Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
114 postów 1799 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐ ◇ ⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka meryt

W cieniu awantury. USA vs IRAN

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W cieniu... Ten konflikt w LIBII toczy się, już od obalenia Kaddafiego

W cieniu sprowokowanej przez prezydenta USA D.Trumpa  awantury  IRAN vs USA.

 W Libii toczy się krwawa wojna.

A gdzie dwóch się "bije" tam trzeci korzysta.

Armia Haftara wkroczyła do Sirte. W Libii toczy się zacięta wojna a świat zajmuje się głównie rozpaloną do czerwoności awanturą sprowokowaną przez impulsywnego prezydenta USA. Którym powinni zając się wybitni psychiatrzy w Waszyngtonie.

Generał Libijskiej Armii Narodowej (LNA) Khalifa Haftar przejął kontrolę nad miastem Sirte. Poinformowała o tym Al Arabiya.

Podczas pierwszej fazy operacji żołnierze przeprowadzili atak desantowy i zdobyli port miasta. Jednostki Haftara zdobyły także bazę wojskową al-Saadi. Sirte jest położone w centrum północnego wybrzeża Libii, zostało prawie całkowicie zniszczone w 2011 r. kiedy zwolennicy Muammara Kaddafiego sprzeciwiali się bojownikom wspieranym przez NATO.

W obecnych walkach część lokalnych oddziałów, które broniły miasta, poddała się po prostu bez walki i otworzyła drogę siłom LNA , przechodząc na ich stronę. Przyczyny tego stanu rzeczy są zależne od kilku czynników:

1. Religijne.

Ktore stanowią istotną częścią lokalnych sił samoobrony,a które znalazły się pod sztandarem Rządu Porozumienia Narodowego i broniły miasta, są to muzułmanie Salaf. Ideologicznie są bliżsi siłom Haftara niż siłom Trypolisu, gdzie siedzą głównie zwolennicy Bractwa Muzułmańskiego.

2. Interwencja Turcji:

Dodatkową przyczyną poparcia dla generała Khalifa Haftara to między innymi zapowiadana interwencja Turcji w konflikt w Libii na prośbę rządu w Tripolisie. Spowodowało to odwrócenie się lokalnej elity z Sirte przeciwko Trypolisowi. Władze  rządzące w Turcji są ideologicznie skłonne do pomocy Bractwu Muzułmańskiemu w Trypolisie, a przybycie tureckiej armii nie spodobało się Salafitom z Sirte i lokalnym plemionom, które chcą rozwiązać swoje problemy bez ingerencji zagranicznej.

Upadek Sirte osłabi obronę Trypolisu i wzmocni pozycję generała Haftara. Dzieje się tak na tle przybycia pierwszych tureckich jednostek wojskowych do Libii.

A gdy cała uwaga skupiona jest na Iranie i USA, w Libii toczy sie krwawa wojna w którą angażuje się obecie, datkowo Turcja nie zwracając uwagę na fakt, że Rosja (i Egipt) popierają generała Khalifa Haftara.

Zwowu rodzi się poważny międzynarodowy konflikt interesów obcych państw i to zdala od swoich granic.

 Info:

 Generał Hartar to bardzo kontrowersyjna postać. Był pułkownikiem w armii gdy Moammar al-Qadhafi był prezydentem Libii. Dowodził siłami w wojnie przeciwko Rep. Czadu. Libia wojnę przegrała a on uciekł do USA i współpracował z CIA,  był popierany przez reżim USA w celu obalenia rządów Muammara Kaddafiego. Założył własną formację paramilitarną, finansowaną przez CIA. Jednak Zachód po zamordowaniu Kaddafiego nie popierał dalszej jego działalności i postawił na wsparcie tzw " rządu jedności narodowej " oraz przeforsował uznanie przez ONZ tego tworu za oficjalny rząd w Libii.

W Libii zapanował chaos, toczyły się zacięte walki plemienne. Do akcji wkroczył generał Khalif Haftar, który potrafił skonsolidować w okół siebie ogromną część Libijczyków, ale był torpedowany przez USA i Zachód. Otrzymał więc wsparcie ze strony Rosji. Zachodni i "polscy" politycy w tym wszelkiego typu media głównego nurtu okrzyczeli go rebeliantem a Rosję jako destabilizującą siłę  w Libii.

Jest to typowe kłamstwo i antyrosyjska propaganda.

Rosja nie może zdestabilizować Libii, bo kraj ten jest zdestabilizowany od wielu lat i niestety jest to wina Zachodu, a w szczególności Francji, Wielkiej Brytanii i USA, które doprowadziły do upadku reżimu Muamara Kadafiego i zniszczenia Libii.

Celem Rosji jest natomiast odzyskanie Libii jako kluczowego sojusznika w Afryce Płn. i poprzez wsparcie człowieka który cieszy się reputacją walki o suwerenności Libii. Rosji zależy oderwanie Libii od amerykańsko-zachodnich wpływów.

A czy to się komuś podoba, czy też nie, bo tylko Haftar jest w stanie przywrócić w Libii porządek i jest to oczywiste od co najmniej dwóch lat.

Ignorowanie tego faktu i zaklinanie rzeczywistości poprzez przekonywanie, że rząd w Trypolisie jest reprezentatywny, bo został nazwany „rządem zgody narodowej” i uznany przez ONZ, niczego nie zmieni.

A izolowanie przez Zachód Haftara doprowadzi jedynie do intensyfikacji jego współpracy z Rosją i w efekcie przejęcia przez Rosję kontroli nad szlakami wodnymi morza Śródziemnego. Tak więc obecna ingerencja militarna i mieszanie się Turcji w wewnętrzne sprawy Libijczyków oraz wsparcie dla reżimu w Trypolisie doprowadzi tylko do więcej ofiar ludzkich w Libii i  do nowej niebezpiecznej konfrontacji między "sojusznikami w Syrii"  > Rosją i Turcją <.

Wszystko wskazuje, że rok 2020 rozpoczął się dla świata jednak fatalnie. 

Haftar lotnictwo...  

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  "Rosji zależy oderwanie Libii od amerykańsko-zachodnich wpływów."

  Myślę, że powinno też zależeć Libijczykom. Stabilizacja kraju może spowoduje, że wrócą chociaż do namiastki tego co było za Kadafiego.
  Ale boję się, że usrael łatwo nie odpuści.
  Stabilna Libia to mniejsza fala nachodźców zalewająca UE czyli konkurencyjną gospodarkę, która na dodatek konkurencję tę może opierać na współpracy z Rosją, i z którą to Rosją jeszcze się będzie bogacić. Dla "naszego" głównego "sojusznika" taka sytuacja jest nie do pomyślenia.
  I chyba dalej będą mącić :-(

  5*

  Ukłony
 • No cóż, w ani jednym kraju po "wprowadzeniu demokracji" nie zapanował nawet względny spokój.Wręcz przeciwnie, chaos , tysiące
  zabitych w wybuchających bombach,na targach, ulicach, drogach .
  Miliony uchodźców zalewających Europę, kwitnący rozwój terroryzmu.
  Po usunięciu Sulejmaniego , który ISIS wycinał, droga dla ISIS z którym walczył zrobiła się wygodniejsza!
  Niestety w II części ktoś ładnie usunął dźwięk.

  cyat:
  Przepowiednia Kadafiego: „Słuchajcie wy, ludzie w NATO! Wy bombardujecie mur, który wstrzymał falę emigracji afrykańskiej do Europy. Ten mur powstrzymywał terrorystów z Al-Kaidy.

  Tym murem była Libia. I wy ten mur niszczycie, wy durnie! Za te tysiące, tysiące emigrantów z Afryki, za wasze pełne poparcie dla Al-Kaidy, będziecie się smażyć w piekle – oto co się z wami stanie!”:
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/139559,sprawdza-sie-przepowiednia-kadafiego-30-07-2017


  https://gloria.tv/post/EbF9pUYTektj1E3rUKrR4bePw

  https://youtu.be/uwQj9dpAwuk

  A palny był taki..zrealizowany????

  KTO stworzył Alkaidę i jej następczynie ISIS.

  https://strefa44.pl/jak-usa-pomogly-stworzyc-al-kaide-i-isis/

  https://pracownia4.wordpress.com/2014/09/20/ukryte-pochodzenie-isis/

  http://ripsonar.pl/amerykanska-strategia-zagraniczna-imperium-strachu/
 • @trojanka 10:44:59
  Plan był taki!
  https://youtu.be/_PQDdPi-rp4
 • @ Autor, All
  "W cieniu awantury. USA vs IRAN"

  Uwaga! Dziś będzie się działo ;-) PAD zwołał radę gabinetową.
  Czekam z niecierpliwością na kluczowe w sprawie BW decyzje... ;-(
 • Ważą się losy Libii 5*
  Wojne w Libii zainicjował prezydent Francji Sarkozy, który otrzymał miliony dolarów pożyczki od Kadafiego i zamiast spłacić dług to postanowił zamordować Kadafiego.
  A że w USA i w Europie a konkretnie w NATO zawsze w każdej sprawie gdy chodzi o chęć zabijania są jastrzębie wojny i betonowe łby to dołączyli i zorganizowali krucjatę a efekty to bombardowanie Tripolisu, uzbrojenue różnych band i chaos, rozpad państwa które było zaporą dla masowej emigracji z Afryki do Europy.

  Nawet teraz po zamordowaniu generała w Iraku, są głosy ministrów między innymi Minister Bijleveld van Defensie ( obrony ) która bezczelnie relatywuje morderstwo popełnione przez amerykańską mafie z siedzibą w Waszyngtonie.
 • @trojanka 10:55:56
  To bardzo ważny i istotny link i dokument.

  Obrazuje jacy ludzie sa w strukturach władzy w usa.
  Zapytany " dlaczego idziemy na wojnę z Irakiem" to usłyszał odpowiedz
  "Nie wiem" !!!
  A plan był ustalony by zająć 7 państw i zrobić z nich amerykańską kolonię.
 • @Monaco 11:16:13
  Link : https://m.youtube.com/watch?v=zoQNU8rwD1g

  Głosy zaniepokojenia.
 • @Jasiek 09:57:22
  Ten w Libii rząd " jedności " narodowej to przez zachodnie mocarstwa wspierane marionetki nie mające poparcia Libijczyków.

  Tak jak ci rządzący w Afganistanie i na Ukrainie.
  Te wszystkie marionetkowe rządy to są kukły i wasale sterowane przez USA.
 • @Monaco 11:36:16
  Piep... UE...Nuland.
  https://youtu.be/x5bdtXI-TuM
 • @trojanka 11:42:51
  To jest dokument który świadczy o amerykańskiej ingerencji w wewnętrzne sprawy obcego państwa, Ukrainy.

  A jaką histerię rozpętały amerykanskie szczekaczki na temat że Putin wybrał im prezydenta i to nie mając żadnego konkretnego dowodu.

  I amerykańscy politycy zainfekowali tymi oskarżeniami całą Europę.

  A w sprawie ingerencji usa na Ukrainie są dowody i kraje zachodnie nie widzą nic nie słyszą i nie urządzajå histerii !
 • Coraz wyraźniej 5*
  Kto zdominował i zrujnował świat arabski.

  Stare kraje kolonialne nie mogą wyzbyć się startych nawyków podbijania i okradania.

  5*
 • @trojanka 11:42:51
  Same fakty . A to dopiero otwiera oczy tym którzy wierzą tvp czy tvn.

  :)))
 • @Leonardo da Vinci 12:19:22
  I fałszowania faktów.
 • @Leonardo da Vinci 12:21:37
  Tak myślę, ze trzeba szukać FAKTÓW, oraz w miarę wiarygodnych źródeł i wyrabiać sobie własną opinię.
  To,co głoszą główne ścieki medialne to zaplanowane pranie mózgów.
  Ale są też ludzie,dziennikarze,rzadko politycy, historycy,którym uczciwość, rzetelność zawodowa, poparta moralnością być może wiara, nie pozwalają kłamać w żywe oczy!
  https://youtu.be/Gaj7LvqfqdM

  wprawdzie niektórzy dostają dziwnych "zawałów",ale widocznie wola to niz życie w ohydnym kłamstwie.
 • @trojanka 12:30:26
  Dzięki za te adresy. Są b. Wartościowe

  Pozdr.
 • @Jasiek 09:57:22
  Ze względów na zdewastowanie Libii przez NATO to większość Libijczyków nienawidzi USA i NATOWSKICH państw.

  Ze dla nich Rosji kojarzy się z ZSRR kiedy Libia miala dobre konekcje z Moskwą.

  Pozdrawiam
 • @trojanka 10:44:59
  Te wszystkie linki to skarbnica.

  Dziękuję , im więcej niezależnych źródeł tym trudniej jest nami manipulować.

  Pozdrawiam
 • @Monaco 11:16:13
  Tak to fakty. USA było głównym agresorem przeciwko Kadafiemu.

  A Sarkozy to okazał się koruptem.
 • @Jasiek 11:03:37
  Podejmie decyzję (haha, sam podejmie) o wysłaniu polskiej floty w region dla ochrony statków sojuszniczych.
 • @Wican 13:05:26
  Telefon do przyjaciela, tylko do którego czy do Tel Awiwu ? Czy do Waszyngtonu. A sam ? To on lubi robić dziwne miny :)))
 • @Alfax 13:15:18
  Nikt z zagranicy dzwonić nie będzie. Sprzątaczka w Yad Vashem napisze mu na FB
 • @trojanka 11:42:51
  "Piep... UE...Nuland."

  W sumie... to miała rację.
  Ale usrael też.

  @--->>>>>>>------------------------
 • @Wican 13:05:26
  Słuchając oficjalnych przedstawicieli, czyli polityków i ich mefiòw głównego ścieku, ich interpretowanie faktów jest oszałamiające.
  Oni dalej idą w zaparte i bredzą, że za wszystkim co Trump zrobil i robi i inne ścierwo zrobiło stoi Rosja a właściwie Putin.

  Przecież to już nie jest nawet głupie ani śmieszne, sam nie mam na to odpowiedniego okreslenia.

  Czy ci ludzie to jakieś zaprogramowane tępe z defekte roboty ?

  Najpodlejsze zbrodnie Izraela, Ukraińców z pod znaku upa i amerykańskich bandzioròw to w ich opinii walka o demokrację i pokój i wolność.

  Chorzy ? Bo napewno to ich paranoja do N° potęgi. ...
 • @Monaco 15:57:37
  Ciekawe co uzgodnili dzisiaj w Damaszku, Putin i Al Asad.

  Prezydent Rosji był we wtorek w Damaszku i spotkał się z przywódcą Syrii Baszszarem alAsadem jednak brak info jakie tematy były poruszane.

  Zapewne chcą wywalić amerykańskich okupantów z Syrii, którzy są tam 100% nie legalnie.
 • Rosja miała umowy handlowe z Kaddafim.
  Haftar stara się te umowy respektować i Rosja pośredniczy w handlu libijską ropą.
 • Aby prowadzić wojnę potrzeba
  trzech rzeczy:
  pieniędzy, pieniędzy i jeszcze raz pieniędzy.
  Wobec powyższego - zapytam nieśmiało - a kto te pieniążki - te już wydrukowane i te - co dopiero będą wydrukowane - skumulował w swoich, nielicznych łapkach?
  Wniosek?
  Należy podejrzewać z dużą dozą prawdopodobieństwa, że te wszystkie walczące tam strony - kontroluje jedna, ciemna moc - więc wszystko jasne. Oczywiście nie wszyscy z tam walczących maja o tym pojęcie - ale to już jest mniej ważne.
 • @Anna-PK 18:12:29
  Tylko może być po zwycięstwie gen. Haftara nowy problem.
  Jak zachowa się w stosunku do Rosji ? Gdyż jak wiać tu z opublikowanej treści on byl zwolennikiem, przeciwnikiem Kaddafiego. Pracował dla CIA, USA. A obecnie z Rosją która udziela mu wsparcia.

  To jednak jest niepwewny faktor. Myślę że zależeć będzie od okoliczności.
 • @demonkracja 18:32:27
  W wojnach zawsze chodzi o tereny, bogactwo, surowce, władzę.
  A to wszystko kosztem mięsa armatniego które pokornie wypełnia rozkazy tych którzy chcą mieć jeszcze więcej : terenów, bogactwa, surowców i władzy.

  A ludzi ogłupionych i skorych tracic swoje życie i zdrowie dla spełnienia cudzych zachcianek jest niestety bardzo ale to bardzo bardzo dużo.

  :)
 • @Monaco 18:33:30
  Ja jednak uważam, że Haftar będzie po zwycięstwie współpracować z Rosją. To strateg i doświadczył już odtrącenia go przez amerykańską administrację.
 • @Anna-PK 18:12:29
  Właśnie, dzięki temu ma w Rosji sojusznika. A Rosja nie zdradza swoich sojuszników.
  Historia, jest tego dowodem,

  :) pozdrawiam.
 • @Alfax 19:29:21
  "Rosja nie zdradza swoich sojuszników.
  Historia, jest tego dowodem"

  Historia Imperium Rosyjskiego napisana przez Michaiła Hellera, rzuca na to światło.

  Rosja/ Ruś od stuleci potrafiła prowadzić istną akrobatykę, dzieląc i pokonując kolalicje silniejszych wrogów. Wierność wobec sojuszników była ważnym elementem, podobnym do zaufania/kredytu w biznesie. Także zapominanie krzywd, i obracanie byłych wrogów w sprzymierzeńców (przykład Turcji Erdogana).

  Prawdopodobnie dziedzictwo polityki stepowej połączone z bizantyńską technologią rozgrywania zagrożeń.
 • @Monaco 18:33:30 Rosja drukuje Haftarowi dinary.
  https://www.alaraby.co.uk/english/file/getimagecustom/66063247-e36f-4aee-9f80-a99ab5735d0b/850/479
  Kupuje i odsprzedaje z zyskiem libijską ropę. Tak stara się odzyskać zainwestowane w Libii pieniądze. Rosyjscy ochotnicy już też są w Libii i to Libia im płaci. Haftar był w Rosji i pewnie tak się dogadali.
 • @Monaco 15:57:37
  to sekta
 • @Alfax 19:29:21
  Serbów zdradzili. Kaddafiego również. Znaczy, pewnie uwierzyli w jakieś zapewnienia i ich oszukali
 • @Wican 20:15:51
  A czy wówczas nie rządził Rosją ten agent amerykański i pijak jelcyn ?

  Kunpel Regana wraz ze zdrajcą Gorbaczowem ! Którzy Rosję oddali w łapy Żydów!
 • @Pedant 19:44:23
  A ta Rosja obecna ?. SYRIĘ NIE ZDRADZIŁA.

  W minionych wiekach pewnie że tak, zależnie od tego kto tam rządził.

  Święta nie jest tak jak każdy inny kraj. :)))
 • @Monaco 20:54:36
  Jelcyn nie był raczej agentem, a łatwa do sterowania kukiełką.
 • @Wican 20:15:51
  Jednak gdy zabijano Kaddafiego, to Jelcyna juz nie było.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej