Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
105 postów 1661 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐ ◇ ⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka meryt

Kanclerz Niemiec w Auschwitz

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

I jakże ważne słowa. ... .06.12.2019.

 Pani Merkel i jej słowa wypowiedziane 06.12.2019 w byłym  niemieckim obozie koncentracyjnym zagłady w Auschwitz.  Mają wydźwięk skruchy i wstydu oraz potępienia. 

Nie będę tu nic dodawał od siebie bo moje stanowisko jako Polaka jest jasne  wyraźne i wyrażane w wielu moich skromnych publikacjach na temat wojny, niesprawiedliwosci i pragnieniu by Polską rządzili Polacy oddani naszym Polskim Interesom. A inters Polski czyli nas Polaków to pokój i zgoda między Wschodem i Zachodem,  by Polska przez rusofobiczną działalność rządu i polityków nie stała się państwem frontowym i to głównie w intersie obcych a szczególnie w interesie USA.

Tak więc umieszczę tu bez mojego komentarza, -  fragment przemówienia Pani kanclerz Niemiec Merkel,  Niemki bo słowa które tam wypowiedziała nie mogą pozostac niezauważone i bez echa. 

" Nazwa Auschwitz - jak wskazywała - symbolizuje miliony ofiar i morderstw popełnionych na Żydach, to symbol Holokaustu. "Auschwitz jest też symbolem morderstwa i ludobójstwa Sinti Roma, zamordowania więźniów politycznych, przedstawicieli inteligencji polskiej, członków ruchu oporu, więźniów z byłego Związku Radzieckiego i innych krajów, osób homoseksualnych, osób niepełnosprawnych, tak jak i wielu, wielu innych osób z całej Europy" - zauważyła szefowa niemieckiego rządu. "Cierpienia w Auschwitz, śmierć w komorach gazowych, zimno, głód, pseudomedyczne eksperymenty, praca przymusowa do pełnego wycieńczenia, to co tutaj się działo jest niepojęte dla ludzkiego rozumu" - podkreśliła. "Odczuwam głęboki wstyd"

"Odczuwam głęboki wstyd, biorąc pod uwagę barbarzyńskie zbrodnie, które zostały tu popełnione przez Niemców "- mówiła kanclerz Niemiec Angela Merkel. Zwracając się do uczestników uroczystości oświadczyła, że nie jest dla niej łatwe jako kanclerz Niemiec stać w tym miejscu i wygłosić kilka słów. "Były to zbrodnie i przestępstwa, które wykraczały poza wszelkie granice tego, co można było sobie wyobrazić, szczególnie biorąc pod uwagę te straszliwe rzeczy, które wyrządzono kobietom, dzieciom i mężczyznom w tym miejscu" - powiedziała Merkel.

Powyżej to jest fragment z Interi. Czytaj więcej na 


https://fakty.interia.pl/polska/news-angela-merkel-w-auschwitz-birkenau-odczuwam-gleboki-wstyd. nId,3373690#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome 

 

Moje życzenie jest proste.

Oby ten przekaz dotarł do tych którzy obecnie tak bezmyślnie lub wręcz z premedytacją  propagują skrajny nacjonalizm a tym samym nienawiść, propagują wojnę i służalczość w interesie wielkiego mocarstwa Stanów Zjednoczonych Ameryki które kieruje się wyłącznie swoimi hegemonistycznymi interesami. Panowania nad światem,  używając do tego celu, szantażu, sankcji, gróźb, presji, interwencji militarnych narażając lub wręcz wciągając swoim działaniem sojuszników do współudziału  w ich awanturach międzynarodowych. 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Alfax 18:33:17
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/15/WW2-Holocaust-Europe-2007Borders_DE.png

  Ta powyżej umieszczona mapa w języku niemieckim nie odzwierciedla prawdy bo obóz w Dachau na terenie Niemiec także był obozem zagłady a przekonali się o tym Amerykanie po wyzwoleniu gdy zobaczyli stosy ludzkich ciał tak jak Rosjanie po wyzwoleniu Auschwitz że był to Vernichtungslager , obóz zagłady.

  https://ondergedokenverhalen.files.wordpress.com/2015/01/bodies.jpg
 • Moja uwaga to brak podkreślenia ze strony kanclerz Niemiec o Polakach.
  Tak o Polakach którzy zostali zakatowani przez niemieckich oprawców w tym niemieckim obozie zagłady jak i w dziesiątkach innych w Europie. 

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/dc/Buchenwald_Slave_Laborers_Liberation.jpg/1578px-Buchenwald_Slave_Laborers_Liberation.jpg
 • @Alfax 18:55:19
  W rzeczywistości jest to fotografia ofiar epidemii, która miała miejsce pod koniec wojny. Przyczyna śmierci jest oczywista i wynika ze stanu ciał, co również zostało potwierdzone przez tysiące sekcji zwłok przeprowadzonych po wyzwoleniu obozów przez alianckich ekspertów medycyny sądowej. Jeśli zostaliby zagazowani to nie byliby tak wycieńczeni, a gdyby umarli z głodu to mieliby obrzęk stawów i żołądków. Wszystkie zdjęcia stosów trupów zostały wykonane w obozach położonych w zachodniej i środkowej części Niemiec w końcu wojny, takich jak Dachau, Bergen-Belsen i Buchenwald, gdzie historycy zgadzają się, że nie doszło do masowych morderstw. Co istotne, nie ma takich zdjęć zrobionych w obozach, w których masowe mordy rzekomo miały miejsce (np. Auschwitz, Treblinka, Bełżec, Sobibór, Chełmno, Majdanek). Te wschodnie obozy znajdowały się na obszarach objętych kontrolą sowiecką pod koniec wojny. Jest bardzo wymownym znakiem, że Sowieci nie upubliczniali zdjęć masowych grobów lub stert trupów, i nie pozwolono dziennikarzom, pracownikom służby zdrowia lub innym ekspertom badać obozów. Od końca lat 80 rewizjoniści badali te miejsca pod kątem dowodów masowych morderstw, ale rząd i władze blokowały wszelkimi sposobami te wysiłki. W przypadku braku autentycznych dokumentów fotograficznych często się zdarza, że ci, którzy zmarli pod koniec wojny w zachodnich obozach z niedożywienia lub tyfusu są prezentowani jako dowód na celowy masowy mord. W rzeczywistości jednak warunki te wynikały z sytuacji, za którą niemiecki rząd nie był wyłącznie odpowiedzialny. Pod koniec wojny Himmler zarządził ewakuację obozów wschodnich, w miarę zbliżania się Armii Czerwonej, co doprowadziło do beznadziejnego przeludnienia w zachodnich obozach. W tym czasie alianckie bombardowania całkowicie zniszczyły niemiecką infrastrukturę, uniemożliwiając zaopatrzenie obozów w artykuły żywnościowe, medyczne i sanitarne. Niezrozumienie przyczyn tych masowych śmierci trwa do dziś, szczególnie wśród Amerykanów. Historyk Norbert Frei podaje następujący powód błędnej interpretacji "Szok tych odkryć [stosy trupów] często prowadził do fałszywych wniosków, które okazały się trwałe." Oczywiście nie należy przeoczyć faktu, że przed końcem wojny stosy trupów stały się powszechne na terenie całych Niemiec, a to z powodu dywanowych, z premedytacją wobec ludności cywilnej, przeprowadzanych nalotów przez aliantów. Po wojnie rządy tych państw doskonale zdawały sobie sprawę z rzeczywistych przyczyn masowych śmierci w obozach, które bezwzględnie wykorzystano propagandowo, eksponując w mediach (do dzisiaj) jako "masowe mordy" i kryjąc w ten sposób swoją odpowiedzialność m.in. za ludobójcze naloty na Niemcy.
 • @Alfax 19:01:16
  To zdjęcie to fotomontaż, sprawdź w sieci i się nie ośmieszaj.
 • @Arjanek 19:08:18
  Daj spokój. Przecież nie wiesz jakie fotomontaże robi się dziś żeby ta historia i to miejsce było jeszcze bardziej tragiczne- za 20-30 lat. Wiesz?
  "Wszystkie zdjęcia stosów trupów zostały wykonane w obozach położonych w zachodniej i środkowej części Niemiec w końcu wojny, takich jak Dachau, Bergen-Belsen i Buchenwald, gdzie historycy zgadzają się, że nie doszło do masowych morderstw. Co istotne, nie ma takich zdjęć zrobionych w obozach, w których masowe mordy rzekomo miały miejsce (np. Auschwitz, Treblinka, Bełżec, Sobibór, Chełmno, Majdanek). Te wschodnie obozy znajdowały się na obszarach objętych kontrolą sowiecką pod koniec wojny. Jest bardzo wymownym znakiem, że Sowieci nie upubliczniali zdjęć masowych grobów lub stert trupów, i nie pozwolono dziennikarzom, pracownikom służby zdrowia lub innym ekspertom badać obozów." *5- Pozdrawiam
 • @Arjanek 19:06:55
  Arjanku, czy może wiesz na 100% co naprawdę znajdowało się w Auschwitz?
  Podobno obóz zużywał ogromne ilości prądu elektrycznego i miał bezpośrednie połączenie telefoniczne z Berlinem...
  To wiem z jednej z audycji Chrisa Miekiny.
  Czy może Ty masz na ten temat jakieś info?

  Pozdro!
 • @Jasiek 20:21:27
  Czołem! Jaśku, oni tam robili wszystkie możliwe okrutne eksperymenty!
  Szukajcie a znajdziecie.
  Pozdrawiam serdecznie
  "co naprawdę znajdowało się w Auschwitz"- obóz śmierci- choć inny niż np. w Bełżcu, Jaśku...Auschwitz, to obóz pracy i śmierci. Ale jeśli szukasz odpowiedzi co do konkretnych metod, to jak najbardziej, szukaj.
  Ukłony raz jeszcze
 • @Arjanek 19:06:55
  Wiecie czemu nie zaprosili na spotkanie z panią Merkel delegacji bratniej Ukrainy ? Bali się że z przyzwyczajenia na wieżyczki strażnicze powskakują.
  A tak poważnie odnośnie tych stert trupów w obozach na terenie Niemiec - istnieje przypuszczenie graniczące z pewnością, że w znacznej części były to ofiary bombardowania Drezna. Oficjalnie nikt nie chce tego przyznać ale zginęło tam w ciągu jednej nocy ponad 400 tysięcy ludzi, Mackiewicz pisał o 460 000. Ofiary ginęły najczęściej poprzez uduszenie bo pożary pozbawiły pozbawiły powietrze tlenu, a huraganowe wiatry przez nie wywołane nie tylko powodowały że trupy latały w powietrzu ale często pozbawiały je odzienia. Zagłada miasta miała miejsce w połowie lutego, przez ponad miesiąc utrzymywały się jeszcze mrozy a po ociepleni zaczęto się obawiać epidemii od tysięcy rozkładających się zwłok. Pogrzebać nie było jak, bo i ziemia zamarznięta i nie miał kto kopać, spalanie na doraźnych paleniskach zbudowanych z użyciem szyn kolejowych przynosiło mierne rezultaty, zresztą szybko im się benzyna skończyła, podjęto więc decyzję o przewiezienia zwłok do krematoriów w obozach koncentracyjnych. Przewieźć się udało ale zanim zwłoki spalono obozy wyzwolili "krzewiciele demokracji" i zrobił się raban.
 • Kto i co zmusiło
  panią kanclerz aby pojechała i przemówiła tak a nie inaczej w KL Auschwitz?
  Wniosek?
  Powyższe pytanie nabiera mocy, kiedy wiemy, że ciemna moc już po I WŚ wywijała Europą jak tylko chciała - a być może i wcześniej.
 • @Drab61 21:28:50
  "odnośnie tych stert trupów w obozach na terenie Niemiec - istnieje przypuszczenie graniczące z pewnością, że w znacznej części były to ofiary bombardowania Drezna"- jest taka wersja. Ale, bombardowanie Drezna 13–14 lutego 1945, a krematoria- spalarnie, działały wcześniej, działały, a wyzwolenie Auschwitz: 27 stycznia 1945 r- to tak jakby trochę po.... Sterty trupów tak, ale krematoria to inny rozdział. Jak z Jedwabnem: pogrom był, ale to nie Polacy mordowali. Dlatego po tak wielu latach- ale jeszcze żyją świadkowie!- trudno dojść do "ostatecznej prawdy", z roku na rok przybywa mitów i legend... a coraz mniej prawdy.

  "podjęto więc decyzję o przewiezienia zwłok do krematoriów w obozach koncentracyjnych. Przewieźć się udało ale zanim zwłoki spalono obozy wyzwolili "krzewiciele demokracji" i zrobił się raban.- nie, daty się nie zgadzają...
  Obóz był likwidowany na wszystkie możliwe sposoby i ewakuowany tuż przed przybyciem krasnoarmiejców. chyba 4/5 styczeń... nie pamiętam. po czternastym lutym to już raczej nikt tam nie mógł przywieźć żadnego transportu z Drezna...
 • @JimA 21:48:51
  W połowie stycznia zarządzono całkowitą ewakuację jeńców i robotników. Trwała likwidacja obozu.
 • @JimA 21:48:51
  Akurat w Auschwitz tych stosów trupów nie znaleziono, a na przykład w Buchenwaldzie były nie tylko w stosach ale też w węglarkach (wagonach kolejowych)
 • @Drab61 22:17:06
  W Buchenwaldzie bardziej... No ja wiem o Auschwitz :)
 • @Arjanek 19:08:18
  Proszę byś to ty Arjanek nie ośmieszał się i nie kłamał,

  hitler napisał w mein kampf że eksterminacja Żydów to jego misja i ponad milion ludzi było mordowanych w komorach gazowych Auschwitz , 6 milionów umiera z głodu lub w wyniku brutalnego traktowania, Żydzi sa mordowani i paleni w krematoriach Maidanka, Sobiboru i Tremblinki, Żołnierzom Radziecckim którzy wyzwolili obóz Auschwitz udało się uratować kilkuset więźniów , ponieważ Niemcy uciekając zmusili część do ewakuacji na zachód w pociągach śmierci do innych około 100 obozów koncentracyjnych w głębi Niemiec i na zachód które na początku 1945 nadal funkcjonują. Trafiają do nich miliony, Żydów, przeciwników politycznych reżimu, chrześcijan, Cyganów. 5 milionów umiera z głodu i z wycieńczenia. A dokumenty to nie tylko zdjęcia ofiar niemieckich barbarzyńców ale są autentycxne filmy zrobione między innymi w Dachau i w Buchenwaldzie po wkroczeniu wojsk amerykanskich i wyzwoleniu tych obozów gdzie generał Paton pokazuje Eisenhower'owi w całej okazałości horror który Amerykanie zastali na terenie niemieckiego obozu Buchenwaldzie. Tysiące leżących trupów, zwłok ludzkich na placach obozu. Eisenhower nakazuje przywieźć mieszkańców pobliskiego miasta Weimar chcąc im pokazać jakich zbrodniczych czynów dopuscili się ich ojcowie, synowie, Niemcy.

  Tak więc proszę daj spokój z wybielaniem tych potwornych niemieckich zbrodni i nie ośmieszaj się. A foto z więźniami jest niestety autentyczne z BUCHENWALDU.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/49/Buchenwald-J-Rouard-28.jpg

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4c/KZ_Buchenwald_1945_-_004.jpg
  Doskonały dokument jest na NATIONAL GEOGRAPHIC HD.
  I to nie żaden ruski tylko profukcji USA.
 • @JimA 22:21:18
  ... a odnośnie Jedwabnego - widziałeś może stodołę do której idzie zagnać 1600 żydów ? Zastanów się jakie ona musiała by mieć wymiary ... musiało się dobrze chłopstwu powodzić za władzy radzieckiej, że se takie stodoły pobudowali ...
 • @Drab61 22:17:06
  Inaczej, żebyśmy się zrozumieli. Stosy trupów- to mogą być zdjęcia ofiar bombardowania Drezna. Możliwe, że ofiary przewieziono do obozów- min w Buchenwaldzie, ale nie do Auschwitz.
  Tak czy siak- wszystkie materiały zwłaszcza foto i filmy, mogą i są, były i będą wykorzystywane propagandowo... we wszystkich muzeach świata i uwiarygadniane na wszelkie możliwe sposoby. tak działa propaganda i tak tworzy się legendy, prace doktorskie, "naukowe i inne opracowania historyczne". A może te! "stosy" to z Gross-Rosen?
 • @Drab61 22:32:03
  W ogóle nie komentuję Jedwabnego! od 2002 roku. :)
 • @JimA 22:34:28
  Zobacz gdzie jest Rogoźnica, a Rosjanie wtedy byli na linii Odry, raczej nie
 • @Drab61 22:32:03
  "widziałeś może stodołę do której idzie zagnać 1600 żydów"- nie, obawiam się, że tak obszernych stodół nie ma i nie było w tamtych czasach ani w Niemczech ani w Ameryce, więc gdzie? w Rosji?. Dzisiaj też trudno o stodołę tych rozmiarów, chyba, że to nie będzie stodoła.
  Dobranoc.
 • @Alfax 22:29:45
  Sorry powinno być. 

  Że na NATIONAL GEOGRAPHIC jest do obejrzenia film dokumentalny o zbrodniach Niemców i nie jest to żaden ruski dokument, tylko jest to dokumet produkcji USA
 • @Drab61 22:39:47
  :) Już mówiłem: nie komentuję "Jedwabnego" po/od 2002 roku. :)
  Dobranoc :)
 • @Alfax 22:29:45
  tak, film to bardzo wiarygodne źródło informacji. Amerykanie nawet mają filmy które dowodzą że na Księżycu byli ... tylko reszta dowodów im się gdzieś zapodziała ... a Superman to nawet latać umie.
 • @demonkracja 21:45:27
  "Powyższe pytanie nabiera mocy, kiedy wiemy, że ciemna moc już po I WŚ wywijała Europą jak tylko chciała - a być może i wcześniej."

  Właśnie dzisiaj widziałem materiał CEP z Jabłonowskim na temat układu z Dorthenstrasse. Kiedyś powiedział, że choćby stawał na rzęsach to Michalkiewiczem nie będzie, ale dzisiaj chyba był blisko ;-)
  Mówił o zakończeniu I WŚ - Niemcy załatwili sobie pokój z Rosją wysyłając do niej Lenina, dzięki czemu możliwe było podpisanie separatystycznego pokoju w Brześciu i przerzucenie ok 40 dywizji z frontu wschodniego na zachodni. Umożliwiło to podejście pod Paryż na zasięg artylerii, żadnego żołnierza wojsk koalicji antyniemieckiej nie było w Niemczech i w tej sytuacji Niemcy dowiadują się, że wojnę... przegrały. A reich rozciągał się od Bugu pod niemal sam Paryż.
  Po prostu banksterka doszła do wniosku, że dalsza wojna się nie opłaca, bo cel czyli zdobycie Rosji został zrealizowany. A że Niemcy dali się do tego wykorzystać to ich problem.
  Potem w ZSRR czyli dawnej Rosji z "przystawkami" pojawił się Stalin i wszystko wskazuje na to, że Niemcy znów dały się wykorzystać do rozpętania kataklizmu.

  Ukłony
 • @Alfax 22:29:45
  Warto pewne sprawy przeanalizować .Salut . https://zygumntbalas.neon24.pl/post/114096,mit-iii-rzeszy-i-religia-holocaustu
 • @ Autor, All
  Makrela zapowiedziała zwiększenie pomocy Niemiec w kosztach utrzymania muzeum. Zastanawiam się co Niemcy chcą przez to osiągnąć, bo nie wierzę, że milionami ojrasków sypną z dobroduszności.
  To może być ciekawa kwestia.

  Oczywiście 5*

  Pozdro!
 • @Jasiek 22:56:36
  ... a jeśli KL Auschwitz zostanie "ogłoszony" terytorium eksterytorialnym- tym bardziej można się zastanawiać "co Niemcy chcą przez to osiągnąć". Bardzo ciekawe! Dlaczego się godzimy?
 • @Jasiek 22:56:36
  Czego nie wiesz , to ma tak trwać . No i za 100 lat napiszą znowu o............. " polskich obozach śmierci " . Kto wtedy prawdę napisze , wnuki Blumsztainów i Szechterów ?.
 • do Autora
  Pani kanclerz zapomniała przyznać się do niemieckich zbrodni popełnionych na WARSZAWIAKACH bo po Powstaniu Warszawskim Niemcy wymordowali ponad 250 tysięcy mieszkańców Warszawy.

  Oraz o tych niewinnych Polakach wieszanych i rozstrzeliwanych z niemieckich ulicznych łapanek , za 1 szwaba 100 Polaków w tym kobiety, dzieci i starcy.

  Czas by Niemcy i o tym pamiętali jakimi bestiami i okupantami byli.
 • @Jasiek 22:56:36
  Musimy się na to godzić? Koszty utrzymania tego muzeum przekraczają możliwości naszego Państwa? o?! to może zrezygnujmy z programu innowacyjnej elektromobilności ale za to chrońmy historię!- wszak Premiera mamy historyka a nie elektryka...mylę się?
 • @JimA 23:01:57
  Bo nic nie mamy do gadania , jako kraj 3-go świata . No i kto chciałby wk...iać Jojnie Danielsa , no kto tu taki odważny ? . Salute .
 • @Monaco 23:03:11
  Niemcy to przecież genetyczni ludobójcy . Tu nawet przed adolfem . https://www.dw.com/pl/niemieckie-reparacje-dla-herero-i-nama-s%C4%85d-wyda%C5%82-decyzj%C4%99/a-47830704 Salute .
 • @Repsol 22:52:18
  14 październik 1942 Niemcy przeprowadzili egzekucje na naszych Rodakach.

  https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2013/10/Pawiak-egzekucja.jpg

  Poniżej, Niemcy masowo mordują Rosyjskich Partyzantów

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ac/Bundesarchiv_Bild_101I-031-2436-03A%2C_Russland%2C_Hinrichtung_von_Partisanen.jpg
 • @Arjanek 19:06:55 @ AUTOR
  " Nazwa Auschwitz - jak wskazywała - symbolizuje miliony ofiar i morderstw popełnionych na Żydach, to symbol Holokaustu. "Auschwitz jest też symbolem morderstwa i ludobójstwa Sinti Roma, zamordowania więźniów politycznych, przedstawicieli inteligencji polskiej, członków ruchu oporu, więźniów z byłego Związku Radzieckiego i innych krajów, osób homoseksualnych, osób niepełnosprawnych, tak jak i wielu, wielu innych osób z całej Europy" - zauważyła szefowa niemieckiego rządu
  Zwracając się do uczestników uroczystości oświadczyła, że nie jest dla niej łatwe jako kanclerz Niemiec stać w tym miejscu i wygłosić kilka słów.
  xxxxxxxxxxxxxxxxx
  Witam....
  Zastanawiam sie...po co ta cala szopka germanska z wizyta Merkel w Rzydowskim obozie ZAGLADY w Polen...
  KTO ja zaprosil & po co ?????
  ????
  Niecha baba niemiecka siedzi lepiej w swojej chacie ..
  bo NIE ma obowiazku - jako Kanclerz Germanow przyjezdzac
  dp Polski...aby informowac Polakow...
  ze Oswiecim...czy inny oboz zalozony w Polsce podczas WW2 ...ze to niby byl NIEMIECKI oboz zaglady ...

  Sa Tajne Dokumenty w jezyku niemieckim Herr Hitlera trzymane w Polen od WW2...w sejfach wojskowych.. w Warszawie...w miejscu znanem...i staremu wywiadowi wojskowemu PRL...
  I te DOKUMENTY BEZCENNE Historyczne mowia wszystko...
  na temat obozow zaglady...kto zakladal... wojny WW2 etcetc.

  Za wiedze & probe poinformowania Polakow w swojej pisanej ksiazce-wspomnieniach-m.in. o tych Dokumentach-Archiwach WW2 Herr Hitlera -zostal zamordowany m.in. ex Premier PRL Jaroszewicz Piotr...

  Zamordowali go - straznicy od tych Bezcennych Archiwow Her Hitlera !
  Nazwisk STRAZNIKOW AKT WW2 chwilowo nie podam...bo mordercy Jaroszewicza zyja jeszcze...: ) w Polsce...
  ale wszystkim wiadomo...ze w domu Premiera Jaroszewicza Piotra byl od dawna zalozony podsluch...przez spec-sluzby polskie !

  Merkel przeciez o tych Archiwach Herr Hitlera trzymanych w Polen wie...DOSKONALE!!!
  wiec...niech glupia baba nie pali glupa PUBLICZNIE...
  niech nie mataczy/niech nie manipuluje w sprawie WW2 & Rzydowskich obozow smierci w Polen...

  Merkel chce przekazac Swiatu...ze Niemcy biora na klate swoja germanska - te wszystkie Rzydowskie OBOZY SMIERCI w Polen & Holokaust !
  ???
  Taki to przekaz...???

  Jesli tak...to niech NIEMCY zaplaca Polsce MILIONY £££%%$$$$ ODSZKODOWANIA teraz...
  za HOLOKAUST POLAKOW & zorganizowanie obozow smierci w Polen podczas WW2 & za rozpoczecie WW2 od Polen...i za zniszczenie POLSKI Rzeczypospolitej sprzed WW2 !!!

  I jeszcze Niemcy niech POINFORMUJA SWIAT na temat WW2 :
  czyli
  pokazac niemiecki document/rozkaz na temat zalozenia tych 'niemieckich' obozow smierci w Polen..
  KTO wydal rozkaz ????
  KTO podpisal ????
  etc.szczegoly re: WW2 w jezyku niemieckim !...

  Jesli nie maja dokumentow na temat WW2 w jezyku niemieckim..
  to moze byc w jidisz !
  Tlumaczy sie wezwie z... IZRAELA - z ambasady polskiej - I przetlumacza Jidisz Her Hitlera I te dokumenty na... jezyk POLSKI!

  Chetnie poczytam to nowe- INFO germanskiej fantazji ! tylko bez mataczenia/manipulacji slownych germanskich !

  Nie ma potrzeby- aby Merkel SPRZATALA w Polen Rzydowskich parchow BRUDY z WW2...
  bo ktoregos DNIA dokumenty Bezcenne Historyczne trzymane w Polen sie...ODTAJNI... : )
  I caly Swiat sobie poczyta PUBLICZNIE
  na temat HOLOKAUSTU..i innych szczegolow z WW2 !

  Wystarczy ze...Merkel jest sprzataczka u francuskich Moskow w Eurobankrucie...przykrywajac BRUDY & inne szwindle parchate finansowe...od wielu lat !
  Niech se teraz baba niemiecka odpocznie...bo manipulacje I szwindle niemieckie- w Oswiecimiu- o WW2 !NIE wyjda jej na zdrowie !

  Sprawiedliwosci MUSI stac sie zadosc ! bo po WW2 I Holokauscie Polakow jeszcze KREW nie wyschla...I domaga sie...ODPLATY!
  Whatever goes around comes around !- takie jest Prawo Odplaty-KARMA!

  xxx ewa
 • @Monaco 23:12:06
  Nasi obecni kurła "sojusznicy' . Boże miej Polskę w opiece .
 • @Repsol 23:10:57
  To bardzo ważny link.

  Dziękuję, w Polsce mało jest na ten temat wiedzy że,

  " W Namibii. W latach 1904-1908 niemieccy kolonialiści wymordowali dziesiątki tysięcy osób. Historycy mówią o ok. 65-80 tys. Herero i co najmniej 10-20 tys. Nama, a zbrodnie te nazywają „pierwszym ludobójstwem XX wieku”.

  Tak mnie tego o niemieckich zbrodniach i ludobójstwie jeszcze daleko przed hitlerem na lekcjach historii nie uczyli.
  A powinni by spektrum wiedzy był pełnym obrazem otaczającego nas świata.

  Chociaż gdy sięgam daleko w stecz do czasów Krzyżaków lata 1400 setne to wiem że ówcześni Niemcy wymordowali całe Plemię Prus i jezyk plemienny pruski wraz z nimi zaginą na zawsze.
  Tak więc mają faktycznie ludobójstwo w genach, tylko obecnie po klęsce w 45r. okazji nie mają .

  Pozdrawiam
 • @Monaco 23:26:22
  jak Cię przerażają liczby z Namibii to poczytaj o wyczynach Belgów w Kongo, tam się dopiero działo, Namibia to pryszczyk
 • @Monaco 23:26:22
  Widocznie jakimś Aj-wajom w rządzie zależało żeby tego nie uczyć . https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-tanzania-chce-ubiegac-sie-o-odszkodowania-od-niemiec,nId,2349696 Salute Amigo.
 • @Drab61 23:42:42
  No tak też tam Leopold 8 mln ludzi wymordował . Dziwne to były czasy .Salut .
 • @Autor
  "Przestępca zawsze wraca na miejsce zbrodni" - to powiedzenie zdaje się, że dość dobrze oddaje sens tej dziwnej wizyty Merkel.

  Jednak Makrela, jak to na typową Niemkę przystało, nie zmarnowała okazji, żeby kolejny raz obrazić Polaków. Wymienienie polskich ofiar Oświęcimia gdzieś w ogonie listy ofiar, z zastrzeżeniem że byli to jedynie przedstawiciele "elity", to tego twierdzenia najlepszy dowód. A prawda jest taka, że Polacy to druga pod względem liczby ofiar grupa narodowościowa. W Auschwitz Polaków zginęło, jak się szacuje, ok 150 tys., więc dużo więcej niż Cyganów, homoseksualistów itp. razem wziętych, których Merkel wymieniła w swojej wyliczance przed Polakami.
  Niemcy założyli ten obóz w 1940 roku z myślą WYŁĄCZNIE o Polakach. I przez pierwsze lata tak było, jego więźniami byli wyłącznie Polacy. Potem dopiero to się zmieniło - w 1942 roku - gdy po napaści na ZSRR Niemcy zaczęli wprowadzać plan ostatecznej eksterminacji żydów.
  Do tego momentu, do 1942 roku, sytuacja żydów w okupowanej Polsce była lepsza niż Polaków. Żydzi bardzo cieszyli się z tego powodu, że przesiedlono ich do gett, bo w ten sposób oddzielono ich od tych szczerze znienawidzonych przez wielu z nich Polaków. W pierwszej połowie wojny getta były otwarte, a sytuacja ich mieszkańców lepsza niż mieszkańców rejonów miast położonych poza gettami.
  Jak wspomniałem, zmieniło się to dopiero w 1942 roku, po napaści na ZSRR. Wtedy getta zamknięto, a do Oświęcimia zaczęto przywozić również żydów. A że była to akcja zaplanowana na dużą skalę, to zginęło ich w końcowym rozrachunku najwięcej.
  Wracając do tematu, ile było właściwie ofiar obozu w Oświęcimiu, trzeba wrócić do pewnych faktów. Po wojnie polscy historycy zajęli się tym tematem - określenia przynajmniej przybliżonej liczby ofiar tego obozu. Po gruntownej analizie dostępnych materiałów źródłowych i relacji świadków, Polscy uczeni ocenili, że w Oświęcimiu (i zapewne Brzezince, bo ten obóz też należał to tego kompleksu) zginęło ok. 700 tys. ludzi, w tym ok. 400 tys. żydów, 150 tys. Polaków, a reszta to przedstawiciele społeczności cygańskiej, innych narodów, a także wspomniani homoseksualiści itp. Informację na ten temat przedstawiono publicznie. Spotkało się to z niezadowoleniem środowisk żydowskich, które od lat szerzyły w świecie informację (propagandę), że tylko w Auschwitz zgładzono ponad 1 milion żydów. Doprowadziło to do spotkania wspomnianych polskich historyków z historykami żydowskimi. Po tym spotkaniu wydano komunikat, że w Oświęcimiu zgładzono 1,5 miliona ludzi w tym 1,1 mln. żydów. No właśnie, liczbę tę ustalono na naradzie przy zielonym stoliku... Jak widać, liczba ofiar innych niż żydowskie niewiele różni się od ustaleń polskich historyków, co innego liczba pomordowanych żydów. W tym wypadku "pomyłka" polskich historyków wyniosła bez mała 300%.
  Wobec powyższego, nie można negować faktu, że w Auschwitz Niemcy dokonał ludobójstwa, dyskusyjna jest jedynie liczba ofiar. Jak uczy doświadczenie, ilość żydowskich ofiar zapewne zawyżono, lecz nikt nie może kwestionować faktu, że to ludobójstwo miało miejsce, bo miało. To ludobójstwo obejmowało, poza żydami, także inne narody i grupy etniczne, w tym głównie Słowian, z Polakami i Rosjanami na czele.
 • @rumpelsiltskin 00:48:21
  "Jednak Makrela, jak to na typową Niemkę przystało, nie zmarnowała okazji, żeby kolejny raz obrazić Polaków."

  Faktycznie...
  Dzięki za zwrócenie uwagi - zupełnie przeoczyłem.

  Pozdro!
 • @rumpelsiltskin 00:48:21
  Dziękuję za dodatkową cenną informację.

  Im wiecej wiemy tym bardziej jesteśmy świadomi faktów.

  Pozdrawiam
 • Tak to jest, że przedsiębiorstwo Holokaust
  potrzebuje coraz większego rozmachu - jak ta kania dżdżu - i stąd ta wizyta. Wizyta ta ma dodać nowej energii w/w przedsiębiorstwu - co będzie skutkować jeszcze większym skubaniem goja, jeszcze większą jego tresurą i ciągłym wzrostem ilości pomordowanych Żymian w KL Auschwitz.
  Wniosek?
  Tak naprawdę tymi poniemieckimi obozami KL - przykrywa się prawdę, która jest taka, że za pomocą II WŚ i powstałego po niej "porządku" wymordowano i ograbiono niewyobrażalną liczbę ludzi stworzonych przez Boga.
 • @Alfax 22:29:45
  "hitler napisał w mein kampf że eksterminacja Żydów to jego misja".
  Możesz mi podać na której to stronie było? Mniej więcej, bo nie chce mi się całego czytać znowu.
 • Kluczowe pytanie !
  Po co kanclerzyca przyjechała do Auschwitz ?
  Wie ktoś może ?
  Możliwe odpowiedzi:
  - ruszyło ją sumienie (przez 12 lat jej nie ruszało a teraz nagle ruszyło ?)
  - miała nadmiar kasy w budżecie i postanowiła znaleźć dla niej
  szlachetne ujście (mało prawdopodobne)
  - ktoś jej kazał. Ale kto może coś kazać przywódcy Niemiec,
  gospodarczemu mocarstwu w Europie.
  Przyznam, że inne przyczyny nie przychodzą mi do głowy, a za najbardziej prawdopodobną przyczynę uważam tą ostatnią. Nie bez przyczyny utrzymywane jest w Niemczech 50 000 żołnierzy wojsk okupacyjnych (o dziwo jak się dobrze przyjrzeć są to te same wojska co w Polsce, chociaż Polski podobno nikt nie okupuje) , kiedyś twierdzono że wojska te bronią Niemiec przed agresją wojsk Układu Warszawskiego. Układu Warszawskiego już nie ma a wojska okupacyjne są - ciekawe.
  Rozwiązanie kwestii przyczyn wizyty przynosi analiza wypowiedzi kanclerzycy - skupiła się mianowicie na słusznej walce z antysemityzmem. Podobno w Niemczech antysemityzm szaleje bo Niemieccy żydzi boją się chodzić w jarmułkach (kipy dla mnie Polaka do zgaszone papierosy) . I to ma być dowód niemieckiego antysemityzmu. Skąd się żydzi w Niemczech wzięli tego nikt nie wyjaśnia, chociaż jako założenie przyjmuje się że jak zostali wymordowani to ich nie ma. Ale mniejsza z tym. Ja osobiście boję się wychodzić na ulicę w durszlaku chociaż gorąco wierzę że makaron można ugotować, czasem nawet udaje mi się dokonać takiego cudu, jednak nie wychodzę w nim bo się boję. Boję się że ktoś za idiotę weźmie, chociaż praktyczna przydatność obu nakryć głowy jest porównywalna.
  Wychodzi na to że Pani Kanclerz przybyła do Auschwitz w ramach promocji antysemityzmu - po to żeby było z czym walczyć.
  A przypadkiem nasz najważniejszy sojusznik (ten sam co w Niemczech wojska okupacyjne utrzymuje, przypadkiem takie same jak u nas) uchwalił ustawę o zwalczaniu antysemityzmu na całym świecie, mającą takie same podstawy prawne jak słynna 447 (ciekawe co z nią ? czyżby ktoś na coś czekał ?). I ciekawe jakie kraje zostaną zaatakowane w związku z ustawą. Zważywszy na skalę promocji - będzie się działo !
 • @Drab61 14:15:39
  @Drab61 14:15:39
  Kluczowe pytanie !
  Po co kanclerzyca przyjechała do Auschwitz ?
  Wie ktoś może ?

  Możliwe odpowiedzi:
  - ruszyło ją sumienie (przez 12 lat jej nie ruszało a teraz nagle ruszyło ?)
  - miała nadmiar kasy w budżecie i postanowiła znaleźć dla niej
  szlachetne ujście (mało prawdopodobne)
  - ktoś jej kazał. Ale kto może coś kazać przywódcy Niemiec,
  gospodarczemu mocarstwu w Europie.
  Przyznam, że inne przyczyny nie przychodzą mi do głowy, a za najbardziej prawdopodobną przyczynę uważam tą ostatnią. Nie bez przyczyny utrzymywane jest w Niemczech 50 000 żołnierzy wojsk okupacyjnych (o dziwo jak się dobrze przyjrzeć są to te same wojska co w Polsce, chociaż Polski podobno nikt nie okupuje) , kiedyś twierdzono że wojska te bronią Niemiec przed agresją wojsk Układu Warszawskiego. Układu Warszawskiego już nie ma a wojska okupacyjne są - ciekawe.
  Rozwiązanie kwestii przyczyn wizyty przynosi analiza wypowiedzi kanclerzycy - skupiła się mianowicie na słusznej walce z antysemityzmem. Podobno w Niemczech antysemityzm szaleje bo Niemieccy żydzi boją się chodzić w jarmułkach (kipy dla mnie Polaka do zgaszone papierosy) . I to ma być dowód niemieckiego antysemityzmu. Skąd się żydzi w Niemczech wzięli tego nikt nie wyjaśnia, chociaż jako założenie przyjmuje się że jak zostali wymordowani to ich nie ma. Ale mniejsza z tym. Ja osobiście boję się wychodzić na ulicę w durszlaku chociaż gorąco wierzę że makaron można ugotować, czasem nawet udaje mi się dokonać takiego cudu, jednak nie wychodzę w nim bo się boję.
  Boję się że ktoś za idiotę weźmie, chociaż praktyczna przydatność obu nakryć głowy jest porównywalna.
  Wychodzi na to że Pani Kanclerz przybyła do Auschwitz w ramach promocji antysemityzmu - po to żeby było z czym walczyć.
  A przypadkiem nasz najważniejszy sojusznik (ten sam co w Niemczech wojska okupacyjne utrzymuje, przypadkiem takie same jak u nas) uchwalił ustawę o zwalczaniu antysemityzmu na całym świecie, mającą takie same podstawy prawne jak słynna 447 (ciekawe co z nią ? czyżby ktoś na coś czekał ?).
  I ciekawe jakie kraje zostaną zaatakowane w związku z ustawą. Zważywszy na skalę promocji - będzie się działo !

  Drab61 07.12.2019 14:15:39
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Czesc DRAB !
  Ale ty...jestes MADRY....az sobie wkleilam tu...cala TWOJA MADRSC...
  niech se posiedzi we mnie TWOJA MADROSC !
  : )
  Tez jestem za opcja nr 3 ...tak jak ty-DRAB.. : )

  To jest PIEKNE...usmialam sie...
  ale to PRAWDA 100 % !
  ''Rozwiązanie kwestii przyczyn wizyty przynosi analiza wypowiedzi kanclerzycy - skupiła się mianowicie na słusznej walce z antysemityzmem.
  Podobno w Niemczech antysemityzm szaleje bo Niemieccy żydzi boją się chodzić w jarmułkach (kipy dla mnie Polaka do zgaszone papierosy) .
  I to ma być dowód niemieckiego antysemityzmu.
  Skąd się żydzi w Niemczech wzięli tego nikt nie wyjaśnia,
  chociaż jako założenie przyjmuje się że jak zostali wymordowani
  to ich nie ma.
  Ale mniejsza z tym.
  Ja osobiście boję się wychodzić na ulicę w durszlaku chociaż gorąco wierzę że makaron można ugotować, czasem nawet udaje mi się dokonać takiego cudu,
  jednak nie wychodzę w nim bo się boję.
  Boję się że ktoś za idiotę weźmie,
  chociaż praktyczna przydatność obu nakryć głowy jest porównywalna.

  Wychodzi na to że Pani Kanclerz przybyła do Auschwitz w ramach promocji antysemityzmu - !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  po to żeby było z czym walczyć !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  A przypadkiem nasz najważniejszy sojusznik (ten sam co w Niemczech wojska okupacyjne utrzymuje, przypadkiem takie same jak u nas) uchwalił ustawę o zwalczaniu antysemityzmu na całym świecie, mającą takie same podstawy prawne jak słynna 447 ...''

  Jasne ze...przyjechala...aby via Germanie promowac ANTY-semityzm...ale ten semityzm ZAREZERWOWANY dla parchow zydowskich ! wg. sztuki strotestamentowej wojennej brata Kaina !
  skladajacego ofiare swojemu Jahwe z brata semickiego Abla !
  Najpierw trzeba ustalic wroga...

  Rosja jest wrogiem ustalonym ponad 30 lat temu na mapach amerykansko-rosyjskich dla.... celow przeksztalcen wlasnosciowych...
  wiec....
  parchy plakali...ze NIKT sie ich nie czepia
  I NIE przersladuje...jak za dawnych dobrych lat...
  a oni CIERPIEC MUSZA w milczeniu...
  a Chca byc PRZESLADOWANI antysemityzmem-we Swiatowych swoich parchatych mediach !
  jako ze sie juz do tego przyzwyczaili...: )
  : )
  a Przyzwyczajenie to druga natura czlowieka...

  Wiec...NIE ma przesladowan ANTY-semityzmem...nie ma wroga...
  NIE ma wojny na ktorej MOZNA ZAROBIC ££$$$%%%%
  to...
  trzeba troche podjudzic...pojatrzyc diabelskimi MEDIAMI popotrzachac ...po masonsku z fasonem !
  I przytupem NIEMIECKIM wojennym !

  Wyslali wiec BABE Merkel.. do Polen,,,
  bo gdzie diabel masonski sam NIE MOZE...
  to tam babe posle...
  Przyjechala wiec Baba Merkel... do Oswiecimia..aby
  PROMOWAC... antysemityzm Rzydowski !

  Zeby...nie bylo ze wojaki USArmy stacjonuja tak sobie...
  bez celu i BEZROBOTNE sa i w Polen & Germanii....

  KTOS przeciez MUSI USArmy utrzymywac w Eurobankrucie-UE!

  Wypadlo znowu ...na to ze za tzw.damski chuj... Polen czyli Rzeczypospolita nr 3 MUSI utrzymywac... wojakow z USArmy ... : )
  z POWODU i dla ....
  WZROSTU ANTY-semityzmu Narodu Wybranego
  przechadzajacego sie zbiorowo po ulicach Germanii w
  myckach-kipach na swoich GLUPICH ANTY-semickich LBACH!

  xxx ewa : )

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej