Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
114 postów 1799 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐ ◇ ⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka meryt

USA i Kradzież SYRYJSKIEJ ROPY

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak działa państwo które poucza innych o wolności i demokracji ! Amerykańskie wrogie działania w Syrii, okupacja, rabunek ropy !.

Aktywna wrogość USA we wschodniej Syrii:

Współczesna historia wskazuje, że większość wojen wywołanych przez USA zakończyła się niepowodzeniem i miała negatywne konsekwencje dla tego agresywnego kraju.

Rzeczywiście, USA rozpętały na całym świecie różne konflikty, ale nie mogły zakończyć ich przychylnie dla siebie. Szczerze mówiąc, we wszystkich wojnach Waszyngton był w stanie siać tylko śmierć, anarchię i zniszczenie. Innymi słowy, amerykański diabeł za każdym razem zwracał się przeciwko samemu Szatanowi Zjednoczonemu  Ameryki Północnej.

 

Obecnie Waszyngton jest aktywnie wrogo działający w północno-wschodniej Syrii. Cel USA jest bardzo jasny, ponieważ sam prezydent, Donald Trump, mówił, że głównym zadaniem inwazji na Syrię jest „kradzież syryjskiej ropy”, która przynosi amerykańskim złodziejom syryjskiej ropy miliony dolarów zysków każdego miesiąca.

Trump i jego armia skorzystali z pretekstu istnienia na terytorium Syrii ISIS aby "wyzwolić" zająć znaczną część ziem syryjskich. W świetle trwającego chaosu była to świetna okazja do inwazji na Syrię. Jednak Trump nie wie, jak długo będzie w stanie kraść syryjską ropę, tym bardziej, że wojna partyzancka na północnym wschodzie kraju nie jest dobra dla Amerykanów o czym przekonali się w Afganistanie i we Wietnamie.

Pewnego dnia grupa specjalistów z saudyjskiej firmy Aramco przybyła nie legalnie na pole naftowe Al-Omar zdobyte przez -antysyryjską koalicję- w Deir ez-Zor. Około 80 amerykańskich różnych urządzeń w tym 60 ciężarówek do transportu i części zamiennych do urządzeń potrzebynych do produkcji ropy, a także 20 cystern.  Według lokalnych agencji prasowych te amerykańskie pojazdy eskortowały cztery samochody kurdyjskie.  Media syryjskie, mówią, że celem Aramco jest czerpanie zysków z odwiertów naftowych w regionie Deir ez-Zora. Tak więc napisano, ze w Deir al-Zor praktyczne cele Aramco w tej kewstii zostały już osiągnięte w związku z przybyciem urzędników tej firmy na pole Al-Omar. Operacje inwestycyjne zakończą się podpisaniem umowy między Aramco a Stanami Zjednoczonymi, których siły zbrojne jeszcze kontrolują północno-wschodnią Syrię we współpracy z Syryjskimi Siłami Demokratycznymi (...).

Dziennikarze wspominają również, że grupa amerykanskich inżynierów i techników przybyła w amerykańskich helikopterach do jednej z amerykańskich baz w Deir ez-Zor. Natomiast z  Egiptu i Arabii Saudyjskiej przybyło 27 ekspertów do Al-Omar, pod ochroną amerykańskiego wojska do największego pola naftowego w Syrii. Saudyjsko-egipska grupa zaczęła analizować wydajność pola i rozpoczęła szkolenie personelu w celu zwiększenia produkcji.

W ciągu ostatniego tygodnia Stany Zjednoczone wysłały posiłki na pole Al-Omar przez przejście graniczne Al-Walid z Irakiem. Według agencji prasowej konwój składał się ze stu ciężarówek logistycznych, SUV-ów, karetek pogotowia, platform wiertniczych i zbiorników paliwa.  W ostatnich latach saudyjscy urzędnicy odwiedzali również północno-wschodnią części Syrii. Kierował nimi Tamer As-Sabhan, minister spraw zagranicznych Zatoki Perskiej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Arabii Saudyjskiej. Wszystkie te wizyty odbyły się w tajemnicy bez reklamy ze strony Arabii ​​Saudyjskiej. Teraz jednak staje się jasne, że są to nielegalne tajne umowy ze Stanami Zjednoczonymi.

Pole Al-Omar jest uważane za największe w Syrii. Wydajność to do 30 tysięcy baryłek dziennie, jest tam też lektrownia. USA wysłało posiłki na to pole po wycofaniu się wojska z prowincji Raqqa i zachodniej części Hasek.

Zatem rabunkowe przejęcie syryjskiej ropy i gazu przez wojsko USA jest najbardziej ordynarną formą państwowego bandytyzmu i wymuszenia, odzwierciedlając w ten sposób mentalność przywódców USA jako „mafii”, a nie przywódców kraju którego obowiązuje prawo międzynarodowe.

Tak wygląda USA, które dąży do przywódctwa "wolnego" świata i poucza wszystkich na temat demokracji, wolności i poszanowanie praw człowieka oraz integralności terytorialnej państw.

Przechwytywanie i rabunek przez amerykańskich złodzieji syryjskiej ropy i gazu w Syrii oraz kradzież milionów dolarów dziennie z nielegalnego wydobycia i ze sprzedaży kradzionej  syryjskiej ropy  to nic innego jak ordynarna rabunkowa okupacja szybów naftowych w Iraku, Libii, Arabii Saudyjskiej i Zatoce Perskiej pod różnymi pretekstami.

Zatoka Perska będzie żałować, gdy surowce zostaną wyczerpane i dla USA staną się te kraje już bezużyteczne. Współpraca ze Stanami Zjednoczonymi  jest jak współpraca z kryminalistą.

Wszyscy są przekonani, że państwu syryjskiemu po wyzwoleniu ponad 80% kraju, zostaną zwrócone bogactwa naturalne jak pola naftowe, a Deir ez-Zor będzie jednym z najsilniejszych uderzeń przeciwko Trumpowi i w pragnienie Trumpa wygrania po raz drugi wyborów prezydenckich, jeśli on nadal pozostanie w Białym Domu.

Tylko że  wygnanie wojsk USA i amerykanskich złodzieji z terenów bogatych w ropę będzie wymagało zaangażowania się Rosji a to grozi starciem się dwóch nuklearnych mocarstw z negatywnymi dla całego świata  konsekwencjiami.

Jednak okupacja Syrii przez wojska USA nie może trwać wiecznie. Jedna z opcji to wojna partyzancka aż do skutku.

Bo pasożytów i złodziejską okupacyjną nację z własnej ojczyzny potrzeba pozbyć się i to raz na zawsze. 

 Najbliższy czas powinien pokazać i umieścić wszystko na swoim miejscu. 

 Konflikt Rosja vs USA

Rosyjski Myśliwiec

 Rosyjski SU_57  

KOMENTARZE

 • Aprobata Unii europejskiej jest porażająca.
  Jak widać to Brukselka ma tylko wielki wrzask jak Chiny w Hongkongu mają problem czy Rosja pomaga w Donbasie.

  I kompletnie brukselskie demokraty ślepe i głuche są na amerykanskie grabieże i okupacje cudzych ziem.

  Trudno to jest zrozumieć ich podwójną moralność. A właściwie to brak moralności. Tych głosicieli demokracji faryzeuszy.

  5*
 • @Leonardo da Vinci 06:35:16
  Jeszcze dodam że konflikt w Syrii będzie według obserwacji długo trwać.

  Szkoda mi tego państwa, Syryjczyków niszczonych przez rządzoną zachodem nawaszerowaną sloganami o wolności mafię.

  Daje ⚄
 • @Leonardo da Vinci 06:47:51
  Rosja dziwnie się zachowuje, będąc w Syrii sprzymierzeńcem prezydenta Asada toleruje obecność na terytorium Syrii amerykańskie okupacyjne wojska. Bo skoro wyzwoliła Syrie od ISIS to ma przecież prawo pomóc Syrii wyzwolić cały kraj czyli także od okupacji wojsk amerykańskich.

  Wynika że sytuacja jest tam godna dobrego szachisty, oby Putin tej gry nie przegrał. Bo połowiczne zwycięstwo to jest połowiczna przegrana .

  5* i Pozdr.
 • *5
  No tylko z drobną poprawką, bo to PODOBNO izraelscy żołnierze przebrani za amerykanów /z flaga itd/ kradną, to znaczy "zabezpieczają" tę ropę. :) to mi przypomina "aneksję Krima", kiedy towarzysz P. opowiadał o zielonych ludzikach w strojach bojowych, które można nabyć w każdym wędkarskim /myśliwskim supermarkecie. Jak oni sami się w tym odnajdują? Szósty zmysł!, musi, że mają szósty zmysł.
  Pozdrawiam
 • @Monaco 08:57:58
  "skoro wyzwoliła Syrie od ISIS to ma przecież prawo pomóc Syrii wyzwolić cały kraj "

  ISIS jeszcze jest tam obecne, np w prowincji Idlib.
 • @Monaco 08:57:58
  "Wynika że sytuacja jest tam godna dobrego szachisty, oby Putin tej gry nie przegrał. Bo połowiczne zwycięstwo to jest połowiczna przegrana ."

  Myślę, że to rzeczywiście trudna partia. Całkowite wyzwolenie Syrii z pomocą Rosjan oznaczałoby teraz bezpośrednią konfrontację z USA. A tu Rosja przewagę ma (?) tylko w strategicznej broni atomowej... więc bezpośredni konflikt raczej nie wchodzi w rachubę. Posłać innych na pewną śmierć byłoby zbrodnią. Chyba będą musieli zmajstrować jakąś padgatowkę. Ale taką, żeby się wywiady usraelitów nie zorientowały. Rosja, Syria, Iran, Chiny vs usrael i jego kamaryla... też może być ciężko. Obstawiam, że rolę "obrotowego" rozegra Turcja, a "pomocnika" Korea Pn i EU. Jak je do tego zmusi eurazjatycka koalicja jest dla mnie zagadką, ale Turcja oficjalnie jest w NATO, nie lubi się z Izraelem, nie chce fikać do Ruskich, więc na konia trojańskiego dla usraelitów mogłaby się nadawać. Korea Pn może natomiast wywołać "rozdwojenie jaźni" u usraelitów, a UE zdradzić trochę natowskich tajemnic w imię owocnej współpracy z Rosją i Chinami. Ale jakaś padgatowka być musi. Jednak jak szachiści będą za długo myśleć, to usrael na pewno zrobi jakąś prowokację - choćby znienacka, jak ta z samolotem nad Ukrainą, ale na większą skalę- może np aktywować "ISIS" w UE albo w Rosji, bo w Chinach i Iranie raczej nie wyjdzie...

  Ukłony
 • @ Autor
  "USA i Kradzież SYRYJSKIEJ ROPY

  Tak działa państwo które poucza innych o wolności i demokracji ! Amerykańskie wrogie działania w Syrii, okupacja, rabunek ropy !."

  Dziwne (?), że niektórzy tego nie widzą.

  5*
 • @Jasiek 09:39:02
  "Myślę, że to rzeczywiście trudna partia. Całkowite wyzwolenie Syrii z pomocą Rosjan oznaczałoby teraz bezpośrednią konfrontację z USA. A tu Rosja przewagę ma (?) tylko w strategicznej broni atomowej... więc bezpośredni konflikt raczej nie wchodzi w rachubę. "

  Rosjanom nigdzie się nie spieszy, to Zachód się spieszy, bo wzrost Chin i innych krajów byłego Trzeciego Świata, z roku na rok zmienia światowy balans sił.

  Putin uczył się dalekowschodnich technik walki, że nie należy dążyć do rozgromienia oponenta, tylko czekać na otwarcia i nowe perspektywy. Sojusznicy mogą zdradzić, uprzedni oponent może zmienić kurs, tak jak to stało się z Turcją.

  Świat staje coraz bardziej nieprzewidywalny, zbliża się przesilenie. Chyba nikt nie wie co będzie dalej.

  https://www.youtube.com/watch?v=RYwKA2LE3fg
 • @Jasiek 09:39:02
  Faktycznie Turcja może jeszcze więcej namieszać tylko nie wiadomo kto będzie miał z tego korzyści.
  Jest chociażby ze względu na zakup S400 nieprzewidywalna dla Stanów i NATO. Ale i dla Rosji gdy zajęła częściowo kurdyjskie terytorium.

  Pozdr.

  M
 • @Jwu 11:00:06
  Właśnie można podziwiać szachy Putina, oczyścić około 80% Syrii to jest fakt. Tylko jak pozbyć się tarantulas z tych 20% ?
  Podobno już było starcie żołnierzy rosyjskich i amerykańskich man vs man
  ale na mini skalę.

  Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało, że ​​wybuchła walka między żołnierzami rosyjskimi i amerykańskimi, ponieważ obie strony były obecne w tym samym obszarze.

  Po raz pierwszy o tym mówiła organizacja opozycyjna: " Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka". Według ich informatorów; kilku amerykańskich żołnierzy przemierzało miasto Tal Tamr w towarzystwie tłumacza. Grupa miała za zadanie dowiedzieć się od lokalnych mieszkańców o obecności Stanów Zjednoczonych na tym obszarze.

  Miejscowi opisali żołnierzy amerykańskich jako zdrajców. Wojsko amerykańskie przybyło także do obszarów, na których znajdują się Arabowie i Kurdowie al-Sharabin. Zbiegło się to z obecnością rosyjskich żołnierzy w tym samym rejonie, w którym wybuchł konflikt, przeradzając się w walkę wręcz.

  Jak widać nie jest tam wesoło.

  Pozdr.
 • @Pedant 10:31:37
  Można podziwiać jego opanowanie, tak dotyczące upadliny jak i Syrii.

  Pozdr.
 • @Leonardo da Vinci 06:35:16
  Wystarczy dobrze zagłębić się w działanie unijnych pionków to widać aż z Warszawy że tam w Brukseli to tylko pionki sterowane z USA i Izraela.

  Pozdr
 • @Monaco 13:12:21
  "Jest chociażby ze względu na zakup S400 nieprzewidywalna dla Stanów i NATO. Ale i dla Rosji gdy zajęła częściowo kurdyjskie terytorium."

  Rosjanie debatowali parę lat temu, czy udostępniać S-400 innym krajom, a także technologie produkcji. Doszli do wniosku, że przyniesie to więcej korzyści niż strat.

  Dlaczego? Bo S-400 jest skuteczną bronią defensywną, przeciwko rakietom i samolotom. Proliferacja podobnych systemów, sparaliżuje humanitarne interwencje (zwane w XIX wieku "polityką kanonierek"), czyli zamrozi status quo sprzyjające rozwojowi wielobiegunowości
 • @Monaco 13:35:26
  "Podobno już było starcie żołnierzy rosyjskich i amerykańskich man vs man
  ale na mini skalę."

  Takie przypadki są nie do uniknięcia w miejscach gdzie przebywa wielu młodych mężczyzn uzbrojonych i nakręconych testosteronem. Wiecej, do starć dochodzi nawet między żołnierzami z tej samej armii. Zwykle takich bójek się nie nagłaśnia.
 • Międzynarodówka mafii
  .
  @Monaco 08:57:58

  "Rosja dziwnie się zachowuje,"

  Już raz przytaczałem pojęcie MWF, które w moim odczuciu decyduje o tym, jakie zadanie otrzymają do wykonani jakieś tam Trumpy, Putiny, czy w końcu pajace w Brukseli. Ci mają dość ograniczone pole manewru, choć naturalnie starają się opracować dla siebie korzystne plany.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  To nie jest dziwne, co robi Rosja, w gruncie rzeczy jest ona, zarządzająca tam ekipa, daleko bardziej związana zobowiązaniami układu MWF, niż to sobie ktoś może wyobrazić. Inwazja MWF na ZSRR, która doprowadziła do rozpadu tej struktury i masowego rabunku jego mienia, najlepije świadczy o sile MWF.

  Rosja na pewno stara się w swoim zakresie zadbać o płatności syryjskie z tytułu dostarczanych środków i aktywnego wsparcia militarnego, a więc nie ma aż tak wielkiego pośpiechu tak dobrze usadowiona, zmieniać tej sytuacji, czemu sprzyja obecność US Army.

  Rosja jest tak samo elementem globalnego imperium jak USA, ChRL czy w końcu inni stali członkowie Rady Bezpieczeństwa.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  Zasadniczym błądem myślowym, jaki popełniamy, jest wyobrażenie, że w polityce obowiązuje jakieś prawo czy inne zasady przyzwoitości. Nic podobnego, MWF dba o to, aby kadry zarządzające wywodziły się spośród elementów przestępczych i polityk bez odpowiednich aktów przestępczych nie ma nawet co marzyć, aby dobrnąć na ważniejsze pozycje o charakterze decyzyjnym. Tylko takich polityków można zachować w ryzach i uniknąć, że brykną i mogą się uchylić od wykonania poleceń MWF. W takim przypadku trzeba sięgnąć po niezawodny środek zamachu, co chyba pokazano naocznie w przypadku J.F.Kennedy.
 • Pole
  do bojowej weryfikacji Warmate
 • Zająć pole naftowe to jedno
  a wywieźć i sprzedać ropę to co innego ... a tak między nami jak wygląda szlak wywozu ropy ? Chyba nie przez Turcję ? Swego czasu Rosjanie ten szlak zamknęli poprzez spalenie zaangażowanych weń ciężarówek z powietrza.
 • @Leonardo da Vinci 06:47:51
  "Jeszcze dodam że konflikt w Syrii będzie według obserwacji długo trwać
  "
  Moim zdaniem nie długo.
  Najważniejszym zadaniem jest wyzwolenie Idlib a to wymaga interwencji wojskowej
  oraz unormowanie stosunków z Kurdami a to wymaga dyplomacji.
  Jak Kurdowie dadzą się wcielić do Armii Asada to staną się Armią syryjską a całe ich terytorium stanie się częścią Syrii.

  Pozostaną uśpione komórki ISIS i innych bandytów.
  Sytuacja będzie analogiczna do tej w Polsce po 1944r.
  Ile trzeba było czasu by wytępić bandytów przeklętych ?
  Kilka lat przy niskiej lub żadnej intensywności walk (jakieś morderstwa, sabotaże, zastraszania).
  Miejscowa ludność szybko ich namierzy a służby bezpieczeństwa wyeliminują.
  Rosja wie jak postępować z terrorystami (to polityka, psychologia społeczna...wywiad i działanie służb bezpieczeństwa).

  Syria ma dwa poważne tematy... Idlib (w toku) oraz Kurdowie (negocjacje trwają).
  Jak Kurdowie staną się znowu Syryjczykami to złodzieje ropy sami uciekną.
 • @Laznik 15:06:23
  "Zasadniczym błądem myślowym, jaki popełniamy, jest wyobrażenie, że w polityce obowiązuje jakieś prawo czy inne zasady przyzwoitości. Nic podobnego, MWF dba o to, aby kadry zarządzające wywodziły się spośród elementów przestępczych i polityk bez odpowiednich aktów przestępczych nie ma nawet co marzyć, aby dobrnąć na ważniejsze pozycje o charakterze decyzyjnym."
  *5 za komentarz. !
 • @Monaco 08:57:58
  Rosja nie chce III wojny światowej.
  USA też nie chcą III wojny światowej.
  Rosja nie może pchnąć Syryjczyków z armii SAA na Amerykanów bo ci zmiażdżą siły Syryjczyków (już raz tak zrobili ).
  Rosja może to tego wykorzystać Kurdów... i innych lokalnych mieszkańców.

  Jak Kurdowie staną się Syryjczykami (dogadają się z Asadem) to spokojnie sparaliżują z każdej strony dostęp złodziei do ropy.
  Asad odda trochę zysków z ropy Kurdom i Kurdowie znowu pokochają Asada. Teraz to Amerykanie w taki sposób przekupują Kurdów.
  Czysty handel korzyściami...jak to na bliskim wschodzie.. tam każdy każdego sprzeda gdy jest korzyść.
 • @Pedant 14:05:09
  To są ploty rozsiewanie przez znany budkę z Kebabem z siedzibą w Londynie na ulicy.
  Te ploty mają oczywisty cel .. napuścić jednych na drugich .. żeby się w końcu ta wymarzona przez mafię żydowską ograniczona wojna USA z Rosją zaczęła.
 • @Jwu 16:40:12
  Nie ma mowy o państwie Kurdów... mowa jest jedynie o autonomii i jej warunkach.
  Państwo Kurdów było by natychmiast najechane przez Turków oni tylko na to czekają.
  Jedyna szansa dla Kurdów to autonomia.. i pewnie taka jaką mieli przed wojną w Syrii bo mieli autonomię.
  Jedyna szansa Kurdów na spokojne życie to powrót w ramiona Asada.
 • @Jwu 16:58:25
  Nie mają wyjścia.. Turek z nożem czeka.
  "Nie chem ale muszem" ... to jedyna dla nich opcja.
  Amerykanie ich już sprzedali i chętnie jeszcze raz sprzedadzą..

  Asad i Rosja zrobili w ich kierunku pierwszy krok...
  zatrzymali Turków na północy Syrii.
 • @Oscar 16:13:41
  Piszę to z powagą. Oby te dwa punkty jak Idlib i Kurdowie zostały po myśli Asada i Rosji załatwione. Ofensywa wojsk syryjskich trwa tylko mało info jest na ten temat.

  Nawiasem mówiąc czytam Pana komentarze z uwagą. Są bardzo dobre

  Pzdr :)
 • @Jwu 16:40:12
  I tu jest szach . Jeszcze nie mat . Ale może być sytuacja bez wyjścia.
  Współczuję Rosji i Syrii. Turki to nie pewni sojusznicy. Tak dla Rosji jak i dla USA.
 • @Jwu 16:58:25
  A szeroka autonomia? Zawsze lepiej niż nic.
 • @Monaco 13:35:26
  A wiesz jak wyglądało na początku wojny w SYrii to całe Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka? SKlepik arabski, bodaj w Coventry i chyba tylko dwójka pracowników. A podawali wciąż, ile to ludzi nie wybił Assad. Anglosaska agentura, powiązana jednocześnie z Bractwem Muzułmańskim
 • @Wican 17:58:58
  No..
  http://pokazywarka.pl/ey4n1a/
 • @Wican 17:58:58
  To prawda, rozpocząła się finansowana przez Unie i Stany wojna propagandowa przeciwko prezydentowi Asada. Określając Asada jako tyrana itd. A ten "tyran" zapewnił doskonałą opiekę medyczną, wykształcenie i wysoki stopień dobrobytu.

  Ale przekupieni arabscy majdanowcy zrobili za srebrniki armagedon w Syrii. Zniszczyli swój kraj wysługując się chyba "jakiejś" mafii.

  Która sąsiaduje przez okupywane Wzgórza Golan z Syrią.
 • @trojanka 18:02:35
  Ten link jest warty złota.

  Dziękuję, :)
 • @Jwu 16:40:12
  Tak, kompromis wymaga ze strony Asada stworzenia dla Kurdów państwa a przynajmniej szerokiej autonomii, z parlamentem, policją i przedstawicielami w ONZ. Swego czasu gdy Ukraina i Białoruś były w składzie ZSRR to te republiki miały swoich przedstawicieli obok ZSRR też w ONZ.

  Dzisiaj mało kto to pamięta.
 • USA...
  ------------
  "Współczesna historia wskazuje, że większość wojen wywołanych przez USA zakończyła się niepowodzeniem i miała negatywne konsekwencje dla tego agresywnego kraju."
  ------------
  USA jest tylko narzędziem w kosmatych łapkach dzieci Złego za pomocą których podporządkowują sobie świat - i tyle. Nie inaczej jest tam z Rosją. Natomiast co do ropy - to sobie ją zwyczajnie przywłaszczają. Przecież cały PRL sobie nie tak dawno przywłaszczyli a cóż dopiero jakaś wybiórcza eksploatacja ropy w podbitej części Syrii. Polacy podobną rolę narzędzia spełniali w Iraku - i szalala-la-la-la makabryczny taniec diabliska z ludzkością trwa.
 • @JimA 16:17:27
  To prawda, macki, pajęczyna MFW opata dosłownie cały świat. Ale są jeszcze wyjątki, Iran, Korea Pn. Cuba, Wenezuela.
 • @Oscar 16:20:13
  Dobrze.
  Psychologicznie Pan to analizuje, zgadzam się, że faktor finansowy i statusowy odgrywa tam ogromną rolę. Jeszcze w czasach kolonialnych właśnie tak Anglicy rozgrywali na swoją korzyść różne konkurujące ze sobą plemienia. Nawet tworząc z nich dla siebie oddziały wojska i policji, które gdy była potrzeba to pacyfikowały współ plemieńców.
 • @demonkracja 18:24:39
  Czy mógłby Pan sprecyzować gdzie znajduje się centrum decyzji tego kosmatego czarciego pomiotu ?

  Czy oni są gdzieś konkretnie usytuowani ?

  Czy znajdują się w nas ssmych ?

  Pozdrawiam

  P.s. ciekawe czy ma Pan na myśli szatana? w ludzkiej postaci czy organizację jak Łoża Mularska ?
 • @Alfax 18:24:52
  :) Nio! i jeśli wcześniej szlag nie trafi emefwu to emefwu "podbije" Iran, Kore'ę i Wenezuelę. Co do Kuby... to ja mam wątpliwości, oni są już "pożarci".
  :) Zdrowia w Nowym Roku... jakby co. !:)
 • @JimA 18:45:16
  Dziękuję i życzę Panu także zdrowia i pomyślności jak najwięcej w 2020 roku.

  :)))
 • @Alfax 18:42:47
  -----------
  "Czy mógłby Pan sprecyzować gdzie znajduje się centrum decyzji tego kosmatego czarciego pomiotu ?"
  -----------
  To są V kolumny dzieci Złego w poszczególnych krajach - natomiast ustawianie świata tak - aby rządzić nim głównie za pomocą forsy - trwa od wieków. Jaką oni maja wewnętrzną organizację - nie wiem - ale są skuteczni. Skoro sam Jezus Chrystus zdradził ludziom, że ich ojcem jest diabeł - to tak jest - i tyle. Chodzi tutaj o świat niematerialny czyli ich ciała stworzył też Bóg - jednak owe ciała duszami już Bóg nie zasiedla - tylko ktoś inny, który też dysponuje odpowiednią mocą w świecie niematerialnym a którą Bóg z jakichś względów toleruje.
  Wniosek?
  Po owocach ich poznacie.
 • @Laznik 15:06:23
  Tak, i cóż możemy z tym zrobić? Jak przeciwdziałać ?
  To gorzka prawda, watra by dotarła do miliardów ludzi na planecie Ziemia.

  Globalizacja mimo pewnych prób wyłomu trwa. Mafia ma do dyspozycji wojsko, policje, agencje wywiadu, sądy, etc. A na tą działalność my płacimy obowiązkową daniną zdzieraną nam przy pomocy podatków.
 • @demonkracja 19:07:02
  Czyli jednym słowem to jest szatan w ludzkiej postaci, jak np hitler ! pol pot czy jakiś inny mefistofel, lucyper, diabeł, itd......

  Pozdrawiam
 • @Alfax 18:42:47
  "@demonkracja 18:24:39
  Czy mógłby Pan sprecyzować gdzie znajduje się centrum decyzji tego kosmatego czarciego pomiotu ?"

  Starałem się sklasyfikować poglądy demonkracji, i dotarłem do nauk scjentologii. Jednak demonkracja temu stanowczo zaprzeczył, więc podejrzewam, że uległ wpływom scjentologów nieświadomie, przez lekturę ksiązek, filmy i komiksy, które oni produkują.

  Proszę poszukać: cieleśni thetanie (czarci pomiot), i porównać.
 • @Pedant 19:27:53
  Że się dołączę do dyskusji.

  A są to ci którzy starszą ludzkość końcem świata? Bo jeżeli tak to na mnie to nie działa. Dla każdego nadchodzi indywidualnie koniec świata gdy umiera. Więc koniec nadchodzi w momencie narodzin. Tylko nikt nie wie kiedy dla każdego indywidualnie on nadejdzie.

  Trochę się pisząc to już się pogubiłem... :)))
 • @Alfax 19:21:58
  "Tak, i cóż możemy z tym zrobić? Jak przeciwdziałać ?"
  Jak to co?! Możemy rozebrać się do naga, chwycić za ręce ... i śpiewać!!! :)
  żartowałem...
  Otóż możemy zrobić to, co jest jedyną metodą, od tysięcy lat,

  przeciwstawić się najeźdźcy. Powtórzę:

  PRZECIWSTAWIĆ SIĘ NAJEŹDŹCY.

  Najpierw zbrojnie, jeśli to się nie uda, należy stworzyć podziemie- walka zbrojna z ukrycia- i ... Wygrać. :) Trzeba też! przygotować "lud" i "ziemię" na "wojnę" i "okresowe niewygody" . Proste, :)
 • @Pedant 19:27:53
  W tłumaczeniu znalazłem ze czarci pomiot oznacza: łajdak .

  https://images-eu.ssl-images-amazon.com/images/I/51qLjRTrsnL._SY291_BO1,204,203,200_QL40_.jpg
 • @Pedant 19:27:53
  Szukałem na wiki. Tu są definicje.

  " Scjentolodzy określają się jako religijna organizacja non-profit, poświęcona propagowaniu rozwoju ducha ludzkiego oraz programom doradztwa i rehabilitacji. Wielu członków tej organizacji twierdzi, że nauki Hubbarda (zwane w terminologii scjentologicznej „technologią”) uwolniły ich oduzależnień, depresji, problemów w nauce, chorób psychicznych i innych kłopotów.

  Przeciwnicy scjentologii, wywodzący się przede wszystkim ze środowisk lekarzy psychiatrów, których Hubbard bardzo ostro krytykował za „stosowanie barbarzyńskich metod”, uważają poglądy Hubbarda na psychoterapię za pseudonaukowe, według niektórych opinii jest to destrukcyjna sekta[2].

  Przeciwnikami scjentologii są również byli ich członkowie. Oskarżają oni o zniewolenie, jak i znęcanie psychiczne oraz fizyczne. Członkowie są odseparowywani od rodzin, które namawiają, by osoby należące do Kościoła scjentologii „przejrzały na oczy i zrozumiały, co naprawdę się dzieje w kościele”. Część z nich opowiada o tych wydarzeniach w filmie dokumentalnym[3].".
 • @JimA 19:42:04
  Jak p... "Wygrać wojnę z bankiem" ? O to konkretnie Pan pyta? Tak, no to też jest banalnie proste. :) "Żeby porozmawiać z konsultantem, wciśnij 10"
  Innymi słowy i żeby nie przeciągać: Jak Bank Kubie tak Kuba bankowi.
  Z góralskim pozdrowieniem, hej! :)
 • @demonkracja 19:07:02
  W Polsce ta V kolumna to juz jest jawna pisowsko-peowska kolumna. Raz rzadzi Po a raz Pis . Sld to ani wydra ani pies.
 • @JimA 19:49:41
  Hej :)))
 • @Monaco 19:51:03
  "Sld to ani wydra ani pies"- a z tym się nie zgadzam! :) SLD to ZŁO Wszechczasów! większe niż PSL!
  :)
  Sojusz Lewicy Demokratycznej..., ?, , obcaki. Walić w to z gnata zwiędłym burakiem! :)
 • @JimA 19:49:41
  Pytanie Czy zwykły człowiek wygrał kiedyś z banksteram którzy go okradli? Tylk lew ma szansę na wygraną z drugim lwem. A nie pussy cat...

  https://www.zastavki.com/pictures/640x480/2014Animals___Cats_White_kitten_with_round_eyes_082793_29.jpg

  :)
 • @Leonardo da Vinci 20:06:16
  "Pytanie Czy zwykły człowiek wygrał kiedyś z banksteram którzy go okradli? Tylk lew ma szansę na wygraną z drugim lwem. A nie pussy cat..."- weź to przeczytaj, popraw i potem wyślij na poste restante. :) wygrał...- bo się nie bił, nie było z kim. Bank to mgła :)
 • @Leonardo da Vinci 20:06:16
  :) Uprzedzę Cię, Tak! Jestem Chuck Norris "od banków". :)))
 • @JimA 19:59:00
  Ha ha ha, walić zgitymi burakami, a może kartoflami.

  Nie pies ni wydra, miałem na myśli że mieli gdy rządzili mało wspólnego z obroną ludzi pracy i poprawy bytu. A stali się liberalną czy coś w tym stylu.

  Dla milionów Polaków ten Kwaśniewski popierający neobanderowską juntę to tez żaden Polak.

  No nie było po 89 roku i ciągle nie ma w Polsce prezydenta który jako główny i podstawowy cel ma dla nas ważne sprawy jak dobro nas Polaków.

  Wszyscy lizać lubią obce zadki i robić ľaski.
 • @Monaco 20:25:14
  Wiedziałem, że Ci się spodoba :)
  Walić czym bądź byle skutecznie! SLD- to chłopaki od "rewolucji", reszta /"reszta"/ nie lepsza bo "wykształcona" na tym samym badziewiu, dawniej- zarzutem było określenie "homosovieticus"- a powiedz. bracie, czy jeszcze żyje jakiś w Polsce "nie- homosovieticus"?!
  Czas się obudzić:) I tak Los dał nam te parę lat spokoju... ale teraz nie "unikniemy" walki. :)
 • @Alfax 19:26:28
  ------------
  "Czyli jednym słowem to jest szatan w ludzkiej postaci, jak np hitler ! pol pot czy jakiś inny mefistofel, lucyper, diabeł, itd......"
  ------------
  Jeżeli popatrzymy na dzieci Złego jako materie - to są oni wyposażeni w takie same skafandry kosmiczne ( ciała) co ludzie. Problem jest w duszy - która jest tak zaprogramowana, że nienawidzi Boga a Bóg kojarzy im się także z ludźmi - więc automatycznie nienawidzą ludzi - i robią wszystko aby ich upodlić aby odebrać im człowieczeństwo i usytuować ich poniżej zwierząt. Moc swoją czerpią z duszy - postępując z człowiekiem tak, że człowiekowi nie mieści się to z kolei w jego duszy (głowie) - bo jest zaprogramowana na dobro. Człowiek myśli - przecież tego nie mogą zrobić - a oni mogą i to robią. Człowiek myśli - to jest niemożliwe aby ktoś mógł tak postąpić - a dla nich to jest możliwe i tak postępują wobec ludzi.
  Wniosek?
  Po prostu ludzie musza w końcu przyjąć do wiadomości - z kim mają do czynienia - bo od Boga otrzymali rozum - nie dla jaj. Nie dla jaj otrzymali także wolną wolę.
 • Oto
  .
  @Alfax 19:21:58

  jak funkcjonuje państwo, istotnie najważnieszym atrybutem jest przemoc, wszystko inne to zjawiska towarzyszące, częstokroć przypadkowo

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Panstwo

  Jaka gupa zawodowa opiera się na przemocy ? No proszę, każdy wie, przestępcy, to są fachowcy, jakich państwo najbardziej potrzebuje, to żaden przypadek, to jest konieczność.

  Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić, to sobie uzmysłowić stan rzeczy i przekazać tę wiedzę możliwie dużej liczbie ludzi. Już to nie jest sprawą łatwą wobec terroru bandyckich, nazwijmy rzecz po imieniu, mediów. Wsparcie ze strony organizacji różnych religii jest dość wątpliwe, jak dotąd zawsze arnżowały się z siłami przemocy.

  Co robi się w kraju okupownym, a takim jest przecież kraj przez media określany jako Wolna Polska ? Jako pierwsze należy bojkotować imprezy okupantów i ich parobków w administracji i innych organach, zarówno takie śmieci jak TVP i inne jak też WOśP i podobne, ale także inscenizacje wszelkich tzw. wyborów demokrtycznych:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  o ileż bardziej przyzwoici byli okupanci w II Wojnie, nie wymagali od mieszkańców, aby głosowali w jakichś tam wyborach. Co oznacza "wybierać mniejsze zło" ? To oznacza generalnie akceptację zła. Nie może to przynieść nic dobrego, tylko zło. Czy to będzie mniejsze zło, to sią szybko okaże.

  Aby jednak móc WŁAśCIWIE komunikować ze sobą, potrzeba właściwego języka, który w miarę dokładnie określa stan rzeczy, pierwszy cytowany tu link zwraca na to uwagę. My posługujemy się głównie językiem narzuconym nam przez media, gadzinówki okupanta, ten język musimy zastąpić naszym adekwatnym językiem.

  "Pierwszą oznaką panowania nad narodem, jest panowanie nad semantyką jego języka, ustalaną przez gadzinówki."
 • @Laznik 21:36:50
  Rewelacja!
  "Co robi się w kraju okupownym, a takim jest przecież kraj przez media określany jako Wolna Polska ? Jako pierwsze należy bojkotować imprezy okupantów i ich parobków w administracji i innych organach, zarówno takie śmieci jak TVP i inne jak też WOśP i podobne, ale także inscenizacje wszelkich tzw. wyborów demokrtycznych:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  o ileż bardziej przyzwoici byli okupanci w II Wojnie, nie wymagali od mieszkańców, aby głosowali w jakichś tam wyborach. Co oznacza "wybierać mniejsze zło" ? To oznacza generalnie akceptację zła. Nie może to przynieść nic dobrego, tylko zło. Czy to będzie mniejsze zło, to sią szybko okaże.

  Aby jednak móc WŁAśCIWIE komunikować ze sobą, potrzeba właściwego języka, który w miarę dokładnie określa stan rzeczy, pierwszy cytowany tu link zwraca na to uwagę. My posługujemy się głównie językiem narzuconym nam przez media, gadzinówki okupanta, ten język musimy zastąpić naszym adekwatnym językiem.

  "Pierwszą oznaką panowania nad narodem, jest panowanie nad semantyką jego języka, ustalaną przez gadzinówki.""

  Ja nie wiedziałem, że my tu na pokładzie "tytanika - neon" mamy takich świetnych mówców i rewolucjonistów?!!
  Kolego Laznik, dzisiaj się nie da zrobić przewrotu ani rewolucji posługując się "fejsbukiem". :) i pan to wie i ja; a tak na marginesie to ile macie tych kała... / co tam kałachy/ ile macie amunicji?! :)
 • Pan dla mnie bardzo łaskawy
  .
  @JimA 22:21:34

  „nie da zrobić przewrotu ani rewolucji posługując się "fejsbukiem" ”

  Fakty zaprzeczają temu, wszystkie przewroty na BW (Egipt, Libia, Syria) były zorganizowane przy pomocy sieci asocjalnych, jak Pejs-zbuk, Twitter, google. Najpóźniej od czasu Snowdena jest każdemu wiadomo, że sieci asocjalne są na usługach służb specjalnych USA i stanowią część ich infrastruktury dezinformacyjnej. Osobiście odradzam każdemu używanie tych sieci asocjalnych i staram się ich unikać,

  Na obecnym etapie uświadomienia ogółu ludności nie ma żadnej szansy na podjęcie jakichkolwiek radykalniejszych kroków. Jedynie „praca u podstaw” ma jakiś sens, co zresztą w moim tekście sugeruję. Uświadomienie.

  Jestem zdecydowanie przeciwko powstaniom, tych mieliśmy w historii w ostatnich wiekach dosyć, wszystkie były produktem bezmyślności.

  Potrzebne są edycje, ew. w internecie, w których wyjaśniane są zjawiska. Nie chodzi tu o komentarze kolejnych tematów, które falami batożą media, ale o prezentację problemów i mechanizmów, których znaczenie jest przekonująco wyjaśnione. Chodzi o rodzaj takich wydawnictw „encyklopedycznych”, ułatwiających zrozumienie. Naturalnie takie wydawnictwa muszą być solidnie opracowane, także pod względem prawnym, jeśli to w ogóle możliwe, aby nie były zagrożone natychmiastową likwidacją przez operujące w administracji bandy.

  W mediach zatrudnia się masowo szczekające kundle, które są w stanie każdego obszczekać wg obowiązujących zasad

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/09/wybrane-teksty-1.html#Metody_walki

  ale to jest łatwiej, jeśli chodzi o konkretne zdarzenia, prezentacja problemów i mechanizmów jest trudniejsza do takiego psiego ataku medialnego, bo wymaga głębszej analizy. Jedyne co pozostaje, to zdyskredytowanie autora/-ów, por. § 4, ale ci wcale nie muszą być zadeklarowani. Przypadek Michalkiewicza z jego pupilką „Kasią” znakomicie ilustruje metodę i niebezpieczeństwa.

  Przypadek Michalkiewicza wskazuje też, jak ważną rzeczą jest pozyskanie prawników dla sprawy, choć to środowisko zostało głęboko zdemoralizowane.
 • @Leonardo da Vinci 20:06:16
  Leonardo. Jeden osamotniony cat nie wygra ale dobrze zorganizowany i umotywowany oraz przy wsparciu prawniczych spec adwokatów jest pussy cat w stanie z bankiem wygrać.
 • @Alfax 03:04:21
  :) bez prawników też się da. Zapewniam. Albo w ogóle można zredagować to tak: im mniej prawników tym większa szansa wygranej.
 • @Laznik 23:58:01
  "Fakty zaprzeczają temu, wszystkie przewroty na BW (Egipt, Libia, Syria) były zorganizowane przy pomocy sieci asocjalnych, jak Pejs-zbuk, Twitter, google. Najpóźniej od czasu Snowdena jest każdemu wiadomo, że sieci asocjalne są na usługach służb specjalnych USA i stanowią część ich infrastruktury dezinformacyjnej. Osobiście odradzam każdemu używanie tych sieci asocjalnych i staram się ich unikać,"

  - no właśnie! sam Pan widzi.

  Potem pisze Pan o edycji, ale z tą encyklopedycznością to bym nie przesadzał...

  "Przypadek Michalkiewicza wskazuje też, jak ważną rzeczą jest pozyskanie prawników dla sprawy, choć to środowisko zostało głęboko zdemoralizowane."
  - Pan Michalkiewicz doskonale poradzi sobie bez prawników, za to prawnicy bez Michalkiewicza niekoniecznie. I poważny błąd- to środowisko nie "zostało" głęboko zdemoralizowane, ale: ono nigdy inne nie było!
  Pozostaje kwestia komunikacji. Rację mają autorzy wskazujący palący problem "klarowności i poprawności" językowej, jednoznacznego i jasnego definiowania pojęć, wskazujący zagrożenia podmiany znaczeń słów. To jest praca, którą każdy musi wykonywać sam, codziennie- coś na kształt "higieny słowa".
  Wracając do rewolucji... to ile macie kałachów? ... bo za słowami powinien iść rytmiczny argument /refren/... zwłaszcza, że włatca sąsiedniej krainy cośtam podobno bąknął ;)))
  Pozdrawiam
 • @Laznik 23:58:01 praca u podstaw
  Mieliśmy wielkie doświadczenie społeczne - ruch solidarności. Byliśmy wtedy bardziej zjednoczeni, bardziej świadomi, i co z tego wyszło ? Anarchia.

  Niestety, nie nadajemy się na smodzielny naród.
 • Nie będę schlebiał
  .
  @interesariusz z PL 12:17:17
  "Mieliśmy wielkie doświadczenie społeczne - ruch solidarności."

  tylko przytoczę fakty:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  z tego co mi wiadomo, jeszcze w latach 70-tych inofrmowały publikatory ówczesnego reżymu o tych związkach "S" z AFL CIO.

  Dla jeszcze naiwnych, jeśli obce siły nam chcą "pomagać" to chodzi im wyłącznie o realizację ICH planów a nie o jakąś pomoc. O ICH planach pisze całkiem otwarcie nasz "rodak" Z. Brzeziński w swej książce o grze schachowej, bez znajomości tej książki nie sposób pojąć operacji o nazwie "NSZZ "S"".

  To jest co prawda jedynie hipoteza, ale już sama propagandowa nazwa "Solidaność" wskazuje na to, że została wymyślona dla tego ruchu społecznego przez jakiś think tank. Przyzna Pan, że z solidanością nie mieli i nie mają organizatorzy tego rozp...dolu nic wspólnego, za to znakomicie zorganizowali rabunek polskiego mienia społecznego w operacji "prywatyzacji imienia Balcerowicza", także ta operacja została przygotowana przez obce służby dywersyjne, bowiem firmujący Soros do takich należy, w końcu organozoał on zarówno operację prywatyzacji w Rosji jaki i "pomarańczową" operację na ludności sąsiadującej z nami krainy U.

  Aby "prywatyzacja im. Balcerowicza" mogła zostać jeszcze łatwiej i taniej przeprowadzona, NSZZ "S" niszczył polski przemysł niezliczonymi strajkami, co ułatwiło późniejszym "prywatyzatorom" dowieść, że polskie zakłady są g...o warte i że trzeba je zlikwidować albo oddać za bezcen, proszę spojrzeć, gdzie znajduje się polska gospodarka obecnie, przed NSZZ "S" była zaraz po pierwszej dziesiątce w skali światowej, dziś jest chyba w trzeciej dziesiątce, niewątpliwa zasługa NSZZ "S".

  "co z tego wyszło ? Anarchia."
  No widzi Pan, jak znakomicie zaplanowana została operacja "NSZZ "S"". Najsmutniejsze jest to, że ludność, która w tej operacji aktywnie i z pełnym przekonaniem a nawet oddeaniem uczestniczyła, do dziś nierzadko nie zrozumiała swej tragicznej roli, dlatego absolutną koniecznością jest :

  Uświadomienie.
  To wszystko trzeba ludziom uświadomić, aby wiedzieli na przyszłość, że nie można lecieć, jak spłoszone bydło, za byle jakim hasłem, nieważenie jak dalece nęcącym.

  Ostrzeżenie.
  My gościmy w naszym kraju tradycyjne już bandy pasożytów, które w tej profesji mają doświadczenie wielu tysięcy lat. Proszę mi wierzyć, my Polacy musimy się jeszcze wiele nauczyć, aby jako tako sprostać tym wyrafinowanym rabusiom i bandytom.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/wybrane-tek/

  Najgłupsze, co nam może przyjść do głowy, to zrobić jakieś kolejne powstanie, wielowiekowa polska tradycja, które gadzinówki okupanta będę po wymordowaniu powstańców i zagrabieniu własności powstańców przez okupanta i jego konfidentów (por. n.p. Styczniowe), podnosić do rangi bohaterstwa, choć była to bezgraniczna głupota.

  Kim byli inicjatorzy tych powstań, których jedynym celem było wymordowanie i ograbienie ludności, można się jedynie domyślać, ale nikt mnie nie zmusi do wypowiedzenia podejrzenia, bowiem grozi tu art.257 kk.
 • @Laznik 13:18:39
  Ciekawy wątek.
  Gdyby dzisiaj wybuchło powstanie w Polsce przeciw solidaruchom..

  Ciekawe co by się działo ?
  NATO by nas zbombardowało ?
  Niemcy nie mają Armii która mogła by interweniować..
  Inni sąsiedzi też nie.

  Solidaruchy siedzą po osłoną wyłącznie bagnetów Polskiego wojska oraz zagranicznych służb specjalnych.
  Gdyby Polskie wojsko się zbuntowało ?
  To dopóki tu solidaruchy nie ściągną tysięcy wojsk amerykańskich Polska mogła by się cieszyć wolnością...
  nie za bardzo cieszyć bo jedno co by nam "przyjaciele" natychmiast zrobili to embargo na wszystko, blokada finansowa...paraliż gospodarki przy pomocy swojej agentury zainstalowanej za przyzwoleniem solidaruchów w Polsce.

  Tak wygląda wolność wg solidaruchów.
 • @Oscar 13:43:58
  Dopuki naród ma co jeść - to nie ma mowy o żadnym powstaniu ani nawet o buncie.

  Głodny naród to zły naród.

  A 500 plus zatkało jatkę milionom Polaków.

  Taki pis jest cwany.
 • Dla Wszystkich na NeOn24 :)))
  Dla Wszystkich ludzi dobrej woli obecnych i nieobecnych na Neon24

  Szczęśliwego 2020 Nowego Roku :)))

  A (☆)X
 • @Leonardo da Vinci 17:51:36
  mało info ?

  a to proszę bardzo - DOBRY KANAŁ O SYT. W SYRII NA BIEŻĄCO:
  https://www.youtube.com/user/crimeanfront

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej