Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2424 komentarze

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Czego chce Trump z Iranem?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trump nie ma strategii.

Nie wydaje się, aby Stany Zjednoczone planowały nowy atak wojskowy przeciwko Iranowi po atakach rakietowych Iranu zeszłej nocy na bazay wojskowe w Iraku. Na konferencji prasowej prezydent Trump powiedział, że nadchodzą nowe, surowe sankcje wobec Iranu, ale powiedział także, że USA są gotowe „przyjąć pokój z tymi, którzy go szukają”.

Pytanie brzmi: dokąd dokładnie amerykański prezydent zmierza ?   Czy on patrzy w przyszłość ?

„Pentagon steruje ”

Wszystko, co Trump zrobił do tej pory w sprawach  Iranu, pasuje do istniejącej już amerykańskiej doktryny wojskowej, decyzja Trumpa o likwidacji Soleimani to kontynuacja dziesięcioletniej rywalizacji między USA i Iranem.

Oba kraje chcą jak najbardziej rozszerzyć strefę wpływów na Bliskim Wschodzie. USA chcą blokować Iran. Trump nie  jest zadowolony rosnącymi wpływami wojskowymi i politycznymi Iranu w sąsiednim Iraku. Teraz chciał wysłać sygnał, że to powinno się skończyć. USA chcą innego reżimu w Iranie, Trump wie że sankcje ekonomiczne są wystarczające aby Iran był słaby i destabilizowany. Trump nie jest przygotowany do wymuszenia zmiany władzy w sposób wojskowy, po prostu dlatego, że nie chce prowadzić wojny.

Wszystko wskazuje na to że długofalowa strategia Pentagonu jest decydującą siłą polityczną w sprawie Iranu a nie Trump.

Bywało też nawet tak że siły USA tymczasowo współpracują z wrogami, na przykład w walce z Państwem Islamskim. W tej bitwie USA współpracowało z proirańskimi bojownikami. Ale kiedy taki tymczasowy sojusz osiągnie swój cel, szybko staje się jasne, jak kruchy był ten sojusz. Teraz, gdy ISIS zostało mniej więcej wyeliminowane, odradza się stara wrogość między Iranem a USA.

Maksymalne ciśnienie,

Decyzje Trumpa dotyczące Iranu nie są zawsze racjonalne.Trump jest często zdenerwowany na swoich własnych generałów. Trump nie tyle słucha Pentagonu, ale raczej swojego ministra spraw zagranicznych Mike'a Pompeo. W ubiegłym roku w przemówieniu Pompeo określił dwanaście warunków dotyczących Iranu.

To właśnie jest strategią maksymalnego ciśnienia. Były to wszelkiego rodzaju żądania wojskowe. Iran musiał zrezygnować z budowy bomby atomowej i wycofać swój program rakietowy. Później żądano, aby Iran zachowywał się poprawnie w zakresie praw człowieka.

Trump trzyma się linii Pompeo i co jakiś czas ma co najwyżej „wybuch strategiczny”. Bo przecież NIE chce wojny. Być może to jedyna rzecz, którą ma z tyłu głowy.

We wszystkim, co robi Biały Dom, nie ma strategii. Fakt, że Trump nie poinformował Kongresu i władz irackich z wyprzedzeniem o akcji przeciwko Soleimani, wiele mówi. To znaczy że była to akcja osobista, bez planu dalszego postępowania.

Komunikacja Trumpa z Pentagonem i wewnątrz tego ośrodka również wskazuje na brak planu. „Wyciekł" list z informacją o odejściu wojsk amerykańskich z Iraku. A to oznacza brak koordynacji. Widzieliśmy również, że gdy Trump zagroził atakiem na irańskie dziedzictwo kulturowe, to dopiero później odkrył, że byłoby to nielegalne.

Zarówno prezydent Trump, jak i minister spraw zagranicznych Pompeo są to „amatorzy" wobec sytuacji w Iranie.

Nie mają wizji. 

To kontrastuje ostro z reakcją Irańczyków. Którzy kalkulują i mają doświadczenie strategiczne.

KOMENTARZE

 • Pentagon
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1e/US_Joint_Chiefs_of_Staff_Jul_1983.jpg

  Chiefs of staff
 • @
  "Trump nie ma strategii". To nie jest trafne sformułowanie. Powinno być USA nie ma strategii. Jest to jednak nieprawdziwe spostrzeżenie.
  Zdziwicie się ze tak piszę ale dla USA na dzisiaj najlepszym rozwiązaniem jest wojna z Iranem i to nie tylko na rakiety. Czasy Wietnamu i starej technologii minęły więc wojna była by krótką bo nie zważano by co publika ma do powiedzenia.
  Oczywiście z przyzwyczajenia presja opinii ludzi jest tak wielka że zawiązuje im ręce gdyż nie mają odwagi Cezara. Tak więc jeżeli nie zaatakują będzie to definitywny koniec mocarstwa. Logika tu jest bardo prosta.
  Dlaczego tak myślę nie będę tłumaczył. Czy chcę tej wojny? NIE!
 • Brak obrony ? 5*
  Jest wiadomo, dlaczego USA nie zestrzeliły irańskich pocisków w Iraku

  Amerykańskie wojsko rzekomo nawet nie próbowało zestrzelić pocisków balistycznych wystrzeliwanych przez armię irańską na amerykańskie bazy w Iraku z powodu braku systemów obrony przeciwrakietowej Amerykanów, przekazał Fox News, powołując się na własne anonimowe źródła Pentagonu.

  Według nich systemy rakiet przeciwlotniczych American Patriot i Avenger są rozmieszczone w innych punktach na Bliskim Wschodzie, ale nie w bazie Ain al-Assad, nie ma ich na lotnisku w kurdyjskim Erbil.

  „W ostatnich latach skupiliśmy się na klęsce grupy ISIS * i utrzymaniu niewielkiej obecności wojskowej w Iraku. Nie potrzebowaliśmy systemów anty-balistycznych w walce z terrorystami ”, powiedział dziennikarzom Fox News anonimowy informator w Departamencie Obrony Stanów Zjednoczonych.
 • @Stara Baba 06:15:45
  Trump nie ma pojęcia jakie konsekwencje niesie ze sobą wojna, tylko ma manie wielkości.
 • @Stara Baba 06:15:45
  "na dzisiaj najlepszym rozwiązaniem jest wojna z Iranem i to nie tylko na rakiety."

  To bardzo ciekawe. Mogła by Pani zarysować scenariusz takiej wojny? Z mapą Iranu i okolic, uwzględniającą łańcuchy górskie?
 • Przepisuję me gdybanie z innego postu DLACZEGO TRUMP PRZENIÓSŁ SWA KONFERENCJĘ WCZORAJ Z GODZ, 11 na 17?
  @Berkeley72 10:35:30 A tak to się zatanawiam, dlaczego Trump przeniósł nagle swe expose wczoraj z planowanej godz. 11 na 17 godz
  i dlaczego tak nagle, po wszystkich możliwych oskarżeniach Iranu o terroryzm NIC NIE POWIEDZIAŁ CO USA Z TYM "TERRORYSTYCZNYM IRANEM" ZAMIERZAJĄ DALEJ ROBIC?

  I tak sobie myślę (bo dotarła do mnie opinia eksperta lotniczego z Białorusi, który stwierdził, że ukraiński Boeing, który wyleciał z Teheranu o 5.45 rano został ZESTRZELONY na wys. ok 2000 metrów nad ziemią).

  Kto takiego wyczynu mógł dokonać i kto posiada nisko lecące,nie wykrywalne przez radary rakiety o zasięgu 2000 km, podobne do tych, których użyła "pokazowo" Rosja kilka kat temu, strzelając nimi, precyzyjnie z dokładnością do metrów, z Morza Kaspijskiego w odległe o 1600 km cele w Syrii?

  Może inicjatorzy "strzału" w UKRAIŃSKIEGO boeinga się pomylili, mieli na celu samolot IRAŃSKI linii wewnątrz krajowych, by nikt o tym na świecie długo nie dyskutował i wszyscy by myśleli, ze lotnictwo cywilne irańskie, nie mając części zamiennych jest przestarzałe. (Tak tłumaczono podobny wypadek w Libii przed bodajże dziesięcioleciem).

  Ja tylko tak sobie myślę, dlaczego Trump zakończyl swą, opóźnioną o 6 godz konferencję ŻADNYM NA PRZYSZŁOŚĆ PROJEKTEM postępowania z Iranem? (I od strony irańskiej też nagle wszelkie akcje militarne zastopowano) No cóż, pod Teheranem poległo, jak podają agencje, nie tylko 82 Irańczyków, ale i 62 KANADYJCZYKÓW, 11 Ukraińców, 10 Afgańców, 3 Niemców itd.

  I nagle także Iran zrezygnował ze swych buńczycznych zapowiedzi "świętej wojny" z USA?
 • @Monaco 06:47:42
  Mania wielkości Trumpa nie ma znaczenia. Tam rządzą kliki i grupy interesów (zresztą tak jak na całym świecie). Rozkazując ukatrupić tego Irańczyka (pewnie na polecenie Żydów) nastąpił na odcisk innym grupom. Pewnie dostał informację że będzie miał atak serca albo jedną dziurkę więcej, więc w ostatnim przemówieniu zrobił z siebie miękką fajkę i przygłupa (jak by puścili po koreańsku to mógł by konkurować z TV Kima). Tak czy inaczej większość decydentów w USA chce wojen na których się zarabia, a nie takich jak np. w Afganistanie, na której zarobili tylko producenci worków na zwłoki. Po za tym tylko przygłup nie rozumie że każda nowa wojna USA to wzmacnianie ich przeciwników. Czasy kiedy ,,wprowadzało się wolność i demokrację'' w jakiś bogatych w surowce republikach bananowych minęły. Nawet na kradzieży ropy zarabia się grosze w porównaniu z minionymi czasami.
 • mi się wydaje, że autor nie ma koncepcji
  co właściwie chce napisać.

  Akurat rząd iracki Amerykanie poinformowali.

  Zamiast szukać chaosu pod płaszczykiem drobnych wpadek, trzeba realnie oceniać przejawy wojny hybrydowej.

  Nic już nie jest takie, jakie było

  https://interesariusz.neon24.pl/post/152501,quo-vadis-vox-populi-24-wojna-o-nasze-dusze

  https://interesariusz.neon24.pl/post/152483,quo-vadis-vox-populi-23-wojna-o-nasze-dusze
 • @interesariusz z PL 12:02:40
  Bzdury pan piszesz. A ja uważam że autor ma koncepcję i naświetla sprawy tak jak faktycznie jest.

  Przecież to wyraźnie widać że Trump nie ma koncepcji i przez to brak logicznego działania.

  Amerykanie zamordowali generała a w odpowiedzi dostali po łapach. Bo stracili sprzęt i nie mieli nawet obrony przed bombardowaniem.

  Gdyby Trump miał wyobraźnię to by miał koncepcję. A tak dostał po pysku a myślał że Iran schowa się i nie zaatakuje.
 • @marek500 11:49:11
  Racja że rządzą ci którzy żyją z wojen. A Trump jest tylko figurantem.
 • @Berkeley72 11:27:36
  A co pan sugeruje ?
  Proszę jaśniej.
  Czy snuje jakąś teorię spiskową?
 • @Monaco 06:45:40
  Amerykańska organizacja obronna na poziomie plemienia Papuasów. Bazy bez obrony. Co to ma byc?
 • @Leonardo da Vinci 12:38:30 A celne "strzały" z odleglości setek kilometrów
  w dwa samochody, poruszające się szybko po autostradzie do Bagdadu kilka dni temu, to nie byl SPISEK?

  Pozdrowienia,
 • @autor
  Trump przełożył konferencję bo dostał sraczki i siedział w kiblu.

  Irańczycy przed atakiem powiadomili władze Iraku o ataku na ich bazy a ci natychmiast powiadomili jankesów.więc zrobili dokładnie to co przewidzieli Irańczycy.Oni uprzedzając o ataku wysłali sygnał.że następnym razem nie będzie uprzedzenia i setki żołnierzy amerykańskich wróci w plastikowych workach
  Jakby nie patrzeć to tym posunięciem Iran uratował od niechybnej śmierci życie setek koniokradów.Trump jak to zrozumiał to dostał sraczki i siedział w kiblu.

  Co do katastrofy samolotu ukraińskiego to w sieci są filmy które pokazują spadający samolot z płonącym silnikiem.Jak podają władze irańskie(a ja im wierzę po stokroć niż koniokradom) piloci zgłosili awarię zawrócili samolot w stronę lotniska .Niestety nie dolecieli.Film pokazuje jak spadający płonący samolot samolot uderza w ziemię i następuje potężny wybuch.
  Teorie o zestrzeleniu możecie sobie wsadzić w zadek.Oderwany wirnik palącego się silnika potrafi z samolotu zrobić durszlak.
 • @Leonardo da Vinci 12:32:03
  Trump przygotowywał się do tej akcji miesiącami, i tylko naiwni mogą twierdzić, że nie ma koncepcji.

  Amerykanie nie dostali po łapach, atak był wyłącznie propagandowy, co wyraźnie stwierdził sam Trump.

  Iran zaatakował jedynie dla pozoru, aby zadowolić własną publikę, pokazać Amerykanom, że całkiem bez odpowiedzi sprawy nie pozostawi, i żeby czasem nie wywołać wojny.

  Bo wojna byłaby klęską Iranu. A tak może jakimiś przyszłymi działaniami jeszcze USA dokuczy.
  https://interesariusz.neon24.pl/post/152501,quo-vadis-vox-populi-24-wojna-o-nasze-dusze#comment_1621887
 • @Stara Baba 06:15:45
  ----------
  Zdziwicie się ze tak piszę ale dla USA na dzisiaj najlepszym rozwiązaniem jest wojna z Iranem i to nie tylko na rakiety."
  ----------
  Jeżeli USrahell nie neutralizuje zagrożenia irańskiego za pomocą gwałtownego i skutecznego uderzenia - bo stać go na to - to znaczy, że nie ma takiej potrzeby - i tyle. Nikt sobie nie pozwoli po stronie ciemnej mocy aby wystawiać na jakieś ryzyko - bezcenny Izrael.
  Wniosek?
  Iran jest kontrolowany - a co do szczegółów - to możemy się tylko domyślać.
 • "Nie mają wizji."
  ----------
  Trump i Pompeo stanowią tylko dekoracje tej, ichniej, tzw. demonkratury. To samo jest u nas. Ileż to decyzji czy zapowiedzi nominacji ministerialnych okazywało się niezgodnymi z późniejszymi faktami.
  Wniosek?
  Z reguły dekoracji tzw. demokratury - nie wtajemnicza się we wszystkie knowania tych - co naprawdę tam Jankesami wywijają.
 • @demonkracja 13:20:57
  Jeżeli USrahell nie neutralizuje zagrożenia irańskiego za pomocą gwałtownego i skutecznego uderzenia - bo stać go na to.
  Właśnie że nie stać go na to. Te pokrzykiwania tego z mopem na łbie wyglądaja identycznie jak pokrzykiwania Kima. Wojna z Iranem to wieloletnie ciężkie boje lądowe. Nawet zdobycie lub zniszczenie głównych miast nic nie da. Nawet w czasach kiedy USA były potęgą, wysługiwali się opłaconymi irańskimi zdrajcami, a nie decydowali się na jakąś otwartą wojnę.
 • USA ma kilka sprzecznych polityk na Bliskim wschodzie.
  Inne cele ma Tramp a inne cele globalna mafia żydowska.
  Tramp chce zakończenia wojen na świecie i koncentracji na gospodarce..
  mafia chce realizacji znanych wcześniejszych planów związanych z podbojem 7 państw na Bliskim wschodzie.

  Tramp jednak jest naciskany przez mafię w kierunku eskalacji wony.
  ale się skutecznie broni.. ta obrona polega na tym że Tramp ulega w tych kwestiach w których mafia sama sobie strzela w stopę.
  Choćby zabójstwo Irańskiego generała... niby sukces mafii ale tak naprawdę klęska USA na Bliskim wschodzie...klęski politycznej nie militarnej.
  Podobnie jest z uznaniem wzgórz Golan czy Jerozolimy jako stolicy Izraela... to wszystko jest wbrew opinii światowej czyli jest sukces doraźnym a klęską w dłuższej perspektywie.

  Globalna mafia żydowska jest coraz bardziej prymitywna.. nie mają kadr.. w mafii rządzi rodowa hierarchia .. a tam na czele są starcy stojący nad grobem...
  Tak kończy każda hierarchiczna, rodowa dyktatura...brak demokracji oznacza brak dopływu świeżej krwi.... a potomkowie statystycznie to idioci (patrz rodzina królewska w Anglii).
  Nawiasem mówić jak umrze królowa to rozleci się Królestwo w.Brytanii, Australii i okolic.. a młodzi z rodziny nie chcą dźwigać tego bagażu.
 • @matterhorn 13:03:52
  Teorie o zestrzelrniu to fabryka ukrainsko-banderowskich trroli.

  Bandera sama jest winna katastrofie na Donbasem, chociażby dlatego że nie zamknęła przestrzeń powietrzną nad Donbasem i skierowała samolot celowo nad teren gdzie była aktywna wojna.
 • @Oscar 13:49:07
  Daje Panu 5.
  Bo celna ocena wydarzeń związanych z USA i mafią żydobolszewią która niszczy pokój i dewastuje świat.
  A to wszystko w interesie karłowatego państewka izraela.
 • Jak widać załatwianie swoich brudnych interesów przez "przekierowywanie" winy jest stała metodą parchactwa.
  "przekierowano" już winę Smoleńsk, przekierowano winę za samolot holenderski nad Donbasem, teraz będzie namolne przekierowywanie nad Iranem.
  Tylko Mierosławiec jakoś takk nie przekierowany, nie było jak!!Ale cale nalepsze dowództwo zniknęło i można było zacząć "sprowadzać"i "kupować".
  Irańczycy zestrzelili sobie samolot ze swoimi obywatelami,widocznie nie maja sprzętu ,bo okulary się dowódcy stłukły...żeby rozróżnić .."swój-obcy", zaraz potem wywołali sobie trzęsienie ziemi, a dzisiaj podcięli hamulce w swoim autobusie!!
  Cuda panie cuda!!
 • @demonkracja 13:20:57
  Izrael ma broń atomową i to go chroni.
  A taki stan rzeczy jest zachętą dla innych militarnie słabych państw by także mieć atom.
  Co będzie gdy wszyscy uzbroją się w atomóke ?
  I jakis narwany psychol użyje bo mu odbije ?

  Armageddon. ... The End.
 • @trojanka 14:15:59
  Ma pan 100 % racji.

  A ja dodam spisek że to , amerykański lotniskowiec płynący po Morzu Śródziemnym namierzył ten ukrainski samolot jako irańską rakietę międzykontynentalną i zniszczył go swoją rakietą.
  A może to być przecież też prawdą.

  Po ropokradach i zawodowych kłamcach to wszystkiego można się spodziewać.
 • Czy warto było
  Podczas prezydentury Bill Clinton z powodu sankcji ekonomicznych najokrutniejszych w historii, które zgodnie z szacunkami ONZ zabiły nawet milionowi Irakijczyków, z których ogromna większość to były były dzieci. W maju 1996 roku 60 minut wyemitowało wywiad z Madeleine Albright, która w tym czasie była ambasadorem Clintona przy ONZ. Korespondent Leslie Stahl powiedział wowczas do Albright: „Słyszeliśmy, że zginęło pół miliona dzieci. To znaczy, to więcej dzieci niż zmarło w Hiroszimie. Czy to było warte tej ceny??
  Odp. Albrigt
  Madeleine Albright odpowiedziała: „Myślę, że to bardzo trudny wybór, ale cena - uważamy, że cena jest tego warta”.
  Warto mordować .......

  A na pytanie o Kosowo prawie pobiła dziennikarza!!

  https://www.theatlantic.com/international/archive/2012/10/madeleine-albrights-scrap-with-pro-serbian-activists-in-a-prague-bookstore/264245/

  https://youtu.be/1FaPuBUY558

  Taaakie tuzy rządzą JUESEJ,i giną miliony niewinnych ludzie na całym świecie, jak to nazwać???
 • Jestem pełen podziwu dla precyzji uderzenia irańskich rakiet.
  Jak ryży bandyta obejrzał sobie zdjęcia lotnicze to musiał skulić ogon i mówić o pokoju.
  W tym kontekście to kim my Polacy jesteśmy z tym Płaczakiem na ministerialnym stolcu.
 • @trojanka 14:30:46
  Trudno jest znaleźć logiczne wyjaśnienie dlaczego miliny a nawet może i miliardy ludzi nie razi nic a nic już od dziesiątek lat ta jawna zbrodnicza agresja USA na obce kraje ? !

  Co jest grane ? Że ludziska tolerują zbrodnie ludobójstwa dokonywane przez Szatany Ameryki !

  A gdy jakiś inny kraj czyni zło to histeria jest na całego.
 • @nikander 14:50:47
  W Rosji na Rosyjskim Krymie odbyły się ćwiczenia z udzialem hipersonic rakiety Kindzał oraz Mig 31K
  https://i.iplsc.com/mysliwiec-mig-31k-zdjecie-ilustracyjne/0009QP2EJ9PRRKJ2-C122-F4.jpg
 • @Monaco 14:58:53
  Jedyną przeciw wagą dla USA jest dobrze uzbrojona armia mogąca symetrycznie na amerykańską agresję stanowczo odpowiedzieć.
 • @nikander 14:50:47
  Jeszcze jest dużo spekulacj, jaki w końcu był rezultat irańskiego ostrzału tych baz.
 • @Alfax 16:02:21
  Wszystkie tajemnice kiedyś wyjdą na powierzchnie.
 • @Leonardo da Vinci 16:28:08
  Niestety czasem są istotne dokumenty przez sprawców zniszczone a świadkowie znikają bez wieści.

  A☆X
 • @marek500 13:35:22
  ----------
  "Właśnie że nie stać go na to."
  ----------
  Chodzi o bezpieczeństwo bezcennego Izraela- Jeżeli np. Iran wznowi prace nad bronią "A" wtedy Pan zobaczy na co stać dzieci Złego.
  Wniosek?
  Uważam, że Iran jest kontrolowany od wewnątrz - bo niby dlaczego nie miałby być kontrolowany w taki sposób? Zwłaszcza - jeżeli założymy, że ten fundamentalizm po rządach szacha fundował Iranowi właśnie światowy, czarci pomiot.
 • Fardin ma już ciężarówkę i jedzie do domu!!do Iranu!
  https://www.facebook.com/IranianInternational/

  https://www.facebook.com/IranianInternational/videos/2656139841285704/

  https://pbs.twimg.com/media/EN1f6dhXkAAfs3u.png

  https://pbs.twimg.com/media/EN1DmRNX0AAJ9zM.jpg


  BRAWOOO polskie chłopaki .
 • @trojanka 17:57:48
  To był piękny gest, warty uwagi że zwykli ludzie mogą wspólnie pomagać innym. A konflikty i wojny, nienawiść wzniecaja rządzący psychopaci.
 • @Monaco 14:16:27
  ---------
  "Izrael ma broń atomową i to go chroni."
  ---------
  Tak - to prawda - jednak chodzi o działania szkodzące Izraelowi na BW - nie atakując go bezpośrednio - np. zjednać sobie pod swoim sztandarem jak najwięcej państw na BW. To może być terenem wojny - gdzie nie sposób użyć broni "A" wykluczając oczywiście opcję Samsona.
 • @Alfax 18:08:40
  "...warty uwagi że zwykli ludzie mogą wspólnie pomagać innym. A konflikty i wojny, nienawiść wzniecaja rządzący psychopaci."

  A zwykli ludzie poslusznie sie pozniej morduja...
 • @demonkracja 18:11:55
  Moze ma moze nie ma.
  Zwykli obserwatorzy moga tylko spekulowac.
  Mozna inaczej, np: administracja obamy dala iranowi wielka kase zeby np. Uzyc jej do przygotowania struktur niezbednych do produkcji broni atomowej...a pozniejszy kryzys podczas ktorego oran zajal pusty tankowiec mogl byc przykrywka operacji dostarczania brakujacych technologii.
  Ktos cos wie na pewno?
  Opowiadanie sie po ktorejs ze stron to krotkowzrocznosc alba subiektywna preferencja lub zadaniowosc.
  Wszystkie znaczace rzady sa w wiekszym lub mniejszym stopniu czescia tej globalnej monstrualnej bestii.
  To ludzie sa rozgrywani, przez wlasne rzady i wyrezyserowane konflikty.
 • To się nazywa apolityczna przyjaźń między Narodami.
  Polityczne marionetki nigdy tego nie zrozumieją.
 • @eonmark 18:19:24
  Zawsze wśród zwykłych ludzi znajdą się oszołomy które wykonują bezkrytycznie polecenia swoich psychopatycznych guru.

  A ja mówię o ludziach używających własny rozum.
  Osoby które pomagają innym nie oczekując nic w zamian poza słowem dziękuję.
 • @Alfax 19:12:53
  A tacy ludzie na szczęście jeszcze istnieją.
 • @Oscar 18:37:59
  Zgadza się. :)
 • @Monaco 14:04:04 @matterhorn 13:03:52 napisał:Teorie o zestrzerniu to fabryka ukrainsko-banderowskich trolli.
  A tymczasem, w aktualnych "Wiadomościach" TVP cytuje się słowa prezydenta Trumpa, że "WIEM ŻE TO BYŁ BŁĄD" (w domyśle zestrzelenie ukraińskiego boeinga w 4,5 godz. po zakończeniu bombardowań baz amerykańskich). A atem prrez. Trump wie zapewne kto tego błedu dokonał, ale powiedział, że bliższych szczegółów nie doda.

  "Wiadomości" huczą o tym, że tego błędu dokonała (oczywiście!) irańska p-lot koło lotniska w Bagdadzie (której zachowanie się Trump oczywiście poznał w szczegółach) , "Wiadomości" TVP dodają jednocześnie, że na Ukrainie media huczą o tym, że Boeinga zestrzeliła (oczywiście!) Rosja, rakietą (jej nazwę nawet podają).

  A ja powtarzam me przypuszczenie, że strzelono, z rejonu Zatoki Perskiej, niskolecącym, sterowanym z satelity, "dronem" naprowadzonym na startujący samolot.

  I TUTAJ POPEŁNIONO BŁĄD, podobny do tego nad Morzem Tyrreńskim 30 lat temu, kiedy to samoloty NATO próbowały zestrzelić samolot z Muhamarem Kaddafim, lecącym na spotkanie z Edwardem Gierkiem w Warszawie. Też wtedy ZROBIONO BLĄD i omyłkowo zestrzelono pasażerski samolot ITALAVIA. Zginęło wtedy "tylko" 83 pasażerów, ale o tym, kto to zrobił, Włosi się dowiedzieli dopiero w 9 lat później, przy okazji antyrządowej akcji "mani pullite" (była to "Katastrofa w USTYCE" pisał o niej RAM na neonie24 gdzieś przed rokiem.)

  I obecnie też, jak to PRZYZNAŁ PREZYDENT TRUMP, "ZROBIONO BŁĄD" zestrzeliwując nie ten samolot, co planowano, jako "natychmiastową reakcję" na bombardowanie baz amerykańskich. Co już, pół dnia temu podejrzewałem na kilku forach.
 • @Oscar 13:49:07
  100/100 Jeśli Trumpa nie sprzątną, jest w stanie zrealizować wymienione cele
 • @Berkeley72 20:23:12 Oczywiście ""Katastrofa w USTYCE" była już 40 lat temu
  bo w 1980 w Polsce u władzy był Edward Gierek
 • @eonmark 18:28:37
  ---------
  "To ludzie sa rozgrywani, przez wlasne rzady i wyrezyserowane konflikty."
  ---------
  Pełna zgoda.
 • @demonkracja 21:16:28
  Sam widzisz jak chetnie ludzie ktorzy jawic sie chca wnikliwymi obserwatorami rzeczywistosci, wybieraja strony konfliktow rezyserowanych za kulisami, i jak wielu z jaka pasja czy wrecz piana na ustach bierze w nich udzial przylaczajac sie do ustawionych 'obozow'.
  Stare metody, dziel i rzadz.
  Wiekszosci ludzi nie miesci sie w glowie, widzac wszedzie porozrzucane grupki skonfliktowane wzajemnie, zeby poprostu wyjsc poza caly ten belkot i pojsc wlasciwa droga, nawet jezeli oznacza to samotna wedrowke, przez zycie.
  Ludzie sie podniecaja kto jest silniejszy z rzadow, liderow, wojsk, i kto komu dokopie.
 • @Alfax 19:12:53
  Nie zrozumielismy sie.
  Wszystkie narody posiadajace armie, armie - czyli ludzie, ppslusznie wykonuja wole rzadzacych.
  Masowo i globalnie.
  Nie mozna winic rzadow, tylko ich, to ludzie daja im wladze i przyzwalaja na cale gowno w ktorym swiat tonie.
  I nie robia tego za darmo a za cene chleba i igrzysk.
  Cala planeta idzie na dno.
 • wojna w obronie dolara
  Moim skromnym zdaniem Tramp walczy o hegemonię dolara na BW. USA jako mocarstwo gdy jego waluta już dawno przestała mieć parytet w złocie miała przez kilkadziesiąt lat oparcie w ropie. Dotąd wszystkie operacje w handlu ropą były regulowane w dolarze. Teraz to się kończy. Chiny, Rosja, Turcja i Iran postanowiły w handlu ropą przejść na euro lub juany. A Chiny poszły jeszcze dalej i doszlifowują wymianę barterową. Czyli wymiana ich wyrobów na ropę także z pominięciem dolara. Gdy to się stanie i giełda ropy w Teheranie ruszy całą parą a płatnością będzie euro odetchną wszyscy w Europie. Nie trzeba będzie wtedy trzymać u siebie coraz to inflacyjnego gówno dolara i będą mogli kupować ropę za własną walutę. Rosja i Indie także będą wielce zadowoleni z takiego obrotu sprawy, ponieważ mają już dość wiecznego krwawego terrorysty rozdającego sankcje po świecie jak Mikołaj pierniczki. Jest jeszcze jeden gracz na giełdzie ropą , bardzo demokratyczne królestwo Saudów gdzie głowy spadają jak u nas liście na jesień i gdzie prawa człowieka są najwyższym skarbem narodowym. Saudowie nigdy nie byli potraktowani sankcjami ponieważ dolarami mają wyściełane poduszki i tapety na ścianach, ich ropotryski są dolarowe. Ale i to się pomalutku kończy, ponieważ kończy się u nich ropa. Już coraz częściej wiertła miast ropy natrafiają na szlam i piach. Chyba sam Allach przypatrując się z góry temu łajdactwu postanowił ją przenieść z Arabii do Iranu, gdzie Persowie ostatnio odkryli jej nowe bogate złoża, które z pewnością nikt nie wymieni na dolary. YO.
 • @liberalna Pinky 22:55:12
  Scisle elity usa wiedza ze dolar upadnie, wiedza i pracuja na to.
  Elity innych wiodacych krajow przygotowuja sie do tego przeobrazenia zgodnie z wytycznymi.
  Dlatego coraz szybciej i coraz czesciej wszelkie uslugi i platnosci przenoszone sa na platforem scisle wirtualna a platnosci to juz przesylanie cyfr w systemie informatycznym.
  Kryzys z lat 2007/8 w usa byl wielkim ppczatkiem przemian ktore nadchodzac potrzebuja akompaniamentu militarnego.
  Kryptowaluty nie sa poklosiem genialnej mysli anonimowego japonczyka ale tworem sluzb ktore wykonujac polecenia, przygotowuja platforme na jakiej przez jakis czas po transformacji jaka sie zbliza, funkcjonowac maja najbardziej rozwiniete regiony.
  Kryzys zadluzenia, tak w sektorze panstwowym jak prywatnym to efekt zaplanowanego podminowywania gospodarek.
  Quantitative easing wprowadzone przez kraje anglosaskie jako odpowiedz na szok zwiazany z kryzysem byl wczesniej przygotowana forma poglebienia problemu na ktory trzeba bedzie odpowiedziec nieszablonowy ruchem.
  Wszystko uszykowane, teraz zeby doprowadzic do implozji gospodarek i przeobrazic dzialanie narodow, potrzeba przerazajacego kryzysu.
  Takim bedzie atak na zrodlo planetarnego surowca ktory niczym serce, pompuje czarna krew do swiatowego krwioobiegu.
  Gospodarki runa z hukiem w ciagu paru dni po wielkim uderzeniu a przerazone widmem najczarniejszej anarchi spoleczenstwa przyzwyczajone do dobrobytu i stabilizacji, zgodza sie na wilkie znakowanie.
  Dolar w tej tezie musi upasc i upadnie.
 • @eonmark 23:18:22
  Zgadza się bardzo fajnie to ująłeś. Oprócz znakowania tych co się ostaną po zastosowaniu broni z G5 i G6 i mikrofalowego gotowania mózgów niepokornym rewolucjonistom. Utworzą jeden światowy rząd, który będzie lekiem i wybawieniem dla świata i społeczeństwa doprowadzonego na skraj wyczerpania fizycznego, psychicznego i duchowego. Zrobią tak jak wszędzie zapowiadali już setki lat temu. Będziemy mieli ucisk jakiego nigdy nie było na świecie i nigdy nie będzie potem. Aż strach się bać, ponieważ to się dzieje na naszych oczach. Dzieje się i nabiera tępa coraz szybciej jak kula śniegowa a ataki i terror nadchodzą ze wszystkich stron naszego życia. Ale ja jestem jakoś dziwnie spokojna pomimo, że jestem charakteru bardzo cholernego i przeczuwam zło na wylot gdy jeszcze jest na tzw czarnej smudze 10 km od mojego progu. Może dlatego, że mam przeświadczenie jak mało kto na tak merytoryczno-politycznym blogu, że jesteśmy tym co myślimy. Dzieje się to czego się najbardziej boimy. Nie potrafimy kreować sobie myślami i intencjami naszej fizycznej rzeczywistości. Czytamy prasę wrogów, oglądamy media wrogów, chodzimy do kościoła wrogów. Piorą nam mózgi i odczyniają na nas paskudne sabaty. Wrogowie wiedzą jak nami manipulować abyśmy uwierzyli i pomogli im w spełnianiu ich postanowień. Dlatego co roku wydawany jest chyba w Times kod obrazkowy co wydarzy się w danym roku. Obrazki te mają za zadanie przesłanie ludzkości co postanowili z naszym globem zrobić w ciągu roku zarządcy. Muszą to ponoć robić aby zamiary się spełniły, muszą informować o tym społeczeństwa abyśmy wiedzieli i uwierzyli. Musimy to przyjąć do wiadomości i uwierzyć, w przeciwnym wypadku gdy nie będziemy nic wiedzieć i nie uwierzymy cała para pójdzie w czajnik. Dlatego moja rada jest taka , czytajmy, interesujmy się poczynaniami wroga ale nie wierzmy, nie wierzmy i nie przyjmujmy do wiadomości. Kreujmy sobie wewnętrznego ducha i swoją rzeczywistość. Gdyby robiło to kilka milionów ludzi na świecie, gwarantuję , że świat by inaczej wyglądał i to co napisałeś powyżej nie miało by szans na zaistnienie . YO
 • @eonmark 21:41:01
  Całkiem zgadzam się. Ludzie mimo wykształcenia i XXI wieku, jak byli primitiwne bestie tak są, człowiek to najgorszy żywy stwór. Naturalnie nie wszysc, tu jest dużo porządnych blogerów.

  Ci zli zachowują się jak diabły, kieruje nimi istykt pierwotny.
  :)))
 • @liberalna Pinky 22:55:12
  Właśnie, prawda.
 • @liberalna Pinky 00:17:17
  Odrabialas lekcje, i nie jestes pograzona juz snem.
  Jednak po wybudzeniu wiele rzeczy trzeba skladac krok po kroku zeby zrozumiec na co patrzymy.
  Nie jest prawda ze ludzkosc musi uwierzyc w ich postanowienia.
  Jest dokladnie odwrotnie.
  Gdyby ludzkosc zrozumiala jaka jest prawda, oprzytomnialaby, rozumiejac w pelni swiadomie ze podprogowy kod informacyjny to realny scenariusz dla rozwoju 'wypadkow'...
  Ludzie uwierzyli nie w prawde, mowiaca o tym ze niszczymy ducha boskiej czesci natury ludzkiej, na poziomie indywidualnym i zbiorowym, ale w klamstwo, ladnie zawiniete i do skutku reklamowane, jakoby sensem zycia, byla gonitwa za marnosciami, swiat jest z przypadku, i 'teraz kurwa my' albo nigdy...

  Wszelkie doslowne i podprogowe ostrzezenia, konsekwentnie towarzysza ludzkosci, w zapisie slownym wszystkich prymitywnych technologicznie kultur jak i w formie pisma oraz jezyka symboli w historycznym lancuchu cywilizacyjnym.
  Obecnosc tego typu kodu informacyjnego nie jest forma hipnozy ale wystawiona na swiatlo latarni, procedura postepowania z godni z zachowaniem czegos co przypomina role kodeksu honorowego, gdzie uczestnicy 'konfliktu' rozumieja reguly i konsekwencje ich zlamania.
  Kiedy 'zapada wyrok' nie mozna odwolac sie do paragrafu mowiacego o 'nie wiedzy'.
  Wewnetrzne swiatlo, bozy program zapisany w naszej duszy, sluzy do weryfikacji stanu zgodnosci postepowania z istniejacym w przestrzeni kulturowej kodeksem.
  Kodeks ten pojawia sie w histori ludzkosci w formie pism religijnych, ale wraz z programem oglupiania, nalezalo przeniesc ten programdo przestrzeni przemyslu rozrywki.
  Jest on obecny w filmach, muzyce, literaturze, w symbolice roznych tworow medialnych, wmieszany pomiedzy formy klamstwa.
  Wszystko po to by nie bylo wymowek.
  Ci ktorzy sa nazywani 'zlymi' a ktorzy odpowiadaja za faktyczne zlo, maja kosmiczne zielone swiatlo.
  Jak inaczej wyprobowac ludzi.
  Pod cisnieniem, pod tym ciezarem, dochodzi do przemiany wegla w diament.
  Ziemia to plantacja zlota, ktorym jest kazdy urodzony na nowo czlowiek.
  By urodzic sie ponownie najpierw trzeba umrzec dla pokus tego swiata.
  Wtedy druga smierc nie jest juz straszna.
  Tym bardziej ze zostawiono nam adres krolestwa w niebie.
  Tylko klucz schowano na jakis czas.
 • @liberalna Pinky 00:17:17
  5g nie jest bronia sama w sobie.
  Zachorowalnosc na tetniaki, bialaczki oraz inne rodzaje raka to bedzie skutek uboczny smogu elektromagnetycznego jaki niesie ze soba infrastruktura sieci 5g.
  Jej glowny cel to umozliwienie kontroli w czasie rzeczywistym wszystkich przedmiotow typu smart.
  To siec ktora umozliwy na realny, globalnie funkcjonujacy internet rzeczy sterowany za pomoca gai.
  Ostatnim elementem ktory beda ppdlaczac jest...czlowiek, stad caly ten apokaliptyczny kontekst microchipowania.
  Po upadku pieniadza papierowego, idea kruptowalut uszykowana w celu zmiany zasad funkcjonowania spleczenstwa, zostanie wdrozona w oparciu o wirtualne platformy block chainow, globalna siec internetu rzeczy, infrastrukture przesylu informacji oraz malych ilosci energi, wraz z elementem laczacym czlowieka z siecia za pomoca rfid microchipow.
  Perfekcyjne wiezienie w sam raz dla nowoczesnego, odwaznego czlowieka, ktory przykladal rak rozgoraczkowany w podnieceniu z racji postepu w jakim bierze udzial.
  Wiezienie nadzorowane przez ai, koordynujace ludzki czynnik strazy wspierany przez armie robotow.
  To nie jest wizja na nastepne stulecie, a scenariusz ktory zostaje realizowany naszymi rekami tu i teraz.
  Doslownie gowno to wylezie spod ziemii szybciej niz sie ludziom wydaje.
  To jednak nie wszystko...
  Jest jeszcze gorzej.
  Bedzie bowiem jeszcze glebsza faza wiezienia, czarnego jak najczarniejsza, bezgwiedna noc.
 • @Berkeley72 20:23:12
  Bez jaj. 30 lat temu to powstawała III RyPy. Po co Kaddafi miałby jechać na spotkanie z emerytem?
 • @Berkeley72 20:35:19
  Czyli moja uwaga nieaktualna, ale nie mam w zwyczaju kasowania
 • @Wican 08:21:48
  ". Po co Kaddafi miałby jechać na spotkanie z emerytem?"

  Kaddafi miał wiele spotkań z Polakami, bo Polska robiła wielkie interesy z Libią.
 • Czego chce Trump z Iranem?
  @Alfax

  W twoim artykule jest mnostwo polprawd przez co dezinformujesz czytelnikow.

  AMERYKA RZADZA ZYDZI i D.Trump to kolejna marionetka w rekach ZYDOW-SYJONISTOW, tak samo jak jego poprzednicy - patrz: ZYDOWSCY DORADCY D.Trumpa i poprzednich prezydentow USA.
  A poniewaz D.Trump nie jest politykiem, wiec dal sie latwo oglupic swoim zydowskim doradcom, zerwal umowe w Iranem jaka wczesniej zawarl B.Obama pod koniec swojej prezdentury i nalozyl sankcje na Iran, czyli postapil dokladnie tak jak zaplanowali ZYDZI-SYJONISCI z USA i Izraela (Rumsfeld, Wolfowitz, Perle etc) w 2001r wprowadzajac PLAN SIEDMIU WOJEN (Irak, Syria, Liban, Libja, Somalia, Iran i Sudan), o czym publicznie mowil gen. W.Clark w 2006r na YOUTUBE - patrz strona:
  https://www.youtube.com/watch?v=nr1pF6I3APo
  oraz artykul z 2003r na stronie:
  https://www.newyorker.com/magazine/2003/11/17/general-clarks-battles

  Powyzsze informacje sa dowodem na to, ze:

  1. Gen. W.Clark mowil prawde.

  2. D.Trump realizuje plany ZYDOW-SYJONISTOW z 2001r i jest marionetka w lapach ZYDOW-SYJONISTOW.

  3. Byly zyd B.Freedman, ktory przeszedl na katolicyzm ostrzegal opinie publiczna przed BANDYCKA POLITYKA I TYRANIA ZYDOW-SYJONISTOW - patrz ksiazka pt. ZIONISM , THE HIDDEN TYRANNY (Syjonizm, ukryta tyrania) na stronie:
  https://archive.org/details/benjamin-h-freedman-the-hidden-tyranny/page/n1
  W swojej ksiazce B.Freedman ostrzega Ameryke przed ZYDAMI-SYJONISTAMI.
 • @Monaco 06:47:42
  Faktem jest, ze D.Trump ma manie wielkosci, ale jesli chodzi o polityke to wydawane decyzje przez D.Trumpa pochodza od jego DORADCOW, czyli ZYDOW-SYJONISTOW i nawet D.Trump jest syjonista.
  Ponadto D.Trump dziala z pozycji sily militarnej jaka posiada obecnie USA i probuje narzucic slabszym panstwom swoje reguly, bo jak nie podporzadkuja sie Ameryce to Ameryka nalozy na nich sankcje ekonomiczne (Irak, Libia, Syria, Iran etc) lub dokona przewrotu wladzy w panstwie (Irak, Libia, byla Jugoslawia, Syria, Ukraina etc).

  Np. B.Obama i jego zydowscy doradcy sparzyli sie na Syrii , poniewaz w gre weszly rowniez interesy Rosji (rosyjska baza morska w porcie Tartus) i W.Putin stanal po stronie Al Asada i Syrii.
  Z kolei D.Trump i jego zydowscy doradcy sparzyli sie na Iranie, poniewaz Iran zaatakowal bazy amerykanskie w Iraku i zagrozil, ze zniszczy Tel-Awiw swoimi rakietami, gdyby Ameryka zaatakowala Iran i D.Trumpowi od razu opadla szczeka i zmienil swoje wojenne nastawienie wobec Iranu na tzw. sankcje ekonomiczne.
  Jednoczesnie wzroslo anty-amerykanskie nastawienie w tamtym rejonie globu oraz wojenne nastawienie D.Trumpa zostalo skrytykowane przez W.Brytanie, Francje i Niemcy, a takze przez Kongres Stanow Zjednoczonych zdominowany przez Demokratow, ktorzy daza do odwolania D.Trumpa ze stanowiska prezydenta USA.
  Jednak pomimo tych pozornych klotni na podworku amerykanskim i w obozie panstw zachodnich, osoby na swieczniku to marionetki na uslugach zydow.
 • @trojanka 14:30:46
  Cytat:
  "Taaakie tuzy rządzą JUESEJ,i giną miliony niewinnych ludzie na całym świecie, jak to nazwać???"

  Komentarz "hs"

  Ameryka rzadza zydzi, a M.Albright to zydowka urodzona w Czechoslowacji - poprzednio nazywala sie Korbel.
  Jak to nazwac ?
  To mozna nazwac zydowska dyktatura nad gojami oraz zydowskimi zbrodniami na gojach.
  Zas napad Ameryki na Serbie byl nielegalny z punktu widzenia prawa miedzynarodowego, czyli rzadzacy Ameryka popelnili zbrodnie wojenne.
 • @Pedant 08:30:30
  Cytat:
  "Kaddafi miał wiele spotkań z Polakami, bo Polska robiła wielkie interesy z Libią."

  Komentarz "hs"

  Nie Polska, ale rzadzaca zydokomuna w okresie PRL.
  Zeby wyjechac na kontrakt do Libii, Iraku etc , czyli do strefy dolarowej to trzeba bylo byc czlonkiem PZPR oraz posiadac koneksje.

  Rozmawialem z inzynierem z Iraku, ktory opowiadal mi jak Polacy pracowali na kontrakcie w jego kraju.
  Otoz wladze PRL pobieraly 2 tysiece dolarow miesiecznie od rzadu Iraku za kazdego pracownika z PRL , a pracownicy z PRL dostawali po okolo 120 dolarow miesiecznie, co i tak bylo 5 razy wiecej niz Polacy pracujacy w PRL za glodowe pensje.
  A poniewaz inzynierowi z Iraku zrobilo sie smutno, ze Polacy sa oszukiwani przez wladze PRL i dostaja tylko po okolo 120 dolcow na miesiac to zalatwil im dodatkowa prace w firmie ze Szwecji i Polacy zarabiali po okolo 500 dolcow na miesiac, co bylo rownoznaczne z ponad 20-ma miesiacami zarobkow w PRL.

  Jak sam widzisz, to rzadzaca zydokomuna w PRL robila wielkie interesy i uwazala siebie za elite oraz korzysci miala takze nieliczna grupa osob nalezacych do PZPR, podczas gdy zdecydowana wiekszosc Polakow byla tanim bydlem do roboty.

  Na zakonczenie dodam drobny szczegol o M.Kadafim.
  Otoz M.Kadafi byl w przeszlosci agentem CIA oraz obsadzal stanowiska w panstwie czlonkami swojej rodziny.
  M.Kadafi ukryl na kontach prywatnych okolo 200 miliardow dolarow oraz jego doradca inwestycyjnym i przyjacielem byl Tony Blair - byly premier W.Brytanii.
  Jednym z przyjaciol M.Kadafiego byl rowniez N.Sarkozy (zyd i byly prezydent Francji) , ktoremu Kadafi dal pieniadze na kampanie prezydencka w 2007r, a Sarkozy pozniej napadl na Libie z pomoca W.Brytanii i USA.

  M.Kadafii byl rowniez przyjacielem Kremla, podobnie jak przyjacielem Kremla byl tez S.Hussein.
  Ale gdy doszlo do napasci NATO na Irak i Libie to Kreml nie bronil Iraku i Libii przed atakami NATO, tak jak Kreml nie bronil Serbii przed napascia NATO, Serbii , ktora byla pro-rosyjska.
  Dlatego zydo-anglosaska mafia miedzynarodowa miala ulatwione zadanie z Irakiem i Libia.
  Dowodem na to, ze Kreml gral na dwie strony jest propozycja Kremla przeglosowana przez Dume (parlament w Rosji) i podpisana przez owczesnego prezydenta W.Putina, ktory przeznaczyl lotnisko w Uljanowsku na baze NATO do przerzutu wojsk USA do i z Afganistanu.

  Powyzsze fakty ukazuja charaktery ludzi u wladzy oraz ukazuja rowniez brudna gre polityczna ludzi u wladzy.

  Jako ciekawostke dodam, ze M.Kadafi byl zydem (jego matka byla zydowka) i mordowal osoby, ktore mowily o jego zydowskim pochodzeniu.

  Przy ocenie jakiejkolwiek osoby, a tym bardziej osoby zajmujacej wysoki urzad w panstwie nalezy zachowac obiektywnosc i ukazac jednoczesnie dobre i zle strony tej osoby.
  Np. M.Kadafi bylby lepszym partnerem w handlu z Polska, poniewaz za import ropy naftowej z Libii, Polska moglaby eksportowac produkty rolne, materialy budowlane i uzbrojenie do Libii, zamiast kupowac rope naftowa i gaz ziemny od Rosji lub kupowac gaz skroplony od USA, ktory pochodzi z Rosji i Ameryka dodatkowo narzuca wyzsza cene o 30 procent i dostarcza gaz rosyjski do Polski - zydostwo z PiS (partii interesow syjonistycznych) u wladzy w Polsce nie podaje tych informacji do wiadomosci Polakow.
  Ale PiS jest dobry dla tych Polakow, ktorzy dostaja "500 plus" oraz "13-ta emeryture" i "13-ta pensje" oraz specjalne premie.
 • @fiesta 07:10:17
  "wielkie interesy z Libią." Nie Polska, ale rzadzaca zydokomuna w okresie PRL. Zeby wyjechac na kontrakt do Libii, Iraku etc , czyli do strefy dolarowej to trzeba bylo byc czlonkiem PZPR oraz posiadac koneksje." Jako ciekawostke dodam, ze M.Kadafi byl zydem"

  Ale dużo jadu u was.

  Za te pieniądze "żydokomuna" budowała kraj. Partyjnych były miliony z rodzinami wiele milionów, bezpartyjni tez jeździli zarobić, większość pieniędzy jak sami zauważyliście szła na wspólne cele. Oraz nie wszyscy są Żydami.
 • @Pedant 08:20:30
  To nie jad, ale fakty historyczne i wez sie za odrobienie pracy domowej, poniewaz masz wielkie zaleglosci, a zarazem sklonnosci do pisania bajek dla doroslych, ewentualnie jestes przesiakniety propaganda komunistyczna.

  Zydokomuna budowala raj dla siebie w PRL i stanowila grupe uprzywilejowana w panstwie, a Polacy byli bydlem do roboty i pracowali za glodowe pensje - patrz strajki robotnicze 1956, 1970, 1976 i 1980, ktore dotyczyly zniesienia podwyzek cen i godnych warunkow pracy, placy i spraw socjalnych.
  Byl rowniez taki moment w historii PRL, ze towarzysz E.Gierek nabral pozyczek od panstw zachodnich w dziesiatkach miliardow dolarow na rozbudowe przemyslu i gospodarki w PRL co rowniez dowodzi, ze kontrakty PRL w Iraku, Libii etc nie mialy wiekszego wplywu na rozbudowe PRL , zwazywszy na fakt, ze zydokomuna byla elementem nieprodukcyjnym oraz byla utrzymywana z pieniedzy skarbu panstwa.
  Tu jeszcze dorzuce jeden wazny watek zwiazany z handlem pomiedzy PRL a ZSRR, ktory zawsze byl na korzysc ZSRR.
  ZSRR nawet dostawal wegiel z PRL po cenie 1 dolara za tone wegla.
  Z kolei stocznie w PRL budowaly statki glownie dla ZSRR i na 3 wprodukowane statki w stoczniach, jeden szedl za darmo do ZSRR, przy czym ZSRR zyczyl sobie, zeby sprzet na statkach pochodzil z panstw zachodnich, za co PRL placil w dolarach.
  Z kolei ZSRR placil za to w rublach transferowych, liczac po 2 dolary za jednego rubla, czyli ZSRR placil polowe ceny.

  Owszem, w czasach PRL (1945 - 1989) Polacy wyjezdzali za granice do panstw zachodnich na wycieczke, albo na wizyte do rodziny i komu przytrafila sie okazja zarobic na zachodzie to byl zadowolony, ale takie przypadki nalezaly do rzadkosci, poniewaz "wadza ludowa" nie chciala, zeby Polacy dowiedzieli sie jak zyja ludzie na zachodzie, ktorych standard zycia byl generalnie kilkanascie razy wyzszy niz Polakow-niewolnikow w PRL.
  Po strajkach sierpniowych 1980r rzadzaca zydokomuna spowodowala, ze warunki zycia w PRL byly nie do zniesienia dla Polakow, ktorzy nie chcieli byc niewolnikami systemu i wegetowac w PRL, wiec zdecydowali sie na wyjazd do krajow zachodnich. A wiec od sierpnia 1980r do 12 grudnia 1981r (data stanu wojennego w PRL) wyjechalo okolo 950 tysiecy Polakow z PRL do krajow Europy zachodniej (Niemcy, Austria, Szwajcaria, Wlochy, Grecja, Anglia, Francja etc) , do USA, Kanady i Australii a nawet do RPA po lepsze i dostatnie zycie.
  Analogicznie bylo w przypadku Rumunow, Wegrow, Bulgarow, Czechow etc , ktorzy tez uciekali z komunistycznego raju, ale Polacy stanowili wiekszosc uciekinierow.
  Tutaj pomijam rok 1956, kiedy zydzi masowo uciekali z Polski do Izraela w obawie przed odpowiedzialnoscia za zbrodnie popelnione na Polakach w latach 1945 - 1956 oraz pomijam tez rok 1968 , kiedy zydzi-syjonisci zajmujacy wazne pozycje w aparacie wladzy PRL zostali pozbawieni lukratywnych stanowisk panstwowych i odcieci od koryta wyjezdzali do Izraela.
  Nie zmienia to jednak faktu, ze w PRL nadal pozostawalo 2,7 miliona zydow pod zmienionymi nazwiskami na polskie - informacje podane przez MSW w 1984r.
  Z kolei przewodniczacy organizacji zydowskich S.Szurmiej podawal w tamtym czasie, ze w Polsce zamieszkuje okolo 4 miliony zydow - zyd S.Szurmiej to rowniez byly wspolpracownik SB PRL.

  Owszem, nie wszyscy w Polsce sa zydami, ale to zydzi zajmuja najwazniejsze stawiska kierownicze w aparacie wladzy i realizuja zydowskie interesy lokalne i globalne wraz ze swoimi zydowskimi pobratymcami z USA i Izraela, a nawet pod ich dyktando i to jest widoczne po ich wygladzie oraz po ich dzialaniach, pomimo tego, ze ukrywaja sie pod polskimi nazwiskami.
  W Polsce panuje rowniez taka sytuacja, jakby rzadzili nia najwieksi wrogowie i tymi wrogami sa ZYDZI na co dowodow dostarcza z kolei HISTORIA ostatnich 500 lat, historia, ktorej nie ucza w szkolach i na uczelniach w Polsce, poniewaz nawet program nauczania szkolnego i uniwersyteckiego w Polsce jest pod kontrola ZYDOW.

  Obowiazkiem Polakow jest wiec odsunac zydostwo od wladzy i wplywow w Polsce, bo tu chodzi o BYC ALBO NIE BYC POLSKI I POLAKOW.

  A jesli ktokolwiek nie rozumie zydowskiego zagrozenia dla Polski i Polakow to niech zapozna sie z historia Palestynczykow, ktorym zydzi odebrali kraj, a Palestynczykow zamkneli w jednym wielkim obozie koncentracyjnym w strefie Gazy bez zadnych praw..... i to samo czeka Polske i Polakow, jesli Polacy nie obudza sie i nie wyp*erdola zydow z Polski.
 • @fiesta 05:54:13
  p.s. Powinno byc 13 grudnia 1981r (data stanu wojennego w PRL).
 • @Pedant 08:20:30 i podobnym do Pedanta
  Poczytaj mi mamo:

  ŻYDZI W DAWNEJ POLSCE
  https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/09/c5bcydzi-w-dawnej-polsce.pdf

  ZYDOWSKIE ZBRODNIE NA POLAKACH
  Zydzi dokonali zbrodni na Polakach w latach 1939 - 1941 i pisal o tym historyk prof. J.R.Nowak w swojej ksiazce pt. PRZEMILCZANE ZBRODNIE 1939 - 1941, patrz strona:
  https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/09/przemilczane-zbrodnie-jerzy-robert-nowak.pdf

  Zydzi mordowali Polakow w czasie Powstania Warszawskiego !
  Szczegoly podaje mecenas E.Rzuska - patrz strona:
  https://www.youtube.com/watch?v=vveFuDsNlsY

  ZA KULISAMI BEZPIEKI I PARTII - informacje podal zyd J.Swiatlo, ktory uciekl do RFN (zyd J.Swiatlo byl szefem X Departamentu MBP-UB w PRL) - patrz strona:
  https://www.polskieradio.pl/39,Historia/1024,Za-kulisami-bezpieki-i-partii

  Powyzsze tematy sa zamilczane przez zydow u wladzy w Polsce i tych faktow nie podaja podreczniki szkolne i uniwersyteckie do nauczania historii, zeby polskie goje nie poznali prawdy o zydach, zydowskich zbrodniach, oszustwach, zlodziejstwie etc na Polakach, ktorych zrodlem sa nauki Talmudu (zydowskie pismo swiete), ktory naucza, ze:
  ZYDOWI WOLNO OSZUKAC, OKRASC I ZABIC GOJA (nie-zyda) I ZYD NIE PONOSI ZA TO KARY - Sanhedryn 57a.

  Talmud naucza, ze tylko zydzi sa ludzmi, a nie-zydzi to goje, czyli bydlo.

  Wiecej szczegolow n/t rasistowskich nauk Talmudu podaje ksiadz prof. I.B.Pranaitis, ksiadz prof.J.Kruszynski oraz historyk dr M.Hoffman.

  O zydowskiej robocie wywrotowej w Polsce pisze R.Korsch na podstawie informacji zebranych przez wywiad II RP - patrz strona:
  https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/10/c5bcydowskie-ugrupowania-wywrotowe-w-polsce.pdf

  OSTRZEŻENIE.... to opracowanie historyczne autorstwa T.Kozieja n/t perfidii i sqrwysynstwa dokonanego przez zydow w Polsce na przestrzeni kilkunastu wiekow wobec Polski i Polakow - patrz strona:
  https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/09/ostrzezenie.pdf
  Fragment
  (...) Z różnych książek i archiwalnych dokumentów wynika niezbicie , że wolnomularstwo powstało jeszcze przed narodzeniem Chrystusa.
  Celem jego jest zdominowanie przez Żydów innych nacji − „gojów” − na całym świecie i podporządkowanie ich sobie. Jest to ścisła realizacja żydowskiego programu, który zawarty jest w Talmudzie.
  W Talmudzie czytamy:
  „nie-Żydzi to bydło tylko w ludzkiej postaci. Są stworzeni przez Boga na usługi Żydom. Są gojami. Naród żydowski to naród królewski, do którego należy cały świat i jego bogactwa na nim” (...).

  Żydowska nienawiść do Polski i Polaków – historyk dr Rudolf Jaworek
  http://www.bibula.com/?p=35066

  Przyjemnej lektury.
 • @fiesta 05:54:13
  "To nie jad, ale fakty historyczne i wez sie za odrobienie pracy domowej, poniewaz masz wielkie zaleglosci, a zarazem sklonnosci do pisania bajek dla doroslych, ewentualnie jestes przesiakniety propaganda komunistyczna."

  Można się zapytać, czy Pan zna PRL z pierwszej ręki, czy tylko z lektur i opowiadań?
 • @fiesta 05:54:13
  "w PRL nadal pozostawalo 2,7 miliona zydow pod zmienionymi nazwiskami na polskie - informacje podane przez MSW w 1984r.
  Z kolei przewodniczacy organizacji zydowskich S.Szurmiej podawal w tamtym czasie, ze w Polsce zamieszkuje okolo 4 miliony zydow - zyd S.Szurmiej to rowniez byly wspolpracownik SB PRL."

  Zdumiewające. Ma Pan bliskie powiązania ze środowiskiem byłego SB? Moczarowcami?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej