Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2421 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

PiS i spadek wzrostu gospodarczego, konsekwencje.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PiS korzysta z koniunktury światowej przypisując sobie zaslugi wzrostu gospodarczego w Polsce. A według MFW ŚWIAT JEST NA SKRAJU NOWEGO GLOBALNEGO KRYZYSU. A jakie są faktyczne prognozy ?

Świat jest na skraju nowego globalnego kryzysu ??? - tak przewiduje MFW.

Według MFW świat stoi na krawędzi nowego globalnego kryzysu finansowego.

Nie równości i w dochodach i zamożności wąskich grup, skrajnie bogatych elit wciąż rosną, jak zawsze przed kryzysem finansowym. To jest trend który ciągle się powtarza.

 

W pewnym sensie ten niepokojący trend przypomina początki XX wieku, kiedy dwie powiązane ze sobą siły - technologia i rozwój - początkowo doprowadziły do ​​powstania„ złotego wieku ”, a następnie burzliwych lat dwudziestych, a ostatecznie doprowadziły do ​​katastrofy finansowej. Ogromne nierówność zwykle wzrastają w przeddzień kryzysu finansowego, co wskazuje na ścisły związek między nierównością a stabilnością finansową.

Dlaczego tak się dzieje? Jednym z powodów jest to, że wielka nierówność może powodować presję polityczną na krótkoterminowe proste rozwiązania, które tylko pogarszają sytuację i problem się zwiększa. 

W wyniku światowego kryzysu finansowego z 2008 r.oraz spowodowany tym samym gwałtowny wzrost bezrobocia, szczególnie ludzie pracy w Europie byli zagrożeni ubóstwem. Średnio kryzys finansowy prowadzi do długoterminowych strat w produkcji o 10%. Jednak gdy nastąpiło ożywienie gospodarcze to nierówności dochodów między krajami w Unii spadły między innymi dzięki inwestycjom i dotacjom bogatych państw Unii na rzecz nowych członków przyjętych do Unii takich jak Polska.

Aby rozwiązać problem nierówności, wiele rządów zwraca się przede wszystkim do środków polityki fiskalnej. A to pokazuje, że pożyczki dla małych firm zwiększają stabilność finansową i zmniejszają ryzyko w porównaniu z pożyczaniem dla dużych firm.

Należy zwrócić także uwagę na potrzebę środków politycznych w celu zbudowania bardziej integracyjnego systemu w następnej dekadzie - bardziej bezpiecznego, stabilnego i racjonalnego.

MFW od dawna przewiduje nowy kryzys. Kryzys został przewidziany pod koniec 2017 r. I 2018 r., A w grudniu 2019 r. Powiedziano, że wywołany zostanie „spadkiem wzrostu gospodarczego Chin i wartości towarów".

Jak narazie to europejskie gospodarki notują ciągle minimalne wzrosty, około 1.3% a 1.6 %.

Chiny w stosunku do Europy to wzrost 6%,ale już są okrzyczane, jako z najniższym wzrostem gospodarczym od 27 lat

Produkt Krajowy Brutto Chin wzrósł w trzecim kwartale 2019 roku o 6,0 proc.To jest wprawdzie najgorszy wynik od 27 lat ale jednak w stosunku do innych gospodarek to jeden z najwyższych. Eksperci wskazują, że powodem takiego stanu rzeczy jest słabnący popyt w kraju i za granicą oraz przedłużający się konflikt handlowy z USA.

Natomiast w samej Unii ma być jeszcze ciągle wzrost: ( więc co z prognozami MFW ?).

"Rok 2019 był siódmym z rzędu, w którym gospodarka europejska odnotowała wzrost.w każdym z państw członkowskich. W porównaniu z szybkim wzrostem w poprzednich latach, ogólne tempo wzrostu było umiarkowane, a towarzyszyła duża niepewność".

Niepewności.

"Prognozy ekonomiczne charakteryzuje wysoki stopień niepewności, nie można też wykluczyć ryzyka pogorszenia. Napięcia w handlu, które w ostatnim czasie ciążyły na ogólnym nastroju, złagodniały w pewnym stopniu, choć nadal są powodem do niepokoju. Możliwe jest bardziej drastyczne niż przewidywane spowolnienie gospodarki Chin, a globalne rynki finansowe i rynki wschodzące są narażone na negatywny wpływ gwałtownych zmian poczucia zagrożenia przewidywanego wzrostu.

"W UE niepokój budzi przebieg brexitu".

Szczegóły są na stronie : https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/pl/IP_19_850

Natomiast sytuacja w Polsce nie jest najgorsza, więc czasowo PiS będzie rozdawać i w najbliższych  wyborach prezydenckich będzie robił z tego powodu użytek, propagandę sukcesu chociaż rozwój gospodarczy Polski to nie jest żadną zasługą PiS.

Wzrost gospodarczy to efekt działalności przedsiębiorców oraz ogólnej koniunkturze światowej.

W oparciu o prognozy w Polsce mimo spowolnienia wzrostu gospodarczego ze względu na mniej inwestycji to wskaznik jest dużo wyższy niż unijny 1,6%.

Dane z 2019 i prognozy na 2020. Polska gospodarka spowalnia: Średnioroczny wzrost gospodarczy za 2019 r. przekroczy 4 proc. - wynika z prognoz ekonomistów. A to oznacza, że uplasujemy się na czwartym miejscu pod względem dynamiki PKB wśród wszystkich krajów Unii Europejskiej. W przyszłym roku (2020r.) na "czwórkę" nie mamy co liczyć.

Prognozy Komisji Europejskiej na 2020 rok wskazują, że polska gospodarka spowolni do 3,5 proc., a to i tak szacunek bardzo optymistyczny. Część krajowych ekonomistów zakłada bowiem, że dynamice wzrostu PKB bliżej będzie do 3 proc. Eksperci z mBanku uważają nawet, że gospodarka spowolni z 4,3 proc. w 2019 r. do zaledwie 2,8 proc. w 2020 r.

Dane te są szczegółowe i na podstawie

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/wzrost-gospodarczy-polski-w-2020-roku-prognozy/jzb0z04 

 

 

KOMENTARZE

 • Gwarantuje ze PIS to propagandowo wykorzysta.
  Stara maxima pisu.
  Wszystko co złe to: Opozycja, Putin, Rosja.
  A wszystko co dobre to pis usa i żydzi.

  Przecież TVPis już 24h trąbi że tylko oni mają całkowitą rację we wszystkim nawet w zakłamywaniu faktów historycznych.

  5 ⚄
 • 5 * PiS i okradanie Polski 447 !!!
  Pamiętacie, że nie ma od pisuaru prezentów za darmo.

  PIS jedną łapą daje 500 a czterema łapskami zabiera 2000 plus.
  Przez podwyższenie opłat, podatków, droższą energię, wyższe ceny.
  Pisuary golą każdego na łyso.
  I niszczą Polskę ośmieszaj na arenie międzynarodowej, fałszując historię.
 • @ C.d.
  Jak nastąpi recesja, kryzys to pis przegra z kretesem a długi które uczynił spłacać będą pokolenia jeszcze długo po wyrzuceniu pisuaru na śmietnik historii.
 • @Monaco 04:38:28
  Nie jestem wyznawcą "pisuaru", jednak co w zamian? Jest jakaś rzeczywista alternatywa? Piszę "rzeczywista", bo partie typu "Konfederacja" uważam za alternatywę tylko teoretyczną. Nie są zdolne do przejęcia władzy. Brak wszystkiego: programu, zaplecza, funduszy, kadr...
 • "PiS i spadek wzrostu gospodarczego, konsekwencje."
  ------------
  Prawda jest taka, że bez względu na wskaźniki gospodarcze czy one pną się w górę czy pikują w dół - to i tak światowy czarci pomiot przerabia ludzkość na szatańskie odchody - według z góry ustalonego planu. Zmieniają się tylko metody tego w/w przerobu. Na Zachodzie ichni dobrobyt posłużył pomiotowi jako narkoza usypiająca tamte narody - a efekt tego - to stopień lewackiego zatracenia niebotycznie wysoki w porównaniu do krajów zza byłej, tzw. Żelaznej Kurtyny.
  Wniosek?
  Powyższe - to nie wszystko - bo przecież tak naprawdę - to światowy, czarci pomiot steruje kryzysami czy to w wymiarze globalnym czy lokalnym - wyłączając oczywiście jakieś niezamierzone przez ów pomiot kataklizmy.
  Na koniec - czy pomiot nie jest świadomy tego, że ta jego totalna, obligatoryjna i niejako z urzędu - demoralizacja ludzkości - przełoży się niebawem w permanentne kryzysy na każdym możliwym polu życia? Otóż pomiot jest doskonale tego - świadomy.
 • @rumpelsiltskin 06:33:56
  Monaco wali cytatami propagandowymi z PO...
  on nie ma nic do powiedzenia.. pewnie nawet nie rozumie tego co pisze.

  pytam gdzie te 2000 wyciągnięte od obywatela ?
  daje 500+ tylko dzieciom a wyciąga 2000 tys
  to gdzie ta kasa się podziewa i po co PIS nas zadłuża skoro zdziera z każdego po 2000 tys.
  To wszystko prymitywne propagandowe bzdury.

  Konkrety to .. zakupy przez PIS Amerykańskiego złomu , zakupy Amerykańskiego LNG...ściąganie wojsk okupacyjnych do Polski ... to jest powód do krytyki.
  ale akurat w gospodarce PIS prowadzi jedną z lepszych pro Polskich polityk.
 • @Oscar 08:31:55
  "
  pytam gdzie te 2000 wyciągnięte od obywatela ?"
  Panie Oskar. Pan złotówki na ZUS nie zapłaciłeś z własnego potrfela, bo jak byłeś na posadzie budżetowej, to ZUS płacono z pieniędzy wspólnych (obecnie z zagrabionych innym), jak w jakimś przedsiębiorstwie -to ono płaciło z pieniędzy wypracowanych wspólnie. Obecnie przy marnej koniunkturze złodziejski haracz przedsiębiorca musi wysupłać z własnej kiesy bez nadziei, że w przyszłości otrzyma emeryturę.
  Żyjemy w systemie złodziejskim, zdemoralizowanym i opresyjnym. Na górze kradną ciągle miliardy, na dół rzucają okazjonalnie ochłapy (te pińćset plus to już chyba dwieście plus). Jeśli mi Pan nie wierzy, to niech otworzy mały zakład (zwany pretensjonalnie biznes) i zamiast stukać w klawiaturę, niech sprawdzi na własnej skórze. Nie? To niech bzdur nie wypisuje.
 • @wercia 09:09:56
  Swego czasu POPiS i Lewica zgodnie łgali o emeryturach pod palmami zmuszając ustawowo Polaków do gromadzenia pieniędzy w OFE. Po dofinansowaniu rozmaitych funduszy, które zarobiły na opłatach przymusowo odliczanych, PO wprowadziło ustawę, że trzeba z tych OFE do ZUS, bo się nie domyka. Przy okazji gdzieś się "zapodziały" miliardy.
  https://www.youtube.com/watch?v=00NHLcFvAG0
  Teraz PiSowi się nie domyka, to napisali ustawę, że trzeba przekazać do ZUS albo na IKE. W tym drugim przypadku uprzedzają, że potrącą 15% wpłaconych składek. Oczywiście te z IKE mają być prywatne i dziedziczne (jak miały być te z OFE) - do czasu przyjęcia kolejnej złodziejskiej ustawy.
  Po latach bojów z wymiarem niesprawiedliwości, przedsiębiorca zwinął żagle i przeniósł się poza granice Polski: https://www.youtube.com/watch?v=0ChCClSHTC8
  W końcu wygrał w Sądzie Najwyższym, syndyk SKOK się rozchorował, podwładni Ziobry przyaresztowali kilka płotek, wątpię czy poszkodowani doczekają się rekompensat.
 • @wercia 09:09:56
  I tak co ja ma ze swojego podwórka:
  -Podwyżka czynszu o 20%/wzrost płacy minimalnej/
  -lokalne podatki 20% w górę na skutek NIEWYPŁACENIA samorządom dotacji na szkolnictwo, służbę zdrowia czy zwolnienie z podatku osoby do 26 roku zycia bez dotacji ze MF itp.Podatek od nieruchomości i działki.
  -wzrost opłat bankowych /konto bo inflacja 4%/
  - wzrost ceny usług /fryzjer, dentysta,lekarze, ostatnio u mnie wmieście opłata notarialna, bo płaca pracownikom, zwolnienie od podatku osoby do 26 roku/

  o żywności nie wspomnę bo leci w górę jak ruski satelita.Takie same zakupi spożywcze o 40% drożej!!!
  - prąd, woda, ścieki C.O,śmieci,transport miejski!!!
  Ogólnie uważam, ze przeciętny pracujący czy emeryt będzie miał przez to "OBNIŻONĄ" płacę czy emeryturę o 250-300 zł miesięcznie!!!
  Wszystkie pieniądze dane m.in milionerom zostaną odebrane od ludu!!
  Jeżeli byłyby całkowicie z np.zwiększonych zysków kraju , dywidend z NBP, z produkcji itp to OK!Ale nie są!!!
 • @trojanka 09:53:58
  Ps, gadałam z prezesem, udowodnił mi czarno na białym, że musza bo inaczej spnia wpadnie w długi!!

  https://echodnia.eu/swietokrzyskie/szykuja-sie-wielkie-podwyzki-czynszu-nawet-o-150-zlotych-spoldzielnie-sie-tlumacza/ar/c9-14705645

  Prezydent Andrzej Duda wyjaśnia, dlaczego ceny rosną..
  https://youtu.be/mOeI9jXAw9o

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Spoldzielnie-podnosza-czynsze-Nawet-o-150-zl-7800049.html

  https://plus.kurierlubelski.pl/spoldzielnie-mieszkaniowe-w-lublinie-podnosza-czynsz-glowny-powod-wzrost-placy-minimalnej/ar/c15-14713288
 • @wercia 09:09:56
  W PRLu nikt nie płacił ZUS płaciły zakłady pracy zbiorczo jako % od funduszu płac... było prosto tanio i się bilansowało.
  Solidaruchy wprowadziły inne zasady...(libraści) zwalili ZUS na głowy obywateli i przedsiębiorstw... teraz wszyscy mają od cholery pracy administracyjnej .. jedna armia urzędników w zakładach wypisuje co miesiąc PITy a druga armia urzędników państwowych sprawdza te miliony PITów... praca czysto urzędnicza nie dająca żadnej wartości a kosztująca miliardy pensji i czasu obu walczących ze sobą armii urzędników. Czysty idiotyzm a wszystko po to by parę tysięcy najbogatszych mogło płacić mniej na ZUS (w sensie procentu od zarobków).. to samo zrobiono z podatkami.. w PRLu podatki za pracowników płaciły firmy (% od funduszu płac)
  a państwie solidaruchów dwie armie urzędników walczą ciężko o to by nie przegrać ..a przy okazji zgnoić iluś tam obywateli...
  Solidaruchy obciążyły gospodarkę miliardowymi bezsensownymi kosztami.. tylko po to by najbogatsi mogli nie płacić podatków.

  Co do mnie to miałem firmę i wiem jak boli ZUS i cała głupia papierologia przez którą można łatwo utonąć.

  Powinien być jeden podatek od firm i od najbogatszych obywateli cala reszta szaraczków zwolniona z podatku bez wypisywania głupich papierów. Budżet powinien się równoważyć z VATu i z dochodów własnych (koncerny Narodowe).
  VAT to podatek pozwalający Państwu sterować popytem i promować to czego Państwo chce (promocja zdrowej żywności, artykułów dla dzieci, dla edukacji..sportu... i odwrotnie podatki na papierosy wodę, tłuste mięcho..cukier).

  Solidaruchy rękę w rękę z zagranicznymi grabieżcami niszczą Polską gospodarkę od 30 lat.
  Dopiero teraz PIS coś tam robi w gospodarce...ale są oporu ze strony liberastów.
 • @trojanka 10:04:19
  Płaca rośnie o 100 zł i czynsz podnoszą o 100 zł ?
  To się nie bilansuje ....bo jedna osoba ze spółdzielni obsługuje pewnie z kilkaset mieszkań... albo inaczej ze 20 osób obsługuje kilka tysięcy mieszkań.
  Czyli jak ściągają po 100 zł od np 1000 mieszkań to mają 100 tys zł
  dla 20 osób to mają po 5 tys zł na podwyżki dla swoich..
  a podobno trzeba podnieś`c im płace tylko o 100 zł...

  Kłamać i manipulować trzeba z kalkulatorem w ręku.. kłamstwa muszą mieć ręce i nogi...i się bilansować.
  A za okłamywanie Polaków należy się solidny kop w d..pę i polityczna kara śmierci... czego liberastom serdecznie życzę.
 • Mylisz skutki z przyczynami
  Nierówności wynikają z coraz "wolniejszej amerykanki" w codziennym życiu,

  przyzwolenie na dżunglę w codzinnym życiu, oraz gospodarce, rodzi kryzys, gdy już wszyscy walczą ze wszystkimi o przeżycie.
 • @Monaco 04:29:56
  Akurat na wyższe ceny energii zapracował Tusk. Czyżby należał do PiSu?
 • @wercia 09:09:56
  Pani Werciu,

  może dobrze byłoby ukończyć najpierw jakąś szkołę, samodzielnie,

  jeśli Oskar nie zapłacił ZUSu własnymi piniędzmi, tyko wercinymi, to Wercia również, pracując w prywatnej firmie, nie płaci ZUSu własnymi piniędzmi, tylko piniędzmi biednego, wyzyskiwanego przedsiębiorcy.

  (Termin piniądze zapożyczony od znanego ekonomisty.)
 • @Oscar 10:29:05
  Zgoda,

  ale nie w sprawie VATu, VAT to podatek, aby zwolnić zaradnych z podatku konsumpcyjnego.
 • @Oscar 08:31:55
  Dlaczego Amerykański a nie amerykański - czyżby jakiś hołd.

  PIS prowadzi jedną z lepszych polityk, niestety tylko PR-ową. Widać bardzo skuteczną bo nawet Pan, którego ceniłem za wyważone poglądy, dał się nabrać.
  Jak można w kraju w którym ściąga się podatki od ludzi mających dochody na poziomie minimum egzystencji (pozwalających na przeżycie) mówi o jakiejś polityce gospodarczej?
 • @Oscar 10:37:17
  Jak się chce i nie umie logicznie myśleć, to już w podeszłym wieku trudno będzie ci się nauczyć!!
  OBSŁUGA mieszkańców to firmy kooperujące także.Sprzątanie, pielęgnacja zieleni, koszenie trawy , obsługa techniczna wod-kan-gaz , z elektrociepłowni, gazowni, energetyki, odczyty wodomierzy, malowanie klatek !!TO robią firmy zewnętrzne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!też mają pracowników i to sporo.
  Poza tym w art. jest mowa o podwyżce płacy oraz o prądzie np. na klatkach , przed klatkami, przy chodniku itp.
  Ja piszę o FAKTACH ty o swoich zyskach kosztem innych.
  Powtarzam KOSZTEM innych!!!!!!!!!!!!!!1to ci pasuje i to jest wg ciebie sprawiedliwe!!!no ciekawe ciekawe..
  Z nadwyżki państwa proszę bardzo, bez obciążania wszystkich prezentami/ i pożyczkami z MFW /dla jednej grupy! panie Oskar!!!!g.. o mnie obchodzi skąd, z zysków NBP, zamiast ciziom po 60.000 miesięcznie,czy banderowcom finansowanie WSZYSTKIEGO / 13 emerytury i 500+ także/z zysków spółek Skarbu Państwa.... NIE z e ściągania z powrotem tych pieniędzy od ludzi często skromnie żyjących!!!!!!!!!!!!przelewanie z pustego w próżne!
  Tyle!EOT!!!
 • @interesariusz z PL 11:17:46
  Sama za siebie płacę. W szkole otrzymywałam zawsze stypendium, ale nie socjalne tylko naukowe, zawsze po semestrze nauki. Jak interesariusz nie wie, niech się nie odzywa. Za mnie nikt nie płaci ZUS - w przeciwieństwie do przeszłości interesariusza, który za miskę soczewicy agitował za PiS.
 • @wercia 11:52:37
  Interesariuszowe pisiory równo z pozostałymi grabili ten niby wspólny, socjalistyczny majątek. Teraz takim jak interesariusz o mentalności socjalistycznej z litości i na odczepnego rzucą kość i mają wdzięczność dla partii. Sentymenty tkwią głęboko.
 • @wercia 11:52:37
  Czyli jednak do szkoły nie chodziłaś, albo nie uważałaś. Twój zarzut, iż za Oskara ZUS płacili wszyscy, jest absurdalny.

  Jak się chce agitować, to lepiej robić to z sensem.
 • @wercia 11:57:31
  gubisz się w tych epitetach.
 • @interesariusz z PL 11:20:52
  Też prawda.. bogaty nie wydaje wszystkiego na konsumpcję a akumulacja nie jest opodatkowana... a biedny wydaje 100% na konsumpcję.

  VAT jednak pozwala na sterowania konsumpcją.
 • @trojanka 11:26:10
  W jednym jesteśmy zgodni podatki trzeba ściągać od bogach nie od biednych. Wyjątkiem jest VAT który pozwala państwu sterować konsumpcją.
  Rolą Państwa jest przekierować część strumienia pieniędzy w interesie Narodu bo sami obywatele tego nie są w stanie zrobić (edukacja, opieka medyczna, infrastruktura, pomoc biednym, wsparcie rodzin z dziećmi..).

  Naród nie chce płacić podatków to oczywiste .. ale państwo w interesie Narodu musi je ściągać...by mieć z czego działać w interesie Narodu.
  Naród jako jednostka jest egoistyczny myśli wyłącznie o własnym interesie.. ale Naród jako społeczność już jest zainteresowany pomyślnością wszystkich grupy społecznej..
  Poszczególne grupy społeczne też są egoistyczne podobnie jak jednostki.
  Ten egoizm wynika z ograniczonej rozumkiem perspektywy.

  Liberaści to takie właśnie egoistyczne prymitywy usiłujące pasożytować na wyzysku słabszych...pojęcie rynek jest tożsame z pojęcie "wolna amerykanka" w w takiej zabawie wygrywa najsilniejszy i może ze słabszym zrobić co zechce..(wykorzystać materialnie, fizycznie...jak zechce).
  Państwo jest od tego by nie było na rynku "wolnej amerykanki"
  by słabsi mieli szansę na przeżycie..na edukację, na leczenie , na ochronę przed silniejszymi "piraniami" na rynku... a pirania jest praktycznie każdy "biznesmen" nie znam takiego dla którego zysk nie był o wiele ważniejszy od losów pracownika czy klienta.

  Rynek tak ale pod kontrolą państwa czyli bezpieczny dla wszystkich podmiotów na rynku...to oznacza kaganiec prawa nałożony na "piranie" żerujące na rynku. (w tym wielkie piranie zagraniczne).
 • @interesariusz z PL 11:13:02
  Wszystko się zgadza, tak PO czy PIS czy PIS czy PO to to samo złodziejskie, niszczycielskie Polskę probanderowskie zło. 

  Obie partie bez różnicy są antypolskie, wspierają bez krytycznie banderowców i amerykańską agresję i okupację w Afganistanie, Iraku. 
  Obie milardami wspierają junte banderowską na ukrainie.
  Obie mają w swoich szeregach Żydów i ukraińskich anty Polaków. 

  A brak szacunku dla tych którzy oddali życie, polegli zostali ranni Żołnierzy Armii Czerwonej i Armii Polskiej wyzwolicieli Polski od nazi, brunatnej zarazy niemieckiej oraz wychwalanie bandytów przeklętych z NSZ czyni PO i PIS zdrajcami i wrogami Polski nas Polaków. 

  Żaden uczciwy mający honor Polak nie stanie obok banderowskiej hołoty na Majdanie i nie będzie darł ryja - slava upadlinu !!! -. I nie będzie finansowo kosztem nas Polaków wspierać bandytów Azov, ukraińską armie, tych którzy mordują ludność w Donbasie. 

  A to że pis rzuci biedakom ich (czytaj biedaków) własne pieniądze 500 to niczego nie zmienia, bo by byc w korycie i móc dakej okradać i niszczyć Polski Naród to pisuary kupili sobie naiwnych, biedaków, ogłupionych propagandą TVPis sporą część społeczeństwa. 
  Niestety. 

  Tylko wszystko do czasu. Śmietnik historii już na pisuar czeka.
 • @Oscar 08:31:55
  Super zdolny jesteś.
  Z 2 tysięcy potrafisz zrobić 2 miliony. No ale tak w realu, to dał byś radę?
  No, może Polska jeszcze nie zginęła, jeśli ma takiego geniusza i cudotwórcę.
 • @Oscar 12:30:24
  Nie mówisz o konsumpcji, tylko o akumulacji.

  VAT jest podstępny. Umożliwia uchylanie się dostawców od płacenia podatku konsumpcyjnego.

  Dobrze byłoby, abyś porównał podatek dochodowy do VATu. Zalety, i wady.
 • @Oscar 12:45:45
  Dlaczego VAT pozwala sterować konsumpcją ???????????????????
  Od tego jest podatek akcyzowy!

  Nie mówiąc już o tym, że mogą być różne stawki podatku dochodowego, w zależności, czy się sprzedaje chlebek, czy dopalacze.
 • Oczywiście że niezły stan gospodarki to zasługa PiS.
  Proszę nie rozprzestrzeniać paranaukowych banialuków w stylu nieuka Balcerowicza z jego debilnymi kumplami.
  Przed wyborami to bydło z PO wciąż powtarzało że polska gospodarka to kompletna ruina i trzeba będzie po wyborach wielu lat zaciskać pasa aby ją doprowadzić do normy. To było na okoliczność gdyby bydło z PO przypadkiem wygrało wybory. Od razu by powiedzieli "przecież mówiliśmy że ruina, potrzebna jest kolejna terapia szokowa". Balcerowicz z czeka z kumplami ( Andrzej Rzońca - główny ekonomista w PO ). Terapia szokowa polegałaby tradycyjnie na drastycznym ograniczeniu dochodów ludzików zwykłych i napompowaniu dochodów niewielu ludzików takich lepszych/naszych, specjalnych. Lepsi kupowaliby kolejna samochodziki, czy samolociki prywatne - zagraniczne. Albo lokowali po rajach. Zwykli ograniczyliby zakupy na produkty codzienne, co doprowadziłoby polską gospodarkę do wieloletniej recesji. Co jasne bandyci z PO wciąż by powtarzali - a nie mówiliśmy, nędza, upadek katastrofa, to wina PiS. Gdy co jasne to oni sami wywołaliby ten kryzys.
  A tutaj wybory przeszły a gospodarka wciąż ma się całkiem dobrze. Podstawowa przyczyna dobrych wyników tek gospodarki to zapewnienie stabilnego krajowego popytu i przycięcie złodziejstwa. Bo co jasne od 1989 roku różni liberałowie po linii obecnej PO uparcie tak puszczają oczko, że sukces gospodarki to się tak robi że kapitaliści muszą nakraść ( tzw. pierwotna akumulacja kapitału ), a później to już z górki jest bo ten kapitał cudownie sam się namnaża, rośnie jak drożdże. Trudno o większą ekonomiczną brednie, takie "systemy" nieuchronnie prowadzą do permanentnej stagnacji gospodarczej ( sprawdzone w wielu krajach III świata ). Ale PO takie systemu lubi, a PiS ograniczył, i wyniki są.
 • @interesariusz z PL 13:46:46
  Słuszna uwaga inne podatki zróżnicowane też mogą sterować gospodarką.. jako że każdy podmiot gospodarczy jest jak ładunki elektryczne koszty odpychają a korzyści przyciągają.

  Tym można sterować...podatkami, akcyzami, reklamą (forma oszustwa ale działa)...
 • @vortex 14:48:52
  Dobry komentarz...
  też tak widzę PO i innych liberałów.
  Nawet głupi politycznie i historycznie PIS jest lepszy gospodarczo dużo lepszy od tych "jewropejczyków".
 • @vortex 14:48:52
  podzielam
 • @vortex 14:48:52
  Sam piszesz tu bzdury i banialuki i jak nieuk totalny. człowieku nie błażnij się tu publicznie wchodząc wrogom Polski pisowcom i kolaborantom z banderowskim gooownem w zadek .

  pis w niczym nie ma zasług w prospericie gospodarki. Jest pasożytem i czerpie korzyści z tego co przedsiębiorcy inwestują i produkują. Tak jak Alfax napisał tak właśnie jest. Gdy nastąpi ogólnoświatowa recesja to pis nie będzie miał na korupcje i kupowanie ludzi 500 plus by na tych zdrajców ludzie głosowali. pis to żydzi i ukraincy tylo glupiec tego nie widzi jak trrole pisowsko-peowskie.
 • @interesariusz z PL 15:40:20
  A ja nie podzielam.
  Jak można byc tak zaślepionym pisowską zydobolszewią i neobanderyzmem pisu.
 • @Leonardo da Vinci 16:15:37
  "Natomiast sytuacja w Polsce nie jest najgorsza, więc czasowo PiS będzie rozdawać i w najbliższych  wyborach prezydenckich będzie robił z tego powodu użytek, propagandę sukcesu chociaż rozwój gospodarczy Polski to nie jest żadną zasługą PiS.

  Wzrost gospodarczy to efekt działalności przedsiębiorców oraz ogólnej koniunkturze światowej.".

  Tak dokładnie właśnie jest. Pis okrada nas Polaków utrzymując na nasz koszt 2 miliony Ukraińców. Zus. Emeryturę. NFZ. Dotacje i finansowanie junty bandersynów na Ukrainie.
 • @Oscar 15:05:56
  Zaczerpnięte z komentarza pod innym tekstem a jakże trafne.

  " Żaden uczciwy mający honor Polak nie stanie obok banderowskiej hołoty na Majdanie i nie będzie darł ryja - slava upadlinu !!! -. I nie będzie finansowo kosztem nas Polaków wspierać bandytów Azov, ukraińską armie, tych którzy mordują ludność w Donbas " .

  Dalej to ! NO COMMEND !
 • @Leonardo da Vinci 16:44:20
  PIS ma dwie twarze ... jedna jest paskudna... temu nie zaprzeczam.
 • kryzys.......
  Jedni straszą kryzysem, inni III wojną światową, jeszcze inni końcem świata, szczepionkami, zatrutym żarciem, Nibiru, ocipieniem klimatycznym, Rosją, żydami, wirusami.
  Czy nie lepiej od razu iść i się powiesić?

  A ja zauważyłem, że ludziom żyje się coraz lepiej i w d…..e mają te wszystkie zapowiedzi i prognozy.
 • O rany ......Jesteśmy rodziną z Putinem, zgodnie z tym co wyharaczał troll!!
  !Mamy wspólnych braci, którzy nas łączą, oraz ponoć TĘ krew!!!!!!Slalom!!
  No to jak czego do nas chcą , że tak atakują kłótnia w rodzinie czy co???

  Prezydent Duda i ambasador Izraela: jesteśmy wspólnotą i rodziną. Duda: Jesteście dla mnie Polakami.

  https://t.co/6WsU35N3hC
 • @Oświat 17:52:42
  "A ja zauważyłem, że ludziom żyje się coraz lepiej i w d…..e mają te wszystkie zapowiedzi i prognozy"

  Pan sądzi, że to są ludzie??? Osobników żyjących z własnego wyboru, chociażby i w złotych klatkach, nazywasz Pan ludźmi!!!
 • Różnica poglądów i emocje.
  No właśnie, kłócić się na argumenty to tak, ale już nie na wyzwiska i poniżenie oponenta.

  Wiem że niektórym puszczają nerwy i emocje biorą udział w wymianie uwag.
  Ale proszę bez ataków na moich tu gości.

  Szanujmy się jako Polacy, ludzie.

  Każdy ma prawo mieć swój własny pogląd. Jednak by to było tylko w granicach kultury a przecież jesteśmy w towarzyskim gronie kulturalni.

  Pozdrawiam.
 • @Alfax 18:25:25
  Ma Pan rację czasem emocje są góra.

  Leonardo Da✔inci.
 • @Oscar 10:29:05
  A pis to niby że nie solidaruchy ? Przecież to wyraźnie widać że tam jest zydostwo. Tylko proamerykańskie .
 • @rumpelsiltskin 06:33:56
  PO nam tak nie szkodziło
 • @Oscar 10:29:05
  "W PRLu nikt nie płacił ZUS płaciły zakłady pracy...".
  Ty nie masz pojęcia o gospodarce, Ale sprzedałeś ojczyznę Żydom za 13 emeryturkę. Z kasy zabranej niepełnosprawnym. Jesteś wspólnikiem zbrodni
 • @Oscar 08:31:55
  Oscar ,,akurat w gospodarce PIS prowadzi jedną z lepszych pro Polskich polityk".

  Raczej polityke społeczną, a nie gospodarczą. Polska nie ma własnej polityki gospodarczej, podkreślam własnej oraz nie ma własnej gospodarki. Tu są tylko usługi na rzecz światowych korporacji oraz wszelkiego rodzaju obce montownie.
  Nie nazwiesz budowy obwodnic czy dróg, torów kolejowych - gospodarką, tylko inwestycje w infrastrukture, która nie produkuje jest usługowa.
  A mały Polski biznes to min. zakłady kosmetyczne, troche przetwórstwa, mała garmażeria, troche lokali gastronomicznych itp.
  Polacy są niewolnikami u obcych.
  Oczywiście dla PKB może być nie raz to dobre, ale w perspektywie czasu, to fasadowa gospodarka uzależniona od obcych, a wiec w każdej chwili można ją łatwo z dnia na dzień obalić.
  Popatrz na Niemcy; potężny przemysł stalowy, motoryzacyjny, chemiczny, rolniczy, itp w Francji podobnie z tym, że Francuzi mają jeszcze potężny przemysł zbrojeniowy.
  Stół dobrze stoi jak ma miniumum 4 nogi to samo w gospodarce, wielkie swoje korporacje ciągną małe i średnie swoje firmy. Np; taki Ursus jak produkował 55 tys. ciągników i zatrudniał 20 tys. pracowników to jeszcze 100 tys ludzi pracowało na rzecz Ursusa w małych rodzinnych firmach.
  Także PIS w gospodarce nic nie zrobił, wręcz przeciwnie swoją dobił.
 • @Wican 19:57:29
  Czyli, jak zwykle, wybór między dżumą a tyfusem...
 • New Deal czyli nowe rozdanie
  "Ogromne nierówność zwykle wzrastają w przeddzień kryzysu finansowego, co wskazuje na ścisły związek między nierównością a stabilnością finansową.

  Dlaczego tak się dzieje? Jednym z powodów jest to, że wielka nierówność może powodować presję polityczną na krótkoterminowe proste rozwiązania, które tylko pogarszają sytuację i problem się zwiększa. "

  Przypuszczam (nie jestem ekonomistą), że znaczna nierównośc zakłóca funkcjonowanie gospodarki. Na przykład gdy pieniądz cyrkuluje głównie wśród zbyt małej części społeczeństwa, gospodarka staje sie niewydajna, a nawet może się zaciąć. Udzielanie pożyczek biedniejszym odwleka ujawnienie się problemu jednocześniej go pogłebiając.

  Dlatego właściwie wykalibrowana redystrybucja, lub okresowy reset, może maszynerię ekonomiczna wzmocnić. Franklin Delano Roosevelt to właśnie zrobił.
 • @Pedant 00:18:30
  A jak poradziły sobie kraje wysoko rozwinięte ?
  Według statystyk w tych krajach jest motorem napędowym konsumpcji a co za tym idzie, produkcji i dystrybucji bardzo liczna klasa średnia.

  Więc w Polsce zamiast 500 plus, należy ogólnie podnieść zarobki tak by w końcu uzyskać na europejskim poziomie siłę nabywczą.
  A głównie rozwijać własny POLSKI system technologiczno-produkcyjny jako niezależny od zachodnich inwestorów motor napędowy polskiej gospodarki.
 • @Oscar 15:05:56
  dobry stan obecnej gospodarki to akurat zasługa PO. Ale PiSiory już to zepsuły. Bo skutki są widoczne dopiero po kilku latach, pasożycie zasiłkowy
 • @Oscar 16:59:53
  Ma tę samą twarz. Złodziei, żerujących na oracujących i oszczędnych. Ty jesteś zwolennikiem tej bandy i nie pozuj na obiektywnego. Takim jak ty, zawdzięczamy pomiatanie przez usraelitów
 • @Oświat 17:52:42
  G..o prawda. W mojej okolicy, największa firma w zeszłym roku zaczęła zwalniać. W Poznaniu vw zwalnia. To skutek PiSiactwa
 • @Wican 02:27:01
  Jakim cudem tuż po upadku PRL solidarnościowcy przekształcili się w milionerów, miliarderòw i byli w stanie stać się właścicielami, stacji tv, prasy, zakładów przemysłowych itd...

  To że solidarnie zniszczyli i rozkradli polski przemysł po 1989 roku to każdy wie, ale skąd nagle ujawniło się tylu bogaczy ? gdy w PRL nikt nie był milionerem.
 • @Alfax 02:56:43
  Pis to żydzi solidarność stworzyli żydzi. I dziś rządzą Polską żydzi. Guru z Żoliborza to krypto żyd.
 • @Monaco 01:53:23
  Kraje zachodnie to kraje które przez setki lat grabiły kolonie i korzyści czerpały z niewolniczej siły i to darmowej.
  Polska była grabiona przez 123 lata (rozbiór). A po 1989 roku znowu jest w łapach złodziei solidaruchów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej