Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
114 postów 1799 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐ ◇ ⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka meryt

Wielka Wojna Gazowa XXI wieku. ROSJA vs USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Świat się zmienia. Ale... ! Mimo rozwoju nowych technologii dotyczących energii odnawialnej. Gaz jeszcze przynajmniej do końca XXI wieku będzie najistotniejszym źródłem energii.

Wielka Wojna Gazowa XXI wieku, już trwa.

Świat się zmienia.

O wielkiej światowej wojnie gazowej, której jednym z głównych frontów była i jest jeszcze niestabilna Ukraina ze względu na główny tranzyt przez ukrainskie terytorium. Tak Rosja jak i kraje zachodniej części kontynentu europejskiego by uniezależnić się od nastrojów politycznych na niestabilnej politycznie Ukrainie ( i uzależnionej całkowicie od amerykańskich wpływów Polsce) wybrały projekt droższy w kwestii samej budowy NS2 ale w pełnił suwerenny od tranzytu przez Polskę i Ukrainę i w końcowym efekcie tańszy w przyszłej ekspolatacji. Dlatego Rosja razem z zainteresowanymi odbiorcami, świadomie zbudowała rurociąg omijajacy te kraje które są sojusznikami USA w wojnie gazowej. Jest jasne dla każdego, że gdyby NS2 omijajacy Polskę i Ukrainę nie powstał, to istniejący rurociąg przechodzący tylko i wyłącznie przez terytorium Polski i Ukrainy byłby używany jako idealne narzędzie rozgrywek politycznych, nacisków i szantażu w toczącej się obecnie światowej wojnie gazowej XXI wieku.

 

 Energia rządzi światem, a ten, kto kontroluje jej przepływ, kontroluje cały świat i to nie jest przesadą.  

Stało się to wraz z początkiem światowej rewolucji przemysłowej pod koniec XVIII wieku, kiedy to Wielka Brytania była w stanie zapewnić wysokiej jakości węgiel nie tylko dla siebie, ale także dla większości świata. Kontrolowała przepływ węgla, była światowym hegemonem, a jej flota kontrolowała oceany świata.

A potem nadszedł czas na ropę, nad którą Stany Zjednoczone przejęły prawie całkowitą kontrolę. I to nie przypadek, że przejęli stery światowego hegemona z Londynu. Dzisiaj nadchodzi stopniowy koniec ery ropy naftowej, co oznacza, że ​​nadszedł czas na nową rekonstrukcję matrycy dominacji nad światem.

Nowa era już jest w krajach wysoko rozwiniętych erą gazu. I nie dotyczy to tych małych  indywidualnych odbiorców (domowych budżetów chociaż także mają wpływ na jego odbiór) ale dotyczy to szczególnie wielkich odbiorców i       głównych globalnych graczy w przemyśle i energetyce. 

To właśnie ten zasób staje się dzisiaj głównym instrumentem kontroli i to nie jest przypadek, że właśnie w sferze kontroli przepływów gazu toczy się teraz bezkompromisowa walka między USA a Rosją.

Rosją która szybko zyskuje na sile, za którą stoi młody gracz geopolityczny - Chiny i w Europie Niemcy mające na uwadze swoje ekonomiczne interesy,  oraz USA i wierni  sojusznicy jak Polska i obecnie jeszcze (jak długo?) banderowska Ukraina. Tylko. Jakie to ma znaczenie ?

W porównaniu do sojuszu Rosji i Chin ! nawet bagatelizując pozycję w tej gazowej wojnie Niemiec !

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Rosja - Chiny
  https://independenttrader.pl/fileman/Uploads/Rosja_Chiny_1_2.jpg
 • Z mainstream'owych źródeł
  "Nord Stream 2 na finiszu, kontrowersje pozostają".

  " Nord Stream 2 jest prawie gotowy. Wielu krytykuje projekt, w tym USA, Polska i kraje bałtyckie. Obawiają się, że UE będzie zbyt uzależniona od rosyjskiego gazu ziemnego. Jednak zmiana klimatu mogłaby nadać całemu projektowi nową funkcję: rurociągiem - zamiast gazu ziemnego - może popłynąć ciekły wodór."

  A to ci , ciekły wodór i masz ci los, yankees oszaleją !!!

  Redakcja Polska Deutsche Welle. Strona: https://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/nord-stream-2-na-finiszu-kontrowersje-pozostaja,2638409,4199
 • Niedawno wyszły na jaw plany jakie w USA zrobiono co do
  Bliskiego Wschodu i które się nie powiodły, a mianowicie plany były aby rurociągi z Iraku i Syrii poprowadzić w kierunku Europy i tym samym zablokować Rosję i jej rurociągi w Europie. I tu jest właśnie odpowiedź co Rosja robi w Syrii i dlaczego. ;)
 • @Anna-PK 19:45:29
  Plany USA to złodziejskie działania i to na oczach niby demokratycznego świata.

  Ps.
  Dziś było o pisowskich prześladowaniach sędziego Waldemara Żurka , czyli pisowskie faszystowskie metody rpresji.

  Nękali nawet jakiegoś rolnika który kupił stary traktor z 1977 od tego sędziego. U innych krytycznych do pis były rewizje w ich biurach łącznie z demontażem gniazdek, klawiatury, demontowane laptopy etc.

  PiS uprawia zamach na demokracje i wolność stosując metody gestspo.
  Chcą zabić w przeciwnikach chcę tych niezależnych sędziów by być uczciwym, i mieli lęk przed pisowskim aparatem represji.
  Jak widać mamy doczynienia z policja polityczna na uslugach pis, i pisowski aparat ucisku.
 • Autor 5*
  A pis polin z upadliną będą Rosję gryźć po kostkach i na sucho właźić pastuchom z szatanòw ameryki w zad.

  Pis dyktatura już bezczelnie nadużywa władzy.
 • Energia
  Dwa największe kraje razem w sojuszu. Jeden terytorialnie a drugi ludnościowo. I kowboye nie mają żadnych szans. Mogą tylko oczerni

  Nie mają żadnych szans. Mogą tylko oczerniać Chiny i Rosję.
 • @Leonardo da Vinci 22:04:03
  Putin, Merkel discuss Ukraine gas transit and Nord Stream-2.
 • Kto da głowę, że rządząca
  na Ziemi - ciemna moc - nie wpycha z rozmysłem Rosji w objęcia Chin?
  Wniosek?
  Taki tandem - Rosja i Chiny - zapewni czarciemu pomiotowi komfortowe warunki do przerobu całej ludzkości Ziemi - na szatańskie odchody - gdzie priorytetem dla pomiotu - na dziś - jest likwidacja białej rasy i jej cywilizacji w wymiarze globalnym.
 • @demonkracja 08:18:10
  Raczej nie. Dla tego czarciego pomiotu, żółta rasa jest jak zadra w tyłku. Żyd bez problemu upodobni się do Polaka, Niemca , Anglika, nawet do Araba czy murzyna, ale oczu sobie nie ustawi skośnie, ani skóra mu nie zżółknie. W Chinach , w Korei czy w Japonii na kilometr widać kto jest kto. Tam nie wkręcą się do każdej partii i nie będą ustawiać decyzji pod siebie, a to ich ulubiony sposób działania.
 • @marek500 09:11:08
  Ja też tak uważam, jedynie co amerykańscy żydzi mogą zrobić to przekupić i posługiwać się zdrajcami ale to nie będzie miało decydujących konsekwencji na bieg historii. Bunty jak w Hongkongu i zadymy i nic poza tym.
 • @Leonardo da Vinci 03:17:21
  Putin z Merkel dyskutują a od nowego roku my będziemy tą dyskusje odczuwać w naszych portfelach za ślepe wasalstwo PIS-u i służalczość w stosunku do USA , bo ceny za gaz będą dużo wyższe.

  Ale wiadomo, że kukiełki rządzące krajem jak i przed szkodą tak i po szkodzie głupie.
 • @demonkracja 08:18:10
  A czy istnieje recepta na ten ($) czarci pomiot ?

  :)
 • @Alfax 12:29:45
  "A czy istnieje recepta na ten ($) czarci pomiot ?"
  -----------
  Uważam, że tak - bo po pierwsze - to Bóg nie oczekuje od człowieka rzeczy niemożliwych. Po drugie - to wąż Ewie na siłę jabłka do jej buzi nie włozył - tylko ona sama - oczywiscie skuszona - je zerwała. Zerwała - pomimo tego, że wiedziała, iż źle czyni.
 • @marek500 09:11:08
  "Raczej nie. Dla tego czarciego pomiotu, żółta rasa jest jak zadra w tyłku."
  -------------
  Pańskiej tezie przeczy to, że jednak Chińczykom komunę zaflancowano ze wszystkim tego konsekwencjami - a przecież jest to własnie jedno z bardzo wielu narzędzi w kosmatych łapkach do przerobu ludzi na szatańskie odchody.
  Wniosek?
  Takiej wodzie - dla przykładu - nie można nakazać aby płynęła sama od siebie tam - gdzie tego chcemy. Najpierw trzeba dla niej wykopać w ziemi rowek a ona już dalej sobie sama z biegiem czasu - zrobi rów.
 • @demonkracja 13:08:20
  Tak , to dlaczego Stwórca stworzył człowieka z tymi wszystkimi słabościami ? Przecież zgodnie z teorią jest wszechmogący, czyli powinien móc stworzyć człowieka bez tych cech jak zło i wówczas ten czarci pomiot nie miał by żadnego wpływu.
 • i co na to głosujący na PIS ???
  Kasa pusta, ceny energii w górę.

  https://www.newsweek.pl/biznes/prad-musi-zdrozec-dlaczego/vk529c2

  W celu uzskania poparcia w wyborach marchewka a po wyborach kij !!!
 • "Żydzi Chińscy" marek500 17.12.2019 09:11:08
  "Żyd bez problemu upodobni się do Polaka, Niemca , Anglika, nawet do Araba czy murzyna, ale oczu sobie nie ustawi skośnie, ani skóra mu nie zżółknie."

  Are there Chinese Jews?
  http://www.renegadebroadcasting.com/media/maxresdefault-4-1024x576.jpg
  https://www.quora.com/Are-there-Chinese-Jews
  https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_Jews_in_China
 • @1abezmetki 17:11:37
  Żydzi są wszędzie poza plemionami (jeszcze dziko żyjącymi ) w Amazonii i w Papua Nowa Gwinea.

  Ale jednak w Chinach będą mieli wielki problem. Chinczyk jest również cwany jak żyd a może i cwańszy i dobry handlarz.
 • @Alfax 13:44:48
  -------------
  "Tak , to dlaczego Stwórca stworzył człowieka z tymi wszystkimi słabościami ? Przecież zgodnie z teorią jest wszechmogący, czyli powinien móc stworzyć człowieka bez tych cech jak zło i wówczas ten czarci pomiot nie miał by żadnego wpływu."
  -------------

  Chodzi o wolną wole, którą człowiek otrzymał od Boga.
  Jaki sens miałby szlaban na Raj dla Adama i Ewy - gdyby poza tym Rajem nie było czarciego pomiotu.
  Ponadto - tak naprawdę jesteśmy na Ziemi na delegacji. Prawdziwe życie ponadczasowe jest w świecie niematerialnym (Niebie). Kiedy tutaj na Ziemi, będąc na w/w delegacji zrywamy rzeczone jabłko w postaci poddawania się kuszeniu, podjudzaniu, kłamstwu, etc. - rozpowszechnianych przez czarci pomiot - mamy dalej szlaban na Niebo więc reinkarnacja i tak aż do skutku - to znaczy aż rzeczone jabłko zostawimy w spokoju.
 • @demonkracja 18:05:34
  Bez obrazy. Ale jeżeli tak to wygląda że Stworzyciel bawi się nami i przygląda się gdy od początków istnienia ludzi popełnionych jest niezliczona ilość zbrodni.

  Ważne pytanie. Czy po stworzeniu Adama i Ewy ludzie ci byli już na poziomie obecnego rozwoju umysłowego? Czy na poziome człowieka z epoki kamiennej. Wedlug logiki to wszechmogący Bóg doskonale wiedzial że Ewa zerwie zakazany owoc itd bo przecież innaczej nie byłby to Bóg wszechmogący i wszechwiedzący. Cała ta bistoria jest nie logiczna pokrętna i badająca się dla ludzi żyjących przed 2 tysiącami lat. Ktoś mądrzejszy ( może przybysz z kosmosu) by móc ludzi trzymac za gębę i manipulować wymyślil całą tą bajkę z Adamem i z Ewą. Ja nie twierdzę że nie ma Boga gdyż nie wiem i nie mam na to dowodów.
  Ale co innego jest wierzyć w Boga a co innego jest wierzyć pismom napisanym przez cwanych ludzi często w we własnym, jakiejś jednostki albo i grupy interesie.

  Osobiście uważam że istnieje siła zła szatana który ma satysfakcję z niszczenia życia i wszystkiego z cierpień ludzkich. Ale jego przeciwnikiem są siły dobra nazywam te siły Bóg. Tylko z tą wszechmocą jest problem bo dlaczego pozwala by niewinne ledwo narodzone dzieciątka umierały lub były dokonywane masowe mordy na bezbronnych ludziach !

  Wiem więc tyle że nie wiem ........ jestem w poszukiwaniu prawdy.......

  :)
 • Autor
  "W porównaniu do sojuszu Rosji i Chin ! nawet bagatelizując pozycję w tej gazowej wojnie Niemiec !"

  Niemieckie interesy są sprzeczne z chińskimi. Niemcy, wiodący producent i eksporter (po Chinach) chcą aby surowce rosyjskie płynęły raczej do nich, niż do Chińczyków.

  Polska jest zależna od importu, ale o czym się zapomina często, jest ściśle powiązana z gospodarką niemiecką.
 • @Leonardo da Vinci 18:39:48
  ------------
  Ważne pytanie. Czy po stworzeniu Adama i Ewy ludzie ci byli już na poziomie obecnego rozwoju umysłowego? Czy na poziome człowieka z epoki kamiennej."
  ------------
  Człowiek zawsze był dostosowany do warunków wokół niego panujących - bo inaczej by nie przeżył. Ciało człowieka to swoisty skafander kosmiczny dla tego właściwego bytu - jakim jest dusza czyli byt w formie niematerialnej. Tutaj chodzi o stan informacji jaka posiada ta dusza - zasiedlając skafander w danym czasie na Ziemi.
  ------------
  Tak! Bóg wiedział - jednak nie wiedziała tego Ewa jeżeli założymy, że była ona w czasie przed zerwaniem jabłka. Chodzi o to, że Ewa potem musiała żyć ze świadomością konsekwencji zerwania rzeczonego jabłka.
  ------------
  "Ale co innego jest wierzyć w Boga a co innego jest wierzyć pismom napisanym przez cwanych ludzi często w we własnym, jakiejś jednostki albo i grupy interesie.
  ------------
  "Ale co innego jest wierzyć w Boga a co innego jest wierzyć pismom napisanym przez cwanych ludzi często w we własnym, jakiejś jednostki albo i grupy interesie."
  -------------
  Chodzi o przesłanie - podobnie jak jest z morałem w porządnej bajce.
  -------------
  "Osobiście uważam że istnieje siła zła szatana który ma satysfakcję z niszczenia życia i wszystkiego z cierpień ludzkich. Ale jego przeciwnikiem są siły dobra nazywam te siły Bóg. Tylko z tą wszechmocą jest problem bo dlaczego pozwala by niewinne ledwo narodzone dzieciątka umierały lub były dokonywane masowe mordy na bezbronnych ludziach !"
  Tak jest - Jednak po to dał ludziom Bóg rozum i wolna wolę - aby tak nie było. Po to wysyła właśnie na Ziemię w delegację niematerialne byty (dusze), które zasiedlają skafandry (ciała ludzi) - aby tak nie było. Przecież Szatan te wszystkie nieszczęścia w głównej mierze dokonuje ludzkim rękami poprzez kłamstwo, podjudzanie, kuszenie, demoralizację, etc.
 • @Pedant 18:43:53
  To wszystko prawda, że Niemcy mają wpływ na naszą gospodarkę ale w przypadku rynku energetycznego Niemcom jest blizej do Rosji niż kupować surowce z za oceanu, drożej i pod naciskiem Stanów Zjednoczonych.
  Co w sumie tworzy konflikt, politycznych interesów między Polską a Niemcami.

  Żeby chociaż raz rząd pomyślał w pierwszym rzędzie o dobrych stosunkach gospodarczych między Polską a Rosją z korzyścią dla Polski a nie ślepo jak niewolnik wykonywał robotę dla USA czy Izraela.

  Żyjemy w zgodzie z Rosją na wschodzie i z Ameryką na zachodzie

  Czy Polska nie może być w zgodzie?
 • @demonkracja 21:40:31
  Ciekawe to wszysko. Sam doświadczyłem pomoc Boga i to wiele razy, w momentach na granicy życia i śmierci. Ale nie tylko , pewne rzeczy spełniły się z dzieciństwa mimo wyboistej drogi...

  To że poza materią martwą jest materia ożywiona to fakt, ale wszystko wskazuje że istnieje też forma duchowa, nie materialna, poza wymiarowa.
 • @demonkracja 21:40:31
  Mam wrażenie że już byłem na Ziemi może i x razy, bo dziwnie niektóre miejsca które po raz pierwszy odwiedziłem odczuwałem że już tam byłem. I mogłem przewidzieć jaki objekt będzie za następnym rogiem ulicy.
 • @Leonardo da Vinci 23:37:28
  Tak - są tacy ludzie, którzy są obdarzeni jakimś fragmentarycznym dostępem do pamięci, która dotyczy wcześniejszego ich przebywania na Ziemi czyli w innym skafandrze (ciele). Są ludzie, którzy maja dostęp do pamięci z obecnego pobytu na Ziemi. Dusza człowieka po skończonej delegacji udaje się do świata niematerialnego z zapisem całego ziemskiego życia - jakie zostało odebrane przez jego zmysły z emocjami włącznie. Nie każdy jednak za życia ma dostęp do tej pamięci - tutaj na Ziemi, która nigdy nie ulega jakiemuś zamazaniu czy rozmyciu.
 • @Alfax 22:01:14
  ----------
  "To że poza materią martwą jest materia ożywiona to fakt, ale wszystko wskazuje że istnieje też forma duchowa, nie materialna, poza wymiarowa."
  ----------
  Tak - i mało tego - tym właściwym światem, prawdziwym domem dla nas - jest własnie świat niematerialny - czyli Niebo.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej