military-bio-labs-in-ukraine-production-of-bio-weapons-and-disease-causing-agents/5605307

  https://www.strategic-culture.org/news/2014/11/24/pentagon-biological-laboratories-ukraine/
 • @trojanka 16:39:53
  Dzięki za adresy .

  Pozdr.⚄
 • @trojanka 16:39:53
  Czytalem.
  To są straszne wiadomości. Przerażające.
  Jak najszybciej Ukraińcy muszą konio i ropozłodzieji wygnać z Ukrainy.
 • @trojanka 16:39:53
  https://www.globalresearch.ca/wp-content/uploads/2017/08/The-US-bio-labs.jpg
 • @Leonardo da Vinci 16:37:15
  nie protestują ?
  To kwestia indoktrynacji, totalnej propagandy...
  mamy wiele przykładów takich efektów..
  - katolickie owieczki w wiekach średnich a nawet dzisiaj...gdy ksiądz
  pedofil.
  - Koreańczycy Pn którzy od dziecka kochają "wodza".
  - Hitlerjugenty którzy od dziecka kochali "wodza"
  - fanatycy ISIS którzy od dziecka kochali "wahabizm"
  - amerykańskie dzieci które od dziecka łykały totalitarne kłamstwa
  mediów mafii żydowskiej.

  W Polsce solidaruchów prace w tym kierunku intensywnie trwają od 30 lat (ta sama mafia te same techniki propagandowe).

  Z każdego dziecka można zrobić niestety pożytecznego idiotę.
  (no ok jakiś % samodzielnie myślacych się będzie zastanawiać ..ale takich się zaszczuwa)
  Mafia oraz KK wiedzą to na pewno i ten fakt wykorzystują.
 • @ikulalibal 09:15:21
  Tak zgadza się to o czym Pan nspisał,

  Putin poznał się kogo i po co finansuje soros. Więc prawnie zakazał na terenie RF działalności tych wywrotowych organizacji. A te które pozostają mają sratus obcego agenta i są monitorowane.

  To samo na Węgrzech ustanowił Orban. To został przez unijnych
  "dygnitarzy" nazwany niszczycielem demokracji i standardów państwa prawa.
  Tak wygląda zorganizowaną brukselska mafia.
 • @Oscar 09:52:57
  Właśnie, Rosja w dużej mierze pozbyła się amerykańskich obligacji natomiast o Chinach nic na ten trmat nie słychać.

  Może coś przegapilem ?

  Pozdrawiam
 • @Alfax 17:44:54
  Chiny jak ruszą swoje obligacje to rynek się zawali..
  Chiny taktują to jak broń masowego rażenia.
  Teraz po ataku biologicznym ... nadszedł czas...
  Tylko najpierw trzeba się zająć ofiarami ataku biologicznego...
  odpowiedź nastąpi zaraz po przesileniu epidemii.
 • @Oscar 17:41:28
  Jak najbardziej słuszne wnioski.

  Tak i ja to wszysko widzę. No ale cóż jak wszystkie tele i prasowe media są w łapach tej samej narracji, propagandy oraz książki z zakłamaną historyczną wiedzą.

  Na szczęście są jeszcze ludzie tacy jak my, mający swój rozum i nie damy się zmanipulować.

  Pozdrawiam
 • Zaglądam czasem do Polaka, który
  przez kilka lat pracował w Chinach, teraz przeniósł się do Kambodży. Tutaj wrócił na kilka dni w interesach. Faktycznie przeludnione przedtem miasto zamarło. Jego przyjaciel Chińczyk zwany Kapeluszem, właściciel restauracji, markotny. Dla gościa zamówił jedzenie gdzie indziej, bo kucharz nie przyszedł. Przy wejściu do banku i do centrum handlowego mierzenie temperatury: https://www.youtube.com/watch?v=g1ay9g3dssU
  Jak tak dłużej potrwa, to może być bardzo żle.
 • @wercia 20:12:20
  " Jak tak dłużej potrwa, to może być bardzo żle ".

  bardzo przygnebiajace te puste miejsca w tak ogromnym miescie.

  wyglada jak w stanie wojennym...

  pozdr.
 • @Oscar 17:51:30
  Yankee's zachowują się jak małpa z brzytwą.

  Mają życie ludzkie za nic.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej