Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2422 komentarze

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

BUNT PRZECIWKO DYKTATOWI USA i GLOBALNEJ FINANSOWEJ MAFII

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bunt przeciwko bezprawnym amerykańskim sankcjom oraz przeciwko naciskom i stosowaniu przez USA ekonomicznych represji !

Bunt przeciwko ••• Globalnej zmanipulowanej bez pokrycia walucie ••• amerykańskiego  USA $ •••

Bunt niepodległych państw przeciwko bezprawnym amerykańskim sankcjom oraz naciskom i stosowaniu przez USA ekonomicznych szantaży i represji  !

Sankcje Białego Domu, powodują poważne szkody nie tylko dla suwerenych państw ale ostatnio także dla amerykańskich sojuszników, a tym samym stymulują działania odwetowe na całym świecie.

Przykładem takich konsekwencji jest możliwe stworzenie przez Rosję i Chiny i inne państwa które są narażone na amerykańskie represje, stworzenie niezależnego systemu „płatności w złocie”, który jest niewrażliwy na amerykańskie sankcje i ograniczenia do którego mogą dołączyć Turcja, Katar, Malezja i Iran a w przyszłości i inne kraje.

Pomysł wykorzystania złota jako instrumentu płatniczego nie narodzil sie w Rosji ani w Chinach, został wysunięty na specjalnej konferencji przez premiera Malezji Mahathira Mohamada. Podobną propozycję zrezygnowania z dolara i obniżenia wartości dolara w rozliczeniach między krajami zagrożonymi sankcjami USA przedstawił prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, który wskazał na potrzebę wykorzystania waluty krajowej w płatnościach międzynarodowych.

Mahathir Mohamad: „Ponownie zaproponowałem rozważenie idei płatności przy użyciu„ złotego dinara ”i handlu wymiennego między naszymi krajami. Poważnie się nad tym zastanawiamy i mamy nadzieję, że znajdziemy mechanizm wdrażania ... W ostatnim okresie widzimy że, używając dolara amerykańskiego to coraz częściej narzucane nam są przez USA bezprawne sankcje, które mogą powstrzymać nasz rozwój gospodarczy. ”

Możliwe opcje dedollaryzacji.

Perspektywy finansowe tej propozycji pozwolą uniknąć wprowadzenia sankcji przez Stany Zjednoczone. Wszystko wynikało z faktu, że środki sankcji przeciwko ich krajom zostały już wprowadzone lub zostaną wprowadzone w przyszłości.

Polityczny i finansowy a tym samym ekonomiczny terror USA.

Uzależnienie się od amerykańskiego dyktatu, terroru, polega na tym że musisz całkowicie porzucić swoje własne interesy narodowe i po prostu posłusznie przestrzegać wszelkich wymagań Białego Domu.

Przywódcy Malezji, Kataru, Iranu i Turcji nie zgadzają się ze Stanami Zjednoczonymi.

Cztery możliwe opcje dedollaryzacji, które zostały zaproponowane na konferencji w Kuala Lumpur:

To przejście na złoto (przy użyciu „złotego dinara”),

Transakcje barterowe, korzystanie z walut krajowych i najbardziej egzotyczna opcja -

Przejście na transakcje z wykorzystaniem kryptowalut.

Transakcje barterowe.

Transakcje barterowe są odpowiednie dla niektórych operacji transakcyjnych punktowych i dużych, w których występują bardzo duże wolumeny. Ale mają jedną wielką zaletę: nie można ich zatrzymać sankcjami finansowymi. Opcja używania walut narodowych wspomniana przez Erdogana jest bardziej nowoczesna i lepiej nadaje się do stosowania w handlu międzynarodowym.

Poważnym problemem jest system SWIFT. Stany Zjednoczone mogą zmusić formalnie belgijski system międzynarodowych przelewów bankowych do wyłączenia banków tureckich, katarskich lub malezyjskich. Natomiast dla przykładu Rosja jako partner zewnętrzny, która ma swój własny analog, może być zaangażowana w budowę systemu finansowego pozbawionego dolara. Rosja i w pewnym aspekcie i Chiny które są już objęte sankcjami amerykańskimi dokonują już rozliczenia we własnych walutach.

Złoty kruszec może być fizycznie transportowany jako zapłata za towary i usługi. Co więcej, złoto ma dodatkową zaletę: mieszkańcy dość konserwatywnych krajów uczestniczących w projekcie ufają wartości żółtego metalu, są przyzwyczajeni do utrzymywania w nim swoich oszczędności, a to naprawdę uniwersalny instrument finansowy, który wszyscy rozumieją, od Doha i Ankary po Teheran i Kuala Lumpur. Korzystanie ze schematu depolaryzacji ułatwi podłączenie go do systemów finansowych innych krajów, co również zmniejszy zależność od dolara i zwiększy ilość złota w ich rezerwach. Przede wszystkim obecnie bardzo aktywne w tej kwestii są to Chiny i Rosja.

Ponadnarodowe monopole wykorzystały wszystko, co było możliwe. Teraz nie mają z kim konkurować i nie mają nic do przechwycenia. Wydaje się, że wszystkie cele zostały osiągnięte i można odpocząć. Ale faktyczny kret historii nigdy nie przestaje działać. Kopie jednocześnie w kilku kierunkach: stworzenie nowego rodzaju gospodarki i nowego rodzaju państwa. Więc dedolaryzacja jest nieunikniona, ponieważ nie ma innego sposobu by zachować suwerenność i uniknięcia amerykańskich sankcji. 

Dzisiaj, w otchłani sankcyjnego kryzysu, następuje przejście do nowego (wciąż nieznanego) rodzaju gospodarki. Z nowymi, ale nieznanymi rodzajami towarów. Technologie informacyjne są tylko zwiastunem nowej gospodarki.

Główną przeszkodą dla nowego rodzaju gospodarki są ci wszyscy, którzy przejęli monopolistyczne korporacje transnarodowe. Bo w końcu każdy zasadniczo nowy produkt stanowi realne zagrożenie dla pozycji monopolisty. A nawet istnieje groźba całkowitego upadku. W przypadku przełomu na rynku światowym, na przykład nowego typu silnika, który może zastąpić silnik spalinowy, nastąpi globalna redystrybucja własnośc.

Bankowość (pomimo kryzysu systemowego i być może dzięki temu) będzie próbowała doprowadzić proces globalizacji do logicznego zakończenia.

Kryzys systemowy oznacza utratę kontroli państwa nad głównymi obszarami społeczeństwa. Globalny kryzys systemowy to także utrata funkcji wszystkich instytucji międzynarodowych, od ONZ do UNESCO, WHO itd., A także prywatyzacja państwa jako jednego z głównych kierunków rozwoju współczesnego świata.

Główne narzędzie globalizacji.

Głównym instrumentem globalizacji jest dolar amerykański. Istnieją oczywiście inne strefy walutowe, które utrudniają rytmiczne działanie pompy globalizacyjnej: juan, rubel itp. Ale przede wszystkim spokojny nocny sen zaburza amerykańskim banksterom  konkurencyjne €uro, więc uważają że należy wyeliminować euro, ponieważ euro powoduje największe zaburzenia u dolara. Tak duże że może doprowadzić do całkowitej dewastacji U$A dolara. Dlatego obecnie ze strony amerykańskiej istnieje celowy proces eliminacji głównej przeszkody w globalizacji. A mianowicie oznacza to eliminację konkurującej strefy euro.

Brexit to także narzędzie przeciwko euro. Ale zanim proces niszczenia euro zostanie zakończony, dla dobra Stanów Zjednoczonych i amerykańskich banksterów  integracja europejska również musi ulec poważnemu osłabieniu przez wewnętrzne spory w których pewne kraje mają niestety swój negatywny udział będąc wiernymi sojusznikami USA...

Oznacza to, że pieniądze z peryferii strefy euro należy przelać do Niemiec i Francji, a następnie skoncentrować w Niemczech i dopiero wtedy rozpocznie się ich ostateczny transfer do USA - I dopiero wtedy proces globalizacji można uznać za zakończony. Dalsze procesy będą miały niewiele wspólnego z gospodarką. Chociaż się w nim zamanifestują.

Obecny kryzys wcale nie przypomina tego, który niegdyś opisał Karol Marks, bo nie mógł nawet sobie tego wyobrazić, że globalne centrum emisji waluty w USA jest w stanie wydrukować dowolną ilość papierowych pieniędzy.

Dlatego charakter (i szybkość) przebiegu globalnego kryzysu w niewielkim stopniu zależy od samej gospodarki, a bardziej od skali emisji i nadpłynności przepływów finansowych. I z przekonania konsumentów, że pieniądze zawsze pozostaną pieniędzmi.

Pompa druku dolarów zaczyna zauważalnie ulegać awarii.

Trzema źródłami i trzema elementami globalizacji jest sam dolar i jedyne na świecie centrum emisji pieniądza papierowego i długów które znajduje się w USA. Podobnie jak potęga polityczna i technologia wyemitowanego dolara. Ten sam jako jeden światowy ośrodek emitujący pieniądz papierowy również emituje długi, ponieważ w tej globalnej strukturze finansowej pieniądz papierowy i długi można wytwarzać tylko w tym samym czasie.

Dolary są wydawane w celu pożyczenia ich państwom (a ponieważ centrum pożyczania innym jest zasadniczo prywatnym sklepem) (lub korporacją) za pośrednictwem różnych instytucji finansowych, które mają dostęp do takich pożyczek dolarowych. Istnieje naturalnie hierarchia banków służących do pożyczek. Następnie przeprowadza się pewne manipulacje, dzięki czemu pożyczka staje się złożonym systemem i uzależniona jest od odsetek i jest prawie nie do spłacenia i dla wielu zadłużonych nie do zniesienia.

(Odstetki są kosztem, gdy zaciągasz kredyt. Na wysokość odsetek wpływa wysokość stopy procentowej, kwota kapitału oraz czas).Bank ustala, jaki kapitał kredytu pozostał do spłaty i od tego kapitału nalicza odsetki.

Klijent często spłaca bez końca odsetki a dług coraz bardziej rośnie. Celem takich manipulacji jest spłata długów wobec i według stopy procentowej wyższej niż otrzymane pożyczki. Podnoszenie kursu walutowego wcale nie jest trudne, ponieważ z każdą paniką strachliwy dolar natychmiast ucieka do swojej ojczyzny a jest jeszcze więcej możliwości do manipulacji. Wywoływanie paniki na rynku peryferyjnym jest proste. W tym celu nie jest konieczne ogłaszanie sankcji ani wysyłanie lotniskowców. Chociaż jak wiemy jest to również możliwe w zastosowaniu przez taki kraj jak USA w stosunku do niepokornych. Dolar jest manipulowany, kurs rośnie, a pętla zaciska się coraz bardziej.  

Z każdym nowym cyklem coraz mocniej.

Znaczenie takiego procesu w globalizacji jest takie samo: wszystkie zasoby są pompowane z peryferii Unii Europejskiej do centrum w tym przypadku do Francji i Niemiec. Logika jest tutaj taka, że ​​wszystkie zasoby będą zbierane z peryferii do jednego centrum. Ten proces będzie trwać, dopóki nie zostaną zaburzone warunki niezbędne do jego przepływu, gdy nadmiar płynności papierowych pieniędzy, które warto przepompować do centrum, pozostaną na peryferiach. Gdy przeplyw zostanie zastopowany to proces zakończy się odrzuceniem euro. Chociaż na etapie pośrednim możliwe jest zmniejszenie strefy euro. Ale wtedy nastąpi zapaść. Po upadku euro globalizacja osiągnie swój szczyt. Jednocześnie nastąpi globalny kryzys globalizacji, który jest tak naprawdę jego drugą stroną.

Paradygmat globalizacji dolara w perspektywie długoterminowej w zasadzie nie implikuje istnienia innej pełnoprawnej (...) państwowości, z wyjątkiem państwowości ośrodka emitującego.

Znaczenie suwerenności już zniknęło w globalnych wirach, gdy słońce nagle znika na libijskiej pustyni. Zmierzch strefy euro nie musiałoby oznaczać żadnej tragedii, gdyby nie brano pod uwagę takiej tragedii dla krajów z utratą własnych rynków, a nawet utraty gospodarki narodowej. Ten schemat jest bardzo podobny do świadomego oszustwa. Chociaż sprytni " finansiści " (oszuści i spekulanci) uznaja to za rodzaj gry giełdowej, w której, obowiązują reguły o podwyższonym ryzyku.

Tu dochodzi jeszcze jeden ciekawy aspekt w związku z globalizacją, a dotyczący Rosji i Ukrainy.

W tym sensie europejska integracja Ukrainy w ramach procesu globalizacji (jak również integracja z Federacją Rosyjską w jej obecnej formie) są równie pozbawione znaczenia, ponieważ oba są systemami wtórnymi. A sama logika procesu globalizacji przypisana jest całkowitemu uzależnieniu od jedynego centrum emisji dolarów.

Ale gdy tylko Federacja Rosyjska zda sobie sprawę ze szkodliwych skutków bycia w systemie globalizacji dolara, integracja Ukrainy i Rosji stanie się nie tylko możliwa, ale także konieczna.

Nieuzasadnione jest dołączanie Ukrainy do projektu UE podczas trwajacych obecnie w Unii różnych sprzeczności i widocznego stopniowego jej upadku. Nieuzasadnione jest również twierdzenie, że Ukraina powinna wstąpić do Federacji Rosyjskiej wyłącznie dlatego, że jest to kraj bardziej na arenie międzynarodowej i finansowej suwerenny i odnoszący sukcesy.

Ocena sukcesu w rublach jest tak samo bezsensowna jak w dolarach. Lub ile zarabia Federacja Rosyjska na sprzedaży gazu na Ukrainę. Lub ile Ukraina zyskuje.

Prawdziwy problem w dobie globalizacji polega na tym, że ani razem, ani osobno Ukraina i Rosja (i UE) nie mogą zasadniczo istnieć w paradygmacie globalizacji dolara, ponieważ globalizacja jest tak zaprojektowanaa w taki sposób, że nikt nie może w niej suwerennie działać i przetrwać, z wyjątkiem jednego globalnego pieniądza $ dolara $ centrum emisji (USA) wraz z emisją długów dla członków tej globalnej struktury.

Święta własność prywatna pozostała tylko dla naiwnych w kinie, w produkcjach Holywood .

Własność prywatna (implikuje dwie funkcje: własność i rozdysponowanie własności) pod dominacją monopolu, korporacje transnarodowe faktycznie straciły swoją drugą funkcję (rozdysponowanie własności). Ta funkcja została oddzielona od właściciela przez zatrudniony personel zarządzający na ich korzyść. Właściciel może oczywiście teoretycznie zwolnić zaniedbujacych i złodziei zarządców i zatrudnić nowych, ale nadal nie uda mu się przywrócić w ten sposób wyobcowanej funkcji własności prywatnej.

Kalifowie naftowi (Kaddafi, Husajn itd.) Sądzili, że sprzedają ropę na Zachód za pieniądze. Za dolary. Ale okazuje się, że oddali ją za darmo. Inwestowali także dużo, ponieważ opłacałi obsługę pól naftowych i infrastruktury.

I wreszcie

Zachodni paradygmat opiera się na niezachwianej wierze w niezmienny i absolutny materialny postęp świata w tym sensie, że gospodarka wolnorynkowa będzie wytwarzać coraz więcej, a obywatele (przynajmniej zachodni) będą konsumować więcej. Jednocześnie obywatele (przynajmniej w krajach zachodnich) będą musieli pracować coraz mniej, aby osiągnąć stale rosnącą konsumpcję.

Ale wiąże się to ze zużyciem coraz bardziej wyczerpanych surowców i zanieczyszczeniem i tak już skażonego środowiska. Ten konflikt interesów ponownie wymaga rozwiązania, przede wszystkim w zachodniej kulturze łacińskiej.

My, chociaż uczestniczymy w tym całym globalnym procederze (cyrku) jednak z powodu naszego absolutnie braku bezpośredniego wpływu. Musimy uaktywnić się i pośrednio wywierać na naszych rządzących presję przez aktywną krytykę i protesty oraz rzeczowe dyskusje i postulaty.

Tak musimy się przygotować do nowych czasów które nadejdą bo zmiany są konieczne. 

Innaczej nowy globalny usytuowany w jednym centrum w USA " amerykański banksterski hitler ",

będzie decydował o naszym być albo nie być!

Czyli sprowadzi ludzkość do globalnego koncentracyjnego obozu pracy i eleminacji słabszych i nieprzydatnych tylko i wyłącznie dla dobra rządzącej całym światem globalnej mafii !

KOMENTARZE

 • STOP. DRUKOWANIU BEZ POKRYCIA $$...
  https://images.freeimages.com/images/premium/previews/3443/34432122-stop-sign-standing-on-one-dollar-bills.jpg
 • @Alfax 22:42:03
  STOP złodziejom z USA . Salute Amigo. https://cotobitcoin.pl/zunifikowany-system-platnosci-brics-moze-pokonac-dolara-amerykanskiego/
 • UK nie jest ani w strefie € ani w strefie Schengen.
  //Brexit to także narzędzie przeciwko euro. //Teraz brytyjski funt będzie miał przeciwko sobie € i $
  To co Brytyjczykom przeszkadzało, to napływ ludzi z państw Europy Środkowej.

  Udział dolara w puli waluty rezerwowej spada.
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a7/Global_Reserve_Currencies.png/420px-Global_Reserve_Currencies.png

  Pod tym linkiem jest tabela jak aktualnie kształtują się relacje walut rezerwowych w świecie.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Reserve_currency
 • @Anna-PK 00:44:09
  Fajny link dzięki któremu ten ciekawy tekst: 

  " Pod koniec XX wieku dolar amerykański był uważany za dominującą walutę rezerwową na świecie []. Zapotrzebowanie świata na dolary pozwoliło rządowi Stanów Zjednoczonych oraz Amerykanom zaciągać pożyczki po niższych kosztach, 

  dając Stanom Zjednoczonym przewagę przekraczającą 100 miliardów dolarów rocznie []." 

  A tabela super.

  Pozdr. :)
 • @Anna-PK 00:44:09
  Tam jest też info że,

  " MFW regularnie publikuje (the aggregated) układ walutowy rezerw walutowych (COFER).

  Rezerwy poszczególnych krajów i instytucji sprawozdających są poufne

  Dlatego poniższa tabela przedstawia ograniczony pogląd na temat globalnych rezerw walutowych, które dotyczą wyłącznie rezerw przydzielonych:

  Struktura walutowa oficjalnych rezerw dewizowych (1965–2018)
  Pozdr. :)
 • @Repsol 23:27:11
  Ekstra info, pod tym linkiem.

  https://cotobitcoin.pl/wp-content/uploads/2019/11/zunifikowany-system-platnosci-brics-moze-pokonac-dolara-amerykanskiego-1.jpg

  Pozdr. :)
 • @Anna-PK 00:44:09
  " To co Brytyjczykom przeszkadzało, to napływ ludzi z państw Europy Środkowej. "

  Jeżeli napływ stanowili ludzie dobrze wykształceni to Brytyjczycy powinni być wdzięczni bo zaoszczędzili miliony potrzebne dla wykształcenia tysięcy młodych ludzi.

  Będąc w GB jako turysta widziałem bardzo dużo ludzi hinduskiej karnacji. No ale to bylo przed wstąpieniem Polski do Unii.

  :)
 • Dobry opis 5 ⚄
  Aktualne dane. DŁUG PUBLICZNY USA to 70.1 % to GDP RATIO.a National debet to $ 23.231.455.140.999

  I ciągle wzrasta.
 • @Repsol 23:27:11
  A to jest bardzo interesujące

  "" Wszystko to dzieje się, gdy Chiny przygotowują się do wprowadzenia cyfrowego Renminbi , który zdaniem niektórych ekspertów może sprawić, że Renminbi stanie się globalną walutą rezerwową, z dala od dolara amerykańskiego. Potwierdza to zatem potrzebę innowacji w Stanach Zjednoczonych w tym obszarze, w przeciwnym razie będzie to znacznie opóźnione w następnej erze."""

  Thanks for this information
 • @Monaco 02:03:26
  Hindusi mają brytyjski status. Nie są uważani za obcych.

  To bardzo szanowana społeczność. 

  A co do Polaków to są tam wszystkie kategorie społeczne 
  Z wykształceniem podstawowym, średnime i z uniwersyteckim. Wielu Polaków ma swoją działalność gospodarczą. Uczą i studiują. Całkiem spoko sobie radzą. 

  ⚃; )
 • Walka ze spekulantami.
  *** często spłaca bez końca odsetki a dług coraz bardziej rośnie. Celem takich manipulacji jest spłata długów wobec i według stopy procentowej wyższej niż otrzymane pożyczki. Podnoszenie kursu walutowego wcale nie jest trudne, ponieważ z każdą paniką strachliwy dolar natychmiast ucieka do swojej ojczyzny a jest jeszcze więcej możliwości do manipulacji. Wywoływanie paniki na rynku peryferyjnym jest proste***

  Typowy obraz w bankach lichwy . Bierzesz hipotekę 500 tyś na 20 lat i po upływie 20 lat okazuje się że splaciłeś 1.500.000 złotych.

  Robią lichwiarze ludzi w bambusa.
 • @Leonardo da Vinci 03:49:52
  https://svpressa.ru/p/25/254/254239/l-254239.jpg
 • PRAWA CZŁOWIEKA i BEZPIECZEŃSTWO EKONOMICZNE to właściwa strategia dla polskiego MSZ
  PRAWA CZŁOWIEKA i BEZPIECZEŃSTWO EKONOMICZNE to właściwa strategia dla polskiego MSZ

  Polska Polityka zagraniczna powinna stać się suwerenna. Na arenie międzynarodowej Polska powinna stać się poważnym partnerem i inicjatorem wartościowych dla ludzkości celów, odważnie broniąca godności każdego człowieka oraz dbająca o swoje własne interesy, a przede wszystkicm o interesy bezpieczeństwa ekonomicznego Polaków. Ponadto Polska powinna starać się o uznanie neutralności Polski przez największe mocarstwa. Jesteśmy partnerami, a nie służącymi czy niewolnikami. Dbamy o własne interesy na arenie międzynarodowej, wychodzimy z inicjatywami. Dążymy do bycia przyjaznym suwerennym państwem neutralnym. Niestety żeby taką politykę prowadzić elity zarządzajęce Polska musiałyby mieć mentalność cywilzacji łacińskiej, a niestety jej nie mają...

  Więc będą się układały z każdym wrogiem, nawet z tym który bezwzględnie będzie niszczył Naród Polski gospodarczo, fizycznie i duchowo, byle im - rządzącym byłło dobrze i byle tylko ONI zachowali prawo do godnego życia....
 • BLOCK CHAIN
  W książce pt."Zakulisowe umowy które zmieniły świat" piszą tak:"Block chain opracowano, by umożliwić wielkim korporacjom bezpieczne dokonywanie wielomiliardowych transakcji"

  Potem technoloiga ta została rozszerzona na cały świat. Za technologią płatności online stoją Peter Thiel i Max Lewchin. Firmy technologiczne stają się teraz "zarządcami" światowego rynku pieniężnego...

  Jednak: cyt.z w/w ksiązki: "w przypadku naruszenia łańcucha bloków może dojść do zmiecenia elektronicznych pieniędzy z powierzchni ziemi za pomocą jednego naciśnięcia guzika"
  (...)
  "W 2014 roku ten system został shakowany i wtedy cyt.: "Milionom osób na całym świecie polecono zmienić hasła dostępu - pierwszy klucz. Po zastosowaniu się klientów do tej instrukcji Walmart w USA i chińska sieć restauracji PF Chang zgłosiły dalsze naruszenia bezpieczeństwa. Zamina haseł ułatwiła a nie utrudniła dostęp hakerom."
  "Rok póxniej padła sieć komórkowa TalkTalk ponieważ pewien nastolatek w Irlandii Północnej złamał głowne hasła fimy (PayPal)".

  Wprowadzanie obrotu bezgotówkowego w Polsce jest szaleństwem i brakiem rozwagi i rozsądku ze strony rządzących. Bo jeśli np. nasze zachowania nie spoodbają się OBCYM, np. nie zechcemy oddac im za darmo naszych złóż, to w jednym momencie, jednym kliknięciem odetną nam dopływ pieniądza i umrzemy z głodu bo nie będziemy mieli czym zapłacić za jedzenie. A nikt nam nie sprzeda nic np. używając systemu wymiennego barterowego jeśli cały handel będzie w rękach korporacji które są jednym z narzędzi politycznych banksterów......
 • @ Autor, All
  "My, chociaż uczestniczymy w tym całym globalnym procederze (cyrku) jednak z powodu naszego absolutnie braku bezpośredniego wpływu."

  Gdybym był na miejscu rządzących to w kwestii waluty w jakiej bym musiał prowadzić wymianę to... poprosiłbym Rosję i Chiny, żeby wywarły na mnie presję, że muszę się rozliczać w innej walucie niż dolar ;-)
  Ach jakaż to byłaby agresja z ich strony. I najlepsze jest to, że usrael nie mógłby mieć wobec mnie żadnych zastrzeżeń, no bo to przecież Rosja i Chiny wywarły presję... I jak tu nie ulec? ;-)

  5*

  Ukłony
 • @Repsol 23:27:11
  Obecnie Amerykanie nie są w stanie powiedzieć ile dolarów jest w sumie na świecie w obiegu.

  Wspólna waluta Euro powinna zastąpić definitywnie dolar.
  Ponieważ drukowanie euro jest skrupulatnie kontrolowane przez międzynarodowy unijny organ kontrolny który ma też za zadanie monitorowanie ile euro jest w objegu.

  Zadanie jest trudne, gdyż nie obejmuje sporej ilości euro przechowywane w skarpetach i pod materacem.

  Pozdrawiam
 • @Anna-PK 00:44:09
  Dziękuję Pani za link.

  To dobra strona.

  Miłego dnia.
  Pozdrawiam
 • @Prezydentka 06:26:24
  By rozbić istniejący układ POPIS oparty o bezrefleksyjnych wyborców to musi stać się Wonder or Revolution.

  Trudne zadanie.

  Życzę powodzenia.
 • @Jasiek 06:58:33
  Dziękuję i miłego dnia

  Pozdrawiam
 • @Prezydentka 06:53:40
  To są problemy poszerzonej przestępczości, od czasów electronic payment. Chociaż haker mógł być wewnątrz lub hakerzy mogli być wewnętrzni. 


  Kiedyś były brutalne napady ba bank. A obecnie włamywacz nie wychodząc z domu rabuje miliony.

  Pozdrawiam
 • @Monaco 02:03:26
  Dobrze wykształcona przez Uniwersytet Jagielloński ,córka prezydenta Dudy dołączy do budowania dobrobytu i praworządności Wielkiej Brytanii.
  Nasz podatki nie poszły na marne...???

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/kinga-duda-odeszla-z-pracy-w-warszawie-corka-prezydenta-emigruje/te5zl8h
 • Ta...
  -------------
  "BUNT PRZECIWKO DYKTATOWI USA i GLOBALNEJ FINANSOWEJ MAFII"
  -------------
  Ta finansowa mafia - uwiła sobie swoje V kolumny w poszczególnych krajach świata - mniej lub bardziej widoczne. Niektóre danym państwem sterują w całości wywijając nimi jak ten przysłowiowy pies - flakiem - a niektóre państwa sterowane są poprzez budowanie im takich a nie innych uwarunkowań zewnętrznych.
  To tylko pozory, że uda się komuś dać pstryka w nochal - mafii globalnej czyli tak naprawdę czarciemu pomiotowi - poprzez odejście od dolara.
  Wniosek?
  Gdyby jednak ktoś odszedł od dolara - to możemy być pewni, że zrobił to z polecenia w/w mafii - bo taka będzie bieżąca mądrość etapu w dalszym przerabianiu ludzi stworzonych przez Boga na szatańskie odchody.
 • @Prezydentka 06:53:40
  BlockChain czyli m.in ,,kopanie Bitcoina" to sieć rozproszona o trudnej lub niemożliwej do wyobrażenia mocy i na mojego nosa to jest tworzenie bestii tej z proroctw biblijnych. Przy okazji może to być też szereg innych obocznych rzeczy, np uzależnienie ludzi od kultu bożka Mammona. Czy jak napisała pani Prezydentów coś jeszcze.

  Sam brałem udział pod koniec lat 90 i na początku nowego wieku w podobnym projekcie, tj: SETI at home (ukłon w stronę dzisiejszych zaczadzonych konceptami UFO i zbawiennych maszyn liczących) drugi projekt to był: Cancer research - dopasowywanie cząsteczek do receptorów komórek nowotworowych - szukanie leków na raka, firmował to któryś z uniwersytetów z USA. Po tym nabrałen wątpliwości co do tego typu projektów, np znalezienie leków na raka celem opatentowana i trzymania pod kluczem, wydał mi się prawdopodobny. A jeszcze bardziej prawdopodobne było że przyczyniam się nieświadomie do powiekszenia.. potencjału militarnego USA.

  W momencie jak wyszedł Bitcoin to wiedziałem to w chwili, gdy jego cena wynosiła ok 5zł i można było go sobie kupić, lub wypracować na zwykłym pececie w krótkim rozsądnym terminie, ale z przyczyn j/w nie wszedłem w to. Jest to gruby wałek tak czy owak, a wnioskuje po tym, że wszystko dzieje się na gigantyczną skalę i nie niepokoi to wbrew wcześniejszym oświadczeniom, żadnego zamordystycznego rządu na świecie. Wszelkie obawy i niepokoje ucichły nagle. A przecież nic prostszego byłoby to zdelegalizować. Czyżby szatan już przeszedł do otwartej konfrontacji? Najwidoczniej tak jest. Mam znajomego któremu ,,poszczęściło się". Najpierw praca w korporacji za solidny szmal, potem działanie na Bitcoin. Po starej znajomości kupiłem mu egzemplarz Biblii (sam sobie nie kupił, widocznie z braku pieniędzy), ponoć czyta ją, nawet pokazywał że nosi przy sobie w plecaczku. Ale owładnięty jest bożkiem Mammonem na wskroś.

  Szkoda że ludziska ślepną i głuchną. Wszystko tak, jak to jest opisane w proroctwach. A już szmal przesłania każdemu zdrowy rozsądek. Z drugiej strony odwrócisz się od mamony, a ona automatycznie odwraca się od ciebie i zaczyna się regularne klepanie biedy. Taka jest cena spożycia owocu z drzewa poznania dobra i zła.
 • @trojanka 09:27:19
  Ja tam się na tę dziewczynę nie zżymam się. 30 lat selekcji negatywnej czyni cuda. Od pracy pośród narcyzów-psychopatów (nie znam stanu faktycznego, ale tzw realia to znam na wylot) wybrała ludzi kulturalnych z tzw brytyjską flegmą. To jak wybór między szaleństwem a dostatkiem. A wiem, że czasem dzieci nie idą w ślady rodziców.
 • @trojanka 09:27:19
  I to faktyczna reklama "dojnej zmiany"
 • Masy ludzkie swymi wyobrazeniami o świecie i zyciu przekreslaja przyszlość
  Te dyskusje tu na neonie to wlasnie takie klasyczne rozmijanie sie z prawda i rozumieniem swiata .Można zrozumiec czlowieka ktory ukształtowal sie w okreslonym ukladzie stosunkow i fakcie ze jego oglad świata nie wykracza poza ten oglad.Ale przeciez to niema nic wspolnego z konstruktywnym mysleniem w kategoriach prawdy i dobra.To tylko skrajne patologiczne przystosowanie .Takie myslenie jest przekresleniem przyszlosci. czy nie rozumiecie ze model gospodarki i rozwoju obecnie przyjety i powszechnie uznawany niema jakiejkolwiek szansy na przetrwanie. jedyna zecza jaka mogla by uratowac cywilizacje obecnie jest zatrzymanie tzw Wzrostu gospodarczego i przejscie na ograniczna świadomie konsumpcje,głownie w ramach lokalnych i krajowych mozliwosci. z przesunieciem mas nierobow do pracy organicznej i stopniowa dezurbanizacja Dalszy tzw ,,wzrost ,,w obecnej formie to juz tylko degradacja i upadek .kazda struktura im bardziej zlozona tym szybciej ulega degeneracji .Pisanie o bitcoinach,transferach przelewach i innych kretynstwach to strata czasu. Uwierzcie tylko idioci moga wierzyc w bajki o ,,rozwoju,, Chleb z geesu w czasie komuny rozwieziony furmanka przez miejscowego rolnika byl chlebem.Ten sam chleb dzis wypieczony w super piekarni sterowanej przez debili od programowania i informatyki to cuchnaca truciizna ktora plesnieje na trzeci dziena do tego niszczy zdrowie .Drugi przyklad Motoryzacja Mam auto z 95 roku pali 6,5 litra gazu minimalna ilosc eletkroniki a tym samym wielu negatywnych konsekwencji zwiazanych z serwisem itp przejehalo 300000 i zrobilo by jeszcze raz tyle gdyby nie prawodastwo debili w uni europejskiej.jaki to postep nastapil ze oblozono je eletkronika ,ze po 15 0 tys jest do kasacji. Co jest dzis z żywnoscia ta ktora produkowana byla w ramach zacoofanego rolnictwa byla po prostu zdrowa a wspomniany chleb niemial grama niemieckich trucizn.Czy postepem nazywacie posiadanie smartfona albo komputera co on wnosi,przy kasie za czasow komuny predzej sie zaplacilo normalnym pieniadzem niz teraz karta ,czy swiat nie istnial gdy byly tylko telefony na kablu.czy jakosc zycia byla gorsza. Owszem nie bylo tylu technokratycznych pasozytow i darmozjadow ktorzy tworza wartosci pozorne ktore tak naprawde sa ukryta forma lichwy drenujaca swiat .Te systemy i potrzeby stwozono po to by wam zapiac na rekach kajdany. To co prezentujecie tu to opowiastki slepego i gluchego.Polecam ksiazke ,,Male jest Piekne ,, oraz ,,Spor o wzrost Gospodarczy,, W oparciu o takie spojzenie jak prezentuja autorzy trzeba budowac koncepcje przyszlosci.Owszem jest problem powstaje tu konflikt bo to wszystko nartzucaja i tworza elity finansowe i inne by miec narzedzia kontroli . System i organizacja spoleczenstwa obecnie to ich dzielo i byc moze niema odwrotu ale dyskusje i niezauwazanie tego wszystkiego intelektualne ubustwo.Dolar to kwintensencja degradacji i upadku swiata ktory poprzez niego jest zarzadzany,i kazda forma globalnej waluty bedzie miala taki sam charakter
 • @jan 14:33:07
  Piszesz Pan tu stek bzdur.

  Należy czytać i zrozumieć co czytasz.
  Autor napisał cytuję.

  """ wreszcie

  Zachodni paradygmat opiera się na niezachwianej wierze w niezmienny i absolutny materialny postęp świata w tym sensie, że gospodarka wolnorynkowa będzie wytwarzać coraz więcej, a obywatele (przynajmniej zachodni) będą konsumować więcej. Jednocześnie obywatele (przynajmniej w krajach zachodnich) będą musieli pracować coraz mniej, aby osiągnąć stale rosnącą konsumpcję.

  @@@ Ale wiąże się to ze zużyciem coraz bardziej wyczerpanych surowców i zanieczyszczeniem i tak już skażonego środowiska. Ten konflikt interesów ponownie wymaga rozwiązania, przede wszystkim w zachodniej kulturze łacińskiej. @@@

  My, chociaż uczestniczymy w tym całym globalnym procederze (cyrku) jednak z powodu naszego absolutnie braku bezpośredniego wpływu. Musimy uaktywnić się i pośrednio wywierać na naszych rządzących presję przez aktywną krytykę i protesty oraz rzeczowe dyskusje i postulaty.

  Tak musimy się przygotować do nowych czasów które nadejdą bo zmiany są konieczne. 

  Innaczej nowy globalny usytuowany w jednym centrum w USA " amerykański banksterski hitler ",

  będzie decydował o naszym być albo nie być!

  Czyli sprowadzi ludzkość do globalnego koncentracyjnego obozu pracy i eleminacji słabszych i nieprzydatnych tylko i wyłącznie dla dobra rządzącej całym światem globalnej mafii ! """

  Więc nie bredź , bo brak Panu konstruktywnej analizy tekstu i myślenia jest nader widoczny.

  PS. W pańskim tekscie sa fragmenty z ktorymi się nie zgadzam a l e są też takie z którymi zgadzam się ponieważ widzę podobieństwa z moimi poglądami. Tak samo jak z tymi o których napisał Alfax krytykując istniejącą obecnie sytuację.

  :)))
 • @jan 14:33:07
  A ten jakże istotny fragment !

  """ Główne narzędzie globalizacji.

  Głównym instrumentem globalizacji jest dolar amerykański. Istnieją oczywiście inne strefy walutowe, które utrudniają rytmiczne działanie pompy globalizacyjnej: juan, rubel itp. Ale przede wszystkim spokojny nocny sen zaburza amerykańskim banksterom  konkurencyjne €uro, więc uważają że należy wyeliminować euro, ponieważ euro powoduje największe zaburzenia u dolara. Tak duże że może doprowadzić do całkowitej dewastacji U$A dolara. Dlatego obecnie ze strony amerykańskiej istnieje celowy proces eliminacji głównej przeszkody w globalizacji.
  A mianowicie oznacza to eliminację konkurującej strefy euro. """
 • @jan 14:33:07
  Oraz to:

  """" Trzema źródłami i trzema elementami globalizacji jest sam dolar i jedyne na świecie centrum emisji pieniądza papierowego i długów które znajduje się w USA. Podobnie jak potęga polityczna i technologia wyemitowanego dolara. Ten sam jako jeden światowy ośrodek emitujący pieniądz papierowy również emituje długi, ponieważ w tej globalnej strukturze finansowej pieniądz papierowy i długi można wytwarzać tylko w tym samym czasie.

  Dolary są wydawane w celu pożyczenia ich państwom (a ponieważ centrum pożyczania innym jest zasadniczo prywatnym sklepem) (lub korporacją) za pośrednictwem różnych instytucji finansowych, które mają dostęp do takich pożyczek dolarowych. Istnieje naturalnie hierarchia banków służących do pożyczek. Następnie przeprowadza się pewne manipulacje, dzięki czemu pożyczka staje się złożonym systemem i uzależniona jest od odsetek i jest prawie nie do spłacenia i dla wielu zadłużonych nie do zniesienia.

  (Odstetki są kosztem, gdy zaciągasz kredyt. Na wysokość odsetek wpływa wysokość stopy procentowej, kwota kapitału oraz czas).Bank ustala, jaki kapitał kredytu pozostał do spłaty i od tego kapitału nalicza odsetki.

  Klijent często spłaca bez końca odsetki a dług coraz bardziej rośnie. Celem takich manipulacji jest spłata długów wobec i według stopy procentowej wyższej niż otrzymane pożyczki. Podnoszenie kursu walutowego wcale nie jest trudne, ponieważ z każdą paniką strachliwy dolar natychmiast ucieka do swojej ojczyzny a jest jeszcze więcej możliwości do manipulacji. Wywoływanie paniki na rynku peryferyjnym jest proste. W tym celu nie jest konieczne ogłaszanie sankcji ani wysyłanie lotniskowców. Chociaż jak wiemy jest to również możliwe w zastosowaniu przez taki kraj jak USA w stosunku do niepokornych. Dolar jest manipulowany, kurs rośnie, a pętla zaciska się coraz bardziej.  

  Z każdym nowym cyklem coraz mocniej. """

  :)))
 • @Leonardo da Vinci 14:56:14
  Panie Leonardo i Panie Jan.

  U każdego jest trochę racji. Zamiast się sprzeczać to zaproponujcie sposób, pomysł by ludzie nie głosowali na PIS i PO.

  Bo PiS i PO to takie samo dla Polski ZŁO.
 • @Monaco 18:04:22
  A Pan Alfax poruszył ważne problemy , jak nadużycia mafii drukującej dolary i dominacji dolarów , Drukarnia amerykańskich dolarów pracuje w nadgodzinach, a mimo wszystko dług, deficyt jest w USA astronomiczny.

  $ = 21.765.999.999.999.-

  Czyli Usa jest fikcyjnie bogatym mocarstwem.

  Pozdr.
 • @Monaco 18:11:53
  Akualne dane USA.

  $ = 21.765.999.999.999.- to jest dochód

  A to jest National Debet $ = 23. 233.999.999.999.-

  Rekord wszystkich rekordów.
 • @Leonardo Da Vinci
  Generalnie z tekstem autora to sie zgadzam,ale szlag mnie trafia jak wiekszośc bezkrytycznie podchodzi do kwesti sposobu zycia i łatwości z jaka sie wchodzi w te wszystkie podawany na tacy nowinki i uwarunkowania w konkretnym życiu a i w wymianie pogladow niema jednoznacznej negatywnej oceny. Skoro juz tyle wiemy to nalezalo by radykalnie w sensie fizycznym zakwestionowac to co powduje ze nie mamy wplywu na nic o wolnosci nie mowiac.Przeciez te rosnace do gigantycznych rozmiarow miasta i pustuszejaca prowincja to konkretne decyzje ludzi ktorzy chca w wiekszosci nawiazywac do przyjetych standardow i w ten sposob dobudowuja kolejne elementy nadbudowy.System to okreslone decyzje jednostek. Przyklad- Bylem u znajomego hodowca bydla a na stole kartonik z mlekiem mowi nie bede sie bawil w dojenie nawet dla siebie [ma dzieci ] na uwage ze to niezdrowe mowi co ma byc bedzie to wlasnie buduje olbrzymie mleczarnie ,eksport produktow ,banki konta ,systemy,bitcoiny wiec bardziej postawy mialem na mysli ktore okreslil bym jako odchodzenie od prostych systemow orrganizacji zycia
 • @jan 19:42:08
  Naturalnie że to co się obecnie dzieje jest irytujące nie tylko dla Pana ale i dla mnie.

  Ja otworzyłem oczy na fakty, na problemy i na próbę takich państw jak BRICS rozwiązania tych stworzonych przez globalizację a głównie przez Stany Zjednoczone utrudnień, w międzynarodowej współpracy, w szntażu sankcjami gospodarczymi tak często stosowanymi przez USA.

  Oraz by ludzie zareagowali sprzeciwem , krytyką na bezkarności mafii finansowej usadowionej w Stanach Zjednoczonych A.Północnej.

  Dziękuję za uwagę

  Pozdrawiam
 • @jan 19:42:08
  Wiele ciekawych spraw Pan poruszył.

  Na pewno należymy do ludzi którzy chcą zdrowo i spokojnie żyć. Ja także unikam chemii. I krytykuje to co świat koncernów z nami wyprawia.

  Pozdr. ✔
 • @jan 14:33:07
  Panie Janie. Bardzo dobry i jedyny prawdziwy komentarz. Jeśli ktoś uważa, że takie kraje jak Brazylia, Indie czy Chiny, zmienią swiat na lepsze, to chyba sam siebie okłamuje. Kiedyś nawet czytalem tu na neonie komentarz(nie pamiętam już przez kogo napisany) ze społeczeństwa dążą do stanu globalnej świadomości, roju i że to w zasadzie bardzo dobrze, ze to przyniesie same korzyści i kres wielu problemów! Tak więc różni "medrcy" sie tu trafiają. Nie wiem jak sie sprawy mają w Rosji, ale domyślam sie że w najlepszej sytuacji są tam ludzie mieszkajacy w slabo zaludnionych rejonach. Podobno w tym kraju zakazano upraw i stosowania pasz gmo, a także ograniczono liczbę dopuszczalnych pestycydow, nie wiem czy to prawda?
 • @Alfax
  Znam ten temat od polowy lat 1990-tych (25 lat) z moich poszukiwan na internecie w j.angielskim i tytul twojego komentarza:

  "BUNT PRZECIWKO DYKTATOWI USA i GLOBALNEJ FINANSOWEJ MAFII" jest nieprecyzyjny i wywoluje u mnie reakcje.

  Jesli chodzi o scislosc to swiatem rzadzi ZYDO-ANGLOSASKA MAFIA MIEDZYNARODOWA i jak pisalem wielokrotnie w swoich komentarzach, glowna role odgrywa w tym MIEDZYNARODOWE ZYDOSTWO, poniewaz od 1913r , kiedy zydowscy bankierzy przejeli kontrole na systemem finansowym Stanow Zjednoczonych (patrz: powstanie FRB - Federal Reserve Bank - Bank Rezerw Federalnych) to z biegiem lat zydzi przejeli kontrole nad ekonomia, gospodarka, polityka, mediami, edukacja etc w calej Ameryce Polnocnej (USA i Kanada).
  Oczywiscie, ze sa media niezalezne w USA, ale nie maja takiej samej sily przebicia co media zydowskie, ktore nadaja ton spoleczenstwu amerykanskiemu.
  Zydzi decyduja nawet o tym kto ma zostac prezydentem USA i jak taki prezydent bedzie spelnial zydowskie dyrektywy i tzw. "prosby" wymuszane przez zydow droga naciskow LOBBY ZYDOWSKIEGO w USA, zgodnie z zasada: "MONEY TALKS , BULLSHIT WALKS".
  Lobby zydowskie w USA jest tak silne, ze zydzi nie wahali sie zamordowac prezydenta USA F.J.Kennedy i nawet byly prezydent J.Carter opowiadal, ze jak nie chcial realizowac zydowskich dyrektyw to zydzi zaczeli kopac pod nim dolki, zeby go usunac ze stanowiska.
  Byly agent CIA i wywiadu wojskowego P.Giraldi pisal, ze:
  WOJNY AMERYKI SA WYWOLYWANE PRZEZ AMERYKANSKICH ZYDOW i nazwal rzeczy po imieniu, i nie jest odosobniony w swojej opinii.
  Z kolei pod szyldem "USA", tak samo jak pod szyldem "Kosciola Katolickiego" , "Unii Europejskiej" , "Polski" etc dziala ZYDOWSKA MAFIA MIEDZYNARODOWA skupiona w roznych organizacjach lokalnych i globalnych, ktora wplywa na decyzje osob znajdujacych sie na stanowiskach panstwowych lub wplywowych.

  Kolejna sprawa to przedstawianie rzekomej alternatywy, czyli "Chin" i "Rosji" jako przeciwwage dla USA, zwazywszy na fakt, ze "Chiny" to CHRL"bis", a "Rosja" to ZSRR"bis" - kto zna szczegoly tzw. "transformacji ustrojowych" w CHRL i ZSRR to wie kto nadal rzadzi w tych panstwach, ktore przyjely nowe nazwy, ale wladze tych panstw wciaz zachowuja dawna mentalnosc komunistyczna, a przede wszystkim mentalnosc imperium, czego przykladami sa grozby "Chin" wobec panstw basenu Morza Chinskiego, gdzie znaleziono poklady ropy i gazu ziemnego, i "Chiny" od razu oglosily, ze to jest wylacznie ich wlasnosc, pomimo tego, ze granica wod terytorialnych "Chin" wynosi tylko 200 km, wiec panstwa wokol basenu Morza Chinskiego rowniez maja prawo prowadzic wydobycie w swoich wodach terytorialnych oraz grozby i sankcje ekonomiczne "Rosji" wobec Polski, ktora nie chciala wznowic kontraktu na dostawe gazu ziemnego z "Rosji", Polski, ktora byla i nadal jest PIONKIEM W GRZE wielkich mocarstw.
  Poza tym "Chiny" i "Rosja" sa stalymi czlonkami Rady Bezpieczenstwa ONZ, a zarazem glosowaly przeciw sankcjom na Irak, Libie i Iran , z ktorymi to panstwami "Chiny" i "Rosja" prowadzili wlasne interesy i stosunki przyjacielskie, ale gdy USA przedstawilo "Chinom" i "Rosji" propozycje nie do odrzucenia to "Chiny" i "Rosja" nie wyslaly swoich wojsk w obronie Iraku, Libii i Iranu - wyjatkiem byla Syria, gdzie "Rosja" posiada swoja baze morska w porcie Tartus.
  Na prosbe Ameryki, "Rosja" zerwala kontrakt z Iranem na dostawe rakiet p-lot S300 - analogicznie, jak na prosbe Netanyahu, W.Putin przerwal dostawe rakiet p-lot S300 dla Syrii po prywatnej wizycie Netanyahu w Moskwie 9 maja 2018r.
  Duma (parlament "Rosji") przeglosowal uchwale zezwalajaca na utworzenie bazy tranzytowej dla wojsk NATO w Uljanowsku na przerzut jednostek amerykanskich i NATO-wskich do i z Afganistanu.
  Uchwale podpisal sam W.Putin, ktory nawet powiedzial:
  "należy pomóc siłom NATO, które walczą w Afganistanie". Zaznaczył, że jest to potrzebne, by „nie trzeba było tam wysyłać oddziałów rosyjskich"
  Otwarcie bazy tranzytowej dla wojsk amerykanskich i wojsk NATO nastapilo we wrzesniu 2012r.

  Powyzsze szczegoly dowodza, ze "Chiny" i "Rosja" stanowia kontrolowana opozycje wobec USA, analogicznie jak w przypadku zydow w KOR i Solidarnosci , ktorzy stawowili kontrolowana opozycje wobec rzadzacych zydo-komunistow w PRL, ktorzy dogadywali sie miedzy soba i ostatecznie podzielili sie wladza w Polsce i nadal maja wladze nad Polakami.

  Poza tym to nie pieniadze sa winne, ale winna jest ZYDOWSKA MAFIA MIEDZYNARODOWA, ktora opanowala system finasowy, drukowanie pieniedzy, media etc etc i pierze gojom mozgi pobierajac jednoczesnie odsetki od pozyczek w formie pieniedzy papierowych lub fikcyjnych.
  Malo tego, bezsensowne jest rowniez uzywanie metali szlachetnych jako srodka platniczego, poniewaz istnieje podejrzenie o falszowanie monet, jak to mialo miejsce w XVIII wieku w Rzeczpospolitej, w ktorej wladca Prus z pomoca zydowskich bankierow falszowali polskie monety ze zlota, srebra i miedzi, doprowadzajac Rzeczpospolita do ruiny finansowej, ekonomicznej i gospodarczej - pisal o tym polski historyk prof. W.Konopczynski.

  Bardziej skuteczne jest PIEC PRZYKAZAN POLAKA:
  1. Nie kupuj u zyda.
  2. Nie pozyczaj u zyda.
  3. Nie pracuj u zyda.
  4. Nie glosuj na zyda.
  5. Zwalczaj zydowskie zlo, zeby cie nie opanowalo.

  Po ostatnich 30-tu latach kontraktowych rzadow w Polsce widac, ze Polacy nie przestrzegaja PIECIU PRZYKAZAN POLAKA i w wiekszosci albo siedza na dupach, albo budza sie z reka w nocniku.
  Jedynie nieliczna grupa Polakow jest zorientowana w sytuacji, ale to za malo, zeby przeprowadzic zmiany w Polsce i odsunac zydostwo od wladzy i wplywow w Polsce, bo tu lezy glowna przyczyna problemow Polski i Polakow.
 • @Wican 12:14:52
  Super okreslenie - "dojna zmiana".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej