Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 2422 komentarze

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

Polityka Trumpa wobec Iranu jest „bezmyślna”,

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polityka Trumpa wobec Iranu jest „bezmyślna”, To rezultat nad miaru militarnej siły.

Krótkowzroczna polityka po raz kolejny doprowadziła administrację Donalda Trumpa do kryzysu w stosunkach z Iranem: zabójstwo generała Kassema Suleimaniego może spowodować konflikt zbrojny i poważne straty wśród niewinnych ludzi, a nawet doprowadzić do globalnego konfliktu militarnego. Błąd jest konsekwencją że,

- Trump i jego współpracownicy absolutnie nie mają strategicznej wizji polityki zagranicznej.

Przed końcem pierwszego tygodnia 2020 roku prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi udało się pogrążyć w kolejnym bezsensownym i niebezpiecznym kryzysie w relacjach z Iranem, nakazując eliminację generała Korpusu Strażników Islamskiej Rewolucji, generała Kassem Suleimaniego.

Trumpa decyzja to fiasko które było nieuniknionym rezultatem jego krótkowzrocznego podejścia do Bliskiego Wschodu jako całości, a także kolejnym dowodem na to, że Waszyngton w zasadzie nie jest w stanie stworzyć spójnych i skutecznych strategii” w palących kwestiach międzynarodowych.

Ten problem pojawił się w amerykańskim rządzie jeszcze przed Trumpem, ale jego niekompetencja, impulsywność, niechęć do słuchania rad i niesamowita umiejętność wyboru asystentów trzeciego stopnia tylko całą sytuacje pogorszyły. Ostatecznie sytuacja może skutkować dodatkowymi ofiarami wśród niewinnych ludzi i dalszym spadkiem autorytetu USA na arenie światowej - a nawet prawdziwą wojną.

Morderstwo Sulejmana jest pomyłką, za którą w całości odpowiada Trump. Amerykański prezydent porzucił umowę nuklearną z Iranem, a następnie zaczął stosować strategię „maksymalnego nacisku” na Teheran, nie tylko nie udało się zakończyć irańskiego programu nuklearnego, ale w rzeczywistości wpadł wpedzil Amerykę w kozi róg - kiedy stało się oczywiste, że gospodarcze USA sankcje, z których powodu zwykli Irańczycy bardzo cierpią, nie zmuszą władz tego kraju do poddania się Waszyngtonowi i nie doprowadzą do upadku władzy. Trump poczuł że nie miał innego wyjścia, jak podnieść swój " prestiż" i popełnił zbrodnie, zabawił się w sędziego i kata.

  Uznał że z powodu zabicia 1 obywatela amerykańskiego podczas ostrzału jednej z amerykańskich baz wojskowych w Iraku należy dokonać nalotów na kilka irańskich celów i zamordował ponad 20 Irakijczyków. Natomiast gdy protestujący przeciwko amerykańskiemu terroryzmowi zaatakowali ambasadę USA. Trump bez zastanowienia wydał wyrok i nakazał zamordowanie generała Suleimani.

 Aby zrozumieć, emocjonalną reakcję Teheranu, wystarczy wyobrazić sobie, jak Waszyngton by zareagował na zabicie przez irańskie siły, amerykańskiego przeciwnika członka Szefa Sztabu Stanów Zjednoczonych lub szefa CIA. I tu pojawiają się „pytania strategiczne”: czy zabójstwo wysokiego rangą urzędnika innego kraju było zgodne z interesami narodowymi USA i czy zapewniło Amerykanom spokojniejsze lub bezpieczeniejsze życie? Tymczasem odpowiedź na oba te pytania brzmi, NIE !

 

  Po pierwsze, Iran niemal nieuchronnie zareaguje na taki krok, tak jak Ameryka zareagowałaby na jego miejscu, a reakcja ta zostanie zaplanowana w taki sposób, aby spowodować maksymalne szkody gospodarcze i polityczne dla Waszyngtonu. Po drugie, morderstwo będzie sprzyjać nastrojom nacjonalistycznym w Iranie i wzmocni pozycję zwolenników twardej linii, co dodatkowo zmniejszy prawdopodobieństwo zmiany władzy . Po trzecie, zabicie Sulejmana na ziemi irackiej jest pogwałceniem irackiej suwerenności, co tylko pogorszy i tak już niepewną sytuację samych władz irackich współpracujących z USA. Po czwarte, Trump dał Iranowi jeszcze silniejszą zachętę do próby zdobycia broni nuklearnej, a Waszyngton ostatecznie będzie musiał albo rozpocząć wojnę na pełną skalę z Iranem albo pogodzić się z faktem, że Teheran ma bombę atomową.

  A wszystko to zaczęło się od kraju, Iranu, który choć ma poważne konflikty z wieloma amerykańskimi partnerami w regionie, nadal nie stanowi żadnego namacalnego zagrożenia dla bezpieczeństwa i dobrobytu Ameryki.

 To Stany Zjednoczone i nieobliczalne zachowanie Traumpa w tym przypadku stanowią niebezpieczny precedens - jeśli dawniej zorganizowane przez oficjalne władze, rząd - zabójstwa przywódców innego państwa były postrzegane jako tabu, to w ostatnich dziesięcioleciach norma ta zaczęła zanikać, a zbrodnicze czyny Waszyngtonu mogą w końcu ją całkowicie zakończyć. Chociaż amerykańscy wojskowi jastrzębie, politycy powiedzieliby, że wyeliminowanie Suleimani było całkowicie akceptowalnym krokiem, to za pewne sami nie są chętni do pojawienia się na czyjejś „czarnej liście” - nie wspominając już o tym, że USA będzie teraz trudniej sprzeciwić się podobnym operacjom zainicjowanym przez inne kraje. Ponadto eliminacja „złych facetów” rzadko pomaga rozwiązać problem polityczny, który jest podstawową przyczyną kryzysu: w ciągu ostatnich dziesięcioleci było wiele przypadków w których pewni przywódcy ucieleśniali zło i opuścili ten świat. To z jakichś powodów żadni prezydenci czy inni szefowie państw nie spieszyli się ogłaszać że byli twórcami likwidacji swoich wrogów, na przykład lider KRLD Kim Jong-il lub prezydent Iraku Saddam Hussein.

Jednym słowem, reakcja administracji Trumpa w stosunku do Iranu - oraz ten ostatni incydent , mord. Wydaje się nie mieć ani wewnętrznej logiki strategicznej, ani jasnych celów.

Sam Trump, a także jego sekretarz stanu Mike Pompeo i sekretarz obrony Mark Esper, wyglądają teraz jak beznadziejni szachści, którzy myśleli tylko o jednym ruchu na raz i dlatego zapomnieli, że ich przeciwnik ma prawo zadać także w rewanżu cios w USA,  bo zobaczył że USA nie uważa polityki zagranicznej za schludny, jasny i realistyczny program działania, którym powinna kierować się każda szanująca się wielka władza, ale zobaczyli  jako stosowaną przez USA brutalną skrytobójczą walkę z użyciem przestępczych metod jak atakami dronów, szyderstw, sankcji i zastraszania.

Jednak ta naprawdę zła wiadomość  jest inna: to brak strategicznej wizji w Waszyngtonie,

A to nie ogranicza się w żaden sposób do stosunków tylko z Iranem, a ponad to obecny brak strategii nie jest unikalny tylko dla administracji Trumpa. Można być przekonanym z obserwacji ostatnich dekad , że zdolność Stanów Zjednoczonych do formułowania jasnych i skutecznych strategii osłabła a wręcz znikła i już od dłuższego czasu nie istnieje. 

  

Pycha kroczy przed upadkiem. .. ❗❗❗

 

KOMENTARZE

 • Przerost władzy to droga do dyktatury
  Trumpm i jego pachołki, europejskie pacynki.
  https://www.groene.nl/uploads/image/file/000/004/633/large_mythen_231_loon.jpg
 • @Alfax 18:09:54 5*
  Mimo to te pchełki w NATO błagają swojego BIG brother'a i pokornie proszą o wybaczenie że swoje okupacyjne wojska wycofają z Iraku.
 • Jak inaczej nazwać bydlaka z kraju o 230 letniej historii ?
  Zabytek z Iranu:
  https://www.loswiaheros.pl/zdjecia/sheikh_lotfollah_mosque_w_esfahanie_iran3.jpg

  "zabytki" z ussa:
  http://www.obiezysmak.pl/historyczna-route-66-roadtrip-po-stanach/

  https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/zabytki-i-dziedzictwo-iranu-co-moze-zostac-utracone/hn3mmzz,ddf42670

  Co pod tą czupryną ma ten debil ?
 • @provincjał 19:23:40
  Dobre pytanie. :)

  Myślę że nadmiar ego :) i ( amerykańskiego ego ).
 • Taki amerykański artykuł, katolicki zresztą.
  "Co będzie jak Rosja zacznie polować na Amerykanów jak my na Sulmaniego?https://www.patheos.com/blogs/publiccatholic/2020/01/what-if-russia-starts-assassinating-americans-the-way-we-assassinated-soleimani/
  Rozważania idą dalej; jest przypuszczenie, że Chiny też mogą to robić, albo każde inne państwo; urządzą takie rzucanie bombami w dowolne miejsce.
  Jest też podsumowanie, że polityka amerykańska stała się widowiskowa; bomby, impeachment, to wszystko pokazuje Amerykę jako niepoważne i nieodpowiedzialne państwo z groteskowym prezydentem.
  Polowanie na ludzi gdzieś w świecie, nie robi Ameryki bezpieczniejszej.
  A dalej tak:
  "To nasze wojsko, opłacone naszymi pieniędzmi i wykorzystane w wojnie ze stratą naszej krwi, ma ono zapewnić nam bezpieczeństwo, a nie zapewnić leżącemu starcowi szansę udowodnienia, że ​​jego męskie narządy płciowe są większe niż narządy płciowe innych światowych liderów."
 • @Anna-PK 19:43:59
  " To nasze wojsko, opłacone naszymi pieniędzmi i wykorzystane w wojnie ze stratą naszej krwi, ma ono zapewnić nam bezpieczeństwo, a nie zapewnić leżącemu starcowi szansę udowodnienia, że ​​jego męskie narządy płciowe są większe niż narządy płciowe innych światowych liderów.

  "To ostatnie zdanie to doskonała konkluzja :)))))

  Pani zawsze trafnie oceni fakty i da celną opinię
 • I jeszcze to, choć bez ussmańskiej polityki nie mogło się obejść, ssyny !
  Znacie historię Irańskiego kierowcy tira, historia ma się ku końcowi, serce się raduje za troskę i bezinteresowną pomoc Polaków !
  https://dziennikzachodni.pl/fardin-kazemi-iranski-kierowca-ktorego-ciezarowka-popsula-sie-w-kozieglowach-wyladowal-w-polsce-trwaja-poszukiwania-nowej/ar/c1-14700335
 • @Monaco 20:00:44 ;)
  (*_*)
 • @provincjał 20:04:59
  hm..córka Irańczyka dziękuje Polakom/ to ładnie i z klasa zachowanie/ i ......trochę się rozpędziła, oh ta ich uprzejmość.

  https://wrealu24.pl/corka-iranskiego-kierowcy-fardina-dziekuje-narodowi-polskiemu-i-prezydentowi-dudzie/
 • @Autor 5*
  Kilka razy czytałem. I uważam. Ze coś się złego dzieje w amerykańskiej mentalności i w cale nie tylko wśród elit. Ale w amerykańskim narodzie o ile taki w ogóle istnieje.

  Przecież te tak częste strzelanki do przypadkowych osób w których mordercy bez zastanowienia mordują kilkadziesiąt bezbronnych ludzi. To trudno jest w jakiś ludzki sposób wytłumaczyć.

  Czy przyczyn należy szukać w wychowaniu pokoleń na podstawie Hollywoodzkich durnych opartych na skrajnej przemocy filmach i programach komputerowych lansowanych w ostatnich dekadach?

  A co jest uderzające to to że Amerykanie sami siebie przedstawiają jako obrońców przed złymi Rosjanami a nawet przed kosmitami.
 • @provincjał 19:23:40
  " Jak innaczej można nazwać bydlaka " ? Tego z mopem na łbie to nazwać go można po prostu bydlakiem bo nim on jest. Zabija ludzi i chce niszczyć dobra kultury z przed kilku tysięcy lat.

  Pozdr. :)
 • @trojanka 20:19:51
  A za co dziękowała djudzie ?
  czy on pomógł ? czy dorzucił parę "groszy" na zakup ?
 • @provincjał 19:23:40
  Pod mopem ma amerykańskie wartości.
 • @provincjał 19:23:40
  Zniszczenie grobów i zabytków to asocjacja pis z usa

  https://wieniawa.files.wordpress.com/2018/03/orzec582.jpg
 • @Monaco 20:43:17
  No właśnie nie wiem , chyba z kurtuazji, bo Jej nie wypadało pominąć jak się zwracała do Polaków.Czy pomógł???Ha ha ha ha..to nie był kierowca z "cudu naszych czasów"oraz "przyczółka kultury na BW".
 • pomylka z wielkimi konsekwencjami
  Pomyłka z której bardzo ciężko będzie się USA wyplątać. Nawet "najlepszy przyjaciel" Ameryki czyli Netanyaho oficjalnie oddzielił się od zabójstwa mówiąc iż nic z tym nie ma i nie miał wspólnego. Słowa idą w świąt mimo iż wypowiedziała to śmiejąca się z zadowolenia żmija.
 • @Stara Baba 21:00:04
  Dokładnie, czy taka toksyczna żmija jak ta w Izraelu która wydała juz setki wyroków śmierci na bezbronnych Pelestynczyków przyzna się i powie kiedykolwiek prawdę ?

  Nie nic z tego.Chociaż i tak już wszyscy wiedzą że Trump wykonuje rozkazy z Izraela i tych w usraelu.
 • @zbig71 20:44:43
  Czyli ! ? Zbrodnie i ropo-złodziejstwo oraz maszynowo drukowane $$ dolary i dług = 23.164. $$$. $$$. $$$.- 23 bilionów 164 miliardów a tą resztę to nie warto publikować bo licznik bije jak szalony i dług rośnie z każdą sekundą drastycznie.
 • Na co oczekuje i na co liczy Ameryka?
  "„Wierzę, że prezydent Putin spróbuje wkroczyć tutaj i być twórcą pokoju” - powiedział Cohen, republikański były senator, który był sekretarzem obrony za czasów byłego prezydenta Billa Clintona, dodając, że Putin zasugeruje: „Pozwól mi pomóc w rozwiązaniu tego problem dla ciebie, [prezydent] Donald „Trump."

  "Cohen zwrócił uwagę, że Putin rozmawiał już w piątek z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i planuje w sobotę spotkać się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w ramach swoich starań, aby odegrać istotną rolę w mediacji w kryzysie i wypracowaniu rozwiązania, które byłoby korzystne dla jego kraju ."
  https://www.newsmax.com/politics/william-cohen-putin-iran-trump/2020/01/07/id/948757/
 • Autor
  Pięć lat temu, w roku 2015 czasie trzynastej, dorocznej konferencji, określanej jako “Priamaja Linija” Putin porównał amerykańską politykę do tej prowadzonej przez Związek Radziecki. Jak podkreślał ZSRR pod drugiej wojnie światowej starał się instalować ustrój komunistyczny w innych państwach. W dobie obecnej, według Putina, tak samo zideologizowana jest polityka USA tyle, że przybiera ona postać narzucania swoiście interpretowanych standardów liberalno-demokratycznych. Rosyjski prezydent podsumował, że podobnie jak Związek Radziecki, tak i Stany Zjednoczone czeka porażka.

  Co w tym jest wszystkim groźne ? Ano jest to czysta groźba wobec przywódców całego świata.
  Nie kupicie naszych F-35 po horrendalnej cenie ? Zobaczcie co stało się z Sulejmanim.
  Nie dacie dostępu do bez podatkowego wydobycia miedzi ? Zobaczcie co stało się z Sulejmanim.
  Nie chcecie naszego wspaniałego gazu LNG ? Zobaczcie co stało się z Sulejmanim.
  Być może wcześniej podobne sugestie handlowe były udzielane w sposób bardziej dyskretny, teraz mleko się wylało. Wszyscy widzą jakie są zasady demokracji.

  I jeszcze jedno - jak można określić na przykład takiego Pompeo, tego samego który Polakom jako wzór przedstawiał żydowskiego zbrodniarza z UB Bleichera, a obecnie twierdzi że USA zawsze przestrzegają prawa międzynarodowego po tym jak inny geniusz z tej samej stajni grozi zniszczeniem zabytków Iranu ? Jest takie słowo, ale go nie użyję bo się boję, że mnie co najmniej zamkną.
  Ale tą pustkę pod mopem też cały świat widzi.
  Tylko co sądzić o tych co nami rządzą, a dla których są oni najwyższym autorytetem.
 • @Anna-PK 21:34:26
  Dziękuje Pani za ważny link.

  Przetłumaczyłem , może nie zbyt poprawnie ale warto by inni to przeczytali.

  " Prezydent Rosji Władimir Putin zamierza zaoferować swoje usługi jako pośrednik w celu rozładowania napięć między Stanami Zjednoczonymi a Iranem, powiedział we wtorek CNBC były sekretarz obrony William Cohen.

  „Wierzę, że prezydent Putin spróbuje zaangażować się w proces i być twórcą pokoju” - powiedział Cohen, republikański były senator, który był sekretarzem obrony za czasów byłego prezydenta Billa Clintona, dodając, że Putin sugeruje: „Pozwól mi pomóc w rozwiązaniu tego problem dla was, prezydencie Donald Trump .
  Rosja jest zainteresowana zapobieganiem większemu chaosowi w tym regionie i spróbuje wykorzystać kryzys jako sposób na wydostanie wojsk amerykańskich z Iraku, „coś, czego chcą Irańczycy i coś, z czego Rosjanie byliby zadowoleni, tak jak byli gdy Amerykanie opuszczali Syrię - powiedział Cohen.
  Dodał, że wycofanie się USA z Iraku pomoże Rosji wzmocnić swoją obecność w strategicznym kraju.
  Były sekretarz obrony powiedział, że po odwrocie (Amerykanów) Trumpa z Syrii Rosja jest obecnie „ważnym graczem w Syrii i w całym regionie”, zwłaszcza po masowej interwencji Moskwy. Według niego Rosjanie:
  „Przybędą też na ratunek w Iranie”.

  Cohen zwrócił uwagę, że Putin rozmawiał już w piątek z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i planuje w sobotę spotkać się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w ramach swoich starań, aby odegrać ważną rolę w mediacji w kryzysie i wypracować rozwiązanie, które byłoby korzystne dla jego kraju".

  Dzięki :)))
 • @Drab61 21:43:24
  To bardzo ważna informacja o której mało kto widział a słowa brzmią proroczo.

  Z obserwacji działań Stanów Zjednoczonych na przestrzeni ostatnich lat, wszystko wskazuje że niesiona przy pomocy bombowcòw amerykańska demokracja jest odbierana przez świat jak diabelska pomoc i ma niszczycielski skutek.
 • Kiedyś ZSRR osłabiono poważnie, kiedy
  to światowe dziecko Złego uwikłało Rosjan w wojnę z Afganistanem. Kto wie czy nie chodzi o wydatne osłabienie teraz USA w uwikłanie ich w jakąś wojnę np. na BW. Oczywiście teraz to Rosja będzie zbroić w nowoczesną broń Arabów - podobnie jak w minionych czasach USA zbroiły afgańskich bojowników.
  Wniosek?
  Tutaj nie chodzi o dobro Amerykanów - tylko o dobro dzieci Złego na Ziemi. Z kolei dobro dla dzieci Złego - to automatycznie piekło dla ludzi stworzonych przez Boga.
 • @Alfax 21:49:56 A mnie się to już w głowie nie mieści!
  Ameryka liczy na Rosję w światowej dyplomacji. Jeszcze tego nie było.
 • @Anna-PK 22:04:50
  a niby z jakiego powodu miał by Putin ich z gówna wyciągać ?
 • @Alfax
  http://orwellsky.blogspot.com/2020/01/chinska-ambasada-w-usa-ostrzega.html Salute .
 • @demonkracja 22:04:01
  Powiedz Irańczykowi , że jest arabem, to skopie Ci tyłek...
 • @Anna-PK 22:04:50
  W zaistnialej sytuacji Ameryce o ile nie chce być sprawcą katastrofy, totalnej wojny to powinna przyjąć podaną rękę przez Rosje. W końcu to nie Rosja 24h na dobę szkaluje USA a jest dokladnie odwrotnie. Rosja napewno nie pozostawi Iranu bez pomocy jak Amerykanie wybiorą opcje , wojny.

  Poza tym flota USA nie ma dostępu do morza Kaspijskiego gdzie są rosyjskie i iranskie okrety wojenne i łodzie podwodne mogące kierowanymi rakietami sięgnąć wszystkie amerykańskie bazy na BW.
 • @Repsol 22:14:20
  Wlasnie ten chinski spokój jest dla obserwatorów ciągle zagadką.

  Sa opinie ekspertów którzy uważają że Chiny nie będę obojętnie i wspomogą Iran militarnie gdyż ten rejon to dla Chin jest nie mniej strategiczny niz dla Rosji.

  Oby jednak Trump i jego betonowe jastrzębie pukneli się w głowie i wybrali pośrednictwo Rosji.

  Szokda Iranu a zwłaszcza ludności, dzieci kobiet , poprostu ludzi.

  Juz czas by amerykanie opuscili 6 a 7 tysięcy od swoich granic obce kraje które bez prawnie okupują
 • @Repsol 22:14:20
  A za link dziękuję i

  Pozdrawiam :)
 • @Alfax 22:37:58
  Spoko ja akurat koncentruję się na Chinach i wierz mi Amigo , to dopiero teraz potęga jest . Zawsze coś podrzucę . Salute Amigo .
 • @demonkracja 22:04:01
  A zna Pan inne wyjscie z tego chaosu ?

  Pozdrawiam
 • @Repsol 22:42:30
  "koncentruję się na Chinach i wierz mi Amigo , to dopiero teraz potęga jest "

  Nowy most w Chinach:

  https://www.youtube.com/watch?v=2jj7gH3569M
 • WPS
  https://www.youtube.com/watch?v=A9BjQtUvFv0&fbclid=IwAR2aAVNHfHQAm8EsGEkTCgXmzVPZZXT_0woW88G9xCMVmTbgT7fRRR2rXS4
 • @stanislav 23:34:11
  Piękny ze strony nas Polaków gest i znak w środę Irańskiego Narodu.

  I ja im życzę z całego ♡ serca by nie ulegli amerykańskiej agresji i terroryzmowi.

  Amerykanie nie mają 6 tysięcy kilometrów od swoich granic nic do szukania ani w Iranie ani w Iraku ani w Afganistanie ani na Ukrainie ani w POLSCE.

  Za link dziękuję i pozdrawiam.
 • @Pedant 23:06:03
  Robi niesamowite wrażenie , już sama jego wysokość i długość a technologia użyta by przesunać na tej wysokości jeden segment to top techniki chinskich inżynierów.

  Fantastic, :)))

  Poszukałem w sieci i

  http://cdn.24.co.za/files/Cms/General/d/4428/70fd5788fc044c0580e30418cf95d418.jpg
 • @Alfax 23:58:52
  "Robi niesamowite wrażenie , już sama jego wysokość i długość a technologia użyta by przesunać na tej wysokości jeden segment to top techniki chinskich inżynierów."

  I jakże szybko takie rzeczy Chińczycy budują!
 • @Alfax 23:58:52
  Pociąg do Tybetu osiągą wyzyny ponad 500O metrów, i wymaga sztucznego cisnienia powietrza jak w samolocie.

  https://www.lonelyplanet.com/articles/railway-heaven-trip-qinghai-tibet-train
 • @Pedant 00:05:10
  Można dostać zawroty głowy. Aż strach przez ten most przejechać.
  Ale zapewne mają wszystko dobrze wyliczone na wytrzymałość

  :)
 • nie rozumie, o co idzie gra, nie rozumie ani strategii, ani taktyki
  a krytukuje, jakoby to ten drugi był bezmyślny.

  Otwarcie nowej karty historii świata nastąpiło.

  Kto tego nie dostrzega, ten kiep.
 • @interesariusz z PL 00:21:24
  Pociąg w Szanghaju. 400 km / godzinę.

  https://www.youtube.com/watch?v=-qlwkluyVWA
 • @Pedant 00:12:36
  Jesus Christ !!! Przecież tam jest rzadkie powietrze.

  Mają zapewne maski z tlenem.

  To jak szczyt w Alpach M. Blanc.

  https://lp-cms-production.imgix.net/features/2017/09/GettyImages-142036387-sm-cf3ad41d2069.jpg
 • @Leonardo da Vinci 20:20:21
  Filmy i programy komputerowe indoktrynują i kształcą następne pokolenia.

  Jest to zgodne z zamysłem, dostosowanie do rzeczywistości, która nadejdzie.
 • @Leonardo da Vinci 00:24:23
  "Mają zapewne maski z tlenem."

  Jest jak w samolocie. Wnętrza są pod ciśnieniem.
 • @interesariusz z PL 00:24:58
  To jest niestety prawda.

  Dawniej byli zawodowi propagandyści. A obecnie zastępuje ich technologia. Pranie mózgów już od malutkiego. Tylko to ma chyba cel zrobić z człowieka maszynę do nienawiści i zabija. Bezrefleksyjną.
 • @Anna-PK 19:43:59
  o tym pisałem w
  https://interesariusz.neon24.pl/post/152420,quo-vadis-vox-populi-22-wojna-o-nasze-dusze
 • @Pedant 00:28:22
  To musi byc lepsze od lotu samolotem. I nie ma obawy że spadnie na ziemię a wysokość podniebna.

  Warto raz pojechać taką koleją >>>>>>>..
 • @Leonardo da Vinci 00:34:02
  "Pranie mózgów już od malutkiego."

  Dawniej bywało gorzej. W późnym średniowieczu aż do XVII wieku, za drobne odchylenie od oficjalnej doktryny można było skończyć na stosie, i nie tylko.
 • @Pedant 00:24:13
  400 km/h to w godzinkę z Wrocławia do Warszawy. Jak rakietą;)))
 • @interesariusz z PL 00:37:51
  Dałem wówczas 5*

  Ale nie komentowałem bo byłem zgodny co do przekazu..

  " Czy możecie sobie wyobrazić, że gdy jeszcze nie ś.p. Lech Kaczyński leciał do Gruzji, aby namieszać, Putin obważyłby się wysłać myśliwiec specjalnie w tym celu, aby go zestrzelić z resztą towarzyszącej mu prezydenckiej bandy. A potem by oświadczył, że to było w samoobronie!

  Trump to zrobił, W państwie trzecim polecił zamordować jednego z przywódców nielubianego kraju. I jeszcze bezczelnie stwierdził, że był zmuszony, że to w samoobronie, i dla dobra .... Irańczyków.".

  To wszysko prawda.

  Pozdraw.
 • @Pedant 00:39:24
  Zgadza się, stos, gilotyna, szubienica , kat z toporem.

  A teraz demokracja podczepiona pod skrzydłami bombowcòw i drony sterowane z ukrycia tajne us- bazy w BRD z rakietami .

  Moderne czasy z modernymi katami przed ekranami LCD.
 • @Pedant 00:39:24
  Niby istnieje międzynarodowe prawo i karta ONZ. A yankees dokonują gwałt na narodach bez żadnych skrupułów.

  To tylko dlatego że czują się bezkarni.
 • @Anna-PK 19:43:59
  73 lata to już cojones wiotczeją:) Żona w kwiecie wieku, panienki to już brzydzą się dziadkiem, cóż, jak było się playboyem, ciężko starzeć się z godnością a viagry na mózg biją:)
 • @Leonardo da Vinci 01:05:50
  Około sześciu pocisków z Iranu trafiło w amerykańską bazę wojskową w Al-Assad w Iraku.
  https://twitter.com/telesurenglish/status/1214696910151438338
 • @lorenco 01:31:34
  O ! To muszę poszukać info,

  Dziękuję za Red Alarm !

  Pozdrawiam
 • @Monaco 01:46:02
  @AlMayadeenLive
  · 38m
  إيران: وكالة تسنيم: الموجة الثانية من الهجمات الصاروخية نحو القوات الاميركية في العراق قدا بدأت الان
  https://twitter.com/telesurenglish/status/1214705445430005761
 • @lorenco 01:31:34
  Irańska państwowa agencja informacyjna Fars News ujawniła materiał filmowy o masowym uderzeniu rakiet balistycznych w amerykańskie obiekty wojskowe w Iraku.

  Teheran oficjalnie potwierdził, że to jego siły zaatakowały kilka amerykańskich baz w prowincji Anbar i irackim Kurdystanie.

  Ciekawe, że rakiety zostały wystrzelone o 01:20 w tym samym czasie, kiedy generał IRGC Kassem Suleimani został zabity 3 stycznia 2019 r.

  Washington media donosi, że zostały użyte rakiety balistyczne krótkiego zasięgu.

  Pentagon wydał oświadczenie:

  „Iran wystrzelił kilkanaście pocisków balistycznych, co najmniej w dwa amerykańskie cele w Iraku. Pracujemy nad oceną skutków uderzenia. W ostatnich dniach, w odpowiedzi na pogróżki irańskie, podjęto wszelkie niezbędne środki w celu ochrony naszych pracowników i partnerów. Te bazy zostały postawione w stan wysokiej gotowości. W miarę dostępności informacji wydawane będą odpowiednie oświadczenia. ”

  Według wstępnych informacji jest teraz druga fala ostrzału.

  Dokładne dane dotyczące ofiar nie są jeszcze dostępne.

  Oświadczenie IRGC:

  „Czas spełnić obietnice i, za zgodą Wszechmogącego Boga, odpowiedzieć na zbrodnicze i terrorystyczne akty amerykańskich najeźdźców oraz morderstwo bohatera i dowódcy sił Korpusu Quds Strażników Rewolucji Islamskiej. W ramach operacji o nazwie „Męczennik Suleymani” z wykorzystaniem rakiet ziemia- ziemia i powietrze-powietrze atakowano obiekty amerykańskich okupantów.

  Tak mi udało sie to przetłumaczyć.
 • @lorenco 01:47:42
  No to nie jest dobrze, oby to nie przerodziło się w globalny konflikt.

  A to wszysko przez narwanego Trumpa. Zachowuje się jak mały chłopiec z zapałkami w składzie paliwa.
  I podpala świat zdala od swojego domu. Typowe USA prowokowanie do wojny na cudzym terenie.

  Rosja i Chiny muszą ten obłęd zatrzymać.
 • @Monaco 01:50:25
  Irak nie reaguje jak widać, zatem chyba wspólnie chcą wykurzyć szczura z kanałów.
 • @Alfax 02:00:33
  To jest bardzo dobrze. Ileż można???
  To na pewno jest przemyślane, było kilka dni na to.
 • @lorenco 02:00:36
  Czas najwyższy, oby tylko bez ludzkich Irańskich i Irackich ofiar.

  W tym co umieścił tu Monako jest info, że te amerykańskie zbiry , szczury zabezpieczyly się przed atakiem bo ataku się spodziewali.
 • @Alfax 02:04:43
  Gdzie się podział Monaco ?

  Pewnie szuka niezależnych źródeł.

  Ja tez tak zrobię.

  Do usłyszenia,

  I pozdrawiam, w tą niespokojną noc.
 • @lorenco 02:03:20
  Zastanawiam się czy Iran ma aktywny system obronny w oparciu S400 ?
 • @Alfax 02:04:43
  Nie wiem jak oni się zabezpieczyli. Od wielu, wielu lat nie mieli takiej sytuacji. Chyba, że w pampersy.
  Nikt nie życzy nikomu śmierci i tym amerykańskim żołnierzom przecież też nie życzy, jednak sytuacja musi się rozwiązać i Yanki go home!
 • @Alfax 02:09:20
  Raczej nie, Irak pod okupacją NATO, wciskali im pewnie amerykańskie "zabawki", choć nigdy nie wiadomo, gra trwa nie od dziś.
 • @lorenco 02:10:51
  Ja słucham live tv CGTN, to jest angielsko-języczna telewizja.

  Ale obecnie mówią o spotkaniu Putina w Syrii z Asadem.i pokazują Putina w rosyjskiej bazie w Syrii wśród żołnierzy.
 • @lorenco 02:18:29
  PILNE: druga fala ataków na amerykańskie bazy, Trump przygotowuje apel do narodu

  Irańska agencja prasowa Tasnim opublikowała wiadomości o rozpoczęciu drugiej fali ataków rakietowych na amerykańskie instalacje wojskowe w Iraku w ramach Męczennika Suleimani.

  Irańskie media podają także, że samoloty myśliwskie irańskich sił powietrznych uniosły się w powietrze, a także informacje o starcie amerykańskich samolotów wojskowych z baz w krajach Zatoki Perskiej.

  CNN twierdzi, Teheran rozpoczął masowy atak rakietowy na bazy Stanów Zjednoczonych w Iraku.
 • @Monaco 02:22:06
  Może to?
  As we learn of what's taking place in Iraq, Iran's
  @hispantv
  news outlet has had it's twitter account suspended. HispanTV is a crucial source of information for the Spanish-speaking world on global events.
  https://twitter.com/camilateleSUR/status/1214698439142969345
 • @Monaco 02:32:21
  Ten
  Donald Trump: "USA rozważą sankcje wobec Iraku, jeśli nie będzie ich traktował z szacunkiem".

  Z szacunkiem ??? !!! Zbira które samowolnie robi z siebie sędziego, kata i mordercę!

  Jak można być aż takimi bufonem ?
 • @Monaco 02:32:21
  Wszystko to, co dzieje się teraz na żywo, warto zapisywać, potem będą tuszować.
  Ja śledziłem doniesienia na żywo pewnego hiszpańskiego kontrolera lotów zatrudnionego w Kijowie jak śledził lot MH17. Mam swój pogląd i na propagandę jestem nieczuły.
 • @Monaco 02:39:28
  Jaki kram, taki pan.
 • Polityka Trumpa wobec Iranu jest „bezmyślna”??? To rezultat nad miaru militarnej siły ???
  Tytul artykulu demaskuje niewiedze autora powyzszego artykulu w takich dziedzinach jak historia i polityka.

  Wojny zostaly zaplanowawne przez zydow, a D.Trump to kolejna marionetka sterowana przez zydow tak jak jego poprzednicy i tak dzieje sie w USA przez ostatnie okolo 100 lat.

  Na potwierdzenie tego co napisalem przedstawiam fakty podane przez nastepujace osoby:

  - gen. armii amerykanskiej W.Clark
  https://www.youtube.com/watch?v=FNt7s_Wed_4

  - byly agent CIA i wywiadu wojskowego P.Giraldi
  https://www.unz.com/pgiraldi/americas-jews-are-driving-americas-wars/

  - byly biznesman B.Freedman z otoczenia prezydenta USA F.D.Roosevelta
  https://www.youtube.com/watch?v=HhFRGDyX48c

  - ksiadz irlandzki i wykladowca uniwersytecki prof. D.Fahey
  https://archive.org/details/TheRulersOfRussia-AmericanEdition-ByRevDenisFahey

  - historyk prof. A.Sutton
  WALL STREET AND THE BOLSHEVIK REVOLUTION
  https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:YlRnI8aD8m4J:https://www.voltairenet.org/IMG/pdf/Sutton_Wall_Street_and_the_bolshevik_revolution-5.pdf+&cd=2&hl=en&ct=clnk&gl=us
  WALL STREET AND THE RISE OF HITLER
  https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:pttPrT6RzZYJ:https://www.voltairenet.org/IMG/pdf/Sutton_Wall_Street_and_Hitler.pdf+&cd=3&hl=en&ct=clnk&gl=us

  - historyk dr D.Duke
  JEWISH SUPREMASIZM
  https://www.euvolution.com/library/jewishsupremacism.pdf

  - ksiadz prof. S.Trzeciak
  PROGRAM SWIATOWEJ POLITYKI ZYDOWSKIEJ

  Przyjemnej lektury.
 • A ja w zadne "wiadomosci" nie wierze.
  To wirtualna wojna w mendiach. Nie zginal general iranski jak nie umarl Kulczyk. Ataku Iranu na bazy amerykanskie w Iraku nie bylo. Co najmniej polowa "wiadomosci" dzis jest taka, falsz dla maluczkich. A co naprawde sie rozgrywa? Nigdy sie nie dowiemy.
 • @fiesta 02:47:11
  Nie chcę być niegrzeczny, i napisać że szanowny @fiesta nie zna się na historii i polityce. 
  Więc moją odpowiedzią jest, nie osądzaj szanowny czlowieku, nieznanego ci człowieka gdy nie poznasz go bliżej. 

  Szanowny @fiesta uważa że mnie o świecił i odkrył dla mnie na nowo
  już dawno temu odkrytą przeze mnie Amerykę i świat. 

  Niestety nic z tych rzeczy, ja znam aż za doskonale całą genezę dziejów związanych z chazarami, Żydami czy lożą mularską-masońską. 

  Wiem też doskonale o twórcach masonerii i kto rządził i rządzi Stanami Zjednoczonymi i w Europie itd. 
  Nawet nie chcę tego tematu ciągnąć bo jest mi szkoda mojego nocnego czasu.
  A te adresy które szanowny @fiesta tu umieścił są dla mnie znane i wiele jeszcze takich podobnych adresów jest w sieci. 

  Zadam tylko konkretne pytanie.

  Co ma jedno do drugiego ?

  Mój artykuł ma za cel ukazanie działania impulsywnego i narwanego człowieka, bez zgłębiania się w aspekty historyczne i polityczne ( bo tu to nie jest sednem sprawy), ukazanie człowieka który zwany jest prezydentem Stanów Zjednoczonych a nazywa się D. Trump. 

  Oraz to że z pozycji jaką on obecnie piastuje, - podejmuje na zasadzie impulsu, złości i złych doradców, jego rozdentego ego, bufonady fatalne dla USA i świata decyzje, są one nieprzemyślane, bez strategii a oparte na przekonaniu, że on (USA) wszystko może bo ma setki baz zainstalowanych na ziemskim globie, budżet 700 miliardów $$ i armię uzbrojonych po zęby żołądaków, którzy bez krytycznie wykonują jego wszelkie rozkazy łącznie ze skrytobójczym morderstwem na przeciwnikach.

  O ile szanowny @fiesta tego nie poją i bawi się w ślepą i chybioną ocenę mnie jako autora tylko po to by swoje przekonania o jedynie jego słusznej i doskonałej wiedzy polityczno-historycznej nam tu wcisnąć to świadczy niestety o tym, że nie posiada @fiesta nic a nic wiedzy na tematy które są tu poruszane i nie rozumie jaki jest przekaz mojego artykuł dla wszystkich czytelników. 

  Naturalnie te wszystkie linki może @fiesta śmiało oferować tym którzy nie mają wiedzy o chazarach, Żydach i innych działających przeciwko ludzkości religijnych czy politycznych klikach, sektach, niszczycielach świata. 

  Dla mnie to znana i stara wiedza, bez tajemnic.

  P.s. Radzę nie ufać byłym ani obecnym amerykańskim generałom, agentom CIA i politykom, bo to są najbardziej zakłamani ludzie i w cale nie dityczy to tylko tych z USA. 
  Po dzień dzisiejszy żyją w świecie fantazji, że Amerykanie byli na Księżycu. 
  Myląc studio w Hollywood ze srebrnym globem... ..

  Pozdrawiam.

  I przekierowuję szanownegom@fieste na inny tor..
 • @Monaco 21:17:15
  No bije, bije..... ..
 • @zadziwiony 22:21:34
  ------------
  "Powiedz Irańczykowi , że jest arabem, to skopie Ci tyłek..."
  ------------
  Pański wpis świadczy o tym, że to co powyżej napisałem - jest dla Pana zrozumiałe - więc po co to wymądrzanie.
  Wniosek?
  To mi przypomina lewackie zatracenie. Ktoś mówi - mamy 460 posłów i jest to zrozumiałe. Ale nie! Lewak musi to ująć tak:
  mamy 460 posłów i posłanek. Gdyby lewak nie dodał - i posłanek - tak by go natychmiast zaczęło niemiłosiernie skręcać, że natychmiast wołano by do niego egzorcystę.
  Na koniec - ty ---kanie - to też lewackie zatracenie - więc szanujmy się jak przystało na ludzi - bo inaczej sami podajemy się na tacy - dzieciom Złego.
 • @staszek kieliszek 04:18:44
  Dodam więcej, żadnej armii USA nie ma w Iraku.
 • @Alfax 22:45:12
  ----------
  "A zna Pan inne wyjscie z tego chaosu ?"
  ----------
  Niestety - nasza cywilizacja nie jest pierwszą, którą wykańcza właśnie - czarci pomiot - a robi to głównie naszymi rękami - i tu jest pies pogrzebany.
  Wniosek?
  Bóg dał nam rozum i wolną wolę i dopóki tej potencjalnej, potężnej mocy ludzie w sobie nie uruchomią - nie będą tak do końca ludźmi - jakich w nas chce widzieć Bóg. Przecież tak naprawdę to jest niepojęte - aby garstka dzieci Złego uosabiająca wszelki gnój, smród, szambo, rynsztok, niegodziwości tego świata i przeciwieństwo człowieczeństwa - wywijała bez przeszkód - całą ludzkością - więc taplała ją w tym szatańskim g*wnie.
 • @Pedant 09:37:59
  Nie żal panu tego kota - żeby go cały czas odwracać ogonem?
  Wniosek?
  Przecież nie napisałem że Persowie są Arabami i się przy tym nie upieram.
 • Ciekawa i najprawdopoddobniejsza ocena
  tego. co dzieje się na BW: https://www.youtube.com/watch?v=sfKCkrjX8Qs&t=19s
  Warto obejrzeć, bo znajdujemy się pod podobnym wpływem złodziejskich poczynań na rympał.
 • Iran zaatakował
  usrahellskie bazy w Iraku - a reakcja USrahella taka jakaś nijaka jakby bez jajec.
  Wniosek?
  Można śmiało przyjąć, że USrahell wiedział - kiedy nastąpi atak odwetowy już - odpowiednio wcześniej. Teraz strony uznają, że rachunki wyrównane z obu stron - więc przerabianie ludzkości na szatańskie odchody - znów ruszy swoim ustalonym tempem.
 • @demonkracja 09:44:10
  Usuwam swój komentarz. Pan ma dobre intencje.
 • @Pedant 10:05:46
  ----------
  "Usuwam swój komentarz. Pan ma dobre intencje.'
  ----------
  Pozytywnie mnie Pan zaskoczył. Tak trzymać!
 • PiSIory to jednak "niezależni" są.
  https://wolnosc24.pl/2020/01/08/tak-rzad-wstaje-z-kolan-jacek-czaputowicz-o-ataku-rakietowym-iranu-zaczekajmy-jak-usa-interpretuja-te-sytuacje/
 • Nikt nie zauważył...
  ... że praktycznie nie było obrony antyrakietowej ze strony USA.
  z drugiej strony Amerykanie zostali poinformowani o planowanym ataku.
  z trzeciej strony atakowano tak by zniszczyć tylko sprzęt nie ludzi.
  z czwartej strony katastrofa samolotu Ukraińskiego który w oczywisty sposób wywoził z Iraku Amerykańskie "aktywa".
  Widać że wszystko jest pod kontrolą.
  Amerykanie zgodzili się na Irańskie uderzenie oraz na
  likwidację ich "aktywów" w Syrii.
  Mamy wyrównanie rachunków (Generał z "aktywa" Amerykańskie w Iranie).

  ale są konsekwencje...
  Irak nadal będzie się domagał wyzwolenia Iraku spod okupacji USA.

  Pytanie jak zachowa się teraz Tramp.
  Powinien powiedzieć parę patriotycznych słów ..i na tym koniec.
  Groźniejszy jest Izrael który nie zadowoli się taką wymianą "policzków".
  .. będzie dalej prowokował.
 • @Oscar 15:30:42
  Też tak uważam, że Izrael będzie judził, chociaż kto wie ? Może trochę ostudzić swoje zapędy by ponownie atakować irańskie bazy w Syrii. 

  Bo odpowiedź może być tym razem ze strony Iranu podobna to tej na us-okuoantów.
 • @Wican 11:02:06
  Kiedyś czekali na dyrektywy z Moskwy, a teraz z Waszyngtonu. Tylko stolice się zmieniły a przyzwyczajenia pozostały stare.

  :)
 • @Monaco 17:31:28
  Wszystko wskazuje na to że Amerykanie byli o ataku uprzedzeni pewnie wojsko opuściło bazę i mieli szczęście.

  Iran zrobił to co musiał ale bez ofiar w ludziach. Tylko starty materialne.
 • @Oscar 15:30:42
  Według mnie, to nie koniec wymiany ciosów.
  Iran poraz pierwsz pokazał że bezkarność amerykańskich ataków i zbrodni nie pozostanie bez odpowiedzi.

  Do tej pory, likwidowanie przy pomocy dronów i rakiet np. w Pakistanie uchodziło bandytom z USA bez karnie.

  A to jest sygnał dla tych którzy z ukrycia mordują.
 • @Leonardo da Vinci 17:45:11
  Teraz Iran uruchomi przeciwko USA walkę przy pomocy wojny hybrydowej.
  (Partyzanckiej ).
 • Polityka Trumpa??? wobec Iranu jest „bezmyślna”
  Trump to tylko muppet Deep State, robi to, co chcą lichwiarze i korporacje.
  Mieli napaść na 7 państw i to realizują. Jeśli zrobiłby inaczej, skończyłby jak jego poprzednicy. Ostatnim, który postawił się lichwiarzom był JFK.

  "Gen. Wesley Clark; plany podboju 7 państw przez USA [2007]"
  https://www.youtube.com/watch?v=_PQDdPi-rp4

  "EKONOMICZNI ZABÓJCY. Dlaczego zginął gen.Ghasema Sulejmani? Komu będą służyć polskie siły zbrojne?"
  https://www.youtube.com/watch?v=sfKCkrjX8Qs
 • @rysio 18:19:17
  To fakt, że amerykańscy prezydenci to figuranci.
  Reprezentują określone interesy i sami mało mają wpływu na bieg wydarzeń.

  W USA to banksterzy , przemyslowcy i lobby militarne decyduje.
  To oni posiadają więcej na swoich kontach bankowych niż te pozostałe 300 milionów Amerykanów razem wziętych.
 • @Alfax 18:27:25
  Pozostaje zasadnicze pytanie jak wypędzic amerykańskich żołnierzy okupanów z Iraku i z Syrii nie walcząc ?
  Przecież us żołacy sami nie opuszczą raz zajętego terenu. Tak jak Żydzi.
 • Wg Iranu 80 Amerykanow zginelo w ataku rakietowym.
  Wg Amerykanow 22 rakiety iranskie trafily w piach. Jak napisalem powyzej cala ta afera moze byc wirualna.
 • @staszek kieliszek 18:54:59
  Na zdjeciach widac nie wybuchniete rakiety.Puste byly?
  https://www.infowars.com/photographs-show-iranian-missiles-used-to-attack-u-s-base/
 • @staszek kieliszek 18:54:59
  Nie ma znaczenia. Dopóki lichwiarze nie przejmą B.C Iranu i zasobów, sataniści nie dadzą spokoju.
  "Trump został zakupiony przez Rothschildów dawno temu, dziś spłaca swój dług poprzez mianowanie na najwyższe kluczowe stanowiska w administracji USA zaufanych partnerów reprezentujących interesy rodziny Rothschild.

  Amerykańscy obywatele nie mieli żadnego wyboru, ta gra toczy się od wielu lat, od czasu kiedy to rodzina żydowskich bankierów przejęła kontrolę nad emisją pieniądza tworząc banki centralne i pieniądz fiducjarny, nie mający pokrycia w złocie papier, którego dłużnikiem jest budżet państwa, a emitentem i wierzycielem bankierzy."
  https://killuminati.pl/donald-trump-od-konca-lat-80-tych-pracuje-dla-rodziny-rothschild/
 • @staszek kieliszek 19:05:26
  Zawsze mogą na zdjęciach przedstawić co im się żywinie podoba.
  To jedna z pierwszych możliwości manipulacji, a z filmami jest jeszcze gorzej i łatwiej w cisnąć kit że byli amerykanie na Księżycu gdy jest wiadomo że księżyc nie posiada ochronnego pola magnetycznego co dla astronautów oznacza rakotwórczą śmierć .
 • @rysio 19:11:42
  A co jest najgorsze to nikt tego mafijnego w USA systemu nie jest w stanie obalić !

  Przecież mają miliardy na kontach, i kupują sobie lojalność od policji po przez polityków, sędziów prokuratorów, agentów FBI CIA i część wyborców rzucając im cukierki...
 • @Monaco 19:18:47
  Tak samo sobie pomyslem jak pokazali odrabana reke tego generala z jego ulubionum czerwonym sygnetem jako dowod jego smierci.
 • Amerykanie poszli na pustynie na piknik aby przeczekac
  rakiety z Iranu.
  https://www.infowars.com/iran-warned-iraq-before-missile-strike-warning-was-passed-on-to-u-s/
  Wirtualna wojna.
 • @staszek kieliszek 19:23:53
  Wie Pan . Żeby dojść do prawdy w tym za pomocą najnowszej tech zmanipulowanym świecie to trzeba być bardzo dociekliwym i cierpliwym oraz odpornym na zmasowany ściek płynących szerokim i rwacym strumieniem kłamstw z oficjalnych mediów.

  :)
 • @staszek kieliszek 20:17:32
  Byli uprzedzeni, tylko czy zabrali swoje zabawki by się mogli bawić w piasku ?
 • @Alfax 18:04:30
  Trump chwalił się ze yankees maja szybsze lepsze dokładniejsz rakiety niz Iran i flotę wojenną największą na świeci. Więc Iran nie ma szans. A ja uważam że to mowa niedojrzałego chłopca. Straszenie przez chuligana że daleko od swojego domu on na obcym terenie jest panem.
 • @Leonardo da Vinci 20:42:37
  Trump zapewne ma jeszcze na dodatek bardzo złych doradców.

  Pozdrawiam.
 • @Leonardo da Vinci 20:20:43
  Chyba nie do końca tak.
  "jak podaje informator zbliżony do Dowództwa Operacyjnego, podczas irańskiego ataku zginął dowódca PKW w Iraku płk Marcin Adamski. St.kpr. Radosław Sobczak został ciężko ranny, wybuch urwał mu prawą rękę. Ranny żołnierz został ewakuowany z bazy Al Asad do szpitala NATO w Ramstein."

  Podobno utajniono to na polecenie maliniaka.
  "Prezydent podkreślał, że Polska i Polacy mają dobre relację z Iranem. „Myśmy w żaden sposób w tym nie wzięli udziału i nie ma żadnych sygnałów, by było jakiekolwiek niebezpieczeństwo dla Polaków w tym momencie, wynikające z amerykańskiego ataku, w którym zginął irański generał Kasem Sulejmani.”

  Ajatollah Ali Chamenei w swoim oświadczeniu mówił nie tylko o akcjach odwetowych na amerykańskie cele. W przemówieniu przywódca duchowo-polityczny Iranu wspomniał o „bardzo małym, ale złym kraju w Europie” spiskującym z USA. Chyba nie trzeba tłumaczyć, o jaki kraj chodzi.
  https://dziennik-polityczny.com/2020/01/08/sensacja-kolejne-bezczelne-klamstwo-dudy-podczas-iranskiego-ataku-zginal-dowodca-pkw-w-iraku/
 • @rysio 21:41:41
  To przykre, a dla rodzin tragedia.
 • @rysio 21:41:41
  Dlatego te wszystkie oficjalne media są nie do słuchania i nie do oglądania, ze względu na kłamstwa i falszowanie oraz propagandę.

  Pizdrawiam
 • @Alfax 23:38:07
  "Powyższe wideo dostarczone przez pomocnych Amerykanów, którzy byli zachwyceni widokiem Iranu uderzającego w amerykańską stronę międzynarodowego lotniska w Erbil, obala twierdzenia Trumpa."
  Coraz ciekawiej.
  https://www.veteranstoday.com/2020/01/08/breaking-america-lied-devastation-at-two-iraqi-base-video-evidence/

  A ja jednak pozdrawiam. :-)
 • @rysio 23:51:35
  Dziękuję za link, faktycznie są zniszczenia.

  I ja pizdrawiam :)
 • "Polityka Trumpa wobec Iranu jest „bezmyślna”... Krótkowzroczna polityka po raz kolejny doprowadziła administrację do kryzysu w
  stosunkach z Iranem. - Trump i jego współpracownicy absolutnie nie mają strategicznej wizji polityki zagranicznej. A wszystko to zaczęło się od kraju, Iranu." ?????????????????????????????????????


  Czyżby ??????????????????

  A co mówi na te powyższe stwierdzenia historia ???????????!!!!!!!!!!!!

  https://www.youtube.com/watch?v=TY2DKzastu8
  https://m.neon24.pl/eb272127a689c071297f021dd20880a1,14,0.jpg  Bogumił Boguchwał
 • @Oscar 15:30:42
  Wydarzenia w Iraku komentuje Nabil al Malazi - zginelo okolo 80 zolnierzy amerykanskich, a okolo 240 zostalo rannych po uderzeniu rakiet iranskich w bazy amerykanskie w Iraku.
  https://www.youtube.com/watch?v=IGwSQUYYOqw
 • @fiesta 09:22:51
  Tylko czy te podawane dane mają uzasadnienie w dowodach ? Czy tylko ustne przekazy bez dokumentacji ! ?
 • @Monaco 19:12:59
  Nabil al Malazi zna temat i wie co mowi, a jego opinia opiera sie na informacjach otrzymanych prywatnie od jego znajomego w Iraku, podczas gdy oficjalne media w USA milcza na temat ofiar amerykanskich, wlacznie z rzadem USA.
  Poza tym reakcja D.Trumpa, ktory nagle zmienil kurs z radykala na potulnego wskazuje na to, ze D.Trump wystraszyl sie odwetu Iranu i iranskich grozb pod adresem USA, a w szczegolnosci pod adresem Izraela, ktory jest pierwszy na liscie Iranu do zniszczenia, zwazywszy na informacje podane przez Iran kilkanascie lat temu, ktory oswiadczyl, ze wystrzeli 16 tysiecy rakiet na Izrael i zrowna go z ziemia.
  Iran kontroluje tez ciesnine Ormuz, ktora jest waznym punktem strategicznym oraz Iran posiada rakiety p-lot S300 zakupione w Rosji.
  W zwiazku z tym Iran trzyma zydostwo w szachu, to w USA i to w Izraelu, a jednoczesnie Iran przyspieszyl program atomowy u siebie, a to oznacza poczatek konca wplywow USA i Izraela w rejonie Srodkowego Wschodu (Middle East), pomimo tego, ze zydostwo z USA i Izraela dazylo do calkowitej kontroli tamtego rejonu globu wykorzystujac m.inn. ludzi opozycji wobec Hussajna, Kadafiego i Al Asada oraz ISIS stworzone przez USA i Izrael do walki z wymienionymi przywodcami panstw (Iran, Libia i Syria).
  A poniewaz Rosja posiada strategiczna baze morska w porcie Tartus (Syria), wiec nie pozwolila ograc sie przez USA, co jednoczesnie pomoglo Al Asadowi w utrzymaniu sie przy wladzy.
  Pomimo tego, ze Ameryce zalezy na wplywach na Srodkowym Wschodzie, to bandycka polityka USA spowodowala wzrost niecheci tamtejszych przywodcow panstw do USA i nawet obecny rzad Iraku przeglosowal ustawe, w ktorej zada opuszczenia terytorium Iraku przez obce wojska.
 • @fiesta 05:05:18
  Wieści dobre, tylko jak pozbyć się tych ropokradów z B.Wchodu ?

  Jak ta yankeeska zaraza jest jak gangrena ...
 • @Monaco 12:15:14
  B.Wschod to nie jest problem Polski i Polakow, i nie jest to takze sprawa priorytetowa dla Polski i Polakow, wiec sprawami rozwiazania problemu na B.Wschodzie powinny zajac sie osoby i panstwa, ktorych ten problem dotyczy - patrz: glosowanie w irackim parlamencie, ktory zadycydowal o usunieciu wszystkich obcych wojsk z Iraku, a to jest sygnal, ze wladzom Iraku zalezy na urzadzeniu wlasnego kraju w/g ich wlasnego planu, a jednoczesnie chca rzadzic sie sami.

  Dla mnie jako Polaka wazniejsze sa problemy Polski i Polakow, i 25 lat temu (w polowie lat 1990-tych) podalem sposob na pozbycie sie zydowskiej zarazy z Polski na wielu grupach dyskusyjnych w j.polskim i co jakis czas przypominam sposob na rozwiazanie problemow Polski i Polakow.

  Sposobem na rozwiazanie problemow Polski i Polakow jest PIEC PRZYKAZAN POLAKA:
  1. Nie kupuj u zyda.
  2. Nie pozyczaj u zyda.
  3. Nie pracuj u zyda.
  4. Nie glosuj na zyda.
  5. Zwalczaj zydowskie zlo, zeby cie nie opanowalo.

  Jak sam widzisz Monaco, nie tylko, ze nie zniknely problemy Polski i Polakow, ale tych problemow ciagle przybywa, poniewaz Polacy zachowuja sie obojetnie poza drobnymi wyjatkami.
 • @fiesta 00:56:04
  Sondaż poparcia dla djudy to straszne ze ludzie dalej będą głosować na tego pajaca ktory reprezentuje żydów i usrael.
 • @Leonardo da Vinci 02:42:14
  Ja nie do konca wierze w wyniki wyborcze, poniewaz w Polsce rzadzi uklad zydow z zydami z Magdalenki i Okraglego Stolu (1989r) , ktory pilnuje, zeby Polacy nie doszli do wladzy w Polsce (informacje podal J.Korwin-Mikke) , a z kolei media w Polsce, zarowno swieckie jak i koscielne sa prawie pod calkowita kontrola zydow i piora mozgi Polakom przez 24/7.
  Tu nalezy wziac rowniez pod uwage 75 lat zydowskich rzadow w Polsce (1945 - 2020) , czyli 3 pokolenia Polakow, ktore sa oglupiane od najmlodszych lat szkolnych i nie znaja prawdziwej historii Polski, a przez ostatnie 20 lat w Polsce zaprowadzany jest proces odmozdzenia Polakow i wyzucia ich z polskosci, i wmawianie Polakom, ze sa Europejczykami.
  Tu jeszcze dodam, ze miedzynarodowe zydostwo realizuje swoj plan zaprowadzenia multi-kulti w Polsce i calej Europie, zeby zniszczyc panstwa narodowe w Europie - patrz wypowiedz zydowki ze Szwecji B.Lerner Spectre na stronie:
  Barbara Lerner Spectre calls for destruction of Christian European ethnic societies (B.Lerner Spectre nawoluje do zniszczenia chrzescijanskich etnicznych narodow Europy)
  https://www.youtube.com/watch?v=G45WthPTo24

  Poza tym nie wszystkie strony internetowe w j.polskim oraz nie wszystkie autorytety mowiace po polsku mowia o zydach rzadzacych w Polsce i zydowskim zagrozeniu dla Polski i Polakow.
  Wyjatkami sa:
  - byly ambasador K.Balinski
  - mecenas E.Rzeuska
  - prezydent konstytucyjny II RP J.Z.Potocki
  - historyk H.Pajak
  - historyk R.Jaworek
  - historyk A.L.Szczesniak
  - historycy okresu miedzywojennego, jak:
  W.Konopczynski, W.Sobieski, T.Gluzinski, F.Koneczny, S.Didier etc
  - ksiadz Stanislaw Staszic (zyl na przelomie XVIII i XIX wieku) , autor: PRZESTROGI DLA POLSKI
  - ks. biskup Adam Naruszewicz (zyl w XVIII wieku) , autor: HISTORII NARODU POLSKIEGO
  - tajny referat Bermana z 1945r dotyczacy przejecia wladzy w Polsce przez zydow nie pozostawia zadnych watpliwosci co do anty-polskich dzialan zydow, ale ogol Polakow nie zna tresci referatu Bermana, poza drobnymi wyjatkami.

  Polacy nie wiedza rowniez o tym, ze A.Duda to ukrainski zyd i potomek banderowca, ktory mordowal Polakow na Wolyniu w czasie II w.s.
  A.Duda to rowniez judaizator Polski, ktory opowiada zydowskie bajki o Polin i z premedytacja falszuje historie Polski. Zas wzorem zydowskiego kurdupla L.Kaczynskiego, A Duda narzuca Polakom zydowskie obyczaje poganskie i zapala menore w palacu prezydenckim, co rowniez praktykowane jest w sejmie i senacie.
  Program zazydzenia Polski i zamiana Polski w JUDENLAND przybral duze rozmiary za rzadow PiS (partii interesow syjonistycznych).
  Zreszta polski dokumentalista z Chicago E.Maciejczyk sygnalizowal w swoich filmach z 1996r o Oswiecimiu i z 2001r o Jedwabnem, ze zydzi rozpetali anty-polska kampanie propagandowa i szykuja sie do przejecia Polski o czym dodatkowo swiadczy informacja podana przez Nabila al Malazi (Syryjczyk zamieszkaly w Polsce), ktory powiedzial, ze w Polsce przebywa 40 tysiecy agentow Mosadu - patrz strony:
  https://www.youtube.com/watch?v=pOZqC4Yqx9g
  oraz
  https://www.youtube.com/watch?v=2BLxNZEcnCE&feature=emb_logo
  https://www.youtube.com/watch?v=phP1DoWkv0U

  Tymczasem zydostwo z PiS u wladzy w Polsce realizuje cele zydow z Izraela i USA, na co dodatkowym dowodem jest wystapienie zyda L.Kaczynskiego na prywatnym spotkaniu w izraelskim knesecie we wrzesniu 2006r, ktory powiedzial, ze niezaleznie od tego, ktora partia polityczna bedzie u wladzy w Polsce to polityka wobec Izraela sie nie zmieni - patrz strona:
  https://www.youtube.com/watch?v=-ophiJY5qrE

  To prowadzi do wniosku, ze caly ten uklad zydow z zydami z 1989r, ktory rzadzi do dzis w Polsce musi byc odsuniety od wladzy i wplywow w Polsce i ukarany za zdrade Polski i Polakow.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej